ark - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: KDE Archiving tool
fa: ابزار بایگانی KDE

en: Maintainer
fa: نگه‌دارنده

en: Former maintainer
fa: نگه‌دارنده سابق

en: Icons
fa: شمایلها

en: Extracting all files
fa: استخراج همه پرونده‌ها

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
fa[0]: استخراج %1 پرونده

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
fa[0]: حذف %1 پرونده

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
fa: نام

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
fa: &پیش‌نمایش‌
