kmag - en to sk translation catalogue (85 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
sk: Veľmi nízke

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
sk: &Nízke

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
sk: &Stredné

[ctx: Zoom at high]
en: &High
sk: Vysoké

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
sk: Veľmi vysoké

[ctx: No color-blindness simulation, i.e. 'normal' vision]
en: &Normal
sk: &Normálne

en: &No Rotation (0 Degrees)
sk: &Bez otočenia (0 stupňov)

en: &Left (90 Degrees)
sk: &Doľava (90 stupňov)

en: &Upside Down (180 Degrees)
sk: &Hore nohami (180 stupňov)

en: &Right (270 Degrees)
sk: Do&prava (270 stupňov)

en: New &Window
sk: &Nové okno

en: Open a new KMagnifier window
sk: Otvoriť nové okno K Lupy

en: &Stop
sk: Za&staviť

en: Click to stop window refresh
sk: Kliknite pre stopnutie obnovy okna

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
sk: Kliknutím na túto ikonu <b>spustíte</b> / <b>zastavíte</b> aktualizáciu zobrazenia. Zastavenie zníži používanie procesora na nulu

en: &Save Snapshot As...
sk: &Uložiť zachytený obsah ako...

en: Saves the zoomed view to an image file.
sk: Uloží zväčšený obsah do grafického súboru.

en: Save image to a file
sk: Uložiť obrázok do súboru

en: Click on this button to print the current zoomed view.
sk: Stlačením tohto tlačidla vytlačíte aktuálny zväčšený pohľad.

en: Quits the application
sk: Ukončí aplikáciu

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
sk: Stlačením tohto tlačidla skopírujete aktuálne zväčšený pohľad do schránky, odkiaľ ho môžete vložiť do ostatných aplikácií.

en: Copy zoomed image to clipboard
sk: Kopírovať zväčšený pohľad do schránky

en: &Follow Mouse Mode
sk: Režim ná&sledovania myši

en: Mouse
sk: Myš

en: Magnify around the mouse cursor
sk: Zväčšiť okolo kurzora myši

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
sk: Ak je vybrané, zväčší sa oblasť okolo kurzora myši

en: &Follow Focus Mode
sk: Sledovať režim zamerania

en: Focus
sk: Zameranie

en: Magnify around the keyboard focus
sk: Zväčšiť okolo zamerania klávesnice

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
sk: Ak je vybrané, zväčší sa oblasť okolo kurzora klávesnice

en: Se&lection Window Mode
sk: Režim výberu okna

en: Window
sk: Okno

en: Show a window for selecting the magnified area
sk: Ukázať okno na výber zväčšenej oblasti

en: &Whole Screen Mode
sk: Režim &celej obrazovky

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Magnify the whole screen
sk: Zväčšiť celú obrazovku

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
sk: Kliknite na toto tlačidlo na zobrazenie vo zväčšovacom okne.

en: Hide Mouse &Cursor
sk: Skryť &kurzor myši

en: Show Mouse &Cursor
sk: Skryť &kurzor myši

en: Hide
sk: Skryť

en: Hide the mouse cursor
sk: Skryje kurzor myši

en: Stays On Top
sk: Vždy navrchu

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
sk: Okno KMagnifiera ostane na vrchu ostatných okien.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
sk: Stlačením tohto tlačidla <b>zväčšíte</b> vybranú oblasť.

en: &Zoom
sk: &Lupa

en: Select the zoom factor.
sk: Zvoľte si faktor zväčšenia.

en: Zoom factor
sk: Faktor zväčšenia

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
sk: Stlačením tohto tlačidla <b>zmenšíte</b> vybranú oblasť.

en: &Rotation
sk: &Otočenie

en: Select the rotation degree.
sk: Zvoľte si stupeň otočenia.

en: Rotation degree
sk: Stupeň otočenia

en: &Refresh
sk: O&bnoviť

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
sk: Vyberte rýchlosť aktualizácie. Vyššia vyžaduje viac výkonu procesora.

en: Refresh rate
sk: Rýchlosť obnovovania

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
sk: &Farba

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
sk: Zvoliť režim na simuláciu rôznych typov farbosleposti.

en: Color-blindness Simulation Mode
sk: Režim simulácie farbosleposti

en: Save Snapshot As
sk: Uložiť zachytený obsah ako

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
sk: Nepodarilo sa uložiť dočasný súbor (pred poslaním súboru po sieti tak, ako ste zadali).

en: Error Writing File
sk: Chyba zápisu súboru

en: Unable to upload file over the network.
sk: Nepodarilo sa poslať súbor po sieti.

en: Current zoomed image saved to
    %1
sk: Momentálne zväčšený obrázok uložený ako
    %1

en: Information
sk: Informácia

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor. Overte, že máte práva pre zápis do priečinku.

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Click to stop window update
sk: Kliknite pre stopnutie aktualizácie okna

[ctx: Start updating the window]
en: Start
sk: Spustiť

en: Click to start window update
sk: Kliknite pre štart aktualizácie okna

en: Selection Window
sk: Okno výberu

en: KMagnifier
sk: KLupa

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
sk: Panel Zobraziť

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
sk: Panel nastavení

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
sk: Toto je hlavné okno,ktoré zobrazuje obsah vybranej oblasti. Obsah je zväčšený na nastavenú úroveň.

en: Screen magnifier created by KDE
sk: Lupa pre obrazovku vytvorená v KDE

en: Rewrite
sk: Prepísať

en: Original idea and author (KDE1)
sk: Originálna idea a autor (KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
sk: Prepracované užívateľské rozhranie, vylepšený výber okna, optimalizácie rýchlosti, rotácia, opravy chýb

en: Color-blindness simulation
sk: Simulácia farbosleposti

en: Focus tracking
sk: Sledovanie zamerania

en: Some tips
sk: Pár nápadov
