cervisia - en to ca@valencia translation catalogue (379 entries)

en: Add to Ignore List
ca@valencia: Afig a la llista a ignorar

en: Ignore File | Ignore %1 Files
ca@valencia[0]: Ignora el fitxer
ca@valencia[1]: Ignora %1 fitxers

en: Cannot open file '%1' for writing.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1» per a escriptura.

en: CVS Add
ca@valencia: Afig al CVS

en: CVS Add Binary
ca@valencia: Afig un binari al CVS

en: CVS Remove
ca@valencia: Elimina del CVS

en: Add the following files to the repository:
ca@valencia: Afig els següents fitxers al repositori:

en: Add the following binary files to the repository:
ca@valencia: Afig els següents fitxers binaris al repositori:

en: Remove the following files from the repository:
ca@valencia: Elimina els següents fitxers del repositori:

en: This will also remove the files from your local working copy.
ca@valencia: Això també eliminarà els fitxers de la vostra còpia local de treball.

en: Add Repository
ca@valencia: Afig un repositori

en: &Repository:
ca@valencia: &Repositori:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
ca@valencia: U&sa l'intèrpret d'ordres remot (tan sols per a repositoris :ext:):

en: Invoke this program on the server side:
ca@valencia: Invoca aquest programa de la banda del servidor:

en: Use different &compression level:
ca@valencia: Usa un nive&ll de compressió diferent:

en: Download cvsignore file from server
ca@valencia: Baixa el fitxer cvsignore del servidor

en: Repository Settings
ca@valencia: Arranjament del repositori

en: CVS Annotate: %1
ca@valencia: Anotació CVS: %1

en: CVS Annotate
ca@valencia: Anotació CVS

en: Go to Line...
ca@valencia: Ves a la línia...

en: Find Prev
ca@valencia: Cerca l'anterior

en: Find Next
ca@valencia: Cerca la següent

en: Search
ca@valencia: Cerca

en: Go to Line
ca@valencia: Ves a la línia

en: Go to line number:
ca@valencia: Ves a la línia número:

en: Starting cvsservice failed with message:
ca@valencia: L'inici del cvsservice ha fallat amb el missatge:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
ca@valencia: Aquesta KPart no és funcional, atés que no s'ha pogut iniciar el servei D-Bus del cvs.

en: Remote CVS working folders are not supported.
ca@valencia: No està permés el treball sobre carpetes remotes del CVS.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
ca@valencia: No podeu canviar a una carpeta diferent mentre s'està executant una tasca de cvs.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
ca@valencia: F - S'oculten tots els fitxers, l'arbre tan sols mostra les carpetes
    N - S'oculten tots els fitxers actualitzats
    R - S'oculten tots els fitxers eliminats

en: Open Sandbox...
ca@valencia: Obri un entorn de proves...

en: Opens a CVS working folder in the main window
ca@valencia: Obri una carpeta CVS de treball a la finestra principal

en: Recent Sandboxes
ca@valencia: Carpetes locals recents

en: &Insert ChangeLog Entry...
ca@valencia: &Insereix una entrada en el registre de canvis...

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
ca@valencia: Insereix una entrada nova al fitxer de registre de canvis en el directori més alt

en: &Update
ca@valencia: Act&ualitza

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
ca@valencia: Actualitza (cvs update) els fitxers i carpetes seleccionades

en: &Status
ca@valencia: E&stat

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
ca@valencia: Actualitza l'estat (cvs -n update) dels fitxers i carpetes seleccionades

en: &Edit
ca@valencia: &Edita

en: Opens the marked file for editing
ca@valencia: Obri el fitxer marcat per a edició

en: Reso&lve...
ca@valencia: Reso&ldre...

en: Opens the resolve dialog with the selected file
ca@valencia: Obri el diàleg de resolució de conflictes amb el fitxer seleccionat

en: &Commit...
ca@valencia: &Publica...

en: Commits the selected files
ca@valencia: Publica els fitxers seleccionats

en: &Add to Repository...
ca@valencia: &Afig al repositori...

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
ca@valencia: Afig (cvs add) els fitxers seleccionats al repositori

en: Add &Binary...
ca@valencia: Afig un &binari...

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
ca@valencia: Afig (cvs -kb add) al repositori els fitxers seleccionats com a binaris

en: &Remove From Repository...
ca@valencia: Elimi&na del repositori...

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
ca@valencia: Elimina (cvs remove) els fitxers seleccionats del repositori

en: Rever&t
ca@valencia: Rever&teix

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
ca@valencia: Reverteix (cvs update -C) els fitxers seleccionats (només cvs 1.11)

en: &Properties
ca@valencia: &Propietats

en: Stop
ca@valencia: Atura

en: Stops any running sub-processes
ca@valencia: Atura qualsevol subprocés que s'estiga executant

en: Browse &Log...
ca@valencia: Navega pel &registre...

en: Shows the revision tree of the selected file
ca@valencia: Mostra l'arbre de revisions del fitxer seleccionat

en: Browse Multi-File Log...
ca@valencia: Navega pels fitxers múltiples del registre...

en: &Annotate...
ca@valencia: &Anotacions...

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
ca@valencia: Mostra una vista d'anotacions del fitxer seleccionat

en: &Difference to Repository (BASE)...
ca@valencia: &Diferències amb el repositori (BASE)...

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
ca@valencia: Mostra les diferències del fitxer seleccionat amb la versió obtinguda (etiqueta BASE)

en: Difference to Repository (HEAD)...
ca@valencia: Diferències amb el repositori (HEAD)...

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
ca@valencia: Mostra les diferències del fitxer seleccionat amb la versió més nova del repositori (etiqueta HEAD)

en: Last &Change...
ca@valencia: Últims &canvis...

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
ca@valencia: Mostra les diferències entre les dues últimes versions del fitxer seleccionat

en: &History...
ca@valencia: &Historial...

en: Shows the CVS history as reported by the server
ca@valencia: Mostra l'historial del CVS segons informa el servidor

en: &Unfold File Tree
ca@valencia: &Desplega l'arbre de fitxers

en: Opens all branches of the file tree
ca@valencia: Obri totes les branques de l'arbre de fitxers

en: &Fold File Tree
ca@valencia: &Plega l'arbre de fitxers

en: Closes all branches of the file tree
ca@valencia: Tanca totes les branques de l'arbre de fitxers

en: &Tag/Branch...
ca@valencia: E&tiqueta/branca...

en: Creates a tag or branch for the selected files
ca@valencia: Crea una etiqueta o branca pels fitxers seleccionats

en: &Delete Tag...
ca@valencia: &Elimina l'etiqueta...

en: Deletes a tag from the selected files
ca@valencia: Elimina una etiqueta dels fitxers seleccionats

en: &Update to Tag/Date...
ca@valencia: &Actualitza a etiqueta/data...

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
ca@valencia: Actualitza els fitxers seleccionats a una certa etiqueta, branca o data

en: Update to &HEAD
ca@valencia: Actualitza a &HEAD

en: Updates the selected files to the HEAD revision
ca@valencia: Actualitza els fitxers seleccionats a la revisió HEAD

en: &Merge...
ca@valencia: &Fusiona...

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
ca@valencia: Fusiona una branca o conjunt de modificacions amb els fitxers seleccionats

en: &Add Watch...
ca@valencia: &Afig un vigilant...

en: Adds a watch for the selected files
ca@valencia: Afig un vigilant pels fitxers seleccionats

en: &Remove Watch...
ca@valencia: E&limina el vigilant...

en: Removes a watch from the selected files
ca@valencia: Elimina un vigilant dels fitxers seleccionats

en: Show &Watchers
ca@valencia: Mostra els &vigilants

en: Shows the watchers of the selected files
ca@valencia: Mostra els vigilants dels fitxers seleccionats

en: Ed&it Files
ca@valencia: Ed&ita els fitxers

en: Edits (cvs edit) the selected files
ca@valencia: Edita (cvs edit) els fitxers seleccionats

en: U&nedit Files
ca@valencia: Des&fés l'edició de fitxers

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
ca@valencia: Desfà l'edició (cvs unedit) dels fitxers seleccionats

en: Show &Editors
ca@valencia: Mostra els &editors

en: Shows the editors of the selected files
ca@valencia: Mostra els editors dels fitxers seleccionats

en: &Lock Files
ca@valencia: B&loqueja els fitxers

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
ca@valencia: Bloqueja els fitxers seleccionats, de manera que els altres no els puguen modificar

en: Unl&ock Files
ca@valencia: Des&bloqueja els fitxers

en: Unlocks the selected files
ca@valencia: Desbloqueja els fitxers seleccionats

en: Create &Patch Against Repository...
ca@valencia: Crea un &pedaç contra el repositori...

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
ca@valencia: Crea un pedaç a partir de les modificacions al vostre entorn de proves

en: &Create...
ca@valencia: &Crea...

en: &Checkout...
ca@valencia: O&btén...

en: Allows you to checkout a module from a repository
ca@valencia: Vos permet recuperar un mòdul des d'un repositori

en: &Import...
ca@valencia: &Importa...

en: Allows you to import a module into a repository
ca@valencia: Vos permet importar un mòdul dins d'un repositori

en: &Repositories...
ca@valencia: &Repositoris...

en: Configures a list of repositories you regularly use
ca@valencia: Configura una llista dels repositoris que useu regularment

en: Hide All &Files
ca@valencia: Oculta tots els &fitxers

en: Determines whether only folders are shown
ca@valencia: Determina si només s'han de mostrar les carpetes

en: Hide Unmodified Files
ca@valencia: Oculta els fitxers sense modificar

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
ca@valencia: Determina si els fitxers actualitzats o desconeguts estan ocults

en: Hide Removed Files
ca@valencia: Oculta els fitxers eliminats

en: Determines whether removed files are hidden
ca@valencia: Determina si s'han d'ocultar els fitxers eliminats

en: Hide Non-CVS Files
ca@valencia: Oculta els fitxers que no són en el CVS

en: Determines whether files not in CVS are hidden
ca@valencia: Determina si s'han d'ocultar els fitxers que no són al CVS

en: Hide Empty Folders
ca@valencia: Oculta les carpetes buides

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
ca@valencia: Determina si s'han d'ocultar les carpetes sense entrades visibles o ocults

en: Create &Folders on Update
ca@valencia: En actualitzar crea les &carpetes

en: Determines whether updates create folders
ca@valencia: Determina si durant les actualitzacions s'han de crear les carpetes

en: &Prune Empty Folders on Update
ca@valencia: E&limina les carpetes buides en actualitzar

en: Determines whether updates remove empty folders
ca@valencia: Determina si durant les actualitzacions s'eliminaran les carpetes buides

en: &Update Recursively
ca@valencia: Act&ualitza recursivament

en: Determines whether updates are recursive
ca@valencia: Determina si les actualitzacions són recursives

en: C&ommit && Remove Recursively
ca@valencia: C&ommit i Remove recursivament

en: Determines whether commits and removes are recursive
ca@valencia: Determina si les publicacions i eliminacions seran recursives

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
ca@valencia: Fes el cvs &edit automàticament quan siga necessari

en: Determines whether automatic cvs editing is active
ca@valencia: Determina si l'edició automàtica del cvs està activa

en: Configure Cervisia...
ca@valencia: Configura el Cervisia...

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
ca@valencia: Vos permet configurar la KPart del Cervisia

en: CVS &Manual
ca@valencia: &Manual del CVS

en: Opens the help browser with the CVS documentation
ca@valencia: Obri el navegador d'ajuda amb la documentació del CVS

en: Unfold Folder
ca@valencia: Desplega la carpeta

en: Cervisia Part
ca@valencia: Part del Cervisia

en: A CVS frontend
ca@valencia: Un frontal pel CVS

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
ca@valencia: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008, els autors del Cervisia

en: Original author and former maintainer
ca@valencia: Autor original i mantenidor anterior

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Documentation
ca@valencia: Documentació

en: Conversion to KPart
ca@valencia: Conversió a KPart

en: Conversion to D-Bus
ca@valencia: Conversió al D-Bus

en: Port to KDE Frameworks 5
ca@valencia: Adaptació als Frameworks 5 del KDE

en: Open Sandbox
ca@valencia: Obri un entorn de proves

en: CVS Diff
ca@valencia: Diff del CVS

en: Could not open file for writing.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer per a escriptura.

en: The revision looks invalid.
ca@valencia: La revisió no sembla vàlida.

en: This is the first revision of the branch.
ca@valencia: Aquesta és la primera revisió de la branca.

en: Invoking help on Cervisia
ca@valencia: S'està invocant l'ajuda quant al Cervisia

en: Invoking help on CVS
ca@valencia: S'està invocant l'ajuda quant al CVS

en: Done
ca@valencia: Fet

en: A CVS commit to repository %1 is done
ca@valencia: S'ha realitzat una publicació de CVS en el repositori %1

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
ca@valencia: Aquesta no és una carpeta de CVS.
    Si no teniu la intenció d'usar el Cervisia, podeu canviar el mode de vista amb el Konqueror.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
ca@valencia: El color de primer pla emprat per a marcar a la vista de fitxers aquells fitxers que tenen conflictes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
ca@valencia: Retard (ms) després del qual apareixerà el diàleg de progrés.

en: The Cervisia library could not be loaded.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la biblioteca del Cervisia.

en: Allows you to configure the toolbar
ca@valencia: Vos permet configurar la barra d'eines

en: Allows you to customize the keybindings
ca@valencia: Vos permet configurar els lligams de tecla

en: Exits Cervisia
ca@valencia: Ix del Cervisia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: A&rranjament

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: A&juda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
ca@valencia: &Avançat

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
ca@valencia: &Repositori

en: Edit ChangeLog
ca@valencia: Edita el registre de canvis

en: The ChangeLog file could not be written.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure al fitxer del registre de canvis.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
ca@valencia: No existeix un fitxer de registre de canvis. Crear-ne un?

en: Create
ca@valencia: Crea

en: The ChangeLog file could not be read.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer de registre de canvis.

en: &Module:
ca@valencia: &Mòdul:

en: Fetch &List
ca@valencia: Obtén la &llista

en: &Branch tag:
ca@valencia: &Etiqueta de la branca:

en: Re&cursive checkout
ca@valencia: Obtén en mode re&cursiu

en: Working &folder:
ca@valencia: &Carpeta de treball:

en: &Vendor tag:
ca@valencia: Etiqueta del &distribuïdor:

en: &Release tag:
ca@valencia: Etiqueta del &llançament:

en: &Ignore files:
ca@valencia: &Ignora els fitxers:

en: &Comment:
ca@valencia: &Comentari:

en: Import as &binaries
ca@valencia: Importa com a &binaris

en: Use file's modification time as time of import
ca@valencia: Usa la data de modificació del fitxer com a data d'importació

en: Chec&k out as:
ca@valencia: O&btén com a:

en: Ex&port only
ca@valencia: Només ex&porta

en: Please choose an existing working folder.
ca@valencia: Per favor, escolliu una carpeta de treball existent.

en: Please specify a module name.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un nom de mòdul.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu una etiqueta de distribuïdor i de versió de llançament.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
ca@valencia: Les etiquetes han de començar amb una lletra i poden
    contindre lletres, dígits i els caràcters «-» i «_».

en: A branch must be specified for export.
ca@valencia: S'ha d'especificar una branca a exportar.

en: Please specify a repository.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un repositori.

en: CVS Remote Log
ca@valencia: Registre remot del CVS

en: Commit the following &files:
ca@valencia: Publica els següents &fitxers:

en: Older &messages:
ca@valencia: &Missatges més antics:

en: &Log message:
ca@valencia: Missatge del &registre:

en: Use log message &template
ca@valencia: Usa la plan&tilla de missatges pel registre

en: Current
ca@valencia: Actual

en: Create New Repository (cvs init)
ca@valencia: Crea un repositori nou (cvs init)

en: Repository folder:
ca@valencia: Carpeta del repositori:

en: Synchronize scroll bars
ca@valencia: Sincronitza les barres de desplaçament

en: %1 difference | %1 differences
ca@valencia[0]: %1 diferència
ca@valencia[1]: %1 diferències

en: CVS Diff: %1
ca@valencia: Diff del CVS: %1

en: Repository:
ca@valencia: Repositori:

en: Revision
ca@valencia: Revisió

en: Working dir:
ca@valencia: Carpeta de treball:

en: %1 of %2
ca@valencia: %1 de %2

en: Delete
ca@valencia: Elimina

en: Insert
ca@valencia: Insereix

en: Change
ca@valencia: Canvia

en: Edit With
ca@valencia: Edita amb

en: Locally Modified
ca@valencia: Modificat localment

en: Locally Added
ca@valencia: Afegit localment

en: Locally Removed
ca@valencia: Eliminat localment

en: Needs Update
ca@valencia: Necessita actualitzar-se

en: Needs Patch
ca@valencia: Necessita apedaçar-se

en: Needs Merge
ca@valencia: Necessita fusionar-se

en: Up to Date
ca@valencia: Última versió

en: Conflict
ca@valencia: Conflicte

en: Updated
ca@valencia: Actualitzat

en: Patched
ca@valencia: Apedaçat

en: Removed
ca@valencia: Eliminat

en: Not in CVS
ca@valencia: No és al CVS

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Commit, Modified
ca@valencia: Publicat, modificat

en: Commit, Added
ca@valencia: Publicat, afegit

en: Commit, Removed
ca@valencia: Publicat, eliminat

en: Checkout
ca@valencia: Obtenció

en: Tag
ca@valencia: Etiqueta

en: Date
ca@valencia: Data

en: Event
ca@valencia: Esdeveniment

en: Author
ca@valencia: Autor

en: Revision
ca@valencia: Revisió

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: Repo Path
ca@valencia: Camí cap al repositori

en: Show c&ommit events
ca@valencia: Mostra els esdeveniments de &publicació

en: Show ch&eckout events
ca@valencia: Mostra els esdeveniments d'o&btenció

en: Show &tag events
ca@valencia: Mostra els esdeveniments d'&etiquetatge

en: Show &other events
ca@valencia: M&ostra els altres esdeveniments

en: Only &user:
ca@valencia: Només l'&usuari:

en: Only &filenames matching:
ca@valencia: Només els &noms de fitxer que coincidisquen:

en: Only &folders matching:
ca@valencia: Només les &carpetes que coincidisquen:

en: CVS History
ca@valencia: Historial del CVS

en: Tag
ca@valencia: Etiqueta

en: Release
ca@valencia: Llançament

en: Update, Deleted
ca@valencia: Actualització, eliminat

en: Update, Copied
ca@valencia: Actualització, copiat

en: Update, Merged
ca@valencia: Actualització, fusionat

en: Update, Conflict
ca@valencia: Actualització, conflicte

en: Update, Patched
ca@valencia: Actualització, apedaçat

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Search:
ca@valencia: Cerca:

en: &Tree
ca@valencia: &Arbre

en: &List
ca@valencia: &Llista

en: CVS &Output
ca@valencia: &Sortida del CVS

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
ca@valencia: Escollir la revisió A fent clic amb el botó esquerre del ratolí
    i la revisió B amb el botó central.

en: Revision A:
ca@valencia: Revisió A:

en: Revision B:
ca@valencia: Revisió B:

en: Select by tag:
ca@valencia: Selecciona per etiqueta:

en: Author:
ca@valencia: Autor:

en: Date:
ca@valencia: Data:

en: Comment/Tags:
ca@valencia: Comentari/etiquetes:

en: &Annotate A
ca@valencia: &Anota A

en: &Find
ca@valencia: &Cerca

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
ca@valencia: Aquesta revisió s'empra quan feu clic a Anota.
    També s'usa com a primer element d'una operació de «diff».

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
ca@valencia: Aquesta revisió s'empra com a segon element d'una operació de «diff».

en: &View A
ca@valencia: &Visualitza A

en: Create Patch...
ca@valencia: Crea un pedaç...

en: CVS Log: %1
ca@valencia: Registre del CVS: %1

en: CVS Log
ca@valencia: Registre del CVS

en:  (Branchpoint)
ca@valencia:  (punt de la ramificació)

en: Please select revision A or B first.
ca@valencia: Per favor, primer seleccioneu la revisió A o B.

en: View File
ca@valencia: Fitxer a veure

en: Please select revision A or revisions A and B first.
ca@valencia: Per favor, primer seleccioneu la revisió A o les revisions A i B.

en: Branchpoint
ca@valencia: Punt de la ramificació

en: On Branch
ca@valencia: Sobre la branca

en: Branch
ca@valencia: Branca

en: Comment
ca@valencia: Comentari

en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

en: revision %1
ca@valencia: revisió %1

en: Select for revision A
ca@valencia: Selecció per a la revisió A

en: Select for revision B
ca@valencia: Selecció per a la revisió B

en: date: %1; author: %2
ca@valencia: data: %1; autor: %2

en: The sandbox to be loaded
ca@valencia: L'entorn de proves a carregar

en: Show resolve dialog for the given file.
ca@valencia: Mostra el diàleg de resolució de conflictes per al fitxer indicat.

en: Show log dialog for the given file.
ca@valencia: Mostra el diàleg de registre per al fitxer indicat.

en: Show annotation dialog for the given file.
ca@valencia: Mostra el diàleg d'anotacions per al fitxer indicat.

en: Merge from &branch:
ca@valencia: Fusiona des de la &branca:

en: Merge &modifications:
ca@valencia: Fusiona les &modificacions:

en: between tag:
ca@valencia: entre etiquetes:

en: and tag:
ca@valencia: i etiqueta:

en: Fetch L&ist
ca@valencia: Obtén la ll&ista

en: Overwrite the file
ca@valencia: Sobreescriu el fitxer

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ca@valencia: Ja existeix un fitxer anomenat «%1». Esteu segur que el voleu sobreescriure?

en: Overwrite File?
ca@valencia: Sobreescric el fitxer?

en: Unified
ca@valencia: Unificat

en: Output Format
ca@valencia: Format de l'eixida

en: &Number of context lines:
ca@valencia: &Nombre de línies de context:

en: Ignore added or removed empty lines
ca@valencia: Ignora les línies buides afegides o eliminades

en: Ignore changes in the amount of whitespace
ca@valencia: Ignora els canvis en la quantitat d'espais en blanc

en: Ignore all whitespace
ca@valencia: Ignora tots els espais en blanc

en: Ignore changes in case
ca@valencia: Ignora canvis entre minúscula/majúscula

en: Ignore Options
ca@valencia: Opcions per ignorar

en: Clear
ca@valencia: Neteja

en: [Exited with status %1]
ca@valencia: [Eixida amb l'estat %1]

en: [Finished]
ca@valencia: [Finalitzat]

en: [Aborted]
ca@valencia: [Avortat]

en: Default
ca@valencia: Omissió

en: Logged in
ca@valencia: S'ha accedit al compte

en: Not logged in
ca@valencia: No s'ha accedit al compte

en: No login required
ca@valencia: Nom d'usuari no requerit

en: Configure Access to Repositories
ca@valencia: Configura l'accés als repositoris

en: Repository
ca@valencia: Repositori

en: Method
ca@valencia: Mètode

en: Compression
ca@valencia: Compressió

en: Status
ca@valencia: Estat

en: Add...
ca@valencia: Afig...

en: Modify...
ca@valencia: Modifica...

en: Login...
ca@valencia: Accedeix...

en: Logout
ca@valencia: Ix

en: This repository is already known.
ca@valencia: Aquest repositori ja és conegut.

en: Login failed.
ca@valencia: Ha fallat l'inici de la sessió.

en: Your version (A):
ca@valencia: La vostra versió (A):

en: Other version (B):
ca@valencia: L'altra versió (B):

en: Merged version:
ca@valencia: Versió fusionada:

en: CVS Resolve: %1
ca@valencia: Resolució del CVS: %1

en: %1 conflicts
ca@valencia: %1 conflictes

en: Configure Cervisia
ca@valencia: Configuració del Cervisia

en: &User name for the change log editor:
ca@valencia: Nom d'&usuari per a l'editor del registre de canvis:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
ca@valencia: &Camí cap a l'executable CVS, o «cvs»:

en: Diff Viewer
ca@valencia: Visor de diferències

en: &Number of context lines in diff dialog:
ca@valencia: &Nombre de línies de context al diàleg de «diff»:

en: Additional &options for cvs diff:
ca@valencia: &Opcions addicionals per al «diff» del cvs:

en: Tab &width in diff dialog:
ca@valencia: &Amplària de la pestanya al diàleg de «diff»:

en: External diff &frontend:
ca@valencia: &Frontal extern de «diff»:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
ca@valencia: En obrir un entorn de proves des d'un repositori &remot,
    executa automàticament l'ordre «Fitxer -> Estat»

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
ca@valencia: En obrir un entorn de proves des d'un repositori &local,
    executa automàticament l'ordre «Fitxer -> Estat»

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

en: Font for &Protocol Window...
ca@valencia: Tipus de lletra per a la finestra de &protocol...

en: Font for A&nnotate View...
ca@valencia: Tipus de lletra per a la vista &anotacions...

en: Font for D&iff View...
ca@valencia: Tipus de lletra per a la vista de «d&iff»...

en: Font for ChangeLog View...
ca@valencia: Tipus de lletra per a la vista del registre de canvis...

en: Conflict:
ca@valencia: Conflicte:

en: Diff change:
ca@valencia: Canvi del «diff»:

en: Local change:
ca@valencia: Canvi local:

en: Diff insertion:
ca@valencia: Inserció del «diff»:

en: Remote change:
ca@valencia: Canvi remot:

en: Diff deletion:
ca@valencia: Esborrat del «diff»:

en: Not in cvs:
ca@valencia: No és al CVS:

en: Split main window &horizontally
ca@valencia: Divideix la finestra principal &horitzontalment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
ca@valencia: &Temps d'espera després del qual apareixerà el diàleg de progrés (en ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
ca@valencia: Nive&ll de compressió per omissió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
ca@valencia: Inicia un procés nou de ssh-agent o empra'n un d'existent

en: CVS Delete Tag
ca@valencia: Etiqueta de supressió del CVS

en: &Name of tag:
ca@valencia: &Nom de l'etiqueta:

en: Create &branch with this tag
ca@valencia: Crea una &branca amb aquesta etiqueta

en: &Force tag creation even if tag already exists
ca@valencia: &Força la creació d'etiquetes fins i tot si l'etiqueta ja existeix

en: You must define a tag name.
ca@valencia: Heu de definir un nom d'etiqueta.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
ca@valencia: L'etiqueta ha de començar amb una lletra i pot contindre lletres, dígits i els caràcters «-» i «_».

en: Update to &branch:
ca@valencia: Actualitza a la &branca:

en: Update to &tag:
ca@valencia: Actualitza a l'e&tiqueta:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
ca@valencia: Actualitza a la &data ('yyyy-mm-dd'):

en: File Name
ca@valencia: Nom de fitxer

en: Tag/Date
ca@valencia: Etiqueta/data

en: Timestamp
ca@valencia: Marca de temps

en: Add watches for the following events:
ca@valencia: Afig vigilants per als següents esdeveniments:

en: Remove watches for the following events:
ca@valencia: Elimina els vigilants per als següents esdeveniments:

en: &All
ca@valencia: &Tot

en: &Only:
ca@valencia: &Només:

en: &Commits
ca@valencia: &Publicacions

en: &Edits
ca@valencia: &Editats

en: &Unedits
ca@valencia: &Deseditats

en: CVS Watchers
ca@valencia: Vigilants del CVS

en: Watcher
ca@valencia: Vigilant

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Unedit
ca@valencia: Deseditat

en: Commit
ca@valencia: Publica
