kaddressbook - en to tg translation catalogue (6 entries)

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
tg: <qt>Наметавонам файли <b>%1</b>-ро боз кунам.</qt>

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
tg: <qt>Наметавонам <b>%1</b>-ро барои хондан боз кунам.</qt>

[ctx: @option:check]
en: Pictures
tg: Суратҳо

en: Import vCard...
tg: Воридоти vCard...

en: Export vCard 3.0...
tg: Содироти vCard 3.0...

en: Export vCard 2.1...
tg: Содироти vCard 2.1...
