gnote 0.2.0 - en to gl translation catalogue (434 entries)

en: Take notes, link ideas, and stay organized
gl: Toma notas, liga ideas, e mantente organizado

en: Note-taker
gl: Anotador

en: note;idea;link;organize;
gl: nota;idea;ligazón;organizar;

en: Enable spellchecking
gl: Activar a verificación ortográfica

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
gl: Se é verdadeiro, os erros ortográficos subliñaranse en vermello e premendo co botón dereito do rato mostraranse as suxestións do menú.

en: Enable WikiWord highlighting
gl: Activar o realce de palabras-wiki

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
gl: Activar esta opción para realzar palabras QueSeVenAsí. Ao premer na palabra crearase unha nota con ese nome.

en: Enable Auto bulleted lists
gl: Activar listas con viñetas automaticas

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
gl: Active esta opción se quere que as listas de topos sexan automáticas cando introduce un - ou * ao principio dunha liña.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
gl: Activar pegar co botón do medio do rato

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
gl: Active esta opción se quere poder pegar contido con marca de tempo na nota Comezar aquí, premendo co botón do medio na icona de Gnote.

en: Enable custom font
gl: Activar o tipo de letra personalizado

en: If true, the font name set in custom-font-face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
gl: Se é verdadeiro, o nome do tipo de letra definido en  custom-font-face usarase como o tipo de letra para mostrar as notas. En caso contrario, usarase o tipo de letra predeterminado do escritorio.

en: Custom Font Face
gl: Personalizar o tipo de letra

en: If enable-custom-font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
gl: Se enable-custom-font é verdadeiro, o nome do tipo de letra seleccionado aquí usarase ao mostrar as notas.

en: Enable global keybindings
gl: Activar a combinación de teclas global

en: If true, the desktop-global keybindings set in /org/gnome/gnote/global-keybindings will be enabled, allowing for useful Gnote actions to be available from any application.
gl: Se é verdadeiro, as combinacións de teclas globais do escritorio definidas en /apps/tomboy/global-keybindings tamén se activarán, permitindo a calquera aplicación usar as opcións útiles do Gnote.

en: Start Here Note
gl: Comezar aquí

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
gl: O URI da nota que debería ser considerada como a nota "Comezar aquí", que sempre estará ao final do menú de notas de Gnote e que tamén é accesible por unha tecla rápida.

en: Minimum number of notes to show in menu
gl: Número mínimo de notas a mostrar no menú

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
gl: Enteiro determinando o número mínimo de notas a mostrar no menú de notas de Gnote.

en: List of pinned notes
gl: Lista de notas pinchadas.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
gl: Lista separada por espazos en branco de URIs de notas para as notas que deberían aparecer no menú de notas de Gnote.

en: Is main window maximized
gl: É a xanela principal maximizada

en: If true, Gnote window will be maximized.
gl: Se é verdadeiro, a xanela de Gnote maximizarase.

en: Saved height of Search window
gl: Altura gardada da fiestra de procura

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
gl: Determina o alto do pixel da fiestra de procura, gárdase ao saír de Gnote.

en: Saved width of Search window
gl: Garda o acho da fiestra de procura

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
gl: Determina o ancho de pixel da fiestra de procura, gárdase ao saír de Gnote.

en: Saved horizontal position of Search window
gl: Posición horizontal gardada da fiestra de procura

en: Determines X coordinate of Search window; stored on Gnote exit.
gl: Determina a coordenada X da fiestra de procura, gárdase ao saír de Gnote.

en: Saved vertical position of Search window
gl: Posición vertical gardada da fiestra de procura

en: Determines Y coordinate of Search window; stored on Gnote exit.
gl: Determina a coordenada Y da fiestra de procura, gárdase ao saír de Gnote.

en: Saved splitter position of Search window splitter.
gl: Posición vertical gardada do divisor da xanela de busca.

en: Determines Search window splitter position in pixels; stored on Gnote exit.
gl: Determina a posición en píxeles do divisor da xanela de busca; almacenado en Gnote ao saír.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
gl: Retardo de Montaxe de FUSE (en ms)

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
gl: Tempo (en miliseguntos) que Gnote debe esperar por unha resposta cando emprega FUSE para montar un recurso de sincronización compartido.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
gl: Cartafol de sincronización remota SSHFS

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
gl: Ruta ao servidor SSH ó cartafol de sincronización de Gnote (opciónal).

en: SSHFS Synchronization Server URL
gl: URL do servidor de sincronización SSHFS

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
gl: URL do servidor SSH que conen o directorio de sincronización de Gnote.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
gl: Nome de usuario de sincronización remota SSHFS

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
gl: Nome de usuario a empregar ao conectar co servidor de sincronización via SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
gl: Porto do servidor de sincronización SSHFS

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
gl: Erro ao conectar co servizo de sincronización vía SSH.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
gl: Comportamento ao actualizar unha ligazón cando se renomea unha nota

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
gl: Valor enteiro que indica se existe unha preferencia para realizar sempre unha acción específica cando se detecta un conflito, no lugar de preguntar ao usuario. Os valores denotan unha enumeración interna. 0 indica que o usuario desexa ser preguntado cando suceda un conflito, de tal maneira que o usuario manexará cada situación de conflito caso por caso.

en: Enable closing notes with escape
gl: Activar pechar notas con escape

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
gl: Se está activado, unha nota aberta pódese pechar premendo a tecla escape.

en: Use status icon, when started as an application
gl: Usar icona de estado ao iniciar como aplicativo

en: Has affect only when started as an application. When set to TRUE, shows a status icon. If set to FALSE, Search All Notes window is used as main application window, closing which makes application to exit.
gl: Só ten efecto cando se inicia como aplicativo. Cando é certo, mostra unha icona de estado. Se é falso, a xanela «Buscar en todas as notas» úsase como xanela principal do aplicativo, pechando a que fai que o aplicativo termine.

en: Show applet menu
gl: Mostrar o menú de miniaplicacións

en: The global keybinding for showing the Gnote applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: A combinación de teclas global para mostrar o menú de miniaplicacións do Gnote. O formato sería "&lt;Control&gt;a" ou "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". O analizador sintáctico é bastante flexible e permite maiúsculas ou minúsculas e abreviaturas como "&lt;Ctl&gt;" e "&lt;Ctrl&gt;". Se activa a opción de cadea especial "desactivada", entón non haberá combinación de teclas para esta acción.

en: Open Start Here
gl: Abrir comezar aquí

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: Combinación de teclas global para abrir "Comezar aquí". O formato sería "&lt;Control&gt;a" ou "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". O analizador sintáctico é bastante flexible e permite maiúsculas ou minúsculas e abreviaturas como "&lt;Ctl&gt;" e "&lt;Ctrl&gt;". Se activa a opción de cadea especial "desactivada", entón non haberá combinación de teclas para esta acción.

en: Create a new Note
gl: Crear unha nota nova

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: Combinación de teclas global para crear e mostrar unha nota nova. O formato sería "&lt;Control&gt;a" ou "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". O analizador sintáctico é bastante flexible e permite maiúsculas ou minúsculas e abreviaturas como "&lt;Ctl&gt;" e "&lt;Ctrl&gt;". Se activa a opción de cadea especial "desactivada", entón non haberá combinación de teclas para esta acción.

en: Open Search Dialog
gl: Abrir a caixa de diálogo de busca

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: A combinación de teclas global para abrir o diálogo de busca de notas. O formato sería "&lt;Control&gt;a" ou "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". O analizador sintáctico é bastante flexible e permite maiúsculas ou minúsculas e abreviaturas como "&lt;Ctl&gt;" e "&lt;Ctrl&gt;". Se activa a opción de cadea especial "desactivada", entón non haberá combinación de teclas para esta acción.

en: Open Recent Changes
gl: Abrir os cambios recentes

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: A combinación de teclas global para abrir o diálogo dos cambios recentes. O formato sería "&lt;Control&gt;a" ou "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". O analizador sintáctico é bastante flexible e permite maiúsculas ou minúsculas e abreviaturas como "&lt;Ctl&gt;" e "&lt;Ctrl&gt;". Se activa a opción de cadea especial "desactivada", entón non haberá combinación de teclas para esta acción.

en: HTML Export Last Directory
gl: Último directorio de exportación en HTML

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
gl: O último directorio onde se exportou unha nota usando o plugin Exportar a HTML

en: HTML Export Linked Notes
gl: Exportar as notas ligadas en HTML

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
gl: A última configuración da caixa de verificación para 'Exportar as notas ligadas' no plugin Exportar a HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
gl: Exportar todas as notas ligadas en HTML

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
gl: O último axuste para a caixa de 'Incluír todas as notas ligadas' no complemento de exportar a HTML. Esta opción úsase xuntos cos axustes de 'Exportar as notas ligadas a HTML' e úsase para especificar se todas as notas (encontradas recursivamente) deberían ser incluídas durante a exportación a HTML.

en: Synchronization Client ID
gl: ID do cliente de sincronización

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a sychronization server.
gl: Identificador único para este cliente Gnote, usado ao comunicar cun servizo de sincronización.

en: Synchronization Local Server Path
gl: Camiño ao servidor local de sincronización

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
gl: Camiño ao servidor de sincronización cando se use o complemento do servizo de sincronización de sistema de ficheiros.

en: Selected Synchronization Service Addin
gl: Seleccione o complemento do servizo de sincronización

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
gl: Identificador único para o complemento configurado do servizo de sincronización de notas.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
gl: Comportamento predeterminado para conflitos de sincronización de notas

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
gl: Valor enteiro que indica se existe unha preferencia para realizar sempre unha acción específica cando se detecta un conflito, no lugar de preguntar ao usuario. Os valores denotan unha enumeración interna. 0 indica que o usuario desexa ser preguntado cando suceda un conflito, de tal maneira que o usuario manexará cada situación de conflito caso por caso.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
gl: Tempo de espera de sincronización automática en segundo plano

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
gl: O valor enteiro que indica cada canto levar a cabo a sincronización das súas o notas en segundo plano (cando se configure a sincronización). Calquera dos valores inferiores a 1 indican que a sincronización automática está desactivada. O valor positivo aceptábel máis pequeno é 5. O valor está en minutos.

en: Accept SSL Certificates
gl: Aceptar os certificados SSL

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
gl: Empregar a opción wdfs "-ac" para aceptar certificados SSL sen preguntar polo usuario.

en: Share URL
gl: Compartir URL

en: WebDAV share URL where notes are synchronized to.
gl: URL do recurso WebDAV compartido onde as notas se sincronizan.

en: Share username
gl: Nome de usuario co recurso

en: Username to access WebDAV share.
gl: Nome de usuario para acceder á compartición WebDAV

en: Timestamp format
gl: Formato da marca de tempo

en: The date format that is used for the timestamp. It follows the format of strftime(3).
gl: O formato da data que se usa para a marca de tempo. Segue o formato de strftime(3).

en: _Quit
gl: _Saír

en: Quit Gnote
gl: Saír de Gnote

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: Gnote Preferences
gl: Preferencias de Gnote

en: _Contents
gl: _Contidos

en: Gnote Help
gl: Axuda de Gnote

en: _About
gl: _Sobre

en: About Gnote
gl: Sobre o Gnote

en: TrayIcon
gl: Icona da área de notificación

en: Create _New Note
gl: Crear nota _nova

en: Create a new note
gl: Crear unha nota nova

en: _Search All Notes
gl: _Buscar en todas as notas

en: Open the Search All Notes window
gl: Abre a fiestra de buscar en todas as notas

en: _New Note
gl: _Nota nova

en: New _Window
gl: Xanela _nova

en: Help _Contents
gl: _Contidos da axuda

en: Backlinks
gl: Retroligazóns

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
gl: Ver qué notas ligan coa que está vendo actualmente.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
gl: Hubert Figuiere e o proxecto Tomboy

en: What links here?
gl: Que liga aquí?

en: (none)
gl: (ningún)

en: Bugzilla Links
gl: Ligazóns a Bugzilla

en: Allows you to drag a Bugzilla URL from your browser directly into a Gnote note.  The bug number is inserted as a link with a little bug icon next to it.
gl: Permítelle arrastrar unha URL de Bugzilla dende o seu navegador directametne a unha nota de Gnote. O número de bug insirese como unha ligazón con unha pequena icona de un becho ao lado dela.

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
gl: Hubert Figuiere e o Proxecto Tomboy

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
gl: Pode usar calquer bugzilla simplemente arrastrando as ligazóns nas notas. Se quere unha icona especial para algúns servidores, engádaos aquí.

en: Host Name
gl: Nome do equipo

en: Icon
gl: Icona

en: Select an icon...
gl: Seleccionar unha icona...

note: Extra Widget
en: _Host name:
gl: Nome do _equipo:

en: Host name invalid
gl: O nome do equipo non é válido

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
gl: Debe especificar un nome do servidor de Bugzilla válido para usar con esta icona.

en: Error saving icon
gl: Erro ao gardar a icona

en: Could not save the icon file.
gl: Non se puido gardar a icona.

en: Really remove this icon?
gl: Está seguro de que quere eliminar esta icona?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
gl: Se elimina unha icona perderase permanentemente.

en: Destination for HTML Export
gl: Destino para a exportación a HTML

en: Export linked notes
gl: Exportar as notas ligadas

en: Include all other linked notes
gl: Incluír todas as notas ligadas

en: Export to HTML
gl: Exportar a HTML

en: Exports individual notes to HTML.
gl: Exportar notas individuais a HTML.

en: Your note was exported to "%1%".
gl: A súa nota foi exportada a «%1%».

en: Note exported successfully
gl: Nota exportada satisfactoriamente

en: Could not save the file "%s"
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro «%s»

en: Local Directory Sync Service Add-in
gl: Complemento do servizo de sincronización de cartafoles locais

en: Synchronize Gnote Notes to a local file system path
gl: Sincronizar as notas de Gnote con unha ruta local do sistema de ficheiros

en: Aurimas Cernius and the Tomboy Project
gl: Aurimas Cernius e o Proxecto Tomboy

en: _Folder Path:
gl: Camiño do _cartafol:

en: Select Synchronization Folder...
gl: Seleccione o cartafol que sincronizar…

en: Folder path field is empty.
gl: O campo do camiño do cartafol está baleiro.

en: Specified folder path does not exist, and Gnote was unable to create it.
gl: O ruta do cartafol especificado non existe, e Gnote non puido crealo.

en: Local Folder
gl: Cartafol local

en: Fixed Wid_th
gl: Anchura fi_xa

note: this is the name of the plugin.
en: Fixed Width
gl: Ancho fixo

en: Adds fixed-width font style.
gl: Engadir o estilo de fonte de ancho fixo.

note: Add the menu item when the window is created
en: Insert Timestamp
gl: Inserir marca de tempo

en: Inserts current date and time at the cursor position.
gl: Insire a data e hoa actual na posición do cursor.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
gl: Escolla un dos formatos predefinidos ou use o seu propio.

en: Use _Selected Format
gl: Usar formato _seleccionado

en: _Use Custom Format
gl: _Usar formato personalizado

en: Note Directory Watcher
gl: Vixilante do cartafol de notas

en: Watch your Gnote note directory for changes to your notes.
gl: Vixila se hai cambios nas notas do seu carafol de notas de Gnote.

en: Aurimas Černius and Tomboy original authors
gl: Aurimas Černius os autores orixinais de Tomboy

en: Note of the Day
gl: Nota do día

en: Automatically creates a "Today" note for easily jotting down daily thoughts
gl: Crea automaticamente una nota «Hoxe» para anotar fácilmente os pensamentos diarios.

en: Debarshi Ray and the Tomboy Project
gl: Debarshi Ray e o Proxecto Tomboy

en: Today: Template
gl: Hoxe: Modelo

en: Today:
gl: Hoxe:

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Appointments
gl: Citas

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
gl: %A, %d de %B de %Y

en: _Open Today: Template
gl: _Abrir hoxe: Modelo

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
gl: Cambiar a nota <span weight="bold">Hoxe: Modelo</span> para personalizar o texto que as novas notas Hoxe teñan.

en: Printing Support
gl: Soporte de impresión

en: Allows you to print a note.
gl: Permítelle imprimir unha nota.

en: Print
gl: Imprimir

en: Error printing note
gl: Erro ao imprimir a nota

note: %1% is the page number, %2% is the total number of pages
en: Page %1% of %2%
gl: Páxina %1% de %2%

en: Replace title
gl: Substituír título

en: Replace title with selection.
gl: Substituír título coa selección.

en: Sticky Notes Importer
gl: Importador de Notas adhesivas

en: Import your notes from the Sticky Notes applet.
gl: Importar as súas notas do miniaplicativo Notas adhesivas.

en: Import from Sticky Notes
gl: Importar desde notas adhesivas

en: No Sticky Notes found
gl: Non se encontraron notas adhesivas

note: %1% is a the file name
en: No suitable Sticky Notes file was found at "%1%".
gl: Non se atopou ningún ficheiro apropiado de notas adhesivas en «%1%<».

en: Sticky Notes import completed
gl: Importación de notas adhesivas completada

note: here %1% is the number of notes imported, %2% the total number of notes.
en: <b>%1%</b> of <b>%2%</b> Sticky Notes were successfully imported.
gl: Importáronse con éxito <b>%1%</b> de <b>%2%</b> notas adhesivas.

en: Untitled
gl: Sen título

en: Sticky Note:
gl: Nota adhesiva:

en: Tomboy Importer
gl: Importador de Tomboy

en: Import your notes from Tomboy.
gl: Importar as súas notas de Tomboy.

en: _Underline
gl: _Subliñado

note: this is the name of the plugin.
en: Underline
gl: Subliñado

en: Adds ability to underline text.
gl: Engade a posibilidade de subliñar texto.

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
gl: Hubert Figuière e o Proxecto Tomboy

en: WebDav Sync Service Add-in
gl: Engadido do servizo de sincronización de WebDav

en: Synchronize Gnote Notes to a WebDav URL
gl: Sincronizar notas de Gnote cun URL de WebDav

en: User_name:
gl: _Nome de usuario:

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
gl: Ocorreu un erro ao conectar co servidor. Isto puido ocorrer por usar un nome de usuario e/ou contrasinal icorrectos.

en: URL, username, or password field is empty.
gl: O campo do URL, nome de usuario, ou contrasinal está baleiro.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
    
    %1%
gl: Produciuse un fallo ao cargar a configuración no anel de chaves de GNOME co seguinte mensaxe:
    
    %1%

en: and Tomboy original authors.
gl: e os autores orixinais de Tomboy.

en: Copyright © 2010-2012 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
gl: Copyright © 2010-2012 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 os autores orixinais de Tomboy.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
gl: Unha aplicación sinxela e fácil de usar para tomar notas no escritorio.

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: Run Gnote in background.
gl: Executar Gnote en segundo plano.

en: Specify the path of the directory containing the notes.
gl: Especificar a ruta do cartafol que contén as notas.

en: path
gl: ruta

en: Open the search all notes window with the search text.
gl: Abrir a xanela de busca en todas as notas co texto de busca.

en: text
gl: texto

en: Print version information.
gl: Imprimir a información da versión.

en: Create and display a new note, with a optional title.
gl: Crear e mostrar unha nota nova, cun título opcional

en: title
gl: título

en: Display the existing note matching title.
gl: Mostrar o título da nota correspondente.

en: title/url
gl: título/url

en: Display the 'Start Here' note.
gl: Mostrar a nota «Comezar aquí».

en: Search and highlight text in the opened note.
gl: Buscar e realzar texto na nota aberta.

en: A note taking application
gl: Un aplicativo para tomar notas

en: Gnote options at launch
gl: Opcións de Gnote ao iniciar

en: Version %1%
gl: Versión %1%

en: Create a new notebook
gl: Crear un novo caderno

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
gl: Escriba o nome do caderno de notas que desexa crear.

en: N_otebook name:
gl: Nome do _caderno:

en: Name already taken
gl: O nome xa existe

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
gl: C_rear

en: Notebooks
gl: Cadernos

en: Create a new note in a notebook
gl: Crear unha nota nova nun caderno

en: New Note_book
gl: _Novo caderno

en: New Note_book...
gl: Novo _caderno...

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1%".
en: %1% Notebook Template
gl: Modelo de caderno de %1%

en: New Note
gl: Nota nova

en: All Notes
gl: Todas as notas

en: Unfiled Notes
gl: Notas sen arquivar

en: Pinned Notes
gl: Notas fixadas

en: Active Notes
gl: Notas activas

en: Really delete this notebook?
gl: Está seguro de que quere eliminar este caderno?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
gl: As notas que pertencen a este caderno de notas non se borrarán, pero xa non estarán asociadas a este caderno de notas. Esta acción non se pode desfacer.

en: No notebook
gl: Sen caderno

en: New "%1%" Note
gl: Nota nova de "%1%"

en: Place this note into a notebook
gl: Ubicar esta nota nun caderno

en: Notebook
gl: Caderno

en: _New notebook...
gl: _Novo caderno...

note: TRANSLATORS: %1% is number of notes
en: Really delete %1% note? | Really delete %1% notes?
gl[0]: Ten certeza que quere eliminar %1% nota?
gl[1]: Ten certeza que quere eliminar %1% notas?

en: If you delete a note it is permanently lost.
gl: Se elimina unha nota perderase permanentemente.

en: Error saving note data.
gl: Erro ao gardar os datos da nota.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
gl: Ocorreu un erro ao gardar as súas notas. Comprobe que ten suficiente espazo no disco que ten os dereitos apropiados en ~/.gnote. Os detalles do erro pódeos encontrar en ~/.gnote.log.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
gl: Modelo de nota nova

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
gl: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Comezar aquí
    
    <bold>Benvido a Gnote!</bold>
    
    Use esta nota "Comezar aquí" para comezar a organizar as súas ideas e pensamentos.
    
    Pode crear novas notas para manter as súas ideas seleccionando o elemento "Crear nota nova" do menú de Gnote no panel de GNOME. A súa nota gardarase automaticamente.
    
    Despois organice as notas que cree ligando as notas relacionadas e as súas ideas dunha maneira conxunta.
    
    Creamos unha nota chamada <link:internal>Usando ligazóns en Gnote</link:internal>. Deuse conta de que cada vez que escribimos <link:internal>Usando ligazóns en Tomboy</link:internal> automaticamente aparece subliñado? Prema na ligazón para abrir a nota.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
gl: <note-content>Usando ligazóns en Gnote
    
    As notas en Gnote pódense ligar subliñado o texto na nota actual e premendo o botón <bold>Ligar</bold> na barra de ferramentas. Ao facelo crearase unha nova nota así como subliñar o título da nova nota na nota actual.
    
    Cambiar o título dunha nota fará que se actualicen as ligazóns presentes noutras notas. Isto prevén que aparezan ligazóns rotas cando se renomee unha nota.
    
    Ademáis, se escribe o nome doutra nota na súa nota actual, ligarase automaticamente.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
gl: Comezar aquí

en: Using Links in Gnote
gl: Usando ligazóns en Gnote

en: Describe your new note here.
gl: Describa aquí a súa nota nova.

en: Rename Note Links?
gl: Renomear ligazóns da nota?

en: _Don't Rename Links
gl: _Non renomear ligazóns

en: _Rename Links
gl: Renom_ear ligazóns

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select None
gl: No seleccionar nada

en: Always show this _window
gl: Mostrar sempre esta _xanela

en: Alwa_ys rename links
gl: Sempre renomear li_gazóns

en: Never rename _links
gl: Nunca renomear _ligazóns

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">%1</span>" to"<span underline="single">%2</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
gl: Renomear as ligzóns en outras novas desde "<span underline="single">%1%</span>" a "<span underline="single">%2%</span>"?
    
    Se non quere renomear as ligazóns non apuntarán a nada.

en: Rename Links
gl: Renomear ligazóns

en: Note Title
gl: Título da nota

en: Ad_vanced
gl: A_vanzado

en: Find in This Note
gl: Buscar nesta nota

en: _Link to New Note
gl: _Ligazón a unha nota nova

en: Te_xt
gl: Te_xto

en: _Find in This Note
gl: _Buscar nesta nota

en: Pin
gl: Fixar

en: Link
gl: Ligazón

en: Link selected text to a new note (Ctrl-L)
gl: Ligar o texto seleccionado a unha nota nova (Ctrl-L)

en: _Text
gl: _Texto

en: Set properties of text
gl: Establecer as propiedades do texto

en: T_ools
gl: _Ferramentas

en: Use tools on this note
gl: Usar as ferramentas nesta nota

en: Delete this note
gl: Eliminar esta nota

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
gl: Esta nota é unha nota de plantilla. Determina o contido predeterminado para as notas normais, non se mostrará no menú de notas ou a xanela de busca

en: Convert to regular note
gl: Convertir a nota normal

en: Save Si_ze
gl: Gardar _tamaño

en: Save Se_lection
gl: Gardar se_lección

en: Save _Title
gl: Gardar _título

en: _Find...
gl: _Buscar...

en: Find _Next
gl: Buscar _seguinte

en: Find _Previous
gl: Buscar _anterior

en: Cannot create note
gl: Non se pode crear a nota

en: _Next
gl: _Seguinte

en: _Previous
gl: _Anterior

en: _Find:
gl: _Buscar:

en: <b>_Bold</b>
gl: <b>_Negrita</b>

en: <i>_Italic</i>
gl: <i>_Cursiva</i>

en: <s>_Strikeout</s>
gl: <s>_Riscado</s>

en: _Highlight
gl: _Realce

en: Hu_ge
gl: _Enorme

en: _Large
gl: _Grande

en: S_mall
gl: _Pequena

en: Bullets
gl: Viñetas

en: Increase Font Size
gl: Aumentar tamaño do tipo de letra

en: Decrease Font Size
gl: Reducir tamaño do tipo de letra

en: Font Size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: General
gl: Xeral

en: Hotkeys
gl: Teclas rápidas

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
gl: Sincronización

en: Add-ins
gl: Complementos

note: Status icon
en: Use Status _Icon
gl: Usar _icona de estado

en: _Spell check while typing
gl: _Corrección ortográfica ao escribir

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
gl: Os erros ortográficos subliñaranse en vermello e premendo co botón dereito do rato mostraranse as suxestións do menú.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
gl: _Realzar palabras _wiki

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
gl: Activar esta opción para realzar palabras <b>QueSeVenAsí</b>. Ao premer na palabra crearase unha nota con ese nome.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
gl: Activar listas de _topos automáticos

en: Use custom _font
gl: Usar tipo de letra _personalizado

en: When renaming a linked note:
gl: Ao renomear unha nota ligada:

en: Ask me what to do
gl: Preguntarme qué facer

en: Never rename links
gl: Non renomear nunca as ligazóns

en: Always rename links
gl: Sempre renomear ligazóns

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
gl: Usar o modelo da nota nova para especificar o texto que se debe usar ao crear unha nova nota.

en: Open New Note Template
gl: Abrir o modelo de nota nova

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
gl: Escoitar as _teclas rápidas

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
gl: As teclas rápidas permítenlle acceder rapidamente as súas notas desde calquer parte cunha pulsación de tecla. Exemplo de teclas rápidas: <b>&lt;Control&gt;&lt;Maiús&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
gl: Mostrar o _menú de notas

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
gl: Abrir "_Comezar aquí"

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
gl: Crear unha nota _nova

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
gl: Abrir "Buscar _todas as notas"

en: Ser_vice:
gl: Ser_vizo:

en: Not configurable
gl: Non configurable

note: Translators: This is and the next string go together. Together they look like "Automatically Sync in Background Every [_] Minutes", where "[_]" is a GtkSpinButton.
en: Automaticall_y Sync in Background Every
gl: _Sincronizar automaticamente en segundo plano cada

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
gl: Minutos

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
gl: _Avanzado...

en: The following add-ins are installed
gl: Os seguintes complementos están instalados actualmente

note: TODO: In a future version, add in an "Install Add-ins..." button TODO: In a future version, add in a "Repositories..." button
en: _Enable
gl: _Activar

en: _Disable
gl: _Desactivar

en: Not Implemented
gl: Sen implementar

en: %1% Preferences
gl: Preferencias %1%

en: Choose Note Font
gl: Escoller o tipo de letra da nota

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
gl: Outras opcións de sincronización

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
gl: Cando se detecta un conflito entre unha nota local e unha nota no servidor de sincronización configurado:

note: label.Xalign = 0;
en: Always ask me what to do.
gl: Preguntarme sempre que facer.

en: Rename my local note.
gl: Renomear a miña nota local.

en: Replace my local note with the server's update.
gl: Substituír a miña nota local coa actualización do servidor.

en: Are you sure?
gl: Está seguro?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
gl: Non se recomenda limpar os seus axustes de sincronización. Quizais se vexa forzado a sincronizar todas as súas notas de novo cando garde a nova configuración.

en: Resetting Synchronization Settings
gl: Reiniciando os axustes de sincronización

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
gl: Desactivou o servizo de sincronización configuración.  A súa configuración de sincronización limparase. Quizais véxase forzado a sincronizar todas as súas notas de novo cando garde a nova configuración

en: Connection successful
gl: Conectado correctamente

en: Gnote is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
gl: Gnote está preparado para sincronizar as súas notas. Quere sincronizalas agora?

en: Please check your information and try again.  The log file %1% may contain more information about the error.
gl: Comprobe a súa información e ténteo de novo. O ficheiro de rexistro %1% pode conter máis información sobre o erro.

en: Error connecting
gl: Produciuse un erro ao conectar

en: Version:
gl: Versión:

en: Author:
gl: Autor:

en: Notes
gl: Notas

en: New
gl: Nova

en: _Search:
gl: _Buscar:

en: _Open
gl: _Abrir

en: Open In New _Window
gl: Abrir nunha _xanela nova

en: Note
gl: Nota

en: Last Changed
gl: Último cambio

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
gl: Non foi posíbel atopar resultados no caderno de notas seleccionado.
    Prema aquí para buscar en tódalas notas.

en: Click here to search across all notebooks
gl: Prema aquí para buscar en tódolos cadernos de notas

en: Matches
gl: Coincidencias

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
gl: Coincidir co título

en: %1% match | %1% matches
gl[0]: %1% coincidencia
gl[1]: %1% coincidencias

en: _Open Template Note
gl: _Abrir a nota do modelo

en: _New Notebook
gl: _Novo caderno

en: Name
gl: Nome

en: Version
gl: Versión

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
gl: Formato

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
gl: Integración co escritorio

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
gl: Ferramentas

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and %1% correctly installed and configured
gl: O seu computador non admite este engadido de sincronización. Asegúrese de que ten FUSE e %1% correctamente instalado e configurado

en: Could not read testfile.
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro de proba.

en: Write test failed.
gl: Produciuse un fallo na proba de escritura.

en: Timeout connecting to server.
gl: Expirou o tempo de conexión co servidor.

en: Error connecting to server.
gl: Erro ao conectar co servidor.

en: FUSE could not be enabled.
gl: Non se puido activar FUSE.

en: An error ocurred while connecting to the specified server
gl: Produciuse un erro ao conectar co servidor especificado

en: Note Conflict
gl: Conflito entre notas

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
gl:  (vella)

en: Rename local note:
gl: Renomear a nota local:

en: Update links in referencing notes
gl: Actualizar as ligazóns nas notas referenciadas

en: Overwrite local note
gl: Substituír a nota local

en: Always perform this action
gl: Sempre realizar esta acción

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
gl: Detectouse un conflito nas notas

en: The server version of "%1%" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
gl: A versión do servidor «%1» está en conflito coa súa nota local. Que desexa facer coa súa nota local?

note: Expander containing TreeView
en: Details
gl: Detalles

en: Status
gl: Estado

en: Acquiring sync lock...
gl: Adquirindo bloqueo de sincronización...

en: Committing changes...
gl: Efectuando os cambios...

en: Synchronizing Notes
gl: Sincronizando notas

en: Synchronizing your notes...
gl: Sincronizando as súas notas...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
gl: Isto pode levar un rato así que pode facer outras cousas mentras tanto.

en: Connecting to the server...
gl: Conectando ao servidor...

en: Deleting notes off of the server...
gl: Eliminando notas do servidor...

en: Downloading new/updated notes...
gl: Descargando notas novas/actualizadas...

en: Server Locked
gl: Servidor bloqueado

en: Server is locked
gl: O servidor está bloqueado

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
gl: Un dos seus computadores está actualmente sincronizado. Espere 2 minutos e ténteo de novo.

en: Preparing to download updates from server...
gl: Preparándose para descargar as actualizacións do servidor...

en: Preparing to upload updates to server...
gl: Preparándose para subir as actualizacións ao servidor...

en: Uploading notes to server...
gl: Subindo notas ao servidor...

en: Synchronization Failed
gl: Fallou a sincronización

en: Failed to synchronize
gl: Fallou ao sincronizar

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
gl: Non se puideron sincronizar as notas. Comprobe os detalles de embaixo e ténteo de novo.

en: Synchronization Complete
gl: Sincronización completada

en: Synchronization is complete
gl: A sincronización está completada

en: %1% note updated. | %1% notes updated.
gl[0]: %1% nota actualizada.
gl[1]: %1% notas actualizada.

en: Your notes are now up to date.
gl: Agora as súas notas están actualizadas.

en: Synchronization Canceled
gl: Sincronización cancelada

en: Synchronization was canceled
gl: A sincronización foi cancelada

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
gl: Cancelou a sincronización. Debería pechar a ventá agora.

en: Synchronization Not Configured
gl: A sincronización non está configurada

en: Synchronization is not configured
gl: A sincronización non está configurada

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
gl: Configure a sincronización no diálogo de preferencias.

en: Synchronization Service Error
gl: Produciuse un erro de sincronización no servizo

en: Service error
gl: Erro do servizo

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
gl: Produciuse un erro ao conectar co servizo de sincronización.  Ténteo de novo.

en: Deleted locally
gl: Eliminouse a copia local

en: Deleted from server
gl: Eliminado do servidor

en: Updated
gl: Actualizado

en: Added
gl: Engadido

en: Uploaded changes to server
gl: Subíronse os cambios ao servidor

en: Uploaded new note to server
gl: Subiuse a nota ao servidor

en: Synchronize Notes
gl: Sincronizar notas

en: Could not enable FUSE
gl: Non se puido activar FUSE

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
gl: Non se puido cargar o módulo FUSE. Comprobe que está instalado correctamente e ténteo de novo.

en: Enable FUSE?
gl: Quere activar FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
gl: A sincronización que escolleu require cargar o módulo FUSE.
    
    Para evitar que se lle mostre esta mensaxe no futuro, debería cargar FUSE ao inicio. Engada "modprobe fuse" a /etc/init.d/boot.local ou "fuse" a /etc/modules.

en: Take notes
gl: Tomar notas

en:  (new)
gl:  (nova)

en: _Help
gl: A_xuda

en: _About Gnote
gl: _Sobre Gnote

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
gl: O "Manual de Gnote" non se puido encontrar. Comprobe que a súa instalación rematou con éxito.

en: Help not found
gl: Non se encontrou a axuda

en: Cannot open location
gl: Non se pode abrir a localización

note: TRANSLATORS: argument is time.
en: Today, %1%
gl: Hoxe, %1%

en: Today
gl: Hoxe

note: TRANSLATORS: argument is time.
en: Yesterday, %1%
gl: Onte, %1%

en: Yesterday
gl: Onte

note: TRANSLATORS: 2 or more days ago, up to one week. First argument is number of days, second is time.
en: %1% day ago, %2% | %1% days ago, %2%
gl[0]: %1% días antes, %2%
gl[1]: %1% días antes, %2%

note: TRANSLATORS: 2 or more days ago, up to one week. Argument is number of days.
en: %1% day ago | %1% days ago
gl[0]: fai %1% día
gl[1]: fai %1% días

note: TRANSLATORS: argument is time.
en: Tomorrow, %1%
gl: Mañán, %1%

en: Tomorrow
gl: Mañán

note: TRANSLATORS: In 2 or more days, up to one week. First argument is number of days, second is time.
en: In %1% day, %2% | In %1% days, %2%
gl[0]: En %1% día, %2%
gl[1]: En %1% días, %2%

note: TRANSLATORS: In 2 or more days, up to one week. Argument is number of days.
en: In %1% day | In %1% days
gl[0]: En %1% día
gl[1]: En %1% días

en: No Date
gl: Sen data

en: (Untitled %1%)
gl: (Sen título %1%)

en: A note with the title <b>%1%</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
gl: Unha nota co título <b>%1%</b> xa existe. Escolla outro nome para esta nota antes de continuar.

en: Note title taken
gl: O título da nota xa existe

en: _Copy Link Address
gl: _Copiar a ligazón do enderezo

en: _Open Link
gl: _Abrir a ligazón
