ncmpc - en to gl translation catalogue (207 entries)

en: Key %s assigned to %s and %s
gl: A tecla %s asignouse a %s e a %s

en: Key configuration screen
gl: Pantalla de configuración dos atallos

en: Quit
gl: Saír

en: Move cursor up
gl: Mover o cursor cara enriba

en: Move cursor down
gl: Mover o cursor cara embaixo

en: Move cursor to the top of screen
gl: Mover o cursor até ao comezo da pantalla

en: Move cursor to the middle of screen
gl: Mover o cursor até á metade da pantalla

en: Move cursor to the bottom of screen
gl: Mover o cursor até ao pe da pantalla

en: Move cursor to the top of the list
gl: Mover o cursor até ao comezo da lista

en: Move cursor to the bottom of the list
gl: Mover o cursor até ao pe da lista

en: Page up
gl: Páxina enriba

en: Page down
gl: Páxina embaixo

en: Range selection
gl: Selección do rango

en: Scroll down one line
gl: Baixar unha liña

en: Scroll up one line
gl: Subir unha liña

en: Scroll up half a screen
gl: Subir media pantalla

en: Scroll down half a screen
gl: Baixar media pantalla

en: Select currently playing song
gl: Seleccionar a cannción actual canción en reprodución

en: Help screen
gl: Pantalla de axuda

en: Browse screen
gl: Pantalla do explorador

en: Play/Enter directory
gl: Reproducir/Entrar nun cartafol

en: Pause
gl: Pausa

en: Stop
gl: Deter

en: Crop
gl: Cortar

en: Next track
gl: Seguinte pista

en: Previous track
gl: Pista anterior

en: Seek forward
gl: Avanzar

en: Seek backward
gl: Retroceder

en: Increase volume
gl: Aumentar volume

en: Decrease volume
gl: Diminuir volume

en: Select all listed items
gl: Seleccionar todos os elementos da lista

en: Toggle repeat mode
gl: Activar/desactivar o modo repetición

en: Toggle random mode
gl: Activar/desactivar o modo aleatorio

en: Toggle single mode
gl: Alternar o modo compacto

en: Toggle consume mode
gl: Alternar o modo completo

en: Toggle crossfade mode
gl: Activar/desactivar o modo de esvaecimento cruzado

en: Start a music database update
gl: Comezar unha actualización da BD

en: Go to root directory
gl: Ir ao cartafol raíz

en: Go to parent directory
gl: Ir ao cartafol pai

en: Locate song in browser
gl: Atopar a canción no explorador

en: Move item up
gl: Movera o elemento cara arriba.

en: Move item down
gl: Mover o elemento cara abaixo

en: Refresh screen
gl: Actualizar a pantalla

note: translators: toggle between wrapping and non-wrapping search
en: Toggle find mode
gl: Alternar o modo de busca

note: translators: the auto center mode always centers the song currently being played
en: Toggle auto center mode
gl: Alternar o modo de autocentrado

en: Next screen
gl: Seguinte pantalla

en: Previous screen
gl: Pantalla anterior

en: Swap to most recent screen
gl: Volvar á pantalla anterior

en: Forward find
gl: Buscar cara adiante

en: Forward find next
gl: Buscar cara adiante, seguinte

en: Backward find
gl: Buscar cara atrás

en: Backward find previous
gl: Buscar cara atrás, anterior

note: translators: this queries the user for a string * and jumps directly (while the user is typing) * to the entry which begins with this string
en: Jump to
gl: Ir a

en: Search screen
gl: Pantalla de busca

en: Change search mode
gl: Cambiar o modo de buscas

en: View the selected and the currently playing song
gl: Ver a canción seleccionada e a que se está a reproducir

en: Lyrics screen
gl: Pantalla das letras de cancións

note: translators: interrupt the current background action, e.g. stop loading lyrics from the internet
en: Interrupt action
gl: Interromper a acción

en: Update Lyrics
gl: Actualizar as letras de cancións

en: Outputs screen
gl: Pantalla de saída

en: Malformed hotkey definition
gl: Definición incorrecta da tecla de acceso rápido.

note: the hotkey configuration line is incomplete
en: Incomplete hotkey configuration
gl: Configuraión incompleta da tecla de acceso rápido

note: the hotkey configuration contains an unknown command
en: Unknown command
gl: Orde descoñecida

note: translators: ncmpc supports displaying the "elapsed" or "remaining" time of a song being played; in this case, the configuration file contained an invalid setting
en: Bad time display type
gl: Configuración incorrecta da duración mostrada

note: an equals sign '=' was expected while parsing a configuration file line
en: Missing '='
gl: Falta o signo «=»

en: Bad color name
gl: Nome de cor incorrecto

en: Incomplete color definition
gl: Definición incompleta da cor

en: Invalid number
gl: Número incorrecto

en: Malformed color definition
gl: Definición incorrecta da cor

note: an unknown screen name was specified in the configuration file
en: Unknown screen name
gl: Nome de pantalla descoñecido

en: Invalid search mode
gl: O modo de busca é incorrecto

en: Unknown search mode
gl: Modo de busca descoñecido

en: Unknown configuration parameter
gl: Parámetro de configuración descoñecido

en: Terminal lacks support for changing colors
gl: A terminal non admite o cambio das cores

note: translators: the "delete" command is only possible for playlists; the user attempted to delete a song or a directory or something else
en: Deleting this item is not possible
gl: Non é possíbel borrar este elemento

note: translators: a dialog was aborted by the user
en: Aborted
gl: Interrompido

note: translators: MPD deleted the playlist, as requested by the user
en: Playlist deleted
gl: Lista de reprodución borrada

note: translators: caption of the browser screen
en: Browse
gl: Explorar

en: Movement
gl: Movemento

en: Play
gl: Reproducir

en: Center
gl: Centrar

en: Enter directory/Select and play song
gl: Entre no cartafol/Seleccione e reproduza a canción

en: Delete playlist
gl: Borrar a lista de reprodución

en: Select and play
gl: Seleccionar e reproducir

en: View Lyrics
gl: Ver as letras de cancións

en: (Re)load lyrics
gl: (Re)cargar as letras de cancións

note: to translators: this hotkey aborts the retrieval of lyrics from the server
en: Interrupt retrieval
gl: Interromper a descarga

en: Download lyrics for currently playing song
gl: Obter as letras da canción reproducida

en: Save lyrics
gl: Guardar as letras de cancións

en: Delete saved lyrics
gl: Eliminar as letras de cancións gardadas

en: Enable/disable output
gl: Activar/Desactivar a saída

en: Keydef screen
gl: Pantalla de atallos

en: Edit keydefs for selected command
gl: Editar atallos para a orde seleccionada

en: Remove selected keydef
gl: Eliminar o atallo seleccionado

en: Go up a level
gl: Subir un nivel

en: Apply and save changes
gl: Aplicar e gardar os cambios

en: Help
gl: Axuda

en: y
gl: s

en: Deleted
gl: Borrada

en: Enter new key for %s:
gl: Introduza un novo atallo para %s:

en: Error: key %s is already used for %s
gl: Erro: a tecla %s xá está sendo utilizada por %s

en: Assigned %s to %s
gl: Asignouse %s a %s

en: Add new key
gl: Engadir un novo atallo

en: Edit keys for %s
gl: Editar atallos para %s

en: You have new key bindings
gl: Ten novos atallos de teclado

en: Keybindings unchanged.
gl: Non se cambiaron os atallos de teclado

en: Error
gl: Erro

en: Wrote %s
gl: Escribiuse %s

en: ===> Apply key bindings
gl: ===> Aplicar os atallos de teclado

en: ===> Apply & Save key bindings
gl: ===> Aplicar e guardar os atallos de teclado

en: Edit key bindings
gl: Editar os atallos de teclado

en: Note: Did you forget to 'Apply' your changes?
gl: Nota: Esquecuse de «Aplicar» os cambios?

en: Undefined
gl: Sen definir

en: Space
gl: Espazo

en: Enter
gl: Entrar

en: Backspace
gl: Retroceso

en: Delete
gl: Borrar

en: Up
gl: Arriba

en: Down
gl: Abaixo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Direita

en: Home
gl: Inicio

en: End
gl: Fin

en: PageDown
gl: PáxEmbaixo

en: PageUp
gl: PáxEnriba

en: Tab
gl: Tabulador

en: Shift+Tab
gl: Maiús + Tab

en: Insert
gl: Inserir

en: Range selection disabled
gl: A selección de rango está desactivada

en: Range selection enabled
gl: A selección de rango está sactivada

note: translators: no lyrics were found for the song
en: No lyrics
gl: Sen letras de cancións

en: Lyrics
gl: Letras de cancións

note: translators: this message is displayed while data is retrieved
en: loading...
gl: cargando...

note: lyrics for the song were saved on hard disk
en: Lyrics saved
gl: Letras de cancións gardadas

en: Lyrics deleted
gl: Letras de cancións eliminadas

en: No saved lyrics
gl: Letras de cancións sen gardar

en: Name
gl: Nome

en: Output '%s' enabled
gl: Activouse a saída «%s»

en: Output '%s' disabled
gl: Desactivouse a saída «%s»

en: Outputs
gl: Saídas

note: get path
en: Add
gl: Engadir

note: success
en: Saved %s
gl: Gardouse %s

en: Database update of %s started
gl: Comezou a actualización da base de datos de %s

en: Database update started
gl: Comezou a actualización da base de datos

en: Repeat mode is on
gl: Activado o modo de repetición

en: Repeat mode is off
gl: Modo repetición desactivado

en: Random mode is on
gl: Modo aleatório activado

en: Random mode is off
gl: Modo aleatório desactivado

note: "single" mode means that MPD will automatically stop after playing one single song
en: Single mode is on
gl: Modo compacto activado

en: Single mode is off
gl: Modo compacto desactivado

note: "consume" mode means that MPD removes each song which has finished playing
en: Consume mode is on
gl: Modo completo activado

en: Consume mode is off
gl: Modo completo desactivado

en: Crossfade %d seconds
gl: Esvaecemento cruzado %d segundos

en: Database updated
gl: Base de dados actualizada

en: Find mode: Wrapped
gl: Modo de busca: Limitada

en: Find mode: Normal
gl: Modo de busca: Normal

en: Auto center mode: On
gl: Modo de autocentrado: activado

en: Auto center mode: Off
gl: Modo de autocentrado: desactivado

en: Find
gl: Buscar

en: Find backward
gl: Buscar cara atrás

en: Jump
gl: Ir a

en: Unable to find '%s'
gl: Non se puido atopar «%s»

en: Password
gl: Contrasinal

en: artist
gl: artista

en: album
gl: álbum

en: title
gl: título

en: track
gl: pista

en: name
gl: nome

en: genre
gl: xénero

en: date
gl: data

en: composer
gl: compositor

en: performer
gl: interprete

en: comment
gl: comentário

en: file
gl: ficheiro

en: Title
gl: Título

en: Artist
gl: Artista

en: Album
gl: Álbum

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Artist + Title
gl: Artista + Título

en: Bad search tag %s
gl: Etiqueta de busca errónea %s

en: No argument for search tag %s
gl: Sen argumento para a busca da etiqueta %s

en: Search
gl: Buscar

en: Search mode: %s
gl: Modo da busca: %s

en: Length
gl: Duración

en: Composer
gl: Compositor

en: Disc
gl: Disco

en: Track
gl: Pista

en: Date
gl: Data

en: Genre
gl: Xénero

en: Comment
gl: Comentario

en: Path
gl: Ruta

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Number of artists
gl: Número de artistas

en: Number of albums
gl: Número de álbumes

en: Number of songs
gl: Número de cancións

en: Uptime
gl: Tempo de execución

en: Most recent db update
gl: Actualización máis recente da BD

en: Playtime
gl: Tempo de reprodución

en: DB playtime
gl: Duraciónacumulada da BD

en: Song viewer
gl: Visor da canción

en: MPD statistics
gl: Estatísticas do MPD

en: Selected song
gl: Canción seleccionada

en: Currently playing song
gl: Canción que se está reproducindo

en: Playing:
gl: Reproducindo:

en: [Paused]
gl: [En Pausa]

en: Terminal lacks color capabilities
gl: A terminal non ten funcionalidades de cor

en: All tracks
gl: Todas as pistas
