engrampa 1.25.0 - en to sk translation catalogue (394 entries)

en: File is not a valid .desktop file
sk: Súbor nie je platným .desktop súborom

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sk: Nerozpoznaná verzia súboru plochy „%s“

en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Application does not accept documents on command line
sk: Program neprijíma dokumenty z príkazového riadka

en: Unrecognized launch option: %d
sk: Nerozpoznaný spúšťací argument: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sk: Položke pracovnej plochy typu Odkaz nie je možné odovzdať URI dokumentov

en: Not a launchable item
sk: Nie je spustiteľnou položkou

en: Disable connection to session manager
sk: Zakázať spojenie k správcovi relácií

en: Specify file containing saved configuration
sk: Určte súbor obsahujúci uložené nastavenia

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Specify session management ID
sk: Zadať identifikátor správy relácií

en: Session management options:
sk: Možnosti správy relácií:

en: Show session management options
sk: Zobraziť možnosti správy relácie

en: Engrampa Archive Manager
sk: Správca archívov Engrampa

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
sk: Správca archívov pre prostredie MATE

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
sk: Aplikácia Engrampa je správca archívov pre prostredie MATE. Umožňuje vám vytvárať a upravovať archívy, zobrazovať obsah archívov, zobrazovať súbory obsiahnuté v archívoch a rozbaľovať súbory z archívov.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
sk: Aplikácia Engrampa je iba grafickým rozhraním pre archivačné programy ako je tar a zip. Podporované typy súborov sú:

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
sk: Komprimovaný súbor 7-Zip (.7z)

en: WinAce Compressed File (.ace)
sk: Komprimovaný súbor WinAce (.ace)

en: ALZip Compressed File (.alz)
sk: Komprimovaný súbor ALZip (.alz)

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
sk: Malý indexovaný archív AIX (.ar)

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
sk: Komprimovaný archív ARJ (.arj)

en: Cabinet File (.cab)
sk: Súbor kabinetu (.cab)

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
sk: Archív UNIX CPIO (.cpio)

en: Java Archive (.jar)
sk: Archív Java (.jar)

en: Java Enterprise archive (.ear)
sk: Archív Java Enterprise (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
sk: Webový archív Java (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
sk: Archív LHA (.lzh, .lha)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
sk: Komprimovaný archív WinRAR (.rar)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
sk: Správca balíkov RPM (.rpm) [Režim iba na čítanie]

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
sk: Archívy Stuffit (.bin, .sit)

en: ZIP Archive (.zip)
sk: Archív ZIP (.zip)

en: ZOO Compressed Archive File (.zoo)
sk: Súbor komprimovaného archívu ZOO (.zoo)

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
sk: Jednotlivé súbory komprimované pomocou nástrojov gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).

en: Engrampa is a fork of File Roller and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Engrampa, please visit the project's home page.
sk: Aplikácia Engrampa je odnožou aplikácie File Roller a je súčasťou pracovného prostredia MATE. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o prostredí MATE a aplikácii Engrampa, prosím, navštívte domovskú stránku projektu.

en: Archive Manager
sk: Správca archívov

en: Create and modify an archive
sk: Vytvoriť a upraviť archív

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;archive;manager;compression;
sk: MATE;archív;správca;komprimácia;kompresia;zbalenie;

en: How to sort files
sk: Ako usporiadať súbory

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
sk: Ktoré kritériá sa použijú pri usporiadaní súborov. Možné hodnoty sú: name(názov), size(veľkosť), type(typ), time(čas), path(cesta).

en: Sort type
sk: Typ usporiadania

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
sk: Určuje, či sa má usporiadať v vzostupnom alebo zostupnom smere. Možné hodnoty sú: ascending(vzostupne), descending(zostupne).

en: List Mode
sk: Režim zoznamu

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
sk: Určuje, či sa majú zobraziť všetky súbory v archíve (all_files), alebo sa má zobraziť archív ako priečinok (as_folder).

en: Display type
sk: Zobraziť typ

en: Display the Type column in the main window.
sk: Zobrazí stĺpec Typ v hlavnom okne.

en: Display size
sk: Zobraziť veľkosť

en: Display the Size column in the main window.
sk: Zobrazí stĺpec Veľkosť v hlavnom okne.

en: Display time
sk: Zobraziť čas

en: Display the Time column in the main window.
sk: Zobrazí stĺpec Čas v hlavnom okne.

en: Display path
sk: Zobraziť cestu

en: Display the Path column in the main window.
sk: Zobrazí stĺpec Cesta v hlavnom okne.

en: Use MIME icons
sk: Použiť ikony MIME

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
sk: Ak je táto možnosť vybraná, budú zobrazené ikony v závislosti od typu súboru (pomalšie), inak bude vždy použitá rovnaká ikona pre všetky súbory (rýchlejšie).

en: Name column width
sk: Šírka stĺpca Názov

en: The default width of the name column in the file list.
sk: Predvolená šírka stĺpca s názvom v zozname súborov.

en: Max history length
sk: Maximálna dĺžka histórie

en: Max number of items in the Open Recents menu.
sk: Maximálny počet položiek v menu „Otvorené nedávno“.

en: View toolbar
sk: Zobraziť panel nástrojov

en: Whether to display the toolbar.
sk: Určuje, či sa má zobraziť panel nástrojov.

en: View statusbar
sk: Zobraziť stavový riadok

en: Whether to display the statusbar.
sk: Určuje, či sa má zobraziť stavový riadok.

en: View the folders pane
sk: Zobraziť panel priečinkov

en: Whether to display the folders pane.
sk: Určuje, či sa má zobraziť panel s priečinkami.

en: Editors
sk: Editory

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
sk: Zoznam programov ponúknutých v dialógovom okne Otvoriť súbor, ktoré nie sú priradené k žiadnemu typu súboru.

en: Compression level
sk: Úroveň komprimácie

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
sk: Úroveň komprimácie použitá pri pridávaní súborov do archívu. Možné hodnoty sú: very_fast(veľmi rýchla), fast(rýchla), normal(normálna), maximum(maximálna).

en: Encrypt the archive header
sk: Zašifrovať hlavičku archívu

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
sk: Určuje, či sa má zašifrovať hlavička archívu. Ak je hlavička zašifrovaná, bude sa požadovať heslo na zobrazenie obsahu archívu.

en: Overwrite existing files
sk: Prepísať existujúce súbory

en: Do not overwrite newer files
sk: Neprepísať novšie súbory

en: Recreate the folders stored in the archive
sk: Znovu vytvoriť priečinky uložené v archíve

en: Default volume size
sk: Predvolená veľkosť zväzku

en: The default size for volumes.
sk: Predvolená veľkosť pre zväzky.

en: Extract Here
sk: Rozbaliť sem

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
sk: Rozbaliť vybraný archív v aktuálnom umiestnení

en: Extract To...
sk: Rozbaliť do...

en: Extract the selected archive
sk: Rozbaliť zvolený archív

en: Compress...
sk: Komprimovať...

en: Create a compressed archive with the selected objects
sk: Vytvoriť komprimovaný archív so zvolenými objektmi

en: Allows to create and extract archives
sk: Umožňuje vytvárať a rozbaľovať archívy

en: Could not create the archive
sk: Nepodarilo sa vytvoriť archív

en: You have to specify an archive name.
sk: Musíte zadať názov archívu.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
sk: Nemáte oprávnenia pre vytvorenie archívu v tomto priečinku

en: Archive type not supported.
sk: Nepodporovaný typ archívu.

en: Could not delete the old archive.
sk: Nepodarilo sa odstrániť starý archív.

en: Open
sk: Otvoriť

en: All archives
sk: Všetky archívy

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Last Output
sk: Posledný výstup

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Engrampa je slobodný softvér; môžete ho šíriť a/alebo modifikovať za podmienok GNU General Public License publikovaných Free Software Foundation; a to buď verzie licencie 2, alebo (podľa vášho zváženia) ľubovoľnej novšej verzie.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: Engrampa je distribuovaný v nádeji, že bude užitočný, ale BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY a to ani bez záruky PREDAJNOSTI, alebo VHODNOSTI PRE KONKRÉTNY ÚČEL. Ďalšie podrobnosti nájdete v GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
sk: Kópiu GNU General Public License ste mali dostať spolu s programom Engrampa; ak sa tak nestalo, napíšte na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: Could not add the files to the archive
sk: Nepodarilo sa pridať súbory do archívu

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na čítanie súborov z priečinka „%s“

en: Save Options
sk: Uložiť možnosti

en: _Options Name:
sk: Náz_ov možností:

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Enter the password for the archive '%s'.
sk: Zadajte heslo pre archív „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
sk: Názov „%s“ nie je platný, pretože nemôže obsahovať znaky: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
sk: Prosím, použite iný názov.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na vytvorenie archívu v cieľovom priečinku.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
sk: Cieľový priečinok „%s“ neexistuje.
    
    Chcete ho vytvoriť?

en: Create _Folder
sk: Vytvoriť _priečinok

en: Could not create the destination folder: %s.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť cieľový priečinok: %s.

en: Archive not created
sk: Archív nebol vytvorený

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
sk: Archív je už prítomný. Chcete ho prepísať?

en: _Overwrite
sk: _Prepísať

en: Extraction not performed
sk: Rozbalenie sa neuskutočnilo

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na rozbalenie archívu v priečinku „%s“.

[ctx: File]
en: New
sk: Nový

[ctx: File]
en: Save
sk: Uložiť

en: There was an internal error trying to search for applications:
sk: Pri pokuse nájsť programy nastala vnútorná chyba:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
sk: Pre súbory %s nie je nainštalovaný žiadny príkaz.
    Chcete vyhľadať príkaz na otvorenie tohto súboru?

en: Could not open this file type
sk: Nepodarilo sa otvoriť tento typ súboru

en: _Search Command
sk: _Hľadať príkaz

en: %s Properties
sk: Vlastnosti %s

en: %d %B %Y, %H:%M
sk: %e. %B %Y o %H:%M

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
sk: Aktualizovať súbor „%s“ v archíve „%s“?

en: Update the files in the archive "%s"?
sk: Aktualizovať súbory v archíve „%s“?

en: File _Format: %s
sk: _Formát súboru: %s

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All Supported Files
sk: Všetky podporované súbory

en: By Extension
sk: Podľa prípony

en: File Format
sk: Formát súboru

en: Extension(s)
sk: Prípona(y)

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
sk: Program nebol schopný rozpoznať formát súboru, ktorý chcete použiť pre „%s“. Prosím, uistite sa, že pre tento súbor používate známu príponu, alebo ručne vyberte formát súboru z nasledujúceho zoznamu.

en: File format not recognized
sk: Formát súboru nebol rozpoznaný

en: File not found.
sk: Súbor nenájdený.

en: Archive not found
sk: Archív nebol nájdený

en: You don't have the right permissions.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia.

en: This archive type cannot be modified
sk: Tento typ archívu nemôže byť zmenený

en: You can't add an archive to itself.
sk: Nemôžete pridať archív do seba samého.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
sk: Pridáva sa súbor:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
sk: Rozbaľuje sa súbor:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
sk: Odstraňuje sa súbor:

en: Could not find the volume: %s
sk: Nepodarilo sa nájsť zväzok: %s

en: Deleting files from archive
sk: Odstraňujú sa súbory z archívu

en: Recompressing archive
sk: Archív sa nanovo komprimuje

en: Decompressing archive
sk: Archív sa rozbaľuje

en: Debian package
sk: Balík Debian

en: Cabinet
sk: Kabinet

en: OpenDocument Presentation
sk: Prezentácia typu OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet
sk: Zošit typu OpenDocument

en: OpenDocument Text
sk: Text typu OpenDocument

en: OpenDocument Presentation Template
sk: Šablóna prezentácie typu OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet Template
sk: Šablóna zošitu typu OpenDocument

en: OpenDocument Text Template
sk: Textová šablóna typu OpenDocument

en: Tar compressed with 7z
sk: Tar komprimovaný pomocou 7z

en: ALZip archive
sk: Archív ALZip

en: Brotli compressed file
sk: Súbor komprimovaný pomocou Brotli

en: Tar compressed with brotli
sk: Tar komprimovaný pomocou brotli

en: Bzip2 compressed file
sk: Súbor komprimovaný s bzip2

en: Tar compressed with bzip2
sk: Tar komprimovaný pomocou bzip2

en: Bzip compressed file
sk: Súbor komprimovaný pomocou Bzip

en: Tar compressed with bzip
sk: Tar komprimovaný pomocou bzip

en: Rar Archived Comic Book
sk: Komiks v archíve rar

en: Disc Image File
sk: Súbor obrazu disku

en: Tar compressed with gzip
sk: Tar komprimovaný pomocou gzip

en: Unix CPIO Archive
sk: Archív Unix CPIO

en: GZip compressed file
sk: Súbor komprimovaný pomocou GZip

en: Tar compressed with lrzip
sk: Tar komprimovaný pomocou lrzip

en: LZip compressed file
sk: Súbor komprimovaný pomocou LZip

en: Tar compressed with lzip
sk: Tar komprimovaný pomocou lzip

en: LZMA compressed file
sk: Súbor komprimovaný pomocou LZMA

en: Tar compressed with lzma
sk: Tar komprimovaný pomocou lzma

en: LZO compressed file
sk: Súbor komprimovaný pomocou LZO

en: Tar compressed with lzop
sk: Tar komprimovaný pomocou lzop

en: Self-extracting zip
sk: Samorozbaľovací zip

en: Red Hat Package Manager file
sk: Súbor správcu balíkov Red Hat

en: RZip compressed file
sk: Súbor komprimovaný pomocou RZip

en: StuffIt Archive
sk: Archív StuffIt

en: Tar uncompressed
sk: Nekomprimovaný Tar

en: Tar compressed with compress
sk: Tar komprimovaný pomocou compress

en: Xz compressed file
sk: Komprimovaný súbor Xz

en: Tar compressed with xz
sk: Tar komprimovaný pomocou xz

en: Zstandard compressed file
sk: Súbor komprimovaný pomocou Zstandard

en: Tar compressed with zstd
sk: Tar komprimovaný pomocou zstd

en: Folder
sk: Priečinok

en: [read only]
sk: [len na čítanie]

en: Could not display the folder "%s"
sk: Nepodarilo sa zobraziť priečinok „%s“

en: _Pause
sk: _Pozastaviť

en: Process paused
sk: Priebeh je pozastavený

en: _Resume
sk: Pok_račovať

en: Please wait…
sk: Prosím, čakajte…

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
sk: Vytvára sa archív „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
sk: Načítava sa archív „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
sk: Číta sa archív „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting files from "%s"
sk: Odstraňujú sa súbory z archívu „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
sk: Testuje sa archív „%s“

en: Getting the file list
sk: Získava sa zoznam súborov

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
sk: Kopírujú sa súbory na pridanie do archívu „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Adding files to "%s"
sk: Pridávajú sa súbory do archívu „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting files from "%s"
sk: Rozbaľujú sa súbory z archívu „%s“

en: Copying the extracted files to the destination
sk: Kopírujú sa rozbalené súbory do cieľového umiestnenia

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
sk: Ukladá sa „%s“

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Open the Archive
sk: _Otvoriť archív

en: _Show the Files
sk: _Zobraziť súbory

en: Show the _Files and Quit
sk: Zobraziť _súbory a skončiť

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: Extraction completed successfully
sk: Rozbaľovanie bolo úspešne dokončené

en: Archive created successfully
sk: Archív bol úspešne vytvorený

en: Command exited abnormally.
sk: Príkaz skončil neobvykle.

en: An error occurred while extracting files.
sk: Pri rozbaľovaní súborov nastala chyba.

en: Could not open "%s"
sk: Nepodarilo sa otvoriť „%s“

en: An error occurred while loading the archive.
sk: Pri načítavaní archívu nastala chyba.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sk: Pri odstraňovaní súborov z archívu nastala chyba.

en: An error occurred while adding files to the archive.
sk: Pri pridávaní súborov do archívu nastala chyba.

en: An error occurred while testing archive.
sk: Pri testovaní archívu nastala chyba.

en: An error occurred while saving the archive.
sk: Pri ukladaní archívu nastala chyba.

en: An error occurred.
sk: Nastala chyba.

en: Command not found.
sk: Príkaz nebol nájdený.

en: Test Result
sk: Výsledok testu

en: Could not perform the operation
sk: Operáciu sa nepodarilo vykonať

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sk: Chcete pridať tento súbor do aktuálneho archívu, alebo ho otvoriť ako nový archív?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sk: Chcete vytvoriť nový archív obsahujúci tieto súbory?

en: Create _Archive
sk: _Vytvoriť archív

en: Folders
sk: Priečinky

[ctx: File]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: File]
en: Type
sk: Typ

[ctx: File]
en: Date Modified
sk: Dátum úpravy

[ctx: File]
en: Location
sk: Umiestnenie

[ctx: File]
en: Name
sk: Názov

en: Find:
sk: Hľadať:

en: Close the folders pane
sk: Zavrieť panel priečinkov

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
sk: Otvoriť n_edávny

en: Open a recently used archive
sk: Otvoriť nedávno použitý archív

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
sk: _Umiestnenie:

en: Could not save the archive "%s"
sk: Nepodarilo sa uložiť archív „%s“

en: Replace file "%s"?
sk: Nahradiť súbor „%s“?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sk: Súbor s týmto názvom v „%s“ už existuje.

en: Replace _All
sk: N_ahradiť všetko

en: _Skip
sk: Pre_skočiť

en: _Replace
sk: Nah_radiť

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
sk: Nový názov je prázdny, prosím zadajte názov.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
sk: Nový názov je rovnaký ako starý, prosím zadajte iný názov.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
sk: Názov „%s“ nie je platným pretože obsahuje minimálne jedno z nasledujúcich znakov: %s, prosím zadajte iný názov.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
sk: Priečinok s názvom „%s“ už existuje.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
sk: Súbor s názvom „%s“ už existuje.
    
    %s

en: Rename
sk: Premenovať

en: _New folder name:
sk: Názov _nového priečinka:

en: _New file name:
sk: Názov _nového súboru:

en: _Rename
sk: Pre_menovať

en: Could not rename the folder
sk: Nepodarilo sa premenovať priečinok

en: Could not rename the file
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor

en: Paste Selection
sk: Vložiť výber

en: _Destination folder:
sk: Cieľový _priečinok:

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Add files to an archive
sk: Pridať súbory do archívu

en: Extract archive
sk: Rozbaliť archív

en: Command _Line Output
sk: Výstup _príkazového riadka

en: Could not display help
sk: Nepodarilo sa zobraziť pomocníka

en: Add files to the specified archive and quit the program
sk: Pridať súbory do zadaného archívu a ukončiť program

en: ARCHIVE
sk: ARCHÍV

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sk: Pridať súbory, opýtať sa na názov archívu a ukončiť program

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sk: Rozbaliť archívy do zadaného cieľového priečinka a ukončiť program

en: FOLDER
sk: PRIEČINOK

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sk: Rozbaliť archívy, opýtať sa na cieľový priečinok a skončiť program

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
sk: Rozbaliť obsah archívov v priečinku archívu a ukončiť program

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
sk: Predvolený priečinok, ktorý sa má použiť pri príkazoch „--add“ a „--extract“

en: Create destination folder without asking confirmation
sk: Vytvoriť cieľový priečinok bez vyžiadania potvrdenia

en: Show the application's version
sk: Zobraziť verziu programu

en: Compress
sk: Komprimovať

en: - Create and modify an archive
sk: - Vytvoriť a upraviť archív

en: Load Options
sk: Načítať možnosti

en: _Apply
sk: _Použiť

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: _About Archive Manager
sk: _O správcovi archívov

en: C_reate
sk: _Vytvoriť

en: _Filename:
sk: Názov _súboru:

en: Location
sk: Umiestnenie

en: _Encrypt the file list too
sk: _Zašifrovať aj zoznam súborov

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
sk: _Rozdeliť na zväzky po

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: _Other Options
sk: Ďalšie _možnosti

en: _OK
sk: _Ok

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
sk: <span weight="bold" size="larger">Je potrebné heslo</span>

en: Delete
sk: Vymazať

en: _Delete
sk: _Vymazať

en: _All files
sk: _Všetky súbory

en: _Selected files
sk: _Vybrané súbory

en: example: *.txt; *.doc
sk: príklad: *.txt; *.doc

en: _Files:
sk: _Súbory:

en: _Add
sk: _Pridať

en: Add only if _newer
sk: _Pridať iba ak je novší

en: Add a Folder
sk: Pridať priečinok

en: _Include subfolders
sk: _Zahrnúť podpriečinky

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
sk: Vynechať priečinky, ktoré sú symbolickými _odkazmi

en: Include _files:
sk: _Zahrnúť súbory:

en: example: *.o; *.bak
sk: príklad: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
sk: V_ynechať súbory:

en: _Exclude folders:
sk: _Vynechať priečinky:

en: _Load Options
sk: N_ačítať nastavenia

en: Sa_ve Options
sk: _Uložiť nastavenia

en: _Reset Options
sk: Z_resetovať možnosti

en: Extract
sk: Rozbaliť

en: _Extract
sk: _Rozbaliť

en: Re-crea_te folders
sk: _Znovu vytvoriť priečiky

en: Over_write existing files
sk: _Prepísať existujúce súbory

en: Do not e_xtract older files
sk: _Nerozbaľovať staršie súbory

en: Actions
sk: Operácie

en: _Archive
sk: _Archív

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Arrange Files
sk: _Usporiadať súbory

en: _About
sk: O progr_ame

en: Information about the program
sk: Informácie o programe

en: _Add Files…
sk: Prid_ať súbory...

en: Add files to the archive
sk: Pridať súbory do archívu

en: Add Files
sk: Pridať súbory

en: Add a _Folder…
sk: Pridať pr_iečinok...

en: Add a folder to the archive
sk: Pridať priečinok do archívu

en: Add Folder
sk: Pridať priečinok

en: Close the current archive
sk: Zatvoriť aktuálny archív

en: Contents
sk: Obsah

en: Display the Engrampa Manual
sk: Zobraziť príručku pre Engrampa

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Copy the selection
sk: Skopírovať výber do schránky

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: Cut the selection
sk: Vystihnúť výber

en: Paste the clipboard
sk: Vložiť obsah schránky

en: _Rename…
sk: P_remenovať...

en: Rename the selection
sk: Premenovať výber

en: Delete the selection from the archive
sk: Odstrániť výber z archívu

en: Dese_lect All
sk: _Odznačiť všetko

en: Deselect all files
sk: Zrušiť výber všetkých súborov

en: _Extract…
sk: R_ozbaliť...

en: Extract files from the archive
sk: Rozbaliť súbory z archívu

en: Find…
sk: Hľadať...

en: _Last Output
sk: _Posledný výstup

en: View the output produced by the last executed command
sk: Zobraziť výstup vyprodukovaný posledným spusteným príkazom

en: New…
sk: Nový...

en: Create a new archive
sk: Vytvoriť nový archív

en: Open…
sk: Otvoriť...

en: Open archive
sk: Otvoriť archív

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open With…
sk: _Otvoriť pomocou...

en: Open selected files with an application
sk: Otvoriť vybrané súbory pomocou programu

en: Pass_word…
sk: Hes_lo...

en: Specify a password for this archive
sk: Zadať heslo pre tento archív

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: Show archive properties
sk: Zobraziť vlastnosti archívu

en: _Refresh
sk: Ob_noviť

en: Reload current archive
sk: Znovu načítať aktuálny archív

en: Save As…
sk: Uložiť ako...

en: Save the current archive with a different name
sk: Uložiť aktuálny archív pod iným názvom

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: Select all files
sk: Vybrať všetky súbory

en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: Stop current operation
sk: Zastaviť aktuálnu operáciu

en: _Test Integrity
sk: _Kontrola integrity

en: Test whether the archive contains errors
sk: Otestovať, či archív obsahuje chyby

en: Open the selected file
sk: Otvoriť vybraný súbor

en: Open the selected folder
sk: Otvoriť vybraný priečinok

en: Go to the previous visited location
sk: Prejsť na predchádzajúce navštívené umiestnenie

en: Go to the next visited location
sk: Prejsť na nasledujúce navštívené umiestnenie

en: Go up one level
sk: Prejsť o jednu úroveň vyššie

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
sk: Prejsť do domovského priečinka

en: _Toolbar
sk: Panel nás_trojov

en: View the main toolbar
sk: Zobraziť hlavný panel nástrojov

en: Stat_usbar
sk: _Stavový riadok

en: View the statusbar
sk: Zobraziť stavový riadok

en: _Reversed Order
sk: _Opačné poradie

en: Reverse the list order
sk: Obrátiť usporiadanie zoznamu

en: _Folders
sk: _Priečinky

en: View All _Files
sk: Zobraziť všetky _súbory

en: View as a F_older
sk: Zobraziť ako _priečinok

en: by _Name
sk: podľa _názvu

en: Sort file list by name
sk: Zoradiť zoznam súborov podľa názvu

en: by _Size
sk: podľa veľko_sti

en: Sort file list by file size
sk: Zoradiť zoznam súborov podľa veľkosti

en: by T_ype
sk: podľa _typu

en: Sort file list by type
sk: Zoradiť zoznam súborov podľa typu

en: by _Date Modified
sk: podľa _dátumu zmeny

en: Sort file list by modification time
sk: Zoradiť zoznam súborov podľa času zmeny

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
sk: podľa u_miestnenia

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
sk: Zoradiť zoznam súborov podľa umiestnenia

en: Password
sk: Heslo

en: _Encrypt the file list
sk: Z_ašifrovať zoznam súborov

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
sk: <i><b>Poznámka:</b> heslo bude použité na šifrovanie súborov, ktoré pridáte do aktuálneho archívu a na dešifrovanie súborov, ktoré rozbaľujete z aktuálneho archívu. Po zatvorení archívu bude heslo odstránené.</i>

[ctx: File]
en: Name:
sk: Názov:

en: Archive size:
sk: Veľkosť archívu:

en: Compression ratio:
sk: Kompresný pomer:

en: Content size:
sk: Veľkosť obsahu:

en: Number of files:
sk: Počet súborov:

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Last modified:
sk: Naposledy upravené:

en: Type:
sk: Typ:

en: _Update
sk: _Aktualizovať

en: S_elect the files you want to update:
sk: Vyb_erte súbory, ktoré chcete aktualizovať:
