DeaDBeeF Player - en to gl translation catalogue (506 entries)

en: About DeaDBeeF %s
gl: Sobre DeaDBeeF %s

en: DeaDBeeF %s ChangeLog
gl: Cambios en DeaDBeeF %s

en: DeaDBeeF Translators
gl: Tradutores de DeaDBeeF

en: Save DeaDBeeF EQ Preset
gl: Gardar os axustes de ecualización de DeaDBeeF

en: DeaDBeeF EQ preset files (*.ddbeq)
gl: Ficheiros de axustes de ecualización de DeaDBeeF (*.ddbeq)

en: Load DeaDBeeF EQ Preset...
gl: Cargar os axustes de ecualización de DeaDBeeF...

en: DeaDBeeF EQ presets (*.ddbeq)
gl: Axustes de ecualización de DeaDBeeF (*.ddbeq)

en: Import Foobar2000 EQ Preset...
gl: Importar os axustes de ecualización de Foobar2000...

en: Foobar2000 EQ presets (*.feq)
gl: Axustes de ecualización de Foobar2000 (*.feq)

en: Save Preset
gl: Gardar os axustes

en: Load Preset
gl: Cargar os axustes

en: Import Foobar2000 Preset
gl: Importar os axustes de Foobar2000

en: Enable
gl: Activar

en: Zero All
gl: Restabelecer todo

en: Zero Preamp
gl: Restabelecer o preamplificador

en: Zero Bands
gl: Restabelecer as bandas

en: Presets
gl: Axustes

en: 1 day %d:%02d:%02d
gl: 1 día %d:%02d:%02d

en: %d days %d:%02d:%02d
gl: %d días %d:%02d:%02d

en: Stopped | %d tracks | %s total playtime
gl: Detido | %d pistas | Tempo total: %s

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Paused |
gl: Pausado |

en: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d tracks | %s total playtime
gl: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d pistas | Tempo total: %s

en: New Playlist
gl: Nova lista de reprodución

en: New Playlist (%d)
gl: Nova lista de reprodución (%d)

note: register widget types
en: Playlist with tabs
gl: Listas con lapelas

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Splitter (top and bottom)
gl: Separador (arriba e abaixo)

en: Splitter (left and right)
gl: Separador (esquerda e dereita)

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Playlist tabs
gl: Lapelas das listas

en: Selection properties
gl: Propiedades da selección

en: Album art display
gl: Mostrar portadas

en: Button
gl: Botón

en: Seekbar
gl: Barra de busca

en: Playback controls
gl: Controis de reprodución

en: Volume bar
gl: Barra de volume

en: Chiptune voices
gl: Voces Chiptune

en: Failed while reading help file
gl: Produciuse un fallo ao ler o ficheiro de axuda

en: Failed to load help file
gl: Produciuse un fallo ao cargar o ficheiro de axuda

en: The player is currently running background tasks. If you quit now, the tasks will be cancelled or interrupted. This may result in data loss.
gl: O reprodutor está executando tarefas en segundo plano. Se sae agora, as tarefas cancelaranse ou interrumpiranse e é posíbel que se perdan datos.

en: Do you still want to quit?
gl: Aínda desexa saír?

en: Warning
gl: Aviso

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Open file(s)
gl: _Abrir ficheiro(s)

en: Add file(s)
gl: Engadir ficheiro(s)

en: Add folder(s)
gl: Engadir cartafol(es)

en: Add location
gl: Engadir localización

en: New playlist
gl: Nova lista de reprodución

en: Load playlist
gl: Cargar a lista de reprodución

en: Save playlist
gl: Gardar a lista de reprodución

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Clear
gl: _Limpar

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: Deselect all
gl: Desmarcar todo

en: Invert selection
gl: Inverter a selección

en: Selection
gl: Selección

en: Remove
gl: Retirar

en: Crop
gl: Cortar

en: _Find
gl: _Buscar

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Title
gl: Título

en: Track number
gl: Número de pista

en: Album
gl: Álbum

note: Track properties dialog
en: Artist
gl: Interprete

en: Date
gl: Data

en: Random
gl: Ao chou

en: Custom
gl: Personalizado

en: Preferences
gl: Preferencias

en: _View
gl: _Ver

en: Status bar
gl: Barra de estado

en: Equalizer
gl: Ecualizador

en: Design mode
gl: Modo deseño

en: _Playback
gl: _Reproducir

en: Order
gl: Orden

en: Linear
gl: Lineal

en: Shuffle tracks
gl: Barallar pistas

en: Shuffle albums
gl: Barallar álbums

en: Looping
gl: Repetir

en: Loop all
gl: Repetir todas

en: Loop single song
gl: Repetir canción

en: Don't loop
gl: Non repetir

en: Scroll follows playback
gl: Desprazar á seguinte reprodución

en: Cursor follows playback
gl: Punteiro na seguinte reprodución

en: Stop after current track
gl: Parar despois da pista actual

en: Stop after current album
gl: Deter ao rematar o álbum actual

en: Jump to current track
gl: Ir á pista actual

en: _Help
gl: _Axuda

en: _ChangeLog
gl: _Cambios

en: _About
gl: _Sobre

en: _Translators
gl: _Tradutores

en: Search
gl: Buscar

en: Stop
gl: Deter

en: Play
gl: Reproducir

en: Pause
gl: Pausa

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Play Random
gl: Reproducir ao chou

en: About
gl: Sobre

en: Quit
gl: Saír

en: Help
gl: Axuda

en: Track Properties
gl: Propiedades da pista

en: Location:
gl: Localización:

en: Settings
gl: Configuración

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: _Close
gl: _Pechar

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Properties
gl: Propiedades

en: Title:
gl: Título:

en: Enter new column title here
gl: Escriba aquí o novo título da columna

en: Type:
gl: Tipo:

en: Item Index
gl: Índice de elementos

en: Playing
gl: Reproducindo

en: Album Art
gl: Portada

en: Artist - Album
gl: Interprete - Álbum

en: Duration
gl: Duración

en: Track Number
gl: Pista numero

en: Band / Album Artist
gl: Banda / Interprete do álbum

en: Format:
gl: Formato:

en: Alignment:
gl: Aliñamento

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Center
gl: Centro

en: Text color:
gl: Cor do texto:

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _OK
gl: _Aceptar

en: Output plugin:
gl: Engadido de saída:

en: Output device:
gl: Dispositivo de saída:

en: Always convert 8 bit audio to 16 bit
gl: Converter sempre o son de 8 bits a 16 bits

en: Always convert 16 bit audio to 24 bit
gl: Converter sempre o son de 16 bits a 24 bits

en: Sound
gl: Son

en: Replaygain mode:
gl: Modo de normalización de volume

en: Disable
gl: Desactivar

en: Track
gl: Pista

en: Replaygain peak scale
gl: Escala de límite de normalización de volume

en: Replaygain preamp:
gl: Normalización de volume do preamplificador:

en: Global preamp:
gl: Preamplificación global:

en: Add files from command line (or file manager) to this playlist:
gl: Engadir ficheiros desde a liña de ordes (ou xestor de ficheiros) a esta lista de reprodución:

en: Resume previous session on startup
gl: Continuar a sesión anterior no inicio

en: Don't add from archives when adding folders
gl: Non engadir desde ficheiros cando se engaden cartafoles

en: "Stop after current track" option will switch off after triggering
gl: A opción «Parar despois da pista actual» desactivarase despois da acción

en: "Stop after current album" option will switch off after triggering
gl: A opción «Parar despois do álbum actual» desactivarase despois da acción

en: Playback
gl: Reprodución

en: Configure
gl: Configurar

en: DSP Chain Preset
gl: Cadeas DSP predefinidas

en: _Load
gl: _Cargar

en: Close minimizes to tray
gl: Pechar minimizado na área de notificación

en: Hide system tray icon
gl: Agochar a icona da área de notificación

en: Enable Japanese SHIFT-JIS detection and recoding
gl: Activar detección e recodificacón do SHIFT-JIS xaponés

en: Enable Russian CP1251 detection and recoding
gl: Activar a detección e recodificación do Ruso CP1251

en: Enable Chinese CP936 detection and recoding
gl: Activar a detección e recodificación do Chinés CP936

en: Interface refresh rate (times per second):
gl: Frecuencia de actualización da interface (veces por segundo):

en: Titlebar text while playing:
gl: Texto da barra de título cando se reproduce:

en: Titlebar text while stopped:
gl: Texto da barra de título cando está detido:

en: GUI Plugin (changing requires restart):
gl: Engadido de interface de usuario (require reiniciar):

en: Player
gl: Reprodutor

en: Close playlists with middle mouse button
gl: Pechar as listas de reprodución co botón central do rato

en: Hide "Remove From Disk" context menu item
gl: Agochar o elemento «Eliminar do disco» do menú contextual

en: Auto-name playlists when adding a single folder
gl: Nomear automaticamente as listas de reprodución ao engadir un só cartafol

en: Auto-resize columns to fit the window
gl: Adaptar as columnas para que se axusten a xanela

en: Override
gl: Substituír

en: Foreground
gl: Fronte

en: Background
gl: Fondo

en: Seekbar/Volumebar
gl: Barras de busca/volume

en: Dark:
gl: Escuro:

en: Light:
gl: Claro:

en: Middle:
gl: Medio:

en: Text:
gl: Texto:

en: Bold
gl: Grosa

en: Italic
gl: Cursiva

en: Playing text:
gl: Texto na reprodución:

en: Selected text:
gl: Texto seleccionado:

en: Tab strip
gl: Barra das lapelas

en: Normal track(s):
gl: Pista(s) normais:

en: Playing track:
gl: Reproducindo pista:

en: Selected track(s):
gl: Pista(s) seleccionadas:

en: Columns:
gl: Columnas:

en: Group header:
gl: Cabeceira do grupo:

en: <b>Foreground:</b>
gl: <b>Primeiro plano:</b>

en: Even:
gl: Par:

en: Odd:
gl: Impar:

en: Selected:
gl: Seleccionado:

en: <b>Background:</b>
gl: <b>Fondo:</b>

en: Override (loses GTK treeview theming, but speeds up rendering)
gl: Substituír (mellora o procesamento pero perde a vista en árbore de GTK)

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Enable Proxy Server
gl: Activar o servidor proxy

en: Proxy Server Address:
gl: Enderezo do servidor proxy:

en: Proxy Server Port:
gl: Porto do servidor proxy:

en: Proxy Type:
gl: Tipo de proxy:

en: Proxy Username:
gl: Nome de usuario do proxy:

en: Proxy Password:
gl: Contrasinal do proxy:

en: HTTP User Agent:
gl: Axente do usuario HTTP:

en: Edit Content-Type Mapping
gl: Editar a asignación do tipo de contido

en: Network
gl: Rede

en: Assigned Hotkeys:
gl: Teclas rápidas asignadas:

en: Action:
gl: Acción:

en: <Not set>
gl: <Sen estabelecer>

en: Key combination:
gl: Combinación de teclas:

en: Global hotkey
gl: Tecla rápida global

en: Use the Apply button to save your changes,
    or the Revert button to undo your changes.
    The changes will NOT be saved
    if you don't press Apply.
gl: Use o botón «Aplicar» para gardar os cambios
    ou o botón «Reverter» para desfacelos.
    Os cambios NON se gardarán se non
    preme «Aplicar».

en: _Defaults
gl: _Predeterminados

en: Hotkeys
gl: Teclas rápidas

en: Version:
gl: Versión:

en: Copyright
gl: Dereitos de autor

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Set Custom Title
gl: Estabelecer título personalizado

en: Group By ...
gl: Agrupar por...

en: Sort by ...
gl: Ordenar por...

en: Format
gl: Formato

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Select DSP Plugin
gl: Escolla o engadido DSP

en: Plugin
gl: Engadido

en: Tag Writer Settings
gl: Configuración do editor de etiquetas

en: Write ID3v2
gl: Escribir ID3v2

en: Write ID3v1
gl: Escribir ID3v1

en: Write APEv2
gl: Escribir APEv2

en: Strip ID3v2
gl: Eliminar ID3v2

en: Strip ID3v1
gl: Eliminar ID3v1

en: Strip APEv2
gl: Eliminar APEv2

en: ID3v2 version
gl: Versión de ID3v2

en: 2.3 (Recommended)
gl: 2.3 (recomendado)

en: ID3v1 character encoding (default is iso8859-1)
gl: Codificación de caracteres de ID3v1 (por omisión é iso8859-1)

en: Write ID3v2.4
gl: Escribir ID3v2.4

en: Content-Type Mapping
gl: Asignación do tipo de contido

en: This table defines the binding between network stream content types and DeaDBeeF decoder plugins. For example, mp3 files can have content type "audio/x-mpeg", and need to be decoded by DeaDBeeF's own "stdmpg" plugin, or "ffmpeg" plugin.
gl: Esta táboa define as asignacións entre os tipos de contido de fluxos de rede e os engadidos decodificadores de DeaDBeeF. Por exemplo, os ficheiros mp3 poden ter un tipo de contido «audio/x-mpeg» e precisan decodificarse polos engadidos propios de DeaDBeeF stdmpg ou ffmpeg.

en: Reset to defaults
gl: Restabelecer predeterminados

en: Content-Type:
gl: Tipo de contido:

en: Plugins:
gl: Engadidos:

en: Button properties
gl: Propiedades do boton

en: Color:
gl: Cor:

en: Icon:
gl: Icona:

en: Label:
gl: Etiqueta:

en: Select action
gl: Seleccionar acción

en: This dialog allows setting custom title for any track. This is most useful for radio stations. An option to set the custom title is also present in the "Add Location" dialog. The title itself is visible in columns displaying the "Artist" metadata field. It should look like "[custom] artist" if the Artist field is present, or just "custom" otherwise.
gl: Este diálogo permite personalizar o título de calquera pista. Moi útil nas emisoras de radio. Tamén existe unha opción para personalizar o título no diálogo «Engadir localización». O título verase nas columnas que mostran o campo dos metadatos do «Artista». Aparecerá como «Artista [personalizado]» se existe o campo Artista, do contrario aparecerá unicamente «personalizado».

en: Artist / Album
gl: Interprete / Álbum

en: Track No
gl: Pista num.

en: Add To Playback Queue
gl: Engadir á cola de reprodución

en: Remove From Playback Queue
gl: Eliminar da cola de reprodución

en: Reload Metadata
gl: Recargar os metadatos

en: Remove From Disk
gl: Eliminar do disco

en: Add column
gl: Engadir columna

en: Edit column
gl: Editar columna

en: Remove column
gl: Retirar columna

en: Pin groups when scrolling
gl: Fixar os grupos ao desprazarse

en: Group by
gl: Agrupar por

en: None
gl: Ningún

en: Artist/Date/Album
gl: Interprete/Data/Álbum

en: Open file...
gl: Abrir ficheiro...

en: Configure %s
gl: Configurar %s

en: Default Audio Device
gl: Dispositivo de son predeterminado

en: You modified the hotkeys settings, but didn't save your changes.
gl: Modificou os axustes das teclas rápidas pero non gardou os cambios.

en: Are you sure you want to continue without saving?
gl: Desexa continuar sen gardar?

en: Adding files...
gl: Engadindo ficheiros,,,

en: Initializing...
gl: Iniciando...

en: Search [(%list_total% results)]
gl: Buscar [(%list_total% resultados)]

en: You've modified data for this track.
gl: Vostede modificou os datos desta pista.

en: Really close the window?
gl: Ten certeza de que quere pechas esta xanela?

note: get value to edit
en: [Multiple values]
gl: [Valores múltiples]

en: Key
gl: Tecla

en: Value
gl: Valor

en: [Multiple values]
gl: [Varios valores]

en: Writing tags...
gl: Escribindo etiquetas

en: Field name
gl: Nome do campo

en: Name:
gl: Nome:

en: Field names must not start with : or _
gl: Os nomes dos campos non deben comezar con «:» ou «_»

en: Cannot add field
gl: Non é posíbel engadir o campo

en: Field with such name already exists, please try different name.
gl: Xa existe un campo con este nome, tente con outro diferente.

en: Add field
gl: Engadir campo

en: Remove field
gl: Retirar campo

en: Usage: deadbeef [options] [--] [file(s)]
gl: Uso: deadbeef [opcións] [--] [ficheiro(s)]

en: Options:
gl: Opcións:

en:    --help  or  -h     Print help (this message) and exit
gl:    --help  ou  -h     Amosar a axuda (esta mensaxe) e saír

en:    --quit             Quit player
gl:    --quit             Pechar o reprodutor

en:    --version          Print version info and exit
gl:    --version          Amosar a versión e saír

en:    --play             Start playback
gl:    --play             Iniciar a reprodución

en:    --stop             Stop playback
gl:    --stop             Deter a reprodución

en:    --pause            Pause playback
gl:    --pause            Pausar a reprodución

en:    --toggle-pause     Toggle pause
gl:    --toggle-pause     Inverter a pausa

en:    --play-pause       Start playback if stopped, toggle pause otherwise
gl:    --play-pause       Iniciar a reprodución se se detén, ou pola contra inverter a pausa

en:    --next             Next song in playlist
gl:    --next             Seguinte canción da lista de reprodución

en:    --prev             Previous song in playlist
gl:    --prev             Canción anterior da lista de reprodución

en:    --random           Random song in playlist
gl:    --random           Canción ao chou da lista de reprodución

en:    --queue            Append file(s) to existing playlist
gl:    --queue            Engadir ficheiro(s) á lista de reprodución existente

en:    --gui PLUGIN       Tells which GUI plugin to use, default is "GTK2"
gl:    --gui PLUGIN  indica que engadido  de interface de usuario usar, o predeterminado é «GTK2»

en:    --nowplaying FMT   Print formatted track name to stdout
gl:    --nowplaying FMT   Amosar o nome da pista formatado por stdout

en:                       FMT %%-syntax: [a]rtist, [t]itle, al[b]um,
                          [l]ength, track[n]umber, [y]ear, [c]omment,
                          copy[r]ight, [e]lapsed
gl:                       FMT %%-sintaxe: a: Artista, t: Título, b: Álbum,
                          l: Duración, n: Pista, y: Ano, c: Comentario,
                          r: Copyright, e: Tempo restante

en:                       example: --nowplaying "%%a - %%t" should print "artist - title"
gl:                       exemplo: --nowplaying "%%a - %%t" imprimiría "artista - título"

en:                       for more info, see %s
gl: para obter máis información, vexa %s

en:                       NOTE: --nowplaying is deprecated.
gl:                       NOTA: --nowplaying está obsoleto.

en:    --nowplaying-tf FMT  Print formatted track name to stdout, using the new title formatting
gl:    --nowplaying-tf FMT imprime o nome formatado da pista no stdout, usando o farmatado do novo título

en:                       FMT syntax: http://github.com/Alexey-Yakovenko/deadbeef/wiki/Title-formatting-2.0
gl:                       Sintaxe FMT: http://github.com/Alexey-Yakovenko/deadbeef/wiki/Title-formatting-2.0

en:                       example: --nowplaying-tf "%%artist%% - %%title%%" should print "artist - title"
gl:                       exemplo: --nowplaying-tf "%%artist%% - %%title%%" imprimiría "artista - título"

en: Default
gl: Predeterminado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Item Index
    Playing
    Album Art
    Artist - Album
    Artist
    Album
    Title
    Duration
    Track Number
    Band / Album Artist
    Custom
gl: Índice de elementos
    Reproducindo
    Portada do álbum
    Interprete - Álbum
    Interprete
    Álbum
    Título
    Duración
    Número de pista
    Banda / Intreprete do álbum
    Personalizado

en: Left
    Right
    Center
gl: Esquerda
    Dereita
    Centro

en: Disable
    Track
    Album
gl: Desactivar
    Pista
    Álbum

en: Ascending
    Descending
gl: Ascendente
    Descendente

en: 2.3 (Recommended)
    2.4
gl: 2.3 (recomendado)
    2.4

en: wildmidi: freepats config file not found. Please install timidity-freepats package, or specify path to freepats.cfg in the plugin settings.
gl: wildmidi: non se atopou o ficheiro de configuración de «freepats». Instale o paquete «timidity-freepats» ou especifique a ruta a «freepats.cfg» na configuración do engadido.

note: this file should list extra translatable strings that are not referenced directly in source code, e.g. scripted plugin configuration strings
en: Add Audio CD
gl: Engadir CD de son

en: Lookup on Last.fm
gl: Buscar en Last.fm

note: ALSA output plugin
en: Use ALSA resampling
gl: Utilizar unha nova mostraxe ALSA

en: Release device while stopped
gl: Liberar o dispositivo cando está detido:

en: Preferred buffer size
gl: Tamaño preferido do búfer

en: Preferred period size
gl: Tamaño preferido do período

note: Last.fm plugin
en: Enable scrobbler
gl: Activar «Compartir escoitas»

en: Disable nowplaying
gl: Desactivar en reprodución

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: Scrobble URL
gl: URL de «Compartir escoitas»

en: Prefer Album Artist over Artist field
gl: Preferir Álbum Artista sobre o campo Artista

note: OSS output plugin
en: Device file
gl: Ficheiro de dispositivo

en: OSS4 samplerate bug workaround
gl: Solución de erros de mostraxe OSS4

note: Album Artwork plugin
en: Cache update period (hr)
gl: Período de actualización (hr)

en: Fetch from embedded tags
gl: Obter a partir das etiquetas

en: Fetch from local folder
gl: Obter dun cartafol local

en: Local cover file mask
gl: Máscara de portada local

en: Fetch from last.fm
gl: Obter en Last.fm

en: Fetch from albumart.org
gl: Obter en albumart.org

en: Scale artwork towards longer side
gl: Cara máis longa das portadas a escala

note: Audio CD player
en: Use CDDB/FreeDB
gl: Usar CDDB/FreeDB

en: Prefer CD-Text over CDDB
gl: Preferir CD-Text a CDDB

en: CDDB url (e.g. 'freedb.org')
gl: CDDB url (p.ex. «freedb.org»)

en: CDDB port number (e.g. '888')
gl: Número do porto CDDB (p.ex. «888»)

en: Prefer CDDB protocol over HTTP
gl: Preferir o protocolo CDDB ao HTTP

en: Enable NRG image support
gl: Activar compatibilidade coas imaxes NRG

note: DUMB module player plugin
en: Resampling quality (0..2, higher is better)
gl: Calidade de sobremostraxe (0..2, maior é mellor)

en: 8-bit output (default is 16)
gl: Saída de 8-bit (a predeterminada é de 16)

note: Game_Music_Emu decoder plugin
en: Max song length (in minutes)
gl: Duración máxima da canción (en minutos)

en: Fadeout length (seconds)
gl: Duración do esvaecemento (segundos)

en: Play loops nr. of times (if available)
gl: Repetir nº de veces (se está dispoñíbel)

note: Standard GTK2 user interface plugin
en: Ask confirmation to delete files from disk
gl: Pedir confirmación para eliminar ficheiros do disco

en: Status icon volume control sensitivity
gl: Sensibilidade ao control de volume na icona de estado

en: Custom status icon
gl: Icona de estado personalizada

en: Run gtk_init with --sync (debug mode)
gl: Executar gtk_init com --sync (modo de depuración)

en: Add separators between plugin context menu items
gl: Engadir separadores entre os engadidos nos elementos do menú contextual

note: OSD Notify plugin
en: Notification title format
gl: Formato do título de notificación

en: Notification content format
gl: Formato do contido de notificación

en: Show album art
gl: Amosar a portada

en: Album art size (px)
gl: Tamaño da portada (px)

note: PulseAudio output plugin
en: PulseAudio server
gl: Servidor PulseAudio

en: Samplerate
gl: Taxa de mostraxe

note: SHN player plugin
en: Relative seek table path
gl: Ruta relativa da táboa de referencia

en: Absolute seek table path
gl: Ruta absoluta da táboa de referencia

en: Swap audio bytes (toggle if all you hear is static)
gl: Intercambio de bytes de son (cambie só se a escoita é estática)

note: SID decoder plugin
en: Enable HVSC Songlength DB
gl: Activar HVSC Songlength DB

en: Songlengths.txt (from HVSC)
gl: Songlengths.txt (para HVSC)

en: Bits per sample (8 or 16)
gl: Bits por mostra (8 ou 16)

en: Default song length (sec)
gl: Duración predeterminada da canción (segs.)

note: WildMidi player plugin
en: Timidity++ bank configuration file
gl: Ficheiro de configuración do banco Timidity++

en: Track Title
gl: Título da pista

en: Performer
gl: Interprete

en: Total Tracks
gl: Total de pistas

en: Genre
gl: Xénero

en: Composer
gl: Compositor

en: Disc Number
gl: Número de disco

en: Comment
gl: Comentario

en: Encoder / Vendor
gl: Codificador / Provedor

en: Location
gl: Lugar

en: Subtrack Index
gl: Índice de subpista

en: Tag Type(s)
gl: Tipo de etiqueta(s)

en: Embedded Cuesheet
gl: Folla de información incrustada

en: Codec
gl: Códec

note: FFmpeg deocder plugin
en: File Extensions (separate with ';')
gl: Extensións de ficheiros (separadas por «;»)

note: Converter GUI
en: Convert
gl: Converter

note: Resampler (Secret Rabbit Code)
en: Target Samplerate
gl: Destino da mostraxe

en: Quality / Algorithm
gl: Calidade / Algoritmo

en: Automatic Samplerate (overrides Target Samplerate)
gl: Frecuencia de mostraxe automática (substitúe a frecuencia de mostraxe final)

note: shellexecui
en: Configure Custom Shell Commands
gl: Configurar ordes por terminal personalizadas

note: mpgmad
en: Disable gapless playback (faster scanning)
gl: Desactivar a reprodución sen pausas (escaneo máis rápido)

note: adplug
en: Prefer Ken emu over Satoh (surround won't work)
gl: Preferir Ken emu a Satoh (o son envolvente non funcionará)

en: Enable surround
gl: Activar son envolvente

en: [Built-in] %s
gl: [Integrado] %s

en: The file already exists. Overwrite?
gl: Este ficheiro xa existe. Quere sobrescribilo?

en: Converter warning
gl: Aviso do convertedor

en: Please select encoder
gl: Escolla o codificador

en: Converter error
gl: Produciuse un erro no convertedor

en: Converting...
gl: Convertendo

en: Select folder...
gl: Seleccionar cartafol

en: Failed to save encoder preset
gl: Produciuse un fallo ao gardar os axustes do codificador

en: Check preset folder permissions, try to pick different title, or free up some disk space
gl: Comprobe os permisos predeterminados do cartafol, tente escoller outro título, ou liberar algo de espazo no disco

en: Preset with the same name already exists. Try to pick another title.
gl: Xa existe un axuste con este título. Tente escoller outro título.

en: Error
gl: Erro

en: Add new encoder
gl: Engadir un novo codificador

en: Edit encoder
gl: Editar o codificador

en: Remove preset
gl: Retirar o axuste

en: This action will delete the selected preset. Are you sure?
gl: Esta acción elimina o axuste seleccionado. Está vostede seguro?

en: Encoders
gl: Codificadores

en: Add plugin to DSP chain
gl: Engadir un «engadido» á cadea DSP

en: Failed to save DSP preset
gl: Non foi posíbel gardar o axuste DSP

en: New DSP Preset
gl: Novo axuste DSP

en: Edit DSP Preset
gl: Editar o axuste DSP

en: DSP Presets
gl: Axustes DSP

en: Output folder:
gl: Cartafol de saída:

en: Write to source track folder
gl: Escribir no cartafol da pista de orixe

en: Preserve folder structure
gl: Conservar a estrutura do cartafol

en: Output file name:
gl: Nome do ficheiro de saída:

en: Extension (e.g. .mp3) will be appended automatically.
    Leave the field empty for default (%artist% - %title%).
gl: A extensión (p.e. .mp3) anexarase automaticamente.
    Deixar o campo baleiro de forma predeterminada (%artist% - %title%).

en: Encoder:
gl: Codificador

en: DSP preset:
gl: Axuste DSP

en: Number of threads:
gl: Número de fíos:

en: Output sample format:
gl: Formato da mostra de saída

en: Keep source format
gl: Manter o formato da orixe

en: 8 bit signed int
gl: 8 bit asinados int

en: 16 bit signed int
gl: 16 bit asinados int

en: 24 bit signed int
gl: 24 bit asinados int

en: 32 bit signed int
gl: 32 bit asinados int

en: 32 bit float
gl: 32 bit flotantes

en: When file exists:
gl: Cando o ficheiro xa existe:

en: Skip
gl: Saltar

en: Prompt
gl: Preguntar

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: Edit Encoder Preset
gl: Editar os axustes do codificador

en: Untitled Encoder
gl: Codificador sen título

en: Output file extension:
gl: Extensión do ficheiro de saída:

en: E.g. mp3
gl: P.ex. mp3

en: Command line:
gl: Liña de ordes:

en: Example: lame - %o
    %i for input file, %o for output file, - for stdin
gl: Exemplo: lame - %o
    %i para o ficheiro de entrada, %o para o ficheiro de saída, - para a entrada estándar

en: <small>%o - output file name
    %i - temporary input file name</small>
gl: <small>%o - nome do ficheiro de saída
    %i - nome do ficheiro temporal de entrada</small>

en: Method:
gl: Método:

en: Pipe
gl: Canalización

en: Temporary file
gl: Ficheiro temporal

en: <b>Tag writer</b>
gl: <b>Escritor de etiquetas</b>

en: DSP Preset Editor
gl: Editor de axustes DSP

en: Untitled DSP Preset
gl: Axuste DSP sen título

en: Add
gl: Engadir

en: Couldn't find pixmap file: %s
gl: Non se atopou o ficheiro de imaxe: %s

en: Keep source format
    8 bit signed int
    16 bit signed int
    24 bit signed int
    32 bit signed int
    32 bit float
gl: Manter o formato de orixe
    enteiro con signo de 8 bits
    enteiro con signo de 16 bits
    enteiro con signo de 24 bits
    enteiro con signo de 32 bits
    flontante de 32 bits

en: Skip
    Prompt
    Overwrite
gl: Saltar
    Preguntar
    Substituír

en: Pipe
    Temporary file
gl: Canalización
    Ficheiro temporal

en: Custom Shell Commands
gl: Ordes por terminal personalizadas

en: Edit
gl: Editar

en: Close
gl: Pechar

en: Edit Command
gl: Editar orde

en: Command:
gl: Orde:

en: Arbitrary shell command. Will be executed in the shell context which the main application was started from. Title formatting can be used. Example: xdg-open %D
gl: Orde arbitraria de terminal. Executarase no contexto da terminal no que se iniciou o aplicativo principal. Pode usarse o formatado do título. Exemplo: xdg-open %D

en: Free-form name, for example "My Shell Command"
gl: Nome en forma libre, por exemplo «A miña orde por terminal»

en: Command ID, normally it should be something short, for example "youtube_open". It must be unique.
gl: ID da orde, normalmente debe ser curto, por exempolo «abrir_youtube». Debe ser único.

en: Single Tracks
gl: Pistas únicas

en: Works on single track.
gl: Funciona cunha pista única.

en: Multiple Tracks
gl: Múltiples pistas

en: Works on multiple tracks.
gl: Funciona con múltiples pistas.

en: Works on local files.
gl: Funciona con ficheiros locais.

en: Remote
gl: Remoto

en: Works on remote files (e.g. http:// streams)
gl: Funciona con ficheiros remotos  (p.e. http:// streams)

en: Generic (Main Menu)
gl: Xenérico (menú principal)

en: Item should appear in the main menu
gl: O elemento debería aparecer no menú principal

en: <small>If you want to add the command to main menu, make sure that title contains the menu path like this: "File/My Command", where File is the menu name in the English version.</small>
gl: <small>se desexa engadir a orde ao menú principal, asegúrese que o título contén o camiño ao menú deste xeito: "Ficheiro/A_miña_orde", onde «Ficheiro» é o nome do menú na versión en inglés.</small>

en: Add Command
gl: Engadir orde

en: Delete
gl: Eliminar

en: This action will delete the selected shell command. Are you sure?
gl: Esta acción elimina a orde de terminal seleccionada. Está vostede seguro?

en: Confirm Remove
gl: Confirmar a eliminación

en: ID must be non-empty and unique.
gl: O ID non pode quedar baleiro e debe ser único.

en: Title must be non-empty.
gl: O título non pode quedar baleiro.

en: Shell Command must be non-empty.
gl: A orde por terminal non pode quedar baleira.

en: Invalid Values
gl: Valores incorrectos

en: Supported sound formats
gl: Formatos compatíbeis de son

en: All files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: Open file(s)...
gl: Abrir ficheiro(s)...

en: Add file(s) to playlist...
gl: Engadir ficheiro(s) á lista...

en: Add folder(s) to playlist...
gl: Engadir cartafol(es) á lista...

en: Follow symlinks
gl: Seguir ligazóns simbólicas

en: help.txt
gl: axuda.txt

en: Delete files from disk
gl: Eliminar os ficheiros do disco

en: Files will be lost. Proceed?
    (This dialog can be turned off in GTKUI plugin settings)
gl: Perderanse os ficheiros. Continuar?
    (Este diálogo pode desactivarse nos axustes do engadido GTKUI)

en: Load Playlist
gl: Cargar lista de reprodución

en: Other files (*)
gl: Outros ficheiros (*)

en: Save Playlist As
gl: Gardar a lista como

en: DeaDBeeF playlist files (*.dbpl)
gl: Ficheiros de listas de reprodución e DeaDBeeF (*.dbpl)

en: Content-Type
gl: Tipo de contido

en: Invalid value(s).
gl: Valor(es) incorrectos.

en: Content-type and Plugins fields must be non-empty, and comply with the rules.
    Example content-type: 'audio/mpeg'.
    Example plugin ids: 'stdmpg ffmpeg'.
    Spaces must be used as separators in plugin ids list.
    Content type should be only letters, numbers and '-' sign.
    Plugin id can contain only letters and numbers.
gl: Os campos do tipo de contido e dos engadidos non poden quedar baleiros e deben cumprir as regras.
    Exemplo de tipo de contido: «audio/mpeg».
    Exemplo de tipo de contido: «stdmpg ffmpeg».
    Os espazos deben usarse como separadores na lista de ID dos engadidos.
    O tipo de contido só debe levar letras, números e o signo «-».
    O ID do engadido só debe levar letras e números.

en: Nothing is selected.
gl: Non se seleccionou nada.

en: Widget "%s" is not available
gl: O miniaplicativo «%s» non está dispoñíbel

en: Replace with...
gl: Substituír con...

en: Insert...
gl: Inserir...

en: Cut
gl: Cortar

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Multiple widgets of this type are not supported
gl: Múltiples miniaplicativos deste tipo non son compatíbeis

en: Lock movement
gl: Movemento de bloqueo

en: Rename tab
gl: Renomear lapela

en: Add new tab
gl: Engadir nova lapela

en: Move tab left
gl: Mover lapela á esquerda

en: Move tab right
gl: Mover lapela á dereita

en: Remove tab
gl: Eliminar lapela

en: Show Column Headers
gl: Amosar as cabeceiras das columnas

en: Expand the box by 1 item
gl: Expandir a caixa 1 elemento

en: Shrink the box by 1 item
gl: Encoller a caixa 1 elemento

en: Homogeneous
gl: Homoxéneo

en: Expand
gl: Expandir

en: Fill
gl: Encher

en: Configure button
gl: Configurar botón

en: Voices:
gl: Voces:

en: Edit playlist
gl: Editar a lista

en: Rename Playlist
gl: Renomear a lista

en: Remove Playlist
gl: Eliminar a lista

en: Add New Playlist
gl: Engadir un lista de reprodución

en: Name
gl: Nome

en: Items
gl: Elementos

en: Playlist browser
gl: Explorador de listas de reprodución

en: stereo
gl: estéreo
