virt-manager - en to as translation catalogue (807 entries)

en: Virtual Machine Manager
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ ব্যৱস্থাপক

en: Powered by libvirt
as: libvirt দ্বাৰা চালিত

en: Add New Virtual Hardware
as: নতুন ভাৰচুৱেল হাৰ্ডৱেৰ যোগ কৰক

en: _Device type:
as: ডিভাইচৰ ধৰণ (_D):

en: _Bus type:
as: বাচৰ ধৰণ (_B):

en: _Type:
as: ধৰণ (_T):

en: _Model:
as: আৰ্হি (_M):

en: _MAC address:
as: MAC ঠিকনা: (_M)

en: Device mode_l:
as: ডিভাইচৰ আৰ্হি (_I):

en: Host _Device:
as: হস্ট ডিভাইচ (_D):

en: _Path:
as: পথ (_P):

en: Device _Type:
as: ডিভাইচৰ ধৰণ (_T):

en: T_ype:
as: ধৰণ (_y):

en: _Name:
as: নাম :(_N)

en: _Auto socket:
as: স্ব চকেট (_A):

en: _Channel:
as: চেনেল (_C):

en: Ac_tion:
as: কাৰ্য্য (_t):

en: _Mode:
as: অৱস্থা: (_M)

en: _Backend:
as: বেকএণ্ড _B:

en: _Version:
as: সংস্কৰণ (_V):

en: panic
as: পেনিক

en: _Finish
as: সমাপ্তি (_F)

en: _GiB
as: GiB (_G)

en: Cac_he mode:
as: ক্যাশ অৱস্থা (_h):

en: R_eadonly:
as: কেৱল পঢ়িব পৰা (_e)

en: Sharea_ble:
as: যৌথ ব্যৱহাৰযোগ্য (_b)

en: Removab_le:
as: আতৰাব পৰা (_l):

en: Advanced _options
as: উন্নত বিকল্পসমূহ (_o)

en: Operation in progress
as: কাৰ্য্য বৰ্তমানে চলি আছে

en: Please wait a few moments...
as: অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক...

en: Processing...
as: কাৰ্য্য প্ৰক্ৰিয়াকৰণ...

en: _Details
as: বিৱৰণ (_D)

en: Clone Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ ক্লোন কৰক

en: <span size='small'>Cloning does <u>not</u> alter the guest OS contents. If you need to do things
    like change passwords or static IPs, please see the virt-sysprep(1) tool.</span>
as: <span size='small'> ক্লৌনিঙে অতিথি OS ৰ সমলসমূহক পৰিবৰ্তন <u>নকৰে</u>। যদি আপোনাক
    পাছৱৰ্ড অথবা স্থিৰ IP পৰিবৰ্তন কৰাৰ নিচিনা কাম কৰিব লাগে, অনুগ্ৰহ কৰি virt-sysprep(1) সঁজুলি চাওক।</span>

en: C_lone
as: ক্লোন কৰক (_C)

en: Change storage path
as: উৎসৰ পথ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Path:
as: পথ:

en: Existing disk
as: উপস্থিত ডিস্ক

en: Create a new disk (c_lone) for the virtual machine
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচৰ বাবে নতুন ডিস্ক (ক্লোন) নিৰ্মাণ কৰক

en: _Browse...
as: ব্ৰাউছ কৰক (_B)...

en: <b>The console is currently unavailable</b>
as: <b>কনচৌল বৰ্তমানে উপলব্ধ নহয়</b>

en: _Password:
as: পাছৱৰ্ড (_P):

en: _Username:
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম (_U):

en: _Login
as: লগিন (_L)

en: _Save this password in your keyring
as: পাছৱৰ্ড আপোনাৰ keyring ত সংৰক্ষণ কৰক

en: Add Connection
as: সংযোগ যোগ কৰক

en: Co_nnect
as: সংযোগ কৰক (_n)

en: _Hypervisor:
as: হাইপাৰভাইছৰ (_H):

en: _Autoconnect:
as: স্বসংযোগ কৰক (_A):

en: H_ostname:
as: হস্টৰ নাম:

en: <small>QEMU usermode session is not the virt-manager
    default. It is likely that any pre-existing QEMU/KVM
    guests will not be available. Networking options
    are very limited. </small>
as: <small>QEMU ব্যৱহাৰকাৰীঅৱস্থা অধিবেশন virt-manager
    অবিকল্পিত নহয়। সম্ভবত কোনো পূ্ৰ্ব-স্থায়ী QEMU/KVM
    অতিথিসমূহ উপলব্ধ নহব। নেটৱৰ্কিং বিকল্পসমূহ খুবেই
    সীমিত। </small>

en: Generated URI:
as: সৃজন কৰা URl:

en: Create a new virtual network
as: নতুন ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্ক নিৰ্মাণ

en: _Network:
as: নেটৱৰ্ক (_N):

en: Start:
as: আৰম্ভণি:

en: End:
as: সমাপ্তি:

en: Enable DHCPv4
as: DHCPv4 সামৰ্থবান কৰক

en: Enable DHCPv6
as: DHCPv6 সামৰ্থবান কৰক

en: Add a New Storage Pool
as: এটা নতুন সংৰক্ষণৰ পুল যোগ কৰক

en: F_ormat:
as: বিন্যাস (_o):

en: Host Na_me:
as: হস্টৰ নাম (_m):

en: Initiator _IQN:
as: আৰম্ভক IQN (_I):

en: B_rowse
as: ব্ৰাউছ কৰক (_r)

en: Bro_wse
as: ব্ৰাউছ কৰক (_w)

en: New VM
as: নতুন VM

en: Choose how you would like to install the operating system
as: কাৰ্য্যকৰ চিস্টেম ইনস্টল কৰাৰ পদ্ধতি বাছক

en: _Local install media (ISO image or CDROM)
as: স্থানীয় ইনস্টল মিডিয়া (ISO ছবি বা CDROM) (_L)

en: Import _existing disk image
as: স্থায়ী ডিস্কৰ ছবি ইমপোৰ্ট কৰক (_e)

en: Choose the container type
as: ধাৰকৰ ধৰণ বাছক

en: _Application container
as: এপ্লিকেচন ধৰোতা (_A)

en: O_perating system container
as: অপাৰেটিং চিস্টেম ধৰোতা (_p)

en: C_onnection:
as: সংযোগ (_o):

en: _Architecture:
as: স্থাপত্য (_A):

en: _Machine Type:
as: মেচিনৰ ধৰণ (_M):

en: _Virt Type:
as: Virt ধৰণ (_V):

en: Architecture options
as: স্থাপত্য বিকল্পসমূহ

en: Name
as: নাম

en: Bro_wse...
as: ব্ৰাউছ কৰক (_w)...

en: B_rowse...
as: ব্ৰাউছ কৰক (_r)...

en: Provide the _application path:
as: এপ্লিকেচন পথ প্ৰদান কৰক (_a):

en: Provide the existing OS root _directory:
as: স্থায়ী OS ৰুট ডাইৰেকটৰি প্ৰদান কৰক (_d):

en: Install
as: ইনস্টল কৰক

en: C_PUs:
as: CPUs (_P):

en: (Insert host mem)
as: (হস্টৰ মেমৰি দিয়ক)

en: Memory
as: মেমৰি

en: _Enable storage for this virtual machine
as: এই ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচৰ কাৰণে ভঁৰাল সামৰ্থবান কৰক (_E)

en: Storage
as: ভঁৰাল

en: C_ustomize configuration before install
as: ইনস্টলৰ আগত সংৰূপ স্ববাছক (_u)

en: Memory:
as: মেমৰি:

en: Finish
as: সমাপ্তি

en: Add a Storage Volume
as: ভঁৰাল আয়তন যোগ কৰক

en: Create a storage unit to be used directly by a virtual machine.
as: এটা ভাৰছুৱেল মেচিন দ্বাৰা প্ৰত্যক্ষভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ এটা সংৰক্ষণ একক সৃষ্টি কৰক।

en: <b>Storage Volume Quota</b>
as: <b>সংৰক্ষণ ভলিউম কুটা</b>

en: Delete Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ মচি পেলাওক

en: <small>This VM is currently running and will be forced off before being deleted</small>
as: <small>এই VM বৰ্তমানে চলি আছে আৰু মচি পেলোৱাৰ আগত বলৱৎভাৱে বন্ধ কৰা হব</small>

en: Delete _associated storage files
as: সংগ্ৰহৰ সংযুক্ত ফাইলসমূহ আঁতৰাওক (_a)

en: A_dd Hardware
as: হাৰ্ডৱেৰ যোগ কৰক (_d)

en: Status:
as: অৱস্থা:

en: Shut down
as: বন্ধ

en: <b>Basic Details</b>
as: <b>মৌলিক বিৱৰণ</b>

en: Hypervisor:
as: হাইপাৰভাইছৰ:

en: Architecture:
as: স্থাপত্য:

en: Emulator:
as: অনুকৰণকৰ্তা:

en: Machine _Type:
as: ডিভাইচ ধৰণ (_T):

en: Chipse_t:
as: চিপছেট (_t):

en: <b>Hypervisor Details</b>
as: <b>হাইপাৰভাইছৰৰ বিৱৰণ</b>

en: <b>Applications</b>
as: <b>এপ্লিকেচনসমূহ</b>

en: <b>CPU usage</b>
as: <b>CPU ব্যৱহাৰ</b>

en: <b>Memory usage</b>
as: <b>মেমৰি ব্যৱহাৰ</b>

en: <b>Disk I/O</b>
as: <b>ডিস্ক I/O</b>

en: <b>Network I/O</b>
as: <b>নেটৱৰ্ক I/O</b>

en: Logical host CPUs:
as: লজিকেল হস্টৰ CPU:

en: <small>Overcommitting vCPUs can hurt performance</small>
as: <small>vCPUs অধিক কমিট কৰিলে পৰিৱেশন উপৰত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে</small>

en: M_odel:
as: আৰ্হি (_o):

en: Total host memory:
as: প্ৰাৰম্ভিক মেমৰি:

en: <b>Memory</b>
as: <b>মেমৰি</b>

en: Start virt_ual machine on host boot up
as: হস্ট চিস্টেম বুট কৰোঁতে ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ আৰম্ভ কৰক (_u)

en: Init _path:
as: Init পথ (_p):

en: Init ar_gs:
as: Init args (_g):

en: <b>Container init</b>
as: <b>ধাৰক init</b>

en: _Initrd path:
as: Initrd পথ (_I):

en: Browse
as: ব্ৰাউছ কৰক

en: Enable boot me_nu
as: বুট মেনু সামৰ্থবান কৰক (_n)

en: <b>Boot device order</b>
as: <b>বুট ডিভাইচ ক্ৰম</b>

en: Storage size:
as: সংৰক্ষণ আকাৰ:

en: Device type:
as: ডিভাইচৰ ধৰণ:

en: Disk b_us:
as: ডিস্ক বাচ (_u):

en: <b>Virtual Disk</b>
as: <b>ভাৰ্চুৱেল ডিস্ক</b>

en: label
as: লেবেল

en: <b>Virtual Network Interface</b>
as: <b>ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্ক সংযোগ মাধ্যম</b>

en: Type:
as: ধৰণ:

en: Mode:
as: ধৰণ:

en: <b>Sound Device</b>
as: <b>ধ্বনি ডিভাইচ</b>

en: Source host:
as: উৎস হস্ট:

en: Bind host:
as: বাইন্ড হস্ট:

en: Target type:
as: লক্ষ্যৰ ধৰণ:

en: Target name:
as: লক্ষ্যৰ নাম:

en: State:
as: অৱস্থা:

en: Source path:
as: উৎসৰ পথ:

en: <b>insert type</b>
as: <b>ধৰণ ভৰাওক</b>

en: Device:
as: ডিভাইচ:

en: ROM _BAR:
as: ROM BAR (_B):

en: <b>Video</b>
as: <b>ভিডিঅ'</b>

en: <b>Controller</b>
as: <b>নিয়ন্ত্ৰক</b>

en: <b>Filesystem</b>
as: <b>ফাইলচিস্টেম</b>

en: M_ode:
as: অৱস্থা (_o):

en: <b>Smartcard Device</b>
as: <b>স্মাৰ্টকাৰ্ড ডিভাইচ</b>

en: Address:
as: ঠিকনা:

en: <b>Redirected device</b>
as: <b>পুনৰনিৰ্দেশিত ডিভাইচ</b>

en: <b>TPM Device</b>
as: <b>TPM ডিভাইচ</b>

en: <b>Random Number Generator</b>
as: <b>যাদৃচ্ছিক সংখ্যা সৃজক</b>

en: <b>Panic Notifier</b>
as: <b>পেনিক অধিসূচক</b>

en: Default
as: অবিকল্পিত

en: E_xport filesystem as readonly mount
as: ফাইলচিস্টেমক কেৱলপঢ়িবপৰা মাউণ্ট হিচাপে এক্সপোৰ্ট কৰক (_x)

en: _Driver:
as: ড্ৰাইভাৰ (_D):

en: _Write Policy:
as: লিখা নীতি (_W):

en: Ta_rget path:
as: লক্ষ্য পথ (_r):

en: _Format:
as: পুনৰাকৃতি (_F):

en: Addr_ess:
as: ঠিকনা (_e):

en: Pa_ssword:
as: পাছৱৰ্ড (_s):

en: _Port:
as: প'ৰ্ট (_P):

en: A_uto
as: স্বচালিত (_u)

en: _File
as: ফাইল (_F)

en: _View Manager
as: দৰ্শন ব্যৱস্থাপক (_V)

en: A_utoconnect:
as: স্বয়ংক্ৰিয় সংযোগ (_u):

en: <b>Basic details</b>
as: <b>মৌলিক বিৱৰণ</b>

en: _Overview
as: অভাৰভিউ (_O)

en: _Virtual Networks
as: ভাৰছুৱেল নেটৱৰ্কসমূহ (_V)

en: _Storage
as: সংৰক্ষণ (_S)

en: A_utostart:
as: স্বয়ংক্ৰিয় প্ৰাৰম্ভ (_u):

en: Domain:
as: ডমেইন:

en: Name:
as: নাম:

en: NAT to any device
as: যিকোনো ডিভাইচলে NAT

en: Network:
as: নেটৱৰ্ক:

en: DHCP range:
as: DHCP বিস্তাৰ:

en: Forwarding:
as: ফৰৱাৰ্ডিং:

en: Routed
as: পথিত

en: Add Network
as: নেটৱৰ্ক যোগ কৰক

en: Start Network
as: নেটৱৰ্ক আৰম্ভ কৰক

en: Stop Network
as: নেটৱৰ্ক বন্ধ কৰক

en: Delete Network
as: নেটৱৰ্ক আঁতৰাওক

en: Add Pool
as: পুল যোগ কৰক

en: Start Pool
as: পুল আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Stop Pool
as: পুল বন্ধ কৰা হ'ব

en: Delete Pool
as: পুল আঁতৰাওঁক

en: _Browse Local
as: স্থানীয় অৱস্থান ব্ৰাউজ কৰক (_B)

en: Active
as: সক্ৰিয়

en: Location:
as: অৱস্থান:

en: <b>Volumes</b>
as: <b>আয়তন</b>

en: Refresh volume list
as: আয়তন তালিকা সতেজ কৰক

en: _Add Connection...
as: সংযোগ যোগ কৰক (_A)...

en: _New Virtual Machine
as: নতুন ভাৰছুৱেল মেচিন (_N)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _Connection Details
as: সংযোগ বিৱৰণসমূহ (_C)

en: _Virtual Machine Details
as: ভাৰচুৱেল ডিভাইচ বিৱৰণসমূহ (_V)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

en: _Graph
as: ৰেখাচিত্ৰ (_G)

en: _Guest CPU Usage
as: অতিথি CPU ব্যৱহাৰ (_G)

en: _Host CPU Usage
as: হস্ট CPU ব্যৱহাৰ (_H)

en: _Memory Usage
as: মেমৰিৰ ব্যৱহাৰ (_M)

en: _Disk I/O
as: ডিস্ক I/O (_D)

en: _Network I/O
as: নেটৱৰ্ক I/O (_N)

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: Create a new virtual machine
as: এটা নতুন ভাৰছুৱেল মেচিন সৃষ্টি কৰক

en: New
as: নতুন (_N)

en: Show the virtual machine console and details
as: আপোনাৰ ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচৰ বিৱৰণ দিয়ক

en: _Open
as: খোলক (_O)

en: Power on the virtual machine
as: দূৰৰ ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ

en: _Run
as: সঞ্চালন (_R)

en: Pause the virtual machine
as: দূৰৰ ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ

en: _Pause
as: স্থগিত (_P)

en: _Shut Down
as: বন্ধ কৰক (_S)

en: Migrate the virtual machine
as: দূৰৰ ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ

en: _Address:
as: ঠিকনা: (_A)

en: <b>Connectivity</b>
as: <b>সংযোগ</b>

en: Advanced options
as: উন্নত বিকল্প

en: _Migrate
as: প্ৰব্ৰজন (_M)

en: <small>In most configurations, macvtap does not work for host to guest network communication.</small>
as: <small>বেছিৰভাগ সংৰূপত, macvtap এ হস্টৰ পৰা গেস্ট অতিথি সংযোগত কাম নকৰে।</small>

en: _Network source:
as: নেটৱৰ্ক উৎস (_N):

en: Preferences
as: পছন্দ

en: Enable _system tray icon
as: চিস্টেম ট্ৰেৰ আইকন সামৰ্থবান কৰক (_s)

en: <b>General</b>
as: <b>সাধাৰণ</b>

en: _General
as: সাধাৰণ (_G)

en: Poll _Disk I/O
as: প'ল ডিস্ক I/O (_D)

en: Poll _Network I/O
as: প'ল নেটৱৰ্ক I/O (_N)

en: Poll _Memory stats
as: মেমৰিৰ পৰিসংখ্যা পল কৰক (_M)

en: _Update status every
as: অৱস্থা উন্নত কৰা হ'ব প্ৰতি (_U)

en: seconds
as: ছেকেণ্ড

en: Poll C_PU usage
as: CPU ৰ ব্যৱহাৰ পল কৰক (_P)

en: <b>Stats Options</b>
as: <b>পৰিসংখ্যাৰ বিকল্প</b>

en: P_olling
as: পলিং (_o)

en: Gra_phics type:
as: গ্ৰাফিক্সৰ ধৰণ (_p):

en: Default storage format for new disk images.
as: নতুন ডিস্ক ছবিসমূহৰ বাবে অবিকল্পিত সংৰক্ষণ বিন্যাস।

en: _Storage format:
as: সংৰক্ষণৰ বিন্যাস (_S):

en: Default CPU setting for new VMs. This is typically a tradeoff between performance
    and migration compatibility: if using the 'copy host' option, your servers will need
    identical CPUs in order to migrate the VM.
as: নতুন VMs ৰ বাবে অবিকল্পিত CPU সংহতি। ই সাধাৰণত পৰিৱেশন আৰু
    প্ৰব্ৰজন
    সংগতিৰ মাজত এটা ট্ৰেইডঅফ: যদি 'copy host' বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰিছে, আপোনাৰ
    চাৰ্ভাৰসমূহক
    VM লৈ প্ৰব্ৰজন কৰিবলে একেধৰণৰ CPUs ৰ প্ৰয়োজন হব।

en: CPU _default:
as: অবিকল্পিত CPU (_d):

en: <b>New VM Defaults</b>
as: <b>নতুন VM অবিকল্পিতসমূহ</b>

en: N_ew VM
as: নতুন VM (_e)

en: Graphical console _scaling:
as: গ্ৰাফিকেল কনচৌল স্কেলিং (_s):

en: Gr_ab keys:
as: গ্ৰেব কিসমূহ (_a):

en: Not supported
as: সমৰ্থিত নহয়

en: Change...
as: পৰিৱৰ্তন কৰক...

en: Change guest resolution when the guest window size is changed. Only works with properly configured guest using spice and the desktop agent.
as: অতিথি উইন্ডোৰ আকাৰ পৰিবৰ্তন হওতে অতিথিৰ বিভেদন পৰিবৰ্তন কৰক। কেৱল spice আৰু ডেস্কটপ সহায়ক ব্যৱহাৰ কৰা সঠিকভাৱে সংৰূপিত অতিথিৰ সৈতে কাম কৰে।

en: _Resize guest with window:
as: উইন্ডোৰ সৈতে অতিথিক পুনৰ আকাৰ দিয়ক (_R):

en: <b>Graphical Consoles</b>
as: <b>গ্ৰাফীয় কনচৌলসমূহ</b>

en: Conso_le
as: কনচৌল (_l)

en: _Force Poweroff:
as: বলপূৰ্বক বন্ধ কৰক (_F)

en: Poweroff/_Reboot/Save:
as: বন্ধ/পুনৰাম্ভ (_R)/সংৰক্ষণ:

en: _Pause:
as: স্থগিত (_P):

en: Device re_moval:
as: ডিভাইচ অপসাৰণ (_m):

en: _Unapplied changes:
as: প্ৰয়োগ নকৰা পৰিবৰ্তনসমূহ (_U):

en: _Deleting storage:
as: সংৰক্ষণ মচি পেলোৱা (_D):

en: <b>Confirmations</b>
as: <b>নিশ্চিতকৰণসমূহ</b>

en: Feed_back
as: সঁহাৰি (_b)

en: Description:
as: বিৱৰণ:

en: VM State:
as: VM ৰ অৱস্থা:

en: Timestamp:
as: টাইমস্টাম্প:

en: Snapshot Mode:
as: স্নেপশ্বট অৱস্থা:

en: Screenshot:
as: স্ক্ৰিনশ্বট:

en: No screenshot available
as: কোনো স্ৰিকশ্বট উপলব্ধ নহয়

en: <small><i>This was the most recently applied snapshot.</i></small>
as: <small><i>ই আটাইতকৈ শেহতীয়াভাৱে প্ৰয়োগ কৰা স্নেপশ্বট।</i></small>

en: Create new snapshot
as: নতুন স্নেপশ্বট সৃষ্টি কৰক

en: Run selected snapshot
as: নিৰ্বাচিত স্ক্ৰিনশ্বট চলাওক

en: Delete selected snapshot
as: নিৰ্বাচিত স্নেপশ্বট মচি পেলাওক

en: Save updated snapshot metadata
as: আপডেইটেড স্নেপশ্বট মেটাডাটা সংৰক্ষণ কৰক

en: Create snapshot
as: স্নেপশ্বট সৃষ্টি কৰক

en: _Description:
as: বিৱৰণ (_D):

en: Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ

en: Virtual _Machine
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ (_M)

en: _Take Screenshot
as: স্ক্ৰিনশ্বট সংগ্ৰহ কৰক (_T)

en: Redirect host USB device to virtual machine with SPICE graphics.
as: SPICE গ্ৰাফিক্সৰ সৈতে ভাৰছুৱেল মেচিনলৈ হস্ট USB ডিভাইচক পুনৰনিৰ্দেশ কৰক।

en: _Redirect USB device
as: USB ডিভাইচ পুনৰনিৰ্দেশ কৰক (_R)

en: _Console
as: কনচৌল (_C)

en: Sna_pshots
as: স্নেপশ্বটসমূহ (_p)

en: _Fullscreen
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দা (_F)

en: _Resize to VM
as: VM লে পুনৰআকাৰ দিয়ক (_R)

en: _Scale Display
as: প্ৰদৰ্শনক মাপ কৰক (_S)

en: _Always
as: সদায (_A)

en: _Only when Fullscreen
as: অকল সম্পূৰ্ণ পৰ্দা হওঁতে (_O)

en: _Never
as: কেতিয়াও নহয় (_N)

en: Auto _resize VM with window
as: উইন্ডোৰ সৈতে VM ক পুনৰ আকাৰ দিয়ক (_r)

en: T_oolbar
as: টুল-বাৰ (_o)

en: Send _Key
as: কি' পঠিয়াওক (_K)

en: Show the graphical console
as: VM গ্ৰাফিকেল কনচৌল কেতিয়া স্কেল কৰিব লাগে

en: Console
as: কনচৌল

en: Show virtual hardware details
as: নতুন ভাৰ্চুৱেল হাৰ্ডৱেৰ যোগ কৰক

en: Details
as: বিৱৰণ

en: Run
as: চলাওক

en: Pause
as: স্থগিত

en: Snapshots
as: স্নেপশ্বটসমূহ

en: Switch to fullscreen view
as: পূৰ্ণপৰ্দা দৰ্শনলে যাওক

en: Begin Installation
as: ইনস্টল আৰম্ভ কৰক

en: _Begin Installation
as: ইনস্টল আৰম্ভ কৰক (_B)

en: Error launching 'About' dialog: %s
as: 'বিষয়ে' ডাইলগ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Connection does not support storage management.
as: সংযোগে ভঁৰালৰ ব্যৱস্থাপনা সমৰ্থিত নকৰে।

en: Controller
as: নিয়ন্ত্ৰক

en: Network
as: নেটৱৰ্ক

en: Input
as: ইনপুট

en: Not supported for this guest type.
as: এই ধৰনৰ অতিথিৰ বাবে সমৰ্থিত নহয়।

en: Graphics
as: গ্ৰাফিক্স

en: Sound
as: ধ্বনি

en: Connection does not support host device enumeration
as: এই সংযোগ দ্বাৰা হস্ট ডিভাইচৰ সংখ্যা স্থাপন সমৰ্থিত নহয়

en: Libvirt version does not support video devices.
as: Libvirt ৰ সংস্কৰণ দ্বাৰা ভিডিঅ' ডিভাইচ সমৰ্থিত নহয়।

en: Smartcard
as: স্মাৰ্টকাৰ্ড

en: USB Redirection
as: USB পুনৰনিৰ্দেশ

en: Panic Notifier
as: পেনিক অধিসূচক

en: Error changing VM configuration: %s
as: সংৰক্ষণৰ পথ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ত্ৰুটি: %s

en: These changes will take effect after the next guest shutdown.
as: এই পৰিৱৰ্তনসমূহ পৰৱৰ্তীবাৰ অতিথি বন্ধ কৰাৰ পিছত প্ৰভাৱশালী হব।

en: Output to a file
as: এটা ফাইললে আউটপুট

en: TCP net console
as: TCP নেট কনচৌল

en: UDP net console
as: UDP নেট কনচৌল

en: Spice agent
as: Spice সহায়ক

en: Spice port
as: Spice পৰ্ট

en: Passthrough device
as: পাছথ্ৰু ডিভাইচ

en: Random
as: যাদৃচ্ছিক

en: Entropy Gathering Daemon
as: এনট্ৰপি গোটোৱা ডিমন

en: Forcefully reset the guest
as: অতিথিক বলৱৎভাৱে পুনৰসংহতি কৰক

en: Gracefully shutdown the guest
as: অতিথিক ভালদৰে বন্ধ কৰক

en: Forcefully power off the guest
as: অতিথিক বলৱৎভাৱে বন্ধ কৰক

en: Pause the guest
as: অতিথিক বিৰাম দিয়ক

en: No action
as: কোনো কাৰ্য্য নাই

en: EvTouch USB Graphics Tablet
as: EvTouch USB গ্ৰাফিকেল টেবলেট

en: Keyboard
as: কিবৰ্ড

en: Mouse
as: মাউছ

en: Tablet
as: টেবলেট

en: Disk device
as: ডিস্ক ডিভাইচ

en: CDROM device
as: CDROM ডিভাইচ

en: Floppy device
as: ফ্লপি ডিভাইচ

en: Hypervisor default
as: হাইপাৰভাইছৰৰ অবিকল্পিত মান

en: No Devices Available
as: কোনো ডিভাইচ উপলব্ধ নাই।

en: Video Device
as: ভিডিঅ' ডিভাইচ

en: Watchdog Device
as: Watchdog ডিভাইচ

en: Filesystem Passthrough
as: ফাইলচিস্টেম পাচথ্ৰু

en: Random Number Generator
as: যাদৃচ্ছিক সংখ্যা সৃজক

en: %s Device
as: %s ডিভাইচ

en: %s already has a USB controller attached.
    Adding more than one USB controller is not supported.
    You can change the USB controller type in the VM details screen.
as: %s ৰ ইতিমধ্যে এটা USB নিয়ন্ত্ৰক সংলঘ্ন আছে।
    এটাতকৈ অধিক USB নিয়ন্ত্ৰক যোগ কৰা সমৰ্থিত নহয়।
    আপুনি VM বিৱৰণ পৰ্দাত USB নিয়ন্ত্ৰক ধৰণ পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰিব।

en: Are you sure you want to add this device?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই ডিভাইচ যোগ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next guest shutdown?
as: এই ডিভাইচক চলি থকা ডিভাইচৰ সৈতে সংলগ্ন কৰিব নোৱাৰি। আপুনি পৰৱৰ্তী বাৰ বন্ধ কৰাৰ পিছত ডিভাইচক উপলব্ধ কৰাৰ বিচাৰে নেকি?

en: Unable to add device: %s
as: ডিভাইচ যোগ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Creating device
as: ডিভাইচ সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Depending on the device, this may take a few minutes to complete.
as: ডিভাইচৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি, ইয়াক সম্পূৰ্ণ হবলৈ কিছু সময় লাগিব পাৰে।

en: Cancelling job...
as: কাৰ্য্য বাতিল কৰা হৈ আছে...

en: Completed
as: সমাপ্ত

en: No storage to clone.
as: ক্লোন কৰাৰ যোগ্য কোনো সংৰক্ষণ উপলব্ধ নহয়।

en: Share disk with %s
as: %s ৰ সৈতে যৌথৰূপে ডিস্ক ব্যৱহৃত হ'ব

en: Clone this disk
as: এই ডিস্ক ক্লোন কৰা হ'ব

en: Cloning will overwrite the existing file
as: ক্লোন কৰা হ'লে, বৰ্তমান ফাইল আঁতৰি যাব

en: Using an existing image will overwrite the path during the clone process. Are you sure you want to use this path?
as: উপস্থিত ছবি প্ৰয়োগ কৰা হ'লে, ক্লোন কৰাৰ সময় পথ নতুন কৰি লিখা হ'ব। আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই পথ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Creating virtual machine clone '%s'
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচৰ ক্লোন '%s' নিৰ্মাণ কৰা হৈছে

en: Locate or create storage volume
as: নতুন ভঁৰাল ফাইল চিনাক্ত বা নিৰ্মাণ কৰক

en: Locate existing storage
as: বৰ্ত্তমানে থকা ভঁৰাল বিচাৰক

en: Locate ISO media volume
as: ISO ছবি স্থান চিনাক্ত কৰক

en: Locate ISO media
as: ISO ছবি স্থান চিনাক্ত কৰক

en: Locate floppy media volume
as: ফ্লপি মাধ্যম আয়তন অৱস্থিত কৰক

en: Locate floppy media
as: ফ্লপি মাধ্যম অৱস্থিত কৰক

en: Locate directory volume
as: ডাইৰেকটৰি আয়তন অৱস্থিত কৰক

en: Disconnected
as: বিচ্ছিন্ন

en: Connecting
as: সংযোগ কৰা হৈছে

en: Error launching connect dialog: %s
as: সংযোগ ডাইলগ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: A hostname is required for remote connections.
as: দূৰৱৰ্তী সংযোগসমূহৰ বাবে এটা হস্টনামৰ প্ৰয়োজন।

en: Would you still like to remember this connection?
as: আপুনি তথাপিও সংযোগ মনত ৰাখিব বিচাৰে নে?

en: Any physical device
as: কোনো দৈহিক ডিভাইচৰ সৈতে NAT কৰা হ'ব

en: Name '%s' already in use by another network.
as: নাম '%s' ইতিমধ্যে অন্য নেটৱৰ্ক দ্বাৰা ব্যৱহৃত।

en: Error creating virtual network: %s
as: ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্ক নিৰ্মাণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Creating virtual network...
as: ভাৰছুৱেল নেটৱৰ্ক সৃষ্টি কৰা হৈছে...

en: Creating the virtual network may take a while...
as: ভাৰছুৱেল নেটৱৰ্ক সৃষ্টি কৰোতে কিছু সময় লাগিব পাৰে...

en: _Source Path:
as: উৎসৰ পথ (_S):

en: _Source IQN:
as: উৎস IQN (_S):

en: Error creating pool: %s
as: পুল নিৰ্বাচন কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Creating storage pool...
as: সংৰক্ষণৰ পুল নিৰ্মাণ কৰা হৈছে...

en: Creating the storage pool may take a while...
as: সংৰক্ষণৰ পুল নিৰ্মাণ কৰোঁতে সমস্যা হ'ব পাৰে...

en: Choose source path
as: উৎস পথ বাছক

en: Choose target directory
as: লক্ষ্য পঞ্জিকা বাছক

en: Libvirt version does not support remote URL installs.
as: Libvirt সংস্কৰণে দূৰৱৰ্তী URL ইনস্টলসমূহ সমৰ্থন নকৰে।

en: Architecture '%s' is not installable
as: স্থাপত্য '%s' ক ইনস্টল কৰিব নোৱাৰি

en: No install methods available for this connection.
as: এই সংযোগৰ বাবে কোনো ইনস্টল পদ্ধতি উপলব্ধ নাই।

en: No hypervisor options were found for this connection.
as: এই সংযোগৰ বাবে কোনো হাইপাৰভাইছৰ বিকল্প পোৱা নগল।

en: This usually means that QEMU or KVM is not installed on your machine, or the KVM kernel modules are not loaded.
as: ই সাধাৰণত বুজায় যে QEMU অথবা KVM আপোনাৰ ডিভাইচত ইনস্টল নাই, অথবা কাৰনেল মডিউল মডিউলসমূহ ল'ড কৰা হোৱা নাই।

en: KVM is not available. This may mean the KVM package is not installed, or the KVM kernel modules are not loaded. Your virtual machines may perform poorly.
as: KVM উপলব্ধ নহয়। ই KVM পেকেইজ ইনস্টল নাই, অথবা KVM কাৰনেল মডিউলসমূহ ল'ড কৰা হোৱা নাই বুজাব পাৰে। আপোনাৰ ভাৰচুৱেল ডিভাইচসমূহে বেয়া ধৰণে পৰিৱেশন কৰিব পাৰে।

en: Up to %(maxmem)s available on the host
as: হস্টত %(maxmem)s লৈকে পোৱা যায়

en: No active connection to install on.
as: ইনস্টল কৰিবলৈ কোনো সক্ৰিয় সংযোগ নাই।

en: None
as: একো নাই

en: Local CDROM/ISO
as: স্থানীয় CDROM/ISO

en: URL Install Tree
as: URL ইনস্টল ট্ৰি

en: Import existing OS image
as: স্থায়ী OS ছবি ইমপোৰ্ট কৰক

en: Application container
as: এপ্লিকেচন ধৰোতা

en: Operating system container
as: অপাৰেটিং চিস্টেম ধৰোতা

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
as: পদক্ষেপ %(current_page)d মুঠ %(max_page)d ৰ

en: Error populating summary page: %s
as: সাৰাংশ পৃষ্ঠা পূৰ্ণ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Uncaught error validating install parameters: %s
as: ইনস্টলৰ প্ৰাচল প্ৰমাণ কৰোঁতে ত্ৰুটিৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা নহয়: %s

en: An install media selection is required.
as: এটা ইনস্টল মিডিয়াৰ নিৰ্বাচন আৱশ্যক।

en: An install tree is required.
as: ইনস্টল ট্ৰিৰ প্ৰয়োজন।

en: A storage path to import is required.
as: ইমপোৰ্ট কৰিবলে এটা সংৰক্ষণ পথৰ প্ৰয়োজন।

en: An application path is required.
as: এটা এপ্লিকেচন পথৰ প্ৰয়োজন।

en: An OS directory path is required.
as: এটা OS ডাইৰেকটৰি পথৰ প্ৰয়োজন।

en: Error setting installer parameters.
as: ইনস্টলাৰৰ প্ৰাচল নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে সমস্যা।

en: Error setting default name.
as: অবিকল্পিত নাম সংহতি কৰোতে ত্ৰুটি।

en: Storage parameter error.
as: ভঁৰালৰ প্ৰাচলত ভুল।

en: Unable to complete install: '%s'
as: ইনস্টল সমাপ্ত কৰোঁতে ব্যৰ্থ: '%s'

en: Creating Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ নিৰ্মাণ কৰা হৈছে

en: The virtual machine is now being created. Allocation of disk storage and retrieval of the installation images may take a few minutes to complete.
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ এতিয়া সৃষ্টি কৰা হৈছে। ডিষ্ক ভঁৰালৰ বিতৰণ আৰু ইনস্টল ছবিৰ উদ্ধাৰ সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ কিছু সময়ৰ প্ৰয়োজন হ'ব।

en: VM '%s' didn't show up after expected time.
as: VM '%s' প্ৰত্যাশিত সময়ৰ পিছত দেখা নিদিলে।

en: Error creating vol: %s
as: আয়তন নিৰ্মাণ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Creating storage volume...
as: সংৰক্ষণৰ আয়তন নিৰ্মাণ কৰা হৈছে...

en: Creating the storage volume may take a while...
as: সংৰক্ষণৰ আয়তন নিৰ্মাণ কৰোঁতে কিচু সময় ব্যয় হ'ব পাৰে...

en: Are you sure you want to delete the storage?
as: আপুনি সংৰক্ষণ মচি পেলাবলৈ নিশ্চিত নে?

en: The following paths will be deleted:
    
    %s
as: নিম্নলিখিত পথসমূহ মচি পেলোৱা হব:
    
    %s

en: Additionally, there were errors removing certain storage devices:
as: ইয়াৰ উপৰিও, সংৰক্ষণৰ কিছুমান ডিভাইচ আঁতৰাবলৈ ত্ৰুটি:

en: Errors encountered while removing certain storage devices.
as: সংৰক্ষণৰ কিছুমান ডিভাইচ আঁতৰাবলৈ সমস্যা।

en: Deleting path '%s'
as: '%s' পথ আঁতৰুৱা হৈছে

en: Error launching delete dialog: %s
as: মচা ডাইলগ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Deleting virtual machine '%s'
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ '%s' আঁতৰাওক

en: Error Removing Device: %s
as: ডিভাইচ আঁতৰাওঁতে সমস্যা: %s

en: This change will take effect after the next guest shutdown.
as: এই পৰিৱৰ্তন পৰৱৰ্তী অতিথি বন্ধ কাৰ্য্যৰ পিছত প্ৰভাৱশালী হব।

en: Device could not be removed from the running machine
as: ডিভাইচক চলি থকা ডিভাইচৰ পৰা আতৰাব পৰা নগল

en: Target
as: লক্ষ্য

en: Storage Path
as: সংৰক্ষণৰ পথ:

en: Cannot delete unmanaged remote storage.
as: অপৰিচালিত দূৰবৰ্তী সংৰক্ষণ আঁতৰুৱা সম্ভব নহয়।

en: Path does not exist.
as: পথ বৰ্তমানে উপস্থিত নহয়।

en: No write access to parent directory.
as: ঊৰ্ধ্বতন পঞ্জিকাত লিখাৰ অনুমতি নাই।

en: Cannot delete unmanaged block device.
as: অপৰিচালিত ব্লক ডিভাইচ আঁতৰুৱা সম্ভব নহয়।

en: Storage is read-only.
as: অকল পঢ়িবলৈ সংৰক্ষণ।

en: No write access to path.
as: পথত লিখাৰ অনুমতি নাই।

en: Storage is marked as shareable.
as: যৌথ ব্যৱহাৰৰ বাবে সংৰক্ষণ চিহ্নিত কৰা হৈছে।

en: Leave fullscreen
as: পূৰ্ণপৰ্দা ত্যাগ কৰক

en: Send key combination
as: কি' সংযুক্তি পঠাওক

en: No text console available
as: কোনো লিখনি কনচৌল উপলব্ধ নাই

en: No graphical console available
as: কোনো গ্ৰাফীয় কনচৌল উপলব্ধ নাই

en: Graphics type '%s' does not support auto resize.
as: গ্ৰাফিক্স ধৰণ '%s' এ স্ব পুনৰ আকাৰ সমৰ্থন নকৰে।

en: Guest agent is not available.
as: অতিথি সহায়ক উপলব্ধ নহয়।

en: Graphical console not configured for guest
as: অতিথিৰ বাবে কনচৌলৰ বিন্যাস কৰা হোৱা নাই

en: Cannot display graphical console type '%s'
as: গ্ৰাফীয় কনচৌল ধৰণ '%s' প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰি

en: Connecting to graphical console for guest
as: অতিথিৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত কনচৌলৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হৈছে

en: USB redirection error
as: USB পুনৰনিৰ্দেশ ত্ৰুটি

en: Press %s to release pointer.
as: পোইন্টাৰ এৰিবলে %s টিপক।

en: Display %s
as: %s প্ৰদৰ্শন

en: Video %s
as: ভিডিঅ' %s

en: _Add Hardware
as: হাৰ্ডৱেৰ যোগ কৰক (_A)

en: _Remove Hardware
as: হাৰ্ডৱেৰ আতৰাওক (_R)

en: Version
as: সংস্কৰণ

en: Application Default
as: অবিকল্পিত এপ্লিকেচন

en: Hypervisor Default
as: অবিকল্পিত হাইপাৰভাইছৰ

en: Clear CPU configuration
as: CPU সংৰূপ পৰিষ্কাৰ কৰক

en: Error launching hardware dialog: %s
as: হাৰ্ডৱেৰ ডাইলগ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Are you sure you want to remove this device?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই ডিভাইচ আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Error changing autostart value: %s
as: স্বয়ংক্ৰিয় প্ৰাৰম্ভৰ মান পৰিবৰ্তন কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Cannot set initrd without specifying a kernel path
as: এটা কাৰনেল পথ ধাৰ্য্য নকৰাকৈ initrd সংহতি কৰিব নোৱাৰি

en: Cannot set kernel arguments without specifying a kernel path
as: এটা কাৰনেল পথ ধাৰ্য্য নকৰাকৈ কাৰনেল তৰ্কবোৰ সংহতি কৰিব নোৱাৰি

en: An init path must be specified
as: এটা init পথ ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব

en: Do you really want to use the disk?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই ডিস্ক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Error refreshing hardware page: %s
as: হাৰ্ডৱেৰ পৃষ্ঠা সতেজ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Disabled
as: অসামৰ্থবান

en: Absolute Movement
as: সুনিৰ্দিষ্ট চলাচল

en: Relative Movement
as: আপেক্ষিক চলাচল

en: %(graphicstype)s Server
as: %(graphicstype)s চাৰ্ভাৰ

en: Serial Device
as: ক্ৰমিক ডিভাইচ

en: Parallel Device
as: সমান্তৰাল ডিভাইচ

en: Console Device
as: কনচৌল ডিভাইচ

en: Channel Device
as: চেনেল ডিভাইচ

en: Primary Console
as: (প্রধান কনচৌল)

en: No bootable devices
as: কোনো বুট কৰিব পৰা ডিভাইচ নাই

en: Overview
as: সংক্ষিপ্ত তথ্য

en: OS information
as: OS তথ্য

en: Serial console not available for inactive guest
as: ক্ৰমিক কনচৌল অসামৰ্থবান অতিথিৰ বাবে উপলব্ধ নহয়

en: Error connecting to text console: %s
as: লিখনি কনচৌললে সংযোগ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Error creating snapshot: %s
as: স্নেপশ্বট সৃষ্টি কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Error validating snapshot: %s
as: স্নেপশ্বট সতা সত্য নিৰূপণ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Creating snapshot
as: স্নেপশ্বট সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Creating virtual machine snapshot
as: ভাৰছুৱেল মেচিন স্নেপশ্বট সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: _Start snapshot
as: স্নেপশ্বট আৰম্ভ কৰক (_S)

en: _Delete snapshot
as: স্নেপশ্বট মচি পেলাওক (_D)

en: Error refreshing snapshot list: %s
as: স্নেপশ্বট তালিকা সতেজ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: External disk and memory
as: বহিৰ্তম ডিস্ক আৰু মেমৰি

en: External memory only
as: কেৱল বহিৰ্তম মেমৰি

en: External disk only
as: কেৱল বহিৰ্তম ডিস্ক

en: Running snapshot
as: স্নেপশ্বট চলোৱা হৈছে

en: Running snapshot '%s'
as: স্নেপশ্বট '%s' চলোৱা হৈছে

en: Error running snapshot '%s'
as: স্নেপশ্বট '%s' চলাওতে ত্ৰুটি

en: Are you sure you want to permanently delete the selected snapshots?
as: আপুনি নিৰ্বাচিত স্নেপশ্বটক স্থায়ীভাৱে মচি পেলাবলে নিশ্চিত নে?

en: Deleting snapshot
as: স্নেপশ্বট মচি পেলোৱা হৈছে

en: Deleting snapshot '%s'
as: স্নেপশ্বট '%s' মচি পেলোৱা হৈছে

en: Error deleting snapshot '%s'
as: স্নেপশ্বট '%s' মচি পেলাওতে ত্ৰুটি

en: No snapshot selected.
as: কোনো স্নেপশ্বট নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই।

en: Multiple snapshots selected.
as: একাধিক স্নেপশ্বট নিৰ্বাচিত।

en: Error selecting snapshot: %s
as: স্নেপশ্বট নিৰ্বাচন কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: The emulator may not have search permissions for the path '%s'.
as: ইমুলেটৰৰ পথ '%s' ৰ বাবে সন্ধান অনুমতিসমূহ নাথাকিব পাৰে।

en: Do you want to correct this now?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই ডিস্ক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Don't ask about these directories again.
as: এই ডাইৰেকটৰিসমূহৰ বিষয়ে আকৌ নুসুধিব।

en: Errors were encountered changing permissions for the following directories:
as: নিম্নলিখিত ডাইৰেকটৰিসমূহৰ বাবে অনুমতিসমূহ সলনি কৰোতে ত্ৰুটিসমূহৰ সন্মুখিন হৈছিল:

en: A storage path must be specified.
as: এটা ভঁৰালৰ পথ উল্লেখ কৰা আৱশ্যক।

en: Te_mplate:
as: টেমপ্লেইট (_m):

en: _Source path:
as: উৎস পথ (_S):

en: Spice server
as: Spice চাৰ্ভাৰ

en: VNC server
as: VNC চাৰ্ভাৰ

en: Localhost only
as: কেৱল Localhost

en: All interfaces
as: সকলো আন্তঃপৃষ্ঠ

en: Media Unknown
as: অজ্ঞাত

en: No media detected
as: কোনো মাধ্যম চিনাক্ত কৰা হোৱা নাই

en: Usermode networking
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ অৱস্থাৰ নেটৱৰ্ক ব্যৱস্থা

en: Virtual network
as: ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্ক

en: Inactive
as: অসামৰ্থবান

en: Virtual Network is not active.
as: ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্ক সক্ৰিয় নহয়।

en: Virtual Network '%s' is not active. Would you like to start the network now?
as: ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্ক '%s' নিষ্ক্ৰীয়। আপুনি এতিয়া নেটৱৰ্ক আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে নে?

en: Input Error
as: ইনপুট সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি

en: There are unapplied changes. Would you like to apply them now?
as: প্ৰয়োগ নকৰা পৰিৱৰ্তনসমূহ আছে। আপুনি সিহতক এতিয়া প্ৰয়োগ কৰিব বিচাৰে নে?

en: Don't warn me again.
as: মোক আকৌ সতৰ্ক নকৰিব।

en: Don't ask me again
as: মোক আকৌ নুসুধিব

en: Error launching host dialog: %s
as: হস্ট ডাইলগ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: %(currentmem)s of %(maxmem)s
as: %(currentmem)s, %(maxmem)s ৰ

en: Libvirt connection does not support virtual network management.
as: Libvirt সংযোগে ভাৰচুৱেল নেটৱৰ্ক ব্যৱস্থাপনা সমৰ্থন নকৰে।

en: Connection not active.
as: সংযোগ সক্ৰিয় নহয়।

en: No virtual network selected.
as: কোনো ভাৰচুৱেল নেটৱৰ্ক নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই।

en: Error selecting network: %s
as: নেটৱৰ্ক নিৰ্বাচন কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Routed network
as: বিচ্ছিন্ন নেটৱৰ্ক

en: Isolated network, internal routing only
as: অকলশৰীয়া নেটৱৰ্ক, কেৱল অভ্যন্তৰীক ৰুটিং

en: Isolated network, routing disabled
as: অকলশৰীয়া নেটৱৰ্ক, ৰুটিং অসামৰ্থবান

en: On Boot
as: বুট কৰাৰ সময়

en: Are you sure you want to permanently delete the network %s?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে %s নেটৱৰ্ক আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Error deleting network '%s'
as: নেটৱৰ্ক '%s' মচি পেলাওতে ত্ৰুটি

en: Error starting network '%s'
as: নেটৱৰ্ক '%s' আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error stopping network '%s'
as: নেটৱৰ্ক '%s' বন্ধ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error launching network wizard: %s
as: নেটৱৰ্ক উইজাৰ্ড আৰম্ভ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Error changing network settings: %s
as: নেটৱৰ্ক সংহতিসমূহ পৰিবৰ্তন কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Copy Volume Path
as: আয়তন পথ কপি কৰক

en: Size
as: মাপ

en: Format
as: বিন্যাস

en: Used By
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: Libvirt connection does not support storage management.
as: Libvirt সংযোগে সংৰক্ষণ ব্যৱস্থাপনা সমৰ্থন নকৰে।

en: Create new volume
as: নতুন ভলিউম সৃষ্টি কৰক

en: Pool does not support volume creation
as: পুলে ভলিউম সৃষ্টি সমৰ্থন নকৰে

en: No storage pool selected.
as: কোনো সংৰক্ষণ পুল নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই।

en: Error selecting pool: %s
as: পুল নিৰ্বাচন কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Error stopping pool '%s'
as: পুল '%s' বন্ধ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error starting pool '%s'
as: পুল '%s' আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error launching pool wizard: %s
as: পুল উইজাৰ্ড আৰম্ভ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Are you sure you want to permanently delete the pool %s?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে %s পুল স্থায়ীভাবে আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Error deleting pool '%s'
as: পুল '%s' মচি পেলাওতে ত্ৰুটি

en: Error refreshing pool '%s'
as: পুল '%s' সতেজ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error launching volume wizard: %s
as: আয়তন উইজাৰ্ড আৰম্ভ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Are you sure you want to permanently delete the volume %s?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে %s আয়তন স্থায়ীভাবে আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Error changing pool settings: %s
as: পুল সংহতিসমূহ পৰিবৰ্তন কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Verify that:
     - A Xen host kernel was booted
     - The Xen service has been started
as: সতাসত্য নিৰূপণ কৰক:
     - এটা Xen হস্ট কাৰনেল বুট কৰা হৈছিল
     - Xen সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running.
as: 'libvirtd'  ডিমন চলি আছে নে সতাসত্য নিৰূপণ কৰক।

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ ব্যৱস্থাপকলৈ সংযোগ বিফল

en: Running
as: চলমান

en: Paused
as: স্থগিত

en: Shutting Down
as: বন্ধ কৰা

en: Saved
as: সংৰক্ষিত

en: Shutoff
as: সম্পূৰ্ণ বন্ধ

en: Crashed
as: বিপৰ্যস্ত

en: Suspended
as: স্থগিত

en: Booted
as: বুট কৰা হল

en: Migrated
as: প্ৰব্ৰজন কৰা হল

en: Restored
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হল

en: From snapshot
as: স্নেপশ্বটৰ পৰা

en: Unpaused
as: অবিৰামিত

en: Migration canceled
as: প্ৰব্ৰজন বাতিল কৰা হল

en: Save canceled
as: সংৰক্ষণ বাতিল কৰা হল

en: Event wakeup
as: ইভেণ্ট ৱেইকআপ

en: User
as: ব্যৱহাৰকাৰী

en: Migrating
as: প্ৰব্ৰজন কৰা হৈছে

en: Saving
as: সংৰক্ষণ কৰা হৈছে

en: Dumping
as: ডাম্পিং

en: I/O error
as: I/O ত্ৰুটি

en: Shutting down
as: বন্ধ কৰা হৈছে

en: Shut Down
as: বন্ধ কৰক

en: Destroyed
as: ধ্বংস কৰা হল

en: Failed
as: ব্যৰ্থ

en: Panicked
as: পেনিক কৰিলে

en: Error launching manager: %s
as: ব্যৱস্থাপক আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: D_etails
as: বিৱৰণসমূহ (_e)

en: CPU usage
as: CPU ৰ ব্যৱহাৰ

en: Host CPU usage
as: হস্ট CPU ব্যৱহাৰ

en: Memory usage
as: মেমৰিৰ ব্যৱহাৰ

en: Disk I/O
as: ডিস্ক I/O

en: Network I/O
as: নেটৱৰ্ক I/O

en: This will remove the connection:
    
    %s
    
    Are you sure?
as: ইয়াৰ ফলত সংযোগ আঁতৰুৱা হ'ব:
    
    %s
    
    আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই কাম কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: _Restore
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰক (_R)

en: Disabled in preferences dialog.
as: পছন্দৰ সম্বাদত অসামৰ্থবান কৰা হৈছে।

en: Error launching migrate dialog: %s
as: প্ৰব্ৰজন ডাইলগ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: A valid destination connection must be selected.
as: ডিভাইচ নিৰ্বাচন কৰা আৱশ্যক।

en: Unable to migrate guest: %s
as: অতিথি প্ৰব্ৰজন কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Uncaught error validating input: %s
as: ইনপুট কৰা তথ্য প্ৰমাণ কৰাৰ সময়ত উৎপন্ন ত্ৰুটিৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা নহয়: %s

en: Migrating VM '%s'
as: '%s' VM প্ৰব্ৰজন কৰা হৈছে

en: Error cancelling migrate job: %s
as: প্ৰব্ৰজন কাৰ্য্য বাতিল কৰাত ত্ৰুটি: %s

en: Libvirt connection does not support snapshots.
as: Libvirt সংযোগে স্নেপশ্বট সমৰ্থন নকৰে।

en: Snapshots are only supported if all writeable disks images allocated to the guest are qcow2 format.
as: স্নেপশ্বটসমূহ কেৱল তেতিয়াহে অনুমোদিত যেতিয়া অতিথিলে আবন্টিত সকলো লিখিব পৰা ডিস্ক qcow2 বিন্যাসৰ হয়।

en: Snapshots require at least one writeable qcow2 disk image allocated to the guest.
as: স্নেপশ্বটসমূহৰ অতিথিৰ বাবে এটা লিখিব পৰা qcow2 ডিস্ক ছবিৰ প্ৰয়োজন।

en: Could not find specified device in the inactive VM configuration: %s
as: অসামৰ্থবান VM সংৰূপত ধাৰ্য্য ডিভাইচ বিচাৰি পোৱা নাযায়: %s

en: Saving domain to disk
as: ডমেইনক ডিস্কলে সংৰক্ষণ কৰা

en: Migrating domain
as: ডমেইন প্ৰব্ৰজন কৰা

en: Isolated network
as: বিচ্ছিন্ন নেটৱৰ্ক

en: NAT to %s
as: %s লৈ NAT

en: Route to %s
as: %s লৈ NAT

en: Interface %s
as: আন্তঃপৃষ্ঠ %s

en: Filesystem Directory
as: ফাইলচিস্টেম ডাইৰেকটৰি

en: Pre-Formatted Block Device
as: পূৰ্ব-ফৰমেটেড খণ্ড ডিভাইচ

en: Network Exported Directory
as: নেটৱৰ্ক এক্সপোৰ্টেড ডাইৰেকটৰি

en: LVM Volume Group
as: LVM আয়তন দল

en: Physical Disk Device
as: ভৌতিক ডিস্ক ডিভাইচ

en: iSCSI Target
as: iSCSI লক্ষ্য

en: SCSI Host Adapter
as: SCSI হস্ট এডাপ্টাৰ

en: Multipath Device Enumerator
as: বহুপথ ডিভাইচ ইনুমাৰেটৰ

en: Gluster Filesystem
as: Gluster ফাইলচিস্টেম

en: Error launching preferences: %s
as: পছন্দসমূহ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Never
as: কেতিয়াও নহয়

en: Fullscreen only
as: কেৱল পূৰ্ণপৰ্দা

en: Always
as: সদায়

en: Off
as: অফ

en: On
as: অন

en: System default (%s)
as: চিস্টেম অবিকল্পিত (%s)

en: Nearest host CPU model
as: নিকটতম হস্ট CPU আৰ্হি

en: Configure grab key combination
as: গ্ৰেব কি সংযুক্তি সংৰূপণ কৰক

en: You can now define grab keys by pressing them.
    To confirm your selection please click OK button
    while you have desired keys pressed.
as: আপুনি এতিয়া গ্ৰেব কিসমূহক টিপি সিহতৰ বিৱৰণ দিব পাৰিব।
    আপোনাৰ নিৰ্বাচন সুনিশ্চিত কৰিবলে আপোনাৰ পছন্দৰ কিসমূহ
    টিপি থৈ ঠিক আছে বুটাম ক্লিক কৰক।

en: Please press desired grab key combination
as: অনুগ্ৰহ কৰি পছন্দৰ গ্ৰেব কি সংযুক্তি টিপক

en: Cannot use local storage on remote connection.
as: দূৰবৰ্তী সংযোগৰ মাধ্যমত স্থানীয় সংৰক্ষণ ব্যৱহাৰ কৰা নাযাব।

en: Choose Storage Volume
as: স্টোৰেজ ভলিউম বাছক

en: _Show Virtual Machine Manager
as: ভাৰছুৱেল মেচিন ব্যৱস্থাপক দেখুৱাওক _S

en: Error starting Virtual Machine Manager
as: ভাৰ্চুৱেল মেচিন ব্যৱস্থাপক আৰম্ভ কৰোঁতে ত্ৰুটি

en: _Reboot
as: পুনৰায় বুট কৰক (_R)

en: F_orce Reset
as: বলৱৎভাৱে পুনৰসংহতি কৰক (_o)

en: _Force Off
as: বলপূৰ্বক বন্ধ কৰক (_F)

en: Sa_ve
as: সংৰক্ষণ কৰক (_v)

en: R_esume
as: পুনৰাৰম্ভ (_R)

en: Clone...
as: ক্লৌন কৰক...

en: Migrate...
as: প্ৰব্ৰজন কৰক...

en: _Delete
as: মচি পেলাওক (_D)

en: Error cancelling save job: %s
as: সংৰক্ষণ কাৰ্য্য বাতিল কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Are you sure you want to save '%s'?
as: আপুনি '%s' সংৰক্ষণ কৰিবলে নিশ্চিত নে?

en: Error saving domain: %s
as: ডমেইন সংৰক্ষণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Saving Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ সংৰক্ষণ কৰা হৈছে

en: Saving virtual machine memory to disk
as: ভাৰচুৱেল ডিভাইচ মেমৰিক ডিস্কলে সংৰক্ষণ কৰা

en: Are you sure you want to force poweroff '%s'?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে '%s' আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
as: ইয়াৰ ফলত OS সঠিকৰূপে বন্ধ নকৰি VM তৎক্ষনাৎ বন্ধ কৰা হ'ব আৰু তথ্য ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে। আপুনি নিশ্চিত নে?

en: Error shutting down domain
as: ডমেইন বন্ধ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Are you sure you want to pause '%s'?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে '%s' ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Error pausing domain
as: ডমেইনক বিৰতি দিওতে ত্ৰুটি

en: Error unpausing domain
as: ডমেইনৰ পৰা বিৰতি আতৰোৱাত ত্ৰুটি

en: The domain could not be restored. Would you like
    to remove the saved state and perform a regular
    start up?
as: ডমেইন পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল। আপুনি সংৰক্ষিত অৱস্থা
    আতৰাই এটা সাধাৰণ আৰম্ভণি পৰিৱেশন কৰিব
    বিচাৰে নে?

en: Error removing domain state: %s
as: ডমেইন অৱস্থা আতৰাওতে ত্ৰুটি: %s

en: Restoring Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচ পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে

en: Restoring virtual machine memory from disk
as: ডিস্কৰ পৰা ভাৰচুৱেল ডিভাইচ মেমৰি পুনৰুদ্ধাৰ কৰা

en: Error starting domain
as: ডমেইন আৰম্ভ কৰাত ত্ৰুটি

en: Are you sure you want to poweroff '%s'?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে '%s' আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Are you sure you want to reboot '%s'?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে '%s' আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক নে?

en: Are you sure you want to force reset '%s'?
as: আপুনি '%s' বলৱৎভাৱে পুনৰসংহতি কৰিবলে নিশ্চিত নে?

en: This will immediately reset the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
as: ই OS বন্ধ নকৰাকৈ VM তৎক্ষনাত পুনৰসংহতি কৰিব যাৰ বাবে তথ্যৰ ক্ষতি হব পাৰে।

en: Error resetting domain
as: ডমেইন পুনৰসংহতি কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error launching details: %s
as: বিৱৰণ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Manage VM snapshots
as: VM স্নেপশ্বটসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰক

en: Error taking screenshot: %s
as: স্ক্ৰিনশ্বট লওঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Error initializing spice USB device widget
as: spice USB ডিভাইচ উইজেট আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Select USB devices for redirection
as: পুনৰনিৰ্দেশৰ বাবে USB ডিভাইচসমূহ বাছক

en: Save Virtual Machine Screenshot
as: ভাৰ্চুৱেল ডিভাইচৰ স্ক্ৰিনশ্বট সংৰক্ষণ কৰক

en: See man page for examples and full option syntax.
as: উদাহৰণসমূহ আৰু সম্পূৰ্ণ বিকল্প বাক্যবিন্যাসৰ বাবে man পৃষ্ঠা চাওক।

en: Use '--option=?' or '--option help' to see available suboptions
as: উপলব্ধ উপবিকল্পসমূহ চাবলে '--option=?' অথবা '--option help' ব্যৱহাৰ কৰক

en: Domain installation does not appear to have been successful.
    If it was, you can restart your domain by running:
      %s
    otherwise, please restart your installation.
as: ডমেইন ইনস্টলেষণ সম্ভবত সফল হোৱা নাই।
    যদি ই সফল হৈছিল, আপুনি আপোনাৰ ডমেইনক পুনৰাম্ভ কৰিব পাৰিব চলাই:
      %s
    নহলে, অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ইনস্টলেষণ পুনৰাম্ভ কৰক।

en: This will overwrite the existing path '%s'
as: ই স্থায়ী পথ '%s' পুনৰ লিখিব

en: Connect to hypervisor with libvirt URI
as: libvirt URI ৰ সৈতে হাইপাৰভাইছৰৰ সৈতে সংযোগ কৰক

en: Don't automatically try to connect to the guest console
as: অতিথি কনচৌললে স্বচালিতভাৱে সংযোগ কৰাৰ চেষ্টা নকৰিব

en: Don't boot guest after completing install.
as: ইনস্টল সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত অতিথিক বুট নকৰিব।

en: Don't check name collision, overwrite any guest with the same name.
as: নামৰ সদৃশতা নিৰীক্ষণ নকৰিব, একে নামৰ যিকোনো অতিথিক অভাৰৰাইড কৰক।

en: Print the generated domain XML rather than create the guest.
as: অতিথি সৃষ্টি কৰাৰ পৰিৱৰ্তে সৃজিত ডমেইন XML ক প্ৰিণ্ট কৰক।

en: Run through install process, but do not create devices or define the guest.
as: ইনস্টল প্ৰক্ৰিয়াৰে চলাওক, কিন্তু ডিভাইচসমূহ সৃষ্টি নকৰিব অথবা অতিথিৰ বিৱৰণ নিদিব।

en: Suppress non-error output
as: ত্ৰুটি-বিহিন আউটপুট দবাওক

en: Print debugging information
as: ডিবাগিং তথ্য প্ৰিণ্ট কৰক

en: Configure guest metadata. Ex:
    --metadata name=foo,title="My pretty title",uuid=...
    --metadata description="My nice long description"
as: অতিথি মেটাডাটা সংৰূপণ কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ:
    --metadata name=foo,title="My pretty title",uuid=...
    --metadata description="My nice long description"

en: Configure a guest serial device
as: এটা অতিথি ক্ৰমিক ডিভাইচ সংৰূপণ কৰক

en: Configure a guest parallel device
as: এটা অতিথি সমান্তৰাল ডিভাইচ সংৰূপণ কৰক

en: Configure a guest communication channel
as: এটা অতিথি সংযোগ চেনেল সংৰূপণ কৰক

en: Configure a text console connection between the guest and host
as: অতিথি আৰু হস্টৰ মাজত এটা লিখনি কনচৌল সংযোগ সংৰূপণ কৰক

en: Pass host directory to the guest. Ex: 
    --filesystem /my/source/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template
as: অতিথিলে হস্ট ডাইৰেকটৰি প্ৰেৰণ কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ: 
    --filesystem /my/source/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template

en: Configure guest sound device emulation
as: অতিথি শব্দ ডিভাইচ ইমুলেষণ সংৰূপণ কৰক

en: Configure a guest watchdog device
as: এটা অতিথি ৱাচডগ ডিভাইচ সংৰূপণ কৰক

en: Configure guest video hardware.
as: অতিথি ভিডিঅ' হাৰ্ডৱেৰ সংৰূপণ কৰক।

en: Configure a guest smartcard device. Ex:
    --smartcard mode=passthrough
as: এটা অতিথি স্মাৰ্টকাৰ্ড ডিভাইচ সংৰূপণ কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ:
    --smartcard mode=passthrough

en: Configure a guest redirection device. Ex:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000
as: এটা অতিথি পুনৰনিৰ্দেশ ডিভাইচ সংৰূপণ কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000

en: Configure a guest memballoon device. Ex:
    --memballoon model=virtio
as: এটা অতিথি memballoon ডিভাইচ সংৰূপণ কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ:
    --memballoon model=virtio

en: Configure a guest TPM device. Ex:
    --tpm /dev/tpm
as: এটা অতিথি TPM ডিভাইচ সংৰূপণ কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ:
    --tpm /dev/tpm

en: Configure a guest panic device. Ex:
    --panic default
as: এটা অতিথি পেনিক ডিভাইচ সংৰূপণ কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ:
    --panic অবিকল্পিত

en: Tune NUMA policy for the domain process.
as: ডমেইন প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে NUMA নীতি টিউন কৰক।

en: Tune memory policy for the domain process.
as: ডমেইন প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে মেমৰি নীতি টিউন কৰক।

en: Tune blkio policy for the domain process.
as: ডমেইন প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে blkio নীতি টিউন কৰক।

en: Set memory backing policy for the domain process. Ex:
    --memorybacking hugepages=on
as: ডমেইন প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে মেমৰি বেকিং নীতি সংহতি কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ:
    --memorybacking hugepages=on

en: Set domain <clock> XML. Ex:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup
as: ডমেইন <clock> XML সংহতি কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup

en: Configure VM power management features
as: VM শক্তি ব্যৱস্থাপনা বৈশিষ্ট্যসমূহ সংৰূপণ কৰক

en: Configure VM lifecycle management policy
as: VM জীৱনচক্ৰ ব্যৱস্থাপনা নীতি সংৰূপণ কৰক

en: Configure VM resource partitioning (cgroups)
as: VM সম্পদ বিভাজন প্ৰক্ৰিয়া (cgroups) সংৰূপণ কৰক

en: Configure guest boot settings. Ex:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (for containers)
as: অতিথি বুট সংহতিসমূহ সংৰূপণ কৰক। উদাহৰণস্বৰূপ:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (কনটেইনাৰসমূহৰ বাবে)

en: %(key)s must be 'yes' or 'no'
as: %(key)s  'yes' অথবা 'no' হব লাগিব

en: Unable to connect to graphical console: virt-viewer not installed. Please install the 'virt-viewer' package.
as: গ্ৰাফিকেল কনচৌলৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলে অক্ষম: virt-viewer ইনস্টল নাই। অনুগ্ৰহ কৰি 'virt-viewer' পেকেইজ ইনস্টল কৰক।

en: Improper value for 'size': %s
as: 'size' ৰ বাবে ভুল মান: %s

en: Storage volume must be specified as vol=poolname/volname
as: সংৰক্ষণ আয়তনক vol=poolname/volname হিচাপে ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব

en: Domain '%s' was not found.
as: ডমেইন '%s' পোৱা নগল।

en: Clone onto existing storage volume is not currently supported: '%s'
as: স্থায়ী সংৰক্ষণ আয়তনত ক্লৌন কৰাটো বৰ্তমানে সমৰ্থিত নহয়: '%s'

en: Read Only
as: অকল পঢ়িবলৈ

en: Could not determine original disk information: %s
as: প্ৰকৃত ডিস্ক তথ্য নিৰ্ধাৰণ কৰিব পৰা নগল: %s

en: Setting the graphics device port to autoport, in order to avoid conflicting.
as: গ্ৰাফিক্স ডিভাইচ পোৰ্টক autoport লে সংহতি কৰা হৈছে, দন্দ প্ৰতিৰোধ কৰিবলে।

en: Invalid name for new guest: %s
as: নতুন অতিথিৰ বাবে অবৈধ নাম: %s

en: Don't know how to create storage for path '%s'. Use libvirt APIs to manage the parent directory as a pool first.
as: পথ '%s' ৰ বাবে সংৰক্ষণ কেনেকৈ সৃষ্টি কৰা হব জ্ঞাত নহয়। উপধায়ক ডাইৰেকটৰিক প্ৰথমতে পুল ৰূপে ব্যৱহাৰ কৰিবলে libvirt APIs ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Format attribute not supported for this volume type
as: এই আয়তন ধৰণৰ বাবে বিন্যাসৰ বৈশিষ্ট্য সমৰ্থিত নহয়

en: Device type '%s' requires a path
as: ডিভাইচ ধৰণ '%s' ৰ এটা পথৰ প্ৰয়োজন

en: Must specify storage creation parameters for non-existent path '%s'.
as: অস্থায়ী পথ '%s' ৰ বাবে সংৰক্ষণ সৃষ্টি প্ৰাচলসমূহ ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব।

en: Filesystem target '%s' must be an absolute path
as: ফাইলচিস্টেম লক্ষ্য '%s' এটা প্ৰকৃত পথ হব লাগিব

en: %s must be above 5900, or -1 for auto allocation
as: %s 5900 ৰ ওপৰ হ'ব লাগিব, অথবা স্বআবণ্টনৰ বাবে -1

en: The MAC address '%s' is in use by another virtual machine.
as: MAC ঠিকনা '%s' অন্য ভাৰছুৱেল মেচিন দ্বাৰা ব্যৱহৃত।

en: Cannot use storage %(path)s: %(err)s
as: সংৰক্ষণ %(path)s ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি: %(err)s

en: Permissions on '%s' did not stick
as: '%s' ৰ অনুমতিসমূহ নাথাকিলে

en: The filesystem will not have enough free space to fully allocate the sparse file when the guest is running.
as: অতিথি চলি থকা অৱস্থাত স্পাৰ্চ ফাইল সম্পূৰ্ণভাৱে আবণ্টন কৰিবলে ফাইলচিস্টেমৰ পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান নাথাকিব।

en: There is not enough free space to create the disk.
as: ডিস্ক সৃষ্টি কৰিবলে পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান নাই।

en: size is required for non-existent disk '%s'
as: অস্তিত্ব-নথকা ডিস্ক '%s' ৰ বাবে আকাৰৰ প্ৰয়োজন

en: Cloning %(srcfile)s
as: %(srcfile)s ক্লৌন কৰা হৈছে

en: No host CPU reported in capabilities
as: ক্ষমতাসমূহত কোনো হস্ট CPU সংবাদন কৰা হোৱা নাই

en: Guest
as: অতিথি

en: Guest name '%s' is already in use.
as: অতিথি নাম '%s' ইতিমধ্যে ব্যৱহৃত

en: Creating domain...
as: ডমেইন সৃষ্টি কৰা হৈছে...

en: Retrieving file %s...
as: ফাইল %s পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে...

en: Transferring %s
as: %s স্থানান্তৰ কৰা হৈছে

en: %s corresponds to multiple node devices
as: %s এ একাধিক ন'ড ডিভাইচসমূহলে প্ৰসংগ কৰে

en: Did not find a matching node device for '%s'
as: '%s' ৰ বাবে এটা মিল থকা ন'ড ডিভাইচ পোৱা নগল

en: Storage object
as: সংৰক্ষণ অবজেক্ট

en: Name '%s' already in use by another pool.
as: নাম '%s' ইতিমধ্যে অন্য পুল দ্বাৰা ব্যৱহৃত।

en: Could not define storage pool: %s
as: সংৰক্ষণ পুলৰ বিৱৰণ দিব পৰা নগল: %s

en: Could not build storage pool: %s
as: সংৰক্ষণ পুল নিৰ্মাণ কৰিব পৰা নগল: %s

en: Could not start storage pool: %s
as: সংৰক্ষণ পুল আৰম্ভ কৰিব পৰা নগল: %s

en: Could not set pool autostart flag: %s
as: পুল স্বআৰম্ভ ফ্লেগ সংহতি কৰিব পৰা নগল: %s

en: Name '%s' already in use by another volume.
as: নাম '%s' ইতিমধ্যৈ অন্য আয়তন দ্বাৰা ব্যৱহৃত।

en: Sparse logical volumes are not supported, setting allocation equal to capacity
as: স্পাৰ্চ যৌক্তিক আয়তনসমূহ সমৰ্থিত নহয়, আবণ্টনক ক্ষমতাৰ সমান সংহতি কৰি

en: Allocating '%s'
as: '%s' আবণ্টন কৰা হৈছে

en: Duplicate a virtual machine, changing all the unique host side configuration like MAC address, name, etc. 
    
    The VM contents are NOT altered: virt-clone does not change anything _inside_ the guest OS, it only duplicates disks and does host side changes. So things like changing passwords, changing static IP address, etc are outside the scope of this tool. For these types of changes, please see virt-sysprep(1).
as: সকলো অবিকল্প হস্ট ছাইড সংৰূপ যেনে MAC ঠিকনা, নাম, ইত্যাদি পৰিবৰ্তন কৰি, এটা ভাৰছুৱোল মেচিনৰ প্ৰতিলিপি সৃষ্টি কৰক।
    
    VM ৰ সমসসমূহক পৰিবৰ্তন কৰা নহয়: virt-clone এ অতিথি OS ৰ ভিতৰৰ একো পৰিবৰ্তন নকৰে, ই কেৱল ডিস্কসমূহৰ প্ৰতিলিপি সৃষ্টি কৰে আৰু হস্ট ছাইড পৰিবৰ্তনসমূহ কৰে। সেয়েহে কাৰ্য্যবোৰ যেনে পাছৱৰ্ডসমূহ পৰিবৰ্তন কৰা, স্থিৰ IP ঠিকনা পৰিবৰ্তন কৰা, ইত্যাদি এই সঁজুলিৰ অৱকাশৰ বাহিৰ। এই ধৰণৰ পৰিবৰ্তনসমূহৰ বাবে, অনুগ্ৰহ কৰি virt-sysprep(1) চাওক।

en: General Options
as: সাধাৰণ বিকল্পসমূহ

en: XML file to use as the original guest.
as: প্ৰকৃত অতিথি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিবলে XML ফাইল।

en: Auto generate clone name and storage paths from the original guest configuration.
as: প্ৰকৃত অতিথি সংৰূপৰ পৰা ক্লৌন নাম আৰু সংৰক্ষণ পথসমূহ স্বচালিতভাৱে সৃজন কৰক।

en: Name for the new guest
as: নতুন অতিথিৰ বাবে নাম

en: Storage Configuration
as: সংৰক্ষণৰ সংৰূপ

en: New file to use as the disk image for the new guest
as: নতুন অতিথিৰ বাবে ডিস্ক ছবি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিবলে নতুন ফাইল

en: Force to copy devices (eg, if 'hdc' is a readonly cdrom device, --force-copy=hdc)
as: ডিভাইচসমূহ কপি কৰিবলে বলৱৎ কৰক (উদাহৰণ, যদি 'hdc' এটা কেৱল পঢ়িব পৰা cdrom ডিভাইচ, --force-copy=hdc)

en: Do not use a sparse file for the clone's disk image
as: ক্লৌনৰ ডিস্ক ছবিৰ বাবে এটা স্পাৰ্চ ফাইল ব্যৱহাৰ নকৰিব

en: Networking Configuration
as: নেটৱাৰ্কিং সংৰূপ

en: New fixed MAC address for the clone guest. Default is a randomly generated MAC
as: ক্লৌনব অতিথিৰ বাবে নতুন নিৰ্ধাৰিত MAC ঠিকনা। অবিকল্পিত হল এটা যাদৃচ্ছিকভাৱে সৃজিত MAC

en: Miscellaneous Options
as: বহু বিকল্প

en: Clone '%s' created successfully.
as: ক্লৌন '%s' সফলভাৱে সৃষ্টি কৰা হল।

en: Installation aborted at user request
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ অনুৰোধত ইনস্টলেষণ বাতিল কৰা হল

en: Cannot specify storage and use --nodisks
as: সংৰক্ষণ ধাৰ্য্য কৰিব আৰু --nodisks ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি

en: Cannot mix --file, --nonsparse, or --file-size with --disk options. Use --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]
as: --disk বিকল্পসমূহৰ সৈতে --file, --nonsparse, অথবা --file-size মিহলি কৰিব নোৱাৰি। --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no] ব্যৱহাৰ কৰক

en: Cannot mix --graphics and old style graphical options
as: --graphics আৰু পুৰনি শৈলী গ্ৰাফিকেল বিকল্পসমূহ মিহলি কৰিব নোৱাৰি

en: Can't specify more than one of VNC, SDL, --graphics or --nographics
as: VNC, SDL, --graphics অথবা --nographics ৰ এটাৰ অধিক ধাৰ্য্য কৰিব নোৱাৰি

en: --memory amount in MiB is required
as: --memory পৰিমাণ MiB প্ৰয়োজনীয়

en: An install method must be specified
    (%(methods)s)
as: এটা ইনস্টল পদ্ধতি ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব
    (%(methods)s)

en: CDROM media does not print to the text console by default, so you likely will not see text install output. You might want to use --location.
as: CDROM মাধ্যমে অবিকল্পিতভাৱে লিখনি কনচৌললৈ প্ৰিণ্ট নকৰে, সেয়েহে আপুনি সম্ভবত লিখনি ইনস্টল আউটপুট দেখি নাপাব। আপুনি --location ব্যৱহাৰ কৰিব খোজিব পাৰে।

en: See the man page for examples of using --location with CDROM media
as: CDROM মাধ্যমৰ সৈতে --location ব্যৱহাৰ কৰাৰ উদাহৰণসমূহৰ বাবে man পৃষ্ঠা চাওক

en: Error validating install location: %s
as: ইনস্টল অৱস্থানৰ সতা সত্য নিৰূপণ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Domain has crashed.
as: ডমেইনৰ স্খলন হৈছে।

en: Domain has shutdown. Continuing.
as: ডমেইন বন্ধ হৈছে। অব্যাহত ৰখা হৈছে।

en: Installation has exceeded specified time limit. Exiting application.
as: ইনস্টলেষণে ধাৰ্য্যত সময় সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। এপ্লিকেচন প্ৰস্থান কৰা হৈছে।

en: 
    Starting install...
as: 
    ইনস্টল আৰম্ভ কৰা হৈছে...

en: Domain install interrupted.
as: ডমেইনৰ ইনস্টল বাধাগ্ৰস্থ হৈছে।

en: Dry run completed successfully
as: ড্ৰাই ৰান সফলভাৱে সম্পূৰ্ণ হল

en: Requested installation does not have XML step 2
as: অনুৰোধ কৰা ইনস্টলৰ XML স্তৰ ২ নাই

en: Create a new virtual machine from specified install media.
as: ধাৰ্য্যত ইনস্টল মাধ্যমৰ পৰা এটা নতুন ভাৰছুৱেল মেচিন সৃষ্টি কৰক।

en: Name of the guest instance
as: অতিথি উদাহৰণৰ নাম

en: Installation Method Options
as: ইনস্টলেষণ পদ্ধতি বিকল্পসমূহ

en: CD-ROM installation media
as: CD-ROM ইনস্টলেষণ মাধ্যম

en: Boot from the network using the PXE protocol
as: PXE প্ৰটোকল ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱৰ্কৰ পৰা বুট কৰক

en: Build guest around an existing disk image
as: এটা স্থায়ী ডিস্ক ছবিৰে অতিথি নিৰ্মাণ কৰক

en: Additional arguments to pass to the install kernel booted from --location
as: --location ৰ পৰা বুট কৰা ইনস্টল কাৰনেললে প্ৰেৰণ কৰিবলে অতিৰিক্ত তৰ্কসমূহ

en: Add given file to root of initrd from --location
as: --location ৰ পৰা initrd ৰ ৰুটলে প্ৰদান কৰা ফাইল যোগ কৰক

en: Device Options
as: ডিভাইচ বিকল্পসমূহ

en: Virtualization Platform Options
as: ভাৰছুৱেলাইজেষণ প্লেটফৰ্ম বিকল্পসমূহ

en: This guest should be a fully virtualized guest
as: এই অতিথি এটা সম্পূৰ্ণভাৱে ভাৰছুৱেলাইজ্ড অতিথি হব লাগিব

en: This guest should be a paravirtualized guest
as: এই অতিথি এটা পেৰাভাৰছুৱেলাইজ্ড অতিথি হব লাগিব

en: This guest should be a container guest
as: এই অতিথি এটা কনটেইনাৰ অতিথি হব লাগিব

en: Hypervisor name to use (kvm, qemu, xen, ...)
as: ব্যৱহাৰ কৰিবলে হাইপাৰভাইছৰ নাম (kvm, qemu, xen, ...)

en: The CPU architecture to simulate
as: চিমুলেইট কৰিবলে CPU স্থাপত্য

en: The machine type to emulate
as: ইমুলেইট কৰিবলে মেচিনৰ ধৰণ

en: Have domain autostart on host boot up.
as: হস্ট বুট আপত ডমেইন স্বআৰম্ভ আছে।

en: Minutes to wait for install to complete.
as: ইনস্টল সম্পূৰ্ণ হবলৈ অপেক্ষা কৰিব লগিয়া সময়।

en: Please enter 'yes' or 'no'.
as: অনুগ্ৰহ কৰি 'yes' অথবা 'no' সুমুৱাওক।

en: Invalid --edit option '%s'
as: অবৈধ --edit বিকল্প '%s'

en: One of %s must be specified.
as: %s ৰ যিকোনো এটা ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব।

en: Conflicting options %s
as: একেধৰণৰ বিকল্পসমূহ %s

en: No change specified.
as: কোনো পৰিবৰ্তন ধাৰ্য্য কৰা হোৱা নাই।

en: Only one change operation may be specified (conflicting options %s)
as: কেৱল এটা পৰিবৰ্তন কাৰ্য্য ধাৰ্য্য কৰিব পাৰি (একেধৰণৰ বিকল্পসমূহ %s)

en: Cannot use --add-device with --%s
as: --%s ৰ সৈতে --add-device ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি

en: Cannot use --remove-device with --%s
as: --%s ৰ সৈতে --remove-device ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি

en: --build-xml not supported for --%s
as: --build-xml ক --%s ৰ বাবে সমৰ্থন কৰা নহয়

en: Define '%s' with the changed XML?
as: '%s' ক পৰিবৰ্তিত XML ৰ সৈতে বিৱৰণ দিব নে?

en: Domain '%s' defined successfully.
as: ডমেইন '%s' সফলভাৱে বিৱৰণ দিয়া হল।

en: Edit libvirt XML using command line options.
as: কমান্ড লাইন বিকল্পসমূহ ব্যৱহাৰ কৰি libvirt XML ক সম্পাদন কৰক।

en: Domain name, id, or uuid
as: ডমেইন নাম, আইডি, অথবা uuid

en: XML actions
as: XML কাৰ্য্যসমূহ

en: Edit VM XML. Examples:
    --edit --disk ...     (edit first disk device)
    --edit 2 --disk ...   (edit second disk device)
    --edit all --disk ... (edit all disk devices)
    --edit target=hda --disk ... (edit disk 'hda')
as: VM XML সম্পাদন কৰক। উদাহৰণ:
    --edit --disk ... (প্ৰথম ডিস্ক ডিভাইচ সম্পাদন কৰক)
    --edit 2 --disk ... (দ্বিতীয় ডিস্ক ডিভাইচ সম্পাদন কৰক)
    --edit all --disk ... (সকলো ডিস্ক ডিভাইচ সম্পাদন কৰক)
    --edit target=hda --disk ... (ডিস্ক 'hda' সম্পাদন কৰক)

en: Remove specified device. Examples:
    --remove-device --disk 1 (remove first disk)
    --remove-device --disk all (remove all disks)
    --remove-device --disk /some/path
as: ধাৰ্য্যত ডিভাইচ আতৰাওক। উদাহৰণ:
    --remove-device --disk 1 (প্ৰথম ডিস্ক আতৰাওক)
    --remove-device --disk সকলো (সকলো ডিস্ক আতৰাওক)
    --remove-device --disk /some/path

en: Add specified device. Example:
    --add-device --disk ...
as: ধাৰ্য্যত ডিভাইচ যোগ কৰক। উদাহৰণ:
    --add-device --disk ...

en: Output options
as: আউটপুট বিকল্পসমূহ

en: Apply changes to the running VM.
    With --add-device, this is a hotplug operation.
    With --remove-device, this is a hotunplug operation.
    With --edit, this is an update device operation.
as: চলি থকা VM লৈ পৰিবৰ্তনসমূহ প্ৰয়োগ কৰক।
    --add-device ৰ সৈতে, ই এটা হটপ্লাগ কাৰ্য্য।
    --remove-device ৰ সৈতে, ই এটা হটআনপ্লাগ কাৰ্য্য।
    --edit ৰ সৈতে, ই এটা আপডেইট ডিভাইচ কাৰ্য্য।

en: Force defining the domain. Only required if a --print option was specified.
as: ডমেইনৰ বিৱৰণ বলৱৎ কৰক। কেৱল তেতিয়াহে প্ৰয়োজনীয় যদি এটা --print বিকল্প ধাৰ্য্য কৰা হয়।

en: Only print the requested change, in diff format
as: কেৱল অনুৰোধ কৰা পৰিবৰ্তন প্ৰিণ্ট কৰক, diff বিন্যাসত

en: Only print the requested change, in full XML format
as: কেৱল অনুৰোধ কৰা পৰিবৰ্তন প্ৰিণ্ট কৰক, সম্পূৰ্ণ XML বিন্যাসত

en: Require confirmation before saving any results.
as: কোনো ফলাফল সংৰক্ষণ কৰাৰ আগত নিশ্চিতকৰণৰ প্ৰয়োজন।

en: XML options
as: XML বিকল্পসমূহ

en: Can't use --confirm with stdin input.
as: stdin ইনপুটৰ সৈতে --confirm ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি।

en: Can't use --update with stdin input.
as: stdin ইনপুটৰ সৈতে --update ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি।

en: A domain must be specified
as: এটা ডমেইন ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব

en: Don't know how to --update for --%s
as: --%s ৰ বাবে কেনেকৈ --update কৰা হব জ্ঞাত নহয়

en: Aborted at user request
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ অনুৰোধত বাতিল কৰা হৈছে
