Tumbler - en to fi translation catalogue (38 entries)

en: No thumbnailer available for "%s"
fi: Kohteelle ”%s” ei ole saatavilla pienoiskuvittajaa

en: The thumbnailer service is shutting down
fi: Pienoiskuvapalvelu suljetaan

en: Unsupported thumbnail flavor requested
fi: Pyydettyä pienoiskuvamuotoa ei tueta

en: Failed to call the specialized thumbnailer: timeout
fi: Erityispienoiskuvittajan suoritusvirhe: aikakatkaisu

en: Failed to call the specialized thumbnailer: %s
fi: Erityispienoiskuvittajan suoritusvirhe: %s

en: Failed to load the file "%s": %s
fi: Tiedoston ”%s” lataus epäonnistui: %s

en: Malformed section "%s" in file "%s": %s
fi: Virheellinen alue ”%s” tiedostossa ”%s”: %s

en: Malformed section "%s" in file "%s": Mismatch between section name and UriScheme/MimeType
fi: Virheellinen alue ”%s” tiedostossa ”%s”: Alueen nimi ja UriScheme/MimeType eivät täsmää

en: Malformed file "%s": %s
fi: Virheellinen tiedosto ”%s”: %s

en: Failed to determine last modified time of "%s"
fi: Tiedoston ”%s” viimeisen muokkausajan selvitys epäonnistui

en: Name %s lost on the message dbus, exiting.
fi: Nimi %s menetettiin viestintärajapinnalla, poistutaan.

en: Couldn't change nice value of process.
fi: Prosessin nice-arvon muuttaminen ei onnistunut.

note: set the application name. Translators: Don't translate "Tumbler".
en: Tumbler Thumbnailing Service
fi: Tumbler-pienoiskuvapalvelu

en: Failed to load specialized thumbnailers into the registry: %s
fi: Erityispienoiskuvittajien rekisteröinti epäonnistui: %s

en: Invalid format
fi: Muoto ei kelpaa

en: RGB Colorspace
fi: RGB-väriavaruus

en: Cache plugin "%s" lacks required symbols
fi: Välimuistiliitännäinen ”%s” ei sisällä tarvittavia symboleita

en: Failed to load the cache plugin "%s": %s
fi: Valimuistiliitännäisen ”%s” lataus epäonnistui: %s

en: The file "%s" is a thumbnail itself
fi: Tiedosto ”%s” on jo pienoiskuva

en: Plugin "%s" lacks required symbols.
fi: Liitännäinen ”%s” ei sisällä tarvittavia symboleita.

en: Failed to load plugin "%s": %s
fi: Liitännäisen ”%s” lataus epäonnistui: %s

en: Version mismatch: %s
fi: Versioristiriita: %s

en: Failed to load the poster image "%s"
fi: Julistekuvan ”%s” lataaminen epäonnistui

en: Failed to load the metadata from "%s"
fi: Metatietojen lataus kohteesta ”%s” epäonnistui

en: Invalid API key, you must be granted a valid key. The Movie DB backend will be disabled.
fi: Virheellinen rajapinta-avain, sinulle täytyy myöntää käypä avain. Elokuvatietokanta poistetaan käytöstä.

en: No poster key found in metadata
fi: Metatiedoista ei löytynyt julisteen avainta

en: Movie title is too short
fi: Elokuvan nimike on liian lyhyt

note: there was an error in the freetype initialization, abort
en: Could not initialize freetype: %s
fi: Freetypen alustus epäonnistui: %s

note: there was an error, emit error signal
en: Could not load file contents: %s
fi: Tiedoston sisällön lataus epäonnistui: %s

note: the font file could not be loaded, emit an error signal
en: Could not open font file: %s
fi: Fonttitiedoston avaus epäonnistui: %s

note: emit an error signal
en: Could not set the character map: %s
fi: Merkkikartan asetus epäonnistui: %s

note: emit an error signal
en: Could not render glyphs: %s
fi: Merkkien piirto epäonnistui: %s

en: Thumbnail could not be inferred from file contents
fi: Pienoiskuvan selvitys tiedoston sisällöstä epäonnistui

en: The document is empty
fi: Asiakirja on tyhjä

en: First page of the document could not be read
fi: Asiakirjan ensimmäisen sivun lukeminen epäonnistui

en: Only local files are supported
fi: Pienoiskuvittaja tukee vain paikallisia tiedostoja

en: Could not save thumbnail to "%s"
fi: Pienoiskuvan tallennus kohteeseen ”%s” epäonnistui

en: Malformed command line "%s": %s
fi: Virheellinen komentorivi "%s": %s
