kmag - en to ug translation catalogue (85 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
ug: ناھايىتى تۆۋەن(&V)

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
ug: تۆۋەن(&L)

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
ug: ئوتتۇرا(&M)

[ctx: Zoom at high]
en: &High
ug: يۇقىرى(&H)

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
ug: ناھايىتى يۇقىرى(&E)

[ctx: No color-blindness simulation, i.e. 'normal' vision]
en: &Normal
ug: نورمال(&N)

en: &Protanopia
ug: قىزىل رەڭ قارىغۇسى(&P)

en: &Deuteranopia
ug: يېشىل رەڭ قارىغۇسى(&D)

en: &Tritanopia
ug: كۆك رەڭ قارىغۇسى(&T)

en: &Achromatopsia
ug: رەڭ قارىغۇسى(&A)

en: &No Rotation (0 Degrees)
ug: ئايلاندۇرما(0°)(&N)

en: &Left (90 Degrees)
ug: سول(90°)(&L)

en: &Upside Down (180 Degrees)
ug: ئۈستىنى ئاستىغا(180°)(&U)

en: &Right (270 Degrees)
ug: ئوڭ(270°)(&R)

en: New &Window
ug: يېڭى كۆزنەك(&W)

en: Open a new KMagnifier window
ug: يېڭى بىر چوڭايتقۇچ كۆزنىكىدە ئاچ

en: &Stop
ug: توختا(&S)

en: Click to stop window refresh
ug: چېكىلسە كۆزنەك يېڭىلاش توختايدۇ

en: &Save Snapshot As...
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنى باشقا ئاتتا ساقلا(&S)…

en: Saves the zoomed view to an image file.
ug: چوڭايتىلغان كۆرۈنۈشنى سۈرەت ھۆججەتكە ساقلايدۇ.

en: Save image to a file
ug: سۈرەتنى بىر ھۆججەتكە ساقلا

en: Click on this button to print the current zoomed view.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە چوڭايتىلغان كۆرۈنۈشنى پرىنتېردا باسىدۇ.

en: Quits the application
ug: پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە چوڭايتىلغان كۆرۈنۈشنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ، ئۇنى باشقا قوللىنىشچان پروگراممىغا چاپلىيالايسىز.

en: Copy zoomed image to clipboard
ug: چوڭايتىلغان سۈرەتنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: &Follow Mouse Mode
ug: چاشقىنەك ھالىتىگە ئەگەش(&F)

en: Mouse
ug: چاشقىنەك

en: Magnify around the mouse cursor
ug: چاشقىنەك نۇربەلگە ئەتراپىنى چوڭايت

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
ug: ئەگەر بۇ تاللانما تاللانسا چاشقىنەك نۇربەلگە ئەتراپى چوڭىيىدۇ

en: &Follow Focus Mode
ug: فوكۇس ھالىتىگە ئەگەش(&F)

en: Focus
ug: فوكۇس

en: Magnify around the keyboard focus
ug: ھەرپتاختا ئەتراپىنى چوڭايت

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
ug: ئەگەر بۇ تاللانما تاللانسا ھەرپتاختا نۇربەلگىسى ئەتراپى چوڭىيىدۇ

en: Se&lection Window Mode
ug: ئېكران تاللاش ھالىتى(&L)

en: Window
ug: كۆزنەك

en: Show a window for selecting the magnified area
ug: تاللانغان چوڭايتىلغان دائىرە ئۈچۈن يېڭى كۆزنەكتىن بىرنى كۆرسەت

en: &Whole Screen Mode
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتى(&W)

en: Screen
ug: ئېكران

en: Magnify the whole screen
ug: پۈتۈن ئېكراننى چوڭايت

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە چوڭايتىلغان كۆرۈنۈش چوڭايتىلغان كۆزنەككە ماسلىشىدۇ.

en: Hide Mouse &Cursor
ug: چاشقىنەك نۇربەلگىسىنى يوشۇر(&C)

en: Show Mouse &Cursor
ug: چاشقىنەك نۇربەلگىسىنى كۆرسەت(&C)

en: Hide
ug: يوشۇر

en: Hide the mouse cursor
ug: چاشقىنەك نۇربەلگىسىنى يوشۇر

en: Stays On Top
ug: ئۈستىدە تۇرغۇز

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
ug: KMagnifier كۆزنىكى باشقا كۆزنەكلەرنىڭ ئۈستىدە تۇرىدۇ.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە تاللانغان دائىرە <b>چوڭايتىلىدۇ</b>.

en: &Zoom
ug: كېڭەيت تارايت(&Z)

en: Select the zoom factor.
ug: چوڭايتىش ئورامىنى تاللاڭ.

en: Zoom factor
ug: كۆرسىتىش نىسبىتى

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە تاللانغان دائىرە<b>كىچىكلىتىلىدۇ</b>.

en: &Rotation
ug: ئايلاندۇر(&R)

en: Select the rotation degree.
ug: ئايلاندۇرۇش بۇلۇڭىنى تاللاڭ.

en: Rotation degree
ug: ئايلاندۇرۇش بۇلۇڭى

en: &Refresh
ug: يېڭىلا(&R)

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
ug: يېڭىلاش تېزلىكىنى تاللاڭ. يېڭىلاش تېزلىكى قانچە يۇقىرى بولسا كومپيۇتېرنىڭ ئىقتىدارى (CPU) غا بولغان تەلەپمۇ شۇنچە يۇقىرى.

en: Refresh rate
ug: يېڭىلاش تېزلىكى

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
ug: رەڭ(&C)

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
ug: بىر خىل رەڭ قارىغۇسى ھالىتىنى تاللاڭ.

en: Color-blindness Simulation Mode
ug: رەڭ قارىغۇسى تەقلىد ھالىتى

en: Save Snapshot As
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ساقلىيالمايدۇ (سىز بەلگىلىگەن ھۆججەتنى تورغا يۈكلەشتىن ئىلگىرى)

en: Error Writing File
ug: ھۆججەتكە يازغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unable to upload file over the network.
ug: ھۆججەتنى توردىن يۈكلىيەلمىدى.

en: Current zoomed image saved to
    %1
ug: نۆۋەتتىكى چوڭايتىلغان سۈرەت ساقلىنىدۇكى
    %1

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
ug: ھۆججەتنى ساقلىيالمايدۇ. بۇ مۇندەرىجىگە يېزىش ھوقۇقىڭىز بار يوقلۇقىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Stop
ug: توختا

en: Click to stop window update
ug: چېكىلسە كۆزنەك يېڭىلاش توختايدۇ

[ctx: Start updating the window]
en: Start
ug: باشلاش

en: Click to start window update
ug: چېكىلسە كۆزنەك يېڭىلاش باشلىنىدۇ

en: Selection Window
ug: تاللانغان كۆزنەك

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
ug: كۆرۈنۈش ۋە جايلاشتۇرۇش قورال ئىستونى

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
ug: تەڭشەك قورال بالداق

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
ug: بۇ تاللانغان دائىرىدىكى مەزمۇننى كۆرسىتىدىغان ئاساسىي كۆزنەك. مەزمۇن بەلگىلەنگەن چوڭايتىش دەرىجىسىگە ئاساسەن چوڭايتىلىدۇ.

en: Original idea and author (KDE1)
ug: ئەسلى ئىجادكار ۋە يازغۇچى (KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
ug: ئىشلەتكۈچى ئارايۈزىنى ياخشىلىغۇچى، ئېكران تاللاشنى ئۆزگەرتكۈچى، سۈرئەتنى ئەلالاشتۇرغۇچى، ئايلاندۇرۇش ۋە كەمتۈكنى تۈزەتكۈچى

en: Color-blindness simulation
ug: رەڭ قارىغۇسى تەقلىدلىگۈچ

en: Focus tracking
ug: فوكۇس ئىزلاش

en: Some tips
ug: بەزى ماھارەتلەر
