pychess - en to gl translation catalogue (303 entries)

en: _Game
gl: _Partida

en: _New Game
gl: _Nova Partida

en: Play _Internet Chess
gl: Xogar xadrez na _rede

en: _Load Game
gl: _Cargar partida

en: _Save Game
gl: _Gardar partida

en: Save Game _As
gl: Gardar _como...

en: Player _Rating
gl: _Cualificación do xogador

en: _Actions
gl: _Accións

en: Offer _Abort
gl: Ofrecer i_nterromper

en: Offer Ad_journment
gl: Ofrecer a_prazamento

en: Offer _Draw
gl: Ofrecer _táboas

en: Offer _Pause
gl: Ofrecer _pausa

en: Offer _Resume
gl: Ofrecer _reanudar

en: Offer _Undo
gl: Ofrecer _desfacer

en: _Call Flag
gl: _Chamar bandeira

en: Ask to _Move
gl: Pedir que _mova

en: _View
gl: _Ver

en: _Rotate Board
gl: _Rotar taboleiro

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: Leave _Fullscreen
gl: Saír da _pantalla completa

en: _Show Sidepanels
gl: _Amosar controis laterais

en: _Log Viewer
gl: _Rexistrar a vista

en: _Help
gl: _Axuda

en: About Chess
gl: Sobre do xadrez

en: How to Play
gl: Cómo xogar

en: Tip of the Day
gl: Consello do día

en: Translate PyChess
gl: Traducir PyChess

en: Preferences
gl: Preferencias

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
gl: Nome a amosar para o primeiro xogador humano, p.ex., Xoán.

en: <b>Name of _first human player:</b>
gl: <b>Nome do _primeiro xogador humano:</b>

en: The displayed name of the guest player, e.g., Mary.
gl: Nome a amosar para o xogador convidado, p.ex., María

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
gl: <b>Nome do _segundo xogador humano:</b>

en: _Hide tabs when only one game is open
gl: _Agochar lapelas cando só hai un xogo aberto

en: If set, this hides the tab in the top of the playing window, when it is not needed.
gl: Se se activa, agóchase a lapela da parte superior da xanela cando non se precisa.

en: Auto _rotate board to current human player
gl: _Rotar automaticamente  o taboleiro cara ao xogador humano actual

en: If set, the board will turn after each move, to show the natural view for the current player.
gl: Se se selecciona, o taboleiro xirará tras cada movemento, para amosar a vista natural do xogador actual.

en: Face _to Face display mode
gl: Modo de vista "Cara a cara"

en: If set, the black pieces will be head down, suitable for playing against friends on mobile devices.
gl: Se se selecciona, as pezas negras estarán boca abaixo, axeitado para xogar contra amigos en dispositivos móbeis.

en: Prefer figures in _notation
gl: Mellor figuras nas anotacións

en: F_ull board animation
gl: Animación completa do taboleiro

en: Animate pieces, board rotation and more. Use this on fast machines.
gl: Animar pezas, rotar taboleiro e máis. Usar es máquinas rápidas.

en: Only animate _moves
gl: Animar soamente movementos.

en: Only animate piece moves.
gl: Animar so movementos de pezas.

en: No _animation
gl: Sen animación

en: Never use animation. Use this on slow machines.
gl: Non usar nunca animación. Usar en máquinas lentas.

en: <b>Animation</b>
gl: <b>Animación</b>

en: _General
gl: Xeral

en: Use _analyzer
gl: Usar analizador

en: Use _inverted analyzer
gl: Usar analizador inverso

en: <b>Analyzing</b>
gl: <b>Analizando</b>

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Ac_tive
gl: Ac_tivar

en: <b>Installed Sidepanels</b>
gl: <b>Paneis laterais instalados</b>

en: Side_panels
gl: Paneis laterais

en: Sho_w cords
gl: Amosar coordenadas

en: _Use sounds in PyChess
gl: Usar sons en PyChess

en: A player _moves:
gl: _Movementos dun xogador:

en: Game is _drawn:
gl: Partida en _táboas:

en: Game is _lost:
gl: Partida perdida:

en: Game is _won:
gl: Partida gañada:

en: _Observed moves:
gl: Movementos observados:

en: Observed _ends:
gl: Finais observados:

en: <b>Play Sound When...</b>
gl: <b>Facer sonar son cando..</b>

en: _Sounds
gl: Sons

en: Promotion
gl: Promoción

en: Queen
gl: Raíña

en: Rook
gl: Torre

en: Bishop
gl: Alfil

en: Knight
gl: Cabalo

en: King
gl: Rei

en: <b><big>Promote pawn to what?</big></b>
gl: <b><big>A que promove o peón?</big></b>

en: Game information
gl: Información da partida

en: Site:
gl: Sitio web:

en: Round:
gl: Ronda:

en: Event:
gl: Actividade:

en: White
gl: Brancas

en: Black
gl: Negras

en: <big><b>PyChess is discovering your engines. Please wait.</b></big>
gl: <big><b>PyChess está a buscar os eus motores. Agarde.</b></big>

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: _Name:
gl: _Nome:

en: Log on as _Guest
gl: Entrar como _convidado

en: Po_rts:
gl: Po_rtos:

en: S_ign up
gl: Re_xistro

en: Challenge: <Player>
gl: Desafío: <Player>

en: Send Challenge
gl: Enviar desafío

en: <big>Challenge:</big>
gl: <big>Desafío:</big>

en: Lightning:
gl: Iluminación:

en: Standard:
gl: Estándar:

en: Blitz:
gl: Partida rápida:

en: 2 min, Fischer Random, Black
gl: 2 min, Fischer Random, negras

en: 10 min + 6 sec/move, White
gl: 10 min + 6 seg/mov, nrancas

en: _Clear Seeks
gl: _Limpar buscas

en: _Accept
gl: _Aceptar

en: Send seek
gl: Enviar busca

en: Create Seek
gl: Crear busca

en: Standard
gl: Estándar

en: Blitz
gl: Partida rápida

en: Lightning
gl: Lóstrego

en: _Seeks / Challenges
gl: Bu_scas / Desafios:

en: Rating
gl: Cualificación

en: Time
gl: Tempo

en: Seek _Graph
gl: _Gráfico de buscas

en: 0 Players Ready
gl: 0 xogadores listos

en: Challenge
gl: Desafío

en: Guest
gl: Hóspede

en: _Player List
gl: Lista de _xogadores

en: _Game List
gl: Lista de _partidas

en: Pre_view
gl: _Vista previa

en: Edit Seek
gl: Editar buscas

en: Untimed
gl: Sen tempo

en: Minutes:
gl: Minutos:

en: Time control:
gl: Control de tempo:

en: <b>Time Control</b>
gl: <b>Control de tempo</b>

en: Don't care
gl: Non te preocupes

en: Your strength:
gl: A súa mestría:

en: (Blitz)
gl: (Partida rápida)

en: Opponent's strength:
gl: Mestría do opoñente:

en: Center:
gl: Centro:

en: Tolerance:
gl: Tolerancia:

en: Hide
gl: Agochar

en: <b>Opponent Strength</b>
gl: <b>Mestría do opoñente</b>

en: <b>Your Color</b>
gl: <b>A súa cor</b>

en: Play normal chess rules
gl: Xogar coas regras normais do xadrez

en: Play
gl: Xogar

en: <b>Chess Variant</b>
gl: <b>Variante do xadrez</b>

en: Rated game
gl: Partida cualificada

en: Manually accept opponent
gl: Aceptar manualmente ao opoñente

en: <b>Options</b>
gl: <b>Opcións</b>

en: window1
gl: xanela1

en: 0 of 0
gl: 0 de 0

en: Search:
gl: Buscar:

en: _Previous
gl: _Anterior

en: _Next
gl: _Seguinte

en: New Game
gl: Nova partida

en: _Start Game
gl: _Iniciar Partida

en: <b>Players</b>
gl: <b>Xogadores</b>

en: _Play Normal chess
gl: _Xogar xadrez normal

en: Play Fischer Random chess
gl: Xogar xadrez Fischer Random

en: <b>Open Game</b>
gl: <b>Partida aberta</b>

en: <b>Initial Position</b>
gl: <b>Posición inicial</b>

en: <b>Enter Game Notation</b>
gl: <b>Intoducir notación da partida</b>

en: Quit PyChess
gl: Saír de PyChess

en: Close _without Saving
gl: Pechar sen gardar

en: _Save %d documents
gl: Gardar %d documentos

en: <big><b>There are %d games with unsaved moves. Save changes before closing?</b></big>
gl: <big><b>Hai %d xogos sen cambios gardados. Quere gardar os cambios antes de saír?</b></big>

en: Select the games you want to save:
gl: Selecciona as partidas que queres gardar:

en: If you don't save, new changes to your games will be permanently lost.
gl: Se non garda, os novos cambios perderanse definitivamente.

en: _Opponent:
gl: Adversario:

en: _Your Color:
gl: A túa cor:

en: <b>_Start Game</b>
gl: <b>Comezar partida</b>

en: Tip Of The day
gl: Consello do día

en: Show tips at startup
gl: Amosar consellos ao iniciar

en: Welcome
gl: Benvido/a

en: Open Game
gl: Abrir partida

en: The draw offer
gl: A oferta de táboas

en: The abort offer
gl: A oferta de abortar

en: The adjourn offer
gl: A oferta de táboas

en: The pause offer
gl: A oferta de pausa

en: The resume offer
gl: A oferta de reanudación

en: The offer to switch sides
gl: O oferta de intercambiar lado

en: resign
gl: rechazada

en: offer a draw
gl: ofrecer táboas

en: offer an abort
gl: ofrecer abortar

en: offer to adjourn
gl: ofrecer aprazamento

en: offer a pause
gl: ofrecer unha pausa

en: offer to resume
gl: ofrecer a reanudación

en: offer to switch sides
gl: ofrecer intercambiar lados

en: ask your opponent to move
gl: pedirlle ó adversario que mova peza

en: Your opponent is not out of time.
gl: O teu advesario non finalizou o tempo.

en: The clock hasn't been started yet.
gl: O reloxo non se iniciou aínda.

en: You can't switch colors during the game.
gl: Non podes intercambiar cores durante a partida.

en: You have tried to undo too many moves.
gl: Intentaches desfacer demasiados movementos.

en: Your opponent asks you to hurry!
gl: O teu adversario quere que apures!

en: %s returns an error
gl: %s devolveu un erro

en: Chess Position
gl: Posición do xadrez

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Chess Game
gl: Partida de xadrez

en: The move failed because %s.
gl: O movemento fallou porque %s.

en: Local Event
gl: Evento local

en: Pawn
gl: Peón

en: N
gl: C

en: B
gl: A

en: R
gl: T

en: Q
gl: Ra

en: K
gl: Re

en: The game ended in a draw
gl: A partida quedou en táboas

en: %(white)s won the game
gl: %(white)s gaña a partida

en: %(black)s won the game
gl: %(black)s gaña a partida

en: The game has been killed
gl: Finalizouse a partida

en: The game has been adjourned
gl: Aprazouse a partida

en: The game has been aborted
gl: Abortouse a partida

en: Because the last 50 moves brought nothing new
gl: Porque os últimos 50 movementos non aportaron nada novo

en: Because both players ran out of time
gl: Xa que ambos xogadores quedaronse sen tempo

en: Because of adjudication by an admin
gl: Por decisión dun administrador

en: Because the game exceed the max length
gl: Xa que o xogo superou o duración máxima

en: Because %(loser)s resigned
gl: Porque o %(loser)s se retirou

en: Because %(loser)s ran out of time
gl: Porque o %(loser)s se quedou sen tempo

en: Because %(loser)s was checkmated
gl: Porque ó %(loser)s lle fixeron xaque mate

en: Because %(loser)s disconnected
gl: Xa  que o %(loser)s se desconectou

en: Because a player lost connection
gl: Xa que un xogador perdeu a conexión

en: Because the connection to the server was lost
gl: Porque se perdeu a conexión ó servidor

en: The reason is unknown
gl: Descoñécese a razón

en: Random
gl: Aleatorio

en: The connection was broken - got "end of file" message
gl: Perdeuse a conexión - ver mensaxe

en: '%s' is not a registered name
gl: '%s' non é un nome rexistrado

en: Connecting to server
gl: Conectando co servidor

en: Logging on to server
gl: Iniciando sesión no servidor

en: Setting up environment
gl: Preparando entorno

en: Online
gl: Conectado

en: Offline
gl: Desconectado

en: Unrated
gl: Sen cualificar

en: Private
gl: Privado

en: Connection Error
gl: Erro na conexión

en: Log on Error
gl: Erro ó iniciar sesión

en: Connection was closed
gl: Pechouse a conexión

en: Address Error
gl: Erro no enderezo

en: Auto-logout
gl: Peche automático de sesión

en: You have been logged out because you were idle more than 60 minutes
gl: Pechouse a túa sesión porque estiveches ausente máis de 60 minutos

en: Other
gl: Outros

en: Administrator
gl: Administrador

en: Team Account
gl: Conta de equipo

en: Tournament Director
gl: Director de torneo

en: Grand Master
gl: Gran Mestre

en: International Master
gl: Mestre Internacional

en: <b><big>PyChess was unable to load your panel settings</big></b>
gl: <b><big>PyChess foi incapaz de cargar o teu panel de ferramentas</big></b>

en: More channels
gl: Máis canles

en: More players
gl: Máis xogadores

en: No conversation's selected
gl: Non se seleccionou ningunha conversa

en: Loading player data
gl: Cargando información do xogador

en: PyChess Information Window
gl: Xanela de Información de PyChess

en: of
gl: de

en: You have opened no conversations yet
gl: Non abriches ningunha conversa aínda.

en: Only registered users may talk to this channel
gl: Só os usuarios rexistrados poden falar por este canle

en: Offer Rematch
gl: Ofrecer revancha

en: Play Rematch
gl: Xogar revancha

en: Undo one move
gl: Desfacer un movemento

en: Undo two moves
gl: Desfacer dous movementos

en: You sent a draw offer
gl: Enviou unha oferta de táboas

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
gl: <big><b>O motor, %s, morreu</b></big>

en: Jump to initial position
gl: Saltar á posición inicial

en: Step back one move
gl: Retroceder un movemento

en: Step forward one move
gl: Avanzar un movemento

en: Jump to latest position
gl: Saltar a última posición

en: Human Being
gl: Ser humano

en: Minutes:
gl: Minutos:

en: Gain:
gl: Beneficio:

en: Rapid
gl: Rápida

en: Odds
gl: Probabilidades

en: Enter Game
gl: Introducir partida

en: Open Sound File
gl: Abrir Arquivo de Son

en: No sound
gl: Silencio

en: Select sound file...
gl: Seleccionar arquivo de son...

en: the move needs a piece and a cord
gl: o movemento necesita unha peza e unha coordenada

en: and
gl: e

en: draws
gl: táboas

en: improves king safety
gl: mellora a seguridade do rei

en: slightly improves king safety
gl: mellora lixeiramente a seguridade do rei

en: promotes a Pawn to a %s
gl: promover un Peón a %s

en: increases the pressure on %s
gl: incrementa a presión en %s

en: defends %s
gl: defende %s

en: Unofficial channel %d
gl: Canle non oficial %d

en: Clock
gl: Reloxo

en: Type
gl: Tipo

en: Date/Time
gl: Data/Hora

en: Win
gl: Gañar

en: Draw
gl: Táboas

en: Loss
gl: Perder

en: Spent
gl: Gasto

en: online in total
gl: conectado en total

en: Connecting
gl: Conectando

en: Games running: %d
gl: Xogos en proceso: %d

en: Name
gl: Nome

en: Challenge:
gl: Reto:

en: This option is not applicable because you're challenging a player
gl: Esta opción non é aplicábel xa que está a desafiar a un xogador

en: Edit Seek:
gl: Editar busca:

en: You can't play rated games because you are logged in as a guest
gl: Non pode xogar partidas cualificadas xa que entrou como hóspede

en: You can't play rated games because "Untimed" is checked,
gl: Non pode xogar partidas cualificadas xa que está seleccionada a opción «Sen tempo»,

en: and on FICS, untimed games can't be rated
gl: e en FICS, as partidas sen tempo non se puntúan

en: This option is not available because you're challenging a guest,
gl: Esta opción non está dispoñible porque estás a retar a un invitado,

en: and guests can't play rated games
gl: e os convidados non poden xogar partidas cualificadas

en: You can't select a variant because "Untimed" is checked,
gl: Non podes seleccionar unha variante xa que está marcado «Sen tempo»,

en: and on FICS, untimed games have to be normal chess rules
gl: e en FICS, as partidas sen tempo teñen que seguir as regras normais do xadrez

en: Change Tolerance
gl: Tolerancia ó cambio

en: Active seeks: %d
gl: Buscas activas: %d

en: Detect type automatically
gl: Detectar tipo automaticamente

en: Save Game
gl: Gardar partida

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
gl: <big><b>Tipo de arquivo descoñecido '%s'</b></big>

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
gl: <big><b>Foi imposible gardar o arquivo '%s'</b></big>

en: File exists
gl: O ficheiro xa existe

en: Could not save the file
gl: Non se puido gardar o arquivo

en: <big><b>PyChess was not able to save the game</b></big>
gl: <big><b>PyChess non puido gardar a partida</b></big>

en: The error was: %s
gl: O erro foi: %s

en: Save moves before closing?
gl: Gardar movementos antes de pechar?

en: All Chess Files
gl: Tódolos arquivos de xadrez

en: Official PyChess panel.
gl: Panel Oficial de PyChess

en: Opening Book
gl: Abrindo Libro

en: The chat panel lets you communicate with your opponent during the game, assuming he or she is interested
gl: O panel de conversas permítelle comunicarse co seu opoñente durante a partida, sempre que el/ela queira

en: Comments
gl: Comentarios

en: The comments panel will try to analyze and explain the moves played
gl: O panel de comentario tratará de analizar e explicar os movementos realizados

en: Initial position
gl: Posición Inicial

en: Move History
gl: Historial de movementos

en: Score
gl: Puntuación

en: The score panel tries to evaluate the positions and shows you a graph of the game progress
gl: O panel de puntuación trata de avaliar as posicións e amosache un gráfico do progreso da partida
