lollypop - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: Window size
ro: Dimensiunea ferestrei

en: Window size (width and height).
ro: Dimensiunea ferestrei (lăţime şi înălţime).

en: Window position
ro: Poziţia ferestrei

en: Window position (x and y).
ro: Pozitia ferestrei (x si y).

en: INTERNAL
ro: INTERN

en: Window maximized
ro: Fereastră maximizată

en: Enabled genres in party mode
ro: Activeaza genurile in modul de petrecere

en: When empty, use XDG_MUSIC_DIR
ro: Cand este gol, foloseste XDG_MUSIC_DIR

en: Use Libre.fm instead of Last.fm
ro: Utilizați Libre.fm în loc de Last.fm

en: Google Custom Search API key
ro: Cheia API pentru Căutare Personalizată Google

en: Favorite tag editor
ro: Editorul favorit de etichete

en: Restart needed
ro: Necesita repornire

en: Database version
ro: Versiune baza de date

en: Resetting this value will reset the database, popular albums will be restored
ro: Resetarea acestei valori va reseta baza de date, albumele populare vor fi restaurate

en: Albums cover size
ro: Marime coperta album

en: Auto update music
ro: Reîmprospătare automată muzică

en: Shuffle tracks
ro: Melodii redate în mod aleatoriu

en: Between -15 and 15
ro: Intre -15 si 15

en: Donations:
ro: Donatii:

en: Play albums
ro: Redare albume

en: Play
ro: Redare

en: Name:
ro: Nume:

en: Address:
ro: Adresa:

en: Appearance
ro: Aspect

en: Behaviour
ro: Comportament

en: Year
ro: An

en: Popularity
ro: Popularitate

en: Playback
ro: Redare

en: Music
ro: Muzica

en: Web
ro: Internet

en: Connect
ro: Conectați

en: Lyrics
ro: Versuri

[ctx: shortcut window]
en: Settings
ro: Setari

[ctx: shortcut window]
en: Search
ro: Cautare

[ctx: shortcut window]
en: Party mode
ro: Modul de petrecere

[ctx: shortcut window]
en: Lock playback
ro: Blocheaza redarea

[ctx: shortcut window]
en: Playback
ro: Redare

[ctx: shortcut window]
en: Play
ro: Redare

[ctx: shortcut window]
en: Pause
ro: Pauza

[ctx: shortcut window]
en: Stop
ro: Oprire

[ctx: shortcut window]
en: Next track
ro: Urmatoarea piesa

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
ro: Piese precedenta

[ctx: shortcut window]
en: Repeat track
ro: Repeta piesa

en: Shuffle
ro: Redare aleatorie

en: Continuous playback
ro: Redare continua

en: Repeat track
ro: Repeta piesa

en: Do not repeat
ro: Nu repeta

en: Go back
ro: Du-te inapoi

en: Go home
ro: Du-te acasa

en: Search
ro: Cautare

en: Pause
ro: Pauza
