koffice - en to mk translation catalogue (18 entries)

en: Could not save
    %1
mk: Не може да се сними
    %1

en: Could not open
    %1
mk: Не може да се отвори
    %1

en: Could not import file of type
    %1
mk: Не може да се увезе датотека од тип
    %1

en: Document Information
mk: Информации за документот

en: Show %1 Toolbar
mk: Покажи %1 алатник

en: Group:
mk: Група:

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
mk: Навистина ли сакате да го презапишете постоечкиот '%1' шаблон?

en: Could not load picture.
mk: Не може да се вчита слика.

en: No picture available.
mk: Нема расположиви слики.

en: Comment
mk: Коментар

en: Millimeters (mm)
mk: Милиметри (mm)

en: Points (pt)
mk: Точки (pt)

en: Author
mk: Автор

en: Page Layout...
mk: Распоред на страна...

en: Screen
mk: Екран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
mk: Име :

en: Page Layout
mk: Распоред на страна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
mk: Единица:
