calibre - en to sk translation catalogue (4032 entries)

en: Start
sk: Štart

en: Support calibre
sk: Podporiť Calibre

en: Contribute to support calibre development
sk: Prispieť na podporu vývoja Calibre

en: page
sk: strana

en: [options]
sk: [možnosti]

en: {} Portable
sk: {} Prenosná verzia

en: Does absolutely nothing
sk: Nerobí vôbec nič

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Base
sk: Základ

en: Customize
sk: Prispôsobiť

en: Cannot configure
sk: Nie je možné nastaviť

en: File type
sk: Typ súboru

en: Metadata reader
sk: Čítanie metadát

en: Metadata writer
sk: Zápis metadát

en: Catalog generator
sk: Generátor katalógu

en: User interface action
sk: Akcia užívateľského rozhrania

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Store
sk: Obchod

en: An e-book store.
sk: Obchod s elektronickými knihami.

en: Edit book tool
sk: Nástroj na úpravu kníh

en: Library closed
sk: Knižnica bola zatvorená

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the folder pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
sk: Vytvoriť archív PMLZ obsahujúci súbor PML a všetky obrázky v priečinku pmlname_img alebo v priečinku Obrázky. Tento zásuvný modul sa spustí pri každom pridaní súboru PML do knižnice.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
sk: Vytvoriť archív TXTZ, keď sa importuje súbor TXT obsahujúci odkazy na obrázky Markdown alebo Textile. Odkazy na obrázky, ako aj súbor TXT sa pridajú do archívu.

en: Extract cover from comic files
sk: Vyňať obálku z komiksových súborov

en: Read metadata from %s files
sk: Čítať metadáta zo súborov %s

en: Read metadata from e-books in RAR archives
sk: Čítať metadáta z e-kníh v RAR archívoch

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
sk: Čítať metadáta z e-kníh v ZIP archívoch

en: Set metadata in %s files
sk: Nastaviť metadáta v súboroch %s

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
sk: Zadajte {0} nižšie, aby zásuvný modul EPUB metadata writer nepridával obrázky obálok do súborov EPUB, ktoré nemajú existujúci obrázok obálky.

en: Set metadata from %s files
sk: Nastaviť metadáta zo súborov %s

en: Add books to calibre or the connected device
sk: Pridať knihy do Calibre alebo do pripojeného zariadenia

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
sk: Stiahnuť anotácie z pripojeného zariadenia Kindle (experimentálne)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
sk: Vytvoriť katalóg kníh vo vašej knižnici Calibre

en: Convert books to various e-book formats
sk: Konvertovať knihy do rôznych formátov e-kníh

en: Fine tune your e-books
sk: Doladiť svoje e-knihy

en: Browse highlights and bookmarks from all books in the library
sk: Vyhľadať zvýraznený text a záložky vo všetkých knihách v knižnici

en: Edit the Table of Contents in your books
sk: Upraviť Obsah vo vašich knihách

en: Delete books from your calibre library or connected device
sk: Vymazať knihy z knižnice Calibre alebo z pripojeného zariadenia

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
sk: Vložiť aktualizované metadáta do jednotlivých kníh vo vašej knižnici Calibre

en: Edit the metadata of books in your calibre library
sk: Upraviť metadáta kníh v knižnici Calibre

en: Read books in your calibre library
sk: Čítať knihy v knižnici Calibre

en: Download news from the internet in e-book form
sk: Stiahnuť správy z internetu vo forme e-knihy

en: Show a list of related books quickly
sk: Rýchle zobrazenie zoznamu príbuzných kníh

en: Filter/transform the tags for books in the library
sk: Filtrovať/zmeniť štítky kníh v knižnici

en: Transform the authors for books in the library
sk: Zmeniť autorov kníh v knižnici

en: Show an editor for testing templates
sk: Zobraziť editor na otestovanie šablón

en: Show a dialog for creating and managing template functions and stored templates
sk: Zobraziť dialógové okno na vytváranie a správu možností šablón a uložených šablón

en: Export books from your calibre library to the hard disk
sk: Exportovať knihy z knižnice Calibre na pevný disk

en: Show Book details in a separate popup
sk: Zobraziť podrobnosti o knihe v samostatnom vyskakovacom okne

en: Restart calibre
sk: Reštartovať Calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
sk: Otvoriť priečinok so súbormi kníh v knižnici Calibre

en: Auto scroll through the list of books
sk: Automaticky prechádzať zoznamom kníh

en: Send books to the connected device
sk: Odoslať knihy do pripojeného zariadenia

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
sk: Poslať knihy e-mailom alebo cez web. Taktiež sa môžete pripojiť k priečinkom v počítači, ako keby to boli zariadenia

en: Browse the calibre User Manual
sk: Prehliadať používateľskú príručku Calibre

en: Customize calibre
sk: Prispôsobiť Calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
sk: Jednoduché vyhľadávanie kníh podobných aktuálne vybranej knihe

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
sk: Prepnúť medzi rôznymi knižnicami Calibre a vykonať ich údržbu

en: Copy books from the device to your calibre library
sk: Kopírovať knihy zo zariadenia do knižnice Calibre

en: Edit the collections in which books are placed on your device
sk: Upraviť kolekcie, v ktorých sú knihy umiestnené vo vašom zariadení

en: Match book on the devices to books in the library
sk: Priradiť knihu v zariadeniach ku knihám v knižnici

en: Show the book in the calibre library that matches this book
sk: Zobraziť knihu v knižnici Calibre, ktorá zodpovedá tejto knihe

en: Copy a book from one calibre library to another
sk: Skopírovať knihu z jednej knižnice Calibre do druhej

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
sk: Upraviť e-knihy vo formátoch EPUB alebo AZW3

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
sk: Vykonať malé zmeny v súboroch EPUB alebo HTMLZ v knižnici Calibre

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
sk: Nájsť ďalšiu alebo predchádzajúcu zhodu pri vyhľadávaní v knižnici Calibre vo zvýraznenom režime

en: Choose a random book from your calibre library
sk: Vybrať náhodnú knihu z knižnice Calibre

en: Sort the list of books
sk: Zoradiť zoznam kníh

en: Temporarily mark books
sk: Dočasne označiť knihy

en: Change the current Virtual library
sk: Zmeniť aktuálnu virtuálnu knižnicu

en: Search for books from different book sellers
sk: Vyhľadať knihy od rôznych predajcov kníh

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
sk: Stiahnuť nové zásuvné moduly Calibre alebo aktualizovať existujúce

en: Look & feel
sk: Vzhľad a vlastnosti

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
sk: Upraviť vzhľad a vlastnosti programu Calibre tak, aby vyhovovali vašim požiadavkám

en: Behavior
sk: Správanie

en: Change the way calibre behaves
sk: Zmeniť spôsob chovania Calibre

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
sk: Pridať/odstrániť vlastné stĺpce do zoznamu kníh Calibre

en: Toolbars & menus
sk: Panely nástrojov a menu

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
sk: Prispôsobiť panely nástrojov a kontextové ponuky a zmeniť, ktoré funkcie sú v nich k dispozícii.

en: Searching
sk: Vyhľadávanie

en: Customize the way searching for books works in calibre
sk: Prispôsobiť spôsob vyhľadávania kníh v programe Calibre

en: Input options
sk: Nastavenia vstupu

en: Conversion
sk: Prevod

en: Set conversion options specific to each input format
sk: Nastaviť možnosti prevodu špecifické pre každý vstupný formát

en: Common options
sk: Bežné voľby

en: Set conversion options common to all formats
sk: Nastaviť možnosti prevodu spoločné pre všetky formáty

en: Output options
sk: Nastavenia výstupu

en: Set conversion options specific to each output format
sk: Nastaviť možnosti prevodu špecifické pre každý výstupný formát

en: Adding books
sk: Pridať knihy

en: Import/export
sk: Importovať / exportovať

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
sk: Nastaviť spôsob, akým Calibre číta metadáta zo súborov pri pridávaní kníh

en: Saving books to disk
sk: Uložiť knihy na disk

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
sk: Nastaviť spôsob, akým Calibre exportuje súbory z databázy na disk pri použití funkcie Uložiť na disk

en: Sending books to devices
sk: Odoslanie kníh do zariadení

en: Control how calibre transfers files to your e-book reader
sk: Nastaviť spôsob, akým Calibre prenáša súbory do vašej čítačky e-kníh

en: Metadata plugboards
sk: Zásuvné moduly metadát

en: Change metadata fields before saving/sending
sk: Zmeniť polia metadát pred uložením/odoslaním

en: Template functions
sk: Funkcie šablóny

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Create your own template functions
sk: Vytvorte vlastné funkcie šablóny

en: Sharing books by email
sk: Zdieľanie kníh emailom

en: Sharing
sk: Zdieľanie

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
sk: Nastavenie zdieľania kníh prostredníctvom e-mailu. Môže byť použité pre automatickom zasielanie stiahnutých noviniek do vášho zariadenia

en: Sharing over the net
sk: Zdieľanie cez sieť

en: Setup the calibre Content server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
sk: Nastavenie Calibre Obsahového Servera, ktorý vám umožní prístup k vašej Calibre knižnici odkiaľkoľvek, na akomkoľvek zariadení, cez internet

en: Metadata download
sk: Sťahovanie metadát

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
sk: Nastavte, ako má calibre sťahovať metadáda k e-knihám z internetu

en: Ignored devices
sk: Ignorované zariadenia

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
sk: Nastavenie zariadení, ktoré bude Calibre po pripojení k počítaču ignorovať.

en: Plugins
sk: Moduly

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
sk: Pridať/odstrániť/upraviť rôzne časti calibre funkcií

en: Tweaks
sk: Vylepšenia

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
sk: Doladiť chovanie calibre v rôznych kontextoch

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
sk: Prispôsobiť klávesové skratky používané v Calibre

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Miscellaneous advanced configuration
sk: Rôzne pokročilé nastavenia

en: Options specific to the output format.
sk: Voľby špecifické pre výstupný formát.

en: Options specific to the input format.
sk: Voľby špecifické pre vstupný formát.

en: Conversion input
sk: Vstup prevodu

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
sk: Kódovanie znakov výstupného dokumentu. Toto kódovanie, ak bude nastavené, bude použité prednostne pred kódovaním uvedeným v samotnom dokumente. Týmto parametrom je možné doplniť chýbajúce alebo opraviť nesprávne kódovanie znakov.

en: Conversion output
sk: Výstup prevodu

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
sk: Ak je špecifikovaný, výstupný plugin skúsi vytvoriť výstup čitateľný pre človeka. Nemusí mať žiadny efekt pre niektoré výstupné pluginy.

en: Convert e-books to the %s format
sk: Konvertovať e-knihy do formátu %s

en: Input profile
sk: Vstupný profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
sk: Tento profil obsahuje rozumné predvolené hodnoty a je užitočný ak neviete nič konkrétne o vstupnom dokumente.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
sk: Tento profil je určený pre SONY PRS radu. 500/505/600/700 atď.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
sk: Tento profil je určený pre SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
sk: Tento profil je určený pre SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
sk: Tento profil je určený pre program Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
sk: Tento profil je určený pre knihy vo formáte Mobipocket.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
sk: Tento profil je určený pre Hanlin V3 a kompatibilné zariadenia.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
sk: Tento profil je určený pre Hanlin V5 a kompatibilné zariadenia.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie Irex Iliad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie Irex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie Irex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie B&N Nook.

en: Output profile
sk: Výstupný profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
sk: Tento profil obsahuje rozumné predvolené hodnoty a je užitočný, ak chcete vytvoriť dokument určený pre čítanie na počítači, alebo na viacerých rôznych zariadeniach.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
sk: Určený pre iPad a podobné zariadenia s rozlíšením 768x1024

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
sk: Určené pre iPad 3 a podobné zariadenie s rozlíšením 1536x2048

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
sk: Určené pre tablety, nemení veľkosť obrázkov.

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
sk: Určené pre Samsung Galaxy a podobné zariadenia typu tablet s rozlíšením 600x1280

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
sk: Určené pre Nook HD+ a podobné zariadenia typu tablet s rozlíšením 1280x1920

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie SONY PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie SONY PRS-T3.

en: Suitable for use with any e-ink device
sk: Vhodné pre použitie s akýmkoľvek e-ink zariadením.

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
sk: Vhodné pre použitie s akoukoľvek veľkosťou displeja e-ink zariadenia.

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
sk: Vhodné pre použitie s akýmkoľvek moderným e-ink zariadením s vysokým rozlíšením

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie JetBook (5").

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
sk: Tento profil je určený pre sériu zariadení SONY PRS. Modely 500, 505, 700, atď, pre čítanie v orientácii "na šírku". Vhodný pre komiksy.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
sk: Tento profil je určený pre zariadenie Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle PaperWhite 1 and 2
sk: Tento profil je určený pre Amazon Kindle PaperWhite 1 a 2

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
sk: Tento profil je určený pre zariadenie Amazon Kindle Voyage

en: This profile is intended for the Amazon Kindle PaperWhite 3 and above
sk: Tento profil je určený pre Amazon Kindle PaperWhite 3 a vyššie

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
sk: Tento profil je určený pre Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
sk: Tento profil je určený pre B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
sk: Tento profil je určený pre zariadenia rady PocketBook Pro 900.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
sk: Tento profil je určený pre zariadenia rady PocketBook Pro 912.

en: Installed plugins
sk: Inštalované moduly

en: Mapping for filetype plugins
sk: Priradenie modulov k formátom súborov

en: Local plugin customization
sk: Úprava lokálnych modulov

en: Disabled plugins
sk: Neaktívne moduly

en: Enabled plugins
sk: Povolené moduly

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
sk: Inicializácia modulu %s zlyhala s chybou:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
sk:     %prog options
    
        Nastaviť calibre nahraním externých doplnkov.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
sk: Pridať modul zadaním cesty k ZIP súboru, ktorý ho obsahuje.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
sk: Odstrániť modul podľa mena. Vstavané moduly nie je možné odstrániť.

en: Customize plugin. Specify name of plugin and customization string separated by a comma.
sk: Upraviť modul. Zadajte názov modulu, za ním čiarku a reťazec s úpravami.

en: List all installed plugins
sk: Vypísať všetky inštalované moduly

en: Enable the named plugin
sk: Aktivovať modul podľa mena

en: Disable the named plugin
sk: Deaktivovať modul podľa mena

en: Catalog
sk: Katalóg

en: News
sk: Novinky

en: restored preference
sk: nastavenia obnovené

en: creating custom column
sk: vytváram vlastný stĺpec

en: No label was provided
sk: Žiadne označenie nebolo poskytnuté

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
sk: Štítok musí začínať písmenom a môže obsahovať len malé písmená, čísla a podčiarky

en: Dumping database to SQL
sk: Zapisujem databázu do SQL

en: Restoring database from SQL
sk: Obnova databázy z SQL

en: Completed
sk: Dokončené

en: Saved searches
sk: Uložené hľadania

en: Yes
sk: Áno

en: Cover for %s
sk: Obálka pre %s

en: {0} format for {1}
sk: {0} formát pre {1}

en: Added book ids: %s
sk: Pridané knihy s id: %s

en: Add an empty book (a book with no formats)
sk: Pridať prázdnu knihu (knihu bez formátov)

en: Set the title of the added book(s)
sk: Nastaviť názov pridanej knihy(kníh)

en: Set the authors of the added book(s)
sk: Nastaviť autorov pridávaných kníh

en: Set the ISBN of the added book(s)
sk: Nastaviť ISBN pridávaných kníh

en: Set the tags of the added book(s)
sk: Nastaviť značky pridávaných kníh

en: Set the series of the added book(s)
sk: Nastaviť série pridávaných kníh

en: Set the series number of the added book(s)
sk: Nastaviť číslo v rámci série pridávaných kníh

en: Path to the cover to use for the added book
sk: Cesta k obálke, ktorú chcete použiť pre pridanú knihu

en: A comma separated list of languages (best to use ISO639 language codes, though some language names may also be recognized)
sk: Čiarkami oddelený zoznam jazykov (najlepší je použiť kódy jazyka ISO639, aj keď niektoré názvy jazykov môžu byť tiež rozpoznané)

en: GLOB PATTERN
sk: VZOR GLOB

en: You must specify at least one file to add
sk: Musíte zadať minimálne jeden súbor, ktorý sa má pridať

en: %prog add_custom_column [options] label name datatype
    
    Create a custom column. label is the machine friendly name of the column. Should
    not contain spaces or colons. name is the human friendly name of the column.
    datatype is one of: {0}
sk: %prog add_custom_column [voľby] označenie názov typdát
    
    Vytvorí vlastný stĺpec.
    označenie je názov stĺpca pre počítač. Nesmie obsahovať medzery a dvojbodky.
    názov je názov stĺpca pre ľudí.
    typdát je jedno z: {0}

en: This column stores tag like data (i.e. multiple comma separated values). Only applies if datatype is text.
sk: Tetnto stĺpec obsahuje údaje typu značky (tzn. viac hodnôt oddelených čiarkami). Platí len ak je typdát text.

en: A dictionary of options to customize how the data in this column will be interpreted. This is a JSON  string. For enumeration columns, use --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    There are many options that can go into the display variable.The options by column type are:
    composite: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    datetime: date_format
    enumeration: enum_values, enum_colors, use_decorations
    int, float: number_format
    text: is_names, use_decorations
    
    The best way to find legal combinations is to create a custom column of the appropriate type in the GUI then look at the backup OPF for a book (ensure that a new OPF has been created since the column was added). You will see the JSON for the "display" for the new column in the OPF.
sk: Slovník volieb pre prispôsobenie spôsobu interpretácie údajov v tomto stĺpci. Toto je reťazec JSON. Pre výčet stĺpcov použite --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    Existuje veľa možností, ktoré môžu ísť do premennej "displey". Možnosti podľa typu stĺpca sú:
    zložené: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    dátum a čas: date_format
    výčet: enum_values, enum_colors, use_decorations
    celé číslo (int), plávajúce (float): number_format
    text: is_names, use_decorations
    
    Nejlepší spôsob ako nájsť zákonité kombinácie, je vytvoriť v grafickom rozhraní vlastný stĺpec vhodného typu, potom vyhľadať v záložnom OPF knihu (uistite sa, že od pridania stĺpca bol vytvorený nový OPF). Uvidíte JSON pre "display" pre nový stĺpec v OPF.

en: You must specify label, name and datatype
sk: Musíte zadať označenie, názov a typdát.

en: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Add the e-book in ebook_file to the available formats for the logical book identified by id. You can get id by using the search command. If the format already exists, it is replaced, unless the do not replace option is specified.
sk: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Pridať e-knihu v ebook_file k dostupným formátom pre logickú knihu identifikovanú pomocou id. Id môžete získať pomocou príkazu search. Ak formát už existuje, bude nahradený, pokiaľ nie je zadaná voľba nenahradzovať.

en: Do not replace the format if it already exists
sk: Nenahradzovať formát ak už existuje

en: You must specify an id and an e-book file
sk: Musíte špecifikovať id a súbor e-knihy

en: e-book file must have an extension
sk: Súbor e-knihy musí mať príponu

en: A %(fmt)s file already exists for book: %(id)d, not replacing
sk: Súbor %(fmt)s už existuje pre knihu: %(id)d, nenahrádza

en: Normally, this command only operates on books that have out of date OPF files. This option makes it operate on all books.
sk: Normálne tento príkaz funguje iba u kníh, ktoré majú zastarané súbory OPF. Táto možnosť umožňuje fungovanie u všetkých kníh.

en: {} OPTIONS
sk: VOĽBY {}

en: Comma-separated list of database IDs to catalog.
    If declared, --search is ignored.
    Default: all
sk: Zoznam databázových ID oddelených čiarkami.
    Ak je zadané, --search sa ignoruje.
    Východzie: všetky

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search-related documentation in the User Manual.
    Default: no filtering
sk: Filtrovať výsledky podľa vyhľadávacieho dotazu. Formát dotazu si prosím pozrite dokumentáciu k hľadaniu v Užívateľskej príručke.
    východzie: bez filtrovania

en: Show detailed output information. Useful for debugging
sk: Zobraziť podrobné výstupné informácie. Užitočné pri hľadaní chýb v programe

en: You must specify a catalog output file
sk: Musíte zadať výstupný súbor pre katalóg

en: Cannot generate a catalog in the {} format
sk: Nemožno vygenerovať katalóg vo formáte {}

en: %prog check_library [options]
    
    Perform some checks on the filesystem representing a library. Reports are {0}
sk: %prog check_library [voľby]
    
    Vykoná nejaké kontroly v súborovom systéme knižnice. Reporty sú {0}

en: Output in CSV
sk: Výstup do CSV

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
sk: Zoznam reportov oddelených čiarkami.
    Východzie: všetky

en: Comma-separated list of extensions to ignore.
    Default: all
sk: Zoznam ignorovaných prípon oddelených čiarkami.
    Východzie: všetky

en: Comma-separated list of names to ignore.
    Default: all
sk: Zoznam ignorovaných názvov oddelených čiarkami.
    Východzie: všetky

en: Unknown report check
sk: Neznámy report kontroly

en: Vacuuming database...
sk: Čistenie databázy...

en: Error: You must specify the path to the cloned library
sk: Chyba: Musíte zadať cestu ku klonovanej knižnici

en: The location for the new library is the same as the current library
sk: Umiestnenie novej knižnice je rovnaké ako súčasnej knižnice

en: %s is not empty. You must choose an empty folder for the new library.
sk: %s nie je prázdny. Pre novú knižnicu musíte zvoliť prázdny priečinok.

en: Show details for each column.
sk: Zobraziť podrobnosti každého stĺpca.

en: Processed {0} ({1} of {2})
sk: Spracovené {0} ({1} z {2})

en: No book with id: {}
sk: Žiadna kniha s id: {}

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
sk: Exportovať všetky knihy v databáze, bez ohľadu na zoznam identifikačných kódov.

en: Report progress
sk: Správa o priebehu

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
sk: Zadanie tohoto prepínača toto chovanie vypne.

en: You must specify some ids or the %s option
sk: Musíte zadať identifikačné kódy alebo možnosť %s

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
sk: %prog list [možnosti]
    
    Vypíše zoznam kníh, ktoré sa nachádzajú v databáze calibre.

en: The field by which to sort the results.
    Available fields: {0}
    Default: {1}
sk: Pole, podľa ktorého triediť výsledky.
    Dostupné polia: {0}
    Predvolené: {1}

en: Sort results in ascending order
sk: Triediť výsledky vo vzostupnom poradí

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
sk: Filtrovať výsledky hľadacím dopytom. Formát dopytu je zdokumentovaný v príslušnej sekcii Používateľskej príručky. Štandardne výstup nebude filtrovaný.

en: The maximum width of a single line in the output. Defaults to detecting screen size.
sk: Maximálna šírka riadka výstupu. Štandardne sa použije šírka obrazovky.

en: The string used to separate fields. Default is a space.
sk: Reťazec, ktorým budú oddelené jednotlivé polia. Štandardne je to medzera.

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
sk: Prefix všetkých ciest k súborom. Štandardne sa použije absolútna cesta k adresáru s knižnicou.

en: The maximum number of results to display. Default: all
sk: Maximálny počet výsledkov k zobrazeniu. Predvolená hodnota: všetky

en: Output only the number of items in a category instead of the counts per item within the category
sk: Zobrazí len počet položiek v kategórii, namiesto počtov na pložku v rámci kategórie.

en: The type of CSV file to produce. Choices: {}
sk: Typ súboru CSV, ktorý sa má vytvoriť. Možnosti: {}

en: CATEGORY ITEMS
sk: POLOŽKY KATEGÓRIE

en: You must specify at least one book to remove
sk: Musíte zadať minimálne jednu knihu, ktorá sa má odstrániť

en: Do not ask for confirmation
sk: Nepýtať sa na potvrdenie

en: You will lose all data in the column: %s. Are you sure (y/n)?
sk: Stratíte všretky dáta v stĺpci: %s. Ste si istý (y/n)?

en: y
sk: a

en: Error: You must specify a column label
sk: Chyba: Musíte zadať označenie stĺpca

en: You must specify an id and a format
sk: Musíte zadať identifikačný kód a formát

en: Really do the recovery. The command will not run unless this option is specified.
sk: Skutočne vykonať obnovu. Príkaz sa nespustí, dokiaľ túto voľbu nezadáte.

en: You must provide the %s option to do a recovery
sk: Na spustenie obnovy musíte zadať voľbu %s

en: Name:
sk: Názov:

en: Search string:
sk: Hľadaný reťazec:

en: Error: You must specify a name and a search string
sk: Chyba: Musíte zadať názov a hľadaný reťazec

en: added
sk: pridané

en: Error: You must specify a name
sk: Chyba: Musíte zadať názov

en: removed
sk: vymazané

en: Error: Action %s not recognized, must be one of: (add|remove|list)
sk: Chyba: Neznáma akcia %s, musí byť jedno z: (pridať|odstrániť|vypísať)

en: Error: You must specify the search expression
sk: Chyba: Musíte zadať vyhľadávací výraz

en: No books matching the search expression:
sk: Žiadne knihy zodpovedajúce vyhľadávanému výrazu:

en: No book with id {} exists
sk: Kniha s id {} neexistuje

en: No column with name {} exists
sk: Stĺpec s názvom {} neexistuje

en: If the column stores multiple values, append the specified values to the existing ones, instead of replacing them.
sk: Ak stĺpec obsahuje viac hodnôt, pridaj tieto k existujúcim, namiesto ich nahradenia.

en: Error: You must specify a field name, id and value
sk: Chyba: Musíte zadať názov poľa, id a hodnotu

en: Field name
sk: Názov poľa

en: Title
sk: Názov

en: You must specify a record id as the first argument
sk: Ako prvý argument musíte uviesť id záznamu

en: The OPF file %s does not exist
sk: Súbor OPF %s neexistuje

en: No book with id: %s in the database
sk: Kniha s id: %s nie je v databáze

en: %s is not a known field
sk: %s nie je známe pole

en: Print metadata in OPF form (XML)
sk: Vypísať metadáta vo formáte OPF (XML)

en: You must specify an id
sk: Musíte zadať identifikačný kód

en: GLOBAL OPTIONS
sk: GLOBÁLNE VOĹBY

en: show this help message and exit
sk: zobraziť túto nápovedu a skončiť

en: show program's version number and exit
sk: zobraziť verziu programu a skončiť

en: Username for connecting to a calibre Content server
sk: Používateľské meno pre pripojenie k serveru s obsahom Calibre

en: %%prog command [options] [arguments]
    
    %%prog is the command line interface to the calibre books database.
    
    command is one of:
      %s
    
    For help on an individual command: %%prog command --help
sk: %%prog príkaz [možnosti] [parametre]
    
    %%prog je rozhranie umožňujúce prístup k databáze calibre prostredníctvom príkazového riadka.
    
    príkaz je jeden z:
      %s
    
    Informácie o jednotlivých príkazoch: %%prog príkaz --help

en: Enter the password:
sk: Zadajte heslo:

en: TEMPLATE ERROR
sk: CHYBA ŠABLÓNY

en: On Device
sk: V zariadení

en: Main
sk: Základné

en: Card A
sk: Karta A

en: Card B
sk: Karta B

en: Invalid field: %s
sk: Neplatné pole: %s

en: Starting restoring preferences and column metadata
sk: Začínam obnovenie nastavení a metadát polí

en: Cannot restore preferences. Backup file not found.
sk: Nastavenia nemohli byť obnovené. Súbor so zálohou sa nenašiel.

en: Finished restoring preferences and column metadata
sk: Obnovenie nastavení a metadát polí bolo ukončené

en: Finished restoring preferences
sk: Obnovenie nastavení bolo ukončené

en: Restoring preferences and column metadata failed
sk: Obnova nastavení a metadát polí zlyhalo

en: Processed
sk: Spracované

en: Creating custom column
sk: Vytvoriť vlastný stĺpec

en: today
sk: dnes

en: yesterday
sk: včera

en: thismonth
sk: tento mesiac

en: daysago
sk: pred dňami

en: Number conversion error: {0}
sk: Číslo chyby konverzie: {0}

en: Date conversion error: {0}
sk: Dátum chyby konverzie: {0}

en: Non-numeric value in query: {0}
sk: Nečíselná hodnota v rade: {0}

en: no
sk: nie

en: yes
sk: áno

en: unchecked
sk: nezašktnuté

en: checked
sk: zaškrtnuté

en: empty
sk: prázdne

en: blank
sk: prázdne

en: Invalid boolean query "{0}"
sk: Neplatný booleovský dotaz "{0}"

en: Virtual library search is recursive: {}
sk: Hľadanie vo virtuálnej knižnici je rekurzívne: {}

en: Recursive query group detected: {0}
sk: Zistená rekurzívna skupina radu: {0}

en: Subset the specified font. Use -- after this option to pass option to the font subsetting program.
sk: Redukovať zadané písmo. Použite -- po tejto voľbe pre predanie možnosti programu pre čiastočné vkladanie písma.

en: Debug device detection
sk: Analyzovať chyby pri identifikácii zariadenia

en: Run the GUI with debugging enabled. Debug output is printed to stdout and stderr.
sk: Spustiť grafické rozhranie GUI so zapnutou diagnostikou. Výstup diagnostiky je vytlačený do stdout a stderr.

en: Run the GUI with a debug console, logging to the specified path. For internal use only, use the -g option to run the GUI in debug mode
sk: Spustiť diagnostiku grafického rozhrania v terminále a zaznamenať výsledky na určené miesto. Len pre interné účely použite možnosť -g, na diagnostiku grafického rozhrania.

en: Run the E-book viewer in debug mode
sk: Spustiť Zobrazovač e-kníh v režime ladenia

en: Output the paths necessary to setup the calibre environment
sk: Výstup ciest potrebných pre nastavenie prostredia Calibre

en: Add a simple plugin (i.e. a plugin that consists of only a .py file), by specifying the path to the py file containing the plugin code.
sk: Vložiť jednoduchý doplnok (napr. doplnok obsahujúci len .py súbor) zadaním cesty ku súboru py, ktorý obsahuje kód doplnku.

en: Re-initialize the sqlite calibre database at the specified path. Useful to recover from db corruption.
sk: Znovu inicializovať SQLite databázu Calibre zo zadanej cesty. Užitočné pri obnovení po poškodení databázy.

en: Inspect the MOBI file(s) at the specified path(s)
sk: Skontrolovať súbor (súbory) MOBI zo zadanej cesty (zadaných ciest)

en: Import previously exported calibre data
sk: Importovať predtým exportované dáta Calibre

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
sk: Spôsobí, že akákoľvek bežiaca inštancia bude ukončená. Uvedomte si, že ak sa práve spracúvajú úlohy, budú potichu prerušené, takže používajte opatrne.

en: Test binary modules in build
sk: Testovať binárne moduly v zostavovaní

en: Run a plugin that provides a command line interface. For example:
    calibre-debug -r "Add Books" -- file1 --option1
    Everything after the -- will be passed to the plugin as arguments.
sk: Spustiť doplnok, ktorý poskytuje rozhranie príkazového riadku. Napríklad:
    calibre-debug -r "Pridať knihy" -- súbor1 --option1
    Všetko po -- bude dané doplnku ako parametre.

en: Run the calibre diff tool. For example:
    calibre-debug --diff file1 file2
sk: Spustiť rozdielový nástroj Calibre. Napríklad:
    calibre-debug --diff súbor1 súbor2

en: (Un)register calibre from Windows Default Programs.
sk: (Od)registrovať Calibre vo východzích programoch Windows.

en: Debug log
sk: Protokol diagnostiky

en: No plugin named %s found
sk: Žiadny doplnok s názvom %s nebol nájdený

en: Communicate with Android phones.
sk: Komunikácia s telefónmi Android.

en: Communicate with S60 phones.
sk: Komunikácia s telefónmi S60

en: Communicate with WebOS tablets.
sk: Komunikácia s tabletmi WebOS.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
sk: Komunikácia so smartfónom Blackberry.

en: Communicate with the Blackberry Playbook.
sk: Komunikácia s Blackberry Playbook.

en: Card A folder
sk: Priečinok karty A

en: Enter the folder where the books are to be stored when sent to the memory card. This folder is prepended to any send to device template
sk: Zadajte zložku, kde majú byť knihy ukladané pri posielaní na pamäťovú kartu. Táto zložka je pridaná ku šablóne Poslať na zariadenie

en: Communicate with the tolino shine and vision readers
sk: Komunikovať s čítacími zariadeniami tolino shine and vision

en: Swap main and card A
sk: Vymeniť hlavú pamäť a kartu A

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory. Some tolino devices may need this option.
sk: Zaškrtnite túto položku, ak je hlavná pamäť zariadenia zobrazená ako karta A a karta je zobrazená ako hlavná pamäť. Niektoré zariadenia tolino to môžu potrebovať.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
sk: Komunikácia s Astak Mentor EB600.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
sk: Komunikovať s čítacím zariadením  PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912.

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
sk: Komunikovať s čítacími zariadeniami PocketBook 622 and 623.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
sk: Komunikácia s čítačkou PocketBook 360+.

en: Communicate with the PocketBook 701
sk: Komunikácia s PocketBook 701

en: Communicate with the PocketBook 740
sk: Komunikácia s PocketBook 740

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Infibeam Pi2.

en: Communicate with the Entourage Edge.
sk: Komunikácia s Entourage Edge.

en: Use an arbitrary folder as a device.
sk: Použite ľubovoľnú zložku ako zariadenie.

en: Device interface
sk: Rozhranie zariadenia

en: Communicate with The Book reader.
sk: Komunikácia s čítačkou The Book.

en: Communicate with the Libre Air reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Libre Air.

en: Removing books from device...
sk: Odstraňujem knihy zo zariadenia...

en: Communicate with the Azbooka
sk: Komunikácia so zariadením Azbooka.

en: Cannot get files from this device
sk: Nie je možné získať súbory z tohto zariadenia

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
sk: Komunikácia s IRex Digital Reader 800

en: Communicate with the Iriver Story reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Iriver Story.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
sk: Komunikácia s čítačkou MiBuk Wolder.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
sk: Komunikácia s čítačkou JetBook Mini.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
sk: Komunikuj s čítačkou JetBook Color

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
sk: Nie je platný súbor typu MOBI. Správa identity %s

en: Could not generate page mapping.
sk: Nie je možné vygenerovať mapovanie stránok

en: Communicate with the Kindle e-book reader.
sk: Komunikácia s čítačkou e-kníh Kindle.

en: %(time)s<br />Last page read: %(loc)d (%(pr)d%%)
sk: %(time)s<br />Posledná čítaná strana: %(loc)d (%(pr)d%%)

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
sk: <b>Pozícia %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
sk: <b>Strana %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
sk: <b>Pozícia %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Send page number information when sending books
sk: Odošli číslo stránky počas odosielania knihy

en: The Kindle 3 and newer versions can use page number information in MOBI files. With this option, calibre will calculate and send this information to the Kindle when uploading MOBI files by USB. Note that the page numbers do not correspond to any paper book.
sk: Kindle 3 a novšie dokážu používať informácie o čísle strany v súboroch MOBI. S touto voľbou Calibre vypočíta a pošle čísla strán do Kindle pri nahrávaní súborov MOBI cez USB. Tieto čísla strán však nezodpovedajú číslam v papierových knihách.

en: Page count calculation method
sk: Metóda výpočtu počtu strán

en: There are multiple ways to generate the page number information. If a page count is given then the book will be divided into that many pages. Otherwise the number of pages will be approximated using one of the following methods.<ul> <li>fast: 2300 characters of uncompressed text per page.
    
     <li>accurate: Based on the number of chapters, paragraphs, and visible lines in the book. This method is designed to simulate an average paperback book where there are 32 lines per page and a maximum of 70 characters per line.
    
     <li>pagebreak: The "pagebreak" method uses the presence of <mbp:pagebreak> tags within the book to determine pages.</ul>Methods other than "fast" are going to be much slower. Further, if "pagebreak" fails to determine a page count accurate will be used, and if  "accurate" fails fast will be used.
sk: Existuje niekoľko spôsobov na generovanie informácie o počte strán. Ak je počet strán daný, kniha bude rozdelená na taký počet strán. Inak bude vypočítaný jednou z nasledujúcich metód. <ul> <li>rýchla: 2300 znakov nekomprinovaného textu na stranu.
    
    <li>presná: Na základe počtu kapitol, odstavcov a viditeľných riadkov v knihe. Táto metóda je navrhnutá pre simuláciu bežnej brožovanej knihy, ktorá má 32 riadkov na strane a 70 znakov v riadku.
    
    <li>zalomenie stránky: Metóda "zalomenia stránky" využíva na určenie počtu strán prítomnosť značiek <mbp:pagebreak> vo vnútri knihy.</ul> Iné metódy ako "rýchla" budú omnoho pomalšie. Pokiaľ metóda "zalomenia strán" nedokáže určiť počet strán, bude použitá metóda "presná" a pokiaľ zlyhá, tak bude použitá rýchla metóda.

en: Custom column name to retrieve page counts from
sk: Názov vlastného stĺpca na získanie počtu strán

en: If you have a custom column in your library that you use to store the page count of books, you can have calibre use that information, instead of calculating a page count. Specify the name of the custom column here, for example, #pages.
sk: Ak vo Vašej knižnici máte vlastný stĺpec kam zapisujete počet strán kníh, môže použiť Calibre súto informáciu namiesto výpočtu počtu strán. Názov vlastného stĺpca zadajte sem, napr. #pages.

en: Custom column name to retrieve calculation method from
sk: Názov vlastného stĺpca na získanie metódy výpočtu počtu strán

en: If you have a custom column in your library that you use to store the preferred method for calculating the number of pages for a book, you can have calibre use that method instead of the default one selected above.  Specify the name of the custom column here, for example, #pagemethod. The custom column should have the  values: fast, accurate or pagebreak.
sk: Ak vo Vašej knižnici máte vlastný stĺpec kde je uložená preferovaná metóda výpočtu strán, môže použiť Calibre túto informáciu namiesto vyššie zobrazenej predvolenej metódy. Názov vlastného stĺpca zadajte sem, napr. #metodastranky. Vlastný stĺpec by mal mať hodnoty: rýchla, presná alebo zalomenie stránky.

en: Communicate with the Kindle Fire
sk: Komunikácia s čítačkou Kindle Fire

en: Communicate with the original Kobo Reader and the Kobo WiFi.
sk: Komunikuje s originálnou čítačkou Kobo a Kobo WiFi.

en: The Kobo supports several collections including
sk: Kobo podporuje niekoľko zbierok vrátane

en: Create tags for automatic management
sk: Vytvoriť značky pre automatickú správu

en: Upload covers for books (newer readers)
sk: Odoslať obálky pre knihy (novšie čítačky)

en: Normally, the Kobo readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you have modified the cover.
sk: Čitatelia Kobo zvyčajne získavajú titulný obrázok zo samotného súboru elektronickej knihy. Pri tejto možnosti calibre odošle čitateľovi samostatný obrázok obálky, čo je užitočné, ak ste obal upravili.

en: Upload black and white covers
sk: Nahrať čierno-biele obaly

en: Show expired books
sk: Zobraz knihy, ktoré vypršaly

en: Show previews
sk: Zobraziť náhľady

en: Kobo previews are included on the Touch and some other versions by default they are no longer displayed as there is no good reason to see them.  Enable if you wish to see/delete them.
sk: Náhľady Kobo sú štandardne zahrnuté v Touch a v niektorých ďalších verziách. Už sa však nezobrazujú, keďže na to nie je dôvod. Povoľte, ak ich chcete vidiet, resp. vymazať.

en: Show recommendations
sk: Zobraziť odporúčania

en: Kobo now shows recommendations on the device. In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
sk: Kobo najnovšie v zariadeniach zobrazuje doporučenia. V niektorých prípadoch obsahujú súbory, ale v iných prípadoch len obsahujú odkazy na internetové stránky pre zakúpenie. Povoľte, pokiaľ si ich prajete zobraziť/vymazať.

en: Attempt to support newer firmware
sk: Podporovať novšie firmwéry

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to factory defaults and testing software
sk: Kobo pravidelne aktualizuje verziu firmware a verziu databázy. Pomocou tejto voľby sa Calibre pokúsi dosiahnuť úplnú funkcionalitu čítania/zápisu - Tu sú draci!! Povoľte len v prípade, že súhlasíte s obnovením nastavení na pôvodné a s testovaním softvéru.

en: Getting list of books on device...
sk: Preberám zoznam kníh zo zariadenia...

en: Removing books from device metadata listing...
sk: Odoberám knihy zo zoznamu v zariadení...

en: Adding books to device metadata listing...
sk: Pridávam knihy do zoznamu v zariadení...

en: Kobo database version unsupported - See details
sk: Verzia databázy Kobo nie je podporovaná - viď. podrobnosti

en: Your Kobo is running an updated firmware/database version. As calibre does not know about this updated firmware, database editing is disabled, to prevent corruption. You can still send books to your Kobo with calibre,  but deleting books and managing collections is disabled. If you are willing to experiment and know how to reset your Kobo to Factory defaults, you can override this check by right clicking the device icon in calibre and selecting "Configure this device" and then the  "Attempt to support newer firmware" option. Doing so may require you to perform a factory reset of your Kobo.
sk: Vaše Kobo beží na aktualizovanej verzii firmware/databázy. Calibre túto verziu nepozná a preto z dôvodu ochrany pred poškodením je úprava databázu zakázaná. Aj naďalej môžete pomocou Calibre odosielať knihy do Vášho Koba, ale odstraňovanie a správa zbierok sú zakázané. Ak máte chuť experimentovať a viete, ako obnoviť Vaše Kobo do továrenských nastavení, môžete toto obmedzenie prekonať pravým kliknutím na ikonu zariadenia v Calibre a vybraním "Konfigurovať toto zariadenie" a následne voľbou "Podporovať novšie firmwéry". Ak tak urobíte, môže sa stať, že budete musieť Vaše Kobo obnoviť do továrenských nastavení.

en: Not Implemented
sk: Neimplementované

en: ".kobo" files do not exist on the device as books; instead they are rows in the sqlite database. Currently they cannot be exported or viewed.
sk: Súbory ".kobo" neexistujú na zariadení ako knihy; namiesto toho sú riadkami v SQLite databáze. V súčasnosti nemôžu byť exportované ani prehliadané.

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter Progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />
sk: <b>Kapitola %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Postup v kapitole:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />

en: Uploading of books
sk: Nahrávanie kníh

en: Modify CSS
sk: Upraviť CSS

en: Collections
sk: Zbierky

en: Create new bookshelves on the Kobo if they do not exist. This is only for firmware V2.0.0 or later.
sk: Vytvoriť nové poličky v Kobo, ak ešte neexistujú. Toto je len pre firmaware V2.0.0 alebo novší.

en: The Kobo from firmware V2.0.0 supports bookshelves. These are created on the Kobo. Specify a tags type column for automatic management.
sk: Kobo od verzie V2.0.0 podporuje poličky. Tie sú vytvárané v Kobo. Zadajte stĺpec typu štítkov pre automatické spravovanie.

en: Create collections
sk: Vytvoriť zbierky

en: Delete empty bookshelves
sk: Zmazať prázdne police

en: Delete any empty bookshelves from the Kobo when syncing is finished. This is only for firmware V2.0.0 or later.
sk: Odstrániť všetky prázdne poličky z Kobo, keď bude synchronizácia ukončená. Určené len pre firmware V2.0.0 a novší.

en: Ignore collections:
sk: Ignorovať zbierky:

en: List the names of collections to be ignored by the collection management. The collections listed will not be changed. Names are separated by commas.
sk: Urobte zoznam názvov zbierok, ktoré majú byť správcom zbierok ignorované. Zbierky zo zoznamu nebudú zmenené. Názvy sú oddelené čiarkami.

en: Upload covers
sk: Uploadovať obálky

en: Upload cover images from the calibre library when sending books to the device.
sk: Uploadovať obrázky obálok z knižnice Calibre pri odosielaní kníh do zariadenia.

en: Convert covers to grayscale when uploading.
sk: Konvertovať obaly do čierno-bielej pri nahrávaní.

en: Keep cover aspect ratio
sk: Zachovať pomer strán obálky

en: When uploading covers, do not change the aspect ratio when resizing for the device. This is for firmware versions 2.3.1 and later.
sk: Pri uploadovaní obálok nemeniť pomer strán pri zmene veľkostí pre zariadenie. Toto je pre firmware verzie 2.3.1 a novší.

en: Save covers as PNG
sk: Uložiť obaly ako PNG

en: Show as on device
sk: Zobraziť ako na zariadení

en: Kobo shows recommendations on the device.  In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
sk: Kobo teraz zobrazuje odporúčania v zariadení.  Niekedy sú to súbory, inokedy len odkazy na web stránku s možnosťou nákupu. Povoľte, ak ich chcete vidieť, resp. zmazať.

en: Show archived books
sk: Ukázať archivované knihy

en: Archived books are listed on the device but need to be downloaded to read. Use this option to show these books and match them with books in the calibre library.
sk: Zoznam archivovaných kníh sa nachádza na zariadení, ale pre čítanie musia byť stiahnuté. Použite túto možnosť na zobrazenie týchto kníh a spárujte ich s knihami v knižnici Calibre.

en: Advanced options
sk: Pokročilé možnosti

en: Title to test when debugging
sk: Titul pre test počas diagnostiky

en: Part of title of a book that can be used when doing some tests for debugging. The test is to see if the string is contained in the title of a book. The better the match, the less extraneous output.
sk: Časť titulu knihy, ktorá môže byť použitá na testy diagnostiky. Testuje sa, či je reťazec obsiahnutý v titule knihy. Čím lepšia zhoda, tým menej nadbytočný výstup.

en: Update metadata on the device
sk: Aktualizovať metadáta v zariadení

en: Update the metadata on the device when it is connected. Be careful when doing this as it will take time and could make the initial connection take a long time.
sk: Aktualizovať metadáta v zariadení, pokiaľ je pripojené. Buďte opatrní, pokiaľ to robíte, pretože to bude nejakú dobu trvať a mohlo by to spôsobiť, že počiatočné pripojenie bude trvať dlho.

en: Set series information
sk: Nastaviť informácie o sérii

en: The book lists on the Kobo devices can display series information. This is not read by the device from the sideloaded books. Series information can only be added to the device after the book has been processed by the device. Enable if you wish to set series information.
sk: Zoznam kníh na zariadeniach Kobo môže zobrazovať informácie o sérii. Toto nenačítalo zariadenie z nahratých kníh. Informácie o sérii môžu byť pridané do zariadenia až potom, čo bola kniha spracovaná zariadením. Povoľte, pokiaľ chcete nastaviť informácie o sérii.

en: Update purchased books
sk: Aktualizovať zakúpené knihy

en: Subtitle
sk: Podnadpis

en: Edit template
sk: Upraviť šablónu

en: &Template editor
sk: Editor šab&lón

en: Invalid template
sk: Neplatná šablóna

en: The template "%s" is invalid:
sk: Šablóna "%s" je neplatná:

en: Communicate with the Palm Pre
sk: Komunikácia s Palm Pre

en: Communicate with the Bq Avant
sk: Komunikácia s Bq Avant

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
sk: Komunikácia s Sweex/Kogan/Q600/Wink

en: Communicate with the Pandigital Novel
sk: Komunikácia s Pandigital Novel

en: Communicate with the VelocityMicro
sk: Komunikácia s VelocityMicro

en: Communicate with the GM2000
sk: Komunikácia s GM2000

en: Communicate with the Acer Lumiread
sk: Komunikácia s Acer Lumiread

en: Communicate with the Aluratek Color
sk: Komunikácia s Aluratek Color

en: Communicate with the Trekstor
sk: Komunikácia s Trekstor

en: Communicate with the EEE Reader
sk: Komunikácia s čítačkou EEE

en: Communicate with the Adam tablet
sk: Komunikácia s tabletom Adam

en: Communicate with the Nextbook Reader
sk: Komunikácia s čítačkou Nextbook

en: Communicate with the Moovybook Reader
sk: Komunikácia s čítačkou Moovybook

en: Communicate with the COBY
sk: Komunikácia so zariadením COBY

en: Communicate with the Ex124G
sk: Komunikácia so zariadením Ex124G

en: Communicate with the WayteQ and SPC Dickens Readers
sk: Komunikovať s čítačkami WayteQ a SPC Dickens Readers

en: Communicate with the Woxter Scriba reader
sk: Komunikovať s čítačkou Woxter Scriba

en: Communicate with the SONY DPT-S1
sk: Komunikovať so SONY DPT-S1

en: Communicate with the Bq Cervantes
sk: Komunikovať s Bq Cervantes

en: Communicate with MTP devices
sk: Komunikácia so zariadeniami MTP

en: Get device information...
sk: Preberám informácie o zariadení...

en: Listing files, this can take a while
sk: Listujem súbory, chvíľu to môže trvať

en: Reading e-book metadata
sk: Čítam metadáta e-booku

en: Reading metadata from %s
sk: Čítam metadáta z %s

en: Updating metadata cache on device
sk: Aktualizujem vyrovnávaciu pamäť metadát v zariadení

en: Finished reading metadata from device
sk: Čítanie metadát zo zariadenia skončilo

en: Transferring books to device...
sk: Prenos kníh do zariadenia...

en: Transferred %s to device
sk: %s prenesených do zariadenia

en: Transfer to device finished...
sk: Prenos do zariadenia skončil...

en: Added %s
sk: %s pridané

en: Adding complete
sk: Pridávanie dokončené

en: Deleting books from device...
sk: Odstraňujem knihy zo zariadenia...

en: Deleted %s
sk: %s odstránené

en: All books deleted
sk: Všetky knihy boli odstránené

en: Removing books from metadata
sk: Odstraňovanie kníh z metadát

en: Removed %s
sk: %s bola odstránená

en: All books removed
sk: Všetky knihy boli odstránené

en: Unnamed device
sk: Nepomenované zariadenie

en: Unknown MTP device
sk: Neznáme zariadenie MTP

en: Found object: %s
sk: Bol nájdený objekt: %s

en: MTP devices are not supported on Windows XP
sk: MTP zariadenia nie sú podporované vo Windows XP

en: The Windows Portable Devices service is not available on your computer. You may need to install Windows Media Player 11 or newer and/or restart your computer
sk: Služba Prenosných zariadení vo Windows nie je na Vašom počítači dostupná. Mali by ste inštalovať Windows Media Player 11 alebo novší a/alebo reštartovať Váš počítač

en: Communicate with the Nokia 770 Internet Tablet.
sk: Komunikovať s Nokia 770 Internet Tablet.

en: Communicate with the Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo devices.
sk: Komunikovať so zariadeniami Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo.

en: Communicate with the Nokia E71X
sk: Komunikovať s Nokia E71X

en: Communicate with the Nokia E52
sk: Komunikácia so zariadením Nokia E52

en: The Nook
sk: Nook

en: Communicate with the Nook e-book reader.
sk: Komunikácia s čítačkou e-kníh Nook.

en: Communicate with the Nuut2 e-book reader.
sk: Komunikácia s čítačkou e-kníh Nuut2.

en: Communicate with the Paladin readers
sk: Komunikovať s čítačkami Paladin

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
sk: Čiarkou oddelený zoznam polí metaúdajov vkladaných do zbierky na prístroji. Možnosti sú:

en: Comments have been removed as the SONY reader chokes on them
sk: Komentáre boli odstránené, keďže čítačka SONY sa nimi zahlcuje

en: All by title
sk: Všetko podľa názvu

en: All by author
sk: Všetko podľa autora

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
sk: Nahrať samostatné náhľady obálok kníh (novšie čítačky)

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
sk: Obnoviť samostatné obálky pri použití automatickej správy (novšie čítačky)

en: Set this option to have separate book covers uploaded every time you connect your device. Unset this option if you have so many books on the reader that performance is unacceptable.
sk: Nastavte túto voľbu aby sa samostatné obálky kníh nahrávali vždy pri pripojení zariadenia. Zakážte  túto voľbu pokiaľ máte v čítačke toľko kníh, že je výkon neprijateľný.

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
sk: Zachovať pomer strán prednej strany pri vytváraní náhľadov

en: Set this option if you want the cover thumbnails to have the same aspect ratio (width to height) as the cover. Unset it if you want the thumbnail to be the maximum size, ignoring aspect ratio.
sk: Nastavte túto voľbu, ak chcete, aby mali náhľady obálok rovnaký pomer strán (šírka k výške) ako obálka. Zakážte túto voľbu ak chcete, aby mal náhľad maximálnu veľkosť, bez ohľadu na pomer strán.

en: Search for books in all folders
sk: Hľadať knihy vo všetkých priečinkoch

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
sk: Táto voľba umožní Calibre hľadať knihy vo všetkých priečinkoch v zariadení a v jeho pamäťových kartách. Takto Calibre nájde knihy uložené do zariadenia aj iným programom, alebo bezdrôtovým prenosom.

en: Unnamed
sk: Bez mena

en: Upload separate cover thumbnails for books
sk: Uložiť do zariadenia samostatné náhľady obálok kníh

en: Refresh separate covers when using automatic management
sk: Obnoviť samostatné obálky pri použití automatickej správy

en: Use SONY Author Format (First Author Only)
sk: Použiť formát autora SONY (len prvý autor)

en: Wireless device
sk: Bezdrôtové zariadenie

en: Communicate with Smart Device apps
sk: Komunikujem s aplikáciami Smart zariadenia

en: All by something
sk: Všetko podľa niečoho

en: Enable connections at startup
sk: Povoliť pripojenia po spustení

en: Check this box to allow connections when calibre starts
sk: Ak chcete povoliť pripojenia po spustení calibre, označte túto voľbu

en: Security password
sk: Bezpečnostné heslo

en: Enter a password that the device app must use to connect to calibre
sk: Zadajte heslo, ktoré musí aplikácia zariadenia použiť pri pripojení ku Calibre

en: Use fixed network port
sk: Použiť pevný sieťový port

en: If checked, use the port number in the "Port" box, otherwise the driver will pick a random port
sk: Ak označíte, použije sa číslo portu z poľa "Port", inak ovládač vyberie náhodný port

en: Port number:
sk: Čislo portu:

en: Enter the port number the driver is to use if the "fixed port" box is checked
sk: Zadajte číslo portu, ktoré ovládač použije ak zaškrtnete "Použiť pevný sieťový port"

en: Print extra debug information
sk: Vypisovať ďalšie ladiace informácie

en: Check this box if requested when reporting problems
sk: Označte, ak vás o to pri oznamovaní problémov požiadajú

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device.
sk: Zoznam metadát oddelených čiarkou, ktorý sa v zariadení zmení na zbierky.

en: Possibilities include: series, tags, authors, etc. Three special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, and %(abs)s:%(absv)s. Add  these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
sk: Možnosti zahŕňajú: série, štítky, autorov, a pod. Sú dostupné tri špeciálne zbierky: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, a %(abs)s:%(absv)s. Pre ich povolenie, pridajte tieto hodnoty do zoznamu. Zbierky dostanú názov, ktorý je uvedený za znakom ":".

en: Enable the no-activity timeout
sk: Povoliť časovač bez aktivity

en: If this box is checked, calibre will automatically disconnect if a connected device does nothing for %d minutes. Unchecking this  box disables this timeout, so calibre will never automatically disconnect.
sk: Ak je táto voľba označená, Calibre sa automaticky odpojí od zariadenia, ktoré bolo bez aktivity počas %d minút. Odznačenie tejto voľby zakáže sledovanie neaktivity zariadenia, teda Calibre sa nikdy aktomaticky neodpojí.

en: Use this IP address
sk: Použiť túto IP adresu

en: Replace books with same calibre ID
sk: Nahradiť knihy s rovnakým Calibre identifikátorom

en: Use this option to overwrite a book on the device if that book has the same calibre identifier as the book being sent. The file name of the book will not change even if the save template produces a different result. Using this option in most cases prevents having multiple copies of a book on the device.
sk: Použiť túto možnosť pre prepísanie knihy v zariadení, pokiaľ má kniha rovnaký identifikátor ako posielaná kniha. Názov priečinka sa nezmení ani v prípade, že šablóna ukladania ponúka iný výsledok. Použitie tejto voľby zabraňuje vo väčšine prípadov, aby bolo na zariadení niekoľko kópií tej istej knihy.

en: Cover thumbnail compression quality
sk: Kvalita kompresie náhľadu obálok

en: Use this option to control the size and quality of the cover file sent to the device. It must be between 50 and 99. The larger the number the higher quality the cover, but also the larger the file. For example, changing this from 70 to 90 results in a much better cover that is approximately 2.5 times as big. To see the changes you must force calibre to resend metadata to the device, either by changing the metadata for the book (updating the last modification time) or resending the book itself.
sk: Použiť túto voľbu pre riadenie veľkosti a kvality súboru obálky odosielanej do zariadenia. Hodnota musí byť medzi 50 a 99. Čím väčšie číslo, tým vyššia kvalita obálky, ale tiež väčší súbor. Napríklad zmena hodnoty zo 70 na 90 sa odrazí v oveľa lepšej kvalite obálky, ktorá bude približne 2.5-krát väčšia. Pre zobrazenie zmien musíte v Calibre vynútiť nové odoslanie metadát do zariadenia, a to buď zmenou metadát knihy (aktualizáciou času poslednej úpravy) alebo opätovné odoslanie samotnej knihy.

en: Use metadata cache
sk: Použi metadata cache

en: Setting this option allows calibre to keep a copy of metadata on the device, speeding up device connections. Unsetting this option disables keeping the copy, forcing the device to send metadata to calibre on every connect. Unset this option if you think that the cache might not be operating correctly.
sk: Nastavenie tejto voľby umožňuje Calibre zachovať metadáta na zariadení, čím sa urýchli pripojenie zariadenia. Zrušenie tejto voľby zakáže zachovanie kópie a núti zariadenie odosielať metadáta do Calibre pri každom pripojení. Zakážte túto voľbu, pokiaľ si myslíte, že medzipamäť - catche nemusí správne fungovať.

en: Too many connection attempts from %s
sk: Príliš veľa pokusov o pripojenie z %s

en: The app on your device is too old and is no longer supported. Update it to a newer version.
sk: Aplikácia na vašom zariadení je zastaralá a už nie je podporované. Aktualizujte ju na novšiu verziu.

en: Invalid port in options: %s
sk: Neplatný port vo voľbách: %s

en: Failed to connect to port %d. Try a different value.
sk: Pripojenie k portu %d zlyhalo. Skúste inú hodnotu.

en: Failed to allocate a random port
sk: Použitie náhodného portu zlyhalo

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Teclast K3/K5.

en: Communicate with the Newsmy reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Newsmy.

en: Communicate with the Archos reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Archos.

en: Communicate with the Pico reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Pico.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
sk: Komunikácia s čítačkou iPapyrus.

en: Communicate with the Sovos reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Sovos.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Sunstech EB700.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Stash W950.

en: Communicate with the Wexler reader.
sk: Komunikácia s čítačkou Wexler.

en: Unable to detect the %s mount point. Try rebooting.
sk: Nemožno detekovať %s prípojný bod. Skúste reštartovať.

en: Unable to detect the %s disk drive.
sk: Nemožno detekovať %s diskovú jednotku.

en: Unable to detect the %s disk drive. Either the device has already been ejected, or your kernel is exporting a deprecated version of SYSFS.
sk: Nepodarilo sa detekovať disk %s. Buď bolo zariadené už odpojené, alebo Váš kernel exportuje zastaralú verziu SYSFS.

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
sk: Nemožno pripojiť hlavnú pamäť (Kód chyby: %d)

en: The main memory of %s is read only. This usually happens because of file system errors.
sk: Hlavná pamäť %s je len na čítanie. To sa zvyčajne stáva v dôsledku chyby súborového systému.

en: Unable to mount the device
sk: Nemôžem pripojiť zariadenie

en: Configure Device
sk: Konfigurácia zariadenia

en: settings for device drivers
sk: nastavenia ovládačov zariadení

en: Ordered list of formats the device will accept
sk: Usporiadaný zoznam formátov, ktoré zariadenie podporuje

en: Read metadata from files on device
sk: Čítať metadáta zo súborov v zariadení

en: Use author sort instead of author
sk: Použiť 'autor pre triedenie' namiesto autora

en: Template to control how books are saved
sk: Šablóna pre kontrolu, ako sú uložené knihy

en: Extra customization
sk: Extra nastavenia

en: Communicate with an e-book reader.
sk: Komunikácia s čítačkou e-kníh.

en: Failed to access files in the main memory of your device. You should contact the device manufacturer for support. Common fixes are: try a different USB cable/USB port on your computer. If you device has a "Reset to factory defaults" type of setting somewhere, use it. Underlying error: %s
sk: Nepodarilo sa získať prístup k súborom v hlavnej pamäti Vášho zariadenia. Mali by ste kontaktovať technickú podporu výrobcu zariadenia. Obvyklé opravy sú: vyskúšajte iný USB kábel/port na Vašom počítači. Ak Vaše zariadenie umožňuje "Resetovať na totvárne nastavenia", urobte to. Základná chyba: %s

en: Failed to access files on the SD card in your device. This can happen for many reasons. The SD card may be corrupted, it may be too large for your device, it may be write-protected, etc. Try a different SD card, or reformat your SD card using the FAT32 filesystem. Also make sure there are not too many files in the root of your SD card. Underlying error: %s
sk: Prístup k súborom na SD karte Vášho zariadenia zlyhal. To môte mať niekoľko príčin. SD karta môže byť poškodená, môže mať príliš veľkú kapacitu pre Vaše zariadenie, môže byť chránená proti zápisu, atď. Skúste inú SD kartu, alebo sformátujte súčasnú na súborový systém FAT32. Uistite sa tiež, že v koreňovom priečinku SD karty nie je príliš veľa súborov. Základná chyba: %s

en: Sending metadata to device...
sk: Odosielam knihy do zariadenia...

en: USB Vendor ID (in hex)
sk: USB Vendor ID (v hex)

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
sk: Získajte toto ID pomocou Nastavenia -> Rôzne -> Získať informácie na nastavenie užívateľského zariadenia

en: USB Product ID (in hex)
sk: USB Product ID (v hex)

en: USB Revision ID (in hex)
sk: USB Revision ID (v hex)

en: Unused (leave blank)
sk: Nepoužité (nechajte prázdne)

en: This field is no longer used, leave it blank.
sk: Toto pole už nie je používane, nechajte ho prázdne.

en: Main memory folder
sk: Priečinok v hlavnej pamäti

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
sk: Zadajte priečinok, kam sa budú ukladať knihy. Tento adresár je predradený pred všetkými šablónami send_to_device

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory
sk: Označte túto voľbu ak sa hlavná pamäť zariadenia zobrazuje ako karta a karta ako hlavná pamäť

en: Selected slot: %s is not supported.
sk: Vybraný slot: %s je nepodporovaný.

en: There is insufficient free space in main memory
sk: V hlavnej pamäti zariadenia nie je dostatok miesta

en: There is insufficient free space on the storage card
sk: Na pamäťovej karte nie je dostatok voľného miesta

en: Rendered %s
sk: Úspešný prevod %s

en: Failed %s
sk: Neuspel prevod %s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
sk: Zlyhalo spracovanie komiksu: 
    
    %s

en: INPUT OPTIONS
sk: VSTUPNÉ NASTAVENIA

en: OUTPUT OPTIONS
sk: VÝSTUPNÉ NASTAVENIA

en: Options to control the processing of the input %s file
sk: Nastavenia, ktoré ovládajú spracovanie vstupných %s súborov

en: Options to control the processing of the output %s
sk: Nastavenia, ktoré ovládajú spracovanie výstupných %s súborov

en: LOOK AND FEEL
sk: VZHĽAD

en: Options to control the look and feel of the output
sk: Nastavenia výzoru výstupných súborov

en: Modify the document text and structure using common patterns. Disabled by default. Use %(en)s to enable.  Individual actions can be disabled with the %(dis)s options.
sk: Modifikovať text a štruktúru dokumentu pomocou spoločných znakov. Štandardne je vypnuté. Použite %(en)s na zapnutie. Jednotlivé akcie môžu byť zakázané pomocou voľby %(dis)s.

en: SEARCH AND REPLACE
sk: NÁJSŤ A NAHRADIŤ

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
sk: Upraviť text a štruktúru dokumentu pomocou určených šablón.

en: Control auto-detection of document structure.
sk: Autodetekcia štruktúry dokumentu.

en: TABLE OF CONTENTS
sk: OBSAH

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
sk: Ovláda automatické generovania obsahu. Štandardne, v prípade, že zdrojový súbor má obsah, bude použitý prednostne pred automaticky generovaným.

en: Options to set metadata in the output
sk: Nastavenia výstupných metadát

en: Options to help with debugging the conversion
sk: Voľby na pomoc s ladením konverzie.

en: Output saved to
sk: Výstup uložený do

en: Convert AZW4 to HTML
sk: Konvertovať AZW4 na HTML

en: Convert CHM files to OEB
sk: Konvertovať CHM súbory na OEB

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
sk: Vypnutie normalizácie (zvýšenia kontrastu) rozsahu farieb obrázkov. Štandardne je normalizácia zapnutá.

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
sk: Zachovať pomer strán obrázkov. Štandardne obrázky vyplnia celú obrazovku.

en: Disable sharpening.
sk: Vypnúť zvyšovanie ostrosti obrázkov.

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
sk: Neorezávať strany komiksov. Pre niektoré komiksy, orezávanie môže okrem okraja strany odstrániť aj časti kresby.

en: Don't split landscape images into two portrait images
sk: Nerozdeľovať obrázky "na šírku" na dva obrázky "na výšku".

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
sk: Zachovať pomer strán a prispôsobiť šírku obrázka výške obrazovky na prezeranie "na šírku".

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
sk: Užitočné pre publikácie čítané zprava doľava, ako napr. manga. Obrázky "na šírku" budú rozdelené na obrázky "na výšku" v poradí zprava doľava.

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
sk: Zapnúť filter šumu. Odstraňuje šum v oblastiach plynulých prechodov. Môže výrazne predĺžiť čas potrebný na spracovanie.

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
sk: Netriediť súbory komiksu abecedne. Použiť poradie v ktorom boli pridané do komiksu.

en: Apply no processing to the image
sk: Obrázok nijak neupravovať

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
sk: Neprevádzať obrázok do sivej škály (čierne a biele)

en: When converting a CBC do not add links to each page to the TOC. Note this only applies if the TOC has more than one section
sk: Pri konverzii CBC nepridávať do obsahu odkazy na každú stránku.  Platí to len ak má obsah viac ako jednu sekciu.

en: Page
sk: Strana

en: Convert DOCX files (.docx and .docm) to HTML
sk: Konvertuj DOCX súbory (.docx a .docm) do HTML

en: Do not insert the table of contents as a page at the start of the document.
sk: Nevkladať obsah knihy ako stránku na začiatok dokumentu.

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
sk: Zvyčajne ak vstupný súbor nemá žiadny obal knihy, a žiadny nešpecifikujete, predvolený obal je generovaný s názvom, autormi, atď. Táto možnosť zakáže generáciu týchto obálok.

en: Do not use SVG for the book cover. Use this option if your EPUB is going to be used on a device that does not support SVG, like the iPhone or the JetBook Lite. Without this option, such devices will display the cover as a blank page.
sk: Nepoužívajte SVG pre knižné obálky. Túto možnosť použite, ak váš EPub bude použitý v zariadení, ktoré nepodporuje SVG, napr.v iPhone alebo JetBook Lite. Bez tejto voľby, zobrazia zariadenia obálku ako prázdnu stránku.

en: When using an SVG cover, this option will cause the cover to scale to cover the available screen area, but still preserve its aspect ratio (ratio of width to height). That means there may be white borders at the sides or top and bottom of the image, but the image will never be distorted. Without this option the image may be slightly distorted, but there will be no borders.
sk: Pri použití obálky SVG, táto voľba spôsobí, že obálka pokryje dostupnú oblasť obrazovky, ale stále zachovať pomer strán (pomer šírky k výške). To znamená, že môže vzniknôť biela hranica na bokoch alebo hornej a dolnej časti obrazu, ale obraz už nikdy nebude narušený. Bez tejto voľby obraz môže byť mierne skreslený, ale bez hraníc.

en: This option is needed only if you intend to use the EPUB with FBReaderJ. It will flatten the file system inside the EPUB, putting all files into the top level.
sk: Táto voľba je potrebná len ak chcete použiť EPUB v FBReaderJ. Zploští súborový systém v EPUB tak, že všetky súbory dá do priečinka najvyššej úrovne.

en: Title for any generated in-line table of contents.
sk: Názov pre vygenerovaný obsah.

en: The version of the EPUB file to generate. EPUB 2 is the most widely compatible, only use EPUB 3 if you know you actually need it.
sk: Verzia súboru EPUB, ktorý chcete vygenerovať. EPUB 2 je najkompatibilnejší, EPUB 3 použite len vtedy, pokiaľ viete, že ho skutočne potrebujete.

en: Convert FB2 and FBZ files to HTML
sk: Konvertovať FB2 a FBZ súbory na HTML

en: Do not insert a Table of Contents at the beginning of the book.
sk: Nevkladať Obsah na začiatok knihy.

en: A single section
sk: Jedna sekcia

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
sk: Žáner knihy. Možnosti: %s
    
     Viď.:

en: for a complete list with descriptions.
sk: pre úplný zoznam s popisom.

en: Convert HTML and OPF files to an OEB
sk: Konvertovať HTML a OPF súbory na OEB

en: Traverse links in HTML files breadth first. Normally, they are traversed depth first.
sk: Prechádzať odkazy v HTML najprv do šírky. Štandardne sú prechádzané najprv do hĺbky.

en: Maximum levels of recursion when following links in HTML files. Must be non-negative. 0 implies that no links in the root HTML file are followed. Default is %default.
sk: Maximálna úroveň rekurzie pri nasledovaní odkazov v HTML súboroch. Musí byť ne-záporná. 0 znamená, že sa nebudú nasledovať žiadne odkazy v koreňovom HTML súbore. Predvolená hodnota je %default.

en: Normally this input plugin re-arranges all the input files into a standard folder hierarchy. Only use this option if you know what you are doing as it can result in various nasty side effects in the rest of the conversion pipeline.
sk: Štandardne vstupný zásuvný modul preusporiada všetky vstupné súbory do štandardnej hierarchie priečinkov. Použite túto voľbu len ak viete, čo robíte, inak môže vo zvyšku konverzného procesu vyústiť do rôznych nepekných vedľajších efektov.

en: CSS file used for the output instead of the default file
sk: Súbor CSS použitý pre výstup namiesto štandardného

en: Multiple HTML files found in the archive. Only %s will be used.
sk: V archíve bolo nájdených viacero HTML súborov. Bude použitých len %s.

en: No top level HTML file found.
sk: Nebol nájdený HTML súbor najvyššej úrovne.

en: Top level HTML file %s is empty
sk: HMTL súbor najvyššej úrovne %s je prázdny

en: Use CSS classes
sk: Použiť CSS triedy

en: Use an external CSS file
sk: Použiť externý CSS súbor

en: Set the space between words in pts. Default is %default
sk: Medzery medzi slovami v bodoch. Predvolená hodnota je %default

en: Add a header to all the pages with title and author.
sk: Ku každej strane pridať hlavičku s názvom knihy a menom autora.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
sk: Formát hlavičky. %a bude nahradené menom autora, %t názvom knihy. Štandardná hlavička je %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
sk: Pridať extra medzeru pod hlavičku. Predvolená hodnota je %default bodov.

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
sk: Minimálne odsadenie odstavca (odsadenie prvého riadka odstavca) v bodoch. Predvolená hodnota: %default

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
sk: Faktor znásobenia veľkosti písma v zobrazených tabuľkách. Predvolená hodnota je %default

en: The serif family of fonts to embed
sk: Font pre pätkového písmo

en: The sans-serif family of fonts to embed
sk: Font pre bezpätkové písmo

en: The monospace family of fonts to embed
sk: Font pre nepropocionálne písmo

en: Comic
sk: Komiks

en: When present, use author sort field as author.
sk: Ak zadaný, použiť autora pre triedenie ako autora

en: Don't add Table of Contents to the book. Useful if the book has its own table of contents.
sk: Nevkladať do knihy Obsah. Užitočné ak má kniha vlastný Obsah.

en: Disable compression of the file contents.
sk: Zakázanie kompresie obsahu súboru.

en: Ignore margins in the input document. If False, then the MOBI output plugin will try to convert margins specified in the input document, otherwise it will ignore them.
sk: Ignorovať okraje vo vstupnom dokumente. Ak je vypnuté, výstupný modul MOBI sa pokúsi okraje zo vstupného dokumentu konvertovať, inak ich odignoruje.

en: When adding the Table of Contents to the book, add it at the start of the book instead of the end. Not recommended.
sk: Vkladať Obsah na začiatok knihy, namiesto na jej koniec. Neodporúča sa.

en: Enable sharing of book content via Facebook etc.  on the Kindle. WARNING: Using this feature means that  the book will not auto sync its last read position  on multiple devices. Complain to Amazon.
sk: Povoliť na Kindle zdieľanie obsahu knihy cez Facebook a pod. UPOZORNENIE: Pri používaní tejto funkcie sa nebude synchronizovať posledná prečítaná pozícia knihy na viacerých zariadeniach. Sťažujte sa na Amazon-e.

en: By default calibre converts all images to JPEG format in the output MOBI file. This is for maximum compatibility as some older MOBI viewers have problems with other image formats. This option tells calibre not to do this. Useful if your document contains lots of GIF/PNG images that become very large when converted to JPEG.
sk: Štandardne calibre konvertuje všetky obrázky do formátu JPEG vo výstupnom súbore MOBI. Je to kvôli maximálnej kompatibilite, pretože niektoré staršie čítačky MOBI majú problémy s inými formátmi obrázkov. Táto voľba zabráni konverzii cez calibre. Je to užitočné ak Váš dokument obsahuje veľa GIF/PNG obrázkov, ktoré by po konverzii do JPEG boli príliš veľké.

en: All articles
sk: Všetky položky

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
sk: Určite kódovanie znakov výstupného dokumentu. Predvolená hodnota je CP1252. Poznámka: Táto možnosť nie je rešpektované všetkými formátmi.

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
sk: Vloženie Obsahu na začiatok knihy.

en: Do not extract images from the document
sk: Nevyberať z dokumentu obrázky

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.45, just below the median line length.
sk: Škála používaná na stanovenie dĺžky, pri ktorej sa riadok nezalomí. Platné sú desatinné hodnoty medzi 0 a 1. Štandardne je hodnota 0,45; tesne pod strednú dĺžku riadku.

en: footers
sk: päty

en: headers
sk: hlavičky

en: Title for generated table of contents.
sk: Nadpis pre generovaný obsah.

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
sk: Zadajte kódovanie znakov výstupného dokumentu. Predvolené je cp1252.

en: Do not reduce the size or bit depth of images. Images have their size and depth reduced by default to accommodate applications that can not convert images on their own such as Dropbook.
sk: Neredukovať veľkosť, alebo farebnosť obrázkov. Štandardne sa veľkosť a farebnosť obrázkov prispôsobuje programom, ktoré samotné nedokážu obrázky konvertovať, napr. Dropbook.

en: Username for sites that require a login to access content.
sk: Užívateľské meno pre zdroje vyžadujúce prihlásenie.

en: Password for sites that require a login to access content.
sk: Prihlasovacie heslo pre zdroje vyžadujúce prihlásenie.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
sk: Nesťahovať najnovšie verzie zabudovaných receptov zo servera Calibre

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
sk: Tento RTF súbor obsahuje vlastnosť, ktorú Calibre nepodporuje. Skonvertujte ho najprv do HTML a potom skúste ten.
    %s

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
sk: Zadajte kódovanie znakov výstupného dokumentu. Predvolené je utf-8.

en: The maximum number of characters per line. This splits on the first space before the specified value. If no space is found the line will be broken at the space after and will exceed the specified value. Also, there is a minimum of 25 characters. Use 0 to disable line splitting.
sk: Maximálny počet znakov na riadok. Toto zalomí riadok na poslednej medzere pred určenou hodnotou. Ak sa medzera nenájde, riadok byde zalomený na nasledujúcej medzere a bude dlhší, ako zadaná hodnota. Je aj minimálna hodnota 25 znakov. Zadaním 0 vypnete zalamovanie riadkov.

en: Specify whether or not to insert an empty line between two paragraphs.
sk: Nastavte, či vkladať, alebo nevkladať prázdny riadok medzi dva odstavce.

en: Specify whether or not to insert two space characters to indent the first line of each paragraph.
sk: Nastavte, či vkladať, alebo nevkladať dve medzery na odsadenie prvého riadka každého odstavca.

en: Specify whether or not to hide the chapter title for each chapter. Useful for image-only output (eg. comics).
sk: Nastavte, či skrývať, alebo neskrývať názov každej kapitoly na jej začiatku. Užitočné pre výstup len obrázkov (napr. komix).

en: Start page
sk: Úvodná stránka

en:  (Preface)
sk:  (Predslov)

en: Abbreviations
sk: Skratky

en: Definition lists
sk: Zoznamy definícií

en: Enables various common extensions
sk: Povolí rôzne bežné rozšírenia

en: Footnotes
sk: Poznámky pod čiarou

en: Metadata in the document
sk: Metadáta v dokumente

en: Support tables
sk: Podporovať tabuľky

en: Generate a table of contents
sk: Vytvoriť obsah

en: Convert TXT files to HTML
sk: Konvertovať TXT súbory na HTML

en: Try to auto detect paragraph type
sk: Skúsiť automaticky detekovať typ odstavca

en: No formatting
sk: Žiadne formátovanie

en: Normally extra spaces are condensed into a single space. With this option all spaces will be displayed.
sk: Štandardne sú viacnásobné medzery slúčené do jednej. Pomocou tejto voľby budú zobrazené všetky.

en: Normally extra space at the beginning of lines is retained. With this option they will be removed.
sk: Štandardne sa medzery navyše na začiatkoch riadkov zachovávajú. Pomocou tejto voľby budú odstránené.

en: Plain text
sk: Čistý text

en: Markdown formatted text
sk: Markdown formátovaný text

en: TexTile formatted text
sk: TexTile formátovaný text

en: Force splitting on the max-line-length value when no space is present. Also allows max-line-length to be below the minimum
sk: Vyútiť zalomenie riadka na hodnote max-line-length ak neobsahuje medzery. Umožňuje tiež, aby max-line-length bolo menšie ako minimum

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
sk: Nastavenie vstupného profilu. Vstupný profil predá konverznému systému konverzie informácie o tom, ako interpretovať rôzne informácie vo vstupnom dokumente. Napríklad rozlíšenie závisí od dĺžky (tj dĺžky v pixeloch). Možnosti sú:

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
sk: Mapovanie z názvov písma CSS k veľkosti písma v bodoch. Príklad nastavenie je 12,12,14,16,18,20,22,24. Jedná sa o mapovanie pre veľkosti xx-small na xx-large, s konečnou veľkosť pre veľké fonty. Algoritmus k prepočtu písma používa tieto rozmery pre inteligentné přeškálovanie písma. Predvolená je použitie mapovanie na základe výstupu vybraného profilu.

en: Disable all rescaling of font sizes.
sk: Zakázať všetky prepočty veľkosti písma.

en: The minimum line height, as a percentage of the element's calculated font size. calibre will ensure that every element has a line height of at least this setting, irrespective of what the input document specifies. Set to zero to disable. Default is 120%. Use this setting in preference to the direct line height specification, unless you know what you are doing. For example, you can achieve "double spaced" text by setting this to 240.
sk: Minimálna výška riadka ako percento vypočítanej veľkosti písma prvku. Calibre zaistí, že každý prvok bude mať aspoň túto výšku riadka bez ohľadu na špecifikáciu vstupného dokumentu. Nastavte nulu pro zakázanie. Východzia hodnota je 120%. Ak si nie ste istý, čo robíte, uprednostnite toto nastavenie pred priamym určením výšky riadka. Napríklad dvojnásobné riadkovanie môžete dosiahnuť nastavením hodnoty 240.

en: The line height in pts. Controls spacing between consecutive lines of text. Only applies to elements that do not define their own line height. In most cases, the minimum line height option is more useful. By default no line height manipulation is performed.
sk: Výška riadka v bodoch. Určuje medzery medzi susednými riadkami textu. Použije sa len na prvky, ktoré nemajú nastavenú vlastnú výšku riadka. Vo väčšine prípadov je užitočnejšia voľna minimálna výška riadka. Vo východzom stave sa nerobí žiadna úprava výšky riadkov.

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
sk: Niektoré zle navrhnuté dokumenty použijú tabuľky pre kontrolu rozloženia textu na stránke. Pri prevode týchto dokumentov majú často text, ktorý beží mimo stránku a ďalšie artefakty. Táto voľba bude extrahovať obsah z tabuliek a predloži ho lineárne.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level one. If this is specified, it takes precedence over other forms of auto-detection. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
sk: Výraz XPath určujúci všetky značky, ktoré by mali byť pridané do Obsahu na prvej úrovni.  Ak je hodnota zadaná, má prednosť pred ostatnými formami autodetekcie. Pozrite si príklady v Školení XPath v Užívateľskej príručke Calibre.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level two. Each entry is added under the previous level one entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
sk: Výraz XPath určujúci všetky značky, ktoré by mali byť pridané do Obsahu na druhej úrovni. Každá položka je pridaná pod predchádzajúcu položku prvej úrovne. Pozrite si príklady v Školení XPath v Užívateľskej príručke Calibre.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level three. Each entry is added under the previous level two entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
sk: Výraz XPath určujúci všetky značky, ktoré by mali byť pridané do Obsahu na tretej úrovni. Každá položka je pridaná pod predchádzajúcu položku druhej úrovne. Pozrite si príklady v Školení XPath v Užívateľskej príručke Calibre.

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
sk: Ak má zdrojový súbor Obsah, štandardne je uprednostnený pred automaticky generovaným. Pomocou tejto voľby bude vždy použitý automaticky generovaný.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
sk: Nepridávať automaticky nájdené kapitoly do obsahu.

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
sk: Ak počet automaticky nájdených kapitol neprekročí túto hodnotu, budú odkazy na ne pridané do obsahu. Predvolená hodnota je %default.

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
sk: Maximálny počet odkazov na vloženie do TOC. Nastavte na 0 pre vypnutie. Predvolená hodnota je: %default. Odkazy sú pridané do obsahu, ak je zistená nižšia ako prahová hodnota počtu kapitol.

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
sk: Odstrániť položky z Obsahu ktorých názvy vyhovujú zadanému regulárnemu výrazu. Takéto položky sú odstránené vrátane všetkých ich potomkov.

en: When creating a TOC from links in the input document, allow duplicate entries, i.e. allow more than one entry with the same text, provided that they point to a different location.
sk: Povoliť duplicitné položky pri vytváraní obsahu z odkazov vo vstupnom dokumente. Tzn. povoliť viac položiek s rovnakým názvom za predpokladu, že odkazujú na rozdielne miesta.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
sk: Nastavenie spôsobu označenia detekovaných kapitol. Hodnota "pagebreak" vloží pred kapitoly zlom stránky. Hodnota "rule" vloží pred kapitoly riadok.  Hodnota "none" zakáže označovanie kapitol a hodnota "both" bude označovať kapitoly zlomami stránky aj riadkami.

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
sk: Nastaviť cestu k štýlom CSS alebo surovému CSS. Tento CSS bude pripojený k štýlom zo zdrojového súboru, takže je ho možné použiť na potlačenie týchto pravidiel.

en: A comma separated list of CSS properties that will be removed from all CSS style rules. This is useful if the presence of some style information prevents it from being overridden on your device. For example: font-family,color,margin-left,margin-right
sk: Zoznam CSS vlastností, ktoré budú odstránené zo všetkých pravidiel CSS. Je to užitočné ak nejaká informácia v štýloch zabraňuje jej predefinovaniu v zariadení. Napr.: font-family,color,margin-left,margin-right

en: Some documents specify page margins by specifying a left and right margin on each individual paragraph. calibre will try to detect and remove these margins. Sometimes, this can cause the removal of margins that should not have been removed. In this case you can disable the removal.
sk: Niektoré dokumenty špecifikujú okraje stránok určením pravého a ľavého okraja v každom odstavci samostatne. Calibre sa pokúsi takéto okraje nájsť a odstrániť. Niekedy to môže spôsobiť odstránenie aj tých okrajov, ktoré nemali byť odstránené. V takom prípade môžete odstraňovanie okrajov vypnúť.

en: Change text justification. A value of "left" converts all justified text in the source to left aligned (i.e. unjustified) text. A value of "justify" converts all unjustified text to justified. A value of "original" (the default) does not change justification in the source file. Note that only some output formats support justification.
sk: Zmena zarovnania textu. Hodnota "left" zmení všetok zarovnaný text v zdroji doľava (t.j. nezarovnaný) text. Hodnota "justify", zmení všetok nezarovnaný text na zarovnaný do bloku. Hodnota "original" (predvolená) zarovnanie v zdrojovom súbore nezmení. Všimnite si, že len niektoré výstupné formáty podporujú zarovnanie.

en: Remove spacing between paragraphs. Also sets an indent on paragraphs of 1.5em. Spacing removal will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
sk: Odstrániť medzery medzi odsekmi. Tiež stanovuje zarážky odsekov 1.5em. Odstránenie medzier nebude fungovať, ak zdrojový súbor nepoužíva odseky (<p> alebo <div> tagy).

en: When calibre removes blank lines between paragraphs, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent (in em). If you set this value negative, then the indent specified in the input document is used, that is, calibre does not change the indentation.
sk: Ak Calibre odstráni prázdne riadky medzi odstavcami, automaticky, pre ľahšie odlíšenie, text odsadí. Táto voľba určuje širku odsadenia (v jednotkách em). Pri nastavení zápornej hodnoty sa použije hodnota odsadenia uvedená vo vstupnom dokumente - Calibre odsadenie nezmení.

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
sk: Obálka nájdená v zdrojovom súbore má prednosť pred zvolenou obálkou.

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
sk: Vložiť prázdny riadok medzi odseky. Nebude fungovať, ak zdrojový súbor nepoužíva odseky (<p> alebo <div> tagy).

en: Set the height of the inserted blank lines (in em). The height of the lines between paragraphs will be twice the value set here.
sk: Nastaví výšku vložených prázdnych riadkov (v jednotkách em). Výška riadkov medzi odstavcami bude dvojnásobkom tejto hodnoty.

en: Convert fancy quotes, dashes and ellipsis to their plain equivalents.
sk: Skonvertovať ozdobné úvodzovky, pomlčky a trojbodky na ich obyčajné ekvivalenty.

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
sk: Čítanie metadát z špecifikovaného OPF sôboru. Prečítané metadáta z tohto súboru prepíšu metadata v zdrojovom súbore.

en: Preserve ligatures present in the input document. A ligature is a special rendering of a pair of characters like ff, fi, fl et cetera. Most readers do not have support for ligatures in their default fonts, so they are unlikely to render correctly. By default, calibre will turn a ligature into the corresponding pair of normal characters. This option will preserve them instead.
sk: Zachovaj ligatúry prítomné vo vstupnom dokumente. Ligatúra je zvláštne vykreslenie dvojice znakov ako ff, fi, fl atď. Väčšina čítačiek nemá podporu pre ligatúry v štandardných písmach, a tak ich asi nezobrazia správne. Štandardne, calibre zmení ligatúru na príslušnú dvojicu obyčajných znakov. Táto voľba ich zachová.

en: Set the title.
sk: Nastaviť názov

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
sk: Nastaviť autorov. Viac autorov by malo byť oddelené znakmi.

en: The version of the title to be used for sorting.
sk: Verzia názvu použitá pre triedenie.

en: String to be used when sorting by author.
sk: Reťazec, ktorý bude použitý pri triedení podľa autora.

en: Set the cover to the specified file or URL
sk: Nastavenie obálky ako špecifického URL sôboru

en: Set the e-book description.
sk: Nastaviť popis e-knihy.

en: Set the e-book publisher.
sk: Nastaviť vydavateľa e-knihy.

en: Set the series this e-book belongs to.
sk: Nastaviť sériu, do ktorej táto e-kniha patrí.

en: Set the index of the book in this series.
sk: Zadajte poradové číslo knihy v rámci tejto série.

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
sk: Ohodnotiť. Možno vložiť číslo medzi 1 a 5

en: Set the ISBN of the book.
sk: Vložiť ISBN knihy

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
sk: Zadajte značky pre knihy. Mali by byť oddelené čiarkami.

en: Set the book producer.
sk: Zadajte výrobcu knihy

en: Set the language.
sk: Nastaviť jazyk.

en: Set the book timestamp (no longer used anywhere)
sk: Nastav časový údaj (už to viac nie je nikde použité)

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
sk: Povoliť heuristické zpracovanie. Aby bolo umožnené akékoľvek heuristické spracovanie, musí byť táto voľba povolená.

en: Detect unformatted chapter headings and sub headings. Change them to h2 and h3 tags.  This setting will not create a TOC, but can be used in conjunction with structure detection to create one.
sk: Detekovať neformátované hlavičky a podhlavičky kapitol. Zmeniť ich na značky h2 a h3. Toto nastavenie nevytvorí Obsah, ale spolu s detekciou štruktúry môže byť použité na jeho vytvorenie.

en: Look for common words and patterns that denote italics and italicize them.
sk: Hľadať zvyčajné slová a vzorce, ktoré označují kurzívou a previesť ich na kurzívu.

en: Turn indentation created from multiple non-breaking space entities into CSS indents.
sk: Preklopiť odsadenie z viacerých nedeliteľných medzier do CSS.

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.4, just below the median line length.  If only a few lines in the document require unwrapping this value should be reduced
sk: Mierka používaná na určenie dĺžky, od ktorej sa riadok nemá zalomiť. Platné hodnoty sú desatinné čísla medzi 0 a 1. Štandard je 0,4; tesne pod strednou dĺžkou riadka. Ak iba niekoľko riadkov v dokumente nevyžadujú zalomenie, mala by sa táto hodnota znížiť.

en: Unwrap lines using punctuation and other formatting clues.
sk: Nezalamovať riadky používajúce interpunkciu a ďalšie formátovacie stopy.

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
sk: Odstrániť prázdne odstavce z dokumentu ak sa nachádzajú medzi každým ďalším odstavcom

en: Replace scene breaks with the specified text. By default, the text from the input document is used.
sk: Nahradiť zalomenie scény zadaným textom. V pôvodnom stave je použitý text zo vstupného súboru.

en: Analyze hyphenated words throughout the document.  The document itself is used as a dictionary to determine whether hyphens should be retained or removed.
sk: Analyzovať delenie slov v celom dokumente. Dokument samotný sa použije ako slovník na určenie, či majú byť rozdelenia ponechané, alebo odstránené.

en: Looks for occurrences of sequential <h1> or <h2> tags. The tags are renumbered to prevent splitting in the middle of chapter headings.
sk: Hľadá výskyty značiek <h1> alebo <h2> nasledujúcich po sebe. Značky sa prečíslujú, čím sa zabráni rozdeleniu uprostred hlavičiek kapitol.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr1-replace.
sk: Hľadaný reťazec (regulárny výraz), ktorý sa má nahradiť pomocou sr1-replace.

en: Replacement to replace the text found with sr1-search.
sk: Náhrada za text nájdený pomocou sr1-search.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr2-replace.
sk: Hľadaný reťazec (regulárny výraz), ktorý má byť nahradený pomocou sr2-replace.

en: Replacement to replace the text found with sr2-search.
sk: Náhrada za text nájdený pomocou sr2-search.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr3-replace.
sk: Hľadaný reťazec (regulárny výraz), ktorý má byť nahradený pomocou sr3-replace.

en: Replacement to replace the text found with sr3-search.
sk: Náhrada za text nájdený pomocou sr3-search.

en: Could not find an e-book inside the archive
sk: V archíve nebola nájdená žiadna elektronická kniha

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
sk: Poradové číslo knihy v sérii a hodnotenie musía byť čísla. Ignorujem.

en: Failed to parse date/time
sk: Nepodarilo sa zistiť dátum/čas.

en: Converting input to HTML...
sk: Konverzia vstupu do HTML...

en: Running %s plugin
sk: Spúšťam modul %s

en: Template error
sk: Chyba šablóny

en: The Cross
sk: Kríž

en: Ornamental
sk: Ornamentálne

en: Change the value to
sk: Zmeniť hodnotu na

en: Multiply the value by
sk: Vynásobiť hodnotu číslom

en: Divide the value by
sk: Vydeliť hodnotu číslom

en: Add to the value
sk: Pripočítať k hodnote

en: Subtract from the value
sk: Odpočítať od hodnoty

en: is
sk: je

en: is not
sk: nie je

en: matches pattern
sk: vyhovuje vzoru

en: does not match pattern
sk: nevyhovuje vzoru

en: is less than
sk: je menej ako

en: is greater than
sk: je viac ako

en: Unknown keys
sk: Neznáme kľúče

en: Missing keys
sk: Chýbajúce kľúče

en: %s is not a valid length or number
sk: %s nie je platná dĺžka alebo číslo

en: You must specify a number
sk: Musíte zadať číslo

en: No data
sk: Žiadne dáta

en: %s is not a number
sk: %s nie je číslo

en: Invalid number
sk: Neplatné číslo

en: Notes
sk: Poznámky

en: Table of Contents
sk: Obsah

en: Cover
sk: Obálka

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
sk: Prejde všetky odkazy v HTML súbore a vytvorí ZIP archív obsahujúci všetky súbory na ktoré odkazy smerujú. Tento modul je spustený zakaždým keď je do knižnice pridaný HTML súbor.

en: Character encoding for the input HTML files. Common choices include: cp1252, cp1251, latin1 and utf-8.
sk: Kódovanie znakov vstupných HTML súborov. Obvyklé možnosti zahŕňajú: cp1252, cp1251, latin1 a utf-8.

en: Add linked files in breadth first order
sk: Poradie pridávaných súborov z odkazov primárne do šírky

en: Normally, when following links in HTML files calibre does it depth first, i.e. if file A links to B and  C, but B links to D, the files are added in the order A, B, D, C.  With this option, they will instead be added as A, B, C, D
sk: Štandardne pri prechádzaní odkazov v HTML súboroch postupuje Calibre najprv do hĺbky. Tzn. ak súbor A odkazuje na B a C, ale súbor B odkazuje na D, budú súbory pridané v poradí A, B, D, C. S touto voľbou budú namiesto toho pridané v poradí A, B, C, D

en: 	Book Designer file detected.
sk: 	Bol rozoznaný súbor z programu Book Designer.

en: 	Parsing HTML...
sk: 	Spracúvam HTML...

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
sk: 	Bol rozoznaný súbor z vydavateľstva BAEN. Reštartujem spracovanie...

en: Written preprocessed HTML to
sk: Predspracovaný HTML súbor bol zapísaný do

en: Processing %s
sk: Spracúvam %s

en: 	Converting to BBeB...
sk: 	Prevádzam do BBeB...

en: Could not parse file: %s
sk: Spracovanie súboru zlyhalo: %s

en: %s is an empty file
sk: %s je prázdny súbor

en: Failed to parse link %(tag)s %(children)s
sk: Zluhalo spracovanie odkazu %(tag)s %(children)s

en: Unable to process image %(path)s. Error: %(err)s
sk: Nemôžem spracovať obrázok %(path)s. Chyba: %(err)s

en: Unable to process interlaced PNG %s
sk: Zlyhalo spracovanie prekladaného PNG obrázku %s

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
sk: Chyba pri spracovaní tabuľky: %s. Ignorujem blok tabuľky.

en: Bad table:
    %s
sk: Nesprávna definícia tabuľky:
    %s

en: Table has cell that is too large
sk: Tabuľka obsahuje bunku, ktorá je príliš veľká

en: Could not read cover image: %s
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok obálky: %s

en: Cannot read from: %s
sk: Nemôžem čítať z: %s

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
sk: %prog [možnosti] kniha.lrf
    Prevod LRF súboru do LRS (XML s UTF-8 kódovaním)

en: Output LRS file
sk: Výstupný LRS súbor

en: Do not save embedded image and font files to disk
sk: Neukladať pripojené obrazové súbory a súbory písiem na disk

en: Parsing LRF...
sk: Spracúvam LRF...

en: Creating XML...
sk: Vytváram XML...

en: LRS written to
sk: LRS zapísané do

en: Could not read from thumbnail file:
sk: Nepodarilo sa načítať náhľad:

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
sk: %prog [možnosti] súbor.lrs
    Spracuje LRS súbor do súboru LRF.

en: Path to output file
sk: Cesta k výstupnému súboru

en: Verbose processing
sk: Zvýšiť množstvo vypisovaných informácií

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
sk: Previesť LRS na LRS, užitočné pri hľadaní chýb v programe.

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
sk: Neplatný LRF súbor. Nepodarilo sa prepísať metadáta.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
sk: %prog [možnosti] kniha.lrf
    
    
    Zobrazí/upraví metadáta v LRF súbore.

en: Set the book title
sk: Názov knihy

en: Set sort key for the title
sk: Názov knihy v tvare vhodnom pre triedenie

en: Set the author
sk: Meno autora

en: Set sort key for the author
sk: Meno autora v tvare vhodnom pre triedenie (priezvisko, meno)

en: The category this book belongs to. E.g.: History
sk: Kategória, do ktorej táto kniha patrí. Napr.: Dejiny

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
sk: Cesta k obrazovému súboru, ktorý bude použitý ako náhľad

en: Extract thumbnail from LRF file
sk: Prevziať náhľad z LRF súboru

en: Set the publisher
sk: Nastaviť vydavateľa

en: Set the book classification
sk: Zaradenie knihy

en: Set the book creator
sk: Tvorca knihy

en: Set the book producer
sk: Producent knihy

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
sk: Prevziať obálku z LRF súboru. Majte na pamäti, že formát LRF nemá pevne definovanú obálku, takže na jej nájdenie bude použitá heuristická metóda.

en: Set book ID
sk: Identifikačný kód knihy

en: No
sk: Nie

en: Author(s)
sk: Autor(i)

en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: Producer
sk: Producent

en: Comments
sk: Poznámky

en: Tags
sk: Značky

en: Series | Series
sk[0]: Séria
sk[1]: Série
sk[2]: Sérií
sk[3]: Sérií

en: Languages
sk: Jazyky

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Published
sk: Publikované

en: Rights
sk: Práva

en: Value: unknown field
sk: Hodnota: neznáme pole

en: Click to see books with {0}: {1}
sk: Kliknite pre zobrazenie kníh s {0}: {1}

en: Click to open
sk: Kliknite na otvorenie

en: Ids
sk: Id

en: Search calibre for books with the language: {}
sk: Vyhľadať v Calibre knihy v jazyku: {}

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
sk: Nastaviť autorov. Viac autorov by mali byť oddelené & znakom. Mená autorov by mali byť v poradí Meno Priezvisko.

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
sk: Verzia názvu vhodná pre triedenie. Ak nie je zadaná a názov je, bude z neho automaticky odvodená.

en: String to be used when sorting by author. If unspecified, and the author(s) are specified, it will be auto-generated from the author(s).
sk: Reťazec, ktorý bude použitý pri triedení podľa autora. Ak je nešpecifikovaný, a autor (i) sú uvedení, bude auto-generovaný z autora (ov).

en: Set the cover to the specified file.
sk: Nastavte obal na špecifikovaný súbor.

en: Set the book category.
sk: Nastaviť kategóriu knihy.

en: Set the identifiers for the book, can be specified multiple times. For example: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345 To remove an identifier, specify no value, --identifier isbn: Note that for EPUB files, an identifier marked as the package identifier cannot be removed.
sk: Nastaviť identifikátory pre knihu, môže byt zadané viackrát. Napríklad: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345. Pre odobranie identifikátoru zadajte prázdnu hodnotu, --identifier isbn:. Pamätajte, že identifikátor označený ako identifikátor balíčku nemôže byt v prípade  súboru EPUB odobraný.

en: Set the published date.
sk: Nastaviť dátum publikovania

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
sk: Špecifikácia mena OPF súboru. Metadáta budú zapísané do OPF súboru.

en: Set the BookID in LRF files
sk: Nastavenie BookID v LRF súbore

en: No file specified
sk: Nie je špecifikovaný žiadny súbor

en: Changed metadata
sk: Zmenené metadata

en: OPF created in
sk: OPF vytvorený v

en: Cover saved to
sk: Obálka uložená do

en: No cover found
sk: Nenájdený žiadny obal

en: Downloads metadata and covers from Amazon
sk: Stiahne metadáta a obálky z Amazon-u

en: France
sk: Francúzsko

en: Germany
sk: Nemecko

en: UK
sk: Veľká Británia

en: Australia
sk: Austrália

en: Italy
sk: Taliansko

en: Japan
sk: Japonsko

en: Spain
sk: Španielsko

en: Brazil
sk: Brazília

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: China
sk: Čína

en: Canada
sk: Kanada

en: Choose server automatically
sk: Vybrať server automaticky

en: Amazon servers
sk: Servery Amazon

en: Metadata from Amazon will be fetched using this country's Amazon website.
sk: Metadáta z Amazonu budú stiahnuté z jej verzie pre súto krajinu.

en: Amazon timed out. Try again later.
sk: Čas pre Amazon vypršal. Skúste neskôr.

en: Metadata source
sk: Zdroj metadat

en: Maximum number of covers to get
sk: Maximálny počet obálok, ktoré sa majú získať

en: Book title
sk: Názov knihy

en: Book author(s)
sk: Autor(i) knihy

en: Book ISBN
sk: Kniha ISBN

en: Downloads metadata and covers from Google Books
sk: Stiahnuť metadáta a obálky z Google Books

en: Cover size
sk: Veľkosť obálky

en: Search for covers larger than the specified size
sk: Hľadať obaly väčšie ako zadaná veľkosť

en: Any size
sk: Akákoľvek veľkosť

en: Large
sk: Veľké

en: Larger than %s
sk: Väčšia než %s

en: Downloads covers from The Open Library
sk: Stiahnuť obal knihy z The Open Library

en: Sample Book
sk: Vzorová kniha

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
sk: Toto je Amazon Topaz kniha. Nemôže byť spracovaná.

en: This is not a MOBI file. It is a Topaz file.
sk: Toto nie je súbor MOBI. Je to súbor Topaz.

en: This is not a MOBI file.
sk: Toto nie je súbor MOBI.

en: This file is locked with DRM. It cannot be tweaked.
sk: Súbor je chránený DRM. Nemôže byť upravovaný.

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only tweak MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not tweakable.
sk: Súbor MOBI neobsahuje formát knihy KF8. KF8 je nový formát od Amazonu. calibre môže upravovať iba MOBI súbory, ktoré obsahujú knihy KF8. Staršie súbory MOBI bez KF8 sa nedajú upravovať.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. Tweaking it will remove the Mobi6 data, which means the file will not be usable on older Kindles. Are you sure?
sk: Súbor MOBI obsahuje KF8 aj staršie Mobi6 dáta. Úprava odstráni Mobi6 dáta, čo spôsobí, že súbor nebude použiteľný na starších zariadeniach Kindle. Ste si istý?

en: No details available
sk: Podrobnosti nie sú k dispozícii

en: Title page
sk: Titulná strana

en: Index
sk: Register

en: Glossary
sk: Slovník

en: Acknowledgements
sk: Poďakovania

en: Bibliography
sk: Zoznam použitej literatúry

en: Colophon
sk: Tiráž

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: Dedication
sk: Venovanie

en: Epigraph
sk: Doslov

en: Foreword
sk: Predslov

en: List of illustrations
sk: Zoznam ilustrácií

en: List of tables
sk: Zoznam tabuliek

en: Preface
sk: Predhovor

en: Main text
sk: Hlavný text

en: %s format books are not supported
sk: Elektronické knihy vo formáte %s nie sú podporované

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Not a valid font: %s
sk: Neplatné písmo: %s

en: Convert image to RGB automatically
sk: Konvertovať obrázok do RGB automaticky

en: Image is in the CMYK colorspace
sk: Obrázok je v farebnom priestore CMYK

en: This link is empty. This is almost always a mistake. Either fill in the link destination or remove the link tag.
sk: Tento odkaz je prázdny. To je takmer vždy chyba. Buď zadajte cieľ odkazu, alebo zmažte tag odkazu.

en: Remove %s from the book
sk: Odstrániť %s z knihy

en: Add %s to the manifest
sk: Pridať %s do manifestu

en: This file stores the bookmarks and last opened information from the calibre E-book viewer. You can remove it if you do not need that information, or don't want to share it with other people you send this book to.
sk: Tento súbor ukladá záložky a informácie o poslednom otvorení zo Zobrazovača E-knih Calibre. Môžete ho odobrať, pokiaľ tieto informácie nepotrebujete, alebo ich nechcete zdielať s inými ľuďmi, ktorým posielate túto knihu.

en: Remove this file
sk: Odstrániť tento súbor

en: The bookmarks file used by the calibre E-book viewer is present
sk: Je prítomný súbor záložiek používaný Zobrazovačom E-knih Calibre

en: Change the file extension to .xhtml
sk: Zmeniť príponu súboru na .xhtml

en: The link is empty
sk: Odkaz je prázdny

en: Duplicate item in {0}: {1}
sk: Duplicitná položka v {0}: {1}

en: There is more than one cover defined
sk: Je definovaných viac ako jeden obal

en: Auto-generate a unique identifier
sk: Automaticky vygenerovať jedinečný identifikátor

en: The OPF does not have a version
sk: OPF nemá verziu

en: This file is empty, it contains nothing, you should probably remove it.
sk: Tento súbor je prázdny, nič neobsahuje, asi by ste ho mali odstrániť.

en: The file %s is empty
sk: Súbor %s je prázdny

en: Filename contains unsafe characters
sk: Názov súboru obsahuje nebezpečné znaky

en: Rename the file {0} to {1}
sk: Premenovať súbor {0} na {1}

en: File too large
sk: Súbor je príliš veľký

en: Invalid entity: %s
sk: Neplatná entita: %s

en: Change this file's encoding to UTF-8
sk: Zmeniť kódovanie tohto súboru na UTF-8

en: Duplicate id: %s
sk: Duplicitné id: %s

en: Invalid id: %s
sk: Neplatné id: %s

en: Cover inserted
sk: Obal vložený

en: Cover updated
sk: Obal aktualizovný

en: {0} compressed from {1} to {2} bytes [{3:.1%} reduction]
sk: {0} komprimované z {1} na {2} bajtov [{3:.1%} redukcia]

en: {0} could not be further compressed
sk: {0} sa už nedá viac komprimovať

en: Failed to process {0} with error:
sk: Nepodari sa spracovať {0} s chybou:

en: Images are already fully optimized
sk: Obrázky už sú plne optimalizované

en:  or
sk:  alebo

en: <p>Subsetting fonts means reducing an embedded font to contain
    only the characters used from that font in the book. This
    greatly reduces the size of the font files (halving the font
    file sizes is common).</p>
    
    <p>For example, if the book uses a specific font for headers,
    then subsetting will reduce that font to contain only the
    characters present in the actual headers in the book. Or if the
    book embeds the bold and italic versions of a font, but bold
    and italic text is relatively rare, or absent altogether, then
    the bold and italic fonts can either be reduced to only a few
    characters or completely removed.</p>
    
    <p>The only downside to subsetting fonts is that if, at a later
    date you decide to add more text to your books, the newly added
    text might not be covered by the subset font.</p>
sk: Podmnožina písma znamená zredukovanie vloženého písma
    iba na znaky z tohto písma použité v knihe. 
    Toto výrazne znižuje veľkosť súborov písma (polovičné písmo
    veľkosť súborov je bežná).</p>
    
    <p>Ak napríklad kniha používa konkrétne písmo pre hlavičky,
    potom podsúbor zredukuje písmo, ktoré bude obsahovať len
    znaky prítomné v aktuálnych hlavičkách knihy. Alebo ak
    kniha obsahuje tučné a kurzíva verzie písma, ale tučné
    a text kurzívou sú relatívne vzácne, alebo úplne chýba
    potom tučné a kurzívne písma môžu byť zredukované iba na pár
    znakov alebo úplne odstránené.</p>
    
    <p>Jedinou nevýhodou pre podsúbor písma je, že ak sa neskôr
    rozhodnete pridať ďalší text do vašich kníh, novo pridaný 
    text nemusí byť pokrytý podmnožinou písma.</p>

en: Updating metadata
sk: Aktualizujú sa metaúdaje

en: Metadata updated
sk: Metaúdaje boli aktualizované

en: Setting cover
sk: Nastavuje sa obálka

en: Unknown extra arguments
sk: Neznáme argumenty navyše

en: No file named %s exists
sk: Žiadny súbor s názvom %s neexistuje

en: No HTML file named %s exists
sk: Žiadny HTML súbor s názvom %s neexistuje

en: (Untitled)
sk: (Bez názvu)

en: No upgrade needed
sk: Aktualizácia nie je potrebná

en: Updated EPUB from version 2 to 3
sk: EPUB aktualizovaný z verzie 2 na 3

en: HTML TOC generation options.
sk: Voľby generovania HTML obsahu

en: {1} of <em>{0}</em>
sk: {1} z <em>{0}</em>

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Date
sk: Dátum

en: Could not find reasonable point at which to split: %(path)s Sub-tree size: %(size)d KB
sk: Nedokážem nájsť primerané miesto rozdelenia: %(path)s Veľkosť pod-stromu: %(size)d KB

en: OPF/NCX/etc. generation options.
sk: OPF/NCX/etc. generácie možností.

en: OPF version to generate. Default is %default.
sk: Verzia generovaného OPF. Štandardne je %default.

en: Generate an Adobe "page-map" file if pagination information is available.
sk: Ak sú informácie o stránkovaní k dispozícii, vytvoriť súbor Adobe "page-map".

en: Sidebar
sk: Bočný panel

en: Rendered {0} of {1} pages
sk: Vykreslených {0} z {1} strán

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
sk: Nepodarilo sa nájsť pdftohtml, uistite sa či je cesta k nemu v systémovej premennej PATH

en: Table of Contents:
sk: Obsah:

en: Send file to storage card instead of main memory by default
sk: Ukladať súbory na pamäťovú kartu, nie do hlavnej pamäte zariadenia

en: Confirm before deleting
sk: Vyžadovať potvrdenie pred zmazaním

en: Main window geometry
sk: Usporiadanie hlavného okna

en: Notify when a new version is available
sk: Upozorniť ak je k dispozícii nová verzia

en: Use Roman numerals for series number
sk: Číslovanie kníh v sérii Rímskymi číslicami

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
sk: Triediť zoznam značiek podľa názvu, popularity, alebo hodnotenia

en: Match tags by any or all.
sk: Zhoda niektorých, alebo všetkých značiek

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
sk: Počet obálok, ktoré sa majú zobraziť v režime prezerania obálok

en: Defaults for conversion to LRF
sk: Štandardné nastavenie prevodu do formátu LRF

en: Options for the LRF e-book viewer
sk: Voľby pre zobrazovač e-knih LRF

en: Formats that are viewed using the internal viewer
sk: Formáty zobrazené pomocou interného zobrazovača

en: Columns to be displayed in the book list
sk: Počet stĺpcov v zozname kníh

en: Oldest news kept in database
sk: Najstaršie správy ponechané v databáze

en: Show system tray icon
sk: Zobraziť ikonu v systémovej lište

en: Upload downloaded news to device
sk: Odoslať prevzaté správy do zariadenia

en: Delete news books from library after uploading to device
sk: Odstrániť knihy správ po nahratí do zariadenia

en: Show the cover flow in a separate window instead of in the main calibre window
sk: Zobraziť galériu obálok v oddelenom okne namiesto hlavného okna calibre

en: Disable notifications from the system tray icon
sk: Vypnúť upozornenia zobrazované ikonou v systémovej lište

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
sk: Pri hľadaní zobraz všetky knihy so zvýraznenými výsledkami namiesto zobrazenia samotných výsledkov. Na ďalší výsledok sa presuniete klávesou N, alebo F3.

en: Maximum number of simultaneous conversion/news download jobs. This number is twice the actual value for historical reasons.
sk: Maximálny počet súbežných úloh konverzie/sťahovania správ. Táto hodnota je z historických dôvodov dvojnásobkom skutočnej.

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
sk: Stiahnuť sociálne metadáta (značky/hodnotenia/atď.)

en: Overwrite author and title with new metadata
sk: Prepísať autora a názov novými metadátami

en: Automatically download the cover, if available
sk: Automaticky stiahnuť obálku, ak je dostupná

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
sk: Obmedziť maximum súbežných úloh na počet CPU

en: Disable UI animations
sk: Vypnúť animácie UI

en: WARNING:
sk: UPOZORNENIE:

en: ERROR:
sk: CHYBA:

en: Show this confirmation again
sk: Zobraziť toto potvrdenie znovu

en: Restart needed
sk: Je potrebný reštart

en: &Restart calibre now
sk: &Reštartovať calibre teraz

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Windows XP not supported
sk: Windows XP nie je podporovaný

en: Books
sk: Knihy

en: EPUB books
sk: EPUB knihy

en: Kindle books
sk: Kindle knihy

en: PDF books
sk: PDF knihy

en: HTML books
sk: HTML knihy

en: LIT books
sk: LIT knihy

en: Text books
sk: TXT knihy

en: Comics
sk: Komiksy

en: Archives
sk: Archívy

en: Wordprocessor files
sk: Súbory textového procesora

en: Add books
sk: Pridať knihy

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
sk: Pridať knihy do knižnice/zariadenia zo súborov v tomto počítači

en: Add books from a single folder
sk: Pridať knihy z jedného priečinku

en: Add from folders and sub-folders
sk: Pridať z priečinkov a podpriečinkov

en: Add multiple books from archive (ZIP/RAR)
sk: Pridať viacero kníh z archívu (ZIP/RAR)

en: Add empty book (Book entry with no formats)
sk: Pridať prázdnu knihu. (Záznam o knihe bez formátov)

en: Add from ISBN
sk: Pridať z ISBN

en: Add files to selected book records
sk: Pridať súbory k vybraným záznamom kníh

en: Add an empty file to selected book records
sk: Pridať prázdny súbor k vybraným záznamom kníh

en: Control the adding of books
sk: Skontroluj pridávanie kníh.

en: No books selected
sk: Nie sú označené žiadne knihy

en: Cannot add files as no books are selected
sk: Nemôžem pridať súbory, lebo nie sú vybrané knihy

en: No files in clipboard
sk: Žiadne súbory v schránke

en: No files have been copied to the clipboard
sk: Do schránky neboli skopírované žiadne súbory

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Are you sure you want to set the same cover for all %d books?
sk: Ste si istý/á, že chcete nastaviť rovnaký obal pre všetkých%d kníh?

en: Select book files
sk: Vybrať súbor knihy

en: Are you sure you want to add the same files to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
sk: Ste si istý, že chcete pridať tie isté súbory do všetkých %d kníh? Ak už kniha taký formát obsahuje, bude nahradený.

en: Choose format of empty file
sk: Vyberte formát prázdneho súboru

en: Type of archive
sk: Typ archívu

en: Select root folder
sk: Vyberte koreňový priečinok

en: Cannot add
sk: Namôžem pridať

en: Adding
sk: Pridávanie

en: Creating book records from ISBNs
sk: Vytváranie záznamov o knihách z ISBN

en: Add as new book | Add as new books
sk[0]: Pridať ako novú knihu
sk[1]: Pridať ako novú knihu
sk[2]: Pridať ako novú knihu
sk[3]: Pridať ako nové knihy

en: Uploading books to device.
sk: Odosielam knihy do zariadenia.

en: Supported books
sk: Podporované knihy

en: Select books
sk: Vybrať knihy

en: The following duplicate book was found. | The following {} duplicate books were found.
sk[0]: Bola nájdená nasledujúca duplicitná kniha.
sk[1]: Boli nájdené nasledujúce {} duplicitné knihy.
sk[2]: Boli nájdených nasledujúcich {} duplicitných kníh.
sk[3]: Boli nájdené nasledujúce {} duplicitné knihy.

en: Merged some books
sk: Niektoré knihy zlúčené

en: Incoming book formats were processed and merged into your calibre database according to your auto-merge settings. Click "Show details" to see the list of merged books.
sk: Prichádzajúce formáty kníh boli spracované a zlúčené do vašej databázy Calibre podľa vašich nastavení automatického zlúčenia. Kliknutím na "Zobraziť podrobnosti" zobrazíte zoznam zlúčených kníh.

en: Add to library
sk: Pridať do knižnice

en: No book selected
sk: Nie je označená žiadna kniha

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
sk: Nasledujúce knihy sú len virtuálne a nemôžu byť pridané do knižnice Calibre:

en: No book files found
sk: Neboli nájdené žiadne súbory kníh

en: Downloading books
sk: Sťahujem knihy

en: Downloading books from device
sk: Sťahujem knihy zo zariadenia

en: Could not download files from the device
sk: Nemôžem stiahnuť súbory zo zariadenia

en: Could not download some files from the device
sk: Nemôžem stiahnuť niektoré súbory zo zariadenia

en: Could not download files
sk: Nemôžem stiahnuť súbory

en: Add books to library
sk: Pridať knihy do knižnice

en: Add books to your calibre library from the connected device
sk: Pridať knihy do Vašej knižnice Calibre z pripojeného zariadenia

en: Merging user annotations into database
sk: Zlučovanie užívateľských komentárov do databázy

en: Fetch annotations (experimental)
sk: Preniesť poznámky (experimentálne)

en: Not supported
sk: Nepodporované

en: Fetching annotations is not supported for this device
sk: Získanie komentárov nie je pre toto zariadenie podporované

en: Use library only
sk: Používať len knižnicu

en: User annotations generated from main library only
sk: Užívateľské komentáre generované len z hlavnej knižnice

en: No books selected to fetch annotations from
sk: Na prenesenie poznámok neboli vybrané knihy

en: Some errors
sk: Nejaké chyby

en: Create catalog
sk: Vytvoriť katalóg

en: No books selected for catalog generation
sk: Neboli vybraté žiadne knihy pre vytvorenie katalógu

en: Generating %s catalog...
sk: Vytváranie %s katalógu...

en: Catalog generation complete, with warnings.
sk: Tvorba katalógu ukončená, s varovaním.

en: Catalog generated.
sk: Katalóg bol vytvorený.

en: Select destination for %(title)s.%(fmt)s
sk: Vyberte umiestnenie pre %(title)s.%(fmt)s

en: Permission denied
sk: Prístup zamietnutý

en: Could not open %s. Is it being used by another program?
sk: Nemôžem otvoriť %s. Nepoužíva sa iným programom?

en: No library found
sk: Nebola nájdená knižnica

en: No existing calibre library was found at %s. If the library was moved, select its new location below. Otherwise calibre will forget this library.
sk: Existujúca knižnica nebola v %s nájdená. Ak bola knižnica presunutá, vyberte jej umiestnenie nižšie. V opačnom prípade na túto knižnicu Calibre zabudne.

en: New location of this library:
sk: Nové umiestnenie tejto knižnice:

en: Library moved
sk: Knižnica bola presunutá

en: Forget library
sk: Zabudnúť na knižnicu

en: New library location
sk: Nové umiestnenie knižnice

en: No existing calibre library found at %s
sk: V %s nebola nájdená žiadna knižnica Calibre

en: Queue &all books for backup
sk: Zaradiť &všetky knihy na zálohovanie

en: Backup status
sk: Stav zálohovania

en: none
sk: žiadne

en: Book metadata files remaining to be written: %s
sk: Súbory metadát zostávajúce zapísať: %s

en: Choose library
sk: Vyberte knižnicu

en: Choose calibre library to work with
sk: Vyberte si knižnicu Calibre, s ktorou chcete pracovať

en: Export/import all calibre data
sk: Exportovať/importovať všetky calibre dáta

en: Pick a random book
sk: Výber náhodnej knihy

en: Quick switch
sk: Rýchle prepnutie

en: Rename library
sk: Premenovať knižnicu

en: Remove library
sk: Odstrániť knižnicu

en: Library maintenance
sk: Údržba knižnice

en: Library metadata backup status
sk: Stav zálohovania metadát knižnice

en: Check library
sk: Kontrola knižnice

en: Restore database
sk: Obnoviť databázu

en: Switch to previous library
sk: Prepnúť na predchádzajúcu knižnicu

en: {0} [{1} book] | {0} [{1} books]
sk[0]: {0} [{1} kniha]
sk[1]: {0} [{1} knihy]
sk[2]: {0} [{1} kníh]
sk[3]: {0} [{1} kníh]

en: Switch to: %s
sk: Prepnúť na: %s

en: Rename: %s
sk: Premenovať: %s

en: Remove: %s
sk: Odstrániť: %s

en: Rename
sk: Premenovať

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
sk: Vyberte nový názov pre knižnicu <b>%s</b>.

en: Note that the actual library folder will be renamed.
sk: Uvedomte si, ťe súčasný priečinok knižnice bude premenovaný.

en: Already exists
sk: Už existuje

en: The folder %s already exists. Delete it first.
sk: Priečinok %s už existuje. Najprv ho vymažte.

en: Too long
sk: Príliš dlhé

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Rename failed
sk: Premenovanie zlyhalo

en: Failed to rename the library at %s. The most common cause for this is if one of the files in the library is open in another program.
sk: Premenovanie knižnice v %s zlyhalo. Najčastejšie to býva tým, že niektorý zo súborov knižnice je otvorený iným programom.

en: Library removed
sk: Knižnica bola odstránená

en: The library %s has been removed from calibre. The files remain on your computer, if you want to delete them, you will have to do so manually.
sk: Knižnica %s bola z Calibre odstránená. Zúbory zostali na Vašom počítači. Ak ich chcete vymazať, musíte to urobiť ručne.

en: &Undo
sk: &Vrátiť späť

en: Backup metadata
sk: Zálohovať metadáta

en: Metadata will be backed up while calibre is running, at the rate of approximately 1 book every three seconds.
sk: Metadáta budú zálohované počas behu Calibre rýchlosťou asi 1 kniha za 3 sekundy.

en: Success
sk: Úspešné

en: Found no errors in your calibre library database. Do you want calibre to check if the files in your library match the information in the database?
sk: V databáze calibre knižnice sa nenašli žiadne chyby. Chcete aby calibre skontrolovalo či súbory vo vašej knižnici sedia s informáciami v databáze?

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Starting library scan, this may take a while
sk: Začínam prehľadávať knižnicu, môže to chvíľu trvať

en: No problems found
sk: Bez problémov

en: The files in your library match the information in the database.
sk: Súbory vo Vašej knižnici súhlasia s informáciami v databáze.

en: Not allowed
sk: Nedovolené

en: You cannot change libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
sk: Knižnice nemôžete meniť dokiaľ používate premennú prostredia CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: You cannot change libraries while jobs are running.
sk: Počas behu úloh nemôžte meniť knižnicu.

en: Convert books
sk: Konvertovať knihy

en: Convert books between different e-book formats
sk: Konvertovať knihy medzi rôznymi formátmi e-kníh

en: Convert individually
sk: Konvertovať individuálne

en: Bulk convert
sk: Konvertovať dávkovo

en: Create a catalog of the books in your calibre library
sk: Vytvoriť katalóg kníh vo Vašej knižnici Calibre

en: Cannot convert
sk: Nedokážem konvertovať

en: Book deleted
sk: Kniha zmazaná

en: The book you were trying to convert has been deleted from the calibre library.
sk: Kniha, ktorú sa pokúšate konvertovať bola zmazaná z calibre knižnice.

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
sk: Výstupný súbor je prázdny, konverzný proces pravdepodobne havaroval

en: Add to the %s library
sk: Pridať do knižnice %s

en: %(title)s by %(author)s
sk: %(title)s od %(author)s

en: &Sort libraries alphabetically
sk: &Zoradiť knižnice abecedne

en: Browse for library
sk: Hľadať knižnicu

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: Copy to the specified library
sk: Kopírovať do vybranej knižnice

en: &Move
sk: &Presunúť

en: Duplicate books
sk: Duplikovať knihy

en: {0} by {1}
sk: {0} od {1}

en: Select &all
sk: Vybrať &všetko

en: Select &none
sk: Nevybrať &nič

en: &Copy to clipboard
sk: &Kopírovať do schránky

en: Copy to library
sk: Kopírovať do knižnice

en: Copy selected books to the specified library
sk: Kopírovať vybrané knihy do určenej knižnice

en: Choose library...
sk: Vybrať knižnicu...

en: (delete after copy)
sk: (po kopírovaní vymazať)

en: Cannot copy
sk: Nemôžem kopírovať

en: No library
sk: Žiadna knižnica

en: No library found at %s
sk: V %s nebola nájdená žiadna knižnica

en: Copying to
sk: Kopíruje sa do

en: Moving to
sk: Presúva sa do

en: The copying process was interrupted. {} books were copied.
sk: Proces kopírovania bol prerušený. Bolo skopírovaných {} kníh.

en: Canceled
sk: Zrušené

en: Could not copy books:
sk: Nemôžem kopírovať knihy:

en: Moved the book to {loc}
sk: Kniha presunutá do {loc}

en: Moved {num} books to {loc}
sk: {num} kníh presunutých do {loc}

en: Copied the book to {loc}
sk: Kniha skopírovaná do {loc}

en: Auto merged
sk: Automatické spojenie

en: Failed to copy some books
sk: Niektoré knihy sa nepodarilo skopírovať

en: Failed to copy a book, see below for details | Failed to copy {} books, see below for details
sk[0]: Knihu sa nepodarilo sa skopírovať, detaily nižšie
sk[1]: Nepodarilo sa skopírovať {} knihy, detaily nižšie
sk[2]: Nepodarilo sa skopírovať {} kníh, detaily nižšie
sk[3]: Nepodarilo sa skpírovať {} kníh, detaily nižšie

en: Failed to copy books
sk: Kopírovanie kníh zlyhalo

en: You cannot use other libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
sk: Dokiaľ používate premennú prostredia CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH, nemôžete používať iné knižnice.

en: Deleting...
sk: Odstraňujem...

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Failed to delete
sk: Odstránenie zlyhalo

en: Delete books
sk: Zmazať knihy

en: Remove books
sk: Odstrániť knihy

en: Remove selected books
sk: Odstrániť vybrané knihy

en: Remove all formats from selected books, except...
sk: Odstrániť z vybraných kníh všetky formáty okrem...

en: Remove all formats from selected books
sk: Odstrániť z vybraných kníh všetky formáty

en: Remove covers from selected books
sk: Odstrániť z vybraných kníh obálky

en: Remove matching books from device
sk: Odstrániť zodpovedajúce knihy zo zariadenia

en: Cannot delete
sk: Nemôžem odstrániť

en: The %(fmt)s format will be <b>permanently deleted</b> from %(title)s. Are you sure?
sk: Formát %(fmt)s bude <b>natrvalo odstránený</b> z %(title)s. Ste si istý?

en: Choose formats to be deleted
sk: Vyberte formáty, ktoré chcete odstrániť

en: Choose formats <b>not</b> to be deleted.<p>Note that this will never remove all formats from a book.
sk: Vyberte formáty, ktoré sa <b>nemajú</b> odstrániť.<p>Uvedomte si, že toto nikdy nevymaže všetky formáty z kníh.

en: <b>All formats</b> for the selected books will be <b>deleted</b> from your library.<br>The book metadata will be kept. Are you sure?
sk: <b>Všetky formáty</b> vybranej knihy budú z Vašej knižnice <b>odstránené</b>.<br>Metadáta o knihe zostanú zachované. Ste si istý?

en: Cannot delete books
sk: Nemôžem odstrániť knihy

en: No device is connected
sk: Žiadne zariadenie nie je pripojené

en: Main memory
sk: Hlavná pamäť

en: No books to delete
sk: Žiadne knihy na zmazanie

en: None of the selected books are on the device
sk: Žiadna z vybraných kníh v zariadení nie je

en: Deleting books from device.
sk: Mažem knihy zo zariadenia.

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
sk: Niektoré z vybraných kníh sú na pripojenom zariadení. <b>Odkiaľ</b> chcete knihy odstrániť?

en: The selected book will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure? | The {} selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
sk[0]: Vybraná kniha bude <b>trvalo vymazaná</b> z vášho zariadenia. Ste si istý/á?
sk[1]: {} vybrané knihy budú <b>trvalo vymazané</b> z vášho zariadenia. Ste si istý/á?
sk[2]: {} vybraných kníh bude <b>trvalo vymazaných</b> z vášho zariadenia. Ste si istý/á?
sk[3]: {} vybraných kníh bude <b>trvalo vymazaných</b> z vášho zariadenia. Ste si istý/á?

en: Start wireless device connection
sk: Spustiť pripojenie bezdrôtového zariadenia

en: Stop wireless device connection
sk: Zastaviť pripojenie bezdrôtového zariadenia

en: Connect to folder
sk: Pripojiť k priečinku

en: Email to
sk: E-mailom pre

en: Email to and delete from library
sk: Odoslať e-mailom a odstrániť z knižnice

en: (delete from library)
sk: (odstrániť z knižnice)

en: Select recipients
sk: Vybrať príjemcov

en: Setup email based sharing of books
sk: Nastaviť zdieľanie kníh e-mailom

en: Send to device
sk: Odoslať do zar.

en: Connect/share
sk: Pripojiť/zdieľať

en: Stopping
sk: Zastavujem

en: Disable autostart
sk: Zakázať automatické spustenie

en: Do you want wireless device connections to be started automatically when calibre starts?
sk: Chcete, aby boli pripojenia bezdrôtového zariadenia automaticky spustené pri spustení Calibre?

en: Still looking for IP addresses
sk: Stále sa hľadajú IP adresy

en: Many IP addresses. See Start/Stop dialog.
sk: Veľa IP adries. Viď. dialóg Štart/Stop.

en: Manage collections
sk: Spravovať zbierky

en: Manage the collections on this device
sk: Spravovať zbierky v zariadení

en: Edit metadata
sk: Upraviť metadáta

en: Edit metadata individually
sk: Upraviť metadáta individuálne

en: Edit metadata in bulk
sk: Upraviť metadáta dávkovo

en: Download metadata and covers
sk: Stiahnuť metadáta a obálky

en: Merge into first selected book - delete others
sk: Zlúčiť do prvej vybratej knihy - ostatné odstrániť

en: Merge into first selected book - keep others
sk: Zlúčiť do prvej vybratej knihy - ostatné ponechať

en: Merge only formats into first selected book - delete others
sk: Zlúčiť len formáty do prvej vybratej knihy - ostatné zmazať

en: Copy metadata
sk: Kopírovať metadáta

en: Paste metadata
sk: Vložiť metadáta

en: Merge book records
sk: Zlúčiť záznamy o knihách

en: M
sk: S

en: Cannot download metadata
sk: Nemôžem stiahnuť metadáta

en: Failed to download metadata
sk: Stiahnutie metadát zlyhalo

en: Download failed
sk: Sťahovanie zlyhalo

en: Metadata download completed
sk: Sťahovanie metadát dokončené

en: Finished downloading metadata for the selected book. | Finished downloading metadata for <b>{} books</b>.
sk[0]: Dokončilo sa sťahovanie metadát pre vybranú knihu.
sk[1]: Dokončilo sa sťahovanie metadát pre <b>{} knihy</b>.
sk[2]: Dokončilo sa sťahovanie metadát pre <b>{} kníh</b>.
sk[3]: Dokončilo sa sťahovanie metadát pre <b>{} kníh</b>.

en: Could not download metadata and/or covers for %d of the books. Click "Show details" to see which books.
sk: Nemôžem stiahnuť metadáta a/alebo obaly pre %d kníh. O ktoré knihy sa jedná zobrazíte kliknutím na "Zobraziť podrobnosti"

en: Show the &failed books in the main book list after updating metadata
sk: Po aktualizácii metadát zobraziť &zlyhané knihy v hlavnom zozname kníh

en: Download log
sk: Záznam sťahovania

en: Metadata download complete
sk: Sťahovanie metadát dokončené

en: Some books changed
sk: Niektoré knihy sa zmenily

en: The metadata for some books in your library has changed since you started the download. If you proceed, some of those changes may be overwritten. Click "Show details" to see the list of changed books. Do you want to proceed?
sk: Metadáta niektorých kníh sa zmenili po tom, čo ste spustili ich stiahnutie. Ak budete pokračovať, niektoré zmeny môžu byť prepísané. Zoznam zmenených kníh zobrazíte kliknutím na "Zobraziť podrobnosti". Chcete pokračovať?

en: Review downloaded metadata
sk: Potvrdiť prevzaté metaúdaje

en: Discard downloaded metadata for this book
sk: Odstrániť prevzaté metaúdaje pre túto knihu

en: Use the downloaded metadata for all remaining books
sk: Použiť prevzaté metaúdaje pre všetky zvyšné knihy

en: Discard downloaded metadata for all remaining books
sk: Zrušiť prevzaté metaúdaje pre všetky zvyšné knihy

en: Discard the downloaded value for: %s
sk: Zrušiť prevzatú hodnotu pre: %s

en: &View book
sk: &Zobraziť knihu

en: Cannot edit metadata
sk: Nemožno upraviť metadáta

en: Cannot merge books
sk: Knihy nedokážem zlúčiť

en: At least two books must be selected for merging
sk: Pre zlúčenie musia byť vybraté aspoň dve knihy

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s).<br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
sk: Formáty kníh a metadáta z vybraných kníh budú pridané do <b>prvej vybranej knihy</b> (%s).<br> Druhá a následne vybraná kniha sa nevymaže alebo nezmení.<br><br>Prosím potvrďte, že chcete pokračovať.

en: Applying changed metadata
sk: Použiť zmenené metadáta

en: Some failures
sk: Vyskytly se chyby

en: Could not read metadata
sk: Nepodarilo sa načítať metadáta

en: Could not read metadata from %s format
sk: Nepodarilo sa načítať metadáta z formátu %s

en: Could not read cover
sk: Nepodarilo sa načítať obálku

en: Could not read cover from %s format
sk: Nepodarilo sa načítať obálku z formátu %s

en: Embed metadata
sk: Vložiť metadáta

en: Embedding metadata...
sk: Vkladajú sa metadáta...

en: Download news in e-book form from various websites all over the world
sk: Stiahnuť noviny vo forme e-knihy z rôznych web stránok z celého sveta

en: Fetch news
sk: Prevziať správy

en: Fetching news from
sk: Preberám správy z

en:  fetched.
sk:  prevzaté.

en: Help
sk: Nápoveda

en: Mark books
sk: Označiť knihy

en: Show marked books
sk: Zobraziť označené knihy

en: Mark all books by selected author(s)
sk: Označiť všetky knihy od vybraného autora/autorov

en: Show marked book
sk: Zobraziť označenú knihu

en: Match books
sk: Porovnať knihy

en: You must select one book
sk: Musíte vybrať jednu knihu

en: Move to next match
sk: Presunúť na ďalšiu zhodu

en: Move to next highlighted match
sk: Presunúť na ďalšiu zvýraznenú zhodu

en: N
sk: E

en: Move to previous item
sk: Presunúť na predchádzajúcu položku

en: Move to previous highlighted item
sk: Presunúť na predchádzajúcu zvýraznenú položku

en: Open containing folder
sk: Otvoriť nadradený adresár

en: O
sk: A

en: Open the folder containing the current book's files
sk: Otvoriť priečinok obsahujúci súbory aktuálnej knihy

en: Update any plugins you have installed in calibre
sk: Aktualizovať všetky moduly, ktoré ste nainštalovali do calibre

en: Smarten &punctuation
sk: Vylepšenie &interpunkcie

en: Update &metadata in the book files
sk: Aktualizovať &metadáta v súboroch knihy

en: About
sk: O programe

en: Show &report
sk: Zobraziť &report

en: &Save settings
sk: &Uložiť nastavenia

en: &Load settings
sk: &Načítať nastavenia

en: Choose name
sk: Zvoľte názov

en: Choose a name for these settings
sk: Zvoľte názov pre tieto nastavenia

en: Remove saved settings
sk: Odstrániť uložené nastavenia

en: Must update metadata
sk: Je potrebné aktualizovať metaúdaje

en: View full &log
sk: Zobraziť celý &záznamník

en:  and
sk:  a

en: Configure calibre
sk: Konfigurovať calibre

en: Change calibre behavior
sk: Zmeniť fungovanie Calibre

en: Get plugins to enhance calibre
sk: Získať zásuvné moduly na rozšírenie Calibre

en: Restart in debug mode
sk: Reštart v ladiacom režime

en: Cannot configure while there are running jobs.
sk: Nastavenia nie je možné zmeniť, kým nedobehne spracovanie všetkých úloh.

en: Cannot configure before calibre is restarted.
sk: Nemôžem konfigurovať dokiaľ sa Calibre nereštartuje

en: Select a random book from your calibre library
sk: Vybrať náhodnú knihu z vašej calibre knižnice

en: Restart
sk: Reštart

en: Save to disk
sk: Uložiť na disk

en: Export e-book files from the calibre library
sk: Exportovať súbory e-kníh z calibre knižnice

en: Save only %s format to disk
sk: Uložiť len formát %s na disk

en: Save single format to disk...
sk: Uložiť na disk jeden formát

en: Cannot save to disk
sk: Chyba zápisu na disk

en: Choose format to save to disk
sk: Vyberte formát na uloženie na disk

en: You are trying to save files into the calibre library. This can cause corruption of your library. Save to disk is meant to export files from your calibre library elsewhere.
sk: Pokúšate sa uložiť súbory do knižnice Calibre. Môže to spôsobiť poškodenie Vašej knižnice. Uloženie na disk je určené na export súborov z Vašej knižnice Calibre niekam inam.

en: Show Book details
sk: Zobraziť podrobnosti o knihe

en: Show the detailed metadata for the current book in a separate window
sk: Zobraziť podrobné metaúdaje pre aktuálnu knihu v samostatnom okne

en: No detailed info available
sk: Bližšie informácie nie sú dostupné

en: No detailed information is available for books on the device.
sk: Bližšie informácie o knihách v tomto zariadení nie sú dostupné

en: Quickview
sk: Rýchly náhľad

en: No quickview available
sk: Rýchly náhľad nie je dostupný

en: Quickview is not available for books on the device.
sk: Rýchly náhľad nie je dostupný pre knihy v zariadení

en: At least one book must be selected
sk: Musí byť vybraná aspoň jedna kniha

en: Show books similar to the current book
sk: Zobraziť podobné knihy k aktuálnej

en: Similar books
sk: Podobné knihy

en: Books by same author
sk: Knihy od rovnakého autora

en: Books in this series
sk: Knihy v tejto sérii

en: Books by this publisher
sk: Knihy od tohto vydavateľa

en: Books with the same tags
sk: Knihy s rovnakými značkami

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: %s [reverse current sort]
sk: %s [otočiť aktuálne usporiadanie]

en: Get books
sk: Získať knihy

en: Search for e-books
sk: Hľadať e-knihy

en: this author
sk: tento autor

en: this title
sk: tento titul

en: this book
sk: táto kniha

en: Search for %s
sk: Hľadať %s

en: Stores
sk: Obchody

en: Choose stores
sk: Vybrať obchody

en: Cannot search
sk: Nemôžem hľadať

en: Using the integrated search you can easily find which store has the book you are looking for, at the best price. You also get DRM status and other useful information.
sk: Pomocou integrovaného hľadania môžete jednoducho nájsť obchod, kde majú knihu, ktorú hľadáte za najlepšiu cenu. Získate tiež stav DRM a ostatné užitočné informácie.

en: Show this message again
sk: Zobraziť súto správu znova

en: Choose format to edit
sk: Zvoľte formát pre úpravu

en: Choose which format you want to edit:
sk: Vyberte formát, ktorý chcete upravovať:

en: &All formats
sk: &Všetky formáty

en: Edit ToC
sk: Upraviť obsah

en: Cannot edit ToC
sk: Obsah sa nedá upraviť

en: Library changed
sk: Knižnica zmenená

en: Edit book
sk: Upraviť knihu

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
sk: Editovať knihy v EPUB alebo AZW formáte

en: Editing of books on the device is not supported
sk: Upravovanie kníh v zariadení nie je podporované

en: File missing
sk: Súbor chýba

en: Unpack book
sk: Rozbaliť knihu

en: Choose the format to unpack:
sk: Vyberte formát pre rozbalenie:

en: &Preview book
sk: &Náhľad knihy

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Explode the book to edit its components
sk: Na editáciu zložiek knihy ju rozbaľte.

en: Preview the result of your changes
sk: Náhľad výsledku vykonaných zmien

en: Abort without saving any changes
sk: Prerušiť bez zapísania zmien

en: Save your changes and update the book in the calibre library
sk: Uloží Vaše zmeny a aktualizuje knihu v knižnici Calibre

en: Exploding, please wait...
sk: Rozbaľujem, prosím počkajte...

en: Failed to unpack
sk: Rozbalenie zlyhalo

en: Could not explode the %s file.
sk: Nemôžem rozbaliť súbor %s.

en: Failed to rebuild file
sk: Znovuvytvorenie súboru zlyhalo

en: Failed to rebuild %s. For more information, click "Show details".
sk: Znovuvytvorenie %s zlyhalo. Pre viac informácií kliknite na "Zobraziť podrobnosti".

en: Rebuilding, please wait...
sk: Znovuvytváram, prosím čakajte...

en: Read books
sk: Čítať knihy

en: View
sk: Zobraziť

en: View specific format
sk: Zobraziť určitý formát

en: View with calibre E-book viewer
sk: Zobraziť pomocou Zobrazovača e-knih Calibre

en: Read a random book
sk: Čítať náhodnú knihu

en: Clear recently viewed list
sk: Vyčistiť zoznam naposledy zobrazených

en: Continue reading previous book
sk: Pokračovať v čítaní predchádzajúcej knihy

en: No associated program
sk: Žiaden priradený program

en: Cannot view
sk: Nemôžem zobraziť

en: Format unavailable
sk: Formát nedostupný

en: Selected books have no formats
sk: Vybrané knihy nemajú žiadne formáty

en: Choose the format to view
sk: Vyberte formát, ktorý sa má zobraziť

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
sk: Nie všetky vybrané knihy boli dostupné vo formáte %s. Mali by ste ich najprv skonvertovať.

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
sk: Pokúšate sa otvoriť %d kníh. Otvorenie takého množstva kníh naraz môže byť pomalé a môže mať negatívny vplyv na odozvu Vášho počítača. Keď sa proces spustí, nebude sa až do ukončenia dať prerušiť. Želáte si pokračovať?

en: Cannot open folder
sk: Nemožno otvoriť adresár

en: This book no longer exists in your library
sk: Táto kniha už vo Vašej knižnici nie je

en: %s has no available formats.
sk: %s nie je dostupná v žiadnom známom formáte.

en: Virtual library
sk: Virtuálna knižnica

en: Cannot add books
sk: Nemožno pridať knihy

en: The path %s does not exist
sk: Cesta %s neexistuje

en: Adding books...
sk: Pridávajú sa knihy...

en: Scanning for files...
sk: Hľadajú sa súbory...

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information.
sk: Nepodarilo sa pridať žiadne knihy, kliknite na "Zobraziť podrobnosti" pre viac informácií.

en: No e-book files were found in %s
sk: V %s neboli nájdené žiadne knihy

en: Reading metadata and adding to library (one book)... | Reading metadata and adding to library ({} books)...
sk[0]: Čítam metadáta a pridávam do knižnice (jedna kniha)…
sk[1]: Čítam metadáta a pridávam do knižnice ({} knihy)…
sk[2]: Čítam metadáta a pridávam do knižnice ({} kníh)…
sk[3]: Čítam metadáta a pridávam do knižnice ({} kníh)…

en: Failed to add some books, click "Show details" for more information.
sk: Nepodarilo sa pridať niektoré knihy, kliknite na "Zobraziť podrobnosti" pre viac informácií.

en: Critical failure
sk: Kritické zlyhanie

en: Failed to read metadata from the file: | Failed to read metadata from the files:
sk[0]: Nepodarilo sa načítať metadáta zo súboru:
sk[1]: Nepodarilo sa načítať metadáta zo súborov:
sk[2]: Nepodarilo sa načítať metadáta zo súborov:
sk[3]: Nepodarilo sa načítať metadáta zo súborov:

en: With error:
sk: S chybou:

en: Failed to merge the book:
sk: Nepodarilo sa zlúčiť knihu:

en: Failed to add the book:
sk: Nepodarilo sa pridať knihu:

en: Errors while adding
sk: Chyby počas pridávania

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Add
sk: Pridať

en: starts with
sk: začína na

en: does not start with
sk: nezačína na

en: ends with
sk: končí na

en: does not end with
sk: nekončí na

en: A regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Change
sk: Zmeniť

en: Capitalize
sk: Veľké prvé písmená

en: contains
sk: obsahuje

en: Donate
sk: Prispejte

en: Edit
sk: Upraviť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: Search the internet for this book
sk: Hľadať túto knihu na internete

en: Manage %s
sk: Spravovať %s

en: in category %s
sk: v kategórii %s

en: Delete the %s format
sk: Vymazať formát %s

en: Save the %s format to disk
sk: Uložiť formát %s na disk

en: Restore the %s format
sk: Obnoviť %s formát

en: Open %s with...
sk: Otvoriť %s pomocou...

en: Path to file
sk: Cesta k súboru

en: Remove %s from this book
sk: Odstrániť %s z tejto knihy

en: Selected text
sk: Vybraný text

en: Search
sk: Hľadať

en: Open cover with...
sk: Otvoriť obal pomocou...

en: Paste cover
sk: Prilepiť obal

en: Copy cover
sk: Kopírovať obal

en: Save cover to disk
sk: Uložiť obal na disk

en: Remove cover
sk: Odstrániť obal

en: Generate cover from metadata
sk: Generovať obal z metadát

en: JPEG images
sk: JPEG obrázky

en: Are you sure you want to delete the cover permanently?
sk: Ste si istý/á, že chcete obal navždy zmazať?

en: Path
sk: Cesta

en: Cover size: %(width)d x %(height)d pixels
sk: Veľkosť obálky: %(width)d x %(height)d bodov

en: BibTeX options
sk: BibTeX možnosti

en: Options specific to
sk: Voľby špecifické pre

en: output
sk: výstup

en: Form
sk: Z

en: Bib file encoding:
sk: Kódovanie súborov bib:

en: Fields to include in output:
sk: Polia zahrnuté do výstupu:

en: BibTeX entry type:
sk: Typ záznamu BibTeX:

en: Create a citation tag?
sk: Vytvoriť značku citácie?

en: Expression to form the BibTeX citation tag:
sk: Výraz pre vytvorenie značky citácie BibTeX:

en: Some explanation about this template:
     -The fields availables are 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
     -For list types ie authors and tags, only the first element
       will be selected.
     -For time field, only the date will be used.
sk: Vysvetlivky k tejto šablóne:
     -Použiteľné polia zú 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
     -Pre typ zoznam, napr. authors a tags, bude vybraná len prvá položka.
     -Pre pole time, bude použitý len dátum.

en: CSV/XML options
sk: CSV/XML možnosti

en: Library name
sk: Názov knižnice

en: Number
sk: Číslo

en: E-book options
sk: Voľby E-book

en: Catalogs
sk: Katalógy

en: Read book
sk: Prečítaná kniha

en: Wishlist item
sk: Položka zoznamu želaní

en: any date
sk: nejaký dátum

en: any value
sk: nejaká hodnota

en: unspecified
sk: neuvedené

en: No genres will be excluded
sk: Žiadne žánre nebudú vyňaté

en: regex error: %s
sk: chyba regulárneho výrazu: %s

en: All genres will be excluded
sk: Všetky žánre budú vyňaté

en: Save catalog preset
sk: Uložiť predvoľbu katalógu

en: Preset name:
sk: Názov predvoľby:

en: You must provide a name.
sk: Musíte poskytnúť meno

en: Are you sure you want to delete '%s'?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť '%s'?

en: Are you sure you want to delete rules #%(first)d-%(last)d?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť pravidlá #%(first)d-%(last)d?

en: Delete Rule
sk: Odstrániť pravidlo

en: False
sk: Nepravda

en: True
sk: Pravda

en: Name
sk: Názov

en: Field
sk: Pole

en: Value
sk: Hodnota

en: Prefix
sk: Titul pred

en: Presets
sk: Predvoľby

en: Save
sk: Uložiť

en: Delete current preset
sk: Odstrániť aktuálnu predvoľbu

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Enabled sections will be included in the generated catalog.
sk: Povolené sekcie budú zahrnuté do generovaného katalógu

en: Included sections
sk: Zahrnuté sekcie

en: List of books, sorted by Author
sk: Zoznam kníh usporiadaný podľa autora

en: &Authors
sk: &Autori

en: List of books, sorted by Title
sk: Zoznam kníh usporiadaný podľa názvu

en: &Titles
sk: &Názvy

en: &Series
sk: &Série

en: List of books, sorted by genre
sk: Zoznam kníh, zoradené podľa žánru

en: &Genres
sk: Žá&nre

en: List of books, sorted by date added to calibre
sk: Zoznam kníh, zoradený podľa dátumu pridania do Calibre

en: &Recently added
sk: &Nedávno pridané

en: &Descriptions
sk: &Popisy

en: Prefixes
sk: Predpony

en: Books matching any of the exclusion rules will be excluded from the generated catalog.
sk: Knihy vyhovujúce pravidlám pre vyňatie nebudú zahrnuté do generovaného katalógu.

en: Excluded books
sk: Vynechané knihy

en: A regular expression describing genres to be excluded from the generated catalog. Genres are derived from the tags applied to your books.
    The default pattern \[.+\]|\+ excludes tags of the form [tag], e.g., [Test book], and '+', the default tag for a read book.
sk: Regulárny výraz popisujúci žánre, ktoré nemajú byť zaradené do generovaného katalógu. Žánre sú odvodené od značiek priradených k Vaším knihám.
    Štandardná maska \[.+\]|\+ vyníma značky v tvare [značka], napr. [Testovacia kniha], a '+', štandardná značka pre čítanú knihu.

en: Excluded genres
sk: Vynechané žánre

en: Reset to default
sk: Obnoviť na východzie

en: Results of regex:
sk: Výsledky regulárneho výrazu:

en: Tags that will be excluded as genres
sk: Značky, ktoré budú vyňaté z žánrov

en: Other options
sk: Ďalšie voľby

en: &Before
sk: &Pred

en: &After
sk: &Po

en: Include &separator
sk: Zahrnúť &oddeľovač

en: Catalog cover:
sk: Obálka katalógu:

en: Generate new cover
sk: Generovať novú obálku

en: Use existing cover
sk: Použiť existujúcu obálku

en: Size hint for cover thumbnails included in Descriptions section.
sk: Náznak veľkosti pre náhľady obálok zahrnutých v sekcii popisy

en:  inch
sk:  palec

en: For books with multiple authors, list each author separately
sk: Pri knihách s viacerými autormi, uviesť každého autora samostatne

en: Bold
sk: Tučné

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Strikethrough
sk: Prečiarknuté

en: Superscript
sk: Horný index

en: Subscript
sk: Dolný index

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: Align left
sk: Zarovnať vľavo

en: Align center
sk: Zarovnať na stred

en: Align right
sk: Zarovnať vpravo

en: Align justified
sk: Zarovnať do bloku

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Redo
sk: Znovu

en: Remove formatting
sk: Odstrániť formátovanie

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Increase indentation
sk: Zväčšiť odsadenie

en: Decrease indentation
sk: Zmenšiť odsadenie

en: Foreground color
sk: Farba popredia

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Insert link or image
sk: Vložiť odkaz alebo obrázok

en: Insert separator
sk: Vložiť oddeľovač

en: Clear
sk: Vymazať

en: Style text block
sk: Naštýlovať blok textu

en: Style the selected text block
sk: Nastaviť štýl označeného bloku textu

en: Heading {0}
sk: Hlavička {0}

en: Normal
sk: Normálna

en: Choose foreground color
sk: Vyberte farbu popredia

en: Choose background color
sk: Vybrať farbu pozadia

en: Invalid URL
sk: Chybná URL

en: The url %r is invalid
sk: URL %r je chybná

en: Create link
sk: Vytvoriť odkaz

en: &Browse
sk: Vy&brať

en: Images
sk: Obrázky

en: Choose file
sk: Vybrať súbor

en: Enter &URL:
sk: Zadajte &URL:

en: Enter &name (optional):
sk: Zadajte &názov (nepovinné):

en: Choose a file on your computer:
sk: Vyberte súbor vo vašom počítači:

en: %s toolbars
sk: %s panely nástrojov

en: Hide
sk: Skryť

en: Show
sk: Zobraziť

en: &Normal view
sk: &Normálne zobrazenie

en: &HTML source
sk: &HTML zdroj

en: &Title for Table of Contents:
sk: &Názov pre Obsah:

en: Put generated Table of Contents at &start of book instead of end
sk: Vložiť generovaný Obsah na &začiatok knihy, namiesto jej koniec

en: Use author &sort for author
sk: Ako autora použiť autora pre &triedenie

en: For settings that cannot be specified in this dialog, use the values saved in a previous conversion (if they exist) instead of using the defaults specified in the Preferences
sk: Pre nastavenia, ktoré nemôžu byť v tomto dialógu zadané, použiť namiesto štandardných hodnôt z Nastavení, hodnoty uložené z predošlej konverzie (ak existujú).

en: None of the selected books have saved conversion settings.
sk: Žiadna z vybraných kníh nemá uložené nastavenia konverzie.

en: Comic input
sk: Comic vstup

en: input
sk: vstup

en: &Number of colors:
sk: &Počet farieb:

en: Disable &normalize
sk: Vypnúť &normalizáciu

en: Keep &aspect ratio
sk: Zachovať &pomer strán

en: Disable &Sharpening
sk: Vypnúť &zaostrovanie

en: Disable &Trimming
sk: Vypnúť o&rezávanie

en: &Wide
sk: Širo&ké obrázky

en: &Landscape
sk: Na ší&rku

en: &Right to left
sk: &Sprava doľava

en: Don't so&rt
sk: &Netriediť

en: De&speckle
sk: Čistiaci &filter

en: &Disable comic processing
sk: &Vypnúť spracovanie komixov

en: &Output format:
sk: &Výstupný formát:

en: Disable conversion of images to &black and white
sk: Vypnúť konverziu obrázkov na čierno-&biele

en: Don't add links to &pages to the Table of Contents for CBC files
sk: V CBC súboroch nevkladať odkazy na &stránky do Obsahu

en: Debug
sk: Ladenie

en: Debug the conversion process.
sk: Ladiť proces konverzie.

en: Choose debug folder
sk: Vybrať priečinok ladenia

en: The debug process outputs the intermediate HTML generated at various stages of the conversion process. This HTML can sometimes serve as a good starting point for hand editing a conversion.
sk: Ladiaci proces vytvorí v rôznych fázach konverzného procesu prechodné HTML súbory. Tieto súbory môžu niekedy poslúžiť ako dobrý štartovací bod pre ručnú úpravu konverzie.

en: DOCX input
sk: DOCX vstup

en: DOCX output
sk: DOCX výstup

en: Paper si&ze:
sk: &Veľkosť papiera:

en: &Custom size:
sk: V&lastná veľkosť:

en: Page &left margin
sk: &Lavý okraj stránky

en: Page &right margin
sk: &Pravý okraj stránky

en: Page &top margin
sk: &Horný okraj stránky

en: EPUB output
sk: EPUB výstup

en: Preserve cover &aspect ratio
sk: Zachovať pomer strán obálky

en: Split files &larger than:
sk: Rozdeliť súbory &väčšie ako:

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: No default &cover
sk: Bez štandardnej &obálky

en: No &SVG cover
sk: Bez &SVG obálky

en: Do not &split on page breaks
sk: Nerozdeľovať na &zalomeniach strán

en: &Flatten EPUB file structure
sk: &Zploštiť štruktúru súborov EPUB

en: &Title for inserted ToC:
sk: &Nadpis pre vložený Obsah:

en: EP&UB version:
sk: EP&UB verzia:

en: FB2 input
sk: FB2 vstup

en: Do not insert a &Table of Contents at the beginning of the book.
sk: Nevkladať Obsah na &začiatok knihy.

en: &Genre:
sk: &Žáner:

en: Font rescaling wizard
sk: Sprievodca zväčšením písma

en: &Output document
sk: &Výstupný dokument

en: &Base font size:
sk: &Základná veľkosť písma:

en: Font size &key:
sk: &Koeficient veľkosti písma:

en:  pt
sk:  bodov

en: Use &default values
sk: Použiť &štandardné hodnoty

en: &Input document
sk: Vstupný dokument

en: &Font size:
sk: &Veľkosť písma:

en:  will map to size:
sk:  bude mapovaný na veľkosť:

en: Modify the document text and structure using common patterns.
sk: Upraviť text a štruktúru dokumentu pomocou obvyklých vzoriek.

en: Enable &heuristic processing
sk: Povoliť &heuristické spracovanie

en: Heuristic processing
sk: Heuristické spracovanie

en: Unwrap lines
sk: Zlúčiť riadky

en: Detect and markup unformatted chapter headings and sub headings
sk: Detekovať a označiť neformátované hlavičky a podhlavičky kapitol

en: Renumber sequences of <h1> or <h2> tags to prevent splitting
sk: Prečíslovať sekvencie značiek <h1> alebo <h2> na prevenciu rozdelenia

en: Delete blank lines between paragraphs
sk: Vymazať prázdne riadky medzi odsekmi

en: Remove unnecessary hyphens
sk: Odstrániť nepotrebné delenie slov

en: Italicize common words and patterns
sk: Zmeniť bežné slová a vzorce na kurzívu

en: Replace entity indents with CSS indents
sk: Nahradiť odsadenie v prvkoch za CSS odsadenia

en: HTMLZ output
sk: HTMLZ výstup

en: Use book &title as the filename for the HTML file inside the archive
sk: Použiť &názov knihy pre názov HTML súboru vo vnútri archívu

en: Original
sk: Pôvodný

en: Left align
sk: Zarovnať vľavo

en: Justify text
sk: Zarovnať do bloku

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
sk: Sprievodca na výber vhodného koeficientu veľkosti písma

en: Keep &ligatures
sk: Zachovať &ligatúry

en: &Disable font size rescaling
sk: Vypnúť zmenu veľkosti &písma

en: &Fonts
sk: &Písma

en: Text &justification:
sk: Za&rovnanie textu:

en: &Line size:
sk: Výška &riadka:

en: <p>When calibre removes inter paragraph spacing, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent.
sk: <p>Ak Calibre odstráni medzery medzi odstavcami, automaticky nastaví odsadenie odstavca, aby bolo možné odstavce ľahko rozoznať. Táto voľba riadi veľkosť tohoto odsadenia.

en: No change
sk: Bez zmeny

en: Insert &blank line between paragraphs
sk: Vložiť medzi odstavce &prázdne riadky

en: Remove &spacing between paragraphs
sk: Odstrániť &medzery medzi odstavcami

en: &Linearize tables
sk: Previesť tabuľky na &riadky

en: &Layout
sk: &Rozloženie

en: Select what style information you want completely removed:
sk: Vyberte, ktoré informácie zo štýlu chcete úplne odstrániť:

en: Removes the font-family CSS property
sk: Odstráni CSS vlastnosť font-family

en: Removes the margin CSS properties. Note that page margins are not affected by this setting.
sk: Odstráni CSS vlastnosti margin. Uvedomte si, že okraje stránky nie sú týmto nastavením ovplyvnené.

en: &Margins
sk: &Okraje

en: Removes the padding CSS properties
sk: Odstráni CSS vlastnosti padding

en: &Padding
sk: &Vypchávka

en: Convert floating images/text into static images/text
sk: Skonvertuje plávajúci obrázok/text na statický

en: F&loats
sk: P&lávajúci

en: Removes foreground and background colors
sk: Odstráni farby popredia a pozadia

en: &Colors
sk: &Farby

en: Comma separated list of CSS properties to remove. For example: display, color, font-family
sk: Zoznam vlastností CSS oddelených čiarkou na odstránenie. Napr.: display, color, font-family

en: &Wordspace:
sk: &Medzera medzi slovami:

en: Minimum para. &indent:
sk: Min odsadenie &odstavca:

en: Render &tables as images
sk: Vykresliť &tabuľky ako obrázky

en: Text size multiplier for text in rendered tables:
sk: Koeficient veľkosti textu v tabuľkách:

en: Add &header
sk: Pridať &hlavičku

en: Header &separation:
sk: O&dsadenie hlavičky

en: Header &format:
sk: Formát &hlavičky:

en: &Embed fonts
sk: &Pripojené písma

en: &Serif font family:
sk: &Pätkové písmo:

en: S&ans-serif font family:
sk: &Bezpätkové písmo:

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
sk: Nastaviť metadáta. Výstupný súbor bude obsahovať maximum z týchto metadát.

en: This book has no cover
sk: Táto kniha nemá obálku

en: Choose cover for
sk: Vyberte obálku pre

en: Cannot read
sk: Nemôžem čítať

en: You do not have permission to read the file:
sk: Nemáte prístupové práva na čítanie súboru:

en: Error reading file
sk: Chyba pri čítaní súboru

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
sk: <p>Chyba pri čítaní súboru: <br /><b>

en:  is not a valid picture
sk:  nie je platný obrazový súbor

en: Book cover
sk: Obal knihy

en: Change &cover image:
sk: Zmeniť &obálku:

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
sk: Vyberte obrazový súbor, ktorý sa má použiť ako obálka tejto knihy.

en: Use cover from &source file
sk: Použiť obálku zo &zdrojového súboru

en: &Title:
sk: &Názov:

en: Change the title of this book
sk: Názov knihy

en: &Author(s):
sk: &Autor(i):

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
sk: Autor(i) tejto knihy. Viacerí autori by mali byť oddelení čiarkami

en: &Publisher:
sk: &Vydavateľ:

en: Ta&gs:
sk: &Značky:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
sk: Značky radia knihu do kategórií. Užitočné sú najmä pri vyhľadávaní.<br><br>Môžu to byť ľubovoľné slová alebo frázy, oddelené čiarkami.

en: &Series:
sk: &Séria:

en: List of known series. You can add new series.
sk: Zoznam známych sérií. Môžete zadať novú sériu.

en: Book
sk: Kniha

en: MOBI output
sk: MOBI výstup

en: Ignore &margins
sk: Ignorovať &okraje

en: Do not convert all images to &JPEG (may result in images not working in older viewers)
sk: Nekonvertovať všetky obrázky do &JPEG (môže spôsobiť, že staršie prehliadače ich nezobrazia)

en: Kindle options
sk: Voľby Kindle

en: MOBI file &type:
sk: &Typ súboru MOBI:

en: <b>WARNING:</b> Various Kindle devices have trouble displaying the new or both MOBI filetypes. If you wish to use the new format on your device, convert to AZW3 instead of MOBI.
sk: <b>UPOZORNENIE:</b> Mnohé zariadenia Kindle majú problém so zobrazením nového, alebo oboch typov súborov MOBI. Ak si želáte použiť vo Vašom zariadení nový formát, skonvertujte ho na AZW3, namiesto MOBI.

en: unlimited
sk: neobmedzené

en: %(width)d x %(height)d pixels
sk: %(width)d x %(height)d pixelov

en: Screen size: %s
sk: Veľkosť obrazovky: %s

en: Page setup
sk: Nastavenie strany

en: &Output profile:
sk: Výstupný pr&ofil:

en: Profile description
sk: Popis profilu

en: &Input profile:
sk: V&stupný profil:

en: Margins
sk: Okraje

en: &Left:
sk: V&ľavo:

en: Unchanged
sk: Nezmenené

en: &Top:
sk: &Hore:

en: &Right:
sk: V&pravo:

en: &Bottom:
sk: &Dole:

en: PDB output
sk: PDB výstup

en: &Format:
sk: &Formát:

en: &Inline TOC
sk: &Vložený obsah

en: PDF input
sk: PDF vstup

en: PDF output
sk: PDF výstup

en: &Paper size:
sk: &Veľkosť papieru:

en: &Unit:
sk: &Jednotka:

en: Preserve &aspect ratio of cover
sk: Zachovať &pomer strán obálky

en: Add page &numbers to the bottom of every page
sk: Pridať čísla &strán na spodnú časť každej stránky

en: &Monospace family:
sk: &Neproporcionálne písmo:

en: S&tandard font:
sk: Š&tandardné písmo:

en: Default font si&ze:
sk: Štandardná &veľkosť písma:

en: Monospace &font size:
sk: &Veľkosť neproporcionálneho písma:

en: Page  margins
sk: Okraje strany

en: Page headers and footers
sk: Hlavičky a päty stránok

en: &Header template:
sk: Šablóna &hlavičky:

en: &Footer template:
sk: Šablóna &päty:

en: PMLZ output
sk: PMLZ výstup

en: RB output
sk: RB výstup

en: No formats available
sk: Nis sú dostupné žiadne formáty

en: Cannot build regex using the GUI builder without a book.
sk: Bez knihy nemôžem pomocou GUI vytvoriť regulárny výraz.

en: Could not open file
sk: Nemôžem otvoriť súbor

en: Could not open the file, do you have it open in another program?
sk: Nemôžem otvoriť súbor, nemáte ho otvorený v inom programe?

en: Failed to generate preview
sk: Vytvorenie náhľadu zlyhalo

en: Open book
sk: Otvoriť knihu

en: Regex Builder
sk: Tvorba regulárnych výrazov

en: Regex:
sk: Regulárny výraz:

en: Occurrences:
sk: Výskyty:

en: Goto:
sk: Ísť na:

en: &Previous
sk: &Predchádzajúci

en: &Next
sk: &Ďalej

en: Preview
sk: Náhľad

en: RTF input
sk: RTF vstup

en: Search &
    replace
sk: Hľadať &
    nahradiť

en: Search regular expression
sk: Hľadať regulárny výraz

en: Failed to read
sk: Nepodarilo sa prečítať

en: Invalid regular expression
sk: Neplatný regulárny výraz

en: Invalid regular expression: %s
sk: Neplatný regulárny výraz: %s

en: The list of search/replace definitions that will be applied to this conversion.
sk: Zoznam definícií pre hľadanie / náhradu, ktorý bude použitý pri tejto konverzii.

en: Add the current expression to the list of expressions that will be applied
sk: Pridať aktuálny výraz do zoznamu výrazov ktoré sa použijú

en: &Add
sk: &Pridať

en: Edit the currently selected expression
sk: Upraviť aktuálne vybraný výraz

en: &Change
sk: &Zmeniť

en: Remove the currently selected expression
sk: Odstrániť aktuálne vybraný výraz

en: &Remove
sk: &Odstrániť

en: Load a list of expressions from a previously saved file
sk: Načítať zoznam výrazov z predtým uloženého súboru

en: &Load
sk: &Načítať

en: Save this list of expressions so that you can re-use it easily
sk: Uložiť zoznam výrazov pre jednoduchšie opakované použitie

en: &Save
sk: &Uložiť

en: Move expression up.
sk: Posunúť výraz hore.

en: Move expression down.
sk: Posunúť výraz dolu.

en: Restore &defaults
sk: O&bnoviť východzie hodnoty

en: &Input format:
sk: V&stupný formát:

en: Use &saved conversion settings for individual books
sk: Použiť pre jednotlivé knihy uložené na&stavenia konverzie

en: Convert
sk: Konvertovať

en: SNB output
sk: SNB výstup

en: Hide &chapter name
sk: Skryť &názov kapitoly

en: Structure
    detection
sk: Detekcia
    štruktúry

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
sk: Doladenie detekcie hlavičiek kapitol a ďalších štruktúr dokumentu.

en: Invalid XPath
sk: Neplatný XPath

en: The XPath expression %s is invalid.
sk: Výraz XPath %s je neplatný.

en: Remove &fake margins
sk: Odstrániť &falošné okraje

en: Insert &metadata as page at start of book
sk: Vložiť &metadáta ako stránku na začiatok knihy

en: Chapter &mark:
sk: &Značka kapitol:

en: Remove first &image
sk: Odstrániť prvý &obrázok

en: Table of
    Contents
sk: Obsah

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
sk: Riadiť vytvorenie/konverziu Obsahu

en: Level &1 TOC (XPath expression):
sk: Obsah úrovne &1 (výtaz XPath):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
sk: Obsah úrovne &2 (výtaz XPath):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
sk: Obsah úrovne &3 (výtaz XPath):

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
sk: &Vždy použiť automaticky generovaný obsah

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
sk: &Nepridávať automaticky rozoznané kapitoly do obsahu

en: Allow &duplicate links when creating the Table of Contents
sk: Povoliť pri tvorbe Obsahu &duplicitné odkazy

en: TXT input
sk: TXT vstup

en: Structure
sk: Štruktúra

en: Common
sk: Bežné

en: Preserve &spaces
sk: Zachovať &medzery

en: TXT output
sk: TXT výstup

en: General
sk: Všeobecné

en: &Line ending style:
sk: Štýl ukončenia riadka:

en: &Formatting:
sk: &Formátovanie:

en: Plain
sk: Prostý

en: &Maximum line length:
sk: &Maximálna dĺžka riadka:

en: Do not remove links (<a> tags) before processing
sk: Neodstraňovať pred spracovaním odkazy (značky <a>)

en: Keep text &color, when possible
sk: Zachovať &farbu písma ak je to možné

en: Having the &attribute:
sk: Má &atribút:

en: With &value:
sk: S &hodnotou:

en: (A regular expression)
sk: (Regulárny výraz)

en: Browse by covers
sk: Prehliadať obálky

en: Choose color
sk: Zvoľte farbu

en: &Name:
sk: &Meno:

en: Color &1:
sk: Farba &1:

en: Color &2:
sk: Farba &2:

en: Contrast color &1 (mainly for text):
sk: Kontrastná farba &1 (hlavne pre text):

en: Contrast color &2 (mainly for text):
sk: Kontrastná farba &2 (hlavne pre text):

en: Invalid name
sk: Neplatný názov

en: A color scheme with the name "%s" already exists.
sk: Farebná schéma s menom "%s" už existuje.

en: Choose a color scheme to be used for this generated cover.
sk: Vyberte farebnú schému, ktorá má byť použitá pre túto generovanú obálku.

en: &New color scheme
sk: &Nová farebná schéma

en: &Edit color scheme
sk: &Upraviť farebnú schému

en: &Remove color scheme
sk: &Odstrániť farebnú schému

en: &Styles
sk: &Štýly

en: Cover &width:
sk: &Šírka obalu:

en: Cover &height:
sk: &Výška obalu:

en: The title template
sk: Šablóna názvu

en: My Color Scheme
sk: Moja farebná schéma

en: Cannot remove
sk: Nemôžem odobrať

en: A sample book
sk: Ukážková kniha

en: Author One
sk: Prvý autor

en: Author Two
sk: Druhý autor

en: Some publisher
sk: Nejaký vydavateľ

en: Cover generation settings
sk: Nastavenia generovania obalu

en: A number
sk: Číslo

en: Edit rule
sk: Upraviť pravidlo

en: This rule is invalid, please remove it
sk: Toto pravidlo je neplatné, odoberte ho prosím

en: E&xport
sk: E&xportovať

en: &Import
sk: &Importovať

en: No rules
sk: Žiadne pravidlá

en: Undefined
sk: Nedefinované

en: Today
sk: Dnes

en: Values changed
sk: Hodnoty sa zmenili

en: You have changed the values. In order to use this editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
sk: Zmenili ste hodnoty. Pred použitím editora musíte tieto zmeny buď zrušiť, alebo použiť. Použiť zmeny?

en: The enumeration "{0}" contains an invalid value that will be set to the default
sk: Zoznam "{0}" obsahuje neplatnú hodnotu, ktorá bude nastavená ako štandardná

en: Apply changes
sk: Použiť zmeny

en: Clear series
sk: Vyčistiť série

en: Automatically number books
sk: Číslovať knihy automaticky

en: Force numbers to start with
sk: Vynútiť číslovanie od

en: The enumeration "{0}" contains invalid values that will not appear in the list
sk: Zoznam "{0}" obsahuje neplatné hodnoty, ktoré sa nezobrazia

en: Remove all tags
sk: Odtrániť všetky značky

en: tags to remove
sk: odstrániť značky

en: No details available.
sk: Nie zú dostupné žiadne podrobnosti

en: Device no longer connected.
sk: Zariadenie už nie je pripojené.

en: Get device information
sk: Získať informácie o zariadení

en: Get list of books on device
sk: Prevziať zoznam kníh v zariadení

en: Get annotations from device
sk: Získať anotácie zo zariadenia

en: Send metadata to device
sk: Odoslať metadáta do zariadenia

en: Send collections to device
sk: Odoslať zbierky do zariadenia

en: Upload one book to the device | Upload {} books to the device
sk[0]: Odoslať jednu knihu do zariadenia
sk[1]: Odoslať {} knihy do zariadenia
sk[2]: Odoslať {} kníh do zariadenia
sk[3]: Odoslať {} kníh do zariadenia

en: Delete books from device
sk: Zmazať knihy zo zariadenia

en: Download books from device
sk: Prevziať knihy zo zariadenia

en: View book on device
sk: Zobraziť knihu v zariadení

en: Set default send to device action
sk: Nastaviť št. akciu pre Odoslať do zar.

en: Send to main memory
sk: Uložiť do hlavnej pamäte

en: Send to storage card A
sk: Odoslať na pamäťovú kartu A

en: Send to storage card B
sk: Odoslať na pamäťovú kartu B

en: Send specific format to
sk: Odoslať určitý formát do

en: Send and delete from library
sk: Odoslať a odstrániť z knižnice

en: Eject device
sk: Vysunúť zariadenie

en: Error
sk: Chyba

en: Error communicating with device
sk: Chyba komunikácie so zariadením

en: Manage the %s?
sk: Spravovať %s?

en: Detected the <b>%s</b>. Do you want calibre to manage it?
sk: Bol detekovaný <b>%s</b>. Želáte si, aby ho Calibre spravovala?

en: No suitable formats
sk: Žiadne vhodné formáty

en: Select folder to open as device
sk: Vybrať priečinok otváraný ako zariadenie

en: Running jobs
sk: Bežiace úlohy

en: Cannot configure the device while there are running device jobs.
sk: Dokiaľ ulohy bežia, nemôžem konfigurovať zariadenie.

en: Configure %s
sk: Konfigurovať %s

en: Restart calibre for the changes to %s to be applied.
sk: Aby sa zmeny %s prejavili, treba Calibre reštartovať.

en: Error talking to device
sk: Chyba komunikácie so zariadením

en: There was a temporary error talking to the device. Please unplug and reconnect the device or reboot.
sk: Pri komunikácii so zariadením sa objavili sa dočasné chyby. Odpojte a pripojte prosím zariadenie, alebo ho reštartujte.

en: Device:
sk: Zariadenie:

en:  detected.
sk:  nájdené.

en: No books
sk: Žiadne knihy

en: selected to send
sk: vybrané k odoslaniu

en: No device
sk: Žiadne zariadenie

en: No device connected
sk: Žiadne zariadenie nie je pripojené

en: %(num)i of %(total)i books
sk: %(num)i z %(total)i kníh

en: 0 of %i books
sk: 0 z %i kníh

en: Choose format to send to device
sk: Vyberte formát na poslanie do zariadenia

en: Cannot send: No device is connected
sk: Nemôžem odoslať: Žiadne zariadenie nie je pripojené

en: No card
sk: Žiadna karta

en: Cannot send: Device has no storage card
sk: Nemôžem odoslať: Zariadenie nemá pamäťovú kartu

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
sk: Automaticky konvertovať nasledujúce knihy pred odoslaním do zariadenia?

en: Sending catalogs to device.
sk: Odosielam katalógy do zariadenia

en: Sending news to device.
sk: Odosielam správy do zariadenia.

en: Sending books to device.
sk: Odosielam knihy do zariadenia.

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
sk: Nasledujúce knihy nemôžem nahrať do zariadenia, pretože sa nenašli žiadne vhodné formáty. Konvertujte najprv knihy do formátu podporovaného Vašim zariadením.

en: No space on device
sk: Prekročená kapacita zariadenia

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
sk: <p>Knihy nie je možné odoslať do zariadenia pre nedostatok voľného úložného priestoru

en: Incorrect destination
sk: Nesprávny cieľ

en: Device
sk: Zariadenie

en: Unknown formats
sk: Neznáme formáty

en: You have enabled the <b>{0}</b> formats for your {1}. The {1} may not support them. If you send these formats to your {1} they may not work. Are you sure?
sk: Pre Vaše {1} ste povolili ste formáty <b>{0}</b>. {1} ich nemusí podporovať. Ak tieto formáty odošlete do Vášho {1}, nemusí to fungovať. Ste si istý?

en: The template %s is invalid:
sk: Šablóna %s je neplatná:

en: Select available formats and their order for this device
sk: Vyberte použiteľné formáty a ich poradie pre toto zariadenie

en: Use author sort for author
sk: Použiť autora pre triedenie ako autora

en: Save &template:
sk: Uložiť &šablónu:

en: No formats selected
sk: Nie sú vybrané žiadne formáty

en: You must choose at least one format to send to the device
sk: Musíte zvoliť aspoň jeden formát, ktorý chcete poslať do zariadenia

en: <b>Save &template</b> to control the filename and
            location of files sent to the device:
sk: <b>Uložiť šab&lónu</b> na určujúcu názov súboru a
            umiestnenia súborov posielaných do zariadenia:

en: Browse for a folder on the device
sk: Vybrať priečinok v zariadení

en: Select the devices to be <b>ignored</b>. calibre <b>will not</b>
                connect to devices with a checkmark next to their names.
sk: Výber zariadení, ktoré sa majú <b>ignorovať</b>. Calibre sa
                k označeným zariadeniam <b>nebude</b> pripájať.

en: Send the %s format to the folder:
sk: Odoslať formát %s do priečinka:

en: Folder on the device
sk: Priečinok v zariadení

en: &Remove rule
sk: Odst&rániť pravidlo

en: Add a &new rule
sk: Pridať &nové pravidlo

en: The <b>%s</b> device has no serial number, it cannot be configured
sk: Zariadenie <b>%s</b> nemá sériové číslo a nemôže byť nastavované

en: <b>No MTP device connected.</b><p> You can only configure the MTP device plugin when a device is connected.
sk: <b>Nie je pripojené žiadne MTP zariadenie.</b><p> Modul MTP zariadenia môžete nastavovať len ak je zariadenie pripojené.

en: If you want to un-ignore a previously ignored MTP device, use the "Ignored devices" tab.
sk: Ak chcete aby sa MTP zariadenie, ktoré bolo doteraz ignorované, prestalo ignorovať, použite záložku "Ignorované zariadenia".

en: Choose the formats to send to the %s
sk: Vyberte formáty na posielanie do %s

en: &Ignore the %s in calibre
sk: &Ignorovať %s v Calibre

en: Show device information
sk: Zobraziť informácie o zariadení

en: Copy to clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: The %s will be ignored in calibre
sk: %s bude v Calibre ignorované

en: Configure
sk: Nastavenie

en: Choose folder on device
sk: Vyberte priečinok v zariadení

en: File formats
sk: Formáty súborov

en: How many empty books?
sk: Koľko prázdnych kníh?

en: How many empty books should be added?
sk: Koľko prázdnych kníh by malo byť pridané?

en: Set the author of the new books to:
sk: Nastaviť autora nových kníh na:

en: Reset author to Unknown
sk: Resetovať autora na Neznámeho

en: &Duplicate current book
sk: &Duplikovať aktuálnu knihu

en: Add books by ISBN
sk: Pridať knihy podľa ISBN

en: &Paste from clipboard
sk: V&ložiť zo schránky

en: &Tags to set on created book entries:
sk: Nastaviť novým knihám &značky:

en: Some invalid ISBNs
sk: Niektoré ISBN sú neplatné

en: All invalid ISBNs
sk: Všetky ISBN sú neplatné

en: All the ISBNs you entered were invalid. No books can be added.
sk: Všetky ISBN, ktoré ste zadali sú neplatné. Žiadne knihy nemôžu byť pridané.

en: Edit authors
sk: Upraviť autorov

en: &Remove selected
sk: &Odstrániť vybrané

en: Configure the Book details window
sk: Nastaviť okno "Detaily knihy"

en: Select displayed metadata
sk: Vyberte zobrazované metadáta

en: Fit &cover within view
sk: Prispôsobiť &obálku zobrazeniu

en: This book is marked
sk: Táto kniha je označená

en: This book is marked as: %s
sk: Táto kniha je označená ako: %s

en: Path: {}
sk: Cesta: {}

en: My books
sk: Moje knihy

en: No help available
sk: Nápoveda nie je dispozícii

en: No help available for this output format.
sk: Pre tento výstupný formát nie je nápoveda k dispozícii

en: Generate catalog
sk: Vytvoriť katalóg

en: Generate catalog for {0} books
sk: Vytvoriť katalóg pre {0} kníh

en: Catalog &title (existing catalog with the same title will be replaced):
sk: &Názov katalógu (existujúci katalóg s rovnakým názvom bude nahradený):

en: &Send catalog to device automatically
sk: Automaticky &odoslať katalóg do zariadenia

en: &Add catalog to library
sk: &Pridať katalóg do knižnice

en: Catalog options
sk: Voľby katalógu

en: This will take a while, please wait...
sk: Toto bude chvíľu trvať, počkate prosím...

en: &Run the check again
sk: &Spustiť kontrolu znova

en: Copy &to clipboard
sk: Kopírovať do &schránky

en: &Done
sk: &Hotovo

en: Delete &marked
sk: Odstrániť &označené

en: Delete marked files (checked subitems)
sk: Odstrániť označené súbory (zaškrtnuté pod-položky)

en: &Fix marked
sk: Op&raviť označené

en: Fix marked sections (checked fixable items)
sk: Opraviť označené sekcie (zaškrtnuté opraviteľné položky)

en: Names to ignore:
sk: Ignorovať názvy:

en: Enter comma-separated standard file name wildcards, such as synctoy*.dat
sk: Vložte zoznam súborov so štandardnými zástupnými znakmi oddelené čiarkami, napr. synctoy*.dat

en: Extensions to ignore:
sk: Ignorovať prípony:

en: Enter comma-separated extensions without a leading dot. Used only in book folders
sk: Zadajte zoznam prípon bez úvodných bodiek oddelených čiarkou. Použije sa len v priečinkoch s knihami.

en: (fixable)
sk: (opraviteľné)

en: Path from library
sk: Cesta z knižnice

en: The marked files and folders will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
sk: Označené súbory a priečinky budú <b>natrvalo odstránené</b>. Ste si istý?

en: Choose format
sk: Vyberte formát

en: &Open with...
sk: &Otvoriť pomocou...

en: Format
sk: Formát

en: Existing
sk: Existujúci

en: Convertible
sk: Konvertovateľný

en: Choose location for calibre library
sk: Vyberte umiestnenie pre knižnicu Calibre

en: Same as current
sk: Rovnaké, ako aktuálne

en: The location %s contains the current calibre library
sk: Umiestnenie %s obsahuje aktuálnu knižnicu Calibre

en: Bad location
sk: Zlé umiestnenie

en: You can only create libraries inside %s at the top level, not in sub-folders
sk: Knižnice môžete vytvárať len v najvyššej úrovni %s, nie v jeho podpriečinkoch

en: No existing library found
sk: Žiadna existujúca knižnica nebola nájdená

en: There is no existing calibre library at %s
sk: V %s sa nenachádzajú žiadne existujúce knižnice Calibre

en: Not empty
sk: Nie je prázdny

en: The folder %s is not empty. Please choose an empty folder.
sk: Priečinok %s nie je prázdny. Vyberte prosím prázdny priečinok.

en: Moving library, please wait...
sk: Presúvam knižnicu, počkajte prosím...

en: Scanning...
sk: Skenovanie ...

en: Failed to move library
sk: Presun knižnice zlyhal

en: No location
sk: Nie je umiestnenie

en: No location selected
sk: Žiadne umiestnenie nebolo vybraté

en: %s is not an existing folder
sk: Priečinok %s neexistuje

en: Choose your calibre library
sk: Vyberte svoju knižnicu Calibre

en: Your calibre library is currently located at {0}
sk: Vaša knižnica Calibre je v súčasnosti umiestnená v {0}

en: New &location:
sk: Nové &umiestnenie:

en: Use the previously &existing library at the new location
sk: Použiť predtým &existujúcu knižnicu v novom umiestnení

en: &Create an empty library at the new location
sk: &Vytvoriť v novom umiestnení prázdnu knižnicu

en: Copy the custom columns, saved searches, column widths, plugboards,
    user categories, and other information from the old to the new library
sk: Kopírovať zo starej do novej knižnice vlastné stĺpce, uložené hľadania, 
    šírky stĺpcov, prepojovacie panely, užívateľské kategórie a ďalšie informácie

en: &Copy structure from the current library
sk: &Kopírovať štruktúru z aktuálnej knižnice

en: Add "%s" to toolbars or menus
sk: Pridať "%s" do panelov nástrojov, alebo menu

en: Select the toolbars and/or menus to add <b>%s</b> to:
sk: Vyberte panel nástrojov, a/alebo menu do ktorého pridať <b>%s</b>:

en: Edit comments
sk: Upraviť komentáre

en: Edit "{0}"
sk: Upraviť "{0}"

en: Edit text
sk: Upraviť text

en: &Show this warning again
sk: &Znovu zobraziť toto upozornenie

en: Where do you want to delete from?
sk: Odkiaľ chcete vymazať?

en: Library
sk: Knižnica

en: Library and device
sk: Knižnica a zariadenie

en: {num} of {series}
sk: {num} z {series}

en: Target book
sk: Cieľová kniha

en: Merge books
sk: Zlúčiť knihy

en: Merge metadata
sk: Zlúčiť meta údaje

en: Merge formats
sk: Zlúčiť formáty

en: Delete merged books
sk: Zmazať zlúčené knihy

en: Delete the selected books after merging
sk: Zmazať vybrané knihy po zlúčení

en: ERROR
sk: CHYBA

en: Recipes
sk: Recepty

en: Recipe &title:
sk: &Názov receptu:

en: day(s)
sk: deň/dní

en: The oldest article to download
sk: Najstarší článok, ktorý sa má prevziať

en: &Oldest article:
sk: &Najstraší článok

en: Maximum number of articles to download per feed.
sk: Maximálny počet článkov, ktoré sa majú prevziať pre každý zdroj.

en: &Max. number of articles per feed:
sk: &Max. počet článkov na zdroj:

en: Feeds in recipe
sk: Zdroje v recepte

en: Add feed to recipe
sk: Pridať zdroj do receptu

en: &Feed title:
sk: &Názov zdroja:

en: Feed &URL:
sk: &URL zdroja:

en: &Add feed
sk: &Pridať zdroj

en: Title required
sk: Názov potrebný

en: Choose builtin recipe
sk: Vybrať zabudovaný recept

en: Go
sk: Vykonať

en: Add custom news source
sk: Pridať vlastný zdroj noviniek

en: Customize &builtin recipe
sk: Upraviť &vstavaný recept

en: Import &OPML
sk: Importovať &OPML

en: Choose a recipe file
sk: Vyberte súbor s receptom

en: Invalid input
sk: Neplatný vstup

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
sk: <p>Nebolo možné vytvoriť recept. Chyba:<br>%s

en: All checked books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Please verify the list.
sk: Všetky označené knihy budú <b>natrvalo odstránené</b> z Vášho zariadenia. Skontrolujte prosím zoznam.

en: Author
sk: Autor

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Delete from device
sk: Vymazať zo zariadenia

en: %(curr)s (was %(initial)s)
sk: %(curr)s (bolo %(initial)s)

en: Item is blank
sk: Položka je prázdna

en: An item cannot be set to nothing. Delete it instead.
sk: Položka nemôže byť nastavená na Nič. Vymažte ju namiesto toho.

en: No item selected
sk: Žiadna položke nebola vybraná

en: No items selected
sk: Žiadna položka nebola vybraná

en: You must select at least one item from the list.
sk: Musíte vybrať aspoň jednu položku zo zoznamu.

en: Are you sure you want to delete the following items?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť nasledujúce položky?

en: Category editor
sk: Editor kategórií

en: Items in use
sk: Používané položky

en: Delete item from database. This will unapply the item from all books and then remove it from the database.
sk: Vymazať položku z databázy. Týmto sa položka odstráni zo všetkých kníh a nakoniec aj z databázy.

en: Rename the item in every book where it is used.
sk: Premenovať položku v každej knihe, kde sa používa.

en: This book has DRM
sk: Táto kniha má DRM

en: Books with the same titles as the following already exist in calibre. Select which books you want added anyway.
sk: Knihy s rovnakými titulmi, ako sú nasledujúce, už existujú v Calibre. Vyberte, ktoré knihy chcete pridať.

en: Already in calibre:
sk: V Calibre už existuje:

en: No matches found
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky

en: Author sort
sk: Autor pre triedenie

en: Link
sk: Odkaz

en: Change case
sk: Zmeniť veľkosť písmen

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Copy to author sort
sk: Kopírovať do autora pre triedenie

en: Copy to author
sk: Kopírovať do autora

en: Invalid author name
sk: Neplatné meno autora

en: Manage authors
sk: Spravovať autorov

en: &Search for:
sk: &Hľadať:

en: Fi&lter
sk: Fi&ltrovať

en: Reset all the author sort values to a value automatically
    generated from the author. Exactly how this value is automatically
    generated can be controlled via Preferences->Advanced->Tweaks
sk: Nastaviť všetky hodnoty autora pre triedenie na hodnotu
    automaticky vygenerovanú z autora. Presný spôsob generovania 
    tejto hodnoty sa nastavuje v Nastavenia->Rozšírené->Vylepšenia

en: Copy author sort to author for every author. You typically use this button
    after changing Preferences->Advanced->Tweaks->Author sort name algorithm
sk: Kopírovať všetky hodnoty 'autor pre triedenie' do autora. Toto tlačidlo obvykle použijete
    po zmene Nastavenia->Rozšírené->Vylepšenia->Algoritmus autora pre triedenie

en: Color
sk: Farba

en: The value "{0}" is in the list more than once, perhaps with different case
sk: Hodnota "{0}" je v zozname viackrát, možno s inou veľkosťou písma

en: Select &folder
sk: Vybrať &priečinok

en: Total:
sk: Celkovo:

en: &Export all your calibre data
sk: &Exportovať všetky vaše calibre dáta

en: Calculating...
sk: Prepočet...

en: Choose &folder
sk: Vybrať &priečinok

en: Not valid
sk: Neplatné

en: %s is not a folder
sk: %s nie je priečinok

en: Folder not empty
sk: Priečinok nie je prázdny

en: No libraries selected
sk: Neboli vybrané žiadne knižnice

en: Exporting all calibre data...
sk: Exportujem všetky calibre dáta...

en: Failed to export data.
sk: Export dát zlyhal.

en: Importing all calibre data...
sk: Importujú sa všetky calibre dáta...

en: Failed to import data.
sk: Import dát zlyhal.

en: Active jobs
sk: Aktívne úlohy

en: Find next match
sk: Hľadať nasledujúcu zhodu

en: &Search
sk: &Hľadať

en: &Stop selected jobs
sk: &Zastaviť vybrané úlohy

en: &Hide selected jobs
sk: &Skryť vybrané úlohy

en: Show job &details
sk: Zobraziť &podrobnosti úlohy

en: Show &all jobs
sk: Zobraziť &všetky úlohy

en: Stop &all non device jobs
sk: Z&astaviť všetky úlohy mimo zariadenia

en: &Hide all jobs
sk: &Skryť všetky úlohy

en: Authors
sk: Autori

en: Show &details
sk: Zobraziť &podrobnosti

en: Hide &details
sk: Skryť &podrobnosti

en: Show detailed information about this error
sk: Zobraziť o tejto chybe podrobnú informáciu

en: Copied
sk: Skopírované

en: &Retry
sk: &Skúsiť znova

en: Working
sk: Pracuje

en: Step %v/%m
sk: Krok %v/%m

en: Lower Case
sk: Malé písmená

en: Upper Case
sk: Veľké písmená

en: Title Case
sk: Štýl nadpisu

en: Character match
sk: Zhoda znakov

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Replace field
sk: Nahradiť pole

en: Prepend to field
sk: Predradiť k poľu

en: Append to field
sk: Pridať k poľu

en: Immediately make all changes without closing the dialog. This operation cannot be canceled or undone
sk: Ihneď urobiť všetky zmeny bez zatvorenia dialógu. Táto operácia nemôže byť zrušená, ani vrátená

en: Book %d:
sk: Kniha %d:

en: Enter an identifier type
sk: Zadajte typ identifikátora

en: <b>You can destroy your library using this feature.</b> Changes are permanent. There is no undo function. You are strongly encouraged to back up your library before proceeding.<p>Search and replace in text fields using character matching or regular expressions.
sk: <b>Touto funkciou môžete zničiť Vašu knižnicu..</b> Zmeny sú trvalé. Nie je možnosť vrátiť späť. Dôrazne Vás vyzývame, aby ste pred pokračovaním zálohovali Vašu knižnicu.<p>Vyhľadanie a náhrada v textových poliach pomocou zhody znakov, alebo regulárnych výrazov.

en: S/R TEMPLATE ERROR
sk: CHYBA ŠABLÓNY H/N

en: You must specify a destination identifier type
sk: Musíte určiť typ cieľového identifikátora

en: Search/replace invalid
sk: Hľadanie/náhrada je neplatné

en: Delete saved search/replace
sk: Odstrániť uložené hľadanie/náhradu

en: The selected saved search/replace will be deleted. Are you sure?
sk: Vybrané uložené hľadanie/náhrada bude odstránené. Ste si istý?

en: Save search/replace
sk: Uložiť hľadanie/náhradu

en: Search/replace name:
sk: Názov hľadania/náhrady:

en: That saved search/replace already exists and will be overwritten. Are you sure?
sk: Toto uložené hľadanie/náhrada už existuje a bude prepísané. Ste si istý?

en: Edit meta information
sk: Upraviť metainformácie

en: &Author(s):
sk: &Autor(i):

en: A&utomatically set author sort
sk: A&utomaticky odvodiť autora v tvare pre triedenie

en: Author s&ort:
sk: Triediaci aut&or:

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
sk: Určite, ako sa má autor (autori) tejto knihy triediť. Napríklad Charles Dickens by sa mal triediť ako Dickens, Charles.

en: &Rating:
sk: &Hodnotenie:

en: &Publisher:
sk: &Vydavateľ:

en: Add ta&gs:
sk: Pridať &značky:

en: &Remove tags:
sk: &Odstrániť značky:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
sk: Čiarkami oddelený zoznam značiek, ktoré sa majú z kníh odstrániť.

en: Check this box to remove all tags from the books.
sk: Označte, ak chcete z kníh odstrániť všetky značky.

en: &Clear all
sk: V&ymazať všetko

en: If checked, the series will be cleared
sk: Pri zapnutí bude informácie o sérii odstránená

en: &Clear series
sk: &Odstrániť sériu

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1.
    If checked, selected books will be automatically numbered, in the order
    you selected them. So if you selected Book A and then Book B,
    Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
sk: Pri vypnutí bude číslo knihy v rámci série nastavené na 1.
    Pri zapnutí budú vybrané knihy automaticky očíslované v poradí,
    v akom ste ich vybrali. Tzn. ak vyberiete knihu A a potom knihu B,
    bude mať kniha A priradené číslo v rámci série 1 a kniha B číslo 2.

en: &Automatically number books in this series
sk: &Automaticky očíslovať knihy v rámci tejto série

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database
    for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering
    from the value in the box
sk: Číslo knihy v sérii bude štandardne nastavené na číslo nasledujúce za
    najvyšším číslom knihy tejto série v databáze. 
    Zapnutím tejto voľby nastavíte Calibre na číslovanie série od zadaného čísla.

en: &Force numbers to start with:
sk: Vynútiť čís&lovanie od:

en: &Date:
sk: &Dátum:

en: A&pply date
sk: &Použiť dátum

en: P&ublished:
sk: P&ublikované:

en: Clear published date
sk: Vymazať dátum publikovania

en: &Languages:
sk: &Jazyky:

en: Restore pre conversion &originals, if available
sk: Obnoviť &originály pred konverziou, ak sa dá

en: Remove stored conversion settings for the selected books.
    
    Future conversion of these books will use the default settings.
sk: Odstrániť uložené nastavenia konverzie pre vybrané knihy.
    
    Pri budúcich konverziách týchto kníh sa použijú štandardné nastavenia.

en: Remove &stored conversion settings for the selected books
sk: Odstrániť uložené na&stavenia konverzie pre vybrané knihy

en: Force the title to be in title case. If both this and swap authors are checked,
    title and author are swapped before the title case is set
sk: Nastaví veľkosť písma názvu na 'title case' (veľké prvé písmená podstatných mien). 
    Ak je zapnuté spolu s výmenou autora a názvu, výmena sa uskutoční pred nastavením
    veľkosti písma.

en: Update title sort based on the current title. This will be applied only after other changes to title.
sk: Aktualizovať názov pre triedenie podľa aktuálneho názvu. Toto sa prejaví až po ďalších zmenách názvu.

en: Update &title sort
sk: Aktualizovať názov pre &triedenie

en: Change &cover
sk: Zmeniť &obálku

en: &Generate default cover
sk: &Generovať štandardnú obálku

en: &Remove cover
sk: &Odstrániť obálku

en: &Clone covers
sk: &Klonovať obálky

en: &Basic metadata
sk: &Základné metadáta

en: &Custom metadata
sk: &Užívateľské metadáta

en: Select saved search/replace to load.
sk: Vyberte uložené hľadanie/náhradu, ktorú chcete načítať.

en: Save current search/replace
sk: Uložiť aktuálne hľadanie/nahradenie

en: Sa&ve
sk: &Uložiť

en: Search &mode:
sk: &Režim hľadania:

en: Search &field:
sk: Vyhľadávacie &pole:

en: The name of the field that you want to search
sk: Názov poľa, ktoré chcete prehľadať

en: &Identifier type:
sk: &Typ identifikátora:

en: &Template:
sk: &Šablóna:

en: Enter a template to be used as the source for the search/replace
sk: Zadajte šablónu, ktorá bude použitá ako zdroj pre hľadať/nahradiť

en: Enter what you are looking for, either plain text or a regular expression, depending on the mode
sk: Zadajte čo hľadáte, buď obyčajný text, alebo regulárny výraz - v závislosti od režimu

en: Check this box if the search string must match exactly upper and lower case. Uncheck it if case is to be ignored
sk: Označte túto voľbu, ak sa majú pri hľadaní dodržať veľké/malé písmená. Nechajte prázdne, ak na tom nezáleží

en: Cas&e sensitive
sk: &Rozlišovať veľkosť písmen

en: &Replace with:
sk: &Nahradiť za:

en: The replacement text. The matched search text will be replaced with this string
sk: Nahradzovaný text. Týmto bude nahradený text vyhovujúci hľadanému

en: &Apply function after replace:
sk: Použiť po n&ahradení funkciu:

en: Specify how the text is to be processed after matching and replacement. In character mode, the entire
    field is processed. In regular expression mode, only the matched text is processed
sk: Zvoľte ako sa bude po nájdení a náhrade text spracovávať. V znakovom režime sa spracuje celé pole.
    V režime regulárnych výrazov sa spracuje len vyhovujúca časť textu.

en: &Destination field:
sk: &Cieľové pole:

en: The field that the text will be put into after all replacements.
    If blank, the source field is used if the field is modifiable
sk: Pole, do ktorého sa bude vkladať text po všetkých nahradeniach.
    Ak nezadáte, použije sa zdrojové pole - ak je upravovateľné

en: M&ode:
sk: &Režim:

en: Specify how the text should be copied into the destination.
sk: Zvoľte spôsob kopírovania textu do cieľa.

en: Specifies whether result items should be split into multiple values or
    left as single values. This option has the most effect when the source field is
    not multiple and the destination field is multiple
sk: Určuje, či môžu byť výsledné hodnoty rozdelené do niekoľkých hodnôt,
    alebo majú byť ponechané ako jedna hodnota. Táto voľba má najväčší význam
    ak je zdrojové pole jednotlivé a cieľové viacnásobné

en: Split &result
sk: &Rozdeliť výsledok

en: Identifier type:
sk: Typ identifikátora:

en: For multiple-valued fields, sho&w
sk: Pre polia s viac hodnotami, &zobraziť

en: with values separated b&y
sk: s hodnotami &oddelenými

en: Used when displaying test results to separate values in multiple-valued fields
sk: Použité pri zobrazení výsledkov testu na oddelenie hodnôt vo viac hodnotových poliach

en: Test text
sk: Testovací text

en: Test result
sk: Výsledok testu

en: &Search and replace
sk: &Hľadať a nahradiť

en: &Clear
sk: V&ymazať

en: Import OPML file
sk: Importovať OPML súbor

en: Path to OPML file
sk: Cesta k OPML súboru

en: &OPML file:
sk: &OPML súbor:

en:  days
sk:  dní

en: OPML files
sk: OPML súbory

en: Password needed
sk: Operácia vyžaduje heslo

en: &Username:
sk: Po&užívateľské meno:

en: &Password:
sk: &Heslo:

en: &Show password
sk: &Zobraziť heslo

en: Restart required
sk: Je potrebný reštart

en: All
sk: Všetko

en: Installed
sk: Inštalovaný

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Update available
sk: Bola vydaná nová verzia

en: Plugin name
sk: Názov modulu

en: Status
sk: Stav

en: Available
sk: Dostupný

en: Released
sk: Uvoľnená

en: This plugin is FREE but you can reward the developer for their effort
    by donating to them via PayPal.
    
    Right-click and choose Donate to reward:
sk: Tento zásuvný modul je ZDARMA. Môžete sa však jeho vývojárovi odmeniť
    za jeho snahu príspevkom cez PayPal.
    
    Kliknite pravým tlačidlom a vyberte Prispejte na odmenu:

en: Platform unavailable
sk: Platforma nedostupná

en: Plugin deprecated
sk: Zastaraný modul

en: New version available
sk: Dostupná nová verzia

en: Latest version installed
sk: Nainštalovaná posledná verzia

en: This plugin has been deprecated and should be uninstalled
sk: Tento modul zastaral a mal by byť odinštalovaný

en: Right-click to see more options
sk: Viac možností pravým tlačidlom

en: This plugin can only be installed on: %s
sk: Tento modul sa dá inštalovať len na: %s

en: You can install this plugin
sk: Tento modul môžete inštalovať

en: A new version of this plugin is available
sk: Dostupná nová verzia zásuvného modulu

en: This plugin is installed and up-to-date
sk: Tento modul je nainštalovaný a aktuálny

en: Plugin homepage
sk: Domovská stránka modulu

en: Update Check Failed
sk: Kontrola novej verzie zlyhala

en: User plugins
sk: Užívateľské zásuvné moduly

en: Description
sk: Popis

en: &Install
sk: &Inštalovať

en: Install the selected plugin
sk: Inštalovať vybraný zásuvný modul

en: &Customize plugin
sk: &Prispôsobiť modul

en: Customize the options for this plugin
sk: Prispôsobiť nastavenia tohoto modulu

en: Enable or disable this plugin
sk: Povoliť, alebo zakázať tento zásuvný modul

en: &Remove plugin
sk: &Odstrániť modul

en: Uninstall the selected plugin
sk: Odinštalovať vybraný modul

en: Donate to developer
sk: Prispejte vývojárovi

en: Donate to the developer of this plugin
sk: Prispejte vývojárovi tohoto modulu

en: &Customize plugin
sk: &Upraviť modul

en: Are you sure you want to uninstall the <b>%s</b> plugin?
sk: Ste si istý, že chcete odinštalovať zásuvný modul <b>%s</b>?

en: Install %s
sk: Inštalovať %s

en: Installing plugins is a <b>security risk</b>. Plugins can contain a virus/malware. Only install it if you got it from a trusted source. Are you sure you want to proceed?
sk: Inštalácia zásuvných modulov je <b>bezpečnostné riziko</b>. Moduly môžu obsahovať vírusy/škodlivý software. Zásuvné moduly inštalujte len z dôveryhodných zdrojov. Ste si istý, že chcete pokračovať?

en: Installing plugin: %s
sk: Inštalujem zásuvný modul: %s

en: Plugin installed: %s
sk: Zásuvný modul nainštalovaný: %s

en: Install plugin failed
sk: Inštalácia modulu zlyhala

en: Plugin not customizable
sk: Modul nie je upraviteľný

en: Plugin: %s does not need customization
sk: Modul %s neumožňuje žiadne úpravy

en: Must restart
sk: Je nevyhnutný reštart

en: You must restart calibre before you can configure the <b>%s</b> plugin
sk: Pred konfiguráciou zásuvného modulu <b>%s</b> je potrebné reštartovať Calibre

en: Plugin cannot be disabled
sk: Modul nie je možné deaktivovať

en: The plugin: %s cannot be disabled
sk: Modul %s nie je možné deaktivovať

en: Aborting...
sk: Zastavujem...

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: &Item: {0} ({1})
sk: &Položka: {0} ({1})

en: **No items found**
sk: **Žiadne položky nenájdené**

en: Click in a column  in the library view to see the information for that book
sk: Na zobrazenie informácií o knihe kliknite na stĺpec v zobrazení knižnice

en: &Refresh
sk: &Obnoviť

en: &Close
sk: &Zatvoriť

en: Restoring database from backups, do not interrupt, this will happen in three stages
sk: Obnovujem databázu zo záloh, neprerušujte to, prebieha to v troch krokoch

en: Restoring database
sk: Obnovujem databázu

en: The old database was saved as: %s
sk: Pôvodná databáza bola uložená ako: %s

en: Restoring database was successful. %s
sk: Obnova databázy bola úspešná. %s

en: Your list of books, with all their metadata is stored in a single file, called a database. In addition, metadata for each individual book is stored in that books' folder, as a backup.<p>This operation will rebuild the database from the individual book metadata. This is useful if the database has been corrupted and you get a blank list of books.<p>Do you want to restore the database?
sk: Váš zoznam kníh spolu so všetkými metadátami je uložený v jednom súbore, nazvanom databáza. Naviac sú metadáta pre každú jednotlivú knihu uložené, ako záloha, v adresári knihy.<p>Táto operácia znovu vytvorí databázu z metadát jednotlivých kníh. To je užitočné v prípade, ak bola databáza poškodená a Vy vidíte prázdny zoznam kníh.<p>Chcete obnoviť databázu?

en: Failed to repair library
sk: Nepodarilo sa oprvaviť knižnicu

en: Add a new Saved search
sk: Pridať nové uložené hľadanie

en: The Saved search name
sk: Názov uloženého hľadania

en: &Search:
sk: &Hľadať:

en: Invalid saved search
sk: Neplatné uložené hľadanie

en: Manage Saved searches
sk: Spravovať uložené hľadania

en: &Add search
sk: &Pridať hľadanie

en: &Remove search
sk: &Odstrániť hľadanie

en: &Edit search
sk: &Upraviť hľadanie

en: The current saved search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
sk: Aktuálne uložené hľadanie bude <b>natrvalo odstránené</b>. Ste si istý?

en: Edit saved search
sk: Upraviť uložené hľadanie

en:                 Download this periodical every week on the specified days after
                    the specified time. For example, if you choose: Monday after
                    9:00 AM, then the periodical will be download every Monday as
                    soon after 9:00 AM as possible.
sk:                 Sťahovať toto periodikum týždenne v určený deň po zadanom čase.
                    Napr. ak zadáte: pondelok po 9:00, bude periodikum stiahnuté každý
                    pondelok, v prvom možnom termíne po 9-tej hodine.

en: &Download after:
sk: &Stiahnuť po:

en:                 Download this periodical every month, on the specified days.
                    The download will happen as soon after the specified time as
                    possible on the specified days of each month. For example,
                    if you choose the 1st and the 15th after 9:00 AM, the
                    periodical will be downloaded on the 1st and 15th of every
                    month, as soon after 9:00 AM as possible.
sk:                 Sťahovať toto periodikum mesačne v určené dni. Sťahovanie
                    začne každý mesiac v zadané dni, čo najskôr po nastavenom čase.
                    Napr. ak zadáte 1. a 15. po 9:00, bude sa periodikum sťahovať
                    prvý a pätnásty deň každého mesiaca v prvom termíne po
                    9-tej hodine.

en: &Days of the month:
sk: &Dni v mesiaci:

en: Comma separated list of days of the month. For example: 1, 15
sk: Zoznam dní v mesiaci oddelený čiarkou. Napr.: 1, 15

en: Download &after:
sk: Sťahovať &po:

en:                 Download this periodical every x days. For example, if you
                    choose 30 days, the periodical will be downloaded every 30
                    days. Note that you can set periods of less than a day, like
                    0.1 days to download a periodical more than once a day.
sk:                 Sťahovať toto periodikum každých x dní. Napr. ak zvolíte
                    30 dní, bude sa periodikum sťahovať raz za 30 dní. 
                    Uvedomte si, že môžete nastaviť aj kratší inteval ako
                    deň - napr. 0.1 dňa pre častejšie sťahovanie ako raz za deň.

en: &Download every:
sk: &Sťahovať každých:

en: every hour
sk: každú hodinu

en: days
sk: dni

en: Note: You can set intervals of less than a day, by typing the value manually.
sk: Poznámka: Ručne možete zapísať aj interval kratší ako deň.

en: &Schedule
sk: &Naplánovať

en: &Schedule for download:
sk: &Naplánovať preberanie:

en: Every &x days
sk: Každých &x dní

en: &Account
sk: Úč&et

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
sk: Ak má plánované preberanie fungovať, program calibre musí ostať spustený.

en: &Advanced
sk: &Rozšírené

en: Add &title as tag
sk: Pridať &názov ako značku

en: &Keep at most:
sk: &Uchovať aspoň:

en: Maximum number of copies (issues) of this recipe to keep.  Set to 0 to keep all (disable).
sk: Maximálny počet kópií (vydaní) tohoto receptu, ktoré sa majú ponechať. Nastavte na 0 ak chcete zachovať všetky (vypnúť).

en: <p>When set, this option will cause calibre to keep, at most, the specified number of issues of this periodical. Every time a new issue is downloaded, the oldest one is deleted, if the total is larger than this number.
    <p>Note that this feature only works if you have the option to add the title as tag checked, above.
    <p>Also, the setting for deleting periodicals older than a number of days, below, takes priority over this setting.
sk: <p>Pri nastavení bude Calibre uchovávať najviac zadaný počet vydaní tohoto periodika. Vždy po stiahnutí nového vydania, ak je ich počet väčší, ako toto číslo, sa najstaršie z nich vymaže.
    <p>Uvedomte si, že táto funkcia pracuje len za predpokladu, ak máte zapnutú voľbu pridať názov ako značku vyššie.
    <p>Nastavenie vymazania periodík starších, ako určitý počet dní nižšie má pred týmto nastavením prednosť.

en:  issues
sk:  vydania

en: all issues
sk: všetky vydania

en: Delete downloaded &news older than:
sk: Zmazať stiahnuté &noviny staršie ako:

en: <p>Delete downloaded news older than the specified number of days. Set to zero to disable.
    <p>You can also control the maximum number of issues of a specific periodical that are kept by clicking the Advanced tab for that periodical above.
sk: <p>Zmazať stiahnuté noviny staršie ako zadaný počet dní. Vypnete nastavením nuly.
    <p>Môžete tiež ovplyvniť maximálny počet vydaní konkrétneho periodika, ktoré sa uchováva kliknutím hore na záložku periodika Pokročilé.

en: never delete
sk: nikdy nemazať

en: Download &all scheduled
sk: Stiahnuť &všetky naplánované

en: Download all scheduled news sources at once
sk: Stiahnuť správy zo všetkých naplánovaných zdrojov naraz

en: &Download now
sk: &Prevziať teraz

en: Need username and password
sk: Je potrebné užívateľské meno a heslo

en: You must provide a username and/or password to use this news source.
sk: Pre použitie tohoto zdroja správ musíte poskytnúť užívateľské meno a/alebo heslo.

en: Account
sk: Účet

en: (optional)
sk: (voliteľné)

en: (required)
sk: (povinné)

en: Created by:
sk: Autor:

en: Download %s now
sk: Stiahnuť %s teraz

en: Last downloaded: never
sk: Posledne prevzatý: nikdy

en: never
sk: nikdy

en: %(days)d days, %(hours)d hours and %(mins)d minutes ago
sk: pred %(days)d dňami, %(hours)d hodinami a %(mins)d minútami

en: Last downloaded:
sk: Naposledy stiahnuté:

en: Cannot download news as no internet connection is active
sk: Nemôžem stiahnuť správy, lebo nie je aktívne pripojenie na Internet

en: No internet connection
sk: Žiadne pripojenie na Internet

en: Schedule news download
sk: Naplánovať preberanie správ

en: Add or edit a custom news source
sk: Pridať alebo upraviť vlastný zdroj správ

en: Download all scheduled news sources
sk: Stiahnuť správy zo všetkých naplánovaných zdrojov

en: equal to
sk: sa rovná

en: before
sk: pred

en: after
sk: po

en: Contains: the word or phrase matches anywhere in the metadata field
sk: Obsahuje: slovo, alebo fráza je obsiahnutá kdekoľvek v poli metadát

en: Equals: the word or phrase must match the entire metadata field
sk: Je zhodné: slovo, alebo fráza je zhodná s celým poľom metadát

en: Regular expression: the expression must match anywhere in the metadata field
sk: Regulárny výraz: výraz sa musí zhodovať kdekoľvek v poli metadát

en: A&dvanced search
sk: P&okročilé vyhľadávanie

en: Find entries that have...
sk: Nájsť prvky, ktoré obsahujú...

en: But don't show entries that have...
sk: Ale nezobrazovať položky ktoré majú...

en: &This exact phrase:
sk: &Presne táto fráza:

en: Any of these &unwanted words:
sk: Akékoľvek z týchto nechcených slov:

en: Titl&e/author/series...
sk: Náz&ov, autor, séria...

en: &Author:
sk: &Autor:

en: &year
sk: &rok

en: mo&nth
sk: me&siac

en: &day
sk: &deň

en: months
sk: mesiacov

en: weeks
sk: týždnov

en: This month
sk: Tento mesiac

en: Yesterday
sk: Včera

en: Tem&plate:
sk: Šab&lóna:

en: Advanced search
sk: Rozšírené hľadanie

en: Choose formats
sk: Vyberte formáty

en: Use a password if calibre is running on a network that is not secure. For example, if you run calibre on a laptop, use that laptop in an airport, and want to connect your smart device to calibre, you should use a password.
sk: Ak beží Calibre v sieti, ktorá nie je bezpečná, použite heslo. Napr. ak bežíte Calibre na notebooku, ktorý používate na letisku a chcete sa k nemu pripojiť svojím smart zariadením, mali by ste použiť heslo.

en: Check this box if you want calibre to automatically start the smart device interface when calibre starts. You should not do this if you are using a network that is not secure and you are not setting a password.
sk: Označte túto voľbu ak chcete aby Calibre automaticky po štarte spúšťalo rozhranie pre smart zariadenia. Ak používate nezabezpečenú sieť a nemáte nastavené heslo, nemali by ste to robiť.

en: Check this box if you want calibre to use a fixed network port. Normally you will not need to do this. However, if your device consistently fails to connect to calibre, try checking this box and entering a number.
sk: Označte túto voľbu, ak chcete aby Calibre použila pevný sieťový port. Obvykle to nemusíte robiť. Ak sa však Vaše zariadenie opakovane nemôže ku Calibre pripojoť, skúste túto voľbu označiť a zadajte číslo portu.

en: These are the IP addresses for this computer. If you decide to have your device connect to calibre using a fixed IP address, one of these addresses should be the one you use. It is unlikely but possible that the correct IP address is not listed here, in which case you will need to go to your computer's control panel to get a complete list of your computer's network interfaces and IP addresses.
sk: Toto sú IP adresy tohoto počítača. Ak sa rozhodnete, že sa má Vaše zariadenie pripájať cez pevnú IP adresu, mala by to byť jedna z nich. Je nepravdepodobné, ale možné, že správna IP adresa v zozname nie je. V takom prípade budete musieť otvoriť ovládacie panely počítača, kde nájdete úplný zoznam jeho sieťových rozhraní a IP adries.

en: Invalid port number
sk: Neplatné číslo portu

en: You must provide a port number.
sk: Musíte zadať číslo portu.

en: Problem starting the wireless device
sk: Pri spustení bezdrôtového zariadenia sa vyskytol problém

en: Smart device control
sk: Ovládanie smart zariadenia

en: Possibe IP addresses:
sk: Možné IP adresy:

en: Optional &password:
sk: Voliteľné &heslo:

en: Optional password for security
sk: Voliteľné bezpečnostné heslo

en: Optional &fixed port:
sk: Voliteľný &pevný port:

en: Optional port number
sk: Voliteľné číslo portu

en: &Use a fixed port
sk: Po&užiť pevný port

en: &Automatically allow connections at calibre startup
sk: Po štarte Calibre &automaticky povoliť pripojenia

en: Publishers
sk: Vydavatelia

en:  (not on any book)
sk:  (na žiadnu knihu)

en: Category lookup name:
sk: Názov kategórie pre vyhľadávanie:

en: That name contains leading or trailing periods, multiple periods in a row or spaces before or after periods.
sk: Názov obsahuje na začiatku, alebo na konci bodky, viac bodiek za sebou, alebo medzery pred, či za bodkami.

en: Name already used
sk: Názov už je použitý

en: That name is already used, perhaps with different case.
sk: Tento názov už je použitý, možno s malými, či veľkými písmenami

en: User categories editor
sk: Editor používateľských kategórií

en: Category &name:
sk: &Názov kategórie:

en: Select a category to edit
sk: Vybetre kategóriu pre úpravu

en: &Category filter:
sk: &Filter katégorií:

en: Select the content kind of the new category
sk: Vyberte druh obsahu novej kategórie

en: Add a new category
sk: Pridať novú kategóriu

en: Rename the current category to what is in the box
sk: Premenovať aktuálnu kategóriu podľa poľa

en: &Available items
sk: &Dostupné položky

en: Applied &items
sk: Aplikované &položky

en: Are your sure?
sk: Ste si istý?

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
sk: Nasledujúce značky sú použité v jednej, alebo viacerých knihách. Ste si istý, že ich chcete odstrániť?

en: Count
sk: Počet

en: Was
sk: Bolo

en: &Filter by:
sk: &Filtrovať podľa:

en: F&ilter
sk: F&iltrovať

en: Template language tutorial
sk: Výuka jazyka šablón

en: Template function reference
sk: Príručka funkcií šablóny

en: Author Sort
sk: Autor pre triedenie

en: EXCEPTION:
sk: VÝNIMKA:

en: No template provided
sk: Žiadna šablóna nebola poskytnutá

en: The template box cannot be empty
sk: Pole šablóny nemôže byť prázdne

en: No column chosen
sk: Nie je vybraný stĺpec

en: You must specify a column to be colored
sk: Musíte vybrať stĺpec na ofarbenie

en: Set the color of the column:
sk: Nastaviť farbu stĺpca:

en: Copy a color name to the clipboard:
sk: Kopírovať názov farby do schránky:

en: Copy the selected color name to the clipboard
sk: Kopírovať názov vybranej farby do schránky

en: Kind:
sk: Druh:

en: Add icon
sk: Pridať ikonu

en: Template value:
sk: Hodnota šablóny:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Function &name:
sk: &Názov funkcie:

en: &Documentation:
sk: &Dokumentácia:

en: &Code:
sk: &Kód:

en: Remove any template from the box
sk: Odstráni šablónu z poľa

en: Open template editor
sk: Otvoriť editor šablón

en: Download %s
sk: Stiahnuť %s

en: Downloading <b>%(fname)s</b> from %(url)s
sk: Sťahujem <b>%(fname)s</b> z %(url)s

en: Failed to download from %(url)r with error: %(err)s
sk: Stiahnutie z  %(url)r zlyhalo s chybou: %(err)s

en: The book {0} will be downloaded and added to your calibre library automatically.
sk: Kniha {0} bude automaticky stiahnutá a pridaná do vašej calibre knižnice.

en: No file specified to download.
sk: Nebol zadaný súbor na stiahnutie.

en: Not a support e-book format.
sk: Nepodporovaný formát e-knihy.

en: Downloading %s
sk: Sťahujem %s

en: Downloading
sk: Sťahujem

en: Failed to download e-book
sk: Sťahovanie e-knihy zlyhalo

en: finished
sk: dokončené

en: Email %(name)s to %(to)s
sk: Odmailovať %(name)s pre %(to)s

en: News:
sk: Správy:

en: Attached is the %s periodical downloaded by calibre.
sk: Pripojené je periodikum %s, stiahnuté Calibre.

en: Add a new recipient:
sk: Pridať nového príjemcu:

en: &Address
sk: &Adresa

en: &Formats
sk: &Formáty

en: &Subject
sk: &Predmet

en: The email address of the recipient
sk: Emailová adresa príjemcu:

en: &Add recipient
sk: &Pridať príjemcu

en: You must specify an address
sk: Musíte zadať adresu

en: The recipient %s already exists
sk: Príjemca %s už existuje

en: No recipients
sk: Žiadni príjemcovia

en: You must select at least one recipient
sk: Musíte vybrať aspoň jedného príjemcu

en: Attached, you will find the e-book
sk: Pripojené, e-book nájdete

en: by
sk: od

en: in the %s format.
sk: vo formáte %s

en: About this book:
sk: O tejto knihe:

en: Sending email to
sk: Odosielam e-mail pre

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
sk: Nasledujúce knihy nemôžem odoslať, lebo nabol nájdený žiaden vyhovujúci formát:

en: Failed to email book
sk: Odoslanie knihy e-mailom zlyhalo

en: sent
sk: odoslané

en: Sent news to
sk: Správy odoslané pre

en: Regular &expression
sk: Regulárny &výraz

en: File &name:
sk: &Názov súboru:

en: Title:
sk: Názov:

en: No match
sk: Žiadna zhoda

en: Authors:
sk: Autori:

en: Regular expression (?P<author>)
sk: Regulárny výraz (?P<author>)

en: Series:
sk: Séria:

en: Regular expression (?P<series>)
sk: Regulárny výraz (?P<series>)

en: Series index:
sk: Poradie v sérii:

en: Regular expression (?P<series_index>)
sk: Regulárny výraz (?P<series_index>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
sk: Regulárny výraz (?P<isbn>)

en: Publisher:
sk: Vydavateľ:

en: Regular expression (?P<publisher>)
sk: Regulárny výraz (?P<publisher>)

en: Published:
sk: Vydané:

en: Regular expression (?P<published>)
sk: Regulárny výraz (?P<published>)

en: Comments:
sk: Komentáre:

en: Regular expression (?P<comments>)
sk: Regulárny výraz (?P<comments>)

en: Choose font family
sk: Vyberte písmo

en: Add &fonts
sk: Pridať &fonty

en: Choose a font family from the list below:
sk: Vyberte písmo zo zoznamu nižšie:

en: Find next
sk: Hľadať ďalej

en: Find previous
sk: Hľadať predchádzajúce

en: None
sk: Žiadne

en: Choose &font family
sk: Vyberte &písmo

en: Clear the font family
sk: Vymažte písmo

en: &Version:
sk: &Verzia:

en: &License:
sk: &Licencia:

en: No missing icons
sk: Žiadne chýbajúce ikony

en: &Abort
sk: &Zrušiť

en: Compression failed
sk: Kompresia zlyhala

en: Finished
sk: Dokončené

en: ZIP files
sk: ZIP súbory

en: Downloading icons...
sk: Sťahujú sa ikony...

en: Downloading icons, please wait...
sk: Sťahujú sa ikony, počkajte prosím...

en: Restore &default icons
sk: Obnoviť &predvolené ikony

en: &Sort by:
sk: &Zoradiť podľa:

en: Number of icons
sk: Počet ikon

en: Popularity
sk: Popularita

en: Downloading, please wait...
sk: Sťahuje sa, počkajte prosím...

en: Zoom &in
sk: Priblíž&iť

en: Zoom &out
sk: &Odialiť

en: &Save as
sk: &Uložiť ako

en: &Rotate
sk: &Otočiť

en: Choose a file to save to
sk: Zvoľte súbor do ktorého uložiť

en: Cover browser
sk: Prehliadač obalov

en: Connected
sk: Pripojené

en: created by
sk: vytvoril(a)

en: %(num)d of %(total)d books
sk: %(num)d z %(total)d kníh

en: one book | {} books
sk[0]: jedna kniha
sk[1]: {} knihy
sk[2]: {} kníh
sk[3]: {} kníh

en: {0}, {1} total
sk: {0}, {1} celkom

en: Cover grid
sk: Mriežka obalov

en: Toggle
sk: Prepnúť

en: Next Virtual library
sk: Ďalšia virtuálna knižnica

en: Previous Virtual library
sk: Predchádzajúca virtuálna knižnica

en: All books
sk: Všetky knihy

en: Sort tabs alphabetically
sk: Zoradiť karty abecedne

en: Restore hidden tabs
sk: Obnoviť skryté karty

en: Edit "%s"
sk: Upraviť "%s"

en: Delete "%s"
sk: Zmazať "%s"

en: Book details
sk: Podrobnosti o knihe

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Show and hide various parts of the calibre main window
sk: Zobraziť a skryť rôzne časti hlavného okna calibre

en: The book {0} does not have the {1} format
sk: Kniha {0} nemá {1} formát

en: Restore %s
sk: Obnoviť %s

en: Job
sk: Úloha

en: Progress
sk: Priebeh

en: Running time
sk: Uplynulý čas

en: Start time
sk: Čas spustenia

en: Unknown job
sk: Neznáma úloha

en: Cannot kill job
sk: Úlohu nemožno zastaviť

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
sk: Nie je možné zastaviť úlohy, ktoré komunikujú so zariadením

en: Job has already run
sk: Úloha je už dokončená

en: This job cannot be stopped
sk: Táto úloha sa nedá zastaviť

en: Unavailable
sk: Nie sú k dispozícii

en: Click to see list of jobs
sk: Kliknite na zobrazenie zoznamu úloh

en: Show/hide the Jobs List
sk: Zobraziť/skryť zoznam úloh

en: Jobs:
sk: Úlohy:

en: No running jobs
sk: Žiadne bežiace úlohy

en: One running job
sk: Jedna bežiaca úloha

en: %d running jobs
sk: %d bežiacich úloh

en:  - Jobs
sk:  - Úlohy

en: Search for a job by name
sk: Hľadať úlohu podľa názvu

en: No job
sk: Žiadna úloha

en: No job selected
sk: Nie je vybraná žiadna úloha

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
sk[0]: Naozaj chcete vybranú úlohu zastaviť?
sk[1]: Naozaj chcete vybrané úlohy zastaviť?
sk[2]: Naozaj chcete vybrané úlohy zastaviť?
sk[3]: Naozaj chcete vybrané úlohy zastaviť?

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
sk: Naozaj chcete zastaviť všetky úlohy mimo zariadenia?

en: &Custom
sk: &Vlastné

en: &Alternate shortcut:
sk: &Alternatívne skratky:

en: &Shortcut:
sk: &Skratka:

en: Done
sk: Dokončené

en: Press a key...
sk: Stlačte klávesu...

en: Already assigned
sk: Už priradené

en: already assigned to
sk: už priradené k

en: <b>This shortcut no longer exists</b>
sk: <b>T8to skratka u6 neexistuje</b>

en: Double click on any entry to change the keyboard shortcuts associated with it
sk: Na zmenu klávesovej skratky priradenej k položke dvojkliknite na ňu

en: Search for a shortcut by name
sk: Hľadať skratku podľa názvu

en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

en: No matches
sk: Žiadne zhody

en: Could not find any shortcuts matching %s
sk: Nemôžem nájsť žiadnu skratku vyhovujúcu %s

en: Eject this device
sk: Vysunúť toto zariadenie

en: Configure this device
sk: Konfigurovať toto zariadenie

en: Show books in calibre library
sk: Zobraziť knihy v knižnici Calibre

en: Show books in the main memory of the device
sk: Zobraziť knihy v hlavnej pamäti zariadenia

en: Show books in storage card A
sk: Zobraziť knihy na pamäťovej karte A

en: Show books in storage card B
sk: Zobraziť knihy na pamäťovej karte B

en: Delete library
sk: Odstrániť knižnicu

en: available
sk: dostupné

en: Close the Virtual library
sk: Zatvoriť virtuálnu knižnicu

en: Sort
sk: Zoradiť

en: <p>Search the list of books by title, author, publisher, tags, comments, etc.<br><br>Words separated by spaces are ANDed
sk: <p>Prehľadať zoznam kníh podľa názvu, autora, vydavateľa, značiek, komentárov, atď.<br><br>Slová oddelené medzerou sú vyhľadávané súčasne

en: Highlight
sk: Zvýrazniť

en: Copy current search text (instead of search name)
sk: Kopírovať aktuálny hľadaný text (namiesto názvu hľadania)

en: Saved search
sk: Uložené hľadanie

en: <h2>Shutting down</h2><div>
sk: <h2>Vypína sa</h2><div>

en: Book %(sidx)s of <span class="series_name">%(series)s</span>
sk: Kniha %(sidx)s z <span class="series_name">%(series)s</span>

en: Bookmark
sk: Záložka

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Save to file
sk: Uložiť do súboru

en: Show in calibre
sk: Zobraziť v Calibre

en: Restrict to
sk: Obmeziť na

en: Type:
sk: Typ:

en: User:
sk: Používateľ:

en: Find previous match
sk: Hľadať predchádzajúcu zhodu

en: Add notes
sk: Pridať poznámky

en: User
sk: Používateľ

en: Size (MB)
sk: Veľkosť (MB)

en: Modified
sk: Zmenené

en: %s stars
sk: %s hviezdičiek

en: Description:
sk: Popis:

en: This book's UUID is "{0}"
sk: UUID tejto knihy je "{0}"

en: Could not change the on disk location of this book. Is it open in another program?
sk: Nemôžem zmeniť umiestnenie tejto knihy na disku. Nie je otvorená iným programom?

en: Failed to set data
sk: Zlyhalo nastavenie dát

en: In Library
sk: V knižnici

en: Size
sk: Veľkosť

en: Marked for deletion
sk: Označené na zmazanie

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
sk: Dvojkliknite na <b>upraviť</b> ma<br><br>

en: Cannot hide all columns
sk: Nedajú sa skryť všetky stĺpce

en: Hide column %s
sk: Skryť stĺpec %s

en: Sort on %s
sk: Triediť podľa %s

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Change text alignment for %s
sk: Zmeniť zarovnanie textu %s

en: Center
sk: Stred

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Show column
sk: Zobraziť stĺpec

en: Shrink column if it is too wide to fit
sk: Zúžiť príliš široký stĺpec

en: Restore default layout
sk: Obnoviť štandardný vzhľad

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
sk: Priamy prenos kníh do zariadenia nie je možný. Najprv pridajte knihy do databázy calibre.

en: File name
sk: Názov súboru

en: Use white background
sk: Biele pozadie

en: Hyphenate
sk: Delenie slov

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
sk: <b>Zmeny sa prejavia až po reštarte programu.</b>

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
sk: Pre hľadaný výraz <i>%s</i> neboli nájdené <b>žiadne výsledky</b>.

en: Parsing LRF file
sk: Čítanie LRF súboru

en: Next page
sk: Nasledujúca strana

en: Previous Page
sk: Predchádzajúca strana

en: Back
sk: Späť

en: Forward
sk: Dopredu

en: Next match
sk: Ďalší výsledok

en: Open e-book
sk: Otvoriť e-knihu

en: Use the library located at the specified path.
sk: Použiť knižnicu, ktorá sa nachádza na uvedenej ceste.

en: Start minimized to system tray.
sk: Spustiť program v systémovej lište.

en: Do not check for updates
sk: Nekontroluj aktualizácie

en: Ignore custom plugins, useful if you installed a plugin that is preventing calibre from starting
sk: Ignorovať užívateľské zásuvné moduly - užitočné ak ste nainštalovali modul, ktorý bráni spusteniu Calibre

en: Path too long
sk: Cesta je príliš dlhá

en: Calibre Library
sk: Knižnica Calibre

en: Failed to create library
sk: Vytvorenie knižnice zlyhalo

en: Initializing user interface...
sk: Spúšťam užívateľské rozhranie...

en: Choose a location for your new calibre e-book library
sk: Vyberte umiestnenie pre Vašu novú knižnicu e-kníh Calibre

en: Repairing failed
sk: Oprava zlyhala

en: The database repair failed. Starting with a new empty library.
sk: Oprava databázy zlyhala. Štartujem s novou prázdnou knižnicou.

en: Bad database location
sk: Neplatné umiestnenie databázy

en: Bad database location %r. calibre will now quit.
sk: Chybné umiestnenie databázy %r. Calibre sa teraz ukončí.

en: Corrupted database
sk: Poškodená databáza

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful. If you say No, a new empty calibre library will be created.
sk: Databáza knižnice v %s vyzerá byť poškodená. Želáte si, aby sa ju Calibre pokúsila automaticky znovu vytvoriť? Znovuvytvorenie nemusí byť v celom rozsahu úspešné. Ak odpoviete Nie, vytvorí sa nová prázdna knižnica Calibre.

en: Bad database location %r. Will start with  a new, empty calibre library
sk: Chybné umiestnenie databázy %r. Začne sa s novou prázdnou knižnicou Calibre.

en: Starting %s: Loading books...
sk: Spúšťam %s: Načítavam knihy...

en: Shutdown command sent, waiting for shutdown...
sk: Odoslaný príkaz na ukončenie, čakám na ukončenie...

en: Failed to shutdown running calibre instance
sk: Ukončenie bežiacej inštancie Calibre zlyhalo

en: &Preferences
sk: &Nastavenia

en: &Quit
sk: &Skončiť

en: Unhandled exception
sk: Neošetrená výnimka

en: Set date to today
sk: Nastaviť dátum na dnes

en: Specify how this book should be sorted when by title. For example, The Exorcist might be sorted as Exorcist, The.
sk: Upresnite, ako sa má táto kniha zoradiť pri triedení podľa názvu. Napr. "The Exorcist" môže byť triedený ako "Exorcist, The".

en: Title &sort:
sk: &Triediaci názov:

en:  The green color indicates that the current title sort matches the current title
sk:  Zelená farba indikuje, že aktuálny názov pre triedenie vyhovuje aktuálnemu názvu

en:  The red color warns that the current title sort does not match the current title. No action is required if this is what you want.
sk:  Červená farba indikuje, že aktuálny názov pre triedenie nevyhovuje aktuálnemu názvu. Ak to tak chcete, nemusíte robiť nič.

en: &Edit authors
sk: &Upraviť autorov

en: Authors changed
sk: Autori sa zmenili

en: You have changed the authors for this book. You must save these changes before you can use Manage authors. Do you want to save these changes?
sk: Zmenili ste autora tejto knihy. Predtým, ako budete Spravovať autorov je potrebné tieto zmeny uložiť. Želáte si uložiť tieto zmeny?

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
    If the box is colored green, then text matches the individual author's sort strings. If it is colored red, then the authors and this text do not match.
sk: Určuje spôsob triedenia autora(ov) tejto knihy. Napr. Charles Dickens by mal byť zotriedený ako Dickens, Charles.
    Ak je položka zelená, text vyhovuje názvom pre triedenie jednotlivých autorov. Ak je červená, autori a tento text nesúhlasia.

en: Author s&ort:
sk: Triediaci aut&or:

en:  The green color indicates that the current author sort matches the current author
sk:  Zelená farba indikuje, že aktuálna hodnota autora v tvare pre triedenie vyhovuje aktuálnemu autorovi

en:  The red color indicates that the current author sort does not match the current author. No action is required if this is what you want.
sk:  Červená farba indikuje, že aktuálna hodnota autora v tvare pre triedenie nevyhovuje aktuálnemu autorovi. Ak Vám vyhovuje, nemusíte nič meniť.

en: &Number:
sk: Čí&slo:

en: Last modified: %s
    
    Double click to view
sk: Naposledy zmenené: %s
    
    Zobrazíte dvojklikom

en: Restore %s from the original
sk: Obnoviť %s z originálu

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: Set the cover for the book from the selected format
sk: Obálku knihy prevziať zo zvoleného formátu

en: Set metadata for the book from the selected format
sk: Nastaviť metadáta knihy z vybraného formátu

en: Add a format to this book
sk: Pridať tejto knihe formát

en: Remove the selected format from this book
sk: Odstrániť vybraný formát z tejto knihy

en: Choose formats for
sk: Vyberte formát pre

en: No permission
sk: Bezoprávnenia

en: You do not have permission to read the following files:
sk: Nemáte oprávnenie čítať nasledovné súbory:

en: No format selected
sk: Nie je zvolený žiaden formát

en: Automatically trim borders
sk: Automaticky orezať okraje

en: Trim borders manually
sk: Orezať okraje manuálne

en: Undo last trim
sk: Vrátiť posledné orezanie

en: Download co&ver
sk: &Stiahnuť obálku

en: &Generate cover
sk: Vy&generovať obálku

en: Not a valid picture
sk: Neplatný obrázok

en: Invalid cover
sk: Neplatná obálka

en: Could not change cover as the image is invalid.
sk: Nemôžem zmeniť obálku, lebo obrázok je neplatný.

en: Rating of this book. 0-5 stars
sk: Hodnotenie tejto knihy. 0-5 hviezdičiek

en: Tags changed
sk: Značky zmenené

en: You have changed the tags. In order to use the tags editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
sk: Zmenili ste značku. Pred použitím editora značiek musíte buď zrušiť, alebo použiť zmeny. Použiť zmeny?

en: A comma separated list of languages for this book
sk: Zoznam jazykov knihy oddelených čiarkou

en: The language %s is not recognized | The languages %s are not recognized
sk[0]: Jazyk %s nie je rozpoznaný
sk[1]: Jazyky %s nie sú rozpoznané
sk[2]: Jazyky %s nie sú rozpoznané
sk[3]: Jazyky %s nie sú rozpoznané

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Duplicate identifier
sk: Duplikovať identifikátor

en: Invalid identifier
sk: Neplatný identifikátor

en: This ISBN is valid
sk: Toto ISBN je platné

en: This ISBN is invalid
sk: Toto ISBN je neplatné

en: Invalid ISBN
sk: Neplatné ISBN

en: Enter an ISBN
sk: Zadajte ISBN

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
sk: Zadané ISBN je neplatné. Skúste znovu.

en: Clear publisher
sk: Vymazať vydavateľa

en: Clear date
sk: Vymazať dátum

en: Schedule download?
sk: Naplánovať stiahnutie?

en: You can monitor the progress of the download by clicking the rotating spinner in the bottom right corner.
sk: Postup sťahovania môžete monitorovať kliknutím na rotujúce koliesko v pravom dolnom rohu.

en: When the download completes you will be asked for confirmation before calibre applies the downloaded metadata.
sk: Po ukončení sťahovania budete požiadaný o súhlas predtým, než Calibre stiahnuté metadáta použije.

en: Download only &metadata
sk: Stiahnuť len &metadáta

en: Download only &covers
sk: Stiahnuť len &obálky

en: &Configure download
sk: &Nastaviť sťahovanie

en: Download &both
sk: Stiahnuť o&bidve

en: Download metadata for one book | Download metadata for {} books
sk[0]: Stiahnuť metadáta pre jednu knihu
sk[1]: Stiahnuť metadáta pre {} knihy
sk[2]: Stiahnuť metadáta pre {} kníh
sk[3]: Stiahnuť metadáta pre {} kníh

en: Metadata download started
sk: Spustené sťahovanie metadát

en: (Failed metadata)
sk: (Zlyhali metadáta)

en: (Failed cover)
sk: (Zlyhala obálka)

en: Processed %s
sk: Spracované %s

en: Merge identifiers
sk: Zlúčiť identifikátory

en: Merge tags
sk: Zlúčiť značky

en: Compare metadata
sk: Porovnať metadáta

en: &Accept all remaining
sk: &Akceptovať všetky zostávajúce

en: Re&ject all remaining
sk: Od&mietnuť všetky zostávajúce

en: R&eject
sk: O&dmietnuť

en:  [%(num)d of %(tot)d]
sk:  [%(num)d z %(tot)d]

en: Rendering PDF pages, please wait...
sk: Vykresľujú sa PDF stánky, prosím počkajte...

en: &More pages
sk: &Viac strán

en: Choose cover from PDF
sk: Vybrať obal z PDF

en: Failed to render
sk: Vykreslenie zlyhalo

en: Could not render this PDF file
sk: Nepodarilo sa vykresliť tento PDF súbor

en: This PDF has no pages
sk: Toto PDF nemá žiadne strany

en: page %d
sk: strana %d

en: Next
sk: Nasledujúca

en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Automatically create the title sort entry based on the current title entry.
    Using this button to create title sort will change title sort from red to green.
sk: Automaticky vytvoriť položku 'názov pre triedenie' podľa aktuálneho názvu.
    Toto tlačidlo ju zmení z červeného na zelený.

en: Automatically create the author sort entry based on the current author entry. Using this button to create author sort will change author sort from red to green.  There is a menu of functions available under this button. Click and hold on the button to see it.
sk: Automaticky vytvoriť hodnotu autora v tvare pre triedenie podľa aktuálnej hodnoty autora. Zmení sa tým tiež farba tohoto poľa z červenej na zelenú. Pod týmto tlačidlom je ponuka funkcií, ktorá sa zobrazí kliknutím a podržaním.

en: Set author sort from author
sk: Nastaviť 'autora pre triedenie' z autora

en: Set author from author sort
sk: Nastaviť autora z 'autora pre triedenie'

en: Copy author to author sort
sk: Kopírovať autora do 'autora pre triedenie'

en: Copy author sort to author
sk: Kopírovať 'autora pre triedenie' do autora

en: Swap the author and title
sk: Zameniť autora a názov

en: Manage authors. Use to rename authors and correct individual author's sort values
sk: Spravovať autorov. Použite na premenovanie autorov a opravu hodnôt triedenia jednotlivých autorov

en: Clear rating
sk: Vymazať hodnotenie

en: Clear Ids
sk: Vyčistiť Id

en: &Download metadata
sk: Stiahnuť meta&dáta

en: Download metadata for this book [%s]
sk: Stiahnuť metadáta pre túto knihu [%s]

en: Configure download metadata
sk: Nastaviť sťahovanie metadát

en: Change how calibre downloads metadata
sk: Zmeniť spôsob, ako Calibre sťahuje metadáta

en: Save changed metadata?
sk: Uložiť zmenené metadáta?

en: &Don't save
sk: &Neuložiť

en: The cover in the %s format is invalid
sk: Obálka vo formáte %s je neplatná

en: No downloaded metadata
sk: Žiadne stiahnuté metadáta

en: Change cover
sk: Zmeniť obálku

en: Co&mments
sk: Ko&mentáre

en: &Metadata
sk: &Metadáta

en: &Cover and formats
sk: &Obálka a formáty

en: C&ustom metadata
sk: &Užívateľské metadáta

en: &Comments
sk: &Komentáre

en: Basic metadata
sk: Základné metadáta

en: Custom metadata
sk: Vlastné metadáta

en: Has cover
sk: Má obálku

en: Has summary
sk: Má sumár

en: See at
sk: Viď. na

en: Please wait
sk: Prosím čakajte

en: calibre is downloading metadata from:
sk: Calibre sťahuje metadáta z:

en: Title: %s
sk: Názov: %s

en: Authors: %s
sk: Autori: %s

en: Failed to download metadata. Click Show Details to see details
sk: Stiahnutie metadát zlyhalo. Detaily zobrazíte kliknutím na Zobraziť podrobnosti

en: Current cover
sk: Aktuálna obálka

en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: View this cover at full size
sk: Zobraziť tento obal v plnej veľkosti

en: Copy this cover to clipboard
sk: Skopírovať tento obal do schránky

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
sk: Sťahujem obálky pre <b>%s</b>, prosím čakajte...

en: Failed to download any covers, click "Show details" for details.
sk: Stiahnutie obálok zlyhalo. Detaily po kliknutí na Zobraziť podrobnosti..

en: Could not find any covers for <b>%s</b>
sk: Nemôžem nájsť žiadne obaly pre <b>%s</b>

en: Downloading metadata...
sk: Sťahujem metadáta...

en: &Back
sk: &Späť

en: Downloading cover...
sk: Sťahujem obálku...

en: Executable files
sk: Spustiteľné súbory

en: Choose a program
sk: Zvoľte program

en: Gathering data, please wait...
sk: Zberám dáta, prosím počkajte...

en: Change &icon
sk: Zmeniť &ikonu

en: Choose new icon
sk: Zvoľte novú ikonu

en: Invalid icon
sk: Neplatná ikona

en: Open {0} files with {1}
sk: Otvoriť {0} súbory pomocou {1}

en: Open with
sk: Otvoriť pomocou

en: Restore settings to default values. You have to click Apply to actually save the default settings.
sk: Obnovenie nastavení na štandardné. Na uloženie týchto nastavení budete ešte musieť kliknúť na Použiť.

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Ignore duplicate incoming formats
sk: Ignorovať existujúce duplicitné formáty

en: Overwrite existing duplicate formats
sk: Prepísať existujúce duplicitné formáty

en: Create new record for each duplicate format
sk: Pre každý duplicitný formát vytvoriť nový záznam

en: Choose a folder
sk: Vyberte priečinok

en: Invalid folder
sk: Neplatný priečinok

en: You must specify an existing folder as your auto-add folder. %s does not exist.
sk: Ako priečinok pre automatické pridanie musíte určiť existujúci priečinok. %s neexistuje.

en: You do not have read/write permissions for the folder: %s
sk: Nemáte oprávnenia na čítanie/zápis pre priečinok: %s

en: <b>WARNING:</b> Any files you place in %s will be automatically deleted after being added to calibre. Are you sure?
sk: <b>UPOZORNENIE:</b> Všetky súbory, ktoré ste vložili do %s budú po pridaní do Calibre automaticky odstránené. Ste si istý?

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
sk: Tu môžete určiť spôsob, akým bude Calibre čítať metadáta zo súborov, ktoré doň pridáte. Calibre môže načítať metadáta buď z obsahu súboru, alebo z jeho názvu.

en: Read &metadata from file contents rather than file name
sk: Čítať &metadáta z obsahu súboru, namiesto názvu

en: Reading &metadata
sk: Čítajú sa &metadáta

en: &Mark newly added books
sk: &Označiť novo pridané knihy

en: When using the  "&Copy to library" action to copy books between libraries, preserve the date
sk: Zachovať dátum pri kopírovaní kníh medzi knižnicami pomocou "&Kopírovať do knižnice"

en: &Auto-merge added books if they already exist:
sk: &Automaticky zlúčiť pridané knihy ak už existujú:

en: &Tags to apply when adding a book:
sk: Pridávané &značky pri vkladaní knihy:

en: A comma-separated list of tags that will be applied to books added to the library
sk: Zoznam značiek, oddelených čiarkou, ktoré budú priradené knihám vloženým do knižnice

en: Browse for folder
sk: Vyhľadajte priečinok

en: <b>WARNING:</b> Files in the above folder will be deleted after being added to calibre.
sk: <b>UPOZORNENIE:</b> Súbory vo vyššie uvedenom priečinku budú po pridaní do Calibre odstránené.

en: &Automatic adding
sk: &Automatické pridávanie

en: High
sk: Vysoká

en: Low
sk: Nízka

en: Very low
sk: Veľmi nízka

en: Compact Metadata
sk: Zhutniť metadáta

en: Default
sk: Štandardné

en: All on 1 tab
sk: Všetko na jednom

en: Confirmation dialogs have all been reset
sk: Všetky potvrdzovacie dialógy boli znovunastavené

en: Notify when a &new version is available
sk: Upozorniť keď je dostupná &nová verzia

en: Automatically send downloaded &news to e-book reader
sk: Automaticky odoslať stiahnuté &noviny do čítačky

en: Job &priority:
sk: &Priorita úlohy:

en: Preferred &input format order:
sk: Porad&ie preferencie vstupných formátov:

en: Preferred &output format:
sk: Preferovaný f&ormát výstupu:

en: If checked, Yes/No custom columns values can be Yes, No, or Unknown.
    If not checked, the values can be Yes or No.
sk: Ak je zapnuté, hodnoty stĺpcov Áno/Nie môžu byť Áno, Nie, alebo Neznáme.
    Ak je vypnuté, hodnoty môžu byť len Áno, alebo Nie.

en: &Yes/No columns have three values (needs restart)
sk: &Áno/Nie stĺpce majú tri hodnoty (vyžaduje reštart)

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
sk: Po automatickom odoslaní do čítačky o&dstrániť správy z knižnice

en: Default network &timeout:
sk: Štandardný časový &limit siete:

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
sk: Štandardný časový limit pre sieťové dopyty (pri preberaní informácií z internetu)

en:  seconds
sk:  sekúnd

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
sk: &Resetovať všetky vypnuté a potvrdzovacie dialógy

en: Use internal &viewer for:
sk: Použiť interný &zobrazovač pre:

en: All columns
sk: Všetky stĺpce

en: icon with text
sk: ikona s textom

en: icon with no text
sk: ikona bez textu

en: is true
sk: je pravda

en: is false
sk: je nepravda

en: is undefined
sk: nie je definovaný

en: has id
sk: má id

en: does not have id
sk: nemá id

en: is equal to
sk: je rovné

en: is set
sk: je nastavený

en: is not set
sk: nie je nastavený

en: has
sk: má

en: does not have
sk: nemá

en: has pattern
sk: má vzor

en: does not have pattern
sk: nemá vzor

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: If the ___ column ___ values
sk: Ak hodnoty ___ column ___

en: Enter either an identifier type or an identifier type and value of the form identifier:value
sk: Zadajte buď typ identifikátora, alebo typ a hodnotu identifikátora v tvare identifikátor:hodnota

en: Enter a 3 letter ISO language code, like fra for French or deu for German or eng for English. You can also use the full language name, in which case calibre will try to automatically convert it to the language code.
sk: Zadajte 3-znakový ISO kód jazyka, napr. fra pre Francúzštinu, deu pre Nemčinu, alebo eng pre Angličtinu. Môžete použiť aj plný názov jazyka a v takom prípade sa ho Calibre automaticky pokúsi skonvertovať na kód jazyka.

en: Enter a number
sk: Zadajte číslo

en: Enter a date in the format YYYY-MM-DD
sk: Zadajte dátum vo formáte YYYY-MM-DD

en: Enter a string.
sk: Zadajte text.

en: Enter a regular expression
sk: Zadajte regulárny výraz

en: You can match multiple values by separating them with %s
sk: Pri porovnaní s viacerými hodnotami ich oddeľte %s

en: &Add new image
sk: &Pridať nový obrázok

en: &Add icon
sk: &Pridať ikonu

en: Only if the following conditions are all satisfied:
sk: Len pri splnení všetkých nasledovných podmienok:

en: You can disable a condition by blanking all of its boxes
sk: Podmienku môžete vypnúť vymazaním všetkých jej polí

en: Sample text
sk: Ukážkový text

en: No icon selected
sk: Nie je vybraná žiadna ikona

en: You must choose an icon for this rule
sk: Musíte zvoliť ikonu pre toto pravidlo

en: Invalid condition
sk: Neplatná podmienka

en: One of the conditions for this rule is invalid: <b>%s</b>
sk: Jedna z podmienok tohoto pravidla je neplatná: <b>%s</b>

en: No conditions
sk: Nie sú podmienky

en: You must specify at least one non-empty condition for this rule
sk: Pre toto pravidlo musíte zadať aspoň jednu neprázdnu podmienku

en: &Add rule
sk: &Pridať pravidlo

en: Move the selected rule up
sk: Posunúť vybrané pravidlo vyššie

en: Move the selected rule down
sk: Posunúť vybrané pravidlo nižšie

en: Import rules from a file
sk: Importovať pravidlá zo súboru

en: No rule selected
sk: Žiadne pravidlo nie je vybrané

en: No rule selected for %s.
sk: Na %s nie je vybrané žiadne pravidlo.

en: removal
sk: odstránenie

en: Rules
sk: Pravidlá

en: Column header
sk: Hlavička stĺpca

en: Type
sk: Typ

en: You must select a column to delete it
sk: Musíte vybrať stĺpec na odstránenie

en: The selected column is not a custom column
sk: Vybraný stĺpec nie je vlastný stĺpec

en: Do you really want to delete column %s and all its data?
sk: Skutočne chcete odstrániť stĺpec %s a všetky jeho údaje?

en: Here you can re-arrange the layout of the columns in the calibre library book list. You can hide columns by unchecking them. You can also create your own, custom columns.
sk: Tu môžete preusporiadať rozloženie stĺpcov v zozname kníh knižnice Calibre. Stĺpce môžete odznačením skryť. Môžete tiež vytvoriť vlastné stĺpce.

en: Move column up
sk: Presunúť stĺpec vyššie

en: Remove a user-defined column
sk: Odstrániť užívateľský stĺpec

en: Add a user-defined column
sk: Pridať užívateľský stĺpec

en: Edit settings of a user-defined column
sk: Upraviť nastavenia užívateľského stĺpca

en: Move column down
sk: Presunúť stĺpec nižšie

en: Add &custom column
sk: Pridať vlastný stĺpe&c

en: Restore settings to default values. Only settings for the currently selected section are restored.
sk: Obnoví nastavenia na východzie hodnoty. Obnovia sa len nastavenia pre aktuálne vybranú sekciu.

en: Text column for keeping series-like information
sk: Textový stĺpec pre uchovanie informácie o sérii

en: Text, but with a fixed set of permitted values
sk: Text s obmedzenou sadou povolených hodnôt

en: Floating point numbers
sk: Desatinné čísla

en: Integers
sk: celé čísla

en: Ratings, shown with stars
sk: Hodnotenia, zobrazené hviezdičkami

en: Yes/No
sk: Áno/Nie

en: Column built from other columns
sk: Stĺpec vytvorený z ostatných stĺpcov

en: Column built from other columns, behaves like tags
sk: Stĺpec vytvorený z ostatných stĺpcov, chová sa ako značky

en: Create a custom column
sk: Pridať vlastný stĺpec

en: Edit custom column
sk: Pridať vlastný stĺpec

en: No column has been selected
sk: Nebol vybraný žiadny stĺpec

en: No column selected
sk: Nie je vybraný žiadny stĺpec

en: Selected column is not a user-defined column
sk: Vybraný stĺpec nie je užívateľský stĺpec

en: Now
sk: Teraz

en: Formats
sk: Formáty

en: My Tags
sk: Moje značky

en: My Series
sk: Moje série

en: My Rating
sk: Moje hodnotenie

en: People
sk: Ľudia

en: My Title
sk: Môj názov

en: Quick create:
sk: Rýchle vytvorenie:

en: Names
sk: Mená

en: Short text
sk: Krátky text

en: Used for searching the column. Must contain only digits and lower case letters.
sk: Použité pri hľadaní v stĺpci. Môže obsahovať len čísla a malé písmená.

en: What kind of information will be kept in the column.
sk: Druh informácií zobrazovaných v stĺpci

en: Show check marks in the GUI. Values of 'yes', 'checked', and 'true'
    will show a green check. Values of 'no', 'unchecked', and 'false' will show a red X.
    Everything else will show nothing.
sk: Zobraziť v užívateľskom rozhraní zaškrtnutia. Pri hodnotách 'áno', 'označené' a 'pravda'
    sa zobrazí zelené odškrtnutie. Pri hodnotách 'nie', 'neoznačené' a 'nepravda' sa zobrazí červené X.
    Pri ostatných hodnotách sa nezobrazí nič.

en: Contains names
sk: Obsahuje mená

en: Check this box if this column contains names, like the authors column.
sk: Označte, ak tento stĺpec obsahuje mená, napr. ako stĺpec autori.

en: Default: (nothing)
sk: Štandardne: (nič)

en: Field template. Uses the same syntax as save templates.
sk: Šablóna poľa. Používa rovnakú syntax, ako šablóny pre uloženie.

en: No heading
sk: Bez nadpisu

en: A comma-separated list of permitted values. The empty value is always
    included, and is the default. For example, the list 'one,two,three' has
    four values, the first of them being the empty value.
sk: Zoznam povolených hodnôt oddelených čiarkou. Prázdna hodnota je vždy
    zahrnutá a predvolená. Napr. zoznam 'jedna,dva,tri' obsahuje štyri hodnoty
    a prvá z nich je prázdna.

en: &Values:
sk: &Hodnoty:

en: A list of color names to use when displaying an item. The
    list must be empty or contain a color for each value.
sk: Zoznam názvov farieb, ktoré sa použijú pri zobrazení položky. 
    Zoznam musí byť prázdny, alebo obsahovať farbu pre každú hodnotu.

en: Colors:
sk: Farby:

en: Allow half stars
sk: Povoliť polovičné hviezdičky

en: Allow half star ratings, for example:
sk: Povoliť hodnotenie polovičnými hviezdičkami, napríklad:

en: &Sort/search column by
sk: &Triediť/prehľadávať stĺpec ako

en: How this column should handled in the GUI when sorting and searching
sk: Spôsob práce so stĺpcom v užívateľskom rozhraní pri triedení a prehľadávaní

en: Default: dd MMM yyyy.
sk: Štandardne: dd MMM yyyy.

en: &Format for numbers
sk: &Formát čísel

en: Examples: The format <code>{0:0>4d}</code> gives a 4-digit number with leading zeros. The format <code>{0:d}&nbsp;days</code> prints the number then the word "days"
sk: Príklady: Formát <code>{0:0>4d}</code> vráti 4-miestne číslo s úvodnými nulami. Formát <code>{0:d}&nbsp;dní</code> zobrazí číslo a slovo "dní"

en: Examples: The format <code>{0:.1f}</code> gives a floating point number with 1 digit after the decimal point. The format <code>Price:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> prints "Price&nbsp;$&nbsp;" then displays the number with 2 digits after the decimal point and thousands separated by commas.
sk: Príklady: Formát <code>{0:.1f}</code> určuje číslo s jednou číslicou za desatinnou čiarkou. Formát <code>Cena:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> vypíše "Cena&nbsp;$&nbsp;" a následne číslo na dve desatinné miesta s tisícami oddelenými čiarkou.

en: No lookup name was provided
sk: Nebol zadaný názov pre vyhľadávanie

en: The lookup name must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
sk: Názov vyhľadávanie môže obsahovať len malé písmená, čísla a podčiarky a začínať písmenom

en: Lookup names cannot end with _index, because these names are reserved for the index of a series column.
sk: Názov pre vyhľadávanie nemôže končiť _index, pretože tento názov je rezervovaný pre stĺpec poradia v sérii.

en: No column heading was provided
sk: Nebola zadaná hlavička stĺpca

en: The lookup name %s is already used
sk: Názov vyhľadávania %s je už použitý

en: The heading %s is already used
sk: Záhlavie %s už je použité

en: Invalid default value
sk: Neplatná predvolená hodnota

en: You must enter a template for composite columns
sk: Musíte zadať šablónu pre zložené stĺpce

en: You must enter at least one value for enumeration columns
sk: Pre pole zoznam musíte zadať aspoň jednu hodnotu

en: The colors box must be empty or contain the same number of items as the value box
sk: Pole farieb musí byť prázdne, alebo obsahovať rovnaký počet položiek ako pole hodnota

en: The color {0} is unknown
sk: Farba {0} je neznáma

en: Getting debug information, please wait
sk: Získavam ladiace informácie, prosím čakajte

en: Copy to &clipboard
sk: &Kopírovať do schránky

en: Device already detected
sk: Zariadenie už bolo detekované

en: A device (%s) is already detected by calibre. If you wish to debug the detection of another device, first disconnect this device.
sk: Zadiadenie (%s) už bolo detekované programom Calibre. Ak chcete ladiť detekciu iného zariadenia, najprv odpojte toto.

en: Debugging failed
sk: Ladenie zlyhalo

en: Running debug device detection failed. Click Show Details for more information.
sk: Spustenie ladenia detekcie zariadenia zlyhalo. Pre viac informácií kliknite na Zobraziť podrobnosti.

en: Getting device information
sk: Získavam informácie o zariadení

en: User-defined device information
sk: Informácie užívateľského zariadenia

en: Device Detection
sk: Detekcia zariadenia

en: Ensure your device is disconnected, then press OK
sk: Uistite sa, že je Vaše zariadenie odpojené, potom stlačte OK

en: Ensure your device is connected, then press OK
sk: Uistite sa, že je Vaše zariadenie pripojené, potom stlačte OK

en: Add an email address to which to send books
sk: Pridajte e-mailovú adresu na posielanie kníh

en: &Add email
sk: Pridať em&ail

en: Make &default
sk: Nastaviť &východzie

en: &Remove email
sk: &Odstrániť email

en: Email
sk: E-Mail

en: Subject
sk: Predmet

en: Auto send
sk: Automaticky odoslať

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
sk: Formáty pre e-mail. Prvý vyhovujúci formát bude odoslaný.

en: Subject of the email to use when sending. When left blank the title will be used for the subject. Also, the same templates used for "Save to disk" such as {title} and {author_sort} can be used here.
sk: Predmet e-mailu pri posielaní. Ak zostane prázdny, použije sa titul. Môžu tu byť tiež použité rovnaké šablóny ako pre "Uložiť na disk" - napr. {title} alebo {author_sort}.

en: new email address
sk: nová e-mailová adresa

en: The list of devices that you have asked calibre to ignore. Uncheck a device to have calibre stop ignoring it.
sk: Zoznam zariadení, ktoré ste chceli, aby Calibre ignorovalo. Odznačte zariadenie, ktoré sa má prestať ignorovať.

en: Search for the author on Goodreads
sk: Hľadať autora na Goodreads

en: Search for the author on Amazon
sk: Hľadať autora na Amazon

en: Search for the author in your calibre library
sk: Hľadať autora vo vašej calibre knižnici

en: Search for the author on Wikipedia
sk: Hľadať autora na Wikipédii

en: Search for the author on Google Books
sk: Hľadať autora na Google Books

en: Search for the book on Goodreads
sk: Hľadať knihu na Goodreads

en: Search for the book on Amazon
sk: Hľadať knihu na Amazone

en: Search for the book on Google Books
sk: Hľadať knihu na Google Books

en: Enter the URL
sk: Zadajte URL

en: Create a new rule
sk: Vytvoriť nové pravidlo

en: &Key:
sk: &Kľúč:

en: Key
sk: Kľúč

en: Template
sk: Šablóna

en: Value needed
sk: Hodnota pridaná

en: The %s field cannot be empty
sk: Pole %s nesmie byť prázdne

en: &Edit rule
sk: &Upraviť pravidlo

en: Narrow
sk: Úzke

en: Wide
sk: Široké

en: Off
sk: Vyp

en: System default
sk: Predvolené nastavenie

en: Above text
sk: Nad textom

en: Beside text
sk: Vedľa textu

en: Never
sk: Nikdy

en: Small
sk: Malé

en: Medium
sk: Stredné

en: Always
sk: Vždy

en: If there is enough room
sk: Ak je na to dosť miesta

en: By first letter
sk: Podľa prvého písmena

en: Partitioned
sk: Rozčlenený

en: Change &color
sk: Zmeniť &farbu

en: Remove background image?
sk: Odstrániť obrázok pozadia?

en: Disable all animations. Useful if you have a slow/old computer.
sk: Vypnúť všetky animácie. Užitočné, keď máte pomalý/starý počítač.

en: Disable &animations
sk: Vypnúť &animácie

en: User interface style (&needs restart):
sk: Štýl používateľského rozhrania (&vyžaduje reštart):

en: &User interface layout (needs restart):
sk: Rozloženie používateľského rozhrania (&vyžaduje reštart):

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Show &text under icons:
sk: Zobrazovať &text pod ikonami

en: Change &font (needs restart)
sk: Zmeniť &písmo (vyžaduje reštart)

en: Show &tooltips in the book list
sk: Zobraziť &tooltipy v zozname kníh

en: Choose &language (needs restart):
sk: Vybrať &jazyk (vyžaduje reštart):

en: &Main interface
sk: &Hlavné rozhranie

en: Cover &width:
sk: Šírka &obálky:

en: &Larger covers
sk: &Väčšie obaly

en: Cover &height:
sk: Výška &obálky:

en: &Smaller covers
sk: &Menšie obaly

en: Disable
sk: Zakázať

en: &Performance
sk: &Výkon

en: Move down
sk: Posunúť nižšie

en: Move up
sk: Posunúť vyššie

en: Note that <b>comments</b> will always be displayed at the end, regardless of the position you assign here.
sk: Uvedomte si, že <b>komentáre</b> budú zobrazené vždy na konci, nezávisle od pozície, ktorú tu nastavíte.

en: Show &cover
sk: Zobraziť &obálku

en: Use &Roman numerals for series
sk: Číslovať série &rímskymi číslami

en: &Book details
sk: &Detaily knihy

en: A comma-separated list of categories that are not to
    be partitioned even if the number of items is larger than
    the value shown above. This option can be used to
    avoid collapsing hierarchical categories that have only
    a few top-level elements.
sk: Zoznam kategórií oddelených čiarkou, ktoré nemajú byť
    rozčlenené ani ak počet položiek v nich presiahne vyššie
    uvedenú hodnotu. Táto voľba môže byť použitá na zabránenie
    rozčleňovania kategórií, ktoré majú v najvyššej úrovni málo 
    položiek.

en: Show &counts
sk: Zobraziť &počty

en: Use &alternating row colors
sk: Použiť &striedavé farby riadkov

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
sk: Počet &obálok zobrazovaných v prehliadači (vyžaduje reštart):

en: Template &editor
sk: Editor &šablón

en: Preserve &aspect ratio of covers
sk: Zachovať  &pomer strán obálok

en: Cover &browser
sk: Prehliadač &obalov

en: &Quickview
sk: &Rýchle zobrazenie

en: version
sk: verzia

en: created by Kovid Goyal
sk: autor Kovid Goyal

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Cancel and return to overview
sk: Zrušiť a vrátiť sa do prehľadu

en: Restoring to defaults not supported for
sk: Obnova do východzích hodnôt nie je podporovaná pre

en: Some of the changes you made require a restart. Please restart calibre as soon as possible.
sk: Niektoré zmeny, ktoré ste urobili vyžadujú reštart. Čo najskôr prosím Calibre reštartujte.

en: The changes you have made require calibre be restarted immediately. You will not be allowed to set any more preferences, until you restart.
sk: Zmeny, ktoré ste vykonali vyžadujú okamžitý reštart Calibre. Dovtedy nebudete môcť nastavovať žiadne ďalšie predvoľby.

en: Source
sk: Zdroj

en: Cover priority
sk: Priorita obálky

en: This source is configured and ready to go
sk: Tento zdroj je nastavený a pripravený na použitie

en: This source needs configuration
sk: Tento zdroj potrebuje nastaviť

en: This plugin is useful only for <b>Chinese</b> language books. It can return incorrect results for books in English. Are you sure you want to enable it?
sk: Tento zásuvný modul sa dá použiť len pre knihy v <b>Čínštine</b>. Pre knihy v Angličtine môže vracať nesprávne hodnoty. Ste si istý, že ho chcete povoliť?

en: Published date
sk: Dátum publikovania

en: <b>Configure %(name)s</b><br>%(desc)s
sk: <b>Konfigurovať %(name)s</b><br>%(desc)s

en: No source selected
sk: Žiadny zdroj nebol vybraný

en: No source selected, cannot configure.
sk: Žiadny zdroj nebol vybraný, nemôžem konfigurovať.

en: Metadata sources
sk: Zdroje metadát

en: Sources with a red X next to their names must be configured before they will be used.
sk: Zdroje s červeným X za názvom musia byť pred použitím nakonfigurované.

en: C&onfigure selected source
sk: K&onfigurovať vybraný zdroj

en: If you uncheck any fields, metadata for those fields will not be downloaded
sk: Ak odznačíte niektoré polia, metadáta pre ne sa nebudú sťahovať

en: &Select all
sk: &Vybrať všetko

en: Restore your own subset of checked fields that you define using the 'Set as default' button
sk: Obnoviť vlastnú podmnožinu označených polí, ktorú ste definovali tlačidlom 'Nastaviť ako predvolené'

en: &Set as default
sk: &Nastaviť ako predvolené

en: Convert all downloaded comments to plain &text
sk: Konvertovať všetky stiahnuté komentáre na obyčajný &text

en: Append comments to &existing
sk: Pripojiť komentáre k &existujúcim

en: <p>Different metadata sources have different sets of tags for the same book. If this option is checked, then calibre will use the smaller tag sets. These tend to be more like genres, while the larger tag sets tend to describe the books content.
    <p>Note that this option will only make a practical difference if one of the metadata sources has a genre like tag set for the book you are searching for. Most often, they all have large tag sets.
sk: <p>Rôzne zdroje metadát obsahujú pre tú istú knihu rôzne množiny značiek. Ak je táto voľba zapnutá, použije Calibre menšiu množinu značiek, čo vedie viac k žánrom, zatiaľ čo väčšia množina značiek znamená skôr popis obsahu knihy.
    <p>Uvedomte si, že táto voľba skutočne niečo zmení len ak jeden zo zdrojov metadát má pre knihu, ktorú hľadáte, žáner vo forme značiek. Najčastejšie obsahujú všetky veľké množiny značiek.

en: Prefer &fewer tags
sk: Uprednostniť &menej značiek

en: Max. &time to wait after first match is found:
sk: Max. &doba čakania po prvej nájdenej zhode:

en:  secs
sk:  sekúnd

en: Max. time to wait after first &cover is found:
sk: Max. &doba čakania po prvej nájdenej &obálke:

en: The maximum number of jobs that will run simultaneously in the background. This refers to CPU intensive tasks like  conversion. Lower this number if you want calibre to use less CPU.
sk: Maximálny počet úloh, ktoré budú bežať na pozadí súčasne. Toto platí pre úlohy náročné na CPU, medzi ktoré patrí napr. konverzia. Ak chcete, aby Calibre využívala menej CPU, toto číslo znížte.

en: No proxies used
sk: Bez použitia proxy

en: <b>Using proxies:</b>
sk: <b>Prostredníctvom proxy:</b>

en: Limit the max. simultaneous jobs to the available CPU &cores
sk: Obmedziť max. počet súbežných úloh na počet &jadier CPU

en: Debug &device detection
sk: Ladiť &detekciu zariadenia

en: Get information to setup the &user defined device
sk: Získať informácie na nastavenie &užívateľského zariadenia

en: Never abort
sk: Nikdy neprerušovať

en:  minutes
sk:  minút

en: Device currently connected:
sk: Aktuálne pripojené zariadenie:

en: Device currently connected: None
sk: Aktuálne pripojené zariadenie: žiadne

en: That format and device already has a plugboard.
sk: Ten formát a zariadenie už majú prepojovací panel.

en: Possibly override plugboard?
sk: Môžem nahradiť prepojovací panel?

en: A more general plugboard already exists for that format and device. Are you sure you want to add the new plugboard?
sk: Pre tento formát a zariadenie už existuje všeobecnejší prepojovací panel . Ste si istý, že chcete pridať nový prepojovací panel?

en: Add possibly overridden plugboard?
sk: Pridať pravdepodobne predefinovaný prepojovací panel?

en: More specific device plugboards exist for that format. Are you sure you want to add the new plugboard?
sk: Pre tento formát už existujú špecifickejšie prepojovacie panely zariadenia. Ste si istý, že chcete pridať nový prepojovací panel?

en: Really add plugboard?
sk: Naozaj pridať prepojovací panel?

en: A different plugboard matches that format and device combination. Are you sure you want to add the new plugboard?
sk: Iný prepojovací panel vyhovuje kombinácii formát a zariadenie. Ste si istý, že chcete pridať nový prepojovací panel?

en: More specific format and device plugboards already exist. Are you sure you want to add the new plugboard?
sk: Pre formát a zariadenie už existujú špecifickejšie prepojovacie panely. Ste si istý, že chcete pridať nový prepojovací panel?

en: The {0} device does not support the {1} format.
sk: Zariadenie {0} nepodporuje formát {1}.

en: The {0} device supports only the {1} format(s).
sk: Zariadenie {0} podporuje len formáť(y) {1}.

en: Invalid destination
sk: Neplatný cieľ

en: The destination field cannot be blank
sk: Cieľové pole nemôže byť prázdne

en: Format (choose first)
sk: Formát (vyberte prvý)

en: Device (choose second)
sk: Zariadenie (vyberte druhé)

en: Source template
sk: Zdrojová šablóna

en: Destination field
sk: Cieľové pole

en: 
    Customization:
sk: 
    Prispôsobenie:

en: 
    
    This plugin has been disabled
sk: 
    
    Tento modul bol zakázaný

en: Search for plugin
sk: Hľadať zásuvný modul

en: Could not find any matching plugins
sk: Nemôžem nájsť žiadne vyhovujúce zásuvné moduly

en: files
sk: súbory

en: Add plugin
sk: Pridať modul

en: No valid plugin path
sk: Chýba platná cesta k modulom

en: %s is not a valid plugin path
sk: %s nie je platná cesta k modulom

en: Select an actual plugin under <b>%s</b> to customize
sk: Vyberte aktuálny zásuvný modul pod <b>%s</b> na prispôsobenie

en: Are you sure you want to remove the plugin: %s?
sk: Ste si istý, že chcete odstránit modul: %s?

en: Cannot remove builtin plugin
sk: Vstavaný modul nie je možné odstrániť

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
sk:  nemôže byť odstránený. Je to vstavaý modul. Skúste ho miesto odstránenia deaktivovať.

en: Show only those plugins that have been installed by you
sk: Zobrazí len Vami nainštalované zásuvné moduly

en: Show only &user installed plugins
sk: Zobraziť len &užívateľské moduly

en: Get &new plugins
sk: Získať &nové moduly

en: Check for &updated plugins
sk: Skontrolovať akt&ualizácie modulov

en: &Load plugin from file
sk: &Načítať modul zo súboru

en: Any custom field
sk: Ľubovoľné pole

en: The lookup name of any custom field (these names begin with "#").
sk: Názov vyhľadávania akéhokoľvek užívateľského poľa (tieto názvy začínajú s "#")

en: Constant template
sk: Konštantná šablóna

en: The template contains no {fields}, so all books will have the same name. Is this OK?
sk: Šablóna neobsahuje {fields}, takže všetky knihy budú mať rovnaký názov. Je to v poriadku?

en: Save template
sk: Uložiť šablónu

en: By adjusting the template below, you can control what folders the files are saved in and what filenames they are given. You can use the / character to indicate sub-folders. Available metadata variables are described below. If a particular book does not have some metadata, the variable will be replaced by the empty string.
sk: Nastavením šablóny nižšie môžete ovplyvniť názvy priečinkov do ktorých sa ukladajú súbory. Na oddelenie podadresárov použite znak /. Použiteľné premenné metadát sú popísané nižšie. Ak konkrétna kniha niektoré metadáta neobsahuje, premenná sa nahradí prázdnym reťazcom.

en: Available variables:
sk: Dostupné premenné:

en: Save &cover separately
sk: Uložiť &obálku oddelene

en: Replace space with &underscores
sk: Nahradiť medzer&u podčiarkou

en: Update &metadata in saved copies
sk: Aktualizovať &metadáta v uložených kópiách

en: Change paths to &lowercase
sk: Zmeniť cesty na ma&lé písmená

en: Format &dates as:
sk: Formát &dátumu:

en: File &formats to save:
sk: &Formáty súborov na uloženie:

en: Convert non-English characters to &English equivalents
sk: Konvertovať ne-Anglické znaky na Anglické &ekvivalenty

en: Save metadata in a separate &OPF file
sk: Uložiť metadáta do samostatného &OPF súboru

en: Enter new or select existing name
sk: Zadajte nové alebo vyberte existujúce meno

en: Match all
sk: Nájsť všetky

en: Match any
sk: Nájsť ktorékoľvek

en: The search term cannot be blank
sk: Hľadaný výraz nemôže byť prázdny

en: That name is already used for a column or grouped search term
sk: Tento názov už bol použitý pre pole, alebo združený vyhľadávací termín

en: The value box cannot be empty
sk: Pole hodnoty nemôže byť prázdne

en: The empty grouped search term cannot be deleted
sk: Prázdny združený vyhľadávací termín nemôže byť odstránený

en: Clear search histories from all over calibre. Including the book list, E-book viewer, fetch news dialog, etc.
sk: Vymazať históriu hľadania v celom Calibre. Vrátane zoznamu kníh, Zobrazovača E-knih, dialógového okna načítania správ atď.

en: Clear search &histories
sk: Vymazať &históriu hľadania

en: What to search by default
sk: Čo štandardne prehľadávať

en: When you enter a search term without a prefix, by default calibre will search all metadata for matches. For example, entering, "asimov" will search not just authors but title/tags/series/comments/etc. Use these options if you would like to change this behavior.
sk: Ak zadáte hľadaný výraz bez prefixu, bude štandardne Calibre prehľadávať všetky metadáta. Napr. zadaním "asimov" prehľadá nie len autorov, ale aj názvy/značky/série/komentáre/atď. Ak chcete takéto chovanie zmeniť, použite túto voľbu.

en: &Limit the searched metadata
sk: &Obmedziť prehľadávané metadáta

en: &Columns that non-prefixed searches are limited to:
sk: &Stĺpce na ktoré je vyhľadávanie bez prefixov obmedzené:

en: Search as you &type
sk: Hľadať &počas písania

en: &Highlight search results instead of restricting the book list to the results
sk: Zvýrazniť výsledky &hľadania, namiesto obmedzenia zoznamu kníh len na výsledky

en: Genera&l
sk: Všeobec&né

en: &Names:
sk: &Mená:

en: Delete the current search term
sk: Vymazať aktuálny hľadaný výraz

en: &Value:
sk: &Hodnota:

en: Save the current search term. You can rename a search term by
    changing the name then pressing Save. You can change the value
    of a search term by changing the value box then pressing Save.
sk: Uloženie aktuálneho hľadaného výrazu. Hľadaný výraz môžete
    premenovať zmenou názvu a následným stlačením Uložiť.
    Hľadanú hodnotu môžete zmeniť v poli hodnota a následným
    stlačením Uložiť.

en: Make &user categories from:
sk: Vytvoriť &užívateľské kategórie z:

en: Enter the names of any grouped search terms you wish
    to be shown as user categories
sk: Zadajte názvy združených vyhľadávacích termínov,
    ktoré chcete zobraziť ako užívateľské kategórie

en: What to search when searching similar books
sk: Čo porovnávať pri hľadaní podobných kníh

en: S&imilar authors:
sk: P&odobní autori:

en: Similar &tags:
sk: Podobné &značky:

en: Simi&lar publishers:
sk: Podo&bní vydavatelia:

en: &Similar books
sk: &Podobné knihy

en: Manual management
sk: Manuálna správa

en: Only on send
sk: Len pri odosielaní

en: Automatic management
sk: Automatická správa

en: Cannot change metadata management while a device is connected
sk: Nemôžem zmeniť správu metadát dokiaľ je zariadenie pripojené

en: Me&tadata management:
sk: Správa me&tadát

en: Choose a file
sk: Vyberte súbor

en: Run server &automatically when calibre starts
sk: &Automaticky spustiť server pri zapnutí Calibre

en: &Start server
sk: &Spustiť server

en: St&op server
sk: Zas&taviť server

en: Change password for {}
sk: Zmeniť heslo pre {}

en: Add new user
sk: Pridať nového používateľa

en: Set the password for this user
sk: Nastaviť heslo pre tohto používateľa

en: &Repeat password:
sk: &Zopakovať heslo:

en: You must enter a username
sk: Musíte zadať meno používateľa

en: Username already exists
sk: Také používateľské meno už existuje

en: A user with the username {} already exists. Please choose a different username.
sk: Používateľ s menom {} už existuje. Vyberte iné používateľské meno prosím.

en: Username is not valid
sk: Neplatné používateľské meno

en: Password do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: Empty password
sk: Prázdne heslo

en: You must enter a password for this user
sk: Musíte zadať heslo pre tohto používateľa

en: Invalid password
sk: Neplatné heslo

en: All libraries
sk: Všetky knižnice

en: Only the specified libraries
sk: Iba vybrané knižnice

en: Allow access to:
sk: Povoliť prístup k:

en: Change &password
sk: Zmeniť &heslo

en: &Add user
sk: &Pridať používateľa

en: &Remove user
sk: &Odstrániť používateľa

en: Show a cover &thumbnail
sk: Zobraziť &náhľad obalu

en: Thumbnail &height:
sk: Výška &náhľadu:

en: &Import template
sk: &Importovať šablónu

en: E&xport template
sk: E&xportovať šablónu

en: Book
sk: Kniha

en: URL type:
sk: Typ URL:

en: &Add URL
sk: &Pridať URL

en: &Main
sk: &Hlavné

en: &User accounts
sk: &Používateľské účty

en: Error log:
sk: Záznam o chybách:

en: Access log:
sk: Záznam o prístupe:

en: You need to restart the server for changes to take effect
sk: Aby sa zmeny prejavili, je potrebné reštartovať server

en: Show help
sk: Zobraziť pomoc

en: Hide help
sk: Schovať pomoc

en: You cannot delete a built-in function
sk: Zabudovanú funkciu nemôžete odstrániť

en: Function not defined
sk: Funkcia nie je definovaná

en: Name %s already used
sk: Názov %s už je použitý

en: Argument count should be -1 or greater than zero. Setting it to zero means that this function cannot be used in single function mode.
sk: Počet parametrov môže byť -1, alebo viac ako nula. Nastavenie na nulu znamená, že táto funkcia nemôže byť použitá režime single function.

en: Exception while compiling function
sk: Výnimka počas kompilácie funkcie

en: function source code not available
sk: zdrojový kód funkcie nie je dostupný

en: D&elete
sk: &Odstrániť

en: &Replace
sk: &Nahradiť

en: C&reate
sk: &Vytvoriť

en: F&unction:
sk: F&unkcia:

en: Enter the name of the function to create.
sk: Zadajte názov funkcie, ktorú chcete vytvoriť.

en: Set this to -1 if the function takes a variable number of arguments
sk: Nastavte na -1, ak má funkcia variabilný počet parametrov

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Choose a texture
sk: Vyberte textúru

en: Add texture
sk: Pridať textúru

en: Remove texture
sk: Odobrať textúru

en: Choose image
sk: Vybrať obrázok

en: Cannot remove builtin textures
sk: Vstavané textúry sa nedajú odstrániť

en: Location Manager
sk: Správa umiestnení

en: Switch between library and device views
sk: Prepne medzi zobrazením knižnice a zariadenia

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: %d books
sk: %d kníh

en: The main toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: The main toolbar when a device is connected
sk: Hlavný panel nástrojov pri pripojení zariadenia

en: The optional second toolbar
sk: Voliteľný ďalší panel nástrojov

en: The menubar
sk: Pás menu

en: The menubar when a device is connected
sk: Menu pri pripojení zariadenia

en: The context menu for the books in the calibre library
sk: Kontextové menu pre knihy v knižnici Calibre

en: The context menu for the books on the device
sk: Kontextové menu pre knihu na zariadení

en: Click to choose toolbar or menu to customize
sk: Kliknutím vyberte panel nástrojov, alebo menu, ktoré chcete prispôsobiť

en: Cannot add the actions %s to this location
sk: Namôžem pridať akcie %s do tohoto umiestnenia

en: Cannot remove the actions %s from this location
sk: Nemôžem z tohoto umiestnenia odstrániť akcie %s

en: <p>The toolbar in calibre is different depending on whether a device is connected or not. Choose <b>which toolbar</b> you would like to customize:
sk: <p>Panel nástrojov v Calibre je rozdielny podľa toho, či je zariadenie pripojené, alebo nie. Vyberte <b>ktorý panel nástrojov</b> chcete prispôsobiť:

en: Choose the toolbar to customize
sk: Vyberte panel nástrojov na prispôsobenie

en: A&vailable actions
sk: &Dostupné akcie

en: Add selected actions to toolbar
sk: Pridať vybrané akcie na panel nástrojov

en: Remove selected actions from toolbar
sk: Odstrániť vybrané akcie z panela nástrojov

en: &Current actions
sk: &Súčasné akcie

en: Move selected action up
sk: Posunúť vybranú akciu hore

en: Move selected action down
sk: Posunúť vybranú akciu dolu

en: This tweak has been customized
sk: Toto vylepšenie bolo prispôsobené

en: Add/edit tweaks for any custom plugins you have installed. Documentation for these tweaks should be available on the website from where you downloaded the plugins.
sk: Pridať/upraviť vylepšenia, pre akýkoľvek zásuvný modul, ktorý ste nainštalovali. Dokumentácia k týmto vylepšeniam je dostupná na stránke, odkiaľ ste modul stiahli.

en: Values for the tweaks are shown below. Edit them to change the behavior of calibre. Your changes will only take effect <b>after a restart</b> of calibre.
sk: Hodnoty pre vylepšenia sú zobrazené nižšie. Zmenu chovania Calibre docielite ich úpravou. Nastavenia začnú platiť až <b>po reštarte</b> Calibre.

en: Edit tweaks for any custom plugins you have installed
sk: Upraviť vylepšenia pre vlastné zásuvné moduly, ktoré ste nainštalovali

en: &Plugin tweaks
sk: Vylepšenia &modulu

en: Edit tweak
sk: Upraviť vylepšenie

en: Restore this tweak to its default value
sk: Obnoviť vylepšenie na jeho východziu hodnotu

en: Apply any changes you made to this tweak
sk: Použiť všetky zmeny, ktoré ste urobili v tomto vylepšení

en: Search for tweak
sk: Hľadať vylepšenie

en: Invalid tweaks
sk: Neplatné vylepšenia

en: The tweaks you entered are invalid, try resetting the tweaks to default and changing them one by one until you find the invalid setting.
sk: Vylepšenia, ktoré ste zadali sú neplatné. Skúste ich resetovať do predvolených hodnôt a meniť ich jedno po druhom, dokiaľ nenájdete neplatné nastavenie.

en: View log
sk: Zobraziť protokol

en: Choose Files
sk: Vybrať súbory

en: Collecting metadata...
sk: Zbieram metadáta...

en: Saving %d books...
sk: Ukladá sa %d kníh...

en: Copying files and writing metadata...
sk: Kopírujú sa súbory a zapisujú sa metadáta…

en: Copying files...
sk: Kopírujú sa súbory...

en: Requested formats not available
sk: Požadované formáty nie sú k dispozícii

en: Error while saving
sk: Chyba pri ukladaní

en: Paste and &search
sk: Vložiť a &hľadať

en: &Paste
sk: &Vložiť

en: &Clear search history
sk: &Vymazať históriu vyhľadávania

en: Create saved search
sk: Uložiť hľadanie

en: Delete current search
sk: Odstrániť aktuálne hľadanie

en: No search is selected
sk: Žiadne hľadanie nie je vybrané

en: The selected search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
sk: Vybrané hľadanie bude <b>natrvalo odstránené</b>. Ste si istý?

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
sk: Hľadať (Pokročilé vyhľadávanie nastavíte kliknutím na ikonu vľavo)

en: Start search
sk: Začať hľadanie

en: Enable or disable search highlighting.
sk: Povoliť, alebo zakázať zvýrazňovanie hľadania.

en: Highlight search results
sk: Zvýrazniť výsledky vyhľadávania

en: Choose saved search or enter name for new saved search
sk: Vyberte uložené hľadanie, alebo zadajte názov uloženého hľadania

en: Save current search under the name shown in the box. Press and hold for a pop-up options menu.
sk: Uložiť aktuálne hľadanie pod názvom zobrazeným v obdĺžniku. Stlačte a držte pre vyskakovacie menu volieb.

en: Create Saved search
sk: Vytvoriť uložené hľadanie

en: Delete Saved search
sk: Zmazať uložené hľadanie

en: Add Saved search
sk: Pridať uložené hľadanie

en: Create a Virtual library based on %s
sk: Vytvoriť virtuálnu knižnicu na základe %s

en: Edit Virtual library
sk: Pridať virtuálnu knižnicu

en: Create Virtual library
sk: Vytvoriť virtuálnu knižnicu

en: Virtual library &name:
sk: &Názov virtuálnej knižnice:

en: No name
sk: Žiaden názov

en: You must provide a name for the new Virtual library
sk: Musíte zadať názov pre novú virtuálnu knižnicu

en: Name already in use
sk: Názov sa už používa

en: Invalid search
sk: Neplatné hľadanie

en: Search found no books
sk: Vyhľadávanie nenašlo žiadne knihy

en: (all books)
sk: (všetky knihy)

en: Remove Virtual library
sk: Odstrániť virtuálnu knižnicu

en: No Virtual libraries
sk: Žiadne virtuálne knižnice

en: Choose Virtual library
sk: Vybrať virtuálnu knižnicu

en: &Default
sk: &Východzie

en: Click to change
sk: Kliknite pre zmenu

en: Customize shortcuts for
sk: Prispôsobiť skratku pre

en: Keys
sk: Klávesy

en: Double click to change
sk: Dvojkliknite pre zmenu

en: Starting up, please wait...
sk: Spúšta sa, počkajte prosím...

en: Added tags:
sk: Pridané značky:

en: Open store in external web browser
sk: Otvoriť obchod v externom webovom prehliadači

en: &What kind of match to use:
sk: &Aký druh zhody použiť:

en: &All these words:
sk: &Všetky tieto slová:

en: This exact &phrase:
sk: &Presne tento výraz:

en: &One or more of these words:
sk: &Jedno alebo viac z týchto slov:

en: Enter the title.
sk: Zadajte názov.

en: &Description:
sk: &Popis:

en: &Headquarters:
sk: &Ústredie:

en: Search only in specific fields:
sk: Hľadať len v konkrétnych poliach:

en: Enabled:
sk: Povolené:

en: true
sk: áno

en: false
sk: nie

en: Nam&e/description...
sk: Ná&zov/popis...

en: Enable:
sk: Povoliť:

en: &All
sk: &Všetko

en: &None
sk: Žiad&ne

en: &Invert
sk: &Invertovať

en: Enabled
sk: Povolený

en: Headquarters
sk: Ústredie

en: No DRM
sk: Bez DRM

en: This store is currently disabled and cannot be used in other parts of calibre.
sk: Obchod je teraz zakázaný a nemôže byť použitý v ostatných častiach Calibre.

en: This store is currently enabled and can be used in other parts of calibre.
sk: Tento obchod je v súčasnosti povolený a môže sa používať v ostatných častiach Calibre.

en: This store only distributes e-books without DRM.
sk: Tento obchod distribuuje iba knihy bez DRM.

en: This store is headquartered in %s. This is a good indication of what market the store caters to. However, this does not necessarily mean that the store is limited to that market only.
sk: Tento obchod má ústredie v %s. Je to dobrý indikátor aký trh obchod obsluhuje. Napriek tomu to neznamená, že obchod je obmedzený len na tento trh.

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s.
sk: Nakupovanie z tohoto obchodu zabezpečuje vývojár Calibre: %s.

en: This store distributes e-books in the following formats: %s
sk: Tento obchod distribuuje e-knihy v týchto formátoch: %s

en: Configure...
sk: Konfigurovať...

en: Time
sk: Doba

en: Display
sk: Zobraziť

en: Open search result in system browser
sk: Otvoriť výsledok hľadania v systémovom prehliadači

en: Threads
sk: Vlákna

en: &Price:
sk: &Cena:

en: Download:
sk: Na stiahnutie:

en: Titl&e/author/price...
sk: Tit&ul/autor/cena...

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Price
sk: Cena

en: Detected price as: %s. Check with the store before making a purchase to verify this price is correct. This price often does not include promotions the store may be running.
sk: Detekovaná cena: %s. Pred nákupom si ju overte v obchode. Táto cena často nezahŕňa akcie, ktoré môžu v obchode prebiehať.

en: No price was found
sk: Cena nebola nájdená

en: This book as been detected as having DRM restrictions. This book may not work with your reader and you will have limitations placed upon you as to what you can do with this book. Check with the store before making any purchases to ensure you can actually read this book.
sk: Bolo detekované, že táto kniha má obmedzenia DRM. Takáto kniha nemusí fungovať vo Vašej čítačke a budete obmedzený v nakladaní s ňou. Pred akýmkoľvek nákupom sa v obchode uistite, že túto knihu naozaj budete môcť čítať.

en: This book has been detected as being DRM Free. You should be able to use this book on any device provided it is in a format calibre supports for conversion. However, before making a purchase double check the DRM status with the store. The store may not be disclosing the use of DRM.
sk: Bolo detekované, že táto kniha je bez DRM. Mali by ste byť schopný používať túto knihu v akomkoľvek zariadení vo formáte, ktorý Calibre vie konvertovať. V každom prípade si pred nákupom dva krát overte v obchode stav DRM. Obchod nemusí informovať o používaní DRM.

en: The DRM status of this book could not be determined. There is a very high likelihood that this book is actually DRM restricted.
sk: Nepodarilo sa zistiť stav DRM tejto knihy. Je veľká pravdepodobnosť, že je táto kniha v skutočnosti obmedzená DRM.

en: The following formats can be downloaded directly: %s.
sk: Nasledujúce formáty môžu byť priamo stiahnuté: %s.

en: Download...
sk: Stiahnuť...

en: Goto in store...
sk: Ísť do obchodu...

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s</p>
sk: Nákup v tomto obchode podporuje vývojár Calibre: %s</p>

en: You must enter a title, author or keyword to search for.
sk: Musíte zadať titul, autora alebo kľúčové slovo, ktoré sa má hľadať.

en: Couldn't find any books matching your query.
sk: Namôžem nájsť žiadne knihy vyhovujúce Vašej požiadavke

en: Choose format to download to your library.
sk: Vyberte formát na stiahnutie do Vašej knižnice.

en: Search by title
sk: Hľadať podľa názvu

en: Search by author
sk: Hľadať podľa autora

en: &Keyword:
sk: &Kľúčové slovo:

en: &Invert selection
sk: &Invertovať výber

en: Open a selected book in the system's web browser
sk: Otvoriť vybranú knihu v systémovom prehliadači webu

en: Open in &external browser
sk: Otvoriť v &externom prehliadači

en: Books:
sk: Knihy:

en: Titl&e/author/price ...
sk: Tit&ul/autor/cena...

en: Updating book cache
sk: Aktualizujem knižnú cache

en: Checking last download date.
sk: Overujem posledný dátum sťahovania.

en: Downloading book list from MobileRead.
sk: Sťahujem zoznam kníh z MobileRead.

en: Processing books.
sk: Spracúvam knihy.

en: %(num)s of %(tot)s books processed.
sk: Spracované %(num)s z %(tot)s kníh.

en: Updating MobileRead book cache...
sk: Aktualizujem knižnú cache MobileRead...

en: &Query:
sk: &Dotaz:

en: Home
sk: Domov

en: Reload
sk: Obnoviť

en: Download completed
sk: Sťahovanie dokončené

en: Number of books: %s
sk: Počet kníh: %s

en: Rename in Virtual library
sk: Premenovať vo virtuálnej knižnici

en: The grouped search term name is "{0}"
sk: Názov združeného vyhľadávacieho termínu je "{0}"

en: Changing the authors for several books can take a while. Are you sure?
sk: Zmena autorov množstva kníh môže trvať dlhšiu dobu. Ste si istý?

en: Changing the metadata for that many books can take a while. Are you sure?
sk: Zmena metadát takéhoto množstva kníh môže trvať dlhšiu dobu. Ste si istý?

en: The name %s is already used
sk: Názov %s je už použitý

en: Author names cannot contain & characters.
sk: Meno autora nemôže obsahovať znaky &.

en: Duplicate search name
sk: Duplicitný názov hľadania

en: The saved search name %s is already used.
sk: Názov uloženého hľadania %s je už použitý.

en: User categories
sk: Používateľské kategórie

en: Custom columns
sk: Vlastné stĺpce

en: Invalid search restriction
sk: Neplatné obmedzenie hľadania

en: The current search restriction is invalid
sk: Obmedzenie aktuálneho hľadania je neplatné

en: New category
sk: Nová kategória

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
sk: %s obsahuje položky. Naozaj ju chcete odstrániť?

en: Remove category
sk: Odstrániť kategóriu

en: User category %s does not exist
sk: Užívateľská kategória %s neexistuje

en: Item
sk: Položka

en: %s will be deleted from all books. Are you sure?
sk: %s bude zo všetkých kníh odstránený. Ste si istý?

en: Delete item
sk: Odstrániť položku

en: Find the first/next matching item
sk: Hľadať prvú/nasledujúcu vyhovujúcu položku

en: Find
sk: Nájsť

en: Number of books
sk: Počet kníh

en: Average rating
sk: Priemerné hodnotenie

en: Manage authors, tags, etc.
sk: Spravovať autorov, štítky a pod.

en: Change icon for: %s
sk: Zmeniť ikonu pre: %s

en: Show category
sk: Zobraziť kategóriu

en: Rename %s in Virtual library
sk: Premenovať %s vo virtuálnej knižnici

en: Rename %s
sk: Premenovať %s

en: Delete %s in Virtual library
sk: Zmazať %s z virtuálnej knižnice

en: Delete %s
sk: Odstrániť %s

en: Edit sort for %s
sk: Upraviť triedenie pre %s

en: Edit link for %s
sk: Upraviť odkaz pre %s

en: Children of %s
sk: Potomok od %s

en: Add %s to selected books
sk: Pridať %s do vybraných kníh

en: Remove %s from selected books
sk: Odobrať %s z vybraných kníh

en: Remove %(item)s from category %(cat)s
sk: Odstrániť %(item)s z kategórie %(cat)s

en: Add sub-category to %s
sk: Pridať podkategóriu do %s

en: Hide category %s
sk: Skryť kategóriu %s

en: Change category icon
sk: Zmeniť ikonu kategórie

en: Restore default icon
sk: Obnoviť predvolenú ikonu

en: Manage User categories
sk: Spravovať používateľské kategórie

en: Change sub-categorization scheme
sk: Zmeniť schému pod-kategórií

en: Partition
sk: Oddiel

en: First letter is usable only when sorting by name
sk: Prvé písmeno je použiteľné len pri triedení podľa názvu

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Keep
sk: Ponechať

en: Split
sk: Rozdeliť

en: Search for text...
sk: Hľadať text...

en: Find &next
sk: Hľadať &ďalšie

en: Find &previous
sk: Hľadať &predchádzajúce

en: File:
sk: Súbor:

en: &Remove this entry
sk: &Odobrať túto položku

en: &Return to welcome screen
sk: Vrátiť sa na uvítaciu &obrazovku

en: Remove duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: &Remove duplicates
sk: &Odstrániť duplikáty

en: Chapter
sk: Kapitola

en: Remove all selected items
sk: Odstrániť všetky vybrané položky

en: Move "%s" up
sk: Posunúť "%s" hore

en: Move "%s" down
sk: Posunúť "%s" dole

en: &Expand all
sk: &Rozbaliť všetko

en: &Collapse all
sk: &Zbaliť všetko

en: Edit the ToC in %s
sk: Upraviť obsah v %s

en: Loading %s, please wait...
sk: Načítava sa %s, prosím počkajte...

en: Writing %s, please wait...
sk: Zapisuje sa %s, prosím počkajte...

en: Failed to write book
sk: Zápis knihy zlyhal

en: Failed to load book
sk: Načítanie knihy zlyhalo

en: Convert book %(num)d of %(total)d (%(title)s)
sk: Konvertovať %(num)d knihu z %(total)d (%(title)s)

en: Could not convert some books
sk: Niektoré knihy sa nepodarilo konvertovať

en: Queueing books for bulk conversion
sk: Zaraďujem knihy pre hromadnú konverziu do radu

en: Queueing
sk: Zaraďujem do fronty

en: Convert book %(num)d of %(tot)d (%(title)s)
sk: Konverzia knihy %(num)d z %(tot)d (%(title)s)

en: Could not convert %(num)d of %(tot)d books, because no suitable source format was found.
sk: Nepodarilo sa konvertovať %(num)d z %(tot)d kníh, lebo neboli nájdené vhodné formáty.

en: Fetch news from %s
sk: Prevziať správy z %s

en: Convert existing
sk: Konverzia existujúcich

en: Language
sk: Jazyk

en: Age
sk: Vek

en: Sound output:
sk: Zvukový výstup:

en: Unsaved changes
sk: Neuložené zmeny

en: Cannot open
sk: Nedá sa otvoriť

en: Choose file location
sk: Vyberte umiestnenie súboru

en: Importing book, please wait...
sk: Importujem knihu, prosím počkajte...

en: Choose book
sk: Vybrať knihu

en: File not found
sk: Súbor nenájdený

en: The file %s does not exist.
sk: Súbor %s neexistuje.

en: Unsupported format
sk: Nepodporovaný formát

en: Opening book, please wait...
sk: Otváram knihu, počkajte prosím...

en: Failed to open book
sk: Otváranie knihy zlyhalo

en: Choose files
sk: Vybrať súbory

en: No Table of Contents
sk: Žiaden obsah

en: No changes
sk: Žiadne zmeny

en: %s books
sk: %s kníh

en: Other book
sk: Iná kniha

en: Inserting images is only supported for HTML and CSS files.
sk: Vkladanie obrázkov je podporované iba pre HTML a CSS súbory.

en: Book (%s)
sk: Kniha (%s)

en: Saving copy, please wait...
sk: Ukladám kópiu, prosím počkajte...

en: Failed to save copy
sk: Nepodarilo sa uložiť kópiu

en: Copy saved
sk: Kópia uložená

en: Could not save
sk: Nedá sa uložiť

en: Enter line number
sk: Zadajte číslo riadku

en: Does not exist
sk: Neexistuje

en: Unsupported file format
sk: Nepodporovaný formát súboru

en: File deleted
sk: Súbor zmazaný

en: File opened
sk: Súbor otvorený

en: Discard
sk: Zahodiť

en: Unexpected error
sk: Neočakávaná chyba

en: &Quit immediately
sk: &Ukončiť okamžite

en: &Save and Quit
sk: &Uložiť a ukončiť

en: &Quit without saving
sk: &Ukončiť bez uloženia

en: Saving, please wait...
sk: Ukladá sa, počkajte prosím...

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Armenian
sk: Arménčina

en: Ethiopic
sk: Etiópčina

en: Ethiopic supplement
sk: Etiópčina, dodatok

en: Ethiopic extended
sk: Rozšírená etiópčina

en: Arabic
sk: Arabská

en: Hebrew
sk: Hebrejský

en: Tamil
sk: Tamilský

en: Thai
sk: Thajský

en: Other
sk: Iné

en: Technical symbols
sk: Technické symboly

en: Numbers and digits
sk: Čísla a číslice

en: Mathematical symbols
sk: Matematické symboly

en: Arrows
sk: Šípky

en: Mathematical operators
sk: Matematické operátory

en: Musical symbols
sk: Hudobné symboly

en: Chess
sk: Šach

en: Playing cards
sk: Hracie karty

en: Other symbols
sk: Iné symboly

en: Emoticons
sk: Emotikony

en: Miscellaneous symbols
sk: Rôzne symboly

en: Add %s to favorites
sk: Pridať %s do obľúbených

en: Remove %s from favorites
sk: Odobrať %s z obľúbených

en: Insert character
sk: Vložiť znak

en: Re-arrange favorites
sk: Preusporiadať obľúbené

en: Clear search
sk: Vyčistiť hľadanie

en: WARNING
sk: UPOZORNENIE

en: Run check
sk: Spustiť kontrolu

en: line: %d
sk: riadok: %d

en:  column: %d
sk:  stĺpec: %d

en: Information
sk: Informácia

en: Warning
sk: Varovanie

en: Check external links
sk: Skontrolovať externé odkazy

en: Checking failed
sk: Kontrola zlyhala

en: Fix this link
sk: Opraviť tento odkaz

en: line number
sk: číslo riadku

en: Enter the corrected URL:
sk: Zadajte správne URL:

en: Fix URL
sk: Opraviť URL

en: Image
sk: Obrázok

en: Differences between books
sk: Rozdiely medzi knihami

en: Go to previous change
sk: Prejsť na predchádzajúcu zmenu

en: &Previous change
sk: &Predchádzajúca zmena

en: Go to next change
sk: Prejsť na ďalšiu zmenu

en: &Next change
sk: &Nasledujúca zmena

en: Search for text
sk: Hľadať text

en: Left panel
sk: Ľavý panel

en: Right panel
sk: Pravý panel

en: &Options
sk: M&ožnosti

en: Show all text
sk: Zobraziť celý text

en: The books are identical
sk: Knihy sú rovnaké

en: No changes found
sk: Nenájdené žiadne zmeny

en: The files are identical
sk: Súbory sú rovnaké

en: No differences found
sk: Žiadne rozdiely

en: Previous change
sk: Predchádzajúca zmena

en: Next change
sk: Nasledujúca zmena

en: Open file in the editor
sk: Otvoriť súbor v editore

en: This file was added
sk: Súbor bol pridaný

en: This file was removed
sk: Súbor bol odstránený

en: [This file was renamed from %s]
sk: [Tento súbor bol premenovaný z %s]

en: [This file was renamed to %s]
sk: [Tento súbor bol premenovaný na %s]

en: Binary file of size: %s
sk: Binárny súbor s veľkosťou: %s

en: Size: {0} Resolution: {1}x{2}
sk: Veľkosť: {0} Rozlíšenie: {1}x{2}

en: Download external resources
sk: Stiahnuť externé zdroje

en: Could not download one image | Could not download {} images
sk[0]: Neporadilo sa stiahnuť jeden obrázok
sk[1]: Neporadilo sa stiahnuť {} obrázky
sk[2]: Neporadilo sa stiahnuť {} obrázkov
sk[3]: Neporadilo sa stiahnuť {} obrázkov

en: Trim image
sk: Orezať obrázok

en: Rotate image
sk: Otočiť obrázok

en: Resize image
sk: Zmeniť veľkosť obrázka

en: Sharpen image
sk: Zaostriť obrázok

en: Blur image
sk: Rozostriť obrázok

en: Normalize image
sk: Normalizovať obrázok

en: No image
sk: Žiaden obrázok

en: Invalid image
sk: Neplatný obrázok

en: Paste image
sk: Prilepiť obrázok

en: No image available in the clipboard
sk: V schránke nie je žiaden obrázok

en: Not a valid image
sk: Neplatný obrázok

en: &Width:
sk: &Šírka:

en: &Height:
sk: &Výška:

en: Improve contrast (normalize image)
sk: Zlepšiť kontrast (normalizovať obrázok)

en: Copy selected region
sk: Kopírovať vybranú oblasť

en: Paste into selected region
sk: Vložiť do vybranej oblasti

en: Copy image
sk: Kopírovať obrázok

en: Choose file name
sk: Zvoľte meno súboru

en: Choose an image
sk: Vyberte obrázok

en: Images in book
sk: Obrázky v knihe

en: &Import image
sk: &Importovať obrázok

en: &Paste image
sk: &Vložiť obrázok

en: Paste an image from the clipboard
sk: Vložiť obrázok zo schránky

en: Preserve aspect ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: &Zoom in
sk: &Priblížiť

en: Invalid file extension
sk: Neplatná prípona súboru

en: Choose folder
sk: Vyberte priečinok

en: Create new folder
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: Enter a name for the new folder
sk: Zadajte názov pre nový priečinok

en: Folder name
sk: Názov priečinka

en: Create new book
sk: Vytvoriť novú knihu

en: &Authors:
sk: &Autori:

en: &Language:
sk: &Jazyk:

en: Invalid HTML
sk: Neplatné HTML

en: No tag found
sk: Značka nebola nájdená

en: Insert filler text
sk: Vložiť výplňový text

en: Insert a HTML link
sk: Vložiť HTML odkaz

en: Insert a HTML image
sk: Vložiť HTML obrázok

en: The name of this snippet
sk: Názov tohto úryvku

en: &File types:
sk: &Typy súborov:

en: Create a snippet
sk: Vytvoriť úryvok

en: &Add snippet
sk: &Pridať úryvok

en: &Edit snippet
sk: &Upraviť úryvok

en: &Remove snippet
sk: &Odstrániť úryvok

en: Invalid snippet
sk: Neplatný úryvok

en: Invalid text
sk: Neplatný text

en: Unknown character
sk: Neznámy znak

en: Create custom theme
sk: Vytvoriť vlasný motív

en: No color
sk: Žiadna farba

en: Red: {0} Green: {1} Blue: {2}
sk: Červená: {0} Zelená: {1} Modrá: {2}

en: Remove color
sk: Odstrániť farbu

en: &Background
sk: &Pozadie

en: Underline the selected text
sk: Podčiarknuť vybraný text

en: &Superscript
sk: &Horný index

en: &Subscript
sk: &Dolný index

en: &Color
sk: &Farba

en: Change text color
sk: Zmeniť farbu textu

en: &Background color
sk: &Farba pozadia

en: Change background color of text
sk: Zmeniť farbu pozadia textu

en: Align &left
sk: Zarovnať &vľavo

en: &Center
sk: &Zarovnať na stred

en: Align &right
sk: Zarovnať &vpravo

en: Justify
sk: Zarovnať do bloku

en: &Insert image
sk: &Vložiť obrázok

en: Insert an image into the text
sk: Vložiť obrázok do textu

en: Insert &hyperlink
sk: Vložiť &odkaz

en: Insert hyperlink
sk: Vložiť odkaz

en: Remove from this menu
sk: Odstrániť z tejto ponuky

en: Format text
sk: Formátovať text

en: No text
sk: Žiaden text

en: Ignore this word
sk: Ignorovať toto slovo

en: Add this word to the dictionary
sk: Pridať toto slovo do slovníka

en: Open %s
sk: Otvoriť %s

en: Show help for: %s
sk: Zobraziť pomoc pre: %s

en: Chapter-
sk: Kapitola-

en: Styles
sk: Štýly

en: Full path:
sk: Plná cesta:

en: image
sk: Obrázok

en: Export %s
sk: Exportovať %s

en: Replace %s with file...
sk: Nahradiť %s súborom...

en: &Rename %s
sk: &Premenovať %s

en: &Delete the selected file | &Delete the {} selected files
sk[0]: &Odstrániť vybraný súbor
sk[1]: &Odstrániť {} vybrané súbory
sk[2]: &Odstrániť {} vybraných súborov
sk[3]: &Odstrániť {} vybraných súborov

en: Cannot rename
sk: Nedá sa premenovať

en: New file extension:
sk: Nová prípona súboru:

en: Rename files
sk: Premenovať súbory

en: Files
sk: Súbory

en: HTML files
sk: HTML súbory

en: Show saved searches
sk: Zobraziť uložené hľadania

en: F&unction name:
sk: Názov f&unkcie:

en: Must specify name
sk: Musíte zadať názov

en: Inherited from %s
sk: Zdedené z %s

en: Copy everything
sk: Kopírovať všetko

en: Change font
sk: Zmeniť písmo

en: Remove unused CSS
sk: Odstrániť nepoužité CSS

en: Compress images
sk: Komprimovať obrázky

en: Compression &quality:
sk: &Kvalita komprimácie:

en: &Color scheme:
sk: &Farebná schéma:

en: Templates for new files:
sk: Šablóny pre nové súbory:

en: The &top-left corner
sk: &Horný ľavý roh

en: The top-&right corner
sk: Horný &pravý roh

en: The &bottom-left corner
sk: &Dolný ľavý roh

en: The bottom-ri&ght corner
sk: Dolný pravý &roh

en: &Default font size:
sk: Štandardná veľkosť &písma:

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Link color:
sk: Farba odkazu:

en: Custom
sk: Vlastné

en: Customize templates
sk: Prispôsobiť šablóny

en: Main window
sk: Hlavné okno

en: Editor settings
sk: Nastavenia editora

en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Toolbars
sk: Panely nástrojov

en: Integration with calibre
sk: Integrácia s calibre

en: Open link
sk: Otvoriť odkaz

en: Search in preview
sk: Hľadať v náhľade

en: Delete selected files
sk: Zmazať vybrané súbory

en: Folder
sk: Priečinok

en: Size (KB)
sk: Veľkosť (KB)

en: Style
sk: Štýl

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Edit the image: %s
sk: Upraviť obrázok: %s

en: Source text
sk: Zdrojový text

en: Target
sk: Cieľ

en: Target text
sk: Cieľový text

en: Word
sk: Slovo

en: Words: {2} :: Unique Words: :: {0} :: Languages: {1}
sk: Slov: {2} :: Unikátnych slov: :: {0} :: Jazykov: {1}

en: Character
sk: Znak

en: Sort by:
sk: Zoradiť podľa

en: &Name
sk: &Názov

en: Number of matches
sk: Počet zhôd

en: Class
sk: Trieda

en: Words
sk: Slová

en: Characters
sk: Znaky

en: Links
sk: Odkazy

en: CSV files
sk: CSV súbory

en: Are you sure you want to delete the selected files?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať vybrané súbory?

en: Saving...
sk: Ukladám...

en: Marked text
sk: Označený text

en: Open files
sk: Otvorené súbory

en: Selected files
sk: Vybrané súbory

en: Up
sk: Hore

en: &Find:
sk: &Nájsť:

en: &Replace:
sk: &Nahradiť:

en: Create/&edit
sk: Vytvoriť/&upraviť

en: Remo&ve
sk: Odstrán&iť

en: Remove the currently selected searches
sk: Zmazať všetky aktuálne vybrané hľadania

en: Add a new saved search
sk: Pridať nové uložené hľadanie

en: Import saved searches
sk: Importovať uložené hľadania

en: Export saved searches
sk: Exportovať uložené hľadania

en: Export all
sk: Exportovať všetko

en: Export selected
sk: Exportovať vybrané

en: No saved search is selected
sk: Nie je vybrané žiadne uložené hľadanie

en: Are you sure you want to permanently delete the selected saved searches?
sk: Naozaj chcete trvalo odstrániť vybrané uložené hľadania?

en: Invalid data
sk: Neplatné dáta

en: Add a dictionary
sk: Pridať slovník

en: Dictionaries
sk: Slovníky

en: No dictionaries
sk: Žiadne slovníky

en: Select all words
sk: Vybrať všetky slová

en: Manage user dictionaries
sk: Spravovať používateľské slovníky

en: &New dictionary
sk: &Nový slovník

en: &Remove dictionary
sk: &Odstrániť slovník

en: Re&name dictionary
sk: Pre&menovať slovník

en: Mark this dictionary as active
sk: Označiť tento slovník ako aktívny

en: Words in this dictionary:
sk: Slová v tomto slovníku:

en: &Add word
sk: &Pridať slovo

en: &Remove selected words
sk: &Odstrániť vybrané slová

en: &Import list of words
sk: &Importovať zoznam slov

en: New dictionary
sk: Nový slovník

en: Name of the new dictionary
sk: Názov nového slovníka

en: A dictionary with the name %s already exists
sk: Slovník s názvom %s už existuje

en: New name
sk: Nový názov

en: New name for the dictionary
sk: Nový názov pre slovník

en: Configure the dictionary: <b>%s
sk: Konfigurovať slovník: <b>%s

en: Add a word
sk: Pridať slovo

en: &Word:
sk: &Slovo:

en: Import list of words
sk: Importovať zoznam slov

en: Paste from clipboard
sk: Vložiť zo schránky

en: Must specify language
sk: Musíte zadať jazyk

en: Manage dictionaries
sk: Spravovať slovníky

en: &Remove this dictionary
sk: &Odstrániť slovník

en: Manage &user dictionaries
sk: Spravovať &používateľské slovníky

en: &Add dictionary
sk: &Pridať slovník

en: Add a new dictionary that you downloaded from the internet
sk: Pridať nový slovník, ktorý ste stiahli z internetu

en: Change %s to
sk: Zmeniť %s na

en: Checking, please wait...
sk: Kontrolujem, počkajte prosím...

en: Filter the list of words
sk: Filtrovať zoznam slov

en: &Ignore
sk: &Ignorovať

en: Add word to &dictionary:
sk: Pridať slovo do &slovníka:

en: The original word
sk: Pôvodné slovo

en: Full path:
sk: Plná cesta:

en: Line: {0} : {1}
sk: Riadok: {0} : {1}

en: {0} {1} created by {2}
sk: {0} {1} vytvoril(a) {2}

en: &Import files into book
sk: &Importovať súbory do knihy

en: Import files into book
sk: Importovať súbory do knihy

en: &Open book
sk: &Otvoriť knihu

en: Save book
sk: Uložiť knihu

en: Save a &copy
sk: Uložiť &kópiu

en: Save a copy of the book
sk: Uložiť kópiu knihy

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Create a new, empty book
sk: Vytvoriť novú, prázdnu knihu

en: Create new, &empty book
sk: Vytvoriť novú, &prázdnu knihu

en: Cut text
sk: Vystrihnúť text

en: Tools
sk: Nástroje

en: Edit Table of Contents
sk: Upraviť obsah

en: &Insert special character
sk: &Vložiť špeciálny znak

en: Insert special character
sk: Vložiť špeciálny znak

en: Auto reload preview
sk: Automaticky obnoviť náhľad

en: Refresh preview
sk: Obnoviť náhľad

en: Split this file
sk: Rozdeliť tento súbor

en: &Find/replace
sk: &Nájsť/nahradiť

en: Replace all matches
sk: Nahradiť všetky zhody

en: Check book
sk: Skontrolovať knihu

en: Check book for spelling errors
sk: Skontrolovať knihu kvôli pravopisným chybám

en: Show next error
sk: Zobraziť ďalšiu chybu

en: &Previous error
sk: &Predchádzajúca chyba

en: Show previous error
sk: Zobraziť predchádzajúcu chybu

en: User &Manual
sk: Používateľský &manuál

en: Show User Manual
sk: Zobraziť používateľský manuál

en: Compare to &another book
sk: Porovnať s &inou knihou

en: Compare to another book
sk: Porovnať s inou knihou

en: &File
sk: &Súbor

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Help
sk: &Pomoc

en: Donate to support calibre development
sk: Prispieť na vývoj Calibre

en: Windows
sk: Okná

en: File browser
sk: Prehliadač súborov

en: File preview
sk: Náhľad súboru

en: Inspector
sk: Inšpektor

en: &Compare
sk: &Porovnať

en: Text (HTML) files
sk: Textové (HTML) súbory

en: OPF file (metadata)
sk: OPF súbor (metadáta)

en: Source file:
sk: Zdrojový súbor:

en: Destination file:
sk: Cieľový súbor:

en: Importable files
sk: Importovateľné súbory

en: EPUB files
sk: EPUB súbory

en: &Target:
sk: &Cieľ:

en: Add a cover
sk: Pridať obal

en: Import &image
sk: Importovať &obrázok

en: &Donate to support calibre
sk: &Prispejte na vývoj calibre

en: &Eject connected device
sk: Vysunúť pripoj&ené zariadenie

en: Quit calibre
sk: Ukončiť Calibre

en: Clear the current search
sk: Vymazať aktuálne hľadanie

en: Debug mode
sk: Ladiaci režim

en: You have started calibre in debug mode. After you quit calibre, the debug log will be available in the file: %s<p>The log will be displayed automatically.
sk: Spustili ste Calibre v ladiacom režime. Denník ladenia bude po ukončení Calibre dostupný v súbore %s<p>Denník sa zobrazí automaticky.

en: Hide main window
sk: Skyť hlavné okno

en: Show main window
sk: Zobraziť hlavné okno

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful.
sk: Databáza knižnice v %s vyzerá byť poškodená. Želáte si, aby sa ju Calibre pokúsila automaticky znovu vytvoriť? Znovuvytvorenie nemusí byť v celom rozsahu úspešné.

en: Conversion error
sk: Chyba konverzie

en: <p><b>Failed to convert: %s
sk: <p><b>Konverzia zlyhala: %s

en: Recipe Disabled
sk: Recepty vypnuté

en: <b>Failed</b>
sk: <b>Zlyhalo</b>

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
sk: Prebieha spracovanie úloh. Určite chcete program ukončiť?

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
sk:  komunikuje so zariadením!<br>
                          Ukončenie môže spôsobiť poškodenie zariadenia.<br>
                          Ste si istý, že chcete ukončiť?

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
sk: bude ďalej bežať v systémovej lište. Ak si želáte ho ukončiť, z kontextového menu ikony v systémovej lište zvoľte položku <b>Ukončiť</b>.

en: New version <b>{ver}</b> of {app} is available for download. See the <a href="{url}">new features</a>.
sk: Nová verzia {app} <b>{ver}</b> je dostupná na stiahnutie. Pozrite si <a href="{url}">nové funkcie</a>.

en: Update available!
sk: Dostupná aktualizácia!

en: Show this notification for future updates
sk: Zobraziť toto upozornenie pri budúcich aktualizáciách

en: &Get update
sk: &Získať aktualizáciu

en: Update &plugins
sk: Aktualizovať &moduly

en: Update found
sk: Nájdená aktualizácia

en: Install and configure user plugins
sk: Inštalovať a nastaviť užívateľské zásuvné moduly

en: Rename this bookmark
sk: Premenovať túto záložku

en: Remove this bookmark
sk: Odstrániť túto záložku

en: Position in book
sk: Pozícia v knihe

en: Export bookmarks
sk: Exportovať záložky

en: Saved bookmarks
sk: Uložené záložky

en: Import bookmarks
sk: Importovať záložky

en: Add bookmark
sk: Pridať záložku

en: Enter title for bookmark:
sk: Zadajte názov záložky:

en: You must specify a URL
sk: Musíte zadať URL

en: The URL must start with https://
sk: URL musí začínať https://

en: Restore defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Print to PDF
sk: Vytlačiť do PDF

en: &File:
sk: &Súbor:

en: &Left margin:
sk: &Ľavý okraj:

en: &Top margin:
sk: &Horný okraj:

en: &Right margin:
sk: &Pravý okraj:

en: &Bottom margin:
sk: &Dolný okraj:

en: PDF file
sk: PDF súbor

en: Printing, this will take a while, please wait...
sk: Tlačí sa, bude to chvíľu trvať, počkajte prosím...

en: Printing...
sk: Tlačí sa...

en: Failed to convert to PDF
sk: Konverzia do PDF zlyhala

en: Search Table of Contents
sk: Hľadať v obsahu

en: Switch color scheme
sk: Prepnúť farebnú schému

en: Increase font size
sk: Zväčšiť veľkosť písma

en: Decrease font size
sk: Zmenšiť veľkosť písma

en: Toggle full screen
sk: Prepnúť zobrazenie na celú obrazovku

en: Previous page
sk: Predchádzajúca strana

en: Next section
sk: Ďalšia časť

en: Previous section
sk: Predchádzajúca časť

en: Print book
sk: Vytlačiť knihu

en: Show book metadata
sk: Zobraziť metadáta knihy

en: Read aloud
sk: Čítať nahlas

en: Hide this toolbar
sk: Skryť tento panel nástrojov

en: Hide this scrollbar
sk: Skryť tento posuvník

en: Image not found
sk: Obrázok nenájdený

en: Choose e-book
sk: Vybrať e-knihu

en: E-books
sk: E-knihy

en: Choose background image
sk: Vybrať obrázok pozadia

en: Clear search history
sk: Vyčistiť históriu hľadania

en: Drag to resize
sk: Zmeniť veľkosť potiahnutím

en: Hide {}
sk: Skryť {}

en: Show {}
sk: Zobraziť {}

en: Choose &color
sk: Vybrať &farbu

en: Choose a color
sk: Zvoľte farbu

en: Not rated
sk: Nehodnotené

en: Select location for books
sk: Vyberte umiestnenie pre knihy

en: Failed to create a folder at %s
sk: Vytvorenie adresára v %s zlyhalo

en: You must choose an empty folder for the calibre library. %s is not empty.
sk: Pre knižnicu Calibre musíte vybrať prázdny priečinok. %s nie je prázdny.

en: &Next >
sk: Ď&alej >

en: < &Back
sk: < &Späť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: &Finish
sk: &Dokončiť

en: Commit
sk: Potvrdiť

en: Welcome to calibre
sk: Vitajte v Calibre

en: The one stop solution to all your e-book needs.
sk: Kompletné riešenie pre potreby všetkých Vašich e-kníh.

en: &Manufacturers
sk: &Výrobcovia

en: &Devices
sk: &Zariadenia

en: WizardPage
sk: Stránka sprievodcu

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
sk: <h2>Gratulujeme!</h2> Úspešne ste nastavili Calibre. Na použitie Vašich nastavení stlačte tlačidlo %s.

en: <h2>User Manual</h2>A User Manual is also available <a href="%s">online</a>.
sk: <h2>Používateľský manuál</h2>Používateľský manuál je tiež dostupný <a href="%s">online</a>.

en: Choose your &language:
sk: Vyberte Váš &jazyk:

en: <p>Choose a location for your books. When you add books to calibre, they will be copied here. Use an <b>empty folder</b> for a new calibre library:
sk: <p>Vyberte umiestnenie pre Vaše knihy. Keď pridáte knihy do Calibre, skopírujú sa sem. Pre novú knižnicu Calibre použite <b>prázdny priečinok</b>:

en: Test email settings
sk: Otestovať e-mailové nastavenia

en: Send test mail from %s to:
sk: Poslať skúšobný e-mail od %s pre:

en: Using: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s and %(enc)s encryption
sk: Prostredníctvom: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s a šifrovania %(enc)s

en: Sending email, please wait...
sk: Odosiela sa email, počkajte prosím...

en: Email successfully sent
sk: Email úspešne odoslaný

en: Setup sending email using
sk: Nastavenie odosielania e-mailov pomocou

en: Your %s &email address:
sk: Vaša %s &e-mailová adresa:

en: Your %s &username:
sk: Vaše %s &užívateľské meno:

en: Your %s &password:
sk: Vaše %s &heslo:

en: Setup
sk: Nastavenie

en: Incorrect username
sk: Nesprávne užívateľské meno

en: %s needs the full email address as your username
sk: %s požaduje kompletnú e-mailovú adresu ako užívateľské meno

en: OK to proceed?
sk: Pokračovať?

en: This will display your email password on the screen. Is it OK to proceed?
sk: Toto zobrazí Vaše heslo k e-mailu na obrazovke. Je v poriadku pokračovať?

en: Bad configuration
sk: Chybná konfigurácia

en: You must set the From email address
sk: Musíte nastaviť e-mailovú adresu odosielateľa

en: You must either set both the username <b>and</b> password for the mail server or no username and no password at all.
sk: Pre e-mailový server musíte zadať buď užívateľské meno <b>aj</b> heslo, alebo žiadne z nich.

en: No username and password set for mailserver. Most  mailservers need a username and password. Are you sure?
sk: Pre mailový server nebolo nastavené žiadne užívateľské meno a heslo. Väčšina mailových serverov ich vyžaduje. Ste si istý?

en: Send email &from:
sk: Poslať email &od:

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
sk: <p>Toto bude v poli Od: v e-mailoch poslaných Calibre.<br> Nastavte to na Vašu e-mailovú adresu

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
sk: <p>Mail server je užitočný v prípadoch, ak server kam posielate maily akceptuje pripojenia len od známych serverov.

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
sk: Calibre môže <b>prípadne</b> na posielanie mailov použiť server

en: &Hostname:
sk: &Názov servera:

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
sk: Port, na ktorom Váš mailový server príjma pripojenia. Štandardne je 25

en: Your username on the mail server
sk: Vaše užívateľské meno na mailovom serveri

en: Your password on the mail server
sk: Vaše heslo k mailovému serveru

en: &Show
sk: &Zobraziť

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
sk: Pri pripojení k mailovému serveru použiť šifrovanie TLS. Toto je najbežnejšie.

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
sk: Pri pripojení k mailovému serveru použiť šifrovanie SSL.

en: WARNING: Using no encryption is highly insecure
sk: POZOR: Vypnutie šifrovania je vysoko nebezpečné

en: Use &GMX
sk: Použiť &GMX

en: Use &Hotmail
sk: Použiť &Hotmail

en: &Test email
sk: &Testovať email

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s.
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
sk: Zoznam vypisovaných polí oddelených čiarkou pri katalogizácii kníh v databáze. 
    Použiteľné polia: %(fields)s.
    plus užívateľom definované vlastné polia.
    Príklad: %(opt)s=title,authors,tags
    Štandardne: '%%default'
    Platí pre: výstupný formát BIBTEX

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
sk: Výstupné polia, podľa ktorých triediť.
    Použiteľné polia: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Štandardne: '%default'
    Platí pre: výstupný formát BIBTEX

en: Create a citation for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
sk: Vytvoriť citácie pre záznamy BibTeX.
    Logicné hodnota: Pravda, Nepravda
    Štandardne: '%default'
    Platí pre: výstupný formát BIBTEX

en: Create a file entry if formats is selected for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
sk: Vytvoriť položky súborov, sú pre BibTeX položky vybrané formáty.
    Logicné hodnota: Pravda, Nepravda
    Štandardne: '%default'
    Platí pre: výstupný formát BIBTEX

en: The template for citation creation from database fields.
    Should be a template with {} enclosed fields.
    Available fields: %s.
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
sk: Šablóna pre vytvorenie citácií z databázových polí.
    Mala by byť šablóna z poliami uzatvorenými v {}.
    Použiteľné polia: %s.
    Štadnardne: '%%default'
    Platí pre: výstupný formát BIBTEX

en: BibTeX file encoding output.
    Available types: utf8, cp1252, ascii.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
sk: Kódovanie výstupného súboru BibTeX.
    Použiteľné typy: utf8, cp1252, ascii.
    Štandardne: '%default'
    Platí pre: výstupný formát BIBTEX

en: BibTeX file encoding flag.
    Available types: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
sk: Príznak kódovania súboru BibTeX.
    Použiteľné typy: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Štandardne: '%default'
    Platí pre: výstupný formát BIBTEX

en: Entry type for BibTeX catalog.
    Available types: book, misc, mixed.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
sk: Typ položky pre katalóg BibTeX.
    Použiteľné typy: book, misc, mixed.
    Štandardne: '%default'
    Platí pre: výstupný formát BIBTEX

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s,
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
sk: Zoznam polí oddlelených čiarkou, ktoré treba vypísať pri katalogizovaní kníh v databáze. 
    Použiteľné polia: %(fields)s,
    plus užívateľom definované vlastné polia.
    Príklad: %(opt)s=title,authors,tags
    Štandardne: '%%default'
    Platí pre: výstupné formáty CSV a XML

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Default: '%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
sk: Pole výstupu, podľa ktorého sa má triediť.
    Použieľné polia: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Štandardne: '%default'
    Platí pre: výstupné formáty CSV a XML

en: Symbols
sk: Symboly

en: No genres to catalog.
sk: Žiadne žánre pre katalóg.

en: No books available to catalog
sk: Nie sú dostupné žiadne knihy pre katalóg

en: Titles
sk: Názvy

en: Genres
sk: Žánre

en: Recently Added
sk: Nedávno pridané

en: Recently Read
sk: Nedávno čítané

en: Descriptions
sk: Popisy

en: Warning: Inconsistent Author Sort values for Author '{!s}':
sk: Upozornenie: Nekonzistentná hodnora Triediaceho autora pre Autora '{!s}':

en: Sorting database
sk: Triedim databázu

en: Sorting titles
sk: Triedim názvy

en: No books available to include in catalog
sk: Na zaradenie do katalógu nie sú dostupné žiadne knihy

en: Genres HTML
sk: HTML žánre

en: Titles HTML
sk: HTML názvy

en: by
sk: od

en: Descriptions HTML
sk: HTML popisy

en: Description HTML
sk: HTML popis

en: NCX header
sk: Hlavička NCX

en: NCX for Series
sk: NCX pre série

en: Series beginning with %s
sk: Série začínajúce s %s

en: Series beginning with '%s'
sk: Série začínajúce s '%s'

en: NCX for Titles
sk: NCX pre názvy

en: Titles beginning with %s
sk: Názvy začínajúce s %s

en: Titles beginning with '%s'
sk: Názvy začínajúce s '%s'

en: NCX for Authors
sk: NCX pre autorov

en: Authors beginning with %s
sk: Autori začínajúci s %s

en: Authors beginning with '%s'
sk: Autori začínajúci s '%s'

en: NCX for Recently Added
sk: NCX pre nedávno pridané

en: NCX for Recently Read
sk: NCX pre nedávno čítané

en: Generating OPF
sk: Generujem OPF

en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: Thumbnail
sk: Náhľad

en: Saving NCX
sk: Ukladám NCX

en: Invalid titles
sk: Neplatné tituly

en: Extra titles
sk: Extra tituly

en: Invalid authors
sk: Neplatní autori

en: Extra authors
sk: Extra autori

en: Missing book formats
sk: Chýbajúce formáty knihy

en: Extra book formats
sk: Extra formáty knihy

en: Unknown files in books
sk: Neznáme súbory v knihách

en: Missing cover files
sk: Chýbajúce súbory obálok

en: Cover files not in database
sk: Súbory obálok nie sú v databáze

en: Folders raising exception
sk: Priečinky vyvolávajúce výnimku

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
sk: Cesta k priečinku knižnice je príliš dlhá. Musí mať menej ako %d znakov.

en:  (%s books)
sk:  (%s kníh)

en: Identifiers
sk: Identifikátory

en: The title
sk: Názov

en: The authors
sk: Autori

en: The author sort string. To use only the first letter of the name use {author_sort[0]}
sk: Reťazec autor v tvare pre triedenie. Pre použitie len prvého písmena z mena použite {author_sort[0]}

en: The tags
sk: Značky

en: The series
sk: Série

en: The series number. To get leading zeros use {series_index:0>3s} or {series_index:>3s} for leading spaces
sk: Číslo v sérii. Pre uvedenie nulou, použite {series_index:0>3s}, pre uvedenie medzerou {series_index:>3s}

en: The rating
sk: Hodnotenie

en: The ISBN
sk: ISBN

en: The publisher
sk: Vydavateľ

en: The date
sk: Dátum

en: The published date
sk: Dátum vydania

en: The date when the metadata for this book record was last modified
sk: Dátum poslednej zmeny metadát tejto knihy

en: The calibre internal id
sk: Interné ID v Calibre

en: Options to control saving to disk
sk: Voľby ukladania na disk

en: Normally, calibre will update the metadata in the saved files from what is in the calibre library. Makes saving to disk slower.
sk: Štandardne Calibre aktualizuje metadáta v ukladaných súboroch podľa knižnice. Môže spomaľovať ukladanie na disk.

en: Normally, calibre will write the metadata into a separate OPF file along with the actual e-book files.
sk: Štandardne Calibre uloží metadáta do samostatného súboru OPF, k súborom e-knihy.

en: Comma separated list of formats to save for each book. By default all available formats are saved.
sk: Zoznam formátov oddelených čiarkami, ktoré ukladať pre každú knihu. Vo východzom nastavení sa ukladajú všetky dostupné formáty.

en: The format in which to display dates. %(day)s - day, %(month)s - month, %(mn)s - month number, %(year)s - year. Default is: %(default)s
sk: Formát zobrazovaných dátomov. %(day)s - deň, %(month)s - mesiac, %(mn)s - číslo mesiaca, %(year)s - rok. Východzie je: %(default)s

en: Convert paths to lowercase.
sk: Skonvertovať cesty na malé písmená.

en: Replace whitespace with underscores.
sk: Nahradiť medzery podčiarkami.

en: Failed to calculate path for save to disk. Template: %(templ)s
    Error: %(err)s
sk: Zlyhal výpočet cesty pre uloženie na disk. Šablóna: %(templ)s
    Chyba: %(err)s

en: Template evaluation resulted in no path components. Template: %s
sk: Vyhodnotenie šablóny vrátilo prázdne komponenty cesty. Šablóna: %s

en: Change language
sk: Zmeniť jazyk

en: Newest
sk: Najnovšie

en: <b>{title}</b> by {authors}
sk: <b>{title}</b>od {authors}

en: {series_index} of <i>{series}</i>
sk: {series_index} z <i>{series}</i>

en: Date: {timestamp}
sk: Dátum: {timestamp}

en: Published: {pubdate}
sk: Publikované: {pubdate}

en: Publisher: {publisher}
sk: Vydavateľ: {publisher}

en: Show
sk: Zobraziť

en: Change library
sk: Zmeniť knižnicu

en: Change library to:
sk: Zmeniť knižnicu na:

en: Switch to the full interface (non-mobile interface)
sk: Prepnúť na plné rozhranie (ne-mobilné rozhranie)

en: The full interface gives you many more features, but it may not work well on a small screen
sk: Plné rozhranie má oveľa viac možností, ale nemusí dobre fungovať na malej obrazovke.

en: The username %s does not exist
sk: Používateľské meno %s neexistuje

en: Enter the username
sk: Zadajte používateľské meno

en: Enter the new password for %s:
sk: Zadajte novén heslo pre %s:

en: Empty passwords are not allowed
sk: Prázdne heslá nie sú dovolené

en: Passwords do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: User %s added successfully!
sk: Používateľ %s úspešne pridaný!

en: User %s successfully removed!
sk: Požívateľ %s úspešne odstránený!

en: Password for %s successfully changed!
sk: Heslo pre %s úspešne zmenené!

en: Allow access to all libraries
sk: Povoliť prístup do všetkých knižníc

en: Allow access to only specified libraries
sk: Povoliť prístup iba do vybraných knižníc

en: Enter the name of the library:
sk: Zadajte názov knižnice:

en: Show password for {}
sk: Zobraziť heslo pre {}

en: Add a new user
sk: Pridať nového používateľa

en: Edit an existing user
sk: Upraviť existujúceho používateľa

en: Remove a user
sk: Odstrániť používateľa

en: one item | {} items
sk[0]: jedna položka
sk[1]: {} položky
sk[2]: {} položiek
sk[3]: {} položiek

en: RATING: %s<br />
sk: HODNOTENIE: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
sk: ZNAČKY: %s<br />

en: SERIES: %(series)s [%(sidx)s]<br />
sk: SÉRIA: %(series)s [%(sidx)s]<br />

en: Books in your library
sk: Knihy vo Vašej knižnici

en: By
sk: Od

en: Books sorted by
sk: Knihy zotriedené podľa

en: Library:
sk: Knižnica:

en: Path to user database
sk: Cesta k databáze používateľov

en: Write process PID to the specified file
sk: Zapísať PID procesu do určeného súboru

en: Interrupted by user
sk: Prerušené používateľom

en: The username %s already exists
sk: Používateľské meno %s už existuje

en: Usage
sk: Využitie

en: Created by
sk: Vytvoril(a)

en: Options
sk: Nastavenia

en: Path to the database in which books are stored
sk: Cesta k databáze, v ktorej sú uložené knihy

en: Pattern to guess metadata from filenames
sk: Šablóna na odvodenie metadát z názvov súborov

en: Access key for isbndb.com
sk: Prístupový kľúč k isbndb.com

en: Default timeout for network operations (seconds)
sk: Štandardný časový limit pre sieťové operácie (v sekundách)

en: The language in which to display the user interface
sk: Jazyk používateľského rozhrania

en: Ordered list of formats to prefer for input.
sk: Usporiadaný zoznam uprednostňovaných formátov pre vstup

en: Read metadata from files
sk: Čítať metadáta zo súborov

en: The priority of worker processes. A higher priority means they run faster and consume more resources. Most tasks like conversion/news download/adding books/etc. are affected by this setting.
sk: Priorita spracovania úlohy. Vyššia priorita znamená rýchlejší beh a väčšiu spotrebu zdrojov. Toto nastavenie ovplyvňuje väčšinu úloh, napr. konverzie/sťahovanie správ/pridávanie kníh/atď.

en: Swap author first and last names when reading metadata
sk: Vymeniť pri načítaní metadát krstné meno a priezvisko autora

en: Add new formats to existing book records
sk: Pridať k existujúcim záznamom knihy nové formáty

en: Tags to apply to books added to the library
sk: Značky pre knihy pridané do knižnice

en: List of named saved searches
sk: Zoznam pomenovaných uložených hľadaní

en: How and when calibre updates metadata on the device.
sk: Ako a kedy Calibre aktualizuje metadáta v zariadení.

en: When searching for text without using lookup prefixes, as for example, Red instead of title:Red, limit the columns searched to those named below.
sk: Obmedziť prehľadávané stĺpce pri hľadaní textu bez zadania vyhľadávacích prefixov (napr. Red namiesto title:Red) na nasledujúce.

en: Choose columns to be searched when not using prefixes, as for example, when searching for Red instead of title:Red. Enter a list of search/lookup names separated by commas. Only takes effect if you set the option to limit search columns above.
sk: Vyberte polia, ktoré budú prehľadávané ak nebudú udané prefixy, napr. pri hľadaní Červený namiesto title:Červený. Zadajte zoznam názvov pre prehľadávanie oddelených čiarkami. Má význam ak zapnete voľbu Obmedziť prehľadávané metadáta vyššie.

en: Settings and plugins
sk: Nastavenia a moduly

en: File is open in another process
sk: Súbor je otvorený iným procesom

en: format: type {0} requires an integer value, got {1}
sk: format: typ {0} vyžaduje celočíselnú hodnotu, dostal {1}

en: format: type {0} requires a decimal (float) value, got {1}
sk: format: typ {0} vyžaduje desatinné číslo, dostal {1}

en: %s: unknown function
sk: %s: neznáma funkcia

en: No documentation provided
sk: Dokumentácia nie je poskytovaná

en: strlen(a) -- Returns the length of the string passed as the argument
sk: strlen(a) -- vráti dĺžku reťazca predaného v parametri

en: substr(str, start, end) -- returns the start'th through the end'th characters of str. The first character in str is the zero'th character. If end is negative, then it indicates that many characters counting from the right. If end is zero, then it indicates the last character. For example, substr('12345', 1, 0) returns '2345', and substr('12345', 1, -1) returns '234'.
sk: substr(str, start, end) -- vráti časť reťazca str od znaku na pozícii start po znak na pozícii end. Prvý znak reťazca je má pozíciu nula. Ak je end nula, alebo záporné, znamená počet znakov od konca reťazca. Napr. substr('12345', 1, 0) vráti '2345', a substr('12345', 1, -1) vráti '234'.

en: lookup requires either 2 or an odd number of arguments
sk: lookup vyžaduje buď 2, alebo nepárny počet argumentov

en: switch requires an odd number of arguments
sk: switch vyžaduje nepárny počet parametrov

en: strcat_max requires 2 or more arguments
sk: strcat_max vyžaduje 2 a viac argumentov

en: strcat_max requires an even number of arguments
sk: strcat_max vyžaduje párny počet argumentov

en: first argument to strcat_max must be an integer
sk: prvý argument strcat_max musí byť celé číslo

en: identifier_in_list(val, id, found_val, not_found_val) -- treat val as a list of identifiers separated by commas, comparing the string against each value in the list. An identifier has the format "identifier:value". The id parameter should be either "id" or "id:regexp". The first case matches if there is any identifier with that id. The second case matches if the regexp matches the identifier's value. If there is a match, return found_val, otherwise return not_found_val.
sk: identifier_in_list(val, id, found_val, not_found_val) -- berie val ako zoznam identifikátorov oddelených čiarkami a porovnáva reťazec s každou hodnotou zoznamu. Identifikátor má formát "identifier:value". Parameter id by mal byť buď "id" alebo "id:regexp". V prvom prípade vyhovuje akýkoľvek identifikátor s takým id. V druhom prípade musí vyhovovať regexp hodnote identifikátora. Pri nájdení zhody sa vráti found_val, inak vráti not_found_val.

en: swap_around_comma(val) -- given a value of the form "B, A", return "A B". This is most useful for converting names in LN, FN format to FN LN. If there is no comma, the function returns val unchanged
sk: swap_around_comma(val) -- po zadaní hodnoty v tvare "B, A" vráti "A B". Najčastejšie sa používa pre konverziu mien v tvare "Priezvisko, Meno" do "Meno Priezvisko". Ak hodnota neobsahuje čiarku, funkcia ju vráti bez zmeny

en: ifempty(val, text if empty) -- return val if val is not empty, otherwise return `text if empty`
sk: ifempty(val, text if empty) -- ak val nie je prázdna, vráti val, inak `text if empty`

en: list_item(val, index, separator) -- interpret the value as a list of items separated by `separator`, returning the `index`th item. The first item is number zero. The last item can be returned using `list_item(-1,separator)`. If the item is not in the list, then the empty value is returned. The separator has the same meaning as in the count function.
sk: list_item(val, index, separator) -- interpretuje hodnotu ako zoznam položiek oddelených `separator` a vráti položku číslo `index`. Prvá položka má číslo nula. Posledná položka môže byť vrátená použitím `list_item(-1,separator)`. Ak zoznam takú položku neobsahuje, vráti sa prázdna hodnota. Oddeľovač má rovnaký význam ako vo funkcii count.

en: has_cover() -- return Yes if the book has a cover, otherwise return the empty string
sk: has_cover() -- vráti Yes  ak má kniha obálku, inak vráti prázdny reťazec

en: list_sort(list, direction, separator) -- return list sorted using a case-insensitive sort. If direction is zero, the list is sorted ascending, otherwise descending. The list items are separated by separator, as are the items in the returned list.
sk: list_sort(list, direction, separator) -- vráti zoznam zotriedený s ignorovaním veľkosti písma. Ak je direction nula, zoznam je triedený vzostupne, inak zostupne. Položky vo vstupnom zozname sú rovnako ako položky vo vrátenom zozname oddelené znakom separator.

en: today() -- return a date string for today. This value is designed for use in format_date or days_between, but can be manipulated like any other string. The date is in ISO format.
sk: today() -- vráti reťazec dátumu pre dnes. Táto hodnota je navrhnutá pre použitie vo funkciách format_date alebo days_between, ale môže s ňou byť manipulované, ako s každým iným reťazcom. Dátum je vo formáte ISO.

en: days_between(date1, date2) -- return the number of days between date1 and date2. The number is positive if date1 is greater than date2, otherwise negative. If either date1 or date2 are not dates, the function returns the empty string.
sk: days_between(date1, date2) -- vráti počet dní medzi date1 a date2. Ak je date1 väčší, ako date2, je číslo je kladné, inak záporné. Ak niektorá z hodnôt date1 alebo date2 nie je dátum, vráti funkcia prázdny reťazec.

en: Waiting...
sk: Čakám...

en: Aborted, taking too long
sk: Prerušené, trvalo príliš dlho

en: Stopped
sk: Zastavená

en: Working...
sk: Pracuje...

en: Brazilian Portuguese
sk: Brazílska Portugalčina

en: Simplified Chinese
sk: Zjednodušená Čínština

en: Traditional Chinese
sk: Tradičná Čínština

en: English
sk: Angličtina

en: English (Argentina)
sk: Angličtina (Argentína)

en: English (Australia)
sk: Angličtina (Austrália)

en: English (Japan)
sk: Angličtina (Japonsko)

en: English (Germany)
sk: Angličtina (Nemecko)

en: English (Bulgaria)
sk: Angličtina (Bulharsko)

en: English (Egypt)
sk: Angličtina (Egypt)

en: English (New Zealand)
sk: Angličtina (Nový Zéland)

en: English (Canada)
sk: Angličtina (Kanada)

en: English (Greece)
sk: Angličtina (Grécko)

en: English (India)
sk: Angličtina (India)

en: English (Nepal)
sk: Angličtina (Nepál)

en: English (Thailand)
sk: Angličtina (Thajsko)

en: English (Turkey)
sk: Angličtina (Turecko)

en: English (Cyprus)
sk: Angličtina (Cyprus)

en: English (Czech Republic)
sk: Angličtina (Česká republika)

en: English (Philippines)
sk: Angličtina (Filipíny)

en: English (Pakistan)
sk: Angličtina (Pakistán)

en: English (Croatia)
sk: Angličtina (Chorvátsko)

en: English (Hungary)
sk: Angličtina (Maďarsko)

en: English (Indonesia)
sk: Angličtina (Indonézia)

en: English (Israel)
sk: Angičtina (Izrael)

en: English (Russia)
sk: Angličtina (Rusko)

en: English (Singapore)
sk: Angličtina (Singapúr)

en: English (Yemen)
sk: Angličtina (Jemen)

en: English (Ireland)
sk: Angličtina (Írsko)

en: English (China)
sk: Angličtina (Čína)

en: English (South Africa)
sk: Angličtina (Južná Afrika)

en: Spanish (Paraguay)
sk: Španielčina (Paraguaj)

en: Spanish (Uruguay)
sk: Španielčina (Uruguaj)

en: Spanish (Argentina)
sk: Španielčina (Argentína)

en: Spanish (Mexico)
sk: Španielčina (Mexiko)

en: Spanish (Cuba)
sk: Španielčina (Kuba)

en: Spanish (Chile)
sk: Španielčina (Chile)

en: Spanish (Ecuador)
sk: Španielčina (Ekvádor)

en: Spanish (Honduras)
sk: Španielčina (Honduras)

en: Spanish (Venezuela)
sk: Španielčina (Venezuela)

en: Spanish (Bolivia)
sk: Španielčina (Bolívia)

en: Spanish (Nicaragua)
sk: Španielčina (Nikaragua)

en: Spanish (Colombia)
sk: Španielčina (Kolumbia)

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 AM)
en: AM
sk: dop.

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 PM)
en: PM
sk: odp.

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 am)
en: am
sk: dop.

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 pm)
en: pm
sk: odp.

en: Copy Link
sk: Kopírovať odkaz

en: Close without Saving
sk: Zatvoriť bez uloženia

en: Subject of the email
sk: Predmet emailu

en: Control email delivery
sk: Ovládanie doručovania e-mailov

en: Unknown section
sk: Neznáma sekcia

en: Unknown feed
sk: Neznámy prúd

en: Untitled article
sk: Článok bez názvu

en: Unknown News Source
sk: Neznámy zdroj správ

en: Article download aborted
sk: Sťahovanie článku bolo zrušené

en: Failed to download %s
sk: Zlyhalo stiahnutie %s

en: The "%s" recipe needs a username and password.
sk: Recept "%s" vyžaduje užívateľské meno a heslo.

en: Download finished
sk: Preberanie ukončené

en: Failed to download the following articles:
sk: Zlyhalo preberanie nasledovných článkov:

en: Failed to download parts of the following articles:
sk: Zlyhalo preberanie niektorých častí nasledovných článkov:

en:  from
sk:  od

en: 	Failed links:
sk: 	Neplatné odkazy:

en: Could not fetch article.
sk: Nemôžem načítať článok

en: Run with -vv to see the reason
sk: Dôvod uvidíte po spustení s -vv

en: Fetching feeds...
sk: Preberám prúdy...

en: Got feeds from index page
sk: Získané prúdy z hlavnej stránky

en: Trying to download cover...
sk: Preberám obálku...

en: Generating masthead...
sk: Generujem tiráž...

en: Feeds downloaded to %s
sk: Prúdy boli uložené do %s

en: Could not download cover: %s
sk: Nepodarilo sa prevziať obálku: %s

en: Downloading cover from %s
sk: Preberám obálku z %s

en: Masthead image downloaded
sk: Obrázok tiráže stiahnutý

en: Articles in this issue:
sk: Články v tomto vydaní:

en: Article downloaded: %s
sk: Prebratý článok: %s

en: Article download failed: %s
sk: Zlyhalo preberanie článku: %s

en: Fetching feed
sk: Preberám prúd

en: Failed to log in, check your username and password for the calibre Periodicals service.
sk: Prihlásenie zlyhalo. Skontrolujte Vaše užívateľské meno a heslo pre službu Periodiká Calibre.

en: You do not have permission to download this issue. Either your subscription has expired or you have exceeded the maximum allowed downloads for today.
sk: Na stiahnutie tohoto vydania nemáte oprávnenie. Buď Vám vypršalo predplatné, alebo ste pre dnešok prekročili maximálny počet stiahnutí.

en: You
sk: Vy

en: Scheduled
sk: Naplánované

en: Main menu
sk: Hlavné menu

en: Sections
sk: Sekcie

en: Articles
sk: Články

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
sk: Časový limit čakania na odozvu zo serveru. Štandardne: %default s

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
sk: Maximálna hĺbka rekurzie, t.j. počet úrovní odkazov, ktoré sa majú prechádzať. Štandardne %default

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
sk: Maximálny počet prebratých súborov. Táto hodnota sa vzťahuje len na súbory v tagoch <a href>. Štandardne %default

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
sk: Minimálny interval preberania v sekundách. Štandardne %default s

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
sk: Kódovanie znakov použité na webových lokalitách, ktoré chcete prebrať. Štandardne sa program pokúsi rozoznať správne kódovanie automaticky.

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
sk: Budú nasledované len tie odkazy, ktoré sa zhodujú s týmto regulárnym výrazom. Táto možnosť sa dá použiť niekoľko krát, pričom budú nasladované odkazy, ktoré sa zhodujú minimálne s jedným z výrazov. Štandardne budú nasledované všetky odkazy.

en: Any link that matches this regular expression will be ignored. This option can be specified multiple times, in which case as long as any regexp matches a link, it will be ignored. By default, no links are ignored. If both filter regexp and match regexp are specified, then filter regexp is applied first.
sk: Všetky odkazy vyhovujúce tomuto regulárnemu výrazu sa budú ignorovať. Táto voľba môže byť zadaná viac krát a v takom prípade ak odkaz bude vyhovovať ktorémukoľvek regulárnemu výrazu z nich, bude sa ignorovať. Štandardne sa neignorujú žiadne odkazy. Ak sú zadané regulárne výrazy pre vyradenie aj zaradenie súčasne, výraz pre vyradenie sa aplikuje ako prvý.

en: Do not download CSS stylesheets.
sk: Nepreberať kaskádové štýly.

en: OK
sk: Ok

en: Save All
sk: Uložiť všetko

en: Open
sk: Otvoriť

en: &Yes
sk: &Áno

en: Yes to &All
sk: Áno pre &všetko

en: &No
sk: &Nie

en: N&o to All
sk: Nie pre vš&etko

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Retry
sk: Opakovať

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Apply
sk: Použiť

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Restore Defaults
sk: Obnoviť štandardné

en: Hu&e:
sk: &Odtieň:

en: &Sat:
sk: &Sýtosť:

en: &Val:
sk: &Jas:

en: &Red:
sk: Če&rvená:

en: &Green:
sk: &Zelená:

en: Bl&ue:
sk: &Modrá:

en: A&lpha channel:
sk: Kanál &alfa:

en: Select Color
sk: Vybrať farbu

en: &Basic colors
sk: &Základné farby

en: &Custom colors
sk: &Vlastné farby

en: &Size
sk: &Veľkosť

en: Effects
sk: Efekty

en: Sample
sk: Ukážka

en: Scroll left
sk: Rolovať doľava

en: Scroll up
sk: Rolovať hore

en: Scroll down
sk: Listovať dole

en: Scroll right
sk: Rolovať doprava

en: Auto increment series index
sk: Automaticky zvyšovať číslo v sérii

en: Add separator after completing an author name
sk: Po dokončení mena autora pridať oddeľovač

en: Author sort name algorithm
sk: Algoritmus autora pre triedenie

en: Splitting multiple author names
sk: Oddelenie viacerých mien autorov

en: Specify columns to sort the booklist by on startup
sk: Zadajte stĺpec, podľa ktorého sa po spustení zotriedi zoznam kníh

en: Control how dates are displayed
sk: Ovplyvňuje spôsob zobrazenia dátumov

en: Control sorting of titles and series in the library display
sk: Nastaviť triedenie názvov a sérií v zobrazení knižnice

en: Control formatting of title and series when used in templates
sk: Nastaviť formátovanie názvu a série pre použitie v šablónach

en: Set the list of words that are to be considered 'articles' when computing the
    title sort strings. The articles differ by language. By default, calibre uses
    a combination of articles from English and whatever language the calibre user
    interface is set to. In addition, in some contexts where the book language is
    available, the language of the book is used. You can change the list of
    articles for a given language or add a new language by editing
    per_language_title_sort_articles. To tell calibre to use a language other
    than the user interface language, set, default_language_for_title_sort. For
    example, to use German, set it to 'deu'. A value of None means the user
    interface language is used. The setting title_sort_articles is ignored
    (present only for legacy reasons).
sk: Zoznam slov považovaných za 'členy' pri generovaní názvov pre triedenie. Tieto
    členy sa líšia podľa jazyka. Štandardne používa Calibre kombináciu členov
    z Angličtiny a z aktuálneho jazyka užívateľského rozhrania. Naviac, v niektorých
    prípadoch, keď  je dostupná informácia o jazyku knihy, je použitý tento jazyk.
    Zoznam členov pre daný, alebo nový jazyk môžete zmeniť úpravou hodnoty
    per_language_title_sort_articles. 
    Calibre môžete nastaviť, aby používala iný jazyk, ako jazyk užívateľského rozhrania
    nastavením hodnoty default_language_for_title_sort. Napr. pre Nemčinu nastavte
    'deu'. Hodnota None znamená, že sa použije jazyk užívateľského rozhrania. 
    Hodnota nastavenia title_sort_articles sa ignoruje (je uvedená len z historických
    dôvodov).

en: Specify a folder calibre should connect to at startup
sk: Zadajte priečinok, ku ktorému sa má Calibre po spustení pripojiť

en: Specify renaming rules for SONY collections
sk: Určite pravidlá premenovania pre zbierky SONY

en: Specify how SONY collections are sorted
sk: Určiť spôsob triedenia zbierok v SONY

en: Control how tags are applied when copying books to another library
sk: Nastaví ako sa prideľujú značky pri kopírovaní kníh do inej knižnice

en: Set this to True to ensure that tags in 'Tags to add when adding
    a book' are added when copying books to another library
sk: Na zaistenie, aby boli značky z 'Značky pridávané pri vkladaní kníh' pridávané
    pri kopírovaní kníh do inej knižnice, nastavte toto na True (pravda)

en: Set the maximum number of sort 'levels'
sk: Nastaviť maximálny počet 'úrovní' triedenia

en: Set the maximum number of sort 'levels' that calibre will use to resort the
    library after certain operations such as searches or device insertion. Each
    sort level adds a performance penalty. If the database is large (thousands of
    books) the penalty might be noticeable. If you are not concerned about multi-
    level sorts, and if you are seeing a slowdown, reduce the value of this tweak.
sk: Nastaví maximálny počet 'úrovní' triedenia, ktoré Calibre použije pri zotriedení
    knižnice po niektorých operáciách, akými sú napr. vyhľadávania alebo pripojenie
    zariadenia. Každá úroveň triedenia znižuje výkon. Ak je databáza rozsiahla (tisíce
    kníh), môže byť toto zníženie výkonu významné. Ak Vás nezaujíma viac-úrovňové
    triedenie a pozorujete spomalenie, znížte hodnotu tohoto vylepšenia.

en: Choose whether dates are sorted using visible fields
sk: Vyberte, či sa dátumy majú triediť len podľa viditeľnej hodnoty

en: Date values contain both a date and a time. When sorted, all the fields are
    used, regardless of what is displayed. Set this tweak to True to use only
    the fields that are being displayed.
sk: Hodnoty dátumu obsahujú v skutočnosti dátum aj čas. Pri triedení sa použije
    celé pole, nezávisle od toho, čo sa zobrazuje. Nastavte toto vylepšenie na True
    ak chcete triediť len podľa zobrazenej hodnoty.

en: Control behavior of the book list
sk: Ovplyvňuje správanie zoznamu kníh

en: Number of columns for custom metadata in the edit metadata dialog
sk: Počet stĺpcov pre užívateľské metadáta v dialógu Upraviť metadáta

en: Set whether to use one or two columns for custom metadata when editing
    metadata  one book at a time. If True, then the fields are laid out using two
    columns. If False, one column is used.
sk: Nastavte či použiť dva stĺpce pre vlastné metadáta pri úprave metadát jednej knihy. Ak zvolíte True, zobrazia sa polia v dvoch stĺpcoch. Ak False, použije sa jeden stĺpec.

en: Order of custom column(s) in edit metadata
sk: Poradie vlastných stĺpcov v Upraviť metadáta

en: The number of seconds to wait before sending emails
sk: Počet sekúnd čakania pred odoslaním emailov

en: The maximum width and height for covers saved in the calibre library
sk: Maximálna šírka a výška obálky uloženej v Calibre knižnici

en: All covers in the calibre library will be resized, preserving aspect ratio,
    to fit within this size. This is to prevent slowdowns caused by extremely
    large covers
sk: Všetky obálky v Calibre budú zmenšené pri zachovaní pomeru strán tak,
    aby sa vošli do tejto veľkosti. Predíde sa tým spomaleniu spôsobovanému
    nadmerne veľkými obálkami.

en: Where to send downloaded news
sk: Kam odoslať stiahnuté novinky

en: When automatically sending downloaded news to a connected device, calibre
    will by default send it to the main memory. By changing this tweak, you can
    control where it is sent. Valid values are "main", "carda", "cardb". Note
    that if there isn't enough free space available on the location you choose,
    the files will be sent to the location with the most free space.
sk: Pri automatickom posielaní stiahnutých správ do pripojeného zariadenia ich Calibre ukladá
    do hlavnej pamäte zariadenia. Zmenou tohoto nastavenia môžete ovplyvniť miesto, kam
    sa tieto správy budú ukladať.
    Platné hodnoty sú "main", "carda", "cardb". 
    Uvedomte si, že ak na vybranom mieste nie je dostatok voľnej kapacity, uložia sa súbory
    do miesta s najväčšou voľnou kapacitou.

en: Number of recently viewed books to show
sk: Počet naposledy zobrazených kníh

en: Change the font size at which book details are rendered in the side panel and
    comments are rendered in the metadata edit dialog. Set it to a positive or
    negative number to increase or decrease the font size.
sk: Zmení veľkosť písma, ktorou sú zobrazené podrobnosti v bočnom paneli
    a veľkosť, ktorou sú zobrazené komentáre v dialógu úpravy metadát.
    Na zväčšenie/zmenšenie písma ho nastavte na kladné/záporné číslo.

en: Sort the list of libraries alphabetically
sk: Zoradiť zoznam knižníc abecedne

en: Skip internet connected check
sk: Preskočiť kontrolu pripojenia k internetu
