audacity 3.0.3 - en to ca_ES@valencia translation catalogue (3306 entries)

en: Comments
ca_ES@valencia: Comentaris

en: Stream is active ... unable to gather information.
ca_ES@valencia: El flux està actiu ... no es pot recopilar informació.

en: Default recording device number: %d
ca_ES@valencia: Número per defecte del dispositiu de gravació:% d

en: Default playback device number: %d
ca_ES@valencia: Número per defecte del dispositiu de reproducció:% d

en: No devices found
ca_ES@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu

en: Device info unavailable for: %d
ca_ES@valencia: La informació del dispositiu no està disponible per a %d

en: Device ID: %d
ca_ES@valencia: Identificador del dispositiu: %d

en: Device name: %s
ca_ES@valencia: Nom del dispositius: %s

en: Host name: %s
ca_ES@valencia: Nom de l'amfitrió: %s

en: Recording channels: %d
ca_ES@valencia: Canals de gravació: %d

en: Playback channels: %d
ca_ES@valencia: Canals de reproducció: %d

en: Low Recording Latency: %g
ca_ES@valencia: Latència de gravació baixa:  %g

en: Low Playback Latency: %g
ca_ES@valencia: Latència de reproducció baixa: %g

en: High Recording Latency: %g
ca_ES@valencia: Latència de gravació alta: %g

en: High Playback Latency: %g
ca_ES@valencia: Latència de reproducció alta: %g

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Rates:
ca_ES@valencia: Freqüències admeses:

en: Selected recording device: %d - %s
ca_ES@valencia: Seleccioneu el dispositiu de gravació: %d - %s

en: No recording device found for '%s'.
ca_ES@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu de gravació per a «%s».

en: Selected playback device: %d - %s
ca_ES@valencia: Seleccioneu el dispositiu de reproducció: %d - %s

en: No playback device found for '%s'.
ca_ES@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu de reproducció per a «%s».

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
ca_ES@valencia: No es poden comprovar les freqüències de mostreig mútues sense els dos dispositius.

en: Received %d while opening devices
ca_ES@valencia: S'ha rebut %d en obrir els dispositius

en: Unable to open Portmixer
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir Portmixer

en: Available mixers:
ca_ES@valencia: Mescladors disponibles:

en: Available recording sources:
ca_ES@valencia: Fonts de gravació disponibles:

en: Available playback volumes:
ca_ES@valencia: Volums de reproducció disponibles:

en: Recording volume is emulated
ca_ES@valencia: Volum de gravació és emulat

en: Recording volume is native
ca_ES@valencia: El volum de gravació és natiu

en: Message
ca_ES@valencia: Missatge

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
ca_ES@valencia: Error intern en %s en %s línia %d.
    Informeu l'equip d'Audacity en https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
ca_ES@valencia: Error intern en %s línia %d.
    Informeu l'equip d'Audacity en https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal Error
ca_ES@valencia: Error intern

en: Audacity failed to open a file in %s.
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut obrir un fitxer en %s.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut llegir d'un fitxer en %s.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
ca_ES@valencia: Audacity ha escrit amb èxit un fitxer en %s però ha fallat en el canvi de nom a %s.

en: File Error
ca_ES@valencia: Error de fitxer

en: None
ca_ES@valencia: Cap

en: Shaped
ca_ES@valencia: Perfilat

en: Low Quality (Fastest)
ca_ES@valencia: Qualitat baixa (El més ràpid)

en: Medium Quality
ca_ES@valencia: Qualitat mitjana

en: High Quality
ca_ES@valencia: Alta Qualitat

en: Best Quality (Slowest)
ca_ES@valencia: La millor qualitat (El més lent)

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 16-bit integers
en: 16-bit PCM
ca_ES@valencia: 16 bits PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 24-bit integers
en: 24-bit PCM
ca_ES@valencia: 24 bits PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
ca_ES@valencia: Flotant de 32 bits

en: 16-bit
ca_ES@valencia: 16 bits

en: 24-bit
ca_ES@valencia: 24 bits

en: Unable to determine
ca_ES@valencia: No s'ha pogut determinar

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
ca_ES@valencia: Clàssic

en: Dark
ca_ES@valencia: Fosc

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
ca_ES@valencia: Alt contrast

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
ca_ES@valencia: Clar

en: Audacity could not write file:
      %s.
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut escriure al fitxer:
      %s.

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme written to:
      %s.
ca_ES@valencia: S'ha escrit el tema en: %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut obrir el fitxer:
      %s
    per a escriure-hi.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut introduir les imatges en el fitxer:
      %s.

note: i18n-hint "Cee" means the C computer programming language
en: Theme as Cee code written to:
      %s.
ca_ES@valencia: S'ha escrit el tema com a codi Cee en:
     %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut trobar el fitxer:
      %s.
    El tema no s'ha carregat.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut carregar el fitxer:
      %s.
    Potser té un format PNG incorrecte?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut carregar el tema per defecte.
    Per favor, informeu del problema.

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
ca_ES@valencia: No s'ha trobat cap dels fitxers que formen
    el tema en:
      %s.

en: Could not create directory:
      %s
ca_ES@valencia: No s'ha pogut crear el directori:
      %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
ca_ES@valencia: Alguns dels fitxers necessaris en:
      %s
    són presents. Voleu sobreescriure'ls?

en: Audacity could not save file:
      %s
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut guardar el fitxer:
      %s

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
ca_ES@valencia: Personalitzat

en: Could not open file: "%s"
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer: «%s»

en: Could not load file: "%s"
ca_ES@valencia: No s'ha pogut carregar el fitxer: «%s»

en: &Nyquist Workbench...
ca_ES@valencia: Banc de treball &Nyquist...

en: &Undo	Ctrl+Z
ca_ES@valencia: &Desfés	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
ca_ES@valencia: &Refés	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
ca_ES@valencia: &Talla	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
ca_ES@valencia: &Copia	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
ca_ES@valencia: A&pega	Ctrl+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
ca_ES@valencia: Netej&A	Ctrl+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
ca_ES@valencia: Selecciona-ho to$t	Ctrl+A

en: &Find...	Ctrl+F
ca_ES@valencia: &Busca...	Ctrl+F

en: &Matching Paren	F8
ca_ES@valencia: Parèntesi &corresponent	F8

en: &Top S-expr	F9
ca_ES@valencia: Expressió simbòlica &superior	F9

en: &Higher S-expr	F10
ca_ES@valencia: Expressió simbòlica &més alta	F10

en: &Previous S-expr	F11
ca_ES@valencia: Expressió simbòlica &anterior	F11

en: &Next S-expr	F12
ca_ES@valencia: Expressió simbòlica &següent	F12

en: &Go to
ca_ES@valencia: &Ves a

en: Select &Font...
ca_ES@valencia: Selecciona el &tipus de lletra...

en: Split &Vertically
ca_ES@valencia: Divideix &verticalment

en: Split &Horizontally
ca_ES@valencia: Divideix &horitzontalment

en: Show S&cript
ca_ES@valencia: Mostra l's&cript

en: Show &Output
ca_ES@valencia: Mostra l'&eixida

en: &Large Icons
ca_ES@valencia: Icones &grans

en: &Small Icons
ca_ES@valencia: Icones &xicotetes

en: Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines

en: &Go	F5
ca_ES@valencia: &Ves	F5

en: &Stop	F6
ca_ES@valencia: &Para	F6

en: &About
ca_ES@valencia: &Quant a

note: i18n-hint noun
en: Output
ca_ES@valencia: Eixida

en: Load Nyquist script
ca_ES@valencia: Carrega l'script de Nyquist

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
ca_ES@valencia: Scripts de Nyquist (*.ny)|*.ny|scripts de Lisp (*.lsp)|*.lsp|Tots els fitxers|*

en: Script was not saved.
ca_ES@valencia: No s'ha guardat l'script.

en: Warning
ca_ES@valencia: Atenció

en: Save Nyquist script
ca_ES@valencia: Guarda l'script de Nyquist

en: Find dialog
ca_ES@valencia: Busca el diàleg

en: Harvey Lubin (logo)
ca_ES@valencia: Harvey Lubin (logotip)

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
ca_ES@valencia: Galeria d'icones de Tango (icones de la barra d'eines)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
ca_ES@valencia: (C) 2009 per Leland Lucius

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
ca_ES@valencia: Mòdul extern d'Audacity que proporciona un IDE senzill per als efectes d'escriptura.

en: Nyquist Effect Workbench
ca_ES@valencia: Banc de treball d'efectes de Nyquist

en: No matches found
ca_ES@valencia: No s'han trobat coincidències

en: Code has been modified. Are you sure?
ca_ES@valencia: S'ha modificat el codi. N'esteu segur?

en: Untitled
ca_ES@valencia: Sense títol

en: Nyquist Effect Workbench -
ca_ES@valencia: Banc de treball d'efectes de Nyquist -

en: New
ca_ES@valencia: Nou

en: New script
ca_ES@valencia: Nou script

en: Open
ca_ES@valencia: Obri

en: Open script
ca_ES@valencia: Obri l'script

en: Save
ca_ES@valencia: Guarda

en: Save script
ca_ES@valencia: Guarda l'script

en: Save As
ca_ES@valencia: Anomena i guarda

en: Save script as...
ca_ES@valencia: Anomena i guarda l'script...

en: Copy
ca_ES@valencia: Copia

en: Copy to clipboard
ca_ES@valencia: Copia al porta-retalls

en: Cut
ca_ES@valencia: Retalla

en: Cut to clipboard
ca_ES@valencia: Retalla i pega al porta-retalls

en: Paste
ca_ES@valencia: Apega

en: Paste from clipboard
ca_ES@valencia: Apega des del porta-retalls

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
ca_ES@valencia: Neteja

en: Clear selection
ca_ES@valencia: Netaja la selecció

en: Select All
ca_ES@valencia: Selecciona-ho tot

en: Select all text
ca_ES@valencia: Selecciona tot el text

en: Undo
ca_ES@valencia: Desfés

en: Undo last change
ca_ES@valencia: Desfés l'últim canvi

en: Redo
ca_ES@valencia: Refés

en: Redo previous change
ca_ES@valencia: Refés el canvi anterior

en: Find
ca_ES@valencia: Busca

en: Find text
ca_ES@valencia: Busca el text

en: Match
ca_ES@valencia: Coincidència

en: Go to matching paren
ca_ES@valencia: Ves al parèntesi corresponent

en: Top
ca_ES@valencia: Superior

en: Go to top S-expr
ca_ES@valencia: Ves a l'expressió simbòlica superior

en: Up
ca_ES@valencia: Dalt

en: Go to higher S-expr
ca_ES@valencia: Ves a l'expressió simbòlica més alta

en: Previous
ca_ES@valencia: Anterior

en: Go to previous S-expr
ca_ES@valencia: Ves a l'expressió simbòlica anterior

en: Next
ca_ES@valencia: Següent

en: Go to next S-expr
ca_ES@valencia: Ves a l'expressió simbòlica següent

note: i18n-hint noun
en: Start
ca_ES@valencia: Inici

en: Start script
ca_ES@valencia: Inicia l'script

en: Stop
ca_ES@valencia: Para

en: Stop script
ca_ES@valencia: Para l'script

note: i18n-hint: In most languages OK is to be translated as OK.  It appears on a button.
en: OK
ca_ES@valencia: D'acord

en: Credits
ca_ES@valencia: Crèdits

en: DarkAudacity Customisation
ca_ES@valencia: Personalització de DarkAudacity

en: Emeritus:
ca_ES@valencia: Emèrits:

en: Contributors
ca_ES@valencia: Col·laboradors

en: Website and Graphics
ca_ES@valencia: Lloc web i gràfics

en: Translators
ca_ES@valencia: Traducció al català@valencià: Empar Montoro

en: Libraries
ca_ES@valencia: Biblioteques

en: Special thanks:
ca_ES@valencia: Agraïments especials:

en: Build Information
ca_ES@valencia: Informació de compilació

en: Enabled
ca_ES@valencia: Habilitat

en: Disabled
ca_ES@valencia: Inhabilitat

en: Commit Id:
ca_ES@valencia: Identificador de publicació:

en: Build type:
ca_ES@valencia: Tipus de compilació:

en: Compiler:
ca_ES@valencia: Compilador:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
ca_ES@valencia: Biblioteques centrals

en: Cross-platform GUI library
ca_ES@valencia: Biblioteca d'interfície gràfica multiplataforma

en: Audio playback and recording
ca_ES@valencia: Reproducció i gravació de so

en: Sample rate conversion
ca_ES@valencia: Conversió de la freqüència de mostreig

en: File Format Support
ca_ES@valencia: Compatibilitat amb formats de fitxers

note: i18n-hint: This is what the library (libmad) does - imports MP3 files
en: MP3 Importing
ca_ES@valencia: Importació d'MP3

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
ca_ES@valencia: Importació i exportació Ogg Vorbis

en: ID3 tag support
ca_ES@valencia: Compatibilitat amb les etiquetes ID3

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
ca_ES@valencia: Importació i exportació  FLAC

en: MP2 export
ca_ES@valencia: Exportació a MP2

en: Import via QuickTime
ca_ES@valencia: Importa mitjançant QuickTime

en: FFmpeg Import/Export
ca_ES@valencia: Importació i exportació FFmpeg

en: Import via GStreamer
ca_ES@valencia: Importa mitjançant GStreamer

en: Features
ca_ES@valencia: Característiques

en: Dark Theme Extras
ca_ES@valencia: Extres del tema fosc

en: Plug-in support
ca_ES@valencia: Compatibilitat dels connectors

en: Sound card mixer support
ca_ES@valencia: Compatibilitat del mesclador de la targeta de so

en: Pitch and Tempo Change support
ca_ES@valencia: Compatibilitat dels canvis de to i de tempo

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
ca_ES@valencia: Compatibilitat dels canvis de to extrem i de temps

en: GPL License
ca_ES@valencia: Llicència GPL

en: Timeline actions disabled during recording
ca_ES@valencia: Les accions de la línia de temps s'han inhabilitat durant la gravació

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a ajustar , doble clic per a reiniciar

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Play head
ca_ES@valencia: Capçal de reproducció/gravació

en: Timeline
ca_ES@valencia: Línia de temps

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a començar la cerca

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a començar el rastreig

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
ca_ES@valencia: Feu clic i moveu per a rastrejar. Feu clic i arrossegueu per a buscar.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
ca_ES@valencia: Moveu per a buscar

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Scrub
ca_ES@valencia: Moveu per a rastrejar

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
ca_ES@valencia: Arrossegueu per a buscar. Allibereu per a parar la cerca.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
ca_ES@valencia: Arrossegueu per a buscar. Deixeu anar i moveu parar el rastreig.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
ca_ES@valencia: Moveu per a rastrejar. Arrossegueu per a buscar.

en: Quick-Play disabled
ca_ES@valencia: S'ha inhabilitat Quick-Play

en: Quick-Play enabled
ca_ES@valencia: S'ha habilitat Quick-Play

en: Enable dragging selection
ca_ES@valencia: Habilita l'arrossegament de la selecció

en: Update display while playing
ca_ES@valencia: Actualitza la visualització durant la reproducció

en: Failed to remove %s
ca_ES@valencia: No s'ha pogut eliminar %s

en: Failed!
ca_ES@valencia: Ha fallat.

en: Reset Preferences?
    
    This is a one-time question, after an 'install' where you asked to have the Preferences reset.
ca_ES@valencia: Voleu restablir les preferències?
    
    Aquesta pregunta només es fa una vegada, després d'un «Instal·la» on heu demanat restablir les preferències.

en: Reset Audacity Preferences
ca_ES@valencia: Restableix les preferències d'Audacity

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
ca_ES@valencia: No s'ha trobat %s.
    
    S'ha eliminat de la llista de fitxers recents.

en: Block size must be within 256 to 100000000
ca_ES@valencia: La mida del bloc ha d'estar entre 256 i 100000000

en: Audacity is starting up...
ca_ES@valencia: Audacity s'està iniciant...

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
ca_ES@valencia: &Nou

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
ca_ES@valencia: &Obri...

en: Open &Recent...
ca_ES@valencia: Obri un fitxer &recent...

en: &About Audacity...
ca_ES@valencia: Qu&ant a Audacity...

en: &Preferences...
ca_ES@valencia: &Preferències...

en: &File
ca_ES@valencia: &Fitxer

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
ca_ES@valencia: Audacity no troba cap lloc per a guardar els fitxers temporals.
    Audacity necessita un lloc on els programes de neteja automàtica no eliminen els fitxers temporals.
    Indiqueu un directori adient en les preferències.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
ca_ES@valencia: Audacity no troba cap lloc per a guardar els fitxers temporals.
    Indiqueu un directori adient en les preferències.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
ca_ES@valencia: Audacity es tancarà tot seguit. Reinicieu-lo per a poder utilitzar el nou directori temporal.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
ca_ES@valencia: Si feu funcionar simultàniament dues còpies d'Audacity
    us podeu trobar amb pèrdua de dades o que falle el sistema.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
ca_ES@valencia: Audacity no ha pogut bloquejar la carpeta de fitxers temporals
    Pot ser que alguna altra còpia d'Audacity estiga utilitzant aquesta carpeta.

en: Do you still want to start Audacity?
ca_ES@valencia: De segur que voleu iniciar lAudacity?

en: Error Locking Temporary Folder
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en bloquejar la carpeta de fitxers temporals

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
ca_ES@valencia: El sistema ha detectat que hi ha una altra còpia d'Audacity en funcionament.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
ca_ES@valencia: Utilitzeu les ordres «Nou» o «Obri» del procés actual d'Audacity
    per a obrir diversos projectes de manera simultània.

en: Audacity is already running
ca_ES@valencia: Audacity ja es troba en funcionament

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
ca_ES@valencia: estableix la mida màx. de bloc de disc en bytes

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
ca_ES@valencia: aquest missatge d'ajuda

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
ca_ES@valencia: executa l'autodiagnòstic

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
ca_ES@valencia: mostra la versió d'Audacity

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
ca_ES@valencia: nom de fitxer d'àudio o de projecte

en: Audacity Project Files
ca_ES@valencia: Fitxers de projecte de l'Audacity

en: Help
ca_ES@valencia: Ajuda

en: Could not find any audio devices.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut trobar cap dispositiu de so.

en: You will not be able to play or record audio.
ca_ES@valencia: No podreu reproduir ni enregistrar so.

en: Error Initializing Audio
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en inicialitzar el so

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en obrir el dispositiu.
    Codi d'error: %s

en: Out of memory!
ca_ES@valencia: No hi ha prou memòria.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
ca_ES@valencia: S'ha parat l'ajustament automàtic del nivell de gravació. No és possible optimitzar-lo més. Encara és massa alt.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
ca_ES@valencia: L'ajustament automàtic del nivell de gravació ha abaixat el volum a %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
ca_ES@valencia: S'ha parat l'ajustament automàtic del nivell de gravació. No és possible optimitzar-lo més. Encara és massa baix.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
ca_ES@valencia: L'ajustament automàtic del nivell de gravació ha apujat el volum a %.2f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
ca_ES@valencia: S'ha parat l'ajustament automàtic del nivell de gravació. S'ha excedit el nombre total d'anàlisis sense trobar un volum acceptable. Encara és massa alt.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
ca_ES@valencia: S'ha parat l'ajustament automàtic del nivell de gravació. S'ha excedit el nombre total d'anàlisis sense trobar un volum acceptable. Encara és massa baix.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
ca_ES@valencia: S'ha parat l'ajustament automàtic del nivell de gravació. %.2f sembla un volum acceptable.

en: Automatic Crash Recovery
ca_ES@valencia: Recuperació automàtica de fallades

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
ca_ES@valencia: Selecciona

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
ca_ES@valencia: Nom

en: Select Command
ca_ES@valencia: Seleccioneu l'ordre

en: &Command
ca_ES@valencia: &Ordre

en: &Edit Parameters
ca_ES@valencia: Paràmetres d'&edició

en: &Use Preset
ca_ES@valencia: &Utilitza els valors predefinits

en: &Parameters
ca_ES@valencia: &Paràmetres

en: &Details
ca_ES@valencia: &Detalls

en: Choose command
ca_ES@valencia: Trieu una ordre

en: MP3 Conversion
ca_ES@valencia: Conversió MP3

en: Fade Ends
ca_ES@valencia: Esvaïment de tancament

en: Effect
ca_ES@valencia: Efecte

en: Menu Command (With Parameters)
ca_ES@valencia: Ordre de menú (amb paràmetres)

en: Menu Command (No Parameters)
ca_ES@valencia: Ordre de menú (sense paràmetres)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
ca_ES@valencia: «%s» requereix una o més pistes per a ser seleccionat.

en: Your batch command of %s was not recognized.
ca_ES@valencia: No s'ha reconegut la vostra ordre per lots %s.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
ca_ES@valencia: S'ha aplicat la macro

en: Apply Macro
ca_ES@valencia: Aplica la macro

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
ca_ES@valencia: S'ha aplicat la macro «%s»

en: Apply '%s'
ca_ES@valencia: Aplica «%s»

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
ca_ES@valencia: Aplica %s amb els paràmetres
    
    %s

en: Test Mode
ca_ES@valencia: Mode de proves

en: Apply %s
ca_ES@valencia: Aplica %s

en: Macros Palette
ca_ES@valencia: Paleta de macros

en: Manage Macros
ca_ES@valencia: Gestiona les macros

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
ca_ES@valencia: Seleccioneu la macro

en: Apply Macro to:
ca_ES@valencia: Aplica la macro a:

en: Apply macro to project
ca_ES@valencia: Aplica la macro al projecte

en: &Project
ca_ES@valencia: &Projecte

en: Apply macro to files...
ca_ES@valencia: Aplica la macro als fitxers...

en: &Files...
ca_ES@valencia: &Fitxers...

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
ca_ES@valencia: &Expandeix

en: No macro selected
ca_ES@valencia: No s'ha seleccionat cap macro

en: Applying '%s' to current project
ca_ES@valencia: S'està aplicant «%s» al projecte actual

en: Please save and close the current project first.
ca_ES@valencia: Guardeu i tanqueu abans el projecte actual primer.

en: Select file(s) for batch processing...
ca_ES@valencia: Seleccioneu els fitxers per al procés per lots...

en: Applying...
ca_ES@valencia: S'està aplicant...

en: File
ca_ES@valencia: Fitxer

en: &Cancel
ca_ES@valencia: &Cancel·la

en: Remo&ve
ca_ES@valencia: &Elimina

en: &Rename...
ca_ES@valencia: &Canvia el nom...

en: Re&store
ca_ES@valencia: Re&staura

en: I&mport...
ca_ES@valencia: I&mporta...

en: E&xport...
ca_ES@valencia: E&xporta...

en: Edit Steps
ca_ES@valencia: Editeu els passos

note: i18n-hint: This is the number of the command in the list
en: Num
ca_ES@valencia: Núm.

en: Command
ca_ES@valencia: Ordre

en: Parameters
ca_ES@valencia: Paràmetres

en: &Insert
ca_ES@valencia: &Insereix

en: &Edit...
ca_ES@valencia: &Edita...

en: De&lete
ca_ES@valencia: E&limina

en: Move &Up
ca_ES@valencia: Mou am&unt

en: Move &Down
ca_ES@valencia: Mou a&vall

en: &Save
ca_ES@valencia: &Guarda

note: i18n-hint: The Shrink button makes the dialog smaller, with less in it
en: Shrin&k
ca_ES@valencia: En&congeix

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
ca_ES@valencia: - FI -

en: %s changed
ca_ES@valencia: %s canviats

en: Do you want to save the changes?
ca_ES@valencia: Voleu guardar els canvis?

en: Enter name of new macro
ca_ES@valencia: Escriviu el nom de la macro nova

en: Name of new macro
ca_ES@valencia: Escriviu el nom de la macro

en: Name must not be blank
ca_ES@valencia: El nom no es pot deixar en blanc

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
ca_ES@valencia: Els noms no poden contenir «%c» ni «%c»

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
ca_ES@valencia: De segur que voleu eliminar %s?

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test
en: Benchmark
ca_ES@valencia: Prova de rendiment

en: Disk Block Size (KB):
ca_ES@valencia: Mida del bloc de disc (KB):

en: Number of Edits:
ca_ES@valencia: Nombre d'edicions:

en: Test Data Size (MB):
ca_ES@valencia: Mida de les dades de la prova (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
ca_ES@valencia: Llavor aleatòria:

en: Show detailed info about each block file
ca_ES@valencia: Mostra informació detallada quant a cada fitxer de bloc

en: Show detailed info about each editing operation
ca_ES@valencia: Mostra informació detallada quant a cada operació d'edició

en: Run
ca_ES@valencia: Executa

note: i18n-hint verb
en: Close
ca_ES@valencia: Tanca

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test; leave untranslated file extension .txt
en: benchmark.txt
ca_ES@valencia: prova de rendiment.txt

en: Export Benchmark Data as:
ca_ES@valencia: Exporta les dades de la Prova de rendiment com a:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
ca_ES@valencia: La mida del bloc ha d'estar dins l'interval 1 - 1024 KB.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
ca_ES@valencia: El nombre d'edicions ha d'estar dins l'interval 1 - 10000.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
ca_ES@valencia: La mida de les dades de la prova ha d'estar dins l'interval 1 - 2000 MB.

en: Preparing...
ca_ES@valencia: S'està preparant...

en: Performing %d edits...
ca_ES@valencia: S'estan realitzant %d edicions...

en: Trial %d
ca_ES@valencia: Assaig %d

en: Trial %d
    Failed on Paste.
ca_ES@valencia: Assaig %d  
    Ha fallat en apegar.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
ca_ES@valencia: Temps per a realitzar %d edicions: %ld ms

en: Checking file pointer leaks:
ca_ES@valencia: S'estan comprovant les filtracions de punters de fitxer:

en: Disk # blocks:
ca_ES@valencia: Disc # blocs:

en: Doing correctness check...
ca_ES@valencia: S'està realitzant la comprovació de fiabilitat...

en: Passed correctness check!
ca_ES@valencia: S'ha passat la comprovació de fiabilitat!

en: Time to check all data: %ld ms
ca_ES@valencia: Temps per a comprovar totes les dades: %ld ms

en: Reading data again...
ca_ES@valencia: S'estan llegint les dades altra vegada...

en: Time to check all data (2): %ld ms
ca_ES@valencia: Temps per a comprovar totes les dades (2): %ld ms

en: TEST FAILED!!!
ca_ES@valencia: LA PROVA HA FALLAT

en: Benchmark completed successfully.
ca_ES@valencia: La prova de rendiment s'ha completat correctament.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: You must first select some audio for '%s' to act on.
    
    Ctrl + A selects all audio.
ca_ES@valencia: Primer cal que seleccioneu un àudio «%s» sobre el qual actuar
    
    Ctrl + A selecciona tot l'àudio.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
ca_ES@valencia: Seleccioneu l'àudio per a utilitzar-lo amb %s (p. ex. Cmd+A per a seleccionar-ho tot), després torneu-ho a intentar.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
ca_ES@valencia: Seleccioneu l'àudio per a utilitzar-lo amb %s (p. ex. Ctrl+A per a seleccionar-ho tot), després torneu-ho a intentar.

en: No Audio Selected
ca_ES@valencia: No s'ha seleccionat cap àudio

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
ca_ES@valencia: Seleccioneu l'àudio per utilitzar-lo amb «%s».
    
    1. Seleccioneu l'àudio que represente el soroll i utilitzeu %s per a aconseguir el vostre «perfil de soroll».
    
    2. En tindre el perfil de soroll, seleccioneu l'àudio que vulgueu canviar
    i utilitzeu  %s per a canviar aquest àudio.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
ca_ES@valencia: Açò només es pot fer quan la reproducció i la gravació
    estan parades. (Activar la pausa no és suficient.)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
ca_ES@valencia: Cal que seleccioneu primer un fragment estèreo d'àudio per a realitzar aquesta
    acció. (No podeu realitzar-la amb mono.)

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
ca_ES@valencia: Per fer açò, primer cal que seleccioneu un algun àudio.
    (Seleccionar altres tipus de pistes no funcionarà.)

en: Audacity Support Data
ca_ES@valencia: Dades de suport d'Audacity

en: Report generated to:
ca_ES@valencia: Informe generat per a:

en: Removing Dependencies
ca_ES@valencia: S'estan eliminant les dependències

en: Copying audio data into project...
ca_ES@valencia: S'estan copiant les dades d'àudio del projecte...

en: Project Depends on Other Audio Files
ca_ES@valencia: El projecte depén d'altres fitxers d'àudio

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
ca_ES@valencia: Si copieu aquests fitxers en el vostre projecte s'eliminarà aquesta dependència.
    Açò és més segur però necessita més espai al disc.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
ca_ES@valencia: 
    
    Els fitxers mostrats com DESAPAREGUTS s'han mogut o eliminat i no es poden copiar.
    Recupereu-los en la seua ubicació original per tal de poder copiar-los en el projecte.

en: Project Dependencies
ca_ES@valencia: Dependències del projecte

en: Audio File
ca_ES@valencia: Fitxer d'àudio

en: Disk Space
ca_ES@valencia: Espai de disc

en: Copy Selected Files
ca_ES@valencia: Copia els fitxers seleccionats

en: Cancel Save
ca_ES@valencia: Cancel·la l'acció de guardar

en: Save Without Copying
ca_ES@valencia: Guarda sense copiar

en: Do Not Copy
ca_ES@valencia: No copies

en: Copy All Files (Safer)
ca_ES@valencia: Copia tots els fitxers (més segur)

en: Whenever a project depends on other files:
ca_ES@valencia: Cada vegada que un projecte depén d'altres fitxers:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
ca_ES@valencia: Pregunta-m'ho

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
ca_ES@valencia: Copia sempre tots els fitxers (la forma més segura)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
ca_ES@valencia: No copies mai cap fitxer

en: MISSING %s
ca_ES@valencia: DESAPAREGUT %s

en: &Copy Names to Clipboard
ca_ES@valencia: &Copia els noms en el porta-retalls

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
ca_ES@valencia: Si ho feu, el vostre projecte no es guardarà al disc. És això el que voleu?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
ca_ES@valencia: El vostre projecte actualment és «autosuficient»; no depén de cap fitxer extern d'àudio. 
    
    Alguns projectes antics d'Audacity poden no ser «autosuficients» , i cal tenir cura per a mantenir
    les seues dependències externes en el lloc adequat.
    Els nous projectes seran «autosuficients» i tenen menys risc.

en: Dependency Check
ca_ES@valencia: Comprovació de dependències

en: FFmpeg support not compiled in
ca_ES@valencia: La compatibilitat amb FFmpeg no ha estat compilada

en: FFmpeg startup failed
ca_ES@valencia: Ha fallat l'inici de FFmpeg

en: FFmpeg library not found
ca_ES@valencia: No s'ha trobat la biblioteca de FFmpeg

en: Locate FFmpeg
ca_ES@valencia: Troba FFmpeg

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
ca_ES@valencia: Audacity necessita el fitxer «%s» per a importar i exportar àudio mitjançant FFmpeg.

en: Location of '%s':
ca_ES@valencia: Ubicació de «%s»:

en: To find '%s', click here -->
ca_ES@valencia: Per trobar «%s», feu clic ací -->

en: Browse...
ca_ES@valencia: Navega...

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
ca_ES@valencia: Per a obtenir una còpia gratuïta de FFmpeg, feu clic ací —>

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
ca_ES@valencia: Baixa

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
ca_ES@valencia: On està «%s»?

en: FFmpeg not found
ca_ES@valencia: No s'ha trobat FFmpeg

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
ca_ES@valencia: Audacity ha intentat utilitzar FFmpeg per a importar un fitxer d'àudio,
    però no ha pogut trobar les biblioteques.
    
    Per a importar mitjançant FFmpeg aneu a Edita> Preferències > Biblioteques
    per a descarregar o localitzar les biblioteques de FFmpeg.

en: Do not show this warning again
ca_ES@valencia: No tornes a mostrar aquesta advertència

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
ca_ES@valencia: Error (podria ser que el fitxer no s'haguera escrit): %s

en: &Copy uncompressed files into the project (safer)
ca_ES@valencia: &Copia els fitxers sense comprimir en el projecte (més segur)

en: &Read uncompressed files from original location (faster)
ca_ES@valencia: &Llig els fitxers sense comprimir des de la ubicació original (més ràpid)

en: &Copy all audio into project (safest)
ca_ES@valencia: &Copia tot l'àudio dins del projecte (la forma més segura)

en: Do &not copy any audio
ca_ES@valencia: &No copies cap àudio

en: As&k
ca_ES@valencia: Pre&gunta-m'ho

en: Frequency Analysis
ca_ES@valencia: Anàlisi de freqüències

en: Spectrum
ca_ES@valencia: Espectre

en: Standard Autocorrelation
ca_ES@valencia: Autocorrelació estàndard

en: Cuberoot Autocorrelation
ca_ES@valencia: Autocorrelació d'arrel cúbica

en: Enhanced Autocorrelation
ca_ES@valencia: Autocorrelació millorada

en: Linear frequency
ca_ES@valencia: Freqüència lineal

en: Log frequency
ca_ES@valencia: Freqüència de registre

en: Scroll
ca_ES@valencia: Desplaçament

en: Peak:
ca_ES@valencia: Pic:

en: &Grids
ca_ES@valencia: &Graelles

en: &Algorithm:
ca_ES@valencia: &Algoritme:

en: &Size:
ca_ES@valencia: &Mida:

en: &Export...
ca_ES@valencia: &Exporta...

en: &Function:
ca_ES@valencia: &Funció:

en: &Axis:
ca_ES@valencia: &Eix:

en: &Replot...
ca_ES@valencia: &Redibuixa...

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
ca_ES@valencia: Per a dibuixar l'espectre cal que totes les pistes seleccionades tinguen la mateixa freqüència de mostreig.

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
ca_ES@valencia: S'ha seleccionat un fragment de so massa llarg. Només s'analitzaran els primers %.1f segons.

en: Not enough data selected.
ca_ES@valencia: No s'han seleccionat prou dades.

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
ca_ES@valencia: %.4f segons (%d Hz) (%s) = %f

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
ca_ES@valencia: %.4f s (%d Hz) (%s) = %.3f

en: spectrum.txt
ca_ES@valencia: espectre.txt

en: Export Spectral Data As:
ca_ES@valencia: Anomena i exporta les dades d'espectre:

en: Couldn't write to file: %s
ca_ES@valencia: No s'ha pogut escriure al fitxer: %s

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
ca_ES@valencia: Freqüència (Hz)	Nivell (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
ca_ES@valencia: Retard (segons)	Freqüència (Hz)	Nivell

en: Plot Spectrum...
ca_ES@valencia: Traça l'espectre...

en: Welcome!
ca_ES@valencia: Benvinguts!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
ca_ES@valencia: S'està reproduint l'àudio

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
ca_ES@valencia: S'està enregistrant l'àudio

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
ca_ES@valencia: Gravació - Elecció del dispositiu de gravació

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
ca_ES@valencia: Gravació - Elecció de la font de gravació

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
ca_ES@valencia: Gravació - Establiment del nivell de gravació

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
ca_ES@valencia: Edició i i inhabilitació de menús

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
ca_ES@valencia: S'està exportant un fitxer d'àudio

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
ca_ES@valencia: S'està guardant un projecte d'Audacity

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
ca_ES@valencia: Compatibilitat amb altres formats

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
ca_ES@valencia: Grava-ho en un CD

en: No Local Help
ca_ES@valencia: No hi ha cap ajuda local disponible

en: <br><br>The version of Audacity you are using is an <b>Alpha test version</b>.
ca_ES@valencia: <br><br>La versió he version d' Audacity que esteu utilitzant és una <b>versió de prova Alpha</b>.

en: <br><br>The version of Audacity you are using is a <b>Beta test version</b>.
ca_ES@valencia: <br><br>La versió he version d' Audacity que esteu utilitzant és una <b>versió de prova Beta</b>.

en: Get the Official Released Version of Audacity
ca_ES@valencia: Obteniu la versió del llançament oficial d'Audacity

en: We strongly recommend that you use our latest stable released version, which has full documentation and support.<br><br>
ca_ES@valencia: Us recomanem que utilitzeu la nostra versió estable alliberada més recent, que conté documentació i suport complet.<br><br>

en: You can help us get Audacity ready for release by joining our [[https://www.audacityteam.org/community/|community]].<hr><br><br>
ca_ES@valencia: Podeu ajudar-nos a fer que Audacity estiga preparat per al seu llançament unint-vos a la nostra [[https://www.audacityteam.org/community/|communitat]].<hr><br><br>

en: How to get help
ca_ES@valencia: Com obtenir ajuda

en: These are our support methods:
ca_ES@valencia: Aquests són els nostres mitjans de suport:

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Quick_Help|' as it's the name of a link.
en: [[help:Quick_Help|Quick Help]] - if not installed locally, [[https://manual.audacityteam.org/quick_help.html|view online]]
ca_ES@valencia: [[help:Quick_Help|Ajuda ràpida]] - si no està instal·lada localment, [[https://manual.audacityteam.org/quick_help.html|consulteu-la en línia

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Main_Page|' as it's the name of a link.
en:  [[help:Main_Page|Manual]] - if not installed locally, [[https://manual.audacityteam.org/|view online]]
ca_ES@valencia:  [[help:Main_Page|Manual]]  - si no està instal·lat localment, [[https://manual.audacityteam.org/|consulteu-lo en línia]]

en:  [[https://forum.audacityteam.org/|Forum]] - ask your question directly, online.
ca_ES@valencia: [[https://forum.audacityteam.org/|Fòrum]] - plantegeu directament la vostra pregunta en línia.

en: More:</b> Visit our [[https://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] for tips, tricks, extra tutorials and effects plug-ins.
ca_ES@valencia: A més:</b> visiteu la nostra [[https://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] per a suggeriments, trucs, tutorials addicionals i connectors d'efectes.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#foreign| FFmpeg library]] to your computer.
ca_ES@valencia: Audacity pot importar fitxers no protegits en molts altres formats (com ara M4A i WMA, fitxers WAV comprimits de gravadores portàtils i àudio de fitxers de vídeo) si baixeu i instal·leu la [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#foreign| biblioteca FFmpeg]] opcional al vostre ordinador.

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
ca_ES@valencia: També podeu llegir la nostra ajuda sobre la importació de [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|fitxers MIDI]] i pistes de [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| CD d'àudio]].

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
ca_ES@valencia: Sembla que el manual no està instal·lat. [[*URL*|consulteu el manual en línia]].<br><br> Per a consultar sempre el manual en línia, canvieu la «Ubicació manual» en la interfície de preferències a «Des d'Internet».

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
ca_ES@valencia: Sembla que el manual no està instal·lat. [[*URL*|Consulteu el manual en línia]] o [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| baixeu el manual]].<br><br>Per a consultar sempre el manual en línia, canvieu la «Ubicació del manual» a les preferències de la interfície a «Des d'Internet».

en: Check Online
ca_ES@valencia: Comprova en línia

en: History
ca_ES@valencia: Historial

en: &Manage History
ca_ES@valencia: &Gestiona l'historial

en: Action
ca_ES@valencia: Acció

en: &Total space used
ca_ES@valencia: &Total d'espai utilitzat

en: &Undo levels available
ca_ES@valencia: D&esfés els nivells disponibles

en: &Levels to discard
ca_ES@valencia: Nive&lls a descartar

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
ca_ES@valencia: &Descarta

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the various editing steps that have been taken.
en: &History...
ca_ES@valencia: &Historial...

en: Edit Labels
ca_ES@valencia: Edita etiquetes

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
ca_ES@valencia: Pista

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
ca_ES@valencia: Etiqueta

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
ca_ES@valencia: Temps inicial

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
ca_ES@valencia: Temps final

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
ca_ES@valencia: Freqüència baixa

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
ca_ES@valencia: Freqüència alta

en: New...
ca_ES@valencia: Nou...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
ca_ES@valencia: Premeu F2 o feu doble clic per a editar el contingut de les cel·les.

en: Select a text file containing labels
ca_ES@valencia: Seleccioneu un fitxer de text que continga etiquetes

en: Could not open file: %s
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer: %s

en: No labels to export.
ca_ES@valencia: No hi ha cap etiqueta per a exportar.

en: Export Labels As:
ca_ES@valencia: Anomena i exporta les etiquetes:

en: New Label Track
ca_ES@valencia: Pista d'etiquetes nova

en: Enter track name
ca_ES@valencia: Introduïu el nom de la pista

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
ca_ES@valencia: Pista de l'etiqueta

en: One or more saved labels could not be read.
ca_ES@valencia: No es poden llegir una o més etiquetes guardades.

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
ca_ES@valencia: És la primera vegada que s'inicia l'Audacity

en: Choose Language for Audacity to use:
ca_ES@valencia: Trieu l'idioma que utilitzarà Audacity:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
ca_ES@valencia: La llengua que heu triat, %s (%s), no coincideix amb la llengua del sistema, %s (%s).

en: Confirm
ca_ES@valencia: Confirma

en: Error Converting Legacy Project File
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en  el fitxer del projecte heretat

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
ca_ES@valencia: S'ha convertit un projecte 1.0 al nou format.
    El fitxer antic s'ha guardat amb el nom «%s»

en: Opening Audacity Project
ca_ES@valencia: S'està obrint el projecte Audacity

en: Audacity Log
ca_ES@valencia: Registre d'Audacity

en: &Save...
ca_ES@valencia: &Guarda...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
ca_ES@valencia: Net&eja

en: &Close
ca_ES@valencia: &Tanca

en: Save log to:
ca_ES@valencia: Guarda el fitxer de registre en:

en: Couldn't save log to file: %s
ca_ES@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer del registre: %s

en: Audacity Karaoke%s
ca_ES@valencia: Karaoke d'Audacity%s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
ca_ES@valencia: Hi ha hagut un error en inicialitzar la capa d'entrada/eixida de MIDI.

en: You will not be able to play midi.
ca_ES@valencia: No podeu reproduir MIDI

en: Error Initializing Midi
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en inicialitzar MIDI

en: &Undo %s
ca_ES@valencia: &Desfés %s

en: &Undo
ca_ES@valencia: &Desfés

en: &Redo %s
ca_ES@valencia: &Refés %s

en: &Redo
ca_ES@valencia: &Refés

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
ca_ES@valencia: HI ha hagut un problema amb l'última acció. Si penseu
    que és degut a un error del programa, expliqueu-nos exactament com ha passat.

en: Disallowed
ca_ES@valencia: No està permés

note: i18n-hint: noun, means a track, made by mixing other tracks
en: Mix
ca_ES@valencia: Mescla

en: Mix and Render
ca_ES@valencia: Mescla i renderitza

en: Mixing and rendering tracks
ca_ES@valencia: S'estan mesclant i renderitzant les pistes

en: Audacity Mixer Board%s
ca_ES@valencia: Taula de mescles d'Audacity%s

note: i18n-hint: title of the Gain slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Gain slider, used to adjust the volume
en: Gain
ca_ES@valencia: Guany

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
ca_ES@valencia: Velocitat

en: Musical Instrument
ca_ES@valencia: Instrument musical

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
ca_ES@valencia: Balanç

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
ca_ES@valencia: Silenci

en: Signal Level Meter
ca_ES@valencia: Mesurador del nivell de senyal

en: Moved gain slider
ca_ES@valencia: S'ha mogut el regulador de guany

en: Moved velocity slider
ca_ES@valencia: S'ha mogut el regulador de guany

en: Moved pan slider
ca_ES@valencia: S'ha mogut el botó lliscant de la panoramització

en: &Mixer Board...
ca_ES@valencia: Taula de &mescles...

en: Module Unsuitable
ca_ES@valencia: Mòdul inapropiat

en: Module "%s" found.
ca_ES@valencia: S'ha trobat el mòdul «%s».

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
ca_ES@valencia: 
    
    Utilitzeu sols mòduls de fonts fiables

en: Yes
ca_ES@valencia: Sí

en: Audacity Module Loader
ca_ES@valencia: Carregador del mòdul d'Audacity

en: Try and load this module?
ca_ES@valencia: Voleu provar i carregar aquest mòdul?

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
ca_ES@valencia: Pista de notes

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
ca_ES@valencia: Admet l'eixida: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
ca_ES@valencia: Admet l'entrada: %d

en: Opened: %d
ca_ES@valencia: S'ha obert: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
ca_ES@valencia: Seleccioneu el dispositiu de gravació MIDI: %d - %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
ca_ES@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu de gravació per a «%s».

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
ca_ES@valencia: Seleccioneu el dispositiu de reproducció MIDI: %d - %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
ca_ES@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu de reproducció MIDI per a«%s».

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: C
ca_ES@valencia: Do

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: C♯
ca_ES@valencia: Do ♯

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: D
ca_ES@valencia: Re

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: D♯
ca_ES@valencia: Re ♯

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: E
ca_ES@valencia: Mi

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: F
ca_ES@valencia: Fa

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: F♯
ca_ES@valencia: Fa ♯

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: G
ca_ES@valencia: Sol

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: G♯
ca_ES@valencia: Sol ♯

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: A
ca_ES@valencia: La

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: A♯
ca_ES@valencia: La ♯

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: B
ca_ES@valencia: Si

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: D♭
ca_ES@valencia: Re♭

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: E♭
ca_ES@valencia: Mi♭

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: G♭
ca_ES@valencia: Sol♭

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: A♭
ca_ES@valencia: La♭

note: i18n-hint: Name of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: B♭
ca_ES@valencia: Si♭

note: i18n-hint: Two, alternate names of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: C♯/D♭
ca_ES@valencia: Do♯/Re♭

note: i18n-hint: Two, alternate names of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: D♯/E♭
ca_ES@valencia: Re♯/Mi♭

note: i18n-hint: Two, alternate names of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: F♯/G♭
ca_ES@valencia: Fa♯/Sol♭

note: i18n-hint: Two, alternate names of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: G♯/A♭
ca_ES@valencia: Sol♯/La♭

note: i18n-hint: Two, alternate names of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: A♯/B♭
ca_ES@valencia: La♯/Si♭

en: Overwrite the plug-in file %s?
ca_ES@valencia: Voleu sobreescriure el fitxer del connector %s?

en: Plug-in already exists
ca_ES@valencia: El connector ja exixteix

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
ca_ES@valencia: El fitxer del connector s'està utilitzant. No s'ha pogut sobreescriure

en: Failed to register:
    %s
ca_ES@valencia: No s'ha pogut registrar:
    %s

en: Enable new plug-ins
ca_ES@valencia: Habilita nous connectors

en: Nyquist Prompt
ca_ES@valencia: Indicador Nyquist

en: Manage Plug-ins
ca_ES@valencia: Gestiona els connectors

en: Select effects, click the Enable or Disable button, then click OK.
ca_ES@valencia: Seleccioneu efectes, feu clic en el botó Habilita o Inhabilita i després cliqueu en D'acord.

note: i18n-hint: This is before radio buttons selecting which effects to show
en: Show:
ca_ES@valencia: Mostra:

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: Show all
ca_ES@valencia: Mostra-ho tot

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: &All
ca_ES@valencia: &Tot

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently disabled effects
en: Show disabled
ca_ES@valencia: Mostra els inhabilitats

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently disabled effects
en: D&isabled
ca_ES@valencia: Inhab&ilitat

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently enabled effects
en: Show enabled
ca_ES@valencia: Mostra els habilitats

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently enabled effects
en: E&nabled
ca_ES@valencia: Ha&bilitat

note: i18n-hint: Radio button to show just the newly discovered effects
en: Show new
ca_ES@valencia: Mostra el nou

note: i18n-hint: Radio button to show just the newly discovered effects
en: Ne&w
ca_ES@valencia: No&u

en: State
ca_ES@valencia: Estat

en: Path
ca_ES@valencia: Camí

en: &Select All
ca_ES@valencia: &Selecciona-ho tot

en: C&lear All
ca_ES@valencia: &Neteja-ho tot

en: &Enable
ca_ES@valencia: &Habilita

en: &Disable
ca_ES@valencia: &Inhabilita

en: Enabling effects or commands:
    
    %s
ca_ES@valencia: S'estan habilitant els efectes o ordres:
    
     %s

en: Enabling effect or command:
    
    %s
ca_ES@valencia: S'està habilitant l'efecte o l'ordre:
    
     %s

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
ca_ES@valencia: L'efecte o l'ordre en %s no s'han pogut registrar:
    %s

en: There was a problem printing.
ca_ES@valencia: Hi ha hagut un problema en imprimir.

en: Print
ca_ES@valencia: Imprimix

en: Actual Rate: %d
ca_ES@valencia: Freqüència real: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
ca_ES@valencia: S'ha produït un error mentre s'obria el dispositiu de so. 
    Reviseu els paràmetres del servidor d'àudio, del dispositiu de reproducció i la freqüència de mostreig del projecte.

en: Recorded Audio
ca_ES@valencia: So gravat

en: Record
ca_ES@valencia: Grava

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
ca_ES@valencia: Pèrdues

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
ca_ES@valencia: L'àudio enregistrat s'ha perdut en les ubicacions etiquetades. Possibles causes:
    
    Altra aplicació està competint amb Audacity pel temps del processador
    
    L'esteu guardant directament en un dispositiu d'emmagatzematge  extern lent

en: Turn off dropout detection
ca_ES@valencia: Desactiva la detecció de pèrdues

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
ca_ES@valencia: La comprovació del projecte ha llegit etiquetes de seqüència defectuoses.

en: Close project immediately with no changes
ca_ES@valencia: Tanca el projecte ara mateix sense fer cap canvi

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
ca_ES@valencia: Continua amb les reparacions indicades en el registre, i comprova si hi ha més errors. Açò guardarà el projecte en el seu estat actual, a no ser que  trieu «Tanca el projecte de forma immediata» en avisos posteriors d'error.

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
ca_ES@valencia: Advertència - Hi ha hagut problemes mentre es llegia la seqüència d'etiquetes

en: Inspecting project file data
ca_ES@valencia: S'estan inspeccionant les dades del fitxer del projecte

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
ca_ES@valencia: La comprovació del projecte de la carpeta «%s»
    ha detectat %lld fitxer(s) extern(s) d'àudio desaparegut(s) 
    («fitxers referenciats per àlies»). Audacity no pot
    recuperar aquests fitxers de manera automàtica.
    
    Si escolliu la primera o la segona opció de les que es mostren a continuació, 
    podeu intentar localitzar i restablir els fitxers desapareguts 
    en la seua ubicació prèvia. 
    Observeu que en la segona opció, la forma d'ona 
    no pot ser un silenci. 
    
    Si escolliu la tercera opció, es guardarà 
    el projecte en el seu estat actual, a no ser que escolliu «Tanca 
    el projecte immediatament» en posteriors avisos d'error.

en: Treat missing audio as silence (this session only)
ca_ES@valencia: Tracta l'àudio perdut com a silenci (només durant aquesta sessió)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
ca_ES@valencia: Substitueix l'àudio perdut per silenci (de manera immediata i permanent).

en: Warning - Missing Aliased File(s)
ca_ES@valencia: Advertència - Falten fitxers referenciats per àlies

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
ca_ES@valencia: La comprovació del projecte de la carpeta «%s»
    ha detectat %lld fitxers amb àlies (.auf) de blocs perduts. 
    Audacity pot regenerar totalment aquests fitxers 
    a partir de l'àudio actual en el projecte.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
ca_ES@valencia: Regenera el resum de fitxers amb àlies (l'opció més segura i recomanada)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
ca_ES@valencia: Ompli les dades perdudes amb silencis (només durant aquesta sessió)

en: Close project immediately with no further changes
ca_ES@valencia: Tanca el projecte immediatament sense fer-li més canvis

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
ca_ES@valencia: Advertència - Falten fitxers de resums d'àlies

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
ca_ES@valencia: La comprovació del projecte de la carpeta «%s» 
    ha detectat %lld blocs de fitxers d'àudio (.au) desaparegut(s), 
    probablement a causa d'una errada, una fallada del sistema o un  
    esborrament accidental. Audacity no té cap manera de recuperar 
    aquestes dades perdudes de manera automàtica. 
    
    Si escolliu la primera o segona opció de les que es mostren, 
    podeu intentar localitzar i restablir els fitxers desapareguts 
     en la seua ubicació prèvia. 
    
    Si escolliu la segona opció, tingueu en compte que la forma d'ona 
    podria no mostrar el silenci.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
ca_ES@valencia: Substitueix l'àudio perdut per silenci (de manera immediata i permanent).

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
ca_ES@valencia: Advertència - Falten fitxers de blocs de dades d'àudio

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
ca_ES@valencia: La comprovació del projecte de la carpeta «%s» 
    ha trobat %d fitxer(s) de blocs orfes. Aquests fitxers no s'estan 
    utilitzant en aquest projecte, però podrien pertànyer a altres. 
    No suposen cap perill i són xicotets.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
ca_ES@valencia: Continua sense eliminar; ignora els fitxers extres en aquesta sessió

en: Delete orphan files (permanent immediately)
ca_ES@valencia: Elimina els fitxers orfes (de manera immediata i permanent)

en: Warning - Orphan Block File(s)
ca_ES@valencia: Advertència - Fitxers de bloc orfes

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
ca_ES@valencia: Progrés

en: Cleaning up unused directories in project data
ca_ES@valencia: S'estan netejant directoris no utilitzats en les dades del projecte

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
ca_ES@valencia: La comprovació del projecte ha detectat inconsistències de fitxers durant el procés de recuperació automàtica. 
    
    Escolliu «Mostra el registre...» en el menú d'ajuda per veure'n els detalls.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
ca_ES@valencia: Advertència: Hi ha hagut problemes durant la recuperació automàtica

en: <untitled>
ca_ES@valencia: <Sense títol>

en: Error Writing to File
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en escriure en el fitxer

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
ca_ES@valencia: (Recuperat)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
ca_ES@valencia: Aquest fitxer es va guardar amb Audacity %s. 
    Esteu utilitzant Audacity %s. Per obrir aquest fitxer heu d'actualitzar el programa a una versió més recent.

en: Can't open project file
ca_ES@valencia: No es pot obrir el fitxer de projecte

en: Error Saving Project
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en guardar el projecte

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
ca_ES@valencia: Actualment el vostre projecte està buit. 
    Si el guardeu, el projecte no tindrà cap pista. 
    Per a guardar les pistes que teníeu anteriorment obertes:
    Feu clic a«No», Edita > Desfés fins que totes les pistes
    estiguen obertes, i després Fitxer > Guarda el projecte. 
    
    Voleu guardar ara el fitxer buit?

en: Warning - Empty Project
ca_ES@valencia: Advertència - Projecte buit

en: Saved %s
ca_ES@valencia: S'ha guardat %s

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
ca_ES@valencia: El projecte no s'ha guardat perquè el nom del fitxer proporcionat pot sobreescriure altre projecte.
    Seleccioneu un nom original i intenteu-ho altra vegada.

en: %sSave Project "%s" As...
ca_ES@valencia: %sAnomena i guarda el projecte «%s»...

en: 'Save Project' is for an Audacity project, not an audio file.
    For an audio file that will open in other apps, use 'Export'.
ca_ES@valencia: «Guarda el projecte» és per a un projecte d'Audacity, no per a un fitxer d'àudio.
    Per a un fitxer d'àudio que s'obrirà en altres aplicacions, utilitzeu «Exporta».

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
ca_ES@valencia: Advertència de sobreescriptura del projecte

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
ca_ES@valencia: L'acció de guardar una còpia no ha de sobreescriure un projecte existent ja guardat.
    Seleccioneu un nom original i intenteu-ho altra vegada.

en: Error Saving Copy of Project
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en guardar una còpia del projecte

en: Select one or more files
ca_ES@valencia: Seleccioneu un o més fitxers

en: %s is already open in another window.
ca_ES@valencia: %s es troba obert en una altra finestra.

en: Error Opening Project
ca_ES@valencia: Error en obrir el projecte

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
ca_ES@valencia: Esteu intentant obrir un fitxer de còpia de seguretat que es va crear automàticament. 
    En fer açò es podria produir una pèrdua de dades important. 
    
    En comptes d'això, obriu el corresponent fitxer de projecte Audacity.

en: Warning - Backup File Detected
ca_ES@valencia: Advertència - S'ha detectat un fitxer de còpia de seguretat

en: Error opening file
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
ca_ES@valencia: Aquest fitxer pot haver-se corromput o ser invàlid: 
    %s

en: Error Opening File or Project
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer o el projecte

en: Project was recovered
ca_ES@valencia: S'ha recuperat el projecte

en: Recover
ca_ES@valencia: Recupera

en: Imported '%s'
ca_ES@valencia: S'ha importat '%s'

en: Import
ca_ES@valencia: Importa

en: Error Importing
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en importar

en: Created new project
ca_ES@valencia: S'ha creat un projecte nou

en: Welcome to Audacity version %s
ca_ES@valencia: Us donem la benvinguda a l'Audacity versió %s

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
ca_ES@valencia: %sVoleu guardar els canvis en %s?

en: Save project before closing?
ca_ES@valencia: Voleu guardar els canvis abans de tancar?

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
ca_ES@valencia: 
    Si l'heu guardat, el projecte no tindrà cap pista.
    
    Per guardar les pistes que teníeu anteriorment obertes
    feu Cancel·la, Edita > Desfés fins que totes les pistes
    estiguen obertes, i després Fitxer > Guarda el projecte.

en: Disk space remaining for recording: %s
ca_ES@valencia: Espai de disc lliure per a gravar: %s

en: Less than 1 minute
ca_ES@valencia: Menys d'1 minut

en: %d hour | %d hours
ca_ES@valencia[0]: %d hora
ca_ES@valencia[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca_ES@valencia[0]: %d minut
ca_ES@valencia[1]: %d minuts

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
ca_ES@valencia: %s i %s.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
ca_ES@valencia: Aquest fitxer es va guardar amb Audacity 2.3.0 o una versió anterior.
    Heu d'executar aquella versió d'Audacity per a recuperar el projecte.

note: i18n-hint: This is an experimental feature where the main panel in Audacity is put on a notebook tab, and this is the name on that tab. Other tabs in that notebook may have instruments, patch panels etc.
en: Main Mix
ca_ES@valencia: Mescla principal

en: Horizontal Scrollbar
ca_ES@valencia: Barra de desplaçament horitzontal

en: Vertical Scrollbar
ca_ES@valencia: Barra de desplaçament vertical

en: Screen Capture Frame
ca_ES@valencia: Marc de captura de pantalla

en: Choose location to save files
ca_ES@valencia: Trieu una ubicació per a guardar fitxers

en: Save images to:
ca_ES@valencia: Guarda les imatges en:

en: Choose...
ca_ES@valencia: Trieu...

en: Capture entire window or screen
ca_ES@valencia: Captura tota la finestra o la pantalla

en: Resize Small
ca_ES@valencia: Redimensiona una quantitat xicoteta

en: Resize Large
ca_ES@valencia: Redimensiona una quantitat gran

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'Blue'
en: Blue Bkgnd
ca_ES@valencia: Fons blau

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'White'
en: White Bkgnd
ca_ES@valencia: Fons blanc

en: Capture Window Only
ca_ES@valencia: Captura sols la finestra

en: Capture Full Window
ca_ES@valencia: Captura tota la finestra

en: Capture Window Plus
ca_ES@valencia: Captura més enllà de la finestra

en: Capture Full Screen
ca_ES@valencia: Captura tota la pantalla

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
ca_ES@valencia: Espera 5 segons i captura la finestra o el diàleg que es trobe en primer pla

en: Capture part of a project window
ca_ES@valencia: Captura part d'una finestra del projecte

en: All Toolbars
ca_ES@valencia: Totes les barres d'eines

en: All Effects
ca_ES@valencia: Tots els efectes

en: All Scriptables
ca_ES@valencia: Tots els elements programables

en: All Preferences
ca_ES@valencia: Totes les preferències

en: SelectionBar
ca_ES@valencia: Barra de selecció

en: Spectral Selection
ca_ES@valencia: Selecció espectral

en: Tools
ca_ES@valencia: Eines

en: Mixer
ca_ES@valencia: Mesclador

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
ca_ES@valencia: Mesurador

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Play Meter
ca_ES@valencia: Mesurador de reproducció

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded.
en: Record Meter
ca_ES@valencia: Mesurador de gravació

en: Edit
ca_ES@valencia: Edita

en: Device
ca_ES@valencia: Dispositiu

en: Play-at-Speed
ca_ES@valencia: Reproduix-a-velocitat

en: Scrub
ca_ES@valencia: Rastreja

en: Track Panel
ca_ES@valencia: Quadre de pistes

en: Ruler
ca_ES@valencia: Regle

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
ca_ES@valencia: Pistes

en: First Track
ca_ES@valencia: Primera pista

en: Second Track
ca_ES@valencia: Segona pista

en: Scale
ca_ES@valencia: Ajusta la mida

en: One Sec
ca_ES@valencia: Un segon

en: Ten Sec
ca_ES@valencia: Deu segons

en: One Min
ca_ES@valencia: Un minut

en: Five Min
ca_ES@valencia: Cinc minuts

en: One Hour
ca_ES@valencia: Una hora

en: Short Tracks
ca_ES@valencia: Pistes curtes

en: Medium Tracks
ca_ES@valencia: Pistes mitjanes

en: Tall Tracks
ca_ES@valencia: Pistes llargues

en: Choose a location to save screenshot images
ca_ES@valencia: Trieu una ubicació per a guardar les captures de pantalla

en: Capture failed!
ca_ES@valencia: Ha fallat la captura.

en: Long Message
ca_ES@valencia: Missatge llarg

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
ca_ES@valencia: El nom de fitxer especificat no s'ha pogut convertir degut a l'ús de caràcters Unicode.

en: Specify New Filename:
ca_ES@valencia: Especifiqueu un nom de fitxer nou:

en: Cannot lock region beyond
    end of project.
ca_ES@valencia: No es pot bloquejar la zona
    més enllà del final del projecte.

en: Position
ca_ES@valencia: Posició

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
ca_ES@valencia: La seqüència té un fitxer de blocs que excedeix el nombre màxim de %s mostres per bloc. 
    S'està  truncant en aquesta llargària màxima.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
ca_ES@valencia: Advertència - S'està truncant el fitxer de blocs massa llag

en: &Preview
ca_ES@valencia: &Previsualització

en: Dry Previe&w
ca_ES@valencia: Vista prè&via original

en: &Settings
ca_ES@valencia: &Paràmetres

en: Debu&g
ca_ES@valencia: &Depura

en: Off
ca_ES@valencia: Desactivat

en: Nearest
ca_ES@valencia: El més proper

en: Prior
ca_ES@valencia: L'anterior

en: Sound Activated Record
ca_ES@valencia: Gravació activada per so

en: Activation level (dB):
ca_ES@valencia: Nivell d'activació (dB):

en: Welcome to Audacity!
ca_ES@valencia: Us donem la benvinguda a l'Audacity!

en: Don't show this again at start up
ca_ES@valencia: No tornes a mostrar-ho a l'inici

en: Artist Name
ca_ES@valencia: Nom de l'artista

en: Track Title
ca_ES@valencia: Títol de la pista

en: Album Title
ca_ES@valencia: Títol de l'àlbum

en: Track Number
ca_ES@valencia: Número de pista

en: Year
ca_ES@valencia: Any

en: Genre
ca_ES@valencia: Gènere

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
ca_ES@valencia: Utilitza les fletxes del teclat (o la tecla Retorn després d'editar) per a navegar pels camps.

en: Tag
ca_ES@valencia: Etiqueta

en: Value
ca_ES@valencia: Valor

en: &Add
ca_ES@valencia: &Afig

en: &Remove
ca_ES@valencia: &Elimina

en: Genres
ca_ES@valencia: Gèneres

en: E&dit...
ca_ES@valencia: E&dita...

en: Rese&t...
ca_ES@valencia: Re&stableix...

en: Template
ca_ES@valencia: Plantilla

en: &Load...
ca_ES@valencia: &Carrega...

en: Set De&fault
ca_ES@valencia: &Estableix com a predeterminat

en: Don't show this when exporting audio
ca_ES@valencia: No mostres açò quan exportes l'àudio

en: Edit Genres
ca_ES@valencia: Edita els gèneres

en: Unable to save genre file.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer de gèneres.

en: Reset Genres
ca_ES@valencia: Restableix els gèneres

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
ca_ES@valencia: Segur que voleu restablir la llista de gèneres als valors per defecte?

en: Unable to open genre file.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de gèneres.

en: Load Metadata As:
ca_ES@valencia: Carrega les metadades com a:

en: Error Loading Metadata
ca_ES@valencia: Error carregant metadades

en: Save Metadata As:
ca_ES@valencia: Guarda les metadades com a:

en: Error Saving Tags File
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en guardar els fitxers d'etiquetes

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
ca_ES@valencia: Durada

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
ca_ES@valencia: Pista de temps

en: Audacity Timer Record
ca_ES@valencia: Gravació programada d'Audacity

en: Save Timer Recording As
ca_ES@valencia: Anomena i guarda la gravació temporitzada

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
ca_ES@valencia: La gravació temporitzada no pot utilitzar
    el nom del fitxer seleccionat perquè açò pot sobreescriure altre projecte.
    Seleccioneu un nom original i torneu-ho a intentar.

en: Error Saving Timer Recording Project
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en guardar el Projecte de gravació temporitzada

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
ca_ES@valencia: La duració és zero. No s'hi gravarà res.

en: Error in Duration
ca_ES@valencia: Error en la duració

en: Automatic Save path is invalid.
ca_ES@valencia: El camí per a guardar automàticament no és vàlid.

en: Error in Automatic Save
ca_ES@valencia: S'ha produït un error mentre es guardava automàticament

en: Automatic Export path is invalid.
ca_ES@valencia: El camí per a exportar automàticament no és vàlid.

en: Error in Automatic Export
ca_ES@valencia: S'ha produït un error mentre s'exportava automàticament

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
ca_ES@valencia: No teniu prou espai lliure de disc per completar aquesta gravació temporitzada, d'acord amb els ajustos actuals.
    Voleu continuar?
    Duració de la gravació programada: %s
    Temps restant de gravació al disc: %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
ca_ES@valencia: Advertència d'espai de disc de gravació temporitzada

en: Current Project
ca_ES@valencia: Projecte actual

en: Recording start:
ca_ES@valencia: Inici de la gravació:

en: Duration:
ca_ES@valencia: Duració:

en: Recording end:
ca_ES@valencia: Fi de la gravació:

en: Automatic Save enabled:
ca_ES@valencia: S'ha activat l'acció de guardar automàticament:

en: Automatic Export enabled:
ca_ES@valencia: S'ha activat l'exportació automàtica:

en: Action after Timer Recording:
ca_ES@valencia: Acció posterior a la gravació temporitzada:

en: Audacity Timer Record Progress
ca_ES@valencia: Progrés de gravació temporitzada d'Audacity

en: Timer Recording stopped.
ca_ES@valencia: S'ha parat la gravació temporitzada.

en: Timer Recording completed.
ca_ES@valencia: S'ha completat la gravació temporitzada.

en: %s
    
    Recording saved: %s
ca_ES@valencia: %s
    
    S'ha guardat la gravació: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
ca_ES@valencia: %s
    
    S'ha produït un error en guardar la gravació.

en: %s
    
    Recording exported: %s
ca_ES@valencia: %s
    
    S'ha exportat la gravació: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
ca_ES@valencia: %s
    
    S'ha produït un error en exportar la gravació.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
ca_ES@valencia: %s
    
    «%s» s'ha cancel·lat a causa de l'error indicat anteriorment.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
ca_ES@valencia: %s
    
    «%s» 
    s'ha cancel·lat quan s'ha parat la gravació.

en: Timer Recording
ca_ES@valencia: Gravació temporitzada

note: i18n-hint a format string for hours, minutes, and seconds
en: 099 h 060 m 060 s
ca_ES@valencia: 099h 060 m 060 s

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
ca_ES@valencia: 099 dies 024 h 060 m 060 s

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
ca_ES@valencia: Data i hora d'inici

en: Start Date
ca_ES@valencia: Data d'inici

en: End Date and Time
ca_ES@valencia: Data i hora d'acabament

en: End Date
ca_ES@valencia: Data d'acabament

en: Automatic Save
ca_ES@valencia: Guarda automàticament

en: Enable &Automatic Save?
ca_ES@valencia: Voleu activar l'acció de guardar $automàticament?

en: Save Project As:
ca_ES@valencia: Anomena i guarda el projecte:

en: Select...
ca_ES@valencia: Selecciona...

en: Automatic Export
ca_ES@valencia: Exporta automàticament

en: Enable Automatic &Export?
ca_ES@valencia: Voleu activar l'&exportació automàtica?

en: Export Project As:
ca_ES@valencia: Anomena i exporta el projecte:

en: Options
ca_ES@valencia: Opcions

en: After Recording completes:
ca_ES@valencia: Després de completar la gravació:

en: Do nothing
ca_ES@valencia: No faces res

en: Exit Audacity
ca_ES@valencia: Ix d'Audacity

en: Restart system
ca_ES@valencia: Restableix el sistema

en: Shutdown system
ca_ES@valencia: Apaga el sistema

en: Waiting to start recording at:
ca_ES@valencia: S'està esperant per a començar la gravació en:

en: Recording duration:
ca_ES@valencia: Duració de la gravació:

en: Scheduled to stop at:
ca_ES@valencia: S'ha programat parar en:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
ca_ES@valencia: Gravació temporitzada d'Audacity - S'està esperant per a començar

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
ca_ES@valencia: La gravació començarà en:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
ca_ES@valencia: %s en:

en: Recording Saved:
ca_ES@valencia: S'ha guardat la gravació:

en: Recording Exported:
ca_ES@valencia: S'ha exportat la gravació:

en: Audacity Timer Record - Waiting
ca_ES@valencia: Gravació temporitzada d'Audacity - S'està esperant

en: Stereo, 999999Hz
ca_ES@valencia: Estèreo, 999999Hz

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
ca_ES@valencia: (Esc per a cancel·lar)

en: TrackView
ca_ES@valencia: Vista de pista

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track. i18n-hint: compose a name identifying an unnamed track by number
en: Track %d
ca_ES@valencia: Pista %d

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
ca_ES@valencia: S'ha silenciat

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
ca_ES@valencia: Solo

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
ca_ES@valencia: S'ha seleccionat

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
ca_ES@valencia: S'ha bloquejat la sincronització

en:  Mute On
ca_ES@valencia:  S'ha activat el silenci

en:  Solo On
ca_ES@valencia:  S'ha activat el solo

en:  Select On
ca_ES@valencia:  S'ha activat la selecció

en: Click and drag to resize the track.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a canviar mida de la pista.

en: Removed audio track(s)
ca_ES@valencia: S'han eliminat pistes d'àudio

en: Remove Track
ca_ES@valencia: Elimina la pista

en: Removed track '%s.'
ca_ES@valencia: S'ha eliminat la pista «%s»

en: Track Remove
ca_ES@valencia: Eliminació de la pista

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
ca_ES@valencia: S'ha mogut «%s» a la part superior

en: Move Track to Top
ca_ES@valencia: Mou la pista a la part superior

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
ca_ES@valencia: S'ha mogut «%s» a la part inferior

en: Move Track to Bottom
ca_ES@valencia: Mou la pista a la part inferior

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
ca_ES@valencia: S'ha mogut «%s» cap a dalt

en: Moved '%s' Down
ca_ES@valencia: S'ha mogut «%s» cap a baix

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
ca_ES@valencia: Mou la pista cap amunt

en: Move Track Down
ca_ES@valencia: Mou la pista cap avall

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
ca_ES@valencia: La selecció és massa xicoteta per a fer servir la clau de veu.

en: Calibration Results
ca_ES@valencia: Resultat de la calibratge

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
ca_ES@valencia: Energia                  -- significa: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
ca_ES@valencia: Canvis de signe      -- significa: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
ca_ES@valencia: Canvis de direcció   -- significa: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Calibration Complete
ca_ES@valencia: S'ha completat el calibratge

en: Resampling failed.
ca_ES@valencia: Ha fallat el remostreig.

en: There is not enough room available to paste the selection
ca_ES@valencia: No hi ha prou espai per a apegarla selecció

en: There is not enough room available to expand the cut line
ca_ES@valencia: No hi ha prou espai disponible per a expandir la línia de tall

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
ca_ES@valencia: %s: No s'han pogut carregar els paràmetres a continuació. S'utilitzaran els paràmetres predeterminats.
    
    %s

en: Applying %s...
ca_ES@valencia: S'està aplicant %s...

en: Batch Command
ca_ES@valencia: Ordre per lots

en: %s is not a parameter accepted by %s
ca_ES@valencia: %s no és un paràmetre acceptat per %s

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
ca_ES@valencia: Valor no vàlid per al paràmetre «%s»: hauria de ser %s

en: Command
ca_ES@valencia: Ordre

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
ca_ES@valencia: Repeteix %s

en: Compare Audio
ca_ES@valencia: Compara l'àudio

en: Threshold:
ca_ES@valencia: Llindar:

en: Compares a range on two tracks.
ca_ES@valencia: Compara un interval en dues pistes.

en: Demo
ca_ES@valencia: Demostració

en: Delay time (seconds):
ca_ES@valencia: Temps de retard (segons):

en: Decay factor:
ca_ES@valencia: Factor de decaïment:

en: Does the demo action.
ca_ES@valencia: Realitza una demostració.

en: Drag
ca_ES@valencia: Arrossega

en: Panel
ca_ES@valencia: Tauler

en: Application
ca_ES@valencia: Aplicació

en: Track 0
ca_ES@valencia: Pista 0

en: Track 1
ca_ES@valencia: Pista 1

note: i18n-hint abbreviates "Identity" or "Identifier"
en: Id:
ca_ES@valencia: ID:

en: Window Name:
ca_ES@valencia: Nom de la finestra:

en: From X:
ca_ES@valencia: Des de la X:

en: From Y:
ca_ES@valencia: Des de la Y:

en: To X:
ca_ES@valencia: Fins a la X:

en: To Y:
ca_ES@valencia: Fins a la Y:

en: Relative To:
ca_ES@valencia: Relatiu a:

en: Drags mouse from one place to another.
ca_ES@valencia: Arrossega el ratolí des d'un lloc a un altre.

en: Get Info
ca_ES@valencia: Obtín informació

en: Commands
ca_ES@valencia: Ordres

en: Menus
ca_ES@valencia: Menús

en: Preferences
ca_ES@valencia: Preferències

en: Envelopes
ca_ES@valencia: Envolupants

en: Labels
ca_ES@valencia: Etiquetes

en: Boxes
ca_ES@valencia: Quadres

en: Brief
ca_ES@valencia: Informe

en: Type:
ca_ES@valencia: Tipus:

en: Gets information in JSON format.
ca_ES@valencia: Obtín informació en format JSON.

en: Get Track Info
ca_ES@valencia: Obtín la informació de la pista

en: Types:
ca_ES@valencia: Tipus:

en: Gets track values as JSON.
ca_ES@valencia: Obtín el valor de la pista com a JSON.

en: Command:
ca_ES@valencia: Ordre:

en: Gives help on a command.
ca_ES@valencia: Proporciona ajuda sobre una ordre.

en: Import2
ca_ES@valencia: Importa2

en: File Name:
ca_ES@valencia: Nom del fitxer:

en: Export2
ca_ES@valencia: 2Exporta

en: Number of Channels:
ca_ES@valencia: Nombre de canals:

en: Imports from a file.
ca_ES@valencia: Importa des d'un fitxer.

en: Exports to a file.
ca_ES@valencia: Exporta a un fitxers.

en: Builtin Commands
ca_ES@valencia: Ordres predefinides

en: The Audacity Team
ca_ES@valencia: L'equip d'Audacity

en: Provides builtin commands to Audacity
ca_ES@valencia: Proporciona ordres predefinides a Audacity

en: Unknown built-in command name
ca_ES@valencia: Nom d'ordre integrada desconegut

en: Echos a message.
ca_ES@valencia: Repeteix un missatge.

en: Open Project2
ca_ES@valencia: Obri el projecte2

en: Add to History
ca_ES@valencia: Afig a l'historial

en: Save Project2
ca_ES@valencia: Guarda el projecte2

en: Opens a project.
ca_ES@valencia: Obri un projecte.

en: Saves a project.
ca_ES@valencia: Guarda un projecte.

en: Get Preference
ca_ES@valencia: Obtín la preferència

en: Name:
ca_ES@valencia: Nom:

en: Set Preference
ca_ES@valencia: Configura la preferència

en: Value:
ca_ES@valencia: Valor:

en: Gets the value of a single preference.
ca_ES@valencia: Obtín el valor d'una sola preferència.

en: Sets the value of a single preference.
ca_ES@valencia: Estableix el valor d'una sola preferència.

en: Screenshot
ca_ES@valencia: Captura de pantalla

en: Window
ca_ES@valencia: Finestra

en: Full Window
ca_ES@valencia: Finestra completa

en: Window Plus
ca_ES@valencia: Finestra ampliada

en: Fullscreen
ca_ES@valencia: Pantalla completa

en: Toolbars
ca_ES@valencia: Barres d'eines

en: Effects
ca_ES@valencia: Efectes

en: Scriptables
ca_ES@valencia: Elements programables

en: Selectionbar
ca_ES@valencia: Barra de selecció

en: Trackpanel
ca_ES@valencia: Quadre de pistes

en: First Two Tracks
ca_ES@valencia: Primer dues pistes

en: First Three Tracks
ca_ES@valencia: Primer tres pistes

en: First Four Tracks
ca_ES@valencia: Primer quatre pistes

en: Tracks Plus
ca_ES@valencia: Pistes ampliades

en: First Track Plus
ca_ES@valencia: Primera pista ampliada

en: All Tracks
ca_ES@valencia: Totes les pistes

en: All Tracks Plus
ca_ES@valencia: Totes les pistes ampliades

en: Blue
ca_ES@valencia: Blau

en: Path:
ca_ES@valencia: Camí:

en: Capture What:
ca_ES@valencia: Què cal capturar:

en: Background:
ca_ES@valencia: Fons:

en: Error trying to save file: %s
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en intentar guardar el fitxer: %s

en: Takes screenshots.
ca_ES@valencia: Pren captures de pantalla.

en: Select Time
ca_ES@valencia: Selecciona el temps

en: Project Start
ca_ES@valencia: Començament del projecte

en: Project
ca_ES@valencia: Projecte

en: Project End
ca_ES@valencia: Fi del projecte

en: Selection Start
ca_ES@valencia: Inici de la selecció:

en: Selection
ca_ES@valencia: Selecció

en: Selection End
ca_ES@valencia: Fi de la selecció

en: Start Time:
ca_ES@valencia: Temps inicial:

en: End Time:
ca_ES@valencia: Temps final:

en: Select Frequencies
ca_ES@valencia: Selecciona les freqüències

en: High:
ca_ES@valencia: Alta:

en: Low:
ca_ES@valencia: Baixa:

en: Select Tracks
ca_ES@valencia: Selecciona les pistes

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
ca_ES@valencia: Defineix

en: Add
ca_ES@valencia: Afig

en: Remove
ca_ES@valencia: Suprimeix

en: First Track:
ca_ES@valencia: Primera pista:

en: Track Count:
ca_ES@valencia: Recompte de pistes:

en: Selects a time range.
ca_ES@valencia: Selecciona un interval de temps.

en: Selects a frequency range.
ca_ES@valencia: Selecciona un interval de freqüència.

en: Selects a range of tracks.
ca_ES@valencia: Selecciona un interval de pistes.

en: Selects Audio.
ca_ES@valencia: Selecciona l'àudio.

en: Set Clip
ca_ES@valencia: Defineix clip

en: At:
ca_ES@valencia: A:

en: Start:
ca_ES@valencia: Inici:

en: Sets various values for a clip.
ca_ES@valencia: Estableix diversos valors per a un clip.

en: Set Envelope
ca_ES@valencia: Defineix l'envolupant

en: Time:
ca_ES@valencia: Temps:

en: Delete
ca_ES@valencia: Elimina

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
ca_ES@valencia: Envolupant

en: Sets an envelope point position.
ca_ES@valencia: Defineix un punt de posició de l'envolupant.

en: Set Label
ca_ES@valencia: Defineix l'etiqueta

en: Label Index
ca_ES@valencia: Índex d'etiquetes

en: End:
ca_ES@valencia: Fi:

en: Selected
ca_ES@valencia: Seleccionat

en: Sets various values for a label.
ca_ES@valencia: Defineix diversos valors per a una etiqueta.

en: Set Project
ca_ES@valencia: Defineix el projecte

en: Rate:
ca_ES@valencia: Freqüència:

en: Resize:
ca_ES@valencia: Canvia la mida:

en: Width:
ca_ES@valencia: Amplària:

en: Height:
ca_ES@valencia: Alçària:

en: Sets various values for a project.
ca_ES@valencia: Defineix diversos valors per al projecte.

en: Track Index:
ca_ES@valencia: Índex de pistes:

en: Channel Index:
ca_ES@valencia: Índex de canals:

en: Set Track Status
ca_ES@valencia: Estableix l'estat de la pista

en: Unnamed
ca_ES@valencia: Sense nom

en: Focused
ca_ES@valencia: Enfocat

en: Set Track Audio
ca_ES@valencia: Estableix l'àudio de la pista

en: Gain:
ca_ES@valencia: Guany:

en: Pan:
ca_ES@valencia: Panoramitza:

en: Set Track Visuals
ca_ES@valencia: Estableix els aspectes visuals de la pista

en: Linear
ca_ES@valencia: Lineal

en: Reset
ca_ES@valencia: Restableix

en: Times 2
ca_ES@valencia: Temps 2

en: HalfWave
ca_ES@valencia: Mitja ona

en: Display:
ca_ES@valencia: Visualització:

en: Scale:
ca_ES@valencia: Ajusta la mida:

en: VZoom Top:
ca_ES@valencia: Vzoom part superior:

en: VZoom Bottom:
ca_ES@valencia: Vzoom part inferior:

en: Use Spectral Prefs
ca_ES@valencia: Utilitza les preferències espectrals

en: Spectral Select
ca_ES@valencia: Selecció espectral

en: Set Track
ca_ES@valencia: Estableix la pista

en: Sets various values for a track.
ca_ES@valencia: Estableix diversos valors per a una pista.

en: Amplify
ca_ES@valencia: Amplifica

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
ca_ES@valencia: Augmenta o redueix el volum de l'àudio que heu seleccionat

en: Amplification dB
ca_ES@valencia: Amplificació dB

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
ca_ES@valencia: Redueix el volum d'una o més pistes tan prompte com el volum de la pista marcada com a «control» arriba a un determinat nivell

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
ca_ES@valencia: Heu seleccionat una pista sense àudio. AutoDuck només pot processar pistes d'àudio.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
ca_ES@valencia: Auto Duck necessita una pista de control situada sota la pista o pistes seleccionades.

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
ca_ES@valencia: segons

en: Preview not available
ca_ES@valencia: La previsualització no està disponible

en: Bass and Treble
ca_ES@valencia: Baixos i aguts

en: Simple tone control effect
ca_ES@valencia: Efecte de control del to simple

en: Tone controls
ca_ES@valencia: Controls de to

en: Bass (dB):
ca_ES@valencia: Baixos (dB):

en: Ba&ss (dB):
ca_ES@valencia: Baixo&s (dB):

en: Bass
ca_ES@valencia: Baixos

en: &Treble (dB):
ca_ES@valencia: &Aguts (dB):

en: Treble
ca_ES@valencia: Aguts

en: &Volume (dB):
ca_ES@valencia: &Volum (dB):

en: Level
ca_ES@valencia: Nivell

en: &Link Volume control to Tone controls
ca_ES@valencia: &Enllaça el control de volum als controls de to

en: Change Pitch
ca_ES@valencia: Canvia el to

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
ca_ES@valencia: Canvia el to d'una pista sense canviar el seu temps

en: High Quality Pitch Change
ca_ES@valencia: Canvi de to d'alta qualitat

en: Change Pitch without Changing Tempo
ca_ES@valencia: Canvia el to sense canviar el tempo

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
ca_ES@valencia: To inicial aproximat: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
ca_ES@valencia: To

en: from Octave
ca_ES@valencia: des de l'octava

en: to Octave
ca_ES@valencia: fins a l'octava

en: Semitones (half-steps)
ca_ES@valencia: Semitons (mitjos-passos)

en: Frequency
ca_ES@valencia: Freqüència

en: from (Hz)
ca_ES@valencia: des de (Hz)

en: to (Hz)
ca_ES@valencia: fins a (Hz)

en: Percent Change
ca_ES@valencia: Canvi percentual

note: i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable". i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer"
en: n/a
ca_ES@valencia: no aplicable

en: Change Speed
ca_ES@valencia: Canvia la velocitat

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
ca_ES@valencia: Canvia la velocitat d'una pista i el seu to

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
ca_ES@valencia: Canvia la velocitat i afecta tant el tempo com el to

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
ca_ES@valencia: RPM de vinil estàndard:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
ca_ES@valencia: Des de RPM

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
ca_ES@valencia: Fins a RPM

en: Selection Length
ca_ES@valencia: Llargària de la selecció

en: Current length of selection.
ca_ES@valencia: Llargària actual de la selecció.

en: Change Tempo
ca_ES@valencia: Canvia el temps

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
ca_ES@valencia: Canvia el tempo d'una selecció sense canviar el to

en: High Quality Tempo Change
ca_ES@valencia: Canvi de tempo d'alta qualitat

en: Change Tempo without Changing Pitch
ca_ES@valencia: Canvia el tempo sense canviar el to

en: Beats per minute
ca_ES@valencia: Pulsacions per minut

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
ca_ES@valencia: Pulsacions per minut, des de

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
ca_ES@valencia: Pulsacions per minut, fins a

en: Length (seconds)
ca_ES@valencia: Duració (segons)

en: Length in seconds from %s, to
ca_ES@valencia: Duració en segons des de %s, fins a

en: Click Removal
ca_ES@valencia: Supressió de clics

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
ca_ES@valencia: La supressió de clics està dissenyada per a eliminar els clics en les pistes d'àudio

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
ca_ES@valencia: L'algoritme no és efectiu en aquest àudio. Sense canvis.

en: Selection must be larger than %d samples.
ca_ES@valencia: La selecció ha de ser més llarga que %d mostres.

en: Threshold
ca_ES@valencia: Llindar

en: Max Spike Width
ca_ES@valencia: Amplària màxima dels pics

en: Compresses the dynamic range of audio
ca_ES@valencia: Comprimeix l'interval dinàmic d'àudio

en: %.2f secs
ca_ES@valencia: %.2f segons

en: %.1f secs
ca_ES@valencia: %.1f segons

en: Ratio %.0f to 1
ca_ES@valencia: Ràtio %.0f a 1

en: Ratio %.1f to 1
ca_ES@valencia: Ràtio %.1f a 1

en: Noise Floor
ca_ES@valencia: Soroll de fons

en: Ratio
ca_ES@valencia: Interval

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
ca_ES@valencia: Temps d'atac

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
ca_ES@valencia: Temps de relaxació

en: Threshold %d dB
ca_ES@valencia: Llindar %d dB

en: Noise Floor %d dB
ca_ES@valencia: Soroll de fons %d dB

en: Attack Time %.2f secs
ca_ES@valencia: Temps d'atac %.2f segons

en: Release Time %.1f secs
ca_ES@valencia: Temps de relaxació %.1f segons

en: You can only measure one track at a time.
ca_ES@valencia: Només es pot mesurar una pista cada vegada.

en: Please select an audio track.
ca_ES@valencia: Seleccioneu una pista d'àudio.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
ca_ES@valencia: La selecció d'àudio no és vàlida.
    Comproveu quin àudio heu seleccionat.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
ca_ES@valencia: No hi ha res per a mesurar.
    Seleccioneu una secció d'una pista.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
ca_ES@valencia: Analitzador de contrast, per a mesurar diferències de volum RMS entre dues seccions d'àudio.

note: i18n-hint noun
en: End
ca_ES@valencia: Final

en: Volume
ca_ES@valencia: Volum

en: &Foreground:
ca_ES@valencia: &Principal:

en: Foreground start time
ca_ES@valencia: Punt de començament del so principal

en: Foreground end time
ca_ES@valencia: Punt final del so principal

en: &Measure selection
ca_ES@valencia: &Mesura la selecció

en: &Background:
ca_ES@valencia: &so de fons:

en: Background start time
ca_ES@valencia: Punt de començament del so de fons

en: Background end time
ca_ES@valencia: Punt final del so de fons

en: Mea&sure selection
ca_ES@valencia: Selecció de compa&ssos

en: Result
ca_ES@valencia: Resultat

en: Co&ntrast Result:
ca_ES@valencia: Resultat del co&ntrast:

en: R&eset
ca_ES@valencia: R&estableix

en: &Difference:
ca_ES@valencia: &Diferència:

en: &Help
ca_ES@valencia: &Ajuda

en: indeterminate
ca_ES@valencia: indeterminada

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
ca_ES@valencia: Diferència de dB infinita

en: Difference is indeterminate.
ca_ES@valencia: La diferència és indeterminada.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
ca_ES@valencia: Diferència = %.2f RMS dB.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
ca_ES@valencia: Diferència = infinita RMS dB.

en: Foreground level too high
ca_ES@valencia: El nivell del so principal és massa alt

en: Background level too high
ca_ES@valencia: El nivell del so de fons és massa alt

en: Background higher than foreground
ca_ES@valencia: El so de fons és més alt que el so principal

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
ca_ES@valencia: S'ha superat WCAG2

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
ca_ES@valencia: No s'ha superat WCAG2

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
ca_ES@valencia: Diferència actual

en: Measured foreground level
ca_ES@valencia: S'ha mesurat el nivell del so principal

en: No foreground measured
ca_ES@valencia: No s'ha mesurat el so principal

en: Foreground not yet measured
ca_ES@valencia: Encara no s'ha mesurat el so principal

en: Measured background level
ca_ES@valencia: S'ha mesurat el so de fons

en: No background measured
ca_ES@valencia: No s'ha mesurat el so de fons

en: Background not yet measured
ca_ES@valencia: No s'ha mesurat encara el so de fons

en: Export Contrast Result As:
ca_ES@valencia: Exporta el resultat del contrast com a:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
ca_ES@valencia: Resultats del contrast del barem d'èxit 1.4.7 de WCAG 2.0

en: Filename = %s.
ca_ES@valencia: Nom del fitxer = %s.

en: Foreground
ca_ES@valencia: Primer pla

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
ca_ES@valencia: Hora d'inici = %2d hores , %2d minuts, %.2f segons.

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
ca_ES@valencia: Hora d'acabament = %2d hores , %2d minuts, %.2f segons.

en: Background
ca_ES@valencia: Fons

en: Results
ca_ES@valencia: Resultats

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
ca_ES@valencia: Barem d'èxit 1.4.7 de WCAG 2.0: Superat

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
ca_ES@valencia: Barem d'èxit 1.4.7 de WCAG 2.0: Fallit

en: Data gathered
ca_ES@valencia: Dades recollides

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
ca_ES@valencia: Anàlisi del contrast (conformitat amb WCAG 2)

en: Hard Clipping
ca_ES@valencia: Escapçament fort

en: Soft Clipping
ca_ES@valencia: Escapçament sua

en: Soft Overdrive
ca_ES@valencia: Sobrecàrrega suau

en: Medium Overdrive
ca_ES@valencia: Sobrecàrrega mitjana

en: Hard Overdrive
ca_ES@valencia: Sobrecàrrega forta

en: Cubic Curve (odd harmonics)
ca_ES@valencia: Corba cúbica (harmònics imparells)

en: Even Harmonics
ca_ES@valencia: Harmònics imparells

en: Expand and Compress
ca_ES@valencia: Expansió i compressió

en: Leveller
ca_ES@valencia: Anivellador

en: Rectifier Distortion
ca_ES@valencia: Distorsió de rectificador

en: Hard Limiter 1413
ca_ES@valencia: Limitador fort 1413

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
ca_ES@valencia: Saturació forta -12dB, 80% de guany de composició

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
ca_ES@valencia: Saturació feble -12dB, 80% de guany de composició

en: Fuzz Box
ca_ES@valencia: Quadre de distorsió

en: Walkie-talkie
ca_ES@valencia: Transceptor portàtil (Walkie-talkie)

en: Blues drive sustain
ca_ES@valencia: Blues sostingut

en: Light Crunch Overdrive
ca_ES@valencia: Sobrecàrrega de cruixits lleugera

en: Heavy Overdrive
ca_ES@valencia: Sobrecàrrega pesada

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
ca_ES@valencia: 3r harmònic (Quinta justa)

en: Valve Overdrive
ca_ES@valencia: Sobrecàrrega de la vàlvula

en: 2nd Harmonic (Octave)
ca_ES@valencia: 2n harmònic (Octava)

en: Gated Expansion Distortion
ca_ES@valencia: Distorsió d'expansió tancada

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
ca_ES@valencia: Anivellador, lleuger, -70 dB de soroll de fons

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
ca_ES@valencia: Anivellador, moderat, -70 dB de soroll de fons

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
ca_ES@valencia: Anivellador, pesat, -70 dB de soroll de fons

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
ca_ES@valencia: Anivellador, més pesat, -70 dB de soroll de fons

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
ca_ES@valencia: Anivellador, el més pesat, -70 dB de soroll de fons

en: Half-wave Rectifier
ca_ES@valencia: Rectificador de mitja ona

en: Full-wave Rectifier
ca_ES@valencia: Rectificador d'ona completa

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
ca_ES@valencia: Rectificador d'ona completa (DC bloquejat)

en: Percussion Limiter
ca_ES@valencia: Limitador de percussió

en: Upper Threshold
ca_ES@valencia: Llindar superior

en: Parameter 1
ca_ES@valencia: Paràmetre 1

en: Parameter 2
ca_ES@valencia: Paràmetre 2

en: Number of repeats
ca_ES@valencia: Nombre de repeticions

en: Distortion
ca_ES@valencia: Distorsió

en: Waveshaping distortion effect
ca_ES@valencia: Efecte de distorsió en forma d'ones

en: Distortion type:
ca_ES@valencia: Tipus de distorsió:

en: DC blocking filter
ca_ES@valencia: Filtre de bloqueig DC

en: Threshold controls
ca_ES@valencia: Controls del llindar

en: Parameter controls
ca_ES@valencia: Controls dels paràmetres

en: Clipping level
ca_ES@valencia: Nivell d'escapçament

en: Drive
ca_ES@valencia: Unitat

en: Make-up Gain
ca_ES@valencia: Guany de composició

en: Clipping threshold
ca_ES@valencia: S'està escapçant el llindar

en: Hardness
ca_ES@valencia: Duresa

en: Distortion amount
ca_ES@valencia: Quantitat de distorsió

en: Output level
ca_ES@valencia: Nivell d'eixida

en: Repeat processing
ca_ES@valencia: Repeteix el processament

en: Harmonic brightness
ca_ES@valencia: Brillantor de l'harmonia

en: Levelling fine adjustment
ca_ES@valencia: Ajust fi de l'anivellament

en: Degree of Levelling
ca_ES@valencia: Grau d'anivellament

en: dB Limit
ca_ES@valencia: Límit de dB

en: Wet level
ca_ES@valencia: Nivell d'humitat

en: Residual level
ca_ES@valencia: Nivell residual

en: DTMF Tones
ca_ES@valencia: Tons DTMF

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
ca_ES@valencia: Genera tons duals multifreqüència (DTMF) com els que produeixen els telèfons de tecles

en: &Duration:
ca_ES@valencia: &Duració:

en: Duty cycle:
ca_ES@valencia: Cicle de treball:

en: Tone duration:
ca_ES@valencia: Duració dels tons:

en: Silence duration:
ca_ES@valencia: Duració dels silencis:

en: Echo
ca_ES@valencia: Eco

en: Repeats the selected audio again and again
ca_ES@valencia: Repeteix l'àudio seleccionat una vegada i una altra

en: Requested value exceeds memory capacity.
ca_ES@valencia: El valor sol·licitat supera la capacitat de la memòria.

en: Built-in
ca_ES@valencia: Integrat

en: Error Saving Effect Presets
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en guarda els efectes predefinits

en: Error writing to file: "%s"
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en escriure al fitxer : «%s»

en: Preparing preview
ca_ES@valencia: S'està preparant la  previsualització

en: Previewing
ca_ES@valencia: Previsualització

en: Applied effect: %s
ca_ES@valencia: S'ha aplicat l'efecte: %s

en: Applied command: %s
ca_ES@valencia: S'ha aplicat l'ordre: %s

en: Select Preset
ca_ES@valencia: Selecciona un valor predefinit

en: &Preset:
ca_ES@valencia: Valor &predefinit:

en: User Presets
ca_ES@valencia: Valors predefinits de l'usuari

en: Factory Presets
ca_ES@valencia: Valors predefinits originals

en: Current Settings
ca_ES@valencia: Paràmetres actuals

en: Factory Defaults
ca_ES@valencia: Valors per defecte originals

en: Attempting to initialize the following effect failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
ca_ES@valencia: Ha fallat l'intent d'inicialitzar el següent efecte: 
    
    %s 
    
    Trobareu més informació en « Ajuda>Diagnòstics> Mostra el registre»

en: Effect failed to initialize
ca_ES@valencia: Ha fallat l'efecte en inicialitzar-se

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
ca_ES@valencia: Ha fallat l'intent d'inicialitzar la següent ordre: 
    
    %s 
    
    Trobareu més informació en Ajuda> Diagnòstics> Mostra el registre»

en: Command failed to initialize
ca_ES@valencia: Ha fallat l'ordre en inicialitzar-se

en: Effects Rack
ca_ES@valencia: Tauler d'efectes

en: &Apply
ca_ES@valencia: &Aplica

en: Latency: 0
ca_ES@valencia: Latència: 0

en: &Bypass
ca_ES@valencia: &Derivació

en: Active State
ca_ES@valencia: Estat actiu

en: Set effect active state
ca_ES@valencia: Estableix l'estat actiu de l'efecte

en: Show/Hide Editor
ca_ES@valencia: Mostra o amaga l'editor

en: Open/close effect editor
ca_ES@valencia: Obri o tanca l'editor d'efectes

en: Move Up
ca_ES@valencia: Moveu cap amunt

en: Move effect up in the rack
ca_ES@valencia: Mou l'efecte cap amunt dins del tauler

en: Move Down
ca_ES@valencia: Mou cap avall

en: Move effect down in the rack
ca_ES@valencia: Mou l'efecte cap avall dins del tauler

en: Favorite
ca_ES@valencia: Preferit

en: Mark effect as a favorite
ca_ES@valencia: Marca l'efecte com a preferit

en: Remove effect from the rack
ca_ES@valencia: Elimina l'efecte del tauler

en: Name of the effect
ca_ES@valencia: Nom de l'efecte

en: Latency: %4d
ca_ES@valencia: Latència: %4d

en: Some Command
ca_ES@valencia: Algunes ordres

en: Manage presets and options
ca_ES@valencia: Gestiona les opcions i els valors predefinits

en: &Manage
ca_ES@valencia: &Gestiona

en: Start and stop playback
ca_ES@valencia: Inicia i para la reproducció

note: i18n-hint: The access key "&P" should be the same in "Stop &Playback" and "Start &Playback"
en: Start &Playback
ca_ES@valencia: Inicia la re&producció

en: Preview effect
ca_ES@valencia: Previsualitza l'efecte

en: &Preview effect
ca_ES@valencia: &Previsualitza l'efecte

en: Skip backward
ca_ES@valencia: Salta enrere

en: Skip &Backward
ca_ES@valencia: Salta &enrere

en: Skip forward
ca_ES@valencia: Salta endavant

en: Skip &Forward
ca_ES@valencia: Salta &endavant

en: Enable
ca_ES@valencia: Habilitat

en: Save Preset...
ca_ES@valencia: Guarda els valors predefinits...

en: Delete Preset
ca_ES@valencia: Suprimeix els valors predefinits

en: Defaults
ca_ES@valencia: Per defecte

en: Import...
ca_ES@valencia: Importa...

en: Export...
ca_ES@valencia: Exporta...

en: Options...
ca_ES@valencia: Opcions...

en: Type: %s
ca_ES@valencia: Tipus: %s

en: Name: %s
ca_ES@valencia: Nom: %s

en: Version: %s
ca_ES@valencia: Versió: %s

en: Vendor: %s
ca_ES@valencia: Proveïdor: %s

en: Description: %s
ca_ES@valencia: Descripció: %s

en: About
ca_ES@valencia: Quant a

en: Are you sure you want to delete "%s"?
ca_ES@valencia: De segur que voleu eliminar «%s»?

en: Save Preset
ca_ES@valencia: Guarda els valors prefefinits

en: Preset name:
ca_ES@valencia: Nom del valor predefinit:

en: You must specify a name
ca_ES@valencia: Heu d'especificar un nom

en: Preset already exists.
    
    Replace?
ca_ES@valencia: Aquest valor predefinit ja existeix. 
    
    Voleu substituir-lo?

note: i18n-hint: The access key "&P" should be the same in "Stop &Playback" and "Start &Playback"
en: Stop &Playback
ca_ES@valencia: Para la re&producció

en: Play
ca_ES@valencia: Reprodueix

en: Cosine
ca_ES@valencia: Cosinus

en: Cubic
ca_ES@valencia: Cúbica

en: Equalization
ca_ES@valencia: Equalització

en: Graphic EQ
ca_ES@valencia: Equalitzador gràfic

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
ca_ES@valencia: Ajusta els nivells del volum de freqüències particulars

en: 100Hz Rumble
ca_ES@valencia: Rebomboreig 100Hz

en: AM Radio
ca_ES@valencia: Ràdio AM

en: Bass Boost
ca_ES@valencia: Potenciació de baixos

en: Bass Cut
ca_ES@valencia: Reducció de baixos

en: Low rolloff for speech
ca_ES@valencia: Atenuació baixa per a la veu

en: RIAA
ca_ES@valencia: RIAA (Associació de la indústria discogràfica dels Estats Units)

en: Telephone
ca_ES@valencia: Telèfon

en: Treble Boost
ca_ES@valencia: Potenciació d'aguts

en: Treble Cut
ca_ES@valencia: Reducció d'aguts

en: To use this filter curve in a macro, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
ca_ES@valencia: Per a utilitzar aquesta corba del filtre en una macro, trieu-ne un nom nom.
    Seleccioneu el botó «Guarda o gestiona corbes...» i canvieu el nom de la corba «sense nom» i seguidament, utilitzeu-la.

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
ca_ES@valencia: Per a aplicar l'equalització cal que totes les pistes seleccionades tinguen la mateixa freqüència de mostreig.

en: Track sample rate is too low for this effect.
ca_ES@valencia: La freqüència de mostreig de la pista és massa baixa per a aquest efecte.

en: Effect Unavailable
ca_ES@valencia: L'efecte no està disponible

en: Max dB
ca_ES@valencia: Màx. dB

en: Min dB
ca_ES@valencia: Mín. dB

en: &EQ Type:
ca_ES@valencia: Tipus d'&equalitzador:

en: Draw Curves
ca_ES@valencia: Dibuixa corbes

en: &Draw
ca_ES@valencia: &Dibuixa

en: &Graphic
ca_ES@valencia: &Gràfic

en: Interpolation type
ca_ES@valencia: Tipus d'interpolació

en: Linear Frequency Scale
ca_ES@valencia: Ajusta la mida de la freqüència lineal

en: Li&near Frequency Scale
ca_ES@valencia: Ajusta la mida de la freqüència lin&eal

en: Length of &Filter:
ca_ES@valencia: Llargària del &filtre:

en: Length of Filter
ca_ES@valencia: Llargària del filtre

en: &Select Curve:
ca_ES@valencia: &Seleccioneu la corba:

en: Select Curve
ca_ES@valencia: Seleccioneu la corba

en: S&ave/Manage Curves...
ca_ES@valencia: Gu&arda o gestiona les corbes...

en: Fla&tten
ca_ES@valencia: A&plana

en: &Invert
ca_ES@valencia: &Invertix

en: Show grid lines
ca_ES@valencia: Mostra les línies de la graella

en: Show g&rid lines
ca_ES@valencia: Mostra les línies de la g&raella

en: &Processing:
ca_ES@valencia: S'està &processant:

en: D&efault
ca_ES@valencia: Valors per d&efecte

en: SSE &Threaded
ca_ES@valencia: SSE &multiprocés

en: AV&X Threaded
ca_ES@valencia: AV&X multiprocés

en: &Bench
ca_ES@valencia: &Banc

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
ca_ES@valencia: Sense nom

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en carregar les corbes d'equalització des del fitxer:
    %s
    El missatge d'error diu:
    %s

en: Error Loading EQ Curves
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en carregar les corbes d'equalització

en: Error Saving Equalization Curves
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en guardar les corbes d'equalització

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
ca_ES@valencia: La corba que heu demanat no s'ha trobat, es farà servir «sense nom»

en: Curve not found
ca_ES@valencia: No s'ha trobat la corba

en: Manage Curves List
ca_ES@valencia: Gestiona la llista de corbes

en: Manage Curves
ca_ES@valencia: Gestiona les corbes

en: &Curves
ca_ES@valencia: &Corbes

en: Curve Name
ca_ES@valencia: Nom de la corba

en: D&elete...
ca_ES@valencia: Suprim&eix...

en: &Get More...
ca_ES@valencia: &Aconseguiu-ne més...

en: De&faults
ca_ES@valencia: Valors per de&fecte

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
ca_ES@valencia: Canvieu el nom de «sense nom» per a guardar una nova entrada.
    «D'acord» guarda tots els canvis; «Cancel·la» no ho farà.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
ca_ES@valencia: «Sense nom» sempre es troba al final de la llista

en: 'unnamed' is special
ca_ES@valencia: «sense nom» és especial

en: Rename '%s' to...
ca_ES@valencia: Canvia el nom de «%s» a....

en: Rename...
ca_ES@valencia: Canvia el nom...

en: Rename '%s'
ca_ES@valencia: Canvia el nom de «%s»

en: Name is the same as the original one
ca_ES@valencia: El nom és el mateix que l'original

en: Same name
ca_ES@valencia: Té el mateix nom

en: Overwrite existing curve '%s'?
ca_ES@valencia: Voleu sobreescriu la corba existent «%s»?

en: Curve exists
ca_ES@valencia: La corba ja existeix

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
ca_ES@valencia: No podeu suprimir la corba «sense nom».

en: Can't delete 'unnamed'
ca_ES@valencia: No podeu suprimir «sense nom"

en: Delete '%s'?
ca_ES@valencia: Voleu suprimir «%s»?

en: Confirm Deletion
ca_ES@valencia: Confirmeu la supressió

en: Delete %d items?
ca_ES@valencia: Voleu suprimir %d elements?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
ca_ES@valencia: No podeu suprimir la corba «sense nom» perquè és especial.

en: Choose an EQ curve file
ca_ES@valencia: Trieu un fitxer de corba d'equalització

en: Export EQ curves as...
ca_ES@valencia: Exporta corbes d'equalització com a...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
ca_ES@valencia: No podeu exportar la corba «sense nom» perquè és especial.

en: Cannot Export 'unnamed'
ca_ES@valencia: No es port exportar «sense nom»

en: %d curves exported to %s
ca_ES@valencia: %d corbes s'han exportat a %s

en: Curves exported
ca_ES@valencia: S'han exportat corbes

en: No curves exported
ca_ES@valencia: No s'han exportat corbes

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
ca_ES@valencia: Temps de la prova de rendiment:
    Original: %s
    S'ha segmentat per defecte: %s
    Multitasca per defecte: %s 
    SSE: %s 
    multitasca SSE: %s

en: Fade In
ca_ES@valencia: Fosa d'obertura

en: Fade Out
ca_ES@valencia: Fosa d'eixida

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
ca_ES@valencia: Aplica una fosa d'obertura lineal a l'àudio seleccionat

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
ca_ES@valencia: Aplica una fosa d'eixida lineal a l'àudio seleccionat

en: Find Clipping
ca_ES@valencia: Troba l'escapçament

en: Creates labels where clipping is detected
ca_ES@valencia: Crea etiquetes on es detecten escapçaments

en: Clipping
ca_ES@valencia: Escapçament

en: There is not enough room available to generate the audio
ca_ES@valencia: No hi ha prou d'espai disponible per a generar l'àudio

en: Invert
ca_ES@valencia: Inverteix

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
ca_ES@valencia: Capgira les mostres d'àudio, invertint la seua polaritat

en: Builtin Effects
ca_ES@valencia: Efectes predefinits

en: Provides builtin effects to Audacity
ca_ES@valencia: Proporciona efectes predefinits a Audacity

en: Unknown built-in effect name
ca_ES@valencia: Nom de l'efecte predefinit desconegut

en: Analyzing: %s
ca_ES@valencia: S'està analitzant: %s

en: Processing: %s
ca_ES@valencia: S'està processant: %s

note: i18n-hint: LUFS is a particular method for measuring loudnesss
en: Loudness LUFS
ca_ES@valencia: Sonoritat LUFS

en: (Maximum 0dB)
ca_ES@valencia: (Màxim 0dB)

en: Noise
ca_ES@valencia: Soroll

en: Generates one of three different types of noise
ca_ES@valencia: Genera ones de tres tipus diferents de soroll

en: Noise Reduction
ca_ES@valencia: Reducció de soroll

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
ca_ES@valencia: Elimina sorolls de fons com ara els produïts per ventiladors, cintes o brunzits

en: Steps per block are too few for the window types.
ca_ES@valencia: Els passos per bloc són massa pocs per als tipus de finestra.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
ca_ES@valencia: Els passos per bloc no poden excedir la mida de la finestra.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
ca_ES@valencia: El mètode de la mediana no està implementat per a més de quatre passos per finestra.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
ca_ES@valencia: Heu d'especificar la mateixa mida de finestra per als passos 1 i 2.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
ca_ES@valencia: Advertència: els tipus de finestra no són els mateixos que per a l'anàlisi de perfils.

en: All noise profile data must have the same sample rate.
ca_ES@valencia: Totes les dades del perfil de soroll han de tenir la mateixa freqüència de mostreig.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
ca_ES@valencia: La freqüència de mostreig del perfil de soroll s'ha de correspondre amb la del so que cal processar.

en: Selected noise profile is too short.
ca_ES@valencia: El perfil de soroll seleccionat és massa curt.

en: &Noise reduction (dB):
ca_ES@valencia: &Reducció de soroll (dB):

en: Noise reduction
ca_ES@valencia: Reducció de soroll

en: &Sensitivity:
ca_ES@valencia: &Sensibilitat:

en: Sensitivity
ca_ES@valencia: Sensibilitat

en: Attac&k time (secs):
ca_ES@valencia: Temps d'ata&c (segons)

en: Attack time
ca_ES@valencia: Temps d'atac

en: R&elease time (secs):
ca_ES@valencia: Temps de &relaxació (segons):

en: Release time
ca_ES@valencia: Temps de relaxació

en: &Frequency smoothing (bands):
ca_ES@valencia: Suavització de &freqüències (bandes):

en: Frequency smoothing
ca_ES@valencia: Suavització de freqüència

en: Sensiti&vity (dB):
ca_ES@valencia: Sensi&bilitat (dB):

en: Old Sensitivity
ca_ES@valencia: Sensibilitat antiga

en: Step 1
ca_ES@valencia: Pas 1

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
ca_ES@valencia: Seleccioneu uns quants segons de so on només hi hagi soroll, de manera que l'Audacity
    sàpiga què és el que cal filtrar. Després feu clic a «Obtín el perfil de soroll»:

en: &Get Noise Profile
ca_ES@valencia: &Obtín  perfil de soroll

en: Step 2
ca_ES@valencia: Pas 2

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
ca_ES@valencia: Seleccioneu el fragment d'àudio on vulgueu aplicar el filtre, trieu la quantitat de soroll a filtrar
    i feu clic a «D'acord» per a reduir el soroll.

en: Noise:
ca_ES@valencia: Soroll:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
ca_ES@valencia: Re&dueix

en: &Isolate
ca_ES@valencia: A$ïlla

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound.  Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
ca_ES@valencia: Resid&u

en: Advanced Settings
ca_ES@valencia: Configuració avançada

en: 2048 (default)
ca_ES@valencia: 2048 (per defecte)

en: 4 (default)
ca_ES@valencia: 4 (per defecte)

en: Noise Removal
ca_ES@valencia: Supressió del soroll

en: Removes constant background noise such as fans, tape noise, or hums
ca_ES@valencia: Suprimeix sorolls de fons constants com ara els produïts per ventiladors, cintes o brunzits

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
ca_ES@valencia: Seleccioneu tot l'àudio que voleu filtrar, trieu la quantitat de soroll a filtrar
    i feu clic a «D'acord» per a suprimir el soroll.

en: Noise re&duction (dB):
ca_ES@valencia: Re&ducció de soroll (dB):

en: &Sensitivity (dB):
ca_ES@valencia: &Sensibilitat (dB):

en: Fr&equency smoothing (Hz):
ca_ES@valencia: Suavització de freqüència (Hz):

en: Attac&k/decay time (secs):
ca_ES@valencia: Temps d'ata&c/esmortiment (segons)

en: Attack/decay time
ca_ES@valencia: Temps d'atac/esmortiment

en: Re&move
ca_ES@valencia: Supri&meix

en: Normalize
ca_ES@valencia: Normalitza

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
ca_ES@valencia: Establiu el pic d'amplitud d'una o més pistes

en: Removing DC offset and Normalizing...
ca_ES@valencia: S'està suprimint el desplaçament respecte al zero i normalitzant...

en: Removing DC offset...
ca_ES@valencia: S'està suprimint el desplaçament respecte al zero...

en: Normalizing without removing DC offset...
ca_ES@valencia: S'està normalitzant sense suprimir el desplaçament respecte al zero...

en: Not doing anything...
ca_ES@valencia: No faces res...

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
ca_ES@valencia: S'està analitzant la primera pista del parell estèreo: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
ca_ES@valencia: S'està analitzant la segona pista del parell estèreo: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
ca_ES@valencia: S'estan processant els canals estèreo per separat: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
ca_ES@valencia: S'està processant la primera pista del parell estèreo: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
ca_ES@valencia: S'està processant la segona pista del parell estèreo: %s

en: Peak amplitude dB
ca_ES@valencia: Amplitud de pic dB

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
ca_ES@valencia: Paulstretch és sols per a un estirament de temps extrem o per a l'efecte «immobilitat»

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
ca_ES@valencia: La selecció d'àudio és massa curta perquè es previsualitze.
    
    Augmenteu la selecció d'àudio com a mínim a %.1f segons.
    o reduïu la «Resolució de temps» a menys de %.1f segons.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
ca_ES@valencia: No es pot previsualitzar.
    
    Per a la selecció d'àudio actual, la màxima
    «Resolució de temps» és % 1f segons.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
ca_ES@valencia: La «Resolució de temps» és massa llarga per a la selecció.
    
    Augmenteu la selecció d'àudio com a mínim a %.1f segons,
    o reduïu la «Resolució de temps» a menys de %.1f segons.

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
ca_ES@valencia: Combina senyals de fase canviada amb el senyal original

en: &Stages:
ca_ES@valencia: Etape&s:

en: Stages
ca_ES@valencia: Etapes

en: &Dry/Wet:
ca_ES@valencia: &Dry (original)/Wet (procesat):

en: Dry Wet
ca_ES@valencia: Dry (original)  Wet (procesat)

en: LFO Freq&uency (Hz):
ca_ES@valencia: Freqüència LFO (Hz):

en: LFO frequency in hertz
ca_ES@valencia: Freqüència LFO en hertzs

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
ca_ES@valencia: Fase d'ini&ci LFO (graus):

en: LFO start phase in degrees
ca_ES@valencia: Fase d'inici LFO en graus

en: Dept&h:
ca_ES@valencia: Profundita&t:

en: Depth in percent
ca_ES@valencia: Profunditat percentual

en: Feedbac&k (%):
ca_ES@valencia: Retroac&ció (%):

en: Feedback in percent
ca_ES@valencia: Retroacció percentual

en: &Output gain (dB):
ca_ES@valencia: Guany de l'e&ixida (dB):

en: Output gain (dB)
ca_ES@valencia: Guany de l'eixida (dB)

en: Repair
ca_ES@valencia: Repara

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
ca_ES@valencia: Estableix l'amplitud de pic d'una o més pistes

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
ca_ES@valencia: L'efecte Reparació és per a fer-lo servir en seccions molt curtes d'àudio danyat (fins a 128 mostres).
    
    Feu zoom i seleccioneu una xicoteta fracció de segon per a reparar-la.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
ca_ES@valencia: La reparació funciona utilitzant dades d'àudio que estan fora de la zona de la selecció. 
    Seleccioneu un fragment que tinga àudio que estiga a tocant almenys un un dels seus costats. 
    Com més àudio hi hagi als voltants del fragment, millor funcionarà.

en: Repeat
ca_ES@valencia: Repeteix

en: Repeats the selection the specified number of times
ca_ES@valencia: Repeteix la selecció les vegades que s'especifique

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
ca_ES@valencia: Duració de la selecció actual: dd:hh:mm:ss

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
ca_ES@valencia: Duració de la selecció nova: dd:hh:mm:ss

en: Current selection length: %s
ca_ES@valencia: Duració de la selecció actual : %s

en: New selection length: %s
ca_ES@valencia: Duració de la selecció nova: %s

en: Warning: No repeats.
ca_ES@valencia: Advertència: Sense repeticions.

en: Vocal I
ca_ES@valencia: Veu I

en: Vocal II
ca_ES@valencia: Veu II

en: Bathroom
ca_ES@valencia: Bany

en: Small Room Bright
ca_ES@valencia: Habitació xicoteta brillant

en: Small Room Dark
ca_ES@valencia: Habitació xicoteta fosca

en: Medium Room
ca_ES@valencia: Habitació mitjana

en: Large Room
ca_ES@valencia: Habitació gran

en: Church Hall
ca_ES@valencia: Nau d'una església

en: Cathedral
ca_ES@valencia: Catedral

en: Reverb
ca_ES@valencia: Reverberació

en: Adds ambience or a "hall effect"
ca_ES@valencia: Afig ambient o «efecte de sala gran»

en: &Room Size (%):
ca_ES@valencia: Mida de l'&habitació (%):

en: &Pre-delay (ms):
ca_ES@valencia: &Retard previ (ms):

en: Rever&berance (%):
ca_ES@valencia: Rever&beració (%):

en: Da&mping (%):
ca_ES@valencia: Esmorti&ment (%):

en: Tone &Low (%):
ca_ES@valencia: To &baix (%):

en: Tone &High (%):
ca_ES@valencia: To &alt (%):

en: Wet &Gain (dB):
ca_ES@valencia: &Guany processat (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
ca_ES@valencia: &Guany sense procesar (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
ca_ES@valencia: Am&plària estèreo (%):

en: Wet O&nly
ca_ES@valencia: S&ols procesat

en: Reverse
ca_ES@valencia: Inverteix

en: Reverses the selected audio
ca_ES@valencia: Inverteix l'àudio seleccionat

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
ca_ES@valencia: Temps SBSMS / Estirament de to

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type I
ca_ES@valencia: Chebyshev tipus I

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type II
ca_ES@valencia: Chebyshev tipus II

en: Lowpass
ca_ES@valencia: Passabaix

en: Highpass
ca_ES@valencia: Passaalt

en: Classic Filters
ca_ES@valencia: Filtres clàssics

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
ca_ES@valencia: Realitza un filtratge IIR que emula els filtres analògics

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
ca_ES@valencia: Per aplicar el filtre, cal que totes les pistes seleccionades tinguen la mateixa freqüència de mostreig.

en: &Filter Type:
ca_ES@valencia: Tipus de &filtre:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
ca_ES@valencia: O&rdre:

en: &Passband Ripple:
ca_ES@valencia: Ondulació de banda de &pas:

en: Passband Ripple (dB)
ca_ES@valencia: Ondulació de banda de pas (dB)

en: &Subtype:
ca_ES@valencia: &Subtipus:

en: Cutoff (Hz)
ca_ES@valencia: Tall (Hz)

en: C&utoff:
ca_ES@valencia: &Tall:

en: Minimum S&topband Attenuation:
ca_ES@valencia: Atenuació de banda eli&minada mínima:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
ca_ES@valencia: Atenuació de banda e&liminada mínima (dB)

en: Align MIDI to Audio
ca_ES@valencia: Alinea el MIDI a l'àudio

en: Frame Period:
ca_ES@valencia: Període de la trama d'àudio:

en: Frame Period
ca_ES@valencia: Període de la trama d'àudio

en: Window Size:
ca_ES@valencia: Mida de la finestra:

en: Window Size
ca_ES@valencia: Mida de la finestra

en: Force Final Alignment
ca_ES@valencia: Força l'alineació final

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
ca_ES@valencia: Ignora el silenci als principis i als finals

en: Silence Threshold:
ca_ES@valencia: Llindar de silenci:

en: Silence Threshold
ca_ES@valencia: Llindar de silenci

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time:
ca_ES@valencia: Duració del Presmooth (suavitzat previ):

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time
ca_ES@valencia: Duració del Presmooth (suavitzat previ)

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time:
ca_ES@valencia: Duració de la línia:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time
ca_ES@valencia: Duració de la línia

en: Smooth Time:
ca_ES@valencia: Duració del suavitzat:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Smooth Time
ca_ES@valencia: Duració del suavitzat

en: Use Defaults
ca_ES@valencia: Utilitza els valors per defecte

en: Restore Defaults
ca_ES@valencia: Restableix els valors per defecte

en: Creates audio of zero amplitude
ca_ES@valencia: Crea un àudio d'amplitud zero

en: Stereo To Mono
ca_ES@valencia: Estèreo a mono

en: Converts stereo tracks to mono
ca_ES@valencia: Converteix les pistes d'estèreo en mono

en: Sliding Stretch
ca_ES@valencia: Estirament lliscant

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
ca_ES@valencia: Permet canvis continus en el tempo i/o en el to

en: Initial Tempo Change (%)
ca_ES@valencia: Canvi de tempo inicial (%)

en: Final Tempo Change (%)
ca_ES@valencia: Canvi de tempo final (%)

en: Initial Pitch Shift
ca_ES@valencia: Desplaçament del to inicial

en: (%) [-50 to 100]:
ca_ES@valencia: (%) [-50 a 100]:

en: Final Pitch Shift
ca_ES@valencia: Desplaçament del to final

en: Logarithmic
ca_ES@valencia: Logarítmic

en: Sine
ca_ES@valencia: Sinus

en: Square
ca_ES@valencia: Quadrada

en: Sawtooth
ca_ES@valencia: Dent de serra

en: Square, no alias
ca_ES@valencia: Quadrada, sense àlies

en: Tone
ca_ES@valencia: To

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
ca_ES@valencia: Genera un to ascendent o descendent d'un els quatre tipus

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
ca_ES@valencia: Genera una freqüència constant de to d'un dels quatre tipus

en: Frequency Hertz Start
ca_ES@valencia: Freqüència d'inici en hertzs

en: Frequency Hertz End
ca_ES@valencia: Freqüència final en hertzs

en: Amplitude Start
ca_ES@valencia: Amplitud inicial

en: Amplitude End
ca_ES@valencia: Amplitud final

en: Truncate Detected Silence
ca_ES@valencia: Trunca un silenci detectat

en: Compress Excess Silence
ca_ES@valencia: Comprimeix el silenci sobrant

en: Truncate Silence
ca_ES@valencia: Trunca un silenci

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
ca_ES@valencia: Redueix de forma automàtica la llargària de passatges que tinguen un volum inferior al nivell indicat

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
ca_ES@valencia: Quan es trunca de forma independent, només hi pot haver una pista d'àudio seleccionada a cada grup de pistes de sincronització bloquejada.

en: Detect Silence
ca_ES@valencia: Detecta el silenci

en: VST Effects
ca_ES@valencia: Efectes VST

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
ca_ES@valencia: Afegeix la capacitat d'utilitzar efectes VST amb Audacity.

en: Scanning Shell VST
ca_ES@valencia: S'està comprovant Shell VST

en: Registering %d of %d: %-64.64s
ca_ES@valencia: S'estan registrant %d de %d: %-64.64s

en: Could not load the library
ca_ES@valencia: No s'ha pogut carregar la biblioteca

en: VST Effect Options
ca_ES@valencia: Opcions de l'efecte VST

en: Buffer Size
ca_ES@valencia: Mida de la memòria intermèdia

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
ca_ES@valencia: Mida de la &memòria intermèdia (de 8 a 1048576 mostres):

en: Latency Compensation
ca_ES@valencia: Compensació de la latència

en: Enable &compensation
ca_ES@valencia: Activa la &compensació

en: Graphical Mode
ca_ES@valencia: Mode Gràfic

en: Enable &graphical interface
ca_ES@valencia: Activa la interfície &gràfica

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
ca_ES@valencia: Entrada d'àudio: %d, eixida d'àudio: %d

en: Save VST Preset As:
ca_ES@valencia: Guarda el valor predefinit VST com a:

en: Unrecognized file extension.
ca_ES@valencia: No es coneix l'extensió del fitxer.

en: Error Saving VST Presets
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en guardar els valors VST predefinits

en: Load VST Preset:
ca_ES@valencia: Carrega els valors VST predefinits:

en: Error Loading VST Presets
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en carregar els valors VST predefinits

en: Unable to load presets file.
ca_ES@valencia: No s'han pogut carrega els fitxers predefinits.

en: Effect Settings
ca_ES@valencia: Paràmetres de l'efecte

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut assignar memòria en carregar el fitxer dels valors predefinits.

en: Unable to read presets file.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer dels valors predefinits.

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
ca_ES@valencia: Aquest fitxer de paràmetres es va guardar des de %s. Voleu continuar?

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
ca_ES@valencia: Variacions ràpides de la qualitat del to, semblants als sons de guitarra que es van fer populars als anys 70

en: Dept&h (%):
ca_ES@valencia: Profundit&at (%):

en: Reso&nance:
ca_ES@valencia: Resso&nància:

en: Resonance
ca_ES@valencia: Ressonància

en: Wah Frequency Offse&t (%):
ca_ES@valencia: Desplaçamen&t de la freqüència Wah (%):

en: Wah frequency offset in percent
ca_ES@valencia: Desplaçament de la freqüència Wah  percentual

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
ca_ES@valencia: Efectes d'Audio Unit

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
ca_ES@valencia: Proporciona suport per a utilitzar els efectes d'Audio Unit en Audacity

en: Could not find component
ca_ES@valencia: No s'ha pogut trobar el complement

en: Could not initialize component
ca_ES@valencia: No s'ha pogut inicialitzar el complement

en: Audio Unit Effect Options
ca_ES@valencia: Opcions dels efectes d'Audio Unit

en: User Interface
ca_ES@valencia: Interfície d'usuari

en: Select &interface
ca_ES@valencia: Seleccioneu la &interfície

en: Full
ca_ES@valencia: Completa

en: Generic
ca_ES@valencia: Genèrica

en: Basic
ca_ES@valencia: Bàsica

en: Import Audio Unit Presets
ca_ES@valencia: Importa els valors predefinits d'Audio Unit

en: Presets (may select multiple)
ca_ES@valencia: Valors predefinits (en podeu seleccionar més d'un)

en: Preset
ca_ES@valencia: Valors predefinits

en: Location
ca_ES@valencia: Ubicació

en: Export Audio Unit Presets
ca_ES@valencia: Exporta els valors predefinits d'Audio Unit

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
ca_ES@valencia: Àudio Unit

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
ca_ES@valencia: Efectes LADSPA

en: Provides LADSPA Effects
ca_ES@valencia: Proporciona efectes LADSPA

en: Audacity no longer uses vst-bridge
ca_ES@valencia: Audacity ja no utilitza vst-bridge

en: LADSPA Effect Options
ca_ES@valencia: Opcions dels efectes LADSPA

en: Effect Output
ca_ES@valencia: Eixida de l'efecte

en: LV2 Effect Settings
ca_ES@valencia: Paràmetres dels efectes LV2

en: Couldn't instantiate effect
ca_ES@valencia: No s'ha pogut instanciar l'efecte

en: Generator
ca_ES@valencia: Generador

en: LV2 Effects
ca_ES@valencia: Efectes LV2

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
ca_ES@valencia: Proporciona suport per a utilitzar els efectes LV2 en Audacity

en: Nyquist Effects
ca_ES@valencia: Efectes Nyquist

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
ca_ES@valencia: Proporciona suport per a utilitzar els efectes Nyquist en Audacity

en: Applying Nyquist Effect...
ca_ES@valencia: S'està aplicant l'efecte Nyquist...

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist Prompt"
en: Nyquist Worker
ca_ES@valencia: Procés de treball Nyquist

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
ca_ES@valencia: Capçalera del connector Nyquist mal formada

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
ca_ES@valencia: Per a utilitzar «Efectes espectrals», activeu «Selecció espectral»
    en la configuració d'Espectrograma i seleccioneu el
    rang de freqüència sobre la qual actuarà l'efecte.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
ca_ES@valencia: error: S'ha especificat el fitxer «%s» en la capçalera però no s'ha trobat en la ruta dels connectors.

en: Audio selection required.
ca_ES@valencia: S'ha de seleccionar un àudio.

en: Nyquist Error
ca_ES@valencia: Error Nyquist

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
ca_ES@valencia: No es pot aplicar l'efecte a les pistes estèreo quan les dues pistes no coincideixen.

en: Selection too long for Nyquist code.
    Maximum allowed selection is %ld samples
    (about %.1f hours at 44100 Hz sample rate).
ca_ES@valencia: La selecció és massa llarga per al codi Nyquist.
    La selecció màxima permesa és de %ld mostres
    (sobre %.1f hores en una freqüència de mostreig de 44100 Hz).

en: Debug Output:
ca_ES@valencia: Error d'eixida:

en: Processing complete.
ca_ES@valencia: S'ha completat el processament.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
ca_ES@valencia: els efectes «;type tool» no poden retornar àudio des de Nyquist.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
ca_ES@valencia: els efectes «;type tool» no poden retornar etiquetes des de Nyquist.

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
ca_ES@valencia: error_nyx retornat per %s.

en: plug-in
ca_ES@valencia: Connector

en: Nyquist returned the value: %f
ca_ES@valencia: Nyquist ha retornat el valor: %f

en: Nyquist returned the value: %d
ca_ES@valencia: Nyquist ha retornat el valor: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
ca_ES@valencia: El Nyquist ha retornat massa canals d'àudio.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
ca_ES@valencia: Nyquist ha retornat un canal d'àudio com a matriu.

en: Nyquist returned an empty array.
ca_ES@valencia: Nyquist ha retornat una matriu buida.

en: Nyquist returned nil audio.
ca_ES@valencia: El Nyquist no ha retornat cap àudio.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
ca_ES@valencia: [Advertència: Nyquist ha tornat una seqüència UTF-8 no vàlida, convertida en
    Latin-1]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
ca_ES@valencia: Aquesta versió d'Audacity no és compatible amb la versión %ld del connector de Nyquist

en: Could not open file
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
ca_ES@valencia: El vostre codi sembla tindre una sintaxi SAL, però no hi ha «retorn» de sentència.
    Per a SAL, useu una sentència de retorn com:
    	return *track* * 0.1
    o per a LISP,comenceu amb una obertura de parèntesi com:
    	(mult *track* 0.1)

en: Error in Nyquist code
ca_ES@valencia: Error en el codi Nyquist

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
ca_ES@valencia: No s'ha pogut determinar la llengua

en: "%s" is not a valid file path.
ca_ES@valencia: «%s» no és un camí de fitxer vàlid.

note: i18n-hint: Warning that there is one quotation mark rather than a pair.
en: Mismatched quotes in
    %s
ca_ES@valencia: Cometes no emparellades en
    %s

en: Enter Nyquist Command:
ca_ES@valencia: Escriviu l'orde del Nyquist:

en: &Load
ca_ES@valencia: &Carrega

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
ca_ES@valencia: S'ha modificat el programa actual.
    Voleu descartar els canvis?

en: File could not be loaded
ca_ES@valencia: No s'ha pogut carregar el fitxer

en: File could not be saved
ca_ES@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer

en: Value range:
    %s to %s
ca_ES@valencia: Rang del valor:
    %s a %s

en: Value Error
ca_ES@valencia: Error de valor

en: Select a file
ca_ES@valencia: Seleccioneu un fitxer

en: Save file as
ca_ES@valencia: Anomena i guarda el fitxer

en: untitled
ca_ES@valencia: Sense títol

en: Vamp Effects
ca_ES@valencia: Efectes Vamp

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
ca_ES@valencia: Proporciona suport per a utilitzar els efectes Vamp en Audacity

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
ca_ES@valencia: Els efectes Vamp no es poden aplicar a pistes estereofòniques on els dos canals no coincidisquen.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut carregar el connector Vamp.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
ca_ES@valencia: El connector Vamp ha fallat en inicialitzar-se.

en: Plugin Settings
ca_ES@valencia: Paràmetres del connector

en: Program
ca_ES@valencia: Programa

en: No format specific options
ca_ES@valencia: No hi ha opcions específiques de format

en: Export Audio
ca_ES@valencia: Exporta àudio

en: Edit Metadata Tags
ca_ES@valencia: Edita les etiquetes de metadades

en: Exported Tags
ca_ES@valencia: S'han exportat les etiquetes

en: All selected audio is muted.
ca_ES@valencia: Tot l'àudio seleccionat està silenciat.

en: All audio is muted.
ca_ES@valencia: Tot l'àudio està silenciat.

en: Are you sure you want to export the file as "%s"?
ca_ES@valencia: Segur que voleu exportar el fitxer com a «%s»?

en: You are about to export a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to export the file under this name?
ca_ES@valencia: Esteu a punt d'exportar un fitxer %s amb el nom "%s".
    
    Normalment aquests fitxers acaben en «%s», i alguns programes no obriran fitxers amb extensions no estàndard.
    
    Segur que voleu exportar el fitxer amb aquest nom?

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
ca_ES@valencia: No es permet l'ús de noms de camí de més de 256 caràcters.

en: A file named "%s" already exists. Replace?
ca_ES@valencia: Ja existeix un fitxer amb el nom «%s».  Voleu substituir-lo?

en: Your tracks will be mixed down and exported as one mono file.
ca_ES@valencia: Les pistes es mesclaran i s'exportaran com a un fitxer mono.

en: Your tracks will be mixed down and exported as one stereo file.
ca_ES@valencia: Les pistes es mesclaran i s'exportaran com a un fitxer estèreo.

en: Your tracks will be mixed down to one exported file according to the encoder settings.
ca_ES@valencia: Les pistes es mesclaran en un fitxer exportat d'acord amb els paràmetres del codificador.

en: Advanced Mixing Options
ca_ES@valencia: Opcions de mescla avançades

en: Format Options
ca_ES@valencia: Opcions de format

en: Channel: %2d
ca_ES@valencia: Canal: %2d

note: i18n-hint: track name and L abbreviating Left channel
en: %s - L
ca_ES@valencia: %s - Esq.

note: i18n-hint: track name and R abbreviating Right channel
en: %s - R
ca_ES@valencia: %s - Dret

en: Output Channels: %2d
ca_ES@valencia: Canals d'eixida: %2d

en: Mixer Panel
ca_ES@valencia: Tauler mesclador

en: Show output
ca_ES@valencia: Mostra l'eixida

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
ca_ES@valencia: Les dades seran canalitzades cap al canal d'entrada estàndard. «%f» utilitza el nom del fitxer en la finestra d'exportació.

en: Find path to command
ca_ES@valencia: Troba el camí a l'ordre

en: (external program)
ca_ES@valencia: (programa extern)

en: Cannot export audio to %s
ca_ES@valencia: No es port exportar l'àudio a %s

en: Export
ca_ES@valencia: Exporta

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat utilitzant el codificador de línia d'ordres

en: Exporting the audio using command-line encoder
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat utilitzant el codificador de línia d'orders

en: Command Output
ca_ES@valencia: Eixida de l'orde

en: &OK
ca_ES@valencia: &D'acord

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
ca_ES@valencia: Es necessita FFmpeg configurat correctament per a funcionar.
    Podeu configurar-ho a Preferències > Biblioteques.

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No es pot determinar la descripció de format del fitxer «%s».

en: FFmpeg Error
ca_ES@valencia: Error de FFmpeg

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No es pot allotjar el context del format d'eixida.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No s'ha pogut afegir el flux de dades d'àudio al fitxer d'eixida «%s».

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No s'ha pogut obrir el fitxer d'eixida «%s» per a escriure. El codi d'error és %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No es poden escriure les capçaleres en el fitxer d'eixida «%s» Codi d'error %d.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
ca_ES@valencia: FFmpeg no ha pogut trobar el còdec d'àudio 0x%x.
    És probable que aquest còdec no estiga suportat en la compilació de FFmpeg que utilitzeu.

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No s'ha pogut allotjar memòria intermèdia per a llegir des del FIFO d'àudio.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No s'ha pogut obtenir la mida de la memòria intermèdia de mostres

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
ca_ES@valencia: Fmpeg : ERROR - No s'han pogut allotjar prou bytes a la memòria intermèdia de mostres

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No s'ha pogut posar a punt la trama d'àudio

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - Ha fallat la codificació de la trama

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
ca_ES@valencia: Fmpeg : ERROR - Queden massa dades.

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write last audio frame to output file.
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No s'ha pogut escriure l'última trama d'àudio al fitxer d'eixida.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut és massa gran.

en: FFmpeg : ERROR - Can't encode audio frame.
ca_ES@valencia: FFmpeg : ERROR - No es pot codificar la trama d'àudio.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
ca_ES@valencia: S'ha intentat exportar %d canals, però el format d'eixida seleccionat n'admet un màxim de %d

en: Exporting selected audio as %s
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat com a %s

en: Exporting the audio as %s
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio com a %s

en: Invalid sample rate
ca_ES@valencia: Freqüència de mostreig no vàlida

en: Resample
ca_ES@valencia: Torna a mostrejar

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
ca_ES@valencia: La freqüència de mostreig del projecte (%d) no està suportada per l'actual 
    format de fitxer d'eixida.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
ca_ES@valencia: La combinació de freqüència de mostreig (%d) i cabal de bits (%d kbps) del projecte no està
    suportada per l'actual format de fitxer d'eixida.

en: You may resample to one of the rates below.
ca_ES@valencia: Hauríeu de tornar a mostrejar-ho a algun dels valors que es mostren a continuació.

en: Sample Rates
ca_ES@valencia: Freqüències de mostreig

en: Bit Rate:
ca_ES@valencia: Taxa de bits:

en: Quality (kbps):
ca_ES@valencia: Qualitat (kbps):

en: Cutoff:
ca_ES@valencia: Tall:

en: Open custom FFmpeg format options
ca_ES@valencia: Obri les opcions del format FFmpeg personalitzat

en: Error Saving FFmpeg Presets
ca_ES@valencia: S'ha produït un error quan es guardaven els valors predefinits de FFmpeg

en: Overwrite preset '%s'?
ca_ES@valencia: Voleu sobreescriure els valors predeterminats «%s»?

en: Confirm Overwrite
ca_ES@valencia: Confirma la sobreescriptura

en: Please select format before saving a profile
ca_ES@valencia: Seleccioneu el format abans de guardar un perfil

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
ca_ES@valencia: Seleccioneu el còdec abans de guardar un perfil

en: Preset '%s' does not exist.
ca_ES@valencia: El valor predefinit «%s» no existeix.

en: Replace preset '%s'?
ca_ES@valencia: Voleu reemplaçar el valor predefinit «%s»?

en: Main
ca_ES@valencia: Principal

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
ca_ES@valencia: Fitxers M4A (AAC) (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
ca_ES@valencia: Fitxers AC3 (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
ca_ES@valencia: Fitxers AMR (banda estreta) (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
ca_ES@valencia: WMA (versió 2) Fitxers (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
ca_ES@valencia: Exportació FFmpeg personalitzada

en: Estimate
ca_ES@valencia: Estimació

en: 2-level
ca_ES@valencia: Nivell 2

en: 4-level
ca_ES@valencia: Nivell 4

en: 8-level
ca_ES@valencia: Nivell 8

en: Full search
ca_ES@valencia: Cerca completa

en: Log search
ca_ES@valencia: Cerca logarítmica

en: Configure custom FFmpeg options
ca_ES@valencia: Configura les opcions personalitzades de FFmpeg

en: Preset:
ca_ES@valencia: Valors predefinits:

en: Load Preset
ca_ES@valencia: Carrega els valors predefinits

en: Import Presets
ca_ES@valencia: Importa els valors predefinits

en: Export Presets
ca_ES@valencia: Exporta els valors predefinits

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
ca_ES@valencia: Còdec

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
ca_ES@valencia: No tots els formats i còdecs són compatibles. Ni totes les combinacions d'opcions són compatibles amb tots els còdecs.

en: Show All Formats
ca_ES@valencia: Mostra tots els formats

en: Show All Codecs
ca_ES@valencia: Mostra tots els còdecs

en: General Options
ca_ES@valencia: Opcions generals

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
ca_ES@valencia: Codi d'idioma ISO 639 de 3 lletres
    Opcional 
    buit - automàtic

en: Language:
ca_ES@valencia: Idioma:

en: Bit Reservoir
ca_ES@valencia: Acumulador de bits

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
ca_ES@valencia: Etiqueta de còdec (FOURCC)
    Opcional
    buit - automàtic

en: Tag:
ca_ES@valencia: Etiqueta:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
ca_ES@valencia: Taxa de bits (bits per segon) - té influència en la mida i qualitat del fitxer resultant
    Alguns còdecs només accepten valors específics (128k, 192k, 256k etc.)
    0 - automàtic
    Valor recomanat - 192000

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
ca_ES@valencia: Qualitat global, utilitzada de manera diferent per cada còdec
    Requerit per a Vorbis
    0 - automàtic
    -1 - inhabilitat (utilitzeu en el seu lloc la taxa de bits)

en: Quality:
ca_ES@valencia: Qualitat:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
ca_ES@valencia: Freqüència de mostreig (Hz)
    0 - no canvia la freqüència de mostreig

en: Sample Rate:
ca_ES@valencia: Freqüència de mostreig:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
ca_ES@valencia: Amplària de banda de tall de l'àudio (Hz)
    Opcional
    0 - automàtic

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
ca_ES@valencia: Perfil AAC
    Complexitat baixa - per defecte
    La majoria de reproductors només reprodueixen LC Complexitat baixa)

en: Profile:
ca_ES@valencia: Perfil:

en: FLAC options
ca_ES@valencia: Opcions FLAC

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
ca_ES@valencia: Nivell de compressió
    requerit per FLAC
    -1-automàtic
    mín - 0 (codificació ràpida, fitxer d'eixida gran) 
    màx - 10 (codificació lenta, fitxer d'eixida xicotet)

en: Compression:
ca_ES@valencia: Compressió

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
ca_ES@valencia: Mida de la trama
    opcional
    0 -per defecte
    mín. - 16
    màx - 65535

en: Frame:
ca_ES@valencia: Trama:

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
ca_ES@valencia: Precisió de coeficients LPC
    opcional
    0 -per defecte
    mín. - 1
    màx. - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
ca_ES@valencia: Mètode d'ordre de predicció
    Estimació - més ràpid, menys compressió
    Cerca logarítmica - més lent, la millor compressió
    Cerca completa - per defecte

en: PdO Method:
ca_ES@valencia: Mètode PdO:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
ca_ES@valencia: Ordre de predicció mínima
    opcional
    -1 -per defecte
    mín. - 0
    màx. -32 (amb LPC) 0 4 (sense LPC)

en: Min. PdO
ca_ES@valencia: Pdo mín.

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
ca_ES@valencia: Ordre de predicció màxima
    opcional
    -1 - per defecte
    mín. -0
    màx. - 32 (amb LPC9 o 4 (sense LPC)

en: Max. PdO
ca_ES@valencia: PdO màx.

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
ca_ES@valencia: Ordre de partició mínima
    opcional 
    -1 - per defecte
    mín. - 0
    màx. - 8

en: Min. PtO
ca_ES@valencia: PtO mín.

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
ca_ES@valencia: Ordre de partició màxima
    opcional 
    -1 - per defecte
    mín. - 0
    màx. - 8

en: Max. PtO
ca_ES@valencia: Màx. PtO

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
ca_ES@valencia: Utilitza LPC

en: MPEG container options
ca_ES@valencia: Opcions del contenidor MPEG

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
ca_ES@valencia: Taxa de bits màxima del flux de dades multiplexat
    Opcional
    0 -per defecte

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
ca_ES@valencia: Taxa de Mux:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
ca_ES@valencia: Mida del paquet
    opcional
    0 - per defecte

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
ca_ES@valencia: Mida del paquet:

en: You can't delete a preset without name
ca_ES@valencia: No podeu suprimir un valor predefinit sense nom

en: Delete preset '%s'?
ca_ES@valencia: Voleu suprimir el valor predefinit «%s»?

en: You can't save a preset without a name
ca_ES@valencia: No podeu guardar un valor predefinit sense nom

en: Select xml file with presets to import
ca_ES@valencia: Seleccioneu un fitxer xml amb valors predefinits per a importar

en: No presets to export
ca_ES@valencia: No hi ha valors predefinits a exportar

en: Select xml file to export presets into
ca_ES@valencia: Seleccioneu un fitxer xml per a exportar-hi els valors predefinits

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
ca_ES@valencia: El format %s no és compatible amb el còdec %s.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
ca_ES@valencia: Format i còdec incompatibles

en: Failed to guess format
ca_ES@valencia: No s'ha pogut determinar el format

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
ca_ES@valencia: No s'ha pogut trobar el còdec

en: 16 bit
ca_ES@valencia: 16 bits

en: 24 bit
ca_ES@valencia: 24 bits

en: 0 (fastest)
ca_ES@valencia: 0 (el més ràpid)

en: 8 (best)
ca_ES@valencia: 8 (el millor)

en: Level:
ca_ES@valencia: Nivell:

en: Bit depth:
ca_ES@valencia: Profunditat de bits:

en: FLAC Files
ca_ES@valencia: Fitxers FLAC

en: FLAC export couldn't open %s
ca_ES@valencia: L'exportació FLAC no ha pogut obrir %s

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
ca_ES@valencia: No s'ha pogut inicialitzar el codificador FLAC Estat: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat com a FLAC

en: Exporting the audio as FLAC
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio com a FLAC

en: MP2 Files
ca_ES@valencia: Fitxers MP2

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
ca_ES@valencia: No es pot exportar MP2 amb aquesta de freqüència de mostreig i cabal de bits

en: Unable to open target file for writing
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de destinació per a escriure-hi

en: Exporting selected audio at %ld kbps
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat a %ld kbps

en: Exporting the audio at %ld kbps
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat a %ld kbps

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane, 320 kbps
ca_ES@valencia: Desgavellada, 320 kbps

en: Extreme, 220-260 kbps
ca_ES@valencia: Extrema, 220-260 kbps

en: Standard, 170-210 kbps
ca_ES@valencia: Estàndard, 170-210 kbps

en: Medium, 145-185 kbps
ca_ES@valencia: Mitjana, 145-185 kbps

en: Standard
ca_ES@valencia: Estàndard

en: Average
ca_ES@valencia: Mitjana

en: Joint Stereo
ca_ES@valencia: Estèreo unificat

en: Stereo
ca_ES@valencia: Estèreo

en: Bit Rate Mode:
ca_ES@valencia: Mode de taxa de bits:

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
ca_ES@valencia: Qualitat

en: Channel Mode:
ca_ES@valencia: Mode de canal:

en: Force export to mono
ca_ES@valencia: Força l'exportació a mono

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
ca_ES@valencia: Localitza LAME

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
ca_ES@valencia: Audacity necessita trobar el fitxer %s per a poder crear fitxers MP3.

en: Location of %s:
ca_ES@valencia: Ubicació de %s:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
ca_ES@valencia: Feu clic ací per a localitzar el fitxer %s -->

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
ca_ES@valencia: Feu clic ací per a obtenir una còpia gratuïta de LAME -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
ca_ES@valencia: On és %s?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
ca_ES@valencia: Esteu enllaçant a lame_enc.dll v%d.%d. Aquesta versió no és compatible amb Audacity %d.%d.%d.
    Descarregueu l'última versió de «LAME per a Audacity».

en: MP3 Files
ca_ES@valencia: Fitxers MP3

en: Could not open MP3 encoding library!
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir la biblioteca de codificació MP3.

en: Could not initialize MP3 encoding library!
ca_ES@valencia: No s'ha pogut inicialitzar la biblioteca de codificació MP3.

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
ca_ES@valencia: No és una biblioteca de codificació d'MP3 vàlida o compatible.

en: Unable to initialize MP3 stream
ca_ES@valencia: No s'ha pogut inicialitzar el flux de dades MP3

en: Exporting selected audio with %s preset
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat amb el valor predefinit %s

en: Exporting the audio with %s preset
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio amb el valor predefinit %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat amb qualitat VBR de %s

en: Exporting the audio with VBR quality %s
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio amb qualitat VBR de %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat a %d Kbps

en: Exporting the audio at %d Kbps
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat a %d Kbps

en: Error %ld returned from MP3 encoder
ca_ES@valencia: El codificador d'MP3 ha retornat l'error %ld

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
ca_ES@valencia: La freqüència de mostreig del projecte (%d) no és compatible amb el
    format de fitxer MP3.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
ca_ES@valencia: La combinació de freqüència de mostreig (%d) i cabal de bits (%d kbps) del projecte no
    són compatibles amb el format de fitxer MP3.

en: MP3 export library not found
ca_ES@valencia: No s'ha trobat la biblioteca d'exportació d'MP3

en: (Built-in)
ca_ES@valencia: (Integrat)

en: Export Multiple
ca_ES@valencia: Exporta múltiples fitxers

en: Cannot Export Multiple
ca_ES@valencia: No es pot exportar múltiples fitxers

en: You have no unmuted Audio Tracks and no applicable 
    labels, so you cannot export to separate audio files.
ca_ES@valencia: No teniu pistes d'àudio sense so ni sense etiquetes aplicables, així que no podeu exportar-les a fitxers d'àudio separats.

en: Export files to:
ca_ES@valencia: Exporta fitxers a:

en: Folder:
ca_ES@valencia: Carpeta:

en: Create
ca_ES@valencia: Crea

en: Options:
ca_ES@valencia: Opcions:

en: Split files based on:
ca_ES@valencia: Divideix els fitxers a partir de:

en: Include audio before first label
ca_ES@valencia: Inclou l'àudio d'abans de la primera etiqueta

en: First file name:
ca_ES@valencia: Nom del primer fitxer:

en: First file name
ca_ES@valencia: Nom del primer fitxer

en: Name files:
ca_ES@valencia: Anomena els fitxers:

en: Using Label/Track Name
ca_ES@valencia: S'està emprant el nom de la pista o de l'etiqueta

en: Numbering before Label/Track Name
ca_ES@valencia: S'està numerant abans del nom de la pista o de l'etiqueta

en: Numbering after File name prefix
ca_ES@valencia: S'està numerant després del prefix dels noms del fitxer

en: File name prefix:
ca_ES@valencia: Prefix dels noms de fitxer:

en: File name prefix
ca_ES@valencia: Prefix dels noms de fitxer

en: Overwrite existing files
ca_ES@valencia: Sobreescriu els fitxers existents

en: "%s" successfully created.
ca_ES@valencia: S'ha creat «%s» amb èxit.

en: Choose a location to save the exported files
ca_ES@valencia: Trieu una ubicació per a guardar-hi els fitxers exportats

en: Successfully exported the following %lld file(s).
ca_ES@valencia: S'han exportat correctament els següents fitxers %lld.

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
ca_ES@valencia: Alguna cosa ha anat malament després d'exportar aquests %lld fitxers.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
ca_ES@valencia: S'ha cancel·lat l'exportació després d'exportar els següents fitxers %lld.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
ca_ES@valencia: S'ha parat l'exportació després d'exportar els següents fitxers %lld.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
ca_ES@valencia: Alguna cosa ha anat molt malament després d'exportar aquests %lld fitxers.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
ca_ES@valencia: «%s» no existeix.
    
    Voleu crear-lo?

en: Save As...
ca_ES@valencia: Anomena i guarda...

en: Ogg Vorbis Files
ca_ES@valencia: Fitxers Ogg Vorbis

en: Unable to export - rate or quality problem
ca_ES@valencia: No es pot exportar - hi ha un problema de qualitat o de freqüència

en: Unable to export - problem with metadata
ca_ES@valencia: No es pot exportar - hi ha un problema amb les metadades

en: Unable to export - problem initialising
ca_ES@valencia: No es pot exportar - hi ha un problema en inicialitzar

en: Unable to export - problem creating stream
ca_ES@valencia: No es pot exportar - hi ha un problema en la creació de flux

en: Unable to export - problem with packets
ca_ES@valencia: No es pot exportar - hi ha un problema amb els paquets

en: Unable to export - problem with file
ca_ES@valencia: No es pot exportar - hi ha un problema amb els fitxers

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio seleccionat com a Ogg Vorbis

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
ca_ES@valencia: S'està exportant l'àudio com a Ogg Vorbis

en: Header:
ca_ES@valencia: Capçalera:

en: Encoding:
ca_ES@valencia: Codificació:

en: Other uncompressed files
ca_ES@valencia: Altres fitxers no comprimits

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
ca_ES@valencia: Heu intentat exportar un fitxer WAV o AIFF superior a 4GB.
    Audacity no pot fer això, s'ha abandonat l'exportació.

en: Error Exporting
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en exportar

en: Your exported WAV file has been truncated as Audacity cannot export WAV
    files bigger than 4GB.
ca_ES@valencia: L'exportació del fitxer WAV s'ha interromput perquè Audacity no pot exportar fitxers
    WAV superiors a 4GB.

en: GSM 6.10 requires mono
ca_ES@valencia: GSM 6.10 requereix mono

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
ca_ES@valencia: Els formats WAVEX and GSM 6.10 no són compatibles

en: Cannot export audio in this format.
ca_ES@valencia: No es pot exportar l'àudio en aquest format.

en: Exporting the selected audio as %s
ca_ES@valencia: Exporta l'àudio seleccionat com a %s

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en escriure l'arxiu %s (Està el disc ple?).
    Libsndfile diu «%s»

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
ca_ES@valencia:  «%s»
    és un fitxer MIDI, i no un fitxer d'àudio. 
    Audacity no pot obrir aquest tipus de fitxer per reproduir-lo, però podeu
    editar-lo en fer clic a Fitxer > Importa > MIDI.

en: Select stream(s) to import
ca_ES@valencia: Seleccioneu els fluxos de dades per a importar

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
ca_ES@valencia: Aquesta versió d'Audacity no s'ha compilat amb el suport %s.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s» és una pista d'un CD d'àudio.
    Audacity no pot obrir directament aquest tipus de recurs.
    Heu d'extreure (ripejar) les pistes de so del CD en un format que
    Audacity siga capaç d'importar, com ara WAV o AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
ca_ES@valencia: «%s» és una llista de reproducció.
    Audacity no pot obrir aquest fitxer perquè conté únicament enllaços a altres fitxers.
    Podeu intentar obrir-lo amb un editor de text i descarregar cada un dels fitxers d'àudio.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s» és un fitxer de tipus Windows Media Audio. 
    Audacity no pot obrir aquest tipus de fitxer degut a restriccions de patents.
    Hauríeu de convertir-lo a un format d'àudio compatible, com ara WAV o AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s» és un fitxer de tipus Advanced Audio Coding. 
    Sense la  biblioteca opcional FFmpeg, Audacity no pot obrir fitxers d'aquest tipus.
    Hauríeu de convertir-lo a algun format d'àudio compatible, com ara WAV o AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s»  és un fitxer de so encriptat.
    Probablement adquirit en una botiga de música en línia. 
    Audacity no pot obrir aquest fitxer degut a l'encriptació.
    Intenteu enregistrar el so des d'Audacity, o enregistrar un CD i
    extraure les pistes a un format suportat i no encriptat, com ara WAV o AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s» és un fitxer de tipus RealPlayer. 
    Audacity no pot obrir aquest format propietari.
    Hauríeu de convertir-lo en algun format de so suportat, com ara WAV o AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
ca_ES@valencia: «%s» és un fitxer basat en notes, i no un fitxer d'àudio.
    Audacity no pot obrir fitxers d'aquest tipus.
    Hauríeu de convertir-lo en algun format de so com ara WAV o AIFF,
    i després importar-lo a Audacity.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s» és un fitxer d'àudio de tipus Musepack. 
    Audacity no pot obrir aquest tipus de fitxers.
    Si penseu que podria tractar-se d'un fitxer mp3, canvieu-li el nom per tal que acabe en «.mp3» 
    i intenteu importar-lo. Altrament haureu de convertir-lo en un format d'àudio
    compatible, com ara WAV o AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s» és un fitxer d'àudio de tipus Wavpack. 
    Audacity no pot obrir fitxers d'aquest tipus.
    Hauríeu de convertir-lo a algun format de so compatible, com ara WAV o AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s» és un fitxer d'àudio de tipus Dolby Digital. 
    Audacity no pot obrir fitxers d'aquest tipus.
    Hauríeu de convertir-lo en algun format d'àudio compatible, com ara WAV o AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s» és un fitxer de tipus Ogg Speex. 
    Audacity no pot obrir fitxers d'aquest tipus.
    Hauríeu de convertir-lo a algun format d'àudio que siga compatible, com ara WAV o AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
ca_ES@valencia: «%s» és un fitxer de vídeo.
    Audacity no pot obrir un fitxer d'aquest tipus.
    Heu d'extraure'n l'àudio a un format compatible, com ara WAV o AIFF.

en: File "%s" not found.
ca_ES@valencia: No s'ha trobat el fitxer «%s».

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
ca_ES@valencia: Audacity ha reconegut el tipus de fitxer «%s».
    Els importadors que suposadament haurien d'admetre aquests fitxers són: 
    %s,
    però cap d'ells ha entés aquest format del fitxer.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
ca_ES@valencia: No s'ha pogut trobar la carpeta de dades del projecte:«%s»

en: FFmpeg-compatible files
ca_ES@valencia: Fitxers compatibles FFmpeg

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
ca_ES@valencia: Índex[%02x] Còdec[%s], Idioma[%s], Taxa de bits[%s], Canals[%d], Duració[%d]

en: FLAC files
ca_ES@valencia: Fitxers FLAC

en: GStreamer-compatible files
ca_ES@valencia: Fitxers compatibles GStreamer

en: Unable to add decoder to pipeline
ca_ES@valencia: No s'ha pogut afegir el descodificador al canal

en: GStreamer Importer
ca_ES@valencia: Importador de GStreamer

en: Unable to set stream state to paused.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut establir l'estat del flux per a pausar-lo.

en: File doesn't contain any audio streams.
ca_ES@valencia: El fitxer no conté cap flux d'àudio.

en: Unable to import file, state change failed.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut importar el fitxer, ha fallat el canvi d'estat.

en: GStreamer Error: %s
ca_ES@valencia: Error GStreamer: %s

en: List of Files in basic text format
ca_ES@valencia: Llistat de fitxers en un format bàsic de text

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
ca_ES@valencia: Indicació incorrecta de desplaçament en el fitxer LOF.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: LOF Error
ca_ES@valencia: Error de LOF

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
ca_ES@valencia: Indicació incorrecta de duració en el fitxer LOF.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
ca_ES@valencia: Les pistes MIDI no es poden desplaçar individualment, sols es pot fer amb fitxers d'àudio.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
ca_ES@valencia: Desplaçament de pista incorrecta en el fitxer LOF.

en: Imported MIDI from '%s'
ca_ES@valencia: S'ha importat MIDI des de «%s»

en: Import MIDI
ca_ES@valencia: Importa MIDI

en: Could not open file %s: Filename too short.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer %s: el nom del fitxer és massa curt.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer %s: el tipus de fitxer no és correcte.

en: Could not open file %s.
ca_ES@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer %s.

en: MP3 files
ca_ES@valencia: Fitxers MP3

en: Ogg Vorbis files
ca_ES@valencia: Fitxers Ogg Vorbis

en: Media read error
ca_ES@valencia: Error de lectura

en: Not an Ogg Vorbis file
ca_ES@valencia: No és un fitxer Ogg Vorbis

en: Vorbis version mismatch
ca_ES@valencia: No coincideixen les versions de Vorbis

en: Invalid Vorbis bitstream header
ca_ES@valencia: La capçalera de flux de bits de Vorbis no és vàlida

en: Internal logic fault
ca_ES@valencia: Fallada lògica interna

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
ca_ES@valencia: WAV, AIFF i altres tipus de fitxers no comprimits

en: Importing %s
ca_ES@valencia: S'està important %s

en: QuickTime files
ca_ES@valencia: Fitxers QuickTime

en: Unable to start QuickTime extraction
ca_ES@valencia: No es pot començar l'extracció de QuickTime

en: Unable to set QuickTime render quality
ca_ES@valencia: No es pot establir la qualitat de renderització de QuickTime

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
ca_ES@valencia: No es pot establir la propietat de canals discrets de QuickTime

en: Unable to get QuickTime sample size property
ca_ES@valencia: No es pot obtenir la propietat de mida de les mostres de QuickTime

en: Unable to retrieve stream description
ca_ES@valencia: No es pot obtenir la descripció del flux de dades

en: Unable to get fill buffer
ca_ES@valencia: No es pot obtenir la memòria intermèdia d'emplenament

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
ca_ES@valencia: Importa les dades sense processar

en: Import Raw Data
ca_ES@valencia: Importa les dades sense processar

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
ca_ES@valencia: Sense ordre dels bytes (endianness)

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Little-endian
ca_ES@valencia: De xicotet a final (little-endian)

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Big-endian
ca_ES@valencia: De més gran a final (big-endian)

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
ca_ES@valencia: Orde dels bytes (endianness) per defecte

en: 1 Channel (Mono)
ca_ES@valencia: 1 Canal (Mono)

en: 2 Channels (Stereo)
ca_ES@valencia: 2 Canals (Estèreo)

en: %d Channels
ca_ES@valencia: %d Canals

en: Byte order:
ca_ES@valencia: Ordre dels Bytes:

en: Channels:
ca_ES@valencia: Canals:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
ca_ES@valencia: Desplaçament inicial:

en: Amount to import:
ca_ES@valencia: Quantitat a importar:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
ca_ES@valencia: Freqüència de mostreig:

en: &Import
ca_ES@valencia: &Importa

note: i18n-hint: given the name of a track, specify its left channel
en: %s left
ca_ES@valencia: %s esquerra

note: i18n-hint: given the name of a track, specify its right channel
en: %s right
ca_ES@valencia: %s dreta

en: start
ca_ES@valencia: inici

en: end
ca_ES@valencia: final

en: Time shifted clips to the right
ca_ES@valencia: Clips amb el temps canviat a la dreta

en: Time shifted clips to the left
ca_ES@valencia: Clips amb el temps canviat a l'esquerra

en: Time-Shift
ca_ES@valencia: Canvi del temps

en: clip not moved
ca_ES@valencia: el clip no ha estat mogut

en: Clip B&oundaries
ca_ES@valencia: Lí&mits del clip

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
ca_ES@valencia: A partir de l'an&terior límit del clip fins al cursor

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
ca_ES@valencia: A partir del cursor fins al se&güent límit del clip

en: Previo&us Clip
ca_ES@valencia: Clip anter&ior

en: Select Previous Clip
ca_ES@valencia: Selecciona el clip anterior

en: N&ext Clip
ca_ES@valencia: Clip s&egüent

en: Select Next Clip
ca_ES@valencia: Selecciona el clip següent

en: Pre&vious Clip Boundary
ca_ES@valencia: Límit del clip anteri&or

en: Cursor to Prev Clip Boundary
ca_ES@valencia: A partir del cursor fins a l'anterior límit del clip

en: Ne&xt Clip Boundary
ca_ES@valencia: Límit del clip s&egüent

en: Cursor to Next Clip Boundary
ca_ES@valencia: A partir del cursor fins al següent límit del clip

en: Pasted text from the clipboard
ca_ES@valencia: Text apegat des del porta-retalls

en: Pasted from the clipboard
ca_ES@valencia: Apegat des del porta-retalls

en: Nothing to undo
ca_ES@valencia: No hi ha res a desfer

en: Nothing to redo
ca_ES@valencia: No hi ha res a refer

en: Cut to the clipboard
ca_ES@valencia: Retalla i apega al porta-retalls

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
ca_ES@valencia: S'han eliminat %.2f segons a t=%.2f

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
ca_ES@valencia: No es pot copiar una pista d'un tipus en una de tipus diferent.

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
ca_ES@valencia: No es permet copiar l'àudio estèreo dins d'una pista mono.

en: Duplicated
ca_ES@valencia: S'ha duplicat

en: Duplicate
ca_ES@valencia: Duplica

en: Split-cut to the clipboard
ca_ES@valencia: Divideix i retalla al porta-retalls

en: Split Cut
ca_ES@valencia: Divideix i retalla

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
ca_ES@valencia: S'han dividit i eliminat %.2f segons en t=%.2f

en: Split Delete
ca_ES@valencia: Divideix i elimina

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
ca_ES@valencia: S'han silenciat les pistes seleccionades durant %.2f segons en %.2f

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
ca_ES@valencia: Retalla l'àudio de les pistes seleccionades des de %.2f segons fins a %.2f segons

en: Trim Audio
ca_ES@valencia: Retalla l'àudio

en: Split
ca_ES@valencia: Divideix

en: Split to new track
ca_ES@valencia: Divideix en una nova pista

en: Split New
ca_ES@valencia: Divideix un nou

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
ca_ES@valencia: S'han ajuntat %.2f segons a t=%.2f

en: Join
ca_ES@valencia: Uneix

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
ca_ES@valencia: S'han separat %.2f de t=%.2f

en: Detach
ca_ES@valencia: Separa

en: Metadata Tags
ca_ES@valencia: Etiquetes de metadades

en: &Edit
ca_ES@valencia: &Edita

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
ca_ES@valencia: &Retalla

en: &Delete
ca_ES@valencia: &Elimina

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
ca_ES@valencia: &Copia

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
ca_ES@valencia: &Apega

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
ca_ES@valencia: Duplic&a

en: R&emove Special
ca_ES@valencia: Eliminació &especial

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut
en: Spl&it Cut
ca_ES@valencia: Divideix i re&talla

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE
en: Split D&elete
ca_ES@valencia: Divideix i &elimina

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
ca_ES@valencia: Silencia l'àudi&o

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
ca_ES@valencia: Reta&lla l'àudio

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
ca_ES@valencia: Divi&deix

en: Split Ne&w
ca_ES@valencia: Divideix un no&u

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
ca_ES@valencia: &Uneix

en: Detac&h at Silences
ca_ES@valencia: Se&para en els silencis

en: &Metadata...
ca_ES@valencia: &Metadades...

en: Pre&ferences...
ca_ES@valencia: Pre&ferències...

en: &Delete Key
ca_ES@valencia: &Tecla de supressió

en: Delete Key&2
ca_ES@valencia: Tecla de supressió &2

en: Mi&xer
ca_ES@valencia: Mes&clador

en: Ad&just Playback Volume...
ca_ES@valencia: A&justa el volum de la reproducció...

en: &Increase Playback Volume
ca_ES@valencia: &Augmenta el volum de la reproducció

en: &Decrease Playback Volume
ca_ES@valencia: &Abaixa el volum de la reproducció

en: Adj&ust Recording Volume...
ca_ES@valencia: A&justa el volum de gravació...

en: I&ncrease Recording Volume
ca_ES@valencia: A&ugmenta el volum de gravació

en: D&ecrease Recording Volume
ca_ES@valencia: &Abaixa el volum de gravació

en: De&vice
ca_ES@valencia: Dispo&sitiu

en: Change &Recording Device...
ca_ES@valencia: Canvia el dispositiu de g&ravació...

en: Change &Playback Device...
ca_ES@valencia: Canvia el dispositiu de re&producció...

en: Change Audio &Host...
ca_ES@valencia: Canvia l'&amfitrió d'àudio...

en: Change Recording Cha&nnels...
ca_ES@valencia: Canvia els ca&nals de gravació...

en: &Full Screen (on/off)
ca_ES@valencia: Activa o desactiva la pantalla completa

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
ca_ES@valencia: No es pot crear el directori «%s». 
    Ja existeix un fitxer que no és un directori

en: Export Selected Audio
ca_ES@valencia: Exporta l'àudio seleccionat

note: i18n-hint: filename containing exported text from label tracks
en: labels.txt
ca_ES@valencia: etiquetes.txt

en: There are no label tracks to export.
ca_ES@valencia: No hi ha cap pista d'etiquetes per a exportar.

en: Please select only one Note Track at a time.
ca_ES@valencia: Seleccioneu sols una pista de nota cada vegada.

en: Please select a Note Track.
ca_ES@valencia: Seleccioneu una pista de nota.

en: Export MIDI As:
ca_ES@valencia: Exporta MIDI com a:

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
ca_ES@valencia: Heu seleccionat un nom de fitxer amb una extensió de fitxer desconeguda.
    Voleu continuar?

en: Export MIDI
ca_ES@valencia: Exporta MIDI

en: Imported labels from '%s'
ca_ES@valencia: S'han importat les etiquetes des de «%s»

en: Import Labels
ca_ES@valencia: Importa etiquetes

en: Select a MIDI file
ca_ES@valencia: Seleccioneu un fitxer MIDI

en: &Dangerous Reset...
ca_ES@valencia: Reinicialització perillo&sa...

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
ca_ES@valencia: Obri un fitxer recent

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
ca_ES@valencia: &Fitxers recents

en: &Save Project
ca_ES@valencia: &Guarda el projecte

en: Save Project &As...
ca_ES@valencia: &Anomena i guarda el projecte...

en: &Export
ca_ES@valencia: &Exporta

en: Export as MP&3
ca_ES@valencia: Exporta com a MP&3

en: Export as &WAV
ca_ES@valencia: Exporta com a &WAV

en: Export as &OGG
ca_ES@valencia: Exporta com a &Ogg

en: &Export Audio...
ca_ES@valencia: &Exporta l'àudio...

en: Expo&rt Selected Audio...
ca_ES@valencia: Expo&rta l'àudio seleccionat...

en: Export &Labels...
ca_ES@valencia: Exporta les &etiquetes...

en: Export &Multiple...
ca_ES@valencia: Exporta &múltiples fitxers...

en: Export MI&DI...
ca_ES@valencia: Exporta MI&DI...

en: &Audio...
ca_ES@valencia: &Àudio...

en: &Labels...
ca_ES@valencia: &Etiquetes...

en: &Raw Data...
ca_ES@valencia: Dades sense p&rocessar...

en: Pa&ge Setup...
ca_ES@valencia: Configuració de la pà&gina...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Print...
ca_ES@valencia: Im&primeix...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: E&xit
ca_ES@valencia: &Ix

en: Export as FLAC
ca_ES@valencia: Exporta com a FLAC

en: Save %s
ca_ES@valencia: S'ha guardat %s

en: Unable to save %s
ca_ES@valencia: No s'ha pogut guardar %s

en: Do you have these problems?
ca_ES@valencia: Teniu aquests problemes?

en: Fix
ca_ES@valencia: Corregeix

en: Quick Fixes
ca_ES@valencia: Correccions ràpides

en: Nothing to do
ca_ES@valencia: No hi ha res a fer

en: No quick, easily fixed problems were found
ca_ES@valencia: No s'han trobat problemes que puguen corregir-se fàcilment i ràpida

en: Clocks on the Tracks
ca_ES@valencia: Rellotges en les pistes

en: Can't select precisely
ca_ES@valencia: No es pot seleccionar amb precisió

en: Recording stops and starts
ca_ES@valencia: Parades i inicis de la gravació

en: Fixed
ca_ES@valencia: S'ha corregit

en: Audio Device Info
ca_ES@valencia: Informació sobre el dispositiu d'àudio

en: MIDI Device Info
ca_ES@valencia: Informació sobre el dispositiu MIDI

en: &Quick Fix...
ca_ES@valencia: &Correcció ràpida...

en: &Getting Started
ca_ES@valencia: &Primers passos

en: Audacity &Manual
ca_ES@valencia: &Manual d'Audacity

en: &Quick Help...
ca_ES@valencia: Ajuda &ràpida...

en: &Diagnostics
ca_ES@valencia: &Diagnòstic

en: Au&dio Device Info...
ca_ES@valencia: Informació sobre el dispositiu d'àu&dio...

en: &MIDI Device Info...
ca_ES@valencia: Informació sobre el dispositiu &MIDI...

en: Show &Log...
ca_ES@valencia: Mostra el &registre...

en: &Generate Support Data...
ca_ES@valencia: &Genera les dades de suport...

en: &Check for Updates...
ca_ES@valencia: &Comprova si hi ha actualitzacions...

en: Added label
ca_ES@valencia: S'ha afegit l'etiqueta

en: Paste Text to New Label
ca_ES@valencia: Apega text a una etiqueta nova

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
ca_ES@valencia: Retalla les zones d'àudio etiquetades al porta-retalls

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
ca_ES@valencia: Retalla l'àudio etiquetat

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
ca_ES@valencia: Elimina les regions d'aùdio etiquetades

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
ca_ES@valencia: Elimina l'àudio etiquetat

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just split cut the labeled audio regions
en: Split Cut labeled audio regions to clipboard
ca_ES@valencia: Divideix i retalla les zones d'àudio etiquetades al porta-retalls

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut on the labels
en: Split Cut Labeled Audio
ca_ES@valencia: Divideix i retalla l'àudio etiquetat

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
ca_ES@valencia: S'han dividit i eliminat les zones d'àudio etiquetades

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
ca_ES@valencia: Divideix i elimina l'àudio etiquetat

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
ca_ES@valencia: Silencia les zones d'àudio etiquetades

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
ca_ES@valencia: Silencia l'àudio etiquetat

en: Copied labeled audio regions to clipboard
ca_ES@valencia: Les zones d'àudio etiquetades s'han copiat al porta-retalls

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
ca_ES@valencia: Copia l'àudio etiquetat

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
ca_ES@valencia: Divideix les zones d'àudio etiquetades ( punts o regions)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
ca_ES@valencia: Divideix l'àudio etiquetat

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
ca_ES@valencia: S'han unit les regions d'àudio etiquetades (punts o regions)

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
ca_ES@valencia: S'ha unit l'àudio etiquetat

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
ca_ES@valencia: S'han separat les zones d'àudio etiquetades

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
ca_ES@valencia: Separa l'àudio etiquetat

en: &Labels
ca_ES@valencia: &Etiquetes

en: &Edit Labels...
ca_ES@valencia: &Edita les etiquetes...

en: Add Label at &Selection
ca_ES@valencia: Afig una etiqueta a la &selecció

en: Add Label at &Playback Position
ca_ES@valencia: Afig una etiqueta al &punt de reproducció

en: Paste Te&xt to New Label
ca_ES@valencia: Apega el te&xt a una etiqueta nova

en: &Type to Create a Label (on/off)
ca_ES@valencia: &Teclegeu per a crear una etiqueta (activat/desactivat)

en: La&beled Audio
ca_ES@valencia: Àudio eti&quetat

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
ca_ES@valencia: &Retalla

en: Label Cut
ca_ES@valencia: Retalla l'etiqueta

en: Label Delete
ca_ES@valencia: Elimina l'etiqueta

note: i18n-hint: (verb) A special way to cut out a piece of audio
en: &Split Cut
ca_ES@valencia: Divideix i re&talla

en: Label Split Cut
ca_ES@valencia: Divideix i retalla l'etiqueta

en: Sp&lit Delete
ca_ES@valencia: Di&videix i elimina

en: Label Split Delete
ca_ES@valencia: Divideix i elimina l'etiqueta

en: Silence &Audio
ca_ES@valencia: Silencia l'&àudio

en: Label Silence
ca_ES@valencia: Silencia l'etiqueta

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
ca_ES@valencia: Co&pia

en: Label Copy
ca_ES@valencia: Copia l'etiqueta

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
ca_ES@valencia: Di&videix

en: Label Split
ca_ES@valencia: Divideix l'etiqueta

en: Label Join
ca_ES@valencia: Uneix l'etiqueta

en: Move Backward Through Active Windows
ca_ES@valencia: Mou cap enrere a través de les finestres actives

en: Move Forward Through Active Windows
ca_ES@valencia: Mou cap avant a través de les finestres actives

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
ca_ES@valencia: Mou cap en&rere des de la barra d'eines fins a les pistes

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
ca_ES@valencia: Mou cap en&davant des de la barra d'eines fins a les pistes

en: Move Focus to &Previous Track
ca_ES@valencia: Mou el focus a la pista an&terior

en: Move Focus to &Next Track
ca_ES@valencia: Mou el focus a la pista se&güent

en: Move Focus to &First Track
ca_ES@valencia: Mou el focus a la primera pista

en: Move Focus to &Last Track
ca_ES@valencia: Mou el focus a l'última pista

en: Move Focus to P&revious and Select
ca_ES@valencia: Mou el focus a la pista an&terior i selecciona

en: Move Focus to N&ext and Select
ca_ES@valencia: Mou el focus a la pista se&güent i selecciona

en: &Toggle Focused Track
ca_ES@valencia: &Activa/desactiva la pista amb focus

en: Toggle Focuse&d Track
ca_ES@valencia: Activa/desactiva la pista amb fo&cus

en: Uncategorized
ca_ES@valencia: Sense categoritzar

en: Unknown
ca_ES@valencia: Desconegut

en: Plug-in %d to %d
ca_ES@valencia: Connectors %d a %d

en: &Generate
ca_ES@valencia: &Genera

en: Add / Remove Plug-ins...
ca_ES@valencia: Afig o elimina els connectors...

en: Effe&ct
ca_ES@valencia: Efe&cte

en: Repeat Last Effect
ca_ES@valencia: Repeteix l'últim efecte

en: &Analyze
ca_ES@valencia: &Analitza

en: T&ools
ca_ES@valencia: &Eines

en: &Apply Macro
ca_ES@valencia: &Aplica la macro

en: Palette...
ca_ES@valencia: Paleta...

en: &Screenshot...
ca_ES@valencia: &Captura de pantalla...

en: &Run Benchmark...
ca_ES@valencia: &Executa la prova de rendiment...

en: Simulate Recording Errors
ca_ES@valencia: Simula errors d'enregistramet

en: Detect Upstream Dropouts
ca_ES@valencia: Detecta les pèrdues ascendents

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
ca_ES@valencia: Elements programables I

en: Select Time...
ca_ES@valencia: Seleccioneu el temps...

en: Select Frequencies...
ca_ES@valencia: Seleccioneu les freqüències...

en: Select Tracks...
ca_ES@valencia: Seleccioneu les pistes...

en: Set Track Status...
ca_ES@valencia: Defineix l'estat de la pista...

en: Set Track Audio...
ca_ES@valencia: Defineix l'àudio de la pista...

en: Set Track Visuals...
ca_ES@valencia: Defineix els aspectes visuals de la pista...

en: Get Preference...
ca_ES@valencia: Obtín la preferència...

en: Set Preference...
ca_ES@valencia: Defineix la preferència...

en: Set Clip...
ca_ES@valencia: Estableix el clip...

en: Set Envelope...
ca_ES@valencia: Defineix l'envolupant...

en: Set Label...
ca_ES@valencia: Defineix l'etiqueta...

en: Set Project...
ca_ES@valencia: Defineix el projecte...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
ca_ES@valencia: Elements programables II

en: Set Track...
ca_ES@valencia: Defineix la pista...

en: Get Info...
ca_ES@valencia: Obtín informació...

en: Message...
ca_ES@valencia: Missatge...

en: Help...
ca_ES@valencia: Ajuda...

en: Open Project...
ca_ES@valencia: Obri el projecte...

en: Save Project...
ca_ES@valencia: Guarda el projecte...

en: Move Mouse...
ca_ES@valencia: Mou el ratolí...

en: Compare Audio...
ca_ES@valencia: Compara l'àudio...

note: i18n-hint: Screenshot in the help menu has a much bigger dialog.
en: Screenshot (short format)...
ca_ES@valencia: Captura de pantalla (format breu)...

en: Set Left Selection Boundary
ca_ES@valencia: Estableix el límit esquerre de la selecció

en: Set Right Selection Boundary
ca_ES@valencia: Estableix el límit dret de la selecció

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
ca_ES@valencia: &Selecciona

en: &None
ca_ES@valencia: &Cap

en: Select None
ca_ES@valencia: No selecciones res

en: &Tracks
ca_ES@valencia: Pis&tes

en: In All &Tracks
ca_ES@valencia: En totes les pis&tes

en: In All &Sync-Locked Tracks
ca_ES@valencia: En totes les pistes amb &sincronització bloquejada

en: Select Sync-Locked
ca_ES@valencia: Selecciona les pistes amb sincronització bloquejada

en: R&egion
ca_ES@valencia: Z&ona

en: &Left at Playback Position
ca_ES@valencia: A l'&esquerra de la posició de reproducció

en: Set Selection Left at Play Position
ca_ES@valencia: Estableix la selecció a l'esquerra en la posició de reproducció

en: &Right at Playback Position
ca_ES@valencia: A la &dreta de la posició de reproducció

en: Set Selection Right at Play Position
ca_ES@valencia: Estableix la selecció a la dreta en la posició de reproducció

en: Track &Start to Cursor
ca_ES@valencia: De l'&inici de pista fins al cursor

en: Select Track Start to Cursor
ca_ES@valencia: Selecciona de l'inici de pista fins al cursor

en: Cursor to Track &End
ca_ES@valencia: Del cursor fins al fin&al de la pista

en: Select Cursor to Track End
ca_ES@valencia: Selecciona del cursor fins al final de la pista

en: Track Start to En&d
ca_ES@valencia: A partir del començament de la pista fins al fin&al

en: Select Track Start to End
ca_ES@valencia: Secciona des del començament de pista fins a l'acabament

en: S&tore Selection
ca_ES@valencia: Emmaga&tzema la selecció

en: Retrieve Selectio&n
ca_ES@valencia: Recupera la se&lecció

en: S&pectral
ca_ES@valencia: Es&pectral

en: To&ggle Spectral Selection
ca_ES@valencia: Activa/desactiva la selecció espectral

en: Next &Higher Peak Frequency
ca_ES@valencia: Següent freqüència de pic més &alta

en: Next &Lower Peak Frequency
ca_ES@valencia: Següent freqüència de pic més &baixa

en: Cursor to Stored &Cursor Position
ca_ES@valencia: Cursor a la posició emmagatzemada del &cursor

en: Select Cursor to Stored
ca_ES@valencia: Selecciona un cursor per a emmegatzemar

en: Store Cursor Pos&ition
ca_ES@valencia: Emmagatzema la pos&ició del cursor

en: At &Zero Crossings
ca_ES@valencia: Als encreuaments per &zero

en: Select Zero Crossing
ca_ES@valencia: Selecciona els encreuaments per zero

en: &Selection
ca_ES@valencia: &Selecció

en: Snap-To &Off
ca_ES@valencia: Ajusta a la mostra &desactivat

en: Snap-To &Nearest
ca_ES@valencia: Ajusta a la mostra més &propera

en: Snap-To &Prior
ca_ES@valencia: Ajusta a la mostra &anterior

en: Selection to &Start
ca_ES@valencia: Selecció fins al &començament

en: Selection to En&d
ca_ES@valencia: Selecció fins al &final

en: Selection Extend &Left
ca_ES@valencia: Expandeix la selecció a l'esquerra

en: Selection Extend &Right
ca_ES@valencia: Expandeix la selecció a la dreta

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
ca_ES@valencia: Estableix (o estén) el límit esquerre de la selecció

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
ca_ES@valencia: Estableix (o estén) el límit dret de la selecció

en: Selection Contract L&eft
ca_ES@valencia: Contrau la selecció a l'esquerra

en: Selection Contract R&ight
ca_ES@valencia: Contrau la selecció a la dreta

en: &Cursor to
ca_ES@valencia: &Cursor a

en: Selection Star&t
ca_ES@valencia: Ini&ci de la selecció

en: Cursor to Selection Start
ca_ES@valencia: Cursor a l'inici de la selecció

en: Selection En&d
ca_ES@valencia: &Fi de la selecció

en: Cursor to Selection End
ca_ES@valencia: Cursor al final de la selecció

en: Track &Start
ca_ES@valencia: Comen&çament de la pista

en: Cursor to Track Start
ca_ES@valencia: Cursor al començament de la pista

en: Track &End
ca_ES@valencia: &Final de la pista

en: Cursor to Track End
ca_ES@valencia: Cursor al final de la pista

en: &Project Start
ca_ES@valencia: Començament del &projecte

en: Cursor to Project Start
ca_ES@valencia: Cursor al començament del projecte

en: Project E&nd
ca_ES@valencia: &Final del projecte

en: Cursor to Project End
ca_ES@valencia: Cursor al final del projecte

en: Cursor &Left
ca_ES@valencia: Cursor a l'es&querra

en: Cursor &Right
ca_ES@valencia: Cursor a la d&reta

en: Cursor Sh&ort Jump Left
ca_ES@valencia: Salt c&urt del cursor a l'esquerra

en: Cursor Shor&t Jump Right
ca_ES@valencia: Salt c&urt del cursor a la dreta

en: Cursor Long J&ump Left
ca_ES@valencia: S&alt llarg del cursor a l'esquerra

en: Cursor Long Ju&mp Right
ca_ES@valencia: S&alt llarg del cursor a la dreta

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: See&k
ca_ES@valencia: Desplaçamen&t

en: Short Seek &Left During Playback
ca_ES@valencia: Desplaçament curt a &l'esquerra durant la reproducció

en: Short Seek &Right During Playback
ca_ES@valencia: Desplaçament curt a &la dreta durant la reproducció

en: Long Seek Le&ft During Playback
ca_ES@valencia: Desplaçament llarg a &l'esquerra durant la reproducció

en: Long Seek Rig&ht During Playback
ca_ES@valencia: Desplaçament llarg a &la dreta durant la reproducció

en: &Toolbars
ca_ES@valencia: &Barres d'eines

note: i18n-hint: (verb)
en: Reset Toolb&ars
ca_ES@valencia: Reinicia les b&arres d'eines

en: Rendered all audio in track '%s'
ca_ES@valencia: S'ha renderitzat tot l'àudio de la pista «%s»

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
ca_ES@valencia: Renderitza

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
ca_ES@valencia: S'han mesclat i renderitzat %d pistes en una nova pista estèreo

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
ca_ES@valencia: S'han mesclat i renderitzat %d pistes en una nova pista mono

note: i18n-hint: One or more audio tracks have been panned
en: Panned audio track(s)
ca_ES@valencia: S'han panoramitzat les pistes d'àudio

en: Pan Track
ca_ES@valencia: Panoràmica de la pista

en: Start to &Zero
ca_ES@valencia: De l'inici fins al &zero

en: Start to &Cursor/Selection Start
ca_ES@valencia: De l'inici fins al començament de la selecció o del &cursor

en: Start to Selection &End
ca_ES@valencia: De l'inici fins al &final de la selecció

en: End to Cu&rsor/Selection Start
ca_ES@valencia: Des del final fins al començament de la selecció o del cu&rsor

en: End to Selection En&d
ca_ES@valencia: Des del final fins al final de la selecció

note: i18n-hint: In this and similar messages describing editing actions, the starting or ending points of tracks are re-"aligned" to other times, and the time selection may be "moved" too.  The first noun -- "start" in this example -- is the object of a verb (not of an implied preposition "from").
en: Aligned/Moved start to zero
ca_ES@valencia: Alinea o mou el començament a zero

en: Aligned start to zero
ca_ES@valencia: S'ha alineat el començament a zero

note: i18n-hint: This and similar messages give shorter descriptions of the aligning and moving editing actions
en: Align/Move Start
ca_ES@valencia: Alinea o mou el començament

en: Align Start
ca_ES@valencia: Alinea el començament

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
ca_ES@valencia: Alinea o mou el començament al principi de la selecció o del cursor

en: Aligned start to cursor/selection start
ca_ES@valencia: Alinea el començament al principi de la selecció o del cursor

en: Aligned/Moved start to selection end
ca_ES@valencia: Alinea o mou el començament al final de la selecció

en: Aligned start to selection end
ca_ES@valencia: Alinea el començament al final de la selecció

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
ca_ES@valencia: Alinea o mou el final al principi de la selecció o del cursor

en: Aligned end to cursor/selection start
ca_ES@valencia: Alinea el final al principi de la selecció o del cursor

en: Align/Move End
ca_ES@valencia: Alinea o mou el final

en: Align End
ca_ES@valencia: Alinea el final

en: Aligned/Moved end to selection end
ca_ES@valencia: Alinea o mou el final al final de la selecció

en: Aligned end to selection end
ca_ES@valencia: Alinea el final al final de la selecció

en: Aligned/Moved end to end
ca_ES@valencia: Alinea o mou el final al final

en: Aligned end to end
ca_ES@valencia: Alinea el final al final

en: Align/Move End to End
ca_ES@valencia: Alinea o mou el final al final

en: Align End to End
ca_ES@valencia: Alinea el final al final

en: Aligned/Moved together
ca_ES@valencia: S'han alineat o mogut conjuntament

en: Aligned together
ca_ES@valencia: S'han alineat conjuntament

en: Align/Move Together
ca_ES@valencia: S'han alineat o mogut conjuntament

en: Align Together
ca_ES@valencia: S'han alineat conjuntament

en: Synchronize MIDI with Audio
ca_ES@valencia: Sincronitza el MIDI amb l'àudio

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
ca_ES@valencia: S'estan sincronitzant el MIDI i les pistes d'àudio

en: Adjusted gain
ca_ES@valencia: S'ha ajustat el guany

en: Adjusted Pan
ca_ES@valencia: S'ha ajustat la panoràmica

en: Created new audio track
ca_ES@valencia: S'ha creat una nova pista d'àudio

en: New Track
ca_ES@valencia: Pista nova

en: Created new stereo audio track
ca_ES@valencia: S'ha creat una pista nova d'àudio estèreo

en: Created new label track
ca_ES@valencia: S'ha creat una pista d'etiquetes nova

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
ca_ES@valencia: Aquesta versió d'Audacity sols permet una sola pista per cada finestra del projecte.

en: Created new time track
ca_ES@valencia: S'ha creat una pista de temps nova

en: New sample rate (Hz):
ca_ES@valencia: Nova freqüència de mostreig (Hz):

en: The entered value is invalid
ca_ES@valencia: El valor que heu escrit no és vàlid

en: Resampling track %d
ca_ES@valencia: S'està canviant la freqüència de mostreig de la pista %d

en: Resampled audio track(s)
ca_ES@valencia: S'ha canviat freqüència de mostreig de les pistes d'àudio

en: Resample Track
ca_ES@valencia: Canvia la freqüència de mostreig de la pista

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
ca_ES@valencia: Seleccioneu com a mínim una pista d'àudio i una pista MIDI.

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
ca_ES@valencia: S'ha completat l'alineament: MIDI des de %.2f fins a %.2f segons, àudio des de %.2f fins a %.2f segons.

en: Sync MIDI with Audio
ca_ES@valencia: Sincronitza MIDI amb àudio

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
ca_ES@valencia: Hi ha hagut un error en l'alineament: entrada massa curta: MIDI des de %.2f fins a %.2f s, àudio des de %.2f fins a %.2f s.

en: Internal error reported by alignment process.
ca_ES@valencia: Error intern reportat pel procés d'alineament.

en: Tracks sorted by time
ca_ES@valencia: Pistes ordenades per temps

en: Sort by Time
ca_ES@valencia: Ordena per temps

en: Tracks sorted by name
ca_ES@valencia: Pistes ordenades per nom

en: Sort by Name
ca_ES@valencia: Ordena per nom

en: Can't delete track with active audio
ca_ES@valencia: No es pot eliminar una pista amb àudio actiu

en: Add &New
ca_ES@valencia: Afig-ne una &nova

en: &Mono Track
ca_ES@valencia: Pista &mono

en: &Stereo Track
ca_ES@valencia: Pista e&stèreo

en: &Label Track
ca_ES@valencia: Pista d'e&tiquetes

en: &Time Track
ca_ES@valencia: Pista de &temps

en: Mi&x
ca_ES@valencia: Mes&cla

en: Mix Stereo Down to &Mono
ca_ES@valencia: Mescla estèreo a &mono

en: Mi&x and Render
ca_ES@valencia: &Mescla i renderitza

en: Mix and Render to Ne&w Track
ca_ES@valencia: Mescla-ho i renderitza-ho en una no&va pista

en: &Resample...
ca_ES@valencia: Canvia la f&reqüència de mostreig...

en: Remo&ve Tracks
ca_ES@valencia: &Elimina pistes

en: M&ute/Unmute
ca_ES@valencia: Sil&encia/ deixa de silenciar

en: &Mute All Tracks
ca_ES@valencia: Si&lencia totes les pistes

en: &Unmute All Tracks
ca_ES@valencia: &Deixa de silenciar totes les pistes

en: &Pan
ca_ES@valencia: &Panoramització

en: &Left
ca_ES@valencia: &esquerra

en: Pan Left
ca_ES@valencia: Panoramització esquerra

en: &Right
ca_ES@valencia: &Dreta

en: Pan Right
ca_ES@valencia: Panoramització dreta

en: &Center
ca_ES@valencia: &Central

en: Pan Center
ca_ES@valencia: Panoramització central

en: &Align Tracks
ca_ES@valencia: &Alinea les pistes

en: &Align End to End
ca_ES@valencia: &Alinea el final al final

en: Align &Together
ca_ES@valencia: Alinea &conjuntament

en: &Move Selection with Tracks (on/off)
ca_ES@valencia: &Mou la selecció amb pistes (activat/desactivat)

en: Move Sele&ction and Tracks
ca_ES@valencia: Mou la sele&cció i les pistes

en: S&ort Tracks
ca_ES@valencia: &Ordena les pistes

en: By &Start Time
ca_ES@valencia: Per hora d'ini&ci

en: By &Name
ca_ES@valencia: Per &nom

en: Sync-&Lock Tracks (on/off)
ca_ES@valencia: Pistes de bloqueig de sincronització (activat/desactivat)

en: &Track
ca_ES@valencia: Pis&tes

en: Change P&an on Focused Track...
ca_ES@valencia: Canvia la panoramització de les pistes amb focus...

en: Pan &Left on Focused Track
ca_ES@valencia: Panoràmica a l'esquerra sobre la pista enfocada

en: Pan &Right on Focused Track
ca_ES@valencia: Panoràmica a dreta sobre la pista enfocada

en: Change Gai&n on Focused Track...
ca_ES@valencia: Canvia el guany en la pista enfocada...

en: &Increase Gain on Focused Track
ca_ES@valencia: Incrementa el guany en la pista enfocada

en: &Decrease Gain on Focused Track
ca_ES@valencia: &Reduïx el guany en la pista enfocada

en: Op&en Menu on Focused Track...
ca_ES@valencia: Obr&i el menú de la pista enfocada...

en: M&ute/Unmute Focused Track
ca_ES@valencia: Emm&udix o deixa d'emmudir la pista enfocada

en: &Solo/Unsolo Focused Track
ca_ES@valencia: Activa o desactiva el Solo en la pista enfocada

en: &Close Focused Track
ca_ES@valencia: Tan&ca la pista enfocada

en: Move Focused Track U&p
ca_ES@valencia: Mou la pista enfocada cap amu&nt

en: Move Focused Track Do&wn
ca_ES@valencia: Mou la pista enfocada cap a&vall

en: Move Focused Track to T&op
ca_ES@valencia: Mou la pista enfocada a la part superior

en: Move Focused Track to &Bottom
ca_ES@valencia: Mou la pista enfocada a la part inferior

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
ca_ES@valencia: S'està reproduint

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
ca_ES@valencia: Gravació

en: no label track
ca_ES@valencia: pista sense etiqueta

en: no label track at or below focused track
ca_ES@valencia: sense pista d'etiquetes en o sota la pista enfocada

en: no labels in label track
ca_ES@valencia: no hi ha etiquetes en la pista d'etiquetes

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
ca_ES@valencia: La gravació temporitzada no es pot utilitzar si hi ha més d'un projecte obert.
    
    Tanqueu qualsevol dels projectes addicionals i intente-ho de nou.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
ca_ES@valencia: La gravació temporitzada no es pot utilitzar mentre hi haja canvis sense guardar.
    
    Guardeu o tanqueu aquest projecte i intenteu-ho de nou.

en: Please select in a mono track.
ca_ES@valencia: Seleccioneu en una pista mono.

en: Please select at least %d channels.
ca_ES@valencia: Seleccioneu com a mínim %d canals.

en: Please select a time within a clip.
ca_ES@valencia: Seleccioneu un moment en un clip.

en: Pl&aying
ca_ES@valencia: Reproducció

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
ca_ES@valencia: Repr&odueix/ Para

en: Play/Stop and &Set Cursor
ca_ES@valencia: Reprodueix/para i &defineix la posició del cursor

en: &Pause
ca_ES@valencia: &Pausa

en: &Recording
ca_ES@valencia: G&avació

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
ca_ES@valencia: G&rava

en: &Append Record
ca_ES@valencia: &Annexa una gravació

en: Record &New Track
ca_ES@valencia: Grava pistes &noves

en: &Timer Record...
ca_ES@valencia: Gravació &temporitzada...

en: Punch and Rol&l Record
ca_ES@valencia: Gravació Punch and Rol&l

en: R&escan Audio Devices
ca_ES@valencia: Torna a &escanejar els dispositius d'àudio

en: Transport &Options
ca_ES@valencia: &Opcions de transport

en: Sound Activation Le&vel...
ca_ES@valencia: i&vell d'activació per so...

en: Sound A&ctivated Recording (on/off)
ca_ES@valencia: Gravació &activada per so (activada/desactivada)

en: Pinned Play/Record &Head (on/off)
ca_ES@valencia: Ca&pçal de reproducció/gravació fixat (activat/desactivat)

en: &Overdub (on/off)
ca_ES@valencia: D&oblatge (activat/desactivat)

en: So&ftware Playthrough (on/off)
ca_ES@valencia: Reprodueix &mentre es grava (activat/desactivat)

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
ca_ES@valencia: Ajustament a&utomàtic del nivell de gravació (activat/desactivat)

note: i18n-hint: (verb) Stop playing audio
en: Sto&p
ca_ES@valencia: &Para

en: Play &One Second
ca_ES@valencia: Reprodueix &un segon

en: Play to &Selection
ca_ES@valencia: Reprodueix fins la &selecció

en: Play &Before Selection Start
ca_ES@valencia: Reprodueix a&bans del començament de la selecció

en: Play Af&ter Selection Start
ca_ES@valencia: Reprodueix des&prés del començament de la selecció

en: Play Be&fore Selection End
ca_ES@valencia: Reprodueix a&bans de l'acabament de la selecció

en: Play Aft&er Selection End
ca_ES@valencia: Reprodueix des&prés de l'acabament de la selecció

en: Play Before a&nd After Selection Start
ca_ES@valencia: Reprodueix abans &i després del començament de la selecció

en: Play Before an&d After Selection End
ca_ES@valencia: Reprodueix abans &i després de l'acabament de la selecció

en: Play C&ut Preview
ca_ES@valencia: Reprodueix la vista prèvia al ret&all

note: i18n-hint: 'Normal Play-at-Speed' doesn't loop or cut preview.
en: &Play-at-Speed
ca_ES@valencia: Re&produeix a velocitat

en: Play C&ut Preview-at-Speed
ca_ES@valencia: Reprodueix la vista prèvia al ret&all a velocitat

en: Ad&just Playback Speed...
ca_ES@valencia: A&justa la velocitat de reproducció...

en: &Increase Playback Speed
ca_ES@valencia: &Augmenta la velocitat de reproducció

en: &Decrease Playback Speed
ca_ES@valencia: &Disminueix la velocitat de reproducció

en: &View
ca_ES@valencia: &Visualitza

en: Zoom &In
ca_ES@valencia: A&propa

en: Zoom &Normal
ca_ES@valencia: Zoom &normal

en: Zoom &Out
ca_ES@valencia: A&llunya

en: &Zoom to Selection
ca_ES@valencia: Fes &zoom a la selecció

en: Zoom &Toggle
ca_ES@valencia: &Activa/desactiva el zoom

en: Advanced &Vertical Zooming
ca_ES@valencia: Zoom &vertical avançat

en: T&rack Size
ca_ES@valencia: Mida de la &pista

en: &Fit to Width
ca_ES@valencia: &Ajusta a l'amplària

en: Fit to &Height
ca_ES@valencia: Ajusta a &l'alçària

en: &Collapse All Tracks
ca_ES@valencia: &Contrau totes les pistes

en: E&xpand Collapsed Tracks
ca_ES@valencia: E&xpandeix les pistes contretes

en: Sk&ip to
ca_ES@valencia: &Ves a

en: Selection Sta&rt
ca_ES@valencia: Ini&ci de la selecció

en: Skip to Selection Start
ca_ES@valencia: Ves al començament de la selecció

en: Skip to Selection End
ca_ES@valencia: Ves a l'acabament de la selecció

en: &Extra Menus (on/off)
ca_ES@valencia: Menú &extres (activat/desactivat)

en: &Show Clipping (on/off)
ca_ES@valencia: Mo&stra l'escapçament (activat/desactivat)

en: Show Effects Rack
ca_ES@valencia: Mostra el tauler d'efectes

en: &Window
ca_ES@valencia: &Finestra

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make (the current * window) shrink to an icon on the dock
en: &Minimize
ca_ES@valencia: &Minimitza

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make all project * windows un-hidden
en: &Bring All to Front
ca_ES@valencia: &Porta tot al davant

note: i18n-hint: Shrink all project windows to icons on the Macintosh tooldock
en: Minimize All Projects
ca_ES@valencia: Minimitza tots els projectes

en: Batch
ca_ES@valencia: Lots

en: Preferences for Batch
ca_ES@valencia: Preferències dels lots

en: Behaviors
ca_ES@valencia: Comportaments

en: &Don't apply effects in batch mode
ca_ES@valencia: &No apliques els efectes quan estigues en mode de lots

en: Devices
ca_ES@valencia: Dispositius

en: Preferences for Device
ca_ES@valencia: Preferències del dispositiu

note: i18n-hint: (noun)
en: &Host:
ca_ES@valencia: &Amfitrió:

en: Using:
ca_ES@valencia: S'està utilitzant:

en: Playback
ca_ES@valencia: Reproducció

en: &Device:
ca_ES@valencia: &Dispositiu:

en: De&vice:
ca_ES@valencia: Dis&positiu:

en: Cha&nnels:
ca_ES@valencia: Ca&nals:

en: Latency
ca_ES@valencia: Latència

en: milliseconds
ca_ES@valencia: mil·lisegons

en: &Buffer length:
ca_ES@valencia: Mida de la memòria intermèdia:

en: &Latency compensation:
ca_ES@valencia: Compensació de la &latència:

en: No audio interfaces
ca_ES@valencia: Sense interfícies d'àudio

en: No devices found
ca_ES@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu

en: 2 (Stereo)
ca_ES@valencia: 2 (Estèreo)

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
ca_ES@valencia: Directoris

en: Preferences for Directories
ca_ES@valencia: Preferències dels directoris

en: Temporary files directory
ca_ES@valencia: Directori per a fitxers temporals

en: &Location:
ca_ES@valencia:  &Ubicació:

en: Choose a location to place the temporary directory
ca_ES@valencia: Trieu la ubicació del directori temporal

en: unavailable - above location doesn't exist
ca_ES@valencia: no està disponible - No existeix aquesta ubicació

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
ca_ES@valencia: El directori %s no és adequat (existeix el risc que siga netejat)

en: Directory %s is not writable
ca_ES@valencia: No es pot escriure al directori %s

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
ca_ES@valencia: Els canvis en el directori temporal tindran efecte en reiniciar l'Audacity

en: Temp Directory Update
ca_ES@valencia: Actualització del directori temporal

en: Preferences for Effects
ca_ES@valencia: Preferències dels efectes

en: Sorted by Effect Name
ca_ES@valencia: S'ha ordenat pel nom de l'efecte

en: Sorted by Publisher and Effect Name
ca_ES@valencia: S'ha ordenat pel nom de l'efecte i l'editor

en: Sorted by Type and Effect Name
ca_ES@valencia: S'ha ordenat pel tipus i nom de l'efecte

en: Grouped by Publisher
ca_ES@valencia: S'ha agrupat per editor

en: Grouped by Type
ca_ES@valencia: S'ha agrupat per tipus

en: Enable Effects
ca_ES@valencia: Habilita els efectes

en: Effect Options
ca_ES@valencia: Opcions de l'efecte

en: S&ort or Group:
ca_ES@valencia: &Ordena per grup:

en: &Maximum effects per group (0 to disable):
ca_ES@valencia: Nombre &màxim d'efectes per grup (0 per inhabilitar-ho):

en: Plugin Options
ca_ES@valencia: Opcions del connector

en: Check for updated plugins when Audacity starts
ca_ES@valencia: Comprova si hi ha actualitzacions quan comence Audacity

en: Rescan plugins next time Audacity is started
ca_ES@valencia: Torna a escanejar els connectors la propera vegada que s'inicie Audacity

en: Instruction Set
ca_ES@valencia: Conjunt d'instruccions

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
ca_ES@valencia: &Utilitza SSE/SSE2/.../AVX

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
ca_ES@valencia: Importació ampliada

en: Preferences for ExtImport
ca_ES@valencia: Preferències de la Importació Ampliada

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
ca_ES@valencia: Primer intenteu utilitzar el filtre en el diàleg OpenFile

en: Rules to choose import filters
ca_ES@valencia: Regles per a triar els filtres d'importació

en: File extensions
ca_ES@valencia: Extensions de fitxer

en: Mime-types
ca_ES@valencia: Tipus MIME

en: Importer order
ca_ES@valencia: Ordenació dels importadors

en: Move rule &up
ca_ES@valencia: Mou el regle a&munt

en: Move rule &down
ca_ES@valencia: Mou el regle &avall

en: Move f&ilter up
ca_ES@valencia: Mou el f&iltre amunt

en: Move &filter down
ca_ES@valencia: Mou el &filtre avall

en: &Add new rule
ca_ES@valencia: &Afig un regle nou

en: De&lete selected rule
ca_ES@valencia: E&limina el regle seleccionat

en: Unused filters:
ca_ES@valencia: Filtres no utilitzats:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
ca_ES@valencia: Hi ha caràcters d'espai (espais, salts de línia, tabuladors o retorns de carro) en un dels elements. Aquests caràcters podrien trencar la cerca per patrons. A no ser que sabeu exactament què esteu fent, és recomanable que elimineu aquests espais en blanc. Voleu que Audacity netege els espais en blanc?

en: Spaces detected
ca_ES@valencia: Espais destectats

en: Do you really want to delete selected rule?
ca_ES@valencia: Voleu eliminar el regle seleccionat?

en: Rule deletion confirmation
ca_ES@valencia: Confirmació de la supressió del criteri

en: Ext Import
ca_ES@valencia: Importació ampliada

en: Preferences for GUI
ca_ES@valencia: Preferències d'IGU (GUI)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
ca_ES@valencia: 36 dB (marge estret de valors, per a editar sons amb molta amplitud)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
ca_ES@valencia: -48 dB (marge PCM de mostres de 8 bits)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
ca_ES@valencia: -60 dB (marge PCM de mostres de 10 bits)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
ca_ES@valencia: -60 dB (marge PCM de mostres de 10 bits)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
ca_ES@valencia: -145 dB (marge PCM de mostres de 24 bits)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
ca_ES@valencia: -96 dB (marge PCM mostres de 16 bits)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
ca_ES@valencia: -120 dB (límit aproximat de percepció de l'oïda humana)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
ca_ES@valencia: -145 dB (marge PCM de mostres de 24 bits)

en: From Internet
ca_ES@valencia: D'Internet

en: Display
ca_ES@valencia: Pantalla

en: &Language:
ca_ES@valencia: &Idioma:

en: Location of &Manual:
ca_ES@valencia: Ubicació del &manual:

en: Th&eme:
ca_ES@valencia: T&ema:

en: Meter dB &range:
ca_ES@valencia: Mesura el rang de dB:

en: Show 'How to Get &Help' at launch
ca_ES@valencia: Mostra «Com obtindre &ajuda» en iniciar

en: Show e&xtra menus
ca_ES@valencia: Mostra els menús e&xtra

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
ca_ES@valencia: Mostra l'e&stil alternatiu (Mac vs PC)

en: &Beep on completion of longer activities
ca_ES@valencia: &Fes «bip» quan es complete una acció de llarga durada

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
ca_ES@valencia: Con&serva les etiquetes si la selecció s'ajusta a una etiqueta

en: B&lend system and Audacity theme
ca_ES@valencia: Com&bina l'aparença del sistema i d'Audacity

note: i18n-hint: RTL stands for 'Right to Left'
en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
ca_ES@valencia: Utilitza sobretot distribucions d'esquerra a dreta amb llenguatges RTL

en: Show Scrub Ruler
ca_ES@valencia: Mostra el regle de rastreig

en: Language "%s" is unknown
ca_ES@valencia: No es coneix la llengua «%s»

en: GUI
ca_ES@valencia: IGU (GUI)

en: Import / Export
ca_ES@valencia: Importa / Exporta

en: Preferences for ImportExport
ca_ES@valencia: Preferències d'ImportacióExportació

en: &Mix down to Stereo or Mono
ca_ES@valencia: &Mescla a estèreo o a mono

en: &Use Advanced Mixing Options
ca_ES@valencia: &Utilitza les opcions de mescla avançades

en: &Seconds
ca_ES@valencia: &Segons

en: &Beats
ca_ES@valencia: &Pulsacions

en: When exporting tracks to an audio file
ca_ES@valencia: En exportar les pistes a un fitxer d'àudio

en: S&how Metadata Tags editor before export
ca_ES@valencia: Mo&stra l'editor d'etiquetes de metadades abans de l'exportació

note: i18n-hint 'blank space' is space on the tracks with no audio in it
en: &Ignore blank space at the beginning
ca_ES@valencia: &Ignora els silencis al començament

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
ca_ES@valencia: Els fitxers Allegro (.gro) exportats guarden el temps com a:

en: IMPORT EXPORT
ca_ES@valencia: IMPORTA EXPORTA

note: i18n-hint: as in computer keyboard (not musical!)
en: Keyboard
ca_ES@valencia: Teclat

en: Preferences for KeyConfig
ca_ES@valencia: Preferències de ConfTeclat

en: Keyboard preferences currently unavailable.
ca_ES@valencia: Les preferències del teclat no estan disponibles en aquest moment.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
ca_ES@valencia: Obri un nou projecte per a modificar les dreceres del teclat.

en: &Hotkey:
ca_ES@valencia: &Drecera de teclat:

en: Key Bindings
ca_ES@valencia: Assignacions de tecles

en: View by:
ca_ES@valencia: Visualitza per:

en: &Tree
ca_ES@valencia: &Arbre

en: &Name
ca_ES@valencia: &Nom

en: &Key
ca_ES@valencia: &Clau

en: View by tree
ca_ES@valencia: Vista d'arbre

en: View by name
ca_ES@valencia: Visualitza per nom

en: View by key
ca_ES@valencia: Visualitza per clau

en: Searc&h:
ca_ES@valencia: Busc&a:

en: Bindings
ca_ES@valencia: Vinculacions

en: Short cut
ca_ES@valencia: Drecera

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
ca_ES@valencia: &Estableix

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
ca_ES@valencia: Nota: Prement Cmd+Q es tancarà el programa. Totes les altres tecles són vàlides.

en: &Import...
ca_ES@valencia: &Importa...

en: &Defaults
ca_ES@valencia: Valors per &defecte

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
ca_ES@valencia: Seleccioneu un fitxer XML amb les dreceres de teclat d'Audacity...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en importar les dreceres del teclat

en: Loaded %d keyboard shortcuts
ca_ES@valencia: S'han carregat %d dreceres de teclat

en: Loading Keyboard Shortcuts
ca_ES@valencia: S'estan carregant les dreceres de teclat

en: Export Keyboard Shortcuts As:
ca_ES@valencia: Anomena i exporta les dreceres del teclat:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
ca_ES@valencia: S'ha produït un error en exportar les dreceres del teclat

en: You may not assign a key to this entry
ca_ES@valencia: No podeu assignar una tecla a aquesta entrada

en: You must select a binding before assigning a shortcut
ca_ES@valencia: He de seleccionar una vinculació abans d'assignar una drecera

en: Key Config
ca_ES@valencia: Conf. Teclat

en: Preferences for Library
ca_ES@valencia: Preferències de la biblioteca

en: LAME MP3 Export Library
ca_ES@valencia: Biblioteca d'exportació LAME MP3

en: MP3 Library Version:
ca_ES@valencia: Versió de la biblioteca MP3:

en: FFmpeg Import/Export Library
ca_ES@valencia: Biblioteca d'importació/exportació de FFmpeg

en: No compatible FFmpeg library was found
ca_ES@valencia: No s'ha trobat cap biblioteca FFmpeg compatible

en: FFmpeg Library Version:
ca_ES@valencia: Versió de la biblioteca FFmpeg:

en: FFmpeg Library:
ca_ES@valencia: Biblioteca FFmpeg:

en: Loca&te...
ca_ES@valencia: Locali&tza...

en: Dow&nload
ca_ES@valencia: Desca&rrega

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
ca_ES@valencia: Audacity ha detectat biblioteques FFmeg vàlides de forma automàtica.
    Encara voleu localitzar-les de forma manual?

en: Library
ca_ES@valencia: Biblioteques

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
ca_ES@valencia: Dispositius MIDI

en: Preferences for MidiIO
ca_ES@valencia: Preferències de MidiIO

en: No MIDI interfaces
ca_ES@valencia: Sense interfícies MIDI

en: Using: PortMidi
ca_ES@valencia: S'està utilitzant un PortMIDI

en: MIDI Synth L&atency (ms):
ca_ES@valencia: Latència del sintonitzador MIDI (ms):

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
ca_ES@valencia: La latència del sintetitzador MIDI ha de ser un nombre enter

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
ca_ES@valencia: Mòduls

en: Preferences for Module
ca_ES@valencia: Preferències del mòdul

en: These are experimental modules. Enable them only if you've read the Audacity Manual
    and know what you are doing.
ca_ES@valencia: Hi ha mòduls experimentals. Habiliteu-los sols si heu llegit el manual d'Audacity
    i sabeu què esteu fent.

en: Changes to these settings only take effect when Audacity starts up.
ca_ES@valencia: Els canvis en el directori temporal tindran efecte en reiniciar l'Audacity.

en: Ask
ca_ES@valencia: Pregunta-m'ho

en: Failed
ca_ES@valencia: Ha fallat

en: No modules were found
ca_ES@valencia: No s'ha trobat cap mòdul

en: Module
ca_ES@valencia: Mòdul

en: Mouse
ca_ES@valencia: Ratolí

en: Preferences for Mouse
ca_ES@valencia: Preferències del ratolí

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
ca_ES@valencia: Vinculacions del ratolí (valors predeterminats, no configurable)

en: Tool
ca_ES@valencia: Eina

en: Command Action
ca_ES@valencia: Acció d'ordre

en: Buttons
ca_ES@valencia: Botons

en: Left-Click
ca_ES@valencia: Clic amb el botó esquerre

en: Set Selection Point
ca_ES@valencia: Estableix el punt de selecció

en: Left-Drag
ca_ES@valencia: Arrossegament amb el botó esquerre

en: Set Selection Range
ca_ES@valencia: Estableix el rang de selecció

en: Shift-Left-Click
ca_ES@valencia: Maj+clic esquerre

en: Extend Selection Range
ca_ES@valencia: Amplia l'abast de la selecció

en: Left-Double-Click
ca_ES@valencia: Doble clic esquerre

en: Select Clip or Entire Track
ca_ES@valencia: Selecciona un clip o una pista sencera

en: Wheel-Rotate
ca_ES@valencia: Roda del ratolí

en: Change scrub speed
ca_ES@valencia: Canvia la velocitat de rastreig

en: Zoom in on Point
ca_ES@valencia: Apropa en un punt

en: Zoom in on a Range
ca_ES@valencia: Apropa en un rang

en: same as right-drag
ca_ES@valencia: el mateix que arrossegament a la dreta

en: Right-Click
ca_ES@valencia: Clic amb el botó dret

en: Zoom out one step
ca_ES@valencia: Allunya un pas

en: Right-Drag
ca_ES@valencia: Arrossegament amb el botó dret

en: same as left-drag
ca_ES@valencia: el mateix que arrossegament a l'esquerra

en: Shift-Drag
ca_ES@valencia: Majúscules+Arrossega

en: Zoom out on a Range
ca_ES@valencia: Allunya en un rang

en: Middle-Click
ca_ES@valencia: Clic del mig

en: Zoom default
ca_ES@valencia: Zoom per defecte

en: Move clip left/right or between tracks
ca_ES@valencia: Mou el clip a la dreta, a l'esquerra o entre les pistes

en: Shift-Left-Drag
ca_ES@valencia: Maj+Arrossegament a l'esquerra

en: Move all clips in track left/right
ca_ES@valencia: Desplaça tots els clips en una pista a la dreta o a l'esquerra

en: -Left-Drag
ca_ES@valencia: -Arrossegament amb el botó esquerre

en: Move clip up/down between tracks
ca_ES@valencia: Mou el clip amunt o avall entre pistes

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Change Amplification Envelope
ca_ES@valencia: Canvia l'envolupant d'amplificació

en: Pencil
ca_ES@valencia: Llapis

en: Change Sample
ca_ES@valencia: Canvia la mostra

en: Alt-Left-Click
ca_ES@valencia: Alt+clic esquerre

en: Smooth at Sample
ca_ES@valencia: Suavitza a la mostra

en: Change Several Samples
ca_ES@valencia: Canvia diverses mostres

en: Change ONE Sample only
ca_ES@valencia: Canvia només UNA mostra

en: Multi
ca_ES@valencia: Diverses

en: same as select tool
ca_ES@valencia: el mateix que l'eina de seleccionar

en: same as zoom tool
ca_ES@valencia: el mateix que l'eina de zoom

en: Any
ca_ES@valencia: Qualsevol

en: Scroll tracks up or down
ca_ES@valencia: Desplaça les pistes amunt o avall

en: Shift-Wheel-Rotate
ca_ES@valencia: Majúscules+Roda del ratolí

en: Scroll waveform
ca_ES@valencia: Desplaça l'ona

en: -Wheel-Rotate
ca_ES@valencia: -Roda del ratolí

en: Zoom waveform in or out
ca_ES@valencia: Apropa o allunya l'ona

en: -Shift-Wheel-Rotate
ca_ES@valencia: Majúscules+Roda del ratolí

en: Vertical Scale Waveform (dB) range
ca_ES@valencia: Rang (dB) en forma d'ona vertical

en: Preferences for Playback
ca_ES@valencia: Preferències de reproducció

en: Effects Preview
ca_ES@valencia: Previsualització d'efectes

en: &Length:
ca_ES@valencia: &Llargària:

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
ca_ES@valencia: Previsualitza el tall

en: &Before cut region:
ca_ES@valencia: A&bans de la zona retallada:

en: &After cut region:
ca_ES@valencia: D&esprés de la zona retallada:

en: Seek Time when playing
ca_ES@valencia: Desplaçament temporal mentre es reprodueix

en: &Short period:
ca_ES@valencia: Període &curt:

en: Lo&ng period:
ca_ES@valencia: Període &llarg:

en: &Vari-Speed Play
ca_ES@valencia: Reproducció &Vari-Speed

en: &Micro-fades
ca_ES@valencia: &Microfoses

en: Always scrub un&pinned
ca_ES@valencia: Rastreja sem&pre sense fixar

en: Audacity Preferences
ca_ES@valencia: Preferències d'Audacity

en: Category
ca_ES@valencia: Categoria

en: Preferences for Quality
ca_ES@valencia: Preferències de qualitat

en: Other...
ca_ES@valencia: Altres...

en: Sampling
ca_ES@valencia: Mostreig

en: Default Sample &Rate:
ca_ES@valencia: &Freqüència de mostreig per defecte:

en: Default Sample &Format:
ca_ES@valencia: &Format per defecte de les mostres:

en: Real-time Conversion
ca_ES@valencia: Conversió en temps real

en: Sample Rate Con&verter:
ca_ES@valencia: Convertidor de la freqüència de mostreig:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: &Dither:
ca_ES@valencia: &Tramat:

en: High-quality Conversion
ca_ES@valencia: Conversió d'alta qualitat

en: Sample Rate Conver&ter:
ca_ES@valencia: Conver&tidor de la freqüència de mostreig:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
ca_ES@valencia: Tra&mat:

en: Preferences for Recording
ca_ES@valencia: Preferències de gravació

en: Play &other tracks while recording (overdub)
ca_ES@valencia: Reprodueix &altres pistes mentre s'enregistra (overdub)

en: Use &hardware to play other tracks
ca_ES@valencia: Utilitza el &maquinari per a reproduir altres pistes

en: &Software playthrough of input
ca_ES@valencia: Reproducció de l'entrada a través del programari

en: Record on a new track
ca_ES@valencia: Grava en una nova pista

note: i18n-hint: Dropout is a loss of a short sequence audio sample data from the recording
en: Detect dropouts
ca_ES@valencia: Detecta les pèrdues

en: Sound Activated Recording
ca_ES@valencia: Gravació activada per so

en: Le&vel (dB):
ca_ES@valencia: Ni&vell (dB):

note: i18n-hint: start of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: Name newly recorded tracks
ca_ES@valencia: Anomena les pistes gravades recentment

note: i18n-hint: end of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: With:
ca_ES@valencia: Amb:

en: Custom Track &Name
ca_ES@valencia: &Nom de la pista personalitzat

en: Custom name text
ca_ES@valencia: Text del nom personaitzat

en: Recorded_Audio
ca_ES@valencia: _Àudio enregistrat

en: &Track Number
ca_ES@valencia: Número de pis&ta

en: System &Date
ca_ES@valencia: &Data del sistema

en: System T&ime
ca_ES@valencia: &Hora del sistema

en: Automated Recording Level Adjustment
ca_ES@valencia: Ajustament automàtic del nivell de gravació

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
ca_ES@valencia: Habilita l'ajustament automàtic del nivell de gravació.

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
ca_ES@valencia: Valor màxim a aconseguir:

en: Within:
ca_ES@valencia: En:

en: Analysis Time:
ca_ES@valencia: Temps d'anàlisi:

en: milliseconds (time of one analysis)
ca_ES@valencia: mil·lisegons (temps d'una anàlisi)

en: Number of consecutive analysis:
ca_ES@valencia: Nombre d'anàlisis consecutives:

en: 0 means endless
ca_ES@valencia: 0 significa infinits

en: Punch and Roll Recording
ca_ES@valencia: Gravació Punch and Roll

en: Cross&fade:
ca_ES@valencia: &Fosa de transició:

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
ca_ES@valencia: Període

en: Frequencies
ca_ES@valencia: Freqüències

note: i18n-hint: the Reassignment algorithm for spectrograms
en: Reassignment
ca_ES@valencia: Reassignament

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
ca_ES@valencia: To (EAC)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
ca_ES@valencia: La freqüència màxima ha de ser de 100 Hz o superior

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
ca_ES@valencia: La freqüència mínima ha de ser d'almenys 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
ca_ES@valencia: La freqüència mínima ha de ser menor que la màxima

en: The range must be at least 1 dB
ca_ES@valencia: L'interval ha de ser d'almenys 1 dB

en: The frequency gain cannot be negative
ca_ES@valencia: El guany de freqüència no pot ser negatiu

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
ca_ES@valencia: El guany de freqüència no pot ser major de 60 dB/dec

en: Spectrogram Settings
ca_ES@valencia: Configuració de l'espectograma

en: Spectrograms
ca_ES@valencia: Espectrogrames

en: Preferences for Spectrum
ca_ES@valencia: Preferències de l'espectre

note: i18n-hint: use is a verb
en: &Use Preferences
ca_ES@valencia: &Utilitza les prefrències

en: Mi&n Frequency (Hz):
ca_ES@valencia: Freqüència mí&n. (Hz):

en: Ma&x Frequency (Hz):
ca_ES@valencia: Freqüència Ma&x. (Hz):

en: &Gain (dB):
ca_ES@valencia: &Guany (dB):

en: &Range (dB):
ca_ES@valencia: Inte&rval (dB):

en: High &boost (dB/dec):
ca_ES@valencia: Alt increment (dB/dec):

en: Algorithm
ca_ES@valencia: Algoritme

en: Window &size:
ca_ES@valencia: &Mida de la finestra:

en: 8 - most wideband
ca_ES@valencia: 8 - banda més ampla

en: 1024 - default
ca_ES@valencia: 1024 - per defecte

en: 32768 - most narrowband
ca_ES@valencia: 32768 - banda més estreta

en: Window &type:
ca_ES@valencia: &Tipus de finestra:

en: Ena&ble Spectral Selection
ca_ES@valencia: Ha&bilita la selecció espectral

en: Show a grid along the &Y-axis
ca_ES@valencia: Mostra una graella al llarg de l'eix &Y

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
ca_ES@valencia: Localitza notes FFT

en: Minimum Amplitude (dB):
ca_ES@valencia: Amplitud mínima (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
ca_ES@valencia: Nombre màx. de notes (1..128):

en: &Find Notes
ca_ES@valencia: &Localitza notes

en: &Quantize Notes
ca_ES@valencia: &Quantitza les notes

en: Global settings
ca_ES@valencia: Configuració general

en: Ena&ble spectral selection
ca_ES@valencia: Ha&bilita la selecció espectral

en: The maximum frequency must be an integer
ca_ES@valencia: La freqüència màxima ha de ser un nombre enter

en: The minimum frequency must be an integer
ca_ES@valencia: La freqüència mínima ha de ser un nombre enter

en: The gain must be an integer
ca_ES@valencia: El guany ha de ser un nombre enter

en: The range must be a positive integer
ca_ES@valencia: L'interval ha de ser un nombre enter positiu

en: The frequency gain must be an integer
ca_ES@valencia: El guany de freqüència ha de ser un nombre enter

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
ca_ES@valencia: L'amplitud mínima (dB) ha de ser un nombre enter

en: The maximum number of notes must be an integer
ca_ES@valencia: El nombre màxim de notes ha de ser un nombre enter

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
ca_ES@valencia: El nombre màxim de notes ha d'estar dins l'interval 1..128

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
ca_ES@valencia: Tema

en: Preferences for Theme
ca_ES@valencia: Preferències del tema

en: Info
ca_ES@valencia: Informació

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
    
    (Only the Transport Toolbar and the colors on the wavetrack are currently affected, even
    though the image file shows other icons too.)
ca_ES@valencia: L'ús dels temes és una funcionalitat experimental.
    
    Per a provar-la feu clic a «Guarda la memòria cau del tema" i després busqueu i modifiqueu les imatges i els colors
     a ImageCacheVxx.png mitjançant un editor d'imatges com ara el Gimp.
    
    Feu clic a «Carrega la memòria cau del tema" per a carregar els canvis fets en les imatges i els colors en Audacity.
    
    [Només la barra d'eines de transport i els colors de les pistes de so es veuran afectats pels canvis, encara que
    al fitxer que conté la imatge mostre també altres icones.]

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
ca_ES@valencia: Si guardeu i carregueu els fitxers individuals del tema us obligueu a utilitzar un fitxer individual per a cada imatge, però és
    la mateixa idea.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
ca_ES@valencia: Memòria cau del tema - Imatges i& color

en: Save Theme Cache
ca_ES@valencia: Guarda la memòria cau del tema

en: Load Theme Cache
ca_ES@valencia: Carrega la memòria cau del tema

en: Individual Theme Files
ca_ES@valencia: Fitxers individuals del tema

en: Save Files
ca_ES@valencia: Guarda els fitxers

en: Load Files
ca_ES@valencia: Carrega els fitxers

note: i18n-hint: i.e. the behaviors of tracks
en: Tracks Behaviors
ca_ES@valencia: Comportaments de les pistes

en: Preferences for TracksBehaviors
ca_ES@valencia: Preferències dels ComportamentsdePistes

en: Multi-track
ca_ES@valencia: Multipista

en: &Select all audio, if selection required
ca_ES@valencia: &Selecciona tot l'àudio, si cal fer una selecció

note: i18n-hint: Cut-lines are lines that can expand to show the cut audio.
en: Enable cut &lines
ca_ES@valencia: Habilita el tall de &línies

en: Enable &dragging selection edges
ca_ES@valencia: Habilita l'&arrossegament de les vores de la selecció

en: Editing a clip can &move other clips
ca_ES@valencia: En editar un clip no es pot &moure un altre

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
ca_ES@valencia: «Canvia la pista activa» va passant &cíclicament per totes les pistes

en: &Type to create a label
ca_ES@valencia: &Teclegeu per a crear una etiqueta

en: Use dialog for the &name of a new label
ca_ES@valencia: Utilitza el quadre de diàleg per al nom de l'etiqueta nova

en: Enable scrolling left of &zero
ca_ES@valencia: Habilita el desplaçament a l'esquerra del zero

en: Advanced &vertical zooming
ca_ES@valencia: Apropament &vertical avançat

en: Solo &Button:
ca_ES@valencia: &Botó de solo:

en: Waveform
ca_ES@valencia: Forma d'ona

en: Spectrogram
ca_ES@valencia: Espectrograma

en: Connect dots
ca_ES@valencia: Punts connectats

en: Stem plot
ca_ES@valencia: Diagrama de tija i fulles

en: Fit to Width
ca_ES@valencia: Ajusta a l'amplària

en: Zoom to Selection
ca_ES@valencia: Fes &zoom a la selecció

en: Zoom Default
ca_ES@valencia: Zoom per defecte

en: Minutes
ca_ES@valencia: Minuts

en: Seconds
ca_ES@valencia: Segons

en: 5ths of Seconds
ca_ES@valencia: 5ns de segon

en: 10ths of Seconds
ca_ES@valencia: 10ns de segon

en: 20ths of Seconds
ca_ES@valencia: 20ns de segon

en: 50ths of Seconds
ca_ES@valencia: 50ns de segon

en: 100ths of Seconds
ca_ES@valencia: 100ns de segon

en: 500ths of Seconds
ca_ES@valencia: 500ns de segon

en: MilliSeconds
ca_ES@valencia: Mil·lisegons

en: Samples
ca_ES@valencia: M

en: 4 Pixels per Sample
ca_ES@valencia: 4 píxels per mostra

en: Max Zoom
ca_ES@valencia: Ampliació màx.

en: Preferences for Tracks
ca_ES@valencia: Preferències de les pistes

en: Auto-&fit track height
ca_ES@valencia: &Ajusta de manera automàtica l'alçària de la pista

en: Use &half-wave display when collapsed
ca_ES@valencia: Utilitza la visualització de &mitja ona quan es redueix

en: &Pinned Recording/Playback head
ca_ES@valencia: Capçal de reproducció/gravació &fixat

en: A&uto-scroll if head unpinned
ca_ES@valencia: Desplaça a&utomàticament si el capçal no està fixat

en: Pinned &head position
ca_ES@valencia: S'ha fixat la posició del &capçal

en: Default &view mode:
ca_ES@valencia: Mode de &visualització per defecte:

en: Display &samples:
ca_ES@valencia: Visualitza les mo&stres:

en: Default audio track &name:
ca_ES@valencia: &Nom de la pista d'àudio per defecte:

note: i18n-hint: The default name for an audio track.
en: Audio Track
ca_ES@valencia: Pista d'àudio

en: Zoom Toggle
ca_ES@valencia: Activa/desactiva el zoom

en: Preset 1:
ca_ES@valencia: Valor predefinit 1:

en: Preset 2:
ca_ES@valencia: Valor predefinit 2:

en: Warnings
ca_ES@valencia: Advertències

en: Preferences for Warnings
ca_ES@valencia: Preferències de les advertències

en: Show Warnings/Prompts for
ca_ES@valencia: Mostra les advertències

en: Saving &projects
ca_ES@valencia: S'estan guardant els &projectes

en: Saving &empty project
ca_ES@valencia: S'estan guardant els projectes &buits

en: Mixing down to &mono during export
ca_ES@valencia: S'està mesclant a mono durant l'exportació

en: Mixing down to &stereo during export
ca_ES@valencia: S'està mesclant a estèreo durant l'exportació

en: Mixing down on export (&Custom FFmpeg or external program)
ca_ES@valencia: S'està mesclant en l'exportació (FFmeg &personalitzat o programa extern)

note: i18n-hint: A waveform is a visual representation of vibration
en: Waveforms
ca_ES@valencia: Formes d'ona

en: Preferences for Waveforms
ca_ES@valencia: Preferències de les formes d'ona

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Stopped
ca_ES@valencia: S'ha parat

en: Pause
ca_ES@valencia: Pausa

en: Skip to Start
ca_ES@valencia: Ves a l'inici

en: Skip to End
ca_ES@valencia: Ves al final

en: Record New Track
ca_ES@valencia: Grava una pista nova

en: Append Record
ca_ES@valencia: Annexa una gravació

en: Select to End
ca_ES@valencia: Selecciona fins al final

en: Select to Start
ca_ES@valencia: Selecciona fins a l'inici

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
ca_ES@valencia: &Transporta la barra d'eines

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
ca_ES@valencia: Dispositiu de reproducció

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
ca_ES@valencia: Dispositiu de gravació

en: Audio Host
ca_ES@valencia: Amfitrió d'àudio

en: Recording Channels
ca_ES@valencia: Canals de gravació

en: 1 (Mono) Recording Channel
ca_ES@valencia: 1 canal de gravació (Mono)

en: 2 (Stereo) Recording Channels
ca_ES@valencia: 2 canals de gravació (Estèreo)

en: Select Recording Device
ca_ES@valencia: Seleccioneu el dispositiu de gravació

en: Select Playback Device
ca_ES@valencia: Seleccioneu el dispositiu de reproducció

en: Select Audio Host
ca_ES@valencia: Seleccioneu l'amfitrió d'àudio

en: Select Recording Channels
ca_ES@valencia: Seleccioneu els canals de gravació

en: Device information is not available.
ca_ES@valencia: La informació del dispositiu no està disponible.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines del &dispositiu

en: Cut selection
ca_ES@valencia: Retalla la selecció

en: Copy selection
ca_ES@valencia: Copia la selecció

en: Trim audio outside selection
ca_ES@valencia: Retalla l'àudio que estiga fora de la selecció

en: Silence audio selection
ca_ES@valencia: Silencia la selecció d'àudio

en: Sync-Lock Tracks
ca_ES@valencia: Bloqueja la sincronització de les pistes

en: Zoom In
ca_ES@valencia: Apropa

en: Zoom Out
ca_ES@valencia: Allunya

en: Fit selection to width
ca_ES@valencia: Ajusta la selecció a l'amplària

en: Fit project to width
ca_ES@valencia: Ajusta el projecte a l'amplària

en: Open Effects Rack
ca_ES@valencia: Obri el tauler d'efectes

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
ca_ES@valencia: &Edita la barra d'eines

en: Combined Meter
ca_ES@valencia: Mesurador combinat

en: Recording Meter
ca_ES@valencia: Mesurador de gravació

en: Playback Meter
ca_ES@valencia: Mesurador de reproducció

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
ca_ES@valencia: Mesurador-Gravació

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
ca_ES@valencia: Mesurador-Reproducció

en: Playback Level
ca_ES@valencia: Nivell de reproducció

en: Recording Level
ca_ES@valencia: Nivell de gravació

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the recording level meters
en: &Recording Meter Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines del mesurador de g&ravació

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the playback level meter
en: &Playback Meter Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines del mesurador de re&producció

en: Recording Volume
ca_ES@valencia: Volum de gravació

en: Playback Volume
ca_ES@valencia: Volum de reproducció

en: Recording Volume: %.2f
ca_ES@valencia: Volum de gravació: %.2f

en: Recording Volume (Unavailable; use system mixer.)
ca_ES@valencia: Volum de gravació (no disponible; utilitzeu el mesclador del sistema.)

en: Playback Volume (Unavailable; use system mixer.)
ca_ES@valencia: Volum de reproducció (no disponible; utilitzeu el mesclador del sistema.)

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the mixer
en: Mi&xer Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines del me&sclador

en: Seek
ca_ES@valencia: Busca

en: Scrub Ruler
ca_ES@valencia: Regle de rastreig

en: Scrubbing
ca_ES@valencia: Rastreig

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Stop Scrubbing
ca_ES@valencia: Para el rastreig

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Start Scrubbing
ca_ES@valencia: Comença el rastreig

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Stop Seeking
ca_ES@valencia: Para el rastreig

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Start Seeking
ca_ES@valencia: Comença el rastreig

en: Hide Scrub Ruler
ca_ES@valencia: Amaga el regle de rastreig

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that enables Scrub or Seek playback and Scrub Ruler
en: Scru&b Toolbar
ca_ES@valencia: &Barra d'eines de rastreig

en: Project Rate (Hz)
ca_ES@valencia: Freqüència del projecte (Hz)

en: Snap-To
ca_ES@valencia: Ajusta a

en: Audio Position
ca_ES@valencia: Posició de l'àudio

en: Start and End of Selection
ca_ES@valencia: Començament i acabament de la selecció

en: Start and Length of Selection
ca_ES@valencia: Començament i duració de la selecció

en: Length and End of Selection
ca_ES@valencia: Duració i acabament de la selecció

en: Length and Center of Selection
ca_ES@valencia: Duració i centre de la selecció

en: Show
ca_ES@valencia: Mostra

en: Snap To
ca_ES@valencia: Ajusta a

en: Length
ca_ES@valencia: Duració

en: Center
ca_ES@valencia: Centre

en: Snap Clicks/Selections to %s
ca_ES@valencia: Ajusta els clics/seleccions a %s

note: i18n-hint: %s is replaced e.g by one of 'Length', 'Center', 'Start', or 'End' (translated), to indicate that it will be calculated from other parameters.
en: %s - driven
ca_ES@valencia: %s - calculat

note: i18n-hint: each string is replaced by one of 'Length', 'Center', 'Start', or 'End' (translated)
en: Selection %s. %s won't change.
ca_ES@valencia: La selecció %s. %s no canviarà.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines de &selecció

en: Center frequency and Width
ca_ES@valencia: Freqüència central i amplària

en: Low and High Frequencies
ca_ES@valencia: Freqüències altes i baixes

en: Center Frequency
ca_ES@valencia: Centra la freqüència

en: Bandwidth
ca_ES@valencia: Amplària de banda

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a frequency range of audio
en: Spe&ctral Selection Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines de selecció e&spectral

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of the kind of toolbar.
en: Audacity %s Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines %s d'Audacity

en: Click and drag to resize toolbar
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a canviar la mida de la pista

en: ToolDock
ca_ES@valencia: Panell d'eines

en: Selection Tool
ca_ES@valencia: Eina de selecció

en: Envelope Tool
ca_ES@valencia: Eina d'envolupant

en: Zoom Tool
ca_ES@valencia: Eina de zoom

en: Draw Tool
ca_ES@valencia: Eina de dibuix

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines d'&utilitats

en: &Selection Tool
ca_ES@valencia: Eina de &selecció

en: &Envelope Tool
ca_ES@valencia: Eina de l'&envolupant

en: &Draw Tool
ca_ES@valencia: Eina de &dibuix

en: &Zoom Tool
ca_ES@valencia: Eina de &zoom

en: &Multi Tool
ca_ES@valencia: &Multi-eina

en: &Previous Tool
ca_ES@valencia: Eina &anterior

en: &Next Tool
ca_ES@valencia: Eina següe&nt

en: Play at selected speed
ca_ES@valencia: Reprodueix a la velocitat seleccionada

en: Playback Speed
ca_ES@valencia: Velocitat de reproducció

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for transcription (currently just vary play speed)
en: Pla&y-at-Speed Toolbar
ca_ES@valencia: Barra d'eines de reproduei&x a velocitat

en: Drag one or more label boundaries.
ca_ES@valencia: Arrossegueu un o més límits de l'etiqueta.

en: Drag label boundary.
ca_ES@valencia: Arrossegueu el límit de l'etiqueta.

en: Modified Label
ca_ES@valencia: S'ha modificat l'etiqueta

en: Label Edit
ca_ES@valencia: Edita l'etiqueta

en: Click to edit label text
ca_ES@valencia: Feu clic per a editar el text de l'etiqueta

en: &Font...
ca_ES@valencia: &Tipus de lletra...

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
ca_ES@valencia: Tipus de lletra de la pista d'etiquetes

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
ca_ES@valencia: Nom de la lletra

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
ca_ES@valencia: Mida de la lletra

en: &Delete Label
ca_ES@valencia: &Elimina l'etiqueta

en: Deleted Label
ca_ES@valencia: Elimina l'etiqueta

en: Edited labels
ca_ES@valencia: S'han editat les etiquetes

en: New label
ca_ES@valencia: Etiqueta nova

en: Up &Octave
ca_ES@valencia: Apuja-ho una octava

en: Down Octa&ve
ca_ES@valencia: Abaixa-ho una octava

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
ca_ES@valencia: Feu clic per a ampliar verticalment, Maj+clic per a allunyar. Arrossegueu per a ampliar una determinada zona.

en: Right-click for menu.
ca_ES@valencia: Feu clic al botó dret per a accedir al menú.

en: Zoom Reset
ca_ES@valencia: Restableix el zoom

en: Click and drag to stretch selected region.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a estirar la zona seleccionada.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
ca_ES@valencia: Estira la pista de la nota

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
ca_ES@valencia: Estira

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
ca_ES@valencia: Clic dret per a expandir, clic esquerre per a eliminar

en: Left-Click to merge clips
ca_ES@valencia: Clic esquerre per a fusionar els clips

en: Merged Clips
ca_ES@valencia: S'han fusionat els clips

en: Merge
ca_ES@valencia: Fusiona

en: Expanded Cut Line
ca_ES@valencia: S'ha expandit la línia de tall

en: Expand
ca_ES@valencia: Expandeix

en: Removed Cut Line
ca_ES@valencia: S'ha eliminat la línia de tall

en: Click and drag to edit the samples
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a modificar les mostres

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
ca_ES@valencia: Per a utilitzar l'eina de dibuix, feu zoom fins que es vegen les mostres individualment.

en: Moved Samples
ca_ES@valencia: S'han mogut les mostres

en: Sample Edit
ca_ES@valencia: Edita la mostra

en: &Spectrogram
ca_ES@valencia: &Espectrograma

en: Stop the Audio First
ca_ES@valencia: Pareu primer l'àudio

en: S&pectrogram Settings...
ca_ES@valencia: Configuració de l'espectrograma...

note: i18n-hint: The strings name a track and a format i18n-hint: The strings name a track and a channel choice (mono, left, or right)
en: Changed '%s' to %s
ca_ES@valencia: S'ha canviat «%s» a %s

en: Format Change
ca_ES@valencia: Canvi de format

en: Rat&e
ca_ES@valencia: Fr&eqüència

en: &Other...
ca_ES@valencia: &Altres...

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
ca_ES@valencia: S'ha canviat «%s» a %s Hz

en: Rate Change
ca_ES@valencia: Canvi de freqüència

en: Set Rate
ca_ES@valencia: Estableix la freqüència

en: Ma&ke Stereo Track
ca_ES@valencia: &Crea una pista estèreo

en: Swap Stereo &Channels
ca_ES@valencia: Intercanvia &canals estèreo

en: Spl&it Stereo Track
ca_ES@valencia: Div&ideix la pista estèreo

en: Split Stereo to Mo&no
ca_ES@valencia: Divideix la pista estèreo a mo&no

en: Left Channel
ca_ES@valencia: Canal esquerre

en: Right Channel
ca_ES@valencia: Canal dret

en: Channel
ca_ES@valencia: Canal

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
ca_ES@valencia: Converteix «%s» en una pista estèreo

en: Make Stereo
ca_ES@valencia: Fes que siga estèreo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
ca_ES@valencia: S'han intercanviat canals en «%s»

en: Swap Channels
ca_ES@valencia: Intercanvia canals

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
ca_ES@valencia: Divideix la pista estèreo «%s»

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
ca_ES@valencia: Divideix d'estèreo a mono «%s»

en: Split to Mono
ca_ES@valencia: Divideix a mono

en: Stereo, %dHz
ca_ES@valencia: Estèreo, %d Hz

en: Left, %dHz
ca_ES@valencia: Esquerre, %d Hz

en: Right, %dHz
ca_ES@valencia: Dret, %dHz

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Left
ca_ES@valencia: %.0f%% esquerra

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Right
ca_ES@valencia: %.0f%% dreta

en: Half Wave
ca_ES@valencia: Mitja ona

en: Wa&veform
ca_ES@valencia: Forma d'o&na

en: &Wave Color
ca_ES@valencia: Color de l'&ona

en: WaveColor Change
ca_ES@valencia: Canvi del color d'ona

en: Change lower speed limit (%) to:
ca_ES@valencia: Canvia el límit inferior de velocitat (%) a:

en: Lower speed limit
ca_ES@valencia: Límit inferior de velocitat

en: Change upper speed limit (%) to:
ca_ES@valencia: Canvia el límit superior de velocitat (%) a:

en: Upper speed limit
ca_ES@valencia: Límit superior de velocitat

en: Set range to '%ld' - '%ld'
ca_ES@valencia: Estableix el rang entre «%ld» i «%ld»

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
ca_ES@valencia: Estableix el rang

en: Set time track display to linear
ca_ES@valencia: Estableix la visualització de pista de temps a lineal

en: Set Display
ca_ES@valencia: Estableix la visualització

en: Set time track display to logarithmic
ca_ES@valencia: Estableix la visualització de pista de temps a logarítmica

en: Set time track interpolation to linear
ca_ES@valencia: Estableix la interpolació de la pista de temps a lineal

en: Set Interpolation
ca_ES@valencia: Estableix la interpolació

en: Set time track interpolation to logarithmic
ca_ES@valencia: Estableix la interpolació de la pista de temps a logarítmica

en: &Linear scale
ca_ES@valencia: Escala &lineal

en: L&ogarithmic scale
ca_ES@valencia: Escala l&ogarítmica

en: &Range...
ca_ES@valencia: &Rang...

en: Logarithmic &Interpolation
ca_ES@valencia: &Interpolació logarítmica

en: &Name...
ca_ES@valencia: &Nom...

en: Move Track &Up
ca_ES@valencia: Mou la pista cap am&unt

en: Move Track &Down
ca_ES@valencia: Mou la pista cap a&vall

en: Move Track to &Top
ca_ES@valencia: Mou la pista a la part su&perior

en: Move Track to &Bottom
ca_ES@valencia: Mou la pista a la part in&ferior

en: Set Track Name
ca_ES@valencia: Estableix el nom de la pista

en: Renamed '%s' to '%s'
ca_ES@valencia: S'ha canviat el nom de «%s» a «%s»

en: Name Change
ca_ES@valencia: Canvi de nom

en: Click and drag to warp playback time
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a deformar el temps de reproducció

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a editar l'envolupant d'amplitud

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
ca_ES@valencia: S'ha ajustat l'envolupant.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: &Scrub
ca_ES@valencia: Ra&streja

en: Seeking
ca_ES@valencia: Està buscant

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: Scrub &Ruler
ca_ES@valencia: &Regle de rastreig

en: Playing at Speed
ca_ES@valencia: Reprodueix a velocitat

en: Move mouse pointer to Seek
ca_ES@valencia: Moveu el punter del ratolí per a buscar

en: Move mouse pointer to Scrub
ca_ES@valencia: Moveu el punter del ratolí per a rastrejar

en: Scru&bbing
ca_ES@valencia: Rastre&ig

en: Click and drag to move left selection boundary.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a moure el límit esquerre de la selecció.

en: Click and drag to move right selection boundary.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a moure el límit dret de la selecció.

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a moure la freqüència inferior de la selecció.

en: Click and drag to move top selection frequency.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a moure la freqüència superior de la selecció.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a moure la freqüència central de la selecció a un pic espectral.

en: Click and drag to move center selection frequency.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a moure la freqüència central de la selecció.

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a ajustar l'ample de banda de la freqüència.

note: i18n-hint: These are the names of a menu and a command in that menu
en: Edit, Preferences...
ca_ES@valencia: Edita, preferències...

note: i18n-hint: %s is usually replaced by "Ctrl+P" for Windows/Linux, "Command+," for Mac
en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
ca_ES@valencia: Mode multi-eina: %s per a veure les preferències de ratolí i teclat.

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a establir l'amplària de banda de la freqüència.

en: Click and drag to select audio
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a seleccionar l'àudio

note: i18n-hint: "Snapping" means automatic alignment of selection edges to any nearby label or clip boundaries
en: (snapping)
ca_ES@valencia: (s'està ajustant)

en: Click and drag to move a track in time
ca_ES@valencia: Feu clic i arrossegueu per a moure una pista en el temps

en: Moved clips to another track
ca_ES@valencia: S'han mogut clips a altra pista

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
ca_ES@valencia: Hi ha pistes o clips amb el temps canviat a la dreta  %.2f segons

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
ca_ES@valencia: Hi ha pistes o clips amb el temps canviat a l'esquerra  %.2f segons

en: Collapse
ca_ES@valencia: Redueix

en: Select track
ca_ES@valencia: Selecciona la pista

en: Open menu...
ca_ES@valencia: Obri el menú...

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
ca_ES@valencia: %s per a seleccionar o deixar de seleccionar una pista. Arrossegueu amunt o avall per a canviar l'ordre de la pista.

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track.
ca_ES@valencia: %s per a seleccionar o deixar de seleccionar una pista.

note: i18n-hint: will substitute name of track for %s
en: Moved '%s' up
ca_ES@valencia: S'ha mogut «%s» cap amunt

en: Moved '%s' down
ca_ES@valencia: S'ha mogut «%s» cap avall

en: Move Track
ca_ES@valencia: Mou la pista

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
ca_ES@valencia: Feu clic per a apropar , Maj.+clic per a allunyar

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
ca_ES@valencia: Arrossegueu per a apropar en la zona, feu clic amb el botó dret per a allunyar

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
ca_ES@valencia: Esquerra=Apropa, Dreta=Allunya, Mig=Normal

en: Press
ca_ES@valencia: Premeu

en: Button
ca_ES@valencia: Botó

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Left, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Left, in VU Meter
en: L
ca_ES@valencia: E

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in VU Meter
en: R
ca_ES@valencia: D

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
ca_ES@valencia: El fitxer «%s» ja existeix, voleu sobreescriure'l?

en: Please choose an existing file.
ca_ES@valencia:  Seleccioneu un fitxer existent.

en: File type:
ca_ES@valencia: Tipus de fitxer:

en: &Clear
ca_ES@valencia: &Neteja

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
ca_ES@valencia: Agafador

en: Empty
ca_ES@valencia: Buit

en: Backwards
ca_ES@valencia: Cap arrere

en: Forwards
ca_ES@valencia: Cap a avant

en: Help on the Internet
ca_ES@valencia: Ajuda a Internet

en: Menu
ca_ES@valencia: Menú

en: Click to Start Monitoring
ca_ES@valencia: Feu clic per a iniciar el monitoratge

en: Click for Monitoring
ca_ES@valencia: Feu clic per al monitoratge

en: Click to Start
ca_ES@valencia: Feu clic per a iniciar

en: Click
ca_ES@valencia: Feu clic

en: Stop Monitoring
ca_ES@valencia: Para el monitoratge

en: Start Monitoring
ca_ES@valencia: Inicia el monitoratge

en: Recording Meter Options
ca_ES@valencia: Opcions del mesurador de gravació

en: Playback Meter Options
ca_ES@valencia: Opcions del mesurador de reproducció

en: Refresh Rate
ca_ES@valencia: Freqüència de refresc

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
ca_ES@valencia: Les freqüències d'actualització més altes fan que el mesurador mostre els canvis
    més freqüentment. Una freqüència de 30 per segon o inferior evitarà
    que el mesurador afecte a la qualitat de l'àudio en equips més lents.

en: Meter refresh rate per second [1-100]
ca_ES@valencia: Freqüència de refresc del mesurador per segons [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
ca_ES@valencia: Freqüència de refresc del mesurador per segons [1-100]:

en: Meter Style
ca_ES@valencia: Estil del mesurador

en: Gradient
ca_ES@valencia: Degradat

en: Meter Type
ca_ES@valencia: Tipus de mesurador

en: Orientation
ca_ES@valencia: Orientació

en: Automatic
ca_ES@valencia: Automàtic

en: Horizontal
ca_ES@valencia: Horitzontal

en:  Monitoring
ca_ES@valencia: Monitoratge

en:  Active
ca_ES@valencia: Activa

en:  Peak %2.f dB
ca_ES@valencia:  Pic %2.f dB

en:  Peak %.2f
ca_ES@valencia:  Pic %.2f

en:  Clipped
ca_ES@valencia: Retallat

en: Show Log for Details
ca_ES@valencia: Mostra el registre dels detalls

en: Please select an action
ca_ES@valencia: Seleccioneu una acció

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
ca_ES@valencia: 01000,01000 segons

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
ca_ES@valencia: 0100 dies 024 h 060 m 060 s

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
ca_ES@valencia: hh:mm:ss + centèsimes

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
ca_ES@valencia: hh:mm:ss + mil·lisegons

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
ca_ES@valencia: hh:mm:ss + mostres

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
ca_ES@valencia: 0100 h 060 m 060 s+># mostres

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
ca_ES@valencia: mostres

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
ca_ES@valencia: 01000,01000,01000 mostres|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
ca_ES@valencia: hh:mm:ss + fotogrames (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
ca_ES@valencia: 0100 h 060 m 060 s+>24 quadres

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
ca_ES@valencia: fotogrames (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
ca_ES@valencia: 01000,01000 quadres|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
ca_ES@valencia: hh:mm:ss + quadres NTSC amb pèrdua

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
ca_ES@valencia: 0100 h 060 m 060 s+>30 quadres|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
ca_ES@valencia: hh:mm:ss + quadres NTSC sense pèrdua

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
ca_ES@valencia: 0100 h 060 m 060 s+>030 quadres| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
ca_ES@valencia: Quadres NTSC

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
ca_ES@valencia: 01000,01000 quadres|29,97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
ca_ES@valencia: hh:mm:ss + quadres PAL (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
ca_ES@valencia: 0100 h 060 m 060 s+>25 quadres

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
ca_ES@valencia: quadres PAL (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
ca_ES@valencia: 01000,01000 quadres|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
ca_ES@valencia: hh:mm:ss + quadres CDDA (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
ca_ES@valencia: 0100 h 060 m 060 s+>75 quadres

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
ca_ES@valencia: quadres CDDA (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
ca_ES@valencia: 01000,01000 quadres|75

note: i18n-hint: Format string for displaying frequency in kilohertz. Change * the decimal point for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 01000>01000 kHz|0.001
ca_ES@valencia: 01000<01000 kHz|0,001

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
ca_ES@valencia: 100<01000 octaves|1,442695041

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
ca_ES@valencia: semitons + centèsimes

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
ca_ES@valencia: 1000 semitons <0100 cents|17,312340491

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in decades
en: decades
ca_ES@valencia: dècades

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
ca_ES@valencia: 10<01000 dècades|0,434294482

en: (Use context menu to change format.)
ca_ES@valencia: (utilitzeu el menú contextual per a canviar el format)

en: centiseconds
ca_ES@valencia: centisegons

en: Elapsed Time:
ca_ES@valencia: Temps transcorregut:

en: Remaining Time:
ca_ES@valencia: Temps restant:

en: Cancel
ca_ES@valencia: Cancel·la

en: Are you sure you wish to cancel?
ca_ES@valencia: Segur que voleu cancel·lar?

en: Confirm Cancel
ca_ES@valencia: Confirmeu la cancel·lació

en: Are you sure you wish to stop?
ca_ES@valencia: Segur que voleu parar?

en: Confirm Stop
ca_ES@valencia: Confirmeu la parada

en: Are you sure you wish to close?
ca_ES@valencia: Segur que voleu tancar?

en: Confirm Close
ca_ES@valencia: Confirmeu el tancament

en: Don't show this warning again
ca_ES@valencia: No mostres més aquest advertiment

en: Infinity
ca_ES@valencia: Infinit

en: -Infinity
ca_ES@valencia: -Infinit

en: Validation error
ca_ES@valencia: Error de validació

en: Empty value
ca_ES@valencia: Valor buit

en: Malformed number
ca_ES@valencia: Número mal format

en: Not in range %d to %d
ca_ES@valencia: No està en el rang de %d a %d

en: Value overflow
ca_ES@valencia: Desbordament del valor

en: Too many decimal digits
ca_ES@valencia: Massa dígits decimals

en: Value not in range: %s to %s
ca_ES@valencia: El valor no està en el rang: %s a %s

en: Value must not be less than %s
ca_ES@valencia: El valor no ha de ser menor que %s

en: Dialog
ca_ES@valencia: Diàleg

en: Select a directory
ca_ES@valencia: Seleccioneu un directori

en: Directory Dialog
ca_ES@valencia: Diàleg de directori

en: File Dialog
ca_ES@valencia: Diàleg del fitxer

en: Spectral edit multi tool
ca_ES@valencia: Eina múltiple d'edició especial

en: Filtering...
ca_ES@valencia: S'està filtrant...

en: Released under terms of the GNU General Public License version 2
ca_ES@valencia: Publicat sota els termes de la versió 2 de la llicència pública general GNU

en: ~aPlease select frequencies.
ca_ES@valencia: ~a seleccioneu freqüències.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
ca_ES@valencia: ~aL'amplària de la banda és zero (Les freqüències superior e inferior~%~
    són ambdues de ~a Hz).~%~
    Seleccioneu un rang de freqüència.

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
ca_ES@valencia: ~aAls paràmetres del filtre no es pot aplicar.~%~
                          Intenteu incrementa el límit inferor de la freqüència~%~
                          o reduïu el filtre «Amplària».

en: Spectral edit parametric EQ
ca_ES@valencia: Equalitzador paramètric d'edició espectral

en: Gain (dB)
ca_ES@valencia: Guany (dB)

en: ~aLow frequency is undefined.
ca_ES@valencia: ~aFreqüència baixa indefinida.

en: ~aHigh frequency is undefined.
ca_ES@valencia: ~aFreqüència alta indefinida.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
ca_ES@valencia: ~aLa freqüència central ha d'estar per damunt de 0 Hz.

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
ca_ES@valencia: ~aLa selecció de la freqüència és massa alta per a freqüència de mostreig de la pista.~%~
                            Per a aquesta pista,la freqüència alta no pot ser~%~
                            major que ~a Hz

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
ca_ES@valencia: ~aL'amplària de banda és zero(les freqüències ~%~
                             superior i inferior són ambdues  de ~a Hz).~%~
                             Seleccioneu un rang de freqüències.

en: Spectral edit shelves
ca_ES@valencia: Prestatges d'edició espectral

en: Studio Fade Out
ca_ES@valencia: Fosa d'eixida d'estudi

en: Applying Fade...
ca_ES@valencia: S'està aplicant la fosa...

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
ca_ES@valencia: La selecció és massa curta.~%Ha d'haver més de dues mostres.

en: Adjustable Fade
ca_ES@valencia: Fosa ajustable

en: Fade Type
ca_ES@valencia: Tipus de fosa

en: Fade Up
ca_ES@valencia: Fosa cap amunt

en: Fade Down
ca_ES@valencia: Fosa cap avall

en: S-Curve Up
ca_ES@valencia: Corba-S cap amunt

en: S-Curve Down
ca_ES@valencia: Corba-S cap avall

en: Mid-fade Adjust (%)
ca_ES@valencia: Ajust de fosa al mig

en: Start/End as
ca_ES@valencia: Començament/acabament com a

en: % of Original
ca_ES@valencia: % de l'original

en: dB Gain
ca_ES@valencia: Guany de dB

en: Start (or end)
ca_ES@valencia: Començament (o acabament)

en: End (or start)
ca_ES@valencia: Acabament (o començament)

en: Handy Presets (override controls)
ca_ES@valencia: Valors predefinits manuals (sobreescriu els controls)

en: None Selected
ca_ES@valencia: No s'ha seleccionat res

en: Linear In
ca_ES@valencia: Entrada lineal

en: Linear Out
ca_ES@valencia: Eixida lineal

en: Exponential In
ca_ES@valencia: Entrada exponencial

en: Exponential Out
ca_ES@valencia: Eixida exponencial

en: Logarithmic In
ca_ES@valencia: Entrada logarítmica

en: Logarithmic Out
ca_ES@valencia: Eixida logarítmica

en: Rounded In
ca_ES@valencia: Entrada arredonida

en: Rounded Out
ca_ES@valencia: Eixida arredonida

en: Cosine In
ca_ES@valencia: Entrada cosinus

en: Cosine Out
ca_ES@valencia: Eixida cosinus

en: S-Curve In
ca_ES@valencia: Entrada corba S

en: S-Curve Out
ca_ES@valencia: Eixida corba S

en: ~aPercentage values cannot be negative.
ca_ES@valencia: ~aEls valors percentuals no poden ser negatius.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
ca_ES@valencia: ~aEls valors percentuals no poden superar el 1000 %.

en: Beat Finder
ca_ES@valencia: Cercador de pulsacions

en: Finding beats...
ca_ES@valencia: S'estan buscant les pulsacions...

en: Threshold Percentage
ca_ES@valencia: Percentatge de llindar

en: Clip Fix
ca_ES@valencia: Reparació de clips

en: Reconstructing clips...
ca_ES@valencia: S'estan reparant els clips...

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
ca_ES@valencia: Benjamin Schwartz i Steve Daulton

en: Licensing confirmed under terms of the GNU General Public License version 2
ca_ES@valencia: Publicat sota els termes de la versió 2 de la llicència pública general GNU

en: Threshold of Clipping (%)
ca_ES@valencia: Llindar d'escapçament (%)

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
ca_ES@valencia: Redueix l'amplitud per a permetre restaurar els pics (dB)

en: Crossfade Clips
ca_ES@valencia: Fosa de transició de clips

en: Crossfading...
ca_ES@valencia: S'està realitzant la fosa de transició...

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
ca_ES@valencia: Error.~%La selecció és incorrecta.~% S'han seleccionat més de dos clips.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
ca_ES@valencia: Error.~%La selecció és incorrecta.~%Hi ha espai buit al principi o al final de la selecció.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
ca_ES@valencia: Error.~%La fosa de transició sols es pot aplicar en una pista.

en: Crossfade Tracks
ca_ES@valencia: Pistes de fosa de transició

en: Fade type
ca_ES@valencia: Tipus de fosa

en: Constant Gain
ca_ES@valencia: Guany constant

en: Constant Power 1
ca_ES@valencia: Potència constant 1

en: Constant Power 2
ca_ES@valencia: Potència constant 2

en: Custom Curve
ca_ES@valencia: Corba personalitzada

en: Custom curve
ca_ES@valencia: Corba personalitzada

en: Fade direction
ca_ES@valencia: Direcció de la fosa

en: Alternating Out / In
ca_ES@valencia: Alternança tancament / obertura

en: Alternating In / Out
ca_ES@valencia: Alternança tancament / obertura

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
ca_ES@valencia: Error.~%Seleccioneu 2 (o més) pistes per a la fosa de transició.

en: Delay
ca_ES@valencia: Retard

en: Applying Delay Effect...
ca_ES@valencia: S'està aplicant l'efecte de retard...

en: Delay type
ca_ES@valencia: Tipus de retard

en: Regular
ca_ES@valencia: Normal

en: Bouncing Ball
ca_ES@valencia: Pilota que rebota

en: Reverse Bouncing Ball
ca_ES@valencia: Pilota que rebota inversa

en: Delay level per echo (dB)
ca_ES@valencia: Nivell de retard per eco (dB)

en: Delay time (seconds)
ca_ES@valencia: Temps de retard (segons)

en: Pitch change effect
ca_ES@valencia: Efecte de canvi de to

en: Pitch/Tempo
ca_ES@valencia: To/tempo

en: Low-quality Pitch Shift
ca_ES@valencia: Desplaçament de to de baixa qualitat

en: Pitch change per echo (semitones)
ca_ES@valencia: Canvi de to per eco (semitons)

en: Number of echoes
ca_ES@valencia: Nombre d'ecos

en: Allow duration to change
ca_ES@valencia: Permet canviar la duració

en: Regular Interval Labels
ca_ES@valencia: Etiquetes d'intervals regulars

en: Adding equally-spaced labels to the label track...
ca_ES@valencia: S'estan afegint etiquetes a la mateixa distància en la pista d'etiquetes...

note: i18n-hint: Refers to the controls 'Number of labels' and 'Label interval'.
en: Create labels based on
ca_ES@valencia: Crea etiquetes a partir de

en: Number & Interval
ca_ES@valencia: Número i interval

en: Number of Labels
ca_ES@valencia: Nombre d'etiquetes

en: Label Interval
ca_ES@valencia: Interval de l'etiquetatge

en: Number of labels
ca_ES@valencia: Nombre d'etiquetes

en: Label interval (seconds)
ca_ES@valencia: Interval de l'etiquetatge (segons)

en: Length of label region (seconds)
ca_ES@valencia: Duració de la zona de l'etiqueta (segons)

en: Adjust label interval to fit length
ca_ES@valencia: Ajusta l'interval de l'etiquetatge per a encaixar amb la duració

note: i18n-hint: Do not translate '##1'
en: Label text
ca_ES@valencia: Text de l'etiqueta

en: Minimum number of digits in label
ca_ES@valencia: Nombre mínim de dígits a l'etiqueta

en: None - Text Only
ca_ES@valencia: Cap - Sols text

en: 1 (Before Label)
ca_ES@valencia: 1 (abans de l'etiqueta)

en: 2 (Before Label)
ca_ES@valencia: 2 (abans de l'etiqueta)

en: 3 (Before Label)
ca_ES@valencia: 3 (abans de l'etiqueta)

en: 1 (After Label)
ca_ES@valencia: 1 (després de l'etiqueta)

en: 2 (After Label)
ca_ES@valencia: 2 (després de l'etiqueta)

en: 3 (After Label)
ca_ES@valencia: 3 (després de l'etiqueta)

en: Begin numbering from
ca_ES@valencia: Comença la numeració a partir de

en: Message on completion
ca_ES@valencia: Missatge en finalitzar

en: Details
ca_ES@valencia: Detalls

en: Warnings only
ca_ES@valencia: Sols advertències

en: Warning: Overlapping region labels.~%
ca_ES@valencia: Advertència: Superposició de la zona d'etiquetes.~%

note: i18n-hint:  Type of label
en: region labels
ca_ES@valencia: etiquetes de la zona

en: point labels
ca_ES@valencia: etiquetes del punt

note: i18n-hint:  Number of labels produced at specified intervals.
en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
ca_ES@valencia: ~a~a ~a a intervals de ~a segons.~%

en: ~aRegion length = ~a seconds.
ca_ES@valencia: ~aDuració de la zona = ~a segons.

en: High-Pass Filter
ca_ES@valencia: Filtre passaalt

en: Performing High-Pass Filter...
ca_ES@valencia: S'està aplicant el filtre passaalt...

en: Frequency (Hz)
ca_ES@valencia: Freqüència (Hz)

en: Roll-off (dB per octave)
ca_ES@valencia: Atenuació (dB per octava)

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
ca_ES@valencia: La freqüència ha de ser com a mínim de 0,1 Hz.

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                       Track sample rate is ~a Hz~%~
                       Frequency must be less than ~a Hz.
ca_ES@valencia: Error:~%~%La freqüència (~a Hz) és massa alta per a la freqüència de mostreig de la pista. ~%~%~
                       La freqüència de mostreig és ~a Hz~%~
                       La freqüència ha de ser menor que ~a Hz.

en: Limiter
ca_ES@valencia: Limitador

en: Limiting...
ca_ES@valencia: S'està limitant...

en: Type
ca_ES@valencia: Tipus

en: Soft Limit
ca_ES@valencia: Límit suau

en: Hard Limit
ca_ES@valencia: Límit fort

note: i18n-hint: clipping of wave peaks and troughs, not division of a track into clips
en: Soft Clip
ca_ES@valencia: Clip suau

en: Hard Clip
ca_ES@valencia: Clip fort

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
ca_ES@valencia: Guany de l'entrada (dB)
    mono/esquerre

en: Input Gain (dB)
    Right channel
ca_ES@valencia: Guany de l'entrada (dB)
    canal dret

en: Limit to (dB)
ca_ES@valencia: Limita a (dB)

en: Hold (ms)
ca_ES@valencia: Mantín (ms)

en: Apply Make-up Gain
ca_ES@valencia: Aplica el guany de composició

en: Low-Pass Filter
ca_ES@valencia: Filtre passabaix

en: Performing Low-Pass Filter...
ca_ES@valencia: S'està aplicant el filtre passabaix...

en: Notch Filter
ca_ES@valencia: Filtre notch

en: Applying Notch Filter...
ca_ES@valencia: S'està aplicant el filtre notch...

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
ca_ES@valencia: Steve Daulton i Bill Wharrie

en: Q (higher value reduces width)
ca_ES@valencia: Q (els valors més elevats redueixen l'amplària)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz.~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
ca_ES@valencia: Error:~%~%La freqüència (~a Hz) és massa alta per a la freqüència de mostreig de la pista. ~%~%~
                       La freqüència de mostreig és ~a Hz~%~
                       La freqüència ha de ser menor que ~a Hz.

en: Nyquist Plug-in Installer
ca_ES@valencia: Instal·lador de connect&ors de Nyquist

en: Generating pluck sound...
ca_ES@valencia: S'està generant un so pluck...

en: MIDI values for C notes: 36, 48, 60 [middle C], 72, 84, 96.
ca_ES@valencia: Valors MIDI per a les notes Do: 36, 48, 60 [do mitjà], 72, 84, 96.

en: Pluck MIDI pitch
ca_ES@valencia: To del MIDI Pluck

en: Fade-out type
ca_ES@valencia: Tipus de fosa d'eixida

en: Abrupt
ca_ES@valencia: Abrupta

en: Duration (60s max)
ca_ES@valencia: Duració (60s max.)

en: Rhythm Track
ca_ES@valencia: Pista de ritme

en: Generating Rhythm...
ca_ES@valencia: S'està generant el ritme...

en: 30 - 300 beats/minute
ca_ES@valencia: 30 - 300 pulsacions per minut

en: Beats per bar
ca_ES@valencia: Pulsacions per barra

en: 1 - 20 beats/measure
ca_ES@valencia: 1 - 20 pulsacions per mesura

en: Swing amount
ca_ES@valencia: Quantitat d'oscil·lació

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
ca_ES@valencia: Estableix el «Nombre de barres» a zero per a habilitar la «Duració de la pista de ritme».

en: Number of bars
ca_ES@valencia: Nombre de barres

en: 1 - 1000 bars
ca_ES@valencia: 1 - 1000 barres

en: Rhythm track duration
ca_ES@valencia: Duració de la pista de ritme

en: Used if 'Number of bars' = 0
ca_ES@valencia: S'utilitza si el «Nombre de barres»= 0

en: Start time offset
ca_ES@valencia: Desplaçament del temps inicial

en: Silence before first beat
ca_ES@valencia: Silencia abans de la primera pulsació

en: Beat sound
ca_ES@valencia: So de la pulsació

en: Metronome Tick
ca_ES@valencia: Tic del metrònom

en: Ping (short)
ca_ES@valencia: Ping (curt)

en: Ping (long)
ca_ES@valencia: Ping (llarg)

en: Cowbell
ca_ES@valencia: Esquellot

en: Resonant Noise
ca_ES@valencia: Soroll que ressona

en: Noise Click
ca_ES@valencia: Clic

en: Drip (short)
ca_ES@valencia: Goteig (curt)

en: Drip (long)
ca_ES@valencia: Goteig (llarg)

en: MIDI pitch of strong beat
ca_ES@valencia: To MIDI de pulsació forta

en: MIDI pitch of weak beat
ca_ES@valencia: To MIDI de pulsació feble

en: Set either 'Number of bars' or
    'Rhythm track duration' to greater than zero.
ca_ES@valencia: Estableix tant el «Nombre de barres» com
    «La duració de la pista de ritme» en valors majors que zero.

en: Risset Drum
ca_ES@valencia: Tambor Risset

en: Generating Risset Drum...
ca_ES@valencia: S'està generant el tambor Risset...

en: Decay (seconds)
ca_ES@valencia: Caiguda (segons)

en: Center frequency of noise (Hz)
ca_ES@valencia: Freqüència central del soroll (Hz)

en: Width of noise band (Hz)
ca_ES@valencia: Amplària de la banda del soroll (Hz)

en: Amount of noise in mix (percent)
ca_ES@valencia: Quantitat de soroll a la mescla (percentual)

en: Amplitude (0 - 1)
ca_ES@valencia: Amplitud (0-1)

en: Sample Data Export
ca_ES@valencia: Exportació de dades de mostres

en: Analyzing...
ca_ES@valencia: S'està analitzant...

en: Limit output to first
ca_ES@valencia: Limita la sortida a les primeres

en: Measurement scale
ca_ES@valencia: Escala de mesura

en: Export data to
ca_ES@valencia: Exporta les dades a

en: Index (text files only)
ca_ES@valencia: Índex (només fitxers de text)

en: Sample Count
ca_ES@valencia: Nombre de mostres

en: Time Indexed
ca_ES@valencia: Temps indexat

en: Include header information
ca_ES@valencia: Inclou la informació de la capçalera

en: Minimal
ca_ES@valencia: Mínim

en: All
ca_ES@valencia: Tot

en: Optional header text
ca_ES@valencia: Text de la capçalera opcional

en: Channel layout for stereo
ca_ES@valencia: Disposició dels canals per a l'estèreo

note: i18n-hint: Left and Right
en: L-R on Same Line
ca_ES@valencia: E-D a la mateixa línia

en: Alternate Lines
ca_ES@valencia: Línies alternatives

note: i18n-hint: L for Left
en: L Channel First
ca_ES@valencia: Primer el canal E

en: Show messages
ca_ES@valencia: Mostra els missatges

en: Errors Only
ca_ES@valencia: Només els errors

en: Left Channel.~%~%
ca_ES@valencia: Canal esquerre.~%~%

en: ~%~%Right Channel.~%~%
ca_ES@valencia: ~%~%Canal dret.~%~%

en: ~aData written to:~%~a
ca_ES@valencia: ~aS'han escrit les dades a:~%~a

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
ca_ES@valencia: Freqüència de mostreig:~a Hz.  valors de mostra en ~a escala.~%~a~%~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
ca_ES@valencia: ~a   ~a~%~aFreqüència de mostreig: ~a Hz.~%S'ha processat la duració : ~a mostres ~a segons.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
ca_ES@valencia: ~a   ~a~%~aFreqüència de mostreig: ~a Hz. Valors de mostra en ~a escala.~%~
                         S'ha processat la duració: ~a mostres ~a segons.~a

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
ca_ES@valencia: ~a~%Freqüència de mostreig: ~a Hz. Valors de mostra en ~a escala. ~a.~%~aS'ha processat la duració: ~a ~
                      mostres, ~a segons.~%Amplitud del pic: ~a (lineal) ~a dB.  RMS sense pes: ~a dB.~%~
                      Desplaçament DC : ~a~a

en: ~a linear, ~a dB.
ca_ES@valencia: ~a lineal, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
ca_ES@valencia: Esquerre: ~a lineal, ~a dB | Dret: ~a lineal, ~a dB.

en: ~a samples.
ca_ES@valencia: ~a mostres.

en: ~a seconds.
ca_ES@valencia: ~a segons.

en: Audio data analysis:
ca_ES@valencia: Anàlisi de dades d'àudio:

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
ca_ES@valencia: <b>Freqüència de mostreig:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root-mean-square, a method of averaging a signal; there also "weighted" versions of it but this isn't that
en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
ca_ES@valencia: <b>RMS</b> (sense pes): &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: DC derives from "direct current" in electronics, really means the zero frequency component of a signal
en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
ca_ES@valencia: <b>Desplaçament DC :</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
ca_ES@valencia: ~a lineal, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
ca_ES@valencia: Esquerra: ~a lineal, ~a dB | Dret: ~a lineal, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: sample data
ca_ES@valencia: dades de mostra

en: Sample #
ca_ES@valencia: Mostra #

en: Value (linear)
ca_ES@valencia: Valor (Lineal)

en: Value (dB)
ca_ES@valencia: Valor (dB)

en: audio sample value analysis
ca_ES@valencia: anàlisi del valor de les mostres d'àudio

en: Left (linear)
ca_ES@valencia: Esquerre (Lineal)

en: Right (linear)
ca_ES@valencia: Dret (Lineal)

en: Left (dB)
ca_ES@valencia: Esquerre (dB)

en: Right (dB)
ca_ES@valencia: Dret (dB)

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
ca_ES@valencia: S'ha produït amb <span>Exportació de dades de mostres</span> per a
    <a href="~a">Audacity</a> per Steve
    Daulton

en: linear
ca_ES@valencia: lineal

en: 2 channels (stereo)
ca_ES@valencia: 2 Canals (Estèreo)

en: 1 channel (mono)
ca_ES@valencia: 1 Canal (Mono)

en: One column per channel.~%
ca_ES@valencia: Una columna per canal.~%

en: One row per channel.~%
ca_ES@valencia: Una fila per canal.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
ca_ES@valencia: El canal esquerre seguit del canal dret en la mateixa línia.~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
ca_ES@valencia: El canal esquerre i el canal dret en línies alternes~%

en: Left channel first then right channel.~%
ca_ES@valencia: Primer el canal esquerre i després el dret.~%

en: Unspecified channel order
ca_ES@valencia: Ordre de canals sense especificar

en: Error.~%"~a" cannot be written.
ca_ES@valencia: Error.~% no es pot escriure en "~a".

en: Sample Data Import
ca_ES@valencia: Importació de dades de mostra

en: Reading and rendering samples...
ca_ES@valencia: S'estan llegint i renderitzant les mostres...

en: Select file
ca_ES@valencia: Seleccioneu un fitxer

en: Invalid data handling
ca_ES@valencia: Gestió de dades no válida

en: Throw Error
ca_ES@valencia: Llança error

en: Read as Zero
ca_ES@valencia: Llig com a zero

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
ca_ES@valencia: Error~%~
                            no es pot obrir «~a».~%~
                            Comproveu que el fitxer existeix.

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
ca_ES@valencia: Error:~%~
                  El fitxer sols ha de contindre text ASCII pla.~%~
                  (El «~a» no és vàlid en la posició: ~a)

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
ca_ES@valencia: Error~%~
                  Les dades han de ser nombres en format ASCII pla.~%~
                  «~a» no és un valor numèric.

en: Error.~%Unable to open file
ca_ES@valencia: Error.~%No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Tremolo
ca_ES@valencia: Trèmolo

en: Applying Tremolo...
ca_ES@valencia: S'està aplicant el trèmolo...

en: Waveform type
ca_ES@valencia: Tipus de forma d'ona

en: Inverse Sawtooth
ca_ES@valencia: Dent de serra invers

en: Starting phase (degrees)
ca_ES@valencia: Fase d'inici (graus)

en: Wet level (percent)
ca_ES@valencia: Nivell d'humitat (percentual)

en: Vocal Reduction and Isolation
ca_ES@valencia: Reducció de veus i aïllament

en: Applying Action...
ca_ES@valencia: S'està aplicant l'acció...

en: Remove Vocals: to mono
ca_ES@valencia: Elimina les veus: a mono

en: Remove Vocals
ca_ES@valencia: Elimina les veus

en: Isolate Vocals
ca_ES@valencia: Aïlla les veus

en: Isolate Vocals and Invert
ca_ES@valencia: Aïlla les veus i inverteix

en: Remove Center: to mono
ca_ES@valencia: Elimina el centre: a mono

en: Remove Center
ca_ES@valencia: Elimina el centre

en: Isolate Center
ca_ES@valencia: Aïlla el centre

en: Isolate Center and Invert
ca_ES@valencia: Aïlla el centre i inverteix

en: Analyze
ca_ES@valencia: Analitza

en: Strength
ca_ES@valencia: Intensitat

en: Low Cut for Vocals (Hz)
ca_ES@valencia: Retall baix per a les veus (Hz)

en: High Cut for Vocals (Hz)
ca_ES@valencia: Retall alt per a les veus (Hz)

en: Pan position: ~a~%The left and right channels are correlated by about ~a %. This means:~%~a~%
ca_ES@valencia: Posició panoràmica:~a~%Els canals esquerre i dret són correlatius per aproximadament ~a %. Açò significa:~%~a~%

en:  - A fairly good value, at least stereo in average and not too wide spread.
ca_ES@valencia:  - Un valor adequat, almenys estèreo en la mitjana i no massa  estés.

en: This plug-in works only with stereo tracks.
ca_ES@valencia: Aquest connector només funciona amb pistes estèreo.

en: Processing Vocoder...
ca_ES@valencia: S'està processant Vocoder...

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
ca_ES@valencia: Distància: (d'1 a 120, per defecte = 20)

en: Output choice
ca_ES@valencia: Opció d'eixida

en: Both Channels
ca_ES@valencia: Ambdos Canals

en: Right Only
ca_ES@valencia: Sols el canal dret

en: Number of vocoder bands
ca_ES@valencia: Nombre de bandes de vocoder

en: Amplitude of original audio (percent)
ca_ES@valencia: Amplitud de l'àudio original (percentual)

en: Amplitude of white noise (percent)
ca_ES@valencia: Amplitud del soroll blanc (percentual)

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
ca_ES@valencia: Amplitud de les agulles del radar (percentual)

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
ca_ES@valencia: Freqüència de les agulles del radar (Hz)

en: Error.~%Stereo track required.
ca_ES@valencia: Error.~%Es requereix la pista estèreo.
