tuxmath 1.9.0 - en to sk translation catalogue (186 entries)

en: Congratulations! You win!
sk: BlahoÅ¾elÃ¡me, vyhral si!

en: Round
sk: Kolo

en: -[Esc] to skip
sk: PreskoÄiÅ¥ stlaÄenÃ­m [Esc]

en: Mission One: Careful Cadet
sk: Misia 1: StarostlivÃ½ novÃ¡Äik

en: I'm so glad you've come!
sk: Sme radi, Å¾e si tu!

en: The penguins need your help! Comets are falling from the sky, and are melting the penguins' igloos. To save their homes, we need you to find the secret code that will zap each comet.
sk: TuÄniaci potrebujÃº tvoju pomoc! PadajÃºce komÃ©ty roztÃ¡pajÃº ich iglu! ZachrÃ¡niÅ¡ ich tak, Å¾e nÃ¡jdeÅ¡ tajnÃ½ kÃ³d, ktorÃ½ komÃ©tu zniÄÃ­.

en: Do your best!
sk: Daj do toho vÅ¡etko!

en: Mission Two: Smart Scout
sk: Misia 2: Å ikovnÃ½ skaut

en: Great job! Since you saved the penguins' homes, we are promoting you to Scout. Scouts are good for keeping an eye out for trouble...
sk: VÃ½borne! KeÄÅ¾e si zachrÃ¡nili domÄeky tuÄniakov, povyÅ¡ujeme Å¥a na skauta. Skauti Ä¾ahko spozorujÃº problÃ©my...

en: ...like what's happening right now! The TakeAways have come, and they're sending new, trickier comets against the penguins!
sk: ...ako naprÃ­klad teraz! Nepriatelia sÃº tu a ÃºtoÄia na tuÄniakov novÃ½mi, nebezpeÄnejÅ¡Ã­mi komÃ©tami.

en: But you can save them!
sk: Ale ty im mÃ´Å¾eÅ¡ pomÃ´cÅ¥!

en: Mission Three: Royal Ranger
sk: Misia 3: CisÃ¡rsky strÃ¡Å¾ca

en: You've done it again! The Penguin Emperor has chosen you to join his team of Rangers that help protect the city.  We're sending you there now...
sk: OpÃ¤Å¥ si to dokÃ¡zal! VlÃ¡dca tuÄniakov si Å¥a zvolil za Älena tÃ­mu strÃ¡Å¾cov chrÃ¡niacich mesto.     UÅ¾ si na ceste...

en: ...oh no! Now the Emperor himself is under attack, from new types of comets: these problems are multiplying! To fight these, you need great skill. We think you can do it. Join the Rangers and help save the city!
sk: ...To nie! SÃ¡m vlÃ¡dca sa stal obeÅ¥ou Ãºtoku novÃ©ho typu komÃ©t! Tie problÃ©my sa len mnoÅ¾ia! Aby si tieto komÃ©ty porazil, potrebujeÅ¡ veÄ¾kÃº zruÄnosÅ¥. VerÃ­me, Å¾e to dokÃ¡Å¾eÅ¡. Pridaj sa k strÃ¡Å¾com a pomÃ´Å¾ zachrÃ¡niÅ¥ mesto!

en: Mission Four: Imperial Ace
sk: Misia 4: TajnÃ¡ zbraÅˆ rÃ­Å¡e

en: You did it! The Emperor wants to thank you in person. We are taking you to his ice palace for a great honor: you will become the Imperial Ace!
sk: DokÃ¡zal si to! VlÃ¡dca ti chce osobne poÄakovaÅ¥. Si na ceste do Ä¾adovÃ©ho palÃ¡ca, kde sa ti dostane obrovskej pocty: staneÅ¡ sa tajnou zbraÅˆou rÃ­Å¡e!

en: But right in the middle of the ceremony, a new attack from the land of Division starts!
sk: No rovno uprostred ceremÃ³nie DivÃ­zia zaÃºtoÄÃ­ znovu!

en: Now is no time for resting; the city needs your help!
sk: Teraz nie je Äas na oddych - mesto potrebuje tvoju pomoc!

en: Final Mission: Computing Commando
sk: PoslednÃ¡ misia: NepriestrelnÃ½ matematik

en: Penguin scientists have learned that all these attacks are coming from a secret base, and they need you to go fight the final battle. They also give you this clue: first do multiplication and division, and then do addition and subtraction.
sk: Vedci v krajine tuÄniakov zistili, Å¾e vÅ¡etky Ãºtoky vychÃ¡dzajÃº z tajnej zÃ¡kladne. PotrebujÃº Å¥a, aby si pre nich vybojoval poslednÃº bitku. MajÃº vÅ¡ak pre teba malÃº pomÃ´cku: najprv nÃ¡sob a deÄ¾, potom sÄÃ­tavaj a odÄÃ­tavaj.

en: I hope that hint helps!
sk: VerÃ­m, Å¾e ti tÃ¡to rada pomÃ´Å¾e!

en: This is it! You can stop these attacks forever, Commando!
sk: Do toho! Teraz mÃ¡Å¡ Å¡ancu zastaviÅ¥ tieto Ãºtoky uÅ¾ navÅ¾dy, Matematik!

en: Sorry, try again!
sk: Å koda, skÃºs to znovu!

en: Mission accomplished. The galaxy is safe!
sk: Misia splnenÃ¡. Galaxia je zasa v bezpeÄÃ­!

en: TUX, OF MATH COMMAND
sk: TUX, VLÃDCA ÄŒÃSEL

en: PART OF THE 'TUX4KIDS' PROJECT
sk: SÃšÄŒASÅ¤ PROJEKTU 'TUX4KIDS'

en: DESIGNED BY
sk: NADIZAJNOVAL

en: LEAD PROGRAMMERS
sk: HLAVNÃ PROGRAMÃTORI

en: ADDITIONAL CODE
sk: DOPLNKOVÃ KÃ“D

en: ADDITIONAL ART
sk: DOPLÅ‡UJÃšCA UMELECKÃ ZLOÅ½KA

en: SOUND EFFECTS
sk: ZVUKOVÃ‰ EFEKTY

en: MUSIC
sk: HUDBA

en: PACKAGERS
sk: TVORBA BALÃKOV

en: 'TUX' THE PENGUIN CREATED BY
sk: AUTOROM TUÄŒNIAKA TUXA JE

en: TESTERS
sk: TESTERI

en: USER WEBSITE
sk: POUÅ½ÃVATEÄ½SKÃ WEBSTRÃNKA

en: TUX4KIDS DEVELOPMENT HOSTED AT ALIOTH:
sk: VÃVOJ TUX4KIDS JE HOSÅ¤OVANÃ NA ALIOTH:

en: TuxMath is Free Software licensed under the GNU General Public License (GPL). As such, you are specifically granted the rights that are usually denied to users of proprietary software.
sk: Tuxmath je slobodnÃ½ softvÃ©r pod licenciou GNU GPL. VÄaka nej mÃ¡te prÃ¡va, ktorÃ© pri proprietÃ¡rnom softvÃ©ri nikdy nezÃ­skate.

en: These rights include the freedom to study, copy, modify, and redistribute the program.
sk: Tieto prÃ¡va zahÅ•ÅˆajÃº voÄ¾nÃ© Å¡tÃºdium, kopÃ­rovanie, Ãºpravu a redistribÃºciu programu.

en: A full copy of the GPL is included with the documentation for this program.
sk: PlnÃº verziu GPL nÃ¡jdete v dokumentÃ¡cii k programu.

en: For more information about Free Software and the GNU GPL, visit:
sk: Viac informÃ¡ciÃ­ o slobodnom softvÃ©ri a GNU GPL nÃ¡jdete na:

en: Powers of 2
sk: Mocniny 2

en: Products of 2 and 3
sk: NÃ¡sobky 2 a 3

en: Products of 2, 3 and 5
sk: NÃ¡sobky 2, 3 a 5

en: Products of 2, 3, 5 and 7
sk: NÃ¡sobky 2, 3, 5 a 7

en: Products of 2, 3, 5, 7, and 11
sk: NÃ¡sobky 2, 3, 5, 7 a 11

en: Products of 2, 3, 5, 7, 11 and 13
sk: NÃ¡sobky 2, 3, 5, 7, 11 a 13

en: All multiples of 2 end in 2, 4, 6, 8, or 0
sk: VÅ¡etky nÃ¡sobky 2 konÄia ÄÃ­slicou 2, 4, 6, 8 alebo 0

en: The digits of a multiple of 3 add up to a multiple of 3
sk: SÃºÄet ÄÃ­slic nÃ¡sobku ÄÃ­sla 3 je deliteÄ¾nÃ½ ÄÃ­slom 3

en: All multiples of 5 end in 0 or 5
sk: VÅ¡etky nÃ¡sobky 5 konÄia ÄÃ­slicou 0 alebo 5

en: Sorry - there is no simple rule to identify multiples of 7.
sk: Ä½utujeme - jednoduchÃ© pravidlo na urÄenie deliteÄ¾nosti ÄÃ­slom 7 neexistuje.

en: Under 100, multiples of 11 have equal digits, such as 55 or 88.
sk: NÃ¡sobky 11, menÅ¡ie ako 100, majÃº rovnakÃ© ÄÃ­slice, ako naprÃ­klad 55 alebo 88.

en: Sorry - there is no simple rule to identify multiples of 13.
sk: Ä½utujeme - jednoduchÃ© pravidlo na urÄenie deliteÄ¾nosti ÄÃ­slom 13 neexistuje.

en: Objectives:
sk: Ciele:

en: Welcome to TuxMath!
sk: Vitaj v TuxMath!

en: Your mission is to save your
sk: Tvojou Ãºlohou je zachrÃ¡niÅ¥

en: penguins' igloos from the
sk: iglu v ktorÃ½ch tuÄniaky bÃ½vajÃº

en: falling comets.
sk: pred padajÃºcimi komÃ©tami.

en: Stop a comet by typing
sk: KomÃ©tu zastavÃ­Å¡ tak, Å¾e napÃ­Å¡eÅ¡

en: the answer to the math problem
sk: vÃ½sledok danÃ©ho prÃ­kladu

en: and hitting 'space' or 'enter'.
sk: a stlaÄÃ­Å¡ medzernÃ­k alebo Enter.

en: Try it now!
sk: SkÃºs to!

en: Good shot!
sk: SkvelÃ½ zÃ¡sah!

en: If an igloo gets hit by a comet,
sk: Ak komÃ©ta zasiahne iglu,

en: it melts. But don't worry: the
sk: roztopÃ­ sa. Ale nemaj strach!

en: penguin is OK!
sk: TuÄniak je v poriadku.

en: Just watch what happens:
sk: Pozri Äo sa stane.

en: (Press a key to start)
sk: (Spusti hru stlaÄenÃ­m klÃ¡vesu)

en: Notice the answer
sk: VÅ¡imni si vÃ½sledok

en: If it gets hit again, the
sk: Ak je zasiahnutÃ© znovu,

en: penguin leaves.
sk: tuÄniak odÃ­de.

en: (Press a key when ready)
sk: (Ak si pripravenÃ½, stlaÄ klÃ¡ves)

en: You can fix the igloos
sk: Iglu mÃ´Å¾eÅ¡ opraviÅ¥ tak,

en: by stopping bonus comets.
sk: Å¾e zastavÃ­Å¡ bonusovÃ© komÃ©ty.

en: Zap it now!
sk: Len do nich!

en: Great job!
sk: VÃ½borne!

en: Quit at any time by pressing
sk: Hru mÃ´Å¾eÅ¡ kedykoÄ¾vek zastaviÅ¥ stlaÄenÃ­m

en: 'Esc' or clicking the 'X'
sk: Esc alebo kliknutÃ­m na X

en: in the upper right corner.
sk: v pravom hornom rohu.

en: Do it now, and then play!
sk: VyskÃºÅ¡aj si to a Å¡up do hry!

en: The Penguins Have Been Saved!
sk: TuÄniaci boli zachrÃ¡nenÃ­!

en: Final Scores:
sk: VÃ½slednÃ© skÃ³re:

en: Network game terminated.
     Connection with server was lost.
sk: SieÅ¥ovÃ¡ hra skonÄila.
      Spojenie so serverom bolo preruÅ¡enÃ©.

en: Hall Of Fame
sk: SieÅˆ slÃ¡vy

en: Space Cadet
sk: VesmÃ­rny novÃ¡Äik

en: Scout
sk: Skaut

en: Ranger
sk: StrÃ¡Å¾ca

en: Ace
sk: TajnÃ¡ zbraÅˆ

en: Commando
sk: NepriestrelnÃ½ bojovnÃ­k

en: Factors
sk: Delitele

en: Fractions
sk: Zlomky

en: You Are In The Hall of Fame!
sk: Si v Sieni slÃ¡vy!

en: Enter Your Name:
sk: Sem napÃ­Å¡ svoje meno:

en: Edit 'options' file in you home directory to create customized game!
    Press a key or click your mouse to start game.
    See README.txt for more information.
sk: UpravenÃ­m sÃºboru 'options' vo svojom domovskom adresÃ¡ri si vytvorÃ­Å¡ vlastnÃº hru!
    Hru spustÃ­Å¡ stlaÄenÃ­m klÃ¡vesu alebo kliknutÃ­m myÅ¡ou.
    Viac informÃ¡ciÃ­ nÃ¡jdeÅ¡ v sÃºbore README.txt

en: How many kids are playing?
sk: KoÄ¾kÃ­ hrÃ¡te?

en: (Between 2 and 4 players)
sk: (Medzi 2 a 4 hrÃ¡Ämi)

en: The server is already running
sk: Tento server sa uÅ¾ pouÅ¾Ã­va

en: Enter Server Name:
sk: Zadajte nÃ¡zov serveru:

en: (limit 50 characters)
sk: (max. 50 znakov)

en: Click or press key to select server lesson file
sk: SÃºbor lekcie zo serveru vyberieÅ¡ kliknutÃ­m alebo stlaÄenÃ­m klÃ¡vesu

en: Server Name:
    %s
    Selected Lesson:
    %s
sk: NÃ¡zov servera:
    %s
    VybranÃ¡ lekcia:
    %s

en: 
    Sorry, this version built withour network support.
sk: 
    OspravedlÅˆujeme sa, tÃ¡to verzia nepodporuje sieÅ¥ovÃº hru.

en: Sorry, this version built without network support.
sk: OspravedlÅˆujeme sa, tÃ¡to verzia nepodporuje sieÅ¥ovÃº hru.

en: Sorry, could not connect to server.
sk: OspravedlÅˆujeme sa, pripÃ¡janie na server zlyhalo.

en: Then %s
sk: ÄŽalej %s

en: Who is playing first?
sk: Kto zaÄÃ­na?

en: Enter your name:
sk: Zadaj svoje meno:

en: Who is playing next?
sk: Kto ide po Åˆom?

en: How many rounds will you play?
sk: KoÄ¾ko kÃ´l chcete hraÅ¥?

en: Enter a number
sk: Zadaj ÄÃ­slo

en: Work In Progress!
    This feature is not ready yet
    Discuss the future of TuxMath at
    tuxmath-devel@lists.sourceforge.net
sk: Program je vo vÃ½voji!
    TÃ¡to vlastnosÅ¥ eÅ¡te nie je hotovÃ¡!
    O budÃºcnosti TuxMath mÃ´Å¾ete diskutovaÅ¥ na tuxmath-devel@lists.sourceforge.net

en: Number Typing
sk: PÃ­sanie ÄÃ­sel

en: Addition: 1 to 3
sk: SÄÃ­tanie: Od 1 do 3

en: Addition: 0 to 5
sk: OdÄÃ­tanie: Od 0 do 5

en: Addition: Sums to 10
sk: SÄÃ­tanie: SÃºÄty do 10

en: Addition: Sums to 15
sk: SÄÃ­tanie: SÃºÄty do 15

en: Addition: Sums to 20
sk: SÄÃ­tanie: SÃºÄty do 20

en: Addition: Two Digit Numbers
sk: SÄÃ­tanie: DvojcifernÃ© ÄÃ­sla

en: Addition: Missing Numbers
sk: SÄÃ­tanie: ChÃ½bajÃºce ÄÃ­sla

en: Subtraction: 0 to 10
sk: OdÄÃ­tanie: Od 0 do 10

en: Subtraction: 0 to 20
sk: OdÄÃ­tanie: Od 0 do 20

en: Subtraction: Two Digit Numbers
sk: OdÄÃ­tanie: DvojcifernÃ© ÄÃ­sla

en: Addition and Subtraction Review
sk: SÄÃ­tanie a odÄÃ­tanie: Opakovanie

en: Multiplication: 0 to 3
sk: NÃ¡sobenie: Od 0 do 3

en: Multiples of 2
sk: NÃ¡sobky 2

en: Multiples of 3
sk: NÃ¡sobky 3

en: Multiples of 4
sk: NÃ¡sobky 4

en: Multiples of 5
sk: NÃ¡sobky 5

en: Multiplication: 0 to 5
sk: NÃ¡sobenie: Od 0 do 5

en: Multiples of 6
sk: NÃ¡sobky 6

en: Multiples of 7
sk: NÃ¡sobky 7

en: Multiplication: 0 to 7
sk: NÃ¡sobenie: Od 0 do 7

en: Multiples of 8
sk: NÃ¡sobky 8

en: Multiples of 9
sk: NÃ¡sobky 9

en: Multiples of 10
sk: NÃ¡sobky 10

en: Multiplication: 0 to 10
sk: NÃ¡sobenie: Od 0 do 10

en: Multiples of 11 and 12
sk: NÃ¡sobky 11 a 12

en: Multiplication: 0 to 12
sk: NÃ¡sobenie: Od 0 do 12

en: Multiples of 13, 14, and 15
sk: NÃ¡sobky 13,14 a15

en: Multiplication: 0 to 15
sk: NÃ¡sobenie: Od 0 do 15

en: Multiplication: Missing Numbers
sk: NÃ¡sobenie: ChÃ½bajÃºce ÄÃ­sla

en: Division by 2
sk: Delenie 2

en: Division by 3
sk: Delenie 3

en: Division by 4
sk: Delenie 4

en: Division by 5
sk: Delenie 5

en: Division: 1 to 5
sk: Delenie: Od 1 do 5

en: Division by 6
sk: Delenie 6

en: Division by 7
sk: Delenie 7

en: Division by 8
sk: Delenie 8

en: Division by 9
sk: Delenie 9

en: Division by 10
sk: Delenie 10

en: Division: 1 to 10
sk: Delenie: Od 1 do 10

en: Division by 11 and 12
sk: Delenie 11 a 12

en: Division: 1 to 12
sk: Delenie: 1 aÅ¾ 12

en: Division by 13, 14, and 15
sk: Delenie 13, 14 a 15

en: Division: 1 to 15
sk: Delenie: Od 1 do 15

en: Multiplication and Division Review
sk: NÃ¡sobenie a delenie: Opakovanie

en: Typing Negative Numbers
sk: PÃ­sanie zÃ¡pornÃ½ch ÄÃ­sel

en: Subtraction: Negative Answers
sk: OdÄÃ­tanie: ZÃ¡pornÃ© vÃ½sledky

en: Adding Negatives to Positives
sk: SÄÃ­tanie kladnÃ½ch a zÃ¡pornÃ½ch ÄÃ­sel

en: Adding Positives to Negatives
sk: SÄÃ­tanie zÃ¡pornÃ½ch a kladnÃ½ch ÄÃ­sel

en: Subtracting Negatives From Positives
sk: OdÄÃ­tanie zÃ¡pornÃ½ch ÄÃ­sel od kladnÃ½ch

en: Subtracting Positives From Negatives
sk: OdÄÃ­tanie kladnÃ½ch ÄÃ­sel od zÃ¡pornÃ½ch

en: Adding Negatives to Negatives
sk: SÄÃ­tanie zÃ¡pornÃ½ch ÄÃ­sel

en: Subtracting Negatives From Negatives
sk: OdÄÃ­tanie zÃ¡pornÃ½ch ÄÃ­sel od zÃ¡pornÃ½ch

en: Negative and Positive Numbers Review
sk: KladnÃ© a zÃ¡pornÃ© ÄÃ­sla: Opakovanie

en: Multiplication and Division of Negatives
sk: NÃ¡sobenie a delenie zÃ¡pornÃ½ch ÄÃ­sel

en: Multiplication of Positives and Negatives
sk: NÃ¡sobenie kladnÃ½ch a zÃ¡pornÃ½ch ÄÃ­sel

en: Division of Positives and Negatives
sk: Delenie kladnÃ½ch a zÃ¡pornÃ½ch ÄÃ­sel

en: Credits
sk: PoÄakovanie

en: Elimination
sk: EliminÃ¡cia

en: Help
sk: Pomoc

en: Join Game
sk: PridaÅ¥ sa k hre

en: Main Menu
sk: HlavnÃ© menu

en: Math Command Fleet Missions
sk: Misie letky matematickÃ©ho komanda

en: Math Command Training Academy
sk: VÃ½cvikovÃ¡ akadÃ©mia matematickÃ©ho komanda

en: More Options
sk: ÄŽalÅ¡ie nastavenia

en: Network Game
sk: SieÅ¥ovÃ¡ hra

en: Play Alone
sk: Jeden hrÃ¡Ä

en: Play Arcade Game
sk: HraÅ¥

en: Play Custom Game
sk: VytvoriÅ¥ vlastnÃº hru

en: Play With Friends
sk: HraÅ¥ s priateÄ¾mi

en: Project Info
sk: InformÃ¡cie o projekte

en: Quit
sk: Koniec

en: Run Server
sk: SpustiÅ¥ server

en: Score Sweep
sk: NajlepÅ¡ie skÃ³re
