klines - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Score:
ja: スコア:

en: Show Next
ja: 次を表示

en: Move Left
ja: 左へ移動

en: Move Right
ja: 右へ移動

en: Move Up
ja: 上へ移動

en: Move Down
ja: 下へ移動

en: Select
ja: 選択

en: Score: %1
ja: スコア: %1

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
ja: 次のボールのセットを表示するかどうか

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
ja: 保存された背景の幅

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
ja: 保存された背景の高さ

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
ja: Kolor Lines - ボールを取り除くゲーム

en: Original author
ja: オリジナルの作者

en: Rewrite and Extension
ja: 書き直し、拡張

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
ja: QGraphicsView を使うように書き直し、現在のメンテナ

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
ja: KDE4 バージョンのための新しい SVG アートワーク

en: There is no path from the selected piece to this cell
ja: 選択したボールをこのセルに移動する経路はありません

en: <h1>Game over</h1>
ja: <h1>ゲームオーバー</h1>
