Thonny - en to tr translation catalogue (338 entries)

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzen

en: View
tr: Görünüm

en: Run
tr: Çalıştır

en: Tools
tr: Araçlar

en: Help
tr: Yardım

en: Alternative Python 3 interpreter or virtual environment
tr: Alternatif Python 3 yorumlayıcısı veya sanal ortamı

en: A special virtual environment (deprecated)
tr: Özel bir sanal ortam (kullanımdan kaldırıldı)

en: Exit
tr: Çıkış

en: Decrease font size
tr: Yazı boyutunu küçült

en: Focus editor
tr: Editöre odaklan

en: Focus shell
tr: Konsola odaklan

en: Maximize view
tr: Ekranı kapla

en: Full screen
tr: Tam ekran

en: Program arguments
tr: Program argümanları

en: About Thonny
tr: Thonny Hakkında

en: Made in
    University of Tartu, Estonia,
    with the help from
    open-source community,
    Raspberry Pi Foundation
    and Cybernetica AS
tr: Üretim yeri
    Tartu Üniversitesi, Estonya,
    açık kaynak topluluğu
    yardımı ile,
    Raspberry Pi Vakfı
    ve Cybernetica A.Ş.

en: This program comes with
    ABSOLUTELY NO WARRANTY!
    It is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions, see
    https://opensource.org/licenses/MIT
    for details
tr: Bu program KESİNLİKLE BİR
    GARANTİ SUNMAMAKTADIR!
    Ücretsiz bir yazılımdır ve belirli koşullar
    dahilinde tekrar dağıtım yapabilirsiniz,
    detaylar için: https://opensource.org/licenses/MIT

en: Version history
tr: Sürüm geçmişi

en: Report problems
tr: Sorun bildir

en: Open Assistant automatically when program crashes with an exception
tr: Kodda hatalar olduğunda Yardımcı'yı otomatik olarak aç

en: Open Assistant automatically when it has warnings for your code
tr: Kodda uyarı durumları olduğunda Yardımcı'yı otomatik olarak aç

en: Perform selected Pylint checks
tr: Seçilen Pylint kontrollerini gerçekleştir

en: Perform MyPy checks
tr: MyPy kontrollerini gerçekleştir

en: Disabled checks (one id per line)
tr: Devre dışı bırakılmış kontroller (her satır başına bir kimlik)

en: Assistant
tr: Yardımcı

en: Auto-complete
tr: Otomatik tamamlama

en: Which interpreter or device should Thonny use for running your code?
tr: Thonny kodunuzu çalıştırmak için hangi yorumlayıcıyı veya cihazı kullansın?

en: Interpreter
tr: Yorumlayıcı

en: About Birdseye
tr: Birdseye hakkında

en: Birdseye is a Python debugger which needs to be installed separately.
    
    Do you want to open the help page and learn more?
tr: Birdseye, ayrı olarak yüklenmesi gereken bir Python hata ayıklayıcısıdır.
    
    Yardım sayfasını açmak ve daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

en: Debug current script (birdseye)
tr: Geçerli betikte hata ayıkla (birdseye)

en: Toggle comment
tr: Açıklama satırını aç/kapat

en: Comment out
tr: Açıklama satırı yap

en: Uncomment
tr: Açıklama satırını iptal et

en: Undo
tr: Geri al

en: Redo
tr: Yenile

en: Cut
tr: Kes

en: Copy
tr: Kopyala

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Run to cursor
tr: İmlece kadar çalıştır

en: Can't close yet
tr: Henüz kapatılamıyor

en: Use "Stop" command if you want to cancel debugging
tr: Hata ayıklamayı iptal etmek istiyorsanız "Durdur" komutunu kullanın

en: Dock user windows
tr: Kullanıcı pencerelerini sabitle

en: Highlight matching names
tr: Eşleşen isimleri vurgula

en: Highlight local variables
tr: Yerel değişkenleri vurgula

en: Highlight parentheses
tr: Parantezleri vurgula

en: Highlight syntax elements
tr: Sözdizimi öğelerini vurgula

en: Highlight current line (requires reopening the editor)
tr: Geçerli satırı vurgula (düzenleyicinin yeniden açılmasını gerektirir)

en: Allow code completion with Tab-key in editors
tr: Editörde Tab tuşuyla kod tamamlamaya izin ver

en: Allow code completion with Tab-key in Shell
tr: Konsolda Tab tuşuyla kod tamamlamaya izin ver

en: Show line numbers
tr: Satır numaralarını göster

en: Recommended maximum line length
    (Set to 0 to turn off margin line)
tr: Maksimum satır uzunluğu
    (Ekranın tamamını kullanmak için 0'a ayarlayın)

en: Editor
tr: Editör

en: Export usage logs...
tr: Kullanım günlüklerini dışa aktar ...

en: Events
tr: Olaylar

en: Files
tr: Dosyalar

en: Find & Replace
tr: Bul ve Değiştir

en: Find:
tr: Bul:

en: Replace with:
tr: Değiştir:

en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

en: Up
tr: Yukarı

en: Down
tr: Aşağı

en: Find
tr: Bul

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace+Find
tr: Değiştir+Bul

en: Replace all
tr: Tümünü değiştir

en: Enter string to be replaced.
tr: Değiştirilecek metni girin.

en: The specified text was not found!
tr: Aranan metin bulunamadı!

en: Allow only single Thonny instance
tr: Aynı anda yalnızca tek bir Thonny çalıştırmaya izin ver

en: Reopen all files from previous session
tr: Önceki oturumdaki tüm dosyaları yeniden aç

en: Disable notification sound
tr: Bildirim sesini devre dışı bırak

en: Font scaling mode
tr: Yazı ölçeklendirme modu

en: Heap mode is on.
    Close Heap view to turn it off.
tr: Yığın modu açık.
    Kapatmak için Yığın görünümünü kapatın.

en: Heap
tr: Yığın

en: Language
tr: Dil

en: This box is meant for your working notes -- assignment instructions, code snippets, whatever.
    
    Everything will be saved automatically and loaded when you open Thonny next time.
    
    Feel free to delete this text to make room for your own notes.
tr: Bu kutu çalışma notlarınız içindir - atama talimatları, kod parçacıkları, vb.
    
    Thonny'yi bir dahaki sefere açtığınızda her şey otomatik olarak kaydedilir ve geri yüklenir.
    
    Kendi notlarınıza yer açmak için bu metni silebilirsiniz.

en: Notes
tr: Notlar

en: Previous object
tr: Önceki nesne

en: Next object
tr: Sonraki nesne

en: Object inspector
tr: Nesne denetçisi

en: Outline
tr: Taslak

en: Pygame Zero mode
tr: Pygame Zero modu

en: Find package from PyPI
tr: PyPI'den paket bul

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Close
tr: Kapat

en: Click
tr: Click_

en: here
tr: buraya

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: Install
tr: Yükle

en: Could not find the package from PyPI.
tr: PyPI'den paket bulunamadı.

en: exact package name
tr: tam paket adı

en: Latest stable version
tr: Son kararlı sürüm

en: Latest version
tr: Son sürüm

en: Summary
tr: Özet

en: Author
tr: Geliştirici

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Bugtracker
tr: Hata Takipçisi

en: Documentation
tr: Belgeler

en: PyPI page
tr: PyPI sayfası

en: Requires
tr: Gereksinimler

en: Really uninstall?
tr: Program kaldırılsın mı?

en: Are you sure you want to uninstall it?
tr: Kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Back to
    current frame
tr: Mevcut çerçeveye
    geri dön

en: Variables
tr: Değişkenler

en: This computer
tr: Bu bilgisayar

en: Refresh
tr: Yenile

en: Focus into
tr: Şuna odaklan

en: Error
tr: Hata

en: You need to select a file!
tr: Bir dosya seçmeniz gerekiyor!

en: Overwrite?
tr: Üzerine yazılsın mı?

en: Do you want to overwrite '%s' ?
tr: '%s' üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: New
tr: Yeni

en: Open...
tr: Aç...

en: Load
tr: Yükle

en: Recent files
tr: Son dosyalar

en: Close all
tr: Tümünü kapat

en: Save
tr: Kaydet

en: Save as...
tr: Farklı kaydet...

en: Save copy...
tr: Kopyasını kaydet ...

en: Rename...
tr: Yeniden adlandır...

en: Thonny options
tr: Thonny seçenekleri

en: Run current script
tr: Geçerli betiği çalıştır

en: Run current script in terminal
tr: Geçerli betiği terminalde çalıştır

en: Stop/Restart backend
tr: Konsolu Durdur / Yeniden başlat

en: Stop
tr: Durdur

en: Interrupt execution
tr: Çalıştırmayı durdur

en: Send EOF / Soft reboot
tr: Yazılımsal yeniden başlatma / EOF gönder

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı Kes

en: Known interpreters
tr: Bilinen yorumlayıcılar

en: Your interpreter isn't in the list?
tr: Yorumlayıcınız listede yok mu?

en: Locate another
tr: Başka bir tane bul

en: python executable
tr: python yürütülebilir dosyası

en: NB! Thonny only supports Python 3.5 and later
tr: UYARI! Thonny sadece Python 3.5 ve sonrasını desteklemektedir.

en: Create new virtual environment
tr: Yeni bir sanal ortam oluştur

en: Select existing or create a new empty directory
tr: Bir dizin seçin veya yeni oluşturun

en: Python interpreters
tr: Python yorumlayıcıları

en: all files
tr: Tüm dosyalar

en: Select empty directory for new virtual environment
tr: Yeni sanal ortam için boş bir dizin seçin

en: Bad directory
tr: Hatalı dizin

en: Selected directory is not empty.
    Select another or cancel.
tr: Seçilen dizin boş değil.
    Başka bir tane seçin veya iptal edin.

en: Creating virtual environment
tr: Sanal ortam oluşturma

en: Clear shell
tr: Konsolu temizle

en: Plotter
tr: Çizici

en: Clear
tr: Temizle

en: Show Plotter
tr: Çiziciyi Göster

en: For performance reasons, Shell avoids showing very long lines in full (see Tools => Options => Shell).
    Here you can interact with the original text fragment.
tr: Performans sebepleri dolayısıyla, Konsol çok uzun satırları tam olarak göstermekten kaçınır. (bkz. Araçlar => Seçenekler => Konsol).
    Burada orijinal metin parçasıyla etkileşime geçebilirsiniz.

en: Wrap text (may be slow)
tr: Metni kaydır (yavaş olabilir)

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

en: Expand in Shell
tr: Konsolda Genişlet

en: Squeezed text (%d characters)
tr: Sıkıştırılmış metin (%d karakter)

en: Plotter visualizes series of
    numbers printed to the Shell.
tr: Plotter, konsolda yazdırılmış
    sayı dizilerini grafiklerle görselleştirir.

en: See Help for details.
tr: Ayrıntılar için Yardım'a bakın.

en: Close others
tr: Diğerlerini kapat

en: Copying
tr: Kopyalanıyor

en: Copying
      %s
    to
      %s
tr: Kopyalanıyor:
      %s
    >>>
      %s

en: Cancel
tr: İptal

en: OK
tr: Tamam

en: Cancel the process?
tr: İşlem iptal edilsin mi?

en: The process is still running.
    Are you sure you want to cancel?
tr: İşlem hala devam ediyor.
    İptal etmek istediğinize emin misiniz?

en: Select All
tr: Tümünü seç

en: Shell
tr: Konsol

en: The same interpreter which runs Thonny (default)
tr: Thonny'yi çalıştıran aynı yorumlayıcı (varsayılan)

en: This virtual environment is automatically maintained by Thonny.
tr: Bu sanal ortam Thonny tarafından otomatik olarak yönetilir.

en: Location:
tr: Konum:

en: Options...
tr: Seçenekler...

en: Increase font size
tr: Yazı boyutunu arttır

en: Change font size
tr: Yazı boyutunu değiştir

en: Zoom
tr: Yakınlaştırma

en: Exit Thonny
tr: Thonny'den çık

en: Quit
tr: Çıkış

en: Overwriting theme '%s'
tr: '%s' temasının üzerine yazılıyor

en: Program arguments:
tr: Program argümanları:

en: Regular mode
tr: Normal mod

en: Configuration has been updated. Restart Thonny to start working in regular mode.
    
    (See 'Tools → Options → General' if you change your mind later.)
tr: Yapılandırma güncellendi. Normal modda çalışmaya başlamak için Thonny'i yeniden başlatın.
    
    (Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz 'Araçlar → Seçenekler → Genel' kısmına bakın.)

en: Program tree
tr: Program ağacı

en: Select interpreter
tr: Yorumlayıcı seç

en: Resume
tr: Devam et

en: Run / resume
tr: Çalıştır / devam et

en: Debug current script
tr: Geçerli betikte hata ayıkla

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Debug current script (nicer)
tr: Geçerli betikte hata ayıkla (daha iyidir)

en: Debug current script (faster)
tr: Geçerli betikte hata ayıkla (daha hızlıdır)

en: Step over
tr: Üzerinden adımla

en: Over
tr: Üzerinden

en: Step into
tr: İçeriye adımla

en: Into
tr: İçeriye

en: Step out
tr: Dışarıya adımla

en: Out
tr: Dışarıya

en: Step back
tr: Geriye adımla

en: Back
tr: Geri

en: Stack
tr: Yığın

en: Exception
tr: Hata

en: Log program usage events
tr: Program kullanımını günlükle

en: Debug mode (provides more detailed diagnostic logs)
tr: Hata ayıklama modu (daha ayrıntılı tanılama günlükleri sağlar)

en: UI mode
tr: UI modu

en: UI scaling factor
tr: UI ölçeklendirme faktörü

en: NB! Restart Thonny after changing these options!
tr: UYARI! Bu seçenekleri değiştirdikten sonra Thonny'i yeniden başlatın!

en: General
tr: Genel

en: INSTALL
tr: YÜKLE

en: Browse the packages
tr: Paketlere göz at

en: With current interpreter you can only browse the packages here.
    Use 'Tools → Open system shell...' for installing, upgrading or uninstalling.
tr: Geçerli yorumlayıcı ile sadece buradaki paketlere göz atabilirsiniz.
    Yükleme, yükseltme veya kaldırma için 'Araçlar → Sistem konsolunu aç ...' seçeneğini kullanın.

en: Packages' directory
tr: Paketler dizini

en: Install from PyPI
tr: PyPI'den yükleyin

en: If you don't know where to get the package from, then most likely you'll want to search the Python Package Index. Start by entering the name of the package in the search box above and pressing ENTER.
tr: Paketi nereden alacağınızı bilmiyorsanız, büyük olasılıkla Python Paket Dizini'nde aramak isteyeceksiniz. Paketin adını yukarıdaki arama kutusuna girip ENTER tuşuna basarak başlayın.

en: to locate requirements.txt file and install the packages specified in it.
tr: requirements.txt dosyasını bulmak ve içinde belirtilen paketleri kurmak için.

en: Click
tr: Tıkla

en: to locate and install the package file (usually with .whl, .tar.gz or .zip extension).
tr: paket dosyasını bulmak ve kurmak için (genellikle .whl, .tar.gz veya .zip uzantılı olurlar).

en: Upgrade or uninstall
tr: Yükselt veya kaldır

en: Start by selecting the package from the left.
tr: Soldaki paketi seçerek başlayın.

en: Target:
tr: Hedef:

en: virtual environment
tr: sanal ortam

en: user site packages
tr: kullanıcı sitesi paketleri

en: This dialog lists all available packages, but allows upgrading and uninstalling only packages from
tr: Bu iletişim kutusu mevcut tüm paketleri listeler, fakat yalnızca paketlerin yükseltilmesine ve kaldırılmasına izin verir.

en: New packages will be also installed into this directory. Other locations must be managed by alternative means.
tr: Yeni paketler de ayrıca bu dizine yüklenecek. Diğer konumlar alternatif yollarla yönetilmelidir.

en: Installed version:
tr: Kurulu sürüm:

en: Installed to:
tr: Yüklendi:

en: Please check your spelling!
tr: Lütfen yazımınızı kontrol edin!

en: You need to enter
tr: Girmeniz gerekiyor

en: Could not find the package info from PyPI.
tr: PyPI'den paket bilgisi bulunamadı.

en: Error code:
tr: Hata kodu:

en: Can't find package name from the list:
tr: Paket adı listeden bulunamıyor:

en: Package '{}' is required for installing and uninstalling other packages.
tr: Diğer paketleri kurmak ve kaldırmak için '{}' paketi gereklidir.

en: Package
tr: Paket

en: Manage packages for %s
tr: %s için paketleri yönet

en: Confirmation
tr: Onay

en: Looks like you are installing a Thonny-related package.
    If you meant to install a Thonny plugin, then you should
    choose 'Tools → Manage plugins...' instead
    
    Are you sure you want to install %s for the back-end?
tr: Thonny ile ilgili bir paket kuruyor gibisiniz.
    Eğer bir Thonny eklentisi kurmak istiyorsanız
    bunun yerine 'Araçlar → Eklentileri yönet ...' seçeneğini seçin.
    
    %s yüklemek istediğinize emin misiniz?

en: NB! There may be another version available which is compatible with current Thonny version. Click on '...' button to choose the version to install.
tr: UYARI! Mevcut Thonny sürümüyle uyumlu başka bir sürüm olabilir. Yüklenecek sürümü seçmek için '...' düğmesine tıklayın.

en: Thonny plugin without requirements
tr: Gereksinimsiz Thonny eklentisi

en: Looks like you are trying to install an outdated Thonny
    plug-in (it doesn't specify required Thonny version).
    
    If you still want it, then please install it from the command line.
tr: Eski bir Thonny eklentisi yüklemeye çalışıyorsunuz gibi
    görünüyor (gerekli Thonny sürümünü belirtmiyor).
    
    Lütfen komut satırı kullanarak yükleyiniz.

en: Unsuitable requirements
tr: Uygun olmayan gereksinimler

en: This package requires different Thonny version:
tr: Bu paket farklı bir Thonny sürümü gerektiriyor:

en: If you still want it, then please install it from the command line.
tr: Lütfen komut satırı kullanarak yükleyiniz.

en: (In this case Thonny's back-end uses same interpreter, so both dialogs manage same packages.)
tr: (Bu durumda Thonny arka uçta aynı yorumlayıcıyı kullanır, bu nedenle her iki iletişim kutusu da aynı paketleri yönetir.)

en: NB! You need to restart Thonny after installing / upgrading / uninstalling a plug-in.
tr: UYARI! Bir eklentiyi kurduktan / yükselttikten / kaldırdıktan sonra Thonny'i yeniden başlatmanız gerekir.

en: Thonny plug-ins
tr: Thonny eklentileri

en: Advanced install / upgrade / downgrade
tr: Gelişmiş kurulum / yükseltme / sürüm düşürme

en: Desired version
tr: İstenilen sürüm

en: Upgrade dependencies
tr: Yükseltme bağımlılıkları

en: Requires:
tr: Gereksinimler:

en: Error:
tr: Hata:

en: Manage packages...
tr: Paketleri yönet ...

en: Manage plug-ins...
tr: Eklentileri yönet ...

en: Open replayer...
tr: Tekrarlayıcıyı aç ...

en: Change working directory to script directory on Run / Debug
tr: Mevcut çalışma dizini Çalıştır / Hata Ayıkla esnasında betik dizinine dönüştür

en: Show function calls (frames) in separate windows
tr: Fonksiyon çağrılarını (çerçeveler) ayrı pencerelerde göster

en: Uncheck if you want more traditional experience.
tr: Daha geleneksel bir deneyim istiyorsanız işareti kaldırın.

en: Open and close Stack view automatically
tr: Yığın görünümünü otomatik olarak aç ve kapat

en: Opens the Stack view on first call and closes it when program returns to main frame.
tr: İlk çağırmada Yığın görünümünü açar ve program ana çerçeveye döndüğünde kapatır.

en: Allow stepping into libraries (ie. outside of main script directory)
tr: Kütüphaneler içerisine adımlamaya izin ver (ör. Ana betik dizini dışında)

en: May make debugging slower.
tr: Hata ayıklamayı yavaşlatabilir.

en: Preferred debugger
tr: Tercih edilen hata ayıklayıcı

en: (used when clicking Debug toolbar button)
tr: (Hata Ayıkla araç çubuğu düğmesini tıkladığınızda kullanılır)

en: Birdseye port
tr: Birdseye portu

en: (restart Thonny after changing this)
tr: (Değiştirdikten sonra Thonny'i yeniden başlatın)

en: Run & Debug
tr: Çalıştır ve Hata Ayıkla

en: Terminal emulation
tr: Terminal emülatörü

en: supports basic ANSI-colors and styles
tr: temel ANSI renklerini ve stillerini destekler

en: Maximum number of lines to keep.
tr: Tutulacak maksimum satır sayısı.

en: NB! Large values may cause poor performance!
tr: UYARI! Büyük değerler düşük performansa neden olabilir!

en: Maximum length of line fragments before squeezing
tr: Temizleme işleminden önce maksimum satır parçası uzunluğu

en: Running current script in terminal
tr: Geçerli betiği terminalde çalıştırma

en: Present Python REPL after program ends
tr: Program bittikten sonra Python REPL kullan

en: Keep terminal window open after Python process ends
tr: Python işlemi bittikten sonra terminal penceresini açık tut

en: NB! Automatic closing needs to be enabled in Terminal's settings
    (Profiles → Shell → When the shell exits)
tr: UYARI! Terminal ayarlarında otomatik kapanma etkinleştirilmeli
    (Profiller → Konsol → Konsol kapatıldığında)

en: UI theme
tr: UI teması

en: Syntax theme
tr: Sözdizimi teması

en: Editor font
tr: Editör fontu

en: IO font
tr: G/Ç yazı tipi

en: Preview
tr: Önizleme

en: This is a comment
tr: Bu bir açıklama satırıdır

en: The answer is
tr: Cevap

en: blah, blah
tr: falan filan

en: NB! Some style elements change only after restarting Thonny!
tr: UYARI! Bazı stil öğelerindeki değişikliklerin uygulanması için Thonny yeniden başlatılmalıdır!

en: Enter an integer
tr: Bir tamsayı girin

en: Theme & Font
tr: Tema ve Yazı Tipi

en: Open Thonny program folder...
tr: Thonny program klasörünü aç ...

en: Open Thonny data folder...
tr: Thonny veri klasörünü aç ...

en: Home
tr: Ev

en: Help contents
tr: Yardım içeriği

en: CircuitPython device
tr: CircuitPython cihazı

en: MicroPython device
tr: MicroPython cihazı

en: Connect your device to the computer and select corresponding port below
tr: Cihazınızı bilgisayara bağlayın ve aşağıdan ilgili bağlantı noktasını seçin.

en: look for your device name, "USB Serial" or "UART"
tr: "USB Seri" veya "UART" cihazınızın adını arayın

en: If you can't find it, you may need to install proper USB driver first.
tr: Cihazınızı bulamıyorsanız, öncelikle USB sürücüsünü yüklemeniz gerekiyor olabilir.

en: Try to detect port automatically
tr: Bağlantı noktasını otomatik olarak algılamayı dene

en: MicroPython (generic)
tr: MicroPython (genel)

en: Print...
tr: Yazdır...

en: Open system shell...
tr: Sistem komut satırını aç...

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Install from requirements file
tr: Gereksinimler dosyasından yükle

en: Install from local file
tr: Yerel dosyadan yükle

en: This dialog is for managing Thonny plug-ins and their dependencies.
    If you want to install packages for your own programs then choose 'Tools → Manage packages...'
tr: Bu iletişim kutusu Thonny eklentilerini ve bağımlılıklarını yönetmek içindir.
    Kendi programlarınız için paketler kurmak istiyorsanız, 'Araçlar → Paketleri yönet ...' seçeneğini seçin.

en: CircuitPython (generic)
tr: CircuitPython (genel)

en: Indent selected lines
tr: Seçili satırları girintile

en: Dedent selected lines
tr: Seçili satırların girintisini azalt

en: Switch to
    regular
    mode
tr: Normal
    kipe
    geç

en: Make sure MicroPython has been installed to your micro:bit.
tr: MicroPython'un micro:bit'inize kurulduğundan emin olun.

en: Don't forget that main.py only works without embedded main script.
tr: Bu main.py dosyasının yalnızca gömülü ana komut dosyası olmadan çalıştığını unutmayın.

en: Install latest MicroPython to BBC micro:bit
tr: En son MicroPython'u BBC micro:bit'e yükleyin

en: micro:bit location:
tr: micro:bit konumu:

en: Version to be installed:
tr: Yüklenecek sürüm:

en: please wait
tr: lütfen bekleyin

en: NB! All files on micro:bit will be deleted!
tr: UYARI! micro:bit'teki tüm dosyalar silinecek!

en: Installing ...
tr: Yükleniyor ...

en: Done!
tr: Bitti!

en: You can now close this dialog.
tr: Şimdi bu iletişim kutusunu kapatabilirsiniz.

en: Firmware
tr: Cihaz Yazılımı

en: Open the dialog for installing or upgrading MicroPython on your device
tr: MicroPython'u cihazınıza yüklemek veya yükseltmek için iletişim kutusunu açın

en: Could not find disk '%s'.
tr: '%s' diski bulunamadı.

en: Make sure you have micro:bit plugged in!
tr: micro:bit'in takılı olduğundan emin olun!

en: Do you want to continue and locate the disk yourself?
tr: Devam etmek ve diski kendiniz bulmak ister misiniz?

en: Could not find disk '%s'. Do you want to locate it yourself?
tr: '%s' diski bulunamadı. Kendiniz bulmak ister misiniz?

en: Found several '%s' disks. Do you want to choose one yourself?
tr: Birkaç '%s' disk bulundu. Kendiniz seçmek ister misiniz?

en: Can't find suitable disk
tr: Uygun disk bulunamıyor

en: %d items
tr: %d öğe

en: Move to Recycle Bin
tr: Geri dönüşüm kutusuna taşı

en: Move to Trash
tr: Çöp kutusuna taşı

en: Delete
tr: Sil

en: New directory
tr: Yeni dizin

en: Properties
tr: Özellikler

en: Storage space
tr: Depolama alanı

en: Path
tr: Konum

en: Directory properties
tr: Dizin özellikleri

en: File properties
tr: Dosya özellikleri

en: bytes
tr: byte

en: Size
tr: Boyut

en: Modified
tr: Değiştirilme

en: Deleting %s
tr: %s siliniyor

en: Moving %s to %s
tr: %s öğesi %s konumuna taşınıyor

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Saving
tr: Kaydediliyor

en: Working...
tr: İşleniyor...

en: Uploading %s to %s
tr: %s,%s cihazına yükleniyor

en: Upload to %s
tr: %s cihazına yükle

en: Downloading %s to %s
tr: %s cihazından %s konumuna indiriliyor

en: Download to %s
tr: %s konumuna indir
