calibre - en to sk translation catalogue (16 entries)

en: calibre User Manual
sk: Používateľký manuál calibre

en: calibre is an e-book library manager. It can view, convert and catalog e-books in most of the major e-book formats. It can also talk to many e-book reader devices. It can go out to the Internet and fetch metadata for your books. It can download newspapers and convert them into e-books for convenient reading. It is cross platform, running on Linux, Windows and macOS.
sk: Calibre je správca knižnice e-knih. Môže zobrazovať, konvertovať a katalogizovať e-knihy vo väčšine hlavných formátov e-kníh. Môže tiež komunikovať s mnohými zariadení na čítanie e-knih. Môže prejsť na internet a načítať metadáta pre vaše knihy. Môže sťahovať noviny a previesť ich na e-knihy pre pohodlné čítanie. Je multiplatformové, funguje na systémoch Windows, Linux a macOS.

en: You've just started calibre. What do you do now? Before calibre can do anything with your e-books, it first has to know about them. Drag and drop a few e-book files into calibre, or click the "Add books" button and browse for the e-books you want to work with. Once you've added the books, they will show up in the main view looking something like this:
sk: Práve ste spustili Calibre. Čo urobíte teraz? Než môže Calibre čokoľvek urobiť s vašimi e-knihami, musí o nich najskôr vedieť. Pretiahnite pár súborov e-knih do Calibre alebo kliknite na tlačítko "Pridať knihy" a nájdite knihy, s ktorými chcete pracovať. Potom, ako ste pridali knihy, zobrazia sa v hlavnom zobrazení, ktoré vyzerá nejak takto:

en: Once you've admired the list of books you just added to your heart's content, you'll probably want to read one. In order to do that you'll have to convert the book to a format your reader understands. When first running calibre, the :guilabel:`Welcome wizard` starts and will set up calibre for your reader device. Conversion is a breeze. Just select the book you want to convert then click the "Convert books" button. Ignore all the options for now and click "OK". The little icon in the bottom right corner will start spinning. Once it's finished spinning, your converted book is ready. Click the "View" button to read the book.
sk: Potom, čo ste spokojne obdivovali zoznam kníh, ktoré ste práve pridali, si pravdepodobne budete chcieť nejakú prečítať. Aby ste to mohli urobiť, budete musieť konvertovať knihu do formátu, ktorému vaša čítačka rozumie. Pri prvom spustení Calibre sa spustí :guilabel:`Uvítací sprievodca` a nastaví Calibre pre vaše čítacie zariadenie. Prevod je ľahká vec. Stačí vybrať knihu, ktorú chcete konvertovať, a potom kliknete na tlačítko "Konvertovať knihy". Zatiaľ ignorujte všetky voľby a kliknite na "OK". V pravom dolnom rohu sa začne otáčať malá ikona. Akonáhle sa prestane otáčať, vaša skonvertovaná kniha je pripravená. Kliknite na tlačítko "Zobraziť" pre čítanie knihy.

en: If you want to read the book on your reader, connect it to the computer, wait till calibre detects it (10-20 seconds) and then click the "Send to device" button. Once the icon stops spinning again, disconnect your reader and read away! If you didn't convert the book in the previous step, calibre will auto convert it to the format your reader device understands.
sk: Ak chcete čítať knihu na svojej čítačke, pripojte ju k počítaču, počkajte kým ju calibre detekuje (10-20 sekúnd) a kliknite na tlačidlo "Odoslať do zariadenia". Keď sa ikona prestane točiť, odpojte čítačku a môžete čítať! Ak ste v predchádzajúcom kroku knihu neskonvertovali, calibre ju automaticky skonvertuje do formátu, ktorému vaša čítačka rozumie.

en: To get started with more advanced usage, you should read about :doc:`gui`. For even more power and versatility, learn the :doc:`generated/en/cli-index`. You will find the list of :doc:`faq` useful as well.
sk: Aby ste začali s pokročilejším používaním, mali by ste si prečítať o :doc:`gui` :ref:`grafickom užívateľskom rozhraní <gui>`. Pre ešte väčšiu výkonnosť a všestrannosť si prejdite :doc:`generated/sk/cli-index`. Užitočný je aj zoznam :doc:`faq`  :ref:`najčastejších dotazov <faq>`.

en: **An e-book version of this User Manual is available in** `EPUB format <calibre.epub>`_,  `AZW3 (Kindle Fire) format <calibre.azw3>`_ and `PDF format <calibre.pdf>`_.
sk: **E-book verzia tohto používateľského manuálu je dostupná vo** `EPUB formáte <calibre.epub>`_,  `AZW3 (Kindle Fire) formáte <calibre.azw3>`_ a `PDF formáte <calibre.pdf>`_.

en: Sections
sk: Sekcie

en: The main calibre user interface
sk: Hlavné používateľské rozhranie calibre

en: Customizing calibre's e-book conversion
sk: Prispôsobovanie konverzie e-kníh v calibre

en: Editing e-books
sk: Upravovanie e-kníh

en: Comparing e-books
sk: Porovnávanie e-kníh

en: Editing e-book metadata
sk: Upravovanie metadát e-knihy

en: Frequently Asked Questions
sk: Často kladené otázky

en: Tutorials
sk: Návody

en: Customizing calibre
sk: Prispôsobovanie calibre
