Kronolith 3.0-cvs - en to fi translation catalogue (763 entries)

en:  to
fi:  -

en:  until %s
fi:  %s saakka

en:  without end
fi:  ei loppuaikaa

en: %d %s before the event starts
fi: %d %s ennen tapahtuman alkua

en: %d day | %d days
fi[0]: %d päivä
fi[1]: %d päivää

en: %d events
fi: %d tapahtumaa

en: %d hour | %d hours
fi[0]: %d tunti
fi[1]: %d tuntia

en: %d minute | %d minutes
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia

en: %d times
fi: %d kertaa

en: %d week | %d weeks
fi[0]: %d viikko
fi[1]: %d viikkoa

en: %s %sShare with the %s %sgroup%s and %sallow them to%s %s
fi: %s %sJakaa %s %sryhmän%s kanssa ja %santaa niille oikeuden %s %s

en: %s %sShare with the users:%s %s and %sallow them to%s %s
fi: %s %s Jaa käyttäjille:%s %s ja %s salli heidän %s %s

en: %s Already Exists
fi: %s On jo olemassa

en: %s Day(s) %s Hour(s) %s Minutes
fi: %s Päivää %s Tuntia %s Minuuttia

en: %s Don't repeat %s or repeat %s daily, %s weekly, %s monthly %s or %s yearly %s
fi: %s Älä toista %s tai toista %s päivittäin, %s viikoittain, %s kuukausittain %s tai %s vuosittain %s

en: %s Don't set %s or %s set %s before the event %s
fi: %s Älä aseta %s tai %s aseta %s ennen tapahtumaa %s

en: %s Private %s &mdash; hides details if calendar is public %s
fi: %s Yksityinen %s &mdash; piilottaa yksityiskohdast jos kalenteri on julkinen %s

en: %s at %s
fi: %s alkaen %s

en: %s don't set %s or %s set %s before due date %s
fi: %s älä aseta %s tai %s aseta %s ennen valmistuspäiväystä %s

en: %s file successfully imported
fi: %s tiedoston tuonti onnistui

en: %s has assigned the ownership of the calendar "%s" to you.
fi: %s on siirtänyt kalenterin "%s" omistajuuden sinulle.

en: %s has assigned the ownership of the calendar %s to you.
fi: %s on siirtänyt kalenterin %s omistajuuden sinulle.

en: %s has cancelled "%s".
fi: %s on peruttu "%s".

en: %s has cancelled an instance of the recurring "%s".
fi: %s on peruuttanut toistuvan tapahtuman "%s".

en: %s wants to notify you about changes of "%s".
fi: %s haluaa ilmoittaa sinulle muutoksista "%s".

en: %s wants to share the calendar "%s" with you to grant you access to all events in this calendar.
fi: %s haluaa jakaa kalenterin "%s" sinun kanssasi ja antaa sinulle pääsyn kaikkiin kalenterin tietoihin.

en: %s wants to share the calendar %s with you to grant you access to all events in this calendar.
fi: %s haluaa jakaa kalenterin %s sinun kanssasi ja antaa sinulle oikeudet kaikkiin kalenterin tapahtumiin.

en: %s wishes to make you aware of "%s".
fi: %s tehdä sinut tietoiseksi "%s".

en: %sAdvanced sharing.%s You can also return to the %sstandard settings%s.
fi: %sTarkempi jako.%s Voit myös palata takaisin %syksinkertaisempiin asetuksiin%s.

en: %sShare with everyone%s (public) and %s %smake it searchable%s by everyone too
fi: %s Jakaa kaikkien kanssa %s (julkinen) ja %s %s tekee siitä haettavan %s myös kaikille.

en: %sStandard sharing.%s You can also set %sadvanced sharing%s options.
fi: %sYksinkertainen jako.%s Voit myös asettaa %sTarkempi jako%s asetuksia.

en: %sWarning:%s also %sdeletes all events%s currently in the calendar.
fi: %sVaroitus:%s %spoistaa kaikki tapahtumat%s kalenterista.

en: * Add these by clicking Add *
fi: * Lisää nämä napauttamalla Lisää-painiketta *

en: * Please select address(es) *
fi: * Valitse osoitteet *

en: , %d times
fi: , %d kertaa

en: 1 event
fi: 1 tapahtuma

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 15 minutes
fi: 15 minuuttia

en: 20 minutes
fi: 20 minuuttia

en: 30 minutes
fi: 30 minuuttia

en: AM
fi: AP

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: Access permissions
fi: Pääsyoikeudet

en: Ad_vanced Search
fi: Ta_rkempi haku

en: Add
fi: Lisää

en: Add Event
fi: Lisää tapahtuma

en: Add Holidays
fi: Lisää lomat

en: Add Remote Calendar
fi: Lisää etäkalenteri

en: Add Resource
fi: Lisää resurssi

en: Add Resource Group
fi: Lisää resurssiryhmä

en: Add a new event
fi: Lisää uusi tapahtuma

en: Add attendees
fi: Lisää osallistujat

en: Add attendees e-mail addresses
fi: Lisää osallistujat sähköpostiosoitteet

en: Add event to
fi: Lisää tapahtuma tähän

en: Add resource
fi: Lisää resurssi

en: Add resources
fi: Lisää resurssit

en: Add to
fi: Lisää tähän

en: Add to attendees
fi: Lisää osallistujiin

en: Added task list not found.
fi: Lisättyä tehtävälistaa ei löytynyt.

en: Address Book
fi: Osoitekirja

en: Address Books
fi: Osoitekirjat

en: Advanced Search
fi: Tarkempi haku

en: Alarm
fi: Hälytys

en: Alarm %d day before | Alarm %d days before
fi[0]: Hälytä %d päivä aikaisemmin
fi[1]: Hälytä %d päivää aikaisemmin

en: Alarm %d hour before | Alarm %d hours before
fi[0]: Hälytä %d tunti aikaisemmin
fi[1]: Hälytä %d tuntia aikaisemmin

en: Alarm %d minute before | Alarm %d minutes before
fi[0]: Hälytä %d minuutti aikaisemmin
fi[1]: Hälytä %d minuuttia aikaisemmin

en: Alarm %d week before | Alarm %d weeks before
fi[0]: Hälytä %d viikko aikaisemmin
fi[1]: Hälytä %d viikkoa aikaisemmin

en: Alarm Date
fi: Hälytyspäiväys

en: Alarm Span (minutes)
fi: Hälytyksen pituus (minuutteina)

en: Alarm Time
fi: Hälytysaika

en: Alarm Unit
fi: Hälytyksen tyyppi

en: Alarm Value
fi: Hälytyksen arvo

en: Alarm enabled
fi: Hälytys on päällä

en: Alarm:
fi: Hälytys:

en: Alert me %s as default %s or %s using:
fi: Hälytä minua %s oletuksena %s tai %s käyttäen:

en: All
fi: Kaikki

en: All Attendees
fi: Kaikki osallistujat

en: All Authenticated Users
fi: Kaikki autentikoituneet käyttäjät

en: All Calendars
fi: Kaikki kalenterit

en: All Future
fi: Kaikki tulevat

en: All Past
fi: Kaikki menneet

en: All Visible
fi: Kaikki näkyvät

en: All day
fi: Koko päivän

en: All day event
fi: Koko päivän tapahtuma

en: All events
fi: Kaikki tapahtumat

en: All of your events older than %d days will be permanently deleted.
fi: Kaikki %d päivää vanhemmat tapahtumat poistettan lopullisesti.

en: All state removed for your ActiveSync devices. They will resynchronize next time they connect to the server.
fi: Kaikki ActiveSync laitteidesi tilatiedot on nyt poistettu. Laitteet yrittävät synkronoida uudelleen kun ne seuraavan kerran ottavat yhteyttä palvelimeen.

en: All-day event
fi: Koko päivän tapahtuma

en: Always Accept
fi: Hyväksy aina

en: Always Decline
fi: Kieltäydy aina

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Are you sure you want to delete this calendar and all the events in it?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän kalenterin ja kaikki siinä olevat tehtävät?

en: Are you sure you want to delete this task list and all the tasks in it?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tähän tehtävälistan ja kaikki siinä olevat tehtävät?

en: At
fi: Kello

en: Attached is an iCalendar file with more information about the event. If your mail client supports iTip requests you can use this file to easily update your local copy of the event.
fi: Liitteena on iCalendar-tiedosto, jossa on lisätietoja tapahtumasta. Jos sähköpostiohjelmasti tukee iTip pyyntöjä, niin voit tämän tiedoston avulla päivittää tiedoto paikalliseen kopioon.

en: Attempt to edit a non-existent share.
fi: Yritit muokata olematonta jakoa.

en: Attendance
fi: Osallistuminen

en: Attendee
fi: Osallistuja

en: Attendees
fi: Osallistujat

en: Attendees and Resources
fi: Osallistujat ja resurssit

en: Attendees:
fi: Osallistujat:

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Automatically
fi: Automaattisesti

en: Availability
fi: Käytettävissä

en: Basic Search
fi: Yksinkertainen haku

en: Busy
fi: Varattu

en: C_alendar
fi: _Kalenteri

en: Cal_endar
fi: K_alenteri

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calendar ICS file
fi: Kalenteri ICS tiedosto

en: Calendar Summary
fi: Kalenterin yhteenveto

en: Calendar not found
fi: Kalenteria ei löytynyt

en: Calendar of %s
fi: Kalenteri %s

en: Calendar owner
fi: Kalenterin omistaja

en: Calendar successfully purged.
fi: Kalenterin poisto onnistui.

en: Calendar title
fi: Kalenterin otsikko

en: Calendars
fi: Kalenterit

en: Calendars Printed:
fi: Tulostetut kalenterit:

en: Can't create a new event.
fi: Ei voida luoda uutta tapahtumaan.

en: Cancel
fi: Peru

en: Cancelled
fi: Peruttu

en: Cancelled: %s
fi: Peruttu: %s

en: Cannot delete exceptions (yet).
fi: Ei voida poistaa poikkeiksia (vielä).

en: Cannot parse event description "%s"
fi: Ei pystytty tulkitsemaan tapahtumakuvausta "%s"

en: Change Permissions
fi: Muuta oikeuksia

en: Choose how you want to be notified about event changes, event alarms and upcoming events.
fi: Valitse miten haluat saada ilmoitukset tapahtumien muutoksista, tapahtumien hälytyksistä ja tulevista tapahtumista.

en: Choose how you want to receive reminders for events with alarms:
fi: Valitse miten haluat saada muistutuksen tapahtumiin liitetyistä hälytyksistä:

en: Choose if you want to be notified of new, edited, and deleted events by email:
fi: Valitse haluatko saada ilmoituksia uusista, muokatuista tai poistetuista tapahtumista sähköpostitse:

en: Choose if you want to receive daily agenda email reminders:
fi: Valitse haluatko saada päivittäisiä muistutuksia tapahtumista:

en: Choose if you want to receive reminders for events with alarms:
fi: Valitse haluatko saada muistutuksen tapahtumiin liitetyistä hälytyksistä:

en: Choose the calendars to include in the above Free/Busy URL:
fi: Valitse kalenterit, jotka liitetään yllä olevaan vapaa/varattu osoitteeseen URL:

en: Choose the calendars to use for synchronization with external devices.
fi: Valitset kalenterint, jotka voi synkronoidan ulkoisten laitteiden kanssa.

en: Choose the views to show event locations in:
fi: Valitse mitkä näkymät näytetään tapahtumien paikkatiedot:

en: Choose the views to show event start and end times in:
fi: Valitse miten näytetään alku- ja loppuajat:

en: Choose your default calendar.
fi: Voit valita oletuskalenterisi.

en: Clear all
fi: Poista kaikki

en: Click or copy this URL to display the calendar of this resource
fi: Napsauta tai kopioi tämä URL nähdäksesi tämän resurssikalenterin

en: Click or copy this URL to display this calendar
fi: Napsauta tai kopioi tämä URL nähdäksesi tämän tehtävälistan

en: Close
fi: Sulje

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Collapse
fi: Pienennä

en: Color
fi: Väri

en: Color Picker
fi: Värivalitsin

en: Comma separated values
fi: Pilkuilla erotetut arvot

en: Completed
fi: Valmistunut

en: Confirm deletion of events?
fi: Varmista tapahtumien poisto.

en: Confirmed
fi: Varmistettu

en: Continue
fi: Jatka

en: Copy this URL for use wherever you need your Free/Busy URL:
fi: Kopioi alla oleva URL sinne minne tarvitset vapaa/varattu osoite URL:

en: Could not open %s.
fi: Ei voitu aukaista %s.

en: Create
fi: Luo

en: Create Calendar
fi: Luo kalenteri

en: Create Resource
fi: Luo resurssi

en: Create Resource Group
fi: Luo resurssiryhmä

en: Create a New Event
fi: Luo uusi tapahtuma

en: Create a new Local Calendar
fi: Luo uusi paikallinen kalenteri

en: Create a new Resource
fi: Luo uusi resurssi

en: Create a new Resource Group
fi: Luo uusi resurssiryhmä

en: Create a new System Calendar
fi: Luo uusi järjestelmäkalenteri

en: Created
fi: Luotu

en: Current
fi: Nykyinen

en: Customize tasks to run upon logon to %s.
fi: Muokkaa mitä tehtäviä ajetaan kirjautuessa sisään %s.

en: Daily: Recurs every
fi: Päivittäin: Toistuvuuden väli

en: Date and time:
fi: Päiväys ja aika:

en: Date:
fi: Päiväys:

en: Day
fi: Päivä

en: Day(s)
fi: Päivää

en: De_lete
fi: Po_ista

en: Declined
fi: Kieltäytyi

en: Default
fi: Oletus

en: Default Alarm Setting:
fi: Oletusasetukset hälytyksille:

en: Default Calendar
fi: Oletuskalenteri

en: Default users
fi: Oletuskäyttäjät

en: Delegate
fi: Delegoi

en: Delete
fi: Poista

en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Delete All
fi: Poista kaikki

en: Delete This Event Only
fi: Poista vain tämä tapahtuma

en: Delete This and Future Events
fi: Poista tämä ja tulevat tapahtumat

en: Delete exception on %s
fi: Poista poikkus kun %s

en: Deleted %d event older than %d days. | Deleted %d events older than %d days.
fi[0]: Poistettiin %d tapahtuma vanhempia kuin %d päivää.
fi[1]: Poistettiin %d tapahtumaa vanhempia kuin %d päivää.

en: Deleting events is not supported with this remote calendar.
fi: Tapahtumien poisto tästä etäkalenterista ei ole tuettua.

en: Descri_ption
fi: Ku_vaus

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Display
fi: Näytä

en: Display Preferences
fi: Näkymän asetukset

en: Display URL
fi: Näytä URL

en: Does not recur
fi: Ei toistu

en: Don't send me a notification if I've added, changed or deleted the event?
fi: Älä lähetä minulle ilmoitusta, jos olen lisännyt, muuttanut tai poistanut tapahtuman.

en: Don't share this calendar
fi: Älä jaa tätä kalenteria

en: Don't share this task list
fi: Älä jaa tätä tehtävälistaa

en: Due date
fi: Valmistumispäiväys

en: Duration
fi: Kesto

en: Duration Day
fi: Kesto päivää

en: Duration Hour
fi: Kesto tuntia

en: Duration Minute
fi: Kesto minuuttia

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Attendees and Resources
fi: Muokkaa osallistujia ja resursseja

en: Edit Permissions
fi: Muokkaa oikeuksia

en: Edit Permissions for %s
fi: Muokkaa %s oikeuksia

en: Edit attendee
fi: Muokkaa osallistujaa

en: Edit attendees
fi: Muokkaa osallistujia

en: Edit permissions for %s
fi: Muokkaa %s oikeuksia

en: Edit the %s Entire Series %s, the %s Current Event %s or this and all %s Future Events %s?
fi: Muokkaa %s koko sarjaa %s, %s nykyistä tapahtumaa %s tai tätä ja kaikkia %s tulevia tapahtumia %s?

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Embed Script
fi: Sisällytetty skripti

en: Embed calendar on external website
fi: Sisällytä kalenteri ulkoiseen websivustoon

en: Embed code
fi: Sisällytetty koodi

en: En_d
fi: Päätty_y

en: End Date
fi: Päättymispäivämäärä

en: End Day
fi: Päättymispäivä

en: End Hour
fi: Päättymistunti

en: End Minute
fi: Päättymisminuutti

en: End Month
fi: Päättymiskuukausi

en: End On
fi: Päättyy

en: End Time
fi: Päättymisaika

en: End Year
fi: Päättymisvuosi

en: End:
fi: Päättyy:

en: Enter one task per line. Create child tasks by indenting them below their parent task. Include due dates like "laundry tomorrow" or "get dry cleaning next Thursday".
fi: Anna yksi tehtävä rivillä. Voit luoda alitehtäviä sisentämällä niitä verratuna niiden yllä oleviin tehtääviin. Voit myös valmistuspäiväyksiä muodossa "imuroi huomenna" tai "käy kaupassa ensi torstaina".

en: Error retrieving free/busy information for %s: %s
fi: Tapahtui virhe tuotaessa vapaa/varattu-tietoja %s: %s

en: Error retrieving your free/busy information: %s
fi: Tapahtui virhe haettaessa vapaa/varattu-tietojasi: %s

en: Error when communicating with the server.
fi: Virhe yhteydessä palvelimelle.

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Event Defaults
fi: Tapahtuman oletukset

en: Event ICS file
fi: Tapahtuma ICS tiedosto

en: Event Status:
fi: Tapahtuman tila:

en: Event added:
fi: Tapahtuma lisättiin:

en: Event deleted:
fi: Tapahtuma poistettiin:

en: Event edited:
fi: Tapahtumaa muokattiin:

en: Event not found
fi: Tapahtumaa ei löytynyt

en: Event not found: %s
fi: Tapahtumaa ei löytynyt: %s

en: Event title
fi: Tapahtuman otsikko

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Events for this day
fi: Tapahtumat tälle päivälle

en: Events from %s
fi: Tapahtumat alkaen %s

en: Events matching "%s"
fi: Tapahtumat sopien "%s"

en: Events must have a start date.
fi: Tapahtumilla pitää olla alkamisajankohta.

en: Events must have a title.
fi: Tapahtumilla pitää olla otsikko

en: Exception
fi: Poikkeus

en: Exceptions
fi: Poikkeukset

en: Expand
fi: Laajenna

en: Export
fi: Vie

en: Export Calendar
fi: Vie kalenteri

en: Export ICS file
fi: Vie ICS tiedosto

en: Feed URL
fi: Syöte URL

en: Find
fi: Haku

en: Find in Maps
fi: Haku kartoista

en: Fr
fi: pe

en: Free
fi: Vapaa

en: Free/Busy Information
fi: Vapaa/varattu-tietoja

en: Friday
fi: perjantai

en: From
fi: Alkaen

en: From %s at %s to %s at %s
fi: Alkaen %s %s päättyen %s %s

en: From %s to %s
fi: Alkaen %s päättyen %s

en: Future
fi: Tulevat

en: General
fi: Yleinen

en: Goto %s
fi: Mene %s

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Guest Permissions
fi: Vieraan oikeudet

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Notifications
fi: Piilota ilmoitukset

en: High
fi: Korkea

en: Highest
fi: Korkein

en: Holidays
fi: Lomat

en: Holidays are disabled
fi: Lomat ovat pois päältä

en: Holidays:
fi: Lomat:

en: Hour(s)
fi: Tuntia

en: How long should the time slots on the day and week views be?
fi: Kuinka pitkä on aikalokero päivä- ja viikkonäkymissä?

en: How many days of Free/Busy information should be generated?
fi: Monelleko tulevalle päivälle luodaan vapaa/varattu-tietoja?

en: How many events should be displayed per day in the month view? Set to 0 to always show all events.
fi: Kuinka monta tapahtumaan näytetään per päivä kuukausinäkymässä? Aseta 0 jos haluat aina nähdä kaikki tapahtumat.

en: I.e. Dinner with John tomorrow 8pm
fi: Esim. Lounas Kertun kanssa huomenna 12

en: If your email client doesn't support iTip requests you can use one of the following links to accept or decline the event.
fi: Jos sähköpostiohjelmasi ei tue iTip pyyntöjä, niin voi käyttää alla olevia linkkejä osallistuaksesi tai kieltäytyäksesi osallistumasta tapahtumaan.

en: If your email client doesn't support iTip requests you can use the following links to: %saccept%s, %saccept tentatively%s or %sdecline%s the event.
fi: Jos sähköpostiohjelmasi ei tue iTip pyyntöjä, niin voi käyttää alla olevia linkkejä %shyväksyä%s, %shyväksyä alustavasti%s tai %skieltäytyä%s tapahtumasta.

en: Import
fi: Tuo

en: Import Calendar, Step %d
fi: Kalenterin tuonti, askel %d

en: Import ICS file
fi: Tuo ICS tiedosto

en: Import/Export Calendar
fi: Tuo/Vie kalenteri

en: Importing should %s %sreplace this calendar%s.
fi: Tuonti tulisi %s %skoravata tämä kalenteri%s.

en: Incomplete
fi: Kesken

en: Individual Users
fi: Yksittäiset käyttäjät

en: Invitation from %s to the calendar "%s"
fi: Kutsu lähettäjältä %s kalenteriin "%s"

en: Invitation from %s to the calendar %s
fi: Kutsu lähettäjältä %s kalenteriin %s

en: Last 24 hours
fi: Edelliset 24 tuntia

en: Last Modified
fi: Muokattu viimeksi

en: Last week
fi: Edellinen viikko

en: Learn how to embed other calendar views.
fi: Opi kuinka voit sisällyttää kalenterinäkymiä.

en: Limit the time span to export:
fi: Rajoita viennin aikaikkunaa:

en: List all contacts when loading the contacts screen? (if disabled, you will only see contacts that you search for explicitly)
fi: Listaa kaikki yhteystiedot yhteystietonäkymässä? (Jos tämä on pois päältä, niin näytetään vain hakemasi yhdystiedot)

en: Lo_cation
fi: Pai_kka

en: Loading ...
fi: Ladataan ...

en: Loading calendars...
fi: Ladataan kalentereita...

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Location
fi: Paikka

en: Location:
fi: Paikka:

en: Login Tasks
fi: Tehtävät sisäänkirjautumisessa

en: Login required for the requested feed (%s).
fi: Syötteen (%s) seuraamiseksi pitää kirjautua sisään.

en: Low
fi: Alhainen

en: Lowest
fi: Alin

en: Manual
fi: Käsin

en: Map
fi: Kartta

en: Mark task as
fi: Merkitse tehtävän tilaksi

en: Maximum Number of Events
fi: Tapahtumien maksimimäärä

en: Maximum number of events to display (0 = no limit)
fi: Näytettävien tapahtumien maksimimäärä (0 = näytetään kaikki)

en: Me
fi: Minä

en: Meeting
fi: Tapaaminen

en: Minute(s)
fi: Minuuttia

en: Mo
fi: ma

en: Monday
fi: maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month, Week, and Day Views
fi: Kuukausi-, viikko- ja päivänäkymät

en: Monthly: Recurs every
fi: Kuukausittain: Toistuvuuden väli

en: Months Ahead
fi: Tulevaa kuukautta

en: Months Before
fi: Mennyttä kuukautta

en: Multiple iCalendar components found; only one vEvent is supported.
fi: Löytyi useita iCalendar-komponentteja; Vain yksi vEvent on tuettu.

en: My Calendar
fi: Kalenterini

en: My Calendars
fi: Kalenterini

en: My Calendars:
fi: Kalenterini:

en: My Free/Busy URL
fi: Vapaa/varattu URL

en: My Task Lists
fi: Tehtävälistani

en: Name
fi: Nimi

en: New Calendar
fi: Uusi Kalenteri

en: New Event
fi: Uusi tapahtuma

en: New Task List
fi: Uusi tehtävälista

en: New calendar created and automatically shared with the following group(s): %s.
fi: Uusi kalenteri on luotu ja automaattisesti jaettu seuraaville ryhmille: %s.

en: Next
fi: Seuraava

en: Next 24 hours
fi: Seuraavat 24 tuntia

en: Next Day
fi: Seuraava päivä

en: Next Month
fi: Seuraava kuukausi

en: Next Week
fi: Seuraava viikko

en: Next month
fi: Seuraava kuukausi

en: Next week
fi: Seuraava viikko

en: No
fi: Ei

en: No Information
fi: Ei tietoja

en: No Sound
fi: Ei ääniä

en: No alarm
fi: Ei hälytystä

en: No attendees
fi: Ei osallistujia

en: No attendees have been updated because none of the provided email addresses have been found in the event's attendees list.
fi: Osallistujien tietoja ei ole päivitetty, koska annetut sähköpostiosoitteet eivät löyty tapahtuman osallistujalistalta.

en: No calendars are available to guests.
fi: Vierailijoille ei ole tarjolla yhtään kalenteria.

en: No calendars to search
fi: Ei kalentereita etsittäväksi.

en: No end date
fi: Ei päättymispäivää

en: No events to display
fi: Ei tapahtumia näytettäväksi

en: No free/busy information found at the free/busy url of %s.
fi: Vapaa/varattu-tietoja ei löytynyt vapaa/varattu %s url-osoitteesta.

en: No free/busy url found for %s.
fi: Vapaa/varattu url-osoitetta ei löytynyt %s.

en: No iCalendar data was found.
fi: Ei löytynyt iCalendar-tietoja.

en: No items
fi: Ei tietoja

en: No items to display
fi: Ei tietoja näytettäväksi

en: No recurrence
fi: Ei toistuvuutta

en: No resources from this group were available
fi: Tälle ryhmälle ei ole tarjolla resursseja

en: No valid email address found
fi: Ei löytynyt toimivaa sähköpostiosoitetta.

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Not Found
fi: Ei löytynyt

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Now
fi: Nyt

en: Object Creator
fi: Objektin luoja

en: On
fi:  -

en: On %s
fi:  %s

en: On all calendars I have explicitly read access to
fi: Kaikkiin kalentereihin, joihin minulla on eksplisiittinen lukuoikeus

en: On all calendars I have read access to
fi: Kaikkiin kalentereihin, joihin minulla on lukuoikeus

en: On all shown calendars
fi: Kaikilla näkyvillä oleviin kalentereihin

en: On my calendars only
fi: Vain omalla kalenterillani

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
fi: Vain omistaja tai järjestelmän ylläpitäjä voi vaihtaa omistajaa tai omistajan oikeuksia jakoon

en: Optional
fi: Vapaaehtoinen

en: Optional Attendees
fi: Mahdollinen osallistuja

en: Or enter a user name:
fi: Tai anna käyttäjätunnus:

en: Other Preferences
fi: Muut asetukset

en: Other events
fi: Muut tapahtumat

en: Overview
fi: Yleiskuva

en: Owner
fi: Omistaja

en: Owner:
fi: Omistaja:

en: Owner: %s
fi: Omistaja: %s

en: Ownership assignment
fi: Omistajuuden määrittely

en: PM
fi: IP

en: Password
fi: Salasana

en: Past
fi: Mennet

en: Pattern
fi: Toistuvuus

en: Permanently delete this event?
fi: Poistetaanko tämä tapahtuma pysyvästi?

en: Permission Denied
fi: Käyttö kielletty

en: Permission Denied or Calendar Not Found: %s - skipping.
fi: Käyttö kielletty tai kalenteria ei löytynyt: %s - ohitetaan.

en: Permission denied
fi: Käyttö kielletty

en: Permission denied for the requested feed (%s).
fi: Pyydettyä syötettyä (%s) ei ole oikeus lukea.

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Please enter correct values in the form first.
fi: Anna ensin oikeat arvot lomakkeeseen.

en: Possible Meeting Time
fi: Mahdollinen tapaamisaika

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Day
fi: Edellinen päivä

en: Previous Month
fi: Edellinen kuukausi

en: Previous Week
fi: Edellinen viikko

en: Previous month
fi: Edellinen kuukausi

en: Previously used tags
fi: Aikaisemmin käytetty tagit

en: Print Views
fi: Tulosta näkymät

en: Prior Events
fi: Aikaisemmat tapahtumat

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Private event
fi: Yksityinen tapahtuma

en: Private?
fi: Yksityinen?

en: Purge old events from your calendar?
fi: Poistetaanko vanhat tapahtumat kalenteristasi?

en: Purge old events how often:
fi: Poista vanhat tapahtumat:

en: Purge old events older than this amount of days.
fi: Poista kaikki tätä päivää vanhemmat tapahtumat kalenterista.

en: Quick Event Creation
fi: Nopea tapahtuman luonti

en: Quick Task Creation
fi: Nopea tehtävän luonti

en: Quick _insert
fi: Pika_lisäys

en: Read
fi: Luku

en: Really delete the calendar "%s"? This cannot be undone and all data on this calendar will be permanently removed.
fi: Haluatko poistaa kalenterin "%s"? Tämä operaatio on peruuttamaton ja kaikki tiedot tällä kalenterilla poistuvat lopullisesti.

en: Really delete the resource "%s"? This cannot be undone and all data on this resource will be permanently removed.
fi: Haluatko poistaa resurssin "%s"? Tämä operaatio on peruuttamaton ja kaikki resurssin tiedot poistuvat lopullisesti.

en: Really unsubscribe from the calendar "%s" (%s)?
fi: Lopetetaanko kalenterin tilaus "%s" (%s)?

en: Recur Until
fi: Toistuvuus päättyy

en: Recurrence
fi: Toistuvuus

en: Recurrence Data
fi: Toistuvuuden tiedot

en: Recurrence End Date
fi: Toistuvuuden päättymispäivämäärä

en: Recurrence End Day
fi: Toistuvuuden päättymispäivämäärä

en: Recurrence End Month
fi: Toistuvuuden päättymiskuukaus

en: Recurrence End Year
fi: Toistuvuuden päättymisvuosi

en: Recurrence Interval
fi: Toistuvuuden väli

en: Recurrence Type
fi: Toistuvuuden tyyppi

en: Recurs daily
fi: Toistuu päivittäin

en: Recurs every %s days
fi: Toistuu joka %s päivä

en: Recurs every %s months on the %s
fi: Toistuu joka %s kuukausi kun on %s

en: Recurs every %s months on the same weekday
fi: Toistuu joka %s kuukausi samana viikonpäivänä

en: Recurs every %s weeks on %s
fi: Toistuu joka %s viikko kun on %s

en: Recurs every %s years on %s
fi: Toistuu joka %s vuosi kun on %s

en: Recurs every %s years on the same day
fi: Toistuu joka %s vuosi samana päivänä

en: Recurs every %s years on the same weekday
fi: Toistuu joka %s vuosi samana viikonpäivänä

en: Recurs every month on the same weekday
fi: Toistuu kuukausittain samana viikonpäivänä

en: Recurs every year on the same weekday
fi: Toistuu joka vuosi samana viikonpäivänä

en: Recurs monthly
fi: Toistuu kuukausittain

en: Recurs on the %s of every month
fi: Toistuu kuukausittain joka %s

en: Recurs once a year, on %s
fi: Toistuu kerran vuodessa kun on %s

en: Recurs once a year, on the same day
fi: Toistuu vuosittain samana päivänä

en: Recurs weekly
fi: Toistuu viikoittain

en: Recurs weekly on every %s
fi: Toistuu viikoittain kun on %s

en: Recurs yearly
fi: Toistuu vuosittain

en: Reminder
fi: Muistutus

en: Remote Calendars
fi: Etäkalenterit

en: Remote Calendars:
fi: Etäkalenterit:

en: Remove
fi: Poista

en: Remove %s
fi: Poista %s

en: Remove Attendee
fi: Poista osallistuja

en: Remove Tag
fi: Poista tagi

en: Repeat
fi: Toisto

en: Repeat %s every day %s or %s every %s days %s
fi: Toista %s päivittäin kun on %s tai %s joka %s päivä kun on %s

en: Repeat %s every month %s or %s every %s months, %s on the same %s date %s or %s weekday %s
fi: Toista %s kuukausittain kun on %s tai %s joka %s kuukausi %s samana %s päivänä %s tai %s viikonpäivänä %s

en: Repeat %s every week %s or %s every %s weeks %s On %s
fi: Toista %s viikoittain kun on %s tai %s joka %s viikko %s kun on %s

en: Repeat %s every year %s or %s every %s years %s on the same %s date %s day of the year %s month and weekday %s
fi: Toista %s vuosittain %s tai %s joka %s vuosi %s samana %s päivänä%s päivänä vuodesta %s kuukausi ja viikonpäivänä %s

en: Replace existing calendar with the imported one? <strong>Warning: This deletes all entries in your current calendar.</strong>
fi: Korvaa olemassaolevat kalenterit tuodulla kalenterilla? <strong>Varoitus: Tämä poistaa kaikki tietueet tämänhetkisestä kalenteristasi.</strong>

en: Required
fi: Pakollinen

en: Required Attendees
fi: Pakollinen osallistuja

en: Required Resources
fi: Pakollinen resurssi

en: Reset to Defaults
fi: Palauta oletukset

en: Resource
fi: Resurssi

en: Resource Groups
fi: Resurssiryhmät

en: Resource Response Type
fi: Resurssivastaustyyppi

en: Resource not valid.
fi: Kelvoton resurssi.

en: Resources
fi: Resurssit

en: Response
fi: Vastaus

en: Response type
fi: Vastaustyyppi

en: Restrict day and week views to these time slots, even if there <strong>are</strong> earlier or later events?
fi: Rajoita päivä- ja viikkonäkymät näihin aikoihin, vaikka <strong>olisi</strong> tapahtumia, jotka alkaa aikaisemmin tai loppuu myöhemmin.

en: Return to calendars
fi: Palaa kalentereihin

en: Return to my calendars
fi: Palaa omiin kalentereihin

en: Sa
fi: la

en: Saturday
fi: lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save %s
fi: Tallenna %s

en: Save As New
fi: Tallenna uutena

en: Save Event
fi: Tallenna tapahtuma

en: Save and Finish
fi: Tallenna ja lopeta

en: Search
fi: Haku

en: Search Results
fi: Haun tulokset

en: Search results
fi: Haun tulokset

en: Searching requires a GIS enabled database.
fi: Haku vaatii GIS tuen tietokannalta.

en: Select a group
fi: Valitse ryhmä

en: Select a group to add
fi: Valitse lisättävä ryhmä

en: Select a group to add:
fi: Valitse ryhmä lisättäväksi:

en: Select a new owner:
fi: Valitse uusi omistaja:

en: Select a user
fi: Valitse käyttäjä

en: Select a user to add:
fi: Valitse lisättävä käyttäjä:

en: Select address book sources for adding and searching for addresses.
fi: Valitse osoitekirjat, joihin lisätään tai joista etsitään osoitteita.

en: Select confirmation preferences, how to display the different views and choose default view.
fi: Voit muuttaa varmistukseen liittyviä asetuksia, miten erilaisia näkymiä näytetään ja valita oletusnäkymän.

en: Select resource
fi: Valitut resurssi

en: Select the calendar to import to:
fi: Valitse kalenteri, johon tuodaan tietoja:

en: Select the calendar(s) to export from
fi: Valitse kalenterit, joista viedään tietoja

en: Select the calendars that, in addition to the default, should be used for synchronization with external devices:
fi: Valitse kalenterit, joita oletuskalenterin lisäksi, käytetään synkronoinnissa ulkoisten laitteiden kanssa:

en: Select the export format:
fi: Valitse viennissä käytettävä muoto:

en: Select the file to import:
fi: Valitse tiedosto, josta tuodaan tietoja:

en: Select the first weekday:
fi: Valitse ensimmäinen viikonpäivä:

en: Select the format of the source file:
fi: Valitse lähdetiedoston muoto:

en: Select the view to display on startup:
fi: Valitse sisäänkirjautumisen jälkeen näytettävä näkymä:

en: Selected addresses
fi: Valitut päivämäärät

en: Send a cancel notification to all attendees when deleting this event?
fi: Lähetä peruutusviesti kaikille osallistujille, kun tämä tapahtuma poistetaan

en: Send an email to %s
fi: Lähetä viesti osoitteeseen %s

en: Send invitations to all attendees?
fi: Lähetä kutsut kaikille osallistujille?

en: Send updates to all attendees?
fi: Lähetä päivitykset kaikille osallistujille?

en: Send updates to attendees?
fi: Lähetä päivitykset osallistujille?

en: Set default values for new events.
fi: Aseta oletukset uusille tapahtumille.

en: Set due date
fi: Aseta valmistumispäivä

en: Set end date
fi: Aseta päättymispäivä

en: Set recurrence end date
fi: Aseta toistuvuuden päättymispäivämäärä

en: Set start date
fi: Aseta alkamispäivämäärä

en: Set your Free/Busy calendars and your own and other users' Free/Busy preferences.
fi: Aseta vapaa/varattu-kalenterisi sekä sinuun ja muihin liittyviä vapaa/varattu-asetuksia.

en: Shared
fi: Jaettu

en: Shared Calendars
fi: Jaetut kalenterit

en: Shared Calendars:
fi: Jaetut kalenterit:

en: Shared Task Lists
fi: Jaettu tehtävälista

en: Sharing
fi: Jako

en: Show
fi: Näytä

en: Show Free/Busy legend?
fi: Näytetäänkö vapaa/varattu-selite?

en: Show delete, alarm, and recurrence icons in calendar views?
fi: Näytetäänkö poista-, hälytys- ja toisto ikonit kalenterinäkymässä?

en: Show only events that have an alarm set?
fi: Näytetäänkö vain ne tapahtumat, joihin liittyy hälytys?

en: Show shared calendars side-by-side?
fi: Näytetäänkö jaetut kalenterit vierekkäin?

en: Show the dynamic view by default, if the browser supports it?
fi: Käytetäänkö oletuksena dynaamista näkymää, jos selaimesi tukee sitä?

en: Show time of day between each day in week views?
fi: Näytetäänkö kellonaika jokaisen päivän välissä viikkonäkymässä?

en: Showing calendar: | Showing calendars:
fi[0]: Näytetään kalenteri:
fi[1]: Näytetään kalenterit:

en: Sta_rt
fi: _Alkaa

en: Start Date
fi: Alkamispäiväys

en: Start Day
fi: Alkamispäivä

en: Start Hour
fi: Alkamistunti

en: Start Minute
fi: Alkamisminuutti

en: Start Month
fi: Alkamiskuukausi

en: Start On
fi: Alkaa kun

en: Start Time
fi: Alkamisaika

en: Start Year
fi: Alkamisvuosi

en: Start:
fi: Alkaa:

en: Stat_us
fi: T_ila

en: Status
fi: Tila

en: Stop %s never%s, %s at %s or %s after %s recurrences %s
fi: Pysäytä %s ei koskaan %s, %s kun %s tai %s jälkeen %s toiston %s

en: Su
fi: su

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscribe from a feed reader
fi: Tilaustiedot syötelukijaan

en: Subscribe from another calendar program
fi: Tilaustiedot toiselle kalenteriohjelmaan

en: Subscribe to a Remote Calendar
fi: Tilaa etäkalenteri

en: Subscription
fi: Tilaus

en: Subscription URL
fi: Tilauksen URL

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Synchronization Preferences
fi: Synkronoinnin asetukset

en: System
fi: Järjestelmä

en: System Calendar
fi: Järjestelmäkalenteri

en: System Calendars
fi: Järjestelmäkalenterit

en: System calendars don't have an owner. Only administrators can change the calendar settings and permissions.
fi: Järjestelmän kalentereilla ei ole omistajaa. Vain ylläpitäjät voivat muuttaa kalenterin asetuksia ja oikeuksia.

en: Tags
fi: Tagit

en: Task list ICS file
fi: Tehtävälista ICS tiedosto

en: Task list owner
fi: Tehtävälistan omistaja

en: Task title
fi: Tehtävän otsikko

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Tentative
fi: Ehdotettu

en: Th
fi: to

en: The %s file didn't contain any events.
fi: Tiedosto %s ei sisältänyt ainuttakaan tapahtumaa.

en: The Calendar backend is not currently available.
fi: Kalenterin taustajärjestelmä ei ole käytettävissä

en: The Calendar backend is not currently available: %s
fi: Kalenterin taustajärjestelmä ei ole käytettävissä: %s

en: The Content_Tagger class could not be found. Make sure the Content application is installed.
fi: Content_Tagger luokkaa ei löytynyt. Tarkista että Content ohjelmisto on asennettuna.

en: The Edit Attendees screen is no longer present. Exiting.
fi: Muokkaa osallistuja -näkymä ei ole enää näkyvissä. Poistutaan.

en: The attendee hasn't been updated because the update was not sent from the attendee.
fi: Osallistujien tietoja ei ole päivitetty, koska vastausviesti ei tullut osallistujalta.

en: The authentication information you specified wasn't accepted.
fi: Antamaasi autentikointitietoa ei hyväksytty.

en: The calendar "%s" has been created.
fi: Kalenteri "%s" on luotu.

en: The calendar "%s" has been deleted.
fi: Kalenteri "%s" on poistettu

en: The calendar "%s" has been renamed to "%s".
fi: Kalenteri "%s" on nimetty uudelleen "%s".

en: The calendar "%s" has been saved.
fi: Kalenteri "%s" on tallennettu.

en: The calendar %s returned the error: %s
fi: Kalenteri %s palautti virheen: %s

en: The calendar could not be purged: %s
fi: Kalenteria ei voitu poistaa: %s

en: The calendar title must not be empty.
fi: Kalenterin otsikko ei saa olla tyhjä.

en: The end date must be later than the start date.
fi: Päättymispäivämäärä pitää olla myöhempi kuin alkamispäivämäärä.

en: The event "%s" has been added to "%s" calendar, which is on %s at %s.
fi: Tapahtuma "%s" on lisätty kalenteriin "%s", joka on %s %s.

en: The event "%s" has been deleted from "%s" calendar, which was on %s at %s.
fi: Tapahtuma "%s" on poistettu kalenterista "%s", joka on %s %s.

en: The event "%s" has been edited on "%s" calendar, which is on %s at %s.
fi: Tapahtumaa "%s" on muokattu kalenterissa "%s", joka on %s %s.

en: The event could not be added to the remote server.
fi: Tapahtumaa ei voitu lisätä etäpalvelimelle.

en: The event could not be deleted from the remote server.
fi: Tapahtumaa ei voitu poistaa etäpalvelimelta.

en: The event could not be updated on the remote server.
fi: Tapahtumaa ei voitu päivittää etäpalvelimella.

en: The event notification to %s was successfully sent.
fi: Tapahtumailmoituksen %s lähettäminen onnistui.

en: The exception has been removed.
fi: Poikkeus on poistettu.

en: The following is a more detailed description of the event:
fi: Tässä ovat tarkemmat tiedot tapahtumasta:

en: The following resource has accepted your request: %s | The following resources have accepted your request: %s
fi[0]: Seuraava resurssi on hyväksynyt pyyntösi: %s
fi[1]: Seuraavat resurssit ovat hyväsyneet pyyntösi: %s

en: The following resource has declined your request: %s | The following resources have declined your request: %s
fi[0]: Seuraava resurssi on kieltäytynyt pyynnöstäsi: %s
fi[1]: Seuraavat resurssit ovat kieltäytyneet pyynnöstäsi: %s

en: The free/busy url for %s cannot be retrieved.
fi: Vapaa/varattu-url %s ei voida hakea.

en: The remote calendar was not found.
fi: Etäkalenteria ei löytynyt.

en: The remote server URL does not point to a CalDAV directory.
fi: Etäkalenterin URL ei osoite CalDAV hakemistoon.

en: The request was incomplete. Some parameters that are necessary to accept or decline an event are missing.
fi: Pyyntö oli epätäydellinen. Joitakin parametreja puuttuu, jotta tapahtuma olisi voitu hyväksyä tai hylätä.

en: The requested event was not found.
fi: Pyydettyä tapahtumaa ei löytynyt

en: The requested feed (%s) was not found on this server.
fi: Pyydettyä syötettä (%s) ei löytynyt tältä palvelimelta.

en: The requested task was not found.
fi: Pyydettyä tehtävää ei löytynyt.

en: The resource "%s" has been deleted.
fi: Resurssi "%s" on poistettu

en: The resource "%s" has been renamed to "%s".
fi: Resurssi "%s" on nimetty uudelleen nimelle "%s".

en: The resource "%s" has been saved.
fi: Resurssi "%s" on tallennettu.

en: The resource "%s" was locked. Please try again.
fi: Resurssi "%s" oli lukittu. Yritä uudestaan.

en: The resource group "%s" has been deleted.
fi: Resurssiryhmä "%s" on poistettu

en: The resource group "%s" has been renamed to "%s".
fi: Resurssiryhmä "%s" on nimetty uudelleen nimelle "%s".

en: The resource group "%s" has been saved.
fi: Resurssiryhmä "%s" on tallennettu.

en: The task list "%s" has been created.
fi: Tehtävälista "%s" on luotu.

en: The task list "%s" has been deleted.
fi: Tehtävälista "%s" on poistettu

en: The task list "%s" has been renamed to "%s".
fi: Tehtävälista "%s" on nimetty uudelleen nimelle "%s".

en: The task list "%s" has been saved.
fi: Tehtävälista "%s" on tallennettu.

en: The task list title must not be empty.
fi: Tehtävälistan otsikko ei saa olla tyhjä.

en: The time span to show
fi: Näytettävä aikajakso:

en: The user "%s" does not exist.
fi: Käyttäjää "%s" ei ole olemassa.

en: There are no events matching the current criteria.
fi: Ei ole tapahtumia, jotka vastaisivat nykyisiä vaatimuksia.

en: There was an error accessing the calendar: %s
fi: Tapahtui virhe käytettäessä kalenteria: %s

en: There was an error adding the event: %s
fi: Tapahtui virhe lisättäessä tapahtumaa: %s

en: There was an error communicating with the ActiveSync server: %s
fi: Tapahtui virhe yhteydessä ActiveSync-palvelimeen: %s

en: There was an error editing the event: %s
fi: Tapahtui virhe muokattaessa tapahtumaa: %s

en: There was an error importing the iCalendar data.
fi: iCalendar-tietojen tuonnissa tapahtui virhe.

en: There was an error moving the event: %s
fi: Tapahtumien tuonnissa tapahtui virhe: %s.

en: There was an error removing calendars for %s. Details have been logged.
fi: Tapahtui virhe poistettaessa kalentereita %s. Yksityiskohdat on lokitettu.

en: There was an error sending an event notification to %s: %s
fi: Tapahtui virhe lähetettäessä tapahtumailmoitusta %s: %s

en: This Month
fi: Tämä kuukausi

en: This calendar requires to specify a user name and password.
fi: Tämä kalenteri vaatii käyttäjätunnuksen ja salasanan.

en: This file format is not supported.
fi: Tämä tiedostomuoto ei ole tuettu.

en: This is a recurring event
fi: Tämä on toistuva tapahtuma

en: This is a recurring event. Delete the current event only, this<br />occurrence and all future occurences, or all occurences?
fi: Tämä on toistuva tapahtuma. Poista vain tämä tapahtuma, tämä<br /> ja kaikki tulevat tapahtuma toisinnot. tai kaikki tulevat ja menneet toisinnot.

en: This is a recurring event. Edit the current event only, this occurrence<br />and all future occurences, all occurences, or save this event as new?
fi: Tämä on toistuva tapahtuma. Muokkaa vain tätä tapahtumaa, tätä<br /> ja kaikkien tulevien tapahtumien toisintoja, kaikkia esiintymiä vai tallennetaanko tapahtuma uutena?

en: This is an exception to a recurring event originally scheduled on %s
fi: Tämä on poikkeus toistuvaan tapahtumaan ajoitettuna %s

en: This is an exception to a recurring event originally scheduled on %s at %s
fi: Tämä on poikkeus toistuvaan tapahtumaan, joka alkuperäisesti tapahtuisi %s kun on %s

en: This is what the server said:
fi: Palvelimen ilmoitus oli:

en: This is what the server said: %s
fi: Palvelimen ilmoitus oli: %s

en: Thursday
fi: torstai

en: Time Sp_an
fi: Aikaikkun_a:

en: Time span
fi: Aikaikkuna

en: Time:
fi: Aika:

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Tit_le
fi: Otsi_kko

en: Title
fi: Otsikko

en: To accept the event tentatively:
fi: Hyväksy tapahtuma alustavasti:

en: To accept the event:
fi: Hyväksy tapahtuma:

en: To decline the event:
fi: Kieltäydy tapahtumasta:

en: To embed this calendar in another website, use the code above.
fi: Jos haluat sisällyttää tämän kalenterin toiselle websivustolle, käytä yllä olevaa koodia.

en: To make it easier to find, you can enter comma separated tags related to the event subject.
fi: Voit helpottaa etsintää antamalla tähän kohteeseen liittyviä tageja erotettuna pilkuilla.

en: To make it easier to find, you can enter comma separated tags related to the task subject.
fi: Voit helpottaa etsintää antamalla tähän kohteeseen liittyviä tageja pilkuilla erotettuna.

en: To subscribe to this calendar, you need to click the following link:
fi: Tilataksesi tämän kalenterin, sinun pitää napsauttaa seuraavasta linkistä:

en: Today
fi: Tänään

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Tu
fi: ti

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Unable to delete "%s": %s
fi: Ei voida poistaa "%s": %s

en: Unable to delete calendar "%s": %s
fi: Ei voida poistaa kalenteria "%s": %s

en: Unable to delete event. An exception date was provided but the event does not seem to be recurring.
fi: Ei voida poistaa tapahtumaa. Poikkeuspäiväys oli annettu, mutta tapahtuma ei ole toistuva.

en: Unable to load the definition of %s.
fi: Määrityksen %s lukeminen epäonnistui.

en: Unable to locate requested address
fi: Osoitetta ei löytynyt

en: Unable to parse event.
fi: Tehtävätietoja ei löytynyt

en: Unable to recognize "%s" as an email address.
fi: "%s" ei tunnisteta toimivaksi sähköpostiosoitteeksi.

en: Unable to save calendar "%s": %s
fi: Ei voida tallentaa kalenteria "%s": %s

en: Unable to save resource "%s": %s
fi: Ei voida tallentaa resurssia "%s": %s

en: Unexpected response from remote server.
fi: Odottamaton vastaus etäpalvelimelta.

en: Unknown calendar protocol
fi: Tuntematon kalenteriprotokolla

en: Unknown resource.
fi: Tuntematon resurssi

en: Unsubscribe
fi: Lopeta tilaus

en: Unsubscribe from %s
fi: Lopeta %s tilaus

en: Unsupported Content-Type: %s
fi: Ei tuettu Content-Type: %s

en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Update
fi: Päivitä

en: Updated "%s".
fi: Päivitettiin: "%s".

en: Updated: %s.
fi: Päivitettiin: '%s'.

en: Use custom notification method
fi: Käytä kustomoitua ilmoitustapaa

en: Use default notification method
fi: Käytä oletusilmoitustapaa

en: User Interface
fi: Käyttöliittymä

en: User to add
fi: Lisättävä käyttäjä

en: User to add:
fi: Lisättävä käyttäjä:

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: View Day
fi: Näytä päivä

en: We
fi: ke

en: We would like to remind you of this upcoming event.
fi: Haluaisimme muistuttaa tulevasta tapahtumasta.

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Week
fi: Viikko

en: Week %d
fi: Viikko %d

en: Week(s)
fi: Viikkoa

en: Weekly: Recurs every
fi: Viikoittain: Toistuvuuden väli

en: What time should day and week views end, when there are no later events?
fi: Mihin aikaan päivä ja viikkonäkymät pitäisi päättyä, jos ei ole myöhäisempiä tapahtumia?

en: What time should day and week views start, when there are no earlier events?
fi: Mihin aikaan päivä ja viikkonäkymät pitäisi alkaa, jos ei ole aikaisempia tapahtumia?

en: When:
fi: Milloin:

en: Where:
fi: Missä:

en: Who:
fi: Kuka:

en: Work Week
fi: Työviikko

en: Year
fi: Vuosi

en: Yearly: Recurs every
fi: Vuosittain: Toistuvuuden väli

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yesterday
fi: Eilen

en: You are not allowed to change this calendar.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muuttaa tätä kalenteria.

en: You are not allowed to change this resource.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muuttaa tätä resurssia.

en: You are not allowed to create more than %d events.
fi: Et voi tehdä enempää kuin %d tapahtumaa.

en: You are not allowed to create new resources.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda uutta resurssia.

en: You are not allowed to delete this calendar.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä kalenteria.

en: You are not allowed to delete this resource group.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä resurssiryhmää.

en: You are not allowed to delete this resource.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä resurssia.

en: You are not allowed to delete this task list.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä tehtävälistaa.

en: You are not allowed to edit this resource.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä resurssia.

en: You are not allowed to see this calendar.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tätä kalenteria.

en: You are not allowed to view this calendar.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia selata tätä kalenteria.

en: You are not an attendee of the specified event.
fi: Et ole merkitty osallistujaksi annettuun tapahtumaan.

en: You can change the default settings in the %sNotification options%s
fi: Voit muuttaa oletusasetuskia %sIlmoitusasetuksissa%s

en: You can only use this form from the Edit Attendees screen.
fi: Tätä lomaketta voi käyttää vain Muokkaa osallistuja -näkymästä.

en: You do not have an email address configured in your Personal Information Preferences. You must set one %shere%s before event notifications can be sent.
fi: Et ole määritellyt sähköpostiosoitettasi profiilisi asetuksissa. Sinun pitää määritellä sähköpostiosoite %stäällä%s, ennenkuin tapahtuma tietoja voidaan lähettää.

en: You do not have permission to add events to this calendar.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia lisätä tapahtumia tähän kalenteriin.

en: You do not have permission to delegate events to this user.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia delegoida tapahtumia tälle käyttäjälle.

en: You do not have permission to delete this event.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä tapahtumaa.

en: You do not have permission to edit this event.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä tapahtumaa.

en: You do not have permission to move this event.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia siirtää tätä tapahtumaa.

en: You get this message because your calendar is configured to send you a daily agenda. You can change this if you %slogin to the calendar%s and change your preferences.
fi: Sait tämän viestit koska olet asettanut kalenterisi lähettämään sinulle päivittäisen agendan. Voit muuttaa tätä asetusta kun kirjaudut sisään %s kalenteriin %s ja muutat asetuksia.

en: You get this message because your calendar is configured to send you reminders of events with alarms. You can change this if you %slogin to the calendar%s and change your preferences.
fi: Sait tämän viestit koska olet asettanut kalenterisi lähettämään sinulle muistutuksia tapahtumista, joissa on hälytys. Voit muuttaa tätä asetusta kun kirjaudut sisään %s kalenteriin %s ja muutat asetuksia.

en: You have been subscribed to "%s" (%s).
fi: Olet tilannut "%s" (%s).

en: You have been unsubscribed from "%s" (%s).
fi: Olet lopettanut "%s" (%s) tilauksen.

en: You have specified an invalid calendar or you do not have permission to add events to the selected calendar.
fi: Olet määritellyt epäkelvon kalenterin tai sinulla ei ole oikeuksia lisätä tapahtumia valittuun kalenteriin.

en: You have successfully accepted attendence to this event.
fi: Olet hyväksynyt osallistumisesi tähän tapahtumaan.

en: You have successfully declined attendence to this event.
fi: Olet kieltäytynyt osallistumasta tähän tapahtumaan.

en: You have tentatively accepted attendence to this event.
fi: Olet alustavasti myöntynyt osallistumaan tähän tapahtumaan.

en: You must select an address first.
fi: Sinun pitää ensin valita osoite.

en: You must specify a URL.
fi: Sinun täytyy antaa URL.

en: You must specify a name and a URL.
fi: Antamasi nimi ja URL eivät kelpaa.

en: You requested to be notified when events are added to your calendars.
fi: Olet valinnut haluavasi ilmoituksia kun tapahtumia liitetään kalentereihisi.

en: You requested to be notified when events are deleted from your calendars.
fi: Olet valinnut haluavasi ilmoituksia kun tapahtumia poistetaan kalentereistasi.

en: You requested to be notified when events are edited in your calendars.
fi: Olet valinnut haluavasi ilmoituksia kun tapahtumia muokataan kalentereissasi.

en: You used an unknown date format "%s". Please try something like "%s".
fi: Tuntematon päiväysmuoto "%s". Kokeile mielummin "%s".

en: You used an unknown time format "%s". Please try something like "%s".
fi: Tuntematon aikamuoto "%s". Kokeile mielummin "%s".

en: Your daily agenda
fi: Päivittäinen agendasi

en: Your daily agenda for %s
fi: Päivittäinen agendasi %s

en: Your default calendar:
fi: Oletuskalenterisi:

en: [Unnamed event]
fi: [nimeämätön tapahtuma]

en: _Alarm
fi: _Hälytys

en: _Basic Search
fi: _Yksinkertainen Haku

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Goto
fi: _Mene

en: _Import/Export
fi: _Tuo/Vie

en: _New Event
fi: _Uusi tapahtuma

en: _New Task
fi: _Uusi tehtävälista

en: _Search
fi: _Haku

en: _Today
fi: _Tänään

en: as %s
fi:  - %s

en: at
fi:  -

en: before the event starts
fi: ennen tapahtuman alkua

en: before the event starts. A value of "0" means no default alarms.
fi: ennenkuin tapahtuma alkaa. Arvo "0" tarkoittaa ettei ole oletushälytystä.

en: busy
fi: varattu

en: by %s
fi: - %s

en: by me
fi: itse

en: completed
fi: valimistunut

en: day
fi: päivä

en: day(s)
fi: päivää

en: days
fi: päivää

en: hours
fi: tuntia

en: iCalendar is a computer file format which allows internet users to send meeting requests and tasks to other internet users, via email, or sharing files with an extension of .ics.
fi: iCalendar on tiedostomuoto, jonka avulla käyttäjät voivat lähettää tapahtumien tietoja ja tehtäviä toisilleen sähköpostitse tai .ics päätteisillä tiedostoilla.

en: in
fi: -

en: minutes
fi: minuuttia

en: month(s)
fi: kuukautta

en: more...
fi: lisää...

en: on %s at %s
fi: alkaen %s %s

en: on the same date
fi: samana päivänä

en: on the same weekday
fi: samana viikonpäivänä

en: or
fi: tai

en: read and edit the events
fi: nähdä ja muokata tapahtumia

en: read and edit the tasks
fi: nähdä ja muokata tehtäviä

en: read the events
fi: nähdä tapahtumia

en: read the tasks
fi: nähdä tehtäviä

en: recurrences
fi: toistuvuus

en: resource
fi: resurssi

en: separate e-mail addresses with a comma
fi: erota sähköpostiosoitteet pilkulla

en: to
fi: -

en: week
fi: viikko

en: week(s) on:
fi: viikoilla:

en: weeks
fi: viikkoa

en: year(s) on the same date
fi: vuosittain samana päivänä

en: year(s) on the same day of the year
fi: vuosittain samana päivänä vuodesta

en: year(s) on the same weekday and month of the year
fi: vuosittain samana viikonpäivänä ja kuukautena vuodesta
