webERP 4.15 - en to he_IL translation catalogue (4353 entries)

en: Account Groups
he_IL: קבוצות חשבון

en: An error occurred in retrieving the account groups of the parent account group during the check for recursion
he_IL: קבוצות חשבון

en: The SQL that was used to retrieve the account groups of the parent account group and that failed in the process was
he_IL: קבוצות חשבון

en: An error occurred in moving the account group
he_IL: שגיאה בהעברת קבוצת חשבון

en: The SQL that was used to move the account group was
he_IL: להעברת הקבוצה היתה SQL-פקודת ה

en: Review Account Groups
he_IL: בדיקת קבוצות החשבון

en: All accounts in the account group:
he_IL: כל החשבונות בקבוצת החשבון

en: have been changed to the account group:
he_IL: שונה לקבוצת החשבון

en: The SQL that was used to retrieve the information was
he_IL: לשליפת המידע היתה SQL-פקודת ה

en: Could not check whether the group exists because
he_IL: לא ניתן לבדוק אם הקבוצה קיימת מכיוון ש

en: The account group name already exists in the database
he_IL: שם קבוצת החשבון כבר קיים במסד הנתונים

en: The account group name cannot contain the character
he_IL: שם מסד הנתונים לא יכלול תווים לא חוקיים

en: or the character
he_IL: או התו

en: The account group name must be at least one character long
he_IL: שם קבוצת החשבון חייב להיות בן תו אחד לפחות

en: The parent account group selected appears to result in a recursive account structure - select an alternative parent account group or make this group a top level account group
he_IL: שם קבוצת החשבון חייב להיות בן תו אחד לפחות

en: Could not check whether the group is recursive because
he_IL: לא ניתן היה לבדוק האם הקבוצה היא רקורסיבית כי

en: Since this account group is a child group, the sequence in the trial balance, the section in the accounts and whether or not the account group appears in the balance sheet or profit and loss account are all properties inherited from the parent account group. Any changes made to these fields will have no effect.
he_IL: לא ניתן היה לבדוק האם הקבוצה היא רקורסיבית כי

en: The section in accounts must be an integer
he_IL: הקטע בחשבונות חייב להיות מספר שלם

en: The sequence in the trial balance must be an integer
he_IL: הסדר במאזן הנסוי חייב להיות מספר שלם

en: The sequence in the TB must be numeric and less than
he_IL: חייב להיות ספרתי וקטן מ TB-בסדר ב

en: An error occurred in renaming the account group
he_IL: שגיאה בשינוי שם קבוצת החשבון

en: The SQL that was used to rename the account group was
he_IL: לשינוי שם הקבוצה היתה SQL-פקודת ה

en: An error occurred in updating the account group
he_IL: שגיאה בעדכון קבוצת החשבון

en: The SQL that was used to update the account group was
he_IL: לעדכון הקבוצה היתה SQL-פקודת ה

en: Record Updated
he_IL: רשומה עודכנה

en: An error occurred in inserting the account group
he_IL: שגיאה בהכנסת קבוצת החשבון

en: The SQL that was used to insert the account group was
he_IL: להכנסת הקבוצה היתה SQL-פקודת ה

en: Record inserted
he_IL: רשומה הוכנסה

en: An error occurred in retrieving the group information from chartmaster
he_IL: שגיאה בשליפת מידע הקבוצה

en: Cannot delete this account group because general ledger accounts have been created using this group
he_IL: שגיאה בשליפת מידע הקבוצה

en: There are
he_IL: ישנם

en: general ledger accounts that refer to this account group
he_IL: חשבונות חשבונות ראשים המתייחסים לקבוצת חשבון זה

en: Parent Group
he_IL: קבוצת אב

en: Move Group
he_IL: העברת קבומה

en: An error occurred in retrieving the parent group information
he_IL: שגיאה באיחזור מידע קבוצת האב

en: Cannot delete this account group because it is a parent account group of other account group(s)
he_IL: שגיאה באיחזור מידע קבוצת האב

en: account groups that have this group as its/there parent account group
he_IL: קבוצות החשבון שלהן קבוצת האב הנוכחית

en: An error occurred in deleting the account group
he_IL: שגיאה במחיקת קבוצת החשבון

en: The SQL that was used to delete the account group was
he_IL: למחיקת הקבוצה היתה SQL-פקודת ה

en: group has been deleted
he_IL: הקבוצה נמחקה

en: The sql that was used to retrieve the account group information was
he_IL: לאיחזור מידע קבוצת החשבון היתה SQL-פקודת ה

en: Could not get account groups because
he_IL: לא ניתן למצוא את קבוצת החשבון כי

en: Search
he_IL: חיפוש

en: Group Name
he_IL: שם הקבוצה

en: Section
he_IL: קטע

en: Sequence In TB
he_IL: TB-הסדר ב

en: Profit and Loss
he_IL: רווח והפסד

en: Yes
he_IL: כן

en: No
he_IL: לא

en: Edit
he_IL: עריכה

en: Are you sure you wish to delete this account group?
he_IL: ?האם למחוק את קבוצת החשבון

en: Delete
he_IL: מחיקה

en: An error occurred in retrieving the account group information
he_IL: שגיאה בשליפת מידע הקבוצה

en: The SQL that was used to retrieve the account group and that failed in the process was
he_IL: שגיאה בשליפת מידע הקבוצה

en: The account group name does not exist in the database
he_IL: שם קבוצת החשבון אינו קיים במסד הנתונים

en: Edit Account Group Details
he_IL: עריכת מידע קבוצת החשבון

en: Update
he_IL: עדכון

en: New Account Group Details
he_IL: מידע קבוצת חשבון חדשה

en: Insert
he_IL: הוספה

en: Account Group Name
he_IL: שם קבוצת חשבון

en: Enter the account group name
he_IL: הכנס את שם קבוצת החשבון

en: A unique name for the account group must be entered - at least 3 characters long and less than 30 characters long. Only alpha numeric characters can be used.
he_IL: הכנס את שם קבוצת החשבון

en: Top Level Group
he_IL: קבוצת רמה עליונה

en: Section In Accounts
he_IL: קטע בחשבונות

en: Select YES if this account group will contain accounts that will consist of only profit and loss accounts or NO if the group will contain balance sheet account
he_IL: קטע בחשבונות

en: Enter the sequence number that this account group and its child general ledger accounts should display in the trial balance
he_IL: קטע בחשבונות

en: Account Sections
he_IL: קטעי חשבון

en: The account section already exists in the database
he_IL: קטע החשבון כבר קיים

en: The account section name cannot contain any illegal characters
he_IL: קטע החשבון לא חכלול תווים לא חוקיים

en: The section number must be an integer
he_IL: התדר המירבי חייב להיות מספר שלם

en: section has been deleted
he_IL: הקובץ %s נמחק.

en: Section Number
he_IL: מספר הקטע

en: Section Description
he_IL: תאור הקטע

en: Restricted
he_IL: מוגבל

en: Review Account Sections
he_IL: צפה בקטעי החשבון

en: Enter Information
he_IL: הכנס מידע

en: Back to Customers
he_IL: בחזרה ללקוחות

en: Edit contact for
he_IL: ערוך איש קשר

en: The Contact ID must be an integer.
he_IL: מספר זיהוי איש הקשר חייב להיות מספר שלם

en: The contact name must be forty characters or less long
he_IL: לא יותר מ-40 תווים בשם איש הקשר

en: The contact name may not be empty
he_IL: חובה למלא את שם איש הקשר

en: The contact email address is not a valid email address
he_IL: כתובת מייל לא תקפה

en: has been updated
he_IL: עודכן

en: The contact record has been added
he_IL: רשומת איש קשר נוספה

en: The contact record has been deleted
he_IL: רשומת איש הקשר נמחקה

en: Name
he_IL: שם

en: Role
he_IL: תפקיד

en: Phone No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Email
he_IL: כתובת מייל

en: Notes
he_IL: הערות

en: Are you sure you wish to delete this contact?
he_IL: ?האם למחוק את איש הקשר

en: Review all contacts for this Customer
he_IL: הצג את כל אנשי הקשר של הלקוח

en: Contact Code
he_IL: קוד איש הקשר

en: Contact Name
he_IL: שם איש הקשר

en: Phone
he_IL: טלפון

en: Back to Select Customer
he_IL: חזרה לבחירת לקוח

en: The contact priority must be an integer.
he_IL: העדיפות חייבת להיות מספר שלם

en: The contact's notes must be two hundred characters or less long
he_IL: אורך ההודעה לא יעלה על 200 תווים

en: The contact's notes may not be empty
he_IL: יש למלא את שדה ההודעה

en: The contact notes record has been added
he_IL: ההודעה נוספה

en: The contact note record has been deleted
he_IL: ההודעה נמחקה

en: Notes for Customer
he_IL: הודעות ללקוח

en: Date
he_IL: תאריך

en: Note
he_IL: הודעה

en: Priority
he_IL: עדיפות

en: Are you sure you wish to delete this customer note?
he_IL: ?האם למחוק

en: Review all notes for this Customer
he_IL: הצגת כל הודעות הלקוח

en: Note ID
he_IL: מספר ההודעה

en: Contact Note
he_IL: הודעת איש קשר

en: The Contact priority must be an integer.
he_IL: התדר המירבי חייב להיות מספר שלם

en: Customer Group Notes
he_IL: הערות למתרגמים:

en: Notes for Customer Type
he_IL: _סוג צביעה למקטע

en: href
he_IL: קישור:

en: Contact Group Note
he_IL: הוסף הערה

en: Web site
he_IL: אתר &חדש

en: Aged Controlled Inventory
he_IL: חיקוי של תמונה מיושנת

en: as-of
he_IL: &שמירה בשם...

en: Inventory
he_IL: מצאי

en: The stock held could not be retrieved because
he_IL: לא ניתן לאחזר את המלאי מכיוון ש

en: Stock
he_IL: מלאי

en: Description
he_IL: תאור

en: Batch
he_IL: אצווה

en: Quantity Remaining
he_IL: כמות נותרת

en: Units
he_IL: יחידות

en: Inventory Value
he_IL: ערך מצאי

en: Days Old
he_IL: ימים שעברו

en: Total
he_IL: סיכום

en: Aged Customer Balances
he_IL: חיקוי של תמונה מיושנת

en: Problem Report
he_IL: דוח בעיות

en: The customer details could not be retrieved by the SQL because
he_IL: פרטי הלקוח לא ניתנים לאיחזור כי

en: Back to the menu
he_IL: בחזרה לתפריט

en: could not be retrieved because
he_IL: לא ניתן לאיחזור מכיוון ש

en: The SQL that failed was
he_IL: פקודת ה-SQK שנכשלה היתה

en: Aged Debtor Analysis
he_IL: חיקוי של תמונה מיושנת

en: From Customer Code
he_IL: מקוד לקוח

en: To Customer Code
he_IL: לקוד הלקוח

en: All balances or overdues only
he_IL: הראה רק אנשים, אירועים, או הכל?

en: All customers with balances
he_IL: החלפת כל הגופנים ב־:

en: Held accounts only
he_IL: Only print properties

en: Only Show Customers Of
he_IL: הצג רק לקוחות של

en: All Salespeople
he_IL: ניקוי ה&כול

en: Summary or detailed report
he_IL: תמצית הדוח המפורט

en: Summary Report
he_IL: דוח מקוצר

en: Detailed Report
he_IL: דוח מפורט

en: Aged Supplier Listing
he_IL: Aged Vendor Listing

en: Aged Suppliers
he_IL: Aged Vendor

en: Aged Supplier Account Analysis
he_IL: Aged Vendor Account Analysis

en: The Supplier details could not be retrieved by the SQL because
he_IL: The Vendor details could not be retrieved by the SQL because

en: Aged Supplier Account Analysis - Problem Report
he_IL: Aged Vendor Account Analysis - Problem Report

en: The details of outstanding transactions for Supplier
he_IL: The details of outstanding transactions for Vendor

en: Aged Supplier Analysis
he_IL: Aged Vendor Analysis

en: From Supplier Code
he_IL: From Vendor Code

en: To Supplier Code
he_IL: To Vendor Code

en: All suppliers with balances
he_IL: All vendors with balances

en: For suppliers trading in
he_IL: For vendors trading in

en: N/A
he_IL: לא זמין

en: Submit
he_IL: שלח

en: Select period from
he_IL: בחר תקופת מ

en: Select period to
he_IL: בחר תקופה אל

en: OR
he_IL: או

en: Select Period
he_IL: בחר תקופה

en: Summary
he_IL: תקציר

en: All Accounts
he_IL: כל החשבונות

en: Show accounts with zero balance
he_IL: הצג חשבונות עם יתרת אפס

en: Check this box to show accounts with zero balance
he_IL: סמן תיבה זו כדי להציג חשבונות עם יתרת אפס

en: For
he_IL: הודר עבור:

en: months to
he_IL: ה&ורדה אל:

en: All amounts stated in
he_IL: כל הכמויות המצוינות ב

en: Account
he_IL: חשבון

en: Account Name
he_IL: שם חשבון

en: Current period
he_IL: התקופה הנוכחית

en: Last period
he_IL: תקופה אחרונה

en: total
he_IL: סך הכול

en: Gross Profit
he_IL: Gross Margin

en: Print
he_IL: הדפסה

en: Select the balance date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: as at
he_IL: זמן הדפסה

en: Check Total
he_IL: סה״כ לידות

en: Sales Area Maintenance
he_IL: Sales Territory Maintenance

en: The area code must be three characters or less long
he_IL: The territory code must be three characters or less long

en: The area code entered already exists
he_IL: The territory code entered already exists

en: The area description must be twenty five characters or less long
he_IL: The terrirory desscription must be twenty five characters or less long

en: The area code may not be empty
he_IL: The territory code may not be left blank

en: The area description may not be empty
he_IL: The territory description may not be left blank

en: Area code
he_IL: Territory code

en: has been inserted
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: The area could not be added or updated because
he_IL: The territory could not be added or updated because

en: Cannot delete this area because customer branches have been created using this area
he_IL: Cannot delete this territory because customer branches have been created using this area

en: branches using this area code
he_IL: branches using this territory code

en: sales analysis records referring this area code
he_IL: sales analysis records referring to this territory code

en: Area Code
he_IL: Territory Code

en: has been deleted
he_IL: הקובץ %s נמחק.

en: Area Name
he_IL: Territory Name

en: Review Areas Defined
he_IL: Review Territories Defined

en: From Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: To Date
he_IL: לתאריך

en: User ID
he_IL: שם משתמש

en: All
he_IL: כל

en: Table
he_IL: table

en: Containing text
he_IL: document text

en: View
he_IL: תצוגה

en: Date/Time
he_IL: תאריך/שעה

en: User
he_IL: משתמש

en: Type
he_IL: סוג

en: Table
he_IL: טבלה

en: Field Name
he_IL: חובה למלא את השדה !name.

en: Value
he_IL: ערך

en: Translate Item Descriptions
he_IL: תרגום תאור פריט

en: To
he_IL: עדלמעלה

en: Translated
he_IL: תורגם

en: Backup webERP Database
he_IL: כשלון בדיבוי מסד הנתונים

en: Deleted
he_IL: %s נמחק.

en: Unable to delete
he_IL: `%s' קוחמל ןויסנב (%s) הלקת

en: Backup
he_IL: כשלון בדיבוי מסד הנתונים

en: Delete the backup file off the server
he_IL: האם ברמת למחוק קובץ %d מהשרת?

en: Bank Account
he_IL: חשבון FTP

en: Bank Accounts Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Bank account deleted
he_IL: לא נמחק <b>שום דבר</b>.

en: GL Account Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Bank Account Name
he_IL: עליך להזין שם חשבון

en: Bank Account Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Bank Account Number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Import Format
he_IL: מבנה גודל הקובץ

en: Currency
he_IL: סמלי מטבע

en: Default for Invoices
he_IL: The default display for GDK

en: Fall Back Default
he_IL: ח&זרה למצב פעיל

en: Currency Default
he_IL: Default calendar

en: Bank Account GL Code
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Transaction Import File Format
he_IL: תבנית קובץ התמונה לא מזוהה

en: Currency Of Account
he_IL: חשבון FTP

en: Bank Account Users
he_IL: מחק משתמשים לא פעילים

en: Bank Account Authorised Users
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: The user
he_IL: המשתמש

en: has been authorised to use
he_IL: הרשומה%1$s  שונתה ל-%2$s.

en: bank account
he_IL: חשבון FTP

en: Select Bank Account
he_IL: Cloud Print account

en: Not Yet Selected
he_IL: טרם נבחרו

en: Accept
he_IL: קבל

en: Cancel
he_IL: ביטול

en: Authorised users for
he_IL: Custom definition for %s

en: Authorised users for bank account
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: User Name
he_IL: שם המשתמש

en: Un-authorise
he_IL: ביטול התקריב

en: Select User
he_IL: %s - משתמש במתווך

en: Bank Matching
he_IL: מחרוזת תואמת

en: Bank Account Matching - Receipts
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Bank Account Matching - Payments
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Could not retrieve transaction information
he_IL: לא ניתן לקבל מידע על הקובץ

en: Show
he_IL: הצג

en: from
he_IL: עבור

en: to
he_IL: אל

en: Choose outstanding
he_IL: בחירת ערכה

en: only or all
he_IL: בחירת כל הפריטים או כל המפרקים

en: in the date range
he_IL: סיום תחום תאריכי לידה

en: Show all
he_IL: הצג הכל

en: only
he_IL: קריאה בלבד

en: or all
he_IL: ניקוי ה&כול

en: Show only the first 20
he_IL: הצג רק תגים נבחרים

en: Show selected
he_IL: הצגת המסכה/ות של הפריט/ים הנבחר/ים

en: before
he_IL: לפני

en: after
he_IL: אחרי

en: Cheque No
he_IL: Check No

en: Ref
he_IL: הפנייה

en: Amount
he_IL: סכום

en: Clear
he_IL: לסלק

en: Unclear
he_IL: לא ברור

en: Update Matching
he_IL: עדכון התאמה

en: reconciliation on
he_IL: /%s היקיתב %s:%d-ב םיצבק תמישר

en: Exchange difference of
he_IL: הבדל גילים

en: has been posted
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: define the bank accounts
he_IL: הגדרת הצבעים של מחוון עצמת השמע

en: Balance as at
he_IL: \ at end of pattern

en: The unpresented cheques could not be retrieved by the SQL because
he_IL: The unpresented checks could not be retrieved by the SQL because

en: Add back unpresented cheques
he_IL: Add back unpresented checks

en: Number
he_IL: מספר

en: Reference
he_IL: ייחוס

en: Orig Amount
he_IL: כמות הסחרור:

en: Total of all unpresented cheques
he_IL: Total of all unpresented checks

en: Less deposits not cleared
he_IL: לא ניתן לפנות את הסימניות.

en: Total of all uncleared deposits
he_IL: בחירת כל %(total_count)s ה־%(module_name)s

en: Are You Sure?
he_IL: האם אתה בטוח?

en: Create of tempbom failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: Selection Option
he_IL: Unknown option %s

en: Show All Parts
he_IL: No show all

en: Only Show Shortages
he_IL: הצגת שגיאות בלבד

en: Build Quantity:
he_IL: תאריך ייצור:

en: Build
he_IL: תאריך ייצור:

en: On Hand
he_IL: /%s היקיתב %s:%d-ב םיצבק תמישר

en: Part Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Indented BOM Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Levels
he_IL: רמות

en: All Levels
he_IL: כל הרמות

en: Component:
he_IL: קומפוננט

en: Select a manufactured part
he_IL: האבה הקסיפב רובע

en: Enter text extracts in the
he_IL: הזנת טקסט במפרק טקסט

en: description
he_IL:   תיאור:

en: Enter extract of the
he_IL: חילוץ תמונה

en: Stock Code
he_IL: קוד מלאי

en: Search Now
he_IL: חיפוש

en: there are no components defined for it
he_IL: לא הוגדר עבורה שם.

en: Return to Main Menu
he_IL: חזרה לתפריט הראשי

en: per
he_IL:  למגדר

en: Component
he_IL: קומפוננט

en: Unit Cost
he_IL: עלות יחידה

en: Total Cost
he_IL: סה״כ לידות

en: Bill Of Material Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Bill of Materials Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: No lower levels
he_IL: התאמת רמות צבעים

en: Drill Down
he_IL: הזז מ&טה

en: Previous
he_IL: הקודם

en: Next
he_IL: הבא

en: Item Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: New Component Details
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: Sequence in BOM
he_IL: Incomplete multibyte sequence in input

en: Work Centre Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Work Centre Added
he_IL: התווסף %(name)s "%(object)s".

en: Effective After
he_IL: לאחר השחרור

en: Effective To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Select a Different BOM
he_IL: האבה הקסיפב רובע

en: The effective to date is
he_IL: גרסת העיון מיושנת

en: No updates have been performed
he_IL: כפילויות לא נימצאו.

en: Effective after was
he_IL: Operation was cancelled

en: Details for
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: have been updated
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: A new component part
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: The component
he_IL: קומפוננט

en: The component part
he_IL: embedded component

en: has been deleted from this BOM
he_IL: הקישור מ-”%1$s” ל-”%2$s” נמחק.

en: Kit Set
he_IL: ערכת סט

en: Manufactured parent items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Assembly parent items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Kit sets
he_IL: &ערכות מסננים:

en: Level
he_IL: רמה

en: Sequence
he_IL: DTMF סדר:

en: Category Description
he_IL: תאור הקטגוריה

en: Work Centre
he_IL: פועל על:

en: Auto Issue
he_IL: Auto Mnemonics

en: Qty On Hand
he_IL: Error on line %d: %s

en: No materials found.
he_IL: .סקדניא ףא אצמנ אל

en: Enter extract of the Stock Code
he_IL: יש להזין קוד דואר בן 4 ספרות.

en: Area
he_IL: אזור

en: Stock Category
he_IL: קטגוריה עסקית:

en: Sales Type
he_IL: סוג מכירות

en: COGS Account
he_IL: חשבון FTP

en: GL Account
he_IL: חשבון FTP

en: Any Other
he_IL: אחר

en: Price List
he_IL: מחירון

en: Post to GL account
he_IL: עליך להזין שם חשבון

en: Search Work Orders
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Date Issued
he_IL: תאריך ייצור:

en: Work Order
he_IL: הזמנת עבודה

en: Work Order Number
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: and
he_IL: ו

en: Work Order number
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Processing at
he_IL: זמן הדפסה

en: New Work Order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Search Items Now
he_IL: בעוד דקה

en: Show All
he_IL: הצגת הכל

en: Select
he_IL: בחירה

en: Modify
he_IL: שינוי נתיב

en: Status
he_IL: מצב

en: Issue To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Receive
he_IL: קבל התראות דואר אלקטרוני

en: Quantity Required
he_IL: נדרשת ססמה

en: Quantity Outstanding
he_IL: Stream has outstanding operation

en: Start Date
he_IL: תאריך וזמן התחלה

en: Required Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Print W/O
he_IL: הדפסה

en: Company Preferences
he_IL:  (ללא העדפות)

en: Company preferences updated
he_IL: העדפות האתר עודכנו.

en: Validation failed
he_IL: כישלון בתיקוף

en: to appear on reports
he_IL: שיופיע בדוח

en: Tax Authority Reference
he_IL: illegal symbolic reference

en: Address Line 1
he_IL: כתובת שורה 1

en: Address Line 2
he_IL: כתובת שורה 2

en: Address Line 3
he_IL: כתובת שורה 3

en: Address Line 4
he_IL: כתובת שורה 4

en: Address Line 5
he_IL: City-State-zip

en: Address Line 6
he_IL: Country

en: Email Address
he_IL: כתובת דוא"ל

en: Home Currency
he_IL: סמלי מטבע

en: Freight Re-charged GL Account
he_IL: Shipping Re-charged GL Account

en: Back to the Sales Order
he_IL: החזר את הסדר המקורי

en: Back to Confirmation of Dispatch
he_IL: ח&זרה למצב פעיל

en: Invoice
he_IL: חשבונית

en: Dispatch of up to
he_IL: מעודכן

en: Controlled items
he_IL: מספר כניסות

en: To dispatch quantity is
he_IL: The widget the menu is attached to

en: And the order balance is
he_IL: Row is an expander row, and is expanded

en: Customer Code
he_IL: קוד הלקוח

en: Customer Name
he_IL: שם הלקוח

en: Already
he_IL: fcr

en: Sent
he_IL: נשלחו

en: This Dispatch
he_IL: בחירת _זאת

en: Excl Tax
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Tax Authority
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Tax %
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Tax Amount
he_IL: כמות הסחרור:

en: Incl Tax
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Enter Serial Numbers
he_IL: Show Week Numbers

en: There was a problem testing for a default shipper because
he_IL: There was a problem testing for a default shipping-method because

en: There was a problem testing for a default shipper
he_IL: There was a problem testing for a default shipping-method

en: There are no shippers defined
he_IL: There are no shipping-methods defined

en: Amend Freight Companies
he_IL: Amend Shipping Method

en: Recalculated Freight Cost
he_IL: Recalculated Shipping Cost

en: Count of items in the session
he_IL: %(count)d %(items)s  נמחקו בהצלחה.

en: Processing halted
he_IL: המשימה מתבצעת

en: Orig order for
he_IL: Custom definition for %s

en: has a quantity of
he_IL: Has Entry

en: and an invoiced qty of
he_IL: %s ו־%s. גודל כולל: %s

en: the session shows quantity of
he_IL: Whether the clock shows seconds

en: and quantity invoice of
he_IL: %s ו־%s. גודל כולל: %s

en: Processing halted.
he_IL: המשימה מתבצעת

en: CRITICAL ERROR
he_IL: שגיאה קריטית

en: Cannot retrieve the mbflag
he_IL: Cannot deserialize message:

en: WARNING
he_IL: 1 - אזהרה

en: Order
he_IL: הזמנה

en: could not be inserted because
he_IL: םיילוש תורעה גיצהל ןתינ אל

en: accumulated depreciation disposal
he_IL: הפחתת פחת מצטבר

en: The freight GL posting could not be inserted because
he_IL: The shipping GL posting could not be inserted because

en: processed
he_IL: הצגת הווידאו המעובד

en: Landscape
he_IL: לרוחב

en: Portrait
he_IL: לאורך

en: Sales Order Entry
he_IL: לא ניתן לשנות שם לרשומה

en: Date On Invoice
he_IL: ביום הפטירה

en: Consignment Note Ref
he_IL: הוסף הערה

en: No Of Packages in Delivery
he_IL: .%s-ב URL ףא אצמנ אל

en: Action For Balance
he_IL: יתרה

en: Invoice Text
he_IL: document text

en: Process Invoice
he_IL: עיבור ה&תור

en: Contract Bill of Materials
he_IL: צמצום הרווח בין האותיות

en: click here
he_IL: לחץ כאן כדי להמשיך

en: to continue
he_IL: המשך

en: Contract Bill of Material
he_IL: צמצום הרווח בין האותיות

en: Contract Reference
he_IL: !םלענ (%s) רושיקה לש דעיה

en: Sub-total
he_IL: סה״כ לידות

en: Update Lines
he_IL: עדכון שורות

en: Search For Stock Items
he_IL: חיפוש אחר קבצים באופן רקורסיבי.

en: Create a New Stock Item
he_IL: לא ניתן ליצור מסנן חדש

en: Image
he_IL: תמונה

en: Only the first
he_IL: הנגזרת הראשונה:

en: can be displayed
he_IL: .%s הדוקפה תא ליעפי %s

en: Add to Contract Bill Of Material
he_IL: הוסף רשימת חומרים לחוזה

en: Contract Costing
he_IL: כתובה

en: Contract
he_IL: כתובה

en: Closed
he_IL: סגור

en: Current Confirmed
he_IL: Current theme

en: Quoted
he_IL: מחרוזת ריקה בגרשיים.

en: Original Costing
he_IL: בחירת המ_קור

en: Actual Costs
he_IL: עלות בפועל

en: Inventory Required
he_IL: נדרשת ססמה

en: Unit
he_IL: יחידה

en: Actual usage
he_IL: שימוש בפועל

en: Other Costs
he_IL: אחר

en: Budgeted Other Costs
he_IL: אבה ןולחב לולג

en: Actual Other Costs
he_IL: עלויות אחרות בפועל

en: Variance on contract
he_IL: צמצום הרווח בין האותיות

en: Close Contract
he_IL: כתובה

en: Contract Other Requirements
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Update Other Requirements Lines
he_IL: עדכון שורות דרישות נוספות

en: Enter New Requirements
he_IL: הזנת סיסמה חדשה

en: Requirement Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Cost Per Unit
he_IL: שינוי משתנה היחידה

en: Enter New Contract Requirement
he_IL: הכנס שם עבור רצף שרשור פקודות חדש

en: Modify Contract
he_IL: כתובה

en: Contract Entry
he_IL: Index entry:

en: If this does not happen
he_IL: אם זה לא קורה

en: if the browser does not support META Refresh
he_IL: אם הדפדפן אינו תומך ברענון ע"י תווי מטא

en: Back to Contract Selection
he_IL: החלת שינוי הצורה לבחירה

en: The existing image could not be removed
he_IL: Existing file '%s' could not be removed: g_unlink() failed: %s

en: File url
he_IL: רסח URL

en: The contract could not be deleted because
he_IL: לא ניתן למחוק את קובץ המדיה.

en: has been cancelled
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Default for
he_IL: The default display for GDK

en: Go to Quotation
he_IL: עלייה לתיקיית האב

en: could not be added because
he_IL: לא ניתן להוסיף את הסימנייה.

en: Unable to add the quotation line
he_IL: לא ניתן להוסיף משתמש. נשא שנית .

en: Go to quotation number:
he_IL: Number of Pages To Print

en: please try again
he_IL: בדוק את ההגדרות ונסה שוב.

en: The customer record selected
he_IL: מחיקת התיקייה הנבחרת

en: cannot be retrieved because
he_IL: לא ניתן להסיר את הסימנייה '%s'

en: account is currently at or over their credit limit
he_IL: החשבון בגבול או חורג

en:  their account is currently at or over their credit limit
he_IL: חשבונם חורג מהשראי

en: Contract: Select Customer
he_IL: האבה הקסיפב רובע

en: Part of the Branch Phone Number
he_IL: יש להזין מספר טלפון חוקי

en: Reset
he_IL: איתחול

en: Customer
he_IL: לקוח

en: Branch
he_IL: סניף

en: Contact
he_IL: מגע במשולש

en: Fax
he_IL: פקס

en: Category
he_IL: קטגוריה

en: Add or Modify Contract Categories
he_IL: הוספת / עריכת קטגורית איש קשר

en: Default Work Centre
he_IL: מרכז 9 נקודות

en: Contract Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: A description of the contract is required
he_IL: תאור של איש הקשר נדרש

en: Drawing File
he_IL: קובץ ציור OpenDocument

en: format only
he_IL: קריאה בלבד

en: Customer Reference
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Exchange Rate
he_IL: Climb Rate

en: Contract Status
he_IL: מצב ההתקן

en: Setup
he_IL: הגדרת העמודה

en: Quote
he_IL: block quote

en: Completed
he_IL: הושלם; תאריך לא ידוע

en: Contract Setup
he_IL: הגדרת העמודה

en: Customer Quoted
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Stock Items Required
he_IL: ==> .CWD תדוקפב ךרוצ ןיא

en: None Entered
he_IL: ללא (בררת מחדל)

en: Other Requirements
he_IL: בעיית דרישות

en: Total other costs
he_IL: אבה ןולחב לולג

en: Total Contract Cost
he_IL: צמצום הרווח בין האותיות

en: Contract Price
he_IL: כתובה

en: Enter Items Required
he_IL: ==> .CWD תדוקפב ךרוצ ןיא

en: Enter Other Requirements
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Commit Changes
he_IL: לשמור שינויים?

en: Update Quotation
he_IL: עדכון הצעת מחיר

en: Create Quotation
he_IL: יצירת &תיקייה

en: Cancel and Delete Contract
he_IL: מחיקת הקבצים והתיקיות הנבחרים

en:  To New Stock ID
he_IL: מספר קוד מלאי חדש

en: Counter Returns
he_IL: תוצאה %(counter)s

en: The details of the customer selected
he_IL: מחיקת התיקייה הנבחרת

en: The branch details for branch code
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: against customer code
he_IL: מול קוד לקוח

en: could not be retrieved
he_IL: םיילוש תורעה גיצהל ןתינ אל

en: Start a new Counter Return
he_IL: Start a new GIMP instance

en: Counter Return
he_IL: תוצאה %(counter)s

en: all amounts in
he_IL: כל החודשים ב

en: Tax
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Returned By
he_IL: אומנות על ידי

en: Contact Phone Number
he_IL: יש להזין מספר טלפון חוקי

en: Contact Email
he_IL: document email

en: Sales person
he_IL: שם

en: Reason for Return
he_IL: עזוב וחזור

en: Re-Calculate
he_IL: &קריאה

en: Process The Return
he_IL: עיבור ה&תור

en: Counter Sale
he_IL: תוצאה %(counter)s

en: Credit Note number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Print this credit note
he_IL: הכנס הערת בחירה על המועדף הזה

en: Yes Please
he_IL: כן

en: Search for Items
he_IL: חיפוש אחר קבצים באופן רקורסיבי.

en: Use Quick Entry
he_IL: לא ניתן לשנות שם לרשומה

en: Prev
he_IL: הקודם

en: On Demand
he_IL: וידאו לפי דרישה ( VOD )

en: Available
he_IL: %s זמינות

en: Add to Sale
he_IL: הוסף למכירה

en: Quick Entry
he_IL: Index entry:

en: Search Parts
he_IL: I-search backward:

en: Cancel Return
he_IL: בטל החזרה

en: Counter Sales
he_IL: תוצאה %(counter)s

en: Start a new Counter Sale
he_IL: Start a new GIMP instance

en: The date entry
he_IL: Index entry:

en: must be in the format
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עם נקודה צפה.

en: Picked Up By
he_IL: הלעמ יפלכ תורוש N לולג

en: Comments
he_IL: הערות

en: Banked to
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Amount Paid
he_IL: סכום ששולם

en: Process The Sale
he_IL: עיבור ה&תור

en: These are for
he_IL: אלה עבור

en: there order ref
he_IL: Alternative button order

en: our order number
he_IL: Malformed version number: %s

en: for
he_IL: הודר עבור:

en: has been entered
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Frequently Ordered Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Cancel Sale
he_IL: בטל נכירה

en: Credit An Invoice
he_IL: גבול אשראי

en: Please select an invoice first
he_IL: נא לבחור את קוד השפה שלך:

en: Credit Invoice
he_IL: גבול אשראי

en: Credit
he_IL: גבול אשראי

en: Discount Rate
he_IL: Climb Rate

en: Tax Rate
he_IL: Climb Rate

en: Freight cost charged on invoice
he_IL: Shipping cost charged on invoice

en: Credit Freight Cost
he_IL: Credit Shipping Cost

en: Credit Totals
he_IL: גבול אשראי

en: The credit quantity for the line for
he_IL: לא ניתן להקצות זיכרון למידע שורה

en: Ex Inv
he_IL: בת זוג לשעבר

en: The freight GL posting for this credit note could not be inserted because
he_IL: The Shipping GL posting for this credit note could not be inserted because

en: has been processed
he_IL: עיבוד התור הסתיים לחלוטין

en: Credit Note Type
he_IL: Unknown bus type %d

en: Goods returned to store
he_IL: פענוח הנתיב שהוחזר נכשל.

en: Goods written off
he_IL: הקלט על (מופעל/מושבת)

en: Reverse overcharge
he_IL: לרוחב הפוך

en: Goods returned to location
he_IL: העתק את מיקום התמונה ללוח

en: Credit note text
he_IL: Text scaling factor

en: Process Credit
he_IL: גבול אשראי

en: Select Credit Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: NO INVOICING
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Currencies Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: The currency already exists in the database
he_IL: %s כבר קיים ברשימת הסימניות

en: The hundredths name must be 15 characters or less long
he_IL: שם המאות חייב להיות בן 15 תווים לפחות

en: currency rate adjustment to
he_IL: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate

en: Currency Rate difference of
he_IL:  אופו קצב הביטים:

en: Cannot delete this currency because supplier accounts have been created referring to this currency
he_IL: Cannot delete this currency because vendor accounts have been created referring to this currency

en: supplier accounts that refer to this currency
he_IL: vendor accounts that refer to this currency

en: Country
he_IL: ארץ

en: Decimal Places
he_IL: מספר המקומות העשרוניים:

en: Show in webSHOP
he_IL: Show date in clock

en: 1 / Ex Rate
he_IL: Climb Rate

en: Ex Rate - ECB
he_IL:  אופו קצב הביטים:

en: Maintenance
he_IL: תחזוקה

en: Are you sure you wish to delete this currency?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Graph
he_IL: תרשים

en: Functional Currency
he_IL: סמלי מטבע

en: ISO 4217 Currency Code
he_IL: נא לבחר את קוד ה־ISO של השפה שלך:

en: Customer EDI Set Up
he_IL: לא ניתן להגדיר מסמך

en: or a space
he_IL: או חלל

en: Disabled
he_IL: כבוי

en: Enabled
he_IL: מופעל

en: Create
he_IL: יצירה

en: Customer EDI Reference
he_IL: illegal symbolic reference

en: EDI Communication Method
he_IL: No such method '%s'

en: Email Attachments
he_IL: document email

en: File Transfer Protocol (FTP)
he_IL: FTP - פרוטוקול להעברת קבצים

en: FTP Server User Name
he_IL: שם התיקייה על השרת

en: FTP Server Password
he_IL: HTTP proxy password

en: Back to Items
he_IL: חזרה למעלה

en: a number is expected
he_IL: %1$s הוא %2$s אבל מצפים ל-%3$s.

en: The conversion factor to enter is 1000
he_IL: The conversion factor to enter is 2000

en: No changes will be made to the database
he_IL: אין שינויים הזקוקים לשמירה

en: customer data has been updated
he_IL: סיסמתך עודכנה

en: For Stock Code
he_IL: Stock ID for primary icon

en: Customer Unit
he_IL: בחירת יחידה

en: Conversion Factor
he_IL: Magnification factor

en: Customer Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Text in the customer
he_IL: הזנת טקסט במפרק טקסט

en: NAME
he_IL: שם

en: Text in customer
he_IL: הזנת טקסט במפרק טקסט

en: Find Customers Now
he_IL: בעוד דקה

en: Address 1
he_IL: כתובת 1

en: Address 2
he_IL: כתובת 2

en: Address 3
he_IL: כתובת 3

en: Our Unit of Measure
he_IL: שינוי משתנה היחידה

en: Customer Unit of Measure
he_IL: שינוי משתנה היחידה

en: Customer Stock Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Add
he_IL: הוספה

en: Show Stock Status
he_IL: Show Inventory Status

en: Show Stock Movements
he_IL: Show Inventory Movements

en: Select A Customer
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en:  has been selected
he_IL: נבחר

en: The password entered must be at least 5 characters long
he_IL: אורך הסיסמה לפחות 6 תווים.

en: The user could not be added because
he_IL: לא ניתן לכתוב אל "%s", לא ניתן להוסיף את הסימנייה: %s

en: User Login
he_IL: .היוגש הסינכ

en: Password
he_IL: סיסמא

en: Enter a password for this customer login
he_IL: נא להזין ססמה לשרת זה:

en: Enter the user's real name
he_IL: עליך להזין שם אמתי.

en: Telephone No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Enter the user's email address
he_IL: אנא הקלד כתובת דוא״ל חוקית.

en: Reports Page Size
he_IL: The page size of the adjustment

en: landscape
he_IL: לרוחב

en: Legal
he_IL: משפטי

en: Theme
he_IL: נושא

en: Language
he_IL: שפה

en: Customer Account
he_IL: חשבון לקוח

en: To display the account a customer must first be selected from the customer selection screen
he_IL: חשבון לקוח

en: Select a Customer Account to Display
he_IL: בחר חשבון לקוח להצגה

en: Failed to retrieve sales data
he_IL: כישלון באיחזור נתוני המכירות

en: There is no salesman data set for this customer
he_IL: אין איש מכירות עבור לקוח זה

en: You have no authority to review this customer account
he_IL: אין לך הרשאה להציג את חשבון הלקוח

en: There was a problem retrieving the transactions that were settled over the course of the last month for
he_IL: אין לך הרשאה להציג את חשבון הלקוח

en: from the database
he_IL: מתוך מסד הנתנים

en: Back to Customer Screen
he_IL: בחזרה למסך לקוחות

en: Customer Statement For
he_IL: הצהרת הלקוח לגבי

en: Terms
he_IL: תנאים

en: Credit Limit
he_IL: גבול האשראי

en: Credit Status
he_IL: מצב האשראי

en: ACCOUNT ON HOLD
he_IL: חשבון בעצירה

en: Show all transactions after
he_IL: הצג כל העברות אחרי

en: Refresh Inquiry
he_IL: רענון שאילתא

en: Charges
he_IL: חיובים

en: Credits
he_IL: אשראים

en: Allocated
he_IL: הוקצה

en: Balance
he_IL: מאוזן

en: OUTSTANDING TRANSACTIONS
he_IL: עסקאות הלקוח

en: Click to preview the invoice
he_IL: הצגת החשבונית

en: Click for PDF
he_IL: הגדרות יבוא PDF

en: Click to email the invoice
he_IL: שליחת החשבונית במייל

en: Click to preview the credit note
he_IL: הצגת הודעת האשראי

en: Click to email the credit note
he_IL: שליחת הודעת האשראי במייל

en: Click to allocate funds
he_IL: Failed to allocate memory

en: Allocation
he_IL: הקצאות

en: Total Balance
he_IL: סך המאזן

en: Current
he_IL: נוכחי

en: Now Due
he_IL: הגיע זמנו

en: Days Overdue
he_IL: ימים שעברו

en: Over
he_IL: מעבר

en: Customer Receipt
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Credit Note Allocations
he_IL: הוסף הערה

en: to avoid this message in future
he_IL: אל תציג הודעה זו בעתיד

en: Amount entered was negative
he_IL: הכתוב שהוזנה הינה: %s

en: Only positive amounts are allowed
he_IL: יש להזין כאן אותיות בלבד.

en: being allocated
he_IL: בעריכה

en: Total allocated
he_IL: סה״כ לידות

en: and the total amount of the
he_IL: %s ו־%s. גודל כולל: %s

en: was
he_IL: נולדה

en: Allocate Receipt
he_IL: הקצה קבלה

en: Allocate Receipts
he_IL: הקצה קבלות

en: Cust No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: To Alloc
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Action
he_IL: פעולה

en: Amount in customer currency
he_IL: הסכום בערכי מטבע הלקוח

en: Yet to
he_IL: עדיין לא

en: Allocate
he_IL: הקצה

en: This
he_IL: זה

en: Running
he_IL: Transition running

en: Being allocated
he_IL: בעריכה

en: Total Allocated
he_IL: סה״כ לידות

en: Recalculate Total To Allocate
he_IL: Failed to allocate memory

en: Left to allocate
he_IL: שמאל לימין

en: Process Allocations
he_IL: עיבור ה&תור

en: Sales Area
he_IL: drawing area

en: Sales Person
he_IL: שם

en: Date From
he_IL: בתוקף מ־:

en: Date To
he_IL: מעודכן

en: Create CSV
he_IL: יצירת &תיקייה

en: Opening Balance
he_IL: איזון צבעים

en: Customer Branches
he_IL: סניפי הלקוח

en: Address
he_IL: כתובות

en: failed to geocode
he_IL: Failed to fork (%s)

en: Received status
he_IL: מצב ההתקן

en: branch has been updated.
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Customer branch
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Main Menu
he_IL: תפריט ראשי

en: transactions with this Branch Code
he_IL: תאימות לקוד תצוגות מקדימות לאירוע זה:

en: Purge old users first
he_IL: ניקוי משתמשים ישנים תחילה

en: users referring to this Branch/customer
he_IL: משתמשים המתייחסים ללקוח או לסניף הזה

en: Purge old contracts first
he_IL: ניקיון אנשי קשר ישנים תחילה

en: The branch record could not be deleted
he_IL: לא ניתן למחוק את קובץ המדיה.

en: Branch Deleted
he_IL: נמחקו

en: Branches defined for
he_IL: Custom definition for %s

en: Branch Contact
he_IL: מגע במשולש

en: Fax No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Tax Group
he_IL: הרשאות הקבוצה

en: Enabled?
he_IL: _פעילה

en: Are you sure you wish to delete this branch?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Delete Branch
he_IL: &מחיקת הקישור הסימבולי

en: Branches are enabled.
he_IL: Geolocation services are enabled.

en: Branches are disabled.
he_IL: האם את/ה בטוח/ה ?

en: Total Branches
he_IL: ענפים של משפחת %s

en: No Branches are defined for
he_IL: לא הוגדר ביצוע עבור הרחבה זו.

en: Change Details for Branch
he_IL: עדכון פרטי הסניף

en: Change Branch
he_IL: עדכון סניף

en: Add a Branch
he_IL: הוספת סניף

en: alpha-numeric
he_IL: אלפא נומרי

en: Street Address 4 (State/Province)
he_IL: מחוז או מדינת סמכות השיפוט:

en: Street Address 5 (Postal Code)
he_IL: יש להזין מיקוד חוקי.

en: Special Instructions
he_IL: הוראות שדרוג

en: Default days to deliver
he_IL: מספר הימים שיש להציג

en: Define Sales People
he_IL: רפובליקת העם של בנגלדש

en: Define Sales Areas
he_IL: מילוי אזורים תחומים

en: Draw Stock From
he_IL: ציור ממשולש

en: Phone Number
he_IL: מספר טלפון

en: Define Tax Groups
he_IL: פירוק הקבוצות הנבחרות

en: Transactions on this branch
he_IL: רק במרחב עבודה זה

en: Define Shippers
he_IL: הגדרת הצבעים של מחוון עצמת השמע

en: Postal Address 1 (Street)
he_IL: גוגל תצוגת רחוב™

en: Postal Address 4 (Postal Code)
he_IL: מיקום המיקוד

en: Enter Or Update Branch
he_IL: יש להזין מדינה או טריטרויה בארה"ב

en: Customer Inquiry
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Select a Customer to Inquire On
he_IL: יש לבחר <b>טקסט ונתיב</b> כדי לשים טקסט על נתיב.

en: Invoices fully allocated
he_IL: כלול מקומות עם התאמה מלאה

en: More Info
he_IL: מידע נוסף

en: Click to credit the invoice
he_IL: <b>ללחוץ</b> על מאפיין כדי לערוך אותו.

en: GL Entries
he_IL: רישומי יומן

en: Customer Purchases
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: There are no items for this customer
he_IL: לאדם זה אין עובדות.

en: Transaction Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Transaction No.
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: From Location
he_IL: פתיחת המיקום מ&לוח הגזירים

en: A bank account must be selected for this receipt
he_IL: יש לבחור חשבון בנק

en: Processing has been cancelled
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Summary of Receipt Batch
he_IL: תקציר תוצאות הבדיקה:

en: Date Banked
he_IL: תאריך ייצור:

en: Amount of Receipt
he_IL: סכום שנתקבל

en: Act Transfer
he_IL: פעולת העברה

en: Cannot commit the changes
he_IL: או לבצע שינויים

en: Receipt batch
he_IL: עדכון אצווה

en: The customer details could not be retrieved because
he_IL: פרטי המכס לא ניתנים לאיחזור מכיוון

en: Bank Account Receipts Entry
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Enter Receipt
he_IL: הזנת פקודה

en: Enter Customer Receipt
he_IL: הז&נת פקודה ידנית...

en: You must first
he_IL: .ראשית צריך לבחור ברצועה

en: Receipt Exchange Rate
he_IL:  אופו קצב הביטים:

en: Functional Exchange Rate
he_IL:  אופו קצב הביטים:

en: Banked into the
he_IL: הדבק לתוך

en: on
he_IL: ‏%1$s ב־%2$s

en: Tag
he_IL: תגית

en: Customer Transaction Inquiry
he_IL: שאילתא לגבי עסקת הלקוח

en: Inquiry
he_IL: athk,t

en: Amount of Discount
he_IL: סכום ההנחה

en: Select a Customer
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Text in the Customer
he_IL: הזנת טקסט במפרק טקסט

en: name
he_IL: שם

en: Text extract in the Customer
he_IL: הזנת טקסט במפרק טקסט

en: Customer invoice number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Enter A GL Receipt
he_IL: הז&נת פקודה ידנית...

en: Accept and Process Batch
he_IL: אשר ועבד אצווה

en: Customer Maintenance
he_IL: תחזוקת לקוח

en: The debtor code cannot be empty
he_IL: רצף ההתחברות המתואם לא יכול להשאר ריק.

en: The Line 5 of the address must be twenty characters or less long
he_IL: The Line 5 of the address (city-state-zip) must be twenty characters or less long

en: Customer updated
he_IL: מועדפים עודכנו.

en: Click
he_IL: לחיצה

en: Click here to continue
he_IL: לחץ כאן כדי להמשיך

en: Address Line 1 (Street)
he_IL: כתובת שורה 1 (רחוב)

en: Address Line 2 (Street)
he_IL: כתובת שורה 2 (רחוב)

en: Address Line 3 (Suburb/City)
he_IL: כתובת שורה 3 (עיר)

en: Address Line 4 (State/Province)
he_IL: כתובת שורה 4 (מדינה)

en: Address Line 5 (Postal Code)
he_IL: כתובת שורה 5 (מיקוד)

en: Setup Types
he_IL: הגדרת סוגים

en: Customer Since
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Discount Percent
he_IL: אחוז שינוי:

en: Payment Discount Percent
he_IL: אחוז (ביחס לגודל ההורה)

en: Tax Reference
he_IL: !םלענ (%s) רושיקה לש דעיה

en: Customer Currency
he_IL: מטבע הלקוח

en: Address to HO
he_IL: Address to listen on

en: Address to Branch
he_IL: Address to listen on

en: Add New Customer
he_IL: הוסף לקוח

en: Contact Deleted
he_IL: נמחקו

en: Add Contact
he_IL: הוספת איש קשר

en: Update Customer
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Delete Customer
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Customer Transactions Inquiry
he_IL: "שאילתא לגבי עסקאות הלקוח "

en: From
he_IL: מ־

en: Show transactions
he_IL: עסקאות הלקוח

en: Ex Rate
he_IL: Climb Rate

en: Click to preview the credit
he_IL: <b>ללחוץ</b> על מאפיין כדי לערוך אותו.

en: Customer Types
he_IL: סוגי קבצים

en: Add/edit/delete Customer Types
he_IL: הוסף / ערוך / מחק סוגי לקוחות

en:  already exist.
he_IL:  כבר קיים.

en: has been created
he_IL: קובץ %s נוצר.

en: transactions using this type
he_IL: ה-GEDCOM הזה נוצר ע״י תוכנת <b>%1$s</b> ב-<b>%2$s</b>.

en: customers with this type code
he_IL: תאימות לקוד תצוגות מקדימות לאירוע זה:

en: Type ID
he_IL: Application ID

en: Type Name
he_IL: הזנת שם קובץ

en: Customer How Paid Inquiry
he_IL: שאילתא לגבי אופן התשלום של הלקוח

en: Customer Where Allocated
he_IL: Where is command:

en: Credit Note
he_IL: הערה לרצועה

en: invoice
he_IL: חשבונית

en: Allocations made against
he_IL: Made '%s' a stereo track

en: number
he_IL: מספר

en: Transaction Total
he_IL: סה״כ לידות

en: Bank Transactions Inquiry
he_IL: שאילתא לגבי עסקאות בנק

en: Transactions Dated From
he_IL: הנתק מהשרת

en: Unmatched
he_IL: אין התאמה

en: Matched
he_IL: כלול מקומות תואמים

en: Account Transactions For
he_IL: עסקאות לחשבון

en: Between
he_IL: בין %s ל%s

en: Amount in
he_IL: סכום ב

en: Select Another Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Daily Sales Inquiry
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Daily Sales
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Month to Show
he_IL: הצג למנהלים

en: Sunday
he_IL: יום ראשון

en: Monday
he_IL: יום שני

en: Tuesday
he_IL: שלישי

en: Wednesday
he_IL: יום רביעי

en: Thursday
he_IL: יום חמישי

en: Friday
he_IL: יום שישי

en: Saturday
he_IL: שבת

en: Avg Daily Sales
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Dashboard
he_IL: לוח מחוונים

en: Trans Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Due Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Due Now
he_IL: איתחול כעת

en: Days Over
he_IL: בשבוע האחרון

en: Invoice Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Amount Due
he_IL: כמות הסחרור:

en: The chart details for account
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: View Order
he_IL: Sort order

en: Cust Order
he_IL: Sort order

en: Order Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Req Del Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Delivery To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Order Total
he_IL: סה״כ לידות

en: in
he_IL: ב־

en: Total Order(s) Value in
he_IL: numbers out of order in {} quantifier

en: Customer Balance Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Customer Balances
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Total balances
he_IL: סה״כ לידות

en: Balances As At
he_IL: \ at end of pattern

en: You should enter the street address in the box provided
he_IL: You should enter the shipping address in the box provided

en: Orders cannot be accepted without a valid street address
he_IL: Orders cannot be accepted without a valid shipping address

en: The freight cost entered is expected to be numeric
he_IL: The Shipping cost entered is expected to be numeric

en: The date entry must be in the format
he_IL: מספרי טלפון חייבים  להיות בתבנית 0X XX XX XX XX.

en: There was a problem testing for the default shipper
he_IL: There was a problem testing for the default shipping-method

en: We have a problem
he_IL: בעיית השעיה

en: there are no shippers defined
he_IL: there are no shipping-methods defined

en: the system expects the shipping company to be selected or a default freight company to be used
he_IL: the system expects the shipping method to be selected or a default shipping method to be used

en: Modify Order Lines
he_IL: Enable Grid Lines

en: The freight charge has been updated
he_IL: The shipping charge has been updated

en: The new freight cost is
he_IL: The new shipping cost is

en: and the previously calculated freight cost was
he_IL: and the previously calculated shipping cost was

en: Print Quotation (Landscape)
he_IL: Only print properties

en: Print Quotation (Portrait)
he_IL: Only print properties

en: Add Another Sales Order
he_IL: הוסף הסמנת עבודה

en: Thank you for your business
he_IL: תודה על התגובה

en: Could not update the contract status
he_IL: Could not get network status:

en: Select A Different Order
he_IL: Alternative button order

en: Delivery
he_IL: מערכת תמסורת

en: Delivery Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: Quotation Summary
he_IL: תקציר עדכון

en: Order Summary
he_IL: תקציר עדכון

en: TOTAL Excl Tax/Freight
he_IL: TOTAL Excl Tax/Shipping

en: Total Weight
he_IL: Font weight

en: Total Volume
he_IL: מכוון את העצמה

en: Deliver To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Estimated Delivery Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Quote Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Confirmed Order Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Delivery Address 1 (Street)
he_IL: גוגל תצוגת רחוב™

en: Delivery Address 2 (Street)
he_IL: גוגל תצוגת רחוב™

en: Delivery Address 4 (State/Province)
he_IL: מחוז או מדינת סמכות השיפוט:

en: Delivery Address 5 (Postal Code)
he_IL: יש להזין מיקוד חוקי.

en: Show Company Details/Logo
he_IL: Show details in the lock screen

en: Last printed
he_IL: שונה לאחרונה

en: Recalc Freight Cost
he_IL: Recalc Shipping Cost

en: Freight/Shipper Method
he_IL: No such method '%s'

en: Quotation Only
he_IL: קריאה בלבד

en: Place Order
he_IL: הכנסת הזמנה

en: Create Recurring Order
he_IL: Alternative button order

en: Commit Order Changes
he_IL: או לבצע שינויים

en: This department name already exists.
he_IL: %(optname)s·עם·%(fieldname)s·זה קיימת כבר.

en: The department does not exist.
he_IL: האתר אינו קיים.

en: The department has been modified
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: The new department has been created
he_IL: עץ המשפחהן ”%s” נוצר.

en: The department could not be inserted
he_IL: םיילוש תורעה גיצהל ןתינ אל

en: The sql that failed was
he_IL: בצע שוב את הפעולה האחרונה שבוטלה

en: The department has been removed
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: There are no departments created
he_IL: אין שינויים ממתינים.

en: Authoriser
he_IL: Authorizer

en: Are you sure you wish to delete this department?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: View all Departments
he_IL: ה_צגת כל היישומים

en: The selected departemnt could not be found.
he_IL: לא ניתן לכתוב אל "%s", לא ניתן לייצא את האתרים הנבחרים: %s

en: The department name is required
he_IL: חובה למלא את השדה !name.

en: Discount Categories Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: The discount category
he_IL: קטגוריה עסקית:

en: record for
he_IL: הודר עבור:

en: could not be updated because
he_IL: לא היתה אפשרות לעדכן את הקובץ %s.

en: Discount Category Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Enter Stock Code
he_IL: יש להזין קוד דואר בן 4 ספרות.

en: Partial description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Select a part code
he_IL: נא לבחור את קוד השפה שלך:

en: Assign discount category
he_IL: הגדרת הקטגוריה של הזרם הבסיסי

en: to all items in stock category
he_IL: לכל פריטי קטגורית מלאי

en: Update Items
he_IL: עדכון פריט

en: Discount Category
he_IL: קטגוריה עסקית:

en: Update discount category for
he_IL: &עדכון המפתח השמור למארח זה

en: a single stock item
he_IL: פריט מלאי בודד

en: Discount Matrix Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Quantity Break
he_IL: ה_פרדה

en: EDI Message Format
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Message line updated
he_IL: רשומת %s עודכנה בהצלחה.

en: Message line added
he_IL: התווסף %(name)s "%(object)s".

en: Definition of
he_IL: definition

en: Format String
he_IL: Comments string

en: Review Message Lines
he_IL: Enable Grid Lines

en: Line Text
he_IL: טקסט: שינוי גובה השורה

en: Update Information
he_IL: עדכון מידע

en: Process EDI Orders
he_IL: הגברת עדיפות התהליך

en: occurrences of the segment
he_IL: שכפול מקטע

en: this is the
he_IL: חשבון זה אינו פעיל.

en: occurrence
he_IL: מופע בקובץ המקור:

en: Segment Group
he_IL: הרשאות הקבוצה

en: Max Occurrences of Segment
he_IL: לפי אורך המקטע המרבי

en: ERROR
he_IL: שגיאה

en: from the message line
he_IL: Error on line %d: %s

en: The segment tag
he_IL: Tag Table

en: is being processed
he_IL: (לא התנגנו פריטים)

en: EDI Message Ref
he_IL: Cannot deserialize message:

en: This message is not an order
he_IL: הקובץ '%s' אינו קטלוג הודעות.

en: This message is a standard order
he_IL: ישות המדיה הזו נמצאת בתיקיית המדיה הרגילה

en: blanket order
he_IL: Sort order

en: This order is URGENT
he_IL: חשבון זה אינו פעיל.

en: URGENT ORDER
he_IL: הזמנה דחופה

en: Call off order
he_IL: Alternative button order

en: Call Off Order
he_IL: Alternative button order

en: Consignment order
he_IL: Sort order

en: Manufacturer raised order
he_IL: Alternative button order

en: Standing order
he_IL: Sort order

en: Exceptional Order
he_IL: Sort order

en: Trans-shipment order
he_IL: Alternative button order

en: Cross docking order
he_IL: Alternative button order

en: Customers order ref
he_IL: Alternative button order

en: REPLACEMENT order
he_IL: Sort order

en: Confirmation of order
he_IL: Sort order

en: Provisional order only
he_IL: Only print properties

en: Response Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Requested delivery date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Promotion start date
he_IL: תאריך וזמן התחלה

en: Do NOT ship before
he_IL: אין לחתום: בלתי מורשה

en: Cancel order if not dispatched before
he_IL: בטל הזמנה אם לא נשלחה לפני

en: Order date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Pickup date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Invoice period
he_IL: פרק הזמן המזערי

en: Valid period
he_IL: פרק הזמן המזערי

en: Confirmation of date lead time
he_IL: תאריך וזמן סיום

en: The goods on this order
he_IL: רק במרחב עבודה זה

en: once delivered
he_IL: פעם בשבוע

en: Goods of origin
he_IL: מקור הקו־המנחה

en: Duty regime code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Cancel the order if complete delivery is not possible on the requested date or time
he_IL: בטל הזמנה אם לא ניתן להשלימה בזמן

en: Delivery subject to final authorisation
he_IL: Delivery subject to final authorization

en: Invoiced but not replenished
he_IL: חשבונית אך לא התחדש

en: Replenished but not invoiced
he_IL: Hostname '%s' contains '[' but not ']'

en: Deliver Full order
he_IL: Alternative button order

en: Authorisation for expense no
he_IL: לא ניתן להצביע לעצמך

en: Blanket Order
he_IL: Sort order

en: Customer Ref
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Import Licence
he_IL: רישיון נישואין

en: Buyer order
he_IL: Sort order

en: Supplier Order
he_IL: Vendor Order

en: Action auth
he_IL: אימות

en: used in this message
he_IL: הסתרת הודעת התרעה זו

en: does not match with the code
he_IL: מודל %(model)s עם מפתח ראשי %(pk)r אינו קיים.

en: EDI Order Message
he_IL: Cannot deserialize message:

en: EDI Message
he_IL: &רישום ההודעות

en: was successfully emailed
he_IL: תגובה אחת %(action)s בהצלחה

en: could not be emailed to
he_IL: לא ניתן לשנות את שמו של קובץ המדיה %1$s ל-%2$s.

en: Ftp connection has failed
he_IL: HTTP proxy connection failed: %i

en: Attempted to connect to
he_IL: התחברות לשרת

en: for user
he_IL: %s - משתמש במתווך

en: via ftp to
he_IL: כשל בהפעלת מנוע ה־FTP

en: was sucessfully emailed
he_IL: Operation was cancelled

en: Select Order To Print
he_IL: Number of Pages To Print

en: Completed Sales Orders
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Print Packing Slip Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: has previously been printed
he_IL: קובץ שנפתח לאחרונה השתנה.

en: It was printed on
he_IL: הוא הודפס

en: Do a Re-Print
he_IL: Only print properties

en: Plain paper
he_IL: חסר נייר

en: Order Confirmation-Sales Order
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Your PO
he_IL: הזמנתכם

en: Email Confirmation
he_IL: נדרש אישור

en: Delivered To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: The following E-Mail was sent to
he_IL: שלחת את ההודעה הבאה למנהל מערכת webtrees:

en: OK
he_IL: אישור

en: An error occurred updating the
he_IL: התרחשה שגיאה ב-

en: ID
he_IL: מזהה

en: Manager
he_IL: מנהל

en: First Name
he_IL: שם פרטי

en: View Currency Trend
he_IL: הצג כר_שת

en: Trend Currently Unavailable
he_IL: ניהול צבעים אינו זמין

en: Factor Company Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Factor Companies
he_IL: Magnification factor

en: A new factoring company for
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: has been added to the database
he_IL: ”%s” התווסף למועדפים שלך.

en: Insert New Factor
he_IL: הכנס פריט חדש

en: Update Factor
he_IL: Magnification factor

en: Delete Factor
he_IL: Magnification factor

en: Company Name
he_IL: שם החברה

en: Address 4
he_IL: כתובת 4

en: Address 5
he_IL: כתובת 5

en: Address 6
he_IL: Country

en: Create New Factor
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: Fixed Asset Categories
he_IL: Fixed Height Mode

en: The fixed asset category
he_IL: Fixed Height Mode

en: Cat Code
he_IL: קוד קטגוריה

en: Cost GL
he_IL: גליסית (gl)

en: P &amp; L Depn GL
he_IL: הסתר והראה

en: Disposal GL
he_IL: גליסית (gl)

en: Category Code
he_IL: קוד הקטגוריה

en: Depreciation Journal Entry
he_IL: הוסף כניסת יומן חדשה

en: Asset ID
he_IL: Application ID

en: Date Purchased
he_IL: תאריך ייצור:

en: Depn Rate
he_IL: Climb Rate

en: New Depn
he_IL: אתר &חדש

en: Total for
he_IL: הודר עבור:

en: SL
he_IL: סלובנית (sl)

en: GRAND Total
he_IL: סה״כ לידות

en: has been successfully entered
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Return to main menu
he_IL: חזרה לתפריט הראשי

en: Date to Process Depreciation
he_IL: לא ניתן לסיים את התהליך

en: Fixed Assets
he_IL: Fixed Width

en: Back to Select
he_IL: Location to Select

en: Fixed Asset Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: change category
he_IL: עדכון קטגוריה

en: The asset could not be added because
he_IL: לא ניתן לכתוב אל "%s", לא ניתן להוסיף את הסימנייה: %s

en: Delete asset
he_IL: &מחיקת הקישור הסימבולי

en: Asset Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: short
he_IL: short utf8

en: long
he_IL: שם ארוך

en: Asset Category
he_IL: קטגוריה עסקית:

en: Add or Modify Asset Categories
he_IL: הוספת / עריכת  קטגורית נכס

en: Asset Location
he_IL: מיקום נכס

en: Add Asset Location
he_IL: הוסף מיקום נכס

en: Serial Number
he_IL: מספר סידורי:

en: Diminishing Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: Depreciation Rate
he_IL: Climb Rate

en: Asset Financial Summary
he_IL: תקציר תוצאות הבדיקה:

en: Accumulated Costs
he_IL: עלות מצטברת

en: Accumulated Depreciation
he_IL: פחת מצטבר

en: P/L after disposal
he_IL: לאחר השחרור

en: Not Yet Run
he_IL: %s - עדיין לא בתוקף!

en: Depreciation last run
he_IL: ריצה אחרונה לפני !time

en: Insert New Fixed Asset
he_IL: הוספת מפרקים חדשים למקטעים הנבחרים

en: Delete This Asset
he_IL: מחק מברשת זו

en: Fixed Asset Locations
he_IL: Fixed Height Mode

en: The location has been deleted successfully
he_IL: עץ המשפחה ”%s” נמחק.

en: Location Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Parent Location
he_IL: פתיחת _מיקום...

en: Delete This Location
he_IL: הסר המיקום?

en: Fixed Asset Register
he_IL: PHP register globals

en: Date Acquired
he_IL: תאריך ייצור:

en: Disposal Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: TOTAL
he_IL: סך הכול

en: Print as a pdf
he_IL: הגדרות יבוא PDF

en: Print as CSV
he_IL: %s-כ הסינכ ןויסנ

en: ALL
he_IL: כל

en: Serial No.
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Change Asset Location
he_IL: העתק _מיקום מברשת

en: Enter partial
he_IL: הזנת פקודה

en: Any asset location
he_IL: העתק _מיקום מברשת

en: Serial number
he_IL: מספר סידורי:

en: Total Depreciation
he_IL: סה״כ לידות

en: Current Location
he_IL: מיקום נוכחי

en: Move To
he_IL: %s. גרירה כדי <b>להזיז</b>.

en: Left
he_IL: שמאלה

en: Centre
he_IL: Center

en: Your changes cannot be saved
he_IL: אין שינויים הזקוקים לשמירה

en: Edit Form Layout
he_IL: ניקוי מטמון ה&פריסה

en: Select the form to edit
he_IL: גרירה לבחירת פריטים לעריכה

en: Paper Size
he_IL: גודל נייר

en: Line Height
he_IL: גובה שורה

en: Radius
he_IL: מחוג

en: Radius of the rounded corners
he_IL: רדיוס אופקי של הפינות המעוגלות

en: Start x co-ordinate
he_IL: _מסוף שגיאות

en: Start y co-ordinate
he_IL: _מסוף שגיאות

en: End x co-ordinate
he_IL: _מסוף שגיאות

en: End y co-ordinate
he_IL: _מסוף שגיאות

en: Preview the Form Layout
he_IL: ניקוי מטמון ה&פריסה

en: Save the Form Layout
he_IL: ניקוי מטמון ה&פריסה

en: Freight Costs Maintenance
he_IL: Shipping Costs Maintenance

en: Select A Freight Company to set up costs for
he_IL: Select A Shipping Method to set up costs for

en: Select the warehouse
he_IL: בחירת &רשומה:

en: ship from location
he_IL: פתיחת המיקום מ&לוח הגזירים

en: Freight cost record updated
he_IL: Shipping cost record updated

en: Freight cost record inserted
he_IL: Shipping cost record inserted

en: The freight cost record could not be updated because
he_IL: The Shipping cost record could not be updated because

en: Freight cost record deleted
he_IL: Shipping cost record deleted

en: Destination
he_IL: יעד

en: Cubic Rate
he_IL: Climb Rate

en: KG Rate
he_IL: שיעור KG

en: MAX KGs
he_IL: Max Size

en: MAX Volume
he_IL: מכוון את העצמה

en: Fixed Price
he_IL: Fixed Width

en: Show all freight costs for
he_IL: Show all shipping costs for

en: For Deliveries From
he_IL: הנתק מהשרת

en: using
he_IL: משתמש ב:

en: Destination Country
he_IL: מדינת סמכות השיפוט:

en: Destination Zone
he_IL: אזור נטרלי

en: Rate per Cubic Metre
he_IL: [1-100] מד קצב העדכון לשניה :

en: Rate Per KG
he_IL: Pixels per seconds

en: Minimum Charge (0 is N/A)
he_IL: Enumerator is closed

en: Send to
he_IL: כשלון בשליחת פקודה.

en: Radio Beacon
he_IL: radio button

en: Last Send
he_IL: לא לשלוח

en: Send
he_IL: לשלוח

en: It was sent on
he_IL: ההודעה לא נשלחה

en: from the database because
he_IL: יצירת מסד נתונים TM

en: with user name
he_IL: שם משתמש FTP

en: FTP upload has failed
he_IL: כשל בהפעלת מנוע ה־FTP

en: Uploaded
he_IL: הועלה

en: The order
he_IL: סדר:

en: Select Picking Lists
he_IL: מעל לרשימות הקבצים

en: From Warehouse
he_IL: בתוקף מ־:

en: Print Picking Lists
he_IL: מעל לרשימות הקבצים

en: Print Picking List Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Enter Another Date
he_IL: יש להזין תאריך חוקי.

en: Could not retrieve the items for
he_IL: לא ניתן לאחזר כלום מ %s.

en: Signed for
he_IL: הודר עבור:

en: Geocode Generate XML
he_IL: גרירת תת־עץ XML

en: Geocode Generate
he_IL: יצירת מסד נתונים

en: Geocode Setup
he_IL: הגדרת העמודה

en: Geocoding of Customers and Suppliers
he_IL: ברירות מחדל ללקוחות ולמכירות

en: failed to geocode.
he_IL: Failed to fork (%s)

en: Go back to Geocode Setup
he_IL: מעבר בחזרה אל המסכה הקודמת

en: Geocode Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Geocode deleted
he_IL: נמחקו

en: Geocode ID
he_IL: Application ID

en: Geocode Key
he_IL: Describe key: %s

en: Center Longitude
he_IL: קווי אורך:

en: Center Latitude
he_IL: קווי רוחב:

en: Map height (px)
he_IL: עובי הגבול (פיקסלים):

en: Map width (px)
he_IL: עובי קו המתאר (פיקסלים):

en: Map host
he_IL: Host unreachable

en: Geocode Center Long
he_IL: ידמ ךורא ךרע

en: Geocode Center Lat
he_IL: למטה ולמרכז

en: Geocode Map Height
he_IL: Background full height

en: Geocode Map Width
he_IL: Current width of the column

en: Geocode Host
he_IL: Host unreachable

en: Display Map of Customer Branches
he_IL: הצג קואורדינטות של המפה

en: Display Map of Suppliers
he_IL: הצג קואורדינטות של המפה

en: Geocoded Customers Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Go to Geocode Setup
he_IL: מעבר לסימנייה %i	Ctrl-%i

en: Geocoded Supplier Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Stock Image Retrieval ....
he_IL: @image רובע `%s' ץבוק תאירקב (%s) הלקת

en: The Image could not be retrieved because it does not exist
he_IL: לא ניתן למצוא את התמונה

en: General Ledger Account Report
he_IL: דוח חשבון בספר החשבונות

en: General Ledger Account Inquiry
he_IL: שאילתת חשבון בספר החשבונות

en: Selected Accounts
he_IL: ה&סרת הנבחרים

en: For Period range
he_IL: Character out of range for UTF-8

en: All tags
he_IL: כל התגיות

en: Make CSV File
he_IL: הקובץ כולל מיקומים (CSV)

en: The transactions for account
he_IL: Cloud Print account

en: for period
he_IL: פרק הזמן המזערי

en: Brought Forward Balance
he_IL: התאמת שיווי משקל צבע

en: Period Total
he_IL: סה״כ לידות

en: Total Period Movement
he_IL:  בתקופת זמן

en: Balance C/Fwd
he_IL: איזון צבעים

en: to view the file
he_IL: ייצא את המבט הנוכחי לקובץ

en: Select GL Account
he_IL: Cloud Print account

en: Bar Graph
he_IL: &סרגל ההתחברות המהירה

en: Stacked Bar Graph
he_IL: ניקוי אזור החיבור המהיר

en: Line Point Graph
he_IL: פיצוי על נקודות שחורות

en: Area Graph
he_IL: drawing area

en: Points Graph
he_IL: נקודות דגימה

en: Stacked Area Graph
he_IL: Action area border

en: Select Period From
he_IL: בחירת תווים מערכת הגליפים

en: Select Period To
he_IL: Location to Select

en: From Period
he_IL: פרק הזמן המזערי

en: Actual
he_IL: בפועל

en: Show Account Transactions
he_IL: Cloud Print account

en: Transactions for account
he_IL: Cloud Print account

en: Total for period
he_IL:  בתקופת זמן

en: Period
he_IL: פרק הזמן המזערי

en: Period difference
he_IL: הבדל גילים

en: GL Account Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Listing for Period
he_IL:  בתקופת זמן

en: Run Report
he_IL: בחר דו״ח להרצה

en: General Ledger Accounts
he_IL: חשבונות ספר החשבונות

en: Account Code
he_IL: קוד חשבון

en: Enter up to 50 alpha-numeric characters for the general ledger account name
he_IL: עד 50 תווים אלפא נומריים בשם החשבון בספר החשבות

en: Account Group
he_IL: קבוצת חשבון

en: P/L or B/S
he_IL: או

en: Balance Sheet
he_IL: איזון צבעים

en: Show All Accounts
he_IL: No show all

en: Remove Update
he_IL: עדכון מיידי

en: Add Update
he_IL: עדכן

en: Statement of Financial Position
he_IL: מיקום רישום ההודעות

en: Show on Screen (HTML)
he_IL: הדמיית הפלט על המסך

en: Produce PDF Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Database Error
he_IL: שגיאת בסיס נתונים

en: Print Balance Sheet Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Last Year
he_IL: The selected year

en: Create GL Budgets
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: Budget updated successfully
he_IL: רשומת %s עודכנה בהצלחה.

en: Prev Account
he_IL: חשבון FTP

en: Select Account
he_IL: חשבון FTP

en: Next Account
he_IL: חשבון FTP

en: Last Financial Year
he_IL: d.m.Y

en: This Financial Year
he_IL: בשנה הזו ...

en: Next Financial Year
he_IL: d.m.Y

en: Year ended
he_IL: שנה נסתימה

en: Period Actual
he_IL: גודל מקורי:

en: Period Budget
he_IL: פרק הזמן המזערי

en: Adjustment
he_IL: התאמה

en: GL Codes Inquiry
he_IL: שאילת לגבי קודי GL

en: General Ledger Journal Inquiry
he_IL: שאילתא לגבי יומן ספר החשבונות הכללי

en: Selection Criteria
he_IL: בחירת מברשת

en: Journal Number Range
he_IL: מגדיר טווח פורטים

en: Account Description
he_IL: תאור חשבון

en: Journal Entry
he_IL: הוסף כניסת יומן חדשה

en: Normal
he_IL: רגיל

en: Reversing
he_IL: הופך

en: Journal Summary
he_IL: תקציר עדכון

en: GL Tag
he_IL: Tag Table

en: None
he_IL: ללא

en: Accept and Process Journal
he_IL: אשר ועבד יומן

en: Journal
he_IL: יומן

en: Date to Process Journal
he_IL: לא ניתן לסיים את התהליך

en: Journal Line Entry
he_IL: הוסף כניסת יומן חדשה

en: GL Narrative
he_IL: GL Description

en: Required to balance
he_IL: התאמת שיווי משקל צבע

en: Gross Profit Percent
he_IL: אחוז (ביחס לגודל ההורה)

en: Net Profit Percent
he_IL: אחוז (ביחס לגודל ההורה)

en: P/L Percent after
he_IL: לאחר השחרור

en: Financial Statements
he_IL: דוחות כספיים

en: Select tag
he_IL: Tag Table

en: Income and Expenditure
he_IL: %s ו־%s. גודל כולל: %s

en: Detailed
he_IL: רשימה מפורטת

en: during the
he_IL: Error during conversion: %s

en: The selected tag has been deleted
he_IL: Tag "%s" has not been defined.

en: Tag ID
he_IL: Application ID

en: General Ledger Transaction Inquiry
he_IL: שאילתא לגבי עסקה ספר החשבונות הכללי

en: General Ledger Menu
he_IL: Activate the window menu

en: Trial Balance
he_IL: איזון צבעים

en: Print Trial Balance
he_IL: התאמת שיווי משקל צבע

en: Show Trial Balance
he_IL: התאמת שיווי משקל צבע

en: Print Trial Balance Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Check Totals
he_IL: check box

en:  AND for the
he_IL: ול

en: The SQL that failed was:
he_IL: בצע שוב את הפעולה האחרונה שבוטלה

en: Month Actual
he_IL: גודל מקורי:

en: Month Budget
he_IL: גבול החודש:

en: Receive Controlled Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Back to the Purchase Order
he_IL: החזר את הסדר המקורי

en: Back To Purchase Order
he_IL: החזר את הסדר המקורי

en: Receive Purchase Orders
he_IL: קבל התראות דואר אלקטרוני

en: Back to Purchase Orders
he_IL: ח&זרה למצב פעיל

en: has a status of
he_IL: מצב ההתקן

en: Receive Purchase Order
he_IL: Alternative button order

en: Supplier Units
he_IL: _יחידות בררת מחדל:

en: Already Received
he_IL: fcr b,eck

en: Delivery Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: This Delivery
he_IL: מערכת תמסורת

en: Total Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: Enter Serial Nos
he_IL: הז&נת פקודה ידנית...

en: Enter Batches
he_IL: הזנת פקודה

en: Stock Code of the Line Item
he_IL: The stock icon displayed on the item

en: Modify Order Items
he_IL: The sorting order of the items displayed

en: Historical Test Results
he_IL: תקציר תוצאות הבדיקה:

en: Invalid From Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Invalid To Date
he_IL: מעודכן

en: Show Test Results For
he_IL: הצגת סמל בשורת המשימות עבור VLC

en: From Sample Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: To Sample Date
he_IL: מעודכן

en: Sample ID:
he_IL: Application ID

en: Lot/Serial:
he_IL: מספר סידורי:

en: Identifier:
he_IL: מזהה:

en: Sample Date:
he_IL: תאריך ייצור:

en: Import Bank Transactions
he_IL: ייבוא לוח צבעים חדש

en: Enter GL Line
he_IL: Error on line %d: %s

en: Bank Account Transaction Analysis
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Imported Bank Receipt of
he_IL:  '%s' מ MIDI  יבא

en: Imported Bank Payment of
he_IL:  '%s' מ MIDI  יבא

en: Payment to Supplier Account
he_IL: עליך להזין שם חשבון

en: GL Payment
he_IL: גליסית (gl)

en: Receipt to Customer Account
he_IL: עליך להזין שם חשבון

en: GL Receipt
he_IL: גליסית (gl)

en: General ledger Analysis
he_IL: הגדרות כלליות למסנן

en: Total of GL Entries
he_IL: (סונן מסה״כ %s כניסות)

en: Total Bank Transaction
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Yet To Enter
he_IL: טרם הוכנס

en: Account Selection
he_IL: בחירת חשבון

en: The account
he_IL: &חשבון:

en: Imported
he_IL: '%s' ייובאו

en: Analysis
he_IL: ניתוח

en: Process Bank Transactions
he_IL: הגברת עדיפות התהליך

en: General Setup Options
he_IL: אפשרויות הגדרה כללית

en: Transactions
he_IL: עסקאות

en: Receivables/Payables Setup
he_IL: הגדרת תקבולים / תשלומים

en: Inquiries and Reports
he_IL: פניות ודוחות

en: Inventory Setup
he_IL: הגדרת מלאי

en: Customer Statements
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Sales Orders
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Custom Reports
he_IL: דוחות פרטניים

en: Standard Reports and Forms
he_IL: דוחות ודפוסים רגילים

en: There are no reports to show!
he_IL: !אין דוחות להצגה

en: The Stock Category
he_IL: קטגורית המלאי

en: Stock Category:
he_IL: קטגוריה עסקית:

en: as internal
he_IL: Internal error: %s

en: for user role
he_IL: הנתונים על המשתמש <span dir="ltr"><b>%s</b></span> נבדקו.

en: Select Stock Category Code
he_IL: נא לבחור את קוד השפה שלך:

en: Requested Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Cancel Line
he_IL: בטל שורה

en: Issue
he_IL: בעיה בקידוד התווים

en: of
he_IL: מתוך

en: to department
he_IL: למחלקה

en: An internal stock request for
he_IL: Stock ID for primary icon

en: has been fulfilled from location
he_IL: הקישור מ-”%1$s” ל-”%2$s” נמחק.

en: for a quantity of
he_IL: הודר עבור:

en: by user
he_IL: בוטל ע"י המשתמש

en: at
he_IL: ב

en: Select another location
he_IL: Location to Select

en: Required
he_IL: נדרש

en: From Stock Location
he_IL: פתיחת המיקום מ&לוח הגזירים

en: Authorized
he_IL: Not Authorized Tooltip

en: All Authorized
he_IL: ניקוי ה&כול

en: Dispatch Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: The line was successfully deleted
he_IL: מחיקת %(name)s "%(obj)s" בוצעה בהצלחה.

en: Create another request
he_IL: Invalid seek request

en: Edit the Request Line
he_IL: Error on line %d: %s

en: Unit of Measure
he_IL: יחידת מדידה

en: Update Line
he_IL: עדכון שורה

en: Select a Location
he_IL: Location to Select

en: Date when required
he_IL: תאריך לפי הצורך

en: Details of Items Requested
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Search for Inventory Items
he_IL: חיפוש אחר קבצים באופן רקורסיבי.

en: Add to Requisition
he_IL: הוסף לדרישה

en: Inventory Planning Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Category ID
he_IL: ID הקטגוריה

en: Inventory Planning Reporting
he_IL: דיווח על באגים ובקשת תכונות

en: Select Inventory Categories
he_IL: בחר את הקטגוריות לייצוא:

en: For Inventory in Location
he_IL: The location to highlight in the sidebar

en: All Locations
he_IL: כל המקומות

en: One Month MAX
he_IL: יוגש יברימ רפסמ

en: Two Months MAX
he_IL: מקסימום חודשיים

en: Two Month and a half MAX
he_IL: חודשיים וחצי מקסימום

en: Three Months MAX
he_IL: יוגש יברימ רפסמ

en: Four Months MAX
he_IL: יוגש יברימ רפסמ

en: Two Months AVG
he_IL: חודשיים בממוצע

en: Two Month and a half AVG
he_IL: חודשיים וחצי בממוצע

en: Three Months AVG
he_IL: חודשים בשורה:

en: Four Months AVG
he_IL: חודשים בשורה:

en: for all stock locations
he_IL: ייצא את כל המיקומים לקובץ

en: for stock at
he_IL: Stock ID for primary icon

en: Max Mnth
he_IL: Max Size

en: Standard
he_IL: רגיל

en: Deviation
he_IL: (סטייה קלה)

en: Lead Time
he_IL:   עודי אל ןוכדע ןמז

en: in months
he_IL: ב החלצה

en: Qty Required
he_IL: נדרשת ססמה

en: in Supply Chain
he_IL: תעודות בשרשרת:

en: Two Weeks
he_IL: שבועיים

en: One Month
he_IL: גבול החודש:

en: Six Weeks
he_IL: משושה/כוכב משושה

en: Two Months
he_IL: חודשיים

en: Inventory Quantities Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Parts With Quantities
he_IL: _חתוך עם הבחירה

en: Inventory Quantities Reporting
he_IL: דיווח על באגים ובקשת תכונות

en: Selection
he_IL: בחירת אזור

en: Reorder
he_IL: סדר מחדש את הילדים

en: Inventory Valuation Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Print Inventory Valuation Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Inventory Valuation Reporting
he_IL: דיווח על באגים ובקשת תכונות

en: Output to CSV
he_IL: פלט ל- CSV

en: Label Template Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: The label template has been updated
he_IL: סיסמתך עודכנה

en: Rows x Cols
he_IL: מספר שורות

en: Page Width
he_IL: _רוחב העמוד

en: Row Height
he_IL: Default Height

en: Column Width
he_IL: Current width of the column

en: Are you sure you wish to delete this label?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Label Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Custom Size
he_IL: גודל מותאם %d

en: Top Margin
he_IL: הגבול העליון

en: Left Margin
he_IL: שולי שמאל

en: Field
he_IL: שדה מסוג: %(field_type)s

en: Vertical
he_IL: אנכי

en: Horizontal
he_IL: אופקי

en: Item Barcode
he_IL: נתוני ברקוד:

en: Print Labels
he_IL: תוויות היקפיות:

en: Location Maintenance
he_IL: פתיחת _מיקום...

en: location record because
he_IL: Audacity הקלטה מתוזמנת ע"י

en: The location record has been updated
he_IL: סיסמתך עודכנה

en: Tax Province
he_IL: מדינה או מחוז:

en: Allow Invoicing
he_IL: אפשר הנפקת חשבוניות

en: Review Records
he_IL: כל הרשומות

en: Amend Location details
he_IL: הוסף פרטי מקום

en: New Location details
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: Contact for deliveries
he_IL: לפרטים נוספים נא להתקשר אל

en: Delivery Address 1 (Building)
he_IL: No address specified

en: Delivery Address 3 (Suburb)
he_IL: No address specified

en: Delivery Address 4 (City)
he_IL: No address specified

en: Delivery Address 5 (Zip Code)
he_IL: יש להזין מיקוד חוקי.

en: Facsimile No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Allow internal requests?
he_IL: שגיאה לוגית פנימית

en: Location Authorised Users
he_IL: מחק משתמשים לא פעילים

en: You have not selected any Location
he_IL: לא יצרת שום פריט יומן.

en: authority to use the
he_IL: The GtkPageSetup to use

en: location has been changed
he_IL: קובץ שנפתח לאחרונה השתנה.

en: location removed
he_IL: '.%s' הסר רצועה

en: Select Location
he_IL: Location to Select

en: Authorised users for Location
he_IL: הגדר את בלוקי ברירת המחדל של משתמשים חדשים

en: Mailing Group Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: The Group Id must be integer
he_IL: מספר הזיהוי של הקבוצה חייב להיות מספר שלם

en: The Group name should be set and must be less than 100 characters and cannot contains illegal characters
he_IL: יש למלא את שם הקבוצה, הוא יהיה בן פחות מ-100 תווים, ולא יכלול תווים לא חוקיים

en: The group id must be numeric
he_IL: מספר הזיהוי של הקבוצה חייב להיות ספרתי

en: The Group Name should be less than 100 and cannot contains illegal characters
he_IL: שם הקבוצה יהיה בן פחות מ-100 תווים, ולא יכלול תווים לא חוקיים

en: Mail Group
he_IL: הרשאות הקבוצה

en: Are you sure you wish to delete this group?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Failed to retrieve userid
he_IL: כשלון בקבלת רשימת התיקיות

en: Failed to retrieve user information
he_IL: כשלון בקבלת רשימת התיקיות

en: View All Groups
he_IL: ה_צגת כל היישומים

en: Assigned Users
he_IL: משתמשים שהוקצו

en: Available Users
he_IL: סה״כ משתמשים

en: Remove
he_IL: הסרה

en: Sales Analysis
he_IL: ניתוח תדר

en: CSV Format
he_IL: CSV פורמט

en: Sales Analysis Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Task:
he_IL: משימת מחקר

en: Task ID
he_IL: Application ID

en: Last Completed
he_IL: שונה לאחרונה

en: Person
he_IL: אדם א'

en: Asset to Maintain
he_IL: נכסים לתחזוקה

en: Task Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: No Manager
he_IL: &מנהל האתרים...

en: Update Task
he_IL: משימת עדכון

en: Enter New Task
he_IL: הזנת סיסמה חדשה

en: My Maintenance Jobs
he_IL: מופסק; דוחה עבודות

en: Due By
he_IL: אומנות על ידי

en: Now Complete
he_IL: םלש אל

en: Mark Completed
he_IL: Mark name

en: Brands Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: manufacturer record because
he_IL: Audacity הקלטה מתוזמנת ע"י

en: The manufacturer record has been updated
he_IL: סיסמתך עודכנה

en: items with this manufacturer code
he_IL: תאימות לקוד תצוגות מקדימות לאירוע זה:

en: There are no manufacturers to display
he_IL: .אין תוויות לרצועות לייצא

en: Brand URL
he_IL: כתובת אתר של מותג

en: Are you sure you wish to delete this brand?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Amend Brand Details
he_IL: הוסף פרטי מותג

en: New Brand/Manufacturer Details
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: MRP Calendar
he_IL: Default calendar

en: To Date Must Be Greater Than From Date
he_IL: לתאריך חייב להיות מאוחר יות רממתאריך

en: The MRP Calendar has been created
he_IL: עץ המשפחהן ”%s” נוצר.

en: Invalid Change Date
he_IL: תאריך השינוי האחרון

en: Manufacturing Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Exclude The Following Days
he_IL: unrecognized character following \

en: Create Calendar
he_IL: Default calendar

en: List Date Range
he_IL: סיום תחום תאריכי לידה

en: Change Date Status
he_IL: עדכון מצב הנתנוים

en: MRP Create Demands
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: records have been created
he_IL: קובץ %s נוצר.

en: Inventory Location
he_IL: פתיחת _מיקום...

en: From Sales Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: To Sales Date
he_IL: מעודכן

en: Start Date For Distribution
he_IL: תאריך וזמן התחלה

en: Distribution Period
he_IL: פרק הזמן המזערי

en: Number of Periods
he_IL: תקופות - סמן הערכים של תקופות על ציר ה-x

en: No record found in search
he_IL: לא נמצאו נתוני קצה בקובץ המצוין.

en: Quantity must be numeric
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עם נקודה צפה.

en: Quantity must be greater than 0
he_IL: .התחלה וסיום חייבים להיות גדולים מ-0

en: Invalid due date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Invalid demand type
he_IL: type is INVALID

en: have been deleted
he_IL: נמחקו

en: Are you sure you wish to delete this demand?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Number of Records
he_IL: כל הרשומות

en: List All Demands
he_IL: הצגת כל הגופנים

en: List Selection
he_IL: בחירת מברשת

en: Delete Demand Type
he_IL: Unknown bus type %d

en: Or Delete Record
he_IL: תיקייה או שם הקובץ המשמשים להקלטות

en: MRP Demand Types
he_IL: וידאו לפי דרישה ( VOD )

en: Run MRP Calculation
he_IL: Run a dbus service

en: Start time
he_IL: זמן ההתחלה

en: Creating first level
he_IL: Show Fill Level

en: Creating other levels
he_IL: התאמת רמות צבעים

en: Creating bomlevels table
he_IL: Accessible Table Caption

en: Creating levels table
he_IL: Accessible Table Caption

en: Levels table has been created
he_IL: עץ המשפחהן ”%s” נוצר.

en: Creating requirements table
he_IL: Accessible Table Caption

en: Create of mrprequirements failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: Creating supplies table
he_IL: Accessible Table Caption

en: Create of mrpsupplies failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: Create of mrpplannedorders failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: Processing level
he_IL: Fill Level

en: End time
he_IL: תאריך וזמן סיום

en: Last Run Details
he_IL: ריצה אחרונה לפני !time

en: Last Run Time
he_IL: ריצה אחרונה לפני !time

en: Days Leeway
he_IL: בשבוע האחרון

en: Use MRP Demands
he_IL: םינתשמ לש דיקפת ראת

en: Use EOQ
he_IL: Don't use

en: Use Pan Size
he_IL: Use size in label

en: Use Shrinkage
he_IL: Don't use

en: This Run Details
he_IL: הפרטים של המשפחה הזו הם אישיים.

en: Use MRP Demands?
he_IL: םינתשמ לש דיקפת ראת

en: Use EOQ?
he_IL: Don't use

en: Use Pan Size?
he_IL: Use size in label

en: Use Shrinkage?
he_IL: Don't use

en: Run MRP
he_IL: הפעל MRP

en: Through
he_IL: ב־דרך

en: Unit Cost:
he_IL: עלות יחידה:

en: Last Purchase Date:
he_IL: תאריך השינוי האחרון

en: Preferred Supplier:
he_IL: גובה מועדף

en: Total Extended Cost:
he_IL: ג׳אמו של הנגול הרחבה-A

en: Cutoff Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: MRP Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Ext. Cost
he_IL: ה_חלון הבא

en: Convert
he_IL: המרה

en: Total Extended Cost
he_IL: ג׳אמו של הנגול הרחבה-A

en: Cut Off Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Review
he_IL: webtrees - סקור שינויים

en: Source Type
he_IL: סוג מקור

en: Source Order
he_IL: Sort order

en: Consolidation Count
he_IL: Job Count

en: Number of Work Orders:
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Number of Work Orders
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: MRP Report
he_IL: &דיווח על תקלה...

en: Print MRP Report Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: On Hand:
he_IL: /%s היקיתב %s:%d-ב םיצבק תמישר

en: Gross Req:
he_IL: Sys_Req

en: Last Cost:
he_IL: שונה לאחרונה

en: Past Due
he_IL: בשבוע האחרון

en: Where Required
he_IL: נדרשת ססמה

en: Order No.
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: pages
he_IL: דפים

en: Go to Page
he_IL: עבור לעמוד

en: Go
he_IL: בצע

en: Stock Status
he_IL: מצב ההתקן

en: MRP Reschedule Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: MRP Reschedule Reporting
he_IL: דיווח על באגים ובקשת תכונות

en: Work Orders Only
he_IL: Only print properties

en: Purchase Orders Only
he_IL: Only print properties

en: Selection:
he_IL: בחירת אזור

en: MRP Shortages Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: MRP Excess Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: MRP Excess
he_IL: `%s' רתוימ טנמוגרא

en: Create of demandtotal failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: Create of supplytotal failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: Total Extended Shortage:
he_IL: ג׳אמו של הנגול הרחבה-A

en: Total Extended Excess:
he_IL: ג׳אמו של הנגול הרחבה-A

en: Inventory Category
he_IL: קטגוריה עסקית:

en: Sort
he_IL: Sort Type

en: Extended Shortage Dollars
he_IL: ג׳אמו של הנגול הרחבה-A

en: Shortage-Excess Option
he_IL: Error parsing option %s

en: Report MRP Shortages
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Report MRP Excesses
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Ext. Shortage
he_IL: ה_חלון הבא

en: Ext. Excess
he_IL: ה_חלון הבא

en: No Sales Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Select Customer Type
he_IL: בחר סוג תרשים

en: Number Of Days
he_IL: מספר הימים שיש להציג

en: Location QOH
he_IL: פתיחת _מיקום...

en: Total QOH
he_IL: סה״כ לידות

en: Select Supplier
he_IL: Select Vendor

en: Reject
he_IL: דחה

en: Pending
he_IL: בהמתנה

en: Your offer to
he_IL: מספר הצעתכם

en: has been accepted
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: The accepted offers from
he_IL: הנתק מהשרת

en: has been rejected
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: The rejected offers from
he_IL: הנתק מהשרת

en: Click on back
he_IL: Focus on click

en: Order Details
he_IL: פרטי ההזמנה

en: Ordered On
he_IL: /%s היקיתב %s:%d-ב םיצבק תמישר

en: Delivery Address 1
he_IL: Print address

en: Requested Delivery
he_IL: מערכת תמסורת

en: Delivery Address 2
he_IL: Print address

en: Order Currency
he_IL: סמלי מטבע

en: Delivery Address 3
he_IL: Print address

en: Deliver From Location
he_IL: פתיחת המיקום מ&לוח הגזירים

en: Delivery Address 4
he_IL: Print address

en: Delivery Address 5
he_IL: City-State-zip

en: Delivery Address 6
he_IL: Country

en: Freight Cost
he_IL: Shipping Cost

en: Last Del
he_IL: שונה לאחרונה

en: Outstanding GRNs Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Supplier Name
he_IL: Vendor Name

en: Qty Pending
he_IL: בהמתנה להסרה

en: Unit Price
he_IL: מחיר יחידה

en: Line Total
he_IL: סה״כ לידות

en: Show On Screen
he_IL: On-screen keyboard

en: Page Security Levels
he_IL: התאמת רמות צבעים

en: Update Security Levels
he_IL: עדכון רמות אבטחה

en: Supplier ID Number is not Set, can not display result
he_IL: Vendor ID Number is no Set, cannot display result

en:  and
he_IL:  ו

en: Back to supplier inquiry
he_IL: ח&זרה למצב פעיל

en: Go back
he_IL: אחורה בדפדפן

en: Supplier Number
he_IL: Vendor Number

en: Total Payment
he_IL: סה״כ לידות

en: Payment Methods
he_IL: _שיטות קלט

en: payment method has been deleted
he_IL: עץ המשפחה ”%s” נמחק.

en: Use For Payments
he_IL: Use Header Bar for actions.

en: Use For Receipts
he_IL: Use Header Bar for actions.

en: Review Payment Methods
he_IL: webtrees - סקור שינויים

en: Enter a Payment to, or Receipt from the Supplier
he_IL: Enter a Payment to, or Receipt from the Vendor

en: Bank Account Payments Entry
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: A bank account must be selected to make this payment from
he_IL: יש לבחור חשבון בנק

en: care of
he_IL: בהשגחת

en: Has the cheque been printed
he_IL: Has the check been printed

en: Yes / Continue
he_IL: כן / המשך

en: No / Cancel Payment
he_IL: תיחכונ הלועפ לטב

en: Allocate this payment
he_IL: הקצה תשלום זה

en: Enter another Payment for
he_IL: יש להזין 0 למהירות בלתי מוגבלת.

en: The Cheque/Voucher number has already been used
he_IL: The Check/Voucher number has already been used

en: The cheque number has already been used
he_IL: The check number has already been used

en: from the
he_IL:  מאת

en: Payment Exchange Rate
he_IL:  אופו קצב הביטים:

en: Cheque Number
he_IL: Check Number

en: Enter GL Account Manually
he_IL: עליך להזין שם חשבון

en: doesnt exist
he_IL: הקובץ '%s' לא קיים

en: Select GL Group
he_IL: בחירת <b>קבוצה</b> להפרדה.

en: Cheque/Voucher Number
he_IL: Check/Voucher Number

en: Accept and Process Payment
he_IL: אשר ועבד תשלום

en: Amount of Payment
he_IL: סכום לתשלום

en: Payment Terms Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Following Month On
he_IL: Error on line %d: %s

en: Due After (Days)
he_IL: assertion expected after (?(

en: th
he_IL: רביעי

en: days
he_IL:  ימים

en: Update Payment Terms.
he_IL: עדכון פרטי תשלום

en: New Payment Terms.
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: Terms Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: A description of the payment terms is required
he_IL: תאור תנאי התשלום נדרש

en: For Petty Cash Tabs
he_IL: Custom tabs for this text

en: All Tabs
he_IL: כל הלשוניות

en: The number of days must be a positive number
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עשרוני.

en: The Amount must be input
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עם נקודה צפה.

en: Days
he_IL:  ימים

en: Date Authorised
he_IL: Date Authorized

en: Unauthorised
he_IL: Unauthorized

en: Current balance
he_IL: איזון צבעים

en: New Cash Assignment
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: Select another tab
he_IL: TAB ףסוה

en: Petty Cash Tab
he_IL: TAB ףסוה

en: Update Cash Assignment
he_IL: Automatically update timezone

en: Authorisation of Petty Cash Expenses
he_IL: Authorization of Petty Cash Expenses

en: You Must First Select a Petty Cash Tab To Authorise
he_IL: You Must First Select a Petty Cash Tab To Authorize

en: The amount must be greater than 0
he_IL: .התחלה וסיום חייבים להיות גדולים מ-0

en:  already exists
he_IL:  כבר קיים

en: Tax Category
he_IL: קטגוריה עסקית:

en: for type of tab
he_IL: Tab pack type

en: Select Type of Tab
he_IL: Tab pack type

en: Select Expense Code
he_IL: נא לבחור את קוד השפה שלך:

en: Show HTML
he_IL: html container

en: Select A Different Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: User
he_IL: &משתמש:

en: Balance before
he_IL: בטרם ההחלה

en: Balance at
he_IL: זמן הדפסה

en: Total not authorised before
he_IL: הושלם לפני 1970; תאריך לא זמין

en: Date Range
he_IL: טווח תאריכים

en: The Petty Cash Tab
he_IL: TAB ףסוה

en: The Tab
he_IL: Tab

en: Type Of Tab
he_IL: סוג הלשונית

en: Show All Tabs Defined
he_IL: סגירת כל &שאר הכרטיסיות

en: Limit Of Tab
he_IL: &לשונית חדשה

en: The Tab type
he_IL: סוג הלשונית

en: Return to list of tab types
he_IL: List of x-content/* types set to "Do Nothing"

en: Tab type
he_IL: סוג הלשונית

en: Code Of Type Of Tab
he_IL: Tab pack type

en: Description Of Type of Tab
he_IL: Tab pack type

en: Freight
he_IL: Shipping

en: Create PDF
he_IL: Accepts PDF

en: The receipt batch number
he_IL: Malformed version number: %s

en: was not found in the database
he_IL: מודל %(model_name)r לא נמצא ביישום %(app_label)r

en: Banking Summary
he_IL: תקציר עדכון

en: Banking Summary Number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Payment Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Enter the date from which cheques are to be listed
he_IL: Enter the date from which checks are to be listed

en: Enter the date to which cheques are to be listed
he_IL: Enter the date to which checks are to be listed

en: Email the report off
he_IL: הקלט על (מופעל/מושבת)

en: An error occurred getting the payments
he_IL: Error getting filesystem info: %s

en: Cheque Listing
he_IL: Check Listing

en: Cheque listing from
he_IL: Check listing from

en: CHEQUES
he_IL: CHECKS

en: Payments check list
he_IL: אופציות בדיקה - רשימת סינון של מקום

en: Enter Lot
he_IL: הזנת פקודה

en: Or Select Existing Lot
he_IL: בחירת כל הפריטים או כל המפרקים

en: Lot/Serial
he_IL: מספר סידורי:

en: Print Certificate of Analysis Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Unable to Locate Lot
he_IL: Temporarily unable to resolve '%s'

en: Certificate of Analysis
he_IL: תעודת ניתוח

en: Physical Properties
he_IL: מאפייני העמודה

en: Test Method
he_IL: Click method

en: Header
he_IL: כותרת

en: * Trailer
he_IL: קדימון

en: Setting
he_IL: הגדרות

en: Customer Listing
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Customer List
he_IL: List applications

en: The failed SQL was
he_IL: Operation was cancelled

en: Customers in
he_IL: לקוחות ב

en: Turnover
he_IL: מחזור

en: Customer Details Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: For Sales Areas
he_IL: מילוי אזורים תחומים

en: All Areas
he_IL: כל האזורים

en: For Salesperson:
he_IL: הודר עבור:

en: Level Of Activity
he_IL: רמת פעילות

en: All customers
he_IL: כל הלקוחות

en: Sales Greater Than
he_IL: (בגיל פחות מ-%s)

en: Sales Less Than
he_IL: (בגיל פחות מ-%s)

en: Activity Since
he_IL: פעילות מ

en: The date must be specified in the format
he_IL: מספרי טלפון חייבים  להיות בתבנית 0X XX XX XX XX.

en: Customer Transaction Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Credit Notes
he_IL: מצא תווים

en: An error occurred getting the transactions
he_IL: Error getting filesystem info: %s

en: Delivery Differences Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Over All Categories
he_IL: בטל ה&כל

en: Total number of differences
he_IL: סה״כ משתמשים

en: DIFOT Report
he_IL: &דיווח על תקלה...

en: DIFOT Report Error
he_IL: Error accepting connection: %s

en: Dispatches After
he_IL: לאחר השחרור

en: Delivery Dates from
he_IL: הנתק מהשרת

en: Email a Work Order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: has been emailed to
he_IL: הרשומה%1$s  שונתה ל-%2$s.

en: as directed
he_IL: &שמירה בשם...

en: Emailing Work order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: failed
he_IL: Fallo

en: General Ledger Journal
he_IL: הגדרות כלליות למסנן

en: Printing Error
he_IL: שגיאה בהדפסה

en: Goods Received Note
he_IL: הוסף הערה

en: Date of Receipt:
he_IL: תאריך ייצור:

en: Low GP sales
he_IL: לקוחות ומכירות

en: The dates entered must be in the format
he_IL: מספרי טלפון חייבים  להיות בתבנית 0X XX XX XX XX.

en: Sales Made From
he_IL: הנתק מהשרת

en: in the format
he_IL: מבנה גודל הקובץ

en: Orders Invoiced Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Orders from
he_IL: בתוקף מ־:

en: Ord Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Complete
he_IL: םלש אל

en: GRAND TOTAL INVOICED
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Order Status Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Back Order Only
he_IL: Only print properties

en: Only Show Back Orders
he_IL: הצג רק תגים נבחרים

en: Show All Orders
he_IL: No show all

en: Not yet printed
he_IL: %s - עדיין לא בתוקף!

en: Stock Transaction Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Sales Invoice
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Sales Credit Note
he_IL: הוסף הערה

en: Location Transfer
he_IL: &העברה ידנית...

en: Stock Adjustment
he_IL: Horizontal Adjustment

en: Purchase Order Delivery
he_IL: Alternative button order

en: Work Order Receipt
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Work Order Issue
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: For Stock Location
he_IL: Stock ID for primary icon

en: Transaction Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Customer Invoices
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Customer Credit Notes
he_IL: הערות למתרגמים:

en: Location Transfers
he_IL: העברות בו זמנית

en: Purchase Order Deliveries
he_IL: Alternative button order

en: Work Order Receipts
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Work Order Issues
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Effective As At
he_IL: \ at end of pattern

en: Effective Date Range
he_IL: סיום תחום תאריכי לידה

en: Prices excluding tax
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Back
he_IL: חזרה

en: Problem Report....
he_IL: &דיווח על תקלה...

en: Print Price List Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: No End Date
he_IL: תאריך וזמן סיום

en: Price Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: For Currency
he_IL: סמלי מטבע

en: Prices Only
he_IL: קריאה בלבד

en: Show GP % too
he_IL: ידמ ךורא ךרע

en: Price Listing Type
he_IL: Unknown bus type %d

en: Full Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Select All Labels
he_IL: בחר את כל הודעות השגיאה

en: Price Labels
he_IL: תוויות היקפיות:

en: Price_Labels
he_IL: תוויות היקפיות:

en: Print Price Labels
he_IL: :ייצא תויות בתור

en: Label to print
he_IL: הדפסה לקובץ

en: For Stock Category
he_IL: Stock ID for primary icon

en: Show Labels
he_IL: תוויות היקפיות:

en: Enter Specification Name
he_IL: הזנת שם החוצץ

en: Or Select Existing Specification
he_IL: בחירת כל הפריטים או כל המפרקים

en: Print Product Specification Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Unable to Locate Specification
he_IL: Temporarily unable to resolve '%s'

en: Product Specifications
he_IL: מפרט המבנה:

en: Product Specification
he_IL: אפיון התקן SVG 1.1

en: Select Quotation To Print
he_IL: Number of Pages To Print

en: Print Quotation Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Customer Quotation
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Quotation Excluding Tax
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Total Tax
he_IL: סה״כ לידות

en: Quotation Including Tax
he_IL: סוג החשבון/המס

en: The quotation cannot be printed
he_IL: לא ניתן להסיר את הסימנייה '%s'

en: Sales Receipt
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Customer Receipt Number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Received From
he_IL: בתוקף מ־:

en: The Sum Of
he_IL: סך של

en: Details
he_IL: פרטים

en: Signed On Behalf Of
he_IL: Error on line %d: %s

en: Print Remittance Advices Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: suppliers from
he_IL: בתוקף מ־:

en: and Paid On
he_IL: Error on line %d: %s

en: Total Payment:
he_IL: סה״כ לידות

en: Date Of Payment
he_IL: תאריך ייצור:

en: This Payment
he_IL: בחירת _זאת

en: Weekly Orders Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Sales
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Partial
he_IL: חלקי

en: Sales By Salesperson Report
he_IL: דו״ח של מידע המסופק על ידי מקור.

en: Print Weekly Orders
he_IL: Only print properties

en: Print Weekly Orders Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Total Claim:
he_IL: סה״כ לידות

en: Create Claims Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Check Comparison Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Inventory Check Comparison
he_IL: השוואת התיקיות נכשלה

en: Stock Count Comparison
he_IL: השוואת התיקיות נכשלה

en: Inventory Check
he_IL: check box

en: Inventory Comparison Comparison Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: inventory check sheets
he_IL: &חפש עדכונים...

en: Inventory Comparison
he_IL: ה&שוואת תיקיות

en: Inventory Comparison Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Choose Option
he_IL: Unknown option %s

en: Action for Zero Counts
he_IL: בספירה של 0

en: Reprint transfer docket
he_IL: הדפס את ההעתקה

en: Transfer docket to reprint
he_IL: בסמוך לתור ההעברות

en: Print Shipping Labels
he_IL: הדפס תוויות משלוח

en: Inventory Negatives Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Print Stock Transfer
he_IL: הדפס העברת מלאי

en: Print Transfer Note
he_IL: הוסף הערה

en: Stock Transfer Form
he_IL: גרסאות שונות של צורות קטנות

en: Print Stock Transfer - Error
he_IL: שגיאה קריטית בהעברת הקבצים

en: Try Again
he_IL: נסיון חוזר

en: Date of transfer:
he_IL: &העברה ידנית...

en: Supplier Transaction Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Total Order Amounts
he_IL: Alternative button order

en: Monthly Invoiced Total
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Select a Work Order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Select Work Order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Print Work Order Number
he_IL: Number of Pages To Print

en: Print Work Order Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Print or Email the Order
he_IL: שם משתמש או כתובת דוא״ל

en: Email to
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Labels/Package
he_IL: תוויות היקפיות:

en: Weight/Package
he_IL: Font weight

en: Labels
he_IL: תוויות

en: Periods Inquiry
he_IL: תקופות - סמן הערכים של תקופות על ציר ה-x

en: Date of Last Day
he_IL: תאריך השינוי האחרון

en: Cancelled
he_IL: מבוטל

en: Create Order
he_IL: Sort order

en: Can Release
he_IL: ש_חרור החיתוך

en: Authority Level
he_IL: Fill Level

en: Are you sure you wish to delete this authorisation level?
he_IL: Are you sure you wish to delete this authorization level?

en: User can create orders
he_IL: Can't create user desktop file %s

en: User can release invoices
he_IL: Can't create user desktop file %s

en: User can authorise orders up to :
he_IL: User can authorize orders up to :

en: Enter the amount that this user is premitted to authorise purchase orders up to
he_IL: Enter the amount that this user is premitted to authorize purchase orders up to

en: Authorise Purchase Orders
he_IL: Authorize Purchase Orders

en: Authorised by
he_IL: Authorized by

en: Date Ordered
he_IL: תאריך ייצור:

en: Authorised
he_IL: Authorized

en: Rejected
he_IL: נדחו

en: The update could not be processed
he_IL: םיילוש תורעה גיצהל ןתינ אל

en: Modify Purchase Order
he_IL: Alternative button order

en: Purchase Order Entry
he_IL: לא ניתן לשנות שם לרשומה

en: This order is for
he_IL: The application that this policy is for.

en: See shipment number
he_IL: Malformed version number: %s

en: by
he_IL: ע״י

en: Your authorisation limit is set at
he_IL: Your authorization limit is set at

en: Supplier changed by
he_IL: שונה ב-%1$s ע״י %2$s

en: Cannot modify the supplier of the order once some of the order has been received
he_IL: Cannot modify the vendor of the order once some of the order has been received

en: Supplier name keywords have been used in preference to the supplier code extract entered
he_IL: Vendor name keywords have been used in preference to the vendor code extract entered

en: The searched supplier records requested cannot be retrieved because
he_IL: The searched vendor records requested cannot be retrieved because

en: The supplier record of the supplier selected
he_IL: The vendor record of the vendor selected

en: The SQL used to retrieve the supplier details and failed was
he_IL: The SQL used to retrieve the vendor details and failed was

en: You can setup authorisations
he_IL: You can setup authorizations

en: Purchase Order
he_IL: Sort order

en: Enter text in the supplier name
he_IL: Enter text in the vendor name

en: Enter text extract in the supplier code
he_IL: Enter text extract in the vendor code

en:  Modify Purchase Order Number
he_IL: עדכון מספר הזמנת רכש

en: Purchase Item(s) with this code
he_IL: תאימות לקוד תצוגות מקדימות לאירוע זה:

en: Order Status
he_IL: מצב ההזמנה

en: PO Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Version
he_IL: גרסה

en: Initiated By
he_IL: אומנות על ידי

en: Date Printed
he_IL: תאריך ייצור:

en: Allow Reprint
he_IL: אפשר הדפסה חוזרת

en: Reprint Now
he_IL: איתחול כעת

en: Receive this order
he_IL: Alternative button order

en: New Purchase Order
he_IL: Alternative button order

en: Status Comment
he_IL: תצוגה מקדימה של התגובה

en: Status Update
he_IL: עדכון מיידי

en: Warehouse Info
he_IL: -----Info: (), lines ----,

en: Supplier Info
he_IL: -----Info: (), lines ----,

en: Delivery Contact
he_IL: מגע במשולש

en: Delivery By
he_IL: אומנות על ידי

en: Supplier Selection
he_IL: Vendor Selection

en: Select Now
he_IL: איתחול כעת

en: Supplier Contact
he_IL: Vendor Contact

en: Enter Line Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Purchase Order Items
he_IL: The sorting order of the items displayed

en: The quantity in the supplier units is expected to be numeric. Please re-enter as a number
he_IL: The quantity in the vendor units is expected to be numeric. Please re-enter as a number

en: The supplier price is expected to be numeric. Please re-enter as a number
he_IL: The vendor price is expected to be numeric. Please re-enter as a number

en: The order will be created with a status of pending and will require authorisation
he_IL: The order will be created with a status of pending and will require authorization

en: Order Created by
he_IL: סידור לפי ה&סדר שבקובץ

en: Print Purchase Order
he_IL: Alternative button order

en: Order completed by
he_IL: סידור לפי ה&סדר שבקובץ

en: Order modified by
he_IL: סידור לפי ה&סדר שבקובץ

en: The date entered must be in the format
he_IL: מספרי טלפון חייבים  להיות בתבנית 0X XX XX XX XX.

en: The account details for
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: The general ledger code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: The item details for
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: The purchasing data for
he_IL: מחפש קבצי מידע

en: per supplier unit
he_IL: שינוי משתנה היחידה

en: Quantity Our Units
he_IL: יחידות (mm או in):

en: Our Unit
he_IL: בחירת יחידה

en: Price Our Units
he_IL: יחידות (mm או in):

en: Unit Conversion Factor
he_IL: מתאם המרת יחידה

en: Supplier Unit
he_IL: Vendor Unit

en: Supp Units
he_IL: _יחידות בררת מחדל:

en: Sub-Total
he_IL: סה״כ לידות

en: Deliver By
he_IL: אומנות על ידי

en: Update Order Lines
he_IL: עדכון שורות הזמנה

en: Process Order
he_IL: Sort order

en: General Ledger Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: OR Asset ID
he_IL: או ID הנכס

en: Not an Asset
he_IL: םלש אל

en: Not yet purchased
he_IL: %s - עדיין לא בתוקף!

en: Failed to retrieve result count
he_IL: כשלון בקבלת רשימת התיקיות

en: The SQL failed is
he_IL: Enumerator is closed

en: Item Category
he_IL: קטגוריה עסקית:

en: Insert New Item
he_IL: הכנס פריט חדש

en: Order some
he_IL: Sort order

en: Our Units
he_IL: _יחידות בררת מחדל:

en: Conversion
he_IL: המרת לוח שנה

en: Factor
he_IL: יחס

en: Supplier/Order
he_IL: Sort order

en: Go to end of list
he_IL: עבור אל סוף הרשימה

en: Reviewing A Purchase Order
he_IL: Alternative button order

en: the SQL statement returned the error
he_IL: MP3 חזרה ממקודד  %ld שגיאת

en: the SQL returned the following error
he_IL: מאגר הנתונים דיווח הודעות שגיאה הבאות:

en: Supplier Code
he_IL: Vendor Code

en: Deliver Into Location
he_IL: העתק _מיקום מברשת

en: Printing
he_IL: בהדפסה

en: Printed on
he_IL: /%s היקיתב %s:%d-ב םיצבק תמישר

en: Print a Copy
he_IL: העתק של ערוץ %s

en: Status Coments
he_IL: מצב ההתקן

en: Reqd Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Select a purchase order
he_IL: בחר הזמנת רכש

en: Purchase Order Inquiry
he_IL: Alternative button order

en: Print Purchase Order Number
he_IL: Number of Pages To Print

en: Print Purchase Order Error
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Purchase Order Number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Select another order
he_IL: Alternative button order

en: Email a Purchase Order
he_IL: Alternative button order

en: Emailing Purchase order
he_IL: Alternative button order

en: Printed by
he_IL: אומנות על ידי

en: Show Amounts on the Order
he_IL: הצגת תיבת דו־שיח בהפעלה

en: There was a problem retrieving the contact details for the supplier
he_IL: There was a problem retrieving the contact details for the vendor

en: There are no contacts defined for the supplier of this order
he_IL: There are no contacts defined for the vendor of this order

en: You must first set up supplier contacts before emailing an order
he_IL: You must first set up vendor contacts before emailing an order

en: Purchase Order Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Extended Price
he_IL: בופומופו מורחב

en: Header Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: By
he_IL: ע״י

en: Line Item Status
he_IL: בצמה תרוש לש יוגש הנבמ

en: Order No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Supplier No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Extended Cost
he_IL: בופומופו מורחב

en: Line Status
he_IL: בצמה תרוש לש יוגש הנבמ

en: Lines -
he_IL: קווים

en: Export as csv file
he_IL: הקובץ כולל מיקומים (CSV)

en: Equals
he_IL: שווה

en: Begins With
he_IL: מתחיל ב־

en: Not Completed
he_IL: םלש אל

en: All Categories
he_IL: כל הקטגוריות

en: Sort By
he_IL: מיון בסדר

en: Run Inquiry
he_IL: &הרצת פקודה...

en: The Order Number entered
he_IL: Malformed version number: %s

en: MUST
he_IL: (*MARK) must have an argument

en: be numeric
he_IL: &ערך מספרי:

en: For supplier
he_IL: For vendor

en: Add Purchase Order
he_IL: vux; vznb, rfa

en: Into Stock Location
he_IL: העתק _מיקום מברשת

en: Failed to retrieve location data
he_IL: כתיבת תמונת TIFF נכשלה

en: Order Status:
he_IL: מצב ההתקן

en: Pending and Authorised
he_IL: העלאה והסרה בהמתנה

en: Orders Between
he_IL: בין %s ל%s

en: Search Purchase Orders
he_IL: &חיפוש בקבצים מרוחקים...

en: Search Parts Now
he_IL: בעוד דקה

en: Order #
he_IL: סדר:

en: Initiated by
he_IL: אומנות על ידי

en: Print Copy
he_IL: העתק של ערוץ %s

en: For the part
he_IL: הודר עבור:

en: Pending/Authorised/Completed
he_IL: הושלם; תאריך לא ידוע

en: Could not be update the existing prices
he_IL: Existing file '%s' could not be removed: g_unlink() failed: %s

en: The price has been updated
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Failed to insert price data
he_IL: כתיבת תמונת TIFF נכשלה

en: Failed to delete price data
he_IL: כתיבת תמונת TIFF נכשלה

en: Update Pricing
he_IL: עדכוןן תמחור

en: No Price List Selected
he_IL: לא נבחרה קטגוריה לייצוא

en: Weighted Average Costs
he_IL: ממוצע כל הסקיצות

en: Standard Costs
he_IL: (ינקת טלק ץורע)

en: Cost/Preferred Supplier Data Or Other Price List
he_IL: Cost/Preferred Vendor Data Or Other Price List

en: Stock Category From
he_IL: הנתק מהשרת

en: Stock Category To
he_IL: לא נבחרה קטגוריה לייצוא

en: Rounding Factor
he_IL: Magnification factor

en: Update Prices
he_IL: עדכון מחירים

en: against
he_IL: מול

en: Could not get the supplier purchasing information for a preferred supplier for the item
he_IL: Could not get the vendor purchasing information for a preferred vendor for the item

en: There is more than a single preferred supplier data for the item
he_IL: There is more than a single preferred vendor data for the item

en: from the price list
he_IL: ה_סרה מהרשימה

en: Error updating prices for
he_IL: Error calling StartServiceByName for %s:

en: Inserting new price for
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: Update Price By Cost
he_IL: עדכון מחיר לפי עלות

en: category
he_IL: קטגוריה

en: all Categories
he_IL: כל הקטגוריות

en: With Prices
he_IL: %s עם %d סיביות

en: times
he_IL: פעמים %d בוצעה חזרה

en: Cost in Price List
he_IL: List the keys in SCHEMA

en: End Date
he_IL: תאריך וזמן סיום

en: Price Proposed
he_IL: הצעת טקסט מפקד&nbsp;&nbsp;

en: Average Cost
he_IL: קיזוז ממוצע:

en: Standard Cost
he_IL: (ינקת טלק ץורע)

en: Special Prices for
he_IL: Custom definition for %s

en: Special Customer Prices
he_IL: מצא סימן מיוחד

en: Price Updated
he_IL: מועדפים עודכנו.

en: Price added
he_IL: תווית הוספה

en: The price could not be added because
he_IL: לא ניתן לכתוב אל "%s", לא ניתן להוסיף את הסימנייה: %s

en: This price has been deleted
he_IL: עץ המשפחה ”%s” נמחק.

en: Normal Price
he_IL: גודל _רגיל

en: Special Price
he_IL: :מיוחדות תודות

en: All Branches
he_IL: כל הסניפים

en: Are you sure you wish to delete this price?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: The new price could not be added
he_IL: לא ניתן לכתוב אל "%s", לא ניתן להוסיף את הסימנייה: %s

en: The selected price has been deleted
he_IL: עץ המשפחה ”%s” נמחק.

en: Review Prices
he_IL: webtrees - סקור שינויים

en: Amend Price
he_IL: הוסף מחיר

en: Vendor No.
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Cheque No.
he_IL: Check No.

en: error
he_IL: שגיאה

en: million
he_IL: מיליון

en: one
he_IL: אחד

en: two
he_IL: שניים

en: three
he_IL: שלושה

en: four
he_IL: ארבעה

en: five
he_IL: חמישה

en: six
he_IL: שישה

en: seven
he_IL: שבעה

en: eight
he_IL: שמונה

en: nine
he_IL: תשעה

en: twelve
he_IL: שניים עשר

en: thirteen
he_IL: שלוש עשרה

en: twenty
he_IL: עשרים

en: thirty
he_IL: שלושים

en: zero
he_IL: אפס

en: Assembly Components:-
he_IL: התאמת פריטים בגווני אפור

en: Print Statements
he_IL: Print XML

en: No Customers Found
he_IL: .סקדניא ףא אצמנ אל

en: Statements from
he_IL: בתוקף מ־:

en: For customer
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Settled Transactions
he_IL: עסקאות הלקוח

en: Outstanding Transactions
he_IL: עסקאות הלקוח

en: Amount received was
he_IL: הסכום שנתקבל הוא

en: Quoting your account reference
he_IL: החשבון שלך נדחה.

en: No Statements Found
he_IL: .סקדניא ףא אצמנ אל

en: Select Statements to Print
he_IL: Number of Pages To Print

en: Invoices from
he_IL: בתוקף מ־:

en: Credit Notes from
he_IL: הנתק מהשרת

en: Transaction Print Error Report
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: Sub Total
he_IL: סה״כ לידות

en: TOTAL INVOICE
he_IL: סה״כ לידות

en: TOTAL CREDIT
he_IL: גבול אשראי

en: Please find attached
he_IL: Attached to Widget

en: Print Preview
he_IL: שגיאה ביצירת תצוגה מקדימה

en: TAX INVOICE
he_IL: INVOICE

en: TAX CREDIT NOTE
he_IL: CREDIT NOTE

en: Tax Authority Ref
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Charge To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Your Order Ref
he_IL: מספר הזמנתכם

en: Shipper
he_IL: Shipping-method

en: Incidences / Production Notes
he_IL: הערות למתרגמים:

en: Components Ready By
he_IL: בוטל ע"י המשתמש

en: Item Produced By
he_IL: בוטל ע"י המשתמש

en: Quality Control By
he_IL: בוטל ע"י המשתמש

en: WO
he_IL: ד_ו־צדדי:

en: Qty Needed
he_IL: נדרש אישור

en: Hour
he_IL: שעה

en: Signature
he_IL: אלגוריתם החתימה:

en: Product Specifications Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Copy
he_IL: העתק

en: A Product Specification has been copied to
he_IL: הרשומה הועתקה ללוח הגזירים.

en: Product Specification for
he_IL: Custom definition for %s

en: Method
he_IL: Click method

en: Possible Values
he_IL: ערכי אפס

en: Target Value
he_IL: action target value

en: Range Min
he_IL: עקמומיות מזערית

en: Range Max
he_IL: Max Size

en: Text Box
he_IL: check box

en: Select Box
he_IL: check box

en: Check Box
he_IL: check box

en: Date Box
he_IL: check box

en: Range
he_IL: טווח

en: has been deleted from the database
he_IL: הקישור מ-”%1$s” ל-”%2$s” נמחק.

en: Show on Cert
he_IL: הצגת תיבת דו־שיח בהפעלה

en: Show on Spec
he_IL: הצגת תיבת דו־שיח בהפעלה

en: Show on Test Plan
he_IL: הצגת תיבת דו־שיח בהפעלה

en: Active
he_IL: פעיל

en: Show On Cert?
he_IL: הצגת תיבת דו־שיח בהפעלה

en: Show On Spec?
he_IL: הצגת תיבת דו־שיח בהפעלה

en: Show On Test Plan?
he_IL: הצגת תיבת דו־שיח בהפעלה

en: Active?
he_IL: פעיל?

en: Add More Tests
he_IL: הוסף בדיקות

en: has been created.
he_IL: קובץ %s נוצר.

en: Edit Order
he_IL: Sort order

en: Unable to create the order
he_IL: Unable to create socket: %s

en: For Supplier
he_IL: For Vendor

en: Show Items
he_IL: מספר פריטים להצגה

en: Supplier Ordering
he_IL: Vendor Ordering

en: The supplier inventory quantities could not be retrieved by the SQL because
he_IL: The vendor inventory quantities could not be retrieved by the SQL because

en: Last
he_IL: _אחרון

en: Week
he_IL: שבוע

en: Preferred supplier purchasing
he_IL: שפת השמע המועדפת

en: Create Purchase Order
he_IL: Alternative button order

en: Supplier Purchasing Data
he_IL: Vendor Purchasing Data

en: Deleted the supplier discount record
he_IL: Deleted the vendor discount record

en: The price entered is zero
he_IL: The password entered is incorrect.

en: Is this intentional?
he_IL: חשבון זה אינו פעיל.

en: The supplier sells an item by the tonne and we hold stock by the kg
he_IL: The vendor sells an item by the ton and we hold stock by the lb

en: The suppliers price must be divided by 1000 to get to our cost per kg
he_IL: The suppliers price must be divided by 2000 to get to our cost per lb

en: The supplier purchasing details could not be added to the database because
he_IL: The vendor purchasing details could not be added to the database because

en: This supplier purchasing data has been added to the database
he_IL: This vendor purchasing data has been added to the database

en: The supplier purchasing details could not be updated because
he_IL: The vendor purchasing details could not be updated because

en: Supplier purchasing data has been updated
he_IL: Vendor purchasing data has been updated

en: The supplier purchasing discount details could not be updated because
he_IL: The vendor purchasing discount details could not be updated because

en: Supplier discount percent must be greater than zero but less than 100 percent. This discount record cannot be added.
he_IL: Vendor discount percent must be greater than zero but less than 100 percent. This discount record cannot be added.

en: The supplier purchasing details could not be deleted because
he_IL: The vendor purchasing details could not be deleted because

en: The supplier purchasing details for the selected part could not be retrieved because
he_IL: The vendor purchasing details for the selected part could not be retrieved because

en: Effective From
he_IL: בתוקף מ־:

en: Min Order Qty
he_IL: Alternative button order

en: Preferred
he_IL: גובה מועדף

en: Are you sure you wish to delete this suppliers price?
he_IL: Are you sure you wish to delete this vendors price?

en: There are now
he_IL: אין שינויים ממתינים.

en: There are NO preferred suppliers set up for
he_IL: There are NO preferred vendors set up for

en: you should make one supplier only the preferred supplier
he_IL: you should make one vendor only the preferred vendor

en: The supplier details for the selected supplier could not be retrieved because
he_IL: The vendor details for the selected vendor could not be retrieved because

en: The supplier code
he_IL: The vendor code

en: You must enter an alternative supplier code or select a supplier using the search facility below
he_IL: You must enter an alternative vendor code or select a vendor using the search facility below

en: Text in the Supplier
he_IL: Text in the Vendor

en: Text in Supplier
he_IL: Text in Vendor

en: Find Suppliers Now
he_IL: Find Vendors Now

en: Supplier Name keywords have been used in preference to the Supplier Code extract entered
he_IL: Vendor Name keywords have been used in preference to the Vendor Code extract entered

en: The suppliers matching the criteria entered could not be retrieved because
he_IL: The vendors matching the criteria entered could not be retrieved because

en: The SQL to retrieve supplier details that failed was
he_IL: The SQL used to retrieve the vendor details and failed was

en: it is not purchased
he_IL: זה לא נרכש

en: The supplier purchasing details for the selected supplier and item could not be retrieved because
he_IL: The vendor purchasing details for the selected vendor and item could not be retrieved because

en: Price Effective From
he_IL: הנתק מהשרת

en: Suppliers Unit of Measure
he_IL: Vendors Unit of Measure

en: Supplier Stock Code
he_IL: Vendor Inventory Code

en: Supplier Stock Description
he_IL: Vendor Item Description

en: The supplier discounts could not be retrieved because
he_IL: The vendor discounts could not be retrieved because

en: The SQL to retrieve supplier discounts for this item that failed was
he_IL: The SQL to retrieve vendor discounts for this item that failed was

en: Percent
he_IL: אחוזים

en: QA Tests Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: The Type must not be blank
he_IL: השם לא יכול להשאר ריק

en: The QA Test name already exists
he_IL: הקובץ %s כבר קיים.נא להזין שם חדש:

en: QA Test
he_IL: בודק הגדרות

en: QA Test ID
he_IL: <%s id='%s'> already specified

en: Group By
he_IL: אומנות על ידי

en: Numeric Value?
he_IL: &ערך מספרי:

en: Test ID
he_IL: Application ID

en: Numeric Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: Enter New Sales Order
he_IL: הכנס שם עבור רצף שרשור פקודות חדש

en: Street
he_IL: רחוב:

en: City
he_IL: עיר

en: Region
he_IL: State

en: Post Code
he_IL: יש להזין קוד דואר בן 4 ספרות.

en: Last Recurrence
he_IL: שונה לאחרונה

en: Finish Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Frequency of Recurrence
he_IL: תדירות בסיסית:

en: Invoice Automatically
he_IL: מתרגם אוטומטית...

en: Delete Recurring Order
he_IL: Alternative button order

en: Recurring Orders Process
he_IL: הגברת עדיפות התהליך

en: Recurring order
he_IL: Sort order

en: The order number is:
he_IL: number is too big

en: Recurring order was created for
he_IL: The Cell Area this context was created for

en: with order Number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Update Related Items
he_IL: עדכון פריטים קשורים

en: is now related to
he_IL: גיל ביחס לשנת לידה

en: This relationship has been deleted
he_IL: עץ המשפחה ”%s” נמחק.

en: Related Items To
he_IL: מספר פריטים להצגה

en: List Related Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Are you sure you wish to delete this relationship?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Related Item Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Amend Relation
he_IL: הוסף קשר

en: Reorder Level Location Reporting
he_IL: The maximum accuracy level of location.

en: Number Of Days Sales :
he_IL: מספר הימים שיש להציג

en:  Days
he_IL:  ימים

en: Total Invoiced
he_IL: סה״כ לידות

en: At All Locations
he_IL: בכל המקומות

en: Reorder Level
he_IL: Fill Level

en: Bin Location
he_IL: פתיחת _מיקום...

en: Number Of Days Sales
he_IL: מספר הימים שיש להציג

en: Order By
he_IL: סידור לפי ה&סדר שבקובץ

en: Reorder Level Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Reorder Level Reporting
he_IL: Show Fill Level

en: Needed
he_IL: נדרש אישור

en: Enter a Purchase Order Number
he_IL: יש להזין מספר CI חוקי.

en: Reprint Labels
he_IL: תוויות היקפיות:

en: This page is expected to be called after a supplier has been selected
he_IL: This page is expected to be called after a vendor has been selected

en: Could not retrieve the supplier name for
he_IL: Could not retrieve the vendor name for

en: for Serial No
he_IL: (0 ללא הגבלה)

en: Unfortunately, of the original number
he_IL: Malformed version number: %s

en: GRN Reversed for
he_IL: Custom definition for %s

en: GRN Reversal PO
he_IL: קובצי תרגום (‎*.po;*.mo)|*.po;*.mo

en: has been reversed
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: The message was
he_IL: ההודעה לא נשלחה

en: GRN Batch
he_IL: עדכון אצווה

en: Quantity To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Reverse
he_IL: היפוך

en: Review Translated Descriptions
he_IL: תרגם אוטומטית %u מחרוזות

en: Gross Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: Net Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: The column number must be numeric
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עשרוני.

en: Column
he_IL: מאפייני העמודה

en: The deletion of the column failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: Heading 1
he_IL: heading

en: Heading 2
he_IL: heading

en: Prd From
he_IL: בתוקף מ־:

en: Prd To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Data
he_IL: נתונים

en: Operator
he_IL: מפעיל:

en: Or Actual
he_IL: גודל מקורי:

en: Maintain Report Headers
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: The column
he_IL: מאפייני העמודה

en: Data to show
he_IL: הצג למנהלים

en: Numerator Column
he_IL: מאפייני העמודה

en: Denominator Column
he_IL: מאפייני העמודה

en: Constant
he_IL: קבוע

en: Percentage
he_IL: אחוז

en: Product Code
he_IL: Item Code

en: Customer Branch
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Not Used
he_IL: לא בשימוש

en: Heading too long
he_IL: ידמ ךורא ךרע

en: No Group By selected
he_IL: צמצום הנתיבים הנבחרים בפיקסל אחד

en: report has been updated
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: The report could not be added because
he_IL: לא ניתן לכתוב אל "%s", לא ניתן להוסיף את הסימנייה: %s

en: report has been added to the database
he_IL: ”%s” התווסף למועדפים שלך.

en: Report Deleted
he_IL: נמחקו

en: Report No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Design
he_IL: _יסודות העיצוב

en: Define Columns
he_IL: העמודות הגלויות

en: Make PDF Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Edit The Selected Report
he_IL: עריכת הפרופיל הנבחר

en: Define A New Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Report Heading
he_IL: Show Heading

en: Group By 1
he_IL: אומנות על ידי

en: Group By 2
he_IL: אומנות על ידי

en: Group By 3
he_IL: אומנות על ידי

en: Group By 4
he_IL: אומנות על ידי

en: Sales Report
he_IL: &דיווח על תקלה...

en: Select the parameters for the report
he_IL: בחירת שם קובץ ליצוא

en: Date Selection
he_IL: בחירת מברשת

en: Custom Range
he_IL: קבע תחום

en: This Week
he_IL: פעם בשבוע

en: This Month
he_IL: החודש

en: This Quarter
he_IL: בחירת _זאת

en: Display Data
he_IL: (%s :העש  %s :בצק) םינותנה קיפאב (%s) הלקת :

en: No Orders
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Total Sales
he_IL: סה״כ לידות

en: Net Sales
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Cost of Sales
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Sales Category Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: has been added
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Select Brand
he_IL: בחירת &רשומה:

en: Category Name
he_IL: שם הקטגוריה

en: Inventory items for
he_IL: Custom definition for %s

en: Cancel Feature
he_IL: בטל מאפיין

en: Make Featured
he_IL: הפיכה למודגש

en: Sales Category Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Sales Account
he_IL: חשבון FTP

en: Discount Account
he_IL: חשבון FTP

en: Sales Report Graph
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: Select A Different Period
he_IL:  בתקופת זמן

en: Graph On:
he_IL: /%s היקיתב %s:%d-ב םיצבק תמישר

en: From:
he_IL:  מאת

en: To:
he_IL:  אל

en: Graph Value:
he_IL: &ערך מספרי:

en: Show Sales Graph
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Sales Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: Unit Sales
he_IL: מכירות יחידה

en: For All Sales Areas
he_IL: הצגת מזז,x,y,רוחב,גובה עבור כל הפריטים

en: For All Stock Categories
he_IL: Stock ID for primary icon

en: For All Salespeople
he_IL: חודש (0 להכול):

en: For Customers from
he_IL: הנתק מהשרת

en: For Items from
he_IL: הנתק מהשרת

en: Sales Inquiry
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Order Type - Quotations
he_IL: Unknown bus type %d

en: Debtor No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Trans. No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Area Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Sales Order
he_IL: Sort order

en: For Sales Person
he_IL: שנה את אדם המוצא

en: Sales People Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: The salesperson code cannot be empty
he_IL: רצף ההתחברות המתואם לא יכול להשאר ריק.

en: Salesperson record for
he_IL: Custom definition for %s

en: The salesperson could not be deleted because
he_IL: לא ניתן למחוק את קובץ המדיה.

en: Comm Rate 1
he_IL: Climb Rate

en: Break
he_IL: ה_פרדה

en: Comm Rate 2
he_IL: Climb Rate

en: Commission Rate 1
he_IL: Climb Rate

en: Commission Rate 2
he_IL: Climb Rate

en: Current?
he_IL: נוכחי?

en: Top Customer Sales Inquiry
he_IL: שאילתת מכירה ללקוחות גדולים

en: Display
he_IL: תצוגה

en: Order By Net Sales
he_IL: סידור לפי ה&סדר שבקובץ

en: Order By Quantity
he_IL: סידור לפי ה&סדר שבקובץ

en: Top Sales Inquiry
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Top Sales Items Inquiry
he_IL: שאילתת מכירה ללקוחות גדולים לפי פריט

en: Sales Types
he_IL: סוגי קבצים

en: Price List Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Sales Type Name
he_IL: הזנת שם קובץ

en: Token ID
he_IL: Application ID

en: Select an Asset
he_IL: בחירת &רשומה:

en: Define Asset Categories
he_IL: בחר את הקטגוריות לייצוא:

en: Any asset category
he_IL: התאמה לפחות לאחד מהבאים

en: Enter partial asset code
he_IL: יש להזין קוד דואר בן 4 ספרות.

en: Search Sales Orders
he_IL: לקוחות ומכירות

en: and for customer
he_IL: נבחרו %s ו־%s להעברה.

en: for the part
he_IL: הודר עבור:

en: Search Orders
he_IL: I-search backward:

en: Show Completed orders only
he_IL: הצג רק תגים נבחרים

en: Select Contract
he_IL: כתובה

en: Select A Contract
he_IL: כתובה

en: Not Yet Quoted
he_IL: %s - עדיין לא בתוקף!

en: All Contracts
he_IL: כל אנשי הקשר

en: New Contract
he_IL: כתובה

en: Contract Ref
he_IL: כתובה

en: n/a
he_IL: לא זמין

en: Create Credit Note
he_IL: צור הערה משותפת חדשה

en: Customer Selection
he_IL: בחירת מברשת

en: Rate
he_IL: שיעור:

en: Credit Freight
he_IL: Credit Shipping

en: Reverse an Overcharge
he_IL: לרוחב הפוך

en: Reverse Overcharge Only
he_IL: Only print properties

en: Goods Returned To Store
he_IL: פענוח הנתיב שהוחזר נכשל.

en: Good written off
he_IL: הקלט על (מופעל/מושבת)

en: Goods Returned to Location
he_IL: העתק את מיקום התמונה ללוח

en: Credit Note Text
he_IL: Text scaling factor

en: Process Credit Note
he_IL: הוסף הערה

en: Change Customer
he_IL: עדכון לקוח

en: Process Entries
he_IL: רישומי יומן

en: Print this Credit Note
he_IL: הכנס הערת בחירה על המועדף הזה

en: Enter Another Credit Note
he_IL: הכנס הערת בחירה על המועדף הזה

en: Search Customers
he_IL: חיפוש לקוחות

en: Customer Inquiries
he_IL: פניות הלקוח

en: Customer Transactions
he_IL: עסקאות לקוח

en: View Customer Details
he_IL: הצג פירטי התמונה

en: Allocate Receipts or Credit Notes
he_IL: Allocate Customer Payments or Credit Memos

en: Add a New Customer
he_IL: הוספת לקוח

en: Add/Edit/Delete Customer Branches
he_IL: הוסף / ערוך / מחק סניפי לקוחות

en: Customer EDI Configuration
he_IL: Proxy configuration mode

en: Customers
he_IL: לקוחות

en: Search for Customers
he_IL: חיפוש לקוחות

en: Enter a partial Name
he_IL: הכנס שם חלקי

en: Enter a partial Code
he_IL: הכנס קוד חלקי

en: Enter a partial Phone Number
he_IL: הכנס מספר טלפון חלקי

en: Enter part of the Address
he_IL: הכנס כתובת חלקית

en: Choose a Type
he_IL: בחר סוג

en: No Customer types defined
he_IL: לא הוגדרו סוגי לקוח

en: Any
he_IL: כולם

en: Choose an Area
he_IL: בחר אזור

en: Setup Areas
he_IL: הגדרת אזורים

en: No Sales Areas defined
he_IL: לא הוגדרו אזורי מכירה

en: Customer Mapping
he_IL: מטריצת מיפוי

en: Customer Data
he_IL: (%s :העש  %s :בצק) םינותנה קיפאב (%s) הלקת :

en: Customer since
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Add New Contact
he_IL: הוסף איש קשר

en: Add New Note
he_IL: הוסף הערה

en: Add New Note for this Customer
he_IL: הוסף הערה ללקוח נוכחי

en: File Link / Reference / URL
he_IL: ה-URL‏ %s הוא קישור שבור.

en: Add New Group Note
he_IL: הוסף קבוצת הערות

en: Search GL Accounts
he_IL: &חיפוש בקבצים מרוחקים...

en: Select an Account Code
he_IL: נא לבחור את קוד השפה שלך:

en: Account Type
he_IL: סוג חשבון

en: Modifying Order
he_IL: Sort order

en: Select Order Items
he_IL: The sorting order of the items displayed

en: The details for the customer selected
he_IL: נבחר קובץ %d להעברה.

en: Enter an Order or Quotation
he_IL: Enter a Sales Order

en: Search for the Customer Branch.
he_IL: חיפוש אחר קבצים באופן רקורסיבי.

en: Quotation for customer
he_IL: Custom definition for %s

en: if this does not happen
he_IL: הרשומה הזאת אינה קיימת

en: Clear Remaining
he_IL: :זמן נשאר

en: Add to Sales Order
he_IL: הוסף להזמנת מכירה

en: Search for Order Items
he_IL: The sorting order of the items displayed

en: Raw material flag
he_IL: סמן תגובות שנבחרו

en: Customer Item flag
he_IL: סמן תגובות שנבחרו

en: Fixed Asset Disposal
he_IL: Fixed Height Mode

en: Use this screen for the
he_IL: A tooltip for this action.

en:  of products to be ordered
he_IL: של מוצרים להזמנה

en: Enter the item code ordered
he_IL: יש להזין קוד דואר בן 4 ספרות.

en: Asset to Dispose Of
he_IL: נכסים להפחתה

en: Add Asset To Order
he_IL: הוסף נכס להזמנה

en: Cancel Whole Order
he_IL: בטל את כל ההזמנה

en: Search Inventory Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Item Transactions
he_IL: עסקאות הלקוח

en: Obsolete
he_IL: (%i חדשים, %i מיושנים)

en: Service/Labour Item
he_IL: Service/Labor Item

en: Control Level
he_IL: Fill Level

en: Volume
he_IL: עצמת שמע

en: Weight
he_IL: משקל

en: Not Set
he_IL: לא הוגדר

en: Quantity On Hand
he_IL: Error on line %d: %s

en: Quantity Demand
he_IL: וידאו לפי דרישה ( VOD )

en: Quantity On Order
he_IL: Alternative button order

en: Quantity Adjustments
he_IL: התאמה ואפקטים

en: Purchase this Item from
he_IL: התחלה מהפריט הראשון

en: Modify Item Details
he_IL: ערוך את הפרטים של פריט המדיה הזה

en: Maintain Reorder Levels
he_IL: התאמת רמות צבעים

en: Maintain Standard Cost
he_IL: הצד הארוך (תקני)

en: Maintain Discount Category
he_IL: הגדרת הקטגוריה של הזרם הבסיסי

en: Clone This Item
he_IL: טירפתהמ הז ףיעסב רחב

en: Maintain Related Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Maintain Price Matrix
he_IL: עריכת המ_טריצה הנוכחית

en: Inventory Items
he_IL: מספר כניסות

en: Select QA Samples
he_IL: שנה מספר דגימות

en: Created New Sample
he_IL: נוצרה שכבה חדשה.

en: QA Sample
he_IL: Sample Colourise

en: The Sample ID entered
he_IL: <%s id='%s'> already specified

en: Sample ID
he_IL: Application ID

en: Search Samples
he_IL: מספר הדגימות:

en: Enter Results
he_IL: תוצאות הבדיקה

en: Specification
he_IL: אפיון התקן SVG 1.1

en: Lot / Serial
he_IL: מספר סידורי:

en: Identifier
he_IL: מזהה:

en: Created By
he_IL: נוצר על ידי

en: Sample Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Cert Allowed
he_IL: Element <%s> not allowed inside <%s>

en: Show All Samples
he_IL: No show all

en: Use for Cert?
he_IL: Use Header Bar for actions.

en: Duplicate for Lot OK?
he_IL: נא לתקן את הערכים הכפולים ל%(field)s.

en: Search Recurring Orders
he_IL: &חיפוש בקבצים מרוחקים...

en: Times p.a.
he_IL: פעמים %d בוצעה חזרה

en: The order has been created with a status of pending and will require authorisation
he_IL: The order has been created with a status of pending and will require authorization

en: Could not get the supplier information for the order
he_IL: Could not get the vendor information for the order

en: Quotations Only
he_IL: קריאה בלבד

en: Orders Only
he_IL: קריאה בלבד

en: Add Sales Order
he_IL: vux; vznb, gcusv

en: Dispatch Note
he_IL: הערה לרצועה

en: Place PO
he_IL: מקום מפקד אוכלוסין

en: Print Quote
he_IL: block quote

en: Quote Total
he_IL: סה״כ לידות

en: Place
he_IL: מקום

en: Search Suppliers
he_IL: Search Vendors

en: Supplier Inquiries
he_IL: Vendor Inquiries

en: Supplier Transactions
he_IL: Vendor Transactions

en: Supplier Maintenance
he_IL: Vendor Maintenance

en: Select a menu option to operate using this supplier.
he_IL: Select a menu option to operate using this vendor

en: Supplier Account Inquiry
he_IL: Vendor Account Inquiry

en: Add / Receive / View Outstanding Purchase Orders
he_IL: הוסף / הצג / קבל הזמנות עבודה מיוחדות

en: List all open shipments for
he_IL: הצגת מזז,x,y,רוחב,גובה עבור כל הפריטים

en: Supplier Price List
he_IL: Vendor Price List

en: Enter a Purchase Order for This Supplier
he_IL: Enter a Purchase Order for This Vendor

en: Enter a Suppliers Invoice
he_IL: Enter a Vendor Invoice

en: Enter a Suppliers Credit Note
he_IL: Enter a Vendor Credit Note

en: Add a New Supplier
he_IL: Add a New Vendor

en: Modify Or Delete Supplier Details
he_IL: Modify Or Delete Vendor Details

en: Add/Edit/Delete Supplier Contacts
he_IL: Add/Modify/Delete Vendor Contacts

en: Set Up A New Shipment
he_IL: לא ניתן להגדיר מסמך

en: Supplier Login Configuration
he_IL: Vendor Login Configuration

en: Suppliers
he_IL: ספקים

en: Search for Suppliers
he_IL: Search for Vendors

en: Mapping is enabled, but no Mapping data to display for this Supplier.
he_IL: Mapping is enabled, but no Mapping data to display for this vendor.

en: Supplier Mapping
he_IL: Vendor Mapping

en: Supplier Data
he_IL: Vendor Data

en: Last Paid:
he_IL: שונה לאחרונה

en: Last Paid Amount:
he_IL: כמות עקמומיות המחברים

en: Supplier since:
he_IL: Vendor since:

en: Total Spend with this Supplier:
he_IL: Total spend with this Vendor:

en: Sell Through Support
he_IL: סוגי קבצים נתמכים

en: Item or Category
he_IL: פריט או קטגוריה

en: All Customers
he_IL: כל הלקוחות

en: Support for Customer
he_IL: Custom definition for %s

en: Support Whole Category
he_IL: נא להזין מספר שלם.

en: Specific Item Only
he_IL: Only print properties

en: Support An Entire Category
he_IL: סוגי קבצים נתמכים

en: Rebate Percent
he_IL: אחוז שינוי:

en: Support Start Date
he_IL: תאריך וזמן התחלה

en: Support End Date
he_IL: תאריך וזמן סיום

en: Shipment Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: in the database
he_IL: אין אב-אבות במאגר הנתונים.

en: Items on shipment
he_IL: פריטים על המשלוח

en: Variance
he_IL: שינוי: צד ראשון:

en: cost was
he_IL: נולדה

en: changed to
he_IL: שונה ל

en: Total Shipment Charges
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Local Amount
he_IL: כמות הסחרור:

en: General Shipment Charges
he_IL: הגדרות כלליות למסנן

en: Update Standard Costs
he_IL: עדכון עלויות רגילות

en: Confirm OK to Close
he_IL: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s

en: has been closed
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: To set up a shipment
he_IL: הזזת החלון למרחב העבודה שלמעלה

en: the supplier must first be selected from the Select Supplier page
he_IL: the supplier must first be selected from the Select Vendor page

en: Select the Supplier
he_IL: Select the Vendor

en: Unable to locate Shipment
he_IL: Temporarily unable to resolve '%s'

en: Shipment No.
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Into
he_IL: הדבק לתוך

en: Stock Location
he_IL: פתיחת _מיקום...

en: Update Shipment Details
he_IL: עדכון פרטי משלוח

en: Shipping Company Maintenance
he_IL: Shipping-method Maintenance

en: The shipper's name must be forty characters or less long
he_IL: The shipping-method's name must be less than forty-one characters long

en: The shipper's name may not be empty
he_IL: The shipping-method's name may not be empty

en: The shipper record has been updated
he_IL: סיסמתך עודכנה

en: The shipper record has been added
he_IL: The shipping-method record has been added

en: Cannot delete this shipper because sales orders have been created using this shipper
he_IL: Cannot delete this shipping-method because it was used to create sales orders

en: sales orders using this shipper code
he_IL: sales orders using this shipping-method ID

en: Cannot delete this shipper because invoices have been created using this shipping company
he_IL: Cannot delete this shipping-method because it was used to create invoices

en: Cannot delete this shipper because it is defined as the default shipping company in the configuration file
he_IL: Cannot delete this shipping-method because it is defined as the default method in the configuration file

en: The shipper record has been deleted
he_IL: The shipping-method record has been deleted

en: Shipper ID
he_IL: Shipping-method ID

en: Shipper Name
he_IL: Shipping-Method Name

en: Are you sure you wish to delete this shipper?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: REVIEW RECORDS
he_IL: כל הרשומות

en: Shipper Code
he_IL: Shipping-Method ID

en: Search Shipments
he_IL: I-search backward:

en: Closed Shipments Only
he_IL: Only print properties

en: Expected Arrival
he_IL: digit expected

en: Close
he_IL: סגירה

en: Shipments Open Inquiry
he_IL: Can't open directory

en: Shop Configuration
he_IL: בודק הגדרות

en: Shop configuration updated
he_IL: רשומת %s עודכנה בהצלחה.

en: Shop Configuration Parameter
he_IL: APPID ACTION [PARAMETER]

en: General Settings
he_IL: הגדרות כלליות למסנן

en: Test
he_IL: ב&דיקה

en: Live
he_IL: חי

en: Shop Manager Email
he_IL: כתובת דוא"ל משתמש

en: Enter the email address of the webSHOP manager.
he_IL: אנא הקלד כתובת דוא״ל חוקית.

en: Privacy Statement
he_IL: אפשרויות הפרטיות

en: Terms and Conditions
he_IL: תנאים

en: About Us
he_IL: על אודות

en: Contact Us
he_IL: נייר רציף אמריקאי

en: Freight Policy
he_IL: מדיניות מטען

en: Web-Store Behaviour Settings
he_IL: מאפייני תצורה של האתר ותווי META

en: Hide
he_IL: הסתרה

en: Allow Payment Surcharges
he_IL: אפשר היטלי תשלומים

en: Add surcharges for different payment methods.
he_IL: להוסיף היטלים עבור שיטות תשלום שונות.

en: Surcharges Stock Item
he_IL: The stock icon displayed on the item

en: Bank Transfer Settings
he_IL: שגיאה בייצוא ההגדרות

en: Bank Transfer Surcharge
he_IL: הקספוה םינותנ תרבעה

en: The bank transfer surcharge
he_IL: הקספוה םינותנ תרבעה

en: Paypal Settings
he_IL: הגדרת ניפוי שגיאות

en: Allow PayPal Payment
he_IL: אפשר תשלומים באמצעות PayPal

en: Pay Pal Bank Account
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Paypal user account details
he_IL: בקש חשבון משתמש חדש

en: Cannot be set in the demo
he_IL: לא ניתן להסיר מסנן זה.

en: PayPal User
he_IL: %s - משתמש במתווך

en: PayPal Password
he_IL: %w - הססמה למתווך

en: PayPal Signature
he_IL: אלגוריתם החתימה:

en: Credit Card Gateway
he_IL: תמיכה במערבל כרטיס הקול

en: PayPal Pro
he_IL: &פרוטוקול:

en: PayFlow Pro
he_IL: &פרוטוקול:

en: Credit Card Surcharge
he_IL: תמיכה במערבל כרטיס הקול

en: The credit card surcharge
he_IL: תמיכה במערבל כרטיס הקול

en: Credit Card Bank Account
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: PayPal Pro Password
he_IL: ססמת ה&מתווך:

en: PayPal Pro Signature
he_IL: ססמת ה&מתווך:

en: Merchant User account
he_IL: חשבון המשתמש של מאגר המידע

en: Merchant account password
he_IL: HTTP proxy password

en: SwipeHQ Merchant ID
he_IL: <%s id='%s'> already specified

en: SMTP Server details
he_IL: שרת SMTP

en: SMTP Server
he_IL: שרת SMTP

en: SMTP Server Settings
he_IL: שרת SMTP

en: Server Host Name
he_IL: חראמ-בשחמ לש יוגש םש

en: SMTP port
he_IL: פורט SMTP

en: Authorisation Required
he_IL: נדרשת ססמה

en: True
he_IL: אמת

en: False
he_IL: שקר

en: Timeout (seconds)
he_IL: Timeout in seconds

en: Special Order Entry
he_IL: לא ניתן לשנות שם לרשומה

en: To set up a special
he_IL: הזזת החלון למרחב העבודה שלמעלה

en: Select the supplier now
he_IL: Select the vendor now

en: Select the customer now
he_IL: בעוד דקה

en: The customer record for
he_IL: Custom definition for %s

en: Purchase from
he_IL: בתוקף מ־:

en: delivered to
he_IL: ה&ורדה אל:

en: a blank initiator is not allowed
he_IL: Element <%s> is not allowed below <%s>

en: could not be created because
he_IL: לא ניתן ליצור את התיקייה

en: Sales Order Number
he_IL: Malformed version number: %s

en: A freight charge may also be applicable
he_IL: A shipping charge may also be applicable

en: Enter A New Special Order
he_IL: הכנס שם עבור רצף שרשור פקודות חדש

en: Special Ref
he_IL: :מיוחדות תודות

en: Special Order Summary
he_IL: תקציר תוצאות הבדיקה:

en: Total Price
he_IL: סה״כ לידות

en: Required Delivery Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Add Item to Order
he_IL: הוסף פריט להזמנה

en: Start Again
he_IL: סיסמה (שוב)

en: Process This Order
he_IL: Alternative button order

en: Adjusting Controlled Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Enter A Stock Adjustment
he_IL: The maximum value of the adjustment

en: Adding Items
he_IL: מספר כניסות

en: Removing Items
he_IL: מספר כניסות

en: The Adjustment Type needs to be set
he_IL: יש להגדיר את עורך ברירת המחדל.

en: Please try again
he_IL: בדוק את ההגדרות ונסה שוב.

en: Inventory Adjustment
he_IL: Horizontal Adjustment

en: Select Item to Adjust
he_IL: בחר קובץ להעלאה

en: The stock information cannot be retrieved because
he_IL: The inventory information cannot be retrieved because

en: Stock Description
he_IL: Inventory Description

en: Adjust
he_IL: התאמה:

en: A stock adjustment for
he_IL: Horizontal Adjustment for the widget

en: has been created from location
he_IL: עץ המשפחהן ”%s” נוצר.

en: Stock adjustment for
he_IL: Horizontal Adjustment for the widget

en: Adjustment Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: Partial Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Partial Stock Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Check Part
he_IL: check box

en: In Units of
he_IL: יחידות (mm או in):

en: Comments On Why
he_IL: הערות מנהלן על משתמש

en: Adjustment Quantity
he_IL: Horizontal Adjustment

en: Enter Stock Adjustment
he_IL: The maximum value of the adjustment

en: Inventory Categories Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Dummy Item - (No Movements)
he_IL: לא נמצא פריט עבור הכתובת '%s'

en: Finished Goods
he_IL: ההעברות הסתיימו

en: Raw Materials
he_IL: &...ייבא מידע גולמי

en: Could not delete the property
he_IL: Property '%s' is not readable

en: Deleted the property
he_IL: Property name

en: Finished product
he_IL: ההעברות הסתיימו

en: or
he_IL: או

en: Updated the stock category record for
he_IL: Updated the inventory category record for

en: Could not insert the new stock category
he_IL: Could not insert the new inventory category

en: GL posting interface
he_IL: No such interface

en: The stock category
he_IL: The inventory category

en: Stock Type
he_IL: Inventory Type

en: Default Tax Category
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Stock GL
he_IL: Inventory GL

en: Adjts GL
he_IL: גליסית (gl)

en: Issues GL
he_IL: סוגיות כללי ספר חשבונות

en: WIP GL
he_IL: גליסית (gl)

en: A description of the inventory category is required
he_IL: תאור הקטגוריה נדרש

en: Recovery GL Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: WIP GL Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Default Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: Sales By Category By Item Inquiry
he_IL: שאילתת מכירות לפי קטגוריה ופריט

en: Select the parameters for the inquiry
he_IL: בחירת שם קובץ ליצוא

en: Sales Revenue
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Avg Unit
he_IL: בחירת יחידה

en: Category Total
he_IL: סך הקטגוריה

en: Print Check Sheets
he_IL: &חפש עדכונים...

en: print
he_IL: הדפסה

en: Action for Stock Check Freeze
he_IL: בדיקת מלאי מוקפא

en: Add/update existing stock check file
he_IL: הוסף / עדכן קובץ בדיקת מלאי"

en: The image file size is over the maximum allowed. The maximum size allowed in KB is
he_IL: גודל התמונה חורג מהמותר. הגודל המותר המרבי ב-KB הוא

en: a description is required
he_IL: תאור נדרש

en: a long description is required
he_IL: %s דורש אימות

en: Batch control
he_IL: תמונות של תווי בקרה

en: For serialised control
he_IL: תפריט שליטה עבור הנגן

en: Assembly/Kitset/Phantom/Service/Labour items cannot also be controlled items
he_IL: Assembly/Kitset/Phantom/Service/Labor items cannot also be controlled items

en: The item could not be added because
he_IL: לא ניתן לכתוב אל "%s", לא ניתן להוסיף את הסימנייה: %s

en: The cloned pricing could not be added
he_IL: לא ניתן לכתוב אל "%s", לא ניתן להוסיף את הסימנייה: %s

en: Cloned Item Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Image File (.jpg)
he_IL: @image רובע `%s' ץבוק תאירקב (%s) הלקת

en: Add or Modify Stock Categories
he_IL: הוספת / עריכת קטגורית מלאי

en: Economic Order Quantity
he_IL: Alternative button order

en: Units of Measure
he_IL: יחידות מידה

en: Assembly, Kit, Manufactured or Service/Labour
he_IL: Assembly, Kit, Manufactured or Service/Labor

en: Service/Labour
he_IL: Service/Labor

en: Current or Obsolete
he_IL: נעילה או שחרור של השכבה הנוכחית

en: No Control
he_IL: תמונות של תווי בקרה

en: Shrinkage Factor
he_IL: Magnification factor

en: A number between
he_IL: בין %s ל%s

en: is expected
he_IL: %1$s הוא %2$s אבל מצפים ל-%3$s.

en: Categories
he_IL: קטגוריות

en: Stock Cost Update
he_IL: Inventory Cost Update

en: Show Cost Details
he_IL: Show details in the lock screen

en: Last Cost update on
he_IL: הצג תאריך העדכון האחרון?

en: Please select a different part
he_IL: נא לבחור את קוד השפה שלך:

en: Last Cost
he_IL: שונה לאחרונה

en: Standard Labour Cost Per Unit
he_IL: Standard Labor Cost Per Unit

en: Resuming Entering Counts
he_IL: הצג מוני אנשים ומשפחות

en: Viewing Entered Counts
he_IL: The password entered is incorrect.

en: View Entered Counts
he_IL: הצג כר_שת

en: the code entered was
he_IL: הכתוב שהוזנה הינה: %s

en: could not be entered because
he_IL: םיילוש תורעה גיצהל ןתינ אל

en:  Stock Counts Entered
he_IL: ספירת מלאי הוכנסה

en: File contains
he_IL: מקום הלידה כולל

en:  fields required,
he_IL: שדות חובה"

en: Failed on row
he_IL: Activate row on a single click

en: Batch Import of
he_IL: ייבוא הגדרות

en: Create New Stock Check
he_IL: לא ניתן ליצור מסנן חדש

en: Enter By Category
he_IL: בוטל ע"י המשתמש

en: Upload file
he_IL: העלאת קובץ

en: Send File
he_IL: APPID [FILE...]

en: Enter Above Counts
he_IL: מעל לרשימות הקבצים

en: Deleted Id #
he_IL: Application ID

en: Delete?
he_IL: מחיקה ?

en: Save Changes
he_IL: לשמור שינויים?

en: Stock Dispatch Report
he_IL: דו״ח פריטים של אדם.

en: The Stock Dispatch report could not be retrieved by the SQL because
he_IL: The inventory dispatch report could not be retrieved by the SQL because

en: The stock dispatch did not have any items to list
he_IL: The inventory dispatch did not have any items to list

en: Prepared By :
he_IL: אומנות על ידי

en: Shipped By :
he_IL: אומנות על ידי

en: Received By :
he_IL: אומנות על ידי

en: Dispatch Percent
he_IL: אחוז שינוי:

en: To Stock Location
he_IL: To Inventory Location

en: Create Batch
he_IL: עדכון אצווה

en: Report Only
he_IL: קריאה בלבד

en: Template
he_IL: תבנית

en: Full with Prices
he_IL: l d.m.y H:i:s

en: Full
he_IL: עצמה מלאה

en: Simple
he_IL: פשוט

en: Stock Dispatch
he_IL: Inventory Dispatch

en: From :
he_IL:  מאת

en: Transfer No.
he_IL: מספר העברה

en: To :
he_IL:  אל

en: Over transfer
he_IL: &העברה ידנית...

en: Items needed at
he_IL: פריטים הדרושים ב

en: QOH-From
he_IL: בתוקף מ־:

en: QOH-To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Image/Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: All Stock Movements By Location
he_IL: All Inventory Movements By Location

en: Show Movements before
he_IL: Time before locking

en: But after
he_IL: לאחר השחרור

en: Trans No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Quantity on Hand
he_IL: Error on line %d: %s

en: Bin Loc
he_IL: _נעל לשונית למעגן

en: Re-Order Level
he_IL: סדר מחדש את הילדים

en: Serial Numbers
he_IL: Show Numbers

en: File contains
he_IL: מקום הלידה כולל

en: The part code entered of
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: The quantity entered for
he_IL: Custom definition for %s

en: is not numeric.
he_IL: '%s' אינה תיקייה.

en: The quantity entered of
he_IL: The password entered is incorrect.

en: for part code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: is not numeric
he_IL: '%s' אינה תיקייה.

en: Print the Transfer Docket
he_IL: הקספוה םינותנ תרבעה

en: Clear All
he_IL: איפוס הכל

en: Add More Items
he_IL: הוסף פריטים

en: Create Transfer Shipment
he_IL: הקספוה םינותנ תרבעה

en: Inventory Transfer
he_IL: &העברה ידנית...

en: All quantities must be numeric
he_IL: יש להשלים את כל השדות.

en: is negative
he_IL: ריווח שלילי

en: Please correct that and try again
he_IL: הנתונים אינם נכונים, נסה שנית

en: has been created from
he_IL: קובץ %s נוצר.

en: Cancelled balance of transfer
he_IL: ייתרת העברה מבוטלת

en: To Location
he_IL: Location to Select

en: By user
he_IL: בוטל ע"י המשתמש

en: At
he_IL: ב

en: The details of transfer number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Transfer
he_IL: העברה

en: Does Not Exist
he_IL: %1$s אינו קיים.

en: Location Transfer Reference
he_IL: illegal symbolic reference

en: Quantity To Receive
he_IL: כשלון בקבלת נתונים

en: Cancel Balance
he_IL: בטל ייתרה

en: Enter Batch Refs
he_IL: הז&נת פקודה ידנית...

en: Process Inventory Transfer
he_IL: הקספוה םינותנ תרבעה

en: Select A Different Transfer
he_IL: הקספוה םינותנ תרבעה

en: Pending Transfers Into
he_IL: הדבק תכולת חוצץ _לתוך

en: Transfer Ref
he_IL: סימוכין להעברה

en: Transfer From
he_IL: העברה מ

en: in units of
he_IL: יחידות (mm או in):

en: New Qty
he_IL: אתר &חדש

en: On-Hand On Date
he_IL: ביום הפטירה

en: Total Quantity
he_IL: סה״כ לידות

en: Length
he_IL: אורך

en: Total Move Qty
he_IL: הרוחא דחא ות ןמס זזה

en: Stock Of Controlled Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: This page cannot be displayed
he_IL: שדה זה אינו יכול להכיל null.

en: In units of
he_IL: יחידות (mm או in):

en: Expiry Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Total quantity
he_IL: סה״כ לידות

en: Currently there are
he_IL: כרגע נמצאים

en: on hand
he_IL: /%s היקיתב %s:%d-ב םיצבק תמישר

en: yet to be received
he_IL: טרם נתקבל

en: The property value should between
he_IL: Largest possible value for the "position" property

en: Change stock category
he_IL: עדכון קטגורית מלאי

en: New Item
he_IL: פריט חדש

en: on hand for this part
he_IL: סיומת עבור שמות ברמה הזו

en: Could not delete the item properties
he_IL: לא ניתן לקרוא פריט מהשרת.

en: Could not delete the item record
he_IL: לא ניתן לקרוא פריט מהשרת.

en: alpha-numeric only
he_IL: אלפא נומרי בלבד

en: Long Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Delete This Item
he_IL: מחיקת הפריט הנבחר

en: Could not retrieve the requested item
he_IL: לא ניתן לקרוא פריט מהשרת.

en: Alpha-numeric only
he_IL: אלפא נומרי בלבד

en: In Transit
he_IL: ב החלצה

en: Update Bins
he_IL: עדכון מיידי

en: No history of sales of
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Transfer Controlled Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Enter A Stock Transfer
he_IL: הקספוה םינותנ תרבעה

en: Receive A Stock Transfer
he_IL: הקספוה םינותנ תרבעה

en: Transfer Items is set equal to
he_IL: מצב ההעברה הנוכחי הוגדר ל־ASCII.

en: Stock Transfers
he_IL: העברות בו זמנית

en: Select Item to Transfer
he_IL: בסמוך לתור ההעברות

en: Enter another Transfer
he_IL: הזן העברה אחרת

en: An inventory transfer of
he_IL: העברת מלאי של

en: blank and click
he_IL: יש לסמן את ההרשאות המבוקשות וללחוץ על

en: Transfer Quantity
he_IL: כמות להעברה

en: Enter Stock Transfer
he_IL: הקספוה םינותנ תרבעה

en: Usage
he_IL: Usage:

en: Please select a different item
he_IL: טירפתהמ הז ףיעסב רחב

en: Select a supplier
he_IL: בחר ספק

en: Back to Invoice Entry
he_IL: ח&זרה למצב פעיל

en: Contract Selection
he_IL: כווץ בחירה שמאלה

en: Amount must be numeric
he_IL: הסכום חייב להיות ספרתי

en: Non zero amount
he_IL: ZWNJ _לא מצרף ברוחב אפס

en: Enter Contract Charge
he_IL: צמצום הרווח בין האותיות

en: Line Value in
he_IL: Value in list

en: Display GRNs
he_IL: הגוצת שדח

en: Total Qty
he_IL: סה״כ לידות

en: Qty Yet
he_IL: %s - עדיין לא בתוקף!

en: Line Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: In
he_IL: פנימה

en: Add to Credit Note
he_IL: vux; tarth kvgrv

en: Enter Asset ID
he_IL: או הכנס קוד זיהוי

en: Positive integer
he_IL: מספר שלם

en: Select from list
he_IL: ה_סרה מהרשימה

en: Enter Fixed Asset
he_IL: Fixed Height Mode

en: Order Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: Update Amounts Invoiced
he_IL: Automatically update timezone

en: Qty Already Invoiced
he_IL: <%s id='%s'> already specified

en: Add Whole PO to Invoice
he_IL: הוסף תכולת הזמנת עבודה לחשבונית

en: Select All
he_IL: בחיר הכול

en: Deselect All
he_IL: ניקוי ה&כול

en: Add to Invoice
he_IL: הוסף לחשבונית

en: Supplier Payment
he_IL: Vendor Payment

en: Supplier Allocations
he_IL: Vendor Allocations

en: The existing allocation for
he_IL: Custom definition for %s

en: could not be deleted because
he_IL: לא ניתן למחוק את הקובץ %s.

en: The supplier allocation record for
he_IL: The vendor allocation record for

en: The supplier payment or credit note transaction could not be modified for the new allocation and exchange difference because
he_IL: The vendor payment or credit note transaction could not be modified for the new allocation and exchange difference because

en: Allocation of supplier
he_IL: Allocation of vendor

en: Amount in supplier currency
he_IL: Amount in vendor currency

en: Transaction total
he_IL: סה״כ לידות

en: Supplier Balance Listing
he_IL: Vendor Balance Listing

en: Supplier Balances
he_IL: Vendor Balances

en: Supplier Contacts
he_IL: Vendor Contacts

en: Back to Suppliers
he_IL: חזרה למעלה

en: This page must be called with the supplier code of the supplier for whom you wish to edit the contacts
he_IL: This page must be called with the vendor code of the vendor for whom you wish to endit the contacts

en: Select a supplier first, then select the link to add/edit/delete contacts
he_IL: Select a vendor first, then select the link to add/edit/delete contacts

en: The supplier contact information has been updated
he_IL: The vendor contact information has been updated

en: Supplier contact has been deleted
he_IL: עץ המשפחה ”%s” נמחק.

en: Contacts Defined for
he_IL: Custom definition for %s

en: Show all the supplier contacts for
he_IL: Show all the vendor contacts for

en: More than one characters long
he_IL: <small>נבחר יותר מפריט אחד.</small>

en: The input should be phone number
he_IL: מספר הפעמים שאותו הקלט יחזור על עצמו

en: Mobile No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: The input must be email format
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות בפורמט של כתובת מייל

en: Supplier Credit Note
he_IL: Vendor Credit Note

en: Enter Supplier Credit Note:
he_IL: הכנס הערת בחירה על המועדף הזה

en: The supplier record selected
he_IL: The vendor record selected

en: To enter a supplier credit note the supplier must first be selected from the supplier selection screen
he_IL: To enter a vendor credit note the vendor must first be selected from the vendor selection screen

en: Select A Supplier to Enter an Credit Note For
he_IL: Select A Vendor to Enter a Credit Note For

en: General Ledger
he_IL: ספר חשבונות

en: Credit Note Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: in format
he_IL: מבנה גודל הקובץ

en: Purchase Order Credits
he_IL: Alternative button order

en: Shipment Credits
he_IL: Translator credits

en: Fixed Asset Credits
he_IL: Fixed Height Mode

en: Contract Charges
he_IL: כתובה

en: General Ledger Analysis
he_IL: הגדרות כלליות למסנן

en: Total GL Analysis
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Update Tax Calculation
he_IL: עדכון חישוב מס

en: Automatic
he_IL: אוטומטי

en: Manual Entry
he_IL: Index entry:

en: Credit Note Total
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Enter Credit Note
he_IL: הוסף הערה

en: Shipment credit against
he_IL: using %s version %s (compiled against version %s)

en: Asset Credit
he_IL: גבול אשראי

en: Contract charge against
he_IL: צמצום הרווח בין האותיות

en: GRN Credit Note
he_IL: הוסף הערה

en: Average Cost Adj
he_IL: ממוצע כל הסקיצות

en: a rate of
he_IL: שער של

en: Credit note
he_IL: הערה לרצועה

en: Supplier Inquiry
he_IL: שאילתת ספק

en: Select a Supplier to Inquire On
he_IL: יש לבחר <b>טקסט ונתיב</b> כדי לשים טקסט על נתיב.

en: Hold
he_IL: בה_מתנה

en: Release
he_IL: _שחרור

en: Click to view payments
he_IL: <b>ללחוץ</b> על מאפיין כדי לערוך אותו.

en: View Payments
he_IL: &תצוגה/עריכה

en: Enter Supplier Invoice
he_IL: הז&נת פקודה ידנית...

en: Supplier Invoice Reference
he_IL: illegal symbolic reference

en: Purchase Order Charges
he_IL: Alternative button order

en: Price in
he_IL: מחיר ב-

en: Total shipment charges
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Fixed Asset Additions
he_IL: Fixed Height Mode

en: Total asset additions
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Total contract charges
he_IL: צמצום הרווח בין האותיות

en: The input must be numeric
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עם נקודה צפה.

en: Manually
he_IL: הפעלה ידנית

en: Invoice Total
he_IL: סה״כ לידות

en: Enter Invoice
he_IL: הזנת פקודה

en: The tax total is
he_IL: Enumerator is closed

en: The ovamount is
he_IL: "%s" היוגש הדוקפ

en: Shipment charge against
he_IL: using %s version %s (compiled against version %s)

en: exch rate
he_IL: Climb Rate

en: Supplier invoice number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Enter payment
he_IL: הזנת פקודה

en: Search for a supplier
he_IL: חיפוש אחר קבצים באופן רקורסיבי.

en: Find new Item Code
he_IL: Whether the item should start a new row

en: Suppliers Description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Suppliers Item Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: The prefix
he_IL: קידומת

en: The Supplier Code cannot be empty
he_IL: קוד הספק אינו יכול להיות ריק

en: The supplier
he_IL: הספק

en: A new supplier for
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: delete these first
he_IL: למחוק לצמיתות את הרשומות האלה?

en: Supplier record for
he_IL: Custom definition for %s

en: within 10 characters
he_IL: Width In Characters

en: The input should be fax number
he_IL: מספר הפעמים שאותו הקלט יחזור על עצמו

en: Only email address are allowed
he_IL: יש להזין כאן אותיות בלבד.

en: Only URL address are allowed
he_IL: יש להזין כאן אותיות בלבד.

en: Bank reference
he_IL: !םלענ (%s) רושיקה לש דעיה

en: Bank Account No
he_IL: חשבון בנק לא

en: Factor Company
he_IL: Magnification factor

en: Within 20 characters
he_IL: Width In Characters

en: Supplier Currency
he_IL: סמלי מטבע

en: Not Required
he_IL: לא דרוש

en: Could not load shippers
he_IL: Could not load shipping-method

en: Default Shipper
he_IL: Default Shipping-Method

en: Insert New Supplier
he_IL: הכנס פריט חדש

en: Within 40 characters
he_IL: Width In Characters

en: The input must be in email format
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות בפורמט של כתובת מייל

en: The input must be in url format
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות בפורמט של כתובת URL

en: Bank Reference
he_IL: !םלענ (%s) רושיקה לש דעיה

en: Add These New Supplier Details
he_IL: vuxp, prhyh jsaho kxpe

en: Update Supplier
he_IL: עדכון ספק

en: Delete Supplier
he_IL: &מחיקת הקישור הסימבולי

en: Are you sure you wish to delete this supplier?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Authorisation Problem
he_IL: בעיית השעיה

en: Please see your system administrator
he_IL: מדיניות המערכת מונעת ביצוע שינויים.
    נא ליצור קשר עם מנהל המערכת.

en: Purchase Order Tendering
he_IL: Alternative button order

en: Tender ID
he_IL: Application ID

en: Suppliers To Send Tender
he_IL: כשלון בשליחת פקודה.

en: Select Suppliers
he_IL: בחירת &רשומה:

en: Select Item Details
he_IL: טירפתהמ הז ףיעסב רחב

en: Close This Tender
he_IL: סגירת מעגן זה

en: Save Tender
he_IL: &שמירה בשם...

en: Add to Tender
he_IL: הוסף למכרז

en: Confirm and Send Email
he_IL: אישור החשבון ואימות דוא״ל

en: Cancel Offer
he_IL: בטל הצעה

en: Select option for tendering
he_IL: בחירת שם קובץ ליצוא

en: View or Amend outstanding offers from
he_IL: הצג או הוסף הצעות לא מטופלות מ

en: Create a new offer from
he_IL: צור תמונה חדשה מתוכן הלוח

en: Process
he_IL: עיבור ה&תור

en: Required By
he_IL: אומנות על ידי

en: Input must be in numeric format
he_IL: מספרי טלפון חייבים  להיות בתבנית 0X XX XX XX XX.

en: Select items to offer from
he_IL: בחר קובץ שממנו יש לייבא הגדרות

en: Supplier Transactions Inquiry
he_IL: שאילתת עסקאות ספק

en: Supplier Types
he_IL: סוגי קבצים

en: Add/edit/delete Supplier Types
he_IL: הוסף / ערוך / מחק סוגי ספקים

en: The supplier type
he_IL: סוג הספק

en: suppliers with this type code
he_IL: תאימות לקוד תצוגות מקדימות לאירוע זה:

en: Asset Manager
he_IL: מנהל הנכסים

en: More than 4 characters
he_IL: (בגיל מעל %s)

en: More than 5 characters
he_IL: (בגיל מעל %s)

en: User name
he_IL: שם המשתמש

en: The input must be phone number
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עשרוני.

en: number and allowed charactrs
he_IL: יצירת מספר השורות והעמודות המצויין

en: The input must be email address
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות כתובת דואר אלקטרוני תקפה

en: email address format
he_IL: כתובת דוא"ל משתמש

en: Default Location
he_IL: פתיחת _מיקום...

en: Payment Run - Problem Report
he_IL: בחר דו״ח להרצה

en: Payment Run Report
he_IL: בחר דו״ח להרצה

en: Payment Run
he_IL: &הרצת פקודה...

en: and Due By
he_IL: עיגול (לפי מרכז ורדיוס)

en: could not be processed because
he_IL: םיילוש תורעה גיצהל ןתינ אל

en: To process payments for
he_IL: לא ניתן לסיים את התהליך

en: Illegal characters are not allowed
he_IL: לא ניתן להזין ערכים כפולים.

en: For Suppliers Trading in
he_IL: בדיקת שגיאות בתרגום

en: The input must be number
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות ספרתי

en: All Prices
he_IL: כל המחירים

en: Current Price
he_IL: מחיר נוכחי

en: Report
he_IL: דו״ח

en: Supplier Price List for
he_IL: רשימת סימניות לתזרים

en: Conv Factor
he_IL: Magnification factor

en: Only Current Price
he_IL: החלה על התור ה&נוכחי בלבד

en: Shipment Reference
he_IL: !םלענ (%s) רושיקה לש דעיה

en: positive integer
he_IL: מספר שלם חיובי

en: Shipment Selection
he_IL: בחירת מברשת

en: The input must be non zero number
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות מספר שונה מ-0

en: Non zero number
he_IL: ZWNJ _לא מצרף ברוחב אפס

en: Enter Shipment Charge
he_IL: הז&נת פקודה ידנית...

en: The input must be alpha-numeric characters
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות אלפא -נומרי

en: No zero numeric
he_IL: &מצא את חציית האפס

en: Debit Note
he_IL: הערה לרצועה

en: System Parameters
he_IL: משתנים לאפקט

en: Freight Charge Applies If Less Than must be a number
he_IL: Shipping Charge Applies If Less Than must be a number

en: DefaultTaxCategory must be between 1 and 9
he_IL: .התחלה וסיום חייבים להיות גדולים מ-0

en: Cannot write to the configuration file.
he_IL: Failed to write file '%s': fsync() failed: %s

en: The configuration file was updated.
he_IL: The file was externally modified

en: Cannot open the configuration file.
he_IL: לא ניתן לפתוח את קובץ ההגדרות.

en: System configuration updated
he_IL: רשומת %s עודכנה בהצלחה.

en: System Variable Name
he_IL: הנתשמה םש רסח

en: Default Date Format
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Default Theme
he_IL: עיצוב ברירת מחדל

en: Accounts Receivable/Payable Settings
he_IL: הגדרות חשבון תקבולים ותשלומים

en: The input must be integer
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות מספר שלם

en: Default Credit Limit
he_IL: backtracking limit reached

en: Check Credit Limits
he_IL: ה&גדרת מגבלות מהירות...

en: Do not check
he_IL: אל תעתיק

en: Prohibit Sales
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Show Settled Last Month
he_IL: הצג תאריך העדכון האחרון?

en: Romalpa Clause
he_IL: רשיון BSD דו־סעיפי

en: Quick Entries
he_IL: רישומי יומן

en: Allow Narrative Entry
he_IL: Allow Line Description Entrty

en: Source Exchange Rates From
he_IL: העתקה מטקסט המקור

en: European Central Bank
he_IL: הרפובליקה המרכז אפריקנית

en: Google
he_IL: מפות ™Google

en: Format of Packing Slips
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Special Stationery
he_IL: :מיוחדות תודות

en: Select the invoice layout
he_IL: ניקוי מטמון ה&פריסה

en: Invoice Quantity Default
he_IL: Default tasks application.

en: Show Company Details
he_IL: Show details in the lock screen

en: working days
he_IL: בשבוע האחרון

en: Allow Sales Of Zero Cost Items
he_IL: אפשר מכירת פריטים בעלי עלות של 0

en: Unavailable
he_IL: לא קיים

en: Create Debtor Codes Automatically
he_IL: צור בצורה אוטומטית קודי זיהוי גלובליים ייחודיים

en: Create Supplier Codes Automatically
he_IL: צור בצורה אוטומטית קודי זיהוי גלובליים ייחודיים

en: Country Of Operation
he_IL: מדינת סמכות השיפוט:

en: January
he_IL: ינואר

en: February
he_IL: פברואר

en: March
he_IL: מרץ

en: April
he_IL: אפריל

en: May
he_IL: מאי

en: June
he_IL: יוני

en: July
he_IL: יולי

en: August
he_IL: אוגוסט

en: September
he_IL: ספטמבר

en: October
he_IL: אוקטובר

en: November
he_IL: נובמבר

en: December
he_IL: דצמבר

en: Report Page Length
he_IL: ה־Content-Length ("אורך התוכן") שגוי

en: 1 to 999
he_IL: 1 עד 999

en: Show Stockid on images
he_IL: הצגת תיבת דו־שיח בהפעלה

en: Number Of Month Must Be Shown
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עשרוני.

en: input must be positive integer
he_IL: התדר המירבי חייב להיות מספר שלם

en: The directory where reports are stored
he_IL: Files are stored in the %s directory.

en: Never
he_IL: לעולם לא

en: Allow SysAdmin Access Only
he_IL: אפשר גישת מנהל בלבד

en: Geocode Customers and Suppliers
he_IL: ברירות מחדל ללקוחות ולמכירות

en: Geocode Integration Disabled
he_IL: שילוב במערכת ההפעלה

en: Extended Customer Information
he_IL: תפריט פרטי מצביע

en: Extended Customer Info Enabled
he_IL: להציג מידע VCD מורחב?

en: Extended Customer Info Disabled
he_IL: להציג מידע VCD מורחב?

en: Extended Supplier Information
he_IL: תפריט פרטי מצביע

en: Extended Supplier Info Enabled
he_IL: להציג מידע VCD מורחב?

en: Extended Supplier Info Disabled
he_IL: להציג מידע VCD מורחב?

en: Allowed
he_IL: מאופשר

en: Weighted Average Costing
he_IL: ממוצע כל הסקיצות

en: Standard Costing
he_IL: (ינקת טלק ץורע)

en: Auto Issue Components
he_IL: התאמת פריטים בגווני אפור

en: Errors Only
he_IL: הצגת שגיאות בלבד

en: Errors and Warnings
he_IL: שגיאות ואזהרות

en: Errors, Warnings and Info
he_IL: הצגת שגיאות ואזהרות

en: Errors andWarnings
he_IL: שגיאות GEDCOM

en: Path to log files
he_IL: הנתיב המלא אל קובץ היומן:

en: Default Factory Location
he_IL: העתק _מיקום מברשת

en: Factory Manager Email Address
he_IL: שם משתמש או כתובת דוא״ל

en: Purchasing Manager Email Address
he_IL: שם משתמש או כתובת דוא״ל

en: Inventory Manager Email Address
he_IL: שם משתמש או כתובת דוא״ל

en: Using Smtp Mail
he_IL: שרת SMTP

en: Tax Authorities
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Tax Authorities Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Input Tax
he_IL: (ינקת טלק ץורע)

en: Output Tax
he_IL: רמות פלט

en: Bank Act Type
he_IL: Unknown bus type %d

en: Edit Rates
he_IL: קצבי דגימה

en: Tax Type Description
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Bank Account Type
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Bank Swift No
he_IL: בנק סוויפט לא

en: Tax Group Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Tax Category Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Tax Rates
he_IL: קצבי דגימה

en: Tax Rates Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: All rates updated successfully
he_IL: ה־%(verbose_name)s עודכן בהצלחה.

en: Deliveries From
he_IL: בתוקף מ־:

en: Update Rates
he_IL: עדכון שיעורים

en: Tax Categories
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Tax category name changed
he_IL: שינוי %(name)s "%(obj)s" בוצע בהצלחה.

en: Review Tax Categories
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Tax Groups
he_IL: חיפוש קבוצות

en: The addition of the group failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: Added the new tax group
he_IL: קבוצת מס הוספה

en: The addition of the tax failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: The tax was added.
he_IL: הוספת %(name)s "%(obj)s" בוצעה בהצלחה.

en: This tax was removed.
he_IL: לא ניתן להסיר מסנן זה.

en: tax group has been deleted
he_IL: עץ המשפחה ”%s” נמחק.

en: Group No
he_IL: מספר הקבוצה

en: Review Existing Groups
he_IL: פירוק הקבוצות הנבחרות

en: The group name must be more 4 and less than 40 characters and cannot be left blank
he_IL: שם הקבוצה חייב להיות בן 4 ל-40 תווים, ואינו יכול להשאר ריק

en: 4 to 40 legal characters
he_IL: 4 עד 40 תווים

en: Enter Group
he_IL: הרשאות הקבוצה

en: Calculation Order
he_IL: Sort order

en: Update Order
he_IL: עדכון סדר

en: Available Taxes
he_IL: גדלים זמינים

en: The sql returned the following error
he_IL: מאגר הנתונים דיווח הודעות שגיאה הבאות:

en: Tax Report
he_IL: &דיווח על תקלה...

en: Taxation Reporting Error
he_IL: Error accepting connection: %s

en: Total Outputs
he_IL: סה״כ לידות

en: Total Inputs
he_IL: סה״כ לידות

en: Difference
he_IL: הבדל

en: Tax Reporting
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Return Covering
he_IL: עזוב וחזור

en: 2 Months
he_IL: חודשיים

en: 3 Months
he_IL: 3 חודשים

en: 6 Months
he_IL: 6 חודשים

en: 12 Months
he_IL: 12 חודשים

en: 24 Months
he_IL: 24 חודשים

en: 48 Months
he_IL: 48 חודשים

en: Return To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Detail Or Summary Only
he_IL: בחירה בלבד או המסמך כולו

en: Detail and Summary
he_IL: תקציר תוצאות הבדיקה:

en: Summary Only
he_IL: קריאה בלבד

en: Dispatch Tax Provinces
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Tax province name changed
he_IL: שינוי %(name)s "%(obj)s" בוצע בהצלחה.

en: Could not add tax province
he_IL: לא ניתן להוסיף התחברות למנהל האתרים

en: Review Tax Provinces
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Test Plan Results
he_IL: תקציר תוצאות הבדיקה:

en: Copy Results
he_IL: תוצאות הבדיקה

en: Copy to This Sample
he_IL: העתקת הבחירה ללוח הגזירים

en:  from sample
he_IL: מדוגמא

en:  for test
he_IL:  לבדיקה

en: Test Results have been copied to
he_IL: הרשומה הועתקה ללוח הגזירים.

en: The updated of the sampleresults failed because
he_IL: " כשלה מכיוון

en: Result QA Sample
he_IL: :ערך מחדל של פורמט הדגימה

en: Back to Samples
he_IL: חזרה למעלה

en: Used for Cert
he_IL: משמש לצרכים סטטיסטיים.

en: Test Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Tested By
he_IL: אומנות על ידי

en: Test Result
he_IL: תוצאה %(counter)s

en: On Cert
he_IL: /%s היקיתב %s:%d-ב םיצבק תמישר

en: Copy These Results
he_IL: הורדת תוצאות החיפוש

en: Top Items Searching
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Select Order By
he_IL: בחירה לפי צבע

en: Total Pieces
he_IL: סה״כ לידות

en: Value of Sales
he_IL: &ערך מספרי:

en: The input must be positive integer
he_IL: התדר המירבי חייב להיות מספר שלם

en: With less than
he_IL: (בגיל פחות מ-%s)

en: Number Of Top Items
he_IL: מספר פריטים להצגה

en: Value Sales
he_IL: &ערך מספרי:

en: Stock (Days)
he_IL: בשבוע האחרון

en: Print To PDF
he_IL: הדפסה לקובץ

en: Units Of Measure
he_IL: יחידות מידה

en: Unit of measure changed
he_IL: יחידת המדידה עודכנה

en: unit of measure has been deleted
he_IL: יחידת המדידה נמחקה

en: Review Units of Measure
he_IL: webtrees - סקור שינויים

en: More than one character
he_IL: נא הכנס יותר מתו אחד.

en: Upgrade webERP Database
he_IL: יצירת מסד נתונים TM

en: The webERP code is version
he_IL: הגירסה של %s חדשה מידי.

en: Version 3.10
he_IL: מעטפה #10

en: Perform Database Upgrade
he_IL: השדרוג הושלם.

en: and the database version is
he_IL: הגירסה של %s חדשה מידי.

en: Applying
he_IL: ...מיישם

en: Index already exists
he_IL: השם כבר קיים

en: Primary key already exists
he_IL: שם המסנן כבר קיים

en: Failure
he_IL: שגיאה בקריאת GIF:‏ %s

en: You have not selected any User
he_IL: לא יצרת שום פריט יומן.

en: The location
he_IL: המיקום

en: User Settings
he_IL: הגדרות משתמש

en: Chinese
he_IL: סינית

en: Free Serif
he_IL: מקום פנוי:

en: The user settings have been updated
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Maximum Number of Records to Display
he_IL: המספר המרבי של רשומות להצגה

en: New Password
he_IL: סיסמה חדשה

en: Confirm Password
he_IL: אימות סיסמה

en: If you leave the password boxes empty your password will not change
he_IL: אם תשאיר את תיבות הסיסמה לרוקן את הסיסמה לא תשתנה

en: Display page help
he_IL: הצג את דף העזרה

en: Show page help when available
he_IL: הצג עזרה לדף כאשר זמין

en: Display field help
he_IL: הצג עזרה בשדה

en: Show field help when available
he_IL: הצג עזרה בשדה כאשר זמין

en: PDF Language Support
he_IL: סוגי קבצים נתמכים

en: Where Used Inquiry
he_IL: הסגנון האחרון שהיה בשימוש

en: The item code entered
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Enter an Item Code
he_IL: יש להזין קוד דואר בן 4 ספרות.

en: No illegal characters allowed
he_IL: מותר להזין ספרות בלבד.

en: Show Where Used
he_IL: הסגנון האחרון שהיה בשימוש

en: The selected item
he_IL: מחיקת הפריט הנבחר

en: Result
he_IL: תוצאה

en: For Factory Location
he_IL: העתק _מיקום מברשת

en: Search Items To Produce
he_IL: מספר פריטים להצגה

en: Work Centres
he_IL: פועל על:

en: Overhead Per Hour
he_IL: בעוד שעה

en: Work Centre Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: More than 2 legal characters
he_IL: <small>נבחר יותר מפריט אחד.</small>

en: More than 3 legal characters
he_IL: <small>נבחר יותר מפריט אחד.</small>

en: Work Order Costing
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Back to Work Orders
he_IL: ח&זרה למצב פעיל

en: Select a work order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Work order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Manufactured at
he_IL: זמן הדפסה

en: Cost Variance
he_IL: שינוי: צד ראשון:

en: share of variance
he_IL: שינוי: צד ראשון:

en: share of usage variance
he_IL: שינוי: צד ראשון:

en: share of cost variance
he_IL: שינוי: צד ראשון:

en: The work order has been closed
he_IL: The fraction of total work that has been completed

en: Close This Work Order
he_IL: סגירת חלון מסמך זה

en: Work Order Entry
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Enter a new work order
he_IL: הכנס שם עבור רצף שרשור פקודות חדש

en: Go to Costing
he_IL: עלייה לתיקיית האב

en: The work order has been updated
he_IL: סיסמתך עודכנה

en: The work order could not be deleted
he_IL: לא ניתן למחוק את קובץ המדיה.

en: The work order has been cancelled
he_IL: The fraction of total work that has been completed

en: Select an existing outstanding work order
he_IL: בחר הזמנת עבודה לא מטופלת

en: Work Order Reference
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Factory Location
he_IL: פתיחת _מיקום...

en: Balance Remaining
he_IL: :זמן נשאר

en: The input format must be positive numeric
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות ספרתי וחיובי

en: Cancel This Work Order
he_IL: בטל הזמנת עבודה

en: Add to Work Order
he_IL: הוסף להזמנת עבודה

en: Back to Costing
he_IL: חזרה למעלה

en: The issue of
he_IL: בעיה בקידוד התווים

en: against work order
he_IL: מול הזמנת עבודה

en: Issue to work order
he_IL: החזר את הסדר המקורי

en: Date Material Issued
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Issued From
he_IL: בתוקף מ־:

en: Failed to retrieve the item data
he_IL: כתיבת תמונת TIFF נכשלה

en: Process Items Issued
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Serial Numbers Issued
he_IL: Show Week Numbers

en: Receive Work Order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Quantity on hand of
he_IL: Error on line %d: %s

en: Receive work order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Date Received
he_IL: תאריך ייצור:

en: Received Into
he_IL: הדבק לתוך

en: Serial No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Work order Number
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Manual Issue
he_IL: &העברה ידנית...

en: Additional Issue
he_IL: בעיה בקידוד התווים

en: For Work Order Number
he_IL: הגדרה לעבודה בצג רחב

en: has already been used for this item
he_IL: עזרה לא נכתבה עבור ישות זו.

en: The batch/serial number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Add A Number of New Serial Numbers
he_IL: הוספת מספר סידורי

en: The input must be in number format
he_IL: הערך המוקלד חייב להיות בפורמט של מספר

en: Starting at
he_IL: זמן הדפסה

en: Add a single serial number
he_IL: הוסף מספר סידורי יחיד

en: Add a single batch/lot number
he_IL: הוספת מספר אצווה / /מנה פשוט

en: The reference must be input
he_IL: a numbered reference must not be zero

en: The quantity must be input
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עם נקודה צפה.

en: Batch Ref
he_IL: עדכון אצווה

en: Back To Work Order
he_IL: החזר את הסדר המקורי

en: Access Permissions Maintenance
he_IL: תחזוקת הרשאות

en: The Security role was created.
he_IL: ה־%(verbose_name)s  נוצר בהצלחה.

en: security role has been deleted
he_IL: עץ המשפחה ”%s” נמחק.

en: Are you sure you wish to delete this role?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Review Existing Roles
he_IL: מחיקת קווי מנחה קיימים

en: Enter Role
he_IL: Accessible Role

en: Users Maintenance
he_IL: סה״כ משתמשים

en: The user ID
he_IL: מספר זהות של המשתמש

en: The User could not be deleted because
he_IL: לא ניתן למחוק את קובץ המדיה.

en: User Deleted
he_IL: משתמש מחוק:

en: Last Visit
he_IL: _ביקור בקובץ

en: Security Role
he_IL: Accessible Role

en: Report Size
he_IL: Cursor size

en: Are you sure you wish to delete this user?
he_IL: האם הנך בטוח שברצונך למחוק עובדה זו?

en: Review Existing Users
he_IL: מחק משתמשים לא פעילים

en: At least 4 characters
he_IL: 4 תווים לפחות

en: At least 5 characters
he_IL: 5 תווים לפחות

en: A valid email address is required
he_IL: אנא הקלד כתובת דוא״ל חוקית.

en: User Can Create Tenders
he_IL: Can't create user desktop file %s

en: Restrict to Sales Person
he_IL: Restrict to Fill Level

en: Not a salesperson only login
he_IL: לא ניתן לייצר רצף התחברות מותאם אישית.

en: Any Internal Department
he_IL: שגיאה לוגית פנימית

en: Account Status
he_IL: מצב החשבון

en: Open
he_IL: פתיחה

en: Automatic Customer Receipt
he_IL: שיפור ניגודיות אוטומטי

en: Failed on item
he_IL: The stock icon displayed on the item

en: Run
he_IL: &הרצת פקודה...

en: Change A Customer Branch Code
he_IL: עדכון קוד סניף הלקוח

en: The customer branch code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Changing customer transaction records
he_IL: עדכון רשומות עיסקאות הלקוח

en: Changing order delivery differences records
he_IL: עדכון רשומות הפרשי משלוח

en: Changing pricing records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Existing Branch Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: New Branch Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Change A Customer Code
he_IL: עדכון קוד לקוח

en: The replacement customer code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: the SQL statement was
he_IL: Operation was cancelled

en: Changing debtor transaction records
he_IL: עדכון רשומות עיסקאות החייב

en: Existing Debtor Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: New Debtor Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: The GL account code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Adding the new chartmaster record
he_IL: שמור ועבור לרשומה חדשה

en: completed
he_IL: הושלם; תאריך לא ידוע

en: Deleting the old chartmaster record
he_IL: מוחק נתוני חקר משפחה ישנים...

en: GL account Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: was successfully changed to
he_IL: שינוי %(name)s "%(obj)s" בוצע בהצלחה.

en: New GL Account Code
he_IL: בקש חשבון משתמש חדש

en: Change A Location Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: The replacement location code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Adding the new location record
he_IL: הוספת מיקום גיאוגרפי חדש

en: Changing location transfer information (Shipping location)
he_IL: עדכון מקום שילוח

en: Changing location transfer information (Receiving location)
he_IL: עדכון מקום קבלת משלוח

en: Changing  sales orders information
he_IL: עדכון מידע הזמנות עבודה

en: Changing stockcounts records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Changing stockmoves records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Changing stockrequest records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Changing stockserialitems records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Changing tenders records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Changing workcentres records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Changing workorders records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Changing users records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Deleting the old location record
he_IL: מוחק נתוני חקר משפחה ישנים...

en: Existing Location Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: New Location Code
he_IL: הוספת מיקום גיאוגרפי חדש

en: New Location Name
he_IL: הוסף שם

en: The stock Category
he_IL: קטגורית המלאי

en: Changing stock properties
he_IL: Only print properties

en: Changing internal stock category roles records
he_IL: עדכון רשומות תפקיד קטגורית מלאי פנימי

en: The stock code
he_IL: קוד המלאי

en: The replacement stock code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Changing any image files
he_IL: עדכון קבצי תמונה

en: Existing Inventory Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: New Inventory Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Change A Supplier Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Existing Supplier Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: New Supplier Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: The Supplier code
he_IL: קוד הספק

en: The replacement supplier code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Inserting the new supplier record
he_IL: שמור ועבור לרשומה חדשה

en: Changing
he_IL: עדכון

en: records
he_IL: רשומות

en: The SQL to update
he_IL: גישה ל update.php

en: records failed
he_IL: .האצמנ אל תזורחמה

en: The New supplier code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: There are no inconsistent allocations
he_IL: אין שינויים ממתינים.

en: all is well
he_IL: הכל תקין

en: Original Invoice Total
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Total of allocation records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Debtors Control Integrity
he_IL: בקרת החייבות

en: Start Period:
he_IL: פרק הזמן המזערי

en: End Period:
he_IL: פרק הזמן המזערי

en: Calculated
he_IL: מחושב %s

en: Create Chart Details Records
he_IL: צור תרשים אישי

en: Chart Details Created successfully
he_IL: פרטי תרשים נוצר בהצלחה

en: this link
he_IL: הקישור כבר קיים

en: Create Database Template File
he_IL: Failed to create file '%s': %s

en: Enter the name of the template to be created
he_IL: נא להזין את שם התיקייה שאמורה להיווצר:

en: Create Template and Email
he_IL: יצירה ועריכה של מדרגים

en: The Image List could not be retrieved by the SQL because
he_IL: רשימת התמונות לא ניתנת לאיחזור מכיוון ש

en: Data Exports
he_IL: (%s :העש  %s :בצק) םינותנה קיפאב (%s) הלקת :

en: Price List Export
he_IL: ייצא שוב תמונה זו

en: For Location
he_IL: פתיחת _מיקום...

en: Export
he_IL: ייצא

en: Customer List Export
he_IL: ייצא שוב תמונה זו

en: Salesman List Export
he_IL: ייצא שוב תמונה זו

en: Image List Export
he_IL: ייצא שוב תמונה זו

en: Delete Credit Note
he_IL: הוסף הערה

en: The custallocns record could not be deleted
he_IL: לא ניתן למחוק את קובץ המדיה.

en: The custallocns record has been deleted
he_IL: הרשומה%1$s  שונתה ל-%2$s.

en: The debtortranstaxes record could not be deleted
he_IL: לא ניתן למחוק את קובץ המדיה.

en: The debtortranstaxes record has been deleted
he_IL: הרשומה%1$s  שונתה ל-%2$s.

en: Credit note number
he_IL: Malformed version number: %s

en: has been completely deleted
he_IL: הקובץ %s נמחק.

en: Delete Invoice
he_IL: &מחיקת הקישור הסימבולי

en: The debtorTrans record could not be deleted
he_IL: לא ניתן למחוק את קובץ המדיה.

en: Purge Old Prices
he_IL: ציור ישן (מפת סיביות)

en: Delete Sales Transactions
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Deleting all GRN records
he_IL: העתק את כל הרשומות מ-%1$s ל-%2$s.

en: Delete All Sales Analysis
he_IL: יחכונה דבלמ תונולחה לכ תא רסה

en: Delete All statement transactions
he_IL: יחכונה דבלמ תונולחה לכ תא רסה

en: Delete All Sales Orders
he_IL: יחכונה דבלמ תונולחה לכ תא רסה

en: Delete All Purchase Orders
he_IL: יחכונה דבלמ תונולחה לכ תא רסה

en: Are You Really REALLY Sure?
he_IL: ? %s האם אתה רוצה למחוק את

en: Database table details
he_IL: מאגר מידע וטבלאות

en: Field name
he_IL: חובה למלא את השדה !name.

en: Field type
he_IL: שדה מסוג: %(field_type)s

en: Can field be null
he_IL: שדה זה אינו יכול להכיל null.

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Import Chart Of Accounts
he_IL: תרשים התפלגות אנשים

en: columns, expected
he_IL: digit expected

en: fields required
he_IL: נדרשת ססמה

en: Failed on row
he_IL: Activate row on a single click

en: has been completed
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Import Debtors And branches
he_IL: FLAC ייבוא ויצוא של

en: File contains incorrect headers (
he_IL: Key file contains unsupported encoding '%s'

en: characters
he_IL: Width In Characters

en: The email address is not valid
he_IL: כתובת URL לא תקפה

en: The Branch Post Address
he_IL: No address specified

en: must be no more than
he_IL: .התחלה וסיום חייבים להיות גדולים מ-0

en: The Debtor No
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: New branch of debtor
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: with branch code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: has been passed validation
he_IL: משפחה %s עודכנה.

en: Updated brances total:
he_IL: סך עדכון הסניפים:

en: Insert branches total:
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Exist branches total:
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Inserted branches total:
he_IL: קובץ %d. גודל כולל: %s

en: Branches not updated
he_IL: לא היתה אפשרות לעדכן את הקובץ %s.

en: Updated:
he_IL: עודכן:

en: Exist:
he_IL: הקובץ '%s' לא קיים

en: Update if DebtorNo exists
he_IL: TRUE if a selection exists.

en: fields are required, but
he_IL:  אבל הפרטים אינם ידועים

en: Row:
he_IL: row header

en: Invalid Description:
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Invalid Depreciation Rate:
he_IL: קצב לא חוקי

en: Invalid Accumulated Depreciation:
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Cost:
he_IL:  (invalid encoding)

en: Invalid depreciation type:
he_IL: type is INVALID

en: Invalid asset category:
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid date format:
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Inserted the new asset:
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: Get Import Template
he_IL: צור תבנית חדשה

en: Fixed Assets Upload file:
he_IL: בחר קובץ להעלאה

en: Import Chart of Accounts
he_IL: יבוא טבלת חשבונות

en:  records successfully imported
he_IL: רשומות יובאו בהצלחה

en:  records failed to import
he_IL: כשלון ביבוא רשומות

en: Select a csv file containing the details of the account sections that you wish to import into webERP.
he_IL: כשלון ביבוא רשומות

en: The first line must contain the field names that you wish to import.
he_IL: השורה הראשונה חייבת לכלול את שם השדה שברצונך ליבא

en: The field names can be found here
he_IL: שמות השדה נמצאות כאן

en: File to import
he_IL: הקובץ ליבוא

en: Account Section
he_IL: קטע חשבון

en: Try downloading a new template
he_IL: צור תבנית חדשה מתמונה זו

en: File contains incorrect headers
he_IL: Key file contains unsupported encoding '%s'

en: Account code
he_IL: קוד חשבון

en: The date "
he_IL: תאריך

en: Tag ref
he_IL: Tag Table

en: does not exist
he_IL: %1$s אינו קיים.

en: Cheque
he_IL: Check

en: Select Transaction Type
he_IL: בחר סוג תרשים

en: GL Journal
he_IL: גליסית (gl)

en: Select Currency
he_IL: סמלי מטבע

en: Import Stock Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: The column headings must be
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עם נקודה צפה.

en: Prices effective from
he_IL: הנתק מהשרת

en: Import Items
he_IL: מספר כניסות

en: has been added to the transaction
he_IL: ”%s” התווסף למועדפים שלך.

en: Update if SupplierNo exists
he_IL: TRUE if a selection exists.

en: Make locationusers Records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: is set ok
he_IL: תצורת השרת תקינה.

en: is not set
he_IL: היום לא מוגדר

en: is not blank
he_IL: '%s' אינה תיקייה.

en: is blank
he_IL: "%s" היוגש הדוקפ

en: Cannot open the configuration file:
he_IL: לא ניתן לפתוח את קובץ ההגדרות:

en: Set Up Configuration Details
he_IL: לא ניתן להגדיר מסמך

en: Set Up User Accounts
he_IL: לא ניתן להגדיר מסמך

en: This utility will create a new company
he_IL: צור תבנית חדשה מתמונה זו

en: PLEASE NOTE
he_IL: הערה לרצועה

en: Logo Image File (.jpg)
he_IL: תבנית קובץ התמונה לא מזוהה

en: Create Database?
he_IL: שגיאת בסיס נתונים

en: Proceed
he_IL: המשך

en: Make LocStock Records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: New Language
he_IL: &בחירת שפה:

en: Add a New Language to the System
he_IL: הוספת שפה

en: Back to the translation menu
he_IL: מעבר לתפריט ה־DVD

en: Current language is
he_IL: השפה הנוכחית היא

en: Maintain Language Files
he_IL: ה&סתרת קבצים זהים

en: gettext is not installed on this system
he_IL: SELinux is not enabled on this system

en: Rebuild the System Default Language File
he_IL: החלפת השפה ל־%s ‏(%s) נכשלה, יעשה שימוש בשפת המערכת

en: Edit a Language File Header
he_IL: קובצי שפה של גרפיקת HP‏ (‎*.hpgl)

en: Edit a Language File Module
he_IL: קובצי שפה של גרפיקת HP‏ (‎*.hpgl)

en: Download messages.po file
he_IL: כתוב את כל הודעות השגיאה לקובץ

en: Download messages.mo file
he_IL: הדר לקובץ .mo אוטומטית בשמירה

en: Edit Header
he_IL: כותרת נתונים שגיוה: %s

en: Writing the language file header
he_IL: Error writing to file: %s

en: Writing the rest of the language file
he_IL: Error writing to file: %s

en: Done
he_IL: בוצע

en: Language File Header for
he_IL: נבחר קובץ %d להעברה.

en: Header Line
he_IL: שורת הכותרת ארוכה מדי

en: Edit Module
he_IL: שגיאת מודול

en: Writing the language file
he_IL: שגיאה בכתיבת הקובץ '%s':
    %s

en: Language File for
he_IL: נבחר קובץ %d להעברה.

en: Module
he_IL: מודול

en: Default text
he_IL: Widget's default text

en: Translation
he_IL: תרגום

en: Exists in
he_IL: קיים ב-

en: Select the module to edit
he_IL: גרירה לבחירת פריטים לעריכה

en: Rebuilding the default language file
he_IL: &הגדרות ברירת המחדל לקבצים קיימים...

en: No Period Selected
he_IL: לא נבחר מסמך

en: Update Sales Analysis Costs
he_IL: עדכון עלות ניתוח מכירות

en: Updated sales analysis for period
he_IL: ניתוח מכירות מעודכן לתקופה

en: and stock item
he_IL: The stock icon displayed on the item

en: using a cost of
he_IL: Info תינכותמ אצ

en: Do the Recalculation
he_IL: לעשות את חישוב מחדש

en: Deleting payment number
he_IL: Malformed version number: %s

en: to supplier code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: for an amount of
he_IL: כמות הסחרור:

en: deleted the SuppAllocs records
he_IL: הוסף רשומות לא קשורות

en: Deleted the SuppTran record
he_IL: רשומת ה-GEDCOM נמחקה בהצלחה.

en: and the BankTrans record
he_IL: Audacity הקלטה מתוזמנת ע"י

en: Enter the date of the payment run
he_IL: יש להזין תאריך ושעה חוקיים.

en: Sales Integrity
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Sales Integrity Check
he_IL: &חפש עדכונים...

en: Invoice
he_IL: חשבונית

en: Has no Tax Entry
he_IL: `%s'-ב ישאר טירפת יפיעס ןיא

en: has no GL Entry
he_IL: `%s'-ב ישאר טירפת יפיעס ןיא

en: GL Entry
he_IL: Index entry:

en:  could not be found
he_IL: לא נמצא

en: Check Receipt totals
he_IL: &חפש עדכונים...

en: in GL but found
he_IL: ספר החשבונות הכללי אך נמצא

en: in debtorstrans
he_IL: בעסקאות החייבים

en: Check for orphan Receipts
he_IL: בדיקת העדכונים נכשלה

en: not found in GL
he_IL: לא נמצא בספר החשבונות הראשי

en: Has no Invoice
he_IL: במדפסת '%s' לא נשאר דיו.

en: Has no Sales Order
he_IL: במדפסת '%s' לא נשאר דיו.

en: differ from salesorderdetails
he_IL: הנתק מהשרת

en: Tax Entry
he_IL: Index entry:

en: Update Item Costs From CSV
he_IL: עדכון מחיר פריט מ-CSV

en: Update Item Costs from CSV file
he_IL: עדכון מחיר פריט מקובץ CSV

en: The selected item code does not exist
he_IL: הקובץ שנבחר כעורך ברירת המחדל אינו קיים.

en: Batch Update of costs
he_IL: Automatically update timezone

en: Update Sales Analysis Customer Data
he_IL: עדכון ניתוח מכירות נתוני לקוח

en: Updated sales analysis for customer code
he_IL: ניתוח מכירות מעודכן לפי קוד לקוח

en: and branch code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Perform Upgrade
he_IL: שדרג בכל מקרה

en: Failed
he_IL: Fallo

en: File Upload
he_IL: יכולת להעלות קבצים

en: File Upload Result
he_IL: יכולת להעלות קבצים

en: The file
he_IL: FILE

en: Invoice for
he_IL: הודר עבור:

en: No Authorisation
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Debtor No Already Exists
he_IL: שם המסנן כבר קיים

en: Invalid Address Line
he_IL: כתובת IP שגויה.

en: Currency Code Not Setup
he_IL: קובץ הגדרות עמוד לא תקין

en: Sales Type Not Setup
he_IL: Type %s is not classed

en: Invalid Client Since Date
he_IL: מחרוזת תאריך לא חוקית '%(datestr)s' בהתחשב בתחביר '%(format)s'

en: Hold Reason Not Setup
he_IL: קובץ הגדרות עמוד לא תקין

en: Payment Terms Not Setup
he_IL: קובץ הגדרות עמוד לא תקין

en: Invalid Discount
he_IL:  (invalid encoding)

en: Invalid Payment Discount
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Last Paid
he_IL: בטל את הפעולה האחרונה

en: Invalid Last Paid Date
he_IL: הצג תאריך העדכון האחרון?

en: Invalid Credit Limit
he_IL: backtracking limit reached

en: Invalid Discount Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Invalid EDI Invoices
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid EDI Orders
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid EDI Reference
he_IL: illegal symbolic reference

en: Invalid EDI Transport
he_IL: תעבורת תזרים Live555

en: Invalid EDI Address
he_IL: כתובת IP שגויה.

en: Invalid EDI Server Password
he_IL: נא להזין ססמה לשרת זה:

en: Invalid CustomerPOLine
he_IL:  (invalid encoding)

en: Database Update Failed
he_IL: כשלון בדיבוי מסד הנתונים

en: Debtor Does not Exist
he_IL: האתר אינו קיים.

en: Branch No Already Exists
he_IL: שם המסנן כבר קיים

en: Incorrect Branch Name Length
he_IL: invalid name '%s': maximum length is 1024

en: Area Code Not Setup
he_IL: קובץ הגדרות עמוד לא תקין

en: Salesman Code Not Setup
he_IL: קובץ הגדרות עמוד לא תקין

en: Invalid Fwd Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Invalid Phone Number
he_IL: מספר CNPJ לא חוקי

en: Invalid Fax Number
he_IL: מספר CNPJ לא חוקי

en: Invalid Email Address
he_IL: כתובת דוא"ל משתמש

en: Location Code Not Setup
he_IL: קובץ הגדרות עמוד לא תקין

en: Shipper Not Setup
he_IL: קובץ הגדרות עמוד לא תקין

en: Invalid Deliver Blind
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Disable Transactions
he_IL: Disable command line

en: Invalid Special Instructions
he_IL: הנחיות שימוש בסיסיות

en: Branch No Does not Exist
he_IL: Containing mount does not exist

en: Stock Code Does not Exist
he_IL: Containing mount does not exist

en: Stock Category Does not Exist
he_IL: Containing mount does not exist

en: Incorrect Units Length
he_IL: _עובי ביחידות אורך

en: Incorrect MB Flag
he_IL: סמן תגובות שנבחרו

en: Invalid Current Cost Date
he_IL: מחרוזת תאריך לא חוקית '%(datestr)s' בהתחשב בתחביר '%(format)s'

en: Invalid Actual Cost
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Lowest Level
he_IL: Show Fill Level

en: Invalid Discontinued
he_IL:  (invalid encoding)

en: Invalid EOQ
he_IL:  (invalid encoding)

en: Invalid Volume
he_IL: מכוון את העצמה

en: Invalid Kgs
he_IL:  (invalid encoding)

en: Incorrect BarCode Length
he_IL: ה־Content-Length ("אורך התוכן") שגוי

en: Incorrect Discount Category
he_IL: הגדרת הקטגוריה של הזרם הבסיסי

en: Tax Category Does not Exist
he_IL: Containing mount does not exist

en: Incorrect Append File
he_IL: הוספה לקובץ

en: Invalid Perishable
he_IL:  (invalid encoding)

en: Invalid Decimal Places
he_IL: מספר המקומות העשרוניים:

en: Stock Code Already Exists
he_IL: שם המסנן כבר קיים

en: Transaction Number Already Exists
he_IL: שם המסנן כבר קיים

en: Invalid Transaction Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Incorrect Reference
he_IL: !םלענ (%s) רושיקה לש דעיה

en: Invalid Order Numbers
he_IL: numbers out of order in {} quantifier

en: Invalid Exchange Rate
he_IL: קצב לא חוקי

en: Invalid OV Amount
he_IL: כמות עקמומיות המחברים

en: Invalid OV Gst
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid OV Freight
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Diff On Exchange
he_IL: סוג הפונקציה שבשורה %d אינו תקין: '%s'

en: Invalid Allocation
he_IL:  (invalid encoding)

en: Invalid Edi Sent
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Consignment
he_IL:  (invalid encoding)

en: Invalid Last Cost
he_IL: בטל את הפעולה האחרונה

en: Invalid Material Cost
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Labour Cost
he_IL: Invalid Labor Cost

en: Invalid Overhead Cost
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Customer Reference
he_IL: illegal symbolic reference

en: Invalid Comments
he_IL: Comments string

en: Invalid Order Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Invalid Freight Cost
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Delivery Date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Invalid Quotation Flag
he_IL: סמן תגובות שנבחרו

en: Order header not setup
he_IL: קובץ הגדרות עמוד לא תקין

en: Invalid unit cost
he_IL: שינוי משתנה היחידה

en: Invalid Quantity
he_IL:  (invalid encoding)

en: Invalid Discount Percent
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Narrative
he_IL: תיאור ספורי

en: Invalid PO line
he_IL: סוג הפונקציה שבשורה %d אינו תקין: '%s'

en: Invalid sequenceintb figure
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Latitude figure
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Longitude figure
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Customer type not set up
he_IL: לא ניתן להגדיר מסמך

en: Invalid invoiced quantity
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid actual dispatch date
he_IL: מחרוזת תאריך לא חוקית '%(datestr)s' בהתחשב בתחביר '%(format)s'

en: Invalid completed flag
he_IL: סמן תגובות שנבחרו

en: Invalid category id
he_IL: מזהה קטגוריה לא חוקי

en: Stock category already exists
he_IL: שם המסנן כבר קיים

en: Supplier code already exists
he_IL: שם המסנן כבר קיים

en: Incorrect bank reference
he_IL: illegal symbolic reference

en: Incorrect remittance flags
he_IL: invalid combination of newline flags

en: Factor company not set up
he_IL: לא ניתן להגדיר מסמך

en: Supplier does not exist
he_IL: האתר אינו קיים.

en: Incorrect suppliers UOM
he_IL: The password entered is incorrect.

en: Invalid Lead time
he_IL: Cursor Blink Time

en: Invalid Preferred flag
he_IL: סמן תגובות שנבחרו

en: Invalid Required By Date
he_IL: מיין לפי תאריך לידה

en: Invalid Start Date
he_IL: תאריך וזמן התחלה

en: Invalid Cost Issued
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid Quantity Required
he_IL: כמות לא חוקית נדרשת

en: Invalid Standard Cost
he_IL: הצד הארוך (תקני)

en: Invalid issued quantity
he_IL: Invalid GSeekType supplied

en: Invalid transaction date
he_IL: מבנה זמן/תאריך

en: Stock item is serialised
he_IL: The item which is currently active

en: Batch number does not exist
he_IL: Containing mount does not exist

en: Batch is empty
he_IL: The given address is empty

en: Unable to read company record
he_IL: Unable to read socket credentials: %s

en: Unable to read sales order
he_IL: Unable to read socket credentials: %s

en: No transaction found to allocate
he_IL: לא נמצאו הפניות למחרוזת זו

en: ** Error Code Not Defined **
he_IL: קוד שגיאה לא מוגדר

en: Database Name
he_IL: שם מסד הנתונים

en: User password
he_IL: %w - הססמה למתווך

en: This function returns an integer.
he_IL: ערך זה חייב להיות מספר שלם.

en: The field names can be found
he_IL: תמיכה ותיעוד ניתן למצוא בכתובת %s.

en: and are case sensitive.
he_IL: יש להקפיד על אותיות גדולות וקטנות.

en: Branch Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: custbranch table.
he_IL: table cell

en: Search Criteria
he_IL: I-search backward:

en: Currency abbreviation
he_IL: סמלי מטבע

en: Sales type abbreviation
he_IL: Unknown bus type %d

en: Hold reason code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Payment method code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Stock Item Details
he_IL: ערוך את הפרטים של פריט המדיה הזה

en: The field name to search on.
he_IL: Destination name to invoke method on

en: Match Criteria
he_IL: אין התאמה

en: Reorder level
he_IL: Fill Level

en: The currency involved.
he_IL: סמלי מטבע

en: Receipt Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: Allocates a debtor receipt or credit to a debtor invoice. Using the customerref field to match up which invoice to allocate to
he_IL: הקצה קבלה או אשראי מחייב כנגד חשבונית. השתמש במספר הייחוס של הלקוח לאיתור החשבונית

en: Allocation Details
he_IL: פרטי הקצאה

en: Credit Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: Sales Order to invoice
he_IL: החזר את הסדר המקורי

en: Account Details
he_IL: פרטי חשבון

en: Account Section Details
he_IL: פרטי סעיף חשבון

en: Account Group Details
he_IL: פרטי קבוצת חשבון

en: Stock Location Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Sales Area Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Salesman Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: Tax Group ID
he_IL: <%s id='%s'> already specified

en: Tax Authority ID
he_IL: <%s id='%s'> already specified

en: Customer Type ID
he_IL: <%s id='%s'> already specified

en: Category Details
he_IL: פרטי הקטגוריה

en: Label Name
he_IL: שימוש בתוויות/שמות הרצועות

en: General Ledger Account Code
he_IL: קוד חשבון בספר החשבונות

en: Tax Authority Code
he_IL: קוד התגובה שגוי

en: Supplier Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: Supplier ID
he_IL: Application ID

en: Purchasing data
he_IL: (%s :העש  %s :בצק) םינותנה קיפאב (%s) הלקת :

en: Work order details
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Property
he_IL: נכס

en: The ID of the stock item for which the value of the above property is required.
he_IL: מספר הזיהוי של הפריט במלאי שאליו הערך לעיל מתייחס

en: Parameters
he_IL: משתנים

en: Return Value
he_IL: &ערך מספרי:

en: Back to login page
he_IL: התאמת העמוד לציור

en: to try logging in again
he_IL: לא ניתן להוסיף משתמש. נשא שנית .

en: Database SQL Failure
he_IL: שגיאה בקריאת GIF:‏ %s

en: Database Rollback Error
he_IL: שגיאה במסד נתוני זיכרון התרגום: %s

en:  Try logging in with an alternative company name.
he_IL: נסה להכנס עם שם חברה אלטרנטיבי

en: DB DEBUG:
he_IL: הפצה לאיתור באגים

en: No Columns
he_IL: העמודות הגלויות

en: Enter Columns for this report
he_IL: הזן שם עבור חוצץ זה

en: Too Many Columns
he_IL: יותר מדי הפניות

en: Nothing To Report
he_IL: nothing to repeat

en: The variable
he_IL: משתנה

en: The freight calculation for the destination city cannot be performed because
he_IL: The shipping calculation for the destination city cannot be performed because

en: Customer No.
he_IL: המלשה ףא ןיא

en: Shipped by
he_IL: אומנות על ידי

en: Actual Picked
he_IL: נבחרו בפעל

en: and for Customer
he_IL: נבחרו %s ו־%s להעברה.

en: And Trading in
he_IL: תכונות ושיפורים חדשים ב־%s

en: for Receipt Batch
he_IL: ...בחר קובץ (קבצים) לעיבוד אצווה

en: Date of Banking
he_IL: תאריך ייצור:

en: Banked into
he_IL: הדבק לתוך

en: Account Number
he_IL: מספר חשבון

en: Bank Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: Payments Summary
he_IL: תקציר עדכון

en: Customers List for
he_IL: רשימת סימניות לתזרים

en: All Territories
he_IL: כל הטריטוריות

en: Territory
he_IL: הטריטוריה הפלסטינית

en: Territories
he_IL: הטריטוריות הדרומיות של צרפת

en: and for
he_IL: נבחרו %s ו־%s להעברה.

en: Act Code
he_IL: קוד פעולה

en: Branch Contact Information
he_IL: לפרטים נוספים נא להתקשר אל

en: Branch Delivery Address
he_IL: No address specified

en: Customer Payments
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: input on
he_IL: /%s היקיתב %s:%d-ב םיצבק תמישר

en: Net Amount
he_IL: כמות הסחרור:

en: Total Amount
he_IL: כמות הסחרור:

en: FX
he_IL: JavaFX (*.fx)

en: For Inventory Category
he_IL: Custom definition for %s

en: Deliveries ex
he_IL: בת זוג לשעבר

en: Inv Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Journal Date
he_IL: תאריך ייצור:

en: Tag Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: Date Recd
he_IL: תאריך ייצור:

en: ms stk
he_IL: ערך האגירה (מ״ש)

en: location
he_IL: מקום

en: less than
he_IL: קטן מ־

en: Customer Copy
he_IL: העתק של ערוץ %s

en: Office Copy
he_IL: העתק של ערוץ %s

en: Your Ref
he_IL: מספרכם

en: This Del
he_IL: בחירת _זאת

en: Prev Dels
he_IL: צעד אחרון

en: Orders Invoiced Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: for delivery ex
he_IL: גדול מ_אוד

en: Order Status Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Ex Diff
he_IL: בת זוג לשעבר

en: dated from
he_IL: בתוקף מ־:

en: Technical Data Sheet
he_IL: מספר העמודים בדף

en: Profit and loss for the
he_IL: נבחרו %s ו־%s להעברה.

en:  months to
he_IL: חודשים עד

en: and including
he_IL: בין %s ל%s

en: Quotation For
he_IL: הודר עבור:

en: Tax Class
he_IL: מאפיין class של HTML:

en: GRAND TOTAL
he_IL: סה״כ לידות

en: This is not an invoice
he_IL: '%s' is not a valid name

en: as of
he_IL: &שמירה בשם...

en: Transfer No
he_IL: מספר העברה

en: Negative Stocks Listing
he_IL: הצגת התיקיות נכשלה

en: Stock transfer number
he_IL: Malformed version number: %s

en: Transfer To
he_IL: העברה אל

en: Supplier Credit Notes
he_IL: הערות למתרגמים:

en: Transactions for tag
he_IL: Unexpected tag '%s' inside '%s'

en: Search On Location
he_IL: העתק _מיקום מברשת

en: Number Of Items
he_IL: מספר כניסות

en: Total Inv
he_IL: סה״כ לידות

en: CREDIT NOTE
he_IL: הערה לרצועה

en: Dispatched From
he_IL: בתוקף מ־:

en: Sold To
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Customer Tax Ref
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Customer Order Ref.
he_IL: Alternative button order

en: Cust. Tax Ref
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Cust. Reference No.
he_IL: מספר אסמכתת לקוח

en: Disc.
he_IL: &תקליטור

en:  and for the
he_IL: ול

en: Produced At
he_IL: זמן הדפסה

en: Required Qty
he_IL: נדרשת ססמה

en: FOR VIEWING ONLY
he_IL: דף רק של מנהלי המערכת

en: DO NOT SEND TO SUPPLIER
he_IL: לא ניתן לשלוח פקודה אל fzputtygen.

en: SUPPLIERS
he_IL: VENDORS

en: THIS IS NOT AN ORDER
he_IL: '%s' is not a valid name

en: Date Reqd
he_IL: תאריך ייצור:

en: The details for
he_IL: פרטי המפתח החדש:

en: Item Does Not Exist
he_IL: האתר אינו קיים.

en: to be received into
he_IL: שיתקבל

en: The create of the qasamples record failed
he_IL: Failed to create file '%s': %s

en: The create of the sampleresults record failed
he_IL: Failed to create file '%s': %s

en: has already been sold
he_IL: כבר נמכר

en: There is none of
he_IL: אין כל

en: left
he_IL: שמאלה

en: There is only
he_IL: יש רק

en: remaining
he_IL: נשארו

en: The entered quantity will be reduced to the remaining amount left of this batch/bundle/roll
he_IL: נשארו

en: Please correct input quantity
he_IL: תקן את נתוני הכמות

en: decimalplaces
he_IL: מספר ספרות אחרי הנקודה

en: The input quantity must be numeric
he_IL: הכמות חייבת להיות ספרתית

en: not available
he_IL: לא זמין

en: The Serial Number being added exists with a Quantity that is not Zero (0)!
he_IL: לא זמין

en: The Serial Number being removed exists with a Quantity that is not One (1)!
he_IL: לא זמין

en: To Add Items Sequentially, the Begin Number must be less than the End Number
he_IL: לא זמין

en: Finished Validating Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Document.pdf
he_IL: Accepts PDF

en: Andorra
he_IL: אנדורה

en: United Arab Emirates
he_IL: איחוד האמירויות

en: Afghanistan
he_IL: אפגניסטן

en: Antigua and Barbuda
he_IL: אנטיגואה וברבודה

en: Anguilla
he_IL: אנגואילה

en: Albania
he_IL: אלבניה

en: Armenia
he_IL: ארמניה

en: Angola
he_IL: אנגולה

en: Argentina
he_IL: ארגנטינה

en: American Samoa
he_IL: סמואה האמריקאית

en: Australia
he_IL: אוסטרליה

en: Aruba
he_IL: ארובה

en: Azerbaijan
he_IL: אזרביג'ן

en: Bosnia and Herzegovina
he_IL: בוסניה הרצגובינה

en: Barbados
he_IL: ברבדוס

en: Bangladesh
he_IL: בנגלדש

en: Belgium
he_IL: בלגיה

en: Burkina Faso
he_IL: בורקינה פאסו

en: Bahrain
he_IL: בחריין

en: Burundi
he_IL: בורונדי

en: Benin
he_IL: בנין

en: Bermuda
he_IL: ברמודה

en: Brunei Darussalam
he_IL: ברונאי דרוסלאלם

en: Bolivia
he_IL: בוליביה

en: Brazil
he_IL: ברזיל

en: Bahamas
he_IL: בהמאס

en: Bhutan
he_IL: בהוטן

en: Bulgaria
he_IL: בולגריה

en: Botswana
he_IL: בוטסוואנה

en: Belarus
he_IL: בלרוס

en: Belize
he_IL: בליז

en: Canada
he_IL: קנדה

en: Central African Republic
he_IL: הרפובליקה המרכז אפריקנית

en: Congo
he_IL: קונגו

en: Switzerland
he_IL: שוייץ

en: Cote D Ivoire
he_IL: חוף השנהב

en: Cook Islands
he_IL: איי קוק

en: Chile
he_IL: צ'ילה

en: Cameroon
he_IL: קמרון

en: China
he_IL: סין

en: Colombia
he_IL: קולומביה

en: Costa Rica
he_IL: קוסטה ריקה

en: Catalonia
he_IL: קאטלוניה

en: Cuba
he_IL: קובה

en: Cyprus
he_IL: קפריסין

en: Czech Republic
he_IL: הרפובליקה הצ'כית

en: Germany
he_IL: גרמניה

en: Djibouti
he_IL: דג'יבוטי

en: Denmark
he_IL: דנמרק

en: Dominica
he_IL: דומיניקה

en: Dominican Republic
he_IL: הרפובליקה הדומיניקנית

en: Algeria
he_IL: אלג'יריה

en: Ecuador
he_IL: אקוודור

en: Estonia
he_IL: אסטוניה

en: Egypt
he_IL: מצרים

en: Eritrea
he_IL: איריתריאה

en: Spain
he_IL: ספרד

en: Ethiopia
he_IL: אתיופיה

en: European Union
he_IL: האיחוד האירופי

en: Fiji
he_IL: פיג'י

en: Falkland Islands
he_IL: איי פוקלנד

en: Micronesia
he_IL: מיקרונזיה

en: Faroe Islands
he_IL: איי פארו

en: France
he_IL: צרפת

en: Gabon
he_IL: גבון

en: United Kingdom
he_IL: הממלכה המאוחדת

en: Grenada
he_IL: גרנדה

en: Georgia
he_IL: גיאורגיה

en: Guernsey and Alderney
he_IL: %s ו־%s. גודל כולל: %s

en: Ghana
he_IL: גאנה

en: Gibraltar
he_IL: גיברלטר

en: Greenland
he_IL: גרינלנד

en: Gambia
he_IL: גמביה

en: Guinea
he_IL: גינאה

en: Guadeloupe
he_IL: גוואדלופ

en: Greece
he_IL: יוון

en: Guatemala
he_IL: גואטמלה

en: Guam
he_IL: גואם

en: Guinea-Bissau
he_IL: גינאה ביסאו

en: Guyana
he_IL: גויאנה

en: Hong Kong
he_IL: הונג קונג

en: Honduras
he_IL: הונדורס

en: Croatia
he_IL: קרואטיה

en: Haiti
he_IL: האיטי

en: Hungary
he_IL: הונגריה

en: Indonesia
he_IL: אינדונזיה

en: Ireland
he_IL: אירלנד

en: Israel
he_IL: ישראל

en: India
he_IL: הודו

en: Iraq
he_IL: עירק

en: Iran
he_IL: איראן

en: Iceland
he_IL: איסלנד

en: Italy
he_IL: איטליה

en: Jersey
he_IL: ג'רזי

en: Jamaica
he_IL: ג'מייקה

en: Jordan
he_IL: ירדן

en: Japan
he_IL: יפן

en: Kenya
he_IL: קניה

en: Kyrgyzstan
he_IL: קירגיסטאן

en: Cambodia
he_IL: קמבודיה

en: Kiribati
he_IL: קיריבטי

en: Comoros
he_IL: קומורוס

en: Saint Kitts and Nevis
he_IL: סנט קיטס ונביס

en: Korea (South)
he_IL: קוריאה הדרומית

en: Kuwait
he_IL: כווית

en: Cayman Islands
he_IL: איי קימן

en: Kazakhstan
he_IL: קאזחאסטן

en: Lao People s Dem. Rep.
he_IL: לאוס

en: Lebanon
he_IL: לבנון

en: Saint Lucia
he_IL: סנטה לוסיה

en: Liechtenstein
he_IL: ליכטנשטיין

en: Sri Lanka
he_IL: סרי לנקה

en: Lesotho
he_IL: לסותו

en: Lithuania
he_IL: ליטא

en: Latvia
he_IL: לטביה

en: Libyan Arab Jamahiriya
he_IL: הקהיליה הערבית הלובית

en: Morocco
he_IL: מרוקו

en: Monaco
he_IL: מונקו

en: Moldova, Republic of
he_IL: מולדובה, הרפובליקה של

en: Montenegro
he_IL: מונטנגרו

en: Madagascar
he_IL: מדגסקר

en: Macedonia, TFYR
he_IL: הרפובליקה של מקדוניה

en: Mali
he_IL: מלי

en: Myanmar
he_IL: מיאנמאר

en: Mongolia
he_IL: מונגוליה

en: Macao, (China)
he_IL: מקאו

en: Northern Mariana Islands
he_IL: איי מרינה הצפוניים

en: Martinique
he_IL: מרטיניק

en: Mauritania
he_IL: מאוריטניה

en: Malta
he_IL: מלטה

en: Mauritius
he_IL: מאוריציוס

en: Maldives
he_IL: מלדיב

en: Malawi
he_IL: מלאוי

en: Mexico
he_IL: מקסיקו

en: Malaysia
he_IL: מלזיה

en: Mozambique
he_IL: מוזמביק

en: Namibia
he_IL: נמיביה

en: Nigeria
he_IL: ניגריה

en: Nicaragua
he_IL: ניקרגואה

en: Netherlands
he_IL: הולנד

en: Norway
he_IL: נורבגיה

en: Nepal
he_IL: נפאל

en: New Zealand
he_IL: ניו זילנד

en: Oman
he_IL: עומן

en: Panama
he_IL: פנמה

en: Peru
he_IL: פרו

en: French Polynesia
he_IL: פולינזיה הצרפתית

en: Papua New Guinea
he_IL: פפואה גינאה החדשה

en: Pakistan
he_IL: פקיסטן

en: Poland
he_IL: פולין

en: Palestinian Territory
he_IL: הטריטוריה הפלסטינית

en: Portugal
he_IL: פורטוגל

en: Paraguay
he_IL: פארגוואי

en: Qatar
he_IL: קטר

en: Romania
he_IL: רומניה

en: Russian Federation
he_IL: הפדרציה הרוסית

en: Rwanda
he_IL: רואנדה

en: Saudi Arabia
he_IL: ערב הסעודית

en: Solomon Islands
he_IL: איי שלמה

en: Seychelles
he_IL: איי סיישל

en: Sudan
he_IL: סודן

en: Sweden
he_IL: שבדיה

en: Singapore
he_IL: סינגפור

en: Slovenia
he_IL: סלובניה

en: Slovakia
he_IL: סלובקיה

en: San Marino
he_IL: סאן מרינו

en: Senegal
he_IL: סנגל

en: Somalia
he_IL: סומליה

en: Suriname
he_IL: סורינאם

en: Sao Tome and Principe
he_IL: סאו תומה ופרינסיפה

en: El Salvador
he_IL: אל סלבדור

en: Syrian Arab Republic
he_IL: הרפובליקה הערבית הסורית

en: Swaziland
he_IL: סווזילנד

en: Chad
he_IL: צ'ד

en: Togo
he_IL: טוגו

en: Thailand
he_IL: תאילנד

en: Tajikistan
he_IL: טג'יקיסטאן

en: East Timor (Timor-Leste)
he_IL: הרפובליקה הדמוקרטית של טימר מזרח

en: Turkmenistan
he_IL: טורקמניסטאן

en: Tunisia
he_IL: טוניסיה

en: Tonga
he_IL: טונגה

en: Turkey
he_IL: טורקיה

en: Trinidad and Tobago
he_IL: טרינידד וטובגו

en: Taiwan
he_IL: טיוואן

en: Tanzania, United Rep. of
he_IL: טנזניה, הרפובליקה המאוחדת של

en: Ukraine
he_IL: אוקראינה

en: Uganda
he_IL: אוגנדה

en: Uruguay
he_IL: אורוגואי

en: Uzbekistan
he_IL: אוזבקיסטן

en: St. Vincent and the Grenadines
he_IL: סנט וינסנט והגרנדינים

en: Venezuela
he_IL: ונצואלה

en: British Virgin Islands
he_IL: איי הבתולה הבריטיים

en: Virgin Islands, U.S.
he_IL: איי הבתולה (ארה"ב)

en: Vanuatu
he_IL: ואנואטו

en: Samoa
he_IL: סמואה

en: Yemen
he_IL: תימן

en: South Africa
he_IL: דרום אפריקה

en: Zambia
he_IL: זמביה

en: Zimbabwe
he_IL: זימבבואה

en: Iraqi dinar
he_IL: דינר עיראקי

en: Iranian rial
he_IL: ריאל איראני

en: Myanmar kyat
he_IL: האיחוד של מיאנמאר

en: Journal - GL
he_IL: גליסית (gl)

en: Payment - GL
he_IL: גליסית (gl)

en: Receipt - GL
he_IL: גליסית (gl)

en: Standing Journal
he_IL: הוסף כניסת יומן חדשה

en: Journal - Debtors
he_IL: הוסף כניסת יומן חדשה

en: Creditors Journal
he_IL: הוסף כניסת יומן חדשה

en: Work Order Variance
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Shipment Close
he_IL: Close window

en: Contract Close
he_IL: Close window

en: Cost Update
he_IL: עדכון מיידי

en: Exchange Difference
he_IL: הבדל גילים

en: Delete w/down asset
he_IL: עמוד למטה

en: Exempt
he_IL: נולד מת: פטור

en: Handling
he_IL: טיפול בטקסט:

en: could not be inserted
he_IL: םיילוש תורעה גיצהל ןתינ אל

en: could not be updated
he_IL: לא היתה אפשרות לעדכן את הקובץ %s.

en: Rows per sheet
he_IL: מספר העמודים בדף

en: Cols per sheet
he_IL: מספר העמודים בדף

en: Top margin
he_IL: הגבול העליון

en: Left margin
he_IL: שולי שמאל

en: Row height
he_IL: Default Height

en: Vert. pos.
he_IL: _הפוך

en: Max text<br />length
he_IL: לפי אורך המקטע המרבי

en: Description remainder
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Long description
he_IL: (העודי-יתלב הביס)

en: Failed loading XML file
he_IL: שגיאה בטעינת קובץ XML

en: Report this problem
he_IL: דיווח על מאפייני משולש זה

en: No label templates exist
he_IL: אין אירועים להיום.

en: The offer for
he_IL: הודר עבור:

en: at a price of
he_IL: במחיר של

en: has been updated in the database
he_IL: סיסמתך עודכנה

en: has been deleted in the database
he_IL: עץ המשפחה ”%s” נמחק.

en: Offer received from
he_IL: הנתק מהשרת

en: the error reported was
he_IL: מאגר הנתונים דיווח הודעות שגיאה הבאות:

en: Tender received from
he_IL: הנתק מהשרת

en: INFORMATION
he_IL: מידע

en: Message
he_IL: הודעה

en: version
he_IL: גירסא

en: CRITICAL PROBLEM
he_IL: בעיית השעיה

en: Company
he_IL: החברה

en: Logout
he_IL: יציאה

en: Are you sure you wish to logout?
he_IL: ?האם לצאת

en: Select Existing Items
he_IL: לא נמצאו פריטים

en: Qty left
he_IL: גלול שמאלה

en: items available
he_IL: גדלים זמינים

en: There does not appear to be any of
he_IL: הקובץ לא נראה כקובץ GIF

en: left in
he_IL: נשאר ב

en: Size
he_IL: גודל

en: Error was
he_IL: נולדה

en: Please check your configuration
he_IL: נא להזין את כתובת ה־IP החיצונית שלך

en: Successfully received
he_IL: נוצר בהצלחה "%s"

en: Valid
he_IL: בתוקף מ־:

en: Invalid
he_IL: בלתי תקני

en: 1st 10 Lines of File
he_IL: 10 מהשורות הראשונות בקובץ

en: Update Batches
he_IL: עדכון מיידי

en: Keyed Entry
he_IL: Index entry:

en: Sequential
he_IL: מספור רציף

en: Set Entry Type
he_IL: הגדרת סוג המחבר: אורתוגונלי

en: Remove All
he_IL: הסרת ה&כול

en: Begin:
he_IL: התחלה

en: End:
he_IL: סוף:

en: Login as user
he_IL: התחזה למשתמש זה

en: admin
he_IL: ניהול אתר Django

en: with password
he_IL: %w - הססמה למתווך

en: Login
he_IL: התחבר

en: Enter Counter Sales
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Enter Counter Returns
he_IL: הז&נת פקודה ידנית...

en: Outstanding Sales Orders/Quotations
he_IL: הצעות מחיר / הזמנות מכירה שלא טופלו

en: Recurring Order Template
he_IL: צור תבנית חדשה

en: Process Recurring Orders
he_IL: הגברת עדיפות התהליך

en: Print Price Lists
he_IL: מעל לרשימות הקבצים

en: Sales By Category Inquiry
he_IL: שאילתת מכירות לפי קטגוריה

en: Sales Analysis Reports
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Sales Graphs
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Top Sellers Inquiry
he_IL: מלמטה למעלה

en: Top Customers Inquiry
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Create Contract
he_IL: כתובה

en: Select Order to Invoice
he_IL: החזר את הסדר המקורי

en: Create A Credit Note
he_IL: צור הערה משותפת חדשה

en: Add Customer
he_IL: הוספת לקוח

en: Select Customer
he_IL: מס הייחוס של הלקוח

en: Create a New Tender
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: Edit Existing Tenders
he_IL: מחיקת קווי מנחה קיימים

en: Select A Shipment
he_IL: בחירת &רשומה:

en: Bulk Inventory Transfer
he_IL: העברת מלאי גורפת

en: Inventory Adjustments
he_IL: התאמה ואפקטים

en: Inventory Item Status
he_IL: בצמה תרוש לש יוגש הנבמ

en: Stock Transfer Note
he_IL: הוסף הערה

en: Add A New Item
he_IL: הוספת פריט

en: Select An Item
he_IL: טירפתהמ הז ףיעסב רחב

en: Add or Update Prices Based On Costs
he_IL: הוספת / עדכון njhrho ncuxxh gku,

en: Select A Work Order
he_IL: בקשות הזמנת עבודה

en: Costed Bill Of Material Inquiry
he_IL: שאילתא לגבי עלות רשימת חומרים

en: List Components Required
he_IL: רשימת רכיבים נדרשת

en: Print Certificate of Analysis
he_IL: תעודות בשרשרת:

en: Master Schedule
he_IL: מעגן ראשי

en: Quality Tests Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Bank Account Payments Matching
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Bank Account Receipts Matching
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Bank Account Reconciliation Statement
he_IL: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Account Inquiry
he_IL: שאילתת חשבון

en: Account Listing
he_IL: רשימת חשבון

en: Account Listing to CSV File
he_IL: רשימת חשבון ל-CSV

en: Tax Reports
he_IL: סוג החשבון/המס

en: GL Accounts
he_IL: גליסית (gl)

en: GL Budgets
he_IL: גליסית (gl)

en: GL Tags
he_IL: תגים מותאמים

en: Add a new Asset
he_IL: הוסף נכס

en: Depreciation Journal
he_IL: הוסף כניסת יומן חדשה

en: Asset Register
he_IL: רשם הנכסים

en: My Maintenance Schedule
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Maintenance Reminder Emails
he_IL: שלח תזכורת בדואר אלקטרוני?

en: Add or Maintain Asset Locations
he_IL: הוספת / תחזוקת  מיקום נכס

en: PC Expenses Analysis
he_IL: - Vamp תוסף ניתוח שמע

en: Types of PC Tabs
he_IL: סגירת כל &שאר הכרטיסיות

en: Page Security Settings
he_IL: שגיאה בייצוא ההגדרות

en: List Periods Defined
he_IL: םדןק רדגוה רבכ `%s' ורקאמ

en: Report Builder Tool
he_IL: העדפות כלי אפקטי הנתיב החיים

en: View Audit Trail
he_IL: הצג כר_שת

en: SMTP Server Details
he_IL: שרת SMTP

en: Sales People
he_IL: הוסף אנשים

en: Sales Areas
he_IL: מילוי אזורים תחומים

en: Discount Matrix
he_IL: מטריצת מיפוי

en: Inventory Locations Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Discount Category Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Maintain Internal Departments
he_IL: שגיאה לוגית פנימית

en: Label Templates Maintenance
he_IL: משימות תחזוקת cron

en: Delete sales transactions
he_IL: לקוחות ומכירות

en: Make New Company
he_IL: יצירת &לשונית חדשה

en: Data Export Options
he_IL: אפשרויות ליצוא HTML

en: Import Customers from .csv file
he_IL: ייבא מיקומים גיאוגרפיים מכל קובץ

en: Wiki
he_IL: ויקיפדיה של webtrees

en: Failed to retrieve mail lists
he_IL: כשלון בקבלת רשימת התיקיות

en: The SQL to update
he_IL: גישה ל update.php

en: Payment Processing
he_IL: המשימה מתבצעת

en: The SQL that failed was:
he_IL: בצע שוב את הפעולה האחרונה שבוטלה

en: Account Error Report
he_IL: דוח שגיאות לחשבון

en: incorrect password
he_IL: הססמה שגויה

en: The user/password combination
he_IL: מקש או צירוף:

en: system maintenance
he_IL: מערכת עזרה

en: during maintenance of the system
he_IL: תרכומ-יתלב תכרעמ תלקת

en: Security Permissions Problem
he_IL: Error setting permissions: %s

en: Error in form verification
he_IL: Error seeking in file: %s

en: User access blocked
he_IL: מדיניות גישה לרשת

en: has been blocked access at
he_IL: חוק גישה לאתר נוצר.

en: from IP
he_IL: כתובת IP

en: It seems that the system has been already installed. If you want to install again, please remove the config.php file first
he_IL: שם מסד הנתונים

en: The Company names cannot contain illegal characters such as /\?%:|<>"
he_IL: שם החברה לא יכלול תווים לא חוקיים כגון /\\\\?%!><|

en: The Company Name name should not be empty
he_IL: חובה למלא את שם החברה

en: The database name should not contains illegal characters such as "/\?%:|<>" etc
he_IL: חובה למלא את שם החברה

en: The database name should not be empty
he_IL: חובה למלא את שם מסד הנתונים

en: The timezone must be legal
he_IL: אזור הזמן חייב להיות חוקי

en: You must enter a valid email address for the Administrator.
he_IL: חובה להכניס כתובת מייל תקפה של המנהל

en: Please correct the password. The password is either blank, or the password check does not match.
he_IL: חובה להכניס כתובת מייל תקפה של המנהל

en: The Host Name is not a valid name.
he_IL: שם המארח אינו תקף

en: The Host Name must not be empty.
he_IL: יש למלא את שם המארח

en: The user name cannot be empty and length must not be over 16 characters.
he_IL: יש למלא את שם המארח

en: The user language defintion is not in the correct format
he_IL: הגדרת שפת המשתמש אינה בפורמט הנכון

en: The company logo file failed to upload due to it's size. The file was over the upload_max_filesize set in your php.ini configuration.
he_IL: הגדרת שפת המשתמש אינה בפורמט הנכון

en: The logo file failed to upload as it was over 10KB size limit.
he_IL: העלאת קובץ הלוגו נכשלה.גודל הקובץ עולה על 10 ק"ב

en: The country SQL file name must only contain letters,"-","_"
he_IL: ,\"-\",\"_\"קובץ הארצות  יכלול רק אותיות ו

en: There is no country SQL file selected. Please select a file.
he_IL: לא נבחר קובץ ארצות, אנא בחר

en: WebERP Demo Company
he_IL: חברה להדגמה

en: Cannot open the configuration file
he_IL: לא ניתן לפתוח את קובץ התצורה

en: Cannot write to the configuration file
he_IL: לא ניתן לקרוא את קובץ התצורה

en: Failed to connect the database, the error is
he_IL: כישלון בחיבור למסד הנתונים, השגיאה היא

en: Failed to create database
he_IL: כישלון בחיבור למסד הנתונים

en: Failed to create database weberpdemo and the error is
he_IL: והשגיאה היא ,weberpdemo כישלון ביצירת מסד הנתונים

en: The Host Name is illegal
he_IL: שם מארח לא חוקי

en: The Host Name should not be empty
he_IL: יש למלא את שם המארח

en: The database name should be lower case and not contains illegal characters such as "/\?%:|<>"
he_IL: יש למלא את שם המארח

en: Please correct the displayed error first
he_IL: יש לתקן את השגיאה המוצגת תחילה

en: webERP Installation Wizard
he_IL: webERP אשף התקנת

en: Please set Cookies allowed in your web brower, otherwise webERP cannot run properly
he_IL: webERP אשף התקנת

en: Illegal characters or data has been identified, please see your admistrator for help
he_IL: webERP אשף התקנת

en: Although webERP should work with PHP version 5.1 onwards, a PHP version greater than 5.2 is strongly recommended
he_IL: webERP אשף התקנת

en: The directory
he_IL: הספרייה

en: must be writable by web server
he_IL: חייבת להיות עם גישת כתיבה ע"י השרת

en: The mbstring extension is not availble in your PHP
he_IL: אינה מותקנת mbstring ההרחבה

en: The libxml extension is not available in your PHP
he_IL: אינה מותקנת mbstring ההרחבה

en: There is no MySQL or MySQL extension available
he_IL: לא נמצא MySQL

en: The PHP MySQLI extension is recommend as MySQL extension has been deprecated since PHP 5.5
he_IL: לא נמצא MySQL

en: The MySQL extension has been deprecated since 5.5. You should install the MySQLI extension or downgrade you PHP version to  one prior to 5.5
he_IL: לא נמצא MySQL

en: The GD extension should be installed in your PHP configuration
he_IL: GD יש להתקין את ההרחבה

en: Welcome to the webERP Installation Wizard
he_IL: webERP ברוכים הבאים לאשף ההתקנה של

en: During installation you may see different status messages.
he_IL: במשך ההתקנה תוצגנה הודעות מצב שונות

en: When there is an error message you must correct the error to continue.
he_IL: כשמוצגת הודעת שגיאה, יש לתקן את השגיאה על מנת שניתן יהיה להמשיך

en: If you see a warning message you should take notice before you proceed.
he_IL: אם מוצגת הודעת שגיאה, יש להתייחס אליה לפני ההמשך

en: If you are unsure of an option value, you may keep the default setting.
he_IL: אם אינך בטוח בקשר לאפשרויות המוצגות, השאר את ברירת המחדל

en: Select your language
he_IL: בחירת שפה

en: The installer will try and guess your language from your browser, but may get it wrong. Please select you preferred language below.
he_IL: בחירת שפה

en: Next Step
he_IL: לשלב הבא

en: webERP is an open source application licenced under GPL V2 and absolutely free to download.<br /> By installing webERP you acknowledge you have read <a href="http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html#SEC1" target="_blank">the licence</a>. <br />Please visit the official webERP website for more information.
he_IL: לשלב הבא

en: Database settings
he_IL: הגדרות מסד הנתנוים

en: Please enter your MySQL Database information below.
he_IL: MySQL הכנס את פרטי מסד הנתונים

en: * Denotes required field
he_IL: שדה חובה

en: Host Name
he_IL: שם המארח

en: Enter database host name
he_IL: הכנס את שם מארח מסד הנתונים

en: Commonly: localhost or 127.0.0.1
he_IL: 127.0.0.1 או localhost :בדרך כלל:

en: The database name
he_IL: שם מסד הנתונים

en: The database must have a valid name
he_IL: מסד הנתונים חייב להיות שם תקף

en: Database Prefix
he_IL: קידומת מסד הנתונים

en: Useful with shared hosting
he_IL: שימושי בשרת מארח משותף

en: Optional: in the form of prefix_
he_IL: _אופציונלי: בפורמת של קידומת

en: Database User Name
he_IL: שם משתמש מסד הנתונים

en: A valid database user name
he_IL: שם משתמש תקף

en: Must be a user that has permission to create a database
he_IL: חייב להיות משתמש בעל הרשאה ליצירת מסד נתונים

en: mySQL user password
he_IL: mySQL-סיסמת משתמש ה

en: Enter the user password if one exists
he_IL: הכנס סיסמת המשתמש באם קיימת

en: Check Again
he_IL: בדוק שוב

en: Failed to connect to the database. Please correct the following error:
he_IL: :כישלון בחיבור למסד הנתנוים, אנא תקן את השגיאה הבאה

en: Please enter the company name and please pay attention the company will be as same as the database name
he_IL: :כישלון בחיבור למסד הנתנוים, אנא תקן את השגיאה הבאה

en: Company Settings
he_IL: הגדרות חברה

en: The name of your company should not contain characters such as |\?%:<>"
he_IL: הגדרות חברה

en: Chart of Accounts
he_IL: טבלת חשבונות

en: A starter Chart of Accounts (use default.sql if having empty db problems)
he_IL: טבלת חשבונות

en: Time Zone
he_IL: אזור זמן

en: Company logo file
he_IL: קובץ לוגו החברה

en: A jpg file up to 10k, and not greater than 170px x 80px
he_IL: 170px x 80px-עד גודל של 10 ק"ב, לא גדול מ jpg קובץ

en: jpg file to 10k, not greater than 170px x 80px
he_IL: 170px x 80px-עד גודל של 10 ק"ב, לא גדול מ jpg קובץ

en: Installation option
he_IL: אפשרויות התקנה

en: Install the demo data?
he_IL: ?האם להתקין מידע דמו

en: WebERPDemo site and data will be installed
he_IL:  והנתונים שלו יותקנו WebERPDemo אתר

en: Administrator account settings
he_IL: הגדרות חשבון מנהל

en: The default user name is 'admin' and it cannot be changed.
he_IL: ולא ניתן לשנותה admin שם ברירת המחדל לשם המשתמש היא

en: The default password is 'weberp' which you can change below.
he_IL: שניתן לשנותה weberp שם ברירת המחדל לסיסמת המשתמש היא

en: webERP Admin Account
he_IL: webERP חשבון מנהל

en: Email address
he_IL: כתובת דואר אלקטרוני

en: For example: admin@yourcompany.com
he_IL: admin@yourcompany.com :למשל

en: webERP Password
he_IL: webERP סיסמת

en: Re-enter Password
he_IL: הכנס שוב את הסיסמא

en: Install
he_IL: התקן

en: Failed to open the new sql file
he_IL: החדש sql-כישלון בפתיחת קובץ ה

en: Failed to update the email address and password of the administrator and the error is
he_IL: כישלון במילוי הנתונים במסד הנתונים

en: Failed to update the company name and the erroris
he_IL: כישלון בעדכון שם החברה, והשגיאה היא

en: The error code
he_IL: קוד שגיאה לא מוקצה %d

en: and the message
he_IL: &רישום ההודעות

en: was returned from
he_IL: הנתק מהשרת

en: Privacy Policy
he_IL: מדיניות פרטיות

en: Contact Details
he_IL: פרטי התקשרות

en: An email address is required
he_IL: %s דורש אימות

en: The email address must be a valid email address
he_IL: אנא הקלד כתובת דוא״ל חוקית.

en: The shopping cart is empty
he_IL: עגלת הקניות ריקה

en: Customer Phone
he_IL: מספר טלפון

en: Customer Email
he_IL: document email

en: Total Due
he_IL: סה״כ לידות

en: ZIP
he_IL: מיקוד

en: Thanks for your report.
he_IL: תודה על התגובה

en: Return to Shop Home
he_IL: חזור לדף הבית

en: Confirm Delivery Address
he_IL: No address specified

en: Delivery Address - Street
he_IL: גוגל תצוגת רחוב™

en: Enter the street of the delivery address
he_IL: יש להזין כתובת דוא"ל חוקית.

en: Delivery Address - Suburb
he_IL: No address specified

en: Enter the suburb of the delivery address
he_IL: יש להזין כתובת דוא"ל חוקית.

en: Your order reference / no
he_IL: מספר הזמנתכם

en: Enter your order reference
he_IL: נא להזין את כתובת ה־IP החיצונית שלך

en: Delivery Address - City
he_IL: No address specified

en: Enter the city of the delivery address
he_IL: יש להזין כתובת דוא"ל חוקית.

en: Delivery Address - ZIP
he_IL: תיקיית ה־zip של התמונה:

en: Enter the zip code of the delivery address
he_IL: יש להזין מיקוד בתבנית XXXX.

en: Select the country for the delivery
he_IL: בחר את מדינת ברירת המחדל עבור האתר.

en: Please revise your delivery address.
he_IL: נא להזין את כתובת ה־IP החיצונית שלך

en: Change Delivery Details
he_IL: עדכון פרטי המשלוח

en: Pay By PayPal
he_IL: בוטל ע"י המשתמש

en: Back to Delivery Details
he_IL: ח&זרה למצב פעיל

en: Payment and Order Confirmation
he_IL: לסיים את ההשוואה ולשנות את הסדר?

en: Order Confirmation
he_IL: נדרש אישור

en: Confirm and Place Order
he_IL: לסיים את ההשוואה ולשנות את הסדר?

en: for your reference
he_IL: תודה על התגובה

en: Change Payment Method
he_IL: עדכון שיטת תשלום

en: in all correspondence
he_IL: היפוך בכול השכבות

en: Card Number
he_IL: מספר כרטיס

en: Verification Code
he_IL: קוד האמות

en: The street must be at least 3 characters long
he_IL: שם הרחוב חייב להכיל מינימום 3 תווים

en: The city must be at least 3 characters long
he_IL: אורך הסיסמה לפחות 6 תווים.

en: The state must be at least 2 characters long
he_IL: אורך הסיסמה לפחות 6 תווים.

en: At least 3 characters
he_IL: 3 תווים לפחות

en: Last Name
he_IL: שם משפחה

en: The street of the card holder
he_IL: שם רחוב מחזיק הכרטיס

en: The city of the card holder
he_IL: תמיכה במערבל כרטיס הקול

en: State
he_IL: מדינה

en: The state of the card holder
he_IL: Toggle maximization state

en: Zip Code
he_IL: מיקוד

en: The Zip of the card holder
he_IL: תיקיית ה־zip של התמונה:

en: The Country of the card holder
he_IL: קוד המדינה של הטיונר

en: Click the Order Button to process your order and enter delivery and payment options
he_IL: עגלת הקניות ריקה

en: Searching for:
he_IL: :חיפוש עבור

en: Featured Items
he_IL: פריטים נבחרים

en: Could not get the items to display for this category because
he_IL: לא ניתן לשלוף את הפריטים לתצוגה עבור קטגוריה זו כיוון ש

en: There are no items matching this search
he_IL: לא נמצאו פריטים התואמים להגדרת החיפוש

en: Price was
he_IL: נולדה

en: Add to Order
he_IL: הוסף להזמנה

en: Back to Category
he_IL: חזרה למעלה

en: Product Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: The contact name must be entered
he_IL: השם לא יכול להשאר ריק

en: Successfully registered
he_IL: משתמש _רשום

en: Confirmation of Registration
he_IL: סימני רישום

en: Thanks for registering as a
he_IL: תודה על השימוש באתר שלנו!

en: customer
he_IL: לקוח

en: Login Email
he_IL: document email

en: Primary Contact
he_IL: מגע במשולש

en: Delivery Building
he_IL: ...תומלשה תמישר ביכרמ

en: Delivery Street
he_IL: מערכת תמסורת

en: Delivery Suburb
he_IL: מערכת תמסורת

en: Delivery City
he_IL: גואטמלה סיטי, גואטמלה

en: Delivery ZIP
he_IL: קובץ/קבצי זיפ

en: Delivery Country
he_IL: מדינת סמכות השיפוט:

en: Postal Address Country
he_IL: קוד המדינה של הטיונר

en: Click to go to
he_IL: עלייה לתיקיית האב

en: Successfully updated your details
he_IL: סיסמתך עודכנה

en: A password is required
he_IL: %s דורש אימות

en: The phone number must be entered
he_IL: הערך '%s' חייב להיות מספר עשרוני.

en: Update Your Account Details
he_IL: עדכון פרטי חשבונך

en: Billing Address - Street
he_IL: גוגל תצוגת רחוב™

en: Billing Address - Suburb
he_IL: No address specified

en: Billing Address - City
he_IL: No address specified

en: Billing Address - ZIP
he_IL: תיקיית ה־zip של התמונה:

en: VAT No.
he_IL: מספר המעמ

en: Billing Currency
he_IL: סמלי מטבע

en: Update Details
he_IL: פרטי ההצפנה

en: Update Quantity
he_IL: עדכון כמות

en: Remove item
he_IL: לא ניתן להסיר את הפריט

en: Enter New Quantity
he_IL: הזנת סיסמה חדשה

en: incl tax
he_IL: סוג החשבון/המס

en: Click for more information
he_IL: לקבלת מידע נוסף ראה %s.

en: Sending the PayPal Request
he_IL: חיבור התחדש, שולח בקשה דרך HTTP

en: failed with curl error:
he_IL: החיבור הופסק ע"י הלקוח ניסיון ההתחברות נכשל עם השגיאה "%s".

en: web shop receipt
he_IL: דף בית

en: web
he_IL: אינטרנט

en: Transaction ID
he_IL: Application ID

en: Pay to
he_IL: ה&ורדה אל:

en: Cart Summary
he_IL: תקציר עגלת הקניות

en: Home
he_IL: בית

en: Logged in as
he_IL: מחובר כ-

en: Enter Email
he_IL: document email

en: Order to be delivered to
he_IL: סדר כדי להימסר

en: Payment information
he_IL: מידע על הדגם

en: Payment made by
he_IL: בוטל ע"י המשתמש

en: Shipment information
he_IL: מידע על הדגם

en: Pay Pal
he_IL: _לוחות צבעים

en: Credit Card
he_IL: כרטיס אשראי

en: Bank Transfer
he_IL: העברה בנקאית
