dpkg 1.17.0 - en to sk translation catalogue (891 entries)

en: failed to fstat archive
sk: nie je možné vykonať funkciu fstat na archív

en: failed to read archive '%.255s'
sk: nie je možné čítať archív „%.255s“

en: unable to create '%.255s'
sk: nedá sa vytvoriť „%.255s“

en: unable to close file '%s'
sk: nie je možné zatvoriť súbor „%s“

en: invalid character '%c' in archive '%.250s' member '%.16s' size
sk: neplatný znak „%c“ (člen archívu „%.250s“) vo veľkosti „%.16s“

en: unable to write file '%s'
sk: nie je možné zapísať súbor „%s“

en: ar member name '%s' length too long
sk: názov člena ar „%s“ je príliš dlhý

en: ar member size %jd too large
sk: veľkosť člena ar %jd je príliš veľká

en: generated corrupt ar header for '%s'
sk: vytvorená poškodená hlavička ar „%s“

en: failed to fstat ar member file (%s)
sk: nie je možné vykonať fstat členského súboru ar (%s)

en: cannot append ar member file (%s) to '%s': %s
sk: nepodarilo sa pridať k členský súbor ar (%s) do „%s“: %s

en: may not be empty string
sk: nesmie byť prázdny reťazec

en: must start with an alphanumeric
sk: musí začať alfanumerickým znakom

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
sk: znak „%c“ nie je prípustný (prípustné sú len písmená, čísla a znaky „%s“)

en: error writing to architecture list
sk: chyba pri zápise do zoznamu architektúr

en: unable to create new file '%.250s'
sk: nie je možné vytvoriť nový súbor „%.250s“

en: unable to write new file '%.250s'
sk: nie je možné zapísať nový súbor „%.250s“

en: unable to flush new file '%.250s'
sk: nie je možné vyprázdniť (flush) nový súbor „%.250s“

en: unable to sync new file '%.250s'
sk: nepodarilo sa vyprázdniť (sync) nový súbor „%.250s“

en: unable to close new file '%.250s'
sk: nedá sa zatvoriť nový súbor „%.250s“

en: error removing old backup file '%s'
sk: chyba pri odstraňovaní starého záložného súboru „%s“

en: error creating new backup file '%s'
sk: chyba pri vytváraní nového záložného súboru „%s“

en: cannot remove '%.250s'
sk: nie je možné odstrániť „%.250s“

en: error installing new file '%s'
sk: chyba pri inštalovaní nového súboru „%s“

en: failed to write
sk: nepodarilo sa zapísať

en: failed to read
sk: nepodarilo sa prečítať

en: unexpected end of file or stream
sk: neočakávaný koniec súboru alebo toku

en: failed to seek
sk: nepodarilo sa presunúť ukazovateľ čítania (seek)

en: unable to execute %s (%s)
sk: nie je možné spustiť %s (%s)

en: %s: pass-through copy error: %s
sk: %s: chyba pass-through kopírovania: %s

en: %s: error binding input to gzip stream
sk: %s: chyba pripojenia vstupu na tok gzip

en: %s: internal gzip read error: '%s'
sk: %s: vnútorná chyba čítania gzip: „%s“

en: %s: internal gzip write error
sk: %s: vnútorná chyba zápisu gzip

en: %s: error binding output to gzip stream
sk: %s: chyba pripojenia výstupu na tok gzip

en: %s: internal gzip read error
sk: %s: vnútorná chyba čítania gzip

en: %s: internal gzip write error: '%s'
sk: %s: vnútorná chyba zápisu gzip: „%s“

en: %s: internal gzip write error: %s
sk: %s: vnútorná chyba čítania gzip: %s

en: %s: error binding input to bzip2 stream
sk: %s: chyba pripojenia vstupu na tok bzip2

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
sk: %s: vnútorná chyba čítania bzip2: „%s“

en: %s: internal bzip2 write error
sk: %s: vnútorná chyba zápisu bzip2

en: %s: error binding output to bzip2 stream
sk: %s: chyba pripojenia výstupu na tok bzip2

en: %s: internal bzip2 read error
sk: %s: vnútorná chyba čítania bzip2

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
sk: %s: vnútorná chyba zápisu bzip2: „%s“

en: unexpected bzip2 error
sk: neočakávaná chyba bzip2

en: internal error (bug)
sk: vnútorná chyba (chyba v programe)

en: memory usage limit reached
sk: dosiahnutý limit využitia pamäte

en: unsupported compression preset
sk: nepodporované voľby kompresie

en: unsupported options in file header
sk: nepodporované voľby v hlavičke súbora

en: compressed data is corrupt
sk: komprimované dáta sú poškodené

en: unexpected end of input
sk: neočakávaný koniec vstupu

en: file format not recognized
sk: formát súboru nebol rozpoznaný

en: unsupported type of integrity check
sk: nepodporovaný typ kontroly integrity

en: %s: lzma read error
sk: %s: vnútorná chyba čítania lzma

en: %s: lzma write error
sk: %s: vnútorná chyba zápisu lzma

en: %s: lzma close error
sk: %s: chyba zatvorenia lzma

en: %s: lzma error: %s
sk: %s: chyba lzma: %s

en: unknown compression strategy
sk: neznámy spôsob kompresie

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
sk: adresár s aktualizáciami obsahuje súbor „%.250s“, ktorého názov je príliš dlhý (dĺžka=%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
sk: adresár s aktualizáciami obsahuje súbory s názvami rozličnej dĺžky (oba %d a %d)

en: cannot scan updates directory '%.255s'
sk: nie je možné zistiť obsah adresára s aktualizáciami „%.250s“

en: failed to remove incorporated update file %.255s
sk: zlyhalo odstránenie pridruženého aktualizačného súboru %.255s

en: unable to fill %.250s with padding
sk: nie je možné naplniť %.250s

en: unable to flush %.250s after padding
sk: nie je možné vyprázdniť %.250s

en: unable to seek to start of %.250s after padding
sk: po naplnení nie je možné presunúť sa na začiatok %.250s

en: requested operation requires superuser privilege
sk: požadovaná operácia vyžaduje oprávnenie superpoužívateľa

en: failed to remove my own update file %.255s
sk: chyba pri odstraňovaní môjho vlastného aktualizačného súboru %.255s

en: unable to write updated status of '%.250s'
sk: nie je možné zapísať aktualizovaný stav „%.250s“

en: unable to flush updated status of '%.250s'
sk: nie je možné vyprázdniť aktualizovaný stav „%.250s“

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
sk: nie je možné skrátiť aktualizovaný stav „%.250s“

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
sk: nie je možné vykonať funkciu fsync na aktualizovaný stav „%.250s“

en: unable to close updated status of '%.250s'
sk: nie je možné uzavrieť aktualizovaný stav „%.250s“

en: unable to install updated status of '%.250s'
sk: nie je možné inštalovať aktualizovaný stav „%.250s“

en: unable to check existence of '%.250s'
sk: nie je možné skontrolovať existenciu „%.250s“

en: cannot read info directory
sk: nedá sa prečítať informácia o adresári

en: error trying to open %.250s
sk: chyba pri pokuse otvoriť %.250s

en: corrupt info database format file '%s'
sk: Poškodený formát súbory databázy info „%s“

en: info database format (%d) is bogus or too new; try getting a newer dpkg
sk: formát databázy info (%d) ne neplatný alebo príliš nový; skúste si nainštalovať novší dpkg

en: error creating hard link '%.255s'
sk: chyba pri vytváraní pevného odkazu „%.255s“

en: error while writing '%s'
sk: chyba pri zápise „%s“

en: failed to open diversions file
sk: zlyhalo otvorenie súboru s odchýlkami

en: failed to fstat diversions file
sk: zlyhalo vykonanie funkcie fstat v súbore s odchýlkami

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
sk: odchýlky „%.250s“ alebo „%.250s“ sú v konflikte

en: files list file for package '%.250s' missing; assuming package has no files currently installed
sk: súbor so zoznamom súborov balíka „%.250s“ chýba, predpokladá sa, že balík nemá momentálne nainštalované žiadne súbory

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
sk: v zozname súborov balíka „%.250s“ chýba na konci znak nového riadka

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
sk: zoznam súborov balíka „%.250s“ obsahuje prázdny názov súboru

en: (Reading database ...
sk: (Číta sa databáza ...

en: %d file or directory currently installed.)
     | %d files and directories currently installed.)
sk[0]: momentálne je nainštalovaný %d súbor alebo adresár.
sk[1]: momentálne sú nainštalované %d súbory alebo adresáre.
sk[2]: momentálne je nainštalovaných %d súborov alebo adresárov.

en: failed to open statoverride file
sk: zlyhalo otvorenie súboru statoverride

en: failed to fstat statoverride file
sk: zlyhalo vykonanie funkcie fstat v súbore statoverride

en: reading statoverride file '%.250s'
sk: číta sa súbor statoverride „%.250s“

en: statoverride file is missing final newline
sk: v súbore statoverride chýba na konci znak nového riadka

en: statoverride file contains empty line
sk: súbor statoverride obsahuje prázdny riadok

en: syntax error in statoverride file
sk: syntaktická chyba v súbore statoverride

en: unexpected end of line in statoverride file
sk: neočakávaný koniec riadka v súbore statoverride

en: multiple statoverrides present for file '%.250s'
sk: pre súbor „%.250s“ existujú viaceré súbory statoverride

en: format version with empty major component
sk: verzia formátu s prázdnou zložkou „major“

en: format version has no dot
sk: verzia formátu nemá bodku

en: format version with empty minor component
sk: verzia formátu s prázdnou zložkou „minor“

en: format version followed by junk
sk: po verzii formátu nasledujú nezmyselné znaky

en: unable to get file descriptor for directory '%s'
sk: nepodarilo sa získať popisovač adresára „%s“

en: unable to sync directory '%s'
sk: nie je možné vyprázdniť (sync) adresár „%s“

en: unable to open directory '%s'
sk: nie je možné otvoriť adresár „%s“

en: unable to open file '%s'
sk: nie je možné otvoriť súbor „%s“

en: unable to sync file '%s'
sk: nie je možné vyprázdniť (sync) súbor „%s“

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
sk: chyba pri zápise podrobností „%.50s“ do „%.250s“

en: unable to set buffering on %s database file
sk: nie je možné nastaviť buffering databázového súboru %s

en: failed to write %s database record about '%.50s' to '%.250s'
sk: zlyhal zápis záznamu datanázy %s o „%.50s“ do „%.250s“

en: error
sk: chyba

en: out of memory for new error context
sk: nedostatok pamäte pre nový kontext chyby

en: out of memory for new cleanup entry
sk: nedostatok pamäte pre novú čistiacu položku

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
sk: nedostatok pamäte pre novú čistiacu položku s množstvom argumentov

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
sk: v poli „%s“ chýba meno balíka alebo obsahuje nezmysly namiesto názvu

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
sk: pole „%s“ obsahuje neplatné meno balíka „%.255s“: %s

en: '%s' field, missing architecture name, or garbage where architecture name expected
sk: v poli „%s“ chýba názov architektúry alebo obsahuje nezmysly namiesto názvu architektúry

en: '%s' field, reference to '%.255s': invalid architecture name '%.255s': %s
sk: pole „%s“ odkazujúce na „%.255s“: neplatný názov architektúry „%.255s“: %s

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
sk: „pole %s“ odkazujúce na „%.255s“:
     zlý vzťah verzie %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
sk: pole „%s“ odkazujúce na „%.255s“:
     „%c“ je zastaralé, použité „%c=“ alebo „%c%c“

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
sk: pole „%s“ odkazujúce na „%.255s“:
     implicitná priama zhoda čísla verzie, návrh: použite namiesto toho „=“

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
sk: „pole %s“ odkazujúce na „%.255s“:
     číslo verzie nezačína alfanumerickým znakom. Návrh: pridajte medzeru

en: '%s' field, reference to '%.255s': version contains '%c'
sk: pole „%s“ odkazujúce na „%.255s“: verzia obsahuje „%c“

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
sk: pole „%s“ odkazujúce na „%.255s“: verzia neukončená

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
sk: syntaktická chyba v poli „%s“ po odkaze na balík „%.255s“

en: illegal pending trigger name '%.255s': %s
sk: neplatný názov čakajúceho spúšťača (triggers-pending) „%.255s“: %s

en: duplicate pending trigger '%.255s'
sk: duplicitný čakajúci spúšťač (triggers-pending) „%.255s“

en: illegal package name in awaited trigger '%.255s': %s
sk: nepovolený názov balíka v očakávanom spúšťači „%.255s“: %s

en: duplicate awaited trigger package '%.255s'
sk: duplicitný názov balíka v očakávanom spúšťači (triggers-awaited) „%.255s“

en: unable to stat source file '%.250s'
sk: nie je možné vykonať stat() zdrojového súboru „%.250s“

en: unable to change ownership of target file '%.250s'
sk: nie je možné zmeniť vlastníctvo cieľového súboru „%.250s“

en: unable to set mode of target file '%.250s'
sk: nie je možné nastaviť režim nového cieľového súboru „%.250s“

en: unable to unlock %s
sk: nedá sa odomknúť %s

en: unable to check file '%s' lock status
sk: nie je možné skontrolovať stav zamknutia súboru „%s“

en: %s is locked by another process
sk: %s je uzamknutý iným procesom

en: unable to lock %s
sk: nedá sa zamknúť %s

en: could not open log '%s': %s
sk: nebolo možné otvoriť záznam „%s“: %s

en: <package status and progress file descriptor>
sk: <stav balíka a popisovač súboru priebehu>

en: unable to write to status fd %d
sk: nie je možné zapísať do popisovača stavu fd %d

en: failed to allocate memory
sk: nepodarilo sa alokovať pamäť

en: failed to dup for fd %d
sk: zlyhalo vykonanie funkcie dup pre fd %d

en: failed to dup for std%s
sk: zlyhalo vykonanie funkcie dup pre std%s

en: failed to create pipe
sk: chyba pri vytváraní rúry

en: error writing to '%s'
sk: chyba pri zápise „%s“

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
sk: nie je možné čítať príznaky popisovača súboru „%.250s“

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
sk: nie je možné nastaviť príznak close-on-exec na „%.250s“

en: --%s needs a valid package name but '%.250s' is not: %s
sk: --%s vyžaduje platný názov balíka, ale „%.250s“ nie je; %s

en: configuration error: %s:%d: %s
sk: konfiguračná chyba: %s:%d: %s

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
sk: zlyhalo otvorenie konfiguračného súboru „%.255s“ na čítanie: %s

en: unbalanced quotes in '%s'
sk: nespárované úvodzovky „%s“

en: unknown option '%s'
sk: neznáma voľba „%s“

en: '%s' needs a value
sk: „%s“ vyžaduje uvedenie hodnoty

en: '%s' does not take a value
sk: „%s“ neberie hodnotu

en: read error in configuration file '%.255s'
sk: chyba pri čítaní v konfiguračnom súbore „%.255s“

en: error closing configuration file '%.255s'
sk: chyba pri uzatváraní konfiguračného súboru „%.255s“

en: error opening configuration directory '%s'
sk: chyba pri otváraní konfiguračného súboru „%s“

en: unknown option --%s
sk: neznáma voľba --%s

en: --%s option takes a value
sk: voľba --%s má priradenú hodnotu

en: --%s option does not take a value
sk: voľba --%s nemá priradenú hodnotu

en: unknown option -%c
sk: neznáma voľba -%c

en: -%c option takes a value
sk: voľba -%c má priradenú hodnotu

en: -%c option does not take a value
sk: voľba -%c nemá priradenú hodnotu

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
sk: neplatné číslo pre --%s: „%.250s“

en: invalid integer for -%c: '%.250s'
sk: neplatné celé číslo pre -%c: „%.250s“

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
sk: odporujúce si operácie -%c (--%s) a -%c (--%s)

en: duplicate value for '%s' field
sk: duplicitná hodnota poľa „%s“

en: user-defined field name '%.*s' too short
sk: používateľom definované meno poľa „%.*s“ je príliš krátke

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
sk: duplicitná hodnota používateľom definovaného poľa „%.*s“

en: package has status %s but triggers are awaited
sk: balík je v stave %s, ale očakávajú sa spúšťače (triggers-awaited)

en: package has status %s but triggers are pending
sk: balík je v stave %s, ale očakávajú sa spúšťače (triggers-pending)

en: multiple non-coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
sk: sú prítomné viaceré inštancie balíkov, ktoré nemôžu byť nainštalované súčasne; pravdepodobne kvôli aktualizácii z neoficiálneho dpkg

en: mixed non-coinstallable and coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
sk: sú prítomné inštancie balíkov, ktoré môžu a ktoré nemôžu byť nainštalované súčasne; pravdepodobne kvôli aktualizácii z neoficiálneho dpkg

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
sk: zlyhalo otváranie info súboru balíka „%.255s“ na čítanie

en: can't stat package info file '%.255s'
sk: nie je možné zistiť stav súboru s informáciami o balíku „%.255s“

en: can't mmap package info file '%.255s'
sk: nie je možné vykonať funkciu mmap na info súbor balíka „%.255s“

en: reading package info file '%.255s'
sk: číta sa súbor s informáciami o balíku „%.255s“

en: newline in field name '%.*s'
sk: nový riadok v poli „%.*s“

en: field name '%.*s' must be followed by colon
sk: za poľom „%.*s“ musí nasledovať dvojbodka

en: blank line in value of field '%.*s'
sk: prázdny riadok v hodnote poľa „%.*s“

en: failed to close after read: '%.255s'
sk: zlyhalo uzavretie po načítaní: „%.255s“

en: several package info entries found, only one allowed
sk: bolo zistených niekoľko info položiek balíka, prípustná je iba jedna

en: no package information in '%.255s'
sk: žiadne informácie o balíku v „%.255s“

en: parsing file '%.255s' near line %d package '%.255s':
     %.255s
sk: spracúva sa súbor „%.255s“ neďaleko riadka %d, balík „%.255s“:
     %.255s

en: parsing file '%.255s' near line %d:
     %.255s
sk: spracúva sa súbor „%.255s“ neďaleko riadka %d:
     %.255s

en: must start with an alphanumeric character
sk: musí začať alfanumerickým znakom

[ctx: version]
en: <none>
sk: <žiadna>

en: version string is empty
sk: prázdny reťazec verzie

en: version string has embedded spaces
sk: reťazec verzie obsahuje vložené medzery

en: epoch in version is not number
sk: epocha vo verzii nie je číslo

en: epoch in version is negative
sk: epocha vo verzii je záporné číslo

en: epoch in version is too big
sk: epocha vo verzii je príliš veľká

en: nothing after colon in version number
sk: za dvojbodkou v čísle verzie nič nenasleduje

en: version number does not start with digit
sk: číslo verzie nezačína číslicou

en: invalid character in version number
sk: neplatný znak v čísle verzie

en: invalid character in revision number
sk: neplatný znak v čísle revízie

en: unable to securely remove '%.255s'
sk: nedá sa bezpečne odstrániť „%.255s“

en: rm command for cleanup
sk: príkaz rm na vyčistenie

en: invalid character '%c' in field width
sk: neplatný znak „%c“ v šírke poľa

en: field width is out of range
sk: pole šírka je mimo platného rozsahu

en: missing closing brace
sk: chýba pravá zložená zátvorka

en: ambiguous package name '%s' with more than one installed instance
sk: nejednoznačný názov balíka „%s“ s viac ako jednou nainštalovanou inštanciou

en: (no description available)
sk: (popis nie je k dispozícii)

en: illegal package name in specifier '%s%s%s': %s
sk: neplatný názov balíka v špecifikátore „%s%s%s“: %s

en: illegal architecture name in specifier '%s:%s': %s
sk: neplatný názov architektúry v špecifikátore „%s:%s“: %s

en: warning
sk: upozornenie

en: error un-catching signal %s: %s
sk: chyba pri odblokovaní signálu %s: %s

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
sk: nie je možné ignorovať signál %s pred spustením %.250s

en: %s (subprocess): %s
sk: %s (podproces): %s

en: fork failed
sk: funkcia fork zlyhala

en: , core dumped
sk: , bol uložený výpis pamäte

en: unable to open triggers deferred file '%.250s'
sk: nie je možné otvoriť odložený súbor spúšťača „%.250s“

en: unable to stat triggers deferred file '%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav odloženého súboru spúšťača „%.250s“

en: unable to open/create new triggers deferred file '%.250s'
sk: nie je možné otvoriť/vytvoriť nový odložený súbor spúšťača „%.250s“

en: invalid package name '%.250s' in triggers deferred file '%.250s'
sk: neplatný názov balíka „%.250s“ v súbore odložených spúšťačov „%.250s“

en: error reading triggers deferred file '%.250s'
sk: chyba pri čítaní odloženého súboru spúšťača „%.250s“

en: unable to write new triggers deferred file '%.250s'
sk: nie je možné zapísať nový odložený súbor spúšťača „%.250s“

en: unable to close new triggers deferred file '%.250s'
sk: nie je možné zatvoriť nový odložený súbor spúšťača „%.250s“

en: unable to install new triggers deferred file '%.250s'
sk: nie je možné nainštalovať nový odložený súbor spúšťača „%.250s“

en: invalid or unknown syntax in trigger name '%.250s' (in trigger interests for package '%.250s')
sk: neplatná alebo neznáma syntax v názve spúšťača „%.250s“ (v záujmoch spúšťača balíka „%.250s“)

en: failed to open trigger interest list file '%.250s'
sk: nepodarilo sa otvoriť súbor záujmu spúšťača „%.250s“

en: failed to rewind trigger interest file '%.250s'
sk: nepodarilo sa vrátiť na začiatok súboru záujmu spúšťača „%.250s“

en: trigger interest file '%.250s' syntax error; illegal package name '%.250s': %.250s
sk: syntaktická chyba v súbore záujmu spúšťača „%.250s“; neplatný názov balíka „%.250s“: %.250s

en: duplicate file trigger interest for filename '%.250s' and package '%.250s'
sk: duplicitný súbor záujmu spúšťača pri názve súboru „%.250s“ a balíka „%.250s“

en: unable to read file triggers file '%.250s'
sk: nepodarilo sa prečítať nový súbor spúšťača súboru „%.250s“

en: syntax error in file triggers file '%.250s'
sk: syntaktická chyba v súbore spúšťača súboru „%.250s“

en: file triggers record mentions illegal package name '%.250s' (for interest in file '%.250s'): %.250s
sk: záznam spúšťača zmieňuje neplatný názov balíka „%.250s“ (súbor záujmu spúšťača „%.250s“): %.250s

en: triggers ci file '%.250s' contains illegal trigger syntax in trigger name '%.250s': %.250s
sk: súbor ci spúšťača „%.250s“ obsahuje neplatnú syntax spúšťača v názve spúšťača „%.250s“: %.250s

en: unable to open triggers ci file '%.250s'
sk: nepodarilo sa otvoriť súbor ci spúšťača „%.250s“

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
sk: súbor ci spúšťača „%.250s“ obsahuje neplatnú syntax direktívy

en: triggers ci file contains unknown directive '%.250s'
sk: súbor ci spúšťača obsahuje neznámu direktívu „%.250s“

en: unable to create triggers state directory '%.250s'
sk: nepodarilo sa vytvoriť adresár stavu spúšťačov „%.250s“

en: unable to set ownership of triggers state directory '%.250s'
sk: nepodarilo sa nastaviť vlastníctvo adresára stavu spúšťačov „%.250s“

en: empty trigger names are not permitted
sk: prázdne názvy spúšťačov nie sú dovolené

en: trigger name contains invalid character
sk: názov spúšťača obsahuje neplatný znak

en: read error in '%.250s'
sk: chyba pri čítaní v „%.250s“

en: fgets gave an empty string from '%.250s'
sk: funkcia fgets vrátila prázdny reťazec z „%.250s“

en: too-long line or missing newline in '%.250s'
sk: príliš dlhý riadok alebo chýba znak nového riadka v „%.250s“

en: error formatting string into varbuf variable
sk: chyba pri formátovaní reťazca do premennej varbuf

en: error reading from dpkg-deb pipe
sk: chyba pri čítaní z rúry dpkg-deb

en: cannot skip padding for file '%.255s': %s
sk: nie je možné preskočiť odsadenie súboru „%.255s“: %s

en: cannot skip file '%.255s' (replaced or excluded?) from pipe: %s
sk: nie je možné preskočiť súbor „%.255s“ (nahradený alebo vynechaný?) z rúry: %s

en: unable to create '%.255s' (while processing '%.255s')
sk: nie je možné vytvoriť „%.255s“ (počas spracovania „%.255s“)

en: cannot copy extracted data for '%.255s' to '%.255s': %s
sk: nie je možné skopírovať dáta „%.250s“ do „%.250s“: %s

en: error setting ownership of '%.255s'
sk: chyba pri nastavovaní vlastníckych práv u „%.255s“

en: error setting permissions of '%.255s'
sk: chyba pri nastavovaní prístupových práv u „%.255s“

en: error closing/writing '%.255s'
sk: chyba pri uzatváraní/zápise „%.255s“

en: error creating pipe '%.255s'
sk: chyba pri vytváraní rúry „%.255s“

en: error creating device '%.255s'
sk: chyba pri vytváraní zariadenia „%.255s“

en: error creating symbolic link '%.255s'
sk: chyba pri vytváraní symbolického odkazu „%.255s“

en: error creating directory '%.255s'
sk: chyba pri vytváraní adresára „%.255s“

en: cannot compute MD5 hash for tar file '%.255s': %s
sk: nie je možné vypočítať haš MD5 súboru tar „%.250s“: %s

en: error setting timestamps of '%.255s'
sk: chyba pri nastavovaní časovej značky u „%.255s“

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
sk: chyba pri nastavovaní vlastníckych práv symbolického odkazu „%.255s“

en: unable to read link '%.255s'
sk: nie je možné prečítať odkaz „%.255s“

en: symbolic link '%.250s' size has changed from %jd to %zd
sk: veľkosť symbolického odkazu „%.250s“ sa zmenila z %jd na %zd

en: trying to overwrite shared '%.250s', which is different from other instances of package %.250s
sk: pokus o prepísanie zdieľaného súboru „%.250s“, ktorý sa líši od iných inštancií balíka %.250s

en: failed to stat (dereference) existing symlink '%.250s'
sk: nie je možné vykonať stat() (dereferencovanie) existujúceho symbolického odkazu „%.250s“

en: failed to stat (dereference) proposed new symlink target '%.250s' for symlink '%.250s'
sk: nepodarilo sa vykonať stat() (dereferencovanie) na navrhovanom novom cieli symbolického odkazu „%.250s“ symbolického odkazu „%.250s“

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s' (package: %.100s)
sk: pokus o prepísanie „%.250s“, ktorý je odklonenou verziou „%.250s“ (balík: „%.100s“)

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s'
sk: pokus o prepísanie „%.250s“, ktorý je odklonenou verziou „%.250s“

en: unable to stat '%.255s' (which I was about to install)
sk: nie je možné zistiť stav „%.255s“ (ktorý bude práve nainštalovaný)

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
sk: nie je možné upratať odpad obklopujúci „%.255s“ pred nainštalovaním inej verzie

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
sk: nie je možné zistiť stav obnoveného „%.255s“ pred nainštalovaním inej verzie

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
sk: archív obsahoval objekt „%.255s“ neznámeho typu 0x%x

en: trying to overwrite directory '%.250s' in package %.250s %.250s with nondirectory
sk: pokus o prepísanie adresára „%.250s“ v balíku %.250s %.250s neadresárom

en: trying to overwrite '%.250s', which is also in package %.250s %.250s
sk: pokus o prepísanie „%.250s“, ktorý je tiež v balíku %.250s %.250s

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
sk: nie je možné odsunúť „%.255s“ aby sa dala nainštalovať nová verzia

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
sk: nie je možné vytvoriť záložný symbolický odkaz na „%.255s“

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
sk: nie je možné zmeniť vlastnícke práva na záložnom symbolickom odkaze na „%.255s“

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
sk: nie je možné vytvoriť záložný odkaz „%.255s“ pred nainštalovaním novej verzie

en: unable to install new version of '%.255s'
sk: nie je možné nainštalovať novú verziu „%.255s“

en: unable to open '%.255s'
sk: nepodarilo sa otvoriť „%.255s“

en: unable to sync file '%.255s'
sk: nepodarilo sa vyprázdniť (sync) súbor „%.255s“

en: ignoring dependency problem with %s:
    %s
sk: ignoruje sa problém so závislosťami balíka %s:
    %s

en: considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable %s
sk: uvažuje sa o odkonfigurovaní nevyhnutného
     balíka %s, ktoré umožní %s.

en: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable %s
sk: nie, %s je nevyhnutný, nebude odkonfigurovaný,
     aby sa umožnil %s

en: no, cannot proceed with %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
sk: nie, nie je možné pokračovať v %s (--auto-deconfigure pomôže):
    %s

en: removal of %.250s
sk: odstránení %.250s

en: installation of %.250s
sk: inštalácii %.250s

en: considering deconfiguration of %s, which would be broken by %s ...
sk: uvažuje sa o odkonfigurovaní %s, ktorý by %s pokazil ...

en: yes, will deconfigure %s (broken by %s)
sk: áno, odkonfiguruje sa %s (pokazený balíkom %s)

en: regarding %s containing %s:
    %s
sk: ohľadom %s obsahujúci %s:
    %s

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
sk: ignoruje sa pokazenie, je možné pokračovať!

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
sk: nainštalovanie %.250s by pokazilo %.250s a
     odkonfigurovanie nie je povolené (--auto-deconfigure by mohlo pomôcť)

en: installing %.250s would break existing software
sk: nainštalovanie %.250s by pokazilo existujúci softvér

en: considering removing %s in favour of %s ...
sk: uvažuje sa o odstránení %s v prospech %s ...

en: %s is not properly installed; ignoring any dependencies on it
sk: %s nie je správne nainštalovaný - ignorujú sa všetky závislosti na ňom

en: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
sk: možné problémy s odstránením %s, pretože poskytuje %s ...

en: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you requested
sk: balík %s vyžaduje reinštaláciu, ale bude odstránený ako ste požadovali

en: package %s requires reinstallation, will not remove
sk: balík %s vyžaduje reinštaláciu, nepokračuje sa v odinštalovaní

en: yes, will remove %s in favour of %s
sk: áno, odstráni sa %s v prospech %s

en: conflicting packages - not installing %.250s
sk: konflikt balíkov - nebude sa inštalovať %.250s

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
sk: ignoruje sa konflikt, je možné pokračovať!

en: --%s --recursive needs at least one path argument
sk: --%s --recursive vyžaduje aspoň jednu cestu ako argument

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
sk: prehľadané, nebol ale nájdený žiadny balík (súbory vyhovujúce *.deb)

en: --%s needs at least one package archive file argument
sk: --%s vyžaduje ako argument aspoň jeden súbor s balíkom

en: <standard output>
sk: <štand. výstup>

en: <standard error>
sk: <štand. chybový>

en: Selecting previously unselected package %s.
sk: Vyberá sa predtým nevybraný balík %s.

en: Skipping unselected package %s.
sk: Preskakuje sa nevybraný balík %s.

en: version %.250s of %.250s already installed, skipping
sk: verzia %.250s z %.250s je uz nainštalovaná, preskakuje sa

en: downgrading %.250s from %.250s to %.250s
sk: inštaluje sa staršia verzia %.250s z %.250s na %.250s.

en: will not downgrade %.250s from %.250s to %.250s, skipping
sk: Nebude sa inštalovať staršia verziu balíka %.250s z verzie %.250s na %.250s, preskakuje sa

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
sk: nie je možné odstrániť novonainštalovanú verziu balíka „%.250s“, aby sa umožnila
    reinštalácie záložnej kópie

en: unable to restore backup version of '%.250s'
sk: nie je možné obnoviť záložnú kópiu „%.250s“

en: unable to remove backup copy of '%.250s'
sk: nie je možné odstrániť záložnú kópiu „%.250s“

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
sk: nie je možné odstrániť novonainštalovanú verziu „%.250s“

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
sk: nie je možné odstrániť novorozbalenú verziu „%.250s“

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
sk:  ==> Distribútor balíka dodal upravenú verziu.

en:      Version in package is the same as at last installation.
sk:      Verzia v balíku je rovnaká ako posledná nainštalovaná.

en:  ==> Using new file as you requested.
sk:  ==> Použije sa nový súbor podľa vašej požiadavky.

en:  ==> Using current old file as you requested.
sk:  ==> Použije sa starý súbor podľa vašej požiadavky.

en:  ==> Keeping old config file as default.
sk:  ==> Ponechá sa starý konfiguračný súbor ako predvolený.

en:  ==> Using new config file as default.
sk:  ==> Použije sa nový konfiguračný súbor ako predvolený.

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : start a shell to examine the situation
sk:    Čo s tým chcete urobiť?  Možné voľby sú:
        Y or I  : nainštalovať verziu od správcu balíka
        N or O  : ponechať momentálne nainštalovanú verziu
          D     : zobraziť rozdiely medzi verziami
          Z     : spustiť shell a preskúmať situáciu

en:  The default action is to keep your current version.
sk:  Predvolenou operáciou je ponechanie vašej aktuálnej verzie.

en:  The default action is to install the new version.
sk:  Predvolenou operáciou je inštalácia novej verzie.

en: [default=N]
sk: [predvolené=N]

en: [default=Y]
sk: [predvolené=Y]

en: [no default]
sk: [bez predvoľby]

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
sk: chyba pri zápise na štandardnom chybovom výstupe, objavene pred otázkou na konfiguračné súbory

en: read error on stdin at conffile prompt
sk: chyba pri čítaní na štandardnom vstupe pri otázke na konfiguračné súbory

en: conffile difference visualizer
sk: vizualizátor rozdielov konfiguračných súborov conffile

en: Type 'exit' when you're done.
sk: Po skončení napíšte „exit“.

en: conffile shell
sk: shell konfiguračných súborov conffile

en: unable to stat new distributed conffile '%.250s'
sk: nepodarilo sa vykonať stat() nového distribučného konfiguračného súboru „%.250s“

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav aktuálneho konfiguračného súboru „%.250s“

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
sk: 
    Konfiguračný súbor „%s“ v systéme neexistuje.
    Inštaluje sa nový konfiguračný súbor podľa vašej požiadavky.

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
sk: %s: nepodarilo sa odstrániť starú zálohu „%.250s“: %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
sk: %s: nepodarilo sa premenovať „%.250s“ na „%.250s“: %s

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
sk: %s: nepodarilo sa vykonať „%.250s“: %s

en: %s: failed to remove old distributed version '%.250s': %s
sk: %s: nepodarilo sa odstrániť starú distribuovanú verziu „%.250s“: %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
sk: %s: nepodarilo sa odstrániť odstrániť „%.250s“ (pred prepísaním): %s

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
sk: %s: nepodarilo sa odstrániť vytvoriť odkaz „%.250s“ na „%.250s“: %s

en: Installing new version of config file %s ...
sk: Inštaluje sa nová verzia konfiguračného súboru %s ...

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
sk: nie je možné inštalovať „%.250s“ ako „%.250s“

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
sk: balík nazvaný „%s“ nie je nainštalovaný, nie je možné ho konfigurovať

en: package %.250s is already installed and configured
sk: balík %.250s je už nainštalovaný a nakonfigurovaný

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
sk: balík %.250s nie je pripravený na konfiguráciu
     nie je možné konfigurovať (súčasný stav „%.250s“)

en: package %s cannot be configured because %s is not ready (current status '%s')
sk: balík %s nie je možné nakonfigurovať, pretože %s nie je pripravený (súčasný stav „%s“)

en: package %s %s cannot be configured because %s is at a different version (%s)
sk: balík %s %s nie je možné nakonfigurovať, pretože %s má inú verziu (%s)

en: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
sk: problémy so závislosťami zabránili konfigurácii balíka %s:
    %s

en: dependency problems - leaving unconfigured
sk: problémy so závislosťami - po necháva sa nenakonfigurované

en: %s: dependency problems, but configuring anyway as you requested:
    %s
sk: %s: problémy so závislosťami, napriek tomu sa konfiguruje ako ste žiadali:
    %s

en: Setting up %s (%s) ...
sk: Nastavuje sa balík %s (%s) ...

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
sk: %s: nie je možné zistiť stav konfiguračného súboru „%s“
     (= „%s“): %s

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
sk: %s: konfiguračný súbor „%s“ je cyklickým odkazom
     (= „%s“)

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
sk: %s: nie je možné vykonať funkciu readlink na konfiguračnom súbore „%s“
     (= „%s“): %s

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
sk: %s: názov konfiguračného súboru „%.250s“ nie je platným názvom
     („%s“ je symbolický odkaz na „%s“)

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
sk: %s: konfiguračný súbor „%.250s“ nie je súbor ani symbolický odkaz (= „%s“)

en: cannot compute MD5 hash for file '%s': %s
sk: nepodarilo sa vypočítať MD5 haš súboru „%s“: %s

en: %s: unable to open %s for hash: %s
sk: %s: nie je možné otvoriť %s pre haš: %s

en: %s depends on %s
sk: %s závisí na %s

en: %s pre-depends on %s
sk: %s pred-závisí na %s

en: %s recommends %s
sk: %s odporúča %s

en: %s suggests %s
sk: %s navrhuje %s

en: %s breaks %s
sk: %s kazí %s

en: %s conflicts with %s
sk: %s je v konflikte s %s

en: %s enhances %s
sk: %s rozširuje %s

en:   %.250s is to be removed.
sk:   %.250s sa odstráni.

en:   %.250s is to be deconfigured.
sk:   zruší sa nastavenie %.250s.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
sk:   %.250s sa nainštaluje, ale vo verzii %.250s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
sk:   %.250s je nainštalovaný, ale vo verzii %.250s.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
sk:   %.250s je rozbalený, ale sa ešte nenastavil.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
sk:   %.250s je rozbalený, ale vo verzii %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
sk:   %.250s naposledy nastavená verzia je %.250s.

en:   %.250s is %s.
sk:   %.250s je %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
sk:   %.250s poskytuje %.250s, ale sa odstráni.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
sk:   %.250s poskytuje %.250s, ale jeho nastavenie sa zruší.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
sk:   %.250s poskytuje %.250s, ale je %s.

en:   %.250s is not installed.
sk:   %.250s nie je nainštalovaný.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
sk:   %.250s (verzia %.250s) sa nainštaluje.

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
sk:   %.250s (verzia %.250s) je prítomná a %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
sk:   %.250s poskytuje %.250s a bude sa inštalovať.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
sk:   %.250s poskytuje %.250s a je prítomný a %s.

en: Use --help for help about diverting files.
sk: Pomocníka o odkloňovaní súborov vyvoláte pomocou --help.

en: Debian %s version %s.
sk: Debian %s verzia %s.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
sk: Toto je slobodný softvér; podrobnosti o podmienkach kopírovania
    nájdete v GNU General Public Licence verzie 2 alebo neskoršej.
    Neposkytuje sa ŽIADNA záruka.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
sk: Použitie: %s [<voľba> ...] <príkaz>

en: Commands:
      [--add] <file>           add a diversion.
      --remove <file>          remove the diversion.
      --list [<glob-pattern>]  show file diversions.
      --listpackage <file>     show what package diverts the file.
      --truename <file>        return the diverted file.
sk: Príkazy:
      [--add] <súbor>           pridá odklonenie
      --remove <súbor>          odstráni odklonenie
      --list [<vzor-glob>]      zobrazí odklonenie súboru
      --listpackage <súbor>     zobrazí ktorý balík odkláňa súbor
      --truename <súbor>        vráti odklonený súbor

en: When adding, default is --local and --divert <original>.distrib.
    When removing, --package or --local and --divert must match if specified.
    Package preinst/postrm scripts should always specify --package and --divert.
sk: Pri pridávaní je predvolené --local a --divert <original>.distrib.
    Pri odstraňovaní musí byť zadané --package alebo --local a --divert.
    Predinštalačné a poinštalačné skripty by mali vždy používať --package
    a --divert.

en: cannot stat file '%s'
sk: nepodarilo sa vykonať stat() súboru „%s“

en: error checking '%s'
sk: chyba pri kontrole „%s“

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
sk: premenovanie znamená prepísanie „%s“
      súborom „%s“, čo nie je povolené

en: unable to create file '%s'
sk: nie je možné vytvoriť súbor „%s“

en: cannot copy '%s' to '%s': %s
sk: nepodarilo sa skopírovať „%s“ na „%s“: %s

en: cannot rename '%s' to '%s'
sk: nepodarilo sa premenovať „%s“ na „%s“

en: rename: remove duplicate old link '%s'
sk: premenovanie: odstránenie duplicitného starého odkazu „%s“

en: unable to remove copied source file '%s'
sk: nie je možné odstrániť skopírovaný zdrojový súbor „%s“

en: filename "%s" is not absolute
sk: názov súboru „%s“ nie je absolútny

en: file may not contain newlines
sk: názov súboru nemôže obsahovať znaky nového riadka

en: local diversion of %s
sk: lokálne odsunutie %s

en: local diversion of %s to %s
sk: lokálne odklonenie %s na %s

en: diversion of %s by %s
sk: odklonenie %s balíkom %s

en: diversion of %s to %s by %s
sk: odklonenie %s na %s balíkom %s

en: any diversion of %s
sk: ľubovoľné odklonenie %s

en: any diversion of %s to %s
sk: ľubovoľné odklonenie %s na %s

en: --%s needs a single argument
sk: --%s vyžaduje jediný parameter

en: cannot divert file '%s' to itself
sk: nie je možné odkloniť súbor „%s“ na seba samého

en: Leaving '%s'
sk: Opúšťa sa „%s“

en: '%s' clashes with '%s'
sk: „%s“ je v kolízii s „%s“

en: Adding '%s'
sk: Pridáva sa „%s“

en: Ignoring request to rename file '%s' owned by diverting package '%s'
sk: Ignoruje sa požiadavka na premenovanie súboru „%s“, ktorý vlastneného odklonením balíka „%s“

en: No diversion '%s', none removed.
sk: Odklonenie „%s“ neexistuje, takže sa neodstránilo

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
sk: nezhoda v kam-odkloniť
      pri odstraňovaní „%s“
      nájdené „%s“

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
sk: nezhoda v balíku
      pri odstraňovaní „%s“
      nájdené „%s“

en: Ignoring request to remove shared diversion '%s'.
sk: ignoruje sa požiadavka na odstránenie zdieľaného odklonenia „%s“.

en: Removing '%s'
sk: Odstraňuje sa „%s“

en: package may not contain newlines
sk: názov balíka nemôže obsahovať znaky nového riadka

en: divert-to may not contain newlines
sk: kam-odkloniť nemôže obsahovať znaky nového riadka

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
sk: Nasledovné balíky sa počas inštalácie dostali do problémov. Aby
     tieto balíky (a všetky na nich závislé) pracovali správne, musia byť
     preinštalované:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
sk: Nasledovné balíky boli rozbalené, neboli ale ešte nakonfigurované.
    Aby pracovali, musia byť nakonfigurované pomocou príkazu dpkg --configure
    alebo výberom položky konfigurácia v menu dselectu:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
sk: Nasledovné balíky sú len čiastočne nakonfigurované, pravdepodobne z dôvodu
     problémov počas ich prvotnej konfigurácie. Konfigurácia by mala byť zopakovaná
     použitím dpkg --configure <balík>, alebo výberom položky konfigurácia v menu
     dselect-u:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
sk: Nasledovné balíky sú len čiastočne nainštalované, pravdepodobne z dôvodu
     problémov počas inštalácie. Inštalácia môže byť pravdepodobne dokončená
    jej opakovaním; balíky môžu byť odstránené použitím dselect-u alebo pomocou dpkg --remove:

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
sk: Nasledovné balíky očakávajú spracovanie spúšťačov (triggers-awaited), ktoré
    aktivovali v iných balíkoch. Toto spracovanie je možno vyžiadať  pomocou
    dselect alebo dpkg --configure --pending (alebo dpkg --triggers-only):

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
sk: Nasledovné balíky boli spustené, ale spracovanie spúšťačov ešte nebolo
    dokončené. Spracovanie spúšťačov je možno vyžiadať  pomocou
    dselect alebo dpkg --configure --pending (alebo dpkg --triggers-only):

en: The following packages are missing the list control file in the
    database, they need to be reinstalled:
sk: Nasledovné balíky chýbajú v riadiacom súbore zoznamu
    v databáze. Je potrebné ich znova nainštalovať:

en: The following packages are missing the md5sums control file in the
    database, they need to be reinstalled:
sk: Nasledovné balíky chýbajú v riadiacom súbore md5sums
    v databáze. Je potrebné ich znova nainštalovať:

en: The following packages do not have an architecture:
sk: Nasledovné balíky nemajú architektúru:

en: The following packages have an illegal architecture:
sk: Nasledovné balíky majú neplatnú architektúru:

en: The following packages have an unknown foreign architecture, which will
    cause dependency issues on front-ends. This can be fixed by registering
    the foreign architecture with dpkg --add-architecture:
sk: Nasledovné balíky majú neznámu cudziu architektúru, čo spôsobí
    problémy so závislosťami v rozhraniach. To je možné opraviť
    zaregistrovaním cudzej architektúry pomocou dpkg --add-architecture:

en: package '%s' is not installed
sk: balík „%s“ nie je nainštalovaný

en: Another process has locked the database for writing, and might currently be
    modifying it, some of the following problems might just be due to that.
sk: Iný proces zamkol zápis do databázy a je možné, že ju momentálne mení.
    Niektoré z nasledových problémov môžu byť spôsobené tým.

[ctx: section]
en: <unknown>
sk: <neznámy>

en: --%s takes no arguments
sk: --%s nevyžaduje argumenty

en:  %d in %s:
sk: %d v %s:

en:  %d package, from the following section: |  %d packages, from the following sections:
sk[0]:  %d balík, z nasledovných sekcií:
sk[1]:  %d balíky, z nasledovných sekcií:
sk[2]:  %d balíkov, z nasledovných sekcií:

en: Version of dpkg with working %s support not yet configured.
     Please use 'dpkg --configure dpkg', and then try again.
sk: Verzia dpkg s fungujúcou podporou %s ešte nie je nakonfigurovaná.
     Použite prosím „dpkg --configure dpkg“ a skúste to znova.

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for %s support!
sk: dpkg nie je uvedené ako nainštalované, nie je možné skontrolovať podporu %s!

en: Pre-Depends field
sk: pole Pre-Depends

en: long filenames
sk: dlhé názvy súborov

en: multiple Conflicts and Replaces
sk: viaceré Conflicts a Replaces

en: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
sk: nie je možné určiť ako uspokojiť pred-závislosti:
     %s

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
sk: nie je možné vyriešiť pred-závislosti pre %.250s (vyžadované pre %.250s)

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
sk: --compare-versions vyžaduje tri argumenty: <verzia> <vzťah> <verzia>

en: --compare-versions bad relation
sk: --compare-versions zlá relácia

en: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages: %s
sk: zlyhalo alokovanie pamäte pre novú položku v zozname balíkov,
     ktorých inštalácia sa nepodarila: %s

en: too many errors, stopping
sk: príliš veľa chýb, ukončuje sa

en: Errors were encountered while processing:
sk: Vyskytli sa chyby počas spracovania:

en: Processing was halted because there were too many errors.
sk: Spracovanie bolo zastavené, pretože sa vyskytlo príliš veľa chýb.

en: package %s was on hold, processing it anyway as you requested
sk: balík %s bol v stave podržaný, napriek tomu sa vykonaná operácia, ktorú ste požadovali

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
sk: Balík %s je v stave podržaný, ponecháva sa. Použite --force-hold na prekonanie.

en: Set all force options
sk: Nastaviť všetky voľby vynútenia

en: Replace a package with a lower version
sk: Nahradiť balík nižšou verziou

en: Configure any package which may help this one
sk: Nastaviť akýkoľvek balík, ktorý môže pomôcť tomuto

en: Process incidental packages even when on hold
sk: Spracovať náhodné balíky aj pri podržaní

en: Try to (de)install things even when not root
sk: Pokúsiť sa (od)inštalovať veci aj ak nie ste root

en: PATH is missing important programs, problems likely
sk: v ceste PATH chýbajú dôležité programy, pravdepodobne sa vyskytnú problémy

en: Install a package even if it fails authenticity check
sk: Nainštalovať balík aj ak neprejde kontrolou autentickosti

en: Process even packages with wrong versions
sk: Spracovávať aj balíky s nesprávnymi verziami

en: Overwrite a file from one package with another
sk: Prepísať súbor z jedného balíka iným

en: Overwrite a diverted file with an undiverted version
sk: Prepísať odklonený súbor neodklonenou verziou

en: Overwrite one package's directory with another's file
sk: Prepísať adresár jedného balíka súborom iného

en: Do not perform safe I/O operations when unpacking
sk: Nevykonávať bezpečné V/V operácie počas rozbaľovania

en: Always use the new config files, don't prompt
sk: Vždy používať nové konfiguračné súbory, nepýtať sa

en: Always use the old config files, don't prompt
sk: Vždy používať staré konfiguračné súbory, nepýtať sa

en: Use the default option for new config files if one
    is available, don't prompt. If no default can be found,
    you will be prompted unless one of the confold or
    confnew options is also given
sk: Používať predvolenú voľbu pre nové konfiguračné súbory
    ak je dostupná, nepýtať sa. Ak nič nie je predvolené,
    budete vyzvaní ak ste zároveň nezadali jednu z volieb
    confold alebo confnew

en: Always install missing config files
sk: Vždy inštalovať chýbajúce konfiguračné súbory

en: Offer to replace config files with no new versions
sk: Ponúknuť nahradenie konfiguračných súborov bez nových verzií

en: Process even packages with wrong or no architecture
sk: Spracovávať aj balíky s nesprávnou alebo neuvedenou architektúrou

en: Install even if it would break another package
sk: Inštalovať aj ak by to pokazilo iný balík

en: Allow installation of conflicting packages
sk: Povoliť inštaláciu konfliktných balíkov

en: Turn all dependency problems into warnings
sk: Urobí zo všetkých problémov so závislosťami upozornenia

en: Turn dependency version problems into warnings
sk: Urobí z problémov s verziami závislosťami upozornenia

en: Remove packages which require installation
sk: Odstraňovať balíky, ktoré vyžadujú inštaláciu

en: Remove an essential package
sk: Odstrániť nevyhnutný balík

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
sk: Vynucovacie voľby %s - ovládanie správania v prípade problémov:
      upozorniť, ale pokračovať:  --force-<vec>,<vec>,...
      zastaviť s chybou:          --refuse-<vec>,<vec>,... | --no-force-<vec>,...
     Vynucovanie vecí:

en: 
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
sk: 
    UPOZORNENIE - použitím volien označených [!] si môžete vážne poškodiť vašu inštaláciu.
    Vynucovanie volieb odnačených [*] je štandardne zapnuté.

en: unknown force/refuse option '%.*s'
sk: neznáma vynucovacia/odmietacia voľba „%.*s“

en: overriding problem because --force enabled:
sk: prekonáva sa problém, pretože je nastavené --force:

en: not installed
sk: nenainštalovaný

en: not installed but configs remain
sk: nenainštalované, ale konfiguračné súbory zachované

en: broken due to failed removal or installation
sk: pokazený z dôvodu chyby pri odstraňovaní alebo inštalácii

en: unpacked but not configured
sk: rozbalený ale nenakonfigurovaný

en: broken due to postinst failure
sk: pokazený z dôvodu chyby v postinst

en: awaiting trigger processing by another package
sk: čaká sa na spracovanie spúšťačov iným balíkom (triggers-awaited)

en: triggered
sk: spustené

en: installed
sk: inštalovaný

en: PATH is not set
sk: premenná PATH nie je nastavená

en: '%s' not found in PATH or not executable
sk: „%s“ nebol nájdený v premennej PATH alebo nie je spustiteľný

en: %d expected program not found in PATH or not executable
    %s | %d expected programs not found in PATH or not executable
    %s
sk[0]: %d očakávaný program nebol nájdený v premennej PATH alebo nie je spustiteľný
    %s
sk[1]: %d očakávané programy neboli nájdené v premennej PATH alebo nie sú spustiteľné
    %s
sk[2]: %d očakávaných programov nebolo nájdených v premennej PATH alebo nie sú spustiteľné
    %s

en: Note: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin
sk: Pozn.: premenná PATH používateľa root by mala obsahovať /usr/local/sbin, /usr/sbin a /sbin

en: Debian '%s' package management program version %s.
sk: Debian „%s“ program na údržbu balíkov, verzia %s.

en:   -?, --help                       Show this help message.
          --version                    Show the version.
sk:   -?, --help                       Zobrazí tohto pomocníka.
          --version                    Zobrazí verziu.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
sk: Operátory porovnania pre --compare-versions sú:
      lt le eq ne ge gt       (neexistenciu verzie považuje za staršiu ako čokoľvek);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (neexistenciu verzie považuje za novšiu ako čokoľvek);
      < << <= = >= >> >       (iba kvôli kompatibilite so syntaxou súboru control).

en: Generally helpful progress information
sk: Všeobecne užitočné informácie o priebehu

en: Invocation and status of maintainer scripts
sk: Vyvolanie a stav skriptov na údržbu

en: Output for each file processed
sk: Vypísať každý spracovaný súbor

en: Lots of output for each file processed
sk: Veľa informácií o každom spracovanom súbore

en: Output for each configuration file
sk: Vypísať pri každom konfiguračnom súbore

en: Lots of output for each configuration file
sk: Veľa informácií o každom konfiguračnom súbore

en: Dependencies and conflicts
sk: Závislosti a konflikty

en: Lots of dependencies/conflicts output
sk: Veľa informácií o závislostiach a konfliktoch

en: Trigger activation and processing
sk: Aktivácia a spracovanie spúšťačov

en: Lots of output regarding triggers
sk: Veľa informácií o aktivácii a spracovaní spúšťačov

en: Silly amounts of output regarding triggers
sk: Prehnané množstvo informácií o spúšťačoch

en: Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
sk: Veľa bľabotu o napr. adresári dpkg/info

en: Insane amounts of drivel
sk: Šialené množstvo bľabotu

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     Number  Ref. in source   Description
sk: Ladiaca voľba %s, --debug=<osmičkové> or -D<osmičkové>:
    
     Číslo   Odkaz na zdroj   Popis

en: 
    Debugging options can be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
sk: 
    Ladiace voľby he možné kombinovať pomocou logického súčtu po bitoch.
    Pamätajte, že významy a hodnoty sa môžu časin zmeniť.

en: --%s requires a positive octal argument
sk: --%s vyžaduje kladný osmičkový argument

en: null package name in --%s comma-separated list '%.250s'
sk: prázdny názov balíka v čiarkami oddelenom zozname --%s „%.250s“

en: error executing hook '%s', exit code %d
sk: chyba pri vykonávaní funkcie „%s“, chybový kód %d

en: status logger
sk: záznam stavu

en: --%s takes exactly one argument
sk: --%s vyžaduje práve jeden parameter

en: architecture '%s' is illegal: %s
sk: architektúra „%s“ je neplatná: %s

en: architecture '%s' is reserved and cannot be added
sk: architektúra „%s“ je vyhradená a nemožno ju pridať

en: cannot remove non-foreign architecture '%s'
sk: nemožno odstrániť architektúru „%s“, ktorá nie je cudzia

en: removing architecture '%s' currently in use by database
sk: odstraňuje sa architektúra „%s“, ktorú momentálne používa databáza

en: cannot remove architecture '%s' currently in use by the database
sk: nemožno odstrániť architektúru „%s“, ktorú momentálne používa databáza

en: couldn't open '%i' for stream
sk: nie je možné otvoriť „%i“ pre tok

en: need an action option
sk: vyžaduje sa zadanie voľby určujúcej operáciu

en: unable to setenv for subprocesses
sk: nie je možné nastaviť premennú prostredia pre podprocesy

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
sk: musíte označiť balíky ich vlastnými názvami, nie citovaním názvov súborov z ktorých pochádzajú

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
sk: --%s --pending neprijíma žiadne argumenty

en: --%s needs at least one package name argument
sk: --%s vyžaduje ako parameter aspoň jeden názov balíka

en: Package %s listed more than once, only processing once.
sk: Balík %s uvedený viac ako jedenkrát, spracuje sa len raz.

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
sk: Viac ako jedna kópia balíka %s bola rozbalená
     v tomto behu! Konfiguruje sa len jedenkrát.

en: package %.250s is not ready for trigger processing
     (current status '%.250s' with no pending triggers)
sk: balík %.250s nie je pripravený na spracovanie spúšťačov
     (súčasný stav „%.250s“, nečaká sa na žiadne spúšťače
     (triggers-pending))

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
sk:   Balík %s, ktorý poskytuje %s, sa odstráni.

en:   Package %s is to be removed.
sk:   Balík %s sa odstráni.

en:   Version of %s on system is %s.
sk:   Verzia %s na systéme je %s.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
sk:   Balík %s, ktorý poskytuje %s, očakáva spracovanie spúšťačov..

en:   Package %s awaits trigger processing.
sk:   Balík %s očakáva spracovanie spúšťačov.

en: also configuring '%s' (required by '%s')
sk: taktiež sa konfiguruje „%s“ (vyžaduje ho „%s“)

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
sk:   Balík %s, ktorý poskytuje %s, ešte nie je nakonfigurovaný.

en:   Package %s is not configured yet.
sk:   Balík %s ešte nie je nakonfigurovaný.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
sk:   Balík „%s“, ktorý poskytuje %s, nie je nainštalovaný.

en:   Package %s is not installed.
sk:   Balík %s nie je nainštalovaný.

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
sk:  %s (%s) kazí %s a je %s.

en:   %s (%s) provides %s.
sk:   %s (%s) poskytuje %s.

en:   Version of %s to be configured is %s.
sk:   Verzia %s, ktorá sa má konfigurovať, je %s.

en:  depends on
sk:  závisí na

en: ; however:
sk: ; aj keď:

en: no packages found matching %s
sk: nenašli sa žiadne balíky zodpovedajúce %s

note: TRANSLATORS: This is the header that appears on 'dpkg-query -l'. The * string should remain under 80 characters. The uppercase letters in * the state values denote the abbreviated letter that will appear on * the first three columns, which should ideally match the English one * (e.g. Remove → supRim
en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
sk: Požadovaný=Neznámy/Inštalovať/Odstrániť/Vyčistiť/Podržať
    | Stav=Nie/Inštalovaný/Konfig-súbory/Rozbalený/Zlý-konfig/Polo-inštalovaný/očak-spúšť/čaká-na-spúšť
    |/ Chyba?=(žiadna)/Reinšt-vyžadovaná (Stav,Chyba: veľké písmeno=zle)

en: Name
sk: Názov

en: Version
sk: Verzia

en: Architecture
sk: Architektúra

en: Description
sk: Popis

en: diversion by %s from: %s
sk: odsunuté balíkom %s z: %s

en: diversion by %s to: %s
sk: odsunuté balíkom %s do: %s

en: local diversion from: %s
sk: lokálne odsunutie z: %s

en: local diversion to: %s
sk: lokálne odsunutie do: %s

en: --search needs at least one file name pattern argument
sk: --search potrebuje najmenej jeden argument vzorky názvu súboru

en: no path found matching pattern %s
sk: nenašla sa žiadna cesta zodpovedajúca vzoru %s

en: package '%s' is not installed and no information is available
sk: balík „%s“ nie je nainštalovaný a nie sú o ňom dostupné žiadne informácie

en: package '%s' is not available
sk: balík „%s“ nie je dostupný

en: Package '%s' does not contain any files (!)
sk: Balík „%s“ neobsahuje žiadne súbory (!)

en: locally diverted to: %s
sk: lokálne odsunutý do: %s

en: package diverts others to: %s
sk: balík odsúva ostatné do: %s

en: diverted by %s to: %s
sk: odsunuté balíkom %s do: %s

en: error in show format: %s
sk: chyba vo formáte show: %s

en: control file contains %c
sk: riadiaci súbor obsahuje %c

en: --%s takes at most two arguments
sk: --%s vyžaduje najviac dva argumenty

en: --%s takes one package name argument
sk: --%s vyžaduje ako parameter jeden názov balíka

en: --%s takes exactly two arguments
sk: --%s vyžaduje práve dva paramatre

en: control file '%s' does not exist
sk: riadiaci súbor „%s“ neexistuje

en: Debian %s package management program query tool version %s.
sk: Program „%s“ na údržbu balíkov Debianu, verzia %s.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --load-avail                     Use available file on --show and --list.
      -f|--showformat=<format>         Use alternative format for --show.
sk: Voľby:
      --admindir=<adresár>               Použije <adresár> namiesto %s
      --load-avail                       Použije dostupný súbor pri --show a --list.
      -f|--showformat=<format>           Použije alternatívny formát pre --show

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
sk: Syntax formátu:
      Formát je reťazec, ktorý bude výstupom pre každý balík. Formát môže
      obsahovať štandardné únikové klauzuly \n (nový riadok), \r (návrat
      vozíka) alebo \\ (obyčajná spätná lomka). Informácie o balíku možno
      zahrnúť vložením odkazov na premenné do polí balíka použitím syntaxe
      ${var[;width]}. Polia budú zarovnané doprava, ak bude šírka záporná,
      inak bude použité zarovnanie doľava.

en: Use --help for help about querying packages.
sk: Pomocníka o dopytovaní sa na balíky vyvoláte pomocou --help.

en: ignoring request to remove %.250s which isn't installed
sk: ignoruje sa požiadavka na odstránenie %.250s, ktorý nie je nainštalovaný

en: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system; use --purge to remove them too
sk: ignoruje sa požiadavka na odstránenie %.250s, v systéme ostali iba
     jeho konfiguračné súbory. Použite --purge ak chcete odstrániť aj tie.

en: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
sk: problémy závislosti zabránili odstráneniu %s:
    %s

en: dependency problems - not removing
sk: problémy so závislosťami - neodstraňuje sa

en: %s: dependency problems, but removing anyway as you requested:
    %s
sk: %s: problémy so závislosťami, ale odstraňuje sa podľa požiadavky:
    %s

en: unable to delete control info file '%.250s'
sk: nie je možné vymazať riadiaci info súbor „%.250s“

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
sk: počas odstraňovania %.250s, nebolo možné odstrániť adresár „%.250s“: %s - nie je adresár koreňom pripojeného systému súborov?

en: unable to securely remove '%.250s'
sk: nedá sa bezpečne odstrániť „%.255s“

en: while removing %.250s, directory '%.250s' not empty so not removed
sk: pri odstraňovaní %.250s, adresár „%.250s“ nebol prázdny a teda nebol odstránený

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
sk: nie je možné odstrániť starý konfiguračný súbor „%.250s“ (= „%.250s“)

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
sk: nie je možné odstrániť starý záložný konfiguračný súbor „%.250s“ (z „%.250s“)

en: cannot remove old files list
sk: nie je možné odstrániť zoznam starých súborov

en: can't remove old postrm script
sk: nie je možné odstrániť starý postrm skript

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
sk: nie je možné nastaviť práva na spustenie na „%.250s“

en: admindir must be inside instdir for dpkg to work properly
sk: admindir musí byť vnútri instdir, aby dpkg fungoval správne

en: failed to chroot to '%.250s'
sk: zlyhalo vykonanie funkcie chroot na „%.255s“

en: failed to chdir to '%.255s'
sk: nie je možné zmeniť adresár na „%.255s“

en: unable to setenv for maintainer script
sk: nie je možné nastaviť premennú prostredia pre skript údržby

en: unable to stat %s '%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav %s „%.250s“

en: unable to stat %s '%.250s': %s
sk: nie je možné zistiť stav %s „%.250s“: %s

en: trying script from the new package instead ...
sk: skúša sa radšej skript z nového balíka ...

en: there is no script in the new version of the package - giving up
sk: v novej verzii balíka nie je žiaden skript - ukončuje sa

en: ... it looks like that went OK
sk: ... vyzerá to, že sa to podarilo

en: unexpected end of line in package name at line %d
sk: neočakávaný koniec riadka v názve balíka na riadku %d

en: unexpected end of line after package name at line %d
sk: neočakávaný koniec riadka za názvom balíka na riadku %d

en: unexpected data after package and selection at line %d
sk: neočakávané dáta za balíkom a výberom na riadku %d

en: illegal package name at line %d: %.250s
sk: nepovolený názov balíka na riadku %d: %.250s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
sk: neznámy cieľový stav na riadku %d: %.250s

en: read error on standard input
sk: chyba pri čítaní zo štandardného vstupu

en: Use --help for help about overriding file stat information.
sk: Pomocníka o preťažovaní stat informácií súborov vyvoláte pomocou --help.

en: stripping trailing /
sk: odstraňujú sa koncové /

en: --%s needs four arguments
sk: --%s vyžaduje štyri parametre

en: an override for '%s' already exists, but --force specified so will be ignored
sk: prekonanie „%s“ už existuje, ale kvôli uvedenému --force bude ignorované

en: an override for '%s' already exists; aborting
sk: prekonanie „%s“ už existuje, prerušuje sa

en: --update given but %s does not exist
sk: bolo zadané --update, ale %s neexistuje

en: no override present
sk: nie je prítomné žiadne prekonanie

en: --update is useless for --remove
sk: --update je nepoužiteľný pri --remove

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
sk: Pomocníka k tomuto nástroju zobrazíte napísaním dpkg-trigger --help

en: Debian %s package trigger utility version %s.
sk: Nástroj „%s“ spúšťačov balíkov Debianu, verzia %s.

en: Usage: %s [<options> ...] <trigger-name>
           %s [<options> ...] <command>
sk: Použitie: %s [<voľby> ...] <názov spúšťača>
           %s [<voľby> ...] <príkaz>

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
sk: Príkazy:
      --check-supported                Skontrolovať, či bežiaci dpkg podporuje spúšťače.

en: must be called from a maintainer script (or with a --by-package option)
sk: musí sa volať z údržbového skriptu (alebo voľbou --by-package)

en: triggers data directory not yet created
sk: dátový adresár spúšťača zatiaľ nebol vytvorený

en: trigger records not yet in existence
sk: záznamy spúšťača zatiaľ neexistujú

en: takes one argument, the trigger name
sk: potrebuje jeden parameter, názov spúšťača

en: illegal awaited package name '%.250s': %.250s
sk: neplatný názov očakávaného balíka „%.250s“: %.250s

en: invalid trigger name '%.250s': %.250s
sk: neplatný názov spúšťača „%.250s“: %.250s

en: cycle found while processing triggers:
     chain of packages whose triggers are or may be responsible:
sk: pri spracovaní spúšťačov bol nájdený cyklus:
     reťazec balíkov, ktorých spúšťače sú alebo môžu byť za to zodpovedné:

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
sk: 
     očakávané spúšťače (triggers-pending) balíkov, ktoré nemožno vyriešiť:

en: triggers looping, abandoned
sk: spúšťače v slučke, ignorujú sa

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
sk: chyba potvrdzujúca, že „%.250s“ neexistuje

en: split package reassembly
sk: rozdeliť znovuzloženie balíka

en: reassembled package file
sk: znovuzostavený súbor balíka

en: subprocess %s returned error exit status %d
sk: podproces %s vrátil chybový kód %d

en: Authenticating %s ...
sk: Overuje sa %s ...

en: package signature verification
sk: overenie podpisu balíka

en: verification on package %s failed!
sk: verifikácia balíka %s zlyhala!

en: verification on package %s failed; but installing anyway as you requested
sk: verifikácia balíka %s zlyhala, ale napriek tomu sa inštaluje ako ste žiadali

en: passed
sk: prešiel

en: unable to create temporary directory
sk: zlyhalo vytvorenie dočasného adresára

en: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
sk: ohľadom %s obsahujúci %s, problém s pred-závislosťami:
    %s

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
sk: problém s pred-závislosťami - neinštaluje sa %.250s

en: ignoring pre-dependency problem!
sk: ignoruje sa problém s pred-závislosťami!

en: read error in %.250s
sk: chyba pri čítaní v %.250s

en: error closing %.250s
sk: chyba pri zatváraní %.250s

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
sk: stará verzia balíka má príliš dlhý názov info súboru, ktorý začína „%.250s“

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
sk: nie je možné odstrániť zastaralý info súbor „%.250s“

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
sk: nie je možné nainštalovať (navrhovaný) nový info súbor „%.250s“

en: unable to open temp control directory
sk: nie je možné otvoriť dočasný riadiaci adresár

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
sk: balík obsahuje príliš dlhý názov riadiaceho info súboru (začínajúci „%.50s“)

en: package control info contained directory '%.250s'
sk: riadiaci info balík obsahoval adresár „%.250s“

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
sk: funkcia rmdir u informácií o riadení balíka „%.250s“ nepovedala, že to nie je adresár

en: package %s contained list as info file
sk: balík %s obsahoval zoznam ako info súbor

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
sk: nie je možné nainštalovať nový info súbor „%.250s“ ako „%.250s“

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
sk: nedá sa zistiť stav starého súboru „%.250s“, takže sa nebude mazať: %s

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
sk: nedá sa zmazať starý adresár „%.250s“: %s

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
sk: starý konfiguračný súbor „%.250s“ je prázdny adresár (a teraz bol zmazaný)

en: unable to stat other new file '%.250s'
sk: nedá sa zistiť stav ďalšieho nového súboru „%.250s“

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
sk: starý súbor „%.250s“ je rovnaký ako niekoľko nových súborov! („%.250s“ aj „%.250s“)

en: unable to securely remove old file '%.250s': %s
sk: nedá sa bezpečne odstrániť starý súbor „%.250s“: %s

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
sk: (Vyskytlo sa zmiznutie balíka %s, ktorý bol úplne nahradený.)

en: package control information extraction
sk: extrakcia riadiacich informácií balíka

en: Recorded info about %s from %s.
sk: Zaznamenané informácie o %s z %s.

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
sk: architektúra balíka (%s) nezodpovedá systému (%s)

en: package filesystem archive extraction
sk: extrakcia súborového systému archívu balíka

en: cannot zap possible trailing zeros from dpkg-deb: %s
sk: nie je možné zrušiť možné koncové nuly z dpkg-deb: %s

en: Replacing available packages info, using %s.
sk: Nahradzujú sa informácie o dostupných balíkoch, pomocou %s.

en: Updating available packages info, using %s.
sk: Aktualizujú sa informácie o dostupných balíkoch, pomocou %s.

en: Information about %d package was updated.
     | Information about %d packages was updated.
sk[0]: Informácie o %d balíku boli aktualizované.
sk[1]: Informácie o %d balíkoch boli aktualizované.
sk[2]: Informácie o %d balíkoch boli aktualizované.

en: obsolete '--%s' option; unavailable packages are automatically cleaned up
sk: zastaralá voľba „--%s“; nedostupné balíky budú automaticky vyčistené

en: failed to write filename to tar pipe (%s)
sk: nepodarilo sa zapísať názov súboru do rúry programu tar (%s)

en: control member
sk: riadiaci člen

en: data member
sk: dátový člen

en: unable to stat control directory
sk: nie je možné zistiť stav riadiaceho adresára

en: control directory is not a directory
sk: riadiaci adresár nie je adresár

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
sk: riadiaci adresár má zlé práva %03lo (musia byť >=0755 a <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
sk: skript správcu „%.50s“ nie je obyčajný súbor ani symbolický odkaz

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
sk: skript správcu „%.50s“ má nesprávne práva %03lo (musí byť >=0555 a <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
sk: u skriptu správcu „%.50s“ nie je možné zistiť stav

en: error opening conffiles file
sk: chyba pri otváraní konfiguračných súborov

en: empty string from fgets reading conffiles
sk: prázdny reťazec z funkcie fgets počas čítania súboru

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
sk: názov konfiguračného súboru „%s“ obsahuje na konci netlačiteľné znaky

en: conffile '%.250s' does not appear in package
sk: konfiguračný súbor „%.250s“ nebol v balíku nájdený

en: conffile '%.250s' is not stattable
sk: u konfiguračného súboru „%.250s“ nie je možné zistiť stav

en: conffile '%s' is not a plain file
sk: konfiguračný súbor „%s“ nie je čistý súbor

en: conffile name '%s' is duplicated
sk: názov confsúboru „%s“ je duplicitný

en: error reading conffiles file
sk: chyba pri čítaní konfiguračných súborov

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
sk: názov balíka obsahuje znaky, ktoré nie sú malými písmenami alebo „-+.“

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
sk: „%s“ obsahuje používateľom definovanú hodnotu Priority „%s“

en: ignoring %d warning about the control file(s) | ignoring %d warnings about the control file(s)
sk[0]: ignoruje sa %d upozornenie o riadiacom súbore(och)
sk[1]: ignorujú sa %d upozornenia o riadiacom súbore(och)
sk[2]: ignoruje sa %d upozornení o riadiacom súbore(och)

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
sk: nie je možné overiť existenciu archívu „%.250s“

en: <compress> from tar -cf
sk: <compress> z tar -cf

en: --%s needs a <directory> argument
sk: --%s vyžaduje parameter <adresár>

en: target is directory - cannot skip control file check
sk: cieľ je adresárom - nie je možné preskočiť kontrolu riadiaceho súboru

en: not checking contents of control area
sk: nekontroluje sa obsah riadiacej oblasti

en: failed to make temporary file (%s)
sk: nie je možné vytvoriť dočasný súbor (%s)

en: failed to unlink temporary file (%s), %s
sk: zlyhalo zmazanie dočasného súboru (%s), %s

en: failed to rewind temporary file (%s)
sk: nie je možné prejsť na začiatok dočasného súboru (%s)

en: failed to stat temporary file (%s)
sk: nie je možné vykonať stat dočasného súboru (%s)

en: error writing '%s'
sk: chyba pri zápise „%.250s“

en: cannot copy '%s' into archive '%s': %s
sk: nie je možné skopírovať „%s“ do archívu „%s“: „%s“

en: shell command to move files
sk: príkaz shellu na presúvanie súborov

en: unexpected end of file in %s in %.255s
sk: neočakávaný koniec súboru v %s v %.255s

en: error reading %s from file %.255s
sk: chyba pri čítaní %s zo súboru %.255s

en: archive magic version number
sk: magické číslo verzie archívu

en: archive member header
sk: hlavička člena archívu

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive header magic
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - chybná hlavička člena archívu

en: archive information header member
sk: člena informačnej hlavičky archívu

en: archive has no newlines in header
sk: archív neobsahuje nové riadky v hlavičke

en: archive has invalid format version: %s
sk: archív nemá bodku vo verzii formátu: %s

en: archive is format version %d.%d; get a newer dpkg-deb
sk: neznáma verzia formátu %d.%d; potrebujete novší dpkg-deb

en: cannot skip archive member from '%s': %s
sk: nie je možné preskočiť člena archívu „%s“: %s

en: archive '%.250s' contains two control members, giving up
sk: archív „%.250s“ obsahuje dva riadiace členy, ukončuje sa

en: archive control member size
sk: veľkosť riadiaceho člena archívu

en: archive has malformed control member size '%s'
sk: archív má chybný formát veľkosti riadiaceho člena „%s“

en: cannot skip archive control member from '%s': %s
sk: nie je možné preskočiť dáta časti z „%s“: %s

en: file looks like it might be an archive which has been
     corrupted by being downloaded in ASCII mode
sk: súbor vyzerá ako archív, ktorý bol poškodený
     sťahovaním v režime ASCII

en: cannot copy archive member from '%s' to decompressor pipe: %s
sk: nie je možné skopírovať člena archívu z „%s“ do rúry dekompresora: %s

en: cannot close decompressor pipe
sk: nie je možné zatvoriť rúru dekompresora

en: decompressing archive member
sk: dekomprimuje sa člen archívu

en: failed to create directory
sk: zlyhalo vytvorenie adresára

en: failed to chdir to directory
sk: zlyhalo vykonanie chdir do adresára

en: <decompress>
sk: <dekompresia>

en: paste
sk: vložiť

en: --%s needs a .deb filename argument
sk: --%s potrebuje názov .deb súboru

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
sk: --%s potrebuje len jeden parameter (názov .deb súboru)

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
sk: --%s potrebuje najviac dva parametre (.deb a adresár)

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
sk: --%s potrebuje cieľový adresár.
    Možno by ste mali použiť dpkg --install ?

en: cannot extract control file '%s' from '%s': %s
sk: nie je možné extrahovať riadaici súbor „%s“ z „%s“: %s

en: '%.255s' contains no control component '%.255s'
sk: „%s“ neobsahuje žiadnu riadiacu zložku „%.255s“

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
sk: otvorenie zložky „%.255s“ (v %.255s) zlyhalo neočakávaným spôsobom

en: %d requested control component is missing | %d requested control components are missing
sk[0]: Chýba %d požadovaný riadiaci komponent
sk[1]: Chýbajú %d požadované riadiace komponenty
sk[2]: Chýba %d požadovaných riadiacich komponentov

en: cannot scan directory '%.255s'
sk: nie je možné skenovať adresár „%.255s“

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
sk: nie je možné zistiť stav „%.255s“ (v „%.255s“)

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
sk: nie je možné otvoriť „%.255s“ (v „%.255s“)

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
sk: nie je možné prečítať „%.255s“ (v „%.255s“)

en:  %7jd bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
sk:  %7jd bajtov, %5d riadkov %c  %-20.127s %.127s

en:      not a plain file          %.255s
sk:      nie je obyčajný súbor          %.255s

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
sk: Debian „%s“ backend pre archív balíkov, verzia %s.

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
sk: <deb> je názov formátu archívu Debianu.
    <csúbor> je názov riadiaceho súboru.
    <cpoložka> je názov položky v hlavnom súbore „control“.

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
sk: Napíšte dpkg-deb --help pre pomocníka o manipulácii s *.deb súbormi;
    Napíšte dpkg --help pre pomocníka o inštalácii a deinštalácii balíkov.

en: invalid compression level for -%c: %ld
sk: neplatná úroveň kompresie pre -%c: „%ld“

en: unknown compression strategy '%s'!
sk: neznámy typ kompresie „%s“!

en: unknown compression type '%s'!
sk: neznámy typ kompresie „%s“!

en: invalid compressor parameters: %s
sk: neplatné parametre kompresie: %s

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - nesprávne číslice (kód %d) v %s

en: file '%s' is corrupt; out of range integer in %s
sk: súbor „%s“ je poškodený: celé číslo mimo platného rozsahu v %s

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - %.250s chýba

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - chýbajúci nový riadok za %.250s

en: error reading %.250s
sk: chyba pri čítaní %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - chybné magické znaky na konci prvého záhlavia

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - zlé doplnenie znaku (kód %d)

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - nuly v info sekcii

en: format version number
sk: formátovať číslo verzie

en: file '%.250s' has invalid format version: %s
sk: súbor „%.250s“ má neplatnú verziu formátu: %s

en: file '%.250s' is format version %d.%d; get a newer dpkg-split
sk: súbor „%.250s“ je verzia formátu %d.%d; potrebujete novší dpkg-split

en: package name
sk: názov balíka

en: package version number
sk: číslo verzie balíka

en: package file MD5 checksum
sk: kontrolný súčet MD5 súboru balíka

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - zlý MD5 kontrolný súčet „%.250s“

en: archive total size
sk: celková veľkosť archívu

en: archive part offset
sk: offset časti archívu

en: archive part numbers
sk: čísla častí archívu

en: file '%.250s' is corrupt - no slash between archive part numbers
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - chýba lomka medzi číslami častí archívu

en: number of archive parts
sk: počet častí archívu

en: file '%.250s' is corrupt - bad number of archive parts
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - zlý počet častí archívu

en: archive parts number
sk: počet častí archívu

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive part number
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - chybné číslo časti archívu

en: package architecture
sk: architektúra balíka

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - chybný magický znak na konci druhej hlavičky

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - druhý člen nie je súčasťou dát

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - chybný počet častí pre uvedené veľkosti

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - veľkosť je zlá pre uvedené číslo súčasti

en: file '%.250s' is corrupt - too short
sk: súbor „%.250s“ je poškodený - príliš krátky

en: cannot open archive part file '%.250s'
sk: nie je možné otvoriť časť archívneho súboru „%.250s“

en: file '%.250s' is not an archive part
sk: súbor „%.250s“ nie je súčasťou archívu

en: %s:
        Part format version:            %d.%d
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... architecture:           %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %jd bytes
            ... split every:            %jd bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %jd bytes
        Part offset:                    %jd bytes
        Part file size (used portion):  %jd bytes
sk: %s:
        Verzia formátu časti:           %d.%d
        Časť balíka:                    %s
            ... verzia:                 %s
            ... architektúra:           %s
            ... súčet MD5:              %s
            ... dĺžka:                  %jd bajtov
            ... rozdel. každých:        %jd bajtov
        Číslo časti:                    %d/%d
        Dĺžka časti:                    %jd bajtov
        Offset časti:                   %jd bajtov
        Čiast.veľ.súboru (použ. časť):  %jd bajtov

[ctx: architecture]
en: <unknown>
sk: <neznámy>

en: --%s requires one or more part file arguments
sk: --%s vyžaduje jeden alebo viac parametrov častí súboru

en: file '%s' is not an archive part
sk: súbor „%s“ nie je súčasťou archívu

en: Putting package %s together from %d part:  | Putting package %s together from %d parts:
sk[0]: Balík %s sa skladá z %d časti:
sk[1]: Balík %s sa skladá z %d častí:
sk[2]: Balík %s sa skladá z %d častí:

en: unable to open output file '%.250s'
sk: nie je možné otvoriť výstupný súbor „%.250s“

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
sk: nie je možné (znovu)otvoriť vstupnú časť súboru „%.250s“

en: cannot skip split package header for '%s': %s
sk: nie je možné preskočiť hlavičku rozdeleného balíka „%s“: %s

en: cannot append split package part '%s' to '%s': %s
sk: nie je možné pridať časť rozdeleného balíka „%s“ na „%s“: %s

en: done
sk: dokončené

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
sk: súbory „%.250s“ a „%.250s“ nie sú súčasťou toho istého súboru

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
sk: nájdených niekoľko verzií časti %d - najmenej „%.250s“ a „%.250s“

en: part %d is missing
sk: časť %d chýba

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
sk: Debian „%s“ nástroj na rozdeľovanie/spájanie balíkov; verzia %s.

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
sk: Príkazy:
      -s|--split <súbor> [<prefix>]  rozdelí archív
      -j|--join <časť> <časť> ...    spojí dohromady časti
      -I|--info <časť> ...           zobrazí údaje o časti
      -a|--auto -o <celok> <časť>    automaticky spojí časti
      -l|--listq                     vypíše nehodiace sa časti
      -d|--discard [<súbor> ...]     ignoruje nehodiace sa časti

en: Options:
      --depotdir <directory>           Use <directory> instead of %s/%s.
      -S|--partsize <size>             In KiB, for -s (default is 450).
      -o|--output <file>               Filename, for -j (default is
                                         <package>_<version>_<arch>.deb).
      -Q|--npquiet                     Be quiet when -a is not a part.
      --msdos                          Generate 8.3 filenames.
sk: Voľby:
      --depotdir <adresár>             Použije <adresár> namiesto %s/%s
      -S|--partsize <veľkosť>          V KiB, pre -s (predvolená je 450)
      -o|--output <súbor>              Názov súboru pre -j (predvolený je
                                         <balík>_<verzia>_<arch>.deb)
      -Q|--npquiet                     Nič nevypisuje, pokiaľ -a nie je časťou
      --msdos                          generuje názvy 8.3

en: Exit status:
      0 = ok
      1 = with --auto, file is not a part
      2 = trouble
sk: Stav ukončenia:
      0 = OK
      1 = s voľbou --auto súbor nie je časť
      2 = problém

en: Type dpkg-split --help for help.
sk: Napíšte dpkg-split --help pre pomocníka.

en: part size is far too large or is not positive
sk: veľkosť časti je buď príliš veľká alebo negatívna

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
sk: veľkosť časti musí byť aspoň %d KiB (kvôli hlavičke)

en: unable to read depot directory '%.250s'
sk: nie je možné prečítať uskladňovací adresár „%.250s“

en: --auto requires the use of the --output option
sk: --auto vyžaduje použitie voľby --output

en: --auto requires exactly one part file argument
sk: --auto vyžaduje presne jednu časť parametru súboru

en: unable to read part file '%.250s'
sk: nie je možné prečítať časť súboru „%.250s“

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
sk: Súbor „%.250s“ nie je časťou archívu skladajúceho sa z viacerých častí.

en: unable to reopen part file '%.250s'
sk: nie je možné znovu otvoriť časť súboru „%.250s“

en: unable to open new depot file '%.250s'
sk: nie je možné otvoriť nový depot súbor „%.250s“

en: cannot extract split package part '%s': %s
sk: nie je možné extrahovať časť rozdeleného archívu „%s“: „%s“

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
sk: nie je možné premenovať nový uskladňovací súbor „%.250s“ na „%.250s“

en: Part %d of package %s filed (still want
sk: Časť %d balíka %s je naplnená (stále potrebuje

en:  and
sk:  a

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
sk: nie je možné vymazať použitý uskladňovací súbor „%.250s“

en: Junk files left around in the depot directory:
sk: Prebytočné súbory zanechané v uskladňovacom adresári:

en: unable to stat '%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav „%.250s“

en:  %s (%jd bytes)
sk:  %s (%jd bajtov)

en:  %s (not a plain file)
sk:  %s (nie je obyčajný súbor)

en: Packages not yet reassembled:
sk: Zatiaľ nezostavené balíky:

en:  Package %s: part(s)
sk:  Balík %s: časti

en: part file '%.250s' is not a plain file
sk: časť súboru „%.250s“ nie je obyčajný súbor

en: (total %jd bytes)
sk: (celkom %jd bajtov)

en: unable to discard '%.250s'
sk: nie je možné zahodiť „%.250s“

en: Deleted %s.
sk: Vymazaný %s.

en: package field value extraction
sk: extrakcia hodnoty poľa balíka

en: unable to open source file '%.250s'
sk: nie je možné otvoriť zdrojový súbor „%.250s“

en: unable to fstat source file
sk: nie je možné vykonať funkciu fstat na zdrojový súbor

en: source file '%.250s' not a plain file
sk: zdrojový súbor „%.250s“ nie je obyčajný súbor

en: Splitting package %s into %d part:  | Splitting package %s into %d parts:
sk[0]: Balík %s sa rozdeľuje na %d časť:
sk[1]: Balík %s sa rozdeľuje na %d časti:
sk[2]: Balík %s sa rozdeľuje na %d častí:

en: header is too long, making part too long; the package name or version
    numbers must be extraordinarily long, or something; giving up
sk: hlavička je príliš dlhá, čo robí časť príliš dlhou: názov alebo číslo
    verzie balíka musia byť výnimočne dlhé alebo niečo: ukončuje sa

en: --split needs a source filename argument
sk: --split potrebuje ako argument zdrojový názov súboru

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
sk: --split vyžaduje najviac zdrojový názov súboru a začiatok cieľovej cesty

en: Commands:
      --install <link> <name> <path> <priority>
        [--slave <link> <name> <path>] ...
                               add a group of alternatives to the system.
      --remove <name> <path>   remove <path> from the <name> group alternative.
      --remove-all <name>      remove <name> group from the alternatives system.
      --auto <name>            switch the master link <name> to automatic mode.
      --display <name>         display information about the <name> group.
      --query <name>           machine parseable version of --display <name>.
      --list <name>            display all targets of the <name> group.
      --get-selections         list master alternative names and their status.
      --set-selections         read alternative status from standard input.
      --config <name>          show alternatives for the <name> group and ask the
                               user to select which one to use.
      --set <name> <path>      set <path> as alternative for <name>.
      --all                    call --config on all alternatives.
sk: Príkazy:
      --install <odkaz> <názov> <cesta> <priorita>
        [--slave <odkaz> <názov> <cesta>] ...
                                pridá skupinu do systému alternatív
      --remove <názov> <cesta>  odstráni <cestu> zo skupiny alternatív <názov>
      --remove-all <názov>      odstráni skupinu <názov> zo systému alternatív
      --auto <názov>            prepne odkaz <názov> do automatického režimu
      --display <názov>         zobrazí informácie o skupine <názov>
      --query <name>            strojovo čitateľná verzia --display <názov>
      --list <názov>            zobrazí všetky ciele skupiny <názov>
      --get-selections          vypíše primárne alternatívy názvov a ich stav
      --set-selections          prečíta alternatívny stav zo štand. vstupu
      --config <názov>          zobrazí alternatívy skupiny <názov> a požiada
                                používateľa o voľbu tej, ktorá sa použije
      --set <názov> <cesta>     nastaví <cestu> ako alternatívu pre <názov>
      --all                     zavolá --config na všetky alternatívy

en: <link> is the symlink pointing to %s/<name>.
      (e.g. /usr/bin/pager)
    <name> is the master name for this link group.
      (e.g. pager)
    <path> is the location of one of the alternative target files.
      (e.g. /usr/bin/less)
    <priority> is an integer; options with higher numbers have higher priority in
      automatic mode.
sk: <odkaz> je symbolický odkaz na %s/<názov>.
      (napr. /usr/bin/pager)
    <názov> je hlavný názov skupiny odkazov.
      (napr. stránkovač)
    <cesta> je umiestnenie jedného z alternatívnych cieľových súborov.
      (napr. /usr/bin/less)
    <priorita> je celé číslo; voľby s vyššími číslami majú vyššiu
      prioritu v automatickom režime.

en: malloc failed (%zu bytes)
sk: funkcia malloc zlyhala (%zu bajtov)

en: two commands specified: --%s and --%s
sk: zadané dva príkazy: --%s a --%s

en: cannot append to '%s'
sk: nedá sa dopisovať do súboru „%s“

en: wait for subprocess %s failed
sk: čakanie na podproces %s zlyhalo

en: unable to remove '%s'
sk: nedá sa odstrániť „%s“

en: auto mode
sk: automatický režim

en: manual mode
sk: manuálny režim

en: unexpected end of file while trying to read %s
sk: neočakávaný koniec súboru pri pokuse o čítanie %s

en: while reading %s: %s
sk: počas čítania %s: %s

en: line not terminated while trying to read %s
sk: neukončený riadok pri pokuse o čítanie %s

en: %s corrupt: %s
sk: %s poškodený: %s

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
sk: nové riadky sú zakázané v súboroch update-alternatives (%s)

en: slave name
sk: názov závislého

en: duplicate slave name %s
sk: duplicitný názov závislého %s

en: slave link
sk: závislý odkaz

en: slave link same as main link %s
sk: závislý odkaz je totožný s hlavným odkazom %s

en: duplicate slave link %s
sk: duplicitný závislý odkaz %s

en: master file
sk: súbor primárneho

en: duplicate path %s
sk: duplicitná cesta %s

en: alternative %s (part of link group %s) doesn't exist; removing from list of alternatives
sk: alternatíva %s (súčasť skupiny odkazov %s) neexistuje. Odstraňuje sa zo zoznamu alternatív.

en: priority
sk: priorita

en: slave file
sk: súbor závislého

en: priority of %s: %s
sk: priorita %s: %s

en: priority of %s is out of range: %s
sk: priorita %s je mimo platného rozsahu: %s

en: status
sk: stav

en: invalid status
sk: neplatný stav

en: master link
sk: hlavný odkaz

en: discarding obsolete slave link %s (%s)
sk: zahadzuje sa zastaralý závislý odkaz %s (%s)

en: unable to flush file '%s'
sk: nie je možné vyprázdniť (flush) súbor „%s“

en:   link currently points to %s
sk:   odkaz práve ukazuje na %s

en:   link currently absent
sk:   odkaz momentálne chýba

en: %s - priority %d
sk: %s - priorita %d

en:   slave %s: %s
sk:   vedľajší %s: %s

en: There is %d choice for the alternative %s (providing %s). | There are %d choices for the alternative %s (providing %s).
sk[0]: Existuje %d možnosť alternatívy %s (poskytujúcej %s).
sk[1]: Existujú %d možnosti alternatívy %s (poskytujúcej %s).
sk[2]: Existuje %d možností alternatívy %s (poskytujúcej %s).

en: Selection
sk: Výber

en: Path
sk: Cesta

en: Priority
sk: Priorita

en: Status
sk: Stav

en: There is no program which provides %s.
sk: Neexistuje program poskytujúci %s.

en: Nothing to configure.
sk: Niet čo konfigurovať.

en: There is only one alternative in link group %s (providing %s): %s
sk: V skupine odkazov existuje iba jedna alternatíva %s (poskytujúca %s): %s

en: not replacing %s with a link
sk: nenahrádza sa %s odkazom

en: can't install unknown choice %s
sk: nemožno nainštalovať neznámu voľbu %s

en: skip creation of %s because associated file %s (of link group %s) doesn't exist
sk: preskočené vytvorenie %s, pretože príslušný súbor %s (zo skupiny odkazov %s) neexistuje

en: not removing %s since it's not a symlink
sk: neodstraňuje sa %s, pretože to nie je symb. odkaz

en: alternative %s for %s not registered; not removing
sk: alternatíva %s pre %s nie je registrovaná, takže sa neodstraňuje

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
sk: odstraňuje sa manuálne zvolená alternatíva - prepína sa %s na automatický režim

en: alternative %s for %s not registered; not setting
sk: alternatíva %s pre %s nie je zaregistrovaná, takže sa nenastavuje

en: %s/%s is dangling; it will be updated with best choice
sk: %s/%s visí, bude aktualizovaný najlepšou voľbou

en: %s/%s has been changed (manually or by a script); switching to manual updates only
sk: %s/%s sa zmenil (manuálne alebo skriptom). Prepína sa len na manuálne aktualizácie.

en: setting up automatic selection of %s
sk: nastavuje sa automatický výber %s

en: renaming %s slave link from %s to %s
sk: závislý odkaz %s sa premenuje z %s na %s

en: renaming %s link from %s to %s
sk: odkaz %s sa premenuje z %s na %s

en: forcing reinstallation of alternative %s because link group %s is broken
sk: vynucuje sa reinštalácia alternatívy %s, pretože skupina odkazov %s je poškodená

en: current alternative %s is unknown, switching to %s for link group %s
sk: aktuálna alternatíva %s je neznáma, prepína sa na %s pre skupinu odkazov %s

en: Alternative %s unchanged because choice %s is not available.
sk: Alternatíva %s nezmenená, pretože možnosť %s nie je dostupná.

en: Skip unknown alternative %s.
sk: Preskočiť neznámu alternatívu %s.

en: line too long or not terminated while trying to read %s
sk: riadok je príliš dlhý alebo nie je ukončený pri pokuse o čítanie %s

en: Skip invalid line: %s
sk: Preskočiť neplatný riadok: %s

en: alternative name (%s) must not contain '/' and spaces
sk: názov alternatívy (%s) nesmie obsahovať „/“ a medzery

en: alternative link is not absolute as it should be: %s
sk: odkaz alternatívy nie je absolútny, čo by mal byť: %s

en: alternative path is not absolute as it should be: %s
sk: cesta alternatívy nie je absolútna, čo by mala byť: %s

en: alternative %s can't be master: it is a slave of %s
sk: alternatíva %s nemôže byť primárna: je to závislý odkaz %s

en: alternative link %s is already managed by %s
sk: odkaz alternatívy %s už spravuje %s

en: alternative path %s doesn't exist
sk: alternatívna cesta %s neexistuje

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a master alternative
sk: alternatíva %s nemôže byť závislosťou %s: je to primárna alternatíva

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a slave of %s
sk: alternatíva %s nemôže byť závislosťou %s: je to závislosť %s

en: alternative link %s is already managed by %s (slave of %s)
sk: odkaz alternatívny odkaz %s už spravuje %s (závislosť %s)

en: unknown argument '%s'
sk: neznámy parameter „%s“

en: --install needs <link> <name> <path> <priority>
sk: --install vyžaduje <linku> <názov> <cestu> <prioritu>

en: <link> and <path> can't be the same
sk: <odkaz> a <cesta> sa nemôžu zhodovať

en: priority must be an integer
sk: priorita musí byť celé číslo

en: --%s needs <name> <path>
sk: --%s vyžaduje <názov> <cestu>

en: --%s needs <name>
sk: --%s vyžaduje <názov>

en: --slave only allowed with --install
sk: --slave je povolené iba s --install

en: --slave needs <link> <name> <path>
sk: --slave vyžaduje <odkaz> <názov> <cestu>

en: name %s is both primary and slave
sk: názov %s je primárny aj závislý

en: link %s is both primary and slave
sk: odkaz %s je primárny aj závislý

en: --%s needs a <file> argument
sk: --%s vyžaduje parameter <súbor>

en: need --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all or --auto
sk: musíte zadať --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all alebo --auto

en: no alternatives for %s
sk: žiadne alternatívy pre %s

en: <standard input>
sk: <štand. vstup>

en: automatic updates of %s/%s are disabled; leaving it alone
sk: automatické aktualizácie %s/%s sú zakázané, zmeny sa nevykonajú

en: to return to automatic updates use '%s --auto %s'
sk: použitím „%s --auto %s“ sa vrátite späť na automatické aktualizácie
