kcontactmanager - en to tr translation catalogue (109 entries)

en: Export CSV file...
tr: CSV Dosyasını Dışarıya Aktar...

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
tr: Kişileri virgülle ayrılmış biçimdeki bir dosyaya aktar.

en: Import CSV file...
tr: İçeriye CSV Dosyası Aktar...

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
tr: Virgülle ayrılmış biçimdeki bir dosyadan kişileri içeriye aktar.

en: Which contact do you want to export?
tr: Hangi kişiyi dışarıya aktarmak istiyorsunuz?

en: You have not selected any contacts to export.
tr: Dışarıya aktarmak için henüz bir kişi seçmediniz.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
tr: <qt><b>%1</b> dosyası açılamadı.</qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> dosyası açılamadı.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
tr: İçeriye CSV Aktarma Penceresi

[ctx: @label]
en: Importing contacts
tr: Kişiler alınıyor

[ctx: @label]
en: File to import:
tr: İçeriye aktarılacak dosya:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
tr: İçeriye aktarılacak csv dosyasını seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
tr: Bu düğmeyi tıklayarak içeri aktaracağınız csv dosyayı seçeceğiniz dosya seçiciyi açın.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
tr: Ayraç

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
tr: Virgül

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
tr: Alan ayırıcısını virgül olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
tr: Bu seçeneği, csv dosyada alan ayırıcısı olarak virgül kullanılmışsa seçin.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
tr: Noktalı virgül

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
tr: Alan ayırıcısını noktalı virgül olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
tr: Bu seçeneği, csv dosyada alan ayırıcısı olarak noktalı virgül kullanılmışsa seçin.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
tr: Tablolayıcı

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
tr: Alan ayırıcısını sekme olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
tr: Bu seçeneği, csv dosyada alan ayırıcısı olarak sekme kullanılmışsa seçin.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
tr: Boşluk

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
tr: Alan ayırıcısını boşluk olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
tr: Bu seçeneği, csv dosyada alan ayırıcısı olarak boşluk kullanılmışsa seçin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
tr: Alan ayırıcısını özel bir karakter olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
tr: Bu seçeneği, csv dosyada alan ayırıcısı olarak özel bir karakter kullanmak istiyorsanız seçin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
tr: Özel ayırıcı karakteri seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
tr: Alan ayırıcısı olarak kullanılacak karakteri girin. Eğer birden fazla karakter girerseniz, ayırıcı olarak sadece girilen ilk karakter kullanılacak, diğer karakterler gözardı edilecektir.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
tr: Metin alıntı:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
tr: Alıntı karakterini seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
tr: Bu karakter veri içerisinde gerçekleştiğinde csv verinizin alan ayırıcısını "alıntılaması" için kullandığı karakteri seçin. Örneğin, virgül bir alan ayırıcı ise, veri içerisinde görülen her virgül için burada belirtilen karakter "alıntılanacaktır".

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
tr: Tarih biçimi:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
tr: <para><list><item>y: 2 haneli yıl</item><item>Y: 4 haneli yıl</item><item>m: 1 veya 2 haneli ay</item><item>M: 2 haneli ay</item><item>d: 1 veya 2 haneli gün</item><item>D: 2 haneli gün</item><item>H: 2 haneli saat</item><item>I: 2 haneli dakika</item><item>S: 2 haneli saniye</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
tr: <para>csv verinizde bulunan tarih biçimini belirleyin. Tarih biçimini tanımlarken aşağıdaki öge dizisini kullanabilirsiniz:</para><para><list><item>y: iki haneli yıl</item><item>Y: Dört haneli yıl</item> <item>m: bir veya iki haneli ay</item><item>M: iki haneli ay</item> <item>d: bir veya iki haneli gün</item><item>D: iki haneli gün</item> <item>H: iki haneli saat</item><item>I: iki haneli dakika</item> <item>S: iki haneli saniye</item></list></para><para>Örnek: "Y-M-D" tarih biçimi, "2012-11-04" gibi bir tarih yazımına karşılık gelecektir.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
tr: Metin kodlaması:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
tr: Metin kodlamasını seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
tr: csv dosyasının verilerin karakter kodlamasını seçin.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
tr: Dosyanın ilk satırını atla

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
tr: İçeri aktarım sırasında csv dosyasının ilk satırını atla

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
tr: Bu kutucuğu, csv dosyasını içeri aktarırken ilk satırın atlanmasını istiyorsanız seçin. Çoğunlukla csv dosyasının ilk satırı, veri alanlarının sıralamasını tanımlayan bir yorum içerir.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
tr: Şablonu Uygula...

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
tr: Şablonu Kaydet...

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
tr: Yerel (%1)

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
tr: En az bir sütun seçilmelidir.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
tr: Kullanıma hazır şablon yok.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
tr: Herhangi bir şablon yok

[ctx: @title:window]
en: Template Name
tr: Şablon Adı

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
tr: Lütfen şablona isim verin:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
tr: Girdi dosyası açılamıyor.

en: Device is not open
tr: Aygıt açık değil

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
tr: '%1' şablonu silmek mi istiyorsunuz?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
tr: Şablon Seçimi

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
tr: Lütfen CSV dosyasına uyan bir şablon seçin:

en: GMX address book file (*.gmxa)
tr: GMX adres defteri dosyası (*.gmxa)

en: Import GMX file...
tr: İçeriye GMX dosyası aktar...

en: Import contacts from a GMX address book file.
tr: Kişileri GMX adres defteri dosyasından içeriye aktar.

en: Export GMX file...
tr: GMX dosyasını dışarıya aktar...

en: Export contacts to a GMX address book file.
tr: Kişileri bir GMX adres defteri dosyasına aktar.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> dosyası okumak için açılamadı.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
tr: %1 bir GMX adres defteri dosyası değil.

en: Import From LDAP server...
tr: LDAP sunucusundan içeriye aktar...

en: Import contacts from an LDAP server.
tr: Kişileri bir LDAP sunucusundan içeriye aktar.

en: Import LDIF file...
tr: İçeriye LDIF Dosyası Aktar...

en: Import contacts from an LDIF file.
tr: Kişileri bir LDIF dosyasından içeriye aktar.

en: Export LDIF file...
tr: LDIF Dosyasını Dışarıya Aktar...

en: Export contacts to an LDIF file.
tr: Kişileri bir LDIF dosyasına aktar.

en: LDif Files
tr: LDif Dosyaları

en: LDif Files (*.ldif)
tr: LDif Dosyaları (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
tr: Dışarı aktarılacak alanlar

[ctx: @option:check]
en: Private fields
tr: Özel alanlar

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
tr: Özel alanları dışarı aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin özel alanlarının vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
tr: İş alanları

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
tr: İş alanlarını dışarı aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin iş ile ilgili alanlarının vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
tr: Diğer alanlar

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
tr: Diğer alanları dışarı aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin diğer alanlarının vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
tr: Şifreleme anahtarları

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
tr: Şifreleme anahtarlarını dışarı aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin şifreleme anahtarlarının vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
tr: Resimler

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
tr: Resimleri dışarı aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin resminin vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @title:group]
en: Export options
tr: Dışarı aktarım seçenekleri

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
tr: İsimleri tam olarak göster

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
tr: Görünen ismi tam isim olarak dışarı aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
tr: Bu kutucuğu, kişinin görünen isminin vCard dosyasına tam isim olarak aktarılmasını sağlamak istiyorsanız işaretleyin. Bu işlem, isimlerin GMail veya Android uygulamalarında doğru gösterilebilmesi için gerekli olabilir.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
tr: İçeriye vCard Aktar

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
tr: Bu kişiyi adres defterinize aktarmak istiyor musunuz?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
tr: Tümünü İçeriye Aktar...

en: Import vCard...
tr: İçeriye vCard Aktar...

en: Import contacts from a vCard file.
tr: Kişileri bir vCard dosyasından içeriye aktar.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
tr: Kişileri vCard 4.0 dosyası olarak dışarıya aktar.

en: Export vCard 4.0...
tr: vCard 4.0 Olarak Dışarıya Aktar...

en: Export vCard 3.0...
tr: vCard 3.0 Olarak Dışarıya Aktar...

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
tr: Kişileri vCard 3.0 dosyası olarak dışarıya aktar.

en: Export vCard 2.1...
tr: vCard 2.1 Olarak Dışarıya Aktar...

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
tr: Kişileri vCard 2.1 dosyası olarak dışarıya aktar.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
tr: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Tüm dosyalar (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
tr: İçeriye Aktarılacak vCard'ı Seçin

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
tr: vCard'ın İçeri Aktarımı Başarısız Oldu

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
tr: <para>vCard'a erişilemedi:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
tr: Birden fazla kişi seçtiniz. Bu kişiler farklı dosyalar olarak mı kaydedilsin?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
tr: Tek Dosya Olarak Aktar

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
tr: Birkaç Dosya Olarak Aktar
