ark - en to cs translation catalogue (326 entries)

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
cs: &Archiv

en: Extracting Files
cs: Rozbalují soubory

en: Source archive
cs: Zdrojový archiv

en: Destination
cs: Cíl

en: The following files could not be extracted:
cs: Následující soubory nelze rozbalit:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
cs: Nastala chyba při rozbalování <filename>%1</filename>. Následující archiv nebude rozbalen.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
cs: Nastala chyba při rozbalování <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Následující archiv nebude rozbalen.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
cs: Nastala chyba při rozbalování <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
cs: Nastala chyba při rozbalování <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
cs: Archiv nemohl být rozbalen do <filename>%1</filename> protože Ark 
    může rozbalovat jenom do místních úložišť.

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Here (as TAR.GZ)
cs: Zde (jako TAR.GZ)

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Here (as ZIP)
cs: Zde (jako ZIP)

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
cs: Zkomprimovat do...

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
cs: Zkomprimovat

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
cs: Rozbalit archiv do...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
cs: Rozbalit archiv sem

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
cs: Rozbalit archiv sem, automaticky detekovat podsložku

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
cs: Rozbalit

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
cs: Rozbalit zde

en: KDE Archiving tool
cs: Archivační nástroj pro KDE

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
cs: (c) 1997-2019, Vývojáři programu Ark

en: Maintainer
cs: Správce

en: Maintainer, KF5 port
cs: Správce, port na KF5

en: Former Maintainer
cs: Bývalý správce

en: Former maintainer
cs: Předchozí správce

en: Advanced editing functionalities
cs: Pokročilé funkce pro editaci

en: Icons
cs: Ikony

en: Ideas, help with the icons
cs: Nápady, pomoc s ikonami

en: bkisofs code
cs: bkisofs kód

en: URLs to open.
cs: URL k otevření.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
cs: Zobrazit dialog pro určení voleb pro operaci (rozbalit/přidat)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
cs: Cílová složka pro rozbalení. Pokud není vybrána, je použita aktuální složka.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
cs: Otevřít cílovou složku po rozbalení.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
cs: Zeptat se uživatele na jméno archivu a přidat do něj vybrané soubory. Ukončit po dokončení.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
cs: Přidat vybrané soubory k 'filename'. Vytvořit archiv, pokud neexistuje. Ukončit po dokončení.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
cs: Změnit aktuální adresář na první záznam a ostatní záznamy relativně k němu.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
cs: Automaticky vybrat název souboru s vybranou koncovkou (například rar, tar.gz, zip nebo jiný podporovaný typ)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
cs: Používat dávkové rozhraní namísto běžného dialogu. Tato volba je použita, pokud je zadáno více než jedno url.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
cs: Cílový argument bude nastaven na cestu prvního poskytnutého souboru.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
cs: Bude přečten obsah archivu a pokud bude zjištěno, že se nejedná o archiv s jednou složkou nebo souborem, podsložka s názvem archivu bude vytvořena.

en: List supported MIME types.
cs: Seznam podporovaných typů MIME.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
cs: Nelze najít komponentu Ark, prosím zkontrolujte svou instalaci.

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
cs: Otevřít archiv

en: Create New Archive
cs: Vytvořit nový archiv

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WelcomeScreen)
en: Form
cs: Formulář

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Welcome to Ark
cs: Vítejte v aplikaci Ark

[ctx: to open an archive]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open Archive...
cs: Otevřít archiv...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Create New Archive...
cs: Vytvořit nový archiv...

en: Advanced Options
cs: Pokročilé možnosti

[ctx: @action:button]
en: Add
cs: Přidat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
cs: Soubory/složky ke zkomprimování

en: Compress to Archive
cs: Zkomprimovat do archivu

en: No input files were given.
cs: Nebyly zadány vstupní soubory.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
cs: S argumentem <command>--autofilename</command> potřebujete doplnit buď název archivu, nebo příponu (jako např. rar, tar.gz).

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
cs: Zobrazit varování při vytváření archivů zip se šifrováním AES.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
cs: Výchozí činnost při otevírání záznamů v archivu.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
cs: Ukončit Ark po rozbalení.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
cs: Zachovat cesty při rozbalování.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
cs: Rozbalit do podsložky pokud má archív více než jednu položku na nejvyšší úrovni.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
cs: Jakým způsobem je rozděleno hlavní okno.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
cs: Zda zobrazit informační panel.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
cs: Zda omezit náhled velikostí souboru.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
cs: Velikostní omezení nahlíženého souboru v MB.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
cs: Na disku nelze najít program <filename>%1</filename>.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
cs: Rozbalování selhalo. Ujistěte se, že je k dispozici dostatek volného místa.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
cs: Rozbalení selhalo. Prosím ujistěte se, že jste zadali správné heslo a máte dostatek volného místa.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
cs[0]: Rozbalený soubor nelze přesunout do cílového adresáře.
cs[1]: Rozbalené soubory nelze přesunout do cílového adresáře.
cs[2]: Rozbalené soubory nelze přesunout do cílového adresáře.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
cs: Rozbalení selhalo protože je disk plný.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
cs: Rozbalování selhalo: Chybné heslo

en: Incorrect password.
cs: Chybné heslo.

en: Ark does not currently support testing this archive.
cs: Ark v současnosti nepodporuje ověřování tohoto archivu.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
cs: Pro formát %1 nelze zapnout ochranu zobrazení seznamu souborů.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
cs: Pro formát %1 nelze zapnout ochranu heslem.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
cs: Pro formát %1 nelze nastavit úroveň komprese.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
cs: Pro formát %1 nelze nastavit metodu komprese.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
cs: Formát %1 nepodporuje vícesvazkové archivy.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
cs: Komprese

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
cs: Úroveň:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel2)
en: Min
cs: Minimum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
cs: Metoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
cs: Maximum

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
cs: Ochrana heslem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
cs: Metoda šifrování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
cs: Zeptat se na heslo před zobrazením seznamu souborů v archivu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
cs: Šifrovací metoda nemusí být starším archivačním softwarem podporována.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
cs: Vícesvazkový archiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
cs: Vytvořit vícesvazkový archiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
cs: Velikost svazku:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
cs:  megabajtů

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
cs: Automaticky přidat .%1

en: The chosen password does not match the given verification password.
cs: Zvolené heslo neodpovídá zadanému ověřovacímu heslu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
cs: Složka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
cs: Název souboru:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
cs: Napište název archivu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
cs: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
cs: Přípona:

[ctx: @title:window]
en: Extract
cs: Rozbalit

en: Extract
cs: Rozbalit

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
cs: Bohužel, název podsložky nemůže obsahovat znak '/'.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
cs: Složka <filename>%1</filename> již existuje. Opravdu si přejete rozbalit zde?

en: Folder exists
cs: Složka existuje

en: Extract here
cs: Rozbalit zde

en: Retry
cs: Zkusit znovu

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
cs: Nelze vytvořit složku <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
cs: <filename>%1</filename> již existuje, ale není složka.

en: Please check your permissions to create it.
cs: Prosím, zkontrolujte si svá oprávnění pro jeho vytvoření.

en: Extract multiple archives
cs: Rozbalit více archivů

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
cs: Dialog rozbalování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
cs: Rozbalit všechny soubory

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
cs: Rozbal&ení do podsložky:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
cs: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
cs: O&tevřít cílovou složku po rozbalení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
cs: Ukončit &Ark po rozbalení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
cs: Zachovat cesty &při rozbalování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
cs: &Automaticky vytvářet podsložky

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
cs: Rozbalit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
cs: Pouze vybrané &soubory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
cs: Všechn&y soubory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
cs: Otevřít cílovou složku po rozbalení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
cs: Ukončit Ark po rozbalení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
cs: Zachovat cesty při rozbalování

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
cs: Nastavení zda zapnout ve výchozím stavu v v dialogu pro rozbalení volbu  pro rozbalení do podsložky pokud má archív více než jednu položku na nejvyšší úrovni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
cs: Rozbalit do podsložky pokud má archív více než jednu položku na nejvyšší úrovni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
cs: Při kliknutí na archiv nebo stisku klávesy Enter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
cs: Náhled soubo&ru interním prohlížečem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
cs: Otevřít soubor přiřaze&ným programem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
cs: Zobrazit varování při vytváření archivů zip se šifrováním AES

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
cs: Nebyl nalezen vhodný modul. Ark patrně tento typ souboru nepodporuje.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
cs: Nebyl nalezen vhodný modul. Ujistěte se, že programy potřebné pro práci s archivem jsou nainstalovány.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
cs: Archiv nelze otevřít protože obsahuje špatně formátované položky a mohlo by se jednat o škodlivý archiv.

en: Loading archive
cs: Načítá se archiv

en: Archive
cs: Archiv

en: Extracting all files
cs: Rozbalují se všechny soubory

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
cs[0]: Rozbaluje se soubor
cs[1]: Rozbalují se %1 soubory
cs[2]: Rozbaluje se %1 souborů

[ctx: extraction folder]
en: Destination
cs: Cíl

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
cs: Do místa <filename>%1</filename> nelze zapisovat.<nl/>Prosím, zkontrolujte zda máte dostatečná oprávnění.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
cs[0]: Komprimuji soubor
cs[1]: Komprimuji %1 soubory
cs[2]: Komprimuji %1 souborů

en: Moving a file | Moving %1 files
cs[0]: Přesunování souboru
cs[1]: Přesunování %1 souborů
cs[2]: Přesunování %1 souborů

en: Copying a file | Copying %1 files
cs[0]: Kopírování souboru
cs[1]: Kopírování %1 souborů
cs[2]: Kopírování %1 souborů

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
cs[0]: Maže se soubor z archivu
cs[1]: Mažou se %1 soubory z archivu
cs[2]: Maže se %1 souborů z archivu

en: Adding comment
cs: Přidávám komentář

en: Testing archive
cs: Ověřování archivu

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
cs: Tento modul nelze použít protože jeden nebo více spustitelných souborů chybí. Prosím, zkontrolujte svou instalaci.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
cs: Název

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
cs: Popis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
cs: Vypnout náhled pro soubory větší než:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
cs: Vlastnosti pro %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: yes (%1 volumes)
cs: ano (%1 svazků)

en: %1 file | %1 files
cs[0]: 1 soubor
cs[1]: %1 soubory
cs[2]: %1 souborů

en: , %1 folder | , %1 folders
cs[0]: , %1 složka
cs[1]: , %1 složky
cs[2]: , %1 složek

en: only file contents (%1)
cs: pouze obsah souboru (%1)

en: yes (%1)
cs: ano (%1)

en: Calculating...
cs: Počítám...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
cs: Název archivu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
cs: Typ archivu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
cs: Typ MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
cs: Otevřeno pouze ke čtení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
cs: Chráněno heslem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
cs: Má komentář

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
cs: Počet záznamů:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
cs: Velikost po rozbalení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
cs: Sbalená velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
cs: Poměr komprese:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
cs: Naposledy změněno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
cs: Hash MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
cs: Hash SHA-1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
cs: Hash SHA-256:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
cs: Vícesvazkový:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
cs: Kompresní metoda(y):

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
cs: Soubor již existuje

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
cs: Archiv <filename>%1</filename> je chráněn heslem. Prosím zadejte heslo.

en: Incorrect password, please try again.
cs: Neplatné heslo. Prosím, zkuste to znovu.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
cs: Archiv jenž chcete otevřít je poškozený.<nl/>Některé soubory mohou být poškozeny nebo chybět.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
cs: Poškozený archiv

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
cs: Otevřít pouze ke čtení

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
cs: Neotevírat

en: Don't ask again.
cs: Znovu se nedotazovat.

en: Error during extraction
cs: Chyba během rozbalování.

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
cs: Rozbalení položky:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>selhalo s chybovou správou:<nl/>    %2<nl/><nl/>Chcete pokračovat v rozbalování?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
cs: Název

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed
cs: Komprimovaný

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
cs: Míra

[ctx: File's owner username]
en: Owner
cs: Vlastník

[ctx: File's group]
en: Group
cs: Skupina

[ctx: File permissions]
en: Mode
cs: Režim

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
cs: Kontrolní součet CRC

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
cs: Kontrolní součet BLAKE2

[ctx: Compression method]
en: Method
cs: Metoda

[ctx: File version]
en: Version
cs: Verze

[ctx: Timestamp]
en: Date
cs: Datum

en: Adding files is not supported for this archive.
cs: Přidávání souborů není tímto archivem podporováno.

en: You can only add local files to an archive.
cs: Do archivu můžete přidávat pouze místní soubory.

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
cs: Sou&bor

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Na&stavení

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
cs: Nápo&věda

en: Closing preview
cs: Zavírám náhled

en: Please wait while the preview is being closed...
cs: Prosím, vyčkejte, než se náhled uzavře...

en: The internal viewer cannot preview this file.
cs: Interní prohlížeč nemůže zobrazit tento soubor.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
cs: Interní prohlížeč nemohl zobrazit náhled tohoto typu souboru<nl/>(%1).<nl/><nl/>Přejete si zkusit zobrazit jej jako prostý text?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
cs: Nelze zobrazit náhled souboru

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
cs: Náhled jako text

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
cs: Interní prohlížeč nemohl zobrazit náhled tohoto neznámého typu souboru.<nl/><nl/>Přejete si zkusit zobrazit jej jako prostý text?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
cs: O komponentě prohlížeče

en: No archive loaded
cs: Žádný archiv nenačten

en: Symbolic Link
cs: Symbolický odkaz

en: Unknown size
cs: Neznámá velikost

en: One file selected | %1 files selected
cs[0]: 1 soubor vybrán
cs[1]: %1 soubory vybrány
cs[2]: %1 souborů vybráno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
cs: Informační panel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
cs: Neznámý typ souboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
cs: Vlastník:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
cs: Skupina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
cs: Cíl:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
cs: Sledování úloh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
cs: <b>Popis úlohy</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
cs: Informace o úloze

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
cs: Soubory v následujících cestách již existují. Pokud je opravdu chcete přepsat, odstraňte je.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
cs: Soubory v následujících cestách již existují. Chcete pokračovat a přepsat je?

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment has been modified.
cs: Komentář byl změněn.

en: Save
cs: Uložit

en: Type to search...
cs: Text k vyhledání...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
cs: Ark může archivy rozbalovat pouze lokálně.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
cs: Zobrazit informační panel

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
cs: Uložit kopii jako...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open
cs: &Otevřít

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with the associated application
cs: Kliknutím otevřete vybraný soubor v přiřazeném programu

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
cs: Otevřít po&mocí...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
cs: Kliknutím otevřete vybraný soubor v externím programu

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
cs: Ná&hled

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
cs: Kliknutí zobrazíte náhled souboru

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
cs: Roz&balit vše

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
cs: Kliknutím otevřete dialog pro rozbalení, kde můžete zvolit jak rozbalit všechny soubory v archivu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
cs: Roz&balit

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
cs: Kliknutím otevřete dialog pro rozbalení, kde můžete zvolit, zda rozbalit všechny soubory nebo pouze označené

en: Add &Files...
cs: Přidat sou&bory...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
cs: Kliknutím přidáte soubory do archivu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
cs: &Vlastnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
cs: Kliknutím pro zobrazení vlastností archivu

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
cs: Klikněte pro přidání nebo úpravu komentáře

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
cs: Ověři&t integritu

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
cs: Kliknutím spustíte ověření integrity

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
cs: Přidání souborů do archivů chráněných heslem bez šifrování hlavičky v současnosti není podporováno.<nl/><nl/>Pokud chcete přidat nové soubory, rozbalte archiv a vytvořte nový.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
cs: Ověřování archivů chráněných heslem bez šifrování hlavičky v současnosti není podporováno.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
cs: Upravit &komentář

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
cs: Přidat &komentář

en: The archive passed the integrity test.
cs: Archiv prošel ověřením integrity.

en: Test Results
cs: Výsledky ověření

en: The archive failed the integrity test.
cs: Archiv neprošel ověřením integrity.

en: Extract To...
cs: Rozbalit do...

en: Quick Extract To...
cs: Rychle rozbalit do...

[ctx: @title:tab]
en: General
cs: Obecné

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
cs: Rozbalování

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
cs: Moduly

[ctx: @title:tab]
en: Previews
cs: Náhledy

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
cs: <filename>%1</filename> je adresář.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
cs: Nelze přepsat <filename>%1</filename>. Zkontrolujte zda máte dostatečná oprávnění.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
cs: Archiv <filename>%1</filename> bude vytvořen jakmile přidáte soubor.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
cs: Archiv <filename>%1</filename> nebyl nalezen.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
cs: Soubor <filename>%1</filename> nelze načíst jelikož z něj nejde číst.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
cs: Archiv <filename>%1</filename> již existuje. Přejete si jej přepsat?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
cs: Soubor existuje

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
cs: Archiv je prázdný nebo Ark nemohl přečíst jeho obsah.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
cs: Ark momentálně nepodporuje soubory ISO se souborovým systémem UDF.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
cs: Načítání archivu <filename>%1</filename> selhalo s následující chybou:<nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
cs: Ark nemůže otevírat symbolické odkazy.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
cs: Soubor <filename>%1</filename> byl změněn. Chcete aktualizovat archiv?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
cs: Soubor byl změněn

[ctx: @title:window]
en: Add Files
cs: Přidat soubory

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
cs: Přidat soubory do %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
cs: Název souboru nesmí obsahovat lomítka a nemůže být "." nebo ".."

en: Folders can't be moved into themselves.
cs: Složky nelze přesunout samy do sebe

en: Moving a folder into itself
cs: Přesunujete složku samu na sebe

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
cs: Položky se stejnými názvy nelze vložit do stejného cíle.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
cs[0]: Smazání tohoto souboru nelze vrátit zpět. Opravdu si je přejete smazat?
cs[1]: Smazání těchto souborů nelze vrátit zpět. Opravdu si je přejete smazat?
cs[2]: Smazání těchto souborů nelze vrátit zpět. Opravdu si je přejete smazat?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
cs[0]: Smazat soubor
cs[1]: Smazat soubory
cs[2]: Smazat soubory

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
cs: Uložit kopii jako

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
cs: Archiv nemohl být uložen jako <filename>%1</filename>. Zkuste jej uložit do jiného umístění.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
cs: Archiv <filename>%1</filename> už neexistuje, takže nemohl být zkopírován do zvoleného umístění.

en: Listing the archive failed.
cs: Zobrazení obsahu archivu selhalo.

en: Extraction failed due to an unknown error.
cs: Rozbalení selhalo kvůli neznáme chybě.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
cs: Rozbalení selhalo kvůli jednomu nebo více poškozeným souborům. Všechny rozbalené soubory mohou být poškozené.

en: Delete operation failed. Try upgrading p7zip or disabling the p7zip plugin in the configuration dialog.
cs: Mazání selhalo. Zkuste aktualizovat p7zip nebo vypněte modul p7zip v nastavení.

en: Failed to find all archive volumes.
cs: Nepovedlo se najít všechny části archivu.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
cs: Vaše instalace unrar je ve verzi %1, která je příliš stará aby pracovala s tímto archivem. Prosím aktualizujte na novější verzi.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
cs: Unrar oznámil, že archív není ve formátu RAR. Nainstalovaná verze unrar  (%1) je stará. Prosím aktualizujte unrar.

en: One or more wrong checksums
cs: Jeden a nebo více chybných kontrolních součtů

en: Extraction failed.
cs: Rozbalování selhalo.

en: Not enough memory for loading the archive.
cs: Nedostatek paměti pro načtení archivu.

en: Wrong password.
cs: Chybné heslo.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
cs: Rozbalení selhalo kvůli nepodporované metodě komprese (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
cs: Rozbalení selhalo kvůli nepodporované metodě šifrování.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
cs: neznámý

en: This archive contains archive entries with absolute paths, which are not supported by Ark.
cs: Tento archiv obsahuje položky s absolutními cestami, což Ark nepodporuje.

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
cs: Kritická chyba. Rozbalování bylo přerušeno.

en: The archive reader could not be initialized.
cs: Čtení archivu nemohlo být inicializováno.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
cs: Archiv je buď poškozen nebo máte nedostatečná oprávnění.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor pro zápis dat.

en: The archive writer could not be initialized.
cs: Zápis archivu nemohl být inicializován.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
cs: Archiv nelze otevřít pro zapsání položek.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
cs: Ark nepodporuje typ komprese '%1'.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
cs: Nelze nastavit metodu komprese.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
cs: Nelze nastavit úroveň komprese.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
cs: Záznam nelze zkomprimovat. Operace byla přerušena.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
cs: Záznam nelze zkomprimovat.

[ctx: @info]
en: Ark could not extract <filename>%1</filename>.
cs: Ark nemůže rozbalit <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Ark could not open <filename>%1</filename> for extraction.
cs: Ark nemohl pro rozbalení otevřít archiv <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while reading <filename>%1</filename> during extraction.
cs: Nastala chyba při čtení <filename>%1</filename> během rozbalování.

en: Failed to open archive: %1
cs: Nelze otevřít archiv: %1

en: Failed to write archive.
cs: Zápis archivu selhal.

en: Failed to add entry: %1
cs: Nelze přidat záznam: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
cs: Selhalo nastavení úrovně komprese pro záznam: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
cs: Nelze číst metadata pro záznam: %1

en: Failed to delete entry: %1
cs: Nelze smazat záznam: %1

en: Failed to create directory: %1
cs: Nelze vytvořit adresář: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
cs: Nelze otevřít '%1':<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
cs: Nelze otevřít soubor pro zápis: %1

en: Failed to read data for entry: %1
cs: Nelze číst data pro záznam: %1

en: Failed to write data for entry: %1
cs: Nelze zapsat data pro záznam: %1

en: Failed to locate entry: %1
cs: Nelze nalézt záznam: %1

en: Failed to move entry: %1
cs: Nelze přesunout záznam: %1

en: Failed to copy entry: %1
cs: Nelze kopírovat záznam: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
cs: Nelze nastavit metadata pro záznam: %1
