ktexteditor - en to ast translation catalogue (43 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ast: &Ficheru

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
ast: Berbesos

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ast: &Ferramientes

note: i18n: ectx: Menu (spelling)
en: Spelling
ast: Ortografía

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ast: &Axustes

en: &Line:
ast: &Llinia:

en: Dictionary:
ast: Diccionariu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
ast: &Inorar

en: Current Time
ast: Hora actual

en: &Margin:
ast: &Marxe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
ast: &Trocar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
ast: Trocar &too

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Unknown word:
ast: Pallabra desconocida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: << Add to Dictionary
ast: << Amestar al diccionariu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Replace with:
ast: Trocar por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_suggestBtn)
en: S&uggest
ast: S&uxerir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Language:
ast: &Llingua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: R&eplace All
ast: T&rocar too

en: Ignore Word
ast: Inorar la pallabra

en: Add to Dictionary
ast: Amestar al diccionariu

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
ast: Pallabra clave

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
ast: Función

[ctx: @item:intable Text context]
en: Extension
ast: Estensión

[ctx: @item:intable Text context]
en: Attribute
ast: Atributu

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
ast: Caráuter

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special Character
ast: Caráuter especial

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
ast: Cadena

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special String
ast: Cadena especial

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
ast: Puntu flotante

[ctx: @item:intable Text context]
en: Constant
ast: Constante

[ctx: @item:intable Text context]
en: Documentation
ast: Documentación

[ctx: @item:intable Text context]
en: Annotation
ast: Anotación

[ctx: @item:intable Text context]
en: Information
ast: Información

[ctx: @item:intable Text context]
en: Warning
ast: Alvertencia

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
ast: Alerta

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
ast: Fallu

en: Execution
ast: Execución

en: Warning
ast: Alvertencia

en: Error
ast: Fallu

[ctx: @item:intable]
en: Comments & Documentation
ast: Comentarios y documentación

en: Apply &Word Wrap
ast: Aplicar l'axustes de &pallabres

en: Join Lines
ast: Xunir les llines

en: Automatic Spell Checking
ast: Comprobación ortográfica automática
