DeaDBeeF Player - en to bg translation catalogue (447 entries)

en: About DeaDBeeF %s
bg: Относно DeaDBeeF %s

en: DeaDBeeF %s ChangeLog
bg: DeaDBeeF %s Списък с промени

en: DeaDBeeF Translators
bg: Преводачи на DeaDBeeF

en: Save DeaDBeeF EQ Preset
bg: Запамети стойностите на Тонкоректора

en: DeaDBeeF EQ preset files (*.ddbeq)
bg: Файлове със стойности на Тонкоректора (*.ddbeq)

en: Load DeaDBeeF EQ Preset...
bg: Зареждане стойности на Тонкоректора...

en: DeaDBeeF EQ presets (*.ddbeq)
bg: Зададени стойности на Тонкоректора (*.ddbeq)

en: Import Foobar2000 EQ Preset...
bg: Внасяне на стойности за Тонкоректор: Foobar2000...

en: Foobar2000 EQ presets (*.feq)
bg: Стойности на Тонкоректора Foobar2000 (*.feq)

en: Save Preset
bg: Запамети зададеното

en: Load Preset
bg: Зареди зададено

en: Import Foobar2000 Preset
bg: Внасяне на стойности Foobar2000

en: Enable
bg: Активирай

en: Zero All
bg: Анулирай всичко

en: Zero Preamp
bg: Анулирай предусилвателя

en: Zero Bands
bg: Анулирай лентите

en: Presets
bg: Предварително зададени

en: 1 day %d:%02d:%02d
bg: 1 ден %d:%02d:%02d

en: %d days %d:%02d:%02d
bg: %d дена %d:%02d:%02d

en: Stopped | %d tracks | %s total playtime
bg: Спрян | %d песни | %s времетраене

en: Mono
bg: Моно

en: Stereo
bg: Стерео

en: | %4d kbps
bg: | %4d кбвс

en: Paused |
bg: Паузиран |

en: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d tracks | %s total playtime
bg: %s%s %s| %dХц | %d бит | %s | %d:%02d / %s | %d песни | %s времетраене

en: New Playlist
bg: Нов Списък

en: New Playlist (%d)
bg: Нов Списък (%d)

note: register widget types
en: Playlist with tabs
bg: Списък с раздели

en: Playlist
bg: Списък

en: Playlist tabs
bg: Списък раздели

en: Selection properties
bg: Свойства на селекция

en: Album art display
bg: Покажи обложката на албума

en: Scope
bg: Обхват

en: Spectrum
bg: Спектър

en: Button
bg: Бутон

en: Seekbar
bg: Лента за търсене

en: Playback controls
bg: Контролери за изпълнение

en: Volume bar
bg: Лента с устройства

en: Failed while reading help file
bg: Грешка при четене на помощен файл

en: Failed to load help file
bg: Грешка при зареждане на помощен файл

en: Do you still want to quit?
bg: Все още ли искате да излезете?

en: Warning
bg: Предупреждение

en: _File
bg: _Файл

en: _Open file(s)
bg: _Отваряне на файл(ове)

en: Add file(s)
bg: Добави файл(ове)

en: Add folder(s)
bg: Добави папка/и

en: Add location
bg: Добави местоположение

en: New playlist
bg: Нов списък

en: Load playlist
bg: Зареждане на списък

en: Save playlist
bg: Зпаметяване на списъка

en: _Quit
bg: _Изход от приложението

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Clear
bg: _Изчистване

en: Select all
bg: Маркиране на всички

en: Deselect all
bg: Демаркиране на всички

en: Invert selection
bg: Обръщане на избора

en: Selection
bg: Подбиране

en: Remove
bg: Премахване

en: Crop
bg: Изрязване

en: _Find
bg: _Търсене

en: Sort by
bg: Сортиране по

en: Title
bg: Заглавие

en: Track number
bg: Номер на файла

en: Album
bg: Албум

note: Track properties dialog
en: Artist
bg: Изпълнител

en: Date
bg: Дата

en: Random
bg: Произволно

en: Custom
bg: Предпочитани

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: _View
bg: _Изглед

en: Status bar
bg: Панел на състоянието

en: Equalizer
bg: Тонкоректор

en: Design mode
bg: Дизайнерски режим

en: _Playback
bg: _Изпълнява се

en: Order
bg: Подредба

en: Linear
bg: Линейно

en: Shuffle tracks
bg: Разбъркване на песни

en: Shuffle albums
bg: Разбъркване на албуми

en: Looping
bg: Повтаряемост

en: Scroll follows playback
bg: Превъртане следва изпълняването

en: Cursor follows playback
bg: Курсора следва изпълняването

en: Stop after current track
bg: Спри след текущата песен

en: Stop after current album
bg: Спри след текущия албум

en: Jump to current track
bg: Прескачане до текущата песен

en: _Help
bg: _Помощ

en: _ChangeLog
bg: _Отчет

en: _About
bg: От_носно

en: _Translators
bg: П_реводачи

en: Search
bg: Търсене

en: Stop
bg: Спиране

en: Play
bg: Пускане

en: Pause
bg: Паузиране

en: Previous
bg: Предишна

en: Next
bg: Следваща

en: Play Random
bg: Произволно изпълняване

en: About
bg: Относно

en: Quit
bg: Изход

en: Help
bg: Помощ

en: Track Properties
bg: Свойства за Песента

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Settings
bg: Настройки

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Metadata
bg: Метаданни

en: Properties
bg: Свойства

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Enter new column title here
bg: Име на нова колона:

en: Type:
bg: Вид:

en: Item Index
bg: Индекс на елемента

en: Playing
bg: Изпълнява се

en: Album Art
bg: Обложка на албума

en: Artist - Album
bg: Изпълнител - Албум

en: Duration
bg: Продължителност

en: Track Number
bg: Номер на песента

en: Band / Album Artist
bg: Група / Изпълнител на албума

en: Format:
bg: Формат:

en: Alignment:
bg: Подравняване:

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: Text color:
bg: Цвят на текста:

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _OK
bg: _Да

en: Output plugin:
bg: Изходна приставка:

en: Output device:
bg: Иходно устройство:

en: Always convert 8 bit audio to 16 bit
bg: Винаги да се конвертира 8-битов звук в 16-битов

en: Always convert 16 bit audio to 24 bit
bg: Винаги преобразувай 16 битово аудио в 24 битово

en: Sound
bg: Звук

en: Replaygain mode:
bg: Режим на усилване:

en: Disable
bg: Деактивиране

en: Track
bg: Име на файла

en: Replaygain peak scale
bg: Скала за усилване на максимума

en: -12 dB
bg: -12 дБ

en: +12 dB
bg: +12 дБ

en: Replaygain preamp:
bg: Режим на усилване:

en: Global preamp:
bg: Усилване за цялата система:

en: Add files from command line (or file manager) to this playlist:
bg: Добавяне на файлове с команда (или файлов мениджър) в този лист за изпълнение:

en: Resume previous session on startup
bg: При следващото стартиране, продължи предишната сесия

en: Don't add from archives when adding folders
bg: Да не се добавят от архиви, когато се добавят папки

en: Playback
bg: Възпроизвеждане

en: Configure
bg: Настройване

en: DSP Chain Preset
bg: Запамети зададеното за DSP (Разпределение на цифровите сигнали)

en: _Load
bg: Заре_ждане

en: DSP
bg: Разпределение на цифровите сигнали (DSP)

en: Close minimizes to tray
bg: При затваряне, минимизирай в панела

en: Hide system tray icon
bg: Скрий иконата в таблата

en: Interface refresh rate (times per second):
bg: Опресняване (пъти в секунда):

en: Titlebar text while playing:
bg: Заглавен текст при изпълнение:

en: Titlebar text while stopped:
bg: Заглавен текст при спиране:

en: GUI Plugin (changing requires restart):
bg: Приставка за графичния вид (промяната изисква рестарт):

en: Player
bg: Плеър

en: Close playlists with middle mouse button
bg: Затвори списъка със средния бутон на мишката

en: Auto-name playlists when adding a single folder
bg: Автоматично именуване на листа за изпълнение, когато е добавена само една папка

en: Auto-resize columns to fit the window
bg: Авто-оразмеряване на колоните по размера на прозореца

en: GUI/Misc
bg: Интерфейс/Разни

en: Override
bg: Презапис

en: Foreground
bg: На преден план

en: Background
bg: На фон

en: Enable Proxy Server
bg: Активиране на помощен сървър

en: Proxy Server Address:
bg: Адрес на помощния сървър:

en: Proxy Server Port:
bg: Порт на помощния сървър:

en: Proxy Type:
bg: Вид помощен сървър:

en: Proxy Username:
bg: Потребителско име:

en: Proxy Password:
bg: Парола:

en: Network
bg: Мрежа

en: Action:
bg: Действие:

en: Key combination:
bg: Клавишна комбинация:

en: Global hotkey
bg: Глобални клавиши

en: _Defaults
bg: По подразбиране

en: Hotkeys
bg: Бързи клавиши

en: Version:
bg: Версия:

en: Plugins
bg: Приставки

en: URL:
bg: Адрес:

en: Set Custom Title
bg: Задай заглавие поподразбиране

en: Group By ...
bg: Групиране по ...

en: Sort by ...
bg: Сортиране по ...

en: Format
bg: Формат

en: Ascending
bg: Възходящ

en: Descending
bg: Низходящ

en: Select DSP Plugin
bg: Избор на приставка за DSP (разпределение на цифровите сигнали)

en: Plugin
bg: Приставка

en: Tag Writer Settings
bg: Настройки на редактора на етикети

en: Write ID3v2
bg: Запиши ID3v2

en: Write ID3v1
bg: Запиши ID3v1

en: Write APEv2
bg: Зпаиши APEv2

en: Strip ID3v2
bg: Лента ID3v2

en: Strip ID3v1
bg: Лента ID3v1

en: Strip APEv2
bg: Лента APEv2

en: ID3v2 version
bg: Версия на ID3v2

en: 2.3 (Recommended)
bg: 2.3 (Препоръчителна)

en: ID3v1 character encoding (default is iso8859-1)
bg: Транслиране на символите за ID3v1 (по подразбиране е iso8859-1)

en: Write ID3v2.4
bg: Запиши ID3v2.4

en: Reset to defaults
bg: Върни първоначалните настройки

en: Plugins:
bg: Добавки:

en: Button properties
bg: Свойства на бутон

en: Color:
bg: Цвят:

en: Icon:
bg: Икона:

en: Label:
bg: Етикет:

en: Select action
bg: Избор на действие

en: Artist / Album
bg: Артист/Албум

en: Track No
bg: Номер на Песента

en: Add To Playback Queue
bg: Добавяне на опашката

en: Remove From Playback Queue
bg: Премахване от опашката

en: Reload Metadata
bg: Презареждане на метаданните

en: Remove From Disk
bg: Премахване от диска

en: Add column
bg: Добавяне на Колона

en: Edit column
bg: Редактиране на Колона

en: Remove column
bg: Премахване на Колона

en: Pin groups when scrolling
bg: Фиксиране на групите при превъртане

en: Group by
bg: Групиране по

en: None
bg: Нищо

en: Artist/Date/Album
bg: Изпълнител/Дата/Албум

en: Open file...
bg: Отвори файл...

en: Configure %s
bg: Настройване на %s

en: Default Audio Device
bg: Аудио устройство по подразбиране

en: You modified the hotkeys settings, but didn't save your changes.
bg: Вие променихте бързите клавиши, но не сте запазили промените.

en: Are you sure you want to continue without saving?
bg: Наистина ли искате да излезете без да запазите промените?

en: Adding files...
bg: Добавяне на файлове...

en: Initializing...
bg: Разпознаване...

en: You've modified data for this track.
bg: Имате променяни данни за тази песен.

en: Really close the window?
bg: Да се затвори ли прозореца?

note: get value to edit
en: [Multiple values]
bg: [Множество стойности]

en: Key
bg: Ключ

en: Value
bg: Стойност

en: [Multiple values]
bg: [Множество стойности]

en: Writing tags...
bg: Записване на етикетите...

en: Field name
bg: Име на музикална област

en: Name:
bg: Име:

en: Field names must not start with : or _
bg: Имената на полетата не могат да започват с ":" или "_"

en: Cannot add field
bg: Не може да бъде добавено поле

en: Field with such name already exists, please try different name.
bg: Вече съществува поле със същото име, моля пробвайте с друго!

en: Add field
bg: Добавяне на поле

en: Remove field
bg: Премахване на поле

en: Options:
bg: Опции:

en:    --help  or  -h     Print help (this message) and exit
bg: --help или -h Изписва помощ (това съобщение) и излиза

en:    --quit             Quit player
bg: --quit Изход от Плейъра

en:    --version          Print version info and exit
bg: --version Изписва информация за версията и излиза

en:    --play             Start playback
bg: --play Възпроизвеждане

en:    --stop             Stop playback
bg: --stop Спиране

en:    --pause            Pause playback
bg: --pause Паузиране

en:    --toggle-pause     Toggle pause
bg: --toggle-pause Превключване в\от режим на пауза

en:    --play-pause       Start playback if stopped, toggle pause otherwise
bg: --play-pause Започване на възпроизвеждане, ако е спряно или излизане от режим на пауза

en:    --next             Next song in playlist
bg: --next Следващата песен в листа

en:    --prev             Previous song in playlist
bg: --prev Предишната песен в листа

en:    --random           Random song in playlist
bg: --random Произволна песен от листа

en:    --queue            Append file(s) to existing playlist
bg: --queue Прибавяне на файл(ове) в съществуващия лист

en:    --nowplaying FMT   Print formatted track name to stdout
bg: --nowplaying "Формат" Изписва Форматирано име

en:                       FMT %%-syntax: [a]rtist, [t]itle, al[b]um,
                          [l]ength, track[n]umber, [y]ear, [c]omment,
                          copy[r]ight, [e]lapsed
bg: Синтаксис на Формата (започва с %%): [a]-Изпълнител, [t]-Заглавие,
    [b]-Албум, [l]-Времетраене, [n]-Номер на песента,
    [y]-Година, [c]-Коментар, [r]-Авторски права, [e]-Изминали

en:                       for more info, see %s
bg: за повече информация, вижте %s

en: Default
bg: По подразбиране

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Item Index
    Playing
    Album Art
    Artist - Album
    Artist
    Album
    Title
    Duration
    Track Number
    Band / Album Artist
    Custom
bg: Номер на Файла
    В Изпълнение
    Колаж
    Изпълнител - Албум
    Изпълнител
    Албум
    Заглавие
    Времетраене
    Име на файла
    Група/Албумен Изпълнител
    Обичайни

en: Disable
    Track
    Album
bg: Деактивиране
    Песен
    Албум

en: Ascending
    Descending
bg: Възходящо
    Низходящо

en: 2.3 (Recommended)
    2.4
bg: 2.3 (Препоръчителна)
    2.4

en: wildmidi: freepats config file not found. Please install timidity-freepats package, or specify path to freepats.cfg in the plugin settings.
bg: wildmidi: Файлът с настройките - freepats не е открит. Моля, инсталирайте пакета "timidity-freepats" или опишете пътя до freepats.cfg, в настройките на приставката!

note: this file should list extra translatable strings that are not referenced directly in source code, e.g. scripted plugin configuration strings
en: Add Audio CD
bg: Добавяне на аудио CD

en: Lookup on Last.fm
bg: Свързване към Last.fm

note: ALSA output plugin
en: Use ALSA resampling
bg: Използване на ALSA ресемплинг

en: Release device while stopped
bg: Освободи устройство след спиране

en: Preferred buffer size
bg: Предпочитан размер на буфера

en: Preferred period size
bg: Предпочитана дължина на периода

note: Last.fm plugin
en: Enable scrobbler
bg: Активиране на помощен сървър

en: Disable nowplaying
bg: Деактивиране на настоящо изпълнение

en: Username
bg: Потребителско име:

en: Password
bg: Парола:

en: Scrobble URL
bg: Адрес на помощния сървър

en: Prefer Album Artist over Artist field
bg: Предпочитане на Албум Изпълнител пред Музикална област

note: OSS output plugin
en: Device file
bg: Файл за устройство

en: OSS4 samplerate bug workaround
bg: Решение за OSS4 бъг

note: Album Artwork plugin
en: Cache update period (hr)
bg: Период за обновяване на кеш (часове)

en: Fetch from embedded tags
bg: Извличане от вградените етикети

en: Fetch from local folder
bg: Извличане от местна папка

en: Local cover file mask
bg: Маска за обложка от файл

en: Fetch from last.fm
bg: Извличане от last.fm

en: Fetch from albumart.org
bg: Извличане от albumart.org

en: Scale artwork towards longer side
bg: Оразмеряване на обложката към по-дългата страна

note: Audio CD player
en: Use CDDB/FreeDB
bg: Използвай CDDB/FreeDB

en: Prefer CD-Text over CDDB
bg: Предпочита се CD-Text пред CDDB

en: CDDB url (e.g. 'freedb.org')
bg: CDDB външен линк (пр: "freedb.org")

en: CDDB port number (e.g. '888')
bg: CDDB номер на порт (пр: "888")

en: Prefer CDDB protocol over HTTP
bg: Предпочита се CDDB протокол пред HTTP

en: Enable NRG image support
bg: Прилагане на поддръжка за NRG изображения

note: DUMB module player plugin
en: Resampling quality (0..2, higher is better)
bg: Подобряване на качеството (от 0 до 2, по-голямото е по-добро)

en: 8-bit output (default is 16)
bg: 8-битов изход (по подразбиране е 16)

note: Game_Music_Emu decoder plugin
en: Max song length (in minutes)
bg: Най-голяма дължина на песен (в минути)

note: Standard GTK2 user interface plugin
en: Ask confirmation to delete files from disk
bg: Искай потвърждение за изтриване на файлове от диска

en: Status icon volume control sensitivity
bg: Чувствителност на контрола на звука от иконата

en: Custom status icon
bg: Друга икона

en: Run gtk_init with --sync (debug mode)
bg: Изпълни gtk_init с добавен -sync (режим на дебъгване)

en: Add separators between plugin context menu items
bg: Добави разделители между елементите на контекстното меню на добавката

note: OSD Notify plugin
en: Notification title format
bg: Формат на заглавието в известието

en: Notification content format
bg: Формат на съдържанието в известието

en: Show album art
bg: Показвай обложка на албума

en: Album art size (px)
bg: Размер на обложката (пиксели)

note: PulseAudio output plugin
en: PulseAudio server
bg: Сървър на PulseAudio

en: Samplerate
bg: Честота

note: SHN player plugin
en: Relative seek table path
bg: Относително положение на полето за превъртане

en: Absolute seek table path
bg: Абсолютно положение на полето за превъртане

en: Swap audio bytes (toggle if all you hear is static)
bg: Размени аудио частите (превключване ако всичко е статично)

note: SID decoder plugin
en: Enable HVSC Songlength DB
bg: Активиране на HVSC Songlength база данни

en: Songlengths.txt (from HVSC)
bg: Songlenghts.txt (от HVSC)

en: Bits per sample (8 or 16)
bg: Части за период (8 или 16)

en: Default song length (sec)
bg: Дължина на песен по подразбиране (секунди)

note: WildMidi player plugin
en: Timidity++ bank configuration file
bg: Timidity++ празен файл с настройки

en: Track Title
bg: Заглавие на песента

en: Performer
bg: Изпълнител

en: Total Tracks
bg: Всички песни

en: Genre
bg: Жанр

en: Composer
bg: Композитор

en: Disc Number
bg: Колекция

en: Comment
bg: Коментар

en: Encoder / Vendor
bg: Кодировчик/Доставчик

en: Location
bg: Местоположение

en: Subtrack Index
bg: Индекс на подзаглавието

en: Tag Type(s)
bg: Тип(ове) Етикет(и)

en: Embedded Cuesheet
bg: Вградени фрази

en: Codec
bg: Кодек

note: FFmpeg deocder plugin
en: File Extensions (separate with ';')
bg: Разширение на файловете (разделяне с ";")

note: Converter GUI
en: Convert
bg: Превръщане

note: Resampler (Secret Rabbit Code)
en: Target Samplerate
bg: Честота на резултатния файл

en: Quality / Algorithm
bg: Качество / Алгоритъм

en: Automatic Samplerate (overrides Target Samplerate)
bg: Автоматична честота (презаписва зададената честота на резултатния файл)

en: Enable surround
bg: Разреши съраунд

en: The file already exists. Overwrite?
bg: Файлът вече съществува. Презипасване?

en: Converter warning
bg: Внимание при превръщане

en: Please select encoder
bg: Моля изберете кодиране

en: Converter error
bg: Грешка при превръщане

en: Converting...
bg: Превръщане...

en: Select folder...
bg: Избор на директория...

en: Failed to save encoder preset
bg: Неуспех при записване за избраното кодиране

en: Check preset folder permissions, try to pick different title, or free up some disk space
bg: Проверете правата за избраната папка, пробвайте да изберете друго име на файла или освободете място на диска.

en: Preset with the same name already exists. Try to pick another title.
bg: Дублират се имената. Пробвайте да изберете друго име.

en: Error
bg: Грешка

en: Add new encoder
bg: Добави ново кодиране

en: Edit encoder
bg: Редактиране на кодирането

en: Remove preset
bg: Премахни зададеното

en: This action will delete the selected preset. Are you sure?
bg: Това ще премахне зададения профил. Сигурни ли сте?

en: Encoders
bg: Планове за кодиране

en: Add plugin to DSP chain
bg: Слагане на добавка в DSP канала

en: Failed to save DSP preset
bg: Неуспех при запаметяване на DSP профила

en: New DSP Preset
bg: Нов DSP профил

en: Edit DSP Preset
bg: Редактирай DSP профила

en: DSP Presets
bg: DSP профили

en: Output folder:
bg: Резултатна директория:

en: Write to source track folder
bg: Запиши в папката в която е песента

en: Preserve folder structure
bg: Съхрани структурата на папката

en: Output file name:
bg: Име на резултатния файл:

en: Encoder:
bg: Кодиране:

en: DSP preset:
bg: DSP профил:

en: Number of threads:
bg: Брой на нишките:

en: Output sample format:
bg: Формат на резултатната честота:

en: Keep source format
bg: Запази формата от източника

en: 8 bit signed int
bg: 8-битов подпис

en: 16 bit signed int
bg: 16-битов подпис

en: 24 bit signed int
bg: 24-битов подпис

en: 32 bit signed int
bg: 32-битов подпис

en: 32 bit float
bg: 32-битов (плаващ)

en: When file exists:
bg: Когато файла съществува:

en: Prompt
bg: Подсказване

en: Overwrite
bg: Презаписване

en: Edit Encoder Preset
bg: Редактиране на профила за кодиране

en: Untitled Encoder
bg: Неименуван профил за кодиране

en: Output file extension:
bg: Разширение на резултатния файл:

en: E.g. mp3
bg: Пример: mp3

en: Command line:
bg: Команда:

en: Example: lame - %o
    %i for input file, %o for output file, - for stdin
bg: Например: характерно "- %o"
    за файла източник "%i", за резултатния файл "%o", за стандартен източник "-"

en: <small>%o - output file name
    %i - temporary input file name</small>
bg: <small>"%o" - име на резултатен файл
    име на временния източник - "%i"</small>

en: Method:
bg: Метод:

en: Pipe
bg: Поток

en: Temporary file
bg: Временен файл

en: APEv2
bg: Записване на APEv2

en: ID3v1
bg: Записване на ID3v1

en: ID3v2
bg: Записване на ID3v2

en: <b>Tag writer</b>
bg: <b>Създаване на етикети</b>

en: DSP Preset Editor
bg: Редактор на DSP профили

en: Untitled DSP Preset
bg: Неозаглавен DSP профил

en: Add
bg: Добави

en: Couldn't find pixmap file: %s
bg: Не е открито Х-изображение: %s

en: Pipe
    Temporary file
bg: Pipe
    Временни файлове

en: Custom Shell Commands
bg: Потребителска шел команда

en: Edit
bg: Редактиране

en: Close
bg: Затваряне

en: Edit Command
bg: Редактиране на команда

en: Command:
bg: Команда:

en: Free-form name, for example "My Shell Command"
bg: Име по желание, например "Моята шел команда"

en: Command ID, normally it should be something short, for example "youtube_open". It must be unique.
bg: ID командата, обикновено е нещо кратко, например "youtube_open".  Тя трябва да бъде уникална.

en: Single Tracks
bg: Една песен

en: Works on single track.
bg: Работи с една песен.

en: Multiple Tracks
bg: Множество песни

en: Works on multiple tracks.
bg: Работи с множество песни.

en: Local
bg: Локално

en: Works on local files.
bg: Работи с локални файлове

en: Remote
bg: Отдалечен достъп

en: Works on remote files (e.g. http:// streams)
bg: Работи с отдалечен достъп (напр. http:// streams)

en: Generic (Main Menu)
bg: Общи (Основно меню)

en: Item should appear in the main menu
bg: Елементи, които да се виждат в основното меню

en: Add Command
bg: Добавяне на команда

en: Delete
bg: Изтриване

en: This action will delete the selected shell command. Are you sure?
bg: Това действие ще изтрие избраните команди. Сигурен ли сте?

en: Confirm Remove
bg: Потвърди премахването

en: ID must be non-empty and unique.
bg: ID трябва да не е празен и да не се дублира.

en: Title must be non-empty.
bg: Заглавието не трябва да бъде празно.

en: Shell Command must be non-empty.
bg: Шел командата не трябва да бъде празна.

en: Invalid Values
bg: Невалидна стойност

en: Supported sound formats
bg: Неподдържан звуков формат

en: All files (*)
bg: Всички файлове (*)

en: Open file(s)...
bg: Отваряне на файл(ове)...

en: Add file(s) to playlist...
bg: Добавяне на файл(ове) в списъка...

en: Add folder(s) to playlist...
bg: Добавяне на папка(и) в списъка...

en: Follow symlinks
bg: Следвайте символнитевръзки

en: Delete files from disk
bg: Премахване от диска

en: Files will be lost. Proceed?
    (This dialog can be turned off in GTKUI plugin settings)
bg: Файловете ще бъдат загубени. Да продължа ли?
    (Този диалог, може да бъде изключен от настройките на GTKUI)

en: Load Playlist
bg: Зареждане на списък

en: Other files (*)
bg: Други файлове (*)

en: Save Playlist As
bg: Запазване на списъка като

en: DeaDBeeF playlist files (*.dbpl)
bg: DeaDBeeF списък с файлове (*.dbpl)

en: Content-Type
bg: Съдържание-Тип

en: Invalid value(s).
bg: Невалидна стойност(и).

en: Nothing is selected.
bg: Нищо не е избрано.

en: Widget "%s" is not available
bg: Джаджа "%s" не е налична

en: Replace with...
bg: Замяна с...

en: Insert...
bg: Вмъкване...

en: Cut
bg: Отрязване

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Multiple widgets of this type are not supported
bg: Множество джаджи от този тип не се поддържат

en: Lock movement
bg: Заключи преместването

en: Rename tab
bg: Преименуване на раздел

en: Add new tab
bg: Добавяне на нов раздел

en: Move tab left
bg: Преместване на раздел наляво

en: Move tab right
bg: Преместване на раздел надясно

en: Remove tab
bg: Премахване на раздел

en: Show Column Headers
bg: Показване заглавията на колоните

en: Expand the box by 1 item
bg: Разширяване на полето с 1 степен

en: Shrink the box by 1 item
bg: Свиване на полето с 1 степен

en: Homogeneous
bg: Хомогенен

en: Expand
bg: Разширяване

en: Fill
bg: Изпълване

en: Configure button
bg: Конфигуриране на бутон

en: Voices:
bg: Гласове:

en: Edit playlist
bg: Редактиране на списък

en: Rename Playlist
bg: Преименуване на списък

en: Remove Playlist
bg: Премахване на списък

en: Add New Playlist
bg: Добавяне на нов списък

en: Name
bg: Име

en: Playlist browser
bg: Браузър на списъка
