calibre - en to rw translation catalogue (59 entries)

en: [options]
rw: [amahitamo]

en: Does absolutely nothing
rw: Nta nakimwe bikora

en: Unknown
rw: Bitazwi

en: Base
rw: Ishingiro

en: Customize
rw: Guhwanisha n'ibikenewe

en: Cannot configure
rw: Ntushobora kuringaniza

en: File type
rw: Ubwoko bwa fishiye

en: Metadata reader
rw: Agasoma indanganyandiko

en: Metadata writer
rw: Inyandika ndanganyandiko

en: Catalog generator
rw: Agakora kataloge

en: Preferences
rw: Amahitamo wifuza

en: Store
rw: Kubika

en: Tags
rw: Utumenyetso

en: Languages
rw: Indimi

en: Published
rw: Byacapwe

en: Deleted
rw: Cyahanaguwe

en: Failed to delete
rw: Guhanagura byanze

en: Delete books
rw: Guhanagura ibitabo

en: Remove books
rw: Gukuramo bitabo

en: Remove selected books
rw: Gukuramo ibitabo byatoranyijwe

en: Choose file
rw: Hitamo ifishiye

en: Cannot read
rw: Ntushobora gusoma

en: Error reading file
rw: Habaye ikosa mu gusoma ifishiye

en:  is not a valid picture
rw: Nta bwo ari ifoto nyayo

en: Go
rw: Ikivayi

en: &Names:
rw: &Amazina:

en: Armenian
rw: Icyarumeniya

en: Coptic
rw: Igikopute

en: Georgian
rw: Ikinyageworugiya

en: Gothic
rw: Ikinyagotike

en: Vai
rw: Ikivayi

en: Arabic
rw: Icyarabu

en: Avestan
rw: Ikinyavesitani

en: Hebrew
rw: Igiheburayo

en: Phoenician
rw: Ikinyafowenisiyani

en: Syriac
rw: Ikinyasiriya

en: Ugaritic
rw: Icyugaritike

en: Mongolian
rw: Ikinyamongoliya

en: Tibetan
rw: Ikinyatibeti

en: Bengali
rw: Ikibengali

en: Gujarati
rw: Ikigujarati

en: Kannada
rw: Iginyakanada

en: Malayalam
rw: Ikimalayalamu

en: Oriya
rw: Icyoriya

en: Tamil
rw: Igitamili

en: Telugu
rw: Igitelugu

en: Balinese
rw: Ikibalineze

en: Buginese
rw: Ikibagini

en: Javanese
rw: Ikijavani

en: Lao
rw: Ikilawo

en: Sundanese
rw: Ikinyasundani

en: Thai
rw: Igitayi

en: Tagalog
rw: Igitagaloge

en: Cherokee
rw: Igisheroki

en: Image
rw: Ishusho

en: File browser
rw: Gushakisha amafishiye

en: File preview
rw: Kureba amafishiye

en: Inspector
rw: Mugenzuzi

en: English
rw: Icyongereza
