kmag - en to ca@valencia translation catalogue (81 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
ca@valencia: M&olt baixa

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
ca@valencia: &Baixa

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
ca@valencia: &Mitjana

[ctx: Zoom at high]
en: &High
ca@valencia: &Alta

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
ca@valencia: Molt a&lta

en: &Achromatopsia
ca@valencia: &Acromatòpsia

en: &No Rotation (0 Degrees)
ca@valencia: &Sense gir (0°)

en: &Left (90 Degrees)
ca@valencia: &Esquerra (90°)

en: &Upside Down (180 Degrees)
ca@valencia: &De cap per avall (180°)

en: &Right (270 Degrees)
ca@valencia: D&reta (270°)

en: New &Window
ca@valencia: Finestra n&ova

en: Open a new KMagnifier window
ca@valencia: Obri una finestra nova del KMagnifier

en: &Stop
ca@valencia: A&tura

en: Click to stop window refresh
ca@valencia: Feu clic per a aturar l'actualització de la finestra

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
ca@valencia: En fer clic sobre aquesta icona s'<b>iniciarà</b> / <b>aturarà</b> l'actualització de la imatge. Si s'atura l'actualització, el consum de potència del processador serà zero (ús de la CPU)

en: &Save Snapshot As...
ca@valencia: Guar&da la captura de pantalla com a...

en: Saves the zoomed view to an image file.
ca@valencia: Guarda la vista ampliada a un fitxer d'imatge.

en: Save image to a file
ca@valencia: Guarda la imatge a un fitxer

en: Click on this button to print the current zoomed view.
ca@valencia: Feu clic damunt d'aquest botó per a imprimir la vista ampliada.

en: Quits the application
ca@valencia: Ix de l'aplicació

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
ca@valencia: Feu clic damunt d'aquest botó per a copiar la vista ampliada al porta-retalls i així poder-la enganxar en altres aplicacions.

en: Copy zoomed image to clipboard
ca@valencia: Copia la imatge ampliada al porta-retalls

en: &Follow Mouse Mode
ca@valencia: Mode &segueix al ratolí

en: Mouse
ca@valencia: Ratolí

en: Magnify around the mouse cursor
ca@valencia: Amplia al voltant del cursor del ratolí

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
ca@valencia: Si se selecciona, s'ampliarà l'àrea al voltant del cursor del ratolí

en: &Follow Focus Mode
ca@valencia: Mode &segueix al focus

en: Magnify around the keyboard focus
ca@valencia: Amplia al voltant del focus del teclat

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
ca@valencia: Si se selecciona, s'ampliarà l'àrea al voltant del cursor del teclat

en: Se&lection Window Mode
ca@valencia: Mode selecció de &finestra

en: Window
ca@valencia: Finestra

en: Show a window for selecting the magnified area
ca@valencia: Mostra una finestra per a seleccionar l'àrea ampliada

en: &Whole Screen Mode
ca@valencia: Mode pantalla &completa

en: Screen
ca@valencia: Pantalla

en: Magnify the whole screen
ca@valencia: Amplia la pantalla completa

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
ca@valencia: Feu clic damunt d'aquest botó per a encaixar la vista ampliada en la finestra ampliada.

en: Hide Mouse &Cursor
ca@valencia: Oculta el &cursor del ratolí

en: Show Mouse &Cursor
ca@valencia: Mostra el &cursor del ratolí

en: Hide
ca@valencia: Oculta

en: Hide the mouse cursor
ca@valencia: Oculta el cursor del ratolí

en: Stays On Top
ca@valencia: Està per sobre

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
ca@valencia: La finestra del KMagnifier està per sobre de les altres finestres.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
ca@valencia: Feu clic damunt d'aquest botó per a <b>apropar</b> l'àrea seleccionada.

en: Select the zoom factor.
ca@valencia: Selecciona el factor d'apropament.

en: Zoom factor
ca@valencia: Factor d'apropament

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
ca@valencia: Feu clic damunt d'aquest botó per a <b>allunyar</b> l'àrea seleccionada.

en: &Rotation
ca@valencia: &Gir

en: Select the rotation degree.
ca@valencia: Seleccioneu l'angle de gir.

en: Rotation degree
ca@valencia: Angle de gir

en: &Refresh
ca@valencia: &Refresca

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
ca@valencia: Selecciona la freqüència d'actualització. A una freqüència més alta, s'haurà de menester més potència de processador.

en: Refresh rate
ca@valencia: Freqüència d'actualització

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
ca@valencia: Seleccioneu un mode per a simular diferents tipus de daltonisme.

en: Color-blindness Simulation Mode
ca@valencia: Mode simulació del daltonisme

en: Save Snapshot As
ca@valencia: Guarda la captura de pantalla com a

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
ca@valencia: No es pot guardar el fitxer temporal (abans de pujar-lo cap al fitxer de la xarxa que heu especificat).

en: Error Writing File
ca@valencia: Error en escriure al fitxer

en: Unable to upload file over the network.
ca@valencia: No s'ha pogut pujar el fitxer a la xarxa.

en: Current zoomed image saved to
    %1
ca@valencia: La imatge ampliada actual es guardarà a
    %1

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
ca@valencia: No es pot guardar el fitxer. Per favor, comproveu que teniu els permisos d'escriptura al directori.

en: Stop
ca@valencia: Atura

en: Click to stop window update
ca@valencia: Feu clic per a aturar l'actualització de la finestra

[ctx: Start updating the window]
en: Start
ca@valencia: Inicia

en: Click to start window update
ca@valencia: Feu clic per a iniciar l'actualització de la finestra

en: Selection Window
ca@valencia: Selecció de finestra

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de visualització

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines d'arranjament

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca@valencia: E&dita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: A&rranjament

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
ca@valencia: Aquesta és la finestra principal que mostra el contingut de l'àrea seleccionada. El contingut es mostrarà ampliat d'acord amb el nivell d'apropament establit.

en: Screen magnifier created by KDE
ca@valencia: Ampliador de pantalla, creat per la comunitat KDE

en: Rewrite
ca@valencia: Reescriptura

en: Original idea and author (KDE1)
ca@valencia: Idea original i autor (KDE 1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
ca@valencia: Refer la interfície d'usuari, selecció de finestra millorada, optimitzacions de velocitat, gir, correccions d'errors

en: Color-blindness simulation
ca@valencia: Simulació del daltonisme

en: Focus tracking
ca@valencia: Seguiment del focus

en: Some tips
ca@valencia: Alguns consells
