dia 0-97 - en to hu translation catalogue (2211 entries)

note: This is not an errror
en: Warning: invalid layer range %lu - %lu
hu: Figyelmeztetés: érvénytelen rétegtartomány %lu - %lu

en: Warning: Layer %lu (%s) selected more than once.
hu: Figyelmeztetés: %lu (%s) réteg egynél többször lett kiválasztva.

en: Warning: Layer %d (%s) selected more than once.
hu: Figyelmeztetés: %d (%s) réteg egynél többször lett kiválasztva.

en: Warning: There is no layer named %s
hu: Figyelmeztetés: %s nevű réteg nem létezik

en: %s error: don't know how to export into %s
hu: %s hiba: nem lehet exportálni ebbe: %s

en: %s error: input and output file name is identical: %s
hu: %s hiba: a bemeneti és kimeneti fájlok neve azonos: %s

en: %s error: need valid input file %s
hu: %s hiba: %s érvényes bemeneti fájl kell

en: Can't find output format/filter %s
hu: Nem található a(z) %s kimeneti formátum/szűrő

en: Input-directory '%s' must exist!
hu: A bemeneti könyvtárnak („%s”) léteznie kell!

en: Output-directory '%s' must exist!
hu: A kimeneti könyvtárnak („%s”) léteznie kell!

note: Translators:  The argument is a list of options, not to be translated
en: Select the filter/format out of: %s
hu: Válassza ki a szűrőt/formátumot ezek közül: %s

note: &export_file_name
en: Export loaded file and exit
hu: Betöltött fájl exportálása és kilépés

en: OUTPUT
hu: KIMENET

note: &export_file_format &export_format_string
en: TYPE
hu: TÍPUS

en: Export graphics size
hu: Grafika méretének exportálása

en: Show only specified layers (e.g. when exporting). Can be either the layer name or a range of layer numbers (X-Y)
hu: Csak a megadott réteget mutassa (pl. exportáláskor). Vagy a réteg neve vagy rétegszámok tartománya (X-Y) lehet.

en: LAYER,LAYER,...
hu: RÉTEG,RÉTEG,…

en: Don't show the splash screen
hu: Ne mutassa az üdvözlő képernyőt

en: Don't create empty diagram
hu: Ne hozzon létre üres diagramot

en: Start integrated user interface (diagrams in tabs)
hu: Integrált felhasználói felület indítása (diagramok lapokon)

en: Send error messages to stderr instead of showing dialogs.
hu: Hibaüzenetek küldése stderr-re felugró ablakok helyett.

en: Directory containing input files
hu: Bemeneti fájlokat tartalmazó könyvtár

en: DIRECTORY
hu: KÖNYVTÁR

en: Directory containing output files
hu: Kimeneti fájlokat tartalmazó könyvtár

en: Display credits list and exit
hu: Közreműködők listájának megjelenítése, majd kilépés

en: Generate verbose output
hu: Bőbeszédű kimenet generálása

en: Display version and exit
hu: Verzió megjelenítése és kilépés

en: [FILE...]
hu: [FÁJL…]

en: Invalid option?
hu: Érvénytelen kapcsoló?

en: Filename conversion failed: %s
hu: A fájlnév átalakítása nem sikerült: %s

en: Missing input: %s
hu: Hiányzó bemenet: %s

en: Can't connect to session manager!
hu: Nem lehet kapcsolódni a munkafolyamat-kezelőhöz!

note: TRANSLATOR: 2nd and 3rd %s are time and date respectively.
en: Dia version %s, compiled %s %s
hu: Dia %s verzió, fordítva %s %s

en: Dia version %s
hu: Dia %s verzió

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs; exiting...
hu: Nem találhatók szabvány objektumok az objektumkönyvtárak keresése közben, kilépés…

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs in '%s'; exiting...
hu: Nem találhatók szabvány objektumok az objektumkönyvtárak keresése közben „%s” helyen, kilépés…

en: This shouldn't happen.  Please file a bug report at bugzilla.gnome.org
    describing how you can cause this message to appear.
hu: Ez nem történhetne meg. Kérem, küldjön hibajelentést a bugzilla.gnome.org-ra
    leírva azt, hogyan tudja ezt a hibaüzenetet előcsalni.

en: Exiting Dia
hu: Kilépés a Dia-ból

note: no standard buttons
en: Quitting without saving modified diagrams
hu: Kilépés a módosított diagramok mentése nélkül

en: Modified diagrams exist. Are you sure you want to quit Dia without saving them?
hu: Módosított diagram van a rajztáblán. Tényleg mentés nélkül akar kilépni a Dia-ból?

en: Quit Dia
hu: Kilépés a Dia-ból

en: Could not create per-user Dia config directory
hu: Nem lehet létrehozni a felhasználói Dia konfigurációs könyvtárat

en: Could not create per-user Dia config directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
hu: Nem lehet létrehozni a felhasználói Dia konfigurációs könyvtárat. Győződjön meg arról, hogy a HOME környezeti változó egy létező könyvtárra mutat.

en: Objects and filters internal to dia
hu: A dia saját objektumai és szűrői

en: The original author of Dia was:
hu: A Dia eredeti szerzője:

en: 
    The current maintainers of Dia are:
hu: 
    A Dia jelenlegi karbantartói:

en: 
    Other authors are:
hu: 
    Egyéb szerzők:

en: 
    Dia is documented by:
hu: 
    A Dia dokumentációja:

en: Recovering autosaved diagrams
hu: Az automatikusan mentett diagramok visszaállítása

en: Autosaved files exist.
    Please select those you wish to recover.
hu: Létezik automatikusan mentett fájl.
    Válassza ki azokat, amelyeket vissza akar állítani.

en: Select foreground color
hu: Előtérszín kiválasztása

en: Select background color
hu: Háttérszín kiválasztása

en: No print plug-in found!
hu: Nem található nyomtatási bővítmény!

en: No existing object to paste.
hu: Nincs beillesztendő objektum.

en: Could not find help directory
hu: Nem található a súgó könyvtára

en: Could not open help directory:
    %s
hu: Nem lehet megnyitni a súgókönyvtárat:
    %s

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
hu: Bán Szabolcs <shooby@gnome.hu>
    Dvornik László <dvornik@gnome.hu>
    Kéménczy Kálmán <kkemenczy@novell.com>
    Kmetykó Gábor <kg_kilo@freemail.hu>
    Kovács Emese <emese@gnome.hu>
    Varga Szabolcs <shirokuma@shirokuma.hu>

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
hu: A Dia szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free
    Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy
    bármely későbbi) változatában foglaltak alapján
    
    A Dia programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem
    vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program
    alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE.
    További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.
    
    A Dia programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, 
    ha nem kapta meg, írjon a Free Software Foundation Inc.-nek. 
    Levélcímük: 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: A program for drawing structured diagrams.
hu: Strukturált diagramok szerkesztésére szolgáló program.

en: You are about to print a diagram with %d pages.
hu: Egy %d oldalból álló diagram nyomtatására készül.

en: You are about to export a diagram with %d pages.
hu: Egy %d oldalból álló diagram exportálására készül.

en: You are about to export a diagram which may require %s of memory.(%d pages).
hu: Egy olyan diagram exportálására készül, amely %s memóriát igényelhet (%d oldal).

en: You can adjust the size of the diagram by changing the 'Scaling' in the 'Page Setup' dialog.
    Alternatively use 'Select All' and 'Best Fit' to move objects/handles into the intended bounds.
hu: A diagram mérete az Oldalbeállítás ablak Méretezés beállításával módosítható.
    Ehelyett használható az Összes kijelölése és a Legjobb illeszkedés beállítás az objektumok/fogantyúk a tervezett határokra mozgatásához.

en: Confirm Diagram Size
hu: Erősítse meg a diagram méretét

en: '%s' creation failed
hu: „%s” létrehozása meghiúsult

en: Object defaults
hu: Objektum alapértékek

en: This object has no defaults.
hu: Ennek az objektumnak nincs alapértéke.

en: Defaults:
hu: Alapbeállítások:

en: Diagram Properties
hu: Diagram tulajdonságai

en: Dynamic grid
hu: Dinamikus rács

en: Spacing
hu: Méretezés

en: Visible spacing
hu: Látható méretezés

note: Hexes!
en: Hex grid
hu: Hexa rács

en: Hex grid size
hu: Hexa rács mérete

en: Grid
hu: Rács

en: Background
hu: Háttér

en: Grid Lines
hu: Rácsvonalak

en: Page Breaks
hu: Laptörés

en: Colors
hu: Színek

note: Can we be sure that the filename is the 'proper title'?
en: Diagram Properties: %s
hu: Diagram tulajdonságai: %s

en: Could not initialize Bonobo!
hu: Nem lehet inicializálni a Bonobo-t!

en: X position
hu: X-pozíció

en: X position of child widget
hu: A leszármazott elem X-pozíciója

en: Y position
hu: Y-pozíció

en: Y position of child widget
hu: A leszármazott elem Y-pozíciója

en: Couldn't convert filename '%s' to UTF-8: %s
hu: A(z) „%s” fájlnév nem alakítható át UTF-8-ra: %s

en: Error
hu: Hiba

en: Trying to group with no selected objects.
hu: Csoportosítási kísérlet kijelölt objektumok nélkül.

en: You cannot group objects that belong to different groups or have different parents
hu: Nem csoportosíthat másik csoportokba tartozó vagy eltérő szülőkkel rendelkező objektumokat

en: /_Sort objects
hu: /Objektumok rendezé_se

en: /Sort objects/by _name
hu: /Objektumok rendezése/_név alapján

en: /Sort objects/by _type
hu: /Objektumok rendezése/_típus alapján

en: /Sort objects/as _inserted
hu: /Objektumok rendezése/_beillesztés sorrendje alapján

en: /Sort objects/All by name
hu: /Objektumok rendezése/Azonos név

en: /Sort objects/All by type
hu: /Objektumok rendezése/Azonos típus

en: /Sort objects/All as inserted
hu: /Objektumok rendezése/Azonos beillesztés

en: /Sort objects/_Default
hu: /Objektumok rendezése/_Alapértelmezett

en: /Sort objects/Default/by _name
hu: /Objektumok rendezése/Alapértelmezett/_név alapján

en: /Sort objects/Default/by _type
hu: /Objektumok rendezése/Alapértelmezett/_típus alapján

en: /Sort objects/Default/as _inserted
hu: /Objektumok rendezése/Alapértelmezett/_beillesztés alapján

en: /Sort _diagrams
hu: /_Diagram rendezése

en: /Sort _diagrams/by _name
hu: /_Diagram rendezése/_név alapján

en: /Sort _diagrams/as _inserted
hu: /_Diagram rendezése/_beillesztés alapján

en: /Sort diagrams/_Default
hu: /Diagram rendezése/_Alapértelmezett

en: /Sort diagrams/Default/by _name
hu: /Diagram rendezése/Alapértelmezett/_név alapján

en: /Sort diagrams/Default/as _inserted
hu: /Diagram rendezése/Alapértelmezett/_beillesztés alapján

en: /_Locate
hu: /_Keresés

en: /_Properties
hu: /_Tulajdonságok

en: /_Hide this type
hu: /Ilyen típus _elrejtése

en: Diagram Tree
hu: Diagramfa

note: paper size
en: Paper Size
hu: Papírméret

note: orientation
en: Orientation
hu: Tájolás

note: margins
en: Margins
hu: Margók

en: Top:
hu: Fent:

en: Bottom:
hu: Lent:

en: Left:
hu: Balra:

en: Right:
hu: Jobbra:

note: Scaling
en: Scaling
hu: Méretezés

en: Scale:
hu: Lépték:

en: Fit to:
hu: Férjen rá:

en: by
hu: *

en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
hu: Ez az objektum nem támogatja a Visszavonás/Újra funkciókat.
    Visszavonásra vonatkozó információk törölve.

en: Properties...
hu: Tulajdonságok…

en: Selection
hu: Kijelölés

en: The object you dropped cannot fit into its parent. 
    Either expand the parent object, or drop the object elsewhere.
hu: Az ide ejtett objektum nem illeszthető a szülőhöz. 
    Vagy bontsa ki a szülőobjektumot, vagy máshova ejtse az objektumot.

note: http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_chapter/gettext_10.html#SEC150 * Althoug the single objects wont get triggered here some languages have variations on the other numbers
en: Selection of %d object | Selection of %d objects
hu[0]: %d objektum kiválasztása
hu[1]: %d objektum kiválasztása

en: Selected '%s'
hu: „%s” kiválasztva

note: we really should not come here but instead disable the menu command earlier
en: No anti-aliased renderer found
hu: Nem található élsimítást használó megjelenítő

en: <unnamed>
hu: <névtelen>

note: no standard buttons
en: Closing diagram without saving
hu: Diagram bezárása mentés nélkül

en: The diagram '%s'
    has not been saved. Save changes now?
hu: A(z) „%s” diagram
    nem lett mentve. Menti most a változásokat?

en: Close Diagram
hu: Diagram bezárása

en: _Discard Changes
hu: _Változtatások eldobása

en: Do Not Exit
hu: Nem lépek ki

en: Exit Without Save
hu: Kilépés mentés nélkül

en: Save Selected
hu: A kijelöltek mentése

en: The following are not saved:
hu: A következők nincsenek mentve:

en: Save
hu: Mentés

note: *** board of value **************
en: Name
hu: Név

en: Path
hu: Útvonal

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select None
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Nothing selected for saving.  Would you like to try again?
hu: Nincs kijelölve semmi mentésre. Megpróbálja újra?

en: Supported Formats
hu: Támogatott formátumok

en: By extension
hu: Kiterjesztés szerint

en: Open Diagram
hu: Diagram megnyitása

en: Open Options
hu: Megnyitás beállításai

en: Determine file type:
hu: Fájltípus meghatározása:

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Some characters in the filename are neither UTF-8
    nor your local encoding.
    Some things will break.
hu: A fájlnévben néhány karakter nem felel meg sem az
    UTF-8-as, sem a helyi karakterkódolásnak.
    Néhány dolog elromolhat.

en: File already exists
hu: A fájl már létezik

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
hu: %s nevű fájl már létezik.
    Felülírja?

en: Save Diagram
hu: Diagram mentése

note: Need better way to make it a reasonable size.  Isn't there some standard look for them (or is that just Gnome?)
en: Compress diagram files
hu: Diagramfájlok tömörítése

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
hu: A tömörítés a fájl méretét kevesebb, mint 1/10-re csökkenti, valamint felgyorsítja a betöltést és a mentést. Néhány szövegkezelő program nem képes tömörített fájlokat kezelni.

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
hu: Nem lehet megállapítani, hogy melyik exportszűrő legyen használva
    a(z) „%s” mentéséhez

en: Export Diagram
hu: Diagram exportálása

en: Export Options
hu: Exportálás beállításai

en: _Search for:
hu: _Keresés:

en: Replace _with:
hu: _Csere:

en: _Match case
hu: Kis- és _nagybetű

en: Match _entire word only
hu: Csak _teljes szóra

en: Match _all properties (not just object name)
hu: Min_den tulajdonságra (nem csak az objektumnévre)

en: Find
hu: Keresés

en: Replace
hu: Csere

en: Replace _All
hu: Öss_zes cseréje

note: not adding the button in the list above to modify it's text; * the default "Find and Replace" is just too long for my taste ;)
en: _Replace
hu: _Csere

en: Modify object(s)
    Use <Space> to toggle between this and other tools
hu: Objektumok módosítása
    A <szóköz> segítségével válthat ez és a többi eszköz között

en: Text edit(s)
    Use <Esc> to leave this tool
hu: Szövegszerkesztések
    Az <Esc> segítségével kiléphet az eszközből

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Magnify
en: Magnify
hu: Nagyítás

en: Scroll around the diagram
hu: Körbegörgetés a diagramon

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule
en: Text
hu: Szöveg

en: Box
hu: Doboz

en: Ellipse
hu: Ellipszis

en: Polygon
hu: Sokszög

en: Beziergon
hu: Bezier-síkidom

en: Line
hu: Vonal

en: Arc
hu: Körív

en: Zigzagline
hu: Cikkcakkvonal

en: Polyline
hu: Törött vonal

en: Bezierline
hu: Bezier-görbe

en: Image
hu: Kép

en: Outline
hu: Körvonal

en: Pops up the Navigation window.
hu: Megjeleníti a Navigáció ablakot.

en: Diagram menu.
hu: Diagrammenü.

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Toggles snap-to-grid for this window.
hu: Be-/kikapcsolja ebben az ablakban a rácshoz igazítást.

en: Toggles object snapping for this window.
hu: Be-/kikapcsolja ebben az ablakban az objektumok rácshoz igazítását.

en: No sheet named %s
hu: %s nevű lap nincs

en: Other sheets
hu: Más lapok

en: Flowchart
hu: Folyamatábra

en: Foreground & background colors for new objects.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
hu: Új objektumok elő- és háttérszíne. A kis fekete és fehér négyzetek alapbeállítást nyújtanak. A kis nyilak felcserélik a színeket. Kettős kattintással lehet szerkeszteni.

en: Line widths.  Click on a line to set the default line width for new objects.  Double-click to set the line width more precisely.
hu: Vonalvastagságok. A vonalra kattintással beállítható az új objektumok alapértelmezett vonalvastagsága. Kettős kattintásra a vonalvastagság sokkal pontosabban megadható.

en: Arrow style at the beginning of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
hu: Nyíl stílusa új vonalak kezdeténél.  Kattintson egy nyíl kiválasztásához, vagy a Részletek… segítségével adja meg a nyíl paramétereit.

en: Line style for new lines.  Click to pick a line style, or set line style parameters with Details...
hu: Vonal stílusa új vonalak rajzolásánál.  Kattintson egy vonalstílus kiválasztásához, vagy a Részletek… segítségével adja meg a vonalstílus paramétereit.

en: Arrow style at the end of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
hu: Nyíl stílusa új vonalak végénél.  Kattintson egy nyíl kiválasztásához, vagy a Részletek… segítségével adja meg a nyíl paramétereit.

en: Diagram Editor
hu: Diagramszerkesztő

en: New Layer
hu: Új réteg

en: Raise Layer
hu: Réteg előtérbe

en: Lower Layer
hu: Réteg háttérbe

en: Delete Layer
hu: Réteg törlése

en: Layers:
hu: Rétegek:

en: Layers
hu: Rétegek

en: Diagram:
hu: Ábra:

en: New layer %d
hu: Új réteg %d

en: none
hu: nincs

en: Edit Layer
hu: Réteg szerkesztése

en: Add Layer
hu: Réteg hozzáadása

en: Layer name:
hu: Réteg neve:

en: Line width
hu: Vonalvastagság

en: Line width:
hu: Vonalvastagság:

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
hu: Hiba a diagram betöltése közben.
    A hivatkozott objektum nem található a dokumentumban.

en: Error loading diagram.
    connection handle %d does not exist on '%s'.
hu: Hiba a diagram betöltése közben.
    A(z) %d számú csatlakozásleíró nem létezik ezen: „%s”.

en: Error loading diagram.
    connection point %d does not exist on '%s'.
hu: Hiba a diagram betöltése közben.
    A(z) %d számú csatlakozási pont nem létezik ezen: „%s”.

en: Can't find parent %s of %s object
hu: Nem található a(z) %s objektum %s szülője.

en: You must specify a file, not a directory.
hu: Fájlt kell megadnia, nem könyvtárat.

en: Couldn't open: '%s' for reading.
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg olvasásra.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
hu: Hiba a(z) %s diagram betöltése közben.
    Ismeretlen fájltípus.

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
hu: Hiba a(z) %s diagram betöltése közben.
    Nem Dia-fájl.

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
hu: Hiba a diagram betöltése közben:
    %s.
    Az érvényes Dia-fájl legalább egy réteget tartalmaz.

en: Not allowed to write to output file %s
hu: Az írás nem engedélyezett a(z) %s kimeneti fájlba

en: Not allowed to write temporary files in %s
hu: Az írás nem engedélyezett a(z) %s alatti ideiglenes fájlokba

en: Can't open output file %s: %s
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %s kimeneti fájlt: %s

note: Save failed; we clean our stuff up, without touching the file named "filename" if it existed.
en: Internal error %d writing file %s
hu: %d. belső hiba %s fájl írásakor

en: Can't rename %s to final output file %s: %s
hu: Nem lehet átnevezni a(z) %s-t a(z) %s kimeneti fájllá: %s

en: Dia Diagram File
hu: Dia-diagramfájl

en: Fit
hu: Igazítás

en: _File
hu: _Fájl

en: _Help
hu: _Súgó

en: Sheets and Objects...
hu: Munkalapok és objektumok…

en: Plugins...
hu: Bővítmények…

en: _Diagram tree...
hu: _Diagramfa…

en: Show Toolbar
hu: Eszköztár megjelenítése

en: Show Statusbar
hu: Állapotsor megjelenítése

en: Show Layers
hu: Rétegek megjelenítése

en: _Export ...
hu: _Exportálás…

en: _Diagram Properties
hu: _Diagram tulajdonságai

en: Page Set_up...
hu: _Oldalbeállítás…

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Duplicate
hu: Más_olat

note: the following used to bind to <control><shift>C which collides with Unicode input. * <control>>alt> doesn't work either
en: Copy Text
hu: Szöveg másolása

en: Cut Text
hu: Szöveg kivágása

en: Paste _Text
hu: _Szöveg beillesztése

en: _Layers
hu: _Rétegek

en: Add Layer...
hu: Réteg hozzáadása

en: Rename Layer...
hu: Réteg átnevezése…

en: Move selection to layer above
hu: Kijelölés mozgatása a fenti rétegbe

en: Move selection to layer below
hu: Kijelölés mozgatása a lenti rétegbe

en: _Layers...
hu: _Rétegek…

en: _View
hu: _Nézet

en: _Zoom
hu: _Nagyítás

note: "display_toggle_entries" items go here
en: New _View
hu: Új _nézet

en: C_lone View
hu: Nézet _klónozása

en: _Objects
hu: _Objektumok

en: Send to _Back
hu: _Háttérbe tesz

en: Bring to _Front
hu: _Előtérbe hoz

en: Send Backwards
hu: Háttérbe tesz

en: Bring Forwards
hu: Előtérbe hoz

en: _Group
hu: _Csoportosítás

note: deliberately not using Ctrl+U for Ungroup
en: _Ungroup
hu: Csoport f_elbontása

en: _Parent
hu: _Szülőhöz kötés

en: _Unparent
hu: Szülőtől _elválasztás

en: _Unparent Children
hu: Gyermekek _leválasztása

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Align
en: Align
hu: Igazítás

en: Top
hu: Felülre

en: Middle
hu: Középre

en: Bottom
hu: Alulra

en: Spread Out Horizontally
hu: Vízszintes elosztás

en: Spread Out Vertically
hu: Függőleges elosztás

en: Adjacent
hu: Egymás mellé

en: Stacked
hu: Egymásra

en: _Select
hu: _Kijelölés

en: All
hu: Mindent

en: None
hu: Semmit

en: Invert
hu: Megfordítás

en: Transitive
hu: Tranzitív

en: Connected
hu: Összekötött

en: Same Type
hu: Azonos típus

note: display_select_radio_entries go here
en: Select By
hu: Kijelölés

en: _Input Methods
hu: _Beviteli módok

en: D_ialogs
hu: _Párbeszédablakok

en: D_ebug
hu: _Hibakeresés

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: Modify
hu: Módosítás

en: Edit text
hu: Szöveg szerkesztése

en: Scroll
hu: Görgetés

en: Fullscr_een
hu: _Teljes képernyő

en: _AntiAliased
hu: Él_simított

en: Show _Grid
hu: _Rács megjelenítése

en: _Snap To Grid
hu: Rácsra _illesztés

en: Snap To _Objects
hu: _Objektumokhoz illesztés

en: Show _Rulers
hu: _Vonalzók megjelenítése

en: Show _Connection Points
hu: _Csatlakozási pontok megjelenítése

en: Union
hu: Unió

en: Intersection
hu: Metszet

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Remove
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: Cannot also be called Invert, duplicate names caused keybinding problems
en: Inverse
hu: Megfordítás

en: NULL tooldata in tool_menu_select
hu: NULL tooldata a tool_menu_select-ben

en: Toggles snap-to-grid.
hu: Be-/kikapcsolja a rácshoz igazítást.

en: Toggles object snapping.
hu: Be-/kikapcsolja az objektumok rácshoz igazítását.

en: Couldn't get GTK settings
hu: Nem lehet lekérni a GTK-beállításokat

en: Plug-ins
hu: Bővítmények

en: Loaded
hu: Betöltve

en: Description
hu: Leírás

en: Load at Startup
hu: Automatikus betöltés induláskor

en: File Name
hu: Fájlnév

en: any
hu: bármely

en: User Interface
hu: Felhasználói felület

en: Diagram Defaults
hu: Diagram alapértelmezések

en: View Defaults
hu: Alapbeállítások megtekintése

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Reset tools after create
hu: Létrehozás után eszközök alaphelyzetbe állítása

en: Number of undo levels:
hu: Visszavonások száma:

en: Reverse dragging selects
    intersecting objects
hu: A fordított egérhúzás kiválasztja
    a metszett objektumokat

en: Recent documents list size:
hu: Legutóbbi dokumentumok listájának mérete:

en: Use menu bar
hu: Menüpanel használata

en: Keep tool box on top of diagram windows
hu: Eszköztár mindig a diagramablakok fölött marad

en: Length unit:
hu: Hosszegység:

en: Font-size unit:
hu: Betűméret egysége:

en: New diagram:
hu: Új diagram:

en: Portrait
hu: Álló

en: Paper type:
hu: Papír típusa:

en: Background Color:
hu: Háttérszín:

en: Compress saved files
hu: Elmentett fájlok tömörítése

en: Connection Points:
hu: Csatlakozási pontok:

note: { NULL, PREF_NONE, 0, NULL, 3, N_("Grid:") },
en: Visible
hu: Látható

en: Snap to object
hu: Objektumhoz illesztés

en: New window:
hu: Új ablak:

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Height:
hu: Magasság:

en: Magnify:
hu: Nagyítás:

en: Page breaks:
hu: Laptörés:

en: Color:
hu: Szín:

en: Solid lines
hu: Folyamatos vonalak

en: Antialias:
hu: Élsimítás:

en: view antialised
hu: megjelenítés élsimítással

note: Favored Filter Translators: Menu item Verb/Channel/Export Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Export
en: Export
hu: Exportálás

en: Scalable Vector Graphics
hu: Scalable Vector Graphics (SVG)

en: Snap to
hu: Igazítás

en: Dynamic grid resizing
hu: Dinamikus rácsátméretezés

en: X Size:
hu: X-méret:

en: Y Size:
hu: Y-méret:

en: Lines per major line
hu: Fő vonalak kiemelése

en: Hex Size:
hu: Hexa méret:

note: There's really no reason to not pretty format it, and allowing non-pretty can lead to problems with long lines, CVS etc. { "pretty_formated_xml", PREF_BOOLEAN,PREF_OFFSET(pretty_formated_xml), &default_true,0,"pretty formated xml",NULL, TRUE},
en: Diagram tree window:
hu: Diagramfa ablak:

en: Save hidden object types
hu: Rejtett objektumtípusok mentése

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Object properties
hu: Objektum tulajdonságai

en: This object has no properties.
hu: Ennek az objektumnak nincsenek tulajdonságai.

en: Properties:
hu: Tulajdonságok:

en: Object properties:
hu: Objektum tulajdonságai:

en: %s
    System sheet
hu: %s
    Rendszer munkalap

en: %s
    User sheet
hu: %s
    Felhasználói munkalap

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
hu: A „custom_type” szimbólum egyik modulból sem kérhető le.
    Az alakok szerkesztése letiltásra került.

en: Widget not found: %s
hu: Nem található az elem: %s

en: SVG Shape
hu: SVG-alak

en: Programmed DiaObject
hu: Programozott DiaObject

en: Sheets and Objects
hu: Munkalapok és objektumok

en: <- Copy
hu: <- Másolás

en: <- Copy All
hu: <- Összes másolása

en: <- Move
hu: <- Áthelyezés

en: <- Move All
hu: <- Összes áthelyezése

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: New
hu: Új

en: Type
hu: Típus

en: Browse...
hu: Tallózás…

en: SVG Shape:
hu: SVG-alak:

en: description:
hu: leírás:

en: Sheet name:
hu: Munkalap neve:

en: Line Break
hu: Sortörés

en: Edit Attributes
hu: Attribútumok szerkesztése

en: Description:
hu: Leírás:

en: Type:
hu: Típus:

en: Sheet
hu: Munkalap

en: Name:
hu: Név:

en: Sheet:
hu: Munkalap:

en: Select SVG Shape File
hu: Válasszon ki egy SVG-alakfájlt

en: Copy ->
hu: Másolás ->

en: Copy All ->
hu: Összes másolása ->

en: Move ->
hu: Áthelyezés ->

en: Move All ->
hu: Összes áthelyezése ->

en: %s
    Shape
hu: %s
    Alak

en: %s
    Object
hu: %s
    Objektum

en: %s
    Unassigned type
hu: %s
    Hozzárendelés nélküli típus

en: Filename must end with '%s': '%s'
hu: A fájlnévnek „%s” kiterjesztésűnek kell lennie: „%s”

en: Error examining %s: %s
hu: Hiba %s vizsgálatánál: %s

en: Please export the diagram as a shape.
hu: Exportálja a diagramot alakként.

en: Could not interpret shape file: '%s'
hu: Nem lehet értelmezni az alakfájlt: „%s”

en: Sheet must have a Name
hu: A munkalap nem lehet névtelen

en: Couldn't open '%s': %s
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg: %s

en: Couldn't open: '%s' for writing
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg írásra

en: a user
hu: egy felhasználó

en: File: %s
hu: Fájl: %s

en: Date: %s
hu: Dátum: %s

en: For: %s
hu: Cél: %s

en: add shapes here
hu: alakok hozzáadása itt

en: Loading ...
hu: Betöltés …

en: Dia Diagram Editor
hu: Dia diagramszerkesztő

en: Edit your Diagrams
hu: Diagramok szerkesztése

en: Lines
hu: Vonalak

en: Hollow Triangle
hu: Lyukas háromszög

en: Filled Triangle
hu: Kitöltött háromszög

en: Unfilled Triangle
hu: Üres háromszög

en: Hollow Diamond
hu: Üres gyémánt

en: Filled Diamond
hu: Kitöltött gyémánt

en: Half Diamond
hu: Fél gyémánt

en: Half Head
hu: Fél fej

en: Slashed Cross
hu: Áthúzott kereszt

en: Filled Ellipse
hu: Teli ellipszis

en: Hollow Ellipse
hu: Lyukas ellipszis

en: Filled Dot
hu: Kitöltött pont

en: Dimension Origin
hu: Dimenzióorigó

en: Blanked Dot
hu: Üres pötty

en: Double Hollow Triangle
hu: Dupla lyukas háromszög

en: Double Filled Triangle
hu: Dupla kitöltött háromszög

en: Filled Dot and Triangle
hu: Kitöltött pont és háromszög

en: Filled Box
hu: Kitöltött négyszög

en: Blanked Box
hu: Üres négyszög

en: Slashed
hu: Áthúzott

en: Integral Symbol
hu: Integráljel

en: Crow Foot
hu: Madárláb

en: Cross
hu: Kereszt

en: 1-or-many
hu: 1-vagy-több

en: 0-or-many
hu: 0-vagy-több

en: 1-or-0
hu: 1-vagy-0

en: 1 exactly
hu: pont 1

en: Filled Concave
hu: Kitöltött konkáv

en: Blanked Concave
hu: Üres konkáv

en: Round
hu: Kerek

en: Open Round
hu: Félkör

en: Backslash
hu: Fordított törtvonal

en: Infinite Line
hu: Végtelen egyenes

en: Arrow head of unknown type
hu: Ismeretlen típusú nyílvég

en: Arrow head of type %s has too small dimensions, removing.
hu: A(z) %s típusú nyílvég túl kicsi, eltávolítás.

en: unknown arrow
hu: ismeretlen nyíl

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
hu: Belső hiba: a Bezier-végpont saroktípusának megadása

en: Can't find standard object
hu: Nem található a szabványos objektum

en: %s<illegal characters>...
hu: %s<illegális karakterek>…

en: Too many ..'s in filename %s
hu: Túl sok .. található a(z) %s fájlnévben

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
hu: A(z) %s fájlban nincs kódolás megadva,
    feltételezem, hogy kódolása %s

en: Taking point value of non-point node.
hu: Nem pont csomópont pontértékének használata.

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
hu: Érvénytelen x pont érték („%s” %f); nem kerül felhasználásra.

en: Error parsing point.
hu: Hiba a pont elemzése közben.

note: don't bother with useless warnings (see above)
en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
hu: Érvénytelen y pont érték („%s” %f); nem kerül felhasználásra.

en: Taking bezpoint value of non-point node.
hu: Nem pont csomópont bezpoint értékének használata.

en: Error parsing bezpoint p1.
hu: Hiba a p1 bezpoint elemzése közben.

en: Error parsing bezpoint p2.
hu: Hiba a p2 bezpoint elemzése közben.

en: Error parsing bezpoint p3.
hu: Hiba a p3 bezpoint elemzése közben.

en: Arrow Properties
hu: Nyíl tulajdonságai

en: Line Style Properties
hu: Vonalstílus tulajdonságai

en: Details...
hu: Részletek…

en: Ok
hu: OK

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Multiple export filters with unique name %s
hu: Több exportszűrő egy azonos névvel: %s

en: Can't load font %s.
hu: Nem lehet betölteni a(z) %s betűkészletet.

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: There is one similar message.
hu: Van egy hasonló üzenet.

en: Show repeated messages
hu: Ismétlődő üzenetek megmutatása

en: Don't show this message again
hu: Ne mutassa ezt az üzenetet újra

en: There are %d similar messages.
hu: %d hasonló üzenet van.

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Open group
hu: Csoport nyitása

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
hu: Nem lehet betölteni a(z) „%s” alapértelmezést.
    Nem Dia-diagramfájl.

en: Missing dependencies for '%s'?
hu: Hiányoznak „%s” függőségei?

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
hu: „dia_plugin_init” szimbólum hiányzik

en: dia_plugin_init() call failed
hu: sikertelen dia_plugin_init() hívás

en: %s Plugin could not be unloaded
hu: a(z) %s bővítményt nem lehet eltávolítani

en: Could not open `%s'
    `%s'
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg.
    „%s”

en: Author
hu: Szerző

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Creation date
hu: Létrehozási dátum

en: Modification date
hu: Módosítási dátum

en: Property cast from int to enum out of range
hu: A tulajdonság-átalakítás egészről felsorolásra kívül esik a tartományon

en: Group with %d objects
hu: Csoportosítás %d objektummal

en: Left
hu: Balra

en: Center
hu: Középre

en: Right
hu: Jobbra

en: Line color
hu: Vonal színe

en: Line style
hu: Vonal stílusa

en: Fill color
hu: Kitöltési szín

en: Draw background
hu: Háttér rajzolása

en: Start arrow
hu: Kezdő nyíl

en: End arrow
hu: Bezáró nyíl

en: Text alignment
hu: Szöveg elhelyezkedése

note: all this just to make the defaults selectable ...
en: Font
hu: Betűkészlet

en: Font size
hu: Betűméret

en: Text color
hu: Szövegszín

en: No attribute '%s' (%p) or no data(%p) in this attribute
hu: Nincs „%s” attribútum (%p) vagy nincs adat (%p) az attribútumban

en: DiaObject '%s' needed in sheet '%s' was not found.
    It will not be available for use.
hu: A(z) „%2$s” munkalapon szükséges „%1$s” Dia objektum nem található.
    Ez nem lesz használható.

en: The system sheet '%s' appears to be more recent than your custom
    version and has been loaded as '%s' for this session.
    
    Move new objects (if any) from '%s' into your custom sheet
    or remove '%s', using the 'Sheets and Objects' dialog.
hu: A(z) „%s” rendszermunkalap újabbnak tűnik az egyéni verziójánál
    és erre a munkamenetre „%s” néven került betöltésre.
    
    Az új objektumokat (ha vannak) vigye át az egyéni munkalapra innen: „%s”
    vagy a „Munkalapok és objektumok” ablak segítségével távolítsa el a következőt: %s.

en: %s: you should use object tags rather than shape tags now
hu: %s: most objektumcímkéket kellene használnia alakzatcímkék helyett

en: Other fonts
hu: Egyéb betűkészletek

en: Couldn't find font family for %s
hu: Nem található a(z) %s betűtípuscsalád

note: Translators: Menu item Noun/Material/Solid
en: Solid
hu: Teli

en: Dashed
hu: Szaggatott

en: Dash-Dot
hu: Vonal-Pont

en: Dash-Dot-Dot
hu: Vonal-Pont-Pont

en: Dotted
hu: Pontozott

note: fs->sizebox = GTK_HBOX(box);
en: Dash length:
hu: Vonal hossza:

en: Select color
hu: Szín kiválasztása

en: More colors...
hu: További színek…

en: More arrows
hu: További nyilak

en: Size:
hu: Méret:

en: Select image file
hu: Válasszon ki egy képfájlt

en: Browse
hu: Tallózás

en: Reset menu
hu: Menü visszaállítása

note: Installer message if no GTK+ was found
en: GTK+ is not installed. Please use the full installer. It is available from http://dia-installer.de.
hu: A GTK+ nincs telepítve. Használja a http://dia-installer.de oldalról elérhető teljes telepítőt.

note: Installer message: Don't install over pre 0.95 versions
en: Please remove old Dia installations completely or install Dia to a different location.
hu: Távolítsa el teljesen a régi Dia telepítéseket, vagy telepítse másik helyre a Diat.

note: Installer message:  License Page
en: Next >
hu: Tovább >

note: Installer message, keep the $(^Name) and $_CLICK, these will be replaced
en: $(^Name) is released under the GPL license. The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
hu: A $(^Name) a GPL licenc alatt érhető el. Az itt látható licenc csak tájékoztatási célt szolgál. $_CLICK

note: Installer message: Components page
en: Dia Diagram Editor (required)
hu: Dia diagramszerkesztő (kötelező)

note: Installer message: Components page
en: Translations
hu: Fordítások

note: Installer message: Component description
en: Optional translations of the Dia user interface
hu: A Dia felhasználói felületének fordításai

note: Installer message: Component description
en: Core Dia files and dlls
hu: Alapvető Dia fájlok és programkönyvtárak

note: Installer message: Component name
en: Python plug-in
hu: Python bővítmény

note: Installer message: Component description
en: Support for the Python Scripting Language 2.3. Do not select this if Python is not installed.
hu: A Python parancsnyelv 2.3 változatának támogatása. Ne válassza ki, ha a Python nincs telepítve.

note: Installer message: Component name
en: Desktop Shortcut
hu: Asztali parancsikon

note: Installer message: Component description
en: Create a shortcut on the Desktop.
hu: Egy parancsikon létrehozása az asztalon.

note: Installer message: hyperlink text on finish page
en: Visit the Dia for Windows Web Page
hu: Keresse fel a Dia for Windows weboldalát

note: Installer message: Dia uninstaller entry in Control Panel
en: Dia (remove only)
hu: Dia (csak eltávolítás)

note: Installer message: directory delete confirmation line 1
en: Your old Dia directory is about to be deleted. Would you like to continue?
hu: A régi Dia könyvtára törlésére készül. Szeretné folytatni?

note: Installer message: directory delete confirmation line 2
en: Note: Any non-standard plugins that you may have installed will be deleted.
hu: Megjegyzés: Minden nem szabványos telepített bővítmény törlésre fog kerülni.

note: Installer message: directory delete confirmation line 3
en: Dia user settings will not be affected.
hu: A Dia felhasználói beállításai nem lesznek érintve.

note: Installer message: DIA_PROMPT_DIR_EXISTS line 1
en: The installation directory you specified already exists. Any contents
hu: A megadott telepítési könyvtár már létezik. A tartalma

note: Installer message: DIA_PROMP_DIR_EXISTS line 2
en: will be deleted. Would you like to continue?
hu: törlésre kerül. Szeretné folytatni?

note: Installer message: registry entries not found line 1
en: The uninstaller could not find registry entries for Dia.
hu: Az eltávolító program nem találja a Dia regisztrációs adatbázis bejegyzéseit.

note: Installer message: registry entries not found line 2
en: It is likely that another user installed this application.
hu: Valószínűleg másik felhasználó telepítette ezt az alkalmazást.

note: Installer message: Uninstall error message
en: You do not have permission to uninstall this application.
hu: Nincs jogosultsága az alkalmazás eltávolítására.

note: Installer message: Uninstallation warning. Keep $INSTDIR
en: This will completely delete $INSTDIR and all subdirectories. Continue?
hu: Ez teljesen törli a(z) $INSTDIR könyvtárat és minden alkönyvtárát. Folytatja?

note: Installer message: Uninstallation warning. Keep $\PROFILE\.dia
en: This will completely delete $PROFILE\.dia and all subdirectories. Continue?
hu: Ez teljesen törli a(z) $PROFILE\.dia könyvtárat és minden alkönyvtárát. Folytatja?

en: Architecture Analysis & Design Language diagram objects
hu: Építészeti analízis és tervezési nyelv diagramobjektumok

en: Declaration
hu: Deklaráció

en: Add Access Provider
hu: Hozzáférési kiszolgáló hozzáadása

en: Add Access Requirer
hu: Hozzáférés-igénylő hozzáadása

en: Add In Data Port
hu: Bemeneti adat port hozzáadása

en: Add In Event Port
hu: Bemeneti esemény port hozzáadása

en: Add In Event Data Port
hu: Bemeneti esemény adat port hozzáadása

en: Add Out Data Port
hu: Kimeneti adat port hozzáadása

en: Add Out Event Port
hu: Kimeneti esemény port hozzáadása

en: Add Out Event Data Port
hu: Kimeneti esemény adat port hozzáadása

en: Add In Out Data Port
hu: Be/kimeneti adat port hozzáadása

en: Add In Out Event Port
hu: Be/kimeneti esemény port hozzáadása

en: Add In Out Event Data Port
hu: Be/kimeneti esemény adat port hozzáadása

en: Add Port Group
hu: Portcsoport hozzáadása

en: Add Connection Point
hu: Csatlakozási pont hozzáadása

en: Delete Port
hu: Port törlése

en: Edit Port Declaration
hu: Portdeklaráció szerkesztése

en: Delete Connection Point
hu: Csatlakozási pont törlése

en: Number of arms
hu: Karok száma:

en: Flip arms verticaly
hu: Karok függőleges tükrözése

en: Flip arms horizontaly
hu: Karok vízszintes tükrözése

en: Center mount point verticaly
hu: Csatolási pont függőlegesen középre

en: Center mount point horizontaly
hu: Csatolási pont vízszintesen középre

en: Center mount point
hu: Csatolási pont középre

en: Compound
hu: Összetett elem

en: Entity/Relationship table diagram objects
hu: Egyed-kapcsolat tábladiagram-objektumok

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Primary key
hu: Elsődleges kulcsok

en: Nullable
hu: Null lehet

en: Unique
hu: Egyedi

en: Visible comments
hu: Látható megjegyzések

en: Comment tagging
hu: Megjegyzés jelölése

en: Underline primary keys
hu: Elsődleges kulcsok aláhúzása

en: Use bold font for primary keys
hu: Elsődleges kulcsok félkövérrel

note: property rows
en: Normal
hu: Normál

en: Tablename
hu: Táblanév

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Show comments
hu: Megjegyzések megjelenítése

note: init data
en: Table
hu: Tábla

note: Attributes page:
en: _Attributes
hu: _Attribútumok

note: the "new" button
en: _New
hu: Ú_j

note: the "delete" button
en: _Delete
hu: _Törlés

note: the "Move up" button
en: Move up
hu: Fel

note: the "Move down" button
en: Move down
hu: Le

en: Attribute data
hu: Attribútumadat

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: _Primary key
hu: _Elsődleges kulcs

en: N_ullable
hu: Lehet n_ull

en: Uni_que
hu: Eg_yedi

en: _Table
hu: _Tábla

en: Table name:
hu: Tábla neve:

note: XXX create a handler and disable the 'show documentation tag' checkbox if 'comment visible' is not active.
en: Comment visible
hu: A megjegyzés látható

en: Show documentation tag
hu: Dokumentációs címke megjelenítése

note: * Fonts and Colors selection *
en: _Style
hu: S_tílus

en: Border width:
hu: Szegély szélessége:

note: head line
en: Kind
hu: Fajta

en: Size
hu: Méret

en: Normal:
hu: Normál:

en: Text Color:
hu: Szöveg színe:

en: Foreground Color:
hu: Előtérszín:

note: two chars at the beginning
en: not null
hu: nem null

en: unique
hu: egyedi

en: Corner radius
hu: Saroklekerekítés sugara

en: Start description
hu: Leírás kezdete

en: End description
hu: Leírás vége

en: Add segment
hu: Szakasz hozzáadása

en: Delete segment
hu: Szakasz törlése

en: Reference
hu: Hivatkozás

en: Key:
hu: Kulcs:

en: Weak key:
hu: Gyenge kulcs:

en: Derived:
hu: Származtatott:

en: Multivalue:
hu: Többértékű:

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Weak:
hu: Gyenge:

en: Associative:
hu: Társított:

en: Entity
hu: Egyed

en: Entity/Relationship diagram objects
hu: Egyed-kapcsolat diagram objektumok

en: Total:
hu: Teljes:

en: Left Cardinality:
hu: Bal tő:

en: Right Cardinality:
hu: Jobb tő:

en: Rotate:
hu: Forgatás:

en: Identifying:
hu: Meghatározó:

en: Relationship
hu: Kapcsolat

note: Translators: Menu item Noun/Energy
en: Energy
hu: Energia

note: Translators: Menu item Noun/Material
en: Material
hu: Anyag

note: Translators: Menu item Verb/Signal Translators: Menu item Verb/Signal/Signal Translators: Menu item Noun/Signal Translators: Menu item Noun/Signal/Signal
en: Signal
hu: Jel

en: Function structure diagram objects
hu: Függvénystruktúra-diagram objektumok

en: Wish function
hu: Wish-függvény

en: User function
hu: Felhasználói függvény

note: Translators: Menu item Verb
en: Verb
hu: Parancs

note: Translators: Menu item Verb/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Channel
en: Channel
hu: Csatorna

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Import
en: Import
hu: Importálás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Input
en: Input
hu: Bevitel

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Receive
en: Receive
hu: Fogadás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Allow Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Allow
en: Allow
hu: Engedélyezés

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Form Entrance
en: Form Entrance
hu: Adatlap belépési pont

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Capture Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Capture
en: Capture
hu: Elfogás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Discharge
en: Discharge
hu: Kiürítés

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Eject
en: Eject
hu: Kidobás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Dispose
en: Dispose
hu: Elhajítás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transfer
en: Transfer
hu: Átvitel

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Transport
en: Transport
hu: Szállítás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Lift
en: Lift
hu: Emelés

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Move
en: Move
hu: Mozgatás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transmit
en: Transmit
hu: Átküldés

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Conduct
en: Conduct
hu: Összekötés

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Convey
en: Convey
hu: Közvetítés

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Guide
en: Guide
hu: Vezetés

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Direct
en: Direct
hu: Irányítás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Straighten
en: Straighten
hu: Kiegyenesítés

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Steer
en: Steer
hu: Kormányzás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Translate
en: Translate
hu: Lefordítás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Rotate
en: Rotate
hu: Forgatás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Turn
en: Turn
hu: Fordítás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Spin
en: Spin
hu: Pörgetés

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Allow DOF
en: Allow DOF
hu: DOF engedélyezése

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Constrain
en: Constrain
hu: Megszorítás

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Unlock
en: Unlock
hu: Zárolás feloldása

note: Translators: Menu item Verb/Support Translators: Menu item Verb/Support/Support
en: Support
hu: Támogatás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Stop
en: Stop
hu: Megállás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Insulate
en: Insulate
hu: Szigetelés

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Protect
en: Protect
hu: Védelem

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Prevent Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Prevent
en: Prevent
hu: Megelőzés

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Shield
en: Shield
hu: Elszigetelés

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Inhibit
en: Inhibit
hu: Gátlás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Stabilize
en: Stabilize
hu: Stabilizálás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Steady
en: Steady
hu: Stabil

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Secure
en: Secure
hu: Biztosítás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Attach Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Attach
en: Attach
hu: Csatolás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Mount
en: Mount
hu: Felkapcsolás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Lock
en: Lock
hu: Zárolás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Fasten
en: Fasten
hu: Megerősítés

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Hold
en: Hold
hu: Felfüggesztés

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position Translators: Menu item Verb/Support/Position/Position
en: Position
hu: Pozicionálás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Orient
en: Orient
hu: Tájolás

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Locate Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Locate
en: Locate
hu: Kikeresés

note: Translators: Menu item Verb/Connect Translators: Menu item Verb/Connect/Connect
en: Connect
hu: Összekötés

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Couple
en: Couple
hu: Csatolás

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Join
en: Join
hu: Egyesítés

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Assemble
en: Assemble
hu: Összeszerelés

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Mix
en: Mix
hu: Keverés

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Combine
en: Combine
hu: Kombinálás

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Blend
en: Blend
hu: Vegyítés

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Add
en: Add
hu: Hozzáadás

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Pack
en: Pack
hu: Csomagolás

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Coalesce
en: Coalesce
hu: Elegyítés

note: Translators: Menu item Verb/Branch Translators: Menu item Verb/Branch/Branch
en: Branch
hu: Elágazás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Separate
en: Separate
hu: Elválasztás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Switch
en: Switch
hu: Kapcsolás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Divide
en: Divide
hu: Szétosztás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Release
en: Release
hu: Elengedés

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Detach
en: Detach
hu: Leválasztás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Disconnect
en: Disconnect
hu: Lekapcsolás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Cut
en: Cut
hu: Kivágás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Polish
en: Polish
hu: Polírozás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Sand
en: Sand
hu: Csiszolás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Drill
en: Drill
hu: Fúrás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Lathe
en: Lathe
hu: Esztergálás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Refine
en: Refine
hu: Finomítás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Purify
en: Purify
hu: Tisztítás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Strain
en: Strain
hu: Terhelés

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Filter
en: Filter
hu: Szűrés

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Percolate
en: Percolate
hu: Átszűrés

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Clear
en: Clear
hu: Törlés

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Distribute
en: Distribute
hu: Eloszlatás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diverge
en: Diverge
hu: Szétválasztás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Scatter
en: Scatter
hu: Szétszórás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Disperse
en: Disperse
hu: Szétporlasztás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diffuse Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Diffuse
en: Diffuse
hu: Szétoszlatás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Empty
en: Empty
hu: Kiürítés

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dissipate
en: Dissipate
hu: Disszipálás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Absorb
en: Absorb
hu: Elnyelés

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dampen
en: Dampen
hu: Lefojtás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dispel
en: Dispel
hu: Eloszlatás

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Resist
en: Resist
hu: Ellenállás

note: Translators: Menu item Verb/Provision Translators: Menu item Verb/Provision/Provision
en: Provision
hu: Kiosztás

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Store
en: Store
hu: Tárolás

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Contain
en: Contain
hu: Tartalmazás

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Collect
en: Collect
hu: Összegyűjtés

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Reserve
en: Reserve
hu: Lefoglalás

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Supply
en: Supply
hu: Ellátás

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Fill
en: Fill
hu: Kitöltés

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Provide
en: Provide
hu: Ellátás

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Replenish
en: Replenish
hu: Feltöltés

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Expose
en: Expose
hu: Feltárás

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Extract
en: Extract
hu: Kinyerés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Control Magnitude
en: Control Magnitude
hu: Vezérlőelem nagyságrendje

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Actuate
en: Actuate
hu: Megindítás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Start
en: Start
hu: Kezdés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Initiate
en: Initiate
hu: Inicializálás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Regulate
en: Regulate
hu: Szabályozás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Control Translators: Menu item Noun/Signal/Control
en: Control
hu: Vezérlés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Enable
en: Enable
hu: Engedélyezés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Disable
en: Disable
hu: Letiltás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Limit
en: Limit
hu: Korlátozás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Interrupt
en: Interrupt
hu: Megszakítás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Change
en: Change
hu: Módosítás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Increase
en: Increase
hu: Növelés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Decrease
en: Decrease
hu: Csökkentés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Amplify
en: Amplify
hu: Erősítés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Reduce
en: Reduce
hu: Visszafogás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Normalize
en: Normalize
hu: Normalizálás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Multiply
en: Multiply
hu: Többszörözés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Scale FIXME: mark read-only
en: Scale
hu: Átméretezés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Rectify
en: Rectify
hu: Helyesbítés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Adjust
en: Adjust
hu: Igazítás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Form
en: Form
hu: Formálás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compact
en: Compact
hu: Zsugorítás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Crush
en: Crush
hu: Összezúzás

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Shape
en: Shape
hu: Alak

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compress
en: Compress
hu: Tömörítés

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Pierce
en: Pierce
hu: Átszúrás

note: Translators: Menu item Verb/Convert Translators: Menu item Verb/Convert/Convert
en: Convert
hu: Konvertálás

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Transform
en: Transform
hu: Átalakítás

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Liquefy
en: Liquefy
hu: Elfolyósítás

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Solidify
en: Solidify
hu: Megszilárdítás

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Evaporate
en: Evaporate
hu: Elpárologtatás

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Sublimate
en: Sublimate
hu: Szublimálás

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Condense
en: Condense
hu: Lecsapatás

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Integrate
en: Integrate
hu: Integrálás

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Differentiate
en: Differentiate
hu: Szétválasztás

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Process
en: Process
hu: Megmunkálás

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Sense
en: Sense
hu: Érzékelés

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Perceive
en: Perceive
hu: Észlelés

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Recognize
en: Recognize
hu: Felismerés

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Discern
en: Discern
hu: Észlelés

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Check
en: Check
hu: Vizsgálat

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Verify
en: Verify
hu: Ellenőrzés

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Indicate
en: Indicate
hu: Jelzés

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Mark
en: Mark
hu: Jelölés

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Display
en: Display
hu: Megjelenítés

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Measure
en: Measure
hu: Mérés

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Calculate
en: Calculate
hu: Számítás

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Represent
en: Represent
hu: Reprezentálás

note: Translators: Menu item Noun
en: Noun
hu: Főnév

note: Translators: Menu item Noun/Material/Liquid
en: Liquid
hu: Folyadék

note: Translators: Menu item Noun/Material/Gas
en: Gas
hu: Gáz

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human Translators: Menu item Noun/Material/Human/Human Translators: Menu item Noun/Energy/Human
en: Human
hu: Emberi

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Hand
en: Hand
hu: Kéz

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Foot
en: Foot
hu: Láb

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Head
en: Head
hu: Fej

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Finger
en: Finger
hu: Ujj

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Toe
en: Toe
hu: Lábujj

note: Translators: Menu item Noun/Material/Biological
en: Biological
hu: Biológiai

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical
en: Mechanical
hu: Mechanikai

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Mech. Energy
en: Mech. Energy
hu: Mech. energia

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translation
en: Translation
hu: Elcsúszás

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Force
en: Force
hu: Erő

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotation
en: Rotation
hu: Forgás

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Torque
en: Torque
hu: Nyomaték

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Random Motion
en: Random Motion
hu: Véletlen mozgás

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Vibration
en: Vibration
hu: Rázkódás

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotational Energy
en: Rotational Energy
hu: Forgási energia

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translational Energy
en: Translational Energy
hu: Mozgási energia

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity
en: Electrical
hu: Elektromos

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Electricity
en: Electricity
hu: Elektromosság

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Voltage
en: Voltage
hu: Feszültség

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Current
en: Current
hu: Áram

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic
en: Hydraulic
hu: Hidraulikus

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Pressure
en: Pressure
hu: Nyomás

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Volumetric Flow
en: Volumetric Flow
hu: Térfogati folyam

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal
en: Thermal
hu: Hőmérséklet

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Heat
en: Heat
hu: Hő

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Conduction
en: Conduction
hu: Hővezetés

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Convection
en: Convection
hu: Áramlás

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Radiation Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radiation
en: Radiation
hu: Sugárzás

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Pneumatic
en: Pneumatic
hu: Pneumatikus

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Chemical
en: Chemical
hu: Kémiai

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive
en: Radioactive
hu: Radioaktív

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Microwaves
en: Microwaves
hu: Mikrohullám

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radio waves
en: Radio waves
hu: Rádióhullám

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/X-Rays
en: X-Rays
hu: Röntgensugár

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Gamma Rays
en: Gamma Rays
hu: Gamma-sugárzás

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Acoustic Energy
en: Acoustic Energy
hu: Akusztikus energia

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Optical Energy
en: Optical Energy
hu: Optikai energia

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Solar Energy
en: Solar Energy
hu: Napenergia

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Magnetic Energy
en: Magnetic Energy
hu: Mágneses energia

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Motion
en: Human Motion
hu: Emberi mozgás

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Force
en: Human Force
hu: Emberi erő

note: Translators: Menu item Noun/Signal/Status
en: Status
hu: Állapot

en: User/Device Fn
hu: Felhasználói/eszközfunkció

en: Wish Fn
hu: Wish függvény

en: Macro call
hu: Makróhívás

en: This action is a call to a macro-step
hu: Ez a művelet egy makró egy lépésének meghívása

en: Condition
hu: Feltétel

en: The boolean equation of the condition
hu: A feltétel logikai egyenlete

en: The condition's font
hu: A feltétel betűtípusa

en: The condition's font size
hu: A feltétel betűmérete

en: Color
hu: Szín

en: The condition's color
hu: A feltétel színe

en: GRAFCET diagram objects
hu: GRAFCET diagramobjektumok

en: Regular step
hu: Szabályos lépés

en: Initial step
hu: Kezdőlépés

en: Macro entry step
hu: Makró első lépés

en: Macro exit step
hu: Makró utolsó lépés

en: Macro call step
hu: Makróhívási lépés

en: Subprogram call step
hu: Alprogram hívási lépés

en: Step name
hu: Lépés neve

en: The name of the step
hu: A lépés neve

en: Step type
hu: Lépés típusa

en: The kind of step
hu: A lépés fajtája

en: Active
hu: Aktív

en: Shows a red dot to figure the step's activity
hu: Egy piros pont jelképezi a lépés aktivitását

en: Receptivity
hu: Fogadtatás

en: The boolean equation of the receptivity
hu: A fogadtatás logikai egyenlősége

en: The receptivity's font
hu: A fogadtatás betűtípusa

en: The receptivity's font size
hu: A fogadtatás betűmérete

en: The receptivity's color
hu: A fogadtatás színe

en: North point
hu: Északi pont

en: South point
hu: Déli pont

en: Draw arrow heads on upward arcs:
hu: Nyílhegyek rajzolása a felfelé irányuló ívekre:

en: OR
hu: VAGY

en: AND
hu: ÉS

en: Vergent type:
hu: Vergens típusa:

en: Add connection point
hu: Csatlakozási pont hozzáadása

en: Delete connection point
hu: Csatlakozási pont törlése

en: GRAFCET OR/AND vergent
hu: GRAFCET ÉS/VAGY vergens

en: Unspecified
hu: Nem definiált

en: Agent
hu: Ügynök

en: Role
hu: Szerep

en: Softgoal
hu: Softgoal (lágy cél)

en: Goal
hu: Cél

en: Goal Type
hu: Céltípus

en: Istar diagram
hu: Istar-diagram

en: Positive contrib
hu: Pozitív hozzájárulás

en: Negative contrib
hu: Negatív hozzájárulás

en: Dependency
hu: Függőség

en: Decomposition
hu: Dekompozíció

en: Means-Ends
hu: Eszközök-eredmények

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Task
hu: Feladat

en: i* other
hu: i* egyéb

en: Given Domain
hu: Adott tartomány

en: Designed Domain
hu: Meghatározott tartomány

en: Machine Domain
hu: Géptartomány

en: Causal
hu: Alkalmi

en: Biddable
hu: Licitálható

en: Lexical
hu: Lexikai

en: Domain Type
hu: Tartománytípus

en: Domain Kind
hu: Tartomány fajtája

en: Optional kind which appears in the lower right corner of the Domain
hu: Opcionális fajta, amely a Tartomány bal alsó sarkában jelenik meg

en: Jackson domain
hu: Jackson-tartomány

en: Jackson diagram
hu: Jackson-diagram

en: Shared
hu: Megosztott

en: Requirement
hu: Követelmény

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule
en: Message:
hu: Üzenet:

en: Assumption
hu: Feltételezés

en: Obstacle
hu: Akadály

en: KAOS goal
hu: KAOS cél

en: AND Refinement
hu: ÉS finomítása

en: Complete AND Refinement
hu: Teljes ÉS finomítás

en: OR Refinement
hu: VAGY finomítása

en: Operationalization
hu: Műveletesítés

en: Text:
hu: Szöveg:

en: Contributes
hu: Hozzájárul

en: Obstructs
hu: Akadályoz

en: Conflicts
hu: Ütközik

en: Responsibility
hu: Felelősség

en: Monitors
hu: Figyeli

en: Controls
hu: Vezérli

en: CapableOf
hu: KépesRá

en: Performs
hu: Végrehajtja

en: Output
hu: Kiírja

en: KAOS other
hu: KAOS egyéb

en: Arrow color
hu: Mutató színe

en: Arrow line width
hu: Mutatóvonal szélessége

en: Seconds arrow color
hu: Másodpercmutató színe

en: Seconds arrow line width
hu: Másodpercmutató vonalvastagsága

en: Show hours
hu: Óra megjelenítése

en: Rows
hu: Sorok

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Gridline color
hu: Rácsvonal színe

en: Gridline width
hu: Rácsvonal vastagsága

en: Miscellaneous objects
hu: Vegyes objektumok

note: PROP_FLAG_VISIBLE|
en: Measurement
hu: Mértékegység

en: Unit
hu: Egység

en: Precision
hu: Pontosság

en: Add Handle
hu: Azonosító hozzáadása

en: Delete Handle
hu: Azonosító törlése

en: Import resource (not shown upstairs)
hu: Erőforrás importálása (az emeleten nem látszik)

en: Imply resource (not shown downstairs)
hu: Erőforrás beleértése (az alsóbb szinten nem látszik)

en: Dotted arrow
hu: Pontozott nyíl

en: disable arrow heads
hu: nyílhegyek letiltása

en: Flow style:
hu: Folyamat stílusa:

en: Automatically gray vertical flows:
hu: Függőleges folyamatok automatikus szürkítése:

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
hu: A jobb olvashatóság érdekében a függőlegesen induló és befejeződő folyamatok szürkén is megjeleníthetők

en: SADT Arrow
hu: SADT-nyíl

en: Text padding
hu: Szövegköz

en: Activity/Data identifier
hu: Művelet-/adatazonosító

en: The identifier which appears in the lower right corner of the Box
hu: A mező jobb alsó sarkában megjelenő azonosító

en: SADT box
hu: SADT-mező

en: SADT diagram objects
hu: SADT diagramobjektumok

en: No Protection
hu: Nincs védelem

en: Restricted Diffusion
hu: Korlátozott szórás

en: Special Country Confidential
hu: Speciális nemzeti bizalmas

en: Confidential
hu: Bizalmas

en: NATO Confidential
hu: NATO bizalmas

en: Personal Confidential
hu: Személyes bizalmas

en: Medical Confidential
hu: Egészségügyi bizalmas

en: Industrie Confidential
hu: Ipari bizalmas

en: Defense Confidential
hu: Védelmi bizalmas

en: Secret
hu: Titok

en: Defense Secret
hu: Védelmi titok

en: Secret special country
hu: Speciális nemzeti titok

en: NATO Secret
hu: NATO titok

en: Very Secret
hu: Jelentős titok

en: NATO Very Secret
hu: Jelentős NATO titok

en: Error loading object.
    Not a regular file: %s
hu: Hiba a objektum betöltésekor.
    Nem szabályos fájl: %s

en: Error loading object.
    Incorrect file type: %s
hu: Hiba a objektum betöltésekor.
    Helytelen fájltípus: %s

en: Error loading object.
    Not a Dia file: %s
hu: Hiba a objektum betöltésekor.
    Nem Dia-fájl: %s

en: Industrial Confidential
hu: Ipari bizalmas

en: No integrity
hu: Nincs integritás

en: Low integrity
hu: Alacsony integritás

en: Average software integrity
hu: Átlagos szoftverintegritás

en: High software integrity
hu: Magas szoftverintegritás

en: Average hardware integrity
hu: Átlagos hardverintegritás

en: High hardware integrity
hu: Magas hardverintegritás

en: Millisecond
hu: Ezredmásodperc

en: Second
hu: Másodperc

en: Minute
hu: Perc

en: Hour
hu: Óra

en: Day
hu: Nap

en: Week
hu: Hét

en: SYSTEM
hu: RENDSZER

en: Internet access device
hu: Internethez hozzáférő eszköz

en: Electronic messaging
hu: Elektronikus üzenetkezelés

en: Company directory
hu: Vállalati címtár

en: External portal
hu: Külső portál

en: ORGANISATION
hu: SZERVEZET

en: Higher-tier organisation
hu: Magasabb szintű szervezet

en: Structure of the organisation
hu: A szervezet szerkezete

en: Project or system organisation
hu: Projekt vagy rendszer szerkezete

en: Subcontractors / Suppliers / Manufacturers
hu: Alvállalkozók / beszállítók / gyártók

en: SITE
hu: TELEPHELY

en: Places
hu: Helyek

en: External environment
hu: Külső környezet

en: Premises
hu: Előfeltételek

en: Zone
hu: Zóna

en: Essential Services
hu: Alapvető szolgáltatások

en: Communication
hu: Kommunikáció

en: Power
hu: Energia

en: Cooling / Pollution
hu: Hűtés/szennyezés

en: Thermal detection
hu: Hőérzékelés

en: Fire detection
hu: Tűzérzékelés

en: Water detection
hu: Vízérzékelés

en: Air detection
hu: Levegőérzékelés

en: Energy detection
hu: Energiaérzékelés

en: Intrusion detection
hu: Behatolásérzékelés

en: Thermal action
hu: Hőművelet

en: Fire action
hu: Tűzművelet

en: Water action
hu: Vízművelet

en: Air action
hu: Levegőművelet

en: Energy action
hu: Energiaművelet

en: Intrusion action
hu: Behatolásművelet

en: Personal
hu: Személyes

en: Decision maker
hu: Döntéshozó

en: SSI Responsible
hu: SSI felelős

en: Users
hu: Felhasználók

en: Functional administrator
hu: Működtetési adminisztrátor

en: Technical administrator
hu: Technikai adminisztrátor

en: SSI administrator
hu: SSI adminisztrátor

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Operator / Maintenance
hu: Operátor / karbantartás

en: Network
hu: Hálózat

en: Medium and support
hu: Adathordozó és támogatás

en: Passive or active relay
hu: Passzív vagy aktív közvetítő

en: Communication interface
hu: Kommunikációs felület

en: Software
hu: Szoftver

en: Operating System
hu: Operációs rendszer

en: Service - maintenance or administration software
hu: Szolgáltatás - karbantartási vagy adminisztrációs szoftver

en: Packaged software or standard software
hu: Csomagolt szoftver vagy szabványos szoftver

en: Business application
hu: Üzleti alkalmazás

en: Standard business application
hu: Szabványos üzleti alkalmazás

en: Specific business application
hu: Adott üzleti alkalmazás

en: HARDWARE
hu: HARDVER

en: Data-processing equipment (active)
hu: Adatfeldolgozó eszköz (aktív)

en: Mobile equipment
hu: Mobileszközök

en: Fixed equipment
hu: Rögzített eszközök

en: Peripheral processing
hu: Perifériás feldolgozás

en: Electronic medium
hu: Elektronikus adathordozó

en: Other media
hu: Egyéb adathordozó

en: Data medium (passive)
hu: Adathordozó (passzív)

note: Class page:
en: _Menace
hu: _Veszély

note: ********* label of board *********
en: Menace
hu: Veszély

en: P Action
hu: P művelet

en: P Detection
hu: P érzékelés

en: Vulnerability
hu: Sebezhetőség

note: Other properties of page:
en: Other properties
hu: Egyéb tulajdonságok

note: ********* selection menu of entity ******** ********* Label of board *********
en: Label
hu: Címke

en: value
hu: érték

note: Other properties of page
en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Document title
hu: Dokumentumcím

en: Actor
hu: Szereplő

en: From A to B
hu: A-ból B-be

en: From B to A
hu: B-ből A-ba

en: Aggregation
hu: Aggregálás

en: Composition
hu: Kompozíció

en: Direction
hu: Irány

en: Show direction
hu: Irány megjelenítése

en: Show the small arrow denoting the reading direction
hu: Az olvasási irányt jelző kis nyíl megjelenítése

en: Side A
hu: A oldal

en: Multiplicity
hu: Multiplicitás

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Show arrow
hu: Nyíl kirajzolása

en: Side B
hu: B oldal

en: Class
hu: Osztály

note: how it used to be before 0.96+SVN one name, one type: but breaks forward-compatibiliy so kind of reverted
en: Stereotype
hu: Sztereotípia

en: Abstract
hu: Absztrakt

en: Template
hu: Sablon

en: Suppress Attributes
hu: Attribútumok elnyomása

en: Suppress Operations
hu: Műveletek elnyomása

en: Visible Attributes
hu: Attribútumok megjelenítése

en: Visible Operations
hu: Műveletek megjelenítése

en: Visible Comments
hu: Megjegyzések megjelenítése

en: Wrap Operations
hu: Műveletek áttörése

en: Wrap after char
hu: Adott karakter után sortörés

en: Comment line length
hu: Megjegyzéssor hossza

en: Polymorphic
hu: Polimorf

en: Classname
hu: Osztálynév

en: Abstract Classname
hu: Absztrakt osztálynév

en: Operations
hu: Műveletek

en: Template Parameters
hu: Sablon paraméterei

en: Show Comments
hu: Megjegyzések megjelenítése

note: Class page:
en: _Class
hu: _Osztály

en: Class name:
hu: Osztály neve:

en: Stereotype:
hu: Sztereotípia:

en: Attributes visible
hu: Attribútumok megjelenítése

en: Operations visible
hu: Műveletek megjelenítése

en: Suppress operations
hu: Műveletek elnyomása

en: Wrap after this length:
hu: Sortörés e hossz után:

en: Comments visible
hu: Megjegyzések megjelenítése

en: Wrap comment after this length:
hu: Megjegyzéstörés e hossz után:

en: Class Name
hu: Osztály neve

en: Abstract Class
hu: Absztrakt osztály

note: should probably be refactored too.
en: Line Width
hu: Vonalvastagság

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Foreground Color
hu: Előtérszín

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Value:
hu: Érték:

en: Visibility:
hu: Láthatóság:

en: Public
hu: Publikus

en: Private
hu: Privát

en: Protected
hu: Védett

en: Implementation
hu: Megvalósítás

note: end: Inheritance type
en: Class scope
hu: Osztály hatáskör

note: end: Visibility
en: Inheritance type:
hu: Öröklés típusa:

en: Polymorphic (virtual)
hu: Polimorf (virtuális)

en: Leaf (final)
hu: Levél (végső)

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Parameters:
hu: Paraméterek:

en: Parameter data
hu: Paraméterek adatai

en: Def. value:
hu: Alapért. érték:

en: Direction:
hu: Irány:

en: Undefined
hu: Nem definiált

en: In
hu: Be

en: Out
hu: Ki

en: In & Out
hu: Be & Ki

note: Operations page:
en: _Operations
hu: _Műveletek

en: Operation data
hu: Műveletek adatai

note: Templates page:
en: _Templates
hu: _Sablonok

en: Template class
hu: Sablonosztály

en: Formal parameter data
hu: Formális paraméteradat

en: Boundary
hu: Határ

en: Is object
hu: Objektum?

en: Facet
hu: Oldal

en: Receptacle
hu: Gyűjtő

en: Event Source
hu: Eseményforrás

en: Event Sink
hu: Eseménygyűjtő

en: Constraint:
hu: Megszorítás:

en: Show arrow:
hu: Nyíl megjelenítése:

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule - reverted, forward compatibility seems more important
en: Interface:
hu: Csatoló:

en: Draw focus of control:
hu: Vezérlés fókuszának megjelenítése:

en: Draw destruction mark:
hu: Megsemmisítési kijelölés kirajzolása:

en: Add connection points
hu: Csatlakozási pontok hozzáadása

en: Remove connection points
hu: Csatlakozási pontok törlése

en: Increase connection points distance
hu: Csatlakozási pontok távolságának növelése

en: Decrease connection points distance
hu: Csatlakozási pontok távolságának csökkentése

en: Set default connection points distance
hu: Alapértelmezett csatlakozási pontok távolságának beállítása

en: UML Lifeline
hu: UML életciklus

en: Call
hu: Hívás

en: Create
hu: Létrehozás

en: Destroy
hu: Megsemmisítés

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Return
hu: Visszatérés

en: Send
hu: Küldés

en: Recursive
hu: Rekurzív

en: Message type:
hu: Üzenet típusa:

en: Explicit state
hu: Meghatározott állapot

en: Active object
hu: Aktív objektum

en: Show attributes
hu: Attribútumok megjelenítése

en: Multiple instance
hu: Több példány

en: Entry action
hu: Beviteli művelet

en: Do action
hu: Művelet végrehajtása

en: Exit action
hu: Kilépés a műveletből

note: Would like to create a state_term instead, but making the connections * is a pain
en: This diagram uses the State object for initial/final states.
    That option will go away in future versions.
    Please use the Initial/Final State object instead
hu: Ez a diagram az Állapot objektumot használja a kezdő/befejező állapothoz.
    Ez a jövőbeni verziókban már nem lesz elérhető.
    Kérem, használja inkább a Kezdő/Befejező Állapot objektumot.

en: Is final
hu: Befejezés?

en: The event that causes this transition to be taken
hu: Az átmenetet előidéző esemény

en: Action
hu: Művelet

en: Action to perform when this transition is taken
hu: A végrehajtandó művelet az átmenet bekövetkeztekor

en: Guard
hu: Őr

en: Condition for taking this transition when the event is fired
hu: Feltétel az átmenet megtételére, ha az esemény elindult

en: Unified Modelling Language diagram objects UML 1.3
hu: Egyesített Modellező Nyelv (UML) diagramobjektumok UML 1.3

en: Value
hu: Érték

en: Abstract (?)
hu: Absztrakt (?)

en: Class scope (static)
hu: Osztály hatáskör (statikus)

en: Inheritance type
hu: Öröklés típusa

en: Query (const)
hu: Lekérdezés (konstans)

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Text outside
hu: Szöveg kívül

en: Collaboration
hu: Együttműködés

en: Chronogram diagram objects
hu: Chronogram diagramobjektumok

en: Data
hu: Adat

en: Data name
hu: Adatnév

en: Events
hu: Események

en: Event specification
hu: Események specifikációja

en: @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
hu: @ idő    a mutató abszolút időértékre állítása.
    ( hossz  a jelet bekapcsolja, majd vár „hossz” ideig.
    ) hossz  a jelet kikapcsolja, majd vár „hossz” ideig.
    u hossz  a jelet „ismeretlen” állapotba kapcsolja, majd vár „hossz” ideig.
    Példa: : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: Start time
hu: Kezdési idő

en: End time
hu: Befejezési idő

en: Rise time
hu: Felkelési idő

en: Fall time
hu: Lefekvési idő

en: Multi-bit data
hu: Több bites adat

en: Aspect
hu: Aspektus

en: Data color
hu: Adatszín

en: Data line width
hu: Adatvonal szélessége

en: Time data
hu: Időadat

en: Major time step
hu: Fő időlépés

en: Minor time step
hu: Kis időlépés

en: Minor step line width
hu: Kis lépés vonalvastagsága

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom XML shapes loader
hu: Egyéni XML alakbetöltő

en: Flip horizontal
hu: Vízszintes tükrözés

en: Flip vertical
hu: Függőleges tükrözés

en: Scale of the subshapes
hu: A részalakok mérete

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %s ikonfájlt a(z) „%s” objektumtípushoz.

en: CustomLines
hu: Egyéni vonalak

en: Custom XML lines loader
hu: Egyéni XML vonalbetöltő

en: INTERNAL: CustomLines: Illegal line type in LineInfo object.
hu: BELSŐ: CustomLines: Érvénytelen vonaltípus a LineInfo objektumban.

en: INTERNAL: CustomLines: Illegal line type in LineInfo object %s.
hu: BELSŐ: CustomLines: Érvénytelen vonaltípus a LineInfo objektumban (%s).

en: The file '%s' has invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
hu: A(z) %s fájl érvénytelen útvonaladatokat tartalmaz.
    Az svg:path adatoknak moveto-val kell kezdődniük.

en: Flowchart objects
hu: Folyamatábra objektumok

en: Shear angle
hu: Nyírási szög

en: Sectors
hu: Szektorok

en: Base Station
hu: Alapállomás

en: Network diagram objects
hu: Hálózati diagramobjektumok

en: Radius
hu: Sugár

en: Width
hu: Szélesség

en: Curve distance
hu: Görbe távolsága

en: Line gaps
hu: Vonalrések

en: Absolute start gap
hu: Abszolút kezdő rés

en: Absolute end gap
hu: Abszolút záró rés

en: Symmetric control
hu: Szimmetrikus vezérlés

en: Smooth control
hu: Sima vezérlés

en: Cusp control
hu: Cusp-vezérlés

en: Free
hu: Szabad

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Square
hu: Négyzet

en: Aspect ratio
hu: Képarány

en: Free aspect
hu: Szabad képarány

en: Fixed aspect
hu: Rögzített képarány

en: Circle
hu: Kör

en: Image file
hu: Képfájl

en: Draw border
hu: Keret rajzolása

en: Keep aspect ratio
hu: Képarány megtartása

note: Found file in same dir as diagram. Found file in current dir.
en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
hu: A(z) „%s” képfájl nem található abban a könyvtárban.
    „%s” használata helyette

note: Didn't find file in current dir.
en: The image file '%s' was not found.
hu: A(z) „%s” képfájl nem található.

en: Arrows
hu: Nyilak

en: Start point
hu: Kezdőpont

en: End point
hu: Végpont

en: Text content
hu: Szöveges tartalom

en: Angle to rotate the outline
hu: A körvonal forgatásának szöge

en: Add Corner
hu: Sarok hozzáadása

en: Delete Corner
hu: Sarok törlése

en: Standard objects
hu: Szabványos objektumok

en: First Line
hu: Első sor

en: Vertical text alignment
hu: Függőleges szövegigazítás

en: Zoom pointer
hu: Nagyító mutató

en: Visible rect pointer
hu: Látható téglalapmutató

en: Can't convert output filename '%s' to locale encoding.
    Please choose a different name to save with cairo.
hu: A kimeneti fájlnév („%s”) nem alakítható át a területi beállítás kódolására.
    Válasszon másik nevet a cairo-val való mentéshez.

en: Can't write %d bytes to %s
hu: Nem írható %d bájt a következőbe: %s

en: Clipboard copy failed
hu: A másolás meghiúsult a vágólapról

en: Nothing to print
hu: Nincs mit nyomtatni

en: Printing with Gtk+(cairo) requires at least version 2.10.
hu: A Gtk+(cairo) nyomtatás legalább a 2.10-es változatot igényli.

en: Cairo PNG (with alpha)
hu: Cairo PNG (alfával)

en: Copy _Diagram
hu: Diagram _másolása

en: Print (GTK) ...
hu: Nyomtatás (GTK)…

en: Cairo based Rendering
hu: Cairo alapú megjelenítés

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
hu: A képsor hossza nagyobb, mint a maximális cellatömb.
    A kép nem került CGM-be exportálásra.

en: Computer Graphics Metafile
hu: Computer Graphics Metafile (CGM)

en: Computer Graphics Metafile export filter
hu: Computer Graphics Metafile exportálási szűrő

en: DiaRenderScript filter
hu: DiaRenderScript szűrő

en: Drawing Interchange File
hu: Drawing Interchange File (DIF)

en: read_dxf_codes failed on '%s'
hu: read_dxf_codes meghiúsult a következőn: „%s”

en: Binary DXF from '%s' not supported
hu: A bináris DXF a(z) „%s” fájlból nem támogatott

en: Drawing Interchange File import and export filters
hu: Drawing Interchange File importálási és exportálási szűrők

en: HP Graphics Language export filter
hu: HP Graphics Language exportálási szűrő

en: Libart based rendering
hu: Libart-alapú megjelenítés

en: Could not create PNG write structure
hu: Nem lehet írható PNG struktúrát létrehozni

en: Could not create PNG header info structure
hu: Nem lehet létrehozni a PNG fejléc info struktúrát

en: Error occurred while writing PNG
hu: Hiba történt a PNG írásakor

note: Create a dialog
en: PNG Export Options
hu: PNG export tulajdonságok

en: Image width:
hu: Kép szélessége:

en: Image height:
hu: Kép magassága:

en: PNG (anti-aliased)
hu: PNG (élsimított)

en: gdk_renderer: Unsupported fill mode specified!
hu: gdk_renderer: Nem támogatott kitöltési mód lett megadva!

en: Renderer transformation
hu: Megjelenítőátalakítás

en: Transform pointer
hu: Mutató átalakítása

en: TeX Metapost export filter
hu: TeX Metapost exportálási szűrő

en: TeX Metapost macros
hu: TeX Metapost makrók

en: LaTeX PGF export filter
hu: LaTeX PGF exportálási szűrő

en: Not valid UTF8
hu: Nem érvényes UTF8

en: LaTeX PGF macros
hu: LaTeX PGF-makrók

en: Could not save file:
    %s
    %s
hu: Nem lehet menteni a fájlt:
    %s
    %s

en: gdk-pixbuf based bitmap export/import
hu: gdk-pixbuf alapú bittérkép-exportálás/importálás

en: Select Printer
hu: Nyomtató kiválasztása

en: Printer
hu: Nyomtató

en: File
hu: Fájl

en: Could not run command '%s': %s
hu: Nem lehet futtatni a(z) „%s” parancsot: %s

en: Could not open '%s' for writing: %s
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg írásra: %s

en: Printing error: command '%s' returned %d
hu: Nyomtatási hiba: a(z) „%s” parancs %d értéket adott vissza

en: Printing error: command '%s' caused sigpipe.
hu: Nyomtatási hiba: a(z) „%s” parancs sigpipe-ot okozott.

en: Encapsulated Postscript (using Pango fonts)
hu: Beágyazott Postscript (Pango betűkészletek használatával)

en: Encapsulated Postscript with preview (using Pango fonts)
hu: Beágyazott Postscript előnézettel (Pango betűkészletek használatával)

en: Encapsulated Postscript (using PostScript Latin-1 fonts)
hu: Beágyazott Postscript (PostScript Latin-1 betűkészletek használatával)

en: Print (PS)
hu: Nyomtatás (PS)

en: Postscript Rendering
hu: Postscript megjelenítés

en: TeX Pstricks export filter
hu: TeX Pstricks exportálási szűrő

en: TeX PSTricks macros
hu: TeX PSTricks-makrók

en: Couldn't open '%s' for writing.
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg írásra.

en: Python scripting support
hu: Python makrózás támogatása

en: Shape files must end in .shape, or they cannot be loaded by Dia
hu: Az alakfájlok kiterjesztése .shape kell legyen, különben a Dia nem tölti be őket

en: Can't export png icon without export plug-in!
hu: Nem lehet png ikonba exportálni exportáló bővítmény nélkül!

en: Dia Shape File
hu: Dia-alakfájl

en: dia shape export filter
hu: dia alak exportálási szűrő

en: Invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
hu: Érvénytelen útvonaladatok.
    Az svg:path adatoknak moveto-val kell kezdődniük.

en: Expected SVG Namespace not found in file
hu: A várt SVG névtér nem található a fájlban

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
hu: A gyökérelem „%s” -- „svg” értéket várt a rendszer.

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
hu: Scalable Vector Graphics import- és exportszűrők

en: Couldn't read file %s
hu: Nem lehet beolvasni a fájlt: %s

en: Visio XML format
hu: Visio XML formátum

en: Couldn't read color: %s
hu: Nem lehet beolvasni a színt: %s

en: Couldn't find shape %d
hu: Nem található a(z) %d alak

en: Unexpected Ellipse object: %s
hu: Váratlan ellipszis objektum: %s

en: Can't rotate ellipse
hu: Nem lehet forgatni az ellipszist

en: MoveTo not at start of Bezier
hu: A MoveTo elem nem a Bezier kezdeténél van

en: Invalid NURBS formula
hu: Érvénytelen NURBS képlet

en: Couldn't write file %s
hu: Nem lehet írni a következő fájlba: %s

en: Couldn't handle foreign object type %s
hu: A külső, %s típusú objektum nem kezelhető

en: Couldn't handle foreign object type %s
hu: A külső, %s típusú objektum nem kezelhető

en: Couldn't make object dir %s
hu: Nem hozható létre a következő objektumkönyvtár: %s

en: Visio XML File Format
hu: Visio XML fájlformátum

en: Can't decode object %s
hu: Nem lehet visszafejteni a(z) %s objektumot

en: Can't write object %u
hu: Nem lehet írni a(z) %u. objektumba

en: Visio XML Format import and export filter
hu: Visio XML formátumú importálási és exportálási szűrő

en: Can not render unknown font:
    %s
hu: Az ismeretlen betűkészlet nem jeleníthető meg:
    %s

en: Couldn't open: '%s' for writing.
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg írásra.

en: Windows Meta File
hu: Windows Meta File (WMF)

en: Print (GDI) ...
hu: Nyomtatás (GDI)…

en: WMF export filter
hu: WMF-exportszűrő

en: File: %s type/version unsupported.
hu: Fájl: %s típus/verzió nem támogatott.

en: WordPerfect Graphics export filter
hu: WordPerfect Graphics exportálási szűrő

en: FIG format has no equivalent of arrow style %s, using simple arrow.
hu: A FIG-formátumnak nincs egyenértékű %s nyílstílusa, ezért egyszerű nyilak kerülnek felhasználásra.

en: No more user-definable colors - using black
hu: Nincs több felhasználó által megadható szín - marad a fekete

en: XFig format
hu: XFig-formátum

en: Color index %d too high, only 512 colors allowed. Using black instead.
hu: A színindex (%d) túl nagy, legfeljebb 512 szín engedélyezett. Helyette fekete lesz felhasználva.

en: Patterns are not supported by Dia
hu: A Dia nem támogatja a minták használatát

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia, using double-dotted
hu: A Dia nem támogatja a hárompontos vonalakat, duplasorosak kerülnek felhasználásra

en: Line style %d should not appear
hu: %d vonalstílus nem jelenhetne meg

en: Error while reading %dth of %d points: %s
hu: Hiba a %d. / %d pont beolvasása közben: %s

en: Error while reading arrowhead
hu: Hiba a nyílhegy beolvasása közben

en: Unknown arrow type %d
hu: Ismeretlen %d nyíltípus

en: Depth %d of of range, only 0-%d allowed.
hu: A(z) %d mélység kívül esik a tartományon, csak a 0-%d engedélyezett.

en: Couldn't read ellipse info: %s
hu: Nem lehet olvasni az ellipszisinformációkat: %s

en: Couldn't read polyline info: %s
hu: Nem lehet beolvasni a törött vonal adatait: %s

en: Couldn't read flipped bit: %s
hu: Nem lehet beolvasni a tükrözött darabot: %s

en: Negative corner radius, negating
hu: Negatív saroklekerekítési sugár, előjelváltás

en: Unknown polyline subtype: %d
hu: Ismeretlen töröttvonal-altípus: %d

en: Couldn't read spline info: %s
hu: Nem lehet beolvasni a spline adatokat: %s

note: Open approximated spline Closed approximated spline
en: Cannot convert approximated spline yet.
hu: A közelített spline még nem konvertálható.

en: Unknown spline subtype: %d
hu: Ismeretlen spline altípus: %d

en: Couldn't read arc info: %s
hu: Nem lehet beolvasni az ívinformációt: %s

note: set new fill property on arc?
en: Filled arc treated as unfilled
hu: A kitöltött ív kitöltetlenként kezelve

en: Unknown polyline arc: %d
hu: Ismeretlen töröttvonal-ív: %d

en: Couldn't read text info: %s
hu: Nem lehet beolvasni a szöveges adatokat: %s

en: Couldn't identify FIG object: %s
hu: Nem lehet azonosítani a FIG-objektumot: %s

en: Compound end outside compound
hu: Az összetétel az összetételen kívül végződik

en: Color number %d out of range 0..%d.  Discarding color.
hu: A(z) %d színszám kívül esik a 0..%d tartományon. A szín eldobva.

en: Couldn't read group extend: %s
hu: Nem lehet beolvasni a csoportkiterjesztést: %s

en: Unknown object type %d
hu: Ismeretlen %d objektumtípus

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
hu: „%s” nem „%s” vagy „%s”

en: Error reading paper size: %s
hu: Hiba a papírméret beolvasása közben: %s

en: Unknown paper size `%s', using default
hu: Ismeretlen „%s” papírméret, az alapértelmezett használata

en: Error reading paper orientation: %s
hu: Hiba a papírtájolás beolvasása közben: %s

en: Error reading justification: %s
hu: Hiba a sorkizárás beolvasása közben: %s

en: Error reading units: %s
hu: Hiba a mértékegységek beolvasása közben: %s

en: Error reading magnification: %s
hu: Hiba a nagyítás beolvasása közben: %s

en: Error reading multipage indicator: %s
hu: Hiba a többoldalas jelző beolvasása közben: %s

en: Error reading transparent color: %s
hu: Hiba az átlátszó szín beolvasása közben: %s

en: Error reading FIG file: %s
hu: Hiba a FIG-fájl beolvasása közben: %s

en: Premature end of FIG file
hu: A FIG-fájl a vártnál hamarabb ért véget

en: Error reading resolution: %s
hu: Hiba a felbontás beolvasása közben: %s

en: Doesn't look like a Fig file: %s
hu: Ez nem tűnik Fig-fájlnak: %s

en: This is a FIG version %d.%d file, I may not understand it
hu: Ez egy %d.%d verziójú FIG-fájl, lehet, hogy nem sikerül feldolgozni

en: XFig File Format
hu: XFig-fájlformátum

en: Fig Format import and export filter
hu: Fig formátumú importálási és exportálási szűrő

en: Error while parsing %s
hu: Hiba %s feldolgozása közben

en: Error while parsing stylesheet %s
hu: Hiba a(z) %s stíluslap feldolgozása közben

en: Error while applying stylesheet %s
hu: Hiba a(z) %s stíluslap alkalmazása közben

en: Error while parsing stylesheet: %s
hu: Hiba a stíluslap feldolgozása közben: %s

en: Error while applying stylesheet: %s
hu: Hiba a stíluslap alkalmazása közben: %s

en: Error while saving result: %s
hu: Hiba az eredmény mentésekor: %s

en: XSL Transformation filter
hu: XSL-átalakításszűrő

en: No valid configuration files found for the XSLT plugin, not loading.
hu: Nincs érvényes konfigurációs fájl az XSLT-bővítményhez, nem kerül betöltésre.

en: Export through XSLT
hu: Exportálás XSLT-n keresztül

en: From:
hu: Innen:

en: To:
hu: Ide:

en: AADL Shapes
hu: AADL alakok

en: Thread
hu: Szál

en: Processor
hu: Processzor

en: Memory
hu: Memória

en: Bus
hu: Busz

en: System
hu: Rendszer

en: Subprogram
hu: Alprogram

en: Thread Group
hu: Szálcsoport

en: Device
hu: Eszköz

en: Package
hu: Csomag

note: Please talk to me before making any changes to this sheet
en: Assorted
hu: Válogatott

note: Sheet Name: Assorted, was Geometric, maybe Basic Shapes instead? Leave as is for now, renaming too much hassle. Will probably need to split into seperate sheets soon anyway.
en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
hu: Sokszögek, Bezier-alakzatok és más geometriai alakok gyűjteménye

en: Right angle triangle
hu: Derékszögű háromszög

en: Isoceles triangle
hu: Egyenlő szárú háromszög

en: Perfect square, height equals width
hu: Négyzet

en: Perfect circle
hu: Teljes kör

en: Quarter circle
hu: Negyed kör

en: Diamond
hu: Rombusz

en: Pentagon. Five sided shape
hu: Ötszög

en: Hexagon. Six sided shape
hu: Hatszög

en: Heptagon. Seven sided shape
hu: Hétszög

en: Octogon. Eight sided shape
hu: Nyolcszög

en: Horizontal parallelogram
hu: Vízszintes paralelogramma

en: Vertical parallelogram
hu: Függőleges paralelogramma

en: Trapezoid
hu: Trapéz

en: Four point star
hu: Négyszögű csillag

en: Curved four point star
hu: Görbe négyszögű csillag

en: Five point star
hu: Ötszögű csillag

en: Six point star
hu: Hatszögű csillag

en: Seven point star
hu: Hétszögű csillag

en: Eight point star
hu: Nyolcszögű csillag

en: Sharp eight point star
hu: Hegyes nyolcszögű csillag

en: Curved eight point star
hu: Görbe nyolcszögű csillag

en: Swiss cross
hu: Svájci kereszt

en: Maltese cross
hu: Máltai kereszt

en: Down arrow
hu: Lefelé mutató nyíl

en: Up arrow
hu: Felfelé mutató nyíl

en: Left arrow
hu: Balra mutató nyíl

en: Right arrow
hu: Jobbra mutató nyíl

en: Notched left arrow
hu: Rovátkolt balra mutató nyíl

en: Notched right arrow
hu: Rovátkolt jobbra mutató nyíl

en: Left-up arrow
hu: Balra és felfelé mutató nyíl

en: Turn-up arrow
hu: Felfelé forduló nyíl

en: Left-right arrow
hu: Balra-jobbra mutató nyíl

en: Up-down arrow
hu: Felfelé és lefelé mutató nyíl

en: Quad arrow
hu: Négyfelé mutató nyíl

en: Left-right-up arrow
hu: Balra, jobbra és felfelé mutató nyíl

en: Up-down-left arrow
hu: Felfelé, lefelé és balra mutató nyíl

en: Pentagon block arrow
hu: Ötszögblokk-nyíl

en: Chevron
hu: Ék alakú csík

en: Heart
hu: Szív

en: Sun
hu: Nap

en: Quarter moon
hu: Negyed hold

en: Business Process Modeling Notation
hu: Üzletifolyamat-modellezési jelölés

en: Start Event
hu: Kezdőesemény

en: Start Event - Message
hu: Kezdőesemény - Üzenet

en: Start Event - Timer
hu: Kezdőesemény - Időzítő

en: Start Event - Rule
hu: Kezdőesemény - Szabály

en: Start Event - Link
hu: Kezdőesemény - Hivatkozás

en: Start Event - Multiple
hu: Kezdőesemény - Többszörös

en: Intermediate Event
hu: Köztes esemény

en: Intermediate Event - Message
hu: Köztes esemény - Üzenet

en: Intermediate Event - Timer
hu: Köztes esemény - Időzítő

en: Intermediate Event - Error
hu: Köztes esemény - Hiba

en: Intermediate Event - Cancel
hu: Köztes esemény - Megszakítás

en: Intermediate Event - Compensation
hu: Köztes esemény - Ellensúlyozás

en: Intermediate Event - Rule
hu: Köztes esemény - Szabály

en: Intermediate Event - Link
hu: Köztes esemény - Hivatkozás

en: Intermediate Event - Multiple
hu: Köztes esemény - Többszörös

en: End Event
hu: Záró esemény

en: End Event - Message
hu: Záró esemény - Üzenet

en: End Event - Error
hu: Záró esemény - Hiba

en: End Event - Cancel
hu: Záró esemény - Megszakítás

en: End Event - Compensation
hu: Záró esemény - Ellensúlyozás

en: End Event - Link
hu: Záró esemény - Hivatkozás

en: End Event - Multiple
hu: Záró esemény - Többszörös

en: End Event - Terminate
hu: Záró esemény - Befejezés

en: Gateway
hu: Átjáró

en: Exclusive (XOR) Data Based
hu: Kizárólagos (XOR) adatalapú

en: Exclusive (XOR) Event Based
hu: Kizárólagos (XOR) eseményalapú

en: Inclusive (OR)
hu: Megengedő (OR)

en: Complex
hu: Komplex

en: Parallel (AND)
hu: Párhuzamos (AND)

en: Activity Looping
hu: Tevékenységciklus

en: Multiple Instance Task
hu: Több példányos feladat

en: Compensation Task
hu: Ellensúlyozási feladat

en: Collapsed Sub-Process
hu: Összecsukott alfolyamat

en: Looping Collapsed Sub-Process
hu: Ismétlődő összecsukott alfolyamat

en: Multiple Instance Collapsed Sub-Process
hu: Több példányos összecsukott alfolyamat

en: Ad-Hoc Collapsed Sub-Process
hu: Eseti összecsukott alfolyamat

en: Compensation Collapsed Sub-Process
hu: Ellensúlyozott összecsukott alfolyamat

en: Group
hu: Csoport

en: Transaction
hu: Tranzakció

en: Data Object
hu: Adatobjektum

en: Text Annotation
hu: Szöveges feljegyzés

en: Collection for chemical engineering
hu: Gyűjtemény vegyészmérnökök számára

en: Fan or Stirrer
hu: Ventilátor vagy keverő

en: Spraying Device
hu: Porlasztóeszköz

en: Pneumatic Line
hu: Pneumatikus vezeték

en: Pneumatic Line, vertical
hu: Pneumatikus vezeték, függőleges

en: Simple Heat Exchanger
hu: Egyszerű hőcserélő

en: Simple Heat Exchanger, vertical
hu: Egyszerű hőcserélő, függőleges

en: Water Cooler
hu: Vízhűtő

en: Water Cooler, vertical
hu: Vízhűtő, függőleges

en: Fixed-Sheet Exchanger
hu: Rögzített lemezes hőcserélő

en: Floating-Head or U-Tube Exchanger
hu: Lebegőfejes vagy U-csöves hőcserélő

en: Kettle Reboiler
hu: Edény újraforraló

en: Air Cooler
hu: Léghűtő

en: Forced-Flow Air Cooler
hu: Cirkuláltatott léghűtő

en: Induced-Flow Air Cooler
hu: Gerjesztett áramlású léghűtő

en: Plate Exchanger
hu: Lemezes hőcserélő

en: Double-Pipe Exchanger
hu: Kétcsöves hőcserélő

en: Heating/Cooling Coil
hu: Fűtő/hűtő tekercs

en: Heating/Cooling Coil, vertical
hu: Fűtő/hűtő tekercs, függőleges

en: Simple Furnace
hu: Egyszerű kemence

en: Simple Vessel
hu: Egyszerű tartály

en: Knock-out Drum (with demister pad)
hu: Kiütő dob (ködtelenítő blokkal)

en: Tray Column, simple
hu: Tányéros oszlop, egyszerű

en: Tray Column, detailed
hu: Tányéros oszlop, részletes

en: Fluid Contacting Vessel, simple
hu: Folyadékkal érintkező edény, egyszerű

en: Reactor or Absorption Vessel, simple
hu: Reaktor vagy elnyelető tartály, egyszerű

en: Autoclave
hu: Autokláv

en: Open Tank
hu: Nyitott tartály

en: Clarifier or Settling Tank
hu: Derítő vagy ülepítő tartály

en: Sealed Tank
hu: Zárt tartály

en: Covered tank
hu: Fedett tartály

en: Tank with Fixed Roof
hu: Tartály rögzített tetővel

en: Tank with Floating Roof
hu: Tartály lebegő tetővel

en: Storage Sphere
hu: Tárológömb

en: Gas Holder, basic
hu: Gáztartály, egyszerű

en: Centrifugal Pump or Fan
hu: Centrifugális pumpa vagy ventilátor

en: Positive Displacement Rotary Pump or Compressor
hu: Pozitív kiszorítású forgópumpa vagy kompresszor

en: Reciprocating Compressor or Pump
hu: Reciprok kompresszor vagy pumpa

en: Axial Flow Fan
hu: Tengelyáramlású ventilátor

en: Compressor or Turbine
hu: Kompresszor vagy turbina

en: Ejector or Injector
hu: Ki- vagy befecskendező (injektor)

en: AC Generator
hu: AC-generátor

en: Valve
hu: Szelep

en: Valve, vertical
hu: Szelep, függőleges

en: Regulable Valve
hu: Szabályozható szelep

en: Regulable Valve, vertical
hu: Szabályozható szelep, függőleges

en: Basic Filter
hu: Egyszerű szűrő

en: Mixer
hu: Keverő

en: Cyclone and hydrocyclone
hu: Ciklon és hidrociklon

en: Spray Drier
hu: Porlasztva szárító

en: Centrifuge
hu: Centrifuga

en: Pressure Relief Valve
hu: Nyomáscsökkentő szelep

en: Circuit
hu: Áramkör

en: Components for circuit diagrams
hu: Elektromos áramköri elemek

en: Vertically aligned resistor
hu: Függőlegesen elrendezett ellenállás

en: Horizontally aligned inductor
hu: Vízszintesen elrendezett tekercs

en: Vertically aligned inductor
hu: Függőlegesen elrendezett tekercs

en: Horizontally aligned resistor
hu: Vízszintesen elrendezett ellenállás

en: Vertically aligned resistor (European)
hu: Függőlegesen elrendezett ellenállás (európai)

en: Horizontally aligned inductor (European)
hu: Vízszintesen elrendezett tekercs (európai)

en: Vertically aligned inductor (European)
hu: Függőlegesen elrendezett tekercs (európai)

en: Horizontally aligned resistor (European)
hu: Vízszintesen elrendezett ellenállás (európai)

en: Horizontally aligned capacitor
hu: Vízszintesen elrendezett kondenzátor

en: Vertically aligned capacitor
hu: Függőlegesen elrendezett kondenzátor

en: NPN bipolar transistor
hu: NPN bipoláris tranzisztor

en: PNP bipolar transistor
hu: PNP bipoláris tranzisztor

en: Horizontally aligned diode
hu: Vízszintesen elrendezett dióda

en: Vertically aligned diode
hu: Függőlegesen elrendezett dióda

en: Horizontally aligned zener diode
hu: Vízszintesen elrendezett Zener-dióda

en: Vertically aligned zener diode
hu: Függőlegesen elrendezett Zener-dióda

en: Ground point
hu: Földelési pont

en: Operational amplifier
hu: Műveleti erősítő

en: Horizontally aligned fuse
hu: Vízszintesen elrendezett biztosító

en: Vertically aligned fuse
hu: Függőlegesen elrendezett biztosító

en: Horizontally aligned powersource
hu: Vízszintesen elrendezett tápegység

en: Vertically aligned powersource
hu: Függőlegesen elrendezett tápegység

en: Lamp
hu: Lámpa

en: Speaker
hu: Hangszóró

en: Microphone
hu: Mikrofon

en: Horizontally aligned LED
hu: Vízszintesen elrendezett LED

en: Vertically aligned LED
hu: Függőlegesen elrendezett LED

en: NMOS transistor
hu: NMOS tranzisztor

en: PMOS transistor
hu: PMOS tranzisztor

en: Horizontal jumper
hu: Vízszintes átkötő

en: Ladder
hu: Létra

en: Components for LADDER circuits
hu: Létraáramköri elemek

en: 'if' (normally open) ladder contact
hu: „ha” (alapesetben nyitott) létrakapcsolás

en: 'if not' (normally closed) ladder contact
hu: „ha nem” (alapesetben zárt) létrakapcsolás

en: Simple output variable
hu: Egyszerű kimeneti változó

en: Negative output variable
hu: Negatív kimeneti változó

en: 'set' output variable
hu: „set” kimeneti változó

en: 'reset' output variable
hu: „reset” kimeneti változó

en: 'jump' output variable
hu: „jump” kimeneti változó

en: Receptivity output variable
hu: Fogadó kimeneti változó

en: Power-saved simple output variable
hu: Védett tápú egyszerű kimeneti változó

en: Power-saved negative output variable
hu: Védett tápú „negatív” kimeneti változó

en: Power-saved 'set' output variable
hu: Védett tápú „set” kimeneti változó

en: Power-saved 'reset' output variable
hu: Védett tápú „reset” kimeneti változó

en: Cybernetics
hu: Kibernetika

en: Elements of cybernetic circuits
hu: Kibernetikus áramköri elemek

en: Sensor - left
hu: Szenzor - bal

en: Sensor - right
hu: Szenzor - jobb

en: Sensor - bottom
hu: Szenzor - lent

en: Sensor - top
hu: Szenzor - fent

en: Sum, subtracting left input
hu: Összeg, kivonó bal bemenet

en: Sum, subtracting right input
hu: Összeg, kivonó jobb bemenet

en: Sum, subtracting bottom input
hu: Összeg, kivonó alsó bemenet

en: Sum, subtracting top input
hu: Összeg, kivonó felső bemenet

en: Integrator - input left
hu: Integrátor - bemenet balra

en: Integrator - input right
hu: Integrátor - bemenet jobbra

en: Integrator - input bottom
hu: Integrátor - bemenet alul

en: Integrator - input top
hu: Integrátor - bemenet fent

en: Sum
hu: Összeg

en: Product
hu: Szorzat

en: High pass filter
hu: Felüláteresztő szűrő

en: Low pass filter
hu: Aluláteresztő szűrő

en: Sine characteristic or input
hu: Szinuszkarakterisztika vagy bemenet

en: Sigmoid characteristic
hu: Szigma-karakterisztika

en: Saturation characteristic
hu: Telítési karakterisztika

en: Relay characteristic (sigma)
hu: Relékarakterisztika (szigma)

en: Half wave rectifier or ramp input
hu: Félhullámú egyenirányító vagy felfutó bemenet

en: Full wave rectifier (absolute value)
hu: Teljes hullámú egyenirányító (abszolút érték)

en: Constant positive shift on the y-axis
hu: Konstans pozitív eltolás az y-tengelyen

en: Constant negative shift on the y-axis
hu: Konstans negatív eltolás az y-tengelyen

en: Constant factor greater 1
hu: 1-nél nagyobb konstans tényező

en: Constant factor between 0 and 1
hu: 0 és 1 közötti konstans tényező

en: Constant factor between 0 and -1
hu: 0 és -1 közötti konstans tényező

en: Constant factor below -1
hu: -1-nél kisebb konstans tényező

en: Template for custom characteristics
hu: Sablon egyéni karakterisztikákhoz

en: Time delay
hu: Időkésleltetés

en: Database
hu: Adatbázis

en: Editor for Database Table Relation Diagrams
hu: Adatbázistábla-kapcsolatdiagram szerkesztő

en: Attribute compound
hu: Összetett attribútumelem

en: ER
hu: EK

en: Editor for Entity Relations Diagrams
hu: Egyed-kapcsolat diagram szerkesztő

en: Weak entity
hu: Gyenge egyed

en: Participation
hu: Részvétel

en: Electric
hu: Elektromos áramkörök

en: Components for electric circuits
hu: Elektromos áramköri elemek

en: Normally open contact (horizontal)
hu: Alapállapotban nyitott érintkező (vízszintes)

en: Normally closed contact (horizontal)
hu: Alapállapotban zárt érintkező (vízszintes)

en: Normally open position switch (horizontal)
hu: Alapállapotban nyitott kapcsoló (vízszintes)

en: Normally closed position switch (horizontal)
hu: Alapállapotban zárt kapcsoló (vízszintes)

en: Normally open contact (vertical)
hu: Alapállapotban nyitott érintkező (függőleges)

en: Normally closed contact (vertical)
hu: Alapállapotban zárt érintkező (függőleges)

en: Normally open position switch (vertical)
hu: Alapállapotban nyitott kapcsoló (függőleges)

en: Normally closed position switch (vertical)
hu: Alapállapotban zárt kapcsoló (függőleges)

en: The command organ of a relay (horizontal)
hu: Egy relé parancsszerve (vízszintes)

en: Relay (horizontal)
hu: Relé (vízszintes)

en: Lamp or indicator light (horizontal)
hu: Lámpa vagy jelzőfény (vízszintes)

en: The command organ of a relay (vertical)
hu: Egy relé parancsszerve (függőleges)

en: Relay (vertical)
hu: Relé (függőleges)

en: Lamp or indicator light (vertical)
hu: Lámpa vagy jelzőfény (függőleges)

en: Connection point
hu: Csatlakozási pont

en: Editor for Function Structure Diagrams.
hu: Függvénystruktúra-diagram szerkesztő.

en: Flow
hu: Folyam

en: Orthogonal polyline flow
hu: Ortogonális töröttvonal-folyam

en: Function
hu: Függvény

en: Objects to draw flowcharts
hu: Objektumok folyamatábrák rajzolásához

en: Process/Auxiliary Operation
hu: Folyamat/kiegészítő művelet

en: Input/Output
hu: Bemenet/kimenet

en: Decision
hu: Döntés

en: Connector
hu: Csatlakozó

en: Transaction file
hu: Tranzakciófájl

note: XXX
en: Off page connector
hu: Oldalon kívüli csatlakozó

en: Document
hu: Dokumentum

en: Manual operation
hu: Kézi művelet

en: Preparation
hu: Előkészítés

en: Manual input
hu: Kézi bevitel

en: Predefined process
hu: Előredefiniált folyamat

en: Terminal Interrupt
hu: Végső megszakítás

en: Magnetic disk
hu: Mágneslemez

en: Magnetic drum
hu: Mágnesdob

en: Magnetic tape
hu: Mágnesszalag

en: Internal storage
hu: Belső tároló

en: Merge
hu: Egyesítés

en: Delay
hu: Késleltetés

note: XXX
en: Summing junction
hu: Összegző elágazás

note: XXX
en: Collate
hu: Összevetés

en: Sort
hu: Rendezés

en: Or
hu: Vagy

en: Punched card
hu: Lyukkártya

en: Punched tape
hu: Lyukszalag

en: Transmittal tape
hu: Átviteli szalag

en: Offline storage
hu: Offline tároló

en: Data source
hu: Adatforrás

en: Objects to design GRAFCET charts
hu: Objektumok GRAFCET-ábrák rajzolásához

en: Macro sub-program call step
hu: Makró alprogram hívási lépés

en: Action to associate to a step
hu: Lépéshez rendelendő művelet

en: Condition (of an action)
hu: Feltétel (egy műveleté)

en: Transition
hu: Átmenet

en: OR vergent
hu: VAGY vergens

en: AND vergent
hu: ÉS vergens

en: Arc (upward)
hu: Ív (felfelé)

note: Author: Nicholas Moore, 2005. mailto: shiny.nickel@gmail.com
en: Gane and Sarson
hu: Gane és Sarson

en: Gane and Sarson DFD
hu: Gane és Sarson DFD

en: Alternate external entity
hu: Alternatív külső egyed

en: Data store
hu: Adattár

en: External entity
hu: Külső egyed

note: use dc:title instead?
en: Map, Isometric
hu: Izometrikus térkép

note: use dc:description instead?
en: Isometric Directional Map Shapes
hu: Izometrikus irányított térkép alakzatok

en: Road Section
hu: Útszakasz

en: Long Straight Road Section
hu: Hosszú egyenes útszakasz

en: Crossroads
hu: Útkereszteződés

en: T-Junction
hu: T elágazás

en: Elevated Road
hu: Megemelt út

en: Corner 1
hu: 1. sarok

en: Corner 2
hu: 2. sarok

en: River
hu: Folyó

en: Roof1
hu: Tető1

en: Block 1, 2:4
hu: 1. blokk, 2:4

en: Block 2, 2:8
hu: 2. blokk, 2:8

en: Block 3, 4:4
hu: 3. blokk, 4:4

en: Block 4, 4:8
hu: 4. blokk, 4:8

en: Block 5, 3:3
hu: 5. blokk (3:3)

en: Block 6, 4:6
hu: 6. blokk (4:6)

en: Block 7
hu: 7. blokk

en: Factory
hu: Üzem

en: Car 1, Front View
hu: 1. autó, elölnézet

en: Car 2, Rear View
hu: 2. autó, hátulnézet

en: Train 1, angled downward
hu: 1. vasút, lefelé hajló

en: Train 2, angled upward
hu: 2. vasút, felfelé hajló

en: Tree 1
hu: 1. fa

en: Footbridge, Pedestrian Bridge
hu: Gyalogos híd

en: One Way Road Sign
hu: Egyirányú út jel

en: Objects to design i* diagrams
hu: Objektumok i* diagramok tervezéséhez

en: An i* softgoal
hu: i* lágy cél

en: An i* goal
hu: i* cél

en: An i* resource
hu: i* erőforrás

en: An i* task
hu: i* feladat

en: An i* unspecified actor
hu: i* nem megnevezett szereplő

en: An i* agent
hu: i* ügynök

en: An i* position
hu: i* pozíció

en: An i* role
hu: i* szerep

en: An i* unspecified link
hu: i* nem megnevezett csatolás

en: An i* positive contribution
hu: i* pozitív hozzájárulás

en: An i* negative contribution
hu: i* negatív hozzájárulás

en: An i* dependency link
hu: i* függőségi csatolás

en: An i* decomposition link
hu: i* dekompozíciós csatolás

en: An i* means-ends link
hu: i* eszközök-eredmények csatolás

en: Objects to design Jackson diagrams
hu: Objektumok Jackson-diagramokhoz

en: A Jackson given domain
hu: Jackson adott tartomány

en: A Jackson designed domain
hu: Jackson tervezett tartomány

en: A Jackson machine domain
hu: Jackson-géptartomány

en: A Jackson requirement
hu: Jackson-követelmény

en: A Jackson shared phenomenon
hu: Jackson megosztott jelenség

en: A Jackson requirement phenomenon
hu: Jackson-követelményjelenség

en: Objects to design KAOS diagrams
hu: Objektumok KAOS diagramokhoz

en: A KAOS softgoal
hu: KAOS lágy cél (softgoal)

en: A KAOS goal
hu: KAOS cél

en: A KAOS requirement
hu: KAOS követelmény

en: A KAOS assumption
hu: KAOS feltételezés

en: A KAOS obstacle
hu: KAOS akadály

en: A KAOS AND refinement
hu: KAOS ÉS-finomítás

en: A KAOS complete AND refinement
hu: KAOS teljes ÉS-finomítás

en: A KAOS OR refinement
hu: KAOS VAGY-finomítás

en: A KAOS complete OR refinement
hu: KAOS teljes VAGY-finomítás

en: A KAOS operationalization
hu: KAOS műveletesítés

en: A KAOS contribution
hu: KAOS hozzájárulás

en: A KAOS obstruction
hu: KAOS torlasz

en: A KAOS binary conflict
hu: KAOS bináris ütközés

en: A KAOS agent
hu: KAOS ügynök

en: A KAOS responsibility
hu: KAOS felelősség

en: A KAOS monitor link
hu: KAOS figyelési hivatkozás

en: A KAOS control link
hu: KAOS vezérlőhivatkozás

en: A KAOS capable-of
hu: KAOS a következő tulajdonságokkal

en: A KAOS performs
hu: KAOS végrehajtó

en: A KAOS operation
hu: KAOS művelet

en: A KAOS input
hu: KAOS bemenet

en: A KAOS output
hu: KAOS kimenet

en: Lights
hu: Fények

en: Objects to design simple lighting plots
hu: Objektumok egyszerű világítási tervek készítéséhez

en: PAR on the floor
hu: PAR a padlón

en: Pebble Convex lantern
hu: PC lámpa

en: Fresel lantern
hu: Fresel lámpa

en: Striplight
hu: Összetett fényforrás

en: Ellipsoidal Reflector Spotlight
hu: Ellipszoid spotlámpa

en: Blinders
hu: Vakítók

en: Black light
hu: Fekete fény

en: Stroboscope light
hu: Stroboszkópfény

en: Moving head
hu: Mozgó fej

en: Scanner
hu: Lapolvasó

en: Structure
hu: Struktúra

en: Logic
hu: Logika

en: Boolean Logic
hu: Boole-algebra

en: OR gate
hu: OR kapu

en: AND gate
hu: AND kapu

en: XOR gate
hu: XOR kapu

en: Simple buffer
hu: Egyszerű tároló

en: NAND gate
hu: NAND kapu

en: NOR gate
hu: NOR kapu

en: NOT
hu: NEM

en: Crossconnector
hu: Keresztkötés

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
hu: U.S. Army Mobil előfizetői berendezés komponensek

en: Node center
hu: Csomópont közép

en: Large extension node
hu: Nagy kibővítő csomópont

en: Small extension node
hu: Kis kibővítő csomópont

en: Tactical satellite communications terminal
hu: Taktikai szatellit kommunikációs terminál

en: Misc
hu: Egyéb

en: Miscellaneous Shapes
hu: Egyéb alakok

en: Tree
hu: Fa

en: Folder
hu: Mappa

en: expensible node
hu: kibővíthető csomópont

en: expended node
hu: kibővített csomópont

en: Traditional clock
hu: Hagyományos óra

en: Measure distance
hu: Távolság mérése

en: Resizable grid
hu: Átméretezhető rács

en: New-style group object, for testing
hu: Új stílusú csoportobjektum, tesztelésre

en: Pneumatic/Hydraulic
hu: Pneumatikus/hidraulikus

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
hu: Pneumatikus és hidraulikus körök elemei

en: Double-effect jack
hu: Kéthatású emelő

en: Normally-in simple-effect jack
hu: Alapesetben bent egyszeres emelő

en: Normally-out simple-effect jack
hu: Alapesetben kint egyszeres emelő

en: Generic pressure source
hu: Általános nyomásforrás

en: Hydraulic pressure source
hu: Hidraulikus nyomásforrás

en: Pneumatic pressure source
hu: Pneumatikus nyomásforrás

en: Air exhaust orifice
hu: Légszellőző nyílás

en: 2/2 distributor
hu: 2/2 elosztó

en: 3/2 distributor
hu: 3/2 elosztó

en: 4/2 distributor
hu: 4/2 elosztó

en: 5/2 distributor
hu: 5/2 elosztó

en: Muscular command
hu: Izomvezérlés

en: Push-button command
hu: Nyomógombos vezérlés

en: Mechanical command by tappet
hu: Mechanikus vezérlés excenterrel

en: Mechanical command by spring
hu: Mechanikus vezérlés rugóval

en: Electric command (single coil)
hu: Elektromos vezérlés (egyszeres tekercs)

en: Electric command (double coil)
hu: Elektromos vezérlés (kettős tekercs)

en: Indirect command by hydraulic driver
hu: Indirekt vezérlés a hidraulikus meghajtótól

en: Indirect command by pneumatic driver
hu: Indirekt vezérlés a pneumatikus meghajtótól

en: Objects to design SADT diagrams
hu: Objektumok SADT diagramok készítéséhez

en: Activity/data flow arrow
hu: Művelet/adat folyamatnyíl

en: Activity/data box
hu: Művelet/adat mező

en: Flow label
hu: Folyamatcímke

en: Specification and Description Language.
hu: SDL (Specifikációs és leíró nyelv, Specification and Description Language).

en: Block type reference
hu: Blokktípus-referencia

en: Service type reference
hu: Szolgáltatástípus-hivatkozás

en: Process type reference
hu: Folyamattípus-hivatkozás

en: State
hu: Állapot

en: Function header
hu: Függvényfejléc

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Receive message
hu: Üzenet fogadása

en: Function call
hu: Függvényhívás

en: Action being executed
hu: Éppen végrehajtott művelet

en: Save state
hu: Állapot mentése

en: In/Out connector
hu: Be/ki csatlakozó

en: Procedure return
hu: Eljárás visszatérés

en: Generic text note
hu: Általános szöveges megjegyzés

en: Objects to design sissi diagrams
hu: Objektumok sissi diagramok tervezéséhez

en: Workstation
hu: Munkaállomás

en: Relational Database
hu: Relációs adatbázis

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Laptop
hu: Hordozható PC

en: Storage array
hu: Tárolótömb

en: Router
hu: Útválasztó

en: Network cloud
hu: Hálózat felhő

en: Telephone
hu: Telefon

en: Cell phone
hu: Mobiltelefon

en: Hub
hu: Elosztó

en: Cipher machine
hu: Titkosítógép

en: Magnetic storage
hu: Mágneses tároló

en: Paper storage
hu: Papírtároló

en: Person
hu: Személy

en: File cabinet
hu: Iratrendező

en: Safe
hu: Páncélszekrény

en: Backup
hu: Biztonsági mentés

en: Log analysis
hu: Naplóelemzés

en: Information system
hu: Információs rendszer

en: Information
hu: Információ

en: Room
hu: Szoba

en: Faraday cage
hu: Faraday-kalitka

en: Security area
hu: Biztonsági terület

en: Geographic site
hu: Földrajzi hely

en: Gate
hu: Kapu

en: Video camera
hu: Videokamera

en: Glass-break sensor
hu: Üvegtörés-érzékelő

en: Sensor beam
hu: Szenzorsugár

en: Condensator
hu: Kondenzátor

en: Power transducer
hu: Energiaátalakító

en: Current transducer
hu: Áramátalakító

en: Enthalpy transducer
hu: Entalpiaátalakító

en: Smoke detector
hu: Füstérzékelő

en: Moisture sensor
hu: Páraérzékelő

en: Light detector
hu: Fényérzékelő

en: Movement detector
hu: Mozgásérzékelő

en: Video movement detector
hu: Video mozgásérzékelő

en: Level detector
hu: Szintérzékelő

en: Pressure transducer
hu: Nyomásátalakító

en: Air quality detector
hu: Levegőminőség-érzékelő

en: Voltage detector
hu: Feszültségérzékelő

en: Vehicle detector
hu: Járműérzékelő

en: Vibration sensor
hu: Rázkódásérzékelő

en: Digital code
hu: Digitális kód

en: Moisture extractor
hu: Páraelszívó

en: Air filter
hu: Légszűrő

en: Badge reader/keyboard
hu: Kártyaolvasó/billentyűzet

en: Badge reader
hu: Kártyaolvasó

en: Biometric reader
hu: Biometrikus olvasó

en: Pump
hu: Szivattyú

en: Circulation pump
hu: Keringető szivattyú

en: Revolving door
hu: Forgóajtó

en: Axial Ventilator
hu: Axiál ventilátor

en: Centrifugal Ventilator
hu: Centrifugál ventilátor

en: Ventilator
hu: Ventilátor

en: Extinguisher
hu: Tűzoltókészülék

en: Airconditioner
hu: Légkondicionáló

en: Alarm center
hu: Riasztóközpont

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
hu: UML statikus struktúra ábrák szerkesztője

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Realizes, implements a specific interface
hu: Megvalósít egy bizonyos csatolót

en: Generalization, class inheritance
hu: Generalizáció, osztályöröklődés

en: Association, two classes are associated
hu: Asszociáció, két osztály kapcsolatban van

en: Aggregation, one class is part of another
hu: Aggregáció, egy osztály része a másiknak

en: Implements, class implements a specific interface
hu: Megvalósít, az osztály megvalósít egy bizonyos felületet

en: Constraint, place a constraint on something
hu: Megkötés, megszorítást alkalmaz valamire

en: Small package
hu: Kis csomag

en: Large package
hu: Nagy csomag

en: Use case
hu: Használati eset

en: Lifeline
hu: Életvonal

en: Object
hu: Objektum

en: Message
hu: Üzenet

en: Component
hu: Komponens

en: Node
hu: Csomópont

en: Class stereotype icon
hu: Osztály sztereotípus ikon

en: Initial/end state
hu: Kezdő/vég állapot

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Fork/union
hu: Elágazás/egyesítés

en: Chronogram
hu: Kronogram

en: Objects to design chronogram charts
hu: Objektumok kronogramok készítéséhez

en: Time scale
hu: Időskála

en: Data line
hu: Adatvonal

en: Cisco - Computer
hu: Cisco - Számítógép

en: Computer shapes by Cisco
hu: Számítógépes alakok a Cisco-tól

en: Terminal
hu: Terminál

en: SUN workstation
hu: SUN munkaállomás

en: CiscoWorks workstation
hu: CiscoWorks munkaállomás

en: PC Router Card
hu: PC útválasztó kártya

en: PC Software
hu: PC szoftver

en: PC with Router-Based Software
hu: PC útválasztó-alapú szoftverrel

en: Workgroup director
hu: Munkacsoport-vezérlő

en: WWW server
hu: WWW kiszolgáló

en: Web browser
hu: Webböngésző

en: File Server
hu: Fájlkiszolgáló

en: Software-Based Router on File Server
hu: Szoftver alapú útválasztó a fájlkiszolgálón

en: Server with PC Router
hu: Kiszolgáló PC-útválasztóval

en: IBM Tower
hu: IBM torony

en: Front End Processor
hu: Előoldali processzor

en: IBM mainframe
hu: IBM nagygép

en: IBM mainframe with FEP
hu: IBM nagygép FEP-pel

en: Supercomputer
hu: Szuperszámítógép

en: Web cluster
hu: Webes fürt

en: PC Card
hu: PC kártya

en: Tablet
hu: Tábla

en: Handheld
hu: Kézi számítógép

en: Wireless
hu: Vezeték nélküli

en: Diskette
hu: Floppy

en: Host
hu: Gazda

en: Tape array
hu: Szalagos tömb

en: Disk subsystem
hu: Lemez alrendszer

en: FC Storage
hu: FC tároló

en: PC Adapter Card
hu: PC csatlakozókártya

en: Cisco - Switch
hu: Cisco - Kapcsoló

en: Router and switch shapes by Cisco
hu: Cisco elosztó és kapcsoló alakok

en: Router subdued
hu: Elfojtott útválasztó

en: Router with Silicon Switch
hu: Útválasztó szilíciumkapcsolóval

en: NetFlow router
hu: NetFlow útválasztó

en: Broadband router
hu: Széles sávú útválasztó

en: Wavelength router
hu: Hullámhossz-útválasztó

en: Wireless router
hu: Vezeték nélküli útválasztó

en: 7507 Router
hu: 7507 útválasztó

en: 7505 Router
hu: 7505 útválasztó

en: 7500ARS (7513) Router
hu: 7500ARS (7513) útválasztó

en: Edge Label Switch Router with NetFlow
hu: Perem címkekapcsoló útválasztó NetFlow-val

en: Edge Label Switch Router
hu: Perem címkekapcsoló útválasztó

en: Router with Firewall
hu: Útválasztó tűzfallal

en: Optical Services Router
hu: Optikai szolgáltatások útválasztója

en: Content Router
hu: Tartalom-útválasztó

en: Carrier Routing System
hu: Vivőhang útválasztó rendszer

en: Storage Router
hu: Tároló útválasztó

en: Hub subdued
hu: Elfojtott elosztó

en: Cisco Hub
hu: Cisco elosztó

en: Small Hub
hu: Kis elosztó

en: 100BaseT Hub
hu: 100BaseT elosztó

en: Workgroup switch
hu: Munkacsoportos kapcsoló

en: Workgroup switch Subdued
hu: Elfojtott munkacsoportos kapcsoló

en: Workgroup Switch Voice-Enabled
hu: Munkacsoportos kapcsoló hanggal

en: ATM Tag Switch Router
hu: ATM-címkekapcsoló útválasztó

en: Switch Processor
hu: Kapcsoló processzor

en: Route Switch Processor
hu: Útvonalkapcsoló processzor

en: Route Switch Processor with Si
hu: Útvonalkapcsoló processzor Si-vel

en: ASIC Processor
hu: ASIC processzor

en: Generic Processor
hu: Általános feldolgozó

en: Data Center Switch
hu: Adatközpont kapcsoló

en: Data Center Switch Reversed
hu: Fordított adatközpont kapcsoló

en: Data Switch Processor
hu: Adatkapcsoló processzor

en: Content Switch
hu: Tartalomkapcsoló

en: Content Service Module
hu: Tartalomszolgáltatási modul

en: Access Gateway
hu: Hozzáférési átjáró

en: ATM Switch
hu: ATM-kapcsoló

en: ISDN switch
hu: ISDN kapcsoló

en: Label Switch Router
hu: Címkekapcsoló útválasztó

en: MultiSwitch Device
hu: MultiSwitch eszköz

en: LAN2LAN Switch
hu: LAN2LAN kapcsoló

en: Multilayer Switch
hu: Többrétegű kapcsoló

en: Multilayer Switch with Silicon
hu: Többrétegű kapcsoló Siliconnal

en: Multilayer Switch with Silicon subdued
hu: Elfojtott többrétegű kapcsoló Siliconnal

en: Programmable Switch
hu: Programozható kapcsoló

en: Content Service Switch 1100
hu: 1100-as tartalomszolgáltató kapcsoló

en: Workgroup 5500
hu: Munkacsoport 5500

en: Workgroup 5000
hu: Munkacsoport 5000

en: Workgroup 5002
hu: Munkacsoport 5002

en: Universal Gateway
hu: Univerzális átjáró

en: iSCSI switch
hu: iSCSI kapcsoló

en: Workgroup Fibre Channel intelligent switch
hu: Munkacsoport Fibre Channel intelligens kapcsoló

en: Director-class Fibre Channel intelligent switch
hu: Igazgató-osztályú Fibre Channel intelligens kapcsoló

en: Multi-Fabric Server Switch
hu: Összetett szerkezetű kiszolgálókapcsoló

en: Server Switch
hu: Kiszolgálókapcsoló

en: Multilayer Remote Switch
hu: Többrétegű távoli kapcsoló

en: Layer 2 Remote Switch
hu: 2. réteg távoli kapcsoló

en: Virtual Layer Switch
hu: Virtuális rétegkapcsoló

en: Cisco - Misc
hu: Cisco - Egyéb

en: Miscellaneous shapes by Cisco
hu: Egyéb alakok a Cisco-tól

en: Government Building
hu: Kormányzati épület

en: University
hu: Egyetem

en: Small Business
hu: Kisvállalkozás

en: Home office
hu: Otthoni iroda

en: Branch office
hu: Fiókiroda

en: Branch office subdued
hu: Elfojtott fiókiroda

en: Branch office blue
hu: Fiókiroda - kék

en: Generic Building
hu: Általános épület

en: Generic Building subdued
hu: Elfojtott általános épület

en: Generic Building blue
hu: Általános épület - kék

en: Medium Building
hu: Közepes épület

en: Medium Building subdued
hu: Elfojtott közepes épület

en: Medium Building blue
hu: Közepes épület - kék

en: House
hu: Ház

en: House blue
hu: Ház - kék

en: Telecommuter house
hu: Távmunkás otthona

en: Telecommuter house subdued
hu: Elfojtott távmunkás otthona

en: Man
hu: Férfi

en: Man red
hu: Férfi - vörös

en: Man gold
hu: Férfi - arany

en: Man blue
hu: Férfi -kék

en: Standing Man
hu: Álló férfi

en: Standing woman
hu: Álló nő

en: Woman
hu: Nő

en: Woman red
hu: Nő - vörös

en: Woman gold
hu: Nő - arany

en: Woman blue
hu: Nő - kék

en: Running man
hu: Futó férfi

en: Running man subdued
hu: Elfojtott futó férfi

en: Telecommuter
hu: Távmunkás

en: Running woman
hu: Futó nő

en: CiscoWorks Man
hu: CiscoWorks férfi

en: PC Man left
hu: PC-s férfi balra

en: PC Man
hu: PC-s férfi

en: Sitting Woman
hu: Ülő nő

en: Sitting Woman right
hu: Ülő nő jobbra

en: Mac Woman
hu: Macintosh-os nő

en: Androgynous Person
hu: Személy

en: Key
hu: Kulcs

en: Lock and Key
hu: Zár és kulcs

en: Satellite dish
hu: Műholdvevő antenna

en: Satellite
hu: Műhold

en: Car
hu: Autó

en: Truck
hu: Kamion

en: Video Camera
hu: Videokamera

en: Video Camera right
hu: Videokamera jobbra

en: Headphones
hu: Fejhallgató

en: Cisco - Network
hu: Cisco - Hálózatok

en: Network shapes by Cisco
hu: Hálózati alakok a Ciscótól

en: Network Management
hu: Hálózatfelügyelet

en: Detector
hu: Érzékelő

en: Protocol Translator
hu: Protokollfordító

en: IP Old-style
hu: Régi stílusú IP

en: Terminal Server
hu: Terminálkiszolgáló

en: Access Server
hu: Hozzáférési kiszolgáló

en: System controller
hu: Rendszervezérlő

en: Directory Server
hu: Könyvtárkiszolgáló

en: Firewall
hu: Tűzfal

en: Firewall subdued
hu: Elfojtott tűzfal

en: Firewall horizontal
hu: Vízszintes tűzfal

en: Firewall Service Module
hu: Tűzfal-szolgáltatási modul

en: IOS Firewall
hu: IOS tűzfal

en: PIX Firewall
hu: PIX tűzfal

en: PIX Firewall Left
hu: PIX tűzfal balra

en: Centri Firewall
hu: Centri tűzfal

en: Security appliance
hu: Biztonsági berendezés

en: VPN Concentrator
hu: VPN gyűjtő

en: VPN Gateway
hu: VPN átjáró

en: LAN to LAN
hu: LAN-LAN

en: SSL Terminator
hu: SSL terminátor

en: IP DSL Switch
hu: IP DSL kapcsoló

en: Cable Modem
hu: Kábelmodem

en: Wireless Connectivity
hu: Vezeték nélküli összekapcsolhatóság

en: Wireless Transport
hu: Vezeték nélküli adatátvitel

en: AccessPoint
hu: Hozzáférési pont

en: Wireless Bridge
hu: Vezeték nélküli híd

en: Dual Mode AccessPoint
hu: Kétszeres módú hozzáférési pont

en: Wi-Fi Tag
hu: Wi-Fi Címke

en: Wireless Location Appliance
hu: Vezeték nélküli hely berendezés

en: Location server
hu: Helykiszolgáló

en: Lightweight AP
hu: Könnyűsúlyú AP

en: WLAN controller
hu: WLAN vezérlő

en: BBFW media
hu: BBFW közeg

en: Channelized Pipe
hu: Rovátkolt cső

en: Concatenated Payload
hu: Láncolt hasznos teher

en: Optical Cross-Connect
hu: Optikai keresztkötés

en: Optical Transport
hu: Optikai átvitel

en: Optical Fiber
hu: Optikai szál

en: Optical Amplifier
hu: Optikai erősítő

en: Digital Cross-Connect
hu: Digitális keresztkötés

en: IP Transport Concentrator
hu: IP átvitel gyűjtő

en: DWDM Filter
hu: DWDM szűrő

en: Automatic Protection Switching
hu: Automatikus védelmi kapcsolás

en: 3X74 (floor) cluster controller
hu: 3X74 (padlón álló) fürtvezérlő

en: 3174 (desktop) cluster controller
hu: 3174 (asztali) fürtvezérlő

en: Cloud
hu: Felhő

en: Cloud Gold
hu: Arany felhő

en: Cloud White
hu: Fehér felhő

en: Cloud Dark
hu: Sötét felhő

en: Distributed Director
hu: Elosztott vezérlő

en: General Appliance
hu: Általános berendezés

en: CDDI/FDDI Concentrator
hu: CDDI/FDDI gyűjtő

en: FDDI Ring
hu: FDDI gyűrű

en: TokenRing
hu: Token Ring

en: Repeater
hu: Erősítő

en: Bridge
hu: Híd

en: Breakout box
hu: Csatlakozódoboz

en: STB (set top box)
hu: STB (set-top doboz)

en: IPTV broadcast server
hu: IPTV műsorszóró kiszolgáló

en: IPTV content manager
hu: IPTV tartalomvezérlő

en: Catalyst Access Gateway
hu: Catalyst hozzáférési átjáró

en: Generic Gateway
hu: Általános átjáró

en: TransPath
hu: Transpath

en: uBR910 Cable DSU
hu: uBR910 kábel DSU

en: Storage Solution Engine
hu: Tárolómegoldás-alrendszer

en: Content Engine (Cache Director)
hu: Tartalomkezelő alrendszer (Cache-vezérlő)

en: CDM Content Distribution Manager
hu: CDM Tartalomterjesztés-kezelő

en: Content Transformation Engine (CTE)
hu: Tartalomátalakító alrendszer (CTE)

en: MAS Gateway
hu: MAS átjáró

en: File Engine
hu: Fájl-alrendszer

en: Service Control
hu: Szolgáltatásvezérlés

en: Cisco - Telephony
hu: Cisco - Telefónia

en: Telephony shapes by Cisco
hu: Telefónia alakok a Ciscótól

en: Phone
hu: Telefon

en: Phone 2
hu: Telefon 2

en: Phone Ethernet
hu: Ethernet telefon

en: Phone Appliance
hu: Telefonberendezés

en: Phone Feature
hu: Telefonszolgáltatás

en: Phone/Fax
hu: Telefon/fax

en: IP Phone
hu: IP telefon

en: IP Softphone
hu: IP szoftveres telefon

en: Softphone
hu: Szoftveres telefon

en: Cellular Phone
hu: Rádiótelefon

en: Mobile Access IP Phone
hu: Mobil hozzáférésű IP-telefon

en: Pager
hu: Személyhívó

en: Turret
hu: Torony

en: Radio Tower
hu: Rádiótorony

en: PBX Switch
hu: PBX kapcsoló

en: Class 4/5 switch
hu: 4/5. osztályú kapcsoló

en: SIP Proxy Server
hu: SIP proxykiszolgáló

en: Gatekeeper
hu: Forgalomirányító

en: MGX 8000 Series Voice Gateway
hu: MGX 8000 sorozatú hang-forgalomirányító

en: End Office
hu: Végiroda

en: Voice-Enabled Access Server
hu: Hang-képes hozzáférési kiszolgáló

en: Voice-Enabled Router
hu: Hang-képes útválasztó

en: Voice-Enabled ATM Switch
hu: Hang-képes ATM-kapcsoló

en: CallManager
hu: Híváskezelő

en: IP Telephony Router
hu: IP-telefon útválasztó

en: Mobile Access Router
hu: Mobil hozzáférésű útválasztó

en: Generic softswitch
hu: Általános szoftveres kapcsoló

en: SC2200/VSC3000 host
hu: SC2200/VSC3000 gép

en: Virtual switch controller (VSC 3000)
hu: Virtuális kapcsolóvezérlő (VSC 3000)

en: SC2200 (Signalling Controller)
hu: SC2200 (Jelzésvezérlő)

en: MoH server (Music on Hold)
hu: MoH (Music on Hold) kiszolgáló

en: TDM router
hu: TDM útválasztó

en: IAD router
hu: IAD útválasztó

en: IntelliSwitch Stack
hu: IntelliSwitch verem

en: Unity server
hu: Unity kiszolgáló

en: uMG series
hu: uMG sorozatok

en: Civil
hu: Közüzemi

en: Civil Engineering Components
hu: Közüzemi tervezés részegységek

en: Vertical rest
hu: Függőleges támasz

en: Horizontal rest
hu: Vízszintes támasz

en: Bivalent vertical rest
hu: Bivalens függőleges támasz

en: Reference line
hu: Referenciavonal

en: Water level
hu: Vízszint

en: Soil
hu: Tekercs

en: Horizontally aligned arrow
hu: Vízszintesen elrendezett nyíl

en: Vertically aligned arrow
hu: Függőlegesen elrendezett nyíl

en: Horizontal limiting line
hu: Vízszintes határolóvonal

en: Vertical limiting line
hu: Függőleges határolóvonal

en: Horizontally aligned pump
hu: Vízszintesen elrendezett pumpa

en: Vertically aligned pump
hu: Függőlegesen elrendezett pumpa

en: Horizontally aligned compressor
hu: Vízszintesen elrendezett kompresszor

en: Vertically aligned compressor
hu: Függőlegesen elrendezett kompresszor

en: Vertically aligned valve
hu: Függőlegesen elrendezett szelep

en: Horizontally aligned valve
hu: Vízszintesen elrendezett szelep

en: Backflow preventer
hu: Visszafolyásgátló

en: Gas bottle
hu: Gáztartály

en: Frequency converter
hu: Frekvenciaváltó

en: Vertically aligned propeller
hu: Függőlegesen elrendezett propeller

en: Aerator with bubbles
hu: Levegőztető buborékokkal

en: Rotor
hu: Forgórész

en: Final-settling basin
hu: Végső ülepítő medence

en: Preliminary clarification tank
hu: Előzetes tisztítótartály

en: Basin
hu: Medence

en: Container
hu: Tároló

en: Jigsaw
hu: Puzzle

en: Pieces of a jigsaw
hu: Puzzle-darabok

en: Jigsaw - part_oioi
hu: Puzzle - oioi alak

en: Jigsaw - part_ioio
hu: Puzzle - ioio alak

en: Jigsaw - part_iiii
hu: Puzzle - iiii alak

en: Jigsaw - part_oooo
hu: Puzzle - oooo alak

en: Jigsaw - part_oooi
hu: Puzzle - oooi alak

en: Jigsaw - part_iooo
hu: Puzzle - iooo alak

en: Jigsaw - part_oioo
hu: Puzzle - oioo alak

en: Jigsaw - part_ooio
hu: Puzzle - ooio alak

en: Jigsaw - part_iioo
hu: Puzzle - iioo alak

en: Jigsaw - part_oiio
hu: Puzzle - oiio alak

en: Jigsaw - part_ooii
hu: Puzzle - ooii alak

en: Jigsaw - part_iooi
hu: Puzzle - iooi alak

en: Jigsaw - part_oiii
hu: Puzzle - oiii alak

en: Jigsaw - part_ioii
hu: Puzzle - ioii alak

en: Jigsaw - part_iioi
hu: Puzzle - iioi alak

en: Jigsaw - part_iiio
hu: Puzzle - iiio alak

en: Objects to design network diagrams with
hu: Objektumok hálózati diagramokhoz

en: Computer
hu: Számítógép

en: Storage
hu: Tároló

en: Ethernet bus
hu: Ethernet busz

en: Simple printer
hu: Egyszerű nyomtató

en: WAN connection
hu: WAN kapcsolat

en: WAN link
hu: WAN összeköttetés

en: Stackable hub or switch
hu: Bővíthető elosztó vagy kapcsoló

en: Modular switching system
hu: Moduláris kapcsolórendszer

en: 24 Port Patch Panel
hu: 24 portos patch-panel

en: RJ45 wall-plug
hu: RJ45 falicsatlakozó

en: Wall-plug for the scEAD cabling system
hu: Falicsatlakozó scEAD kábelezéshez

en: Simple modem
hu: Egyszerű modem

en: Antenna for wireless transmission
hu: Antenna, vezeték nélküli átvitelhez

en: Mobile telephony base station
hu: Mobiltelefon bázisállomás

en: Mobile telephony cell
hu: Mobiltelefon cella

en: Router symbol
hu: Útválasztó jele

en: Switch symbol
hu: Kapcsoló jele

en: ATM switch symbol
hu: ATM-kapcsoló jele

en: Firewall router
hu: Tűzfalas útválasztó

en: Workstation monitor
hu: Munkaállomás monitora

en: UNIX workstation
hu: UNIX munkaállomás

en: Desktop PC
hu: Asztali PC

en: Laptop PC
hu: Hordozható PC

en: Bigtower PC
hu: PC (nagy torony)

en: Miditower PC
hu: PC (midi torony)

en: Minitower PC
hu: PC (mini torony)

en: Speaker with integrated amplifier
hu: Hangfal beépített erősítővel

en: Speaker without amplifier
hu: Hangfal erősítő nélkül

en: 3 1/2 inch diskette
hu: 3 1/2-es hajlékonylemez

en: ZIP disk
hu: Zip-lemez

en: External DAT drive
hu: Külső DAT-meghajtó

en: Mobile phone
hu: Rádiótelefon

en: Digitizing board
hu: Digitalizáló tábla

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
hu: Objektumok Sybase replikációs tartomány diagramokhoz

en: Sybase dataserver
hu: Sybase-adatkiszolgáló

en: Sybase replication server
hu: Sybase replikációs kiszolgáló

en: Log transfer manager or rep agent
hu: Naplóátvitel-kezelő vagy jelentéskészítő ügynök

en: Stable storage device
hu: Stabil tárolóeszköz

en: Sybase client application
hu: Sybase-kliensalkalmazás

en: Replication server manager
hu: Replikációs kiszolgáló felügyelő
