pluma 1.25.3 - en to ks translation catalogue (31 entries)

en: _Save
ks: सेव (_S)

en: _Help
ks: मदद (_H)

en: All Files
ks: सर्री फ़ाइलें

en: _Close
ks: बंद करिव (_C)

en: Font
ks: फ़ॉन्ट

en: Plugins
ks: पलिगन

en: Find
ks: छांड

en: _Reload
ks: बय्य लोड करिव (_R)

en: Fonts
ks: फ़ॉन्ट्स

en: _File
ks: फ़ाइल (_F)

en: _Edit
ks: संपादन (_E)

en: _View
ks: वुच्छिव (_V)

en: _Tools
ks: टुल्स (_T)

en: Open a file
ks: आक्ख फायल खुलिव

en: _Contents
ks: मंज (_C)

en: _About
ks: बारे मंज (_A)

en: About this application
ks: यथ्थ एपलिकेशन बारे मंज

en: Leave fullscreen mode
ks: फुलस्क्रीन मोड तराव

en: _Undo
ks: फेरिव (_U)

en: Select _All
ks: सयरि तुलिव (_A)

en: Find Ne_xt
ks: दय्यम छंडिव (_x)

en: Find Pre_vious
ks: पतिम छंडिव (_v)

en: _Toolbar
ks: टुल्लबार (_T)

en: _Statusbar
ks: स्टेटस बार (_S)

en: _Fullscreen
ks: फुलस्क्रीन (_F)

en: Side _Pane
ks: दंदर (_P)

en: Print
ks: छपाई

en: Document
ks: कागजात

en: Image
ks: फोटो (_I)

en: Value
ks: मान

en: Size
ks: नाप
