DeaDBeeF Player - en to si_LK translation catalogue (431 entries)

en: About DeaDBeeF %s
si_LK: DeaDBeeF පිළිබඳ විස්තර %s

en: DeaDBeeF %s ChangeLog
si_LK: DeaDBeeF %s වෙනස්කම් ලොගය

en: DeaDBeeF Translators
si_LK: DeaDBeeF පරිවර්තකයින්

en: Save DeaDBeeF EQ Preset
si_LK: DeaDBeeF සමකාරක සැකසුම් සුරකින්න

en: DeaDBeeF EQ preset files (*.ddbeq)
si_LK: DeaDBeeF සමකාරක සැකසුම් ගොනුව (*.ddbeq)

en: Load DeaDBeeF EQ Preset...
si_LK: DeaDBeeF සමකාරක සැකසුම් විවෘත කරන්න

en: DeaDBeeF EQ presets (*.ddbeq)
si_LK: DeaDBeeF සමකාරක සැකසුම් (*.ddbeq)

en: Import Foobar2000 EQ Preset...
si_LK: Foobar2000 සමකාරක සැකසුම් ලබාගන්න...

en: Foobar2000 EQ presets (*.feq)
si_LK: Foobar2000 සමකාරක සැකසුම් (*.feq)

en: Save Preset
si_LK: සැකසුම සුරකින්න

en: Load Preset
si_LK: සැකසුම විවෘත කරන්න

en: Import Foobar2000 Preset
si_LK: Foobar2000 සැකසුම් ලබාගන්න

en: Enable
si_LK: සක්‍රීය කරන්න

en: Zero All
si_LK: සියල්ල ශුන්‍යය කරන්න

en: Zero Preamp
si_LK: පූර්ව වර්ධකය ශුන්‍යය කරන්න

en: Zero Bands
si_LK: කලාප ශුන්‍යය කරන්න

en: Presets
si_LK: සැකසුම්

en: 1 day %d:%02d:%02d
si_LK: දිනක් %d:%02d:%02d

en: %d days %d:%02d:%02d
si_LK: දින %d %d:%02d:%02d

en: Stopped | %d tracks | %s total playtime
si_LK: Stopped | %d tracks | %s මුළු ධාවන කාලය

en: Mono
si_LK: එකම ශබ්දය දෙපසින්ම ඇසීම

en: Stereo
si_LK: ශබ්ද දෙකක් දෙපසින් ඇසීම

en: Paused |
si_LK: මදකට නවතා ඇත |

en: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d tracks | %s total playtime
si_LK: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d ගීත| %s මුළු ධාවන කාලය

en: New Playlist
si_LK: නව ගීත ලැයිස්තුව

en: New Playlist (%d)
si_LK: නව ගීත ලැයිස්තුව (%d)

note: register widget types
en: Playlist with tabs
si_LK: ටැබ සහිත ගීත ලැයිස්තුව

en: Playlist
si_LK: ගීත ලැයිස්තුව

en: Splitter (top and bottom)
si_LK: විභේදකය (ඉහළ සහ පහළ)

en: Splitter (left and right)
si_LK: විභේදකය (වම සහ දකුණ)

en: Playlist tabs
si_LK: ගීත ලැයිස්තු ටැබ

en: Selection properties
si_LK: වරණ සතු ගුණාංග

en: Album art display
si_LK: ඇල්බම රූප දර්ශනය

en: Scope
si_LK: බලපවත්නා අවකාශය

en: Spectrum
si_LK: වර්ණාවලිය

en: Button
si_LK: බොත්තම

en: Failed while reading help file
si_LK: උපකාරක ගොනුව කියවීමට අසමත් විය

en: Failed to load help file
si_LK: උපකාරක ගොනුව විවෘත කිරීමට නොහැකි විය

en: Do you still want to quit?
si_LK: ඔබට තවමත් වසා දැමීමට අවශ්‍යය ද?

en: Warning
si_LK: අනතුරු ඇඟවීමයි

en: _File
si_LK: ගොනුව _F

en: _Open file(s)
si_LK: ගොනු(ව) විවෘත කරන්න _O

en: Add file(s)
si_LK: ගොනු(ව) එකතු කරන්න

en: Add folder(s)
si_LK: ෆෝල්ඩර(ය) එකතු කරන්න

en: Add location
si_LK: ස්ථානය එකතු කරන්න

en: New playlist
si_LK: නව ගීත ලැයිස්තුව

en: Load playlist
si_LK: ගීත ලැයිස්තුව විවෘත කරන්න

en: Save playlist
si_LK: ගීත ලැයිස්තුව සුරකින්න

en: _Quit
si_LK: ඉවත්වන්න _Q

en: _Edit
si_LK: සංස්කරණය _E

en: _Clear
si_LK: පිරිසිදු කරන්න _C

en: Select all
si_LK: සියල්ල තෝරන්න

en: Deselect all
si_LK: සියල්ල තේරීම ඉවත් කරන්න

en: Invert selection
si_LK: තෝරාගත් පිළිවෙළ ප්‍රතිවර්ත කරන්න

en: Selection
si_LK: වරණය

en: Remove
si_LK: ඉවත් කරන්න

en: Crop
si_LK: අවශ්‍ය පරිදි කපා හරින්න

en: _Find
si_LK: සොයන්න _F

en: Sort by
si_LK: පිළිවෙළට සකස් කල යුත්තේ

en: Title
si_LK: මාතෘකාව

en: Track number
si_LK: ගීතයේ අංකය

en: Album
si_LK: ඇල්බමය

note: Track properties dialog
en: Artist
si_LK: ගායකයා

en: Date
si_LK: දිනය

en: Random
si_LK: සසම්භාවී

en: Custom
si_LK: රිසි ආකාරයට සකසන්න

en: Preferences
si_LK: අභිමතය

en: _View
si_LK: දර්ශනය කරන්න _V

en: Status bar
si_LK: තත්ව දර්ශන තීරුව

en: Equalizer
si_LK: සමකාරකය

en: Design mode
si_LK: සැළසුම් කිරීමේ ප්‍රකාරය

en: _Playback
si_LK: නැවත ධාවනය _P

en: Order
si_LK: අනුපිළිවෙළ

en: Linear
si_LK: රේඛීය

en: Shuffle tracks
si_LK: ගීත කලවම් කරන්න

en: Shuffle albums
si_LK: ඇල්බම කලවම් කරන්න

en: Looping
si_LK: නැවත නැවත ධාවනය කිරීම

en: Loop all
si_LK: සියලු ගීත නැවත නැවත ධාවනය කරන්න

en: Loop single song
si_LK: ගීය නැවත නැවත ධාවනය කරන්න

en: Don't loop
si_LK: නැවත නැවත ධාවනය නොකරන්න

en: Scroll follows playback
si_LK: අනුචලන පිලිවෙළින් ධාවනය පෙන්වන්න

en: Cursor follows playback
si_LK: කර්සරය මගින් ධාවන පිළිවෙළ පෙන්වන්න

en: Jump to current track
si_LK: ධාවනය කල ගීතයට යොමුකරන්න

en: _Help
si_LK: උදව් _H

en: _ChangeLog
si_LK: වෙනස්කම් ලොගය _C

en: _About
si_LK: පිළිබඳ තොරතුරු _A

en: _Translators
si_LK: පරිවර්තක _T

en: Search
si_LK: සොයන්න

en: Stop
si_LK: නවතන්න

en: Play
si_LK: ධාවනය කරන්න

en: Pause
si_LK: මදකට නතර කරන්න

en: Previous
si_LK: පෙර ගීතය

en: Next
si_LK: මීළඟ ගීතය

en: Play Random
si_LK: අහඹු ලෙස ධාවනය කරන්න

en: About
si_LK: පිළිබඳ තොරතුරු

en: Quit
si_LK: නවතන්න

en: Help
si_LK: උදව්

en: Track Properties
si_LK: ගීතයේ තොරතුරු

en: Location:
si_LK: ස්ථානය:

en: Settings
si_LK: සැකසුම්

en: _Apply
si_LK: යොදන්න _A

en: _Close
si_LK: නිමා කරන්න _C

en: Metadata
si_LK: පාර-දත්ත

en: Properties
si_LK: වත්කම්

en: Title:
si_LK: ශීර්ෂය:

en: Enter new column title here
si_LK: නව සිරස් තීරු ශීර්ෂය මෙහි ඇතුළත් කරන්න

en: Type:
si_LK: වර්ගය:

en: Item Index
si_LK: අයිතම අංකය

en: Playing
si_LK: වාදනය වෙමින් පවතී

en: Album Art
si_LK: ඇල්බම රූපය

en: Artist - Album
si_LK: ගායකයා - ඇල්බමය

en: Duration
si_LK: පවත්නා කාලය

en: Track Number
si_LK: ගීත අංකය

en: Band / Album Artist
si_LK: සංගීත කණ්ඩායම / ශිල්පියා

en: Format:
si_LK: ආකෘතිය:

en: Alignment:
si_LK: පෙළගැස්ම:

en: Left
si_LK: වම

en: Right
si_LK: දකුණ

en: Text color:
si_LK: අකුරු වල පැහැය:

en: _Cancel
si_LK: අවලංගු කරන්න _C

en: _OK
si_LK: හරි _O

en: Output plugin:
si_LK: ප්‍රතිදාන පේනු මෘදුකාංගය

en: Output device:
si_LK: ප්‍රතිදාන උපකරණය

en: Always convert 8 bit audio to 16 bit
si_LK: සෑමවිට ම බිට් 8 ශ්‍රව්‍ය ගොනු බිට් 16 ට පරිවර්තනය කරන්න

en: Always convert 16 bit audio to 24 bit
si_LK: සෑමවිට ම බිට් 16 ශ්‍රව්‍ය ගොනු බිට් 24 ට පරිවර්තනය කරන්න

en: Sound
si_LK: ශබ්දය

en: Replaygain mode:
si_LK: ශබ්ද පරිපාලන ආකාරය

en: Disable
si_LK: අක්‍රීය කරන්න

en: Track
si_LK: ගීතය

en: Replaygain peak scale
si_LK: ශබ්ද පරිපාලනය ඉහළ පරාස වලින්

en: Replaygain preamp:
si_LK: ශබ්ද පරිපාලන පූර්ව වර්ධකය

en: Global preamp:
si_LK: සමස්ත පූර්ව වර්ධකය

en: Add files from command line (or file manager) to this playlist:
si_LK: විධාන තීරුව (හෝ ගොනු කළමනාකරණය) මගින්, ගීත ලැස්තුවට ගොනු ඇතුලත් කිරීම

en: Resume previous session on startup
si_LK: පටන්ගන්මෙදී, පෙර සැසිය නැවත අරඹන්න

en: Don't add from archives when adding folders
si_LK: ෆෝල්ඩර එකතු කිරීමේදී, සංරක්ෂණාගාරයෙන් එකතු නොකරන්න

en: Playback
si_LK: නැවත ධාවනය කරන්න

en: Configure
si_LK: හැඩගැස්වීම

en: DSP Chain Preset
si_LK: DSP දාම පිහිටුවීම

en: _Load
si_LK: ප්‍රවේශනය _L

en: Close minimizes to tray
si_LK: වසා තැටිය තුලට හකුලුවන්න

en: Hide system tray icon
si_LK: පද්ධති තැටි අයිකනය සඟවන්න

en: Enable Russian CP1251 detection and recoding
si_LK: රුසියානු CP1251 අනාවරණය කිරීම සහ ප්‍රතිකේතනය කිරීම සක්‍රීය කරන්න

en: Enable Chinese CP936 detection and recoding
si_LK: චීන CP936 අනාවරණය කිරීම සහ ප්‍රතිකේතනය කිරීම සක්‍රීය කරන්න

en: Interface refresh rate (times per second):
si_LK: අතුරු මුහුණත නැවුම් වීමේ අනුපාතය (තත්පරයකට වාර)

en: Titlebar text while playing:
si_LK: ධාවනය අතරතුර මාතෘකා තීරයේ ඇති වැකිය

en: Titlebar text while stopped:
si_LK: ධාවනය නැවතූ විට මාතෘකා තීරයේ ඇති වැකිය

en: GUI Plugin (changing requires restart):
si_LK: අතුරු මුහුණත් කෙවෙනිය (වෙනස් වීමට නැවත පණ ගැන්විය යුතුයි)

en: Auto-name playlists when adding a single folder
si_LK: තනි ෆෝල්ඩරයක් තුළට එක් කිරීමේදී ගීත ලැයිස්තු වල නම් ස්වයංක්‍රීයව සකසන්න

en: Override
si_LK: අතික්‍රමනය කරන්න

en: Foreground
si_LK: පෙරබිම

en: Background
si_LK: පසුබිම

en: Enable Proxy Server
si_LK: නියුතු සේවාදායකය සක්‍රිය කරන්න

en: Proxy Server Address:
si_LK: නියුතු සේවාදායක ලිපිනය:

en: Proxy Server Port:
si_LK: නියුතු සේවාදායක තොට:

en: Proxy Type:
si_LK: නියුතු සේවාදායක වර්ගය:

en: Proxy Username:
si_LK: නියුතු සේවාදායක භාවිත නාමය:

en: Proxy Password:
si_LK: නියුතු සේවාදායක මුරපදය:

en: HTTP User Agent:
si_LK: HTTP භාවිත ඒජන්තවරයා

en: Edit Content-Type Mapping
si_LK: අන්තර්ගත-වර්ග අතර සබැඳීම සංස්කරණය කරන්න

en: Network
si_LK: ජාලය

en: Assigned Hotkeys:
si_LK: කෙටි යතුරු සංයෝජන ආදේශ කරන්න:

en: Action:
si_LK: ක්‍රියාවන්:

en: Key combination:
si_LK: යතුරු සංයෝජන:

en: Global hotkey
si_LK: ගෝලීය කෙටි යතුරු සංයෝජන

en: Hotkeys
si_LK: කෙටි යතුරු සංයෝජන

en: Version:
si_LK: සංස්කරණය

en: Copyright
si_LK: පිටපත් කිරීමේ අයිතිය

en: Plugins
si_LK: කෙවෙනි මෘදුකාංගය

en: Group By ...
si_LK: සමුහ කල යුත්තේ ...

en: Sort by ...
si_LK: අනුපිළිවෙළට සකස් කල යුත්තේ ...

en: Format
si_LK: ආකෘතිය

en: Ascending
si_LK: ආරෝහන

en: Descending
si_LK: අවරෝහන

en: Select DSP Plugin
si_LK: DSP කෙවෙනි මෘදුකාංගය තෝරන්න

en: Plugin
si_LK: කෙවෙනි මෘදුකාංගය

en: Tag Writer Settings
si_LK: ටැග් ලියන සැකසුම්

en: Write ID3v2
si_LK: ID3v2 ලියන්න

en: Write ID3v1
si_LK: ID3v1 ලියන්න

en: Write APEv2
si_LK: APEv2 ලියන්න

en: Strip ID3v2
si_LK: ID3v2 ඉවත්කරන්න

en: Strip ID3v1
si_LK: ID3v1 ඉවත්කරන්න

en: Strip APEv2
si_LK: APEv2 ඉවත්කරන්න

en: ID3v2 version
si_LK: ID3v2 සංස්කරණය

en: 2.3 (Recommended)
si_LK: 2.3 (නිර්දේශිත)

en: ID3v1 character encoding (default is iso8859-1)
si_LK: ID3vI සංකේත ආකේතනය (සාමාන්‍ය භාවිතය iso8859-1)

en: Write ID3v2.4
si_LK: ID3v2.4 ලියන්න

en: Content-Type Mapping
si_LK: අන්තර්ගත-වර්ග අතර සබැඳීම

en: This table defines the binding between network stream content types and DeaDBeeF decoder plugins. For example, mp3 files can have content type "audio/x-mpeg", and need to be decoded by DeaDBeeF's own "stdmpg" plugin, or "ffmpeg" plugin.
si_LK: මෙම වගුව ජාලගත අන්තර්ගත වර්ග සහ DeaDBeeF හි විකේතක කෙවෙනි මෘදුකාංග අතර පවතින සහසම්බන්ධතාවයන් දැක්වීමට භාවිතා කරයි. උදාහරණ ලෙස, mp3 ගොනුවක "audio/x-mpeg" අන්තර්ගත වර්ගය පැවතිය හැකි අතර එය DeaDBeeF හි "stdmpg" හෝ "ffmpeg" කෙවෙනි මෘදුකාංග භාවිතයෙන් විකේතනය කල යුතුව පැවතිය හැකිය.

en: Reset to defaults
si_LK: සාමාන්‍යය භාවිත වලට නැවත සකසන්න

en: Content-Type:
si_LK: අන්තර්ගත-වර්ග:

en: Plugins:
si_LK: කෙවෙනි මෘදුකාංග

en: Button properties
si_LK: බොත්තම් සතු ගුණාංග

en: Color:
si_LK: වර්ණ:

en: Icon:
si_LK: අයිකන:

en: Label:
si_LK: ලේබල:

en: Select action
si_LK: ක්‍රියාව වරණය කරන්න

en: Artist / Album
si_LK: ගායකයා / ඇල්බම

en: Track No
si_LK: ගීත අංකය

en: Add column
si_LK: නව සිරස් තීරුවක් එකතු කරන්න

en: Edit column
si_LK: සිරස් තීරුව සංස්කරණය කරන්න

en: Remove column
si_LK: සිරස් තීරුව ඉවත් කරන්න

en: Group by
si_LK: පාදක කරගෙන කණ්ඩායම් කිරීම

en: None
si_LK: කිසිවක් නැත

en: Artist/Date/Album
si_LK: ගයකයා/දිනය/ඇල්බමය

en: Open file...
si_LK: ගොනුව විවෘත කරන්න...

en: Configure %s
si_LK: වින්‍යාස කිරීම %s

en: Default Audio Device
si_LK: සාමාන්‍යයෙන් භාවිතා කරන ශ්‍රව්‍ය උපාංගය

en: Adding files...
si_LK: ගොනු එකතු කිරීම...

en: Initializing...
si_LK: ඇරඹීම...

en: You've modified data for this track.
si_LK: මෙම ගීතයට අදාළ දත්ත ඔබ විසින් වෙනස් කර ඇත.

en: Really close the window?
si_LK: කවුළුව නිමාකිරීමට අවශ්‍යද?

note: get value to edit
en: [Multiple values]
si_LK: [බහු අගයන්]

en: Key
si_LK: යතුර

en: Value
si_LK: වටිනාකම

en: [Multiple values]
si_LK: [බහු අගයන්]

en: Writing tags...
si_LK: ටැග් ලිවීම...

en: Field name
si_LK: ක්ෂේත්‍ර නාමය

en: Name:
si_LK: නම:

en: Field names must not start with : or _
si_LK: ක්ෂේත්‍ර නාම : ලකුණකින් හෝ _ ලකුණකින් ආරම්භ නොකල යුතුය

en: Cannot add field
si_LK: ක්ෂේත්‍රය එකතු කල නොහැක

en: Field with such name already exists, please try different name.
si_LK: මෙනමින් දැනටමත් ක්ෂේත්‍රයක් පවතී, කරුණාකර වෙනත් නමක් භාවිතා කරන්න.

en: Add field
si_LK: ක්ෂේත්‍රය එකතු කරන්න

en: Remove field
si_LK: ක්ෂේත්‍රය ඉවත් කරන්න

en: Usage: deadbeef [options] [--] [file(s)]
si_LK: භාවිතය: deadbeef [විකල්ප] [--] [ගොනු(ව)]

en: Options:
si_LK: විකල්ප:

en:    --help  or  -h     Print help (this message) and exit
si_LK: --help  හෝ  -h ආධාරක විස්තර (මෙම පණිවිඩය) දර්ශනය කර ඉවත් වන්න

en:    --quit             Quit player
si_LK: --quit ධාවකයෙන් ඉවත්වන්න

en:    --version          Print version info and exit
si_LK: --version සංස්කරණ තොරතුරු දර්ශනය කර ඉවත් වන්න

en:    --play             Start playback
si_LK: --play ගීත ධාවනය අරඹන්න

en:    --stop             Stop playback
si_LK: --stop ගීත ධාවනය නවත්වන්න

en:    --pause            Pause playback
si_LK: --pause ගීත ධාවනය මදකට නතර කරන්න

en:    --toggle-pause     Toggle pause
si_LK: --toggle-pause ධාවනය මදකට නතර කිරීම හා නැවත ධාවනය කිරීම

en:    --play-pause       Start playback if stopped, toggle pause otherwise
si_LK: --play-pause ගීත ධාවනය නවතා ඇත්නම් ධාවනය අරභන්න, නැතිනම් ධාවනය මදකට නවත්වන්න

en:    --next             Next song in playlist
si_LK: --next ගීත ලැයිස්තුවේ ඇති ඊළඟ ගීතය ධාවනය කරන්න

en:    --prev             Previous song in playlist
si_LK: --prev ගීත ලැයිස්තුවේ කළින් ඇති ගීතය ධාවනය කරන්න

en:    --random           Random song in playlist
si_LK: --random ගීත ලැයිස්තුවේ ඇති ගීත සසම්භාවී ලෙස ධාවනය කරන්න

en:    --queue            Append file(s) to existing playlist
si_LK: --queue පවතින ගීත(ය) ලැයිස්තුවට නව ගොනු එකතු කරන්න

en:    --gui PLUGIN       Tells which GUI plugin to use, default is "GTK2"
si_LK: --gui PLUGIN භාවිතා කිරීමට අවශ්‍යය අතුරු මුහුණත සඳහන් කරන්න, සාමාන්‍යයෙන් භාවිතා කරන්නේ \"GTK2\"

en:    --nowplaying FMT   Print formatted track name to stdout
si_LK: --nowplaying FMT සම්මත ප්‍රතිදානයට ගීතයේ ආකෘතීකරණය කරන ලද නම දර්ශනය කරන්න

en:                       FMT %%-syntax: [a]rtist, [t]itle, al[b]um,
                          [l]ength, track[n]umber, [y]ear, [c]omment,
                          copy[r]ight, [e]lapsed
si_LK: FMT %%-ආකෘතිය: ගායන ශිල්පියා[a], ගීත නාමය[t], ඇල්බමය[b],
    
    ධාවන කාලය[l], ගීත අංකය[n], වර්ෂය[y], අදහස් දැක්වීම්[c],
    
    පිටපත් කිරීමේ අයිතිය[r], ධාවනය කිරීමට ඉතිරිව ඇති[e]

en: Default
si_LK: සාමාන්‍ය භාවිතය

en: Yes
si_LK: ඔව්

en: No
si_LK: නැහැ

en: Item Index
    Playing
    Album Art
    Artist - Album
    Artist
    Album
    Title
    Duration
    Track Number
    Band / Album Artist
    Custom
si_LK: අයිතම අංකය
    
    ධාවනය වෙමින් පවතී
    
    ඇල්බම රූපය
    
    ගායන ශිල්පියා - ඇල්බමය
    
    ගායන ශිල්පියා
    
    ඇල්බමය
    
    ගීතය
    
    කාලය
    
    ගීත අංකය
    
    කණ්ඩායම / ගායන ශිල්පියා
    
    රිසි ආකාරය

en: Disable
    Track
    Album
si_LK: අක්‍රීය
    
    ගීතය
    
    ඇල්බමය

en: Ascending
    Descending
si_LK: ආරෝහණ
    
    අවරෝහණ

en: 2.3 (Recommended)
    2.4
si_LK: 2.3 (නිර්දේෂිත)
    
    2.4

en: wildmidi: freepats config file not found. Please install timidity-freepats package, or specify path to freepats.cfg in the plugin settings.
si_LK: wildmidi: freepats වින්‍යාස ගොනුව සොයාගත නොහැක. කරුණාකර timidity-freepats පැකේජය පරිගණකය තුල පිහිටුවන්න හෝ freepats.cfg පවතින ස්ථානය කෙවෙනි මෘදුකාංග සැකසුම් තුල සඳහන් කරන්න.

en: Lookup on Last.fm
si_LK: Last.fm හි බලන්න

note: ALSA output plugin
en: Use ALSA resampling
si_LK: ALSA නැවත සාම්පල කිරීම භාවිතා කරන්න

en: Release device while stopped
si_LK: ධාවනය නවතා ඇති අතරේ උපාංගය නිදහස් කරන්න

en: Preferred buffer size
si_LK: වරණිත ආරෝධක ප්‍රමාණය

en: Preferred period size
si_LK: කැමති කාලාවර්ත ප්‍රමාණය

note: Last.fm plugin
en: Enable scrobbler
si_LK: Scrobbler සක්‍රීය කරන්න

en: Disable nowplaying
si_LK: nowplaying අක්‍රීය කරන්න

en: Username
si_LK: භාවිත නාමය

en: Password
si_LK: මුර පදය

en: Scrobble URL
si_LK: Scrobble වෙබ් ලිපිනය

en: Prefer Album Artist over Artist field
si_LK: ශිල්පී ක්ෂේත්‍රයේ ඇති කැමති ගායකයා

note: OSS output plugin
en: Device file
si_LK: උපාංග ගොනුව

en: OSS4 samplerate bug workaround
si_LK: OSS4 සාම්පල අනුපාතික දෝෂය මඟහැරයන්න

note: Album Artwork plugin
en: Cache update period (hr)
si_LK: තාවකාලික මතක යාවත්කාලීන කාලාවර්තය (පැය)

en: Fetch from embedded tags
si_LK: අන්තර්ගත ටැග් වලින් ලබා ගන්න

en: Fetch from local folder
si_LK: පරිස්ථානීය ෆෝල්ඩර වලින් ලබා ගන්න

en: Local cover file mask
si_LK: ගොනු සඳහා පරිගණකයේ පවතින කවරයක් යොදන්න

en: Fetch from last.fm
si_LK: last.fm හරහා ලබා ගන්න

en: Fetch from albumart.org
si_LK: albumart.org හරහා ලබා ගන්න

en: Scale artwork towards longer side
si_LK: සිත්තම දිග පැත්තට දික් කරන්න

note: Audio CD player
en: Use CDDB/FreeDB
si_LK: CDDB/FreeDB භාවිතා කරන්න

en: Prefer CD-Text over CDDB
si_LK: CD-Text, CDDB හරහා ඉදිරිපත් කරන්න

en: CDDB url (e.g. 'freedb.org')
si_LK: CDDB වෙබ් ලිපිනය (උදා. 'freedb.org')

en: CDDB port number (e.g. '888')
si_LK: CDDB පෝර්ට් අංකය (උදා. '888')

en: Prefer CDDB protocol over HTTP
si_LK: CDDB ප්‍රොටොකෝලය HTTP හරහා ඉදිරිපත් කරන්න

en: Enable NRG image support
si_LK: NGR රූප ගොනු සහාය සක්‍රීය කරන්න

note: DUMB module player plugin
en: Resampling quality (0..2, higher is better)
si_LK: නැවත සාම්පල කිරීමේ ගුණත්වය (0..2, වඩා වැඩිනම් හොඳයි)

en: 8-bit output (default is 16)
si_LK: බිට් 8 ප්‍රතිදානය (සාමාන්‍ය භාවිතය බිට් 16)

note: Game_Music_Emu decoder plugin
en: Max song length (in minutes)
si_LK: ගීතයක උපරිම ධාවන කාලය (මිනිත්තු වලින්)

en: Fadeout length (seconds)
si_LK: ගීතයක් ක්‍රමයෙන් නැතිවී යාමේ කාලය (තත්පර)

en: Play loops nr. of times (if available)
si_LK: නැවත නැවත ධාවනය වීමේ වාර ගණන (ලබාගත හැකිනම්)

note: Standard GTK2 user interface plugin
en: Ask confirmation to delete files from disk
si_LK: තැටියේ ඇති ගොනු මකා දැමීමට ප්‍රථම තහවුරු කර ගැනීමට විමසන්න

en: Status icon volume control sensitivity
si_LK: ශබ්ධය පාලනය කිරීමේ සංවේදීතා තත්වය සඳහා වූ සංකේතය

en: Custom status icon
si_LK: භාවිත තත්ව අයිකනය

en: Run gtk_init with --sync (debug mode)
si_LK: gtk_init වැරදි ඉවත් කිරීමේ ආකරය (--sync) සමඟ ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: Add separators between plugin context menu items
si_LK: මෙනූ අයිකන අතර වෙන්කිරීමක් යොදන්න

note: OSD Notify plugin
en: Notification title format
si_LK: දැනුම් දීමේ නාම ආකෘතිය

en: Notification content format
si_LK: දැනුම් දීමේ අන්තර්ගතයන්ගේ ආකෘතිය

en: Show album art
si_LK: ඇල්බම සිතුවම් දර්ශනය කරන්න

en: Album art size (px)
si_LK: ඇල්බම සිතුවම් වල ප්‍රමාණය (px)

note: PulseAudio output plugin
en: PulseAudio server
si_LK: PulseAudio සර්වරය

en: Samplerate
si_LK: සාම්පල අනුපාතිකය

note: SHN player plugin
en: Relative seek table path
si_LK: සාපේක්ෂ සෙවුම් වගුව ඇති ස්ථානය

en: Absolute seek table path
si_LK: නිරපේක්ෂ සෙවුම් වගුව ඇති ස්ථානය

en: Swap audio bytes (toggle if all you hear is static)
si_LK: ශ්‍රව්‍යය බයිට එකිනෙක මාරු කරන්න (ඔබට ශ්‍රවනය වන දේ වෙනසක් නැත්නම් නැවත මාරු කරන්න)

note: SID decoder plugin
en: Enable HVSC Songlength DB
si_LK: ගීත වල ධාවන කාලය අඩංගු HVSC දත්ත මූලය සක්‍රීය කරන්න

en: Songlengths.txt (from HVSC)
si_LK: Songlengths.txt (HVSC මඟින්)

en: Bits per sample (8 or 16)
si_LK: සාම්පලයකට ඇති බිට් ගණන (8 හෝ 16)

en: Default song length (sec)
si_LK: ගීතයක සාමාන්‍ය ධාවන කාලය (තත්පර)

note: WildMidi player plugin
en: Timidity++ bank configuration file
si_LK: Timidity++ ගබඩා, වින්‍යාස ගොනුව

en: Track Title
si_LK: ගීත නාමය

en: Performer
si_LK: ගායකයා

en: Total Tracks
si_LK: සම්පූර්ණ ගීත ගණන

en: Genre
si_LK: ප්‍රභේදය

en: Composer
si_LK: තනු නිර්මාපකයා

en: Disc Number
si_LK: තැටි අංකය

en: Comment
si_LK: අදහස් දැක්වීම්

en: Encoder / Vendor
si_LK: ආකේතකය / විකුණුම්කරු

en: Location
si_LK: ස්ථානය

en: Subtrack Index
si_LK: උපගොනු අංකය

en: Tag Type(s)
si_LK: ටැග් වර්ග(ය)

en: Embedded Cuesheet
si_LK: එබ්බවූ, ගීත විහිදීම දැක්වෙන ගොනුව

en: Codec
si_LK: ආකේතක විකේතක ක්‍රමය

note: FFmpeg deocder plugin
en: File Extensions (separate with ';')
si_LK: ගොනු දිගු (';' ලකුණකින් වෙන් වූ)

note: Converter GUI
en: Convert
si_LK: පරිවර්ථනය කරන්න

note: Resampler (Secret Rabbit Code)
en: Target Samplerate
si_LK: ඉලක්ක සාම්පල අනුපාතිකය

en: Quality / Algorithm
si_LK: තත්වය / ඇල්ගොරිතමය

en: Automatic Samplerate (overrides Target Samplerate)
si_LK: ස්වයංක්‍රීය Samplerate (ඉලක්ක Samplerate සංශෝධනය කරයි)

note: mpgmad
en: Disable gapless playback (faster scanning)
si_LK: ගීත අතර නැවතීමක් නොමැතිව ධාවනය වීම අක්‍රීය කරන්න (ඉක්මන් පරිලෝකනය)

note: adplug
en: Prefer Ken emu over Satoh (surround won't work)
si_LK: ශබ්දය වටෙන්ම ඇසීම ක්‍රියා කරන්නේ නැත

en: Enable surround
si_LK: ශබ්දය වටෙන්ම ඇසීම සක්‍රීය කරන්න

en: The file already exists. Overwrite?
si_LK: ගොනුව දැනටමත් පවතී. එය මතම ලියන්නද?

en: Converter warning
si_LK: පරිවර්ථක අවවාදයක්

en: Please select encoder
si_LK: කරුණාකර ආකේතකය තෝරන්න

en: Converter error
si_LK: පරිවර්ථක දෝෂයක්

en: Converting...
si_LK: පරිවර්ථනය කරමින් පවතී...

en: Select folder...
si_LK: ෆෝල්ඩරය සුරකින්න...

en: Failed to save encoder preset
si_LK: ආකේතක පෙර සැකසුම සුරැකීමට නොහැකි විය

en: Check preset folder permissions, try to pick different title, or free up some disk space
si_LK: පෙර සැකසුම් ෆෝල්ඩරයේ අවසරයන් පරීක්ෂා කරන්න, වෙනත් නාමයක් ලබා ගැනීමට උත්සාහ කරන්න, හෝ දෘඩ තැටියේ යම් ඉඩ ප්‍රමාණයක් නිදහස් කරන්න

en: Preset with the same name already exists. Try to pick another title.
si_LK: මෙම නමින් තවත් පෙර සැකසුමක් දැනටමත් පවතී. වෙනත් නාමයක් ලබා දෙන්න.

en: Error
si_LK: දෝෂයක්

en: Add new encoder
si_LK: නව ආකේතකය එකතු කරන්න

en: Edit encoder
si_LK: ආකේතකය සංස්කරණය කරන්න

en: Remove preset
si_LK: පෙර සැකසුම ඉවත් කරන්න

en: This action will delete the selected preset. Are you sure?
si_LK: මෙම ක්‍රියාව මඟින් තෝරන ලද පෙර සැකසුම මකාදැමීමට නියමිතයි. එය සිදුකරන්නද?

en: Encoders
si_LK: ආකේතක

en: Add plugin to DSP chain
si_LK: DSP දාමයට කෙවෙනි මෘදුකාංගය ඇතුළත් කරන්න

en: Failed to save DSP preset
si_LK: DSP පෙර සැකසුම සුරැකීමට නොහැකි විය

en: New DSP Preset
si_LK: නව DSP පෙර සැකසුම

en: Edit DSP Preset
si_LK: DSP පෙර සැකසුම සංස්කරණය කරන්න

en: DSP Presets
si_LK: DSP පෙර සැකසුම්

en: Output folder:
si_LK: ප්‍රතිදාන ෆෝල්ඩරය:

en: Write to source track folder
si_LK: ගීත අඩංගු ෆෝල්ඩරයට ලියන්න

en: Preserve folder structure
si_LK: සංරක්ෂිත ෆෝල්ඩර ආකෘතිය

en: Output file name:
si_LK: ප්‍රතිදාන ගොනු නාමය:

en: Encoder:
si_LK: ආකේතකය:

en: DSP preset:
si_LK: DSP පෙර සැකසුම

en: Number of threads:
si_LK: සමාන්තරව ක්‍රියාත්මක වන වැඩසටහන් ගණන:

en: Output sample format:
si_LK: ප්‍රතිදාන ආකෘති ආදර්ශය:

en: Keep source format
si_LK: ප්‍රභව ආකෘතිය පවත්වා ගන්න

en: 8 bit signed int
si_LK: බිට් 8 ඇති ලකුණු සහිත නිඛිල

en: 16 bit signed int
si_LK: බිට් 16 ඇති ලකුණු සහිත නිඛිල

en: 24 bit signed int
si_LK: බිට් 24 ඇති ලකුණු සහිත නිඛිල

en: 32 bit signed int
si_LK: බිට් 32 ඇති ලකුණු සහිත නිඛිල

en: 32 bit float
si_LK: බිට් 32 ඇති දශම

en: When file exists:
si_LK: ගොනුව පවතින විට:

en: Overwrite
si_LK: එය මත ලියන්න

en: Edit Encoder Preset
si_LK: ආකේතක පෙර සැකසුම් සංස්කරණය කරන්න

en: Untitled Encoder
si_LK: නම් නොකල ආකේතකය

en: Output file extension:
si_LK: ප්‍රතිදාන ගොනු දිගුව:

en: E.g. mp3
si_LK: උදා. mp3

en: Command line:
si_LK: විධාන අතුරු මුහුණත

en: Example: lame - %o
    %i for input file, %o for output file, - for stdin
si_LK: උදාහරණය: සිත් නොගන්නා - %o
    
    ආදාන ගොනු සඳහා %i, ප්‍රතිදාන ගොනු සඳහා %o, -සම්මත ආදානය සඳහා

en: <small>%o - output file name
    %i - temporary input file name</small>
si_LK: <small>%o - ප්‍රතිදාන ගොනු නාමය
    
    %i - තාවකාලික ආදාන ගොනු නාමය</small>

en: Method:
si_LK: ක්‍රම:

en: Temporary file
si_LK: තාවකාලික ගොනු

en: <b>Tag writer</b>
si_LK: <b>ටැග් ලියනය</b>

en: DSP Preset Editor
si_LK: DSP පෙර සැකසුම් සංස්කාරකය

en: Untitled DSP Preset
si_LK: නම් නොකල DSP පෙර සැකසුම

en: Add
si_LK: එකතු කරන්න

en: Couldn't find pixmap file: %s
si_LK: %s pixmap ගොනුව සොයාගත නොහැකිය

en: Keep source format
    8 bit signed int
    16 bit signed int
    24 bit signed int
    32 bit signed int
    32 bit float
si_LK: ප්‍රභව ආකෘතිය පවත්වා ගන්න
    
    බිට් 8 ලකුණු සහිත නිඛිල
    
    බිට් 16 ලකුණු සහිත නිඛිල
    
    බිට් 24 ලකුණු සහිත නිඛිල
    
    බිට් 32 ලකුණු සහිත නිඛිල
    
    බිට් 32 ලකුණු සහිත දශම

en: Pipe
    Temporary file
si_LK: Pipe
    
    තාවකාලික ගොනු

en: Custom Shell Commands
si_LK: ව්‍යවහාරික shell විධාන

en: Edit
si_LK: සංස්කරණය කරන්න

en: Close
si_LK: නිමා කරන්න

en: Edit Command
si_LK: විධානය සංස්කරණය කරන්න

en: Command:
si_LK: විධානය:

en: Arbitrary shell command. Will be executed in the shell context which the main application was started from. Title formatting can be used. Example: xdg-open %D
si_LK: අත්තනෝමතික shell විධානයකි. එය ප්‍රධාන වැඩසටහන ක්‍රියාත්මක වීම ආරම්භ වූ shell සංදර්හය තුළම ක්‍රියාත්මක වීමට නියමිතයි. ශීර්ෂ ආකෘතීකරණය භාවිතා කල හැකිය. උදාහරණ ලෙස: xdg-open %D

en: ID:
si_LK: අනන්‍යතාවය

en: Free-form name, for example "My Shell Command"
si_LK: නිදහස් ආරකින් ඇති නමකි, උදා. \"My Shell Command\"

en: Command ID, normally it should be something short, for example "youtube_open". It must be unique.
si_LK: විධාන හැඳිනුම, සාමාන්‍යයෙන් එය කෙටි විය යුතුය, උදාහරණ ලෙස "youtube_open". සහ එය අද්විතීය විය යුතුයි.

en: Single Tracks
si_LK: තනි ගීත

en: Works on single track.
si_LK: තනි ගීතයක් මත වැඩ කරන්න

en: Multiple Tracks
si_LK: බහු ගීත

en: Works on multiple tracks.
si_LK: බහු ගීත මත වැඩ කරන්න

en: Local
si_LK: පරිස්ථානීය

en: Works on local files.
si_LK: පරිස්ථානීය ගොනු මත ක්‍රියාත්මක වේ.

en: Remote
si_LK: දුරස්ථ

en: Works on remote files (e.g. http:// streams)
si_LK: දුරස්ථ ගොනු මත ක්‍රියාත්මක වේ (උදා. http:// streams)

en: Item should appear in the main menu
si_LK: අයිතමය ප්‍රධාන මෙනුව තුළ පෙනී සිටිය යුතුයි

en: Add Command
si_LK: විධානය ඇතුලත් කරන්න

en: Delete
si_LK: මකා දමන්න

en: This action will delete the selected shell command. Are you sure?
si_LK: මෙම ක්‍රියාව මඟින් තෝරන ලද shell විධානය මකාදැමීමට නියමිතයි. එය සිදුකරන්නද?

en: Confirm Remove
si_LK: ඉවත් කිරීම තහවුරු කරන්න

en: ID must be non-empty and unique.
si_LK: අනන්‍යතා ක්ෂේත්‍රය හිස්ව නොතැබිය යුතු අතර අද්විතීය විය යුතුය.

en: Title must be non-empty.
si_LK: මාතෘකාව  හිස්ව නොතැබිය යුතුය.

en: Shell Command must be non-empty.
si_LK: Shell විධානය හිස්ව නොවිය යුතුය.

en: Invalid Values
si_LK: වලංගු නොවන අගයන්

en: Supported sound formats
si_LK: සහායක හඬ ආකෘති

en: All files (*)
si_LK: සියලුම ගොනු (*)

en: Open file(s)...
si_LK: ගොනු(ව) විවෘත කරන්න...

en: Add file(s) to playlist...
si_LK: ධාවන ලැයිස්තුවට ගොනු(ව) එකතු කරන්න...

en: Add folder(s) to playlist...
si_LK: ධාවන ලැයිස්තුවට ෆෝල්ඩර(ය) එකතු කරන්න...

en: Follow symlinks
si_LK: Symlinks අනුගමනය කරන්න

en: Delete files from disk
si_LK: තැටියේ තිබෙන ගොනු ඉවත් කරන්න

en: Files will be lost. Proceed?
    (This dialog can be turned off in GTKUI plugin settings)
si_LK: ගොනු විනාශ විය හැක. ක්‍රියාවට නංවන්නද?
    
    (මෙම කතිකාවත GTKUI මාර්ග අපගත කල හැක)

en: Load Playlist
si_LK: ගීත ලැයිස්තුව විවෘත කරන්න

en: Other files (*)
si_LK: අනෙකුත් ගොනු (*)

en: Save Playlist As
si_LK: ගීත ලැයිස්තුව මෙනමින් සුරකින්න

en: DeaDBeeF playlist files (*.dbpl)
si_LK: DeaDBeeF ගීත ලැයිස්තු ගොනු (*.dbpl)

en: Content-Type
si_LK: අන්තර්ගත-වර්ග:

en: Invalid value(s).
si_LK: වලංගු නොවන අගය(න්)

en: Content-type and Plugins fields must be non-empty, and comply with the rules.
    Example content-type: 'audio/mpeg'.
    Example plugin ids: 'stdmpg ffmpeg'.
    Spaces must be used as separators in plugin ids list.
    Content type should be only letters, numbers and '-' sign.
    Plugin id can contain only letters and numbers.
si_LK: අන්තර්ගත-වර්ග සහ කෙවෙනි මෘදුකාංග ක්ෂේත්‍ර හිස්ව නොතැබිය යුතුය, සහ නියමයන්ට අනුකූල විය යුතුය.
    
    උදාහරණ අන්තර්ගත-වර්ග: 'audio/mpeg'.
    
    උදාහරණ කෙවෙනි මෘදුකාංග අනන්‍යතාවයන්: 'stdmpg ffmpeg'.
    
    කෙවෙනි අනන්‍යතා ලැයිතුවේදී හිස් තැනක් වෙන් කිරීමේ කාරකය ලෙස භාවිතා කල යුතුය.
    
    අන්තර්ගත වර්ගයන් අකුරු, අංක සහ '-' සළකුණින් පමණක් සමන්විත යුතුය.
    
    මෘදුකාංග අනන්‍යතාවයන් සඳහා පැවතිය හැක්කේ අකුරු සහ අංක පමණකි.

en: Nothing is selected.
si_LK: කිසිවක් වරණය කර නොමැත.

en: Replace with...
si_LK: මෙයින් ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න...

en: Insert...
si_LK: අඩංගු කරන්න...

en: Cut
si_LK: කපන්න

en: Copy
si_LK: පිටපත් කරන්න

en: Paste
si_LK: අලවන්න

en: Lock movement
si_LK: චලන නවතන්න

en: Rename tab
si_LK: ටැබයේ නම වෙනස් කරන්න

en: Add new tab
si_LK: නව ටැබයක් එකතු කරන්න

en: Move tab left
si_LK: ටැබය වම් දෙසට චලනය කරවන්න

en: Move tab right
si_LK: ටැබය දකුණු දෙසට චලනය කරවන්න

en: Remove tab
si_LK: ටැබය ඉවත් කරන්න

en: Show Column Headers
si_LK: තීරු ශීර්ෂයන් දර්ශනය කරන්න

en: Expand the box by 1 item
si_LK: පෙට්ටිය එක් අයිතමයකින් විහිදුවන්න

en: Shrink the box by 1 item
si_LK: පෙට්ටිය එක් අයිතමයකින් හකුළුවන්න

en: Homogeneous
si_LK: සජාතීය

en: Expand
si_LK: විහිදුවන්න

en: Fill
si_LK: පුරවන්න

en: Configure button
si_LK: බොත්තම් හැඩගස්වන්න
