DeaDBeeF Player - en to el translation catalogue (415 entries)

en: About DeaDBeeF %s
el: Σχετικά με το DeaDBeeF %s

en: DeaDBeeF %s ChangeLog
el: Αλλαγές DeaDBeeF %s

en: DeaDBeeF Translators
el: Μεταφραστές του DeaDBeeF

en: Save DeaDBeeF EQ Preset
el: Αποθήκευση ρύθμισης DeaDBeeF EQ

en: DeaDBeeF EQ preset files (*.ddbeq)
el: Αρχεία ρύθμισης DeaDBeeF EQ (*.ddbeq)

en: Load DeaDBeeF EQ Preset...
el: Φόρτωση ρύθμισης DeaDBeeF EQ

en: DeaDBeeF EQ presets (*.ddbeq)
el: Ρυθμίσεις DeaDBeeF EQ (*.ddbeq)

en: Import Foobar2000 EQ Preset...
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων Foobar2000 EQ...

en: Foobar2000 EQ presets (*.feq)
el: Ρυθμίσεις Foobar2000 EQ (*.feq)

en: Save Preset
el: Αποθήκευση Ρύθμισης

en: Load Preset
el: Φόρτωση Ρύθμισης

en: Import Foobar2000 Preset
el: Εισαγωγή Ρύθμισης Foobar2000

en: Enable
el: Ενεργό

en: Zero All
el: Μηδενισμός Όλων

en: Zero Preamp
el: Μηδενισμός Προενίσχυσης

en: Zero Bands
el: Μηδενισμός Ζωνών

en: Presets
el: Προρυθμίσεις

en: 1 day %d:%02d:%02d
el: 1 μέρα %d:%02d:%02d

en: %d days %d:%02d:%02d
el: %d μέρες %d:%02d:%02d

en: Stopped | %d tracks | %s total playtime
el: Σταματημένο | %d κομμάτια | %s συνολικός χρόνος αναπαραγωγής

en: Mono
el: Μονοφωνικό

en: Stereo
el: Στερεοφωνικό

en: Paused |
el: Παύση |

en: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d tracks | %s total playtime
el: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d κομμάτια | %s συνολικός χρόνος αναπαραγωγής

en: New Playlist
el: Νέα Λίστα Αναπαραγωγής

en: New Playlist (%d)
el: Νέα Λίστα Αναπαραγωγής (%d)

note: register widget types
en: Playlist with tabs
el: Λίστα αναπαραγωγής με καρτέλες

en: Playlist
el: Λίστα Αναπαραγωγής

en: Playlist tabs
el: Καρτέλες λιστών αναπαραγωγής

en: Selection properties
el: Ιδιότητες επιλογής

en: Album art display
el: Προβολή εξώφυλλων

en: Button
el: Κουμπί

en: Failed while reading help file
el: Αποτυχία κατά την ανάγνωση του αρχείου βοήθειας

en: Failed to load help file
el: Αποτυχία κατά τη φόρτωση του αρχείου βοήθειας

en: Do you still want to quit?
el: Θέλετε πραγματικά να τερματίσετε την εφαρμογή;

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Open file(s)
el: _Άνοιγμα αρχείου(-ων)

en: Add file(s)
el: Προσθήκη αρχείου(-ων)

en: Add folder(s)
el: Προσθήκη φακέλου(-ων)

en: Add location
el: Προσθήκη τοποθεσίας

en: New playlist
el: Νέα λίστα αναπαραγωγής

en: Load playlist
el: Φόρτωση λίστας αναπαραγωγής

en: Save playlist
el: Αποθήκευση λίστας αναπαραγωγής

en: _Quit
el: _Έξοδος

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Clear
el: _Καθαρισμός

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Deselect all
el: Αποεπιλογή όλων

en: Invert selection
el: Αναστροφή επιλογής

en: Selection
el: Επιλεγμένο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Crop
el: Περικοπή

en: _Find
el: _Αναζήτηση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Title
el: Τίτλος

en: Track number
el: Αριθμός κομματιού

en: Album
el: Άλμπουμ

note: Track properties dialog
en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Random
el: Τυχαία

en: Custom
el: Αυτοσχέδιο

en: Preferences
el: Ρυθμίσεις

en: _View
el: _Εμφανίση

en: Status bar
el: Μπάρα κατάστασης

en: Equalizer
el: Ισοσταθμιστής

en: Design mode
el: Λειτουργία σχεδίασης

en: _Playback
el: Α_ναπαραγωγή

en: Order
el: Σειρά

en: Linear
el: Γραμμικά

en: Shuffle tracks
el: Ανακάτεμα κομματιών

en: Shuffle albums
el: Ανακάτεμα άλμπουμ

en: Looping
el: Επανάληψη

en: Loop all
el: Επανάληψη όλων

en: Loop single song
el: Επανάληψη ενός τραγουδιού

en: Don't loop
el: Να μην γίνει επανάληψη

en: Scroll follows playback
el: Η κύλιση ακολουθεί την αναπαραγωγή

en: Cursor follows playback
el: Ο δείκτης ποντικιού ακολουθεί την αναπαραγωγή

en: Jump to current track
el: Μεταπήδηση στο τρέχον κομμάτι

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _ChangeLog
el: _Αλλαγές

en: _About
el: _Σχετικά

en: _Translators
el: _Μεταφραστές

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Stop
el: Διακοπή

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Pause
el: Παύση

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Play Random
el: Αναπαραγωγή τυχαίου

en: About
el: Σχετικά

en: Quit
el: Έξοδος

en: Help
el: Βοήθεια

en: Track Properties
el: Ιδιότητες Κομματιού

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Settings
el: Επιλογές

en: _Apply
el: _Εφαρμογή

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Enter new column title here
el: Εισαγωγή νέου τίτλου για τη στήλη

en: Type:
el: Τύπος

en: Item Index
el: Αριθμός αντικειμένου

en: Playing
el: Αναπαραγωγή

en: Album Art
el: Σχέδιο άλπουμ

en: Artist - Album
el: Καλλιτέχνης - Άλμπουμ

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Track Number
el: Αριθμός Κομματιού

en: Band / Album Artist
el: Συγκρότημα / Καλλιτέχνης άλμπουμ

en: Format:
el: Μορφή:

en: Alignment:
el: Στοίχιση:

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Text color:
el: Χρώμα κειμένου:

en: _Cancel
el: _Άκυρο

en: _OK
el: _Εντάξει

en: Output plugin:
el: Πρόσθετο εξόδου:

en: Output device:
el: Συσκευή εξόδου:

en: Always convert 8 bit audio to 16 bit
el: Να γίνεται πάντα μετατροπή του ήχου 8 bit σε 16 bit

en: Always convert 16 bit audio to 24 bit
el: Να γίνεται πάντα μετατροπή του ήχου 16 bit σε 24 bit

en: Sound
el: Ήχος

en: Replaygain mode:
el: Λειτουργία Replaygain:

en: Disable
el: Ανενεργό

en: Track
el: Κομμάτι

en: Replaygain peak scale
el: Κορυφή κλίμακας Replaygain

en: Replaygain preamp:
el: Προενίσχυση Replaygain:

en: Global preamp:
el: Καθολική προενίσχυση

en: Add files from command line (or file manager) to this playlist:
el: Προσθήκη αρχείων από την γραμμή εντολών (ή το διαχειριστή αρχείων) σε αυτή τη λίστα αναπαραγωγής:

en: Resume previous session on startup
el: Συνέχεια προηγούμενης συνεδρίας στην εκκίνηση

en: Don't add from archives when adding folders
el: Να μη γίνεται προσθήκη από αρχειοθήκες κατά την προσθήκη φακέλων

en: Playback
el: Αναπαραγωγή

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: DSP Chain Preset
el: Προκαθορισμένες Ρυθμίσεις Αλυσίδας DSP

en: _Load
el: _Φόρτωση

en: Close minimizes to tray
el: Ελαχιστοποίηση στο πλαίσιο συστήματος στο κλείσιμο

en: Hide system tray icon
el: Απόκρυψη εικονιδίου στο πλαίσιο συστήματος

en: Interface refresh rate (times per second):
el: Ρυθμός ανανέωσης γραφικής διεπαφής (φορές το δευτερόλεπτο):

en: Titlebar text while playing:
el: Τίτλος παραθύρου κατά την αναπαραγωγή:

en: Titlebar text while stopped:
el: Τίτος παραθύρου κατά τη διακοπή:

en: GUI Plugin (changing requires restart):
el: Πρόσθετο γραφικής διεπαφής (αλλαγή απαιτεί επανεκκίνηση):

en: Player
el: Αναπαραγωγέας

en: Close playlists with middle mouse button
el: Κλείσιμο λιστών αναπαραγωγής με το μέσο πλήκτρο του ποντικιού

en: Auto-name playlists when adding a single folder
el: Αυτόματη απόδοση ονόματος στις λίστες αναπαραγωγής όταν φορτώνεται ένας κατάλογος

en: Override
el: Παράκαμψη

en: Foreground
el: Προσκήνιο

en: Background
el: Παρασκήνιο

en: Enable Proxy Server
el: Ενεργοποίηση Proxy Server

en: Proxy Server Address:
el: Διεύθυνση Proxy Server:

en: Proxy Server Port:
el: Πόρτα Proxy Server:

en: Proxy Type:
el: Τύπος Proxy:

en: Proxy Username:
el: Όνομα χρήστη Proxy:

en: Proxy Password:
el: Κωδικός Proxy:

en: Edit Content-Type Mapping
el: Επεξεργασία Τύπων Περιεχομένου

en: Network
el: Δίκτυο

en: Assigned Hotkeys:
el: Προσδιορισμένες Συντομεύσεις:

en: Action:
el: Ενέργεια:

en: <Not set>
el: <Δεν έχει οριστεί>

en: Key combination:
el: Συνδυασμός πλήκτρων:

en: Global hotkey
el: Γενική συντόμευση

en: _Defaults
el: _Προκαθορισμένα

en: Hotkeys
el: Συντομεύσεις

en: Version:
el: Έκδοση:

en: Copyright
el: Πνευματικά δικαιώματα

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Group By ...
el: Ομαδοποίηση Κατά ...

en: Sort by ...
el: Ταξινόμηση κατά ...

en: Format
el: Μορφή

en: Ascending
el: Αύξουσα σειρά

en: Descending
el: Φθίνουσα σειρά

en: Select DSP Plugin
el: Επιλέξτε Πρόσθετο DSP

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Tag Writer Settings
el: Επιλογές Συγγραφέα Ετικετών

en: Write ID3v2
el: Εγγραφή ID3v2

en: Write ID3v1
el: Εγγραφή ID3v1

en: Write APEv2
el: Εγγραφή APEv2

en: Strip ID3v2
el: Αφαίρεση ID3v2

en: Strip ID3v1
el: Αφαίρεση ID3v1

en: Strip APEv2
el: Αφαίρεση APEv2

en: ID3v2 version
el: Έκδοση ID3v2

en: 2.3 (Recommended)
el: 2.3 (Προτείνεται)

en: ID3v1 character encoding (default is iso8859-1)
el: ID3v1 κωδικοποίηση χαρακτήρων (προεπιλογή είναι iso8859-1)

en: Write ID3v2.4
el: Εγγραφή ID3v2.4

en: Content-Type Mapping
el: Επιλογή Τύπων Περιεχομένου

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στα προκαθορισμένα

en: Content-Type:
el: Τύπος περιεχομένου:

en: Plugins:
el: Πρόσθετα:

en: Button properties
el: Ιδιότητες κουμπιού

en: Color:
el: Χρώμα:

en: Icon:
el: Εικονίδιο:

en: Label:
el: Ετικέτα:

en: Select action
el: Επιλογή ενέργειας

en: Artist / Album
el: Καλλιτέχνης / Άλμπουμ

en: Track No
el: Αρ. Κομματιού

en: Add column
el: Προσθήκη στήλης

en: Edit column
el: Επεξεργασία στήλης

en: Remove column
el: Αφαίρεση στήλης

en: Group by
el: Ομαδοποίηση κατά

en: None
el: Καμία

en: Artist/Date/Album
el: Καλλιτέχνης/Ημερομηνία/Άλμπουμ

en: Open file...
el: Άνοιγμα αρχείου...

en: Configure %s
el: Ρύθμιση %s

en: Default Audio Device
el: Προεπιλεγμένη συσκευή ήχου

en: Adding files...
el: Προσθήκη αρχείων

en: Initializing...
el: Αρχικοποίηση...

en: You've modified data for this track.
el: Έχετε τροποποιήσει στοιχεία του κομματιού.

en: Really close the window?
el: Είστε σίγουροι πως θέλετε να κλείσετε το παράθυρο;

note: get value to edit
en: [Multiple values]
el: [Πολλαπλές τιμές]

en: Key
el: Πλήκτρο

en: Value
el: Τιμή

en: [Multiple values]
el: [Πολλαπλές τιμές]

en: Writing tags...
el: Εγγραφή ετικετών...

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Name:
el: Όνομα:

en: Field names must not start with : or _
el: Τα πεδία ονόματος δεν πρέπει να ξεκινούν με : ή _

en: Cannot add field
el: Αποτυχία προσθήκης πεδίου

en: Field with such name already exists, please try different name.
el: Υπάρχει ήδη πεδίο με αυτό το όνομα, παρακαλώ προσπαθήστε με ένα διαφορετικό όνομα.

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Remove field
el: Αφαίρεση πεδίου

en: Usage: deadbeef [options] [--] [file(s)]
el: Χρήση: deadbeef [επιλογές] [--] [αρχείο(-α)]

en: Options:
el: Επιλογές:

en:    --help  or  -h     Print help (this message) and exit
el:  --help ή -h Εμφάνιση κειμένου βοήθειας (αυτό το κείμενο) και έξοδος

en:    --quit             Quit player
el: --quit Έξοδος

en:    --version          Print version info and exit
el: --version Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en:    --play             Start playback
el: --play Εκκίνηση αναπαραγωγής

en:    --stop             Stop playback
el: --stop Διακοπή αναπαραγωγής

en:    --pause            Pause playback
el: --pause Παύση αναπαραγωγής

en:    --toggle-pause     Toggle pause
el: --toggle-pause Εναλλαγή παύσης

en:    --play-pause       Start playback if stopped, toggle pause otherwise
el: --play-pause Εκκίνηση αναπαραγωγής αν είναι σταματημένο, αλλιώς εναλλαγή παύσης

en:    --next             Next song in playlist
el: --next Επόμενο κομμάτι στη λίστα αναπαραγωγής

en:    --prev             Previous song in playlist
el: --prev Προηγούμενο κομμάτι στη λίστα αναπαραγωγής

en:    --random           Random song in playlist
el: --random Τυχαίο κομμάτι στη λίστα αναπαραγωγής

en:    --queue            Append file(s) to existing playlist
el: --queue Προσάρτηση αρχείου(-ων) στην υπάρχουσα λίστα αναπαραγωγής

en:    --gui PLUGIN       Tells which GUI plugin to use, default is "GTK2"
el: --gui PLUGIN  Επιλέγει ποιό πρόσθετο γραφικής διεπαφής θα χρησιμοποιηθεί, το προκαθορισμένο είναι το "GTK2"

en:    --nowplaying FMT   Print formatted track name to stdout
el: --nowplaying FMT Εμφάνιση μορφοποιημένου ονόματος κομματιού

en:                       FMT %%-syntax: [a]rtist, [t]itle, al[b]um,
                          [l]ength, track[n]umber, [y]ear, [c]omment,
                          copy[r]ight, [e]lapsed
el: FMT %%-συντακτικό: [a]rtist, [t]itle, al[b]um,
     [l]ength, track[n]umber, [y]ear, [c]omment,
     copy[r]ight, [e]lapsed

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Yes
el: Ναί

en: No
el: Όχι

en: Item Index
    Playing
    Album Art
    Artist - Album
    Artist
    Album
    Title
    Duration
    Track Number
    Band / Album Artist
    Custom
el: Αριθμός αντικειμένου
    Αναπαραγωγή
    Εξώφυλλο
    Καλλιτέχνης - Άλμπουμ
    Καλλιτέχνης
    Άλμπουμ
    Τίτλος
    Διάρκεια
    Αριθμός Κομματιού
    Καλλιτέχνης Συγκροτήματος / Άλμπουμ
    Προσαρμοσμένο

en: Disable
    Track
    Album
el: Απενεργοποίηση
    Κομμάτι
    Άλμπουμ

en: Ascending
    Descending
el: Αύξουσα σειρά
    Φθίνουσα σειρά

en: 2.3 (Recommended)
    2.4
el: 2.3 (Προτείνεται)
    2.4

en: wildmidi: freepats config file not found. Please install timidity-freepats package, or specify path to freepats.cfg in the plugin settings.
el: wildmidi: δε βρέθηκε το αρχείο ρυθμίσεων του freepats. Παρακαλώ εγκαταστήστε το πακέτο timidity-freepats, ή καθορίστε τη διαδρομή του freepats.cfg στις επιλογές του πρόσθετου.

en: Lookup on Last.fm
el: Αναζήτηση στο Last.fm

note: ALSA output plugin
en: Use ALSA resampling
el: Χρήση αναδειγματοληψίας ALSA

en: Release device while stopped
el: Απελευθέρωση συσκευής κατά τη διακοπή:

en: Preferred buffer size
el: Προτεινόμενο μέγεθος ενδιάμεσης μνήμης

en: Preferred period size
el: Προτεινόμενο μέγεθος περιόδου

note: Last.fm plugin
en: Enable scrobbler
el: Ενεργοποίηση scrobbler

en: Disable nowplaying
el: Απενεργοποίηση τρέχουσας-αναπαραγωγής

en: Username
el: Όνομα χρήστη:

en: Password
el: Κωδικός:

note: OSS output plugin
en: Device file
el: Αρχείο συσκευής

en: OSS4 samplerate bug workaround
el: Επίλυση σφάλματος δειγματοληψίας OSS4

note: Album Artwork plugin
en: Cache update period (hr)
el: Περίοδος ενημέρωσης προσωρινής μνήμης

en: Fetch from embedded tags
el: Λήψη από τις ενσωματωμένες ετικέτες

en: Fetch from local folder
el: Λήψη από τον τοπικό φάκελο

en: Local cover file mask
el: Αρχείο μάσκας τοπικού εξώφυλλου

en: Fetch from last.fm
el: Λήψη από το last.fm

en: Fetch from albumart.org
el: Λήψη από το albumart.org

en: Scale artwork towards longer side
el: Κλιμάκωση εξώφυλλου ως προς τη μεγαλύτερη πλευρά

note: Audio CD player
en: Use CDDB/FreeDB
el: Χρήση CDDB/FreeDB

en: Prefer CD-Text over CDDB
el: Προτίμηση κειμένου-CD έναντι CDDB

en: CDDB url (e.g. 'freedb.org')
el: CDDB url (π.χ. 'freedb.org')

en: CDDB port number (e.g. '888')
el: Αριθμός θύρας CDDB (π.χ. '888')

en: Prefer CDDB protocol over HTTP
el: Προτίμηση πρωτοκόλλου CDDB έναντι HTTP

en: Enable NRG image support
el: Ενεργοποίηση αρχείων εικόνων NRG

note: DUMB module player plugin
en: Resampling quality (0..2, higher is better)
el: Ποιότητα αναδειγματοληψίας (0..2, μεγαλύτερο είναι καλύτερο)

note: Game_Music_Emu decoder plugin
en: Max song length (in minutes)
el: Μέγιστη διάρκεια τραγουδιού (σε λεπτά)

note: Standard GTK2 user interface plugin
en: Ask confirmation to delete files from disk
el: Ερώτηση επιβεβαίωσης για τη διαγραφή αρχείων από το δίσκο

en: Status icon volume control sensitivity
el: Ευαισθησία εικονιδίου κατάστασης ελέγχου έντασης

en: Custom status icon
el: Προσαρμοσμένο εικονίδιο κατάστασης

en: Run gtk_init with --sync (debug mode)
el: Εκτέλεση gtk_init με --sync (λειτουργία αποσφαλμάτωσης)

en: Add separators between plugin context menu items
el: Προσθήκη διαχωριστικών μεταξύ αντικειμένων μενού πρόσθετων

note: OSD Notify plugin
en: Notification title format
el: Μορφή τίτλου ειδοποίησης

en: Notification content format
el: Μορφή περιεχομένου ειδοποίησης

en: Show album art
el: Εμφάνιση εξώφυλλου άλμπουμ

en: Album art size (px)
el: Μέγεθος εξώφυλλου άλμπουμ (px)

note: PulseAudio output plugin
en: PulseAudio server
el: Διακομιστής PulseAudio

en: Samplerate
el: Δειγματοληψία

note: SHN player plugin
en: Relative seek table path
el: Διαδρομή πίνακα σχετικής αναζήτησης

en: Absolute seek table path
el: Διαδρομή πίνακα απόλυτης αναζήτησης

en: Swap audio bytes (toggle if all you hear is static)
el: Εναλλαγή bytes ήχου (επιλέξτε αν ακούτε μόνο κάτι στατικό)

note: SID decoder plugin
en: Enable HVSC Songlength DB
el: Ενεργοποίηση HVSC Songlength DB

en: Bits per sample (8 or 16)
el: Bits ανά δείγμα (8 or 16)

en: Default song length (sec)
el: Προεπιλεγμένη διάρκεια τραγουδιού (δευτ)

note: WildMidi player plugin
en: Timidity++ bank configuration file
el: Αρχείο ρυθμίσεων Timidity++

en: Track Title
el: Τίτλος Κομματιού

en: Performer
el: Εκτελεστής

en: Total Tracks
el: Σύνολο Κομματιών

en: Genre
el: Είδος

en: Composer
el: Συνθέτης

en: Disc Number
el: Αριθμός Δίσκου

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Encoder / Vendor
el: Κωδικοποίηση / Προμηθευτής

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Subtrack Index
el: Δείκτης Υποκομματιού

en: Tag Type(s)
el: Τύπος Ετικέτας(-ων)

en: Embedded Cuesheet
el: Ενσωματωμένα Cuesheet

en: Codec
el: Κωδικοποιητής

note: FFmpeg deocder plugin
en: File Extensions (separate with ';')
el: Επεκτάσεις αρχείων (διαχωρισμός με ';')

note: Converter GUI
en: Convert
el: Μετατροπή

note: Resampler (Secret Rabbit Code)
en: Target Samplerate
el: Στόχος δειγματοληψίας

en: Quality / Algorithm
el: Ποιότητα / Αλγόριθμος

en: Automatic Samplerate (overrides Target Samplerate)
el: Αυτόματη δειγματοληψία (υπερέχει του στόχου δειγματοληψίας)

en: Enable surround
el: Ενεργοποίηση περιφερειακού ήχου

en: The file already exists. Overwrite?
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη. Να αντικατασταθεί;

en: Converter warning
el: Προειδοποίηση μετατροπής

en: Please select encoder
el: Παρακαλώ επιλέξτε κωδικοποιητή

en: Converter error
el: Σφάλμα μετατροπέα

en: Converting...
el: Μετατροπή...

en: Select folder...
el: Επιλογή φακέλου

en: Failed to save encoder preset
el: Αποτυχία αποθήκευσης προρύθμισης κωδικοποιητή

en: Check preset folder permissions, try to pick different title, or free up some disk space
el: Ελέγξτε τα δικαιώματα του φακέλου προρυθμίσεων, δοκιμάστε με ένα διαφορετικό όνομα, ή ελευθερώστε χώρο στο σκληρό δίσκο

en: Preset with the same name already exists. Try to pick another title.
el: Υπάρχει ήδη μια προρύθμιση με αυτό το όνομα. Δοκιμάστε να διαλέξετε ένα διαφορετικό όνομα.

en: Error
el: Σφάλμα

en: Add new encoder
el: Προσθήκη κωδικοποιητή

en: Edit encoder
el: Επεξεργασία κωδικοποιητή

en: Remove preset
el: Αφαίρεση προρύθμισης

en: This action will delete the selected preset. Are you sure?
el: Αυτή η ενέργεια θα διαγράψει την επιλεγμένη προρύθμιση. Είστε σίγουροι;

en: Encoders
el: Κωδικοποιητές

en: Add plugin to DSP chain
el: Προσθήκη πρόσθετου στην αλυσίδα DSP

en: Failed to save DSP preset
el: Αποτυχία αποθήκευσης προρύθμισης DSP

en: New DSP Preset
el: Νέα Προρύθμιση DSP

en: Edit DSP Preset
el: Επεξεργασία Προρύθμισης DSP

en: DSP Presets
el: Προρυθμίσεις DSP

en: Output folder:
el: Φάκελος εξόδου:

en: Output file name:
el: Όνομα αρχείου εξόδου:

en: Encoder:
el: Κωδικοποιητής:

en: DSP preset:
el: Ρύθμιση DSP:

en: Number of threads:
el: Αριθμός νημάτων:

en: Output sample format:
el: Μορφή δειγματοληψίας εξόδου:

en: Keep source format
el: Διατήρηση μορφής εισόδου

en: 8 bit signed int
el: Προσημασμένος ακέραιος 8 bit

en: 16 bit signed int
el: Προσημασμένος ακέραιος 16 bit

en: 24 bit signed int
el: Προσημασμένος ακέραιος 24 bit

en: 32 bit signed int
el: Προσημασμένος ακέραιος 32 bit

en: 32 bit float
el: Δεκαδικός 32 bit

en: When file exists:
el: Όταν το αρχείο υπάρχει ήδη:

en: Prompt
el: Ερώτηση

en: Overwrite
el: Αντικατάσταση

en: Edit Encoder Preset
el: Επεξεργασία Ρύθμισης Κωδικοποιητή

en: Untitled Encoder
el: Ανώνυμος Κωδικοποιητής

en: Output file extension:
el: Επέκταση αρχείου εξόδου:

en: E.g. mp3
el: Π.χ. mp3

en: Command line:
el: Γραμμή εντολών:

en: Example: lame - %o
    %i for input file, %o for output file, - for stdin
el: Παράδειγμα: lame - %o
    %i για το αρχείο εισόδου, %o για το αρχείο εξόδου, - για το stdin

en: <small>%o - output file name
    %i - temporary input file name</small>
el: <small>%o - όνομα αρχείου εξόδου
    %i - όνομα προσωρινού αρχείου εισόδου</small>

en: Method:
el: Μέθοδος

en: Pipe
el: Σωλήνωση

en: Temporary file
el: Προσωρινό αρχείο

en: <b>Tag writer</b>
el: <b>Συγγραφέας ετικετών</b>

en: DSP Preset Editor
el: Επεξεργαστής Ρυθμίσεων DSP

en: Untitled DSP Preset
el: Ανώνυμη Ρύθμιση DSP

en: Add
el: Προσθήκη

en: Couldn't find pixmap file: %s
el: Δε βρέθηκε το αρχείο pixmap: %s

en: Custom Shell Commands
el: Προσαρμοσμένες Εντολές Κελύφους

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Edit Command
el: Επεξεργασία Εντολής

en: Command:
el: Εντολή:

en: ID:
el: Αναγνωριστικό:

en: Free-form name, for example "My Shell Command"
el: Όνομα σε ελεύθερη μορφή, για παράδειγμα "Η εντολή μου"

en: Single Tracks
el: Μονά Κομμάτια

en: Works on single track.
el: Δουλεύει σε ένα κομμάτι.

en: Multiple Tracks
el: Πολλαπλά Κομμάτια

en: Works on multiple tracks.
el: Δουλεύει σε πολλαπλά κομμάτια

en: Local
el: Τοπική

en: Works on local files.
el: Δουλεύει σε τοπικά αρχεία.

en: Remote
el: Απομακρυσμένη

en: Works on remote files (e.g. http:// streams)
el: Δουλεύει σε απομακρυσμένα αρχεία (π.χ. ροές http://)

en: Add Command
el: Προσθήκη Εντολής

en: Delete
el: Διαγραφή

en: This action will delete the selected shell command. Are you sure?
el: Αυτή η ενέργεια θα διαγράψει την επιλεγμένη εντολή κελύφους. Είστε σίγουροι;

en: Confirm Remove
el: Επιβεβαίωση Αφαίρεσης

en: ID must be non-empty and unique.
el: Το αναγνωριστικό πρέπει να μην είναι κενό και να είναι μοναδικό.

en: Title must be non-empty.
el: Ο τίτλος πρέπει να μην είναι κενός.

en: Shell Command must be non-empty.
el: Η Εντολή Κελύφους πρέπει να μην είναι κενή.

en: Invalid Values
el: Μη Έγκυρες Τιμές.

en: All files (*)
el: Όλα τα αρχεία (*)

en: Open file(s)...
el: Άνοιγμα αρχείου(-ων)...

en: Add file(s) to playlist...
el: Προσθήκη αρχείου(-ων) στη λίστα αναπαραγωγής...

en: Add folder(s) to playlist...
el: Προσθήκη φακέλου(-ων) στη λίστα αναπαραγωγής...

en: Follow symlinks
el: Ακολούθηση συμβολικών συνδέσμων

en: Delete files from disk
el: Διαγραφή αρχείων από τον δίσκο

en: Load Playlist
el: Φόρτωση Λίστας Αναπαραγωγής

en: Other files (*)
el: Άλλα αρχεία (*)

en: Save Playlist As
el: Αποθήκευση Λίστας Αναπαραγωγής Ως

en: DeaDBeeF playlist files (*.dbpl)
el: Αρχεία λιστών αναπαραγωγής DeaDBeeF EQ (*.dbpl)

en: Content-Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Invalid value(s).
el: Μη έγκυρη(-ες) τιμή(-ες).

en: Nothing is selected.
el: Δεν έχει επιλεχτεί τίποτα.

en: Replace with...
el: Αντικατάσταση με...

en: Insert...
el: Εισαγωγή...

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Lock movement
el: Κλείδωμα κίνησης

en: Rename tab
el: Μετονομασία καρτέλας

en: Add new tab
el: Προσθήκη νέας καρτέλας

en: Move tab left
el: Μετακίνηση καρτέλας αριστερά

en: Move tab right
el: Μετακίνηση καρτέλας δεξιά

en: Remove tab
el: Αφαίρεση καρτέλας

en: Show Column Headers
el: Εμφάνιση Κεφαλίδων Στηλών

en: Expand the box by 1 item
el: Ανάπτυξη κουτιού κατά 1 αντικείμενο

en: Homogeneous
el: Ομογενής

en: Expand
el: Ανάπτυξη

en: Fill
el: Γέμιση

en: Configure button
el: Ρύθμιση κουμπιού

en: Edit playlist
el: Επεξεργασία λίστας αναπαραγωγής

en: Rename Playlist
el: Μετονομασία Λίστας Αναπαραγωγής

en: Remove Playlist
el: Αφαίρεση Λίστας Αναπαραγωγής

en: Add New Playlist
el: Προσθήκη Νέας Λίστας Αναπαραγωγής

en: Name
el: Όνομα
