juk - en to eu translation catalogue (332 entries)

en: Create Search Playlist
eu: Sortu bilaketa jotze-zerrenda

en: Playlist name:
eu: Jotze-zerrenda izena:

en: Search Criteria
eu: Bilaketa irizpidea

en: Match any of the following
eu: Bat-etorri ondoko edozeinekin

en: Match all of the following
eu: Bat-etorri ondoko guztiekin

[ctx: additional search options]
en: More
eu: Gehiago

en: Fewer
eu: Gutxiago

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
eu: Musika datuen cachea hondatu da. JuKek berriro aztertu behar du. Prozesu hau luzea izan daiteke.

en: Collection List
eu: Bilduma zerrenda

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
eu: Bildumatik elementu bat kentzea zure jotze-zerrenda guztietatik ere kenduko du. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?
    
    Kontuan izan, fitxategi hauek dauden direktorioa zure "aztertu abiatzean" zerrendan badago, abiatzean berriz irakurriko direla.

en: Show Playing
eu: Erakutsi zer ari den jotzen

en: <All Artists>
eu: <Artista guztiak>

en: Remove Cover
eu: Kendu azala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
eu: Azal kudeatzailea

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
eu[0]: Fitxategi <b>1</b> hautatu da.
eu[1]: <b>%1</b> fitxategi hautatu dira.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
eu: <qt>Elementu hauek <b>betirako ezabatuko</b> dira zure disko zurrunetik.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
eu: <qt>Elementu hauek zakarrontzira eramango dira.</qt>

en: &Send to Trash
eu: &Bidali zakarrontzira

en: About to delete selected files
eu: Hautatutako fitxategiak ezabatzear

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
eu: Ziur zaude elementu hauek kendu nahi dituzula?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
eu: Markatuta badago, fitxategiak betirako kenduko dira zakarrontzira eraman ordez.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
eu: <qt><p>Koadro hau markatua badago, fitxategiak <b>betirako kenduko</b> dira zakarrontzira eraman ordez.</p>
    
    <p><em>Erabili aukera hau arduraz</em>: Fitxategi-sistema gehienek ezin dituzte ezabatutako fitxategiak era fidagarrian berreskuratu.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
eu: &Ezabatu fitxategiak zakarrontzira eraman ordez

en: Folder List
eu: Karpeta zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
eu: Hautatu zure musika gordeta duten karpetak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
eu: Karpeta hauek fitxategi berrien bila aztertuko dira abiatzean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
eu: Gehitu karpeta...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
eu: Kendu karpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
eu: Hautatu musika bilatzetik kanporatu behar diren karpetak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
eu: Inportatu jotze-zerrenda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
eu: Adibidea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
eu: Adibide etiketa hautaketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
eu: Lortu adibide etiketak fitxategi honetatik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
eu: Sartu adibide etiketak eskuz:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
eu: Adibide etiketak

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
eu: Titulua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
eu: Artista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Album:
eu: Albuma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
eu: Generoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
eu: Aztarna zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
eu: Urtea:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
eu: Titulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist)
en: Artist
eu: Artista

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleAlbum)
en: Album
eu: Albuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
eu: Generoa

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
eu: Abisua

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
eu: Fitxategi hauei izena aldatzeko zorian zaude. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Original Name
eu: Jatorrizko izena

en: New Name
eu: Izen berria

en: No Change
eu: Aldaketarik ez

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
eu: Aukerak

en: Insert folder separator
eu: Txertatu karpeta bereizlea

en: No file selected, or selected file has no tags.
eu: Ez da fitxategirik hautatu, edo hautatutako fitxategiak ez du etiketarik.

en: Hide Renamer Test Dialog
eu: Ezkutatu berrizendatzaile proba elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
eu: Erakutsi berrizendatzaile proba elkarrizketa-koadroa

en: %1 to %2
eu: %1(e)tik %2(e)ra

en: The following rename operations failed:
eu: Berrizendatzeko ondoko eragiketek huts egin dute:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
eu: Fitxategi berrizendatzaile konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
eu: Musika karpeta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
eu: Album etiketa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
eu: Artista etiketa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
eu: Genero egiketa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
eu: Titulu etiketa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
eu: Aztarna etiketa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
eu: Urte etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
eu: Txertatu kategoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Add category:
eu: &Gehitu kategoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
eu: Bereizlea:

en: File Renamer Options
eu: Fitxategi berrizendatzailearen aukerak

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
eu: %1 aukera

en: %1 Format
eu: %1 formatua

en: When the Track's %1 is Empty
eu: Aztarnaren %1 hutsik dagoenean

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
eu: Fitxategi berrizendatzailea erabiltzean zure fitxategiak zure aztarnaren %1 etiketan dituzun balioetara berrizendatuko dira, eta behean zehaztu duzun edozein testu osagarria gehituko zaio.

en: File Renamer
eu: Fitxategi berrizendatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
eu: Ordezkapen adibidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
eu: Erantsi &fitxategi-izenean edonola ere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
eu: &Ez-ikusi etiketa hau fitxategia berrizendatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
eu: Erabili balio &hau:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
eu: Hutsik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
eu: Aztarna zenbakitzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
eu: JuKek behartu dezake fitxategi-izen batean erabilitako aztarna gutxieneko digitu kopuru bat izatera. Hau egin nahi izan dezakezu fitxategi kudeatzailean hurrenkera hobetzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
eu: Gutxieneko digitu kopurua:

en: Time
eu: Denbora

en: Your album art failed to download.
eu: Zure albumaren artea jaistea huts egin du.

en: Your album art has finished downloading.
eu: Zure albumaren artea jaisten amaitu da.

en: &Random Play
eu: &Ausaz jotzea

en: &Disable Random Play
eu: &Desgaitu ausaz jotzea

en: Use &Random Play
eu: Erabili &ausaz jotzea

en: Use &Album Random Play
eu: Erabili al&buma ausaz jotzea

en: Remove From Playlist
eu: Kendu jotze-zerrendatik

en: &Play
eu: &Jo

en: P&ause
eu: &Eten

en: &Stop
eu: &Gelditu

[ctx: previous track]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: next track]
en: &Next
eu: &Hurrengoa

en: &Loop Playlist
eu: &Begiztatu jotze-zerrenda

en: &Resize Playlist Columns Manually
eu: &Neurria aldatu jotze-zerrenden zutabeei eskuz

[ctx: silence playback]
en: Mute
eu: Isilarazi

en: Volume Up
eu: Bolumena igo

en: Volume Down
eu: Bolumena jaitsi

en: Play / Pause
eu: Jo / eten

en: Seek Forward
eu: Bilatu aurrerantz

en: Seek Back
eu: Bilatu atzerantz

en: Show / Hide
eu: Erakutsi / Ezkutatu

en: &Dock in System Tray
eu: &Kaieratu sistema-erretiluan

en: &Stay in System Tray on Close
eu: &Egon sistema-erretiluan ixtean

en: Popup &Track Announcement
eu: Azaleratu &aztarna iragarpena

en: Save &Play Queue on Exit
eu: Gorde &jotze ilara irtetean

en: &Tag Guesser...
eu: &Etiketa igarlea...

en: &File Renamer...
eu: &Fitxategi berrizendatzailea...

en: &Configure scrobbling...
eu: &Konfiguratu «scrobbling»...

en: Track Position
eu: Aztarnaren kokelekua

en: Volume
eu: Bolumena

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
eu: <qt>Leiho nagusia itxita JuK ibiltzen geldituko da sistema-erretiluan.  Erabilifitxategi menuko «Irten» aukera aplikaziotik irteteko.</qt>

en: Docking in System Tray
eu: Sistema-erretiluan kairatzea

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
eu: &Jotzailea

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
eu: &Etiketatzailea

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
eu: Jotze tresna-barra

en: Configure Shortcuts
eu: Konfiguratu lasterbideak

en: Global Shortcuts
eu: Lasterbide orokorrak

en: &No keys
eu: Teklarik e&z

en: &Standard keys
eu: Tekla e&standarrak

en: &Multimedia keys
eu: &Multimedia teklak

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
eu: Hemen hauta ditzakezu jotzailea agintzeko lasterbide orokor gisa erabiliko diren teklak

en: Show &Lyrics
eu: Erakutsi &hitzak

en: <i>No file playing.</i>
eu: <i>ez da fitxategirik jotzen ari.</i>

en: <i>Loading...</i>
eu: <i>Zamatzen...</i>

en: <i>Lyrics are currently unavailable for %1 (no available lyrics provider)</i>
eu: <i>%1(e)n letrak ez daude erabilgarri (ez dago letra-hornitzailerik erabilgarri)</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
eu: <span style='color:red'>Errorea hitzak eskuratzean!</span>

en: No lyrics available.
eu: Ez daude hitzak eskuragarri.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='%1'>LyricWiki</a></i>
eu: <br /><br /><i>Hitzak hornitu ditu <a href='%1'>LyricWiki</a></i>

en: Jukebox and music manager by the KDE community
eu: KDE komunitateak egindako «jukebox» eta musika kudeatzailea

en: Author, chief dork and keeper of the funk
eu: Egilea, hala moduzko buruzagia eta funk-aren mantentzailea

en: Assistant superhero, fixer of many things
eu: Laguntzaile superheroia, gauza askoren konpontzailea

en: More KDE Platform 4 porting efforts
eu: KDE Platform 4 eratorpen ahalegin gehiago

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
eu: Sistema-erretiluan kairatzea, "lerro barruko" etiketa editatzea,
    akatsak konpontzea, ebanjelizatzea, laguntza morala

en: GStreamer port
eu: GStreamer eratorpena

en: Global keybindings support
eu: Laster-tekla orokorren euskarria

en: Track announcement popups
eu: Aztarna iragarpen gainerakorrak

en: Automagic track data guessing, bugfixes
eu: Aztarna datuak igartze auto-magikoa, akats zuzenketak

en: More automagical things, now using MusicBrainz
eu: Gauza auto-magiko gehiago, orain «MusicBrainz» erabiltzen

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
eu: «MusicBrainz» sortzen konspiratzaile-kidea

en: Friendly, neighborhood aRts guru
eu: Adiskidetsua, auzoko aRts gurua

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
eu: JuK musika terabyteak dituen jendearekin adiskidetsuago egiten

en: DCOP interface
eu: DCOP interfazea

en: FLAC and MPC support
eu: FLAC eta MPC euskarria

en: Album cover manager
eu: Album azal kudeatzailea

en: Gimper of splash screen
eu: Plast pantailaren egilea (GIMP erabiliz)

en: Porting to KDE Platform 4 when no one else was around
eu: KDE 4 plataformara eratortzea inguruan beste inor ez zegoenean

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
eu: Behar-beharrezko etiketa editoreko akats zuzentzeak.

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks 5.
eu: Last.fm «scrobbling» euskarria, hitzak, KDE Frameworks 5erako prestatzea.

en: MPRIS2 Interface implementation.
eu: MPRIS2 interfazea inplementatzea.

en: Porting to KDE Frameworks 5 when no one else was around
eu: KDE Frameworks 5era eratortzea inguruan beste inor ez zegoenean

en: Copyright © 2002–2021, Scott Wheeler, Michael Pyne, and others
eu: Copyright © 2002–2021, Scott Wheeler, Michael Pyne, eta beste batzuk

en: File(s) to open
eu: Ireki beharreko fitxategiak

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
eu: JuK kairatu moduan ibiltzen
    Erabili sistema-erretiluko testuinguru menua lehengoratzeko.

en: JuK Docked
eu: JuK kairatua

[ctx: open audio file]
en: Open
eu: Ireki

en: Save Playlist
eu: Gorde jotze-zerrenda

[ctx: For save dialog, %1 is always .m3u]
en: Playlists (*%1)
eu: Jotze-zerrendak (*%1)

en: back to playlist
eu: atzera jotze-zerrendara

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
eu: JuKek ezin du<nl/><filename>%1</filename><nl/> fitxategia jo ondorengo arrazoiagatik:<nl/><message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
eu: Ezin izan da gorde %1 fitxategira.

en: You are about to open directory. Are you sure you want to continue? | You are about to open %1 directories. Are you sure you want to continue?
eu[0]: Direktorioa irekitzera zoaz. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?
eu[1]: %1 direktorio irekitzera zoaz. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

en: Are you sure you want to delete these covers?
eu: Ziur zaude azal hauek ezabatu nahi dituzula?

en: &Delete Covers
eu: &Ezabatu azalak

en: Select Cover Image File
eu: Hautatu azal irudi fitxategia

en: Images (*.png *.jpg)
eu: Irudiak (*.png *.jpg)

en: Could not delete these files
eu: Ezin izan dira ezabatu fitxategi hauek

en: Could not move these files to the Trash
eu: Ezin izan dira zakarrontzira eraman fitxategi hauek

en: Track Name
eu: Aztarna izena

en: Cover
eu: Azala

[ctx: cd track number]
en: Track
eu: Aztarna

en: Year
eu: Urtea

en: Length
eu: Iraupena

en: Bitrate
eu: Bit-emaria

en: Comment
eu: Iruzkina

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

en: File Name (full path)
eu: Fitxategi-izena (bide-izen osoa)

en: &Show Columns
eu: &Erakutsi zutabeak

en: Add to Play Queue
eu: Gehitu jotze ilarara

en: Edit
eu: Editatu

en: Create Playlist From Selected Items...
eu: Sortu jotze-zerrenda hautatutako elementuetatik...

en: Edit '%1'
eu: Editatu '%1'

en: This will edit multiple files. Are you sure?
eu: Honek fitxategi ugari editatuko ditu. Ziur zaude?

en: Create New Playlist
eu: Sortu jotze-zerrenda berria

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
eu: "Zutabe zabalerak eskuz" gaitu da. Atzera, zutabe neurri automatikora alda dezakezu ikuspegi menuan

en: Manual Column Widths Enabled
eu: "Zutabe zabalerak eskuz" gaitu da

en: View Modes
eu: Ikuspegi moduak

en: Show &History
eu: Erakutsi &historia

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
eu: Fitxategi hauek ere diskotik ezabatu nahi dituzu?

en: Keep
eu: Mantendu

en: Could not delete these files.
eu: Ezin izan da fitxategi hauek ezabatu.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
eu: Ziur zaude jotze-zerrenda hauek zure bildumatik kendu nahi dituzula?

en: Remove Items?
eu: Kendu elementuak?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemove)
en: &Remove
eu: &Kendu

en: Hid&e
eu: &Ezkutatu

en: R&emove
eu: K&endu

en: Dynamic List
eu: Zerrenda dinamikoa

en: Now Playing
eu: Orain jotzen

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
eu: Elementu hauek uneko zerrendara edo bilduma zerrendara gehitu nahi al dituzu?

[ctx: current playlist]
en: Current
eu: Unekoa

en: Collection
eu: Bilduma

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Search Playlist
eu: Bilatu jotze-zerrenda

en: Create Folder Playlist
eu: Sortu karpeta jotze-zerrenda

en: History
eu: Historia

en: Please enter a name for this playlist:
eu: Sartu izen bat jotze-zerrenda honentzat:

[ctx: new playlist]
en: &New
eu: &Berria

en: &Empty Playlist...
eu: Jotze-zerrenda &hutsa...

en: &Search Playlist...
eu: Bi&latu jotze-zerrenda...

en: Playlist From &Folder...
eu: Erreprodukzio-zerrenda &karpetatik...

en: &Guess Tag Information
eu: &Igerri etiketa informazioa

en: From &File Name
eu: &Fitxategi-izenetik

en: From &Internet
eu: &Internetetik

en: Guess Tag Information From &File Name
eu: Igarri etiketa informazioa &fitxategi-izenetik

en: Play First Track
eu: Jo lehenengo aztarna

en: Play Next Album
eu: Jo hurrengo albuma

en: Manage &Folders...
eu: Kudeatu &karpetak...

en: &Rename...
eu: &Berrizendatu...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
eu: Bikoizt&u...

en: Reload
eu: Birzamatu

en: Edit Search...
eu: Editatu bilaketa...

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: Refresh
eu: Freskatu

en: &Rename File
eu: &Berrizendatu fitxategia

en: &View Cover
eu: &Ikusi azala

en: Get Cover From &File...
eu: Lortu azala &fitxategitik...

en: Get Cover From &Internet...
eu: Lortu azala &Internetetik...

en: &Delete Cover
eu: &Ezabatu azala

en: Show Cover &Manager
eu: Erakutsi azal-&kudeatzailea

en: Show &Play Queue
eu: Erakutsi &jotze ilara

en: Playlist
eu: Jotze-zerrenda

en: Show &Search Bar
eu: Erakutsi &bilaketa barra

en: Edit Track Search
eu: Editatu aztarna bilaketa

en: Configure scrobbling...
eu: Konfiguratu «scrobbling»...

en: Test login...
eu: Probatu saio-hastea...

en: Please enter your <a href="https://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
eu: Sartu zure <a href="https://last.fm/">last.fm</a> saio-hasteko egiaztagiriak:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
eu: Kwallet ez dago erabilgarri, zure Last.fm egiaztagiriak zifratu gabe gordeko dira.

en: KWallet is unavailable
eu: KWallet ez dago erabilgarri

en: Validating login...
eu: Saio-hastea balioztatzen...

en: Login invalid.
eu: Saio-haste baliogabea.

en: Login valid.
eu: Saio-haste baliozkoa.

en: Normal Matching
eu: Bat-etortze arrunta

en: Case Sensitive
eu: Bereizi maiuskulak

en: Pattern Matching
eu: Eredu bat-etortzea

en: All Visible
eu: Guztiak ikusgai

en: Search...
eu: Bilatu...

en: 100%
eu: % 100

en: 80%
eu: % 80

en: 60%
eu: % 60

en: 40%
eu: % 40

en: 20%
eu: % 20

en: 0%
eu: % 0

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
eu: Bilatzea ez da onartzen fitxategi honetan zure audio ezarpenekin.

en: Jump to the currently playing item
eu: Jauzi unean jotzen ari den elementura

en: 1 item | %1 items
eu[0]: elementu 1
eu[1]: %1 elementu

en: Redisplay Popup
eu: Berbistaratu gainerakorra

en: Show &Tag Editor
eu: Erakutsi &etiketa editorea

en: &Save
eu: &Gorde

en: Do you want to save your changes to:
eu: Zure aldaketak hona gorde nahi dituzu:

en: Save Changes
eu: Gorde aldaketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
eu: F&itxategi-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
eu: Azta&rna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
eu: &Artistaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
eu: Albumaren &izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
eu: &Generoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
eu: &Urtea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
eu: &Iraupena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
eu: &Bit-emaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
eu: &Iruzkina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
eu: Az&tarnaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
eu: Gaitu

en: Tag Guesser Configuration
eu: Etiketa igarlearen konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
eu: Unean erabilitako fitxategi-izen antolaerak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
eu: Hemen unean konfiguratuta dauden fitxategi-izen antolaerak ikus ditzakezu, abestien testuinguru menuko "Igarri etiketa informazioa fitxategi-izenetik" sarrerak fitxategi-izen batetik etiketa informazioa ateratzeko erabiltzen duena. Kate bakoitzak leku-marka hauetako bana izan dezake:<ul>
    <li>%t: Titulua</li>
    <li>%a: Artista</li>
    <li>%A: Albuma</li>
    <li>%T: Aztarna</li>
    <li>%c: Iruzkina</li>
    </ul>
    Adibidez, "[%T] %a - %t" fitxategi-izen antolaera "[01] Deep Purple - Smoke on the water" izenarekin bat-etorriko litzateke, baino ez "(Deep Purple) Smoke on the water" izenarekin. Bigarren izen horretarako, "(%a) %t". antolaera erabiliko zenuke.<p/>
    Kontuan izan zerrendan antolaeren agertze hurrenkerak garrantzia duela, etiketa igarleak zerrenda goitik behera zeharkatuko duelako, eta bat datorren lehen antolaera erabiliko duelako.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
eu: Eraman antolaera gorantz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
eu: Sakatu botoi hau hautatuta dagoen antolaera urrats bat gorantz mugitzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
eu: Eraman eskema beherantz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
eu: Sakatu botoi hau hautatuta dagoen antolaera urrats bat beherantz mugitzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
eu: Gehitu antolaera berri bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
eu: Sakatu botoi hau zerrenda amaieran fitxategi-izen antolaera berri bat gehitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAdd)
en: &Add
eu: &Gehitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bModify)
en: Modify scheme
eu: Aldatu antolaera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
eu: Sakatu botoi hau hautatuta dagoen antolaera aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bModify)
en: &Modify
eu: &Aldatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
eu: Kendu antolaera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
eu: Sakatu botoi hau hautatuta dagoen antolaera zerrendatik kentzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
eu: Leku-marka hauek erabil ditzakezu:
    %t: Titulua
    %A: Albuma
    %a: Artista
    %T: Aztarna
    %c: Iruzkina

[ctx: song title]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
eu: Fitxategi hau lehendik ere badago.
    Ordeztu nahi al duzu?

en: File Exists
eu: Fitxategia lehendik dago

en: Replace
eu: Ordeztu

en: The following files were unable to be changed.
eu: Ondorengo fitxategiak ezin izan dira aldatu.

en: Error
eu: Errorea

en: artist
eu: artista

en: genre
eu: generoa

en: album
eu: albuma

en: You are about to change the %1 on these files.
eu: Fitxategi hauetako %1 aldatzear zaude.

en: Changing Track Tags
eu: Aztarnen etiketak aldatzen

en: Play Queue
eu: Jotze ilara

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
eu: Trinkoa

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: Artists
eu: Artistak

en: Albums
eu: Albumak

en: Genres
eu: Generoak

en: Mute/Unmute
eu: Isilarazi/ozendu

en: %1%
eu: % %1

en: Volume: %1% (muted)
eu: Bolumena: % %1 (isilarazita)

en: Volume: %1%
eu: Bolumena: % %1

en: Searching for cover. Please Wait...
eu: Azala bilatzen. Itxaron mesedez...

en: Album '%1' not found.
eu: '%1' albuma ez da aurkitu.

[ctx: @title:window]
en: Album not Found
eu: Albuma ez da aurkitu

en: Error %1 when searching for cover:
    %2
eu: %1 errorea azala bilatzean:
    %2

en: No available cover for the album '%1'.
eu: Ez dago azal erabilgarririk '%1' albumerako.

[ctx: @title:window]
en: Cover not Available
eu: Azala ez dago erabilgarri

en: Downloading cover. Please Wait...
eu: Azala jaisten. Itxaron mesedez...

en: Cover found
eu: Azala aurkitu da

en: Failed to download requested cover art: %1
eu: Huts egin du eskatutako azaleko argazkia zama-jaistean: %1

[ctx: @title:window]
en: Could not download cover art
eu: Ezin izan da zama-jaitsi azaleko argazkia

en: Cover fetched from <a href='https://last.fm/'>last.fm</a>.
eu: Azala ekarri da <a href='https://last.fm/'>last.fm</a>tik.
