akonadi_singlefile_resource - en to fi translation catalogue (38 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Directory settings of the resource.
fi: Resurssin kansioasetukset.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Select settings of the directory whose contents should be represented by this resource.
fi: Aseta asetukset kansiolle, jonka sisältöä tämä tietolähde edustaa.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
fi: Kansio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
fi: Kansion nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
fi: &Kansio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
fi: Valitse kansio, jonka sisältöä tämä tietolähde edustaa. Ellei kansiota ole olemassa, se luodaan.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
fi: Käyttöoikeudet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above.
fi: Jos vain luku -tila on käytössä, muutoksia ei kirjoiteta yllä valittuun kansioon.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
fi: Jos vain luku -tila on käytössä, muutoksia ei kirjoiteta yllä valittuun kansioon. Vain luku -tila otetaan käyttöön automaattisesti, ellei sinulla ole kirjoitusoikeuksia kansioon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
fi: Vain luku

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
fi: Hienosäätö

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
fi: Tämän sivun valinnat sallivat sinun muuttaa asetuksia, jotka vaikuttavat tietoturvan ja tiedon yhtäpitävyyden sekä suorituskyvyn tasapainoon. Yleisesti ottaen sinun tulisi olla varovainen muutoksissa, koska oletusasetukset ovat riittävän hyvät useimpiin tapauksiin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
fi: Automaattitallennuksen viive:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Autosave interval time (in minutes).
fi: Automaattitallennusväli (minuutteina).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Select autosave interval time for the resource data (in minutes).
fi: Aseta tietolähteen automaattitallennusväli (minuutteina).

en: No file selected.
fi: Tiedostoa ei ole valittu.

en: The resource not configured yet
fi: Resurssia ei ole vielä määritetty

[ctx: @info:status]
en: Ready
fi: Valmis

en: Could not create file '%1'.
fi: Tiedostoa ”%1” ei voitu luoda.

en: Could not read file '%1'
fi: Tiedostoa ”%1” ei voitu lukea.

en: Another download is still in progress.
fi: Toinen lataus on yhä käynnissä.

en: Another file upload is still in progress.
fi: Toinen tiedoston lähetys on yhä käynnissä.

en: Downloading remote file.
fi: Ladataan etätiedostoa.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
fi: Yritetään kirjoittaa vain luku -tiedostoon: ”%1”.

en: No file specified.
fi: Tiedostoa ei ole määritetty.

en: A download is still in progress.
fi: Lataus on yhä käynnissä.

en: Uploading cached file to remote location.
fi: Lähetetään välimuistissa olevaa tiedostoa etäsijaintiin.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
fi: Tiedosto ”%1” muuttui levyllä. Varotoimenpiteenä varmuuskopio sen aiemmasta sisällöstä luotiin kohteeseen ”%2”.

en: Could not load file '%1'.
fi: Tiedostoa ”%1” ei voi ladata.

en: Could not save file '%1'.
fi: Tiedostoa ”%1” ei voi tallentaa.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
fi: Tiedosto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: File Name:
fi: Tiedostonimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Select a file. A new file will be created if it doesn't exist. You can also use a URL, but in that case, monitoring for file changes is not possible.
fi: Valitse tiedosto. Ellei sitä ole olemassa, se luodaan. Myös verkko-osoitetta voi käyttää, mutta silloin tiedoston muutosten valvonta ei ole mahdollista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayNameLabel)
en: Display Name:
fi: Näyttönimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, readOnlyLabel)
en: When read-only mode is enabled, no changes will be written. Read-only mode is automatically enabled when the selected file does not support write access.
fi: Jos vain luku -tila on käytössä, muutoksia ei kirjoiteta. Vain luku -tila otetaan käyttöön automaattisesti, jos valittuun tiedostoon ei voida kirjoittaa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Enable file &monitoring
fi: T&arkkaile tiedostoja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monitoringLabel)
en: Changes made by other applications will reload the file when monitoring is enabled. Backups will be created to avoid conflicts when possible.
fi: Valvonnan ollessa käytössä muiden sovellusten tekemät muutokset saavat tiedoston latautumaan uudelleen. Ristiriitojen välttämiseksi tehdään varmuuskopio aina kun mahdollista.

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
fi: Tarkistetaan tiedoston tietoja…
