pluma-plugins 1.25.0 - en to cs translation catalogue (73 entries)

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Easy document navigation with bookmarks
cs: Jednoduché procházení dokumentem pomocí záložek

en: Toggle Bookmark
cs: Přepnout záložku

en: Toggle bookmark status of the current line
cs: Přepnout stav záložky aktuálního řádku

en: Go to Next Bookmark
cs: Přejít na další záložku

en: Go to the next bookmark
cs: Přejít na další záložku

en: Go to Previous Bookmark
cs: Přejít na předchozí záložku

en: Go to the previous bookmark
cs: Přejít na předchozí záložku

en: Bracket Completion
cs: Doplňování závorek

en: Automatically adds closing brackets.
cs: Automaticky přidává zavírací závorky.

en: Code Comment
cs: Komentování kódu

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
cs: Zakomentovat nebo odkomentovat vybraný blok kódu.

en: Co_mment Code
cs: Zako_mentovat kód

en: Comment the selected code
cs: Zakomentovat vybraný kód

en: U_ncomment Code
cs: _Odkomentovat kód

en: Uncomment the selected code
cs: Odkomentovat vybraný kód

en: Comment or uncomment blocks of code
cs: Zakomentovat nebo odkomentovat blok kódu

en: Smart Spaces
cs: Inteligentní mezery

en: Forget you're not using tabulations.
cs: Zapomeňte, že nepoužíváte tabulátory.

en: Source Code Browser
cs: Prohlížeč zdrojového kódu

en: A source code class and function browser for Pluma.
cs: Prohlížeč zdrojového kódu tříd a funkcí pro editor Pluma.

en: Show _line numbers in tree
cs: Zobrazit čísla řádků ve stromu

en: Load symbols from _remote files
cs: Načíst symboly ze _vzdálených souborů

en: Start with rows _expanded
cs: Začít s _rozbalenými řádky

en: _Sort list alphabetically
cs: _Seřadit seznam podle abecedy

en: Show Line Numbers
cs: Zobrazit čísla řádek

en: Show the line number of each item in the source tree.
cs: Zobrazit číslo řádku každé položky ve zdrojovém stromu.

en: Load Remote Files
cs: Načíst vzdálené soubory

en: Download remote files into a temporary file for parsing the symbols.
cs: Stáhnout vzdálené soubory do dočasného souboru pro analýzu symbolů.

en: Expand Rows
cs: Rozbalit řádky

en: Sort List
cs: Seřadit seznam

en: Sorts the list of symbols alphabetically rather than by where they occur in the source file.
cs: Seřadit seznam symbolů abecedně, nikoli podle toho, kde se ve zdrojovém souboru vyskytují.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril
cs: Synchronizuje mezi formáty LaTeX a PDF v aplikacích pluma a atril

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril.
cs: Synchronizuje mezi formáty LaTeX a PDF v aplikacích pluma a atril.

en: Forward Search
cs: Hledat vpřed

en: Whether to silence terminal bell
cs: Jestli umlčet zvonek terminálu

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
cs: Pokud je zapnuto, nebude vás rušit zvuk, když aplikace odešle sekvenci escape pro terminálový zvonek.

en: Number of lines to keep in scrollback
cs: Počet řádků, které udržovat pro zpětné scrollování

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
cs: Počet řádků, který se má pamatovat pro posuv zpět. V terminálu se můžete posouvat zpět o tento počet řádků, řádky které jsou za tímto rozsahem se zahazují. V případě, že není počet řádků omezen (zapnuto scrollback-unlimited), tato hodnota se ignoruje.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
cs: Jestli nemá být udržovaný počet řádek pro posunování omezen

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
cs: Je-li povoleno, nebudou řádky historie posunování zahazovány. Historie je dočasně ukládána na disk, proto může tato volba způsobit zaplnění volného místa, pokud bude terminál produkovat hodně výstupu.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
cs: Jestli se posouvat dolů, když je stisknuta klávesa

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
cs: Je-li povoleno, stisknutí klávesy skočí posuvníkem dolů.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
cs: Zda odrolovat na spodní část, když se objeví nový výstup

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
cs: Pokud je zapnuto, kdykoliv se objeví nějaký nový výstup, zobrazení terminálu se posune na spodní části.

en: Default color of text in the terminal
cs: Výchozí barva textu v terminálu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
cs: Výchozí barva textu v terminálu v podobě specifikace barvy (což může být šestnáctkový zápis ve stylu HTML nebo anglický název barvy, např. „red“).

en: Default color of terminal background
cs: Výchozí barva pozadí terminálu

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
cs: Výchozí barva pozadí terminálu v podobě specifikace barvy (což může být šestnáctkový zápis ve stylu HTML nebo anglický název barvy, např. „red“).

en: Palette for terminal applications
cs: Paleta pro aplikace terminálu

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
cs: Terminály mají šestnáctibarevnou paletu, kterou mohou používat aplikace uvnitř terminálu. Toto je ta paleta, ve tvaru dvojtečkami odděleného seznamu názvů barev. Názvy barev by měly být v šestnáctkovém formátu, např „#FF00FF“

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
cs: Jestli používat barvy z motivu widgetu terminálu

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
cs: Je-li povoleno, bude použito barevné schéma motivu používané pro pole pro vkládání textu místo barev poskytnutým uživatelem.

en: Whether to blink the cursor
cs: Zda-li má kurzor blikat

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
cs: Možné hodnoty jsou „system“ pro použití globálního nastavení blikání kurzoru a nebo „on“ (zapnuto) nebo „off“ (vypnuto) pro přímé nastavení režimu.

en: The cursor appearance
cs: Vzhled kurzoru

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
cs: Možné hodnoty jsou „block“ pro použití blokového kurzoru, „ibeam“ pro použití kurzoru v podobě svislé čárky nebo „underline“ pro použití podtržení jako kurzoru.

en: Whether to use the system font
cs: Jestli používat systémové písmo

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
cs: Pokud je zapnuto, bude terminál používat standardní písmo globálně nastavené pro uživatelské prostředí, za předpokladu, že jde o písmo s pevnou šířkou (monospace nebo nějaké podobné).

en: Font
cs: Písmo

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
cs: Název písma systému Pango. Například „Sans 12“ nebo „Monospace Bold 14“.

en: Terminal
cs: Terminál

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
cs: Jednoduchý prvek s terminálem přístupným ve spodním panelu

en: Embedded Terminal
cs: Vestavěný terminál

en: Embed a terminal in the bottom pane.
cs: Vložení terminálu do dolního panelu.

en: C_hange Directory
cs: Z_měnit složku

en: Interactive Completion
cs: Interaktivní doplňování

en: Whether to enable interactive completion.
cs: Zda zapnout interaktivní doplňování.

en: Minimum Word Size
cs: Minimální délka slova

en: The minimum word size to complete.
cs: Minimální délka slova pro doplnění.

en: Document Words
cs: Slova dokumentu

en: Word Completion
cs: Dokončování slov

en: Word completion using the completion framework
cs: Doplňování slov využívající vývojářský systém pro doplňování
