juk - en to tg translation catalogue (139 entries)

en: Create Search Playlist
tg: Офаридани Рӯйхати Бозиҳо барои Ҷустуҷӯ

en: Playlist name:
tg: Номгӯи бозиҳо:

en: Search Criteria
tg: Шартҳои Ҷустуҷӯ

en: Match any of the following
tg: Ба яке аз зеринҳо мувофиқат мекунад

en: Match all of the following
tg: Ба ҳамаи номбаршудаҳо мувофиқат мекунад

en: Fewer
tg: Камтар

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
tg: Ҳофизаи ниҳонии додаҳои мусиқавӣ шикастааст. JuK ба боз сканеркунӣ эҳтиёҷ дорад. Ин кам вақтро мегирад.

en: Collection List
tg: Рӯйхати Маҷмӯа

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
tg: Бо хориҷкунии пункт аз маҷмӯа, он боз аз ҳамаи рӯйхати бозиҳои шумо хориҷ карда мешавад. Оё мехоҳед, ки давом диҳед?
    
    Дар хотир доред, ки агар файл дар феҳристи ба рӯийхатии ҷустуҷӯ буда дар "дар оғозёбӣ" ҷойгир шуда бошад, он ба таври худкор аз нав ҳангоми оғозёбӣ илова карда мешавад.

en: Show Playing
tg: Намоиши Рӯйхати бозикуниҳо

en: Folder List
tg: Рӯйхати Феҳристҳо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
tg: Ин феҳристҳо ҳангоми оғозёбии файлҳои нав сканер карда мешаванд.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
tg: Иловакунии Феҳрист...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
tg: Хориҷкунии Феҳрист

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
tg: Воридоти Рӯйхати Бозикуниҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist)
en: Artist
tg: Иҷрогар

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleAlbum)
en: Album
tg: Албом

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
tg: Услуб

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
tg: Шумо кӯшиши бозномгузории файлҳои зеринро кирда истодаед. Дар ҳақиқат мехоҳед, ки давом диҳед?

en: Original Name
tg: Номи Ибтидоӣ

en: New Name
tg: Номи Нав

en: No Change
tg: Тағирот Нест

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
tg: Танзими Бозномгузории Файл

en: File Renamer
tg: Бозномгузории Файл

en: Time
tg: Вақт

en: &Random Play
tg: Бозии &Ихтиёрӣ

en: &Play
tg: &Бозикунӣ

en: P&ause
tg: &Таваққуф

en: &Stop
tg: &Боздорӣ

en: &Loop Playlist
tg: Рӯйхати бозикуниҳо дар &Ҳалқа

en: Volume Up
tg: Баландкунии Овоз

en: Volume Down
tg: Пасткунии Овоз

en: Play / Pause
tg: Бозикунӣ / Таваққуф

en: Seek Forward
tg: Гардиш ба Пеш

en: Seek Back
tg: Гардиш ба Ақиб

en: Show / Hide
tg: Нишон додан / Пинҳон кардан

en: &Dock in System Tray
tg: &Печонидан дар Сабади низомӣ

en: &Stay in System Tray on Close
tg: Дар Сабади низомӣ Пӯшида &Гузоштан

en: Popup &Track Announcement
tg: &Шиораи ба Рӯй бароянда ба Таблиғот

en: &Tag Guesser...
tg: Муайянкунандаи &Борчасб...

en: &File Renamer...
tg: Бозномгузори &Файл...

en: Track Position
tg: Мавқеъи Шиор

en: Volume
tg: Баландии овоз

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
tg: <qt>Баъди пӯшидани тирезаи асосӣ JuK дар сабти низомӣ корандозӣ мегардад. Барои Баромадан аз Замима, фармони "Баромадан аз менюи Файл"-ро истифода баред.</qt>

en: Docking in System Tray
tg: Ҷойгузорӣ дар Сабади низомӣ

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
tg: &Бозингар

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
tg: &Борчасб

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
tg: Лавҳаи абзорҳои Бозикунӣ

en: Configure Shortcuts
tg: Танзимкунии Миёнбурҳо

en: Global Shortcuts
tg: Миёнбурҳои Саросарӣ

en: &No keys
tg: Калидҳо &нестанд

en: &Standard keys
tg: Калидҳои &низомӣ

en: &Multimedia keys
tg: Калидҳои &бисёрмуҳита

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
tg: Дар ин ҷо шумо калидҳоеро, ки ҳамчун миёнбурҳои саросарӣ барои идоракунии бозикунанда истифода мешаванд, интихоб карда метавонед

en: Author, chief dork and keeper of the funk
tg: Муаллиф ва коргардонони асосӣ

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
tg: Ҷойгузорӣ ба сабади низомӣ, муҳаррири борчасбҳои "ҷойгузоришуда",
    ислоҳи хатогиҳо, дастгирии маънавӣ

en: GStreamer port
tg: Даргоҳи GStreamer

en: Global keybindings support
tg: Пуштибонии бастагиҳои калидҳои саросарӣ

en: Track announcement popups
tg: Ахбороти ба рӯй бароянда оиди шиора

en: Automagic track data guessing, bugfixes
tg: Муайянкунии додаҳо оиди суруд, ислоҳи хатогиҳо

en: More automagical things, now using MusicBrainz
tg: Пуштибонии MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
tg: Co-conspirator дар MusicBrainz wizardry

en: Friendly, neighborhood aRts guru
tg: Гуруи хубу дӯстонаи aRts

en: DCOP interface
tg: Интерфейси DCOP

en: File(s) to open
tg: Кушодани файл(ҳо)

en: Could not save to file %1.
tg: Дар файли %1 захира нагардид.

en: Track Name
tg: Номи Шиор

en: Year
tg: Сол

en: Length
tg: Дарозӣ

en: Bitrate
tg: Зуддии битӣ

en: Comment
tg: Шарҳдиҳӣ

en: File Name
tg: Номи Файл

en: File Name (full path)
tg: Номи Файл (Роҳи Пурра)

en: &Show Columns
tg: &Нишондиҳии Сутунҳо

en: Edit '%1'
tg: Таҳрири '%1'

en: This will edit multiple files. Are you sure?
tg: Ин файлҳои зиёдро таҳрир мекунад. Шумо боварӣ доред?

en: Create New Playlist
tg: Офаридани Рӯйхати Нави Бозикуниҳо

en: View Modes
tg: Намуди Усулҳо

en: Show &History
tg: Нишон додани &Таърих

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
tg: Дар ҳақиқат мехоҳед, ки ин файлҳоро аз диск ҳам нобуд созед?

en: R&emove
tg: &Хориҷ кардан

en: Dynamic List
tg: Рӯйхати Динамикӣ

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
tg: Оё мехоҳед, ки ин элементҳоро ба рӯйхати зерин ё ба рӯйхати маҷмӯъ илова кунед?

en: Collection
tg: Маҷмӯъ

en: Rename
tg: Бозномгузорӣ

en: Search Playlist
tg: Ҷустуҷӯи Рӯйхати Бозикуниҳо

en: Create Folder Playlist
tg: Офаридани Феҳристи Рӯйхати бозикуниҳо

en: History
tg: Таърих

en: Please enter a name for this playlist:
tg: Марҳамат карда номро барои рӯйхати бозикуниҳо ворид кунед:

en: &Empty Playlist...
tg: &Рӯйхати Бозикуниҳои Холӣ...

en: &Search Playlist...
tg: &Ҷустуҷӯи Рӯйхати Бозикуниҳо...

en: Playlist From &Folder...
tg: Рӯйхати Бозикуниҳо аз &Феҳрист...

en: &Guess Tag Information
tg: &Муайян кардани Маълумоти Борчасб

en: From &Internet
tg: Аз &Интернет

en: Play First Track
tg: Бозидани Суруди Якум

en: &Rename...
tg: &Бозномгузорӣ...

en: Edit Search...
tg: Таҳрири Ҷустуҷӯ...

en: Refresh
tg: Навсозӣ

en: &Rename File
tg: &Бозномгузории Файл

en: Playlist
tg: Рӯйхати бозикуниҳо

en: Show &Search Bar
tg: Нишондиҳии Лавҳаи &Ҷустуҷӯ

en: Normal Matching
tg: Мувофиқати Муқаррарӣ

en: Case Sensitive
tg: Бо Ҳисоби Ҳассосият

en: Pattern Matching
tg: Мувофиқат ба Намуна

en: All Visible
tg: Ҳамаи Дидорӣ

en: Jump to the currently playing item
tg: Гузариш ба элементи ҷории бозӣ

en: 1 item | %1 items
tg[0]: %1 пункт
tg[1]: %1 пунктҳо

en: Redisplay Popup
tg: Бознамоиши ба Рӯй бароянда

en: Show &Tag Editor
tg: Нишондиҳии Муҳаррири &Борчасб

en: Do you want to save your changes to:
tg: Оё мехоҳед, ки тағиротҳоро захира кунед дар:

en: Save Changes
tg: Захиракунии Тағиротҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
tg: Номи &иҷрогар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
tg: &Номи албом:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
tg: &Услуб:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
tg: &Сол:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
tg: &Шарҳдиҳӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
tg: Даргиронидан

en: Tag Guesser Configuration
tg: Танзимкунии Муайянкунандаи Борчасбҳо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
tg: Ҷойивазкунии нақша ба боло

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
tg: Барои ҷойивазкунии нақшаи интихобкардаи ҷорӣ як қадам ба боло, ин тугмаро пахш кунед.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
tg: Ҷойивазкунии нақша ба поён

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
tg: Барои ҷойивазкунии нақшаи интихобкардаи ҷорӣ як қадам ба поён, ин тугмаро пахш кунед.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
tg: Илова кардани нақшаи нав

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAdd)
en: &Add
tg: &Илова кардан

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bModify)
en: Modify scheme
tg: Тағири нақша

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
tg: Барои тағири нақшаи интихобкардаи ҷорӣ ин тугмаро пахш кунед.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
tg: Хориҷкунии нақша

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
tg: Барои хориҷ кардани нақшаи интихобкардаи ҷорӣ аз рӯйхат ин тугмаро пахш кунед.

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
tg: Ин файл аллакай мавҷуд аст.
    Оё онро ҷойиваз кардан мехоҳед?

en: File Exists
tg: Файл Мавҷуд аст

en: artist
tg: Иҷрокунандагон

en: genre
tg: услубҳо

en: album
tg: албом

en: You are about to change the %1 on these files.
tg: Шумо дар ҳаракати иваз кардани %1 дар ин файлҳо.

en: Changing Track Tags
tg: Ивазкунии Борчасбҳои Шиор

en: Tree
tg: Дарахт

en: Artists
tg: Иҷрокунандагон

en: Albums
tg: Албомҳо

en: Genres
tg: Услубҳо
