kmag - en to sl translation catalogue (89 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
sl: &Zelo nizko

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
sl: &Nizko

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
sl: &Srednje

[ctx: Zoom at high]
en: &High
sl: &Visoko

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
sl: Z&elo visoko

[ctx: No color-blindness simulation, i.e. 'normal' vision]
en: &Normal
sl: &Običajna

en: &Protanopia
sl: &Protanopija

en: &Deuteranopia
sl: &Devteranopija

en: &Tritanopia
sl: &Tritanopjia

en: &Achromatopsia
sl: &Akromatopsija

en: &No Rotation (0 Degrees)
sl: &Brez vrtenja (0°)

en: &Left (90 Degrees)
sl: &Levo (90°)

en: &Upside Down (180 Degrees)
sl: &Postavljeno na glavo (180°)

en: &Right (270 Degrees)
sl: &Desno (270°)

en: New &Window
sl: Novo &okno

en: Open a new KMagnifier window
sl: Odpri novo okno KMagnifier

en: &Stop
sl: Za&ustavi

en: Click to stop window refresh
sl: Kliknite za zaustavitev osveževanja okna

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
sl: Klik na to ikono bo <b>začel</b>/<b>zaustavil</b> posodabljanje zaslona. Zaustavitev posodabljanja bo izničila potrebno računsko moč (uporabo CPE)

en: &Save Snapshot As...
sl: &Shrani posnetek kot ...

en: Saves the zoomed view to an image file.
sl: Shrani približan pogled v slikovno datoteko.

en: Save image to a file
sl: Shrani sliko v datoteko

en: Click on this button to print the current zoomed view.
sl: Kliknite na ta gumb, da natisnete trenutno približan pogled.

en: Quits the application
sl: Konča program

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
sl: Klik na ta gumb bo kopiral trenutno približan prikaz na odložišče, od koder lahko prilepite v druge programe.

en: Copy zoomed image to clipboard
sl: Kopiraj približano sliko v odložišče

en: &Follow Mouse Mode
sl: Način s&ledenja miški

en: Mouse
sl: Miška

en: Magnify around the mouse cursor
sl: Približaj okoli miškine kazalke

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
sl: Če to izberete, bo območje miškine kazalke približano

en: &Follow Focus Mode
sl: Način s&ledenja žarišču

en: Focus
sl: Žarišče

en: Magnify around the keyboard focus
sl: Približaj okoli žarišča tipkovnice

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
sl: Če to izberete, bo območje kazalke tipkovnice približano

en: Se&lection Window Mode
sl: Način okna za i&zbiro

en: Window
sl: Okno

en: Show a window for selecting the magnified area
sl: Prikaži okno za izbiro približanega območja

en: &Whole Screen Mode
sl: &Celozaslonski način

en: Screen
sl: Zaslon

en: Magnify the whole screen
sl: Približa celoten zaslon

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
sl: Kliknite na ta gumb, da prilagodite približan prikaz oknu s približanjem.

en: Hide Mouse &Cursor
sl: Skrij miškino &kazalko

en: Show Mouse &Cursor
sl: Pokaži miškino &kazalko

en: Hide
sl: Skrij

en: Hide the mouse cursor
sl: Skrij miškino kazalko

en: Stays On Top
sl: Ohrani na vrhu

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
sl: Okno programa KMagnifier bo ostalo nad ostalimi okni.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
sl: Klik na ta gumb bo <b>približal</b> izbrano območje.

en: &Zoom
sl: &Približanje

en: Select the zoom factor.
sl: Izberite faktor približanja.

en: Zoom factor
sl: Faktor približanja

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
sl: Klik na ta gumb bo <b>oddaljil</b> izbrano območje.

en: &Rotation
sl: Vr&tenje

en: Select the rotation degree.
sl: Izberite kot vrtenja.

en: Rotation degree
sl: Kot vrtenja

en: &Refresh
sl: &Osveži

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
sl: Izberite hitrost osveževanja. Višja je hitrost, več bo potrebne računske moči.

en: Refresh rate
sl: Hitrost osveževanja

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
sl: &Barva

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
sl: Izberite način za simulacijo različnih vrst barvne slepote.

en: Color-blindness Simulation Mode
sl: Način simulacije barvne slepote

en: Save Snapshot As
sl: Shrani posnetek kot

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
sl: Ni mogoče shraniti začasne datoteke (pred pošiljanjem v navedeno omrežno datoteko).

en: Error Writing File
sl: Napaka med zapisovanjem datoteke

en: Unable to upload file over the network.
sl: Ni mogoče poslati datoteke preko omrežja.

en: Current zoomed image saved to
    %1
sl: Trenutno približana slika shranjena v
    %1

en: Information
sl: Podrobnosti

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
sl: Ni mogoče shraniti datoteke. Preverite, če imate dovoljenja za pisanje v mapo.

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Click to stop window update
sl: Kliknite za zaustavitev posodabljanja okna.

[ctx: Start updating the window]
en: Start
sl: Začni

en: Click to start window update
sl: Kliknite za začetek posodabljanja okna

en: Selection Window
sl: Izbirno okno

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
sl: Orodna vrstica pogleda

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
sl: Orodna vrstica nastavitev

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: &Uredi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: &Nastavitve

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
sl: To je glavno okno, ki prikazuje vsebino izbranega območja. Vsebina bo približana glede na nastavljeno stopnjo približanja.

en: Screen magnifier created by KDE
sl: Približevalnik zaslona ustvarjen s strani KDE

en: Copyright 2001-2003 Sarang Lakare
    Copyright 2003-2004 Olaf Schmidt
    Copyright 2008 Matthew Woehlke
sl: Avtorske pravice 2001-2003 Sarang Lakare
    Avtorske pravice 2003-2004 Olaf Schmidt
    Avtorske pravice 2008 Matthew Woehlke

en: Rewrite
sl: Znova napisana koda

en: Original idea and author (KDE1)
sl: Prvotna ideja in avtor (KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
sl: Predelava uporabniškega vmesnika, izboljšano izbirno okno, hitrostne izboljšave, vrtenje, popravki hroščev

en: Color-blindness simulation
sl: Simulacija barvne slepote

en: Focus tracking
sl: Sledenje žarišču

en: Some tips
sl: Nekaj namigov
