pluma 1.25.3 - en to hy translation catalogue (1075 entries)

en: Use Default Font
hy: Օգտագործել Լռելյայն Տառատեսակը

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
hy: Արդյոք օգտագործել համակարգի նախնական ֆիքսված տառատեսակի լայնությունը pluma֊ի նշված տառատեսակի փոխարեն։ Եթե այս տարբերակը անջատված է, ապա տառատեսակը անվանված է "Editor Font" տառատեսակի մեջ, որը կօգտագործվի համակարգի տառատեսակի փոխարեն։

[ctx: editor-font]
en: 'Monospace 12'
hy: 'Տարածություն 12'

en: Editor Font
hy: Խմբագիր Տառատեսակ

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
hy: Գործարկման տառատեսակը, որը կօգտագործվի խմբագրման տարածքի համար։ Սա միայն ուժի մեջ է մտնում այն դեպքում, եթե "Use Default Font" տարբերակը անջատված է:

en: Style Scheme
hy: Սխեմայի Ոճը

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
hy: GtkSourceView Ոճի Գունային Գամմայի ID֊ն օգտագործված է տեքստի գույնի համար։

en: Create Backup Copies
hy: Ստեղծել պահեստային պատճեններ

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է ստեղծի պահեստային պատճեններ, այն ֆայլերի համար, որոնք պահպանվում են։ Դուք կարող եք սահմանել պահեստային ֆայլի ընդլայնումը "Backup Copy Extension" տարբերակի հետ միասին։

en: Autosave
hy: Ինքնապահպանում

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է ավտոմատ կերպով պահպանի փոփոխված ֆայլերը ժամանակի միջակայքից հետո։ Դուք կարող եք սահմանել ժամանակի միջակայքը "Autosave Interval" տարբերակի հետ միասին։

en: Autosave Interval
hy: Ինքնապահպանման միջակայք

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
hy: Րոպենքերի քանակը, որից հետո pluma֊ն ավտոմատ կերպով կպահպանի փոփոխված ֆայլերը։ Սա միայն ուժի մեջ է մտնում այն դեպքում, եթե "Autosave" տարբերակը միացված է։

en: Writable VFS schemes
hy: Գրելի VFS սխեմաներ

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
hy: VFS գունային գամմայի ցանկը pluma֊ն աջակցում է գրելու ռեշիմի մեջ։ 'file' գունային գամման գրելի է ըստ նախնականի։

en: Maximum Number of Undo Actions
hy: Հետադարձման գործողությունների առավելագույն թիվը

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
hy: Գործողությունների առավելագույն քանակը, որոնք pluma֊ն կկարողանա հետ շրջել կամ կրկնել։ Օգտագործել "-1" անսահմանափակ թվով գործողությունների համար։

en: Line Wrapping Mode
hy: Փաթեթավորման տողային ռեժիմ

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hy: Սահմանում է, թե ինչպես պատել երկար գծերը խմբագրման դածտում։ Օգտագործել "GTK_WRAP_NONE" չփաթեթավորելու համար, "GTK_WRAP_WORD" բառի սահմանները փաեթավորելու համար և "GTK_WRAP_CHAR" առանձին սիմվոլների սահմաննհերը փաթեթավորելու համար։ Նշենք, որ արժեքներն տառաշարազգայուն են, համոզվեք, որ նրանք հայտնվում են այնպես, ինչպես նշված են այստեղ։

en: Tab Size
hy: Թերթի Չափս

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
hy: Սահմանել բացատների քանակը, որը պետք է ցուցադրվի Tab սիմվոլի փոխարեն։

en: Insert spaces
hy: Մուտքագրել բացատներ

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է տեղադրի բացատներ էջերի փոխարեն

en: Automatic indent
hy: Ավտոմատ պահանջագիր

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է միացնի ավտոմատ կտրվածքը։

en: Display Line Numbers
hy: Ցուցադրել տողի համարները

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է ցույց տա գծերի համարները խմբագրման դաշտում։

en: Highlight Current Line
hy: Ընդգծել ընթացիկ տողը

en: Whether pluma should highlight the current line.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է ընդգծի ընթացիկ տողը։

en: Highlight Matching Bracket
hy: Ընդգծել Համապատասխանեցման Փակագիծը

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է ընգծի փակագծի համապատասխանությունը ընտրվածին։

en: Display Right Margin
hy: Ցուցադրել Աջ Եզրը

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է ցույց տա աջ եզրը խմբագրման տարածքում։

en: Right Margin Position
hy: Աջի Եզրի Դիրքը

en: Specifies the position of the right margin.
hy: Որոշակիացնում է աջի եզրի դասավորությունը:

en: Smart Home End
hy: Սմարթ Տան Վերջ

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
hy: Սահմանել, թե ինչպես կուրսորը տեղափոխել, երբ HOME և END ստեղները սեղմված են։ Օգտագործել "DISABLED" միշտ տողի սկիզբ/վերջ տեղափոխելու համար, "AFTER" տեղափոխել տողի սկիզբ/վերջ, երբ ստենը առաջին անգամ է սեղմված և տեքստի սկիզբ/վերջ անտեսելով բացատներըը, երբ ստեղնը սեղմված է երկրորդ անգամ, "BEFORE" տեղափոխել տեքստի սկիզբ/վերջ մինչև տողի սկիղբ/վերջ տեղափոխումը և "ALWAYS" տեղափոխել տեքստի սկիզբ/վերջ տողի փոխարեն։

en: Restore Previous Cursor Position
hy: Վերականգնել Կուրսորի Նախորդ Դիրքը

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է վերականգնի կուրսորի նախքին դիրքը, երբ ֆայլը բեռնված է։

en: Enable Search Highlighting
hy: Միացնել Որոնման Ընդգծումը

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է ընդգծի տեքստի բոլոր փնտրված դեպքերը։

en: Enable Syntax Highlighting
hy: Միացնել Շարահյուսության Ընդգծումը

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է միացնի ընդգծման սինտաքսը։

en: Toolbar is Visible
hy: Գործիքադարակը Տեսանելի է

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
hy: Արդյոք գործիքային միջոցների շերտը պետք է տեսանելի լինի խմբագրվող պատուհաններում։

en: Toolbar Buttons Style
hy: Գործիքադարակի Կոճակների Ոճը

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hy: Ոճ գործիքադարակի կոճակի համար։ Հնարավոր արժեքներն են՝ "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" օգտագործել համակարգի նախնական ոճը, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" ցուցադրել միայն պատկերանշանները, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" ցուցադրել պատկերանշանները և տեքստը երկուսը միասին և "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" ցուցադրել առաջինը տեքստը, կողքին պատկերանշանները։ 
    Նշենք, որ արժեքներն տառաշարազգայուն են, համոզվեք, որ նրանք հայտնվում են այնպես, ինչպես նշված են այստեղ։

en: Status Bar is Visible
hy: Կարգավիճակների Վահանակը Տեսանելի է

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
hy: Արդյոք կարգավիճակների շերտը պետք է տեսանելի լինի խմբագրվող պատուհանների ներքևի մասում։

en: Side Pane is Visible
hy: Կողմնակի Ենթապատուհանը Տեսանելի է

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
hy: Արդյոք կարգավիճակների վահանակը պետք է տեսանելի լինի խմբագրվող պատուհանների ձախ մասում։

en: Bottom Panel is Visible
hy: Ներքևի Վահանակը Տեսանելի է

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
hy: Արդյոք կարգավիճակների վահանակը պետք է տեսանելի լինի խմբագրվող պատուհանների ներքևի մասում։

en: Maximum Recent Files
hy: Առավելագույն վերջին ֆայլերը

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
hy: Մասնավորեցնում վերջին ժամանակներում բացված ֆայլերի առավելագույն թիվը, որոնք պետք է ցուցադրվեն է "Վերջին Ֆայլեր" ենթացանկում։

en: Print Syntax Highlighting
hy: Տպել Շարահյուսությունը Ընդգծելով

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է ցուցադրի ընդգծման սինտաքսը, երբ տպում է փաստաթուղթ։

en: Print Header
hy: Վերնագիրը Տպել

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
hy: Արդյոք pluma֊ն պետք է ներառի փաստաթղթի վերնագիրը, երբ տպում է փաստաթուղթը։

en: Printing Line Wrapping Mode
hy: Տպել Տողի Փաթեթավորման Ռեժիմը

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hy: Սահմանում է, թե ինչպես փաթեթավորել երկար տողերը տպելու համար։ Օգտագործել "GTK_WRAP_NONE" չփաթեթավորելու համար, "GTK_WRAP_WORD" բառերի շուրջը փաթեթավորելու համար և "GTK_WRAP_CHAR" առանձին սիմվոլների փաթեթավորելու համար։ Նշենք, որ արժեքներն տառաշարազգայուն են, համոզվեք, որ նրանք հայտնվում են այնպես, ինչպես նշված են այստեղ։

en: Print Line Numbers
hy: Տպել Տողի Համարները

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
hy: Եթե այս արժեքը 0 է, ապա տողի համարներ չկա ներմուծված, ենբ փաստաթուղթը տպվում է։ Հակառակ դեպքում pluma֊ն տպելու է տողերի համարները, յուրաքանչյուր այդիսի տեղերի համարի համար։

[ctx: print-font-body-pango]
en: 'Monospace 9'
hy: 'Տարածություն 9'

en: Body Font for Printing
hy: Մարմնի Տառատեսակը Տպելու համար

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
hy: Նշել տառատեսակը փաստաթղթի մարմնի հմար, երբ փաստաթուղթը տպվում է։

en: Header Font for Printing
hy: Վերնագրի Տառատեսակը Տպելու համար

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
hy: Նշել տառատեսակը էջի գլխամասի օգտագործման համար, երբ փաստաթուղթը տպվում է։ Սա միայն ուժի մեջ է մտնում այն դեպքում, եթե "Print Header" տարբերակը միացված է։

en: Line Number Font for Printing
hy: Տողի Համարակալման Տառատեսակը Տպելու համար

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
hy: Նշել տառատեսակը տողի համարների օգտագործման համար, երբ փաստաթուղթը տպվում է։ Սա միայն ուժի մեջ է մտնում այն դեպքում, եթե "Print Line Numbers" տարբերակը զրո չէ։

en: Automatically Detected Encodings
hy: Ավտոմատ կերպով Հայտնաբերված Կոդավորումներ

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
hy: Տեսակավորված կոդավորումների ցանկը օգտագործվել է pluma֊ի կողմից, ֆայլի կոդավորումը ավտոմատ կերպով հայտնաբերելու համար։ Միայն օգտագործվում է ճանաչված կոդավորումներ։

en: Encodings shown in menu
hy: Կոդավորումներն ցույց է տրված ընտրացանկում

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
hy: Կոդավորումների ցանկը ցույց է տրված Character Encoding ընտրացանկի մեջ բացել/պահպանել ֆայլի ընտրության մեջ։ Միայն օգտագործվում է ճանաչված կոդավորումներ։

en: History for "search for" entries
hy: Պատմությունը՝ "search for" գրառումների համար

en: List of entries in "search for" textbox.
hy: Գրառումների ցանկը՝ "search for" տեքստային արկղի մեջ։

en: History for "replace with" entries
hy: Պատմություն՝ "replace with" գրառումների համար

en: List of entries in "replace with" textbox.
hy: Գրառումների ցանկ՝ "replace with" տեքստային արկղի մեջ։

en: Active plugins
hy: Ակտիվ կոնտակտները

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
hy: Ակտիվ կոնտակտների ցանկը։ Այն չի պարունակում "Location" ակտիվ կոնտակտները։ Տես .pluma-plugin ֆայլը, ձեռք բերելու համար "Location" տվյալ կոնտակտների համար։

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
hy: MATE աշխատանքային միջավայրի համար տեքստային խմբագրիչ

en: Text Editor
hy: Տեքստային խմբագրիչ

en: Edit text files
hy: Խմբագրել տեքստային ֆայլերը

en: Log Out _without Saving
hy: Դուրս Գալ  _առանց պահպանելու

en: _Cancel Logout
hy: _Չեղարկել Մասնակցի ելք

en: Close _without Saving
hy: Փակել _առանց Պահպանելու

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: Question
hy: Հարց

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
hy: Եթե դուք չպահպանեք, ապա փոփոխություններ վերջին րոպեին ընդմիշտ կորչեն:

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
hy: Եթե դուք չպահպանեք, ապա փոփոխություններ վերջին ժամին ընդմիշտ կորչեն:

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
hy: "%s" փաստաթղթի փոփոխությունները ընդմիշտ կկորչեն։

en: Save changes to document "%s" before closing?
hy: Պահպանե՞լ փաստաթղթի փոփոխությունները "%s" փակելուց առաջ։

en: Saving has been disabled by the system administrator.
hy: Պահպանումն արգելափակվել է համակարգչային ադմինիստրատորի կողմից:

en: Docum_ents with unsaved changes:
hy: Փաստաթղթերը չպահված փոփոխությունների հետ միասին:

en: S_elect the documents you want to save:
hy: Ընտրեք փաստաթղթերը, որոնք ցանկանում եք պահպանել:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
hy: Եթե դուք չպահպանեք ձեր բոլոր փոփոխությունները ընդմիշտ կկորչեն։

en: _OK
hy: _Լավ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: Character Encodings
hy: Կոդավորումների Նշաններ

en: _Description
hy: _Նկարագրություն

en: _Encoding
hy: _Կոդավորում

en: Character encodings
hy: Կոդավորումների նշաններ

en: A_vailable encodings:
hy: Հ_ասանելի կոդավորումներ։

en: _Add
hy: _Ավելացնել

en: E_ncodings shown in menu:
hy: Կ_ոդավորումներն ցույց է տրված ընտրացանկում:

en: _Remove
hy: _Հեռացնել

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
hy: Սեղմեք այս կոճակը, որպեսզի ընտրեք խմբագրիչի կողմից օգտագործված տառատեսակը։

en: _Use the system fixed width font (%s)
hy: _Օգտագործել համակարգի ֆիքսված լայնության տառատեսակը (%s)

en: The selected color scheme cannot be installed.
hy: Ընտրված գունային գամման չի կարող տեղադրվել։

en: Add Scheme
hy: Ավելացնել Սխեմա

en: A_dd Scheme
hy: Ավելացնել Սխեմա

en: Color Scheme Files
hy: Գույնի սխեմայի ֆայլեր

en: All Files
hy: Բոլոր Ֆայլերը

en: Could not remove color scheme "%s".
hy: Չհաջողվեց հեռացնել գունային գամմայով "%s".

en: _Close
hy: _Փակել

en: Pluma Preferences
hy: Pluma Հատկություններ

en: Preferences
hy: Հատկություններ

en: Text Wrapping
hy: Տեքստի փաթեթավորում

en: Enable text _wrapping
hy: Միացնել տեքստային _փաթեթավորում

en: Do not _split words over two lines
hy: Չբաժանել բառերը ավելի քան երկու տող

en: Highlight current _line
hy: Ընդգծել ընթացիկ _տողը

en: Highlight matching _bracket
hy: Ընդգծել համապատասխան _փակագիծը

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: _Display line numbers
hy: _Ցուցադրել տողի համարները

en: View
hy: Տեսք

en: Tab Stops
hy: Սյունատումը դադարում է

en: _Tab width:
hy: _Սյունատման լայնություն։

en: Insert _spaces instead of tabs
hy: Տեղադրել _բացատներ էջանիշերի փոխարեն

en: Automatic Indentation
hy: Ավտոմատ ատամնաձև կտրվածք

en: _Enable automatic indentation
hy: _Միացրու ավտոմատային ատամնաձեվ կտրվածք

en: File Saving
hy: Ֆայլի Պահպանում

en: Create a _backup copy of files before saving
hy: Ստեղծել ֆայլի _պահեստային տարբերակը մինչև պահպանումը

en: _Autosave files every
hy: _Ինքնապահպանել բոլոր ֆայլերը

en: _minutes
hy: _րոպեներ

en: Editor
hy: Խմբագրիչ

en: Font
hy: Տառատեսակ

en: Editor _font:
hy: Խմբագրիչի  _Տառատեսակ:

en: Pick the editor font
hy: Ընտրեք խմբագրիչի տառատեսակը

en: Color Scheme
hy: Սխեմայի Գույն

en: _Add...
hy: _Ավելացնել...

en: Font & Colors
hy: Տառատեսակ & Գույներ

en: Plugins
hy: Կոնտակտներ

en: Replace
hy: Փոխարինել

en: Find
hy: Գտնել

en: Replace _All
hy: Փոխարինել _Ամբողջը

en: _Replace
hy: _Փոխարինել

en: Replace All
hy: Փոխել բոլորը

en: _Search for:
hy: Փնտրել սա՝

en: Replace _with:
hy: Փոխարինել _հետ․

en: _Match case
hy: _Համապատասխանեցնել դեպքը

en: Match _entire word only
hy: Միայն համապատասխանեցնել _ամբողջ բառը

en: Search _backwards
hy: Որոնել _հետընթաց

en: _Wrap around
hy: _Շուրջը փաթաթել

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
hy: _Վերլուծել escape հերթականությունը (օրինակ․ \n)

en: Show the application's version
hy: Ցույց տուր դիմման տարբերակը

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
hy: Սահմանել սիմվոլների կոդավորում բաց ֆայլերի կոդավորման համար, որոնք թվարկված են հրամանի տողի վրա։

en: ENCODING
hy: ԿՈԴԱՎՈՐՈԻՄ

en: Display list of possible values for the encoding option
hy: Ցուցադրեկ հնարավոր ածժեքների ցանկը կոդավորման տարբերակի համար

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
hy: Ստեղծել նոր վերին մակարդակի պատուհան գոյություն ունեցող pluma պահանջներով

en: Create a new document in an existing instance of pluma
hy: Ստեղծել նոր փաստաթուղթ գոյություն ունեցող pluma պահանջներով

en: [FILE...]
hy: [ՖԱՅԼ...]

en: %s: invalid encoding.
hy: %s: անվավեր կոդավորում․

en: - Edit text files
hy: - Խմբագրել տեքստային ֆայլերը

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hy: %s
    Գործարկել '%s --help' հրամանային տողի բոլոր հասանելի տարբերակների ցանկը տեսնելու համար։

en: Loading file '%s'…
hy: Բացվում է  '%s' ֆայլը…

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
hy: Բացել ֆայլերը

en: The file "%s" is read-only.
hy: Ֆայլը միայն "%s" ընթերցվող է:

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
hy: Ցանկանու՞մ եք փորձել փոխարինել այն, մեկի հետ, որը դուք պահպանում եք։

en: Saving file '%s'…
hy: Պահվում է '%s' ֆայլը…

en: Save As…
hy: Պահել որպես…

en: Reverting the document '%s'…
hy: Փաստաթղթի հետշրջում '%s'…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
hy: Վերադառնա՞լ '%s' փաստաթղթի չպահպանված փոփոխություններին։

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
hy: Փաստաթղթի կատարված փոփոխությունները վերջին րոպեներին ընդմիշտ կկորչեն:

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
hy: Փաստաթղթի կատարված փոփոխությունները վերջին ժամում ընդմիշտ կկորչեն:

en: _Revert
hy: _Հետշրջել

en: MATE Documentation Team
hy: MATE փաստաթղթավորման թիմ

en: GNOME Documentation Team
hy: GNOME փաստաթղթավորման թիմ

en: Found and replaced one occurrence
hy: Գտնվեց և փոխարինվեց մեկ համընկում

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
hy: "%s" չի գտնվել

en: Unsaved Document %d
hy: %d տեքստը պահված չէ

en: Read-Only
hy: Միայն ընթերցվող

en: Documents
hy: Փաստաթղթեր

en: Unicode
hy: Յունիկոդ

en: Western
hy: Արեվմտյան

en: Central European
hy: Կենտրոնական Եվրոպա

en: South European
hy: Հարավային Եվրոպա

en: Baltic
hy: Բալթիկ

en: Cyrillic
hy: Կիրիլյան

en: Arabic
hy: Արաբական

en: Greek
hy: Հունական

en: Hebrew Visual
hy: Հրեական Գովազդային հոլովակ

en: Turkish
hy: Թուրքերեն

en: Nordic
hy: Սկանդինավյան

en: Celtic
hy: Կելտական

en: Romanian
hy: Ռումինական

en: Armenian
hy: Հայերեն

en: Chinese Traditional
hy: Ավանդական Չինարեն

en: Cyrillic/Russian
hy: Կիրիլյան/Ռուսերեն

en: Japanese
hy: Ճապոներեն

en: Korean
hy: Կորեական

en: Chinese Simplified
hy: Պարզեցված Չինարեն

en: Georgian
hy: Վրացերեն

en: Hebrew
hy: Հրեական

en: Cyrillic/Ukrainian
hy: Կիրիլյան/ՈՒկրաիներեն

en: Vietnamese
hy: Վիետնամերեն

en: Thai
hy: Թայլանդական

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Automatically Detected
hy: Ինքնաբերաբար հայտնաբերված

en: Current Locale (%s)
hy: Ընթացիկ Տեղանքն (%s)

en: Add or Remove...
hy: Ավելացնել կամ Հեռացնել...

en: All Text Files
hy: Բոլոր Տեքստային ֆայլերը

en: C_haracter Encoding:
hy: Կոդավորման Նշաններ։

en: L_ine Ending:
hy: Տողի Ավարտում:

en: Mac OS Classic
hy: Mac ՕՀ Կլասիկական

en: _Open
hy: _Բացել

en: There was an error displaying the help.
hy: Սխալ՝ օգնության պատուհանը ցույց տալու ժամանակ։

en: _Retry
hy: _Կրկին փորձել

en: Could not find the file %s.
hy: Հնարավոր չէ գտնել %s ֆայլը

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
hy: Խնդրում ենք ստուգել, որ դուք գտնվելու վայրը ճիշտ եք մուտքագրել և կրկին փորձեք:

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations.
hy: pluma չի կարող կառավարել %s գտնվելու դիրքը։

en: pluma cannot handle this location.
hy: գեդիտը չի կարող վարվել այս տեղայնքի հետ

en: The location of the file cannot be mounted.
hy: Ֆայլի գտնվելու վայրը չի կարող տեղադրվել։

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
hy: Ֆայլի գտնվեու դիրքը չի կարող մուքագրվել, որովհետև այն տեղադրված չէ։

en: %s is a directory.
hy: %s –ը պանակ է

en: %s is not a valid location.
hy: %s գտնվելու վայրը վավեր չէ.

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
hy: Կենտրոնական համակարգիչը %s չգտնվեց։ Խնդրում ենք ստուգել, որ ձեր proxy ծրագրի պարամետրերը ճիշտ են և փորձեք կրկին։

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
hy: Հոսթի անվանում էանվավեր էր։ Խնդրում ենք ստուգել, որ դուք մուտքագրել եք ճիշտ գնտվելու վայր և կրկին փորձեք:

en: %s is not a regular file.
hy: %s ֆայլը կանոնավոր չէ.

en: Connection timed out. Please try again.
hy: Միացման ժամանակը սպառվել է։ Խնդրում եմ կրկին փորձեք։

en: The file is too big.
hy: Ֆայլը չափազանց մեծ է

en: Unexpected error: %s
hy: Անսպասելի սխալ: %s

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
hy: pluma֊ն չի կարող գտնել ֆայլը։ Հավանաբար այն վերջերս ջնջվել է:

en: Could not revert the file %s.
hy: Չհաջողվեց վերականգնել ֆայլը %s.

en: Ch_aracter Encoding:
hy: Կոդավորման Նշաններ։

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
hy: Խմբագրել Ամեն դեպքում

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
hy: Չխմբագրել

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
hy: Հաջորդող հղումների քանակը սահմանափակ է և փաստացի ֆայլը չի կարող գտնվել այս սահմանափակման շրջանակում։

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
hy: Դուք չունեք համապատասխան լիազորություններ ֆայլը բացելու համար

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
hy: pluma֊ն չի կարողացել հայտնաբերել նիշերի կոդավորումը։

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
hy: Պարզեք արդյոք չէք բացում բինար ֆայլ

en: Select a character encoding from the menu and try again.
hy: Ընտրել նիշերի կոդավորումը ընտրացանկից և կրկին փորձեք:

en: There was a problem opening the file %s.
hy: Ֆայլի բացման խնդիր կա այստեղ %s.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
hy: Ձեր բացած ֆայլը ունի անվավեր սիմվոլներ։ Եթե դուք շարունակեք այս ֆայլի խմբագրումը, ապա փաստաթուղթը կլինի անօգտակար։

en: You can also choose another character encoding and try again.
hy: Դուք նաև կարող եք ընտրել մեկ այլ նշանների կոդավորում և կրկին փորձել։

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
hy: Չհաջողվեց բացել ֆայլը %s օգտագործելով %s նիշերի կոդավորումը։

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
hy: Ընտրել տարբեր նիշերի կոդավորում ընտրացանկից և կրկին փորձեք:

en: Could not open the file %s.
hy: Հնարավոր չէ բացել %s ֆայլը

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
hy: Չհաջողվեց պահպանել %s ֆայլը, օգտագործելով %s նիշերի կոդավորումը։

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
hy: Փաստաթուղթը պարունակում է մեկ կամ ավելի սիմվոլներ, որոնք չեն կարող կոդավորվել, օգտագործելով նծված սիմվելների կոդավորումը։

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
hy: (%s) այս ֆայլը արդեն բացվել է մեկ այլ pluma պատուհանում։

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
hy: pluma֊ի բացված ֆայլի այս պահանջը ենթակա չէ խմբագրման։ Դուք ցանկանու՞մ եք այնուամենայնիվ խմբագրել այն։

en: S_ave Anyway
hy: Պահպանել Ամեն դեպքում

en: D_on't Save
hy: Չ_պահպանել

en: The file %s has been modified since reading it.
hy: %s ֆայլը փոփոխվել է, այն ժամանակից երբ այն կարդացվում է։

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
hy: Եթե դուք պահպանեք այն, բոլոր արտաքին փոփոխությունները կարող եք կորցրել. Պահպանե՞լ այն ամեն դեպքում։

en: Could not create a backup file while saving %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել կրկնօրինակ ֆայլը, մինչ պահպանումը %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել ժամանակավոր կրկնօրինակ ֆայլը, մինչ պահպանումը %s

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
hy: pluma֊ն չի կարող վերադարձնել ֆայլի հին պատճենը մինչև մեկ այլ նորի պահպանումը։ Դուք կարող եք անտեսել այս զգուշացումը և պահպանել ֆայլը ամեն դեպքում, բայց եթե սխալ է տեղի ունենում, մինչ պահպանումը, դուք կարող եք կորցնել ֆայլի այն հին պատճեն։ Պահպանե՞լ այնուամենայնիվ։

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
hy: pluma֊ն չի կարող կարգավորել %s գտնվելու վայրը գրելու ռեժիմում։
     Խնդրում ենք ստուգել, որ դուք մուտքագրել ճիշտ դիրքը և կրկին փորձեք:

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
hy: pluma֊ն չի կարող գործածել այդ գտնվելու դիրքը գրել ռեժիմում։ Խնդրում ենք ստուգել, որ դուք մուտքագրել ճիշտ դիրք և կրկին փորձեք:

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
hy: %s անվավեր գտնվելու վայրը է։ Խնդրում ենք ստուգել, որ դուք մուտքագրել եք ճիշտ գտնվելու վայրը և կրկին փորձեք:

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
hy: Դուք չունեք անհրաժեշտ թույտվություններ ֆայլը պահպանելու համար։ Խնդրում ենք ստուգել, որ դուք մուտքագրել ճիշտ դիրք և կրկին փորձեք:

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
hy: Սկավառակի տարածությունը բավարար չէ ֆայլը պահպանելու համար։ Խնդրում ենք սկավառակի որոշակի տարածություն ազատել և փորձեք կրկին։

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
hy: Դուք փորձում եք պահպանել ֆայլը միայն կարդալու համար նախատեսված սկավառակի վրա։ Խնդրում ենք ստուգել, որ դուք մուտքագրել ճիշտ դիրք և կրկին փորձեք:

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
hy: Նույն անունով ֆայլ արդեն գոյություն ունի։ Խնդրում ենք օգտագործել այլ անուն։

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
hy: Սկավառակը, որտեղ դուք փորձում եք պահպանել ֆայլը ունի ֆայլի անունի երկարության սահմանափակում։ Խնդրում ենք օգտագործել կարճ անուն։

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
hy: Սկավառակը, որտեղ դուք փորձում եք պահպանել ֆայլը, ունի ֆայլի չափի սահմանափակում։ Խնդրում ենք փորձեք պահպանել ավելի փոքր ֆայլ կամ պահպանել այն սկավառակի վրա, որը չունի սահմանափակում։

en: Could not save the file %s.
hy: Հնարավոր չէ պահել %s ֆայլը

en: The file %s changed on disk.
hy: Ֆայլերը %s փոխվել է սկավառակի վրա։

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
hy: Ցանկանու՞մ եք թողնել Ձեր փոփոխություններ և վերբեռնել ֆայլը։

en: Do you want to reload the file?
hy: Ցանկանու՞մ եք վերբեռնել ֆայլը։

en: _Reload
hy: _Վերբեռնում

en: Empty
hy: Դատարկ

en: Hide panel
hy: Թակցնել վահանակը

en: File: %s
hy: Ֆայլ՝ %s

en: Page %N of %Q
hy: %N էջը %Q -ից

en: Preparing...
hy: Նախապատրաստում...

en: Syntax Highlighting
hy: Ընդգծման Շարահյուսություն

en: Print synta_x highlighting
hy: Տպել շարահյուսություն_ը ընդգծելով

en: Line Numbers
hy: Տողի համարներ

en: Print line nu_mbers
hy: Տպել տողի համարները

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
hy: _Համարակալել բոլորը

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
hy: գծեր

en: Page header
hy: էջի վերնագիրը

en: Print page _headers
hy: Տպիր էջի գլխամասերը

en: Fonts
hy: Տառատեսակներ

en: _Body:
hy: _Մարմն:

en: He_aders and footers:
hy: Վերնագրեր և էջատակային նշումներ․

en: _Line numbers:
hy: _Տողի համարներ:

en: _Restore Default Fonts
hy: _Վերականգնել Հիմնական Տառատեսակները

en: Show the previous page
hy: Ցուցադրել նախկին էջը

en: Show the next page
hy: Ցուցադրել հաջորդ էջը

en: Current page (Alt+P)
hy: Ընթացիկ էջը (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
hy: ֊ի

en: Page total
hy: Ընդհանուր էջ

en: The total number of pages in the document
hy: Փաստաթղթում էջերի ընդհանուր թիվը

en: Show multiple pages
hy: Ցույց տալ բազմաթիվ էջեր

en: Zoom 1:1
hy: Մեծացնել 1:1

en: Zoom to fit the whole page
hy: Տեղավորել ամբողջ էջը

en: Zoom the page in
hy: Մեծացնել էջը

en: Zoom the page out
hy: Մասշտաբավորել էջը

en: _Close Preview
hy: _Փակել Ծանոթացումը

en: Close print preview
hy: Փակել տպման նախատեսքը

en: Page %d of %d
hy: Էջ %d ի %d

en: Page Preview
hy: էջի նախադիտում

en: The preview of a page in the document to be printed
hy: Էջի նախադիտումը տպագրված փաստաթղթի մեջ։

en: It is not possible to detect the encoding automatically
hy: Հնարավոր չէ կոդավորումը ինքնաբերաբար հայտնաբերել

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
hy: '%s' ֆայլապանակը չի կարող ստեղծվել: g_mkdir_with_parents() failed: %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
hy: Հետշրջում %s  %s֊ից

en: Reverting %s
hy: Հետշրջում %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
hy: Բեռնել %s %s֊ից

en: Loading %s
hy: Բեռնվում է %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
hy: Պահպանել %s %s

en: Saving %s
hy: Պահվում է %s

en: Error opening file %s
hy: ֆայլի բացման սխալ %s

en: Error reverting file %s
hy: ֆայլի հետշրջման սխալ %s

en: Error saving file %s
hy: Ֆայլի պահապանման սխալ %s

en: Unicode (UTF-8)
hy: Յունիկոդ (UTF-8)

en: Name:
hy: Անուն։

en: MIME Type:
hy: MIME տեսակ։

en: Encoding:
hy: Կոդավորում:

en: Close document
hy: Փակել տեքստը

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _View
hy: _Դիտել

en: _Search
hy: _Փնտրել

en: _Tools
hy: _Գործիքներ

en: _Documents
hy: Փաստաթղթեր

en: _New
hy: _Նոր

en: Create a new document
hy: Ստեղծել նոր փաստաթուղթ

en: _Open...
hy: _Բացել․․․

en: Open a file
hy: Բացել Ֆայլը

en: Pr_eferences
hy: Հատկություններ

en: Configure the application
hy: Կարգավորել դիմումը

en: _Contents
hy: _Բովանդակություն

en: Open the pluma manual
hy: Բացել գեդիտի ձեռնարկը

en: _About
hy: _Մասին

en: About this application
hy: Այս ծրագրի մասին

en: Leave fullscreen mode
hy: Թողնել ամբողջ էկրանի ռեժիմը

en: Save the current file
hy: Պահել ընթացիկ ֆայլը

en: Save _As...
hy: Պահել _Որպես…

en: Save the current file with a different name
hy: Պահել ընթացիկ ֆայլը այլ անունով

en: Revert to a saved version of the file
hy: Վերադառնսլ ֆայլի պահպանված տարբերակին

en: Print Previe_w
hy: Տպիր Նախնական դիտումը

en: Print preview
hy: Տպիր նախնական դիտումը

en: _Print...
hy: _Տպել...

en: Print the current page
hy: Տպել ընթացիկ էջը

en: _Undo
hy: _Հետադարձել

en: Undo the last action
hy: Հետադարձել վերջին գործողությունը

en: _Redo
hy: _Կրկնել

en: Redo the last undone action
hy: Կրկնել վերջին չարված գործողությունը

en: Cu_t
hy: Կտրել

en: Cut the selection
hy: Ընտրված հատվածը կտրել

en: _Copy
hy: _Պատճեն

en: Copy the selection
hy: Ընտրված հատվածը պատճենել

en: _Paste
hy: Փակցնել

en: Paste the clipboard
hy: Զետեղել

en: _Delete
hy: _Հեռացնել

en: Delete the selected text
hy: Ջնջել ընտրվածը

en: Select _All
hy: Ընտրել _Ամբողջը

en: Select the entire document
hy: Ընտրել ամբողջ տեքստը

en: C_hange Case
hy: Փ_ոխել Դեպքը

en: All _Upper Case
hy: Բոլորը Մեծատառ

en: Change selected text to upper case
hy: Փոխակերպիր ընտրված տեքստ մեծատառի

en: All _Lower Case
hy: Բոլորը  _Փոքրատառ

en: Change selected text to lower case
hy: Փոխել ընտրված տեքստը փոքրատառով

en: _Invert Case
hy: _Ինվերտային Դեպք

en: Invert the case of selected text
hy: Շրջիր ընտրված տեքստը

en: _Title Case
hy: _Վերնագրիր Փաստարկ

en: Capitalize the first letter of each selected word
hy: Մեծատառ դարձնել յուրաքանչյուր ընտրված բառի առաջին տառը

en: _Highlight Mode
hy: _Ընդգծման ռեժիմ

en: _Find...
hy: _Գտնել...

en: Search for text
hy: Փնտրել տեքստ

en: Find Ne_xt
hy: Գտնել Հա_ջորդը

en: Search forwards for the same text
hy: Որոնել հղումը նույն տեքստի համար

en: Find Pre_vious
hy: Գտնել Նախ_որդը

en: Search backwards for the same text
hy: Հետընթաց որոնում նույն տեքստի համար

en: _Replace...
hy: Փոխարինել

en: Search for and replace text
hy: Փնտրել և փոխարինել տեքստ

en: _Clear Highlight
hy: _Մաքրել Ընդգծումը

en: Clear highlighting of search matches
hy: Մաքրել համապատասխանեցման որոնման ընդգծումը

en: Go to _Line...
hy: Անցնել _Տողին…

en: Go to a specific line
hy: Անցնել նշված տողին

en: _Incremental Search...
hy: _Ինկրեմենտային որոնում․․․

en: Incrementally search for text
hy: Աստիճանաբար որոնում տեքստի համար

en: _Save All
hy: Պահել ամենը

en: Save all open files
hy: Պահել բոլոր բաց ֆայլերը

en: _Close All
hy: Փակել ամենը

en: Close all open files
hy: Փակել բոլոր բաց ֆայլերը

en: _Previous Document
hy: _Նախորդ Փաստաթուղթը

en: Activate previous document
hy: Ակտիվացնել նախորդ փաստաթուղթը

en: _Next Document
hy: _Հաջորդ Փաստաթուղթը

en: Activate next document
hy: Ակտիվացնել հաջորդ փաստաթուղթը

en: _Move to New Window
hy: _Տեղափոխել դեպի նոր պատուհան

en: Move the current document to a new window
hy: Տեղափոխել ընթացիկ փաստաթուղթը նոր պատուհան

en: Close the current file
hy: Փակել ընթացիկ ֆայլը

en: _Quit
hy: _Ելք

en: Quit the program
hy: Ծրագրից դուրս գալ

en: _Toolbar
hy: _Գործիքների վահանակ

en: Show or hide the toolbar in the current window
hy: Ցույց տալ կամ թաքցնել գործիքադարակը ընթացիկ պատուհանի վրա․

en: _Statusbar
hy: _Կարգավիճակների վահանակ

en: Show or hide the statusbar in the current window
hy: Ցույց տալ կամ թաքցնել կարգավիճակների բարը ընթացիկ պատուհանի մեջ

en: _Fullscreen
hy: _Ամբողջ էկրանով

en: Edit text in fullscreen
hy: Խմբագրել տեքստը ամբողջ էկրանին

en: Side _Pane
hy: Կողմնակի _Վահանակ

en: Show or hide the side pane in the current window
hy: Ցույց տալ կամ թաքցնել կողմնակի պատուհանը ընթացիկ պատուհանի մեջ

en: _Bottom Pane
hy: _Ներքևի Վահանակ

en: Show or hide the bottom pane in the current window
hy: Ցույց տալ կամ թաքցնել ներքևի վահանակը ընթացիկ պատուհանի մեջ

en: Please check your installation.
hy: Խնդրում ենք ստուգել Ձեր տեղադրումը.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
hy: Անհնար է բացել UI ֆայլը %s։ Սխալ %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
hy: Անհնար է գտնել օբյեկտը '%s' ֆայլի ներսում %s։

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
hy: / վրա %s

en: _Wrap Around
hy: _Շուրջը Փաթաթել

en: Match _Entire Word Only
hy: Միայն Համապատասխանեցնել _Մուտքագրված Բառը

en: _Match Case
hy: _Համապատասխան Դեպք

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
hy: _Վերլուծել escape հերթականությունը (օրինակ․
    )

en: String you want to search for
hy: Դուք ցանկանում եք որոնել տող

en: Line you want to move the cursor to
hy: Գիծը դուք ցանկանում եք տեղափոխել կուրսորը դեպի

en: Use %s highlight mode
hy: Օգտագործել %s ընդգծման ռեժիմը

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
hy: Պարզ Տեքստ

en: Disable syntax highlighting
hy: Անջատել Ընդգծման Շարահյուսություն

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
hy: Բացել '%s'

en: Open a recently used file
hy: Բացել վերջերս կիրառվող ֆայլը

en: Open
hy: Բաց

en: Save
hy: Պահպանել

en: Print
hy: Տպել

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
hy: Ակտիվացնել '%s'

en: Use Spaces
hy: Օգտագործել Բացատներ

en: Tab Width
hy: Թերթի Լայնություն

en: Document Statistics
hy: Փաստաթղթային Վիճակագրություն

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
hy: Վերլուծել ընթացիկ փատաթուղթը և հաշվետվություններ տալ բառերի, տողերի, սիմվոլների և ոչ֊տարածության նիշերի քանակի մասին դրա մեջ։

en: _Update
hy: _Նորացնել

en: File Name
hy: Ֆայլի անուն

en: Bytes
hy: Բայթեր

en: Characters (no spaces)
hy: Նշաններ (առանց բացատների)

en: Characters (with spaces)
hy: Նշաններ (բացատների հետ)

en: Words
hy: Բառեր

en: Lines
hy: Տողեր

en: Document
hy: Փաստաթուղթ

en: Selection
hy: Ընտրություն

en: _Document Statistics
hy: _Փաստաթղթային Վիճակագրություն

en: Get statistical information on the current document
hy: Վիճակագրական տվյալներ ստանալ ընթացիկ փաստաթղթի վրա

en: External Tools
hy: Արտաքին Գործիքներ

en: Execute external commands and shell scripts.
hy: Կատարել արտաքին հրամանները և shell scripts։

en: Manage _External Tools...
hy: Կառավարել _Արտաքին գործիքներ․․․

en: Opens the External Tools Manager
hy: Բացել Արտաքին Գործիքների Կառավարիչը

en: External _Tools
hy: Արտաքին _Գործիքներ

en: External tools
hy: Արտաքին գործիքներ

en: Shell Output
hy: Shell Արդյունք

en: Could not execute command: %s
hy: Չհաջողվեց կատարել հրամանը: %s

en: You must be inside a word to run this command
hy: Դուք պետք է բառի ներսում մեկնարկեք այս հրամանը

en: Running tool:
hy: Գործիքի գործարկում։

en: Done.
hy: Արված է․

en: Exited
hy: Ավարտված է

en: All languages
hy: Բոլոր Լեզուները

en: All Languages
hy: Բոլոր Լեզուները

en: New tool
hy: Նոր գործիք

en: This accelerator is already bound to %s
hy: Այս արագացուցչի արդեն սահմանափակված է %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
hy: Մուտքագրեք նոր արագացուցիչ կամ սեղմեք Backspace մաքրելու համար

en: Type a new accelerator
hy: Մուտքագրեք նոր արագացուցիչ

en: Stopped.
hy: Կանգնեցված․

en: All documents
hy: Բոլոր Փաստաթղթերը

en: All documents except untitled ones
hy: Բոլոր փաստաթղթերը բացառությամբ չվերնագրված մեկի

en: Local files only
hy: Միայն տեղային ֆայլերը

en: Remote files only
hy: Միայն հեռավոր ֆայլերը

en: Untitled documents only
hy: Միայն անվերնագիր փաստաթղթերը

en: Nothing
hy: Ոչինչ

en: Current document
hy: Ընթացիկ փաստաթուղթը

en: Current selection
hy: Ընթացիկ ընտրությունը

en: Current selection (default to document)
hy: Ընթացիկ ընտրությունը (հիմնական փաստաթղթի)

en: Current line
hy: Ընթացիկ տող

en: Current word
hy: Ընթացիկ բառը

en: Display in bottom pane
hy: Ցուցադրել  ներքևի վահանակում

en: Create new document
hy: Ստեղծել նոր փաստաթուղթ

en: Append to current document
hy: Ավելացնել ընթացիկ փաստաթղթին

en: Replace current document
hy: Փոխարինել ընթացիկ փաստաթուղթը

en: Replace current selection
hy: Փոխարինել ընթացիկ ընտրությունը

en: Insert at cursor position
hy: Մուտքագրել կուրսորի դիրքում

en: External Tools Manager
hy: Արտաքին Գործիքների Մենեջեր

en: _Tools:
hy: Գործիքներ՝

en: _Applicability:
hy: _Կիրառելիություն:

en: _Output:
hy: Ելք՝

en: _Input:
hy: _Մուտք:

en: _Save:
hy: Պահել՝

en: _Shortcut Key:
hy: _Դյուրանցման Ստեղն։

en: _Edit:
hy: _Խմբագրել։

en: Build
hy: Կառուցել

en: Run "make" in the document directory
hy: Փաստաթղթի տեղեկագրքում գործարկել "կատարել"

en: Open terminal here
hy: Բացել տերմինալը այստեղ

en: Open a terminal in the document location
hy: Բացել տերմինալը փաստաթղթի գտնվելու վայրում

en: Remove trailing spaces
hy: հեռացնել  պարփակիչ տարածքները

en: Remove useless trailing spaces in your file
hy: Հեռացնել անհարկի պարփակիչ տարածքները ձեր ֆայլից

en: Run command
hy: Ղեկավարել հրամանը

en: Execute a custom command and put its output in a new document
hy: Կատարել գործարկողի հրամանը և տեղադրել դրա արտադրանքի նոր փաստաթղթի մեջ

en: Search
hy: Որոնել

en: Switch onto a file .c and .h
hy: Անցնել  .c և .h Ֆայլի վրա

en: File Browser Pane
hy: Ֆայլ Բրաուզեր Վահանակ

en: Easy file access from the side pane
hy: Հեշտ է ֆայլ մուտք գործել կողմնակի վահանակից

en: Set Location to First Document
hy: Սահմանել Առաջին Փաստաթղթի Տեղադրման դիրքը

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
hy: Եթե ՃԻՇՏ է ֆայլի բրաուզերի կոնտակտները կդիտեն առաջին բացված փաստաթղթի ֆայլապանակները, քանի որ ֆայլի բրաուզերը դեռ չի օգտագործվել։ (Այսպիսով սա վերաբերում է ֆայլի բացումը հրամանային տողից կամ բացել այն Caja֊ի հետ միասին և այլն։)

en: File Browser Filter Mode
hy: Ֆայլի Բրաուզերի Ֆիլտր Ռեժիմ

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
hy: Այս արժեքը սահմանում է, թե ինչ ֆայլեր են ֆիլտրացված ֆայլի բրաուզերից։ Թույլատրելի արժեքներն են՝ րչ մեկը (ֆիլտրել ոչինչ), թաքցված (ֆիլտր թաքնված ֆայլերը), երկուական (ֆիլտրել երկուական ֆայլերը) և թաքնված և երկուական (ֆիլտրել երկուսն էլ՝ թաքնված և երկուական ֆայլեր)։

en: File Browser Filter Pattern
hy: Ֆայլի Բրաուզերի Ֆիլտր Նմուշ

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
hy: Ֆիլտրի օրինակը ֆիլտրի համար ֆայլի բրաուզերի հետ միասին։ Այս ֆիլտրը աշխատում է ilter_mode վերևում։

en: Open With Tree View
hy: Բացել ծառի տեսքով

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
hy: Բացել ծառի տեսքը, երբ ֆայլի բրաուզերի կոնտակտները բեռնված են էջանիշների տեսքի փոխարեն

en: File Browser Root Directory
hy: Ֆայլ Բրաուզերի Root Թղթապանակ

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
hy: Ֆայլ բրաուզերի արմատ թղթապանակը օգտագործել, երբ բեռնվում է ֆայլ բրաուղերի կոնտակտները և onload/tree_view ՃԻՇՏ է։

en: File Browser Virtual Root Directory
hy: Ֆայլ Բրաուզերի Վիրտուալ Root Ֆայլապանակ

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
hy: Ֆայլ բրաուզերի վիրտուալ արմատային թղթապանակը օգտագործել, երբ բեռնում է ֆայլ բրաուզերի կոնտակտները, երբ onload/tree_view ՃԻՇՏ է։ Վիրտուալ արմատը միշտ պետք է լինի փաստացի արմատի ներքևում։

en: Enable Restore of Remote Locations
hy: Ակտիվացնել Հեռավոր Գտնվելու վայրերի Վերականգնումը

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
hy: Արդյոք ակտիվացնել հեռավոր գտնվելու վայրերի վերականգնումը։

en: File System
hy: Ֆայլին Համակարգ

en: _Set root to active document
hy: _Սահմանել root ակտիվ փաստաթղթի համար

en: Set the root to the active document location
hy: Սահմանել root ակտիվ փաստաթղթի գտնվելու դիրքի համար

en: _Open terminal here
hy: _Բացել տերմինալը այստեղ

en: Open a terminal at the currently opened directory
hy: Բացել տերմինալը ներկայումս բացված ֆայլապանակում

en: File Browser
hy: Ֆայլի զննիչ

en: An error occurred while creating a new directory
hy: Տեղի է ունեցել սխալ մինչ նոր ֆայլապանակի ստեղծումը

en: An error occurred while creating a new file
hy: Տեղի է ունեցել սխալ մինչ նոր ֆայլի ստեղծումը

en: An error occurred while renaming a file or directory
hy: Տեղի է ունեցել սխալ մինչ ֆայլի կամ ֆայլապանակի ամվանափոխումը

en: An error occurred while deleting a file or directory
hy: Տեղի է ունեցել սխալ մինչ ֆայլի կամ ֆայլապանակի ջնջումը

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
hy: Տեղի է ունեցել սխալ մինչ ֆայլի ղեկավարման սարքում ֆայլապանակի բացումը

en: An error occurred while setting a root directory
hy: Տեղի է ունեցել սխալ մինչ արմատ ֆայլապանակի սահմանումը

en: An error occurred while loading a directory
hy: Տեղի է ունեցել սխալ մինչ ֆայլապանակի բեռնումը

en: An error occurred
hy: Տեղի է ունեցել սխալ

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
hy: Հնարավոր չէ տեղափոխել ֆայլը զամնբյուղ, դուք
    ցանկանու՞մ եք ջնջել մշտապես։

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
hy: "%s" ֆայլը հնարավոր չէ տեղափոխել զամբյուղ։

en: The selected files cannot be moved to the trash.
hy: Ընտրված ֆայլերը չեն կարող տեղափոխվել թափոնների զամբյուղի մեջ

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
hy: Դուք համոզված եք, որ ցանկանում եք մշտապես ջնջել "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
hy: Դուք համոզված եք, որ ցանկանում եք մշտապես ջնջել ընտրված ֆայլերը?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
hy: Եթե ցանկանում եք ջնջել տարրը, ապա դա մշտապես կկորչի։

en: (Empty)
hy: (Դատարկ)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
hy: Նոր ֆայլի անվանափոխումը ներկայումս ֆիլտրացվում է։ Դուք պետք է հարմարեցնեք Ձեր ֆիլտրի պարամետրերը, որպեսզի ֆայլը տեսանելի լինի։

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
hy: ֆայլ

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
hy: Նոր ֆայլը ներկայումս ֆիլտրացվում է։ Դուք պետք է հարմարեցնեք Ձեր ֆիլտրի պարամետրերը, որպեսզի ֆայլը տեսանելի լինի։

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
hy: ֆայլապանակ

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
hy: Նոր ֆայլապանակը ներկայումս ֆիլտրացվում է։ Դուք պետք է հարմարեցնեք Ձեր ֆիլտրի պարամետրերը, որպեսզի ֆայլապանակը տեսանելի լինի։

en: Bookmarks
hy: Էջանշաններ

en: _Filter
hy: _ֆիլտր

en: _Move to Trash
hy: _Տեղափոխել Աղբարկ

en: Move selected file or folder to trash
hy: Տեղափոխել ընտրված ֆայլը կամ թղթապանակը աղբարկղի մեջ

en: Delete selected file or folder
hy: Հեռացնել ընտրված ֆայլը կամ թղթապանակը

en: Open selected file
hy: Բացել ընտրված ֆայլը

en: Up
hy: Վերև

en: Open the parent folder
hy: Բացել հիմնադրվածք պանակը

en: _New Folder
hy: _Նոր Թղթապանակ

en: Add new empty folder
hy: Ավելացնել նոր դատարկ թղթապանակ

en: New F_ile
hy: Նոր ֆ_այլ

en: Add new empty file
hy: Ավելացնել նոր դատարկ ֆայլ

en: _Rename
hy: _Վերանվանել

en: Rename selected file or folder
hy: Վերանվանել ընտրված ֆայլը կամ թղթապանակը

en: _Previous Location
hy: _Նախորդ Տեղակայություն

en: Go to the previous visited location
hy: Գնալ դեպի նախորդ այցելած տեղակայությունը

en: _Next Location
hy: _Հաջորդ Տեղակայություն

en: Go to the next visited location
hy: Գնալ դեպի այն տեղակայությունը, որը այցելել եք հաջորդը

en: Re_fresh View
hy: Թարմացնել Տեսարանը

en: Refresh the view
hy: Թարմացնել Տեսարանը

en: _View Folder
hy: _Դիտել Թղթապանակը

en: View folder in file manager
hy: Դիտել թղթապանակը ֆայլի կառավարիչի մեջ

en: Show _Hidden
hy: Ցույց տալ _Թաքնվածը

en: Show hidden files and folders
hy: _Ցույց տալ թաքնված ֆայլերը և թղթապանակները

en: Show _Binary
hy: Ցույց տալ _Երկուական

en: Show binary files
hy: Ցույց տալ երկուական ֆայլերը

en: Previous location
hy: Նախորդ տեղակայություն

en: Go to previous location
hy: Գնալ դեպի նախորդ տեղակայությունը

en: Go to a previously opened location
hy: Գնալ դեպի նախկինում բացված տեղակայությունը

en: Next location
hy: Հաջորդ Տեղակայություն

en: Go to next location
hy: Գնալ դեպի հաջորդ տեղակայությունը

en: _Match Filename
hy: _Համապատասխանեցնել ֆայլի անունը

en: No mount object for mounted volume: %s
hy: Տեղադրված ծավալի համար չկա տեղատրվող օբյեկտ։ %s

en: Could not open media: %s
hy: Չհաջողվեց բացել կրիչը: %s

en: Could not mount volume: %s
hy: Չհաջողվեց տեղադրել ծավալը: %s

en: Modelines
hy: Տողային ռեժիմ

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
hy: Emacs, Kate և Vim֊ոճը աջակցվում է pluma֊ի կողմից։

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
hy: Ինտերակտիվ Python Վահանակը կանգնած է ներքևի վահանակի մեջ

en: _Error color:
hy: _Սխալի գույն։

en: C_ommand color:
hy: Հ_րամանի գույն։

en: Quick Open
hy: Արագ Բացել

en: Quick open
hy: Արագ բացել

en: Quickly open documents
hy: Արագորեն բացել փաստաթղթերը

en: Quickly open files
hy: Արագորեն բացել ֆայլերը

en: Snippets
hy: Հատվածներ

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
hy: Տեղադրեք հաճախ օգտագործվող տեքստի կտորները արագ ճանապարհով

en: Snippets Manager
hy: Հատվածների ղեկավարման սարք

en: _Snippets:
hy: _Հատվածներ:

en: Create new snippet
hy: Ստեղծել նոր կտոր

en: Import snippets
hy: Ներմուծել հատվածներ

en: Export selected snippets
hy: Արտահանել ընտրված հատվածները

en: Delete selected snippet
hy: Ջնջել ընտրված հատվածները

en: Activation
hy: Ակտիվացում

en: _Drop targets:
hy: _Բաժանել նշանակետերը։

en: Shortcut key with which the snippet is activated
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղնը, որի հետ հատվածը ակտիվացված է

en: S_hortcut key:
hy: Դ_յուրանցման ստեղներ։

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
hy: _Էջի տրիգեր։

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
hy: Միայն բառի հատվածը ակտիվացված է, Tab սեղմելուց հետո

en: Manage _Snippets...
hy: Կառավարել _Հատվածները․․․

en: Manage snippets
hy: Կառավարել հատվածները

en: Snippets archive
hy: Հատվածների արխիվ

en: Add a new snippet...
hy: Ավելացնել նոր կտոր․․․

en: Global
hy: Գլոբալ

en: Revert selected snippet
hy: Վերականգնել ընտրված հատվածը

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
hy: Սա անվավեր Tab տրիգեր է։ Տրիգերները կարողեն պարունակել կամ տառեր, կամ միայն սիմվոլներ (ոչ տառաթվային), ինչպես {, [, և այլն։

en: The following error occurred while importing: %s
hy: Հետևյալ սխալը տեղի է ունեցել, մինչ ներմուծումը %s

en: Import successfully completed
hy: Ներմուծումը հաջողությամբ ավարտվել է

en: All supported archives
hy: Բոլոր աջակցված արխիվները

en: Gzip compressed archive
hy: Gzip սեղմված պահոց

en: Bzip2 compressed archive
hy: Bzip2 սեղմված պահոց

en: Single snippets file
hy: ֆայլի միայնակ հատվածներ

en: All files
hy: Բոլոր ֆայլերը

en: The following error occurred while exporting: %s
hy: Հետևյալ սխալը տեղի է ունեցել, մինչ արտածումը %s

en: Export successfully completed
hy: Արտահանումը հաջողությամբ ավարտեց

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
hy: Դուք ցանկանու՞մ եք ներմուծել ընտրված <b>համակարգը</b> հատվածներով ձեր ելքում։

en: There are no snippets selected to be exported
hy: Չկան արտահանվելու համար ընտրված հատվածներ

en: Export snippets
hy: Արտահանման հատվածներ

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
hy: Մուտքագրել նոր կրճատ ստեղնաշարային հրաման կամ սեղմել Backspace մաքրելու համար

en: Type a new shortcut
hy: Մուտքագրել նոր կրճատ ստեղնաշարային հրամանը

en: The archive "%s" could not be created
hy: Արխիվը "%s" չի կարող ստեղծվել

en: Target directory "%s" does not exist
hy: Նպատակային թղթապանակը "%s" գոյություն չունի

en: Target directory "%s" is not a valid directory
hy: Նպատակային թղթապանակը "%s" անվավեր թղթապանակ է

en: File "%s" does not exist
hy: Ֆայլը "%s" գոյություն չունի

en: File "%s" is not a valid snippets file
hy: Ֆայլը "%s" հատվածների վավեր ֆայլ չէ

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
hy: Ներմուծված ֆայլը "%s" հատվածների վավեր ֆայլ չէ

en: The archive "%s" could not be extracted
hy: Արխիվը "%s" չի կարող լինել արդյունահանվող

en: The following files could not be imported: %s
hy: Հետևյալ ֆայլերը չեն կարող ներմուծվել. %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
hy: Ֆայլը "%s" հատվածների վավեր արխիվ չէ

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
hy: Python֊ի հրամանի կատարումը (%s) գերազանցում է առավելագույն ժամանակը, կատարումը կասեցված է:

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
hy: Python֊ի կատարվող հրամանը (%s) ձախողվեց: %s

en: S_ort...
hy: Տ_եսակավորել...

en: Sort the current document or selection
hy: Տեսակավորել ընթացիկ փաստաթուղթը կամ ընտրությունը

en: Sort
hy: Տեսակավորել

en: Sorts a document or selected text.
hy: Տեսակավորել փաստաթուղթը կամ ընտրված տեքստը.

en: _Sort
hy: _Տեսակավորել

en: _Reverse order
hy: _Հետադարձ կարգ

en: R_emove duplicates
hy: Հ_եռացնել կրկնօրինակների

en: _Ignore case
hy: _Անտեսել դեպքը

en: S_tart at column:
hy: Սյունակի սկիզբը։

en: Autocheck Type
hy: Ինքնաստուգման Տիպ

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
hy: (ոչ մի առաջարկվող բառ)

en: _More...
hy: Ավելի շատ...

en: _Ignore All
hy: _Անտեսել Բոլորը

en: _Spelling Suggestions...
hy: _Ուղղագրության Առաջարկություններ...

en: Check Spelling
hy: Ստուգել Ուղղագրությունը

en: Suggestions
hy: Առաջարկություններ

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
hy: (ճիշտ ուղղագրություն)

en: Completed spell checking
hy: Ավարտված ուղղագրության ստուգում

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
hy: Անհայտ (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
hy: Հիմնական

en: Set language
hy: Նշել լեզուն

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: _Check Spelling...
hy: _Ստուգեք ուղղագրությունը...

en: Check the current document for incorrect spelling
hy: Ստուգեք ներկայիս փաստաթուղթը ուղղագրական սխալների համար

en: Set _Language...
hy: Ընտրել լեզուն…

en: Set the language of the current document
hy: Նշել ընթացիկ փաստաթղթի լեզուն

en: _Autocheck Spelling
hy: Ավտոմատ ստուգել ուղագրությունը

en: Automatically spell-check the current document
hy: Ավտոմատ ստուգել ուղագրությունը

en: The document is empty.
hy: Փաստաթուղթը դատարկ է

en: No misspelled words
hy: Ոչ տառասխալով գրված բառեր

en: Select the _language of the current document.
hy: Ընտրել ընթացիկ փաստաթղթի լեզուն

en: Check spelling
hy: Ստուգել ուղագրությունը

en: Misspelled word:
hy: Տառասխալով գրված բառեր․

en: word
hy: բառ

en: Change _to:
hy: Փոխել․

en: Check _Word
hy: Ստուգել բառը

en: _Suggestions:
hy: Առաջարկություններ

en: _Ignore
hy: _Անտեսել

en: Cha_nge
hy: Փոխել

en: Ignore _All
hy: Անտեսել _Բոլորը

en: Change A_ll
hy: Փոխել բոլորը

en: User dictionary:
hy: Օգտագործողի բառարան։

en: Add w_ord
hy: Ավելացնել բառ

en: Language:
hy: Լեզու՝

en: Language
hy: Լեզու

en: _Configure Spell Checker plugin...
hy: _Կարգավորել Ուղղագրիչ կոնտակտները․․․

en: Autocheck spelling on document load...
hy: Ինքնաստուգել ուղղագրությունը բեռնված փաստաթղթի վրա․․․

en: _Never autocheck
hy: _Երբեք ավտոմատ չստուգել

en: _Remember autocheck by document
hy: _Հիշել ավտոմատ ստուգումը փաստաթղթի կողմից

en: _Always autocheck
hy: _Միշտ ինքնաստուգում

en: Spell Checker
hy: Սրբագրիչ Ծրագիր

en: Checks the spelling of the current document.
hy: Ընթացիկ փաստաթղթի ուղղագրության ստուգում։

en: Tags
hy: Թեգ

en: Select the group of tags you want to use
hy: Ընտրեք խումբ, որոնք դուք ուզում եք օգտագործել

en: _Preview
hy: _Նախնական դիտում

en: Available Tag Lists
hy: Հասանելի Թեգի Ցուցակներ

en: XHTML 1.0 - Tags
hy: XHTML 1.0 - Թեգեր

en: Abbreviated form
hy: Կրճատ ձև

en: Abbreviation
hy: Հապավում

en: Accessibility key character
hy: Հասանելի սիմվոլի ստեղն

en: Acronym
hy: Հապավում

en: Align
hy: Հավասարեցնել

en: Alignment character
hy: Հավասարության սիմվոլ

en: Alternative
hy: Այլընտրանք

en: Applet class file code (deprecated)
hy: Անթածրագիր դասի ֆայլի կոդը (հնացած)

en: Associated information
hy: Ասոցացված ինֆորմացիա

en: Author info
hy: Հեղինակ

en: Axis related headers
hy: Գլխամասի հետ կապված առանցք

en: Background color (deprecated)
hy: Ֆոնի գույն

en: Background texture tile (deprecated)
hy: Ֆոնի ֆակտուրայի կցաշարում (հնացած)

en: Base font (deprecated)
hy: Բազայի տառատեսակ (հնացած)

en: Base URI
hy: Բազային URI

en: Bold
hy: Թավ

en: Border (deprecated)
hy: Սահման (հնացած)

en: Cell rowspan
hy: Տողի բջջի չափ

en: Center (deprecated)
hy: Կենտրոն (հնացած)

en: Character encoding of linked resource
hy: Նիշերի կոդավորումը կապված ռեսուրսի հետ

en: Checked state
hy: Ստուգված վիճակ

en: Citation
hy: Վկայակոչում

en: Cite reason for change
hy: Մեջբերել պատճառը փոփոխության համար

en: Class implementation ID
hy: Դասի իրագործում ID

en: Class list
hy: Դաս ցուցակ

en: Clear text flow control
hy: Մաքրել տեքստային հոսքի վերահսկողությունը

en: Code content type
hy: Ծածկագրի բովանդակության տեսակ

en: Color of selected links (deprecated)
hy: Ընտրված հղումների գույնը (հնացած)

en: Column span
hy: Սյունի չափ

en: Columns
hy: Սյունակներ

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Computer code fragment
hy: Համակարգչային ծածկագրի ֆրագմենտ

en: Content type (deprecated)
hy: Բովանդակության տեսակ (հնացած)

en: Coordinates
hy: Կոորդինատներ

en: Date and time of change
hy: Ամսաթվի և ժամանակի փոփոխություն

en: Declare flag
hy: Հայտարարագրիր դրոշ

en: Defer attribute
hy: Հետաձգել հատկանիշը

en: Definition description
hy: Նկարագրության սահմանում

en: Definition list
hy: Ցուցակի սահմանում

en: Definition term
hy: Ժամկետի սահմանում

en: Deleted text
hy: Ջնջված տեքստ

en: Directionality
hy: Ուղղորդված

en: Directionality (deprecated)
hy: Ուղղորդված (մաշված)

en: Disabled
hy: Անջատված

en: DIV container
hy: DIV կոնտեյներ

en: DIV Style container
hy: DIV Ոճ կոնտեյներ

en: Document base
hy: Փաստաթղթային բազա

en: Document body
hy: Փաստաթղթի մարմին

en: Document head
hy: Փաստաթուղթ ղեկավար

en: Element ID
hy: Տարրի ID

en: Document title
hy: Փաստաթղթի վերնագիր

en: Document type
hy: Փաստաթղթի տիպ

en: Emphasis
hy: Շեշտադրում

en: Encode type
hy: Ծածկագրի տեսակ

en: Font face (deprecated)
hy: Տառատեսակի դեմք (հնացած)

en: For label
hy: Պիտակի համար

en: Forced line break
hy: Հարկադրված ընդմիջման տող

en: Form action handler
hy: Գործողության մշակման ձև

en: Form control group
hy: Վերահսկող Խումբի ձև

en: Form field label text
hy: Տեքստի պիտակի դաշտի ձև

en: Form input type
hy: Մուտքի տեսակի ձև

en: Form input
hy: Մուտքագրման ձև

en: Form method
hy: Մեթոդի ձև

en: Form
hy: Ձև

en: Forward link
hy: ՈՒղարկել հղումը

en: Frame render parts
hy: Շրջանակի հատկացված մասեր

en: Frame source
hy: Աղբյուր շրջանակ

en: Frame target
hy: Նպատակային շրջանակ

en: Frame
hy: Շրջանակ

en: Frame border
hy: Սահմանի շրջանակ

en: Frameset columns
hy: Սյուների սահմանման շրջանակ

en: Frameset rows
hy: Սահմանել տողերի շրջանակը

en: Frameset
hy: Սահմանել շրջանակ

en: Frame spacing
hy: Միջակայքի շրջանակ

en: Generic embedded object
hy: Ընդհանուր ներդրված օբյեկտ

en: Generic metainformation
hy: Ընդհանուր մետատեղեկություններ

en: Generic span
hy: Ընդհանուր տևողություն

en: Header cell IDs
hy: Վերնագրի կանչի ID֊ներ

en: Heading 1
hy: Վերնագիր 1

en: Heading 2
hy: Վերնագիր 2

en: Heading 3
hy: Վերնագիր 3

en: Heading 4
hy: Վերնագիր 4

en: Heading 5
hy: Վերնագիր 5

en: Heading 6
hy: Վերնագիր 6

en: Height
hy: Բարձրություն

en: Horizontal rule
hy: Հորիզոնական կանոն

en: Horizontal space (deprecated)
hy: Հորիզոնական տարածք (հնացած)

en: HTML root element
hy: HTML արմատ տարր

en: HTTP header name
hy: HTTP վերնագիր անուն

en: I18N BiDi override
hy: I18N BiDi փոխարինում

en: Image map area
hy: Քարտեզի պատկերի տարածք

en: Image map name
hy: Պատկերի քարտեզի անուն

en: Image map
hy: Պատկերի քարտեզ

en: Image
hy: Պատկեր

en: Inline frame
hy: ներտողային շրջանակ

en: Inserted text
hy: Ներմուծված տեքստ

en: Instance definition
hy: Ատյանի սահմանում

en: Italic text
hy: Շեղատառ տեքստ

en: Java applet (deprecated)
hy: Java ենթածրագիր (մաշված)

en: Label
hy: Պիտակ

en: Language code
hy: Լեզու կոդ

en: Large text style
hy: Խոշոր տեքստի ոճ

en: Link color (deprecated)
hy: Հղումի գույն (մաշված)

en: List item
hy: Ցանկի տարրեր

en: List of MIME types for file upload
hy: Ֆայլերի վերբեռնման համար MIME տեսակների ցանկ

en: List of supported character sets
hy: Աջակցված սիմվոլների սահմանների ցանկ

en: Local change to font
hy: Տեղական փոփոխության տառատեսակ

en: Long description link
hy: Երկար նկարագրության հղում

en: Long quotation
hy: Երկար մեջբերում

en: Margin pixel height
hy: Եզրային պիքսելի բարձրությունը

en: Margin pixel width
hy: Եզրային պիքսելի լայնությունը

en: Maximum length of text field
hy: Տեքստային դաշտի առավելագույն երկարությունը

en: Output media
hy: Ելքի միջոցները

en: Media-independent link
hy: Մեդիաանկախ հղում

en: Menu list (deprecated)
hy: Մենյու ցուցակ (մաշված)

en: Multi-line text field
hy: Բազմատող տեքստային դաշտ

en: Multiple
hy: Բազմաթիվ

en: Name
hy: Անուն

en: Named property value
hy: Անունով Գույքի արժեք

en: No frames
hy: Ոչ շրջանակներ

en: No resize
hy: Չչափափոխել

en: No script
hy: Չկա ծրագիր

en: No shade (deprecated)
hy: Ոչ երանգ (մաշված)

en: No URI
hy: Ոչ URI

en: No word wrap (deprecated)
hy: Չկա բառի սահման (մաշված)

en: Object applet file (deprecated)
hy: Օբյեկտի ենթածրագրի ֆայլ (հնացած)

en: Object data reference
hy: Օբյեկտի տվյալների հղում

en: Offset for alignment character
hy: Հավասարեցման սինվոլի հաշվանցում

en: OnBlur event
hy:  OnBlur իրադարձություն

en: OnChange event
hy: OnChange իրադարձություն

en: OnClick event
hy: OnClick իրադարձություն

en: OnDblClick event
hy: OnDblClick իրադարձություն

en: OnFocus event
hy: OnFocus իրադարձություն

en: OnKeyDown event
hy: OnKeyDown իրադարձություն

en: OnKeyPress event
hy: OnKeyPress իրադարձություն

en: OnKeyUp event
hy: OnKeyUp իրադարձություն

en: OnLoad event
hy: OnLoad իրադարձություն

en: OnMouseDown event
hy: OnMouseDow իրադարձություն

en: OnMouseMove event
hy: OnMouseMove իրադարձություն

en: OnMouseOut event
hy: OnMouseOut իրադարձություն

en: OnMouseOver event
hy: OnMouseOver իրադարձություն

en: OnMouseUp event
hy: OnMouseUp իրադարձություն

en: OnReset event
hy: OnReset իրադարձություն

en: OnSelect event
hy: OnSelect իրադարձություն

en: OnSubmit event
hy: OnSubmit իրադարձություն

en: OnUnload event
hy: OnUnload իրադարձություն

en: Option group
hy: Ընտրանքի խումբ

en: Option selector
hy: Ընտրության սելեկտորը

en: Ordered list
hy: Կարգավորված ցուցակ

en: Paragraph class
hy: Պարագրաֆի  կլաս

en: Paragraph style
hy: Պարագրաֆի ոճ

en: Paragraph
hy: Պարագրաֆ

en: Preformatted text
hy: Նախաչափագրված տեքստ

en: Profile metainfo dictionary
hy: Օգտվողի meta տվյալների բառարան

en: Push button
hy: Սեղմակոճակ

en: ReadOnly text and password
hy: Միայն ընթերցվող տեքստ և գաղտնաբառ

en: Reduced spacing (deprecated)
hy: Քչացված միջակայք (հնացած)

en: Reverse link
hy: Հակադարձ հղում

en: Rows
hy: Տողեր

en: Rulings between rows and columns
hy: Տողերի ու սյուների միջև վճիռներ

en: Sample program output, scripts
hy: Ծրագրի ելքի նմուշ, ենթածրագիր

en: Scope covered by header cells
hy: Շրջանակը ծածկված է վերնագրի բջիջների կողմից

en: Script language name
hy: Ինտերպրետացվող ծրագրային լեզվի անուն

en: Script statements
hy: Ինտերպրետացվող ծրագրային հայտարարություննե

en: Scrollbar
hy: Ոլորման լուսաշերտ

en: Selectable option
hy: Ընտրելի տարբերակ

en: Selected
hy: Ընտրված

en: Server-side image map
hy: Սերվերի պատկերի քարտեզ

en: Shape
hy: Ձևավորել

en: Short inline quotation
hy: Կարճ ներտողային մեջբերում

en: Size (deprecated)
hy: Չափ (մաշված)

en: Small text style
hy: Փոքր տեքստային ոճը

en: Source
hy: Աղբյուր

en: Space-separated archive list
hy: Բացատով առանձնացված արխիվի ցուցակ

en: Spacing between cells
hy: Բջիջների միջև միջակայք

en: Spacing within cells
hy: Բջիջների միջակայք

en: Span
hy: Աակնթարթ

en: Standby load message
hy: Սպասման հաղորդագրության բեռնում

en: Starting sequence number (deprecated)
hy: Սկսել հերթական համարից (հնացած)

en: Strike-through text style (deprecated)
hy: Ոչնչացնել տեքստի ոճը  (հնացած)

en: Strike-through text (deprecated)
hy: Ոչնչացնել տեքստը (հնացած)

en: Strong emphasis
hy: Ուժեղ շեշտադրում

en: Style info
hy: Ոճի տվյալներ

en: Subscript
hy: Ստորին ինդեքս

en: Superscript
hy: Վերտողային նշան

en: Table body
hy: Աղյուսակի մարմին

en: Table caption
hy: Աղյուսակի վերնագիր

en: Table column group properties
hy: Աղյուսակ սյունակի խմբի հատկությունները

en: Table column properties
hy: Աղյուսակի սյունակի հատկությունները

en: Table data cell
hy: Աղյուսակի տվյալների բջիջ

en: Table footer
hy: Աղյուսակի ստորագիր

en: Table header cell
hy: Աղյուսակի վերնագրի բջիջ

en: Table header
hy: Աղյուսակի վերնագիր

en: Table row
hy: Աղյուսակի տող

en: Table summary
hy: Աղյուսակի ամփոփագիր

en: Table
hy: Աղյուսակ

en: Target - Blank
hy: Նպատակային ֊ Բլանկ

en: Target - Parent
hy: Նպատակային - Ծնող

en: Target - Self
hy: Նպատակային - Ինքնակառավարում

en: Target - Top
hy: Նպատակային - Վերրև

en: Teletype or monospace text style
hy: Հեռատիպ կամ մոնոտարածություն տեքստի ոճ

en: Text color (deprecated)
hy: Տեքստի գույն (մաշված)

en: Text entered by user
hy: Տեքստը մուտքագրված է օգտատիրոջ կողմից

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Underlined text style
hy: Ընդգծված տեքստի ոճ

en: Unordered list
hy: Չհամարակալված ցուցակ

en: Use image map
hy: Օգտագործել քարտեզի պատկերը

en: Value interpretation
hy: Արժեքի մեկնաբանություն

en: Value
hy: Արժեք

en: Variable or program argument
hy: Փոփոխականի կամ ծրագրի արգումենտ

en: Vertical cell alignment
hy: Ուղղահայաց բջջային հավասարեցում

en: Vertical space (deprecated)
hy: Ուղղահայաց ուղղություն (մաշված)

en: Visited link color (deprecated)
hy: Այցելած հղումի գույն (հնացած)

en: Width
hy: Լայնություն

en: HTML - Tags
hy: HTML - Թեգեր

en: Above
hy: Վերևում

en: Applet class file code
hy: Ենթածրագիր դասի ֆայլի կոդ

en: Array
hy: Զանգված

en: Background color
hy: Ֆոնի գույն

en: Background texture tile
hy: Ֆոնի դասավորվող պատուհան

en: Base font
hy: Հիմք տառատեսակ

en: Border color
hy: Սահմանի գույն

en: Border
hy: Եզրակալ

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Checked (state)
hy: Ստուգված (վիճակ)

en: Color of selected links
hy: Ընտրված հղումների գույնը

en: Content scheme
hy: Բովանդակության սխեման

en: Content type
hy: Բովանդակության տեսակ

en: Direction
hy: Ուղղություն

en: Directory list
hy: Տեղեկագրքի ցուցակ

en: HTML version
hy: HTML տարբերակ

en: Embedded object
hy: Ներդրված օբյեկտ

en: Figure
hy: Կերպարանք

en: Font face
hy: Տառատեսակի դեմք

en: Frameborder
hy: Շրջանակի սահման

en: Framespacing
hy: Ձևակերպել միջակայք

en: Heading
hy: Գլխավորել

en: Horizontal space
hy: Հորիզոնական տարածք

en: Image source
hy: Պատկերի աղբյուր

en: Inline layer
hy: Ներտողային շերտ

en: Java applet
hy: Java ենթածրագիր

en: Layer
hy: Շերտ

en: Link color
hy: Հղումի գույն

en: Listing
hy: Թվարկում

en: Mail link
hy: Փոստի հղում

en: Marquee
hy: Ընդգծված տիրույթ

en: Menu list
hy: Ընտրացանկի ցուցակ

en: Multicolumn
hy: Սյունակավոր

en: Next ID
hy: Հաջորդ ID

en: No embedded objects
hy: Չներդրված օբյեկտներ

en: No layers
hy: Ոչ մի շերտ

en: No line break
hy: Անընդհատ գիծ

en: No shade
hy: Անստվեր

en: No word wrap
hy: Չկա բառի սահման

en: Note
hy: Նշում

en: Object applet file
hy: Օբյեկտի ապլետի ֆայլի

en: Preformatted listing
hy: Նախաֆորմատավորված ցուցակում

en: Prompt message
hy: Արագ հաղորդագրություն

en: Quote
hy: Մեջբերել

en: Range
hy: Միջակայք

en: Reduced spacing
hy: Իջեցված միջակայք

en: Root
hy: Արմատ

en: Single line prompt
hy: Առանձնացրու տողային հուշում

en: Size
hy: Չափս

en: Soft line break
hy: Ծրագրային գիծը ընդհատել

en: Sound
hy: Ձայն

en: Spacer
hy: Անջատիչ գրանշան

en: Square root
hy: Քառակուսի արմատ

en: Starting sequence number
hy: Սկսել հերթական համարից

en: Strike-through text style
hy: Ոչնչացնել տեքստի ոճը

en: Strike-through text
hy: Ոչնչացնել տեքստը

en: Tab order position
hy: Էջանիշի կարգի դիրքը

en: Text color
hy: Տեքստի գույն

en: Text
hy: Տեքստ

en: Top margin in pixels
hy: Վերին լուսանցքը պիքսելներով

en: Vertical space
hy: Ուղղահայաց ուղղություն

en: Visited link color
hy: Այցելած հղումի գույն

en: HTML - Special Characters
hy: HTML - Հատուկ Նշաններ

en: Latex - Tags
hy: Լատեքսային ֊ Թեգեր

en: Bibliography (cite)
hy: Մատենագիտություն (մեջբերել)

en: Bibliography (item)
hy: Մատենագիտություն (տարր)

en: Bibliography (shortcite)
hy: Մատենագիտություն (կարճ մեջբերել)

en: Bibliography (thebibliography)
hy: Մատենագիտություն (Մատենագիտությունն)

en: Brackets ()
hy: Փակագծեր ()

en: Brackets []
hy: Փակագծեր []

en: Brackets {}
hy: Փակագծեր {}

en: File input
hy: Ֆայլի մուտքագրում

en: Function cosine
hy: Ֆունկցիայի կոսինուս

en: Function e^
hy: Ֆունկցիա e^

en: Function exp
hy: Ֆունկցիա exp

en: Function log
hy: Ֆունկցիա  log

en: Function log10
hy: Ֆունկցիա log10

en: Function sine
hy: Ֆունկցիա sine

en: Greek alpha
hy: Հունական ալֆա

en: Greek beta
hy: Հունական բետա

en: Greek epsilon
hy: Հունական epsilon

en: Greek gamma
hy: Հունական գամմա

en: Greek lambda
hy: Հունական լյամբդա

en: Greek rho
hy: Հունական rho

en: Greek tau
hy: Հունական tau

en: Header 0 (chapter)
hy: Վերնագրի 0 (գլուխ)

en: Header 0 (chapter*)
hy: Վերնագրի 0 (գլուխ*)

en: Header 1 (section)
hy: Վերնագրի 1 (բաժին)

en: Header 1 (section*)
hy: Վերնագրի 1 (բաժին*)

en: Header 2 (subsection)
hy: Վերնագրի 2 (ենթաբաժին)

en: Header 2 (subsection*)
hy: Վերնագրի 2 (ենթաբաժին*)

en: Header 3 (subsubsection)
hy: Վերնագրի 3 (ենթաբաժին)

en: Header 3 (subsubsection*)
hy: Վերնագրի 3 (ենթաբաժին*)

en: Header 4 (paragraph)
hy: Վերնագրի 4 (պարագրաֆ)

en: Header appendix
hy: Վերնագրի հավելված

en: List description
hy: Ցուցակի նկարագրությունը

en: List enumerate
hy: Թվարկել ցուցակը

en: List itemize
hy: Տարրերի ցանկ

en: Item with label
hy: Տարրը պիտակի հետ

en: Item
hy: Հոդված

en: Maths (display)
hy: Մաթեմատիկական (ցուցադրում)

en: Maths (inline)
hy: Մաթեմատիկական (ներտող)

en: Operator fraction
hy: Օպերատորի խմբակցությունը

en: Operator integral (display)
hy: Օպերատոր ինտեգրալ (ցուցադրում)

en: Operator integral (inline)
hy: Օպերատոր ինտեգրալ (ներտող)

en: Operator sum (display)
hy: Օպերատոր գումար (ցուցադրում)

en: Operator sum (inline)
hy: Օպերատոր գումար (ներտող)

en: Reference label
hy: Հղում պիտակ

en: Reference ref
hy: Հղում Ref

en: Symbol and
hy: Սիմվոլ և

en: Symbol const
hy: Սիմվոլ const

en: Symbol d2-by-dt2-partial
hy: Սիմվոլ d2-կողմից-dt2-մասնակի

en: Symbol dagger
hy: Դաշույն սիմվոլ

en: Symbol d-by-dt
hy: Սիմվոլ d-կողմից-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
hy: Սիմվոլ d-կողմից-dt-մասնակի

en: Symbol equiv
hy: Սիմվոլային էկվիվոլտ

en: Symbol en-dash --
hy: Սիմվոլ em-dash --

en: Symbol em-dash ---
hy: Սիմվոլ em-dash ---

en: Symbol infinity
hy: Սիմվոլ անվերջություն

en: Symbol mathspace ,
hy: Սիմվոլ մաթեմատիկական տիրույթ ,

en: Symbol mathspace .
hy: Սիմվոլ մաթեմատիկական տիրույթ .

en: Symbol mathspace _
hy: Սիմվոլ մաթեմատիկական տիրույթ _

en: Symbol mathspace __
hy: Սիմվոլ մաթեմատիկական տիրույթ __

en: Symbol simeq
hy: Սիմվոլ simeq

en: Symbol star
hy: Աստղ Սիմվոլ

en: Typeface bold
hy: Թավ տառատեսակ

en: Typeface type
hy: Տառատեսակ տիպ

en: Typeface italic
hy: Շեղ տառատեսակ

en: Typeface slanted
hy: Աղավաղված տառատեսակ

en: Unbreakable text
hy: Անխախտ տեքստ

en: Footnote
hy: Ծանոթագրություն

en: Tag list
hy: Թեգ ցուցակ

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
hy: Ապահովում է մեթոդ հեշտությամբ տեղադրել լայնորեն օգտագործված հատկորոշիչները/տողեր փաստաթղթերի մեջ, առանց դրանք մուտքագրելու։

en: XSLT - Elements
hy: XSLT - Տարրեր

en: attribute
hy: ատրիբուտ

en: XSLT - Functions
hy: XSLT - Ֆունկցիաներ

en: current
hy: ընթացիկ

en: name
hy: անուն

en: XSLT - Axes
hy: XSLT - Առանցքներ

en: ancestor
hy: նախահայր

en: ancestor-or-self
hy: նախնի կամ ինքնուրույն

en: child
hy: երեխա

en: descendant
hy: ժառանգ

en: descendant-or-self
hy: վայրընթաց կամ ինքնուրույն

en: following
hy: ներքոհիշյալ

en: following-sibling
hy: Ներքոհիշյալ հարազատ եղբայր կամ քույրը

en: namespace
hy: անվանումների տիրույթ

en: parent
hy: ծնող

en: preceding
hy: նախորդում

en: preceding-sibling
hy: նախորդում

en: self
hy: ինքնուրույն

en: XUL - Tags
hy: XUL - Թեգեր

en: column
hy: սյուն

en: columns
hy: սյուներ

en: label
hy: պիտակ

en: page
hy: Էջ

en: rows
hy: տողեր

en: Prompt type
hy: Արագ տիպ

en: Selected format
hy: Ընտրված ձևաչափ

en: Custom format
hy: Սովորական ձևաչափ

en: In_sert Date and Time...
hy: Մուտքագրել Ամսաթիվը և Ժամը․․

en: Insert current date and time at the cursor position
hy: Մուտքագրել ընթացիկ ամսաթիվը եւ ժամանակը կուրսորի դիրքում։

en: Available formats
hy: Հասանելի ձևաչափեր

en: Insert Date/Time
hy: Մուտքագրել Ամսաթիվը/Ժամը

en: Inserts current date and time at the cursor position.
hy: Մուտքագրել ընթացիկ ամսաթիվը եւ ժամանակը կուրսորի դիրքում։

en: Save Without Trailing Spaces
hy: Հեռացնել Առանց Պարփակելով Տարածքները

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
hy: Հեռացնել պարփաիչ բացատները տողերից պահպանելուց առաջ։

en: Insert Date and Time
hy: Մուտքագրել Ամսաթիվը և Ժամը

en: _Insert
hy: _Մուտքագրել

en: Use the _selected format
hy: Օգտագործել _ընտրված ձևաչափը

en: _Use custom format
hy: _Օգտագործել գործարկողի ձևաչափը

en: Configure date/time plugin
hy: Կարգավորել Օր/Ժամ կոնտակտները

en: When inserting date/time...
hy: Երբ ներդրվում է Օր/Ժամ...

en: _Prompt for a format
hy: _Հուշում ձևաչափի համար
