cervisia - en to da translation catalogue (376 entries)

en: Add to Ignore List
da: Tilføj til ignorérliste

en: Ignore File | Ignore %1 Files
da[0]: Ignorér fil
da[1]: Ignorér %1 filer

en: Cannot open file '%1' for writing.
da: Kan ikke åbne filen '%1' til skrivning.

en: CVS Add
da: CVS tilføj

en: CVS Add Binary
da: CVS tilføj binær

en: CVS Remove
da: CVS fjern

en: Add the following files to the repository:
da: Tilføj følgende filer til lageret:

en: Add the following binary files to the repository:
da: Tilføj følgende binære filer til lageret:

en: Remove the following files from the repository:
da: Fjern følgende filer fra lageret:

en: This will also remove the files from your local working copy.
da: Dette vil også fjerne filerne fra din lokale arbejdskopi.

en: Add Repository
da: Tilføj lager

en: &Repository:
da: &Lager:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
da: Brug ekstern &skal: (kun for :eksterne: lagre):

en: Invoke this program on the server side:
da: Start dette program på serversiden:

en: Use different &compression level:
da: Brug forskelligt komprimerings&niveau:

en: Download cvsignore file from server
da: Hent cvsignore-fil fra server

en: Repository Settings
da: Depotindstillinger

en: CVS Annotate: %1
da: CVS-Kommentér: %1

en: CVS Annotate
da: CVS-Kommentér

en: Go to Line...
da: Gå til linje...

en: Find Prev
da: Find forrige

en: Find Next
da: Find næste

en: Search
da: Søg

en: Go to Line
da: Gå til linje

en: Go to line number:
da: Gå til linjenummer:

en: Starting cvsservice failed with message:
da: Start af CVS-tjeneste mislykkedes med meddelelsen:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
da: Denne KPart fungerer ikke, idet vi ikke kunne starte CVS-D-Bus-tjenesten.

en: Remote CVS working folders are not supported.
da: Eksterne CVS arbejdsmapper er ikke understøttet.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
da: Du kan ikke skifte til en anden mappe mens der er et kørende cvs-job.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
da: F - Alle filer er skjulte, træet viser kun mapper
    N - Alle opdaterede filer er skjulte
    R - Alle fjernede filer er skjulte

en: Opens a CVS working folder in the main window
da: Åbner en CVS-arbejdsmappe i hovedvinduet

en: Recent Sandboxes
da: Nylige arbejdsmapper

en: &Insert ChangeLog Entry...
da: &Indsæt ændringslogindgang...

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
da: Indsætter en ny indgang i filen ChangeLog i topniveau-mappen

en: &Update
da: &Opdatér

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
da: Opdaterer (cvs update) de valgte filer og mapper

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
da: Opdaterer status (cvs -n update) for de valgte filer og mapper

en: &Edit
da: &Redigér

en: Opens the marked file for editing
da: Åbner markeret fil til redigering

en: Reso&lve...
da: Løs konf&likt...

en: Opens the resolve dialog with the selected file
da: Åbner konfliktløsningsdialogen med den valgte fil

en: &Commit...
da: &Indsend...

en: Commits the selected files
da: Sender (cvs commit) de valgte filer ind

en: &Add to Repository...
da: &Tilføj til lager...

en: Add
da: Tilføj

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
da: Tilføjer (cvs add) de valgte filer til lageret

en: Add &Binary...
da: Tilføj &binær...

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
da: Tilføjer (cvs -kb add) de valgte filer som binære til lageret

en: &Remove From Repository...
da: &Fjern fra lageret...

en: Remove
da: Fjern

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
da: Fjerner (cvs remove) de valgte filer fra lageret

en: Rever&t
da: Vend &tilbage

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
da: Tager de valgte filer (cvs update -C) tilbage (kun cvs 1.11)

en: &Properties
da: &Egenskaber

en: Stops any running sub-processes
da: Stopper alle kørende underprocesser

en: Browse &Log...
da: Gennemse &log...

en: Shows the revision tree of the selected file
da: Viser revisionstræet for den valgte fil

en: Browse Multi-File Log...
da: Gennemse multifil-log...

en: &Annotate...
da: &Kommentér...

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
da: Giver en annoteret visning af den valgte fil

en: &Difference to Repository (BASE)...
da: &Forskel til lager (BASE)...

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
da: Viser forskellen mellem den valgt fil og den udtjekkede version (mærket BASE)

en: Difference to Repository (HEAD)...
da: Forskel til lager (HEAD)...

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
da: Viser forskellen mellem den valgt fil og den nyeste udgave i lagret (mærket HEAD)

en: Last &Change...
da: Sidste æ&ndring...

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
da: Viser forskellen mellem de sidste to revisioner af den valgte fil

en: &History...
da: &Historik...

en: Shows the CVS history as reported by the server
da: Viser CVS-historikken som rapporteret af serveren

en: &Unfold File Tree
da: &Udfold filtræ

en: Opens all branches of the file tree
da: Åbner alle grene af filtræet

en: &Fold File Tree
da: &Fold filtræ

en: Closes all branches of the file tree
da: Lukke alle grene af filtræet

en: &Tag/Branch...
da: &Mærke/Gren...

en: Creates a tag or branch for the selected files
da: Laver et mærke eller en gren for de valgte filer

en: &Delete Tag...
da: &Slet mærke...

en: Deletes a tag from the selected files
da: Sletter et mærke fra de valgte filer

en: &Update to Tag/Date...
da: &Opdatér til Mærke/Dato...

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
da: Opdaterer de valgte filer til et givet mærke, gren eller dato

en: Update to &HEAD
da: Opdatér til &HEAD

en: Updates the selected files to the HEAD revision
da: Opdaterer de valgte filer til HEAD-revisionen

en: &Merge...
da: &Indflet...

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
da: Indfletter en gren eller et sæt af ændringer i de valgte filer

en: &Add Watch...
da: &Tilføj overvågning...

en: Adds a watch for the selected files
da: Tilføjer overvågning for de valgte filer

en: &Remove Watch...
da: &Fjern overvågning...

en: Removes a watch from the selected files
da: Fjerner overvågning fra de valgte filer

en: Show &Watchers
da: Vis &overvågning

en: Shows the watchers of the selected files
da: Viser overvågning for de valgte filer

en: Ed&it Files
da: Red&igér filer

en: Edits (cvs edit) the selected files
da: Redigerer (cvs edit) de valgte filer

en: U&nedit Files
da: &Afredigér filer

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
da: Afredigerer (cvs unedit) de valgte filer

en: Show &Editors
da: Vis &editorer

en: Shows the editors of the selected files
da: Viser editorer for de valgte filer

en: &Lock Files
da: &Lås filer

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
da: Låser de valgte filer så ingen andre kan ændre dem

en: Unl&ock Files
da: &Aflås filer

en: Unlocks the selected files
da: Låser op for de valgte filer

en: Create &Patch Against Repository...
da: Opret &rettelse mod lager...

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
da: Laver en rettelse ud fra ændringerne i din arbejdsmappe

en: &Create...
da: &Opret...

en: &Checkout...
da: &Tjek ud...

en: Allows you to checkout a module from a repository
da: Lader dig tjekke et modul ud fra lageret

en: &Import...
da: &Importér...

en: Allows you to import a module into a repository
da: Lader dig importere et modul i et lager

en: &Repositories...
da: &Lagre...

en: Configures a list of repositories you regularly use
da: Indstiller en liste af lagre du jævnligt bruger

en: Hide All &Files
da: Skjul alle &filer

en: Determines whether only folders are shown
da: Bestemmer om mapper bliver vist

en: Hide Unmodified Files
da: Skjul uændrede filer

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
da: Afgør om filer med status opdateret eller ukendt status er skjulte

en: Hide Removed Files
da: Skjul fjernede filer

en: Determines whether removed files are hidden
da: Afgør om fjernede filer bliver vist

en: Hide Non-CVS Files
da: Skjul ikke-CVS-filer

en: Determines whether files not in CVS are hidden
da: Afgør om filer der ikke er i CVS bliver vist

en: Hide Empty Folders
da: Skjul tomme mapper

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
da: Afgør om mapper uden synlige indgange er skjulte

en: Create &Folders on Update
da: Opret &mapper ved opdatering

en: Determines whether updates create folders
da: Afgør om opdateringer laver mapper

en: &Prune Empty Folders on Update
da: &Fjern tomme mapper ved opdatering

en: Determines whether updates remove empty folders
da: Afgør om opdateringer fjerner tomme mapper

en: &Update Recursively
da: &Opdatér rekursivt

en: Determines whether updates are recursive
da: Afgør om opdateringer er rekursive

en: C&ommit && Remove Recursively
da: S&end ind && fjern rekursivt

en: Determines whether commits and removes are recursive
da: Afgør om indsendinger og fjernelser er rekursive

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
da: Lav cvs &edit automatisk når det er nødvendigt

en: Determines whether automatic cvs editing is active
da: Afgør om automatisk cvs redigering er aktiv

en: Configure Cervisia...
da: Indstil Cervisia...

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
da: Tillader dig at indstille Cervisia KPart

en: CVS &Manual
da: CVS &Håndbog

en: Opens the help browser with the CVS documentation
da: Åbner hjælpecenteret med CVS-dokumentationen

en: Unfold Folder
da: Ekspandér mappe

en: Cervisia Part
da: Cervisia-part

en: A CVS frontend
da: En CVS grænseflade

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
da: Ophavsret (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Ophavsret (c) 2002-2008 Cervisia-udviklerne

en: Original author and former maintainer
da: Oprindelig forfatter og tidligere vedligeholder

en: Maintainer
da: Vedligeholder

en: Developer
da: Udvikler

en: Documentation
da: Dokumentation

en: Conversion to KPart
da: Konvertering til KPart

en: Conversion to D-Bus
da: Konvertering til D-Bus

en: Open Sandbox
da: Åbn arbejdsmappe

en: CVS Edit
da: CVS-Redigér

en: CVS Diff
da: CVS-Diff

en: Could not open file for writing.
da: Kunne ikke åbne fil til skrivning.

en: The revision looks invalid.
da: Revisionen ser ikke gyldig ud.

en: This is the first revision of the branch.
da: Dette er første revision af grenen.

en: Invoking help on Cervisia
da: Start af hjælp for Cervisia

en: Invoking help on CVS
da: Start af hjælp for CVS

en: Done
da: Færdig

en: A CVS commit to repository %1 is done
da: En CVS indsending til lager %1 er udført

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
da: Dette er ikke et CVS-katalog.
    Hvis du ikke havde til hensigt at bruge Cervisia, kan du skifte visningstilstand indenfor Konqueror.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
da: Forgrundsfarven der bruges i filfremviseren til at fremhæve filer med en konflikt

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
da: Ventetid (ms) før en fremgangs-dialog viser sig.

en: The Cervisia library could not be loaded.
da: Cervisia-biblioteket kunne ikke indlæses.

en: Allows you to configure the toolbar
da: Lader dig at indstille værktøjslinjen

en: Allows you to customize the keybindings
da: Lader dig at indstille tastebindinger

en: Exits Cervisia
da: Afslutter Cervisia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
da: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
da: &Indstillinger

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
da: &Hjælp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
da: Hovedværktøjslinje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
da: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
da: &Avanceret

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
da: &Lager

en: Edit ChangeLog
da: Redigér ændringslog

en: The ChangeLog file could not be written.
da: Ændringslog-filen kunne ikke skrives.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
da: En ændringslog-fil eksisterer ikke. Skal der oprettes én?

en: Create
da: Opret

en: The ChangeLog file could not be read.
da: Ændringslog-filen kunne ikke læses.

en: CVS Checkout
da: CVS Tjek ud

en: CVS Import
da: CVS Importér

en: &Module:
da: &Modul:

en: Fetch &List
da: Hent &liste

en: &Branch tag:
da: &Gren mærke:

en: Re&cursive checkout
da: Tjek ud re&kursivt

en: Working &folder:
da: &Arbejdsmappe:

en: &Vendor tag:
da: &Leverandør-mærke:

en: &Release tag:
da: &Udgivelsesmærke:

en: &Ignore files:
da: &Ignorér filer:

en: &Comment:
da: &Kommentar:

en: Import as &binaries
da: Importér som &binære

en: Use file's modification time as time of import
da: Brug filens ændringstid som tiden for import

en: Chec&k out as:
da: Tje&k ud som:

en: Ex&port only
da: Eks&portér kun

en: Please choose an existing working folder.
da: Vælg en eksisterende arbejdsmappe

en: Please specify a module name.
da: Angiv et modulnavn.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
da: Angiv et leverandørmærke og et udgivelsesmærke

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
da: Mærker skal begynde med et bogstav og kan indeholde
     bogstaver, tal og tegnene '-' and '_'.

en: A branch must be specified for export.
da: En gren skal være angivet for eksport.

en: Please specify a repository.
da: Angiv et lagernavn.

en: CVS Remote Log
da: CVS fjernlog

en: CVS Commit
da: Send ind (cvs commit)

en: Commit the following &files:
da: Send følgende &filer ind:

en: Older &messages:
da: Ældre &beskeder:

en: &Log message:
da: &Log-besked:

en: Use log message &template
da: Brug s&kabelon til logmeddelelser

en: Current
da: Nuværende

en: Create New Repository (cvs init)
da: Opret et nyt lager (cvs init)

en: Repository folder:
da: Lagermappe:

en: Synchronize scroll bars
da: Synkronisér rullebjælker

en: %1 difference | %1 differences
da[0]: %1 forskel
da[1]: %1 forskelle

en: CVS Diff: %1
da: CVS-Diff: %1

en: Repository:
da: Lager:

en: Working dir:
da: Arbejdsmappe:

en: %1 of %2
da: %1 af %2

en: Delete
da: Slet

en: Insert
da: Indsæt

en: Change
da: Ændr

en: Edit With
da: Red&igér med

en: Locally Modified
da: Ændret lokalt

en: Locally Added
da: Tilføjet lokalt

en: Locally Removed
da: Fjernet lokalt

en: Needs Update
da: Behøver opdatering

en: Needs Patch
da: Behøver rettelse

en: Needs Merge
da: Behøver indfletning

en: Up to Date
da: Opdateret

en: Conflict
da: Konflikt

en: Updated
da: Opdateret

en: Patched
da: Rettet

en: Removed
da: Fjernet

en: Not in CVS
da: Ikke i CVS

en: Unknown
da: Ukendt

en: Commit, Modified
da: Send ind, ændret

en: Commit, Added
da: Send ind, tilføjet

en: Commit, Removed
da: Send ind, fjernet

en: Checkout
da: Tjek ud

en: Tag
da: Mærke

en: Date
da: Dato

en: Event
da: Begivenhed

en: Author
da: Forfatter

en: File
da: Fil

en: Repo Path
da: Repo-sti

en: Show c&ommit events
da: Vis &oplægningsbegivenheder

en: Show ch&eckout events
da: Vis &udtjekningsbegivenheder

en: Show &tag events
da: Vis &mærkebegivenheder

en: Show &other events
da: Via &andre begivenheder

en: Only &user:
da: Kun &bruger:

en: Only &filenames matching:
da: Kun &filnavne der passer med:

en: Only &folders matching:
da: Kun &mapper der passer med:

en: CVS History
da: CVS-Historik

en: Tag
da: Mærke

en: Release
da: Udgivelse

en: Update, Deleted
da: Opdateret, slettet

en: Update, Copied
da: Opdateret, kopieret

en: Update, Merged
da: Opdateret, indflettet

en: Update, Conflict
da: Opdateret, konflikt

en: Update, Patched
da: Opdateret, rettet

en: Unknown
da: Ukendt

en: &Tree
da: &Træ

en: &List
da: &Liste

en: CVS &Output
da: CVS-&Uddata

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
da: Vælg revision A ved at klikke med venstre museknap,
    revision B ved at klikke med den midterste museknap.

en: Select by tag:
da: Vælg efter mærke:

en: Author:
da: Forfatter:

en: Date:
da: Dato:

en: Comment/Tags:
da: Kommentar/Mærker:

en: &Annotate A
da: &Kommentér A

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
da: Denne revision bliver brugt når du klikker på 'Kommentér'.
    Den bruges også som første punkt i en diff-operation.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
da: Denne revision bliver brugt som det andet punkt i en diff-operation.

en: Create Patch...
da: Lav rettelse...

en: CVS Log: %1
da: CVS-Log: %1

en: CVS Log
da: CVS-Log

en:  (Branchpoint)
da:  (Forgreningspunkt)

en: Please select revision A or B first.
da: Vælg venligst revision A eller B først.

en: View File
da: Vis fil

en: Please select revision A or revisions A and B first.
da: Vælg venligst revision A eller revisionerne A og B først.

en: Branchpoint
da: Forgreningspunkt:

en: On Branch
da: På gren

en: Branch
da: Gren

en: Comment
da: Kommentar

en: Tags
da: Mærker

en: revision %1
da: revision  %1

en: Select for revision A
da: Vælg for revision A

en: Select for revision B
da: Vælg for revision B

en: date: %1; author: %2
da: dato: %1; forfatter: %2

en: The sandbox to be loaded
da: Arbejdsmappen der skal indlæses

en: CVS Merge
da: CVS Indfletning

en: Merge from &branch:
da: Indflet fra &gren:

en: Merge &modifications:
da: Indflet æ&ndringer:

en: between tag:
da: mellem mærke:

en: and tag:
da: og mærke:

en: Fetch L&ist
da: Hent l&iste

en: CVS Status
da: CVS-Status

en: Overwrite the file
da: Overskriv filen

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
da: En fil ved navn "%1" findes allerede. Vil du overskrive den?

en: Overwrite File?
da: Overskriv fil?

en: Context
da: Sammenhæng

en: Unified
da: Forenet

en: Output Format
da: Uddataformat

en: &Number of context lines:
da: &Antal sammenhængslinjer:

en: Ignore added or removed empty lines
da: Ignorér tilføjede eller fjernede tomme linjer

en: Ignore changes in the amount of whitespace
da: Ignorér ændringer i mængden af mellemrum

en: Ignore all whitespace
da: Ignorér alle mellemrum

en: Ignore changes in case
da: Ignorér versalændringer

en: Ignore Options
da: &Ignorér tilvalg

en: Clear
da: Ryd

en: [Exited with status %1]
da: [Afsluttet med status %1]

en: [Finished]
da: [Færdig]

en: [Aborted]
da: [Afbrudt]

en: Default
da: Standard

en: Logged in
da: Logget på

en: Not logged in
da: Ikke logget på

en: No login required
da: Ingen login krævet

en: Configure Access to Repositories
da: Indstil adgang til lagre

en: Repository
da: Lager

en: Method
da: Metode

en: Compression
da: Komprimering

en: Login...
da: Log på...

en: Logout
da: Log af

en: This repository is already known.
da: Dette lager er allerede kendt.

en: Login failed.
da: Mislykkedes at logge på.

en: CVS Logout
da: CVS-Logout

en: Your version (A):
da: Din version (A):

en: Other version (B):
da: Anden version (B):

en: Merged version:
da: Indflettet version:

en: CVS Resolve: %1
da: CVS-Konfliktløs: %1

en: %1 conflicts
da: %1 konflikter

en: Configure Cervisia
da: Indstil Cervisia

en: General
da: Generelt

en: &User name for the change log editor:
da: &Brugernavn for ændringslog-editor:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
da: S&ti til den kørbare CVS, eller 'cvs':

en: Diff Viewer
da: Diff fremviser

en: &Number of context lines in diff dialog:
da: &Antal sammenhængstlinjer i diff-dialog:

en: Additional &options for cvs diff:
da: Ekstra &tilvalg for cvs diff:

en: Tab &width in diff dialog:
da: Mærke&bredde i diff-dialog:

en: External diff &frontend:
da: Ekstern diff&grænseflade:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
da: Når der åbnes en arbejdsmappe fra et &eksternt lager,
    start en Fil->Status kommando automatisk

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
da: Når der åbnes en arbejdsmappe fra et &lokalt lager,
    start en Fil->Status kommando automatisk

en: Advanced
da: Avanceret

en: Appearance
da: Udseende

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Font for &Protocol Window...
da: Skrifttype for &protokolvindue...

en: Font for A&nnotate View...
da: Skrifttype for kommentér-visning...

en: Font for D&iff View...
da: Skrifttype for d&iff-visning...

en: Font for ChangeLog View...
da: Skrifttype for ændringslogvisning...

en: Colors
da: Farver

en: Conflict:
da: Konflikt:

en: Diff change:
da: Diff-ændring:

en: Local change:
da: Lokal ændring:

en: Diff insertion:
da: Diff indsætning:

en: Remote change:
da: Ekstern ændring:

en: Diff deletion:
da: Diff sletning:

en: Not in cvs:
da: Ikke i CVS:

en: Split main window &horizontally
da: Opdel hovedvindue &vandret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
da: Udløb af &tid efter hvilken en fremgangs-dialog viser sig (i ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
da: Standard komprimerings&niveau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
da: Udnyt en kørende eller start en ny ssh-agent proces

en: CVS Delete Tag
da: CVS-Slettemærke

en: CVS Tag
da: CVS-mærke

en: &Name of tag:
da: &Navn på mærke:

en: Create &branch with this tag
da: Opret &gren med dette mærke

en: &Force tag creation even if tag already exists
da: &Tving mærkeoprettelse også selvom mærke allerede eksisterer

en: You must define a tag name.
da: Du skal definere et mærkenavn

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
da: Mærket skal begynde med et bogstav og kan indeholde bogstaver, tal og tegnene '-' and '_'.

en: CVS Update
da: CVS-opdatér

en: Update to &branch:
da: Opdatér til &gren:

en: Update to &tag:
da: Opdatér til &mærke:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
da: Opdatér til &dato ('åååå-mm-dd')

en: File Name
da: Filnavn

en: Tag/Date
da: Mærke/Dato

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: CVS Watch Add
da: CVS-tilføj overvågning

en: CVS Watch Remove
da: CVS-fjern overvågning

en: Add watches for the following events:
da: Tilføj overvågning til følgende begivenheder:

en: Remove watches for the following events:
da: Fjern overvågning fra følgende begivenheder:

en: &All
da: &Alle

en: &Only:
da: &Kun:

en: &Commits
da: &Indsendinger

en: &Edits
da: &Redigeringer

en: &Unedits
da: &Afredigeringer

en: CVS Watchers
da: CVS Overvågere

en: Watcher
da: Overvåger

en: Edit
da: Redigér

en: Unedit
da: Afredigering

en: Commit
da: Indsending
