Synfig UI - en to ca@valencia translation catalogue (1491 entries)

en: 2D vector animation studio
ca@valencia: Estudi d'animació vectorial 2D

en: Create and edit 2D animations and compositions
ca@valencia: Crea i edita composicions i animacions en 2D

en: Artist-oriented design
ca@valencia: Disseny orientat a artistes

en: Features:
ca@valencia: Característiques:

en: High Dynamic-Range Imaging (HDRI)
ca@valencia: Imatges d'alt rang dinàmic (HDRI)

en: Multitude of layers of various types
ca@valencia: Multitud de capes de diversos tipus

en: Path-based Gradients
ca@valencia: Degradats basats en camins

en: Pentablet-friendly tools
ca@valencia: Eines compatibles amb les tauletes gràfiques

en: Spatial resolution-independence
ca@valencia: Independent de la resolució espacial

en: Synfig Studio is a free and open-source 2D animation software, designed as powerful industrial-strength solution for creating film-quality animation using a vector and bitmap artwork. It eliminates the need to create animation frame-by frame, allowing you to produce 2D animation of a higher quality with fewer people and resources.
ca@valencia: El Synfig Studio és un programari d'animació 2D, lliure i de codi obert, dissenyat com una solució d'una eficàcia professional per a la creació d'animacions de qualitat cinematogràfica utilitzant il·lustracions vectorials i de mapa de bits. Elimina la necessitat de crear les animacions fotograma per fotograma, i us permet produir animacions 2D d'una qualitat elevada amb menys persones i recursos.

en: Temporal resolution independence
ca@valencia: Independent de la resolució temporal

en: Enable this thumbnailer.
ca@valencia: Habilita el generador de miniatures

en: Invoke Synfig as Thumbnailer
ca@valencia: Crida el Synfig com a generador de miniatures

en: Invokes Synfig as a gnome thumbnailer for image/sif files
ca@valencia: Crida el Synfig com a generador de miniatures del Gnome per a fitxers d'imatges/sif

en: enable
ca@valencia: habilita

en: Add Skeleton (Simple)
ca@valencia: Afig un esquelet (simple)

en: Unhide All Layers
ca@valencia: Mostra totes les capes

en: Pressure
ca@valencia: Pressió

en: The pressure reported by the tablet, between 0.0 and 1.0. If you use the mouse, it will be 0.5 when a button is pressed and 0.0 otherwise.
ca@valencia: La pressió detectada per la tauleta, entre 0.0 i 1.0. Si utilitzeu el ratolí, serà 0.5 quan premeu un botó, altrament serà 0.0.

en: Fine speed
ca@valencia: Velocitat fina

en: How fast you currently move. This can change very quickly. Try 'print input values' from the 'help' menu to get a feeling for the range; negative values are rare but possible for very low speed.
ca@valencia: Com de ràpid es mou actualment. Es pot canviar ràpidament. Proveu «Imprimeix els valors d'entrada» des del menú Ajuda per a fer-vos una idea de l'abast; els valors negatius són rars, però possibles per a velocitats molt baixes.

en: Gross speed
ca@valencia: Velocitat gruixuda

en: Same as fine speed, but changes slower. Also look at the 'gross speed filter' setting.
ca@valencia: El mateix que en velocitat fina, però canvia més lentament. Vegeu també el paràmetre «filtre de velocitat gruixuda».

en: Random
ca@valencia: Aleatori

en: Fast random noise, changing at each evaluation. Evenly distributed between 0 and 1.
ca@valencia: Soroll ràpid aleatori, que canvia en cada avaluació. Distribuït uniformement entre 0 i 1.

en: Stroke
ca@valencia: Pinzellada

en: This input slowly goes from zero to one while you draw a stroke. It can also be configured to jump back to zero periodically while you move. Look at the 'stroke duration' and 'stroke hold time' settings.
ca@valencia: Aquesta entrada va lentament de zero a u mentre feu una pinzellada. També es pot configurar perquè torne a zero periòdicament mentre us moveu. Vegeu també els paràmetres «duració de la pinzellada» i «temps en què es manté la pinzellada».

en: Direction
ca@valencia: Direcció

en: The angle of the stroke, in degrees. The value will stay between 0.0 and 180.0, effectively ignoring turns of 180 degrees.
ca@valencia: L'angle de la pinzellada, en graus. El valor romandrà entre 0.0 i 180.0, tot ignorant efectivament girs de 180 graus.

en: Declination
ca@valencia: Declinació

en: Declination of stylus tilt. 0 when stylus is parallel to tablet and 90.0 when it's perpendicular to tablet.
ca@valencia: Declinació de la inclinació del llapis. 0 quan el llapis és paral·lel a la tauleta i 90.0 quan es perpendicular.

en: Ascension
ca@valencia: Ascensió

en: Right ascension of stylus tilt. 0 when stylus working end points to you, +90 when rotated 90 degrees clockwise, -90 when rotated 90 degrees counterclockwise.
ca@valencia: Ascensió recta de la inclinació del llapis. 0 quan el final del treball del llapis apunta cap a l'usuari, +90 quan gira 90 graus en sentit horari, -90 quan gira 90 graus en sentit antihorari.

en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

en: This is a user defined input. Look at the 'custom input' setting for details.
ca@valencia: Aquesta és una entrada definida per l'usuari. Vegeu el paràmetre «entrada personalitzada» per a obtindre'n més detalls.

en: Opacity
ca@valencia: Opacitat

en: 0 means brush is transparent, 1 fully visible
    (also known as alpha or opacity)
ca@valencia: 0 significa que el traç és transparent, 1 que és completament visible (també conegut com a alfa o opacitat)

en: Opacity multiply
ca@valencia: Multiplica l'opacitat

en: This gets multiplied with opaque. You should only change the pressure input of this setting. Use 'opaque' instead to make opacity depend on speed.
    This setting is responsible to stop painting when there is zero pressure. This is just a convention, the behaviour is identical to 'opaque'.
ca@valencia: Aquest valor multiplica l'opacitat. Només heu de canviar l'entrada de pressió d'aquest paràmetre. Utilitzeu «opac» en lloc de fer dependre l'opacitat de la velocitat.
    Aquest paràmetre és responsable de parar de pintar quan la pressió és zero. Açò és només una convenció, el comportament és idèntic a «opac».

en: Opacity linearize
ca@valencia: Linealitza l'opacitat

en: Correct the nonlinearity introduced by blending multiple dabs on top of each other. This correction should get you a linear ("natural") pressure response when pressure is mapped to opaque_multiply, as it is usually done. 0.9 is good for standard strokes, set it smaller if your brush scatters a lot, or higher if you use dabs_per_second.
    0.0 the opaque value above is for the individual dabs
    1.0 the opaque value above is for the final brush stroke, assuming each pixel gets (dabs_per_radius*2) brushdabs on average during a stroke
ca@valencia: Corregeix la no linealitat introduïda en barrejar diverses pinzellades, una sobre una altra. Aquesta correcció hauria de proporcionar una resposta de pressió més lineal («natural») quan la pressió s'estableix a multiplica_opacitat, com es fa freqüentment. 0.9 està bé per a pinzellades estàndard; establiu un valor menor si el pinzell té molta dispersió, o major si utilitzeu pinzellades_per_segon.
    0.0 el valor d'opacitat de dalt s'utilitza per a les pinzellades individuals.
    1.0 el valor d'opacitat de dalt s'utilitza per a la pinzellada final, posat que cada píxel tinga pinzellades (pinzellades_per_radi*2) de mitjana per cada pinzellada.

en: Radius
ca@valencia: Radi

en: Basic brush radius (logarithmic)
     0.7 means 2 pixels
     3.0 means 20 pixels
ca@valencia: Radi base del pinzell (logarítmic)
     0.7 significa 2 píxels
     3.0 significa 20 píxels

en: Hardness
ca@valencia: Duresa

en: Hard brush-circle borders (setting to zero will draw nothing). To reach the maximum hardness, you need to disable Anti-aliasing.
ca@valencia: Vores difuminades - pinzell dur (si s'estableix a zero no es dibuixarà res). Per a obtindre la màxima duresa, heu d'inhabilitar l'antialiàsing.

en: Anti-aliasing
ca@valencia: Antialiàsing

en: This setting decreases the hardness when necessary to prevent a pixel staircase effect.
     0.0 disable (for very strong erasers and pixel brushes)
     1.0 blur one pixel (good value)
     5.0 notable blur, thin strokes will disappear
ca@valencia: Aquest paràmetre redueix la duresa quan és necessari per a evitar un efecte d'escala de píxel.
     0.0 inhabilita (per a gomes d'esborrar molt dures i pinzells de píxels)
     1.0 difumina un píxel (és un bon valor)
     5.0 difumina notablement, les pinzellades fines desapareixeran

en: Dabs per basic radius
ca@valencia: Pinzellades per radi base

en: How many dabs to draw while the pointer moves a distance of one brush radius (more precise: the base value of the radius)
ca@valencia: Quantes pinzellades es dibuixen mentre el punter es mou a una distància d'un radi del pinzell (més precís: el valor base del radi).

en: Dabs per actual radius
ca@valencia: Pinzellades per radi real

en: Same as above, but the radius actually drawn is used, which can change dynamically
ca@valencia: El mateix que el de dalt, però s'utilitza el radi dibuixat realment, que pot variar dinàmicament.

en: Dabs per second
ca@valencia: Pinzellades per segon

en: Dabs to draw each second, no matter how far the pointer moves
ca@valencia: Pinzellades per segon, no importa com de lluny es mou el punter.

en: Radius by random
ca@valencia: Radi aleatori

en: Alter the radius randomly each dab. You can also do this with the by_random input on the radius setting. If you do it here, there are two differences:
    1) the opaque value will be corrected such that a big-radius dabs is more transparent
    2) it will not change the actual radius seen by dabs_per_actual_radius
ca@valencia: Altera el radi aleatòriament en cada pinzellada. També es pot fer amb l'entrada «aleatori» del paràmetre radi. Si es fa ací, hi ha dos diferències:
    1) El valor d'opacitat es corregirà de manera que les pinzellades de radis grans siguen més transparents
    2) No es modificarà el radi real que utilitza pinzellades_per_radi_real

en: Fine speed filter
ca@valencia: Filtre de velocitat fina

en: How slow the input fine speed is following the real speed
    0.0 change immediately as your speed changes (not recommended, but try it)
ca@valencia: Com de lent l'entrada «velocitat fina» segueix la velocitat real.
    0.0 canvia immediatament en variar la velocitat (no es recomana, però pot provar-se)

en: Gross speed filter
ca@valencia: Filtre de velocitat gruixuda

en: Same as 'fine speed filter', but note that the range is different
ca@valencia: Com el «filtre de velocitat fina», però l'abast és diferent.

en: Fine speed gamma
ca@valencia: Gamma de velocitat fina

en: This changes the reaction of the 'fine speed' input to extreme physical speed. You will see the difference best if 'fine speed' is mapped to the radius.
    -8.0 very fast speed does not increase 'fine speed' much more
    +8.0 very fast speed increases 'fine speed' a lot
    For very slow speed the opposite happens.
ca@valencia: Canvia la reacció de l'entrada «velocitat fina» als extrems de la velocitat física. La diferència es veu millor si «velocitat fina» s'estableix al radi.
    -8.0 velocitats molt altes no incrementen molt la «velocitat fina»
    +8.0 velocitats molt altes incrementen molt la «velocitat fina»
    Per a velocitats molt baixes ocorre el contrari.

en: Gross speed gamma
ca@valencia: Gamma de velocitat gruixuda

en: Same as 'fine speed gamma' for gross speed
ca@valencia: Com la «gamma de velocitat fina» però per a la velocitat gruixuda.

en: Jitter
ca@valencia: Tremolor

en: Add a random offset to the position where each dab is drawn
     0.0 disabled
     1.0 standard deviation is one basic radius away
    <0.0 negative values produce no jitter
ca@valencia: Afig un desfasament aleatori a la posició quan es fa cada pinzellada.
     0.0 desactivat
     1.0 desviació estàndard està a un radi base de distància
    <0.0 valors negatius no produeixen tremolor

en: Offset by speed
ca@valencia: Desfasament per velocitat

en: Change position depending on pointer speed
    = 0 disable
    > 0 draw where the pointer moves to
    < 0 draw where the pointer comes from
ca@valencia: Canvia la posició depenent de la velocitat del punter.
    = 0 desactivat
    > 0 dibuixa cap a on va el punter
    < 0 dibuixa des d'on ve el punter

en: Offset by speed filter
ca@valencia: Filtre de desfasament per velocitat

en: How slow the offset goes back to zero when the cursor stops moving
ca@valencia: Com de lent el desfasament torna a zero quan el cursor es deté.

en: Slow position tracking
ca@valencia: Seguiment de posició lent

en: Slowdown pointer tracking speed. 0 disables it, higher values remove more jitter in cursor movements. Useful for drawing smooth, comic-like outlines.
ca@valencia: Redueix la velocitat de seguiment del punter. 0 ho desactiva, els valors més alts redueixen la tremolor dels moviments del cursor. És útil per a dibuixar línies de contorn suaus com les dels còmics.

en: Slow tracking per dab
ca@valencia: Seguiment lent per pinzellada

en: Similar as above but at brushdab level (ignoring how much time has past, if brushdabs do not depend on time)
ca@valencia: Similar al de dalt, però per a les pinzellades (s'ignora quant de temps ha passat si les pinzellades no depenen del temps).

en: Tracking noise
ca@valencia: Soroll en el seguiment

en: Add randomness to the mouse pointer; this usually generates many small lines in random directions; maybe try this together with 'slow tracking'
ca@valencia: Afig aleatorietat al punter. Això usualment genera moltes línies xicotetes en direccions aleatòries. Es pot provar això juntament amb el «seguiment lent».

en: Color hue
ca@valencia: To del color

en: Color saturation
ca@valencia: Saturació del color

en: Color value
ca@valencia: Valor del color

en: Color value (brightness, intensity)
ca@valencia: Valor del color (brillantor, intensitat)

en: Save color
ca@valencia: Guarda el color

en: When selecting a brush, the color can be restored to the color that the brush was saved with.
     0.0 do not modify the active color when selecting this brush
     0.5 change active color towards brush color
     1.0 set the active color to the brush color when selected
ca@valencia: Quan se selecciona un pinzell, el color es pot restaurar al color amb què es va guardar el pinzell.
     0.0 no modifica el color actiu quan se selecciona aquest pinzell
     0.5 canvia el color actiu al color del pinzell
     1.0 estableix el color actiu al color del pinzell quan s'ha seleccionat

en: Change color hue
ca@valencia: Canvia el to del color

en: Change color hue.
    -0.1 small clockwise color hue shift
     0.0 disable
     0.5 counterclockwise hue shift by 180 degrees
ca@valencia: Canvia el to del color.
    -0.1 xicotet gir en sentit horari del to del color
     0.0 desactivat
     0.5 gir de 180 graus en sentit antihorari del to del color

en: Change color lightness (HSL)
ca@valencia: Canvia la lluminositat del color (HSL)

en: Change the color lightness (luminance) using the HSL color model.
    -1.0 blacker
     0.0 disable
     1.0 whiter
ca@valencia: Canvia la lluminositat (luminància) del color, utilitzant el model de color HSL.
    -1.0 més fosc
     0.0 desactivat
     1.0 més clar

en: Change color satur. (HSL)
ca@valencia: Canvia la saturació del color (HSL)

en: Change the color saturation using the HSL color model.
    -1.0 more grayish
     0.0 disable
     1.0 more saturated
ca@valencia: Canvia la saturació del color, utilitzant el model de color HSL.
    -1.0 més gris
     0.0 desactivat
     1.0 més saturat

en: Change color value (HSV)
ca@valencia: Canvia el valor del color (HSV)

en: Change the color value (brightness, intensity) using the HSV color model. HSV changes are applied before HSL.
    -1.0 darker
     0.0 disable
     1.0 brighter
ca@valencia: Canvia el valor del color (brillantor, intensitat), utilitzant el model de color HSV. Els canvis HSV s'apliquen abans dels canvis HSL.
    -1.0 més fosc
     0.0 desactivat
     1.0 més clar

en: Change color satur. (HSV)
ca@valencia: Canvia la saturació del color (HSV)

en: Change the color saturation using the HSV color model. HSV changes are applied before HSL.
    -1.0 more grayish
     0.0 disable
     1.0 more saturated
ca@valencia: Canvia la saturació del color, utilitzant el model de color HSV. Els canvis HSV s'apliquen abans dels canvis HSL.
    -1.0 més gris
     0.0 desactivat
     1.0 més saturat

en: Smudge
ca@valencia: Esfumat

en: Paint with the smudge color instead of the brush color. The smudge color is slowly changed to the color you are painting on.
     0.0 do not use the smudge color
     0.5 mix the smudge color with the brush color
     1.0 use only the smudge color
ca@valencia: Pinta amb el color de l'esfumat en lloc de pintar amb el color del pinzell. El color de l'esfumat es transforma lentament en el color amb el qual s'està pintant.
     0.0 no utilitza el color de l'esfumat
     0.5 barreja el color de l'esfumat amb el color del pinzell
     1.0 utilitza només el color de l'esfumat

en: Smudge length
ca@valencia: Longitud de l'esfumat

en: This controls how fast the smudge color becomes the color you are painting on.
    0.0 immediately update the smudge color (requires more CPU cycles because of the frequent color checks)
    0.5 change the smudge color steadily towards the canvas color
    1.0 never change the smudge color
ca@valencia: Controla com de ràpid es torna el color de l'esfumat en el color amb el qual s'està pintant.
     0.0 canvia immediatament el color de l'esfumat (requereix més cicle de CPU a causa de les comprovacions freqüents del color)
     0.5 canvia de manera constant el color de l'esfumat al color del llenç 
     1.0 no canvia mai el color de l'esfumat

en: Smudge radius
ca@valencia: Radi de l'esfumat

en: This modifies the radius of the circle where color is picked up for smudging.
     0.0 use the brush radius
    -0.7 half the brush radius (fast, but not always intuitive)
    +0.7 twice the brush radius
    +1.6 five times the brush radius (slow performance)
ca@valencia: Modifica el radi del cercle en el qual s'obté el color per a l'esfumat.
     0.0 utilitza el radi del pinzell
    -0.7 la meitat del radi del pinzell (ràpid, però no sempre intuïtiu)
    +0.7 el doble del radi del pinzell
    +1.6 cinc vegades el radi del pinzell (execució lenta)

en: Eraser
ca@valencia: Goma d'esborrar

en: how much this tool behaves like an eraser
     0.0 normal painting
     1.0 standard eraser
     0.5 pixels go towards 50% transparency
ca@valencia: Fins a quin punt es comporta aquesta eina com una goma d'esborrar
     0.0 pinta normalment
     1.0 goma d'esborrar estàndard
     0.5 els píxels porten cap a un 50% de transparència

en: Stroke threshold
ca@valencia: Llindar de la pinzellada

en: How much pressure is needed to start a stroke. This affects the stroke input only. Mypaint does not need a minimal pressure to start drawing.
ca@valencia: Quanta pressió és necessària per a iniciar una pinzellada. Això afecta solament l'entrada de pinzellada. El Mypaint no necessita una pressió mínima.
    " per a començar a dibuixar

en: Stroke duration
ca@valencia: Duració de la pinzellada

en: How far you have to move until the stroke input reaches 1.0. This value is logarithmic (negative values will not inverse the process).
ca@valencia: Com de lluny s'ha de moure perquè l'entrada de la pinzellada arribe a 1.0. Aquest valor és logarítmic, els valors negatius no inverteixen el procés.

en: Stroke hold time
ca@valencia: Temps en què es manté la pinzellada

en: This defines how long the stroke input stays at 1.0. After that it will reset to 0.0 and start growing again, even if the stroke is not yet finished.
    2.0 means twice as long as it takes to go from 0.0 to 1.0
    9.9 and bigger stands for infinite
ca@valencia: Defineix durant quant de temps l'entrada de la pinzellada roman en 1.0. Després d'això es torna a 0.0 i comença a créixer novament, fins i tot si la pinzellada no ha finalitzat encara.
    2.0 significa dos vegades el que tarda d'anar de 0.0 a 1.0
    9.9 i superiors, roman infinitament

en: Custom input
ca@valencia: Entrada personalitzada

en: Set the custom input to this value. If it is slowed down, move it towards this value (see below). The idea is that you make this input depend on a mixture of pressure/speed/whatever, and then make other settings depend on this 'custom input' instead of repeating this combination everywhere you need it.
    If you make it change 'by random' you can generate a slow (smooth) random input.
ca@valencia: Estableix l'entrada personalitzada a aquest valor. Si es redueix, el porta cap a aquest valor (vegeu més avall). La idea és que aquesta entrada depenga d'una mescla de pressió, velocitat, qualsevol cosa, i després fer que uns altres paràmetres depenguen d'aquesta «entrada personalitzada», en comptes de repetir la combinació en cada lloc que es necessite.
    Si la canvieu per «aleatori» podeu generar una entrada aleatòria lenta (suau).

en: Custom input filter
ca@valencia: Filtre d'entrada personalitzada

en: How slow the custom input actually follows the desired value (the one above). This happens at brushdab level (ignoring how much time has past, if brushdabs do not depend on time).
    0.0 no slowdown (changes apply instantly)
ca@valencia: Com de lentament l'entrada personalitzada segueix realment el valor buscat (el de dalt). Això ocorre per a les pinzellades (s'ignora quant de temps ha passat, si les pinzellades no depenen del temps.
    0.0 no redueix la velocitat; els canvis s'apliquen instantàniament

en: Elliptical dab: ratio
ca@valencia: Pinzellada el·líptica: relació d'aspecte

en: Aspect ratio of the dabs; must be >= 1.0, where 1.0 means a perfectly round dab. TODO: linearize? start at 0.0 maybe, or log?
ca@valencia: Relació d'aspecte de les pinzellades. Ha de ser >= 1.0, on 1.0 significa una pinzellada perfectament circular. Per fer: linealitzar? tal vegada iniciar a 0.0, o bé logarítmic?

en: Elliptical dab: angle
ca@valencia: Pinzellada el·líptica: angle

en: Angle by which elliptical dabs are tilted
     0.0 horizontal dabs
     45.0 45 degrees, turned clockwise
     180.0 horizontal again
ca@valencia: Defineix l'angle amb què s'inclinen les pinzellades el·líptiques
     0.0 pinzellades horitzontals
     45.0 45 graus, gir en sentit horari
     180.0 horitzontal novament

en: Direction filter
ca@valencia: Filtre de direcció

en: A low value will make the direction input adapt more quickly, a high value will make it smoother
ca@valencia: Un valor baix fa que l'entrada de direcció s'adapte més ràpidament. Un valor alt fa que s'adapte amb més suavitat.

en: Lock alpha
ca@valencia: Bloqueja l'alfa

en: Do not modify the alpha channel of the layer (paint only where there is paint already)
     0.0 normal painting
     0.5 half of the paint gets applied normally
     1.0 alpha channel fully locked
ca@valencia: No modifica el canal alfa de la capa (pinta només on ja hi ha pintura)
     0.0 pinta normalment
     0.5 la meitat de la pintura s'aplica normalment
     1.0 el canal alfa es bloqueja totalment

en: Add a New Set
ca@valencia: Afig un conjunt nou

en: Unnamed Set
ca@valencia: Conjunt sense nom

en: Add New Keyframe
ca@valencia: Afig un nou fotograma clau

en: Keyframe Properties
ca@valencia: Propietats del fotograma clau

en: Toggle Keyframe
ca@valencia: Commuta el fotograma clau

en: Set Keyframe Description
ca@valencia: Estableix la descripció del fotograma clau

en: Increase Amount
ca@valencia: Augmenta la quantitat

en: Decrease Amount
ca@valencia: Redueix la quantitat

en: Amount
ca@valencia: Quantitat

en: Select All Child Layers
ca@valencia: Selecciona totes les capes descendents

en: Paste
ca@valencia: Apega

en: Index %d
ca@valencia: Índex %d

en: Text Paragraph
ca@valencia: Paràgraf

en: Enter text here:
ca@valencia: Introduïu el text ací:

en: <Group>
ca@valencia: <Grup>

en: <No Image Selected>
ca@valencia: <No s'ha seleccionat cap imatge>

en: No Parent
ca@valencia: Sense pare

en: Visit the Synfig website
ca@valencia: Visiteu el web del Synfig

en: Copyright 2001-2013
    Robert B. Quattlebaum Jr.,
    Adrian Bentley and Synfig contributors
ca@valencia: Copyright 2001-2013
    Robert B. Quattlebaum Jr.,
    Adrian Bentley i els col·laboradors del Synfig

en: Original developers:
ca@valencia: Equip original de desenvolupament:

en: Contributors:
ca@valencia: Col·laboradors:

en: 
    Development version:
    %s
ca@valencia: 
    Versió de desenvolupament:
    %s

en: Built on %s
ca@valencia: Contruït el %s

en: Built with:
ca@valencia: Construït amb:

en: Synfig library %d
ca@valencia: Biblioteca Synfig %d

en: Using:
ca@valencia: Utilitzant:

en: Canvas Options
ca@valencia: Opcions de Llenç

en: _Snap to grid
ca@valencia: Aju_sta  a la graella

en: S_how grid
ca@valencia: _Mostra la graella

en: Snap to _frame
ca@valencia: Ajusta al _fotograma

en: Grid
ca@valencia: Graella

en: _Grid size
ca@valencia: _Mida de la graella

en: Time
ca@valencia: Temps

en: Units
ca@valencia: Unitats

en: Not yet implemented!
ca@valencia: Encara no s'ha implementat.

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: Not yet implemented
ca@valencia: Per implementar

en: Canvas Properties
ca@valencia: Propietats del llenç

en: Canvas Info
ca@valencia: Informació del llenç

en: <b>Canvas Info</b>
ca@valencia: <b>Informació del llenç</b>

en: _Name
ca@valencia: _Nom

en: _Description
ca@valencia: _Descripció

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Edit Canvas Properties
ca@valencia: Edita les propietats del llenç

en: Set as Outline
ca@valencia: Defineix com a contorn

en: Set as Fill
ca@valencia: Defineix com a emplenament

en: Custom Video Codec
ca@valencia: Còdec de vídeo personalitzat

en: write your video codec here
ca@valencia: escriviu el vostre còdec de vídeo ací

en: Flash Video (FLV) / Sorenson Spark / Sorenson H.263
ca@valencia: Vídeo Flash (FLV) / Sorenson Spark / Sorenson H.263

en: H.263+ / H.263-1998 / H.263 version 2
ca@valencia: H.263+ / H.263-1998 / H.263 versió 2

en: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC (LossLess)
ca@valencia: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC (sense pèrdua)

en: raw MPEG-1 video
ca@valencia: MPEG-1 vídeo cru

en: raw MPEG-2 video
ca@valencia: MPEG-2 vídeo cru

en: FFmpeg parameters
ca@valencia: Paràmetres FFmpeg

en: Available Video Codecs:
ca@valencia: Còdecs de vídeo disponibles:

en: Video Bit Rate:
ca@valencia: Taxa de bits del vídeo:

en: Gradient Editor
ca@valencia: Editor de degradats

en: Set as Default
ca@valencia: Defineix com a predeterminat

en: Input Dialog
ca@valencia: Diàleg d'entrada

en: OK
ca@valencia: D'acord

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

en: Screen
ca@valencia: Pantalla

en: Window
ca@valencia: Finestra

en: Keyframe Dialog
ca@valencia: Diàleg de fotograma clau

en: Description :
ca@valencia: Descripció:

en: Active :
ca@valencia: Actiu:

en: Preview Window
ca@valencia: Finestra de previsualització

en: Preview Options
ca@valencia: Opcions de previsualizació

en: Use _Cairo render
ca@valencia: Utilitza _Cairo per a la renderització

en: _Begin time
ca@valencia: Hora d'_inici

en: _End time
ca@valencia: Hora de _finalització

en: General settings
ca@valencia: Paràmetres generals

en: <b>General settings</b>
ca@valencia: <b>Paràmetres generals</b>

en: _Quality
ca@valencia: _Qualitat

en: Time settings
ca@valencia: Paràmetres de l'hora

en: <b>Time settings</b>
ca@valencia: <b>Paràmetres de l'hora</b>

en: Preview
ca@valencia: Previsualització

en: Synfig Studio Setup
ca@valencia: Configuració del Synfig Studio

en: Restore Defaults
ca@valencia: Restaura els paràmetres predeterminats

en: Red
ca@valencia: Roig

en: Green
ca@valencia: Verd

en: Blue
ca@valencia: Blau

en: Black Level
ca@valencia: Nivell de negre

en: Timestamp
ca@valencia: Marca de temps

en: Pixels
ca@valencia: Píxels

en: Points
ca@valencia: Punts

en: Inches
ca@valencia: Polzades

en: Meters
ca@valencia: Metres

en: Centimeters
ca@valencia: Centímetres

en: Millimeters
ca@valencia: Mil·límetres

en: Unit System
ca@valencia: Sistema d'unitats

en: Recent Files
ca@valencia: Fitxers recents

en: Auto Backup Interval (0 to disable)
ca@valencia: Interval de còpia de seguretat automàtica (0 per a inhabilitar-ho)

en: Browser Command
ca@valencia: Ordre per a obrir el navegador

en: Brush Presets Path
ca@valencia: Camí de la col·lecció de pinzell

en: System Language
ca@valencia: Idioma del sistema

en: Arabic
ca@valencia: Àrab

en: Basque
ca@valencia: Basc

en: Basque (Spain)
ca@valencia: Basc (Espanya)

en: Catalan
ca@valencia: Català

en: Chinese (China)
ca@valencia: Xinés (Xina)

en: Czech
ca@valencia: Txec

en: Danish
ca@valencia: Danés

en: Dutch
ca@valencia: Holandés

en: English
ca@valencia: Anglés

en: English (United Kingdom)
ca@valencia: Anglés (Regne Unit)

en: Farsi (Iran)
ca@valencia: Persa (Iran)

en: French
ca@valencia: Francés

en: German
ca@valencia: Alemany

en: Greek (Greece)
ca@valencia: Grec (Grècia)

en: Hebrew
ca@valencia: Hebreu

en: Hungarian
ca@valencia: Hongarés

en: Italian
ca@valencia: Italià

en: Japanese (Japan)
ca@valencia: Japonés (Japó)

en: Lithuanian
ca@valencia: Lituà

en: Norwegian (Norway)
ca@valencia: Noruec (Noruega)

en: Polish (Poland)
ca@valencia: Polonés (Polònia)

en: Portuguese (Brazil)
ca@valencia: Portugués (Brasil)

en: Romanian
ca@valencia: Romanés

en: Russian
ca@valencia: Rus

en: Spanish
ca@valencia: Espanyol

en: Sinhala
ca@valencia: Singalés

en: Slovak (Slovakia)
ca@valencia: Eslovac (Eslovàquia)

en: Swedish (Sweden)
ca@valencia: Suec (Suècia)

en: Turkish
ca@valencia: Turc

en: Interface Language
ca@valencia: Idioma de la interfície

en: Visually linear color selection
ca@valencia: Selecció del color visualment lineal

en: Restrict really-valued handles to top right quadrant
ca@valencia: Restringeix les anses dels valors reals al quadrant superior dret

en: Scaling new imported image to fix canvas
ca@valencia: Ajusta al llenç la mida de les imatges importades

en: Dark UI theme (if available)
ca@valencia: Tema fosc d'interfície d'usuari (si està disponible)

en: Single thread only (CPUs)
ca@valencia: Utilitza només un únic fil (CPU)

en: New Document filename prefix
ca@valencia: Prefix de nom de fitxer de document nou

en: File name prefix for the new created document
ca@valencia: Prefix de nom de fitxer dels documents nous

en: New Document X size
ca@valencia: Mida X del document nou

en: Width in pixels of the new created document
ca@valencia: Amplària en píxels dels documents nous

en: New Document Y size
ca@valencia: Mida Y del document nou

en: High in pixels of the new created document
ca@valencia: Alçària en píxels dels documents nous

en: Predefined Resolutions:
ca@valencia: Resolucions predefinides:

en: 4096x3112 Full Aperture 4K
ca@valencia: 4096x3112 Obertura total 4K

en: 2048x1556 Full Aperture Native 2K
ca@valencia: 2048x1556 Obertura total nativa 2K

en: 1920x1080 HDTV 1080p/i
ca@valencia: 1920x1080 HDTV 1080 p/i

en: 1280x720  HDTV 720p
ca@valencia: 1280x720  HDTV 720 p

en: Predefined FPS:
ca@valencia: FPS predefinits:

en: New Document FPS
ca@valencia: FPS dels documents nous

en: Frames per second of the new created document
ca@valencia: Fotogrames per segon dels documents nous

en: Render
ca@valencia: Renderitza

en: Image Sequence Separator String
ca@valencia: Cadena de separació de seqüències d'imatges

en: Use Cairo render on Navigator
ca@valencia: Utilitza Cairo per a la renderització al navegador

en: Use Cairo render on WorkArea
ca@valencia: Utilitza Cairo per a la renderització a l'espai de treball

en: Custom Size
ca@valencia: Mida personalitzada

en: Custom fps
ca@valencia: FPS personalitzat

en: Sound Select
ca@valencia: Selecció del so

en: Sound Parameters
ca@valencia: Paràmetres del so

en: <b>Sound Parameters</b>
ca@valencia: <b>Paràmetres del so</b>

en: _Sound File
ca@valencia: Fitxer de _so

en: Time _Offset
ca@valencia: _Desfasament de temps

en: Sprite sheet parameters
ca@valencia: Paràmetres del full de l'sprite

en: Add into an existing file.
ca@valencia: Afig a un fitxer existent.

en: Offset X:
ca@valencia: Desplaçament X:

en: Offset Y:
ca@valencia: Desplaçament Y:

en: Direction:
ca@valencia: Direcció:

en: Rows:
ca@valencia: Files:

en: Columns:
ca@valencia: Columnes:

en: Target Parameters
ca@valencia: Paràmetres de l'objectiu

en: Waypoint Editor
ca@valencia: Editor d'interpolació

en: Seek to begin
ca@valencia: Vés al principi

en: Seek to previous keyframe
ca@valencia: Vés al fotograma clau anterior

en: Seek to previous frame
ca@valencia: Vés al fotograma anterior

en: Play
ca@valencia: Reprodueix

en: Pause
ca@valencia: Posa en pausa

en: Seek to next frame
ca@valencia: Vés al fotograma següent

en: Seek to next keyframe
ca@valencia: Vés al fotograma clau següent

en: Seek to end
ca@valencia: Vés al final

en: Disable JACK
ca@valencia: Desactiva JACK

en: JACK Offset
ca@valencia: Desplaçament JACK

en: Unlock past keyframe
ca@valencia: Desbloqueja el fotograma clau anterior

en: Unlock future keyframe
ca@valencia: Desbloqueja el fotograma clau següent

en: Increase Resolution
ca@valencia: Augmenta la resolució

en: Increase Display Resolution
ca@valencia: Augmenta la resolució de la pantalla

en: Decrease Resolution
ca@valencia: Redueix la resolució

en: Decrease Display Resolution
ca@valencia: Redueix la resolució de la pantalla

en: Low Res
ca@valencia: Resolució baixa

en: Use Low Resolution when enabled
ca@valencia: Utilitza resolució baixa si està habilitada

en: Position handles
ca@valencia: Anses de posició

en: Toggle position handles
ca@valencia: Commuta les anses de posició

en: Vertex handles
ca@valencia: Anses de vèrtex

en: Toggle vertex handles
ca@valencia: Commuta les anses de vèrtex

en: Tangent handles
ca@valencia: Anses de tangent

en: Toggle tangent handles
ca@valencia: Commuta les anses de tangent

en: Radius handles
ca@valencia: Anses de radi

en: Toggle radius handles
ca@valencia: Commuta les anses de radi

en: Width handles
ca@valencia: Anses d'amplària

en: Toggle width handles
ca@valencia: Commuta les anses d'amplària

en: Angle handles
ca@valencia: Anses d'angle

en: Toggle angle handles
ca@valencia: Commuta les anses d'angle

en: Zoom In
ca@valencia: Apropa

en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

en: Zoom to Fit
ca@valencia: Fes zoom per a ajustar

en: Zoom to 100%
ca@valencia: Ajusta al 100%

en: Tool Options
ca@valencia: Opcions d'eina

en: This tool has no options
ca@valencia: Aquesta eina no té opcions.

en: Canvas Browser
ca@valencia: Navegador de llenços

en: Library
ca@valencia: Biblioteca

en: Graphs
ca@valencia: Gràfics

en: History
ca@valencia: Historial

en: Clear Undo Stack
ca@valencia: Buida la pila de desfer

en: Clear the undo stack
ca@valencia: Buida la pila de desfer

en: Clear Redo Stack
ca@valencia: Buida la pila de refer

en: Clear the redo stack
ca@valencia: Buida la pila de refer

en: Clear Undo and Redo Stacks
ca@valencia: Buida les piles de desfer i refer

en: Clear the undo and redo stacks
ca@valencia: Buida les piles de desfer i refer

en: Undo
ca@valencia: Desfés

en: Undo the previous action
ca@valencia: Desfés l'acció anterior

en: Redo
ca@valencia: Refés

en: Redo the previously undone action
ca@valencia: Refés l'acció prèviament desfeta

en: Jump
ca@valencia: Salta

en: Action
ca@valencia: Acció

en: Clear History
ca@valencia: Esborra l'historial

en: You will not be able to undo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the undo stack?
ca@valencia: No podreu desfer cap canvi que hàgeu fet.
    Esteu segur que voleu buidar la pila de desfer?

en: Clear
ca@valencia: Buida

en: You will not be able to redo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the redo stack?
ca@valencia: No podreu refer cap canvi que hàgeu fet.
    Esteu segur que voleu buidar la pila de refer?

en: You will not be able to undo or redo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the undo and redo stacks?
ca@valencia: No podreu desfer ni refer cap canvi que hàgeu fet.
    Esteu segur que voleu buidar les piles de desfer i refer?

en: Info
ca@valencia: Informació

en: Keyframes
ca@valencia: Fotogrames clau

en: Sets
ca@valencia: Conjunts

en: Set Ops
ca@valencia: Opcions de conjunt

en: Layers
ca@valencia: Capes

en: Layer Ops
ca@valencia: Opcions de capa

en: Canvas MetaData
ca@valencia: Metadades del llenç

en: Add new MetaData entry
ca@valencia: Afig una nova entrada de metadades

en: Add a new MetaData entry to the canvas
ca@valencia: Afig una nova entrada de metadades al lleç

en: Remove selected MetaData entry
ca@valencia: Esborra l'entrada de metadades seleccionada

en: Remove the selected MetaData entry
ca@valencia: Esborra l'entrada de metadades seleccionada

en: New Metadata entry
ca@valencia: Nova entrada de metadades

en: Key Name:
ca@valencia: Nom de la clau:

en: Ok
ca@valencia: D'acord

en: Navigator
ca@valencia: Navegador

en: Parameters
ca@valencia: Paràmetres

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Time Track
ca@valencia: Pista de temps

en: Timetrack
ca@valencia: Pista de temps

en: Toolbox
ca@valencia: Caixa d'eines

en: Dock Panel
ca@valencia: Tauler acoblat

en: Palette Browser
ca@valencia: Navegador de paletes

en: Palette Editor
ca@valencia: Editor de paletes

en: Add Color
ca@valencia: Afig un color

en: Add current outline color
    to the palette
ca@valencia: Afig el color del contorn actual
    a la paleta

en: Save palette
ca@valencia: Guarda la paleta

en: Save the current palette
ca@valencia: Guarda la paleta actual

en: Open a palette
ca@valencia: Obri una paleta

en: Open a saved palette
ca@valencia: Obri una paleta guardada

en: Load default
ca@valencia: Carrega la paleta per defecte

en: Load default palette
ca@valencia: Carrega la paleta per defecte

en: Please choose a file name
ca@valencia: Trieu un nom de fitxer

en: Unable to check whether '%s' exists.
ca@valencia: No es pot comprovar si «%s» existix.

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
ca@valencia: Ja hi ha un fitxer amb el nom "%s". Voleu reemplaçar-lo?

en: The file already exists in "%s". Replacing it will overwrite its contents.
ca@valencia: El fitxer ja existeix a "%s". Si el reemplaceu se sobreescriurà el seu contingut.

en: Use Another Name…
ca@valencia: Utilitza un altre nom...

en: Replace
ca@valencia: Reemplaça

en: Please select a palette file
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer de paleta

en: Unable to open file
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: NewSpline
ca@valencia: Spline nou

en: Make
ca@valencia: Crea

en: Spline Creation
ca@valencia: Creació d'spline

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Layer Type:
ca@valencia: Tipus de capa:

en: Create a region layer
ca@valencia: Crea una capa de regió

en: Create a outline layer
ca@valencia: Crea una capa de contorn

en: Create a advanced outline layer
ca@valencia: Crea una capa de contorn avançat

en: Create a plant layer
ca@valencia: Crea una capa de planta

en: Create a gradient layer
ca@valencia: Crea una capa de degradat

en: Blend Method:
ca@valencia: Mètode de barreja:

en: Blend Method
ca@valencia: Mètode de barreja

en: Defines the blend method to be used for splines
ca@valencia: Defineix el mètode de barreja utilitzat per als splines

en: Opacity:
ca@valencia: Opacitat:

en: Brush Size:
ca@valencia: Mida del pinzell:

en: Feather:
ca@valencia: Esvaïment:

en: Link Origins
ca@valencia: Enllaça els orígens

en: Auto Export
ca@valencia: Exportació automàtica

en: Spline Tool
ca@valencia: Eina d'spline

en: Make Spline
ca@valencia: Crea un spline

en: Clear current Spline
ca@valencia: Esborra l'spline actual

en: Information: You need at least two (2) points to create a spline
ca@valencia: Informació: Fan falta almenys dos (2) punts per a crear un spline.

en: New Spline
ca@valencia: Spline nou

en: Unable to add value node
ca@valencia: No es pot afegir node de valor.

en: Unable to create layer
ca@valencia: No es pot crear la capa.

en:  Gradient
ca@valencia:  Degradat

en: Unable to create Gradient layer
ca@valencia: No es pot crear una capa de degradat.

en:  Plant
ca@valencia:  Planta

en: Unable to create Plant layer
ca@valencia: No es pot crear una capa de planta.

en:  Region
ca@valencia:  Regió

en: Unable to create Region layer
ca@valencia: No es pot crear una capa de regió.

en:  Outline
ca@valencia:  Contorn

en: Unable to create Outline layer
ca@valencia: No es pot crear una capa de contorn.

en:  Advanced Outline
ca@valencia:  Contorns avançats

en: Unable to create Advanced Outline layer
ca@valencia: No es pot crear una capa de contorn avançat.

en: Unloop Spline
ca@valencia: Obri l'spline

en: Loop Spline
ca@valencia: Tanca l'spline

en: Delete Vertex
ca@valencia: Esborra el vèrtex

en: Insert Vertex
ca@valencia: Insereix un vèrtex

en: Unable to find where to insert vertex, internal error, please report this bug
ca@valencia: No s'ha pogut trobar on inserir el vèrtex, hi ha hagut un error intern. És convenient que envieu un informe d'error.

en: Unable to remove vertex, internal error, please report this bug
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el vèrtex, hi ha hagut un error intern. És convenient que envieu un informe d'error.

en: Brush Tool
ca@valencia: Eina de pinzell

en: brush image
ca@valencia: imatge de pinzell

en: Circle Creation
ca@valencia: Creació de cercles

en: Create a circle layer
ca@valencia: Crea una capa de cercle

en: Defines the blend method to be used for circles
ca@valencia: Defineix el mètode de barreja utilitzat per als cercles

en: Spline Points:
ca@valencia: Punts d'spline:

en: Offset:
ca@valencia: Desplaçament:

en: Invert
ca@valencia: Inverteix

en: Falloff:
ca@valencia: Caiguda:

en: Falloff
ca@valencia: Caiguda

en: Determines the falloff function for the feather
ca@valencia: Determina la funció de caiguda de l'esvaïment

en: Linear
ca@valencia: Lineal

en: Squared
ca@valencia: Proporcional

en: Square Root
ca@valencia: Arrel quadrada

en: Sigmond
ca@valencia: Sigmoide

en: Cosine
ca@valencia: Cosinus

en: Spline Origins at Center
ca@valencia: Origen de l'spline al centre

en: Circle Tool
ca@valencia: Eina de cercle

en: New Circle
ca@valencia: Cercle nou

en: Unable to create Circle layer
ca@valencia: No es pot crear una capa de cercle.

en: Fill Last Stroke
ca@valencia: Ompli l'últim traç

en: Drawing
ca@valencia: Dibuix

en: Defines the blend method to be used for draws
ca@valencia: Defineix el mètode de barreja utilitzat per als dibuixos

en: Pressure Sensitive
ca@valencia: Sensible a la pressió

en: Min Width:
ca@valencia: Amplària mínima:

en: Smoothness
ca@valencia: Suavitat

en: Width Max Error:
ca@valencia: Error d'amplària màxima:

en: Round Ends
ca@valencia: Extrems arredonits

en: Auto Loop
ca@valencia: Tanca automàticament

en: Auto Extend
ca@valencia: Estén automàticament

en: Auto Link
ca@valencia: Enllaça automàticament

en: Draw Tool
ca@valencia: Eina de dibuix

en: Sketch Spline
ca@valencia: Spline d'esbós

en: Define Region
ca@valencia: Defineix una regió

en: Extend Spline
ca@valencia: Estén l'spline

en: Unable to set lower boundary for wplist
ca@valencia: No es pot establir el límit inferior per a la WPList.

en: Unable to insert item
ca@valencia: No es pot inserir l'element.

en: Unable to set loop for spline
ca@valencia: No es pot establir el tancament de l'spline.

en: Unable to set upper boundary for wplist
ca@valencia: No es pot establir el límit superior per a la WPList.

en: Fill Stroke
ca@valencia: Ompli el traç

en: No layer here
ca@valencia: No hi ha cap capa ací.

en: Unable to set layer color
ca@valencia: No es pot establir el color de la capa.

en: Gradient Creation
ca@valencia: Creació de degradats

en: Create a linear gradient
ca@valencia: Crea un degradat lineal

en: Create a radial gradient
ca@valencia: Crea un degradat radial

en: Create a conical gradient
ca@valencia: Crea un degradat cònic

en: Create a spiral gradient
ca@valencia: Crea un degradat en espiral

en: Defines the blend method to be used for gradients
ca@valencia: Defineix el mètode de barreja utilitzat per als degradats

en: Gradient Tool
ca@valencia: Eina de degradat

en: New Gradient
ca@valencia: Degradat nou

en: Cutout Tool
ca@valencia: Eina de retallat

en: Mask
ca@valencia: Màscara

en: Horizontal
ca@valencia: Horitzontal

en: Mirror Tool
ca@valencia: Eina d'espill

en: (Shift key toggles axis)
ca@valencia: La tecla Maj commuta els eixos.

en: Transform Tool
ca@valencia: Eina de transformació

en: Ctrl to rotate
ca@valencia: Ctrl per a girar

en: Alt to scale
ca@valencia: Alt per a canviar l'escala

en: Shift to constrain
ca@valencia: Maj per a constrényer

en: Polygon Creation
ca@valencia: Creació de polígon

en: Create a polygon layer
ca@valencia: Crea una capa de polígon

en: Defines the blend method to be used for polygons
ca@valencia: Defineix el mètode de barreja utilitzat per als polígons

en: Polygon Tool
ca@valencia: Eina de polígon

en: Make Polygon
ca@valencia: Crea un polígon

en: Clear current Polygon
ca@valencia: Esborra el polígon actual

en: New Polygon
ca@valencia: Polígon nou

en: Unable to create Polygon layer
ca@valencia: No es pot crear una capa de polígon.

en: Rectangle Creation
ca@valencia: Creació de rectangle

en: Create a rectangle layer
ca@valencia: Crea una capa de rectangle

en: Defines the blend method to be used for rectangles
ca@valencia: Defineix el mètode de barreja utilitzat per als rectangles

en: Brush size
ca@valencia: Mida del pinzell

en: Expansion:
ca@valencia: Expansió:

en: Rectangle Tool
ca@valencia: Eina de rectangle

en: New Rectangle
ca@valencia: Rectangle nou

en: Allow Scale
ca@valencia: Permet l'escalat

en: Rotate Tool
ca@valencia: Eina de rotació

en: Move Handle
ca@valencia: Mou l'ansa

en: Rotate Handle
ca@valencia: Gira l'ansa

en: Lock Aspect Ratio
ca@valencia: Bloqueja la relació d'aspecte

en: Scale Tool
ca@valencia: Eina d'escala

en: Save Sketch
ca@valencia: Guarda l'esbós

en: Unable to save sketch
ca@valencia: No es pot guardar l'esbós.

en: Load Sketch
ca@valencia: Carrega l'esbós

en: Unable to load sketch
ca@valencia: No es pot carregar l'esbós.

en: Clear Sketch
ca@valencia: Esborra l'esbós

en: Undo Stroke
ca@valencia: Desfés el traç

en: Show Sketch
ca@valencia: Mostra l'esbós

en: Undo Last Stroke
ca@valencia: Desfés l'últim traç

en: Save Sketch As...
ca@valencia: Anomena i guarda l'esbós...

en: Open a Sketch
ca@valencia: Obri un esbós

en: Sketch Tool
ca@valencia: Eina d'esbós

en: SmoothMove Tool
ca@valencia: Eina de moviment suau

en: Smooth Move
ca@valencia: Moviment suau

en: Star Creation
ca@valencia: Creació d'estrella

en: Create a star layer
ca@valencia: Crea una capa d'estrella

en: Defines the blend method to be used for stars
ca@valencia: Defineix el mètode de barreja utilitzat per a les estrelles

en: Star Points:
ca@valencia: Puntes de l'estrella:

en: Radius Ratio:
ca@valencia: Relació del radi:

en: Regular Polygon
ca@valencia: Polígon regular

en: Inner Width:
ca@valencia: Espessor interior:

en: Inner Tangent:
ca@valencia: Tangent interior:

en: Outer Width:
ca@valencia: Espessor exterior:

en: Outer Tangent:
ca@valencia: Tangent exterior:

en: Star Tool
ca@valencia: Eina d'estrella

en: New Star
ca@valencia: Estrella nova

en: Unable to create Star layer
ca@valencia: No es pot crear una capa d'estrella.

en: Text Creation
ca@valencia: Creació de text

en: Create a text layer
ca@valencia: Crea una capa de text

en: Defines the blend method to be used for texts
ca@valencia: Defineix el mètode de barreja utilitzat per als textos

en: Multiline Text
ca@valencia: Text multilínia

en: Size:
ca@valencia: Mida:

en: Orientation:
ca@valencia: Orientació:

en: Family:
ca@valencia: Família:

en: Text Tool
ca@valencia: Eina de text

en: New Text
ca@valencia: Text nou

en: Input text
ca@valencia: Text d'entrada

en: Relative Growth
ca@valencia: Creixement relatiu

en: Width Tool
ca@valencia: Eina d'espessor

en: Growth:
ca@valencia: Creixement:

en: Radius:
ca@valencia: Radi:

en: Sketch Width
ca@valencia: Espessor de l'esbós

en: Canvas
ca@valencia: Llenç

en: [Unnamed]
ca@valencia: [Sense nom]

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: ValueBase
ca@valencia: Valor base

en: Canvases
ca@valencia: Llenços

en: ValueBase Nodes
ca@valencia: Nodes de valor base

en: Length
ca@valencia: Longitud

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Unable to find Keyframe in table
ca@valencia: No es pot trobar el fotograma clau en la taula.

en: There are no keyframes in this canvas
ca@valencia: No hi ha cap fotograma clau en aquest llenç.

en: Activate
ca@valencia: Activa

en: Deactivate
ca@valencia: Desactiva

en: Reset
ca@valencia: Reinicialitza

en: Layer
ca@valencia: Capa

en: Set Layer Parameters
ca@valencia: Estableix els paràmetres de capa

en: Unable to set all layer parameters.
ca@valencia: No es poden establir tots els paràmetres de capa.

en: Icon
ca@valencia: Icona

en: Z Depth
ca@valencia: Profunditat Z

en: Value
ca@valencia: Valor

en: Move Layers
ca@valencia: Mou les capes

en: Key
ca@valencia: Clau

en: Data
ca@valencia: Dades

en: <None>
ca@valencia: <Cap>

en: Other...
ca@valencia: Un altre...

en: Choose canvas
ca@valencia: Trieu un llenç

en: Canvas Name:
ca@valencia: Nom del llenç:

en: Choose
ca@valencia: Tria

en: No canvas name was specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom de llenç.

en: (Exception Thrown) Error selecting canvas:
ca@valencia: (S'ha llançat una excepció) Hi ha hagut un error en la selecció del llenç:

en: Unknown Exception
ca@valencia: Excepció desconeguda

en: HTML code
ca@valencia: Codi HTML

en: Luma
ca@valencia: Luminància

en: Hue
ca@valencia: Matís

en: Saturation
ca@valencia: Saturació

en: Alpha
ca@valencia: Transparència

en: Outline Color
ca@valencia: Color del contorn

en: Fill Color
ca@valencia: Color d'emplenament

en: Swap Fill and
    Outline Colors
ca@valencia: Intercanvia els colors de
    contorn i emplenament

en: Reset Colors to Black and White
ca@valencia: Restableix els colors a blanc i negre

en: Brush Preview
ca@valencia: Previsualització del pinzell

en: Decrease brush size
ca@valencia: Redueix la mida del pinzell

en: Increase brush size
ca@valencia: Augmenta la mida del pinzell

en: Brush Size
ca@valencia: Mida del pinzell

en: Default Gradient
ca@valencia: Degradat per defecte

en: Please choose an audio file
ca@valencia: Trieu un fitxer d'àudio

en: Please choose an image file
ca@valencia: Trieu un fitxer d'imatge

en: Please choose a file
ca@valencia: Trieu un fitxer

en: Insert Color Stop
ca@valencia: Insereix una parada de color

en: Remove Color Stop
ca@valencia: Suprimeix una parada de color

en: Not possible to ALT-drag the first keyframe
ca@valencia: No és possible fer Alt-arrossegar sobre el primer fotograma clau

en: Delta set not allowed
ca@valencia: No es permet establir Delta

en: Time :
ca@valencia: Temps:

en: Old Time :
ca@valencia: Temps antic:

en: Click and drag keyframes
ca@valencia: Feu clic i arrossegueu fotogrames clau

en: No name
ca@valencia: Sense nom

en: Link Values
ca@valencia: Enllaça els valors

en: Unlink Values
ca@valencia: Desenllaça els valors

en: (Non-static value)
ca@valencia: (Valor no estàtic)

en: Clamped
ca@valencia: Limitada

en: Ease In/Out
ca@valencia: Entrada/Eixida suau

en: Waypoint
ca@valencia: Interpolació

en: <b>Waypoint</b>
ca@valencia: <b>Interpolació</b>

en: _Value
ca@valencia: _Valor

en: _Time
ca@valencia: _Temps

en: Interpolation
ca@valencia: Interpolació

en: <b>Interpolation</b>
ca@valencia: <b>Interpolació</b>

en: _In Interpolation
ca@valencia: Interpolació d'_entrada

en: _Out Interpolation
ca@valencia: Interpolació d'eixi_da

en: TCB Parameters
ca@valencia: Paràmetres TBC

en: <b>TCB Parameter</b>
ca@valencia: <b>Paràmetres TBC</b>

en: T_ension
ca@valencia: T_ensió

en: _Continuity
ca@valencia: _Continuïtat

en: _Bias
ca@valencia: _Biaix

en: Te_mporal Tension
ca@valencia: Tensió te_mporal

en: Out:
ca@valencia: Eixida:

en: In:
ca@valencia: Entrada:

en: Tension:
ca@valencia: Tensió:

en: Continuity:
ca@valencia: Continuïtat:

en: Bias:
ca@valencia: Biaix:

en: Temporal Tension:
ca@valencia: Tensió temporal:

en: Bone Recursive Scale Mode
ca@valencia: Mode d'escalat recursiu de l'os

en: _File
ca@valencia: _Fitxer

en: Open Recent
ca@valencia: Oberts recentment

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: _View
ca@valencia: _Visualitza

en: Show/Hide Handles
ca@valencia: Mostra/Oculta les anses

en: Preview Quality
ca@valencia: Qualitat de la previsualització

en: Low-Res Pixel Size
ca@valencia: Mida de píxel de baixa resolució

en: _Canvas
ca@valencia: _Llenç

en: _Layer
ca@valencia: _Capa

en: New Layer
ca@valencia: Capa nova

en: Plug-Ins
ca@valencia: Connectors

en: _Window
ca@valencia: _Finestra

en: _Arrange
ca@valencia: _Organitza

en: Work_space
ca@valencia: E_spai de treball

en: _Help
ca@valencia: _Ajuda

en: Import...
ca@valencia: Importa...

en: Render...
ca@valencia: Renderitza...

en: Preview...
ca@valencia: Previsualitza...

en: Close Document
ca@valencia: Tanca el document

en: Select All Handles
ca@valencia: Selecciona totes les anses

en: Unselect All Handles
ca@valencia: Desselecciona totes les anses

en: Select All Layers
ca@valencia: Selecciona totes les capes

en: Unselect All Layers
ca@valencia: Desselecciona totes les capes

en: Input Devices...
ca@valencia: Dispositius d'entrada...

en: Preferences...
ca@valencia: Preferències...

en: Menubar
ca@valencia: Barra de menú

en: Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines

en: Toggle None/Last visible Handles
ca@valencia: Commuta cap/les últimes anses visibles

en: Show Position Handles
ca@valencia: Mostra les anses de posició

en: Show Vertex Handles
ca@valencia: Mostra les anses de vèrtex

en: Show Tangent Handles
ca@valencia: Mostra les anses de tangent

en: Show Radius Handles
ca@valencia: Mostra les anses de radi

en: Show Width Handles
ca@valencia: Mostra les anses d'espessor

en: Show WidthPoints Position Handles
ca@valencia: Mostra les anses de posició dels punts d'espessor

en: Show Angle Handles
ca@valencia: Mostra les anses d'angle

en: Show Bone Setup Handles
ca@valencia: Mostra les anses de configuració de l'os

en: Show Recursive Scale Bone Handles
ca@valencia: Mostra les anses d'escalat recursiu de l'os

en: Next Bone Handles
ca@valencia: Anses de l'os següent

en: Use Parametric Renderer
ca@valencia: Utilitza el renderitzador paramètric

en: Use Quality Level 1
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 1

en: Use Quality Level 2
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 2

en: Use Quality Level 3
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 3

en: Use Quality Level 4
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 4

en: Use Quality Level 5
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 5

en: Use Quality Level 6
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 6

en: Use Quality Level 7
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 7

en: Use Quality Level 8
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 8

en: Use Quality Level 9
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 9

en: Use Quality Level 10
ca@valencia: Utilitza el nivell de qualitat 10

en: Set Low-Res pixel size to %d
ca@valencia: Estableix la mida de píxel de baixa resolució a %d

en: Toggle Grid Show
ca@valencia: Commuta la visualització de la graella

en: Toggle Grid Snap
ca@valencia: Commuta l'ajust a la graella

en: Toggle Guide Show
ca@valencia: Commuta la visualització de la guia

en: Toggle Guide Snap
ca@valencia: Commuta l'ajust a la guia

en: Toggle Low-Res
ca@valencia: Commuta la baixa resolució

en: Decrease Low-Res Pixel Size
ca@valencia: Redueix la mida dels píxels de baixa resolució

en: Increase Low-Res Pixel Size
ca@valencia: Augmenta la mida dels píxels de baixa resolució

en: Toggle Onion Skin
ca@valencia: Commuta la pell de ceba

en: Seek to Next Keyframe
ca@valencia: Vés al fotograma clau següent

en: Seek to previous Keyframe
ca@valencia: Vés al fotograma clau anterior

en: Seek to Next Frame
ca@valencia: Vés al fotograma següent

en: Seek to Previous Frame
ca@valencia: Vés al fotograma anterior

en: Seek Forward
ca@valencia: Avança

en: Seek Backward
ca@valencia: Retrocedeix

en: Seek to Begin
ca@valencia: Retrocedeix al principi

en: Seek to End
ca@valencia: Avança al final

en: Properties...
ca@valencia: Propietats...

en: Options...
ca@valencia: Opcions...

en: Increase Layer Amount
ca@valencia: Augmenta la visibilitat de la capa

en: Decrease Layer Amount
ca@valencia: Redueix la visibilitat de la capa

en: Compositing
ca@valencia: Composició

en: Default
ca@valencia: Per defecte

en: Animating
ca@valencia: Animació

en: Preview Dialog
ca@valencia: Diàleg de previsualització

en: Synfig version mismatched!
ca@valencia: La versió del Synfig no correspon.

en: This copy of Synfig Studio was compiled against a different version of libsynfig than what is currently installed. Synfig Studio will now abort. Try downloading the latest version from the Synfig website at http://www.synfig.org/cms/en/download/
ca@valencia: Aquesta versió del Synfig Studio s'ha compilat per a una versió diferent de la libsynfig que està instal·lada actualment. El Synfig Studio es tancarà ara mateix. Proveu de baixar l'última versió des del lloc web del Synfig a l'adreça http://www.synfig.org/cms/en/download/

en: Failed to initialize synfig!
ca@valencia: Ha fallat la inicialització del Synfig.

en: Loading Basic Settings...
ca@valencia: S'està carregant la configuració bàsica...

en: Loading Plugins...
ca@valencia: S'estan carregant els connectors...

en: Init UI Manager...
ca@valencia: Inicia el gestor de la interfície d'usuari...

en: Init Dock Manager...
ca@valencia: Inicia el gestor d'acobladors...

en: Init State Manager...
ca@valencia: Inicia el gestor d'estats...

en: Init Main Window...
ca@valencia: Inicia la finestra principal...

en: Init Toolbox...
ca@valencia: Inicia la caixa d'eines...

en: Init About Dialog...
ca@valencia: Inicia el diàleg «Quant a»...

en: Init Tool Options...
ca@valencia: Inicia les opcions d'eines...

en: Init History...
ca@valencia: Inicia l'historial...

en: Init Canvases...
ca@valencia: Inicia els llenços...

en: Init Keyframes...
ca@valencia: Inicia els fotogrames clau...

en: Init Layers...
ca@valencia: Inicia les capes...

en: Init Parameters...
ca@valencia: Inicia els paràmetres...

en: Init MetaData...
ca@valencia: Inicia les metadades...

en: Init Library...
ca@valencia: Inicia la biblioteca...

en: Init Info...
ca@valencia: Inicia el diàleg d'informació...

en: Init Navigator...
ca@valencia: Inicia el navegador...

en: Init Timetrack...
ca@valencia: Inicia la línia de temps...

en: Init Curve Editor...
ca@valencia: Inicia l'editor de corbes...

en: Init Layer Sets...
ca@valencia: Inicia els conjunts de capes...

en: Init Color Dialog...
ca@valencia: Inicia el diàleg de color...

en: Init Gradient Dialog...
ca@valencia: Inicia el diàleg de degradat...

en: Init DeviceTracker...
ca@valencia: Inicia el seguiment de dispositius...

en: Init ModPalette...
ca@valencia: Inicia el mòdul paleta...

en: Init Setup Dialog...
ca@valencia: Inicia el diàleg de configuració...

en: Init Input Dialog...
ca@valencia: Inicia el diàleg d'entrada...

en: Init auto recovery...
ca@valencia: Inicia l'autorecuperació...

en: Loading Settings...
ca@valencia: S'està carregant la configuració...

en: Init Tools...
ca@valencia: Inicia les eines...

en: Checking auto-recover...
ca@valencia: S'està comprovant l'autorecuperació...

en: Auto recovery file(s) found. Do you want to recover unsaved changes?
ca@valencia: S'han trobat fitxers de còpia de seguretat automàtica. Voleu recuperar els canvis que no s'han guardat?

en: Synfig Studio seems to have crashed before you could save all your files.
ca@valencia: El Synfig Studio sembla que s'ha tancat abans que poguéreu guardar tots els vostres fitxers.

en: Ignore
ca@valencia: Ignora'ls

en: Recover
ca@valencia: Recupera'ls

en: Unable to fully recover from previous crash
ca@valencia: No s'ha pogut fer una recuperació completa des de l'últim tancament problemàtic.

en: Unable to recover from previous crash
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar des de l'últim tancament problemàtic.

en: It would be a good idea to review and save recovered files now.
ca@valencia: És una bona idea que reviseu i guardeu ara els fitxers recuperats.

en: Synfig Studio has attempted to recover from a previous crash. The files just recovered are NOT YET SAVED.
ca@valencia: El Synfig Studio ha provat de recuperar dades després d'una fallada. Els fitxers que s'acaben de recuperar encara no s'han guardat.

en: Thanks
ca@valencia: Gràcies

en: Loading files...
ca@valencia: S'estan carregant els fitxers...

en: Done.
ca@valencia: Fet.

en: There is a bug, which can cause computer to hang/freeze when resizing the canvas window.
ca@valencia: Hi ha un error que pot fer que l'ordinador es penge/congele quan es redimensiona la finestra de llenç.

en: If you got affected by this issue, consider pressing ALT+TAB to unfreeze your system and get it back to the working state. Please accept our apologies for inconvenience, we hope to get this issue resolved in the future versions.
ca@valencia: Si us ha afectat aquest error, premeu ALT+TAB per a descongelar el sistema i tornar a l'estat anterior. Esperem que aquest error estiga resolt en versions futures.

en: Got it
ca@valencia: Entesos!

en: Unknown exception caught when constructing App.
    This software may be unstable.
ca@valencia: S'ha capturat una excepció desconeguda en la construcció de l'aplicació.
    Aquest programa pot ser inestable.

en: Quit Request
ca@valencia: Requeriment d'eixida

en: Tasks are currently running. Please cancel the current tasks and try again
ca@valencia: Hi ha tasques en execució actualment. Cancel·leu-les i torneu-ho a provar.

en: Quit Request sent
ca@valencia: S'ha enviat el requeriment d'eixida.

en: All Files (*.*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*.*)

en: Import
ca@valencia: Importa

en: All supported files
ca@valencia: Tots els fitxers admesos

en: Synfig files (*.sif, *.sifz)
ca@valencia: Fitxers Synfig (*.sif, *.sifz)

en: Images (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)
ca@valencia: Imatges (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)

en: Image sequence files (*.lst)
ca@valencia: Fitxers de seqüència d'imatges (*.lst)

en: Audio (*.ogg, *.mp3, *.wav)
ca@valencia: Àudio (*.ogg, *.mp3, *.wav)

en: Any files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: Open
ca@valencia: Obri

en: Palette files (*.spal, *.gpl)
ca@valencia: Fitxers de paleta (*.spal, *.gpl)

en: Synfig palette files (*.spal)
ca@valencia: Fitxers de paleta Synfig (*.spal)

en: GIMP palette files (*.gpl)
ca@valencia: Fitxers de paleta GIMP (*.gpl)

en: Synfig sketch files (*.sketch)
ca@valencia: Fitxers d'esbós Synfig (*.sketch)

en: Load
ca@valencia: Carrega

en: Images and sequence files (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)
ca@valencia: Fitxers d'imatges i seqüència (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)

en: Open history
ca@valencia: Obri l'historial

en: Synfig files (*.sif, *.sifz, *.sfg)
ca@valencia: Fitxers Synfig (*.sif, *.sifz, *.sfg)

en: Uncompressed Synfig file (*.sif)
ca@valencia: Fitxer Synfig descomprimit (*.sif)

en: Compressed Synfig file (*.sifz)
ca@valencia: Fitxer Synfig comprimit (*.sifz)

en: Container format file (*.sfg)
ca@valencia: Fitxer de format de contenidor (*.sfg)

en: Current
ca@valencia: Actual

en: and older
ca@valencia: i més antic

en: File Format Version:
ca@valencia: Versió del format de fitxer:

en: Feature not available
ca@valencia: Característica no disponible

en: Sorry, this feature has not yet been implemented.
ca@valencia: Aquesta característica encara no està implementada.

en: Documentation
ca@valencia: Documentació

en: Documentation for Synfig Studio is available on the website:
    
    http://synfig.org/wiki/Category:Manual
ca@valencia: La documentació del Synfig Studio està disponible en el lloc web:
    
    http://synfig.org/wiki/Category:Manual

en: Help
ca@valencia: Ajuda

en: No browser was found. Please load this website manually:
ca@valencia: No s'ha trobat cap navegador. Carregueu aquesta pàgina web manualment:

en: No browser found
ca@valencia: No s'ha trobat cap navegador.

en: Unable to open container "%s"
ca@valencia: No es pot obrir el contenidor «%s»

en: Unable to create container
ca@valencia: No es pot crear el contenidor

en: Unable to load "%s":
ca@valencia: No es pot carregar «%s»:

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Unable to create instance for "%s"
ca@valencia: No s'ha pogut crear una instància per a «%s».

en: Newer version of this file available on the CVS repository!
ca@valencia: Sembla que hi ha una nova versió d'aquest fitxer disponible al repositori CVS.

en: repository. Would you like to update now? (It would probably be a good idea)
ca@valencia: Voleu actualitzar-lo ara? (probablement és una bona idea)

en: Update Anyway
ca@valencia: Actualitza de totes maneres

en: Uncaught error on file open (BUG)
ca@valencia: No s'ha capturat l'error en obrir el fitxer (ERROR).

en: Unable to open temporary container "%s"
ca@valencia: No es pot obrir el contenidor temporal «%s»

en: Newer version of this file avaliable on the CVS repository!
ca@valencia: Sembla que hi ha una nova versió d'aquest fitxer disponible al repositori CVS.

en: Would you like to update now (It would probably be a good idea)
ca@valencia: Voleu actualitzar-lo ara? (probablement és una bona idea)

en: Please select a file
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer

en: History entry #
ca@valencia: Entrada d'historial #

en: Select one of previous versions of file
ca@valencia: Seleccioneu una de les versions anteriors del fitxer

en: Idle
ca@valencia: Inactiu

en: Feature not yet implemented
ca@valencia: Característica per implementar

en: Canvas View
ca@valencia: Visualització del llenç

en: Enable JACK
ca@valencia: Activa JACK

en: Moves the time window
ca@valencia: Mou la finestra de temps

en: Changes the current time
ca@valencia: Canvia el temps actual

en: Default Interpolation
ca@valencia: Interpolació per defecte

en: Turn on animate editing mode
ca@valencia: Activa el mode d'edició de l'animació

en: Toggle timebar
ca@valencia: Commuta la línia de temps

en: Current time
ca@valencia: Temps actual

en: Shows the Render Settings Dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg de paràmetres de renderització

en: Shows the Preview Settings Dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg de paràmetres de previsualització

en: Show grid
ca@valencia: Mostra la graella

en: Show grid when enabled
ca@valencia: Mostra la graella si està activada

en: Snap to grid
ca@valencia: Ajusta a la graella

en: Snap to grid when enabled
ca@valencia: Ajusta a la graella si està activada

en: Onion skin
ca@valencia: Pell de ceba

en: Shows onion skin when enabled
ca@valencia: Mostra la pell de ceba si està activada

en: Past onion skins
ca@valencia: Pells de ceba anteriors

en: Future onion skins
ca@valencia: Pells de ceba següents

en: Refresh
ca@valencia: Refresca

en: Refresh workarea
ca@valencia: Refresca l'àrea de treball

en: Stop current operation
ca@valencia: Para l'operació actual

en: Save As...
ca@valencia: Anomena i guarda...

en: Save All
ca@valencia: Guarda-ho tot

en: Save all opened documents
ca@valencia: Guarda tots els documents oberts

en: Quit
ca@valencia: Ix

en:  (best)
ca@valencia:  (millor)

en:  (fastest)
ca@valencia: (el més ràpid)

en: Set Quality to %d
ca@valencia: Estableix la qualitat a %d

en: Show Grid
ca@valencia: Mostra la graella

en: Snap to Grid
ca@valencia: Ajusta a la graella

en: Show Guides
ca@valencia: Mostra les guies

en: Snap to Guides
ca@valencia: Ajusta a les guies

en: Use Low-Res
ca@valencia: Utilitza baixa resolució

en: Show Onion Skin
ca@valencia: Mostra pell de ceba

en: Zoom In on Timeline
ca@valencia: Apropa en la línia de temps

en: Zoom Out on Timeline
ca@valencia: Allunya en la línia de temps

en: Select All Children
ca@valencia: Selecciona tots els descendents

en: -MODIFIED
ca@valencia: -MODIFICAT

en: -UPDATED
ca@valencia: -ACTUALITZAT

en: Turn off animate editing mode
ca@valencia: Desactiva el mode d'edició de l'animació

en: Unlock future keyframes
ca@valencia: Desbloqueja els fotogrames clau següents

en: Lock future keyframes
ca@valencia: Bloqueja els fotogrames clau següents

en: Unlock past keyframes
ca@valencia: Desbloqueja els fotogrames clau anteriors

en: Lock past  keyframes
ca@valencia: Bloqueja els fotogrames clau anteriors

en: Change Waypoint Group
ca@valencia: Canvia el grup d'interpolació

en: Duplicate Waypoints
ca@valencia: Duplica les interpolacions

en: Remove Waypoints
ca@valencia: Suprimeix les interpolacions

en: _Linear
ca@valencia: _Lineal

en: _Ease In
ca@valencia: _Entrada suau

en: _Ease Out
ca@valencia: _Eixida suau

en: _Ease In/Out
ca@valencia: Entrada/Eixida _suau

en: _Clamped
ca@valencia: _Limitada

en: _Jump To
ca@valencia: _Salta a

en: _Duplicate
ca@valencia: _Duplica

en: _Remove
ca@valencia: _Suprimeix

en: _Remove %d Waypoints
ca@valencia: _Suprimeix %d interpolacions

en: _Both
ca@valencia: _Ambdós

en: _In
ca@valencia: _Entrada

en: _Out
ca@valencia: _Eixida

en:  Description
ca@valencia: _Descripció

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Set
ca@valencia: Conjunt

en: Are you sure you want to disable JACK synchronization?
ca@valencia: Esteu segur que voleu desactivar la sincronització JACK?

en: The JACK server will remain running.
ca@valencia: El servidor JACK ha de romandre actiu.

en: Are you sure you want to enable JACK synchronization?
ca@valencia: Esteu segur que voleu activar la sincronització JACK?

en: This operation will launch a JACK server, if it isn't started yet.
ca@valencia: Aquesta operació activarà el servidor JACK, si no s'ha executat encara.

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Clear Undo
ca@valencia: Buida Desfés

en: Clear Redo
ca@valencia: Buida refés

en: Bool
ca@valencia: Booleà

en: Integer
ca@valencia: Enter

en: Spline Point
ca@valencia: Punt d'spline

en: List
ca@valencia: Llista

en: String
ca@valencia: Cadena

en: Gradient
ca@valencia: Degradat

en: Eyedrop Tool
ca@valencia: Eina de capturar color

en: Fill Tool
ca@valencia: Eina d'emplenament

en: Zoom Tool
ca@valencia: Eina de zoom

en: Reset Colors
ca@valencia: Reinicialitza els colors

en: Swap Colors
ca@valencia: Intercanvia els colors

en: ValueNode
ca@valencia: Node de valor

en: ValueNode Forbid Animation
ca@valencia: Node de valor Prohibeix l'animació

en: Rename
ca@valencia: Reanomena

en: New Canvas
ca@valencia: Llenç nou

en: About
ca@valencia: Quant a

en: New
ca@valencia: Nou

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Save As
ca@valencia: Anomena i guarda

en: Blur Layer
ca@valencia: Capa de difuminat

en: Motion Blur Layer
ca@valencia: Capa de difuminat de moviment

en: Radial Blur Layer
ca@valencia: Capa de difuminat radial

en: Curve Warp Layer
ca@valencia: Capa de corba de deformació

en: Inside Out Layer
ca@valencia: Capa d'inversió

en: Noise Distort Layer
ca@valencia: Capa de distorsió amb soroll

en: Spherize Layer
ca@valencia: Capa de distorsió esfèrica

en: Stretch Layer
ca@valencia: Capa d'estirament

en: Twirl Layer
ca@valencia: Capa de remolí

en: Warp Layer
ca@valencia: Capa de deformació

en: Filled Rectangle Layer
ca@valencia: Capa de rectangle amb emplenament

en: Metallballs Layer
ca@valencia: Capa de metaboles

en: Simple Circle Layer
ca@valencia: Capa de cercle simple

en: Clamp Layer
ca@valencia: Capa de colors limitats

en: Color Correct Layer
ca@valencia: Capa de correcció de color

en: Halftone 2 Layer
ca@valencia: Capa de mitja tinta 2

en: Halftone 3 Layer
ca@valencia: Capa de mitja tinta 3

en: Luma Key Layer
ca@valencia: Capa de clau de luminància

en: Julia Set Layer
ca@valencia: Capa de conjunt de Júlia

en: Mandelbrot Set Layer
ca@valencia: Capa de conjunt de Mandelbrot

en: Checker Board Layer
ca@valencia: Capa de tauler d'escacs

en: Circle Layer
ca@valencia: Capa de cercle

en: Outline Layer
ca@valencia: Capa de contorn

en: Advanced Outline Layer
ca@valencia: Capa de contorn avançat

en: Polygon Layer
ca@valencia: Capa de polígon

en: Rectangle Layer
ca@valencia: Capa de rectangle

en: Region Layer
ca@valencia: Capa de regió

en: Solid Color Layer
ca@valencia: Capa de color sòlid

en: Star Layer
ca@valencia: Capa d'estrella

en: Conical Gradient Layer
ca@valencia: Capa de degradat cònic

en: Curve Gradient Layer
ca@valencia: Capa de degradat corb

en: Noise Gradient Layer
ca@valencia: Capa de degradat amb soroll

en: Linear Gradient Layer
ca@valencia: Capa de degradat lineal

en: Radial Gradient Layer
ca@valencia: Capa de degradat radial

en: Spiral Gradient Layer
ca@valencia: Capa de degradat espiral

en: Duplicate Layer
ca@valencia: Duplica la capa

en: Import Image Layer
ca@valencia: Capa d'importació d'imatges

en: Group Layer
ca@valencia: Agrupa les capes

en: Plant Layer
ca@valencia: Capa de planta

en: Stroboscope Layer
ca@valencia: Capa d'estroboscopi

en: Super Sample Layer
ca@valencia: Capa de supermostratge

en: Sound Layer
ca@valencia: Capa de so

en: Switch Layer
ca@valencia: Capa de selector

en: Skeleton Layer
ca@valencia: Capa d'esquelet

en: Text Layer
ca@valencia: Capa de text

en: Time Loop Layer
ca@valencia: Capa de bucle de temps

en: XOR Pattern Layer
ca@valencia: Capa de patró XOR

en: Bevel Layer
ca@valencia: Capa de bisell

en: Shade Layer
ca@valencia: Capa d'ombrejat

en: Rotate Layer
ca@valencia: Capa de rotació

en: Translate Layer
ca@valencia: Capa de translació

en: Scale Layer
ca@valencia: Capa d'escalat

en: Info Tool
ca@valencia: Eina d'informació

en: Hide Grid
ca@valencia: Oculta la graella

en: Enable Grid Snap
ca@valencia: Habilita l'ajust a la graella

en: Disable Grid Snap
ca@valencia: Inhabilita l'ajust a la graella

en: Duplicate
ca@valencia: Duplica

en: Group
ca@valencia: Grup

en: MetaData
ca@valencia: Metadades

en: Palette
ca@valencia: Paleta

en: Past keyframes unlocked
ca@valencia: Es desbloquegen els fotogrames clau anteriors.

en: Past keyframes locked
ca@valencia: Es bloquegen els fotogrames clau anteriors

en: Future keyframes unlocked
ca@valencia: Es desbloquegen els fotogrames clau posteriors

en: Future keyframes locked
ca@valencia: Es bloquegen els fotogrames clau posteriors

en: Animate Mode Off
ca@valencia: El mode d'animació està desactivat.

en: Animate Mode On
ca@valencia: El mode d'animació està activat.

en: Seek to Previous Keyframe
ca@valencia: Vés al fotograma clau anterior

en: Stop
ca@valencia: Para

en: Seek to Next frame
ca@valencia: Vés al fotograma següent

en: Animate Loop
ca@valencia: Bucle d'animació

en: Add Layer to Set
ca@valencia: Afig una capa al conjunt

en: Remove Layer from Set
ca@valencia: Suprimeix una capa del conjunt

en: Set Layer Description
ca@valencia: Estableix la descripció de la capa

en: Export Value Node
ca@valencia: Exporta el node de valor

en: Unexport Value Node
ca@valencia: Desfés l'exportació del node de valor

en: Set Interpolation to Flat
ca@valencia: Estableix la interpolació a plana

en: Set Interpolation to Interpolate
ca@valencia: Estableix la interpolació a interpola

en: Set Interpolation to Peak
ca@valencia: Estableix la interpolació en punta

en: Set Interpolation to Rounded
ca@valencia: Estableix la interpolació arredonida

en: Set Interpolation to Squared
ca@valencia: Estableix la interpolació quadrada

en: Toggle show grid
ca@valencia: Commuta la visualització de la graella

en: Toggle snap grid
ca@valencia: Commuta l'ajust a la graella

en: Toggle show guide
ca@valencia: Commuta la visualització de la guia

en: Toggle snap guide
ca@valencia: Commuta l'ajust a la guia

en: Toggle onion skin
ca@valencia: Commuta la pell de ceba

en: Increase resolution
ca@valencia: Augmenta la resolució

en: Decrease resolution
ca@valencia: Redueix la resolució

en: Preview Options Dialog
ca@valencia: Diàleg d'opcions de previsualització

en: Render Options Dialog
ca@valencia: Diàleg d'opcions de renderització

en: TCB interpolation
ca@valencia: Interpolació TCB

en: Ease In/Out interpolation
ca@valencia: Interpolació d'entrada/eixida suau

en: Const interpolation
ca@valencia: Interpolació constant

en: Linear interpolation
ca@valencia: Interpolació lineal

en: Clamped interpolation
ca@valencia: Interpolació amb límits

en: Linked
ca@valencia: Enllaçat

en: Unlinked
ca@valencia: Desenllaçat

en: CVS Add
ca@valencia: Afig CVS

en: CVS Update
ca@valencia: Actualització per CVS

en: CVS Commit
ca@valencia: Envia CVS (commit)

en: CVS Revert
ca@valencia: Restableix CVS (revert)

en: Do you realy want to run plugin for file "%s"?
ca@valencia: Voleu realment executar el connector per al fitxer «%s»?

en: This operation cannot be undone and all undo history will be cleared.
ca@valencia: Aquesta operació no es pot desfer i tot l'historial de desfer es buidarà.

en: Proceed
ca@valencia: Continua

en: The plugin operation has failed.
ca@valencia: L'operació del connector ha fallat.

en: This can be due to current file being referenced by another composition that is already open, or because of an internal error in Synfig Studio. Try closing any compositions that might reference this file and try again, or restart Synfig Studio.
ca@valencia: Això pot ser perquè el fitxer actual està referenciat per una altra composició actualment oberta o perquè s'ha produït un error intern en el Synfig Studio. Proveu de tancar totes les composicions que puguen fer referència a aquest fitxer i torneu-ho a provar, o reinicieu el Synfig Studio.

en: Unable to save to '%s'
ca@valencia: No es pot guardar a «%s».

en: There is currently a bug when using "SaveAs"
    on a composition that is being referenced by other
    files that are currently open. Close these
    other files first before trying to use "SaveAs".
ca@valencia: Actualment hi ha un error quan s'utilitza «Anomena i guarda»
    en una composició referenciada per altres
    fitxers oberts actualment. Tanqueu primer aquests
    fitxers abans d'utilitzar «Anomena i guarda».

en: Unknown extension
ca@valencia: Extensió desconeguda

en: You have given the file name an extension which I do not recognize. Are you sure this is what you want?
ca@valencia: Heu anomenat el fitxer amb una extensió que no es reconeix. Esteu segur que voleu continuar?

en: Sure
ca@valencia: Continua

en: You must first add this composition to the repository
ca@valencia: Heu d'afegir abans aquesta composició al repositori

en: This will save any changes you have made. Are you sure?
ca@valencia: Això guardarà qualsevol canvi que hàgeu fet. N'esteu segur?

en: Commit
ca@valencia: Envia

en: The local copy of the file hasn't been changed since the last update. Nothing to commit!
ca@valencia: La còpia local del fitxer no s'ha canviat des de l'última actualització. No hi ha res a enviar.

en: Log Message:
ca@valencia: Missatge del registre:

en: An error has occurred when trying to COMMIT
ca@valencia: Ha ocorregut un error quan s'intentava fer l'enviament.

en: This composition has already been added to the repository
ca@valencia: La composició ja s'ha enviat al repositori.

en: An error has occurred when trying to ADD
ca@valencia: Ha ocorregut un error quan s'intentava afegir.

en: This file is not under version control, so there is nothing to update from!
ca@valencia: Aquest fitxer no està actualment sota el sistema de control de versions, així que no hi ha res a actualitzar.

en: This file is up-to-date
ca@valencia: Aquest fitxer ja està actualitzat.

en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: An error has occurred when trying to UPDATE
ca@valencia: Ha ocorregut un error quan s'intentava actualitzar.

en: This file is not under version control, so there is nothing to revert to!
ca@valencia: Aquest fitxer no està actualment sota el sistema de control de versions, així que no hi ha cap versió a la qual tornar.

en: This will abandon all changes you have made since the last time you performed a commit operation. This cannot be undone! Are you sure you want to do this?
ca@valencia: Això abandonarà tots els canvis que heu fet des de l'última operació d'enviament realitzada. Aquesta acció no es pot desfer. Esteu segur que voleu fer-ho?

en: Revert
ca@valencia: Torna a una versió anterior

en: Unable to remove previous version
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar la versió anterior.

en: The revert operation has failed.
ca@valencia: L'operació de tornar a una versió anterior ha fallat.

en: This can be due to it being referenced by another composition that is already open, or because of an internal error in Synfig Studio. Try closing any compositions that might reference this composition and try again, or restart Synfig Studio.
ca@valencia: Això es pot deure al fet que està referenciat per una altra composició actualment oberta o perquè s'ha produït un error intern en el Synfig Studio. Proveu de tancar totes les composicions que puguen fer referència a aquesta composició i torneu-ho a provar, o reinicieu el Synfig Studio.

en: Revert to saved
ca@valencia: Torna a la versió guardada

en: You will lose any changes you have made since your last save.Are you sure?
ca@valencia: Es perdran els canvis que heu fet des de l'última vegada que heu guardat. N'esteu segur?

en: The animation is currently playing so the window cannot be closed.
ca@valencia: L'animació està en reproducció, de manera que la finestra no es pot tancar.

en: Thanks!
ca@valencia: Gràcies

en: Save changes to document "%s" before closing?
ca@valencia: Voleu guardar els canvis al document «%s» abans de tancar?

en: If you don't save, changes from the last time you saved will be permanently lost.
ca@valencia: Si no els guardeu, els canvis fets des de l'última vegada que vau guardar es perdran definitivament.

en: Close without Saving
ca@valencia: Tanca sense guardar

en: Commit changes of "%s" to  the CVS repository?
ca@valencia: Envia els canvis de «%s» al repositori CVS?

en: If you don't commit, changes not yet on the CVS repository will be permanently lost.
ca@valencia: Si no els envieu, els canvis que no estan encara al repositori CVS es perdran definitivament.

en: Close without Committing
ca@valencia: Tanca sense enviar

en: Commit…
ca@valencia: Envia...

en: Export
ca@valencia: Exporta

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Convert
ca@valencia: Converteix

en: Ease
ca@valencia: Suavitza

en: Edit Waypoint
ca@valencia: Edita la interpolació

en: Set width to zero
ca@valencia: Estableix l'espessor a zero

en: Set width to default
ca@valencia: Estableix l'espessor al valor per defecte

en: Apply
ca@valencia: Aplica

en: Set Waypoints
ca@valencia: Estableix els punts d'interpolació

en: Unable to convert to animated waypoint
ca@valencia: No s'ha pogut convertir a una interpolació animada.

en: Unable to find WaypointSetSmart action
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'acció d'establir una interpolació intel·ligent.

en: Unable to set a specific waypoint
ca@valencia: No es pot establir el punt d'interpolació donat.

en: Edit Waypoints
ca@valencia: Edita les interpolacions

en: Synfig Animation
ca@valencia: Animació Synfig

en: synfig studio is already running
ca@valencia: El Synfig Studio ja està en execució.

en: the existing process will be used
ca@valencia: s'utilitzarà el procés ja existent

en: synfig studio -- starting up application...
ca@valencia: Synfig Studio: s'està iniciant l'aplicació...

en: Create a new document
ca@valencia: Crea un document nou

en: Open an existing document
ca@valencia: Obri un document existent

en: Show Menubar
ca@valencia: Mostra la barra de menú

en: Reference
ca@valencia: Referència

en: /Category:Reference
ca@valencia: /Category:Referència

en: Frequently Asked Questions
ca@valencia: Preguntes més freqüents

en: /FAQ
ca@valencia: /PMF

en: Get Support
ca@valencia: Obtín suport

en: About Synfig Studio
ca@valencia: Quant al Synfig Studio

en: One Moment, Please...
ca@valencia: Espereu un moment...

en: Working...
ca@valencia: Treball en curs...

en: Cairo Surface bad status
ca@valencia: La superfície Cairo és en mal estat.

en: Prev frame
ca@valencia: Fotograma anterior

en: Next frame
ca@valencia: Fotograma següent

en: Loop
ca@valencia: Bucle

en: Halt render
ca@valencia: Para la renderització

en: Re-preview
ca@valencia: Torna a previsualitzar

en: Erase all rendered frame(s)
ca@valencia: Esborra tots els fotogrames renderitzats

en: Fit
ca@valencia: Ajusta

en: Image
ca@valencia: Imatge

en: Other
ca@valencia: Altre

en: Image Size Ratio :
ca@valencia: Relació de mida d'imatge:

en: _Pixel Aspect
ca@valencia: _Aspecte del píxel

en: Pi_xel Width
ca@valencia: Amplària del _píxel

en: Pix_el Height
ca@valencia: A_lçària del píxel

en: Image _Aspect
ca@valencia: Aspecte de la _imatge

en: Image _Width
ca@valencia: Amplària de la imat_ge

en: Image _Height
ca@valencia: _Alçària de la imatge

en: Image _Span
ca@valencia: _Extensió de la imatge

en: Link width and height
ca@valencia: Enllaça l'amplària i l'alçària

en: Unlink width and height
ca@valencia: Desenllaça l'amplària i l'alçària

en: Link x and y resolution
ca@valencia: Enllaça les resolucions x i y

en: Unlink x and y resolution
ca@valencia: Desenllaça les resolucions x i y

en: Image Size
ca@valencia: Mida de la imatge

en: <b>Image Size</b>
ca@valencia: <b>Mida de la imatge</b>

en: _Width
ca@valencia: _Amplària

en: _Height
ca@valencia: Alçà_ria

en: _XRes
ca@valencia: Resolució _X

en: _YRes
ca@valencia: Resolució _Y

en: _Physical Width
ca@valencia: Amplària _física

en: Phy_sical Height
ca@valencia: Alçària físi_ca

en: Image Area
ca@valencia: Àrea de la imatge

en: <b>Image Area</b>
ca@valencia: <b>Àrea de la imatge</b>

en: _Top Left
ca@valencia: Superior _esquerra

en: _Bottom Right
ca@valencia: Inferior _dreta

en: I_mage Span
ca@valencia: Expansió de la i_matge

en: Time Settings
ca@valencia: Paràmetres de temps

en: <b>Time Settings</b>
ca@valencia: <b>Paràmetres de temps</b>

en: _Frames per second
ca@valencia: _Fotogrames per segon

en: _Start Time
ca@valencia: _Hora d'inici

en: _End Time
ca@valencia: Hora _final

en: _Duration
ca@valencia: _Duració

en: Locks and Links
ca@valencia: Bloquejos i enllaços

en: <b>Locks and Links</b>
ca@valencia: <b>Bloquejos i enllaços</b>

en: Focus Point
ca@valencia: Punt de focus

en: <b>Focus Point</b>
ca@valencia: <b>Punt de focus</b>

en: _Focus Point
ca@valencia: Punt de _focus

en: Render Settings
ca@valencia: Paràmetres de renderització

en: Render _current frame only
ca@valencia: Renderitza només el fotograma a_ctual

en: Extract alpha
ca@valencia: Extrau l'alfa

en: Auto
ca@valencia: Automàtic

en: Choose...
ca@valencia: Trieu...

en: Parameters...
ca@valencia: Paràmetres...

en: Target
ca@valencia: Objectiu

en: <b>Target</b>
ca@valencia: <b>Objectiu</b>

en: _Filename
ca@valencia: _Nom del fitxer

en: _Target
ca@valencia: _Objectiu

en: Settings
ca@valencia: Paràmetres

en: <b>Settings</b>
ca@valencia: <b>Paràmetres</b>

en: _Anti-Aliasing
ca@valencia: _Antialiàsing

en: You must supply a filename!
ca@valencia: Heu de subministrar un nom de fitxer

en: Unable to determine proper target from filename.
ca@valencia: No es pot determinar l'objectiu adient des del nom de fitxer.

en: A filename is required for this target
ca@valencia: Es necessita un nom de fitxer per a aquest objectiu.

en: Unable to create target for
ca@valencia: No es pot crear l'objectiu per a

en: Unable to create file for
ca@valencia: No es pot crear el fitxer per a

en: Target initialization failure
ca@valencia: Ha fallat la inicialització de l'objectiu.

en: Rendering
ca@valencia: S'està renderitzant

en: File rendered successfully
ca@valencia: El fitxer s'ha renderitzat correctament.

en: WARNING:
ca@valencia: AVÍS:

en: Unable to set "grid_color"
ca@valencia: No es pot establir «grid_color»

en: Unable to set "guide_color"
ca@valencia: No es pot establir «guide_color»

en: Unable to set "background_first_color"
ca@valencia: No es pot establir «background_first_color»

en: Unable to set "background_second_color"
ca@valencia: No es pot establir «background_second_color»

en: Nudge
ca@valencia: Espenta

en: Move
ca@valencia: Mou

en: Rendering...
ca@valencia: S'està renderitzant...

en: Last rendering time
ca@valencia: Duració de l'última renderització

en: Render Failed
ca@valencia: Ha fallat la renderització.

en: Rendering canvas %s...
ca@valencia: S'estan renderitzant els llenços %s...

en: Selected Canvas
ca@valencia: Llenç seleccionat

en: Canvas Interface
ca@valencia: Interfície de llenç

en: Add Activepoint
ca@valencia: Afig un punt actiu

en: ValueDesc
ca@valencia: Descripció de valor

en: New Activepoint
ca@valencia: Punt actiu nou

en: Activepoint to be added
ca@valencia: Punt actiu que s'ha d'afegir

en: Time where activepoint is to be added
ca@valencia: Temps on s'afegirà el punt actiu

en: A Activepoint already exists at this point in time
ca@valencia: Ja existeix actualment un punt actiu en aquest punt en el temps.

en: This activepoint is already in the ValueNode
ca@valencia: Aquest punt actiu ja està en el node de valor.

en: Remove Activepoint
ca@valencia: Esborra el punt actiu

en: Activepoint
ca@valencia: Punt actiu

en: Activepoint to be changed
ca@valencia: El punt actiu que s'ha de canviar

en: Unable to find activepoint
ca@valencia: No s'ha trobat el punt actiu.

en: Set Activepoint
ca@valencia: Estableix el punt actiu

en: Mark Activepoint as "Off"
ca@valencia: Marca el punt actiu com a «Desactivat»

en: Mark Activepoint as "On"
ca@valencia: Marcar el punt actiu com a «Activat»

en: Set Activepoint (Smart)
ca@valencia: Estableix el punt actiu (intel·ligent)

en: Unable to determine how to proceed. This is a bug.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar com procedir. Açò és un error.

en: Simply Add Waypoint
ca@valencia: Simplement afig una interpolació

en: Destination ValueNode (Animated)
ca@valencia: Node de valor de destinació (animat)

en: The activepoint to remove no longer exists
ca@valencia: El punt actiu que s'ha d'eliminar ja no existeix.

en: Merge Tangents
ca@valencia: Fusiona les tangents

en: Merge Tangents's Radius
ca@valencia: Fusiona el radi de les tangents

en: Merge Tangents's Angle
ca@valencia: Fusiona l'angle de les tangents

en: Merge Tangents of '%s'
ca@valencia: Fusiona les tangents de «%s»

en: ValueNode of Spline Point
ca@valencia: Node de valor del punt d'spline

en: Couldn't find action "ValueDescSet"
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'acció d'establir la «descripció de valor».

en: Merge Tangents's Radius of '%s'
ca@valencia: Fusiona el radi de les tangents de «%s»

en: Merge Tangents's Angle of '%s'
ca@valencia: Fusiona l'angle de les tangents de «%s»

en: Split Tangents
ca@valencia: Divideix les tangents

en: Split Tangents's Radius
ca@valencia: Divideix el radi de les tangents

en: Split Tangents's Angle
ca@valencia: Divideix l'angle de les tangents

en: Split Tangents of '%s'
ca@valencia: Divideix les tangents de «%s»

en: Split Tangents's Radius of '%s'
ca@valencia: Divideix el radi de les tangents de «%s»

en: Split Tangents's Angle of '%s'
ca@valencia: Divideix l'angle de les tangents de «%s»

en: Add Child Canvas
ca@valencia: Afig el llenç descendent

en: The name that you want this canvas to be
ca@valencia: El nom que voleu que tinga aquest llenç

en: Set Canvas Description
ca@valencia: Estableix la descripció del llenç

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its description changed.
en: Change canvas description from '%s' to '%s'
ca@valencia: Canvia la descripció del llenç de «%s» a «%s»

en: Set Canvas Id
ca@valencia: Estableix l'identificador del llenç

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its id changed.
en: Change canvas id from '%s' to '%s'
ca@valencia: Canvia l'ID del llenç de «%s» a «%s»

en: Erase Canvas Metadata
ca@valencia: Elimina les metadades del llenç

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Erase canvas metadata
ca@valencia: Elimina les metadades del llenç

en: Set Canvas Metadata
ca@valencia: Estableix les metadades del llenç

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Edit canvas metadata
ca@valencia: Edita les metadades del llenç

en: Set Canvas Name
ca@valencia: Estableix el nom del llenç

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Change canvas name from '%s' to '%s'
ca@valencia: Canvia el nom del llenç de «%s» a «%s»

en: Remove Canvas
ca@valencia: Suprimeix el llenç

en: You cannot remove the root canvas!
ca@valencia: No podeu suprimir el llenç arrel.

en: You cannot remove an canvas from a Group!
ca@valencia: No podeu suprimir un llenç des d'un grup.

en: Set Canvas RendDesc
ca@valencia: Estableix RendDesc del llenç

en: Apply Outline Color
ca@valencia: Aplica el color de contorn

en: Apply Fill Color
ca@valencia: Aplica el color d'emplenament

en: Set Edit Mode
ca@valencia: Estableix el mode d'edició

en: New Edit Mode
ca@valencia: Mode d'edició nou

en: Apply Default Gradient
ca@valencia: Aplica el degradat per defecte

en: Add Layers to Set
ca@valencia: Afig capes al conjunt

en: Layer to be added to set
ca@valencia: Capa que s'ha d'afegir al conjunt

en: Name of the Set to add the Layers to
ca@valencia: Nom del conjunt al qual s'han d'afegir les capes

en: Remove Set
ca@valencia: Suprimeix el conjunt

en: Name of the Set to remove
ca@valencia: Nom del conjunt que s'ha de suprimir

en: Remove Layers from a Set
ca@valencia: Suprimeix capes del conjunt

en: Layer to be removed from Set
ca@valencia: Capa que s'ha de suprimir del conjunt

en: Rename Set
ca@valencia: Reanomena el conjunt

en: Old Set
ca@valencia: Conjunt antic

en: Name of the Set to rename
ca@valencia: Nom del conjunt que s'ha de reanomenar

en: New Set
ca@valencia: Conjunt nou

en: New name for Set
ca@valencia: Nom nou per al conjunt

en: A set with the name "%s" already exists!
ca@valencia: Ja hi ha un conjunt amb el nom «%s».

en: Add Keyframe
ca@valencia: Afig un fotograma clau

en: New Keyframe
ca@valencia: Nou fotograma clau

en: Keyframe to be added
ca@valencia: Fotograma clau que s'ha d'afegir

en: A Keyframe already exists at this point in time
ca@valencia: Ja existeix un fotograma clau en aquest punt del temps.

en: This keyframe is already in the ValueNode
ca@valencia: Aquest fotograma clau ja està en el node de valor.

en: Duplicate Keyframe
ca@valencia: Duplica el fotograma clau

en: Keyframe
ca@valencia: Fotograma clau

en: Keyframe to be duplicated
ca@valencia: Fotograma clau que s'ha de duplicar

en:  (Duplicate)
ca@valencia:  (Duplicat)

en: Unable to find the given keyframe
ca@valencia: No et pot trobar el fotograma clau donat.

en: Remove Keyframe
ca@valencia: Suprimeix el fotograma clau

en: Keyframe to be removed
ca@valencia: Fotograma clau que s'ha de suprimir

en: Set Keyframe
ca@valencia: Estableix el fotograma clau

en: Cannot change keyframe time because another keyframe already exists with that time.
ca@valencia: No es pot canviar el temps del fotograma clau perquè un altre fotograma clau existeix actualment amb aquest punt del temps.

en: Set Keyframe Delta
ca@valencia: Estableix el Delta del fotograma clau

en: Activate/Deactivate Keyframe
ca@valencia: Activa/desactiva el fotograma clau

en: Activate Keyframe
ca@valencia: Activa el fotograma clau

en: Deactivate Keyframe
ca@valencia: Desactiva el fotograma clau

en: Keyframe to be activated or deactivated
ca@valencia: Fotograma clau que s'ha d'activar o desactivar

en: New Status
ca@valencia: Estat nou

en: The new status of the keyframe
ca@valencia: L'estat nou del fotograma clau

en: Set Waypoints at Keyframe
ca@valencia: Estableix les interpolacions en el fotograma clau

en: Waypoint Model
ca@valencia: Model d'interpolació

en: Activate Layer
ca@valencia: Activa la capa

en: Deactivate Layer
ca@valencia: Desactiva la capa

en: The new status of the layer
ca@valencia: L'estat nou de la capa

en: This layer doesn't exist anymore.
ca@valencia: La capa ja no existeix.

en: Add Layer
ca@valencia: Afig una capa

en: Layer to be added
ca@valencia: Capa que s'ha d'afegir

en: Make New Frame
ca@valencia: Crea un marc nou

en: New frame should be added into this Switch Layer
ca@valencia: El marc nou s'ha d'afegir a la capa selector

en: Switch layer doesn't exist anymore.
ca@valencia: La capa selector ja no existeix.

en: Switch layer doesn't belong to this canvas anymore
ca@valencia: La capa selector ja no pertany a aquest llenç.

en: Only inline canvas supported
ca@valencia: Només s'admeten les capes en línia.

en: Base frame layer doesn't exist anymore.
ca@valencia: La capa de base del fotograma ja no existeix.

en: Base frame layer doesn't belong to switch layer canvas anymore
ca@valencia: La capa de base de la imatge ja no pertany a aquest llenç.

en: Simple Copy Layer
ca@valencia: Capa de còpia simple

en: Simple Copy Layers
ca@valencia: Capes de còpia simple

en: Layer to be copied
ca@valencia: Capa que s'ha de copiar

en: This layer doesn't belong to this canvas anymore
ca@valencia: La capa ja no pertany a aquest llenç.

en: Duplicate Layers
ca@valencia: Duplica les capes

en: Layer to be duplicated
ca@valencia: Capa que s'ha de duplicar

en: Embed Layer
ca@valencia: Capa incrustada

en: Layer to be embed
ca@valencia: Capa que s'ha d'incrustar

en: Cannot generate valid name for new canvas
ca@valencia: No es pot generar un nom vàlid per al llenç nou.

en: Cannot create directory in container
ca@valencia: No es pot crear un directori en el contenidor.

en: Cannot copy file into container
ca@valencia: No es pot copiar el fitxer en el contenidor.

en: Group Layers
ca@valencia: Agrupa les capes

en: Layer to be grouped
ca@valencia: Capes que s'han d'agrupar

en: Description of new switch
ca@valencia: Descripció del selector nou

en: No layers to group
ca@valencia: No hi ha capes per agrupar.

en: This layer doesn't have a parent canvas
ca@valencia: Aquesta capa no té un llenç pare.

en: Group Layer into Switch
ca@valencia: Agrupa la capa al selector

en: Group Layers into Switch
ca@valencia: Agrupa les capes al selector

en: Extract Layer
ca@valencia: Extrau la capa

en: Layer to be extracted
ca@valencia: Capa que s'ha d'extraure

en: File name
ca@valencia: Nom de fitxer

en: File name witch path to store exported file
ca@valencia: Nom del fitxer i camí sobre el qual s'emmagatzema el fitxer exportat

en: Cannot copy file
ca@valencia: No es pot copiar el fitxer.

en: Fit image
ca@valencia: Ajusta la imatge

en: You cannot fit animated layers
ca@valencia: No podeu ajustar les capes animades.

en: Lower Layer
ca@valencia: Baixa la capa

en: Lower Layers
ca@valencia: Baixa les capes

en: Layer to be lowered
ca@valencia: Capa que s'ha de baixar

en: Make Outline
ca@valencia: Crea un contorn

en: Make Advanced Outline
ca@valencia: Crea un contorn avançat

en: Make Region
ca@valencia: Crea una regió

en: Base layer
ca@valencia: Capa base

en: This layer doesn't contain linked "spline" parameter.
ca@valencia: Aquesta capa no conté cap paràmetre «spline» enllaçat.

en: Move Layer
ca@valencia: Mou la capa

en: Layer to be moved
ca@valencia: Capa que s'ha de moure

en: New Index
ca@valencia: Índex nou

en: Where the layer is to be moved to
ca@valencia: On s'ha de moure la capa

en: Destination Canvas
ca@valencia: Llenç de destinació

en: The canvas the layer is to be moved to
ca@valencia: Llenç on la capa es mourà

en: You cannot directly move layers across compositions
ca@valencia: No podeu moure capes directament entre composicions.

en: Paint
ca@valencia: Pinta

en: Connect Layer Parameter
ca@valencia: Connecta el paràmetre de capa

en: Param
ca@valencia: Paràmetre

en: Layer did not recognize parameter name
ca@valencia: La capa no reconeix el nom del paràmetre.

en: Bad connection
ca@valencia: Mala connexió

en: Disconnect Layer Parameter
ca@valencia: Desconnecta el paràmetre de capa

en: Layer Parameter is not connected to anything
ca@valencia: El paràmetre de la capa no està connectat a res.

en: Set Layer Parameter
ca@valencia: Estableix el paràmetre de la capa

en: ValueNode attached to Parameter.
ca@valencia: Node de valor adjunt al paràmetre

en: Layer did not accept parameter.
ca@valencia: La capa no ha acceptat el paràmetre.

en: Forbid Animation
ca@valencia: Prohibeix l'animació

en: Value Desc
ca@valencia: Descripció de valor

en: This action is not for Value Nodes!
ca@valencia: Aquesta acció no és per a nodes de valor.

en: Layer did not accept static value.
ca@valencia: La capa no ha acceptat el valor estàtic.

en: Allow Animation
ca@valencia: Permet l'animació

en: Raise Layer
ca@valencia: Eleva la capa

en: Raise Layers
ca@valencia: Eleva les capes

en: Layer to be raised
ca@valencia: Capa que s'ha d'elevar

en: Delete Layer
ca@valencia: Suprimeix la capa

en: Delete Layers
ca@valencia: Suprimeix les capes

en: Layer to be deleted
ca@valencia: Capa que s'ha de suprimir

en: Reset Pose
ca@valencia: Reinicialitza la postura

en: Layer to reset
ca@valencia: Capa que s'ha de reinicialitzar

note: TRANSLATORS: this is the string used in the history dialog when renaming a layer to/from its default name
en: [default]
ca@valencia: [per defecte]

en: Layer to be described
ca@valencia: Capa que s'ha de descriure

en: New Description
ca@valencia: Descripció nova

en: Enter a new description for this layer
ca@valencia: Introduïu una descripció nova per a aquesta capa

en: Disable Layer Rendering
ca@valencia: Inhabilita la renderització de capa

en: Enable Layer Rendering
ca@valencia: Habilita la renderització de capa

en: Toggle Exclude from Rendering
ca@valencia: Commuta l'exclusió de la renderització

en: Disable layer rendering -
ca@valencia: Inhabilita la renderització de capa -

en: Enable layer rendering -
ca@valencia: Habilita la renderització de capa -

en: New State
ca@valencia: Estat nou

en: The new state of the layer exclusion
ca@valencia: L'estat nou de l'exclusió de la capa

en: Make Z Range visible
ca@valencia: Fes visible l'interval Z

en: Layer to make Z Range visible
ca@valencia: Capa de la qual fer visible l'interval Z

en: No layers selected
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap capa.

en: No Parent Group found!
ca@valencia: No s'ha trobat cap grup pare.

en: Unable to find action ValueDescSet (bug)
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'acció d'establir la «descripció de valor» (és un error?).

en: Copy Time Points
ca@valencia: Copia els punts de temps

en: New Selected Layer
ca@valencia: S'ha seleccionat una capa nova.

en: A layer to add to our selected list
ca@valencia: Una capa que s'ha d'afegir a la llista seleccionada

en: New Selected Canvas
ca@valencia: S'ha seleccionat un llenç nou.

en: A canvas to add to our selected list
ca@valencia: Un llenç que s'ha d'afegir a la llista seleccionada

en: New Selected ValueBase
ca@valencia: S'ha seleccionat un valor base nou.

en: A valuenode's description to add to our selected list
ca@valencia: Una descripció del valor de node que s'ha d'afegir a la llista seleccionada

en: New Selected Time Point
ca@valencia: S'ha seleccionat un nou punt de temps.

en: A time point to add to our selected list
ca@valencia: Un punt de temps que s'ha d'afegir a la llista seleccionada

en: Time adjustment
ca@valencia: Ajust de temps

en: The amount of time to adjust all the selected points
ca@valencia: La quantitat de temps a la qual ajustar tots els punts seleccionats

en: Delete Time Points
ca@valencia: Suprimeix els punts de temps

en: Move Time Points
ca@valencia: Mou els punts de temps

en: Link to Spline
ca@valencia: Enllaça a l'spline

en: ValueDesc to link
ca@valencia: Descripció del valor que s'ha d'enllaçar

en: ValueDesc on Spline to link to
ca@valencia: Descripció dl valor que s'ha d'enllaçar a l'spline

en: Origin
ca@valencia: Origen

en: Link to Bone
ca@valencia: Enllaça a l'ós

en: ValueDesc on Bone to link to
ca@valencia: Descripció del valor que s'ha d'enllaçar a l'ós

en: Connect
ca@valencia: Connecta

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a connection is made.
en: Connect '%s' to '%s'
ca@valencia: Connecta «%s» a «%s»

en: Destination ValueDesc
ca@valencia: Descripció del valor de destinació

en: Source ValueNode
ca@valencia: Node de valor d'origen

en: Source ValueNode Name
ca@valencia: Nom del node de valor d'origen

en: ValueDesc is not recognized or supported.
ca@valencia: La descripció del valor no s'ha reconegut o no s'admet.

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is converted.  The first %s is what is converted, the 2nd is the local name of the ValueNode's type.
en: Convert '%s' to ValueNode type '%s'
ca@valencia: Converteix «%s» al tipus de node de valor «%s»

en: The type of ValueNode that you want to be converted to
ca@valencia: El tipus de node de valor a què es vol convertir

en: Unable to decipher ValueDesc (Bug?)
ca@valencia: No es pot desxifrar la descripció del valor (és un error?)

en: Unable to create new value node
ca@valencia: No es pot crear un nou node de valor.

en: Create Child Bone
ca@valencia: Crea un ós fill

en: ValueDesc on parent Bone
ca@valencia: Descripció del valor en l'ós pare

en: Disconnect
ca@valencia: Desconnecta

note: TRANSLATORS: This is used in the History dialog when a ValueNode is disconnected.
en: Disconnect %s
ca@valencia: Desconnecta %s

en: Export Value
ca@valencia: Exporta el valor

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is exported.  The first %s is what is exported, the 2nd is the name it is given.
en: Export '%s' as '%s'
ca@valencia: Exporta «%s» com a «%s»

en: Export the value.
ca@valencia: Exporta el valor.

en: Can only export Canvas when used as constant parameter
ca@valencia: Només es pot exportar un llenç quan s'utilitze com a paràmetre constant.

en: ValueBase is already exported
ca@valencia: El valor de base ja s'ha exportat.

en: Unable to export parameter. (Bug?)
ca@valencia: No es pot exportar el paràmetre (és un error?).

en: Link
ca@valencia: Enllaça

en: Link Opposite
ca@valencia: Enllaça l'oposat

en: ValueDesc to smart link
ca@valencia: Descripció del valor a enllaç intel·ligent.

en: Cannot link two different exported values ('
ca@valencia: No es poden enllaçar dos valors exportats diferents ('

en: ' and '
ca@valencia: ' i '

en: Used exported ValueNode ('
ca@valencia: S'utilitza el valor de node exportat ('

en: Using the only available ValueNode.
ca@valencia: S'està utilitzant l'únic node de valor disponible.

en: Using the most referenced ValueNode.
ca@valencia: S'està utilitzant el node de valor més referenciat.

en: There's a tie for most referenced; using the animated ValueNode.
ca@valencia: Hi ha igualtat per al més referenciat; s'utilitza el node de valor animat.

en: There's a tie for most referenced, and both are animated; using the one with the most waypoints.
ca@valencia: Hi ha igualtat per al més referenciat, i els dos són animats; s'utilitza el que té més interpolacions.

en: There's a tie for most referenced, and both are linkable value node animated; using the one with the most waypoints.
ca@valencia: Hi ha igualtat per al més referenciat, i els dos són nodes animats que es poden enllaçar; s'utilitza el que té més interpolacions.

en: Everything is tied; using the least recently modified value.
ca@valencia: Tot està enllaçat; s'utilitza el valor menys recentment modificat.

en: Absolutely everything is tied.
ca@valencia: Absolutament tot està enllaçat.

en: Cannot link two values of different types ('%s' and '%s')
ca@valencia: No es poden enllaçar dos valors de tipus diferent («%s» i «%s»)

en: No ValueNodes were available, so one was created.
ca@valencia: No hi ha node de valor disponible, així que se n'ha creat un.

en: Remove Multiple Items(Smart)
ca@valencia: Suprimeix elements múltiples (intel·ligent)

en: Unable to find action (bug)
ca@valencia: No s'ha trobat l'acció (error).

en: Set ValueDesc
ca@valencia: Estableix la descripció de valor

en: Set %s
ca@valencia: Estableix %s

en: Recursive
ca@valencia: Recursiu

en: Animate
ca@valencia: Anima

en: Lock animation
ca@valencia: Bloqueja l'animació

en: this node isn't editable - in the future it will be greyed to prevent editing
ca@valencia: aquest node no és editable: en el futur es desactivarà per a evitar-ne l'edició

en: Bad type for composite (%s)
ca@valencia: El tipus no és vàlid per a la composició (%s).

en: Bad type for radial composite (%s)
ca@valencia: El tipus no és vàlid per a una composició radial (%s).

en: Attempt to edit scale ValueNode with a scale factor of zero.
ca@valencia: Intent d'editar l'escala de node de valor amb un factor d'escala de zero.

en: Inverse manipulation of %s scale values not implemented in core.
ca@valencia: La manipulació inversa dels valors d'escala de %s no està implementada en el nucli.

en: Inverse manipulation of %s range values not implemented in core.
ca@valencia: La manipulació inversa dels valors d'interval de %s no està implementada en el nucli.

en: It is forbidden to set lower boundary equal or bigger than upper boundary
ca@valencia: No es permet establir el límit inferior igual o major que el límit superior.

en: Direct manipulation of this ValueNode type is not yet supported
ca@valencia: La manipulació directa d'aquest tipus de node de valor no està implementada encara.

en: You are trying to edit animated parameter while Animation Mode is off.
    
    Do you want to apply offset to this animation?
ca@valencia: Intenteu editar un paràmetre animat mentre el mode d'animació està desactivat.
    
    Voleu aplicar un desplaçament a aquesta animació?

en: Hint: You can hold Spacebar key while editing parameter to avoid this confirmation dialog.
ca@valencia: Consell: Podeu mantindre la barra espaiadora mentre editeu el paràmetre per a evitar el diàleg de confirmació.

en: Cancelled by user
ca@valencia: Cancel·lat per l'usuari

en: You must be in Animate-Editing-Mode to directly manipulate this value
ca@valencia: Heu d'estar en mode d'edició d'animació per a manipular directament aquest valor.

en: Unsupported ValueDesc type
ca@valencia: Aquest tipus de descripció de valor no s'admet.

en: Set Parameter Interpolation
ca@valencia: Estableix la interpolació del paràmetre

en: Set interpolation for %s
ca@valencia: Estableix la interpolació per a %s

en: Link to Skeleton
ca@valencia: Enllaça a l'esquelet

en: ValueDesc of Skeleton's Bone
ca@valencia: Descripció del valor de l'ós de l'esquelet

en: Add ValueNode
ca@valencia: Afig un node de valor

en: New ValueNode
ca@valencia: Nou node de valor

en: ValueNode to be added
ca@valencia: Node de valor que s'ha d'afegir

en: Parameter appears to already be exported
ca@valencia: El paràmetre sembla que ja s'havia exportat.

en: Another exported ValueBase with this name already exists
ca@valencia: Ja hi ha un altre valor base exportat amb aquest nom.

en: Exception caught on Add ValueNode.
ca@valencia: S'ha capturat una excepció quan s'afegia el node de valor.

en: Exception caught on Remove ValueNode.
ca@valencia: S'ha capturat una excepció quan se suprimia el node de valor.

en: Set ValueNode_Const
ca@valencia: Estableix un node de valor constant

en: ValueNode_Const
ca@valencia: Node de valor constant

en: Insert Item
ca@valencia: Insereix un element

en: ValueNode to insert
ca@valencia: Node de valor que s'ha d'inserir

en: Insert Item & Keep Shape
ca@valencia: Insereix un element i conserva la forma

en: Unable to find action "ActivepointSetOff"
ca@valencia: No s'ha trobat l'acció «ActivepointSetOff».

en: Unable to find action "ActivepointSetOn"
ca@valencia: No s'ha trobat l'acció «ActivepointSetOn».

en: Remove Item
ca@valencia: Suprimeix l'element

en: Remove Item (Smart)
ca@valencia: Suprimeix l'element (intel·ligent)

en: Rotate Order
ca@valencia: Inverteix l'ordre

en: Unloop
ca@valencia: Obri

en: Connect ValueNode Link
ca@valencia: Connecta l'enllaç del node de valor

en: Parent ValueNode
ca@valencia: Node de valor pare

en: Index
ca@valencia: Índex

en: ValueNode to be connected
ca@valencia: Node de valor que s'ha de connectar

en: Bad index, too big. LinkCount=%d, Index=%d
ca@valencia: L'índex no és vàlid, és massa gran. LinkCount=%d, Index=%d

en: Parent would not accept link
ca@valencia: El pare no accepta l'enllaç.

en: Parent would not accept old link
ca@valencia: El pare no accepta l'antic enllaç.

en: Disconnect ValueNode Link
ca@valencia: Desconnecta l'enllaç del node de valor

en: Unexport
ca@valencia: Desfés l'exportació

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is unexported.
en: Unexport '%s'
ca@valencia: Desfés l'exportació de «%s»

en: Rename ValueNode
ca@valencia: Reanomena el node de valor

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is renamed.
en: Rename ValueNode from '%s' to '%s'
ca@valencia: Reanomena el node de valor de «%s» a «%s»

en: The new name of the ValueNode
ca@valencia: El nou nom del node de valor

en: A ValueNode with this ID already exists in this canvas
ca@valencia: Un node de valor amb aquest ID ja existeix en el llenç.

en: A ValueNode with the old ID already exists in this canvas (BUG)
ca@valencia: Un node de valor amb l'antic ID ja existeix en aquest llenç (error).

en: Replace ValueNode
ca@valencia: Reemplaça el node de valor

en: Destination ValueNode
ca@valencia: Node de valor de destinació

en: ValueNode to replaced
ca@valencia: Node de valor que s'ha de reemplaçar

en: ValueNode that will replace the destination
ca@valencia: Node de valor que reemplaçarà el de destinació

en: Attempted to replace valuenode with itself
ca@valencia: Intent de reemplaçar un node de valor per si mateix

en: You cannot replace ValueNodes with different types!
ca@valencia: No podeu reemplaçar els nodes de valor per tipus diferents.

en: Nothing to replace.
ca@valencia: No hi ha res a reemplaçar.

en: Action Failure. This is a bug. Please report it.
ca@valencia: Ha fallat l'acció. Açò és un error; envieu-ne un informe.

en: This action cannot be undone under these circumstances.
ca@valencia: Aquesta acció no es pot desfer en aquestes circumstàncies.

en: Insert Item (Smart)
ca@valencia: Insereix un element (intel·ligent)

en: Add Waypoint
ca@valencia: Afig una interpolació

en: New Waypoint
ca@valencia: Interpolació nova

en: Waypoint to be added
ca@valencia: Interpolació que s'ha d'afegir

en: Time where waypoint is to be added
ca@valencia: Temps on s'afig la interpolació

en: A Waypoint already exists at this point in time (%s)
ca@valencia: Ja hi ha una interpolació en aquest punt en el temps (%s).

en: This waypoint is already in the ValueNode
ca@valencia: Aquesta interpolació ja està en el node de valor.

en: Connect Waypoint
ca@valencia: Connecta la interpolació

en: Waypoint Time
ca@valencia: Temps de la interpolació

en: Disconnect Waypoint
ca@valencia: Desconnecta la interpolació

en: Remove Waypoint
ca@valencia: Suprimeix la interpolació

en: ValueNode (Animated)
ca@valencia: Node de valor (animat)

en: Waypoint to be Removed
ca@valencia: Interpolació que s'ha de suprimir

en: UniqueID mismatch, iter=%d, waypoint=%d
ca@valencia: L'ID únic no correspon; iter=%d, waypoint=%d

en: Time mismatch iter=%s, waypoint=%s
ca@valencia: El temps no correspon; iter=%s, waypoint=%s

en: Unable to create ValueNode_Reference
ca@valencia: No es pot crear la referència al node de valor

en: This animated value node should be empty, but for some reason it isn't. This is a bug. (1)
ca@valencia: Aquest node de valor animat ha d'estar buit, per alguna raó no ho està. Això és un error. (1)

en: This animated value node should be empty, but for some reason it isn't. This is a bug. (2)
ca@valencia: Aquest node de valor animat ha d'estar buit, per alguna raó no ho està. Això és un error. (2)

en: A Waypoint already exists at this point in time
ca@valencia: Ja hi ha una interpolació en aquest punt del temps.

en: Set Waypoint
ca@valencia: Estableix la interpolació

en: Waypoint to be changed
ca@valencia: Interpolació que s'ha de canviar

en: Unable to find waypoint
ca@valencia: No s'ha trobat la interpolació.

en: The waypoint to remove no longer exists
ca@valencia: La interpolació que s'ha de suprimir ja no existeix.

en: Action is not ready.
ca@valencia: L'acció no està preparada.

en: Do you want to do action "%s"?
ca@valencia: Voleu realitzar l'acció «%s»?

en: This action cannot be undone.
ca@valencia: Aquesta acció no es pot desfer.

en: Continue
ca@valencia: Continua

en: Failed
ca@valencia: Fallada

en: Successful
ca@valencia: Satistactòria

en:  (Undo):
ca@valencia:  (Desfer):

en: Failed to undo.
ca@valencia: S'ha produït un error en desfer.

en:  (Redo):
ca@valencia:  (Refer):

en: Failed to redo.
ca@valencia: S'ha produït un error en refer.

en: State restore failure
ca@valencia: S'ha produït un error en restaurar l'estat.

en: Action Not Ready, unable to change mode
ca@valencia: L'acció no està preparada, no es pot canviar el mode.

en: Unable to change mode
ca@valencia: No es pot canviar el mode.

en: Add Layer To
ca@valencia: Afig una capa a

en: Action Not Ready
ca@valencia: L'acció no està preparada.

en: Action Failed.
ca@valencia: Ha fallat l'acció.

en: Move Action Not Ready
ca@valencia: L'acció de moviment no està preparada.

en: Move Action Failed.
ca@valencia: Ha fallat l'acció de moviment.

en: Empty name!
ca@valencia: El nom és buit.

en: File name must have an extension!
ca@valencia: El fitxer ha de tindre una extensió.

en: Unable to create "Sound" layer
ca@valencia: No es pot crear la capa «So».

en: Unable to open this composition
ca@valencia: No es pot obrir aquesta composició.

en: Unable to create "Group" layer
ca@valencia: No es pot crear la capa «Grup».

en: Could not set children lock of imported canvas
ca@valencia: No s'ha pogut establir el bloqueig dels fills en el llenç importat.

en: Uncaught exception when attempting
    to open this composition --
ca@valencia: S'ha produït una excepció no capturada quan s'intentava
    obrir aquesta composició;

en: I don't know how to open images of this type --
ca@valencia: No se sap com obrir imatges d'aquest tipus:

en: Unnamed%08d
ca@valencia: Sense nom%08d

en: The value you are trying to edit is in a composition
    which doesn't seem to be open. Open that composition and you
    should be able to edit this value as normal.
ca@valencia: El valor que intenteu editar és en una composició
    que sembla que no està oberta. Obriu-la i podreu
    editar aquest valor amb normalitat.

en: Error: No Python 3 binary found.
    
    Hint: You can set SYNFIG_PYTHON_BINARY environment variable pointing at your custom python installation.
ca@valencia: Error: No s'ha trobat el binari Python 3.
    
    Consell: Podeu establir la variable d'entorn SYNFIG_PYTHON_BINARY apuntant a la vostra instal·lació Python personalitzada.

en: (no/yes)
ca@valencia: (no/sí)

en: (yes/no)
ca@valencia: (sí/no)

en: warning:
ca@valencia: avís:

en: Layer Parameter
ca@valencia: Paràmetre de capa

en: Const ValueNode
ca@valencia: Node de valor constant

en: Exported ValueNode
ca@valencia: Node de valor exportat
