akonadi_ical_resource - en to ga translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
ga: Conair go dtí an comhad iCal.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
ga: Ainm taispeána.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ga: Ná hathraigh na sonraí féin.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
ga: Déan monatóireacht ar athruithe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
ga: Ainm comhaid:
