Whups 2.0-git - en to fi translation catalogue (567 entries)

en: "%s" is no longer among those responsible for "%s"
fi: "%s" ei ole enää tästä asiasta vastuullisten joukossa "%s"

en: %d people watching, %d people responsible
fi: %d henkilö tarkkailemassa, %d henkilöä vastuullisena

en: %s %s tickets in %s
fi: %s %s tikettiä jonossa %s

en: %s %s tickets in all queues
fi: %s %s tikettiä kaikissa jonoissa

en: %s (%s) uploaded: %s
fi: %s (%s) toi: %s

en: %s (%s) wrote:
fi: %s (%s) kirjoitti:

en: %s added to those responsible for "%s"
fi: %s lisäsi vastuulliseksi "%s"

en: %s days
fi: %s päivää

en: %s deleted this ticket.
fi: %s poisti tämän tiketin.

en: %s part
fi: %s osio

en: %s tickets in %s
fi: %s tikettiä jonossa %s

en: %s tickets in all queues
fi: %s tikettiä kaikissa jonoissa

en: %s will be notified when this ticket is updated.
fi: ilmoitetaan %s kun tätä tikettiä on päivitetty.

en: %s will no longer receive updates for this ticket.
fi: %s ei enää saa tietoja koskien tätä tikettiä.

en: (inactive)
fi: (ei käytössä)

en: - Stage 1
fi: - Vaihe 1

en: - Stage 2
fi: - Vaihe 2

en: <<First
fi: <<Ensimmäinen

en: <Prev
fi: <Edellinen

en: Access denied to %s
fi: Käyttö estetty %s

en: Add Attribute
fi: Lisää atribuutti

en: Add Attribute Criterion
fi: Lisää atribuutin kriteeri

en: Add Content
fi: Lisää sisältö

en: Add Criterion
fi: Lisää kriteeri

en: Add Date Criterion
fi: Lisää päiväyksen kriteeri

en: Add Form Reply
fi: Lisää lomakevastaus

en: Add Group Criterion
fi: Lisää ryhmäkriteeri

en: Add Priority
fi: Lisää prioriteetti

en: Add Property Criterion
fi: Lisää ominaisuuden kriteeri

en: Add Queue
fi: Lisää jono

en: Add State
fi: Lisää tila

en: Add Text Criterion
fi: Lisää tekstikriteeri

en: Add Type
fi: Lisää tyyppi

en: Add Type %s
fi: Lisää tyyppi %s

en: Add User Criterion
fi: Lisää käyttäjäkriteeri

en: Add Users
fi: Lisää käyttäjiä

en: Add Version
fi: Lisää versio

en: Add Watcher
fi: Lisää tarkkailija

en: Adding your ticket failed: %s.
fi: Tikettiisi lisääminen epäonnistui: %s.

en: Address Books
fi: Osoitekirjat

en: Administration
fi: Ylläpito

en: And
fi: Ja

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Any Group
fi: Mikä tahansa ryhmä

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Assign
fi: Määrää

en: Assigned
fi: Määrätty

en: Assigned from
fi: Määrääjä

en: Assigned to
fi: Määratty

en: Assigned to %s
fi: Määratty %s

en: Associations updated successfully.
fi: Assosiaatioiden päivitys onnistui.

en: Attachment
fi: Liite

en: Attachment %s deleted.
fi: Liite %s poistettiin.

en: Attachment %s not found.
fi: Liitettä %s ei löytynyt.

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Attri_bute Criteria
fi: Lisä_määreen kriteeri

en: Attribute %d
fi: Atribuutti %d

en: Attribute Description
fi: Atribuutin kuvaus

en: Attribute Name
fi: Atribuutin nimi

en: Attribute Type
fi: Atribuutin tyyppi

en: Attributes
fi: Atribuutit

en: Attributes for this Type
fi: Atribuutit tälle tyyppille

en: Autolink to other tickets in comments?
fi: Autolinkitetäänkö toisiin tiketteihin kommenteissa?

en: Average days to close by Owner
fi: Kuinka monta päivää keskimäärin on omistajalla mennyt aikaa sulkea tiketti.

en: Average days to close by Queue
fi: Kuinka monta päivää keskimäärin on jonoittain mennyt aikaa sulkea tiketti.

en: Average days to close by Requester
fi: Kuinka monta päivää keskimäärin on asiakkaalla mennyt aikaa sulkea tiketti.

en: Average time a ticket is unresolved
fi: Kuinka kauan tiketti on ollut selvittämättä

en: Branch Type
fi: Haaran tyyppi

en: Case Insensitive Substring
fi: Kirjainkokoriippumaton osamerkkijono

en: Case Sensitive Substring
fi: Kirjainkokoriippuvainen osamerkkijono

en: Change
fi: Muuta

en: Change display preferences such as how search results are sorted.
fi: Voit muuttaa näkymän asetuksia kuten esimerkiksi miten hakujen tulokset järjestetään

en: Change preferences for email notifications of ticket activity.
fi: Voit muuttaa asetuksia tikettien sähköpostiilmoituksille.

en: Choose Action:
fi: Valitse toiminto:

en: Choose New Query instead of deleting the root node.
fi: Valitse Uusi kysely, sen sijaan että poistaisi juurinoodin.

en: Choose:
fi: Valitse:

en: Chronological (oldest first)
fi: Aikajärjestys (vanhin ensin)

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Clone Description
fi: Kloonaa kuvaus

en: Clone Type
fi: Kloonaa tyyppi

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Comma Separated Values (CSV file)
fi: Pilkuilla erotetut arvot (CSV-tiedosto)

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comment #%d
fi: Kommentti #%d

en: Comment #%d (Private)
fi: Kommentti #%d (Yksityinen)

en: Comment added
fi: Kommentti lisätty

en: Comment on %s
fi: Kommentti asiasta %s

en: Commentor
fi: Kommentoija

en: Copy of %s
fi: Kopio %s

en: Could not find any groups.
fi: Ei löydetty ainuttakaan ryhmää.

en: Could not find ticket "%s".
fi: Ei löytynyt tikettiä "%s".

en: Create Default Priorities
fi: Luo oletusprioriteetit

en: Create Default States
fi: Luo oletustilat

en: Create Ticket
fi: Luo tiketti

en: Create Ticket - Step 1
fi: Luo tiketti- Askel 1

en: Create Ticket - Step 2
fi: Luo tiketti- Askel 2

en: Create Ticket - Step 3
fi: Luo tiketti- Askel 3

en: Create Ticket - Step 4
fi: Luo tiketti- Askel 4

en: Created
fi: Luotu

en: Created By
fi: Luoja

en: Created from
fi: Luotu alkaen

en: Created to
fi: Luotu viimeistään

en: Current Query
fi: Nykyinen haku

en: Current Ticket Type
fi: Nykyinen tiketin tyyppi

en: DD/MM/YY
fi: PP/KK/VV

en: DD/MM/YY HH:MM:SS
fi: PP/KK/VV TT:MM:SS

en: DO NOT REPLY TO THIS MESSAGE. THIS EMAIL ADDRESS IS NOT MONITORED.
fi: ÄLÄ VASTAA TÄHÄN VIESTIIN. TÄHÄN OSOITTEESEEN TULLEITA VIESTEJÄ EI LUETA.

en: Date/Time format for search results
fi: Päivämäärän/ajan muoto hakutuloksille

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Default Ticket Type
fi: Tiketin oletustyyppi

en: Default sorting criteria:
fi: Oletusjärjestys:

en: Default sorting direction:
fi: Oletusjärjestyksen suunta:

en: Delete
fi: Poista

en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Delete %s?
fi: Poista %s?

en: Delete Attribute
fi: Poista atribuutti

en: Delete Attribute Confirmation
fi: Poista atribuutin varmistus

en: Delete Form Reply
fi: Poista lomakevastaus

en: Delete Form Reply Confirmation
fi: Poista lomakkeen vastausvarmistus

en: Delete Priority
fi: Poista prioriteetti

en: Delete Priority Confirmation
fi: Poista priotiteetin varmistus

en: Delete Query?
fi: Poista kysely?

en: Delete Queue
fi: Poista jono

en: Delete Queue Confirmation
fi: Poista jonon varmistua

en: Delete State
fi: Poista tila

en: Delete State Confirmation
fi: Poista tilan varmistus

en: Delete Type
fi: Poista tyyppi

en: Delete Type Confirmation
fi: Poista tyypin varmistus

en: Delete Version
fi: Poista versio

en: Delete Version Confirmation
fi: Poista version varmistus

en: Delete entry
fi: Poista tieto

en: Deleted Attachment
fi: Poistettu liite

en: Deleted Attachment: %s
fi: Poistettu liite: %s

en: Deleted:
fi: Poistettu:

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Display Preferences
fi: Näkymän asetukset

en: Download
fi: Tallenna

en: Download these results as:
fi: Lataa nämä tulokset nimellä:

en: Due
fi: Määräaikaan

en: Due &rArr; %s
fi: Määräajassa &rArr; %s

en: Due Date
fi: Määräajan päivämäärä

en: Due from
fi: Määräaika alkaen

en: Due to
fi: Määräaika viimeistään

en: E_xecute Query
fi: _Aja kysely

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Attribute
fi: Muokkaa atribuuttia

en: Edit Attribute Criterion
fi: Muokkaa atribuutin kriteeriä

en: Edit Attributes
fi: Muokkaa atribuutteja

en: Edit Date Criterion
fi: Muokkaa päivämäärän kriteeriä

en: Edit Form Replies
fi: Muokkaa lomakevastauksia

en: Edit Form Reply
fi: Muokkaa lomakevastausta

en: Edit Group Criterion
fi: Muokkaa ryhmäkriteeriä

en: Edit Priorities
fi: Muokkaa priotiteetteja

en: Edit Priority
fi: Muokkaa prioriteettiä

en: Edit Property Criterion
fi: Muokkaa ominaisuuden kriteeriä

en: Edit Queue
fi: Muokkaa jonoa

en: Edit Queues
fi: Muokkaa jonona

en: Edit State
fi: Muokkaa tilaa

en: Edit States
fi: Muokkaa tiloja

en: Edit Text Criterion
fi: Muokkaa tekstikriteeriä

en: Edit Type
fi: Muokkaa tyypiä

en: Edit User Criterion
fi: Muokkaa käyttäjäkriteeri

en: Edit Version
fi: Muokkaa versiota

en: Edit _Permissions
fi: Muokkaa _oikeuksia

en: Edit _Types
fi: Muokkaa _tyyppejä

en: Edit or Delete Attributes
fi: Muokkaa tai poista atribuutteja

en: Edit or Delete Form Replies
fi: Muokkaa tai poista lomakevastauksia

en: Edit or Delete Priorities
fi: Muokkaa tai poista prioriteetteja

en: Edit or Delete Queues
fi: Muokkaa tai poista jonoja

en: Edit or Delete States
fi: Muokkaa tai poista tiloja

en: Edit or Delete Types
fi: Muokkaa tai poista tyyppejä

en: Edit or Delete Versions
fi: Muokkaa tai poista versioita

en: Edit the permissions on this form reply
fi: Muokkaa tämän lomakevastauksen oikeuksia

en: Edit the permissions on this queue
fi: Muokkaa tämän jonon oikeuksia

en: Edit the users responsible for this queue
fi: Muokkaa käyttäjiä jotka ovat vastuussa tästä jonosta

en: Edit the versions for this queue
fi: Muokkaa versioita tälle jonolle

en: Email address to notify
fi: Sähköpostiosoite ilmoitukselle

en: Email address to remove
fi: Poistettava sähköpostiosoite

en: Empty attachment
fi: Tyhjä liite

en: Entry deleted.
fi: Tieto poistettu.

en: Error: Unknown query form "%s", defaulting to properties
fi: Virhe: Tuntematon kysely muotoa "%s", käytetään oletusominaisuuksia

en: Exact Match
fi: Täsmää täydellisesti

en: Execute Query
fi: Aja kysely

en: For tickets from these queues
fi: Tiketeille tässä jonossa

en: For tickets which are
fi: Tiketeille jotka ovat

en: Form Replies
fi: Lomakevastaukset

en: Form Replies for this Type
fi: Lomakevastaukset tälle tyypille

en: Form Reply Name
fi: Lomakevastauksen nimi

en: Form Reply Text
fi: Lomakevastauksen teksti

en: Form Reply:
fi: Lomakevastauksen vastaus

en: General Preferences
fi: Yleiset asetukset

en: Go
fi: Mene

en: Group Owners
fi: Ryhmäomistajat

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Here is a summary of your open tickets:
fi: Tässä on yhteenveto avoimista tiketeistäsi:

en: Hidden Comments
fi: Piilotetut kommentit

en: History
fi: Historia

en: Hoist Children
fi: Nosta alitietoja

en: If you select any tickets that do not have an owner, who should we send email to?
fi: Jos valitaan tikettejä, joilla ei ole omistajaa, niin kenelle sähköposti lähetetään?

en: Insert And
fi: Laita Ja

en: Insert Branch
fi: Laita Haara

en: Insert Not
fi: Laita Ei

en: Insert Or
fi: Laita Tai

en: Invalid Queue
fi: Epäkelpo jono

en: Invalid Ticket Id
fi: Väärä Tiketti Id

en: Invalid argument: Missing attribute name or value.
fi: Epäkelpo argumentti: Puuttuu atribuutin nimi tai arvo.

en: Invalid arguments: Must supply a ticket number and new attributes.
fi: Epäkelvot argumentit: Pitää antaa tiketin nimi tai uusi atribuutti.

en: Invalid queue
fi: Epäkelpo jono

en: Invalid search
fi: Epäkelpo haku

en: Invalid ticket data supplied: %s
fi: Epäkelpoa tikettitietoa: %s

en: Keep a set of versions for this queue?
fi: Pidä tallessa versioita tälle jonolle.

en: Last>>
fi: Viimeinen>>

en: Link:
fi: Linkki:

en: Load Query
fi: Lataa kysely

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: MM/DD/YY
fi: KK/PP/VV

en: MM/DD/YY HH:MM:SS
fi: KK/PP/VV TT:MM:SS

en: Make a clone of %s
fi: Tee klooni %s

en: Make this comment visible only to members of a group?
fi: Laita tämä kommentti näkymään vain ryhmän jäsenille?

en: Match
fi: Täsmää

en: Match Operator
fi: Täsmäävä operaattori

en: Match Pattern
fi: Täsmää malliin

en: Match Word
fi: Täsmäävä sana

en: Maximum time a ticket is unresolved
fi: Pisin aika, jonka tiketti on ollut selvittämättä

en: Minimum time a ticket is unresolved
fi: Lyhin aika, jonka tiketti on ollut selvittämättä

en: Most recent first
fi: Tuorein ensin

en: Moved ticket %d to "%s"
fi: Siirrettiin tiketti %d - "%s"

en: My %s
fi: Minun %s

en: My %s :: Add Content
fi: Minun %s :: Lisää sisältö

en: My Queries
fi: Minun kyselyt

en: My Requests
fi: Minun pyynnöt

en: My Tickets
fi: Minun tiketit

en: My tickets by assignment date
fi: Minun tiketit määräyspäivän mukaan

en: My tickets by creation date
fi: Minun tiketit luontipäivän mukaan

en: My tickets by due date
fi: Minun tiketit määräpäivän mukaan

en: My tickets by resolution date
fi: Minun tiketit selvityspäivän mukaan

en: Name
fi: Nimi

en: Name of the cloned copy
fi: Kloonatun kopion nimi

en: Ne_w Query
fi: Uu_si kysely

en: New
fi: Uusi

en: New Attachment
fi: Uusi liite

en: New Attachment: %s
fi: Uusi liite: %s

en: New Queue
fi: Uusi jono

en: New Ticket
fi: Uusi tiketti

en: New Type
fi: Uuti tyyppi

en: Next>
fi: Seuraava>

en: No
fi: Ei

en: No priority for this ticket and no default priority for ticket type "%s" specified.
fi: Tälle tiketille tai tikettityypille "%s" ei ole määritelty oletusprioriteettia.

en: No queries have been saved.
fi: Ei kyselyitä tallennettuna.

en: No query to run
fi: Ei kyselyitä ajettavaksi

en: No queues available.
fi: Ei jonoja saatavilla.

en: No state for this ticket and no default state for ticket type "%s" specified.
fi: Tälle tikettityypille "%s" ei ole määritelty tilatietoja eikä oletustilatietoja.

en: No stats available.
fi: Tilastoja ei ole saatavilla.

en: No tickets are assigned to you.
fi: Sinulle ei ole määrätty tikettejä.

en: No tickets are unassigned!
fi: Määrittelemättömiä tikettejä ei ole.

en: No tickets in queue.
fi: Ei tikettejä tässä jonossa

en: No tickets matched your search criteria.
fi: Yksikään tiketti ei vastannut hakukriteetereitäsi.

en: No type for this ticket and no default type for queue "%s" specified.
fi: Tälle tiketille tai tälle jonolle "%s" ei ole määritelty oletustyyppiä.

en: None
fi: Ei mitään

en: Not
fi: Ei

en: Notification Preferences
fi: Ilmoituksen asetukset

en: Older? Please update first!
fi: Vanhempi? Päivitä ensin!

en: Only notify me of ticket changes from other users?
fi: Ilmoita minulle vain jos muut muuttavat tikettejä?

en: Only notify me of ticket changes with comments?
fi: Ilmoita minulle vain jos muut muuttavat kommentteja?

en: Open
fi: Avoin

en: Open Tickets by Owner
fi: Avoimet tiketit omistajan mukaan

en: Open Tickets by Priority
fi: Avoimet tiketit prioriteetin mukan

en: Open Tickets by Queue
fi: Avoiment tiketit jonon mukaan

en: Open Tickets by Requester
fi: Avoimet tiketit asiakkaan mukaan

en: Open Tickets by State
fi: Avoimet tiketit tilan mukaan

en: Open Tickets by Type
fi: Avoimet tiketit tyypin mukaan

en: Open Tickets in %s
fi: Avoimet tiketit jonossa %s

en: Open tickets in %s
fi: Avoimet tiketit jonossa %s

en: Open tickets in all queues.
fi: Avoimia tikettejä kaikissa jonoissa

en: Opened:
fi: Aukaistu:

en: Or
fi: Tai

en: Original Message
fi: Alkuperäinen viesti

en: Owners
fi: Omistajat

en: Permanently delete %s?
fi: Poistetaanko pysyvästi %s?

en: Permanently delete entry?
fi: Poistetaanko tieto pysyvästi?

en: Permission Denied
fi: Käyttö kielletty

en: Permission Denied.
fi: Käyttö kielletty.

en: Permission denied.
fi: Käyttö kielletty.

en: Priorities for this Type
fi: Prioriteetit tälle tyypille

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Priority &rArr; %s
fi: Prioriteetti &rArr; %s

en: Priority Description
fi: Prioriteetin kuvaus

en: Priority Name
fi: Prioriteetin nimi

en: Public Queries
fi: Julkiset kyselyt

en: Query Builder
fi: Kyselynrakentaja

en: Query Name
fi: Kyselyn nimi

en: Query Parameters
fi: Kyselyn parametrit

en: Query Results
fi: Kyselyn tulokset

en: Query Slug
fi: Kysely luoti

en: Query to run
fi: Ajettava kysely

en: Queue
fi: Jono

en: Queue &rArr; %s
fi: Jono &rArr; %s

en: Queue Contents
fi: Jonojen sisältö

en: Queue Description
fi: Jonon kuvaus

en: Queue Email
fi: Jonon sähköpostiosoite

en: Queue Name
fi: Jonon nimi

en: Queue Slug
fi: Jono luoti

en: Queue Summary
fi: Jonon yhteenveto

en: Queue Version
fi: Jonon versio

en: Queue/Type Matri_x
fi: Jono/Tyyppi matrii_si

en: Queue/Type Matrix
fi: Jono/Tyyppi matriisi

en: Queues
fi: Jonot

en: Re_turn to Search Results
fi: Pa_laa haun tulokset

en: Really delete this attribute? This may cause data problems!
fi: Poistetaanko todella tämä atribuutti? Tämä voi aiheuttaa ongelmia tiedoissa!

en: Really delete this form reply?
fi: Poistetaanko todella tämä lomakevastaus?

en: Really delete this priority? This may cause data problems!
fi: Poistetaanko todella tämä prioriteetti? Tämä voi aiheuttaa ongelmia tiedoissa!

en: Really delete this query? This operation is not undoable.
fi: Poistetaanko todella tämä kysely? Tätä operaatiota ei voi perua.

en: Really delete this queue? This will also delete all associated tickets and their comments. This can not be undone!
fi: Poistetaanko todella tämä jono? Tämä poistaa kaikki jonoon liitetyt tiketit ja niiden kommentit. Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Really delete this state? This may cause data problems!
fi: Poistetaanko todella tämä tila? Tämä voi aiheuttaa ongelmia tiedoissa!

en: Really delete this ticket? It will NOT be archived, and will be gone forever.
fi: Poistetaanko todella tämä tiketti? Sitä ei arkistoida, joten se häviää lopullisesti.

en: Really delete this type? This may cause data problems!
fi: Poistetaanko todella tämä tyyppi? Tämä voi aiheuttaa ongelmia tiedoissa!

en: Really delete this version? This may cause data problems!
fi: Poistetaanko todella tämä versio? Tämä voi aiheuttaa ongelmia tiedoissa!

en: Received message:
fi: Saatu vastaus:

en: Refine Search
fi: Tarkenna hakua

en: Reminder: Your open tickets
fi: Muistutus: Avoimet tikettisi

en: Reminders were sent.
fi: Muistutukset lähetettiin.

en: Remove User
fi: Poista käyttäjä

en: Remove Watcher
fi: Poista tarkkailija

en: Reply to this comment
fi: Vastaa tähän kommenttiin

en: Reports
fi: Raportit

en: Requester
fi: Asiakas

en: Required Attribute?
fi: Vaadittu atribuutti?

en: Resolved
fi: Selvitetty

en: Resolved from
fi: Selvitetty alkaen

en: Resolved to
fi: Selvitetty viimeistään

en: Responsible Users
fi: Vastuulliset käyttäjät

en: S_et Queue
fi: As_eta jono

en: Sa_ve Query
fi: Tallenna k_ysely

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Criterion
fi: Tallenna kriteeri

en: Save Query
fi: Tallenna kysely

en: Save as Query
fi: Tallenna kyselynä

en: Saved Queries
fi: Tallennetut kyselyt

en: Search
fi: Haku

en: Search %s Attribute
fi: Hae %s atribuuttia

en: Search Attribute
fi: Hae atribuutti

en: Search Comments
fi: Hae kommenttia

en: Search Owners
fi: Hae omistajia

en: Search Requester
fi: Hae asiakasta

en: Search Results
fi: Haun tulokset

en: Search Results: %s of %s
fi: Haun tulokset %s / %s

en: Search Summary
fi: Hae yhteenvetoa

en: Search Tickets
fi: Hae tikettiä

en: Select address book sources for adding and searching for addresses.
fi: Valitse osoitekirjalähteet osoitteiden lisäykselle ja haulle.

en: Select the view to display after login:
fi: Valitse sisäänkirjautumisen jälkeen näytettävä näkymä:

en: Sen_d Reminders
fi: Lähe_tä muistutukset

en: Send Reminders
fi: Lähetä muistutukset

en: Send only for this list of ticket ids
fi: Lähetä vain tälle lista tikettien id:stä

en: Set Default Priority
fi: Aseta oletusprioriteetti

en: Set Default State
fi: Aseta oletustila

en: Set Queue - Step 1
fi: Aseta jono - Askel 1

en: Set Queue - Step 2
fi: Aseta jono - Askel 2

en: Set Queue - Step 3
fi: Aseta jono - Askel 3

en: Set Queue for %s
fi: Aseta jono - %s

en: Set Requester
fi: Aseta asiakas

en: Set Type - Step 1
fi: Aseta tyyppi - Askel 1

en: Set Type - Step 2
fi: Aseta tyyppi - Askel 2

en: Set Type for %s
fi: Aseta tyyppi - %s

en: Set _Type
fi: Aseta _tyyppi

en: Show comments in chronological order, or most recent first?
fi: Näytä kommentit kronologisessa järjestyksess, tai uusin esin.

en: Show ticket IDs in the summary view?
fi: Näytä tiketti id:t yhteenvetonäkymässä.

en: Show tickets you have requested in the summary view?
fi: Näytä aloittamasi tiketit yhteevetonäkymässä.

en: Simple HTML Report
fi: Yksinkertainen raportti HTML-muodossa

en: Slugs allows direct access to this queue's open tickets by visiting: %s. <br /> Slug names may contain only letters, numbers or the _ (underscore) character.
fi: Luodit mahdollistavat suoran yhteyden tämän jonon avoimiin tiketteihin käymällä: %s. <br /> Luotien nimet voi sisältää vain kirjaimia, numeroita tai _ (alaviiva) -merkin.

en: Sort by %s
fi: Järjestä %s mukaan

en: Spam protection
fi: Roskapostisuojaus

en: State
fi: Tila

en: State &rArr; %s
fi: Tila &rArr; %s

en: State Category
fi: Tilan kategoria

en: State Description
fi: Tilan kuvaus

en: State Name
fi: Tilan nimi

en: State:
fi: Tila:

en: States for this Type
fi: Tilat tälle tyypille

en: Status
fi: Tila

en: Submit
fi: Suorita

en: Subscribe to this query
fi: Tilaa tämä kysely

en: Successfully Cloned %s to %s.
fi: Onnistuttiin kloonaamaan %s - %s.

en: Successfully changed ticket type.
fi: Tiketin tyypin muutos onnistui.

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Summary &rArr; %s
fi: Yheenveto &rArr; %s

en: Summary like
fi: Yhteenveto kuten

en: Taken from %s
fi: Otettiin %s

en: Text
fi: Teksti

en: That queue slug is already taken. Please select another.
fi: Tämä jonoluoti on jo varattu. Valitse joku toinen.

en: The Requester's Email Address
fi: Asiakkaan sähköpostiosoite

en: The VFS backend needs to be configured to enable attachment uploads.
fi: VFS-taustajärjestelmä pitää olla asennettu ennenkuin voi tuoda liitteitä.

en: The attribute "%s" has been added to %s.
fi: Atribuutti "%s" on lisätty %s.

en: The attribute has been deleted.
fi: Atribuutti on poistettu.

en: The attribute has been modified.
fi: Atribuuttia on muokattu

en: The attribute was not deleted.
fi: Atribuuttia ei poistettu.

en: The default priority has been set.
fi: Oletusprioriteetti on asetettu.

en: The default state has been set.
fi: Oletustila on asetettu.

en: The form reply "%s" has been added to %s.
fi: Lomakevastaus "%s" on lisätty %s.

en: The form reply has been deleted.
fi: Lomakevastaus on poistettu.

en: The form reply has been modified.
fi: Lomakevastausta on muokattu.

en: The form reply was not deleted.
fi: Lomakevastausta ei poistettu.

en: The priority "%s" has been added to %s.
fi: Prioriteetti "%s" on lisätty %s.

en: The priority has been deleted.
fi: Prioriteetti on poistettu.

en: The priority has been modified.
fi: Prioriteettia on muokattu.

en: The priority was not deleted.
fi: Prioriteettiä ei poistettu.

en: The query "%s" couldn't be deleted: %s
fi: Kyselyä "%s" ei voitu poistaa: %s

en: The query "%s" has been deleted.
fi: Kysely "%s" on poistettu.

en: The query couldn't be loaded:
fi: Kyselyä ei voitu ladata.

en: The queue "%s" has been created.
fi: Jono "%s" on luotu.

en: The queue has been deleted.
fi: Jono on poistettu.

en: The queue has been modified.
fi: Jonoa on muokattu.

en: The queue was not deleted.
fi: Jonoa ei poistettu.

en: The requested template does not exist.
fi: Pyydettyä mallia ei ole olemassa.

en: The state "%s" has been added to %s.
fi: Tila "%s" on lisätty %s.

en: The state has been deleted.
fi: Tila on poistettu.

en: The state has been modified.
fi: Tilaa on muokattu.

en: The state was not deleted.
fi: Tilaa ei poistettu.

en: The ticket was deleted.
fi: Tikettiä poistettiin.

en: The ticket was not deleted.
fi: Tikettiä ei poistettu.

en: The type "%s" has been modified.
fi: Tyyppiä "%s" on muokattu.

en: The type has been deleted.
fi: Tyyppi on poistettu.

en: The type was not deleted.
fi: Tyyppiä ei poistettu.

en: The version "%s" has been added to %s.
fi: Versio "%s" on lisätty %s.

en: The version has been deleted.
fi: Versio on poistettu.

en: The version has been modified.
fi: Versiota on muokattu.

en: The version was not deleted.
fi: Versiota ei poistettu.

en: There are no attribute types to edit
fi: Ei ole atribuuttityyppejä muokattavaksi.

en: There are no attributes defined.
fi: Ei ole määritelty atribuutteja.

en: There are no form replies to edit
fi: Ei ole lomakevastauksia muokattavaksi

en: There are no open tickets.
fi: Ei ole avoimia tikettejä

en: There are no priorities to edit
fi: Ei ole prioriteettejä muokattavaksi

en: There are no queues available.
fi: Ei ole jonoja saatavilla.

en: There are no queues to edit
fi: Ei ole jonoja muokattavaksi

en: There are no queues which you can create tickets in.
fi: Ei ole jonoja, johon voit luoda tikettejä.

en: There are no queues which you can search.
fi: Ei ole jonoja, joista voit etsiä.

en: There are no states to edit
fi: Ei ole tiloja muokattavaksi

en: There are no ticket types associated with this queue; until there are, you cannot create any tickets in this queue.
fi: Tähän jonoon ei ole assosioitu tikettityyppejä: Voit luoda tikettejä vasta tikettityypit on määritelty.

en: There are no types to edit
fi: Ei ole tyyppejä muokattavaksi

en: There are no users responsible for this queue.
fi: Tälle jonolle ei ole vastuuhenkilöitä.

en: There are no users to which this ticket can be assigned.
fi: Ei ole käyttäjiä joille tämä tiketti voidään määrätä.

en: There are no versions to edit
fi: Ei ole versioita editoitaviksi

en: There is no data for this report.
fi: Ei ole tietoja tähän raporttiin.

en: There was an error adding "%s" to the responsible list for "%s":
fi: Tapahtui virhe lisättäessä "%s" vastuullisten henkilöiden listalle "%s":

en: There was an error creating the attribute:
fi: Tapahtui virhe luotaessa atribuuttia:

en: There was an error creating the form reply:
fi: Tapahtui virhe luotaessa lomakevastausta:

en: There was an error creating the priority:
fi: Tapahtui virhe luotaessa prioriteettiä:

en: There was an error creating the queue:
fi: Tapahtui virhe luotaessa jonoa:

en: There was an error creating the state:
fi: Tapahtui virhe luotaessa tilaa:

en: There was an error creating the version:
fi: Tapahtui virhe luotaessa versiota:

en: There was an error deleting the attribute:
fi: Tapahtui virhe poistettaesssa atribuuttia:

en: There was an error deleting the form reply:
fi: Tapahtui virhe poistettaessa lomakevastausta:

en: There was an error deleting the priority:
fi: Tapahtui virhe poistettaessa prioriteettiä:

en: There was an error deleting the queue:
fi: Tapahtui virhe poistettaessa jonoa:

en: There was an error deleting the state:
fi: Tapahtui virhe poistettaessa tilaa:

en: There was an error deleting the ticket:
fi: Tapahtui virhe poistettaessa tikettiä:

en: There was an error deleting the type:
fi: Tapahtui virhe poistettaessa tyyppiä:

en: There was an error deleting the version:
fi: Tapahtui virhe poistettaessa versiota:

en: There was an error editing the attribute:
fi: Tapahtui virhe muokattaessa atribuuttia:

en: There was an error editing the form reply:
fi: Tapahtui virhe muokattaessa lomakevastausta:

en: There was an error editing the priority:
fi: Tapahtui virhe muokattaessa prioriteettiä:

en: There was an error editing the queue:
fi: Tapahtui virhe muokattaessa jonoa:

en: There was an error editing the state:
fi: Tapahtui virhe muokattaessa tilaa:

en: There was an error editing the version:
fi: Tapahtui virhe muokattaessa versiota:

en: There was an error listing users: %s; %s
fi: Tapahtui virhe käyttäjiä listatessa: %s; %s

en: There was an error locating tickets in this queue: %s
fi: Tapahtui virhe etsittäessä tikettejä tästä jonosta: %s

en: There was an error modifying the type:
fi: Tapahtui virhe muokattaessa tyyppiä:

en: There was an error performing your search: %s
fi: Tapahtui virhe tehtäessä hakuasi: %s

en: There was an error removing "%s" from the responsible list for "%s":
fi: Tapahtui virhe poistettaessa "%s" vastuuhenkilöiden listatalta "%s":

en: There was an error setting the default priority:
fi: Tapahtui virhe muokattaessa oletusprioriteettiä:

en: There was an error setting the default state:
fi: Tapahtui virhe muokattaessa oletustilaa:

en: This comment is visible to everyone
fi: Tämä komentti näkyy kaikille

en: This email address will be used when sending notifications for any queue tickets.
fi: Tätä sähköpostiosoitetta käytetään kun lähdetetään ilmoituksia jonojen tiketeistä.

en: This is not a search results template.
fi: Tämä ei ole malli hakutuloksille.

en: This query element cannot be edited.
fi: Tämän kyselyelementtiä ei voi muokata.

en: This queue requires that you specify a version, but there are no versions associated with it. Until versions are created for this queue, you will not be able to create tickets.
fi: Tämä jono vaatii että annat version, mutta jonoon ei ole assosioitu versiotietoja. Tähän jonoon voi luoda tikettejä vasta kun siihen on liitetty versiotiedot.

en: Ticket
fi: Tiketti

en: Ticket #
fi: Tiketti #

en: Ticket %d has been deleted.
fi: Tiketti %d on poistettu.

en: Ticket %d not found.
fi: Tikettiä %d ei löytynyt.

en: Ticket %s - %s
fi: Tiketti %s - %s

en: Ticket %s was not found.
fi: Tikettiä %s ei löytynyt.

en: Ticket Search
fi: Tikettien haku

en: Ticket State
fi: Tiketin tila

en: Ticket Stats
fi: Tikettien tilastot

en: Ticket Type
fi: Tiketin tyyppi

en: Ticket Types associated with this Queue
fi: Tähän jonoon assosioidut tikettityypit

en: Ticket URL: %s
fi: Tiketti URL: %s

en: Ticket Updated
fi: Tiketti päivitetty

en: Tickets
fi: Tiketit

en: Tickets matching the query "%s".
fi: Kyselyä "%s" vastaavat tiketit.

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type &rArr; %s
fi: Tyyppi &rArr; %s

en: Type Description
fi: Tyypin kuvaus

en: Type Name
fi: Tyypin nimi

en: Type: %s; State: %s
fi: Tyyppi: %s; Tila: %s

en: Unassigned
fi: Määrittelemätön

en: Unassigned Tickets
fi: Määrittelemättömät tiketit

en: Unassigned tickets
fi: Määrittelemättömät tiketit

en: Unconfirmed
fi: Varmistamaton

en: Unknown node type %s
fi: Tuntematon node tyyppi %s

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: Update Associations
fi: Päivitä assosiaatiot

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Updated By
fi: Päivittäjä

en: Updated from
fi: Päivitetty alkaen

en: Updated to
fi: Päivitetty viimeistään

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjä ID

en: Users responsible for this Queue
fi: Tämän jonon vastuukäyttäjät

en: Users responsible for this queue
fi: Tämän jonon vastuukäyttäjät

en: Version
fi: Versio

en: Version &rArr; %s
fi: Versio &rArr; %s

en: Version Active?
fi: Versio aktiivinen?

en: Version Description
fi: Version kuvaus

en: Version Name
fi: Version nimi

en: Viewable only by members of
fi: Näytetään vain jäsenille

en: Watch this ticket
fi: Tarkkaile tätä tikettiä

en: Watchers for %s
fi: Tarkkailijat %s

en: Weekday Day Month
fi: Viikonpäivä Päivä Kuukausi

en: Weekday Day Month HH:MM:SS TZ
fi: Viikonpäivä Päivä Kuukausi TT:MM:SS TZ

en: YY/MM/DD
fi: VV/KK/PP

en: YY/MM/DD HH:MM:SS
fi: VV/KK/PP TT:MM:SS

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are not allowed to view ticket %d.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tätä tikettiä %d.

en: You do not have permission to access this ticket (%s).
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tähän tikettiin (%s)

en: You do not have permission to update this ticket.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia päivittää tätä tikettiä.

en: You have no open requests.
fi: Sinulla ei ole avoimia pyyntöjä.

en: You have no saved queries.
fi: Sinulla ei ole tallennettuja kyselyitä.

en: You must select at least one queue to send reminders for.
fi: Sinun pitää valita ainakin yksi jono johon lähetetän muistutukset.

en: Your Email Address
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Your ticket ID is %s. An appropriate person has been notified of this request.
fi: Tikettisi ID on %s. Ilmoitus uudesta tiketistä on lähetetty vastuuhenkilöille.

en: [ Could not render body of message. ]
fi: [ Ei voitu renderöidä viestin leipätekstiä ]

en: [Hidden]
fi: [Piilotettu]

en: [No Subject]
fi: [Ei otsikkoa]

en: _Admin
fi: _Ylläpito

en: _Comment
fi: _Kommentti

en: _Date Criteria
fi: _Päivämäärän kriteeri

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Delete Query
fi: _Poista kysely

en: _Edit Query
fi: _Muokkaa kyselyä

en: _Edit Queues
fi: _Muokkaa jonoja

en: _Go
fi: _Mene

en: _Group Criteria
fi: _Ryhmäkriteeri

en: _History
fi: _Historia

en: _Load Query
fi: _Lataa kysely

en: _My %s
fi: _Oma %s

en: _New Ticket
fi: _Uusi tiketti

en: _Property Criteria
fi: _Ominaisuuden kriteeri

en: _Query Builder
fi: _Kyselynrakentaja

en: _Reports
fi: _Raportit

en: _Search
fi: _Haku

en: _Text Criteria
fi: _Tekstin kriteeri

en: _Update
fi: _Päivitä

en: _User Criteria
fi: _Käyttäjä kriteeri

en: _Watch
fi: _Tarkkaile

en: contains (case insensitive) substring
fi: sisältää (kirjainkokoriippumattoman) osamerkkijonon

en: contains (case sensitive) substring
fi: sisältää (kirjainkokoriippuvan) osamerkkijonon

en: contains the word
fi: sisältää sanan

en: estimated time
fi: arvioitu aika

en: is
fi: on

en: is greater than
fi: on suurempi kuin

en: is less than
fi: on pienempi kuin

en: matches the pattern
fi: täsmää malliin

en: to
fi:  -
