kpat 1.0 - en to eo translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: Move
eo: Movi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Loading...
eo: Ŝargas...

en: KPatience
eo: Solitero

en: KDE Patience Game
eo: KDE Soliterludo

en: Bug fixes
eo: Erarkorektoj

en: Shuffle algorithm for game numbers
eo: Miksalgoritmo por ludnumeroj

en: Rewrite and current maintainer
eo: Reprogramado kaj nuna fleganto

en: Documentation
eo: Dokumentaro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
eo: Statistikoj

[ctx: Collect the cards in play, shuffle them and redeal them]
en: &Redeal
eo: &Redonu kartojn
