DeaDBeeF Player - en to sr@latin translation catalogue (213 entries)

en: About DeaDBeeF %s
sr@latin: O DeaDBeeF %s

en: DeaDBeeF %s ChangeLog
sr@latin: DeaDBeeF %s — Dnevnik izmena

en: DeaDBeeF Translators
sr@latin: DeaDBeeF prevodioci

en: Save DeaDBeeF EQ Preset
sr@latin: Sačuvaj podešavanja ekvilajzera

en: DeaDBeeF EQ preset files (*.ddbeq)
sr@latin: Datoteke sa podešavanjima ekvilajzera (*.ddbeq)

en: Load DeaDBeeF EQ Preset...
sr@latin: Učitavanje podešavanja ekvilajzera...

en: DeaDBeeF EQ presets (*.ddbeq)
sr@latin: Podešavanja ekvilajzera (*.ddbeq)

en: Import Foobar2000 EQ Preset...
sr@latin: Uvoz Foobar2000 podešavanja ekvilajzera...

en: Foobar2000 EQ presets (*.feq)
sr@latin: Podešavanja ekvilajzera - Foobar2000(*.feq)

en: Save Preset
sr@latin: Sačuvaj podešavanja

en: Load Preset
sr@latin: Učitaj podešavanja

en: Import Foobar2000 Preset
sr@latin: Uvoz Foobar2000 podešavanja

en: Enable
sr@latin: Omogući

en: Zero All
sr@latin: Na nulu sve

en: Zero Preamp
sr@latin: Pretpojačalo na nulu

en: Zero Bands
sr@latin: Područja na nulu

en: 1 day %d:%02d:%02d
sr@latin: 1 dan %d:%02d:%02d

en: %d days %d:%02d:%02d
sr@latin: %d dana %d:%02d:%02d

en: Stopped | %d tracks | %s total playtime
sr@latin: Zaustavljeno | %d pesama | %s ukupno vreme sviranja

en: Paused |
sr@latin: Pauzirano |

en: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d tracks | %s total playtime
sr@latin: %s%s %s| %d herca | %d bita | %s | %d:%02d / %s | %d pesama | %s ukupno vreme sviranja

en: New Playlist
sr@latin: Nova lista

en: New Playlist (%d)
sr@latin: Nova lista (%d)

en: Failed while reading help file
sr@latin: Neuspelo čitanje datoteke pomoći

en: Failed to load help file
sr@latin: Neuspelo otvaranje datoteke pomoći

en: Warning
sr@latin: Upozorenje

en: _File
sr@latin: _Datoteka

en: _Open file(s)
sr@latin: _Otvori datoteku(e)

en: Add file(s)
sr@latin: Dodaj datoteku(e)

en: Add folder(s)
sr@latin: Dodaj direktorijum(e)

en: Add location
sr@latin: Dodaj mesto

en: New playlist
sr@latin: Nova lista

en: Load playlist
sr@latin: Učitaj listu

en: Save playlist
sr@latin: Sačuvaj listu

en: _Quit
sr@latin: _Izlaz

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Clear
sr@latin: O_čisti

en: Select all
sr@latin: Izaberi sve

en: Deselect all
sr@latin: Poništi izbor

en: Invert selection
sr@latin: Obrni izbor

en: Selection
sr@latin: Izbor

en: Remove
sr@latin: Ukloni

en: Crop
sr@latin: Odseci

en: _Find
sr@latin: _Traži

en: Title
sr@latin: Naslov

note: Track properties dialog
en: Artist
sr@latin: Izvođač

en: Date
sr@latin: Datum

en: Random
sr@latin: Slučajno

en: Custom
sr@latin: Prilagođeno

en: Preferences
sr@latin: Podešavanja

en: _View
sr@latin: P_regled

en: Status bar
sr@latin: Statusna traka

en: Equalizer
sr@latin: Ekvilajzer

en: _Playback
sr@latin: Re_produkcija

en: Order
sr@latin: Redosled

en: Linear
sr@latin: Linijski

en: Looping
sr@latin: Ponavljanje

en: Scroll follows playback
sr@latin: Klizač prati reprodukciju pesama

en: Cursor follows playback
sr@latin: Pokazivač prati reprodukciju pesama

en: Jump to current track
sr@latin: Idi na pesmu koja se reprodukuje

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _ChangeLog
sr@latin: Dnevnik i_zmena

en: _About
sr@latin: O progr_amu

en: _Translators
sr@latin: _Prevodioci

en: Search
sr@latin: Traži

en: Stop
sr@latin: Zaustavi

en: Play
sr@latin: Pusti

en: Pause
sr@latin: Pauziraj

en: Previous
sr@latin: Prethodna

en: Next
sr@latin: Naredna

en: Play Random
sr@latin: Pusti nasumično

en: About
sr@latin: O programu

en: Quit
sr@latin: Izlaz

en: Help
sr@latin: Pomoć

en: Track Properties
sr@latin: Osobine pesme

en: _Apply
sr@latin: S_ačuvaj promene

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: Metadata
sr@latin: Podaci o pesmi

en: Properties
sr@latin: Osobine

en: Title:
sr@latin: Naslov:

en: Enter new column title here
sr@latin: Unesite ime za novu kolonu ovde

en: Type:
sr@latin: Vrsta:

en: Playing
sr@latin: Reprodukuje se

en: Album Art
sr@latin: Omotnice albuma

en: Artist - Album
sr@latin: Izvođač — Album

en: Duration
sr@latin: Trajanje

en: Track Number
sr@latin: Broj pesme

en: Band / Album Artist
sr@latin: Grupa / Izvođač

en: Alignment:
sr@latin: Poravnanje:

en: Left
sr@latin: Levo

en: Right
sr@latin: Desno

en: _Cancel
sr@latin: _Poništi

en: _OK
sr@latin: _U redu

en: Output plugin:
sr@latin: Izlazni dodaci:

en: Output device:
sr@latin: Izlazni uređaj

en: Sound
sr@latin: Zvuk

en: Replaygain mode:
sr@latin: Replaygain mod:

en: Disable
sr@latin: Onemogući

en: Track
sr@latin: Pesma

en: Replaygain peak scale
sr@latin: Replaygain skala vršnih vrednosti

en: Add files from command line (or file manager) to this playlist:
sr@latin: Dodaj datoteke iz linije za naredbe ili upravnika datoteka u ovu listu:

en: Resume previous session on startup
sr@latin: Vrati prethodnu sesiju pri pokretanju

en: Playback
sr@latin: Reprodukcija

en: Configure
sr@latin: Podesi

en: Close minimizes to tray
sr@latin: Kod klika na zatvori smesti u obaveštajnu zonu

en: Hide system tray icon
sr@latin: Ne prikazuj ikonu u obaveštajnoj zoni

en: Titlebar text while playing:
sr@latin: Pri reprodukciji, ispiši na naslovnoj liniji:

en: Titlebar text while stopped:
sr@latin: Po zaustavljenoj reprodukciji, ispiši na naslovnoj liniji:

en: Override
sr@latin: Zameni podrazumevano

en: Foreground
sr@latin: Boja teksta

en: Background
sr@latin: Pozadina

en: Enable Proxy Server
sr@latin: Omogući proksi server

en: Proxy Server Address:
sr@latin: Adresa proksi servera:

en: Proxy Server Port:
sr@latin: Port proksi servera:

en: Proxy Type:
sr@latin: Tip proksija:

en: Proxy Username:
sr@latin: Proksi korisničko ime:

en: Proxy Password:
sr@latin: Proksi lozinka:

en: Network
sr@latin: Mreža

en: Copyright
sr@latin: Autorska prava

en: Plugins
sr@latin: Dodaci

en: Write ID3v2
sr@latin: Upisuj ID3v2

en: Write ID3v1
sr@latin: Upisuj ID3v1

en: Write APEv2
sr@latin: Upisuj APEv2

en: Strip ID3v2
sr@latin: Ukloni ID3v2

en: Strip ID3v1
sr@latin: Ukloni ID3v1

en: Strip APEv2
sr@latin: Ukloni APEv2

en: ID3v2 version
sr@latin: ID3v2 verzija

en: 2.3 (Recommended)
sr@latin: 2.3 (Preporučeno)

en: ID3v1 character encoding (default is iso8859-1)
sr@latin: ID3v1 kodiranje znakova (podrazumevano je iso8859-1)

en: Write ID3v2.4
sr@latin: Upisuj ID3v2.4

en: Artist / Album
sr@latin: Izvođač / Album

en: Track No
sr@latin: Broj pesme

en: Add column
sr@latin: Dodaj kolonu

en: Edit column
sr@latin: Uredi kolonu

en: Remove column
sr@latin: Ukloni kolonu

en: Group by
sr@latin: Grupiši po

en: None
sr@latin: Poništi grupisanje

en: Artist/Date/Album
sr@latin: Izvođač/Datum/Album

en: Open file...
sr@latin: Otvori datoteku...

en: Default Audio Device
sr@latin: Podrazumevani zvučni uređaj

en: Adding files...
sr@latin: Dodavanje datoteka...

en: Initializing...
sr@latin: Inicijalizacija...

en: You've modified data for this track.
sr@latin: Izmenili ste podatke za ovu pesmu.

en: Really close the window?
sr@latin: Želite li zaista da zatvorite ovaj prozor?

en: Key
sr@latin: Ključ

en: Value
sr@latin: Vrednost

en: Options:
sr@latin: Opcije:

en:    --help  or  -h     Print help (this message) and exit
sr@latin:    --help  ili  -h     Prikaži ovu pomoć i izađi

en:    --quit             Quit player
sr@latin:    --quit             Napusti plejer

en:    --version          Print version info and exit
sr@latin:    --version          Prikaži info o verziji i izađi

en:    --play             Start playback
sr@latin:    --play             Reprodukuj

en:    --stop             Stop playback
sr@latin:    --stop             Zaustavi reprodukciju

en:    --pause            Pause playback
sr@latin:    --pause            Pauziraj reprodukciju

en:    --next             Next song in playlist
sr@latin:    --next             Naredna pesma iz liste

en:    --prev             Previous song in playlist
sr@latin:    --prev             Prethodna pesma iz liste

en:    --random           Random song in playlist
sr@latin:    --random           Nasumično pesma iz liste

en:    --queue            Append file(s) to existing playlist
sr@latin:    --queue            Dodaj datoteku(e) u postojeću listu

en:    --nowplaying FMT   Print formatted track name to stdout
sr@latin:    --nowplaying FMT   Ispiši uređeno ime pesme na std. izlaz

en:                       FMT %%-syntax: [a]rtist, [t]itle, al[b]um,
                          [l]ength, track[n]umber, [y]ear, [c]omment,
                          copy[r]ight, [e]lapsed
sr@latin:                       FMT %%-syntax: [a]-izvođač, [t]-naslov, [b]-album,
                          [l]-trajanje, [n]-br.pesme, [y]-godina, [c]-primedba,
                          [r]-autorska prava, [e]preostalo vreme

en: Default
sr@latin: Podrazumevano

en: Yes
sr@latin: Da

en: No
sr@latin: Ne

en: Disable
    Track
    Album
sr@latin: Onemogući
    Pesma
    Album

en: 2.3 (Recommended)
    2.4
sr@latin: 2.3 (Preporučeno)
    2.4

en: wildmidi: freepats config file not found. Please install timidity-freepats package, or specify path to freepats.cfg in the plugin settings.
sr@latin: wildmidi: "freepats" datoteka sa podešavanjima nije pronađena. Instalirajte "timidity-freepats" program ili podesite putanju do datoteke "freepats.cfg".

en: Lookup on Last.fm
sr@latin: Pogledaj na Last.fm stranici

note: ALSA output plugin
en: Use ALSA resampling
sr@latin: Koristi ALSA pretvaranja frekvencije uzorkovanja

en: Release device while stopped
sr@latin: Oslobodi uređaj nakon završene reprodukcije

en: Preferred buffer size
sr@latin: Najradije koristi bafer veličine

en: Preferred period size
sr@latin: Najradije koristi period veličine

note: Last.fm plugin
en: Enable scrobbler
sr@latin: Omogući skrobler

en: Disable nowplaying
sr@latin: Onemogući sada se reprodukuje

en: Username
sr@latin: Korisničko ime

en: Password
sr@latin: Lozinka

en: Scrobble URL
sr@latin: Adresa za skrobler

note: Album Artwork plugin
en: Cache update period (hr)
sr@latin: Period osvežavanja privremene memorije (časova)

en: Fetch from embedded tags
sr@latin: Preuzmi iz ugrađenih oznaka

en: Fetch from local folder
sr@latin: Preuzmi iz lokalnih direktorijuma

en: Local cover file mask
sr@latin: Ime datoteka sadrži reči

en: Fetch from last.fm
sr@latin: Preuzmi sa Last.fm stranica

en: Fetch from albumart.org
sr@latin: Preuzmi sa albumart.org

note: Audio CD player
en: Use CDDB/FreeDB
sr@latin: Koristi CDDB/FreeDB

en: Prefer CD-Text over CDDB
sr@latin: Koristi CD-tekst, ako je dostupan

en: CDDB url (e.g. 'freedb.org')
sr@latin: CDDB adresa (npr. 'freedb.org')

en: CDDB port number (e.g. '888')
sr@latin: Osluškuj CDDB na portu (npr. '888')

en: Prefer CDDB protocol over HTTP
sr@latin: Najradije koristi CDDB protokol

en: Enable NRG image support
sr@latin: Uključi podršku za NRG slike

note: DUMB module player plugin
en: Resampling quality (0..2, higher is better)
sr@latin: Kvalitet promene frekvencije uzorkovanja (0..2, više je bolje)

note: Game_Music_Emu decoder plugin
en: Max song length (in minutes)
sr@latin: Najduže trajanje pesme (minuta)

note: Standard GTK2 user interface plugin
en: Ask confirmation to delete files from disk
sr@latin: Zahtevaj dozvolu za brisanje datoteka sa diska

en: Status icon volume control sensitivity
sr@latin: Osetljivost kontrole glasnoće preko ikone stanja

en: Custom status icon
sr@latin: Prilagođena ikona stanja

en: Run gtk_init with --sync (debug mode)
sr@latin: Pokreni "gtk_init" sa "--sync" (režim otklanjanja grešaka)

note: PulseAudio output plugin
en: PulseAudio server
sr@latin: PulseAudio zvučni server

en: Samplerate
sr@latin: Frekvencija uzorkovanja (Samplerate)

note: SHN player plugin
en: Relative seek table path
sr@latin: Relativna putanja za pretraživanje

en: Absolute seek table path
sr@latin: Potpuna putanja za pretraživanje

en: Swap audio bytes (toggle if all you hear is static)
sr@latin: Zameni audio-bajt redosled (isključiti ako ne čujete normalan zvuk)

note: WildMidi player plugin
en: Timidity++ bank configuration file
sr@latin: Podešavanja za Timidity++

en: Track Title
sr@latin: Naslov pesme

en: Performer
sr@latin: Izvođač

en: Total Tracks
sr@latin: Ukupno pesmama

en: Genre
sr@latin: Žanr

en: Composer
sr@latin: Kompozitor

en: Disc Number
sr@latin: Broj diska

en: Comment
sr@latin: Napomena

en: Encoder / Vendor
sr@latin: Enkoder / Isporučilac

en: Location
sr@latin: Dodaj mesto

en: Tag Type(s)
sr@latin: Tip(ovi) oznake

en: Embedded Cuesheet
sr@latin: Ugnježdeni Cuesheet

en: Codec
sr@latin: Kodek

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Couldn't find pixmap file: %s
sr@latin: Ne mogu pronaći datoteku sa bitmapiranom slikom: %s
