warzone2100 - en to la_LA translation catalogue (43 entries)

en: Weapons
la_LA: Arma

en: Black
la_LA: Nigrum

en: %s Gives You A Visibility Report
la_LA: %s tibi de loco sui renuntiat

en: Grey
la_LA: Canum

en: Rookie: %u
la_LA: Tirones: %u

en: [Password required]
la_LA: [Tessera exspectata est]

en: [No Tanks]
la_LA: [Nulli Autocurri Armati]

en: Hosted by %s —%s
la_LA: Сreator %s —%s

en: Can't find any games for your version.
la_LA: Ullos ludos versioni tuae quaerere non possum.

en: There appears to be a game update available!
la_LA: Manifeste renovatio ludi impetrabilis est!

en: No games are available for your version
la_LA: Nulli ludi impetrabiles versioni tuae sunt

en: Game is full
la_LA: Ludus abundat

en: You were kicked!
la_LA: Exclusus es!

en: Wrong Game Version!
la_LA: Versio Ludi Incorrecta!

en: You have an incompatible mod.
la_LA: Immutationem discordem tenes.

en: Host couldn't send file?
la_LA: Parochus tabularium mittere non potuit?

en: Incorrect Password!
la_LA: Tessera Incorrecta!

en: Host has dropped connection!
la_LA: Parochus nexum perdidit!

en: Connection Error
la_LA: Error Nexus

en: Can't connect to lobby server!
la_LA: Ad vestibulum colligare non possum!

en: Mods: %s
la_LA: Immutationes: %s

en: Mods: None!
la_LA: Immutationes: Nihil!

en: Version: %s
la_LA: Versio: %s

en: Map Name
la_LA: Nomen tabulae

en: Players
la_LA: Lusores

en: Status
la_LA: Status rerum

en: Continue
la_LA: Continuare

en: Enter Password:
la_LA: Summitte Tesseram:

en: OK
la_LA: BENE

en: Cancel
la_LA: Expungere

en: CONNECTION
la_LA: NEXUS

en: Lobby
la_LA: Vestibulum

en: IP Address or Machine Name
la_LA: IP Index vel Nomen Computatri

en: Launch Transport
la_LA: Commovere Vehiculum

en: There is not enough room in the Transport!
la_LA: In Vehiculo spatium satis non est!

en: Reinforcements landing
la_LA: Appulsus subsidii

en: Update Available
la_LA: Renovatio impetrabilis est

en: A new build of Warzone 2100 (%s) is available!
la_LA: Versio nova de Warzone 2100 (%s) impetrabilis est!

en: A new build of Warzone 2100 is available!
la_LA: Versio nova de Warzone 2100 impetrabilis est!

en: Get Update Now
la_LA: Renovare nunc

note: TRANSLATORS: Printed when compiling with uncommitted changes
en:  (modified locally)
la_LA:  (immutatum localiter est)

note: TRANSLATORS: Printed in Debug builds
en:  - DEBUG
la_LA:  - APTATIO

note: TRANSLATORS: This string looks as follows when expanded. "Version: <version name/number>, <working copy state>, Built: <BUILD DATE><BUILD TYPE>"
en: Version: %s,%s Built: %s%s
la_LA: Versio: %s,%s Constructum: %s%s
