DeaDBeeF Player - en to tr translation catalogue (317 entries)

en: About DeaDBeeF %s
tr: DeaDBeef %s Hakkında

en: DeaDBeeF %s ChangeLog
tr: DeaDBeeF %s Sürüm Notları

en: DeaDBeeF Translators
tr: DeaDBeeF'i Çevirenler

en: Save DeaDBeeF EQ Preset
tr: DeaDBeeF EQ Ayarlarını Kaydet

en: DeaDBeeF EQ preset files (*.ddbeq)
tr: DeaDBeeF kaydedilmiş EQ dosyaları (*.ddbeq)

en: Load DeaDBeeF EQ Preset...
tr: DeaDBeeF Hazır EQ ayarları yükle...

en: DeaDBeeF EQ presets (*.ddbeq)
tr: DeaDBeeF EQ hazır ayarlar (*.ddbeq)

en: Import Foobar2000 EQ Preset...
tr: Foobar2000 EQ ayarlarını içe aktar...

en: Foobar2000 EQ presets (*.feq)
tr: Foobar2000 EQ hazır ayarları (*.feq)

en: Save Preset
tr: Ayarları Kaydet

en: Load Preset
tr: Ayarları Yükle

en: Import Foobar2000 Preset
tr: Foobar2000 EQ Ayarlarını İçe Aktar

en: Enable
tr: Etkin

en: Zero All
tr: Tümünü Sıfırla

en: Zero Preamp
tr: Ön Amfiyi Sıfırla

en: Zero Bands
tr: Bantları Sıfırla

en: Presets
tr: Önayarlar:

en: 1 day %d:%02d:%02d
tr: 1 gün %d:%02d:%02d

en: %d days %d:%02d:%02d
tr: %d gün %d:%02d:%02d

en: Stopped | %d tracks | %s total playtime
tr: Durduruldu | %d parça |toplam çalma zamanı: %s

en: Paused |
tr: Duraklatıldı

en: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d tracks | %s total playtime
tr: %s%s %s| %dHz | %d bit | %s | %d:%02d / %s | %d parça | %s toplam çalma zamanı

en: New Playlist
tr: Yeni Çalma Listesi

en: New Playlist (%d)
tr: Yeni Çalma Listesi (%d)

note: register widget types
en: Playlist with tabs
tr: Sekmeli çalma listesi

en: Playlist
tr: Çalma listesi

en: Playlist tabs
tr: Çalma listesi sekmeleri

en: Selection properties
tr: Seçim özellikleri

en: Album art display
tr: Albüm kapağı görünümü

en: Button
tr: Buton

en: Failed while reading help file
tr: Yardım dosyası okunurken hata oluştu

en: Failed to load help file
tr: Yardım dosyası yüklenirken hata oluştu

en: Do you still want to quit?
tr: Hala çıkmak istiyor musunuz?

en: Warning
tr: Uyarı

en: _File
tr: _Dosya

en: _Open file(s)
tr: Dosy_a(lar) aç

en: Add file(s)
tr: Dosya(lar) ekle

en: Add folder(s)
tr: Dizin(ler) ekle

en: Add location
tr: Konum ekle

en: New playlist
tr: Yeni çalma listesi

en: Load playlist
tr: Çalma listesi yükle

en: Save playlist
tr: Çalma listesini kaydet

en: _Quit
tr: _Çıkış

en: _Edit
tr: Düz_enle

en: _Clear
tr: _Temizle

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Deselect all
tr: Tüm seçimleri kaldır

en: Invert selection
tr: Seçimi ters çevir

en: Selection
tr: Seçim

en: Remove
tr: Kaldır

en: Crop
tr: Kes

en: _Find
tr: _Bul

en: Sort by
tr: Sırala

en: Title
tr: Başlık

en: Track number
tr: Parça Numarası

en: Album
tr: Albüm

note: Track properties dialog
en: Artist
tr: Sanatçı

en: Date
tr: Tarih

en: Random
tr: Rastgele

en: Custom
tr: Özel

en: Preferences
tr: Tercihler

en: _View
tr: _Görünüm

en: Status bar
tr: Durum çubuğu

en: Equalizer
tr: Ekolayzır

en: _Playback
tr: _Oynatım

en: Order
tr: Sıralama

en: Linear
tr: Sıralı

en: Shuffle tracks
tr: Parçaları karıştır

en: Shuffle albums
tr: Albümleri karıştır

en: Looping
tr: Tekrar

en: Scroll follows playback
tr: Liste takibi oynatım

en: Cursor follows playback
tr: İmleç takibi oynatım

en: Jump to current track
tr: Çalan parçaya git

en: _Help
tr: _Yardım

en: _ChangeLog
tr: _Sürüm notları

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Translators
tr: Çe_virenler

en: Search
tr: Arama

en: Stop
tr: Dur

en: Play
tr: Çal

en: Pause
tr: Duraklat

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Play Random
tr: Rastgele Oynatım

en: About
tr: Hakkında

en: Quit
tr: Çıkış

en: Help
tr: Yardım

en: Track Properties
tr: Parça Özellikleri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: _Apply
tr: _Uygula

en: _Close
tr: _Kapat

en: Metadata
tr: Üstveri

en: Properties
tr: Özellikler

en: Title:
tr: Başlık:

en: Enter new column title here
tr: Yeni sütun başlığını giriniz

en: Type:
tr: Yaz:

en: Item Index
tr: Öğe İndeksi

en: Playing
tr: Çalıyor

en: Album Art
tr: Albüm Kapağı

en: Artist - Album
tr: Sanatçı - Albüm

en: Duration
tr: Süre

en: Track Number
tr: Parça Numarası

en: Band / Album Artist
tr: Bant / Albüm Sanatçısı

en: Format:
tr: Biçim:

en: Alignment:
tr: Hizalama:

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _OK
tr: _Tamam

en: Output plugin:
tr: Çıktı eklentisi

en: Output device:
tr: Çıktı aygıtı

en: Always convert 8 bit audio to 16 bit
tr: 8 bit sesi her zaman 16 bite çevir

en: Sound
tr: Ses

en: Replaygain mode:
tr: Ses gücü sabitleme kipi:

en: Disable
tr: Devre dışı

en: Track
tr: Parça

en: Replaygain peak scale
tr: Ses gücü sabitleme en yüksek limit

en: Replaygain preamp:
tr: ReplayGain preamp:

en: Global preamp:
tr: Genel önamfi:

en: Add files from command line (or file manager) to this playlist:
tr: Bu çalma listesine komut satırından (veya dosya yöneticisinden) dosyalar ekle:

en: Resume previous session on startup
tr: Açılışta önceki oturum ile devam et

en: Don't add from archives when adding folders
tr: Dizin eklerken arşivden ekleme

en: Playback
tr: Oynatım

en: Configure
tr: Yapılandırma

en: DSP Chain Preset
tr: DSP Zinciri Önayarları

en: _Load
tr: _Yükle

en: Close minimizes to tray
tr: Çıkışta bildirim alanına küçült

en: Hide system tray icon
tr: Bildirim alanı simgesini gizle

en: Interface refresh rate (times per second):
tr: Arayüz tazeleme oranı (saniyede defa)

en: Titlebar text while playing:
tr: Oynatım sırasındaki başlık çubuğu metni:

en: Titlebar text while stopped:
tr: Durdurulduğunda başlık çubuğu metni:

en: GUI Plugin (changing requires restart):
tr: GUI Eklentisi (yeniden başlatınca geçerli olur)

en: Auto-name playlists when adding a single folder
tr: Bir dizin eklendiğinde şarkı listesini otomatik isimlendir

en: Override
tr: Üstüne bindir

en: Foreground
tr: Önplan

en: Background
tr: Arkaplan

en: Enable Proxy Server
tr: Vekil Sunucu Etkin

en: Proxy Server Address:
tr: Vekil Sunucu Adresleri:

en: Proxy Server Port:
tr: Vekil Sunucu Portu:

en: Proxy Type:
tr: Vekil Türü:

en: Proxy Username:
tr: Vekil Kullanıcı Adı:

en: Proxy Password:
tr: Vekil Şifresi:

en: Network
tr: Ağ

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Format
tr: Biçim

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Select DSP Plugin
tr: DSP Eklentisini Seçin

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Tag Writer Settings
tr: Etiket Yazma Tercihleri

en: Write ID3v2
tr: ID3v2 Yaz

en: Write ID3v1
tr: ID3v1 Yaz

en: Write APEv2
tr: APEv2 Yaz

en: Strip ID3v2
tr: ID3v2 şeridi

en: Strip ID3v1
tr: ID3v1 şeridi

en: Strip APEv2
tr: APEv2 şeridi

en: ID3v2 version
tr: ID3v2 sürümü

en: 2.3 (Recommended)
tr: 2.3 (Önerilen)

en: ID3v1 character encoding (default is iso8859-1)
tr: ID3v1 karakter kodlaması (varsayılan iso8859-1)

en: Write ID3v2.4
tr: ID3v2.4 Yaz

en: Artist / Album
tr: Sanatçı / Albüm

en: Track No
tr: Parça No

en: Add column
tr: Sütun ekle

en: Edit column
tr: Sütunu düzenle

en: Remove column
tr: Sütunu kaldır

en: Group by
tr: Gruplandırma ölçütü

en: None
tr: Hiçbiri

en: Artist/Date/Album
tr: Sanatçı/Tarih/Albüm

en: Open file...
tr: Dosya aç...

en: Configure %s
tr: %s'i yapılandır

en: Default Audio Device
tr: Varsayılan Ses Aygıtı

en: Adding files...
tr: Dosyalar ekleniyor...

en: Initializing...
tr: Başlatılıyor...

en: You've modified data for this track.
tr: Bu parça için değiştirilmiş veri mevcut.

en: Really close the window?
tr: Pencere gerçekten kapatılsın mı?

note: get value to edit
en: [Multiple values]
tr: [çoklu değerler]

en: Key
tr: Tuş

en: Value
tr: Değer

en: Writing tags...
tr: Etiketler yazılıyor...

en: Name:
tr: İsim:

en: Field names must not start with : or _
tr: Alan isimleri : veya _ ile başlayamaz

en: Cannot add field
tr: Alan eklenemez

en: Field with such name already exists, please try different name.
tr: Bu isimde bir alan mevcut, lütfen başka bir isimle tekrar deneyin.

en: Add field
tr: Alan ekle

en: Remove field
tr: Alan sil

en: Options:
tr: Seçenekler:

en:    --help  or  -h     Print help (this message) and exit
tr:    --help  veya  -h     Yardımı yazdır (bu mesajı) ve çık

en:    --quit             Quit player
tr:    --quit             Oynatıcıyı kapat

en:    --version          Print version info and exit
tr:    --version          Sürüm bilgilerini yazdır ve çık

en:    --play             Start playback
tr:    --play             Oynatımı başlat

en:    --stop             Stop playback
tr:    --stop             Oynatımı durdur

en:    --pause            Pause playback
tr:    --pause             Oynatımı duraklat

en:    --toggle-pause     Toggle pause
tr:    --toggle-pause     Duraklamayı geç

en:    --play-pause       Start playback if stopped, toggle pause otherwise
tr: --play-pause Durdurulmuşsa çal, değilse duraklamayı geç

en:    --next             Next song in playlist
tr:    --next             Çalma listesinde sonraki parça

en:    --prev             Previous song in playlist
tr:    --prev             Çalma listesinde önceki parça

en:    --random           Random song in playlist
tr:    --random           Çalma listesinde rastgele parça

en:    --queue            Append file(s) to existing playlist
tr:    --queue            Çalma listesine parça(lar) ekle

en:    --nowplaying FMT   Print formatted track name to stdout
tr:    --nowplaying FMT   Değiştirilmiş dosya adını standard çıktıya (stdout) yazdır

en:                       FMT %%-syntax: [a]rtist, [t]itle, al[b]um,
                          [l]ength, track[n]umber, [y]ear, [c]omment,
                          copy[r]ight, [e]lapsed
tr:                       FMT %%-sözdizimi: [s]anatçı, [b]aşlık, al[b]üm,
                          [u]zunluk, parça[n]umarası, [y]ıl, y[o]rum,
                          teli[f]hakkı, [g]eçmiş

en: Default
tr: Varsayılan

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Item Index
    Playing
    Album Art
    Artist - Album
    Artist
    Album
    Title
    Duration
    Track Number
    Band / Album Artist
    Custom
tr: Öğe İndeksi
    Çalıyor
    Albüm Kapağı
    Sanatçı - Albüm
    Sanatçı
    Albüm
    Başlık
    Süre
    Parça Numarası
    Grup / Albüm Sanatçısı
    Özel

en: Disable
    Track
    Album
tr: Devre dışı
    Parça
    Albüm

en: Ascending
    Descending
tr: Artan
    Azalan

en: 2.3 (Recommended)
    2.4
tr: 2.3 (Tavsiye edilen)
    2.4

en: wildmidi: freepats config file not found. Please install timidity-freepats package, or specify path to freepats.cfg in the plugin settings.
tr: wildmidi: freepats yapılandırma dosyası bulunamadı. Lütfen timidity-freepats paketini yükleyin, veya eklenti ayarlarında freepats.cfg dosyasına freepats konumunu belirtin.

en: Lookup on Last.fm
tr: Last.fm'den bak

note: ALSA output plugin
en: Use ALSA resampling
tr: ALSA örneklemesini kullan

en: Release device while stopped
tr: Aygıt durdurulduğunda

en: Preferred buffer size
tr: Tercih edilen tampon boyutu

en: Preferred period size
tr: Tercih edilen döngü

note: Last.fm plugin
en: Enable scrobbler
tr: Scrobbler etkin

en: Disable nowplaying
tr: Çalarken devredışı

en: Username
tr: Kullanıcıadı

en: Password
tr: Parola

note: OSS output plugin
en: Device file
tr: Aygıt dosyası

en: OSS4 samplerate bug workaround
tr: OSS4 örnekleme hızı hatası için geçici çözüm

note: Album Artwork plugin
en: Cache update period (hr)
tr: Önbellek güncelleştirme döngüsü (saat)

en: Fetch from embedded tags
tr: Gömülü etiketlerden getir

en: Fetch from local folder
tr: Yerel dizinlerden getir

en: Local cover file mask
tr: Yerel kapak dosya maskesi

en: Fetch from last.fm
tr: Last.fm'den getir

en: Fetch from albumart.org
tr: albumart.org'dan getir

en: Scale artwork towards longer side
tr: Kapağı uzun kenara göre ölçekle

note: Audio CD player
en: Use CDDB/FreeDB
tr: CDDB/FreeDB kullan

en: Prefer CD-Text over CDDB
tr: CDDB'den CD-Metni tercih et

en: CDDB url (e.g. 'freedb.org')
tr: CDDB url (örn. 'freedb.org')

en: CDDB port number (e.g. '888')
tr: CDDB port numarası (örn. '888')

en: Prefer CDDB protocol over HTTP
tr: HTTP için CDDB protokolünü tercih et

en: Enable NRG image support
tr: NRG kalıp desteği etkin

note: DUMB module player plugin
en: Resampling quality (0..2, higher is better)
tr: Örnekleme kalitesi (0..2, yüksek olan kalitelidir)

note: Game_Music_Emu decoder plugin
en: Max song length (in minutes)
tr: En büyük parça uzunluğu (dakika cinsinden)

note: Standard GTK2 user interface plugin
en: Ask confirmation to delete files from disk
tr: Diskten dosya silmek için onay iste

en: Status icon volume control sensitivity
tr: Ses kontrol simgesi hassasiyet durumu

en: Custom status icon
tr: Özel durum simgesi

en: Run gtk_init with --sync (debug mode)
tr: --sync ile gtk_init çalıştır (hata ayıklama kipinde)

en: Add separators between plugin context menu items
tr: Eklenti içeriği menü öğeleri arasına ayırıcı ekle

note: OSD Notify plugin
en: Notification title format
tr: Bilgilendirme başlık biçimi

en: Notification content format
tr: Bilgineldirme içerik biçimi

en: Show album art
tr: Albüm kapağını göster

en: Album art size (px)
tr: Albüm kapağı büyüklüğü (px)

note: PulseAudio output plugin
en: PulseAudio server
tr: PulseAudio sunucusu

en: Samplerate
tr: Örnekleme oranı

note: SHN player plugin
en: Relative seek table path
tr: İlgili tablo arama yolu

en: Absolute seek table path
tr: Tam tablo arama yolu

en: Swap audio bytes (toggle if all you hear is static)
tr: Ses takas baytları(duyduğunuz bütün geçiş statik ise)

note: SID decoder plugin
en: Enable HVSC Songlength DB
tr: HVSC Songlength DB'yi etkinleştir

en: Songlengths.txt (from HVSC)
tr: Songlengths.txt (HVSC'den)

en: Bits per sample (8 or 16)
tr: Örnekleme başına bit (8 veya 16)

en: Default song length (sec)
tr: Öntanımlı parça uzunluğu (saniye)

note: WildMidi player plugin
en: Timidity++ bank configuration file
tr: Timidity + + bank yapılandırma dosyası

en: Track Title
tr: Parça Başlığı

en: Performer
tr: Sanatçı

en: Total Tracks
tr: Toplam Parça

en: Genre
tr: Tür

en: Composer
tr: Besteci

en: Disc Number
tr: Disk Numarası

en: Comment
tr: Yorum

en: Encoder / Vendor
tr: Kodlayıcı / Sağlayıcı

en: Location
tr: Konum

en: Subtrack Index
tr: Altparça İndeksi

en: Tag Type(s)
tr: Etiket Tür(leri)

en: Embedded Cuesheet
tr: Gömülü Çağrı Sayfası

en: Codec
tr: Çözücü

note: FFmpeg deocder plugin
en: File Extensions (separate with ';')
tr: Dosya Uzantıları (';' ile ayırın)

note: Converter GUI
en: Convert
tr: Dönüştür

note: Resampler (Secret Rabbit Code)
en: Target Samplerate
tr: Hedef örnekleme oranı

en: Automatic Samplerate (overrides Target Samplerate)
tr: Otomatik örnekleme oranı (hedef örnekleme oranının üzerine yazılır)

en: The file already exists. Overwrite?
tr: Dosya mevcut. Üzerine yazılsın mı?

en: Converter warning
tr: Dönüştürücü uyarısı

en: Please select encoder
tr: Lütfen bir kodlayıcı seçin

en: Converter error
tr: Dönüştürücü hatası

en: Converting...
tr: Dönüştürülüyor...

en: Select folder...
tr: Dizin seçin...

en: Failed to save encoder preset
tr: Kodlayıcı önayarları kaydedilemedi

en: Check preset folder permissions, try to pick different title, or free up some disk space
tr: Dizinin erişim izinlerini kontrol edin, başka bir isim deneyin veya yeterli disk alanını boşaltın

en: Preset with the same name already exists. Try to pick another title.
tr: Bu isimle bir önayar mevcut. Başka bir isim seçin.

en: Error
tr: Hata

en: Add new encoder
tr: Yeni kodlayıcı ekle

en: Edit encoder
tr: Kodlayıcıyı düzenle

en: Remove preset
tr: Önayarı kaldır

en: This action will delete the selected preset. Are you sure?
tr: Seçtiğiniz önayar silinecek. Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: Encoders
tr: Kodlayıcılar

en: Add plugin to DSP chain
tr: DSP zincirine eklenti ekle

en: Failed to save DSP preset
tr: DSP önayarı kaydedilemedi

en: New DSP Preset
tr: Yeni DSP Önayarı

en: Edit DSP Preset
tr: DSP Önayarını Düzenle

en: DSP Presets
tr: DSP Önayarları

en: Output folder:
tr: Çıktı dizini:

en: Output file name:
tr: Çıktı dosya adı:

en: Encoder:
tr: Kodlayıcı:

en: DSP preset:
tr: DSP önayarı:

en: Number of threads:
tr: Thread sayısı:

en: Output sample format:
tr: Çıktı örneği biçimi:

en: Keep source format
tr: Kaynak biçimini koru

en: When file exists:
tr: Dosya mevcut olduğunda:

en: Prompt
tr: İstem

en: Overwrite
tr: Üstüne yaz

en: Edit Encoder Preset
tr: Kodlayıcının Önayarlarını Düzenle

en: Untitled Encoder
tr: İsimsiz Kodlayıcı

en: Output file extension:
tr: Oluşacak dosyanın uzantısı:

en: E.g. mp3
tr: mp3 gibi

en: Command line:
tr: Komut satırı:

en: Example: lame - %o
    %i for input file, %o for output file, - for stdin
tr: Örnek: lame - %o
    girdi dosyası için %i, çıktı dosyası için %o, stdin (standard girdi) için - for

en: <small>%o - output file name
    %i - temporary input file name</small>
tr: <small>%o - oluşacak dosyanın adı
    %i - geçici girdi dosyasının adı</small>

en: Method:
tr: Yöntem:

en: Pipe
tr: Boru

en: Temporary file
tr: Geçici dosya

en: <b>Tag writer</b>
tr: <b>Etiket yazıcı</b>

en: DSP Preset Editor
tr: DSP Önayar Düzenleyicisi

en: Untitled DSP Preset
tr: İsimsiz DSP Önayarı

en: Add
tr: Ekle

en: Couldn't find pixmap file: %s
tr: Resim dosyası bulunamıyor: %s
