kgoldrunner - en to pa translation catalogue (16 entries)

en: Navigation
pa: ਏਧਰ-ਓਧਰ

en: Bars
pa: ਪੱਟੀ

en: Move Right
pa: ਸੱਜੇ ਭੇਜੋ

en: Move Left
pa: ਖੱਬੇ ਭੇਜੋ

en: Move Up
pa: ਉੱਪਰ ਜਾਓ

en: Move Down
pa: ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ

note: i18n: ectx: Menu (editor)
en: &Editor
pa: ਸੰਪਾਦਕ(&E)

en: Save Changes
pa: ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਸੰਭਾਲੋ

en: Game
pa: ਖੇਡ

en: Editor
pa: ਸੰਪਾਦਕ

en: Hint
pa: ਇਸ਼ਾਰਾ

en: Save Game
pa: ਖੇਡ ਸੰਭਾਲੋ

en: Load Game
pa: ਖੇਡ ਲੋਡ

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Start Game
pa: ਖੇਡ ਸ਼ੁਰੂ

en: Original author
pa: ਅਸਲੀ ਲੇਖਕ
