calibre - en to sq translation catalogue (787 entries)

en: Support calibre
sq: Përkrahni calibre-in

en: page
sq: faqe

en: [options]
sq: [mundësi]

en: Does absolutely nothing
sq: S’bën gjë fare

en: Unknown
sq: I panjohur

en: Base
sq: Bazë

en: Customize
sq: Përshtateni

en: Cannot configure
sq: S’formësohet dot

en: File type
sq: Lloj kartelash

en: Metadata reader
sq: Lexues tejtëdhënash

en: Metadata writer
sq: Shkrues tejtëdhënash

en: Catalog generator
sq: Prodhues katalogësh

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: Store
sq: Shitore

en: An e-book store.
sq: Një shitore e-librash.

en: Edit book tool
sq: Mjet përpunimi librash

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
sq: Kur importohet një kartelë TXT, që përmban referenca Markdown ose Textile ndaj figurash, krijo një arkiv TXTZ. Figurat me referenca, si edhe kartela TXT, shtohen te arkivi.

en: Extract cover from comic files
sq: Përfto kapak nga kartela vizatimorësh

en: Read metadata from %s files
sq: Lexo tejtëdhëna nga kartela %s

en: Set metadata in %s files
sq: Cakto tejtëdhëna në kartela %s

en: Set metadata from %s files
sq: Cakto tejtëdhëna prej kartelash %s

en: Add books to calibre or the connected device
sq: Shtoni libra në calibre, ose në pajisje të lidhur

en: Edit the Table of Contents in your books
sq: Përpunoni Tryezën e Lëndës në librat tuaj

en: Delete books from your calibre library or connected device
sq: Fshini libra prej bibliotekës tuaj calibre apo pajisjesh tuaja të lidhura

en: Read books in your calibre library
sq: Lexoni libra në bibliotekën tuaj calibre

en: Show a list of related books quickly
sq: Shfaqni shpejt e shpejt një listë librash të afërt

en: Show an editor for testing templates
sq: Shfaq një përpunues për testim gjedhesh

en: Restart calibre
sq: Riniseni calibre-in

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
sq: Hapni dosjen që përmban kartelat e librit në bibliotekën tuaj calibre

en: Send books to the connected device
sq: Dërgoni libra në pajisjen e lidhur

en: Browse the calibre User Manual
sq: Shfletoni Doracakun e Përdoruesit të calibre-it

en: Customize calibre
sq: Përshtatni calibre-in

en: Copy books from the device to your calibre library
sq: Të kopjo librat nga pajisja në calibre librari

en: Copy a book from one calibre library to another
sq: Kopjo librin nga një calibre librari tek tjetra librari

en: Search for books from different book sellers
sq: Kërko për libra nga shitës të ndryshëm të librave

en: Look & feel
sq: Pamje & ndjesi

en: Interface
sq: Ndërfaqe

en: Behavior
sq: Sjellje

en: Change the way calibre behaves
sq: Ndryshoni mënyrën se si funksionon calibre-i

en: Add your own columns
sq: Shtoni shtyllat tuaja

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
sq: Shtoni/hiqni shtyllat tuaja te lista e librave calibre

en: Toolbars & menus
sq: Panele & mjete

en: Searching
sq: Po kërkohet

en: Conversion
sq: Shndërrim

en: Common options
sq: Mundësi të rëndomta

en: Adding books
sq: Shtim librash

en: Import/export
sq: Importim/eksportim

en: Saving books to disk
sq: Ruajtje librash në disk

en: Sending books to devices
sq: Dërgim librash në pajisje

en: Template functions
sq: Funksione gjedhesh

en: Advanced
sq: Të thelluara

en: Create your own template functions
sq: Krijoni funksione tuajt për gjedhe

en: Sharing books by email
sq: Dhënie librash përmes email-i

en: Sharing
sq: Dhënie

en: Sharing over the net
sq: Dhënie përmes rrjetit

en: Metadata download
sq: Shkarkim tejtëdhënash

en: Ignored devices
sq: Pajisje të shpërfillura

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Tweaks
sq: Përimtime

en: Shortcuts
sq: Shkurtore

en: Miscellaneous
sq: Të ndryshme

en: Miscellaneous advanced configuration
sq: Formësime të ndryshme të thelluara

en: Options specific to the output format.
sq: Mundësi specifike për formatin e përfundimit.

en: Input profile
sq: Profil dhëniesh

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
sq: Ky profil është i paramenduar për gamën SONY PRS. 500/505/600/700 etj.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
sq: Ky profil është i paramenduar për SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
sq: Ky profil është i paramenduar për SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
sq: Ky profil është i paramenduar për Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
sq: Ky profil është i paramenduar për librat e Mobipocket.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
sq: Ky profil është i paramenduar për Hanlin V3 dhe klone të tij.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
sq: Ky profil është i paramenduar për Hanlin V5 dhe klone të tij.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
sq: Ky profil është i paramenduar për Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
sq: Ky profil është i paramenduar për Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
sq: Ky profil është i paramenduar për Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
sq: Ky profil është i paramenduar për Irex Illiad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
sq: Ky profil është i paramenduar për IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
sq: Ky profil është i paramenduar për IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
sq: Ky profil është i paramenduar për B&N Nook.

en: Output profile
sq: Profil përfundimesh

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
sq: Ky profil është i paramenduar për Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
sq: Ky profil është i paramenduar për SONY PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
sq: Ky profil është i paramenduar për SONY PRS-T3.

en: Generic e-ink
sq: e-ink elementare

en: Suitable for use with any e-ink device
sq: I përshtatshëm për përdorim në çfarëdo pajisje me e-ink

en: Generic e-ink large
sq: e-ink elementare e madhe

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
sq: I përshtatshëm për përdorim në çfarëdo pajisje e-ink me ekran të madh

en: Generic e-ink HD
sq: e-ink elementare HD

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
sq: I përshtatshëm për përdorim në çfarëdo pajisje moderne e-ink me qartësi të madhe

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
sq: Ky profil është i paramenduar për JetBook 5-inç.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
sq: Ky profil është i paramenduar për gamën SONY PRS. 500/505.700 etj, nën mënyrën peizazh. Kryesisht i përdorshëm për libra vizatimorë.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
sq: Ky profil është i paramenduar për Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle PaperWhite 1 and 2
sq: Ky profil është i paramenduar për Amazon Kindle PaperWhite 1 dhe 2

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
sq: Ky profil është i paramenduar për Amazon Kindle Voyage

en: This profile is intended for the Amazon Kindle PaperWhite 3 and above
sq: Ky profil është i paramenduar për Amazon Kindle PaperWhite 3 e më sipër

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
sq: Ky profil është i paramenduar për Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
sq: Ky profil është i paramenduar për B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
sq: Ky profil është i paramenduar për seri pajisjesh PocketBook Pro 900.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
sq: Ky profil është i paramenduar për seri pajisjesh PocketBook Pro 912.

en: Installed plugins
sq: Shtojca të instaluara

en: Local plugin customization
sq: Përshtatje vendore shtojcash

en: Disabled plugins
sq: Shtojca të çaktivizuara

en: Enabled plugins
sq: Shtojca të aktivizuara

en: List all installed plugins
sq: Shfaq krejt shtojcat e instaluara

en: Enable the named plugin
sq: Aktivizo shtojcën e emërtuar

en: Disable the named plugin
sq: Çaktivizo shtojcën e emërtuar

en: Catalog
sq: Katalog

en: News
sq: Lajme

en: No label was provided
sq: S’u dha etiketë

en: Restoring database from SQL
sq: Rikthim baze të dhënash prej SQL

en: Completed
sq: I përfunduar

en: Saved searches
sq: Kërkime të ruajtura

en: Yes
sq: Po

en: Cover for %s
sq: Kapak për %s

en: {0} format for {1}
sq: Format {0} për {1}

en: Added book ids: %s
sq: ID librash të shtuar: %s

en: Merged book ids: %s
sq: ID librash të përzierë: %s

en: Add an empty book (a book with no formats)
sq: Shtoni një libër të zbrazët (një libër pa formate)

en: Process folders recursively
sq: Përpunoji dosjet në mënyrë rekursive

en: You must specify at least one file to add
sq: Duhet të tregoni të paktën një kartelë për shtim

en: You must specify label, name and datatype
sq: Duhet të caktoni etiketë, emër dhe lloj të dhënash

en: Output in CSV
sq: Jepe si CSV

en: Vacuuming database...
sq: Po pastrohet baza e të dhëna…

en: Show details for each column.
sq: Shfaq hollësi për çdo shtyllë.

en: Processed {0} ({1} of {2})
sq: U përpunuan {0} ({1} nga {2})

en: No book with id: {}
sq: S’ka libër me id: {}

en: You must specify at least one book to remove
sq: Duhet të tregoni të paktën një libër për heqje

en: Do not ask for confirmation
sq: Mos kërko ripohim

en: Error: You must specify a column label
sq: Gabim: Duhet të përcaktoni një etiketë shtylle

en: You must specify an id and a format
sq: Duhet të përcaktoni një ID dhe një format

en: Name:
sq: Emër:

en: Search string:
sq: Varg kërkimi:

en: Error: You must specify a name
sq: Gabim: Duhet të caktoni një emër

en: Error: You must specify the search expression
sq: Gabim: Duhet të përcaktoni shprehjen për kërkim

en: No books matching the search expression:
sq: S’ka libra me përputhje me shprehjen e kërkimit:

en: No book with id {} exists
sq: S’ka libra me ID-në {}

en: No column with name {} exists
sq: S’ka shtyllë me emrin {}

en: Field name
sq: Emër fushe

en: Title
sq: Titull

en: %s is not a known field
sq: %s s’është fushë e njohur

en: You must specify an id
sq: Duhet të përcaktoni një ID

en: GLOBAL OPTIONS
sq: MUNDËSI GLOBALE

en: show this help message and exit
sq: shfaq këtë mesazh ndihme dhe dil

en: show program's version number and exit
sq: shfaq numër versioni programi dhe dil

en: Enter the password:
sq: Jepni fjalëkalimin:

en: TEMPLATE ERROR
sq: GABIM GJEDHEJE

en: On Device
sq: Në Pajisje

en: Main
sq: Të përgjithshme

en: Card A
sq: Kartë A

en: Card B
sq: Kartë B

en: Invalid field: %s
sq: Fushë e pavlefshme: %s

en: Finished restoring preferences
sq: Përfundoi rikthimi i parapëlqimeve

en: today
sq: sot

en: yesterday
sq: dje

en: Number conversion error: {0}
sq: Gabim në shndërrim numri: {0}

en: Date conversion error: {0}
sq: Gabim në shndërrim vargu: {0}

en: yes
sq: po

en: unchecked
sq: pa shenjë

en: checked
sq: me shenjë

en: empty
sq: e zbrazët

en: blank
sq: e zbrazët

en: Run Python code.
sq: Xhiro kod Python.

en: Run the Python code in file.
sq: Xhiro kod Python në kartelë.

en: For internal use
sq: Për përdorim të brendshëm

en: Debug log
sq: Regjistër diagnostikimesh

en: No plugin named %s found
sq: S’u gjet shtojcë e emërtuar %s

en: Communicate with Android phones.
sq: Komuniko me telefona Android.

en: Communicate with S60 phones.
sq: Komuniko me telefona S60.

en: Communicate with WebOS tablets.
sq: Komuniko me tablete WebOS.

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
sq: <b>Vendndodhje %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Send page number information when sending books
sq: Dërgo informacion numri faqesh, kur dërgohen libra

en: Invalid template
sq: Gjedhe e  pavlefshme

en: Get device information...
sq: Merrni të dhëna pajisjeje…

en: All books removed
sq: U hoqën krejt librat

en: Unnamed device
sq: Pajisje e paemër

en: Unknown MTP device
sq: Pajisje MTP e panjohur

en: MTP devices are not supported on Windows XP
sq: Pajisjet MTP nuk mbulohen në Windows XP

en: Communicate with the Nokia E71X
sq: Komuniko me Nokia E71X

en: Communicate with the Nokia E52
sq: Komuniko me Nokia E52

en: Communicate with the Paladin readers
sq: Komuniko me lexues Paladin

en: All by title
sq: Krejt sipas titujsh

en: All by author
sq: Krejt sipas autorësh

en: Search for books in all folders
sq: Kërko për libra në krejt dosjet

en: Unnamed
sq: I paemërtuar

en: Wireless device
sq: Pajisje pa fill

en: Communicate with Smart Device apps
sq: Komuniko me aplikacione Smart Device

en: Enable connections at startup
sq: Aktivizo lidhje gjatë nisjesh

en: Security password
sq: Fjalëkalim sigurie

en: Use fixed network port
sq: Përdor portë të fiksuar rrjeti

en: Port number:
sq: Numër porte:

en: Use this IP address
sq: Përdor këtë adresë IP

en: Use metadata cache
sq: Përdor fshehtinë tejtëdhënash

en: Additional file extensions to send to the device
sq: Zgjerimesh shtesë kartelash për t’u dërguar te pajisja

en: Ignore device free space
sq: Shpërfill hapësirë të lirë pajisjeje

en: Too many connection attempts from %s
sq: Shumë përpjekje lidhjeje nga %s

en: Invalid port in options: %s
sq: Portë e pavlefshme te mundësitë: %s

en: Failed to allocate a random port
sq: S’u arrit të jepej një portë kuturu

en: Communicate with the Newsmy reader.
sq: Komuniko me lexuesin Newsmy.

en: Communicate with the Archos reader.
sq: Komuniko me lexuesin Archos.

en: Communicate with the Pico reader.
sq: Komuniko me lexuesin Pico.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
sq: Komuniko me lexuesin iPapyrus.

en: Communicate with the Sovos reader.
sq: Komuniko me lexuesin Sovos.

en: Communicate with the Wexler reader.
sq: Komuniko me lexuesin Wexler.

en: Unable to detect the %s disk drive.
sq: S’arrihet të pikaset pajisja disk %s.

en: Unable to mount the device
sq: S’arrihet të montohet pajisja

en: Configure Device
sq: Formësoni Pajisjen

en: settings for device drivers
sq: rregullime përudhësish pajisjeje

en: Read metadata from files on device
sq: Lexo tejtëdhëna nga kartela te pajisja

en: Template to control how books are saved
sq: Gjedhe për të kontrolluar se si ruhen Librat

en: Extra customization
sq: Përshtatje ekstra

en: Communicate with an e-book reader.
sq: Komuniko me një lexuesh e-librash.

en: Sending metadata to device...
sq: Po dërgohen tejtëdhëna te pajisja…

en: USB Product ID (in hex)
sq: ID produkti USB (në shkrim gjashtëmbëdhjetësh)

en: This field is no longer used, leave it blank.
sq: Kjo fushë nuk përdoret më, lëreni të zbrazët.

en: Main memory folder
sq: Dosje kryesore kujtese

en: There is insufficient free space in main memory
sq: S’ka hapësirë të lirë të mjaftueshme në kujtesën kryesore

en: There is insufficient free space on the storage card
sq: S’ka hapësirë të lirë të mjaftueshme në kartën e depozitimit

en: Failed %s
sq: Dështoi %s

en: LOOK AND FEEL
sq: PAMJE DHE NDJESI

en: SEARCH AND REPLACE
sq: KËRKIM DHE ZËVENDËSIM

en: STRUCTURE DETECTION
sq: PIKASJE STRUKTURE

en: TABLE OF CONTENTS
sq: TRYEZA E LËNDËS

en: METADATA
sq: TEJTËDHËNA

en: DEBUG
sq: DIAGNOSTIKIM

en: Convert AZW4 to HTML
sq: Shndërro AZW4 në HTML

en: Convert CHM files to OEB
sq: Shndërro kartela CHM në OEB

en: Apply no processing to the image
sq: Mos apliko përpunim te fiigura

en: Page
sq: Faqe

en: Section per entry in the ToC
sq: Ndarje për zë te TeL

en: Section per file
sq: Ndarje për kartelë

en: A single section
sq: Një ndarje të vetme

en: for a complete list with descriptions.
sq: për një listë të plotë me përshkrime.

en: Use CSS classes
sq: Përdor klasa CSS

en: Use the style attribute
sq: Përdor stilin e atributit

en: Use HTML tags wherever possible
sq: Përdor elementë HTML, kurdo që është e mundur

en: Use an external CSS file
sq: Përdor një kartelë CSS të jashtme

en: Convert LIT files to HTML
sq: Shndërro kartela LIT në HTML

en: Convert LRF files to HTML
sq: Shndërro kartela LRF në HTML

en: This option has no effect
sq: Kjo mundësi nuk ka efekt

en: The serif family of fonts to embed
sq: Familja serif e shkronjave për t’u trupëzuar

en: The monospace family of fonts to embed
sq: Familja monospace e shkronjave për t’u trupëzuar

en: Comic
sq: Tregim me figura

en: Disable compression of the file contents.
sq: Çaktivizo ngjeshje lënde kartele.

en: All articles
sq: Krejt artikujt

en: Convert PDB to HTML
sq: Shndërro PDB në HTML

en: Convert PDF files to HTML
sq: Shndërro kartela PDF në HTML

en: footers
sq: fundfaqe

en: headers
sq: krye

en: Title for generated table of contents.
sq: Titull për tryezë lënde të prodhuar.

en: Convert PML to OEB
sq: Shndërro PML në OEB

en: Convert RB files to HTML
sq: Shndërro kartela RB në HTML

en: Start page
sq: Faqe fillimi

en: Cover pages
sq: Faqe mbulesë

en: Convert TCR files to HTML
sq: Shndërro kartela TCR në HTML

en: Abbreviations
sq: Shkurtesa

en: Add attribute to HTML tags
sq: Shtoni atribut te etiketa HTML

en: Definition lists
sq: Listë përkufizimesh

en: Footnotes
sq: Poshtëshënime

en: Metadata in the document
sq: Tejtëdhëna te dokumenti

en: Generate a table of contents
sq: Prodho një pasqyrë lënde

en: Wiki style links
sq: Lidhje në stil Wiki

en: Convert TXT files to HTML
sq: Shndërro kartela TXT në HTML

en: Assume every line is a paragraph
sq: Konsideroje çdo rresht si paragraf

en: No formatting
sq: Pa formatim

en: Plain text
sq: Tekst i thjeshtë

en: Markdown formatted text
sq: Tekst i formatuar me Markdown

en: TexTile formatted text
sq: Tekst i formatuar me TexTile

en: Set the title.
sq: Caktoni titullin.

en: Set the e-book description.
sq: Caktoni përshkrimin e e-librit.

en: Set the e-book publisher.
sq: Caktoni botuesin e e-librit.

en: Set the index of the book in this series.
sq: Caktoni treguesin e librit në këtë seri.

en: Set the ISBN of the book.
sq: Caktoni ISBN-në e librit.

en: Set the book producer.
sq: Caktoni prodhuesin e librit

en: Set the language.
sq: Caktoni gjuhën.

en: Converting input to HTML...
sq: Po shndërrohet ç’u dha në HTML…

en: Running transforms on e-book...
sq: Po kryhen shndërrime mbi e-libër…

en: Running %s plugin
sq: Po xhirohet shtojca %s

en: Template error
sq: Gabim gjedheje

en: Blocks
sq: Blloqe

en: Remove the property
sq: Hiqe vetinë

en: Add extra properties
sq: Shtoni veti ekstra

en: Change the value to
sq: Ndryshoje vlerën në

en: Multiply the value by
sq: Shumëzoje vlerën me

en: Divide the value by
sq: Pjesëtoje vlerën mei

en: Add to the value
sq: Shtoni te vlera

en: Subtract from the value
sq: Hiqni nga vlera

en: is any value
sq: është nçfarëdo vlere

en: is the same length as
sq: ka të njëjtën gjatësi me

en: is not the same length as
sq: s’ka të njëjtën gjatësi me

en: is less than
sq: është më e vogël se

en: is greater than
sq: është më e madhe se

en: is less than or equal to
sq: është më e vogël ose e barabartë me

en: Property required
sq: Veti e domosdoshme

en: Query invalid
sq: Kërkesë e pavlefshme

en: Unknown action type
sq: Lloj i panjohur veprimi

en: The action type %s is not known
sq: Lloji %s i veprimeve nuk njihet

en: You must specify a number
sq: Duhet të specifikoni një numër

en: You must specify a value to change the property to
sq: Duhet të specifikoni një vlerë me të cilën të ndryshohet vetia

en: No data
sq: S’ka të dhëna

en: %s is not a number
sq: %s s’është numër

en: Invalid number
sq: Numër i pavlefshëm

en: Notes
sq: Shënime

en: Table of Contents
sq: Tryeza e Lëndës

en: Cover
sq: Kapak

en: Processing %s
sq: Po përpunohet %s

en: 	Converting to BBeB...
sq: 	Po shndërrohet në BBeB…

en: Be more verbose
sq: Ji më tepër fjalaman

en: Creating XML...
sq: Po krijohet XML…

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
sq: Kartelë LRF e pavlefshme. S’u ujdisën dot tejtëdhëna.

en: Set the book title
sq: Caktoni titullin e librit

en: Set the author
sq: Caktoni autorin

en: Extract thumbnail from LRF file
sq: Përfto miniaturë nga kartelë LRF

en: Set the publisher
sq: Caktoni botuesin

en: Set the book classification
sq: Caktoni klasifikimin e librit

en: Set the book creator
sq: Caktoni krijuesin e librit

en: Set book ID
sq: Caktoni ID libri

en: Author(s)
sq: Autor(ë)

en: Publisher
sq: Botues

en: Producer
sq: Prodhues

en: Comments
sq: Komente

en: Tags
sq: Etiketa

en: Series | Series
sq[0]: Seri
sq[1]: Seri

en: Timestamp
sq: Vulë kohore

en: Published
sq: Botuar

en: Rights
sq: Të drejta

en: Value: unknown field
sq: Vlerë: fushë e panjohur

en: Click to open
sq: Klikoni që të hapet

en: Ids
sq: ID-ra

en: Click to see books in this series
sq: Klikoni që të shihni libra në këtë seri

en: %prog ebook_file [options]
sq: %prog ebook_file [mundësi]

en: Set the book category.
sq: Caktoni kategori libri.

en: Set the published date.
sq: Caktoni datën e botimit.

en: No file specified
sq: S’u dha kartelë

en: Original metadata
sq: Tejtëdhëna origjinale

en: Changed metadata
sq: Tejtëdhëna të ndryshuara

en: US
sq: SHBA

en: France
sq: Francë

en: Germany
sq: Gjermani

en: UK
sq: Britani e Madhe

en: Australia
sq: Australi

en: Italy
sq: Itali

en: Japan
sq: Japoni

en: Spain
sq: Spanjë

en: Netherlands
sq: Holandë

en: China
sq: Kinë

en: Canada
sq: Kanada

en: Choose server automatically
sq: Shërbyesin zgjidhe automatikisht

en: Amazon servers
sq: Shërbyes Amazon

en: Bing search cache
sq: Fshehtinë kërkimesh Bing

en: Amazon country website to use:
sq: Sajt Amazon vendi për t’u përdorur:

en: Server to get data from:
sq: Shërbyes prej nga të merren të dhënat:

en: Metadata source
sq: Burim tejtëdhënash

en: Maximum number of covers to get
sq: Numër maksimum kapakësh për t’u marrë

en: Book title
sq: Titull libri

en: Book author(s)
sq: Autor(ë) libri

en: Book ISBN
sq: ISBN libri

en: Timeout in seconds. Default is 30
sq: Mbarim kohe në sekonda. Parazgjedhja është 30

en: Cover size
sq: Madhësi kapaku

en: Any size
sq: Çfarëdo madhësie

en: Large
sq: I madh

en: Larger than %s
sq: Më i mëdha se %s

en: Sample Book
sq: Shembull Libri

en: This is not a MOBI file.
sq: Kjo s’është kartelë MOBI.

en: This file is locked with DRM. It cannot be tweaked.
sq: Kjo kartelë është e kyçur me DRM. S’mund të ndryshohet.

en: No details available
sq: S’ka hollësi

en: Title page
sq: Faqe titujsh

en: Index
sq: Tregues

en: Glossary
sq: Fjalorth

en: Acknowledgements
sq: Falënderime

en: Bibliography
sq: Bibliografi

en: Colophon
sq: Kolofon

en: Copyright
sq: Të drejta kopjimi

en: Dedication
sq: Kushtim

en: List of illustrations
sq: Listë ilustrimesh

en: List of tables
sq: Listë tabelash

en: Main text
sq: Teksti kryesor

en: %s format books are not supported
sq: Librat në format %s nuk mbulohen

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Remove this file
sq: Hiqe këtë kartelë

en: Change the file extension to .xhtml
sq: Ndryshoje zgjatimin e kartelës në .xhtml

en: The link is empty
sq: Lidhja është e zbrazët

en: The linked resource %s is a folder
sq: Burimi l lidhur %s është një dosje

en: The linked resource %s does not exist
sq: Burimi l lidhur %s s’ekziston

en: The link %s is a file:// URL
sq: Lidhja %s është një URL kartele file://

en: Auto-generate a unique identifier
sq: Vetëprodho një identifikues unik

en: The file %s is empty
sq: Kartela %s është e zbrazët

en: Filename contains unsafe characters
sq: Emri i kartelës përmban shenja të rrezikshme

en: Rename the file {0} to {1}
sq: Riemërtoje kartelën {0} si {1}

en: File too large
sq: Kartelë shumë e madhe

en: Invalid entity: %s
sq: Njësi e pavlefshme: %s

en: Invalid or missing namespace
sq: Emërhapësirë e pavlefshme ose që mungon

en: no namespace
sq: s’ka emërhapësirë

en: Private entities found
sq: U gjetën njësi private

en: Duplicate id: %s
sq: ID e përsëdytur: %s

en: Invalid id: %s
sq: ID e pavlefshme: %s

en:  or
sq:  ose

en: Updating metadata
sq: Po përditësohen tejtëdhëna

en: Unknown extra arguments
sq: Argumente ekstra të panjohur

en: You must specify at least one action to perform
sq: Duhet të përcaktoni të paktën një veprim për t’u kryer

en: No file named %s exists
sq: S’ka kartelë të quajtur %s

en: No HTML file named %s exists
sq: S’ekziston kartelë HTML e quajtur %s

en: The anchor %(a)s does not exist in file %(f)s
sq: Spiranca %(a)s s’ekziston te kartela %(f)s

en: (Untitled)
sq: (Pa titull)

en: No upgrade needed
sq: S’ka nevojë për përmirësim

en: Rating
sq: Vlerësim

en: Sidebar
sq: Anështyllë

en: Table of Contents:
sq: Pasqyrë e Lëndës:

en: Confirm before deleting
sq: Ripoho përpara fshirjes

en: Main window geometry
sq: Gjeometri dritareje kryesore

en: Notify when a new version is available
sq: Njofto, kur ka një version të ri gati

en: Disable UI animations
sq: Çaktivizo animacione UI

en: WARNING:
sq: KUJDES:

en: ERROR:
sq: GABIM:

en: Show this confirmation again
sq: Shfaqe sërish këtë ripohim

en: Restart needed
sq: Lyp rinisje

en: &Restart calibre now
sq: &Riniseni calibre-in tani

en: Click "Show details" for more information.
sq: Për më tepër informacion, klikoni mbi “Shfaq hollësi”

en: Could not create temporary folder
sq: S’u krijua dot dosje e përkohshme

en: Windows XP not supported
sq: Windows XP nuk mbulohet

en: Books
sq: Libra

en: EPUB books
sq: Libra EPUB

en: Kindle books
sq: Libra Kindle

en: PDF books
sq: Libra PDF

en: HTML books
sq: Libra HTML

en: LIT books
sq: Libra LIT

en: Archives
sq: Arkiva

en: Wordprocessor files
sq: Kartela përpunuesish tekstesh

en: Add books
sq: Shto libra

en: A
sq: S

en: Add from ISBN
sq: Shtoje prej ISBN-je

en: No books selected
sq: S’u përzgjodhën libra

en: Multi-file books?
sq: Libra me shumë kartela?

en: Duplicates found
sq: U gjetën përsëdytje

en: Adding
sq: Po shtohet

en: Add as new book | Add as new books
sq[0]: Shtoje si libër të ri
sq[1]: Shtoji si libra të rinj

en: Uploading books to device.
sq: Po ngarkohen libra te pajisje.

en: Supported books
sq: Libra të mbuluar

en: Select books
sq: Përzgjidhni libra

en: The following duplicate book was found. | The following {} duplicate books were found.
sq[0]: U gjet libri vijues i përsëdytur.
sq[1]: U gjetën {} librat vijues të përsëdytur.

en: Merged some books
sq: U përzjenë ca libra

en: Add to library
sq: Shtoje te bibliotekë

en: No book selected
sq: S’u përzgjodh libër

en: No book files found
sq: S’u gjetën kartela librash

en: Downloading books
sq: Po shkarkohen libra

en: Downloading books from device
sq: Po shkarkohen libra prej pajisjeje

en: Could not download files
sq: S’u shkarkua dot kartela

en: Add books to library
sq: Shtoni libra në bibliotekë

en: Permission denied
sq: Leje e mohuar

en: You cannot change libraries while jobs are running.
sq: S’mund të ndryshoni biblioteka, ndërkohë që ka akte në punë e sipër.

en: C
sq: U

en: Remove books
sq: Hiqni libra

en: Email to
sq: Email për

en: Send to device
sq: Dërgoje te pajisja

en: E
sq: P

en: Edit metadata
sq: Ndrysho meta-të dhëna

en: Edit metadata individually
sq: Ndrysho meta-të dhënat individualisht

en: Edit metadata in bulk
sq: Ndrysho një grup meta-të dhënash

en: Download metadata and covers
sq: Shkariko meta-të dhënat dhe kopertinat

en: M
sq: R

en: Cannot download metadata
sq: Shkarikimi i meta-të dhënave është i pamundur

en: F
sq: B

en: Fetch news
sq: Sill lajme

en: N
sq: L

en: Open containing folder
sq: Hap dosjen mëmë

en: O
sq: S

en: About
sq: Mbi

en: Restart in debug mode
sq: Rinise nën mënyrën diagnostikim

en: Cannot configure while there are running jobs.
sq: S’mund të bëhen formësime, ndërkohë që ka akte në punë e sipër.

en: Restart
sq: Rinise

en: Save to disk
sq: Ruaje në disk

en: S
sq: R

en: Books by same author
sq: Libra nga po ai autor

en: Books in this series
sq: Libra në këtë seri

en: Books by this publisher
sq: Libra nga ky botues

en: Books with the same tags
sq: Libra me të njëjtat etiketa

en: Get books
sq: Merrni libra

en: V
sq: q

en: View
sq: Shfaqje

en: contains
sq: përmban

en: Path
sq: Shteg

en: &Authors
sq: &Autorë

en: Metadata
sq: Tejtëdhëna

en: Choose cover for
sq: Zgjidhni kapak për

en: You do not have permission to read the file:
sq: S’keni leje të lexoni kartelën:

en: Error reading file
sq: Gabim në leximin e kartelës

en: &Title:
sq: &Titull:

en: &Author(s):
sq: &Autor(ë):

en: Book
sq: Libër

en: &Previous
sq: &E mëparshmja

en: &Next
sq: &Pasuesja

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Error
sq: Gabim

en: Running jobs
sq: Punimet në sbatim

en: Device:
sq: Pajisje:

en: No device
sq: Pa pajisje

en: The template %s is invalid:
sq: Gjedhja %s është e pavlefshme:

en: Configure
sq: Formësoni

en: Add books by ISBN
sq: Shto libra me ISBN

en: ERROR
sq: GABIM

en: No matches found
sq: S’u gjetën përputhje

en: &Stop selected jobs
sq: &Ndali aktet e përzgjedhur

en: &Hide selected jobs
sq: &Fshihi aktet e përzgjedhur

en: &Hide all jobs
sq: &Fshihi krejt aktet

en: Authors
sq: Autorë

en: &Publisher:
sq: &Botues:

en: &Date:
sq: &Datë:

en: &Basic metadata
sq: &Meta-të dhëna bazë

en: &Custom metadata
sq: &Meta-të dhëna shtesë

en:  days
sq:  ditë

en: Password needed
sq: Lypset fjalëkalim

en: Status
sq: Gjendje

en: &Account
sq: &Llogari

en: Created by:
sq: Krijuar prej:

en: Advanced search
sq: Kërkim i thelluar

en: Choose formats
sq: Zgjidhni formate

en: Publishers
sq: Botues

en: Are your sure?
sq: Jeni i sigurt?

en: News:
sq: Lajme:

en: E-book:
sq: E-libër:

en: Title:
sq: Titull:

en: Authors:
sq: Autorë:

en: None
sq: Asnjë

en: Progress
sq: Ecuri

en: Click to see list of jobs
sq: Klikoni për të parë listë aktesh

en: Jobs:
sq: Akte:

en:  - Jobs
sq:  - Akte

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
sq[0]: Doni vërtet të ndalet akti i përzgjedhur?
sq[1]: Doni vërtet të ndalen aktet e përzgjedhur?

en: Previous Page
sq: Faqja e Mëparshme

en: Back
sq: Mbrapsht

en: Forward
sq: Përpara

en: Next match
sq: Përputhja pasuese

en: Use the library located at the specified path.
sq: Përdor bibliotekën e treguar te shtegu i dhënë.

en: Do not check for updates
sq: Mos kontrollo për përditësime

en: &Preferences
sq: &Parapëlqime

en: &Quit
sq: &Mbylle

en: Next
sq: Pasuesja

en: Previous
sq: E mëparshmja

en: Basic metadata
sq: Meta-të dhëna bazë

en: Custom metadata
sq: Meta-të dhëna shtesë

en:  seconds
sq:  sekonda

en: Formats
sq: Formate

en: Toolbar
sq: Panel

en: Error log:
sq: Regjistrim gabimesh:

en: &Default
sq: &Parazgjedhje

en: Download
sq: Shkarko

en: Quit calibre
sq: Dil nga calibre-i

en: Descriptions
sq: Përshkrime

en: Sorting database
sq: Po renditet bazë të dhënash

en: Sorting titles
sq: Po renditen tituk

en: error in
sq: gabim në

en: Genres HTML
sq: HTML Zhanresh

en: Titles HTML
sq: HTML Titujsh

en: Descriptions HTML
sq: HTML Përshkrimesh

en: Description HTML
sq: HTML Përshkrimi

en: NCX header
sq: Krye NCX

en: NCX for descriptions
sq: NCX për përshkrime

en: NCX for Series
sq: NCX për Seri

en: Series beginning with %s
sq: Seri që fillojnë me %s

en: Series beginning with '%s'
sq: Seri që fillojnë me '%s'

en: NCX for Titles
sq: NCX për Tituj

en: Titles beginning with %s
sq: Tituj që fillojnë me %s

en: Titles beginning with '%s'
sq: Tituj që fillojnë me '%s'

en: NCX for Authors
sq: NCX për Autorë

en: Authors beginning with %s
sq: Autorë që fillojnë me %s

en: Authors beginning with '%s'
sq: Autorë që fillojnë me '%s'

en: NCX for genres
sq: NCX për Zhanre

en: Thumbnails
sq: Miniatura

en: Thumbnail
sq: Miniaturë

en: Invalid titles
sq: Tituj të pavlefshëm

en: Extra titles
sq: Tituj ekstra

en: Invalid authors
sq: Autorë të pavlefshëm

en: Extra authors
sq: Autorë esktra

en: Missing book formats
sq: Formate librash që mungojnë

en: Extra book formats
sq: Formate ekstra librash

en: Unknown files in books
sq: Kartela të panjohura në libra

en: Missing cover files
sq: Kartela kapakësh që mungojnë

en: INVALID CONDITION
sq: KUSHT I PAVLEFSHËM

en:  (%s books)
sq:  (%s libra)

en: Identifiers
sq: Identifikues

en: On device
sq: Në pajisje

en: The title
sq: Titulli

en: The authors
sq: Autorët

en: The tags
sq: Etiketat

en: The series
sq: Seritë

en: The rating
sq: Vlerësimet

en: The ISBN
sq: ISBN-ja

en: The publisher
sq: Botuesi

en: The date
sq: Data

en: The published date
sq: Data e botimit

en: The language(s) of this book
sq: Gjuha(ët) e këtij libri

en: The calibre internal id
sq: ID e brendshme calibre

en: Options to control saving to disk
sq: Mundësi për kontrollin e ruajtjeve në disk

en: Command Line Interface
sq: Ndërfaqe Rresht Urdhrash

en: Documented commands
sq: Urdhra të dokumentuar

en: Undocumented commands
sq: Urdhra të padokumentuar

en: Change language
sq: Ndryshoni gjuhën

en: <b>{title}</b> by {authors}
sq: <b>{title}</b> nga {authors}

en: Date: {timestamp}
sq: Datë: {timestamp}

en: Publisher: {publisher}
sq: Botues: {publisher}

en: Show
sq: Shfaq

en: Change library
sq: Ndryshoni bibliotekë

en: Change library to:
sq: Ndryshoni bibliotekë në:

en: username [password]
sq: emër përdoruesi [fjalëkalim]

en: Give this user only read access
sq: Jepi këtij përdoruesi hyrje vetëm për lexim

en: username is required
sq: emri i përdoruesit është i domosdoshëm

en: username
sq: emër përdoruesi

en: Unknown command: {}
sq: Urdhër i panjohur: {}

en: Use {} for help on individual commands
sq: Përdor {} për ndihmë mbi urdhra individualë

en: What do you want to do?
sq: Çfarë doni të bëni?

en: default
sq: parazgjedhje

en: Enter the username
sq: Shtypni emrin e përdoruesit

en: Enter the new password for %s:
sq: Jepni fjalëkalimin e ri për %s:

en: Re-enter the new password for %s, to verify:
sq: Rijepeni fjalëkalimin e ri për %s, për ta verifikuar:

en: Passwords do not match
sq: Fjalëkalimet nuk përputhen

en: User %s added successfully!
sq: Përdoruesi %s u shtua me sukses!

en: User %s successfully removed!
sq: Përdoruesi %s u hoq me sukses!

en: Password for %s successfully changed!
sq: Fjalëkalimi për %s u ndryshua me sukses!

en: Current password for {0} is: {1}
sq: Fjalëkalimi i tanishëm për {0} është: {1}

en: Allow access to all libraries
sq: Lejo hyrje në krejt bibliotekat

en: Enter the name of the library:
sq: Jepni emrin e bibliotekës:

en: Another restriction?
sq: Tjetër kufizim?

en: Enter a comma separated list of library names:
sq: Jepni një listë emrash bibliotekash ndarë me presje:

en: Show password for {}
sq: Shfaq fjalëkalimin për {}

en: Change read/write permission for {}
sq: Ndryshoni leje leximi/shkrimi për {}

en: Add a new user
sq: Shtoni përdorues të ri

en: Edit an existing user
sq: Përpuno një përdorues ekzistues

en: Remove a user
sq: Hiqni një përdorues

en: one item | {} items
sq[0]: një objekt
sq[1]: {} objekt

en: RATING: %s<br />
sq: VLERËSIM: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
sq: ETIKETA: %s<br />

en: Books in your library
sq: Libra në bibliotekën tuaj

en: Books sorted by
sq: Libra renditur sipas

en: Library:
sq: Bibliotekë:

en: By %s
sq: Nga %s

en: Path to the SSL certificate file
sq: Shteg për te kartelë dëshmie SSL

en: Path to the SSL private key file
sq: Shteg për te kartelë kyçi SSL privat

en: The port on which to listen for connections
sq: Porta te e cila të përgjohet për lidhje

en: A prefix to prepend to all URLs
sq: Parashtesë për t’ua vënë përpara krejt URL-ve

en: Number of books to show in a single page
sq: Numër librash për t’u shfaqur në një faqe të vetme

en: The interface on which to listen for connections
sq: Ndërfaqja te e cila duhet përgjuar për lidhje

en: Password based authentication to access the server
sq: Mirëfilltësim i bazuar në fjalëkalim, për hyrje te shërbyesi

en: Path to user database
sq: Shteg për te përdorues baze të dhënash

en: Choose the type of authentication used
sq: Zgjidhni llojin e mirëfilltësimit të përdorur

en: Number of login failures for ban
sq: Numër përpjekjesh të dështuara për hyrje për dëbim

en: By default, this option is disabled.
sq: Si parazgjedhje, kjo mundësi është e çaktivizuar.

en: By default, this option is enabled.
sq: Si parazgjedhje, kjo mundësi është e aktivizuar.

en: Interrupted by user
sq: Ndërprerë nga përdoruesi

en: There is no calibre library at: %s
sq: S’ka bibliotekë calibre te: %s

en: You must specify at least one calibre library
sq: Duhet të tregoni të paktën një bibliotekë calibre

en: The username %s already exists
sq: Ka tashmë një përdorues %s

en: Existing password is incorrect
sq: Fjalëkalimi ekzistues është i pasaktë

en: Usage
sq: Përdorim

en: Created by
sq: Krijuar nga

en: Options
sq: Mundësi

en: Access key for isbndb.com
sq: Kyç hyrjesh për te isbndb.com

en: Read metadata from files
sq: Lexo tejtëdhëna nga kartela

en: Settings and plugins
sq: Rregullime dhe shtojca

en: File is open in another process
sq: Kartela është e hapur në një proces tjetër

en: the end of the program
sq: fundi i programit

en: Unknown function {0}
sq: Funksion i panjohur {0}

en: %s: unknown function
sq: %s: funksion i panjohur

en: No such variable {0}
sq: S’ka ndryshore të tillë {0}

en: No documentation provided
sq: S’u dha dokumentim

en: The rating must be a number between 0 and 5
sq: Vlerësimi duhet të jetë një numër nga 0 deri 5

en: Unnamed image
sq: Figurë e paemër

en: Waiting...
sq: Po pritet…

en: Aborted, taking too long
sq: U ndërpre, zgjati shumë

en: Stopped
sq: U ndal

en: Working...
sq: Po punohet…

en: Brazilian Portuguese
sq: Portugalishte Brazili

en: English (United Kingdom)
sq: Anglisht (Mbretëri e Bashkuar)

en: Simplified Chinese
sq: Kineze e Thjeshtuar

en: Traditional Chinese
sq: Kineze Tradicionale

en: English
sq: Anglisht

en: English (United States)
sq: Anglisht (Shtetet e Bashkuara)

en: English (Argentina)
sq: Anglisht (Argjentinë)

en: English (Australia)
sq: Anglisht (Australi)

en: English (Japan)
sq: Anglisht (Japoni)

en: English (Germany)
sq: Anglisht (Gjermani)

en: English (Bulgaria)
sq: Anglisht (Bullgari)

en: English (Egypt)
sq: Anglisht (Egjipt)

en: English (New Zealand)
sq: Anglisht (Zelandë e Re)

en: English (Canada)
sq: Anglisht (Kanada)

en: English (Greece)
sq: Anglisht (Greqi)

en: English (India)
sq: Anglisht (Indi)

en: English (Nepal)
sq: Anglisht (Nepal)

en: English (Thailand)
sq: Anglisht (Tailandë)

en: English (Turkey)
sq: Anglisht (Turqi)

en: English (Cyprus)
sq: Anglisht (Qipro)

en: English (Czech Republic)
sq: Anglisht (Republika Çeke)

en: English (Philippines)
sq: Anglisht (Filipine)

en: English (Pakistan)
sq: Anglisht (Pakistan)

en: English (Poland)
sq: Anglisht (Poloni)

en: English (Croatia)
sq: Anglisht (Kroaci)

en: English (Hungary)
sq: Anglisht (Hungari)

en: English (Indonesia)
sq: Anglisht (Indonezi)

en: English (Israel)
sq: Anglisht (Izrael)

en: English (Russia)
sq: Anglisht (Rusi)

en: English (Singapore)
sq: Anglisht (Singapor)

en: English (Yemen)
sq: Anglisht (Jemen)

en: English (Ireland)
sq: Anglisht (Irlandë)

en: English (China)
sq: Anglisht (Kinë)

en: English (Taiwan)
sq: Anglisht (Tajvan)

en: English (South Africa)
sq: Anglisht (Afrikë e Jugut)

en: Spanish (Paraguay)
sq: Spanjisht (Paraguai)

en: Spanish (Uruguay)
sq: Spanjisht (Uruguai)

en: Spanish (Argentina)
sq: Spanjisht (Argjentinë)

en: Spanish (Costa Rica)
sq: Spanjisht (Kosta Rika)

en: Spanish (Mexico)
sq: Spanjisht (Meksikë)

en: Spanish (Cuba)
sq: Spanjisht (Kubë)

en: Spanish (Chile)
sq: Spanjisht (Kili)

en: Spanish (Ecuador)
sq: Spanjisht (Ekuador)

en: Spanish (Honduras)
sq: Spanjisht (Honduras)

en: Spanish (Venezuela)
sq: Spanjisht (Venezuelë)

en: Spanish (Bolivia)
sq: Spanjisht (Bolivi)

en: Spanish (Nicaragua)
sq: Spanjisht (Nikaragua)

en: Spanish (Colombia)
sq: Spanjisht (Kolumbi)

en: German (Austria)
sq: Gjermanisht (Austri)

en: French (Belgium)
sq: Frëngjisht (Belgjikë)

en: Dutch (Netherlands)
sq: Holandisht (Holandë)

en: Dutch (Belgium)
sq: Holandisht (Belgjikë)

en: Select All
sq: Përzgjidhi Krejt

en: Copy Link
sq: Kopjoji Lidhjen

en: &Select All
sq: &Përzgjidhi Krejt

en: Copy &Link Location
sq: Kopjo Vendndodhje &Lidhjeje

en: Paste and Match Style
sq: Ngjite dhe Përputhi Stilin

en: Directions
sq: Drejtime

en: Left to Right
sq: Nga e Majta në të Djathtë

en: Right to Left
sq: Nga e Djathta në të Majtë

en: Close without Saving
sq: Mbylle pa e Ruajtur

en: Close Tab
sq: Mbylle Skedën

en: File to attach to the email
sq: Kartelë për t’ia bashkëngjitur email-it

en: Subject of the email
sq: Subjekt email-i

en: Username for relay
sq: Emër përdoruesi për relenë

en: Password for relay
sq: Fjalëkalim për relenë

en: Timeout for connection
sq: Skadim kohe për lidhje

en: Unknown feed
sq: Prurje e panjohur

en: Untitled article
sq: Artikull pa titull

en: Unknown News Source
sq: Burim i Panjohur Lajmesh

en: Article download aborted
sq: Shkarkimi i artikullit u ndërpre

en: Failed to download %s
sq: S’u arrit të shkarkohej %s

en: 	Failed links:
sq: 	Lidhje me dështim:

en: Could not fetch article.
sq: S’u pru dot artikull.

en: Fetching feeds...
sq: Po sillen prurje…

en: Trying to download cover...
sq: Po provohet të shkarkohet kapak…

en: Feeds downloaded to %s
sq: Prurjet u shkarkuan te %s

en: Could not download cover: %s
sq: S’u ngarkua dot kapak: %s

en: Downloading cover from %s
sq: Po shkarkohet kapak prej %s

en: Articles in this issue:
sq: Artikuj në këtë numër:

en: You
sq: Ju

en: Scheduled
sq: I planifikuar

en: Main menu
sq: Menuja kryesore

en: Sections
sq: Ndarje

en: Articles
sq: Artikuj

en: Do not download CSS stylesheets.
sq: Mos e shkarko fletëstuile CSS.

en: Save All
sq: Ruaji Krejt

en: Open
sq: Hape

en: &Yes
sq: &Po

en: Yes to &All
sq: Po për të &Tëra

en: N&o to All
sq: &Jo për të Tëra

en: Abort
sq: Ndërprite

en: Retry
sq: Riprovo

en: Close
sq: Mbylle

en: Apply
sq: Aplikoje

en: Reset
sq: Rikthe vlerat parazgjedhje

en: Restore Defaults
sq: Rikthe Parazgjedhjet

en: Select Color
sq: Përzgjidhni Ngjyrë

en: &Basic colors
sq: Ngjyra &bazë

en: &Custom colors
sq: Ngjyra &vetjake

en: &Add to Custom Colors
sq: &Shto tek Ngjyra Vetjake

en: &Pick Screen Color
sq: &Zgjidhni Ngjyrë Ekrani

en: Select Font
sq: Përzgjidhni Shkronja

en: &Font
sq: &Shkronja

en: Font st&yle
sq: S&til Shkronjash

en: &Size
sq: M&adhësi

en: Effects
sq: Efekte

en: Stri&keout
sq: Hequr&vije

en: Sample
sq: Shembull

en: Wr&iting System
sq: Sistem Sh&krimi

en: Left edge
sq: Skaji i majtë

en: Right edge
sq: Skaji i djathtë

en: Scroll left
sq: Rrëshqit për majtas

en: Scroll up
sq: Rrëshqit për sipër

en: Scroll down
sq: Rrëshqit për poshtë

en: Scroll right
sq: Rrëshqit për djathtas

en: Language to use when sorting
sq: Gjuhë për t’u përdorur kur renditet

en: Where to send downloaded news
sq: Ku të dërgohen lajmet e shkarkuara

en: Unified toolbar on macOS
sq: Panel i unifikuar në macOS
