claws-mail 3.17.5git13 - en to el_GR translation catalogue (3860 entries)

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing accounts.
el_GR: Κάποια παράθυρα είναι ανοιχτά.
    Κλείσε όλα τα παράθυρα σύνθεσης πριν επεξεργαστείς λογαριασμούς.

en: Can't create folder.
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία φακέλου.

en: Edit accounts
el_GR: Επεξεργασία λογαριασμών

en: Using 'Get Mail' will retrieve messages from your Accounts in the order given, the checkbox indicates which accounts will be included. Bold text indicates the default account.
el_GR: Χρησιμοποιώντας "Λήψη Μηνυμάτων" θα ανακτώνται μηνύματα από τους Λογαριασμούς σου με τη σειρά που δίνονται, το πλαίσιο ελέγχου υποδεικνύει τους λογαριασμούς που θα περιληφθούν. Το έντονο κείμενο υποδεικνύει τον προεπιλεγμένο λογαριασμό.

en:  _Set as default account
el_GR:  Όρισε ως προεπιλεγμένο λογαριασμό

en: Accounts with remote folders cannot be copied.
el_GR: Αδύνατη η αντιγραφή λογαριασμών με απομακρυσμένους φακέλους.

en: Copy of %s
el_GR: Αντίγραφο από %s

en: Do you really want to delete the account '%s'?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί ο λογαριασμός '%s';

en: (Untitled)
el_GR: (Χωρίς τίτλο)

en: Delete account
el_GR: Διαγραφή λογαριασμού

[ctx: Accounts List Get Column Name]
en: G
el_GR: Λ

en: 'Get Mail' retrieves mail from the checked accounts
el_GR: Η "Λήψη Μηνυμάτων" ανακτά email από τους επιλεγμένους λογαριασμούς

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Protocol
el_GR: Πρωτόκολλο

en: Could not get message file %d
el_GR: Αδύνατη λήψη αρχείου μηνύματος %d

en: Could not get message part.
el_GR: Αδύνατη λήψη τμήματος μηνύματος.

en: Can't get part of multipart message: %s
el_GR: Αδύνατη λήψη τμήματος μηνύματος πολλαπλών κομματιών: %s

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F, %%as or %%p.
el_GR: Η επιλεγμένη ενέργεια δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο παράθυρο σύνθεσης
    επειδή περιέχει %%f, %%F, %%as ή %%p.

en: There is no filtering action set
el_GR: Δεν ορίστηκε ενέργεια φιλτραρίσματος

en: Invalid filtering action(s):
    %s
el_GR: Άκυρη ενέργεια φιλτραρίσματος:
    %s

en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
el_GR: Αδύνατη η εκτέλεση της ακόλουθης εντολής:
    %s
    %s

en: Unknown error
el_GR: Άγνωστο σφάλμα

en: Completed
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: --- Running: %s
el_GR: --- Τρέχει: %s

en: --- Ended: %s
el_GR: --- Τελείωσε: %s

en: Action's input/output
el_GR: Είσοδος/έξοδος δράσης

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%h' will be replaced with the argument)
      %s
el_GR: Εισήγαγε το επιχείρημα για την ακόλουθη ενέργεια:
    (το '%%h' θα αντικατασταθεί με το επιχείρημα)
      %s

en: Action's hidden user argument
el_GR: Κρυφό επιχείρημα ενέργειας χρήστη

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%u' will be replaced with the argument)
      %s
el_GR: Εισήγαγε το επιχείρημα για την ακόλουθη ενέργεια:
    το ('%%u' θα αντικατασταθεί με το επιχείρημα)
      %s

en: Action's user argument
el_GR: Επιχείρημα ενέργειας χρήστη

en: Cannot copy a folder to itself or to its sub-structure.
el_GR: Αδύνατη η αντιγραφή ενός φακέλου στον εαυτό του ή στην υπο-δομή του.

en: Cannot copy an address book to itself.
el_GR: Αδύνατη η αντιγραφή ενός βιβλίου διευθύνσεων στον εαυτό του.

en: Cannot move a folder to itself or to its sub-structure.
el_GR: Αδύνατη η μετακίνηση ενός φακέλου στον εαυτό του ή στην υπο-δομή του.

en: Group
el_GR: Ομάδα

en: date of birth
el_GR: ημερομηνία γέννησης

en: address
el_GR: διεύθυνση

en: phone
el_GR: τηλέφωνο

en: mobile phone
el_GR: κινητό τηλέφωνο

en: organization
el_GR: οργανισμός

en: office address
el_GR: διεύθυνση εργασίας

en: office phone
el_GR: τηλέφωνο εργασίας

en: fax
el_GR: φαξ

en: website
el_GR: ιστοσελίδα

en: Attribute name
el_GR: Όνομα χαρακτηριστικού

en: Delete all attribute names
el_GR: Διαγραφή όλων των ονομάτων χαρακτηριστικών

en: Do you really want to delete all attribute names?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφούν όλα τα ονόματα χαρακτηριστικών;

en: Delete attribute name
el_GR: Διαγραφή ονόματος χαρακτηριστικού

en: Do you really want to delete this attribute name?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί αυτό το όνομα χαρακτηριστικού;

en: Reset to default
el_GR: Επαναφορά στις προεπιλογές

en: Do you really want to replace all attribute names
    with the default set?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να αντικατασταθούν όλα τα ονόματα χαρακτηριστικών
    με το προεπιλεγμένο σύνολο;

en: _Delete
el_GR: _Διαγραφή

en: Delete _all
el_GR: Διαγραφή _όλων

en: _Reset to default
el_GR: _Επαναφορά στο προκαθορισμένο

en: Attribute name is not set.
el_GR: Δεν ορίστηκε όνομα χαρακτηριστικού.

[ctx: Dialog title]
en: Edit attribute names
el_GR: Επεξεργασία ονομάτων χαρακτηριστικών

en: New attribute name:
el_GR: Νέο όνομα χαρακτηριστικού:

en: Adding or removing attribute names won't affect attributes already set for contacts.
el_GR: Η προσθήκη ή αφαίρεση ονομάτων χαρακτηριστικών δεν επηρεάζει χαρακτηριστικά που έχουν ήδη οριστεί για επαφές.

en: Show duplicates in the same book
el_GR: Εμφάνιση διπλών στο ίδιο βιβλίο

en: Show duplicates in different books
el_GR: Εμφάνιση διπλών σε διαφορετικά βιβλία

en: Find address book email duplicates
el_GR: Εύρεση διπλών email στο βιβλίο διευθύνσεων

en: Claws Mail will now search for duplicate email addresses in the address book.
el_GR: Το Claws Mail θα αναζητήσει τώρα διπλές διευθύνσεις email στο βιβλίο διευθύνσεων.

en: No duplicate email addresses found in the address book
el_GR: Δε βρέθηκαν διπλές διευθύνσεις email στο βιβλίο διευθύνσεων

en: Duplicate email addresses
el_GR: Διπλές διευθύνσεις email

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Address book path
el_GR: Διεύθυνση βιβλίου διευθύνσεων

en: Delete address(es)
el_GR: Διαγραφή διεύθυνσης/διευθύνσεων

en: Really delete the address(es)?
el_GR: Πραγματικά διαγραφή διευθύνσεων;

en: Delete address
el_GR: Διαγραφή διεύθυνσης

en: This address data is readonly and cannot be deleted.
el_GR: Αυτά τα δεδομένα διεύθυνσης είναι μόνο για ανάγνωση και δεν μπορούν να διαγραφούν.

en: Add to address book
el_GR: Προσθήκη στο Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Contact
el_GR: Επαφή

en: Remarks
el_GR: Παρατηρήσεις

en: Select Address Book Folder
el_GR: Επέλεξε Φάκελο Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Add address(es)
el_GR: Προσθήκη διεύθυνσης/διευθύνσεων

en: Can't add the specified address
el_GR: Αδύνατη η προσθήκη της καθορισμένης διεύθυνσης

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Email

en: _Book
el_GR: _Βιβλίο

en: _Edit
el_GR: _Επεξεργασία

en: _Tools
el_GR: _Εργαλεία

en: New _Book
el_GR: Νέο _Βιβλίο

en: New _Folder
el_GR: Νέος_Φάκελος

en: New _vCard
el_GR: Νέο _vCard

en: New _JPilot
el_GR: Νέο _JPilot

en: New LDAP _Server
el_GR: Νέος LDAP _Server

en: _Edit book
el_GR: _Επεξεργασία βιβλίου

en: _Delete book
el_GR: _Διαγραφή βιβλίου

en: _Save
el_GR: _Αποθήκευση

en: _Close
el_GR: _Κλείσιμο

en: _Select all
el_GR: _Επιλογή όλων

en: C_ut
el_GR: Α_ποκοπή

en: _Copy
el_GR: _Αντιγραφή

en: _Paste
el_GR: _Επικόλληση

en: New _Address
el_GR: Νέα _Διεύθυνση

en: New _Group
el_GR: Νέα _Ομάδα

en: _Mail To
el_GR: _Μήνυμα Προς

en: _Merge
el_GR: _Συγχώνευση

en: Import _LDIF file...
el_GR: Εισαγωγή αρχείου _LDIF...

en: Import M_utt file...
el_GR: Εισαγωγή αρχείου M_utt...

en: Import _Pine file...
el_GR: Εισαγωγή αρχείου _Pine...

en: Export _HTML...
el_GR: Εξαγωγή _HTML...

en: Export LDI_F...
el_GR: Εξαγωγή LDI_F...

en: Find duplicates...
el_GR: Εύρεση διπλών...

en: Edit custom attributes...
el_GR: Επεξεργασία προσαρμοσμένων χαρακτηριστικών...

en: _Browse Entry
el_GR: _Περιηγήσου στην Καταχώρηση

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Success
el_GR: Επιτυχία

en: Bad arguments
el_GR: Λάθος επιχειρήματα

en: File not specified
el_GR: Δεν έχει οριστεί αρχείο

en: Error opening file
el_GR: Σφάλμα στο άνοιγμα αρχείου

en: Error reading file
el_GR: Σφάλμα στην ανάγνωση αρχείου

en: End of file encountered
el_GR: Έφτασε στο τέλος αρχείου

en: Error allocating memory
el_GR: Σφάλμα κατανομής μνήμης

en: Bad file format
el_GR: Λάθος μορφή αρχείου

en: Error writing to file
el_GR: Σφάλμα εγγραφής σε αρχείο

en: Error opening directory
el_GR: Σφάλμα στο άνοιγμα φακέλου

en: No path specified
el_GR: Δεν ορίστηκε διαδρομή

en: Error connecting to LDAP server
el_GR: Σφάλμα σύνδεσης με LDAP server

en: Error initializing LDAP
el_GR: Σφάλμα αρχικοποίησης LDAP

en: Error binding to LDAP server
el_GR: Σφάλμα σύνδεσης με LDAP server

en: Error searching LDAP database
el_GR: Σφάλμα αναζήτησης βάσης δεδομένων LDAP

en: Timeout performing LDAP operation
el_GR: Τέλος χρόνου στην εκτέλεση LDAP εργασίας

en: Error in LDAP search criteria
el_GR: Σφάλμα στα κριτήρια αναζήτησης LDAP

en: No LDAP entries found for search criteria
el_GR: Δε βρέθηκαν καταχωρήσεις LDAP για κριτήρια αναζήτησης

en: LDAP search terminated on request
el_GR: Η αναζήτηση LDAP τερματίστηκε κατόπιν αιτήματος

en: Error starting STARTTLS connection
el_GR: Σφάλμα στην έναρξη σύνδεσης STARTTLS

en: Distinguished Name (dn) is missing
el_GR: Το διακριτικό όνομα (dn) λείπει

en: Missing required information
el_GR: Λείπουν απαιτούμενες πληροφορίες

en: Another contact exists with that key
el_GR: Υπάρχει άλλη επαφή με αυτό το κλειδί

en: Strong(er) authentication required
el_GR: Απαιτείται (πιο) αυστηρός έλεγχος ταυτότητας

en: Sources
el_GR: Πηγές

en: Address book
el_GR: Βιβλίο διευθύνσεων

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Delete group
el_GR: Διαγραφή ομάδας

en: Really delete the group(s)?
    The addresses it contains will not be lost.
el_GR: Διαγραφή ομάδας(ων);
    Οι διευθύνσεις που περιέχει δε θα χαθούν.

en: Cannot paste. Target address book is readonly.
el_GR: Αδύνατη η επικόλληση. Το βιβλίο διευθύνσεων προορισμού είναι μόνο για ανάγνωση.

en: Cannot paste into an address group.
el_GR: Αδύνατη η επικόλληση σε ομάδα διευθύνσεων.

en: Do you want to delete the query results and addresses in '%s'?
el_GR: Θέλεις να διαγράψεις αποτελέσματα αναζήτησης και διευθύνσεις στο '%s';

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Do you want to delete '%s'? If you delete the folder only, the addresses it contains will be moved into the parent folder.
el_GR: Θέλεις να διαγράψεις το '%s'; Αν διαγράψεις μόνο τον φάκελο, οι διευθύνσεις που περιέχει θα μετακινηθούν στον γονικό φάκελο.

en: Delete folder
el_GR: Διαγραφή φακέλου

en: Delete _folder only
el_GR: Διαγραφή _φακέλου μόνο

en: Delete folder and _addresses
el_GR: Διαγραφή φακέλου και _διευθύνσεων

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will not be lost.
el_GR: Θέλεις να διαγράψεις '%s';
    Οι διευθύνσεις που περιέχει δε θα χαθούν.

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will be lost.
el_GR: Θέλεις να διαγράψεις '%s';
    Οι διευθύνσεις που περιέχει θα χαθούν.

en: Search '%s'
el_GR: Αναζήτηση '%s'

en: New Contacts
el_GR: Νέες Επαφές

en: New user, could not save index file.
el_GR: Νέος χρήστης, αδύνατη η αποθήκευση αρχείου ευρετηρίου.

en: New user, could not save address book files.
el_GR: Νέος χρήστης, Αδύνατη η αποθήκευση αρχείων βιβλίου διευθύνσεων.

en: Old address book converted successfully.
el_GR: Το παλιό βιβλίο διευθύνσεων μετατράπηκε με επιτυχία.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file.
el_GR: Παλιό βιβλίο διευθύνσεων μετατράπηκε
    αδύνατη η αποθήκευση νέου αρχείου ευρετηρίου διευθύνσεων.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
el_GR: Αδύνατη η μετατροπή βιβλίου διευθύνσεων,
    αλλά δημιουργήθηκαν νέα κενά αρχεία βιβλίου διευθύνσεων.

en: Could not convert address book,
    could not save new address index file.
el_GR: Αδύνατη η μετατροπή βιβλίου διευθύνσεων,
    αδύνατη η αποθήκευση νέου αρχείου ευρετηρίου διευθύνσεων.

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
el_GR: Αδύνατη η μετατροπή βιβλίου διευθύνσεων
    ούτε η δημιουργία νέων αρχείων βιβλίου διευθύνσεων.

en: Addressbook conversion error
el_GR: Σφάλμα μετατροπής βιβλίου διευθύνσεων

en: Addressbook Error
el_GR: Σφάλμα Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Could not read address index
el_GR: Αδύνατη η ανάγνωση ευρετηρίου διευθύνσεων

en: Busy searching...
el_GR: Απασχολημένο σε αναζήτηση...

en: Interface
el_GR: Περιβάλλον

en: Address Books
el_GR: Βιβλία Διευθύνσεων

en: Person
el_GR: Άτομο

en: Folder
el_GR: Φάκελος

en: LDAP Query
el_GR: LDAP Ερώτηση

en: Address Book
el_GR: Βιβλίο διευθύνσεων

en: Please specify name for address book.
el_GR: Προσδιόρισε όνομα για βιβλίο διευθύνσεων.

en: No available address book.
el_GR: Μη διαθέσιμο βιβλίο διευθύνσεων.

en: Please select the mail headers to search.
el_GR: Επέλεξε τις κεφαλίδες αλληλογραφίας για αναζήτηση.

en: Collecting addresses...
el_GR: Συλλογή διευθύνσεων...

en: address added by Claws Mail
el_GR: διεύθυνση που προστέθηκε από το Claws Mail

en: Addresses collected successfully.
el_GR: Οι διευθύνσεις συλλέχθηκαν με επιτυχία.

en: Current folder:
el_GR: Τρέχων φάκελος:

en: Address book name:
el_GR: Όνομα βιβλίου διευθύνσεων:

en: Address book folder size:
el_GR: Μέγεθος φακέλου βιβλίου διευθύνσεων:

en: Maximum amount of entries per folder within the newly created address book
el_GR: Μέγιστο ποσό καταχωρήσεων ανά φάκελο μέσα στο νέο βιβλίο διευθύνσεων

en: Process these mail header fields
el_GR: Επεξεργασία αυτών των πεδίων κεφαλίδας αλληλογραφίας

en: Include subfolders
el_GR: Περίλαβε υποφακέλους

en: Header Name
el_GR: Όνομα Κεφαλίδας

en: Address Count
el_GR: Πλήθος Διευθύνσεων

en: Header Fields
el_GR: Πεδία Κεφαλίδας

en: Finish
el_GR: Τέλος

en: Collect email addresses from selected messages
el_GR: Συλλογή email από επιλεγμένα μηνύματα

en: Collect email addresses from folder
el_GR: Συλλογή email από φάκελο

en: Common addresses
el_GR: Κοινές διευθύνσεις

en: Personal addresses
el_GR: Προσωπικές διευθύνσεις

en: Common address
el_GR: Κοινή διεύθυνση

en: Address(es) update
el_GR: Ενημέρωση διευθύνσεων

en: Update failed. Changes not written to Directory.
el_GR: Η ενημέρωση απέτυχε. Οι αλλαγές δεν έχουν γραφτεί στον κατάλογο.

en: Notice
el_GR: Σημείωμα

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: _View log
el_GR: _Προβολή αρχείου καταγραφής

en: Show this message next time
el_GR: Εμφάνιση αυτού του μηνύματος την επόμενη φορά

en: Browse Directory Entry
el_GR: Περιήγηση καταχώρησης καταλόγου

en: Server Name:
el_GR: Όνομα server:

en: Distinguished Name (dn):
el_GR: Διακεκριμένο όνομα (dn):

en: LDAP Name
el_GR: Όνομα LDAP

en: Attribute Value
el_GR: Αξία Χαρακτηριστικού

en: Nothing
el_GR: Τίποτα

en: a viewer
el_GR: έναν θεατή

en: a MIME parser
el_GR: έναν αναλυτή MIME

en: folders
el_GR: φάκελοι

en: filtering
el_GR: φιλτράρισμα

en: a privacy interface
el_GR: ένα περιβάλλον απορρήτου

en: an utility
el_GR: ένα βοηθητικό πρόγραμμα

en: things
el_GR: πράγματα

en: This plugin provides %s (%s), which is already provided by the %s plugin.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο παρέχει %s (%s), που παρέχεται ήδη από το πρόσθετο %s.

en: Plugin already loaded
el_GR: Το πρόσθετο έχει ήδη φορτωθεί

en: Failed to allocate memory for Plugin
el_GR: Αδύνατη η εκχώρηση μνήμης για το Πρόσθετο

en: This module is not licensed under a GPL v3 or later compatible license.
el_GR: Αυτό το module δεν έχει άδεια χρήσης βάσει GPL v3 ή μεταγενέστερης συμβατής άδειας.

en: This module is for Claws Mail GTK1.
el_GR: Αυτό το module είναι για Claws Mail GTK1.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the '%s' plugin was built with.
el_GR: Η έκδοση Claws Mail είναι νεότερη από την έκδοση με την οποία δημιουργήθηκε το πρόσθετο '%s'.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the plugin was built with.
el_GR: Η έκδοση Claws Mail είναι νεότερη από την έκδοση με την οποία δημιουργήθηκε το πρόσθετο.

en: Your version of Claws Mail is too old for the '%s' plugin.
el_GR: Η έκδοση Claws Mail είναι πολύ παλιά για το πρόσθετο '%s'.

en: Your version of Claws Mail is too old for the plugin.
el_GR: Η έκδοση Claws Mail που έχεις είναι πολύ παλιά για το πρόσθετο.

en: SSL/TLS handshake failed
el_GR: Η χειραψία SSL/TLS απέτυχε

en: No SMTP AUTH method available
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμη μέθοδος SMTP AUTH

en: Selected SMTP AUTH method not available
el_GR: Η επιλεγμένη μέθοδος SMTP AUTH δεν είναι διαθέσιμη

en: bad SMTP response
el_GR: κακή απόκριση SMTP

en: error occurred on SMTP session
el_GR: παρουσιάστηκε σφάλμα στη συνεδρία SMTP

en: error occurred on authentication
el_GR: σφάλμα ελέγχου ταυτότητας

en: Message is too big (Maximum size is %s)
el_GR: Το μήνυμα είναι πολύ μεγάλο (το μέγιστο μέγεθος είναι %s)

en: couldn't start STARTTLS session
el_GR: δεν μπόρεσε να ξεκινήσει η συνεδρία STARTTLS

en: Socket IO timeout.
el_GR: Χρονικό όριο socket IO.

en: Connection timed out.
el_GR: Λήξη χρονικού ορίου σύνδεσης.

en: %s:%d: connection failed (%s).
el_GR: %s:%d: η σύνδεση απέτυχε (%s).

en: %s:%d: unknown host.
el_GR: %s:%d: άγνωστος host.

en: %s:%s: host lookup failed (%s).
el_GR: %s:%s: η αναζήτηση host απέτυχε (%s).

en: write on fd%d: %s
el_GR: γράψε σε fd%d: %s

en: Cannot stat P12 certificate file (%s)
el_GR: Αδύνατη η καταχώριση αρχείου πιστοποιητικού P12 (%s)

en: Cannot read P12 certificate file (%s)
el_GR: Αδύνατη η ανάγνωση αρχείου πιστοποιητικού P12 (%s)

en: Cannot import P12 certificate file (%s)
el_GR: Αδύνατη η εισαγωγή αρχείου πιστοποιητικού P12 (%s)

en: Internal error
el_GR: Εσωτερικό σφάλμα

en: Uncheckable
el_GR: Μη ελέγξιμος

en: Self-signed certificate
el_GR: Αυτο-υπογραμμένο πιστοποιητικό

en: Revoked certificate
el_GR: Ανακληθέν πιστοποιητικό

en: No certificate issuer found
el_GR: Δε βρέθηκε εκδότης πιστοποιητικών

en: Certificate issuer is not a CA
el_GR: Ο εκδότης πιστοποιητικού δεν είναι CA

en: Cannot open certificate file %s: %s
el_GR: Αδύνατο να ανοίξει το αρχείο πιστοποιητικού %s: %s

en: Certificate file %s missing (%s)
el_GR: Το αρχείο πιστοποιητικού %s λείπει (%s)

en: Cannot open key file %s (%s)
el_GR: Αδύνατο να ανοίξει το αρχείο κλειδιού %s (%s)

en: Key file %s missing (%s)
el_GR: Αρχείο κλειδιού %s λείπει (%s)

en: Failed to read P12 certificate file %s
el_GR: Αποτυχία ανάγνωσης αρχείου πιστοποιητικού P12 %s

en: Cannot open P12 certificate file %s (%s)
el_GR: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου πιστοποιητικού P12 %s (%s)

en: P12 Certificate file %s missing (%s)
el_GR: Το P12 αρχείο πιστοποιητικού %s λείπει (%s)

en: <not in certificate>
el_GR: <όχι στο πιστοποιητικό>

en: (Subject cleared by RegExp)
el_GR: (Το θέμα εκκαθαρίστηκε από RegExp)

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Sunday
el_GR: Κυριακή

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Monday
el_GR: Δευτέρα

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Friday
el_GR: Παρασκευή

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Saturday
el_GR: Σάββατο

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: January
el_GR: Ιανουάριος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: February
el_GR: Φεβρουάριος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: March
el_GR: Μάρτιος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: April
el_GR: Απρίλιος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: May
el_GR: Μάιος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: June
el_GR: Ιούνιος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: July
el_GR: Ιούλιος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: August
el_GR: Αύγουστος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: September
el_GR: Σεπτέμβριος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: October
el_GR: Οκτώβριος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: November
el_GR: Νοέμβριος

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: December
el_GR: Δεκέμβριος

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sun
el_GR: Κυρ

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Mon
el_GR: Δευ

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Tue
el_GR: Τρί

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Wed
el_GR: Τετ

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Thu
el_GR: Πέμ

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Fri
el_GR: Παρ

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sat
el_GR: Σάβ

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jan
el_GR: Ιαν

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Feb
el_GR: Φεβ

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Mar
el_GR: Μάρ

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Apr
el_GR: Απρ

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: May
el_GR: Μάι

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jun
el_GR: Ιούν

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jul
el_GR: Ιούλ

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Aug
el_GR: Αύγ

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Sep
el_GR: Σεπ

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Oct
el_GR: Οκτ

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Nov
el_GR: Νοέ

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Dec
el_GR: Δεκ

[ctx: For use by strftime (morning)]
en: AM
el_GR: ΠΜ

[ctx: For use by strftime (afternoon)]
en: PM
el_GR: ΜΜ

[ctx: For use by strftime (morning, lowercase)]
en: am
el_GR: πμ

[ctx: For use by strftime (afternoon, lowercase)]
en: pm
el_GR: μμ

en: You have opted to sign and/or encrypt this message but have not selected a privacy system.
    
    Signing and encrypting have been disabled for this message.
el_GR: Έχεις επιλέξει να υπογράψεις ή/και να κρυπτογραφήσεις αυτό το μήνυμα, αλλά δεν έχεις επιλέξει σύστημα απορρήτου.
    
    Η υπογραφή και η κρυπτογράφηση έχουν απενεργοποιηθεί για αυτό το μήνυμα.

en: _Add...
el_GR: _Προσθήκη...

en: _Remove
el_GR: _Αφαίρεση

en: _Properties...
el_GR: _Ιδιότητες...

en: _Message
el_GR: _Μήνυμα

en: _Spelling
el_GR: _Ορθογραφία

en: _Options
el_GR: _Επιλογές

en: _Help
el_GR: _Βοήθεια

en: S_end
el_GR: Α_ποστολή

en: Send _later
el_GR: Αποστολή _αργότερα

en: _Attach file
el_GR: _Επισύναψη αρχείου

en: _Insert file
el_GR: _Εισαγωγή αρχείου

en: Insert si_gnature
el_GR: Εισαγωγή υπ_ογραφής

en: _Replace signature
el_GR: _Αντικατάσταση υπογραφής

en: _Print
el_GR: _Εκτύπωση

en: _Undo
el_GR: _Αναιρεση

en: _Redo
el_GR: _Επανάληψη

en: Cu_t
el_GR: Α_ποκοπή

en: _Special paste
el_GR: _Ειδική επικόλληση

en: As _quotation
el_GR: Ως _παράθεση

en: _Wrapped
el_GR: _Αναδιπλωμένο

en: _Unwrapped
el_GR: _Μη αναδιπλωμένο

en: Select _all
el_GR: Επιλογή _όλων

en: A_dvanced
el_GR: Π_ροχωρημένο

en: Move a character backward
el_GR: Μετακίνηση έναν χαρακτήρα πίσω

en: Move a character forward
el_GR: Μετακίνηση έναν χαρακτήρα μπροστά

en: Move a word backward
el_GR: Μετακίνηση μία λέξη πίσω

en: Move a word forward
el_GR: Μετακίνηση μία λέξη μπροστά

en: Move to beginning of line
el_GR: Μετακίνηση στην αρχή γραμμής

en: Move to end of line
el_GR: Μετακίνηση στο τέλος γραμμής

en: Move to previous line
el_GR: Μετακίνηση στην προηγούμενη γραμμή

en: Move to next line
el_GR: Μετακίνηση στην επόμενη γραμμή

en: Delete a character backward
el_GR: Διέγραψε έναν χαρακτήρα πίσω

en: Delete a character forward
el_GR: Διέγραψε έναν χαρακτήρα μπροστά

en: Delete a word backward
el_GR: Διέγραψε μία λέξη πίσω

en: Delete a word forward
el_GR: Διέγραψε μία λέξη μπροστά

en: Delete line
el_GR: Διέγραψε γραμμή

en: Delete to end of line
el_GR: Διέγραψε μέχρι το τέλος γραμμής

en: _Find
el_GR: _Εύρεση

en: _Wrap current paragraph
el_GR: _Αναδίπλωση τρέχουσας παραγράφου

en: Wrap all long _lines
el_GR: Αναδίπλωση όλων των μεγάλων _γραμμών

en: Edit with e_xternal editor
el_GR: Επεξεργασία με ε_ξωτερικό επεξεργαστή

en: _Check all or check selection
el_GR: _Έλεγχος όλων ή έλεγχος επιλογής

en: _Highlight all misspelled words
el_GR: _Επισήμανση όλων των λάθος λέξεων

en: Check _backwards misspelled word
el_GR: Έλεγχος _προηγούμενης λάθος λέξης

en: _Forward to next misspelled word
el_GR: _Προχώρησε στην επόμενη λάθος λέξη

en: Reply _mode
el_GR: Λειτουργία _απάντησης

en: Privacy _System
el_GR: Σύστημα _Απορρήτου

en: _Priority
el_GR: _Προτεραιότητα

en: Character _encoding
el_GR: Κωδικοποίηση _κειμένου

en: Western European
el_GR: Δυτικής Ευρώπης

en: Baltic
el_GR: Βαλτικής

en: Hebrew
el_GR: Εβραϊκά

en: Arabic
el_GR: Αραβικά

en: Cyrillic
el_GR: Κυριλλικά

en: Japanese
el_GR: Ιαπωνικά

en: Chinese
el_GR: Κινέζικα

en: Korean
el_GR: Κορεατικά

en: Thai
el_GR: Ταϊλανδικά

en: _Address book
el_GR: _Βιβλίο διευθύνσεων

en: _Template
el_GR: _Πρότυπο

en: Actio_ns
el_GR: Ενέργει_ες

en: _About
el_GR: _Σχετικά

en: Aut_o wrapping
el_GR: Αυτόματ_η αναδίπλωση

en: Auto _indent
el_GR: _Αυτόματη δημιουργία εσοχής

en: Si_gn
el_GR: Υπ_ογραφή

en: _Encrypt
el_GR: _Κρυπτογράφηση

en: _Request Return Receipt
el_GR: _Απαίτησε Απόδειξη Επιστροφής

en: Remo_ve references
el_GR: Κατάργη_ση αναφορών

en: Show _ruler
el_GR: Εμφάνιση _χάρακα

en: _Normal
el_GR: _Κανονική

en: _All
el_GR: _Όλα

en: _Sender
el_GR: _Αποστολέα

en: _Mailing-list
el_GR: _Λίστα-αλληλογραφίας

en: _Highest
el_GR: _Ψηλότερη

en: Hi_gh
el_GR: Ψη_λή

en: Lo_w
el_GR: Xαμηλ_ή

en: _Lowest
el_GR: _Χαμηλότερη

en: _Automatic
el_GR: _Αυτόματη

en: Central European (ISO-8859-_2)
el_GR: Κεντρικής Ευρώπης (ISO-8859-_2)

en: Greek (ISO-8859-_7)
el_GR: Ελληνικά (ISO-8859-_7)

en: Turkish (ISO-8859-_9)
el_GR: Τουρκικά (ISO-8859-_9)

en: New message From format error.
el_GR: Σφάλμα μορφής Από νέου μηνύματος.

en: New message subject format error.
el_GR: Σφάλμα μορφής θέματος νέου μηνύματος.

en: The body of the "New message" template has an error at line %d.
el_GR: Το σώμα του προτύπου "Νέο μήνυμα" έχει σφάλμα στη γραμμή %d.

en: Unable to reply. The original email probably doesn't exist.
el_GR: Αδύνατη η απάντηση. Το αρχικό email πιθανόν δεν υπάρχει.

en: The "From" field of the "Reply" template contains an invalid email address.
el_GR: Το πεδίο "Από" του προτύπου "Απάντηση" περιέχει άκυρο email.

en: The body of the "Reply" template has an error at line %d.
el_GR: Το σώμα του προτύπου "Απάντηση" έχει σφάλμα στη γραμμή %d.

en: The "From" field of the "Forward" template contains an invalid email address.
el_GR: Το πεδίο "Από" του προτύπου "Προώθηση" περιέχει άκυρο email.

en: The body of the "Forward" template has an error at line %d.
el_GR: Το σώμα του προτύπου "Προώθηση" έχει σφάλμα στη γραμμή %d.

en: Fw: multiple emails
el_GR: Fw: πολλαπλά email

en: The body of the "Redirect" template has an error at line %d.
el_GR: Το σώμα του προτύπου "Ανακατεύθυνση" έχει σφάλμα στη γραμμή %d.

en: Reply-To:
el_GR: Απάντηση-Προς:

en: Newsgroups:
el_GR: Ομάδες συζήτησης:

en: Followup-To:
el_GR: Followup-Προς:

en: In-Reply-To:
el_GR: Σε-Απάντηση-Προς:

en: To:
el_GR: Προς:

en: Couldn't attach a file (charset conversion failed).
el_GR: Αδύνατη η επισύναψη ενός αρχείου (η μετατροπή charset απέτυχε).

en: The following file has been attached: 
    %s | The following files have been attached: 
    %s
el_GR[0]: Το ακόλουθο αρχείο έχει επισυναφθεί:
    %s
el_GR[1]: Τα ακόλουθα αρχεία έχουν επισυναφθεί:
    %s

en: The "Quotation mark" of the template is invalid.
el_GR: Το "σημάδι Παράθεσης" του προτύπου είναι άκυρο.

en: Could not get size of file '%s'.
el_GR: Αδύνατη η λήψη μεγέθους αρχείου '%s'.

en: You are about to insert a file of %s in the message body. Are you sure you want to do that?
el_GR: Πρόκειται να εισάγεις ένα αρχείο %s στο σώμα μηνύματος. Είσαι βέβαιος ότι θέλεις να το κάνεις;

en: Are you sure?
el_GR: Είσαι βέβαιος;

en: _Insert
el_GR: _Εισαγωγή

en: File %s is empty.
el_GR: Το αρχείο %s είναι κενό.

en: Empty file
el_GR: Κενό αρχείο

en: _Attach anyway
el_GR: _Επισύναψη ούτως ή άλλως

en: Can't read %s.
el_GR: Δεν μπορεί να διαβάσει %s.

en: Message: %s
el_GR: Μήνυμα: %s

en: %s - Compose message%s
el_GR: %s - Σύνταξη μηνύματος%s

en: [no subject] - Compose message%s
el_GR: [χωρίς θέμα] - Σύνταξη μηνύματος%s

en: Compose message
el_GR: Σύνταξη μηνύματος

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
el_GR: Ο λογαριασμός για αποστολή αλληλογραφίας δεν έχει οριστεί.
    Επέλεξε λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου πριν την αποστολή.

en: The only recipient is the default '%s' address. Send anyway?
el_GR: Ο μόνος παραλήπτης είναι η προεπιλεγμένη '%s' διεύθυνση. Αποστολή ούτως ή άλλως;

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: _Send
el_GR: _Αποστολή

en: Recipient is not specified.
el_GR: Ο παραλήπτης δεν έχει οριστεί.

en: Subject is empty. %s
el_GR: Το θέμα είναι κενό. %s

en: Send it anyway?
el_GR: Αποστολή ούτως ή άλλως;

en: Queue it anyway?
el_GR: Στην ουρά ούτως ή άλλως;

en: Send later
el_GR: Αποστολή αργότερα

en: Sending to %d recipients. %s
el_GR: Αποστολή σε %d παραλήπτες. %s

en: Could not queue message.
el_GR: Το μήνυμα δεν μπόρεσε να μπει στην ουρά.

en: Could not queue message:
    
    %s.
el_GR: Το μήνυμα δεν μπόρεσε να μπει στην ουρά:
    
    %s.

en: Could not queue message for sending:
    
    Signature failed: %s
el_GR: Το μήνυμα δεν μπόρεσε να μπει στην ουρά για αποστολή: 
    
    Η υπογραφή απέτυχε: %s

en: Could not queue message for sending:
    
    Encryption failed: %s
el_GR: Το μήνυμα δεν μπόρεσε να μπει στην ουρά για αποστολή:
    
    Η κρυπτογράφηση απέτυχε: %s

en: Could not queue message for sending:
    
    Charset conversion failed.
el_GR: Το μήνυμα δεν μπόρεσε να μπει στην ουρά για αποστολή: 
    
    Η μετατροπή charset απέτυχε.

en: Could not queue message for sending:
    
    Couldn't get recipient encryption key.
el_GR: Το μήνυμα δεν μπόρεσε να μπει στην ουρά για αποστολή: 
    
    Αδύνατη η λήψη κλειδιού κρυπτογράφησης παραλήπτη.

en: The message was queued but could not be sent.
    Use "Send queued messages" from the main window to retry.
el_GR: Το μήνυμα μπήκε στην ουρά, αλλά δεν μπόρεσε να σταλεί.
    Χρήση του "Αποστολή μηνυμάτων στην ουρά" από το κύριο παράθυρο για να προσπάθησε ξανά.

en: %s
    Use "Send queued messages" from the main window to retry.
el_GR: %s
    Χρήση του "Αποστολή μηνυμάτων ουράς" από το κύριο παράθυρο για να προσπάθησε ξανά.

en: Can't convert the character encoding of the message 
    to the specified %s charset.
    Send it as %s?
el_GR: Αδύνατη η μετατροπή κωδικοποίησης χαρακτήρων του μηνύματος
    στο καθορισμένο %s σύμβολο.
    Αποστολή ως %s;

en: Line %d exceeds the line length limit (998 bytes).
    The contents of the message might be broken on the way to the delivery.
    
    Send it anyway?
el_GR: Η γραμμή %d υπερβαίνει το όριο μήκους γραμμής (998 bytes).
    Τα περιεχόμενα μηνύματος ενδέχεται να αλλοιωθούν κατά την παράδοση.
    
    Αποστολή ούτως ή άλλως;

en: Encryption warning
el_GR: Προειδοποίηση κρυπτογράφησης

en: C_ontinue
el_GR: Σ_υνέχεια

en: No account for sending mails available!
el_GR: Δεν υπάρχει λογαριασμός για αποστολή μηνυμάτων!

en: Selected account isn't NNTP: Posting is impossible.
el_GR: Ο επιλεγμένος λογαριασμός δεν είναι NNTP: Η αποστολή είναι αδύνατη.

en: Attachment %s doesn't exist anymore. Ignore?
el_GR: Το συνημμένο %s δεν υπάρχει πια. Αγνοώ;

en: Cancel sending
el_GR: Ακύρωση αποστολής

en: Ignore attachment
el_GR: Αγνόησε συνημμένο

en: Original %s part
el_GR: Πρωτότυπο %s τμήμα

en: Add to address _book
el_GR: Προσθήκη στο βιβλίο _διευθύνσεων

en: Delete entry contents
el_GR: Διαγραφή περιεχομένων καταχώρησης

en: Use <tab> to autocomplete from addressbook
el_GR: Χρήση του <tab> για αυτόματη συμπλήρωση από το βιβλίο διευθύνσεων

en: Mime type
el_GR: Τύπος Mime

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Save Message to
el_GR: Αποθήκευση Μηνύματος σε

en: _Browse
el_GR: _Περιήγηση

en: Select folder to save message to
el_GR: Επέλεξε φάκελο για να αποθηκευτεί το μήνυμα

en: Hea_der
el_GR: Κεφ_αλίδα

en: _Attachments
el_GR: _Επισυνάψεις

en: Othe_rs
el_GR: Άλ_λα

en: S_ubject:
el_GR: Θ_έμα:

en: Spell checker could not be started.
    %s
el_GR: Ο ορθογραφικός έλεγχος δεν ήταν δυνατό να ξεκινήσει.
    %s

en: _From:
el_GR: _Από:

en: Account to use for this email
el_GR: Λογαριασμός που θα χρησιμοποιηθεί για αυτό το email

en: Sender address to be used
el_GR: Διεύθυνση αποστολέα που θα χρησιμοποιηθεί

en: The privacy system '%s' cannot be loaded. You will not be able to sign or encrypt this message.
el_GR: Το σύστημα απορρήτου '%s' δεν μπορεί να φορτωθεί. Δε θα μπορείς να υπογράψεις ή να κρυπτογραφήσεις αυτό το μήνυμα.

en: _None
el_GR: _Κανένα

en: The body of the template has an error at line %d.
el_GR: Το σώμα προτύπου έχει σφάλμα στη γραμμή %d.

[ctx: '%s' stands for a header name]
en: Template '%s' format error.
el_GR: Σφάλμα μορφής προτύπου '%s'.

en: Invalid MIME type.
el_GR: Άκυρος τύπος MIME.

en: File doesn't exist or is empty.
el_GR: Το αρχείο δεν υπάρχει ή είναι κενό.

en: Properties
el_GR: Ιδιότητες

en: MIME type
el_GR: Τύπος Mime

en: Encoding
el_GR: Κωδικοποίηση

en: Path
el_GR: Διαδρομή

en: File name
el_GR: Όνομα αρχείου

en: Claws Mail needs network access in order to send this email.
el_GR: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για να στείλει αυτό το email.

en: Could not save draft.
el_GR: Αδύνατη η αποθήκευση draft.

en: Could not save draft
el_GR: Αδύνατη η αποθήκευση draft

en: Could not save draft.
    Do you want to cancel exit or discard this email?
el_GR: Αδύνατη η αποθήκευση draft.
    Ακύρωση εξόδου ή απορρίψιμη του email;

en: _Cancel exit
el_GR: _Ακύρωση εξόδου

en: _Discard email
el_GR: _Απόρριψη email

en: Select file
el_GR: Επέλεξε αρχείο

en: File '%s' could not be read.
el_GR: Αδύνατη η ανάγνωση αρχείου '%s'.

en: File '%s' contained invalid characters
    for the current encoding, insertion may be incorrect.
el_GR: Το αρχείο '%s' περιείχε άκυρους χαρακτήρες
    για την τρέχουσα κωδικοποίηση, η εισαγωγή μπορεί να είναι εσφαλμένη.

en: Discard message
el_GR: Απέρριψε το μήνυμα

en: This message has been modified. Discard it?
el_GR: Αυτό το μήνυμα έχει τροποποιηθεί. Να απορριφθεί;

en: _Discard
el_GR: _Απόρριψη

en: _Save to Drafts
el_GR: _Αποθήκευση σε Drafts

en: Save changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: This message has been modified. Save the latest changes?
el_GR: Αυτό το μήνυμα έχει τροποποιηθεί. Αποθήκευση των τελευταίων αλλαγών;

en: _Don't save
el_GR: _Μην αποθηκεύεις

en: Do you want to apply the template '%s'?
el_GR: Θέλεις να εφαρμόσεις το πρότυπο '%s';

en: Apply template
el_GR: Εφαρμογή πρότυπου

en: _Replace
el_GR: _Αντικατάσταση

en: Do you want to insert the contents of the file into the message body, or attach it to the email? | Do you want to insert the contents of the %d files into the message body, or attach them to the email?
el_GR[0]: Θέλεις να εισάγεις τα περιεχόμενα αρχείου στο σώμα του μηνύματος ή να το επισυνάψεις στο email;
el_GR[1]: Θέλεις να εισάγεις τα περιεχόμενα των %d αρχείων στο σώμα μηνυμάτων ή να τα επισυνάψεις στο email;

en: Insert or attach?
el_GR: Εισαγωγή ή επισύναψη;

en: _Attach
el_GR: _Επισύναψη

en: Quote format error at line %d.
el_GR: Σφάλμα παράθεσης στη γραμμή %d.

en: You are about to reply to %d messages. Opening the windows could take some time. Do you want to continue?
el_GR: Πρόκειται να απαντήσεις στα μηνύματα %d. Το άνοιγμα των παραθύρων μπορεί να διαρκέσει λίγο. Θέλεις να συνεχίσεις;

en: Claws Mail process (%ld) received signal %ld
el_GR: Η διαδικασία Claws Mail (%ld) έλαβε σήμα %ld

en: Claws Mail has crashed
el_GR: Το Claws Mail έχει καταρρεύσει

en: %s.
    Please file a bug report and include the information below.
el_GR: %s.
    Καταχώρισεε αναφορά σφάλματος και περίλαβε τις παρακάτω πληροφορίες.

en: Debug log
el_GR: Αρχείο καταγραφής αποσφαλμάτωσης

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Save...
el_GR: Αποθήκευση...

en: Create bug report
el_GR: Δημιουργία αναφοράς σφαλμάτων

en: Save crash information
el_GR: Αποθήκευση πληροφοριών κατάρρευσης

en: Add New Person
el_GR: Πρόσθεσε νέο άτομο

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - Display Name
     - First Name
     - Last Name
     - Nickname
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
el_GR: Η προσθήκη νέου προσώπου απαιτεί να οριστεί τουλάχιστον
     μία από τις ακόλουθες τιμές:
      - Όνομα εμφάνισης
      - Όνομα
      - Επίθετο
      - Παρατσούκλι
      - οποιοδήποτε email
      - κάθε πρόσθετο χαρακτηριστικό
    
    Κλικ στο OK για να συνεχίσει η επεξεργασία αυτής της επαφής.
    Κλικ στο Άκυρο για να κλείσει χωρίς αποθήκευση.

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - First Name
     - Last Name
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
el_GR: Η προσθήκη νέου προσώπου απαιτεί να οριστεί τουλάχιστον
     μία από τις ακόλουθες τιμές:
      - Όνομα
      - Επίθετο
      - οποιοδήποτε email
      - κάθε πρόσθετο χαρακτηριστικό
    
    Κλικ στο OK για να συνεχίσει η επεξεργασία αυτής της επαφής.
    Κάντε κλικ στην επιλογή Άκυρο για να κλείσει χωρίς αποθήκευση.

en: Edit Person Details
el_GR: Επεξεργασία Στοιχείων Προσώπου

en: An Email address must be supplied.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται Εmail.

en: A Name and Value must be supplied.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται Όνομα και Τιμή.

en: Discard
el_GR: Απόρριψη

en: Apply
el_GR: Εφαρμογή

en: Edit Person Data
el_GR: Επεξεργασία Δεδομένων Προσώπου

en: Choose a picture
el_GR: Επέλεξε φωτογραφία

en: Failed to import image: 
    %s
el_GR: Αποτυχία εισαγωγής εικόνας: 
    %s

en: _Set picture
el_GR: _Όρισε εικόνα

en: _Unset picture
el_GR: _Μη ορισμένη εικόνα

en: Photo
el_GR: Φωτογραφία

en: Display Name
el_GR: Εμφανιζόμενο Όνομα

en: Last Name
el_GR: Επίθετο

en: First Name
el_GR: Όνομα

en: Nickname
el_GR: Ψευδώνυμο

en: Value
el_GR: Τιμή

en: _User Data
el_GR: _Δεδομένα Χρήστη

en: _Email Addresses
el_GR: _Διευθύνσεις email

en: O_ther Attributes
el_GR: Ά_λλα Χαρακτηριστικά

en: Failed to save image: 
    %s
el_GR: Αποτυχία αποθήκευσης εικόνας: 
    %s

en: File appears to be OK.
el_GR: Το αρχείο φαίνεται να είναι ΟΚ.

en: File does not appear to be a valid address book format.
el_GR: Το αρχείο δε φαίνεται να είναι έγκυρη μορφή βιβλίου διευθύνσεων.

en: Could not read file.
el_GR: Αδύνατη η ανάγνωση αρχείου.

en: Edit Addressbook
el_GR: Επεξεργασία Βιβλίου Διευθύνσεων

en:  Check File
el_GR:  Έλεγχος Αρχείου

en: File
el_GR: Αρχείο

en: Add New Addressbook
el_GR: Προσθήκη Νέου Βιβλίου Διευθύνσεων

en: A Group Name must be supplied.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται Όνομα Ομάδας.

en: Edit Group Data
el_GR: Επεξεργασία δεδομένων ομάδας

en: Group Name
el_GR: Όνομα Ομάδας

en: Addresses in Group
el_GR: Διευθύνσεις στην Ομάδα

en: Available Addresses
el_GR: Διαθέσιμες Διευθύνσεις

en: Move Email Addresses to or from Group with arrow buttons
el_GR: Μετακίνησε τις Διευθύνσεις Email προς ή από την Ομάδα με κουμπιά βέλους

en: Edit Group Details
el_GR: Επεξεργασία Λεπτομερειών Ομάδας

en: Add New Group
el_GR: Προσθήκη Νέας Ομάδας

en: Edit folder
el_GR: Επεξεργασία φακέλου

en: Input the new name of folder:
el_GR: Εισήγαγε το νέο όνομα φακέλου:

en: New folder
el_GR: Νέος φάκελος

en: Input the name of new folder:
el_GR: Εισαγωγή ονόματος νέου φακέλου:

en: File does not appear to be JPilot format.
el_GR: Το αρχείο δε φαίνεται να έχει μορφή JPilot.

en: Select JPilot File
el_GR: Επέλεξε Αρχείο JPilot

en: Edit JPilot Entry
el_GR: Επεξεργασία Καταχώρησης JPilot

en: Additional e-Mail address item(s)
el_GR: Πρόσθετα στοιχεία διεύθυνσης email

en: Add New JPilot Entry
el_GR: Προσθήκη νέας καταχώρησης JPilot

en: Edit LDAP - Select Search Base
el_GR: Επεξεργασία LDAP - Επιλογή βάσης αναζήτησης

en: Port
el_GR: Θύρα

en: Search Base
el_GR: Βάση Αναζήτησης

en: Available Search Base(s)
el_GR: Διαθέσιμη(ες) Βάση(εις) Αναζήτησης

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
el_GR: Αδύνατη η ανάγνωση Βάσης Αναζήτησης από τον server - όρισε μη αυτόματα

en: Could not connect to server
el_GR: Δε μπόρεσε να συνδεθεί με server

en: A Name must be supplied.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται Όνομα.

en: A Hostname must be supplied for the server.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται ένα Hostname για τον server.

en: At least one LDAP search attribute should be supplied.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται τουλάχιστον ένα χαρακτηριστικό αναζήτησης LDAP.

en: Connected successfully to server
el_GR: Συνδέθηκε με επιτυχία σε server

en: Edit LDAP Server
el_GR: Επεξεργασία LDAP server

en: A name that you wish to call the server.
el_GR: Όνομα που θέλεις να καλείς τον server.

en: This is the hostname of the server. For example, "ldap.example.org" may be appropriate for the "example.org" organization. An IP address may also be used. You may specify "localhost" if running an LDAP server on the same computer as Claws Mail.
el_GR: Αυτό είναι το hostname του server. Για παράδειγμα, το "ldap.example.org" μπορεί να είναι κατάλληλο για τον οργανισμό "example.org". Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί η IP. Μπορεί να οριστεί "localhost" αν ο LDAP server τρέχει στον ίδιο υπολογιστή με το Claws Mail.

en: Enable secure connection to the LDAP server via STARTTLS. Connection starts unencrypted and is secured by STARTTLS command. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
el_GR: Ενεργοποίησε ασφαλή σύνδεση στον LDAP server μέσω STARTTLS. Η σύνδεση ξεκινά χωρίς κρυπτογράφηση και ασφαλίζεται με εντολή STARTTLS. Αν η σύνδεση αποτύχει, έλεγξε τις ρυθμίσεις στα πεδία ldap.conf (TLS_CACERTDIR και TLS_REQCERT).

en: Enable secure connection to the LDAP server via SSL/TLS. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
el_GR: Ενεργοποίησε την ασφαλή σύνδεση στον LDAP server μέσω SSL/TLS. Αν η σύνδεση αποτύχει, έλεγξε τις ρυθμίσεις στα πεδία ldap.conf (TLS_CACERTDIR και TLS_REQCERT).

en: The port number that the server listens on. Port 389 is the default.
el_GR: Ο αριθμός θύρας που ακούει ο server. Η θύρα 389 είναι η προεπιλογή.

en:  Check Server
el_GR:  Έλεγχος server

en: Press this button to test the connection to the server.
el_GR: Πάτησε αυτό το κουμπί για να ελέγξεις τη σύνδεση με τον server.

en: This specifies the name of the directory to be searched on the server. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
el_GR: Αυτό καθορίζει το όνομα καταλόγου που θα αναζητηθεί στον server. Παραδείγματα περιλαμβάνουν:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country

en: Press this button to lookup the name of available directory names on the server.
el_GR: Πάτησε αυτό το κουμπί για να αναζητήσεις το όνομα των διαθέσιμων ονομάτων καταλόγων στον server.

en: Search Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά Αναζήτησης

en: A list of LDAP attribute names that should be searched when attempting to find a name or address.
el_GR: Λίστα ονομάτων χαρακτηριστικών LDAP που θα ελεγχθεί όταν αναζητάς όνομα ή διεύθυνση.

en:  Defaults
el_GR:  Προεπιλογές

en: This resets the attribute names to a default value that should find most names and addresses during a name or address search process.
el_GR: Αυτό επαναφέρει τα ονόματα ιδιοτήτων σε προεπιλεγμένη τιμή που θα πρέπει να εντοπίσει τα περισσότερα ονόματα και διευθύνσεις στη διάρκεια διαδικασίας αναζήτησης ονόματος ή διεύθυνσης.

en: Max Query Age (secs)
el_GR: Μέγιστη Ηλικία Ερωτήματος (δευτ)

en: This defines the maximum period of time (in seconds) that an address search result is valid for address completion purposes. Search results are stored in a cache until this period of time has passed and then retired. This will improve the response time when attempting to search for the same name or address on subsequent address completion requests. The cache will be searched in preference to performing a new server search request. The default value of 600 seconds (10 minutes), should be sufficient for most servers. A larger value will reduce the search time for subsequent searches. This is useful for servers that have slow response times at the expense of more memory to cache results.
el_GR: Αυτό καθορίζει το μέγιστο χρονικό διάστημα (σε δευτερόλεπτα) που ένα αποτέλεσμα αναζήτησης διευθύνσεων είναι έγκυρο για σκοπούς ολοκλήρωσης διεύθυνσης. Τα αποτελέσματα αναζήτησης αποθηκεύονται στην cache μέχρι να περάσει αυτή η χρονική περίοδος και στη συνέχεια να αποσυρθεί. Με αυτόν τον τρόπο θα βελτιωθεί ο χρόνος απόκρισης όταν επιχειρείς να αναζητήσεις το ίδιο όνομα ή διεύθυνση στις επόμενες αιτήσεις ολοκλήρωσης διευθύνσεων. Η μνήμη cache θα αναζητηθεί κατά προτίμηση στην εκτέλεση νέου αιτήματος αναζήτησης server. Η προεπιλεγμένη τιμή των 600 δευτερολέπτων (10 λεπτών) θα πρέπει να είναι αρκετή για τους περισσότερους servers. Μεγαλύτερη τιμή θα μειώσει τον χρόνο αναζήτησης για τις επόμενες αναζητήσεις. Αυτό είναι χρήσιμο για servers που έχουν αργούς χρόνους απόκρισης σε βάρος περισσότερης μνήμης για αποθήκευση αποτελεσμάτων.

en: Include server in dynamic search
el_GR: Συμπερίληψη server σε δυναμική αναζήτηση

en: Check this option to include this server for dynamic searches when using address completion.
el_GR: Επέλεξε για να περιλάβεις αυτόν τον server για δυναμικές αναζητήσεις όταν χρησιμοποιείς συμπλήρωση διεύθυνσης.

en: Match names 'containing' search term
el_GR: Ταιριάζει με ονόματα που 'περιέχουν' όρο αναζήτησης

en: Searches for names and addresses can be performed either using "begins-with" or "contains" search term. Check this option to perform a "contains" search; this type of search usually takes longer to complete. Note that for performance reasons, address completion uses "begins-with" for all searches against other address interfaces.
el_GR: Οι αναζητήσεις για ονόματα και διευθύνσεις μπορούν να πραγματοποιηθούν χρησιμοποιώντας τον όρο αναζήτησης "αρχίζει με" ή "περιέχει". Επέλεξε για να εκτελέσεις αναζήτηση "περιέχει", αυτό το είδος αναζήτησης συνήθως διαρκεί περισσότερο. Λάβε υπόψη ότι για λόγους απόδοσης, η ολοκλήρωση διεύθυνσης χρησιμοποιεί "ξεκινά με" για όλες τις αναζητήσεις σε σχέση με άλλες διεπαφές διευθύνσεων.

en: The LDAP user account name to be used to connect to the server. This is usually only used for protected servers. This name is typically formatted as: "cn=user,dc=claws-mail,dc=org". This is usually left empty when performing a search.
el_GR: Το όνομα λογαριασμού χρήστη LDAP που θα χρησιμοποιηθεί για σύνδεση με τον server. Αυτό συνήθως χρησιμοποιείται μόνο για προστατευμένους servers. Αυτό το όνομα συνήθως μορφοποιείται ως: "cn = user, dc = claws-mail, dc = org". Αυτό μένει συνήθως κενό στην εκτέλεση μίας αναζήτησης.

en: Bind Password
el_GR: Κωδικός Σύνδεσης

en: The password to be used when connecting as the "Bind DN" user.
el_GR: Ο κωδικός που χρησιμοποιείται στη σύνδεση ως χρήστης "Bind DN".

en: Show password
el_GR: Εμφάνιση κωδικού

en: Timeout (secs)
el_GR: Τέλος χρόνου (δευτ)

en: The timeout period in seconds.
el_GR: Η περίοδος timeout σε δευτερόλεπτα.

en: Maximum Entries
el_GR: Μέγιστες Καταχωρήσεις

en: The maximum number of entries that should be returned in the search result.
el_GR: Ο μέγιστος αριθμός καταχωρήσεων που πρέπει να επιστραφούν στο αποτέλεσμα αναζήτησης.

en: Basic
el_GR: Βασικό

en: Extended
el_GR: Εκτεταμένος

en: Add New LDAP Server
el_GR: Πρόσθεσε νέο LDAP server

en: Tag
el_GR: Ετικέτα

en: Delete tag
el_GR: Διαγραφή ετικέτας

en: Do you really want to delete this tag?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί αυτή η ετικέτα;

en: Delete all tags
el_GR: Διέγραψε όλες τις ετικέτες

en: Do you really want to delete all tags?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφούν όλες οι ετικέτες;

en: You entered a reserved tag name, please choose another instead.
el_GR: Εισήγαγες δεσμευμένο όνομα ετικέτας, επέλεξε άλλο.

en: Tag is not set.
el_GR: Δεν ορίστηκε ετικέτα.

[ctx: Dialog title]
en: Apply tags
el_GR: Εφαρμογή ετικετών

en: New tag:
el_GR: Νέα ετικέτα:

en: Please select tags to apply/remove. Changes are immediate.
el_GR: Επέλεξε ετικέτες για εφαρμογή/κατάργηση. Οι αλλαγές είναι άμεσες.

en: File does not appear to be vCard format.
el_GR: Το αρχείο δε φαίνεται να έχει μορφή vCard.

en: Select vCard File
el_GR: Επέλεξε αρχείο vCard

en: Edit vCard Entry
el_GR: Επεξεργασία καταχώρησης vCard

en: Add New vCard Entry
el_GR: Προσθήκη νέας καταχώρησης vCard

en: Impossible to set the client certificate.
el_GR: Αδύνατος ο ορισμός πιστοποιητικού πελάτη.

en: couldn't get xover range
el_GR: αδύνατη η λήψη εύρους xover

en: couldn't get xhdr range
el_GR: αδύνατη η λήψη εύρους xhdr

en: Please specify output directory and file to create.
el_GR: Όρισε κατάλογο εξόδου και αρχείο για δημιουργία.

en: Select stylesheet and formatting.
el_GR: Επιλογή stylesheet και μορφοποίησης.

en: File exported successfully.
el_GR: Το αρχείο εξήχθη με επιτυχία.

en: The HTML output directory '%s'
    does not exist. Do you want to create it?
el_GR: Ο κατάλογος εξόδου HTML '%s'
    δεν υπάρχει. Να δημιουργηθεί;

en: Create directory
el_GR: Δημιουργία καταλόγου

en: Could not create output directory for HTML file:
    %s
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία καταλόγου εξόδου για αρχείο HTML:
    %s

en: Failed to Create Directory
el_GR: Αποτυχία Δημιουργίας Καταλόγου

en: Error creating HTML file
el_GR: Σφάλμα δημιουργίας αρχείου HTML

en: Select HTML output file
el_GR: Επέλεξε αρχείο εξόδου HTML

en: HTML Output File
el_GR: Αρχείο εξόδου HTML

en: B_rowse
el_GR: Π_εριήγηση

en: None
el_GR: Κανένα

en: Default
el_GR: Προκαθορισμένο

en: Full
el_GR: Πλήρες

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

en: Custom-2
el_GR: Προσαρμοσμένο-2

en: Custom-3
el_GR: Προσαρμοσμένο-3

en: Custom-4
el_GR: Προσαρμοσμένο-4

en: Full Name Format
el_GR: Μορφή Πλήρους Ονόματος

en: First Name, Last Name
el_GR: Όνομα, Επίθετο

en: Last Name, First Name
el_GR: Επίθετο, Όνομα

en: Format Email Links
el_GR: Μορφοποίηση συνδέσεων Email

en: Format User Attributes
el_GR: Μορφοποίηση Χαρακτηριστικών Χρήστη

en: Address Book:
el_GR: Βιβλίο Διευθύνσεων:

en: File Name:
el_GR: Όνομα Αρχείου:

en: Open with Web Browser
el_GR: Άνοιγμα με Web Browser

en: Export Address Book to HTML File
el_GR: Εξαγωγή Βιβλίου Διευθύνσεων σε αρχείο HTML

en: File Info
el_GR: Πληροφορίες αρχείου

en: Format
el_GR: Μορφή

en: Please specify output directory and LDIF filename to create.
el_GR: Καθόρισε τον κατάλογο εξόδου και το όνομα αρχείου LDIF που θέλεις να δημιουργήσεις.

en: Specify parameters to format distinguished name.
el_GR: Καθόρισε παραμέτρους για τη μορφοποίηση διακριτικού ονόματος.

en: LDIF Output Directory '%s'
    does not exist. OK to create new directory?
el_GR: Ο κατάλογος εξόδου LDIF '%s'
    δεν υπάρχει. OK για να δημιουργήσεις νέο κατάλογο;

en: Create Directory
el_GR: Δημιουργία Καταλόγου

en: Could not create output directory for LDIF file:
    %s
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία καταλόγου εξόδου για το αρχείο LDIF:
    %s

en: Suffix was not supplied
el_GR: Η κατάληξη δεν παρέχεται

en: A suffix is required if data is to be used for an LDAP server. Are you sure you wish to proceed without a suffix?
el_GR: Απαιτείται κατάληξη αν πρόκειται να χρησιμοποιηθούν δεδομένα για LDAP server. Είσαι βέβαιος ότι θέλεις να προχωρήσεις χωρίς κατάληξη;

en: Error creating LDIF file
el_GR: Σφάλμα δημιουργίας αρχείου LDIF

en: Select LDIF output file
el_GR: Επέλεξε LDIF αρχείο εξόδου

en: LDIF Output File
el_GR: Αρχείο εξόδου LDIF

en: The address book Unique ID is used to create a DN that is formatted similar to:
      uid=102376,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
el_GR: Το Unique ID του βιβλίου διευθύνσεων χρησιμοποιείται για τη δημιουργία ενός DN που μορφοποιείται παρόμοια με:
      uid=102376,ou=people,dc=claws-mail,dc=org

en: The address book Display Name is used to create a DN that is formatted similar to:
      cn=John Doe,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
el_GR: Το Όνομα Προβολής του βιβλίου διευθύνσεων χρησιμοποιείται για τη δημιουργία ενός DN που μορφοποιείται παρόμοια με:
      cn=John Doe,ou=people,dc=claws-mail,dc=org

en: The first Email Address belonging to a person is used to create a DN that is formatted similar to:
      mail=john.doe@domain.com,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
el_GR: Η πρώτη Διεύθυνση Email που ανήκει σε άτομο χρησιμοποιείται για να δημιουργήσει ένα DN που μορφοποιείται όπως:
      mail=john.doe@domain.com,ou=people,dc=claws-mail,dc=org

en: Suffix
el_GR: Κατάληξη

en: The suffix is used to create a "Distinguished Name" (or DN) for an LDAP entry. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
el_GR: Η κατάληξηscreen χρησιμοποιείται για δημιουργία ενός "Διακεκριμένου ονόματος" (ή DN) για καταχώρηση LDAP. Παραδείγματα περιλαμβάνουν:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country

en: Relative DN
el_GR: Σχετική DN

en: Unique ID
el_GR: Μοναδικό ID

en: The LDIF file contains several data records that are usually loaded into an LDAP server. Each data record in the LDIF file is uniquely identified by a "Distinguished Name" (or DN). The suffix is appended to the "Relative Distinguished Name" (or RDN) to create the DN. Please select one of the available RDN options that will be used to create the DN.
el_GR: Το αρχείο LDIF περιέχει αρκετές εγγραφές δεδομένων που συνήθως φορτώνονται σε έναν διακομιστή LDAP. Κάθε εγγραφή δεδομένων στο αρχείο LDIF αναγνωρίζεται με μοναδικό τρόπο από ένα "Διακεκριμένο όνομα" (ή DN). Η κατάληξη προσαρτάται στο "Σχετικό Διακεκριμένο Όνομα" (ή RDN) για τη δημιουργία DN. Επέλεξε μία από τις διαθέσιμες επιλογές RDN που θα χρησιμοποιηθούν για τη δημιουργία του DN.

en: Use DN attribute if present in data
el_GR: Χρήση του χαρακτηριστικό DN αν υπάρχει στα δεδομένα

en: The addressbook may contain entries that were previously imported from an LDIF file. The "Distinguished Name" (DN) user attribute, if present in the address book data, may be used in the exported LDIF file. The RDN selected above will be used if the DN user attribute is not found.
el_GR: Το βιβλίο διευθύνσεων ενδέχεται να περιέχει καταχωρήσεις που είχαν προηγουμένως εισαχθεί από ένα αρχείο LDIF. Το χαρακτηριστικό χρήστη "Distinguished Name" (DN), αν υπάρχει στα δεδομένα βιβλίου διευθύνσεων, μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο εξαγόμενο αρχείο LDIF. Το RDN που επιλέξατε παραπάνω θα χρησιμοποιηθεί αν δεν εντοπιστεί το χαρακτηριστικό χρήστη DN.

en: Exclude record if no Email Address
el_GR: Απόκλεισε την καταχώρηση αν δεν υπάρχει email

en: An addressbook may contain entries without Email Addresses. Check this option to ignore these records.
el_GR: Ένα βιβλίο διευθύνσεων μπορεί να περιέχει καταχωρήσεις χωρίς Διευθύνσεις Email. Επέλεξε για να αγνοήσει αυτές τις εγγραφές.

en: Export Address Book to LDIF File
el_GR: Εξαγωγή Βιβλίου Διευθύνσεων σε αρχείο LDIF

en: Distinguished Name
el_GR: Διακεκριμένο όνομα

en: Export to mbox file
el_GR: Εξαγωγή στο αρχείο mbox

en: Locate the folder to export and specify the mbox file.
el_GR: Εντόπισε τον φάκελο για εξαγωγή και όρισε το αρχείο mbox.

en: Source folder:
el_GR: Φάκελος προέλευσης:

en: Mbox file:
el_GR: Αρχείο mbox:

en: Target mbox filename can't be left empty.
el_GR: Το όνομα αρχείου-στόχου mbox δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Source folder can't be left empty.
el_GR: Ο φάκελος προέλευσης δεν μπορεί να μείνει κενός.

en: Couldn't find the source folder.
el_GR: Αδύνατη η εύρεση φακέλου προέλευσης.

en: Select exporting file
el_GR: Επέλεξε αρχείο εξαγωγής

en: Select folder to export
el_GR: Επέλεξε φάκελο για εξαγωγή

en: Full Name
el_GR: Πλήρες όνομα

en: Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Claws Mail Address Book
el_GR: Βιβλίο Διευθύνσεων Claws Mail

en: Name already exists but is not a directory.
el_GR: Το όνομα υπάρχει ήδη αλλά δεν είναι κατάλογος.

en: No permissions to create directory.
el_GR: Δεν υπάρχουν δικαιώματα δημιουργίας καταλόγου.

en: Name is too long.
el_GR: Το όνομα είναι πολύ μεγάλο.

en: Not specified.
el_GR: Αδιευκρίνιστο.

en: The file %s is missing! Do you want to use the backup file from %s?
el_GR: Το αρχείο %s λείπει! Θέλεις να χρησιμοποιήσεις το αντίγραφο ασφαλείας από το %s;

en: Could not copy %s to %s
el_GR: Αδύνατη η αντιγραφή %s στο %s

en: The file %s is empty or corrupted! Do you want to use the backup file from %s?
el_GR: Το αρχείο %s είναι κενό ή κατεστραμμένο! Θέλεις να χρησιμοποιήσεις το αντίγραφο ασφαλείας από το %s;

en: rule is not account-based
el_GR: ο κανόνας δε βασίζεται στον λογαριασμό

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], matching the account currently used to retrieve messages
el_GR: ο κανόνας βασίζεται στον λογαριασμό [id=%d, name='%s'], που ταιριάζει με τον λογαριασμό που χρησιμοποιείται για ανάκτηση μηνυμάτων

en: rule is account-based, not matching the account currently used to retrieve messages
el_GR: ο κανόνας βασίζεται σε λογαριασμούς, δεν ταιριάζει με τον λογαριασμό που χρησιμοποιείται προς το παρόν για ανάκτηση μηνυμάτων

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching the account currently used to retrieve messages [id=%d, name='%s']
el_GR: ο κανόνας βασίζεται σε λογαριασμό [id=%d, name='%s'], δεν ταιριάζει με τον λογαριασμό που χρησιμοποιείται προς το παρόν για ανάκτηση μηνυμάτων [id=%d, name='%s']

en: rule is not account-based, all rules are applied on user request anyway
el_GR: ο κανόνας δε βασίζεται σε λογαριασμούς, όλοι οι κανόνες εφαρμόζονται σε αίτημα χρήστη ούτως ή άλλως

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], but all rules are applied on user request
el_GR: ο κανόνας βασίζεται σε λογαριασμό [id=%d, name='%s'], αλλά όλοι οι κανόνες εφαρμόζονται σε αίτημα χρήστη

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], skipped on user request
el_GR: ο κανόνας βασίζεται σε λογαριασμό [id=%d, name='%s'], παραλείπεται από αίτημα χρήστη

en: rule is account-based, skipped on user request
el_GR: ο κανόνας βασίζεται σε λογαριασμό, παραλείπεται από αίτημα χρήστη

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching current account [id=%d, name='%s']
el_GR: ο κανόνας βασίζεται σε λογαριασμό [id=%d, name='%s'], δεν ταιριάζει με τον τρέχοντα λογαριασμό [id=%d, name='%s']

en: rule is account-based, not matching current account
el_GR: ο κανόνας βασίζεται σε λογαριασμό και δεν αντιστοιχεί στον τρέχοντα λογαριασμό

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], current account [id=%d, name='%s']
el_GR: ο κανόνας βασίζεται σε λογαριασμό [id=%d, name='%s'], τρέχων λογαριασμός [id=%d, name='%s']

en: applying action [ %s ]
el_GR: εφαρμόζοντας δράση [ %s ]

en: action could not apply
el_GR: η δράση δε θα μπορούσε να εφαρμοστεί

en: no further processing after action [ %s ]
el_GR: καμία περαιτέρω επεξεργασία μετά την ενέργεια [ %s ]

en: processing rule '%s' [ %s ]
el_GR: επεξεργασία κανόνα '%s' [ %s ]

en: processing rule <unnamed> [ %s ]
el_GR: επεξεργασία κανόνα <unnamed> [ %s ]

en: disabled rule '%s' [ %s ]
el_GR: απενεργοποιημένος κανόνας '%s' [ %s ]

en: disabled rule <unnamed> [ %s ]
el_GR: απενεργοποιημένος κανόνας <unnamed> [ %s ]

en: undetermined
el_GR: αόριστο

en: incorporation
el_GR: ενσωμάτωση

en: manually
el_GR: μη αυτόματα

en: folder processing
el_GR: επεξεργασία φακέλου

en: pre-processing
el_GR: προ-επεξεργασία

en: post-processing
el_GR: μετά-επεξεργασία

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
el_GR: φιλτράρισμα μηνύματος (%s%s%s)
    %sαρχείο μηνύματος: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
el_GR: φιλτράρισμα μηνύματος (%s%s%s)
    %sαρχείο μηνύματος: %s

en: Inbox
el_GR: Εισερχόμενα

en: Sent
el_GR: Απεσταλμένα

en: Trash
el_GR: Απορρίματα

en: Processing (%s)...
el_GR: Επεξεργασία (%s)...

en: Copying %s to %s...
el_GR: Αντιγραφή %s σε %s...

en: Moving %s to %s...
el_GR: Μεταφορά %s σε %s...

en: Updating cache for %s...
el_GR: Ενημέρωση cache για %s...

en: Processing messages...
el_GR: Επεξεργασία μηνυμάτων...

en: Synchronising %s for offline use...
el_GR: Συγχρονισμός %s για χρήση εκτός δικτύου...

en: A folder name cannot begin or end with a dot.
el_GR: Ένα όνομα φακέλου δεν μπορεί να ξεκινάει ή να τελειώνει με τελεία.

en: A folder name can not end with a space.
el_GR: Ένα όνομα φακέλου δεν μπορεί να τελειώνει με κενό.

en: Select folder
el_GR: Επέλεξε φάκελο

en: Inherit properties and processing rules from parent folder
el_GR: Εφάρμοσε ιδιότητες και κανόνες επεξεργασίας από γονικό φάκελο

en: '%c' can't be included in folder name.
el_GR: '%c' δεν μπορεί να περιληφθεί στο όνομα φακέλου.

en: The folder '%s' already exists.
el_GR: Ο φάκελος '%s' υπάρχει ήδη.

en: Can't create the folder '%s'.
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία φακέλου '%s'.

en: Mark all re_ad
el_GR: Επισήμανση όλων ως αν_αγνωσμένα

en: Mark all u_nread
el_GR: Επισήμανση όλων των μη α_ναγνωσμένων

en: Mark all read recursi_vely
el_GR: Επισήμανση όλων ως αναγνωσμένα επαναλαμβανό_μενα

en: Mark all unread recursi_vely
el_GR: Επισήμανση όλων ως μη αναγνωσμένα επαναλαμβανό_μενα

en: R_un processing rules
el_GR: Ε_κτέλεση κανόνων επεξεργασίας

en: _Search folder...
el_GR: _Φάκελος αναζήτησης...

en: Process_ing...
el_GR: Επεξεργα_σία...

en: Empty _trash...
el_GR: Άδειασμα _απορριμμάτων...

en: Send _queue...
el_GR: Αποστολή _ουράς...

en: Set Displayed columns
el_GR: Όρισε Εμφανιζόμενες στήλες

en: New
el_GR: Νέο

en: Unread
el_GR: Μη αναγνωσμένο

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: Setting folder info...
el_GR: Ρύθμιση πληροφοριών φακέλου...

en: Mark all as read
el_GR: Επισήμανση όλων ως αναγνωσμένα

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its sub-folders as read?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να επισημάνεις όλα τα μηνύματα σε αυτόν τον φάκελο και στους υποφακέλους του ως αναγνωσμένα;

en: Do you really want to mark all mails in this folder as read?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να επισημάνεις όλα τα μηνύματα σε αυτόν τον φάκελο ως αναγνωσμένα;

en: Mark all as unread
el_GR: Επισήμανση όλων ως μη αναγνωσμένα

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its sub-folders as unread?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να επισημάνεις όλα τα μηνύματα σε αυτόν τον φάκελο και τους υποφακέλους ως μη αναγνωσμένα;

en: Do you really want to mark all mails in this folder as unread?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να επισημάνεις όλα τα μηνύματα σε αυτόν τον φάκελο ως μη αναγνωσμένα;

en: Scanning folder %s/%s...
el_GR: Σάρωση φακέλου %s/%s...

en: Scanning folder %s...
el_GR: Σάρωση φακέλου %s...

en: Rebuild folder tree
el_GR: Επαναδημιουργία δέντρου φακέλων

en: Rebuilding the folder tree will remove local caches. Do you want to continue?
el_GR: Η ανοικοδόμηση δέντρου φακέλων θα καταργήσει τις τοπικές cache. Θέλεις να συνεχίσεις;

en: Rebuilding folder tree...
el_GR: Επαναδημιουργία δέντρου φακέλων...

en: Scanning folder tree...
el_GR: Σάρωση δέντρου φακέλων...

en: Couldn't scan folder %s
el_GR: Αδύνατη η σάρωση φακέλου %s

en: Checking for new messages in all folders...
el_GR: Έλεγχος για νέα μηνύματα σε όλους τους φακέλους...

en: Closing folder %s...
el_GR: Κλείσιμο φακέλου %s...

en: Opening folder %s...
el_GR: Άνοιγμα φακέλου %s...

en: Folder could not be opened.
el_GR: Ο φάκελος δεν ήταν δυνατό να ανοιχτεί.

en: Empty trash
el_GR: Άδειασμα απορριμμάτων

en: Delete all messages in trash?
el_GR: Διαγραφή όλων των μηνυμάτων στα απορρίμματα;

en: _Empty trash
el_GR: _Άδειασμα απορριμμάτων

en: Offline warning
el_GR: Προειδοποίηση εκτός σύνδεσης

en: You're working offline. Override?
el_GR: Εργάζεσαι εκτός σύνδεσης. Παράβλεψη;

en: Send queued messages
el_GR: Αποστολή μηνυμάτων ουράς

en: Send all queued messages?
el_GR: Αποστολή όλων των μηνυμάτων ουράς;

en: Some errors occurred while sending queued messages.
el_GR: Παρουσιάστηκαν σφάλματα κατά την αποστολή μηνυμάτων ουράς.

en: Some errors occurred while sending queued messages:
    %s
el_GR: Παρουσιάστηκαν σφάλματα κατά την αποστολή μηνυμάτων ουράς:
    %s

en: Do you really want to copy folder '%s' in '%s'?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να αντιγραφεί ο φάκελος '%s' σε '%s';

en: Do you really want to make folder '%s' a subfolder of '%s'?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να γίνει ο φάκελος '%s' υποφάκελος του '%s';

en: Copy folder
el_GR: Αντιγραφή Φακέλλου

en: Move folder
el_GR: Μετακίνηση Φακέλλου

en: Copying %s to %s...
el_GR: Αντιγραφή %s σε %s...

en: Moving %s to %s...
el_GR: Μεταφορά %s σε %s...

en: Source and destination are the same.
el_GR: Η πηγή και ο προορισμός είναι οι ίδια.

en: Can't copy a folder to one of its children.
el_GR: Αδύνατη η αντιγραφή ενός φακέλου σε ένα από τα παιδιά του.

en: Can't move a folder to one of its children.
el_GR: Αδύνατη η μετακίνηση ενός φακέλου σε ένα από τα παιδιά του.

en: A folder cannot be moved between different mailboxes.
el_GR: Αδύνατη η μετακίνηση ενός φακέλου μεταξύ διαφορετικών γραμματοκιβωτίων.

en: Copy failed!
el_GR: Η αντιγραφή απέτυχε!

en: Move failed!
el_GR: Η μετακίνηση απέτυχε!

en: Processing configuration for folder %s
el_GR: Επεξεργασία ρυθμίσεων για φάκελο %s

en: The destination folder can only be used to store subfolders.
el_GR: Ο φάκελος προορισμού μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για την αποθήκευση υποφακέλων.

en: Newsgroup subscription
el_GR: Συνδρομή ομάδας συζήτησης

en: Select newsgroups for subscription:
el_GR: Επέλεξε newsgroups για συνδρομή:

en: Find groups:
el_GR: Εύρεση ομάδων:

en:  Search
el_GR:  Αναζήτηση

en: Newsgroup name
el_GR: Όνομα ομάδας συζήτησης

en: Messages
el_GR: Μηνύματα

en: Type
el_GR: Τύπος

en: moderated
el_GR: μετριασμένος

en: readonly
el_GR: μόνο για ανάγνωση

en: unknown
el_GR: άγνωστο

en: Can't retrieve newsgroup list.
el_GR: Αδύνατη η ανάκτηση λίστας newsgroup.

en: Done.
el_GR: Έγινε.

en: %d newsgroups received (%s read)
el_GR: %d newsgroups που ελήφθησαν (%s αναγνωσμένα)

en: Claws Mail is a lightweight, fast and highly-configurable email client.
el_GR: Το Claws Mail είναι ένα ελαφρύ, γρήγορο και εξαιρετικά διαμορφώσιμο πρόγραμμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: For further information visit the Claws Mail website:
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες επισκέψου την ιστοσελίδα Claws Mail:

en: For support and discussion subscribe to the Claws Mail users' mailing list:
el_GR: Για υποστήριξη και συζήτηση, εγγράψου στη λίστα αλληλογραφίας χρηστών Claws Mail:

en: Claws Mail is free software released under the GPL. If you wish to donate to the Claws Mail project you can do so at:
el_GR: Το Claws Mail είναι δωρεάν λογισμικό που κυκλοφορεί στο πλαίσιο της GPL. Αν επιθυμείς να κάνεις δωρεά στο πρόγραμμα Claws Mail, μπορείς να κάνεις στη διεύθυνση:

en: System Information
el_GR: Πληροφορίες συστήματος

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s %s (%s)
el_GR: Locale: %s (charset: %s)
    Λειτουργικό Σύστημα: %s %s (%s)

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s
el_GR: Locale: %s (charset: %s)
    Λειτουργικό Σύστημα: %s

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: unknown
el_GR: Locale: %s (charset: %s)
    Λειτουργικό σύστημα: άγνωστο

en: The Claws Mail Team
el_GR: Η ομάδα Claws Mail

en: Previous team members
el_GR: Προηγούμενα μέλη ομάδας

en: The translation team
el_GR: Η μεταφραστική ομάδα

en: Documentation team
el_GR: Ομάδα τεκμηρίωσης

en: Logo
el_GR: Λογότυπο

en: Icons
el_GR: Εικόνες

en: Contributors
el_GR: Συνεισφέροντες

en: Compiled-in Features
el_GR: Compiled-in Χαρακτηριστικά

[ctx: compface]
en: adds support for the X-Face header
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για την κεφαλίδα X-Face

[ctx: Enchant]
en: adds support for spell checking
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για ορθογραφικό έλεγχο

[ctx: GnuTLS]
en: adds support for encrypted connections to servers
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για κρυπτογραφημένες συνδέσεις σε servers

[ctx: IPv6]
en: adds support for IPv6 addresses, the new Internet addressing protocol
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για διευθύνσεις IPv6, το νέο πρωτόκολλο διευθύνσεων Internet

[ctx: iconv]
en: allows converting to and from different character sets
el_GR: επιτρέπει τη μετατροπή προς και από διαφορετικά σύνολα χαρακτήρων

[ctx: JPilot]
en: adds support for PalmOS addressbooks
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για βιβλία διευθύνσεων PalmOS

[ctx: LDAP]
en: adds support for LDAP shared addressbooks
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για κοινόχρηστα βιβλία διευθύνσεων LDAP

[ctx: libetpan]
en: adds support for IMAP and NNTP servers
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για IMAP και NNTP servers προσθέτει υποστήριξη για IMAP και NNTP servers

[ctx: libSM]
en: adds support for session handling
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για τη διαχείριση των συνεδριών

[ctx: NetworkManager]
en: adds support for detection of network connection changes
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για την ανίχνευση αλλαγών σύνδεσης δικτύου

[ctx: librSVG]
en: adds support for SVG themes
el_GR: προσθέτει υποστήριξη για θέματα SVG

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3, or (at your option) any later version.
el_GR: Αυτό το πρόγραμμα είναι ελεύθερο λογισμικό, μπορείς να το αναδιανείμεις και/ή να το τροποποιήσεις σύμφωνα με τους όρους της General Public License GNU όπως δημοσιεύεται από το Free Software Foundation έκδοση 3, ή (κατά την επιλογή σου) οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
el_GR: Το πρόγραμμα αυτό διανέμεται με την ελπίδα ότι θα είναι χρήσιμο, αλλά ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ, χωρίς ακόμη και τη σιωπηρή εγγύηση ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε στην GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see
el_GR: Θα πρέπει να έχεις λάβει ένα αντίγραφο Γενικής Δημόσιας Άδειας GNU μαζί με αυτό το πρόγραμμα. Αν όχι, δες

en: Session statistics
el_GR: Στατιστικά περιόδου σύνδεσης

en: Started: %s
el_GR: Άρχισε: %s

en: Incoming traffic
el_GR: Εισερχόμενη κίνηση

en: Received messages: %d
el_GR: Ληφθέντα μηνύματα: %d

en: Outgoing traffic
el_GR: Εξερχόμενη κίνηση

en: New/redirected messages: %d
el_GR: Νέα/με ανακατεύθυνση μηνύματα: %d

en: Replied messages: %d
el_GR: Απαντημένα μηνύματα: %d

en: Forwarded messages: %d
el_GR: Προωθημένα μηνύματα: %d

en: Total outgoing messages: %d
el_GR: Συνολικά εξερχόμενα μηνύματα: %d

en: About Claws Mail
el_GR: Σχετικά με το Claws Mail

en: _Info
el_GR: _Πληροφορίες

en: _Authors
el_GR: _Συγγραφείς

en: _Features
el_GR: _Χαρακτηριστικά

en: _License
el_GR: _Άδεια

en: _Release Notes
el_GR: _Σημειώσεις έκδοσης

en: _Statistics
el_GR: _Στατιστικά

en: Orange
el_GR: Πορτοκαλί

en: Red
el_GR: Κόκκινο

en: Pink
el_GR: Ροζ

en: Sky blue
el_GR: Ουρανί

en: Blue
el_GR: Μπλε

en: Green
el_GR: Πράσινο

en: Brown
el_GR: Καφέ

en: Grey
el_GR: Γκρι

en: Light brown
el_GR: Ανοιχτό καφέ

en: Dark red
el_GR: Σκούρο κόκκινο

en: Dark pink
el_GR: Σκούρο ροζ

en: Steel blue
el_GR: Μπλε γκρι

en: Gold
el_GR: Κίτρινο

en: Bright green
el_GR: Ανοιχτό πράσινο

en: Magenta
el_GR: Πορφυρό

en: Set mailbox order
el_GR: Όρισε σειρά γραμματοκιβωτίων

en: Move mailboxes up or down to change the sort order in the Folder list.
el_GR: Μετακίνησε τα γραμματοκιβώτια επάνω ή κάτω για αλλαγή σειράς ταξινόμησης στη λίστα Φακέλων.

en: Mailboxes
el_GR: Γραμματοκιβώτια

en: No dictionary selected.
el_GR: Δεν έχει επιλεγεί λεξικό.

en: Couldn't initialize %s speller.
el_GR: Αδύνατη η αρχικοποίηση %s ορθογραφικού ελέγχου.

en: Couldn't initialize Enchant broker.
el_GR: Αδύνατη η αρχικοποίηση του Enchant broker.

en: Couldn't initialize %s dictionary:
el_GR: Αδύνατη η αρχικοποίηση του %s λεξικού:

en: No misspelled word found.
el_GR: Δε βρέθηκε καμία λάθος λέξη.

en: Replace unknown word
el_GR: Αντικατέστησε την άγνωστη λέξη

en: Replace "%s" with:
el_GR: Αντικατέστησε το "%s" με:

en: Holding down Control key while pressing Enter
    will learn from mistake.
el_GR: Κρατώντας πατημένο το πλήκτρο Control ενώ πατάς Enter
    θα μάθει από το λάθος.

en: More...
el_GR: Περισσότερα...

en: "%s" unknown in dictionary '%s'
el_GR: "%s" άγνωστο στο λεξικό '%s'

en: Accept in this session
el_GR: Αποδοχή σε αυτή τη συνεδρία

en: Add to personal dictionary
el_GR: Προσθήκη στο προσωπικό λεξικό

en: Replace with...
el_GR: Αντικατέστησε με...

en: Check with %s
el_GR: Έλεγχος με %s

en: (no suggestions)
el_GR: (δεν υπάρχουν προτάσεις)

en: Dictionary: %s
el_GR: Λεξικό: %s

en: Use alternate (%s)
el_GR: Χρήση εναλλακτικού (%s)

en: Use both dictionaries
el_GR: Χρήση και των δύο λεξικών

en: Check while typing
el_GR: Έλεγχος κατά την πληκτρολόγηση

en: The spell checker could not change dictionary.
    %s
el_GR: Ο ορθογραφικός έλεγχος δεν μπόρεσε να αλλάξει λεξικό.
    %s

en: The spell checker could not change the alternate dictionary.
    %s
el_GR: Ο ορθογραφικός έλεγχος δεν μπόρεσε να αλλάξει το εναλλακτικό λεξικό.
    %s

en: Failed: no service record found.
el_GR: Αποτυχία: Δε βρέθηκε καταγραφή υπηρεσίας.

en: Failed: network error.
el_GR: Αποτυχία: σφάλμα δικτύου.

en: Failed: unknown error (%d).
el_GR: Αποτυχία: άγνωστο σφάλμα (% d).

en: Configuring...
el_GR: Ρύθμιση...

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date:
el_GR: Ημερομηνία:

en: From
el_GR: Από

en: From:
el_GR: Από:

en: Sender
el_GR: Αποστολέας

en: Sender:
el_GR: Αποστολέας:

en: Reply-To
el_GR: Απάντηση-Προς

en: To
el_GR: Προς

en: In-Reply-To
el_GR: Σε-Απάντηση-Προς

en: References
el_GR: Αναφορές

en: References:
el_GR: Αναφορές:

en: Subject
el_GR: Θέμα

en: Subject:
el_GR: Θέμα:

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Comments:
el_GR: Σχόλια:

en: Keywords
el_GR: Λέξεις κλειδιά

en: Keywords:
el_GR: Λέξεις κλειδιά:

en: Resent-Date
el_GR: Επαναποστολή-Ημερομηνία

en: Resent-Date:
el_GR: Επαναποστολή-Ημερομηνία:

en: Resent-From
el_GR: Επαναποστολή-Από

en: Resent-From:
el_GR: Επαναποστολή-Από:

en: Resent-Sender
el_GR: Επαναποστολή-Αποστολέας

en: Resent-Sender:
el_GR: Επαναποστολή-Αποστολέας:

en: Resent-To
el_GR: Επαναποστολή-Προς

en: Resent-To:
el_GR: Επαναποστολή-Προς:

en: Resent-Cc
el_GR: Επαναποστολή-Cc

en: Resent-Cc:
el_GR: Επαναποστολή-Cc:

en: Resent-Bcc
el_GR: Επαναποστολή-Bcc

en: Resent-Bcc:
el_GR: Επαναποστολή-Bcc:

en: Return-Path
el_GR: Επιστροφή-Διαδρομή

en: Return-Path:
el_GR: Επιστροφή-Διαδρομή:

en: Received
el_GR: Ελήφθη

en: Received:
el_GR: Λήψη:

en: Newsgroups
el_GR: Ομάδες συζήτησης

en: Delivered-To
el_GR: Παραδόθηκε-Προς

en: Delivered-To:
el_GR: Παραδόθηκε-Προς:

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Status:
el_GR: Κατάσταση:

en: Disposition-Notification-To
el_GR: Διάταξη-Ειδοποίηση-Προς

en: Disposition-Notification-To:
el_GR: Διάταξη-Ειδοποίηση-Προς:

en: Return-Receipt-To
el_GR: Απόδειξη-Επιστροφής-Προς

en: Return-Receipt-To:
el_GR: Απόδειξη-Επιστροφής-Προς:

en: Content-Type
el_GR: Περιεχόμενο-Τύπος

en: Content-Type:
el_GR: Περιεχόμενο-Τύπος:

en: Content-Transfer-Encoding
el_GR: Περιεχόμενο-Μεταφορά-Κωδικοποίηση

en: Content-Transfer-Encoding:
el_GR: Περιεχόμενο-Μεταφορά-Κωδικοποίηση:

en: MIME-Version
el_GR: MIME-Έκδοση

en: MIME-Version:
el_GR: MIME-Έκδοση:

en: Precedence
el_GR: Προτεραιότητα

en: Precedence:
el_GR: Προτεραιότητα:

en: Organization
el_GR: Οργανισμός

en: Organization:
el_GR: Οργανισμός:

en: Mailing-List
el_GR: Λίστα-Αλληλογραφίας

en: Mailing-List:
el_GR: Λίστα-Αλληλογραφίας:

en: List-Unsubscribe
el_GR: Λίστα-Διαγραφή

en: List-Unsubscribe:
el_GR: Λίστα-Διαγραφή:

en: In reply to
el_GR: Ως απάντηση σε

en: In reply to:
el_GR: Ως απάντηση σε:

en: To or Cc
el_GR: Προς ή Cc

en: To or Cc:
el_GR: Προς ή Cc:

en: From, To or Subject
el_GR: Από, Προς ή Θέμα

en: From, To or Subject:
el_GR: Από, Προς ή Θέμα:

en: New message
el_GR: Νέο μήνυμα

en: Unread message
el_GR: Μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: Message has been replied to
el_GR: Το μήνυμα έχει απαντηθεί

en: Message has been forwarded
el_GR: Το μήνυμα έχει προωθηθεί

en: Message has been forwarded and replied to
el_GR: Το μήνυμα έχει προωθηθεί και απαντηθεί

en: Message is in an ignored thread
el_GR: Το μήνυμα είναι σε νήμα που αγνοείται

en: Message is in a watched thread
el_GR: Το μήνυμα είναι σε νήμα που παρακολουθείται

en: Message is spam
el_GR: Το μήνυμα είναι spam

en: Message has attachment(s)
el_GR: Το μήνυμα έχει συνημμένο(α)

en: Digitally signed message
el_GR: Ψηφιακά υπογραμμένο μήνυμα

en: Encrypted message
el_GR: Κρυπτογραφημένο μήνυμα

en: Message is signed and has attachment(s)
el_GR: Το μήνυμα είναι υπογραμμένο και έχει συνημμένο(α)

en: Message is encrypted and has attachment(s)
el_GR: Το μήνυμα είναι κρυπτογραφημένο και έχει συνημμένο(α)

en: Marked message
el_GR: Επισημασμένο μήνυμα

en: Message is marked for deletion
el_GR: Το μήνυμα επισημαίνεται για διαγραφή

en: Message is marked for moving
el_GR: Το μήνυμα επισημαίνεται για μετακίνηση

en: Message is marked for copying
el_GR: Το μήνυμα επισημαίνεται για αντιγραφή

en: Locked message
el_GR: Κλειδωμένο μήνυμα

en: Folder (normal, opened)
el_GR: Φάκελος (κανονικός, ανοιχτός)

en: Folder with read messages hidden
el_GR: Φάκελος με αναγνωσμένα κρυφά μηνύματα

en: Folder contains marked messages
el_GR: Ο φάκελος περιέχει επισημασμένα μηνύματα

en: IMAP folder which contains sub-folders only
el_GR: Φάκελος IMAP που περιέχει μόνο υποφακέλους

en: IMAP mailbox showing only subscribed folders
el_GR: Το γραμματοκιβώτιο IMAP εμφανίζει μόνο εγγεγραμμένους φακέλους

en: Icon Legend
el_GR: Υπόμνημα Εικονιδίων

en: The following icons are used to show the status of messages and folders:
el_GR: Τα ακόλουθα εικονίδια χρησιμοποιούνται για την εμφάνιση κατάστασης μηνυμάτων και φακέλων:

en: Input password for %s on %s:
el_GR: Εισαγωγή κωδικού για %s σε %s:

en: Input password for %s:
el_GR: Εισαγωγή κωδικού για %s:

en: Input password:
el_GR: Εισαγωγή κωδικού:

en: Input password
el_GR: Εισαγωγή κωδικού

en: Remember password for this session
el_GR: Θυμήσου τον κωδικό πρόσβασης για αυτή τη συνεδρία

en: Remember this
el_GR: Θυμήσου αυτό

en: _Go to last error
el_GR: _Πήγαινε στο τελευταίο σφάλμα

en: Clear _Log
el_GR: Διαγραφή _Καταγραφής

en: Warning:
el_GR: Προειδοποίηση:

en: This URL was too long for displaying and
    has been truncated for safety. This message could be
    corrupted, malformed or part of some DoS attempt.
el_GR: Αυτό το URL ήταν πολύ μεγάλο για εμφάνιση και
    έχει μειωθεί για ασφάλεια. Αυτό το μήνυμα θα μπορούσε να είναι
    αλλοιωμένο, παραμορφωμένο ή μέρος προσπάθειας DoS.

en: 
    
    Version:
el_GR: 
    
    Έκδοση:

en: Error:
el_GR: Σφάλμα:

en: Plugin is not functional.
el_GR: Το πρόσθετο δεν είναι λειτουργικό.

en: Select the Plugins to load
el_GR: Επέλεξε Πρόσθετα για φόρτωση

en: The following error occurred while loading %s:
    
    %s
el_GR: Κατά τη φόρτωση εμφανίστηκε το ακόλουθο σφάλμα %s:
    
    %s

en: Plugins
el_GR: Πρόσθετα

en: _Load...
el_GR: _Φόρτωση...

en: _Unload
el_GR: _Κατάργηση φόρτωσης

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: For more information about plugins see the %sClaws Mail website%s.
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα πρόσθετα, ανατρέξτε στον ιστότοπο%s %sClaws Mail.

en: Click here to load one or more plugins
el_GR: Κλικ εδώ για φόρτωση ενός ή περισσότερων πρόσθετων

en: Unload the selected plugin
el_GR: Κατάργηση φόρτωσης επιλεγμένου πρόσθετου

en: Loaded plugins
el_GR: Φορτωμένα πρόσθετα

en: Page Index
el_GR: Ευρετήριο σελίδας

en: _Hide
el_GR: _Απόκρυψη

en: Account
el_GR: Λογαριασμός

en: all messages
el_GR: όλα τα μηνύματα

en: messages whose age is greater than # days
el_GR: μηνύματα με ηλικία μεγαλύτερη από # ημέρες

en: messages whose age is less than # days
el_GR: μηνύματα με ηλικία μικρότερη από # ημέρες

en: messages whose age is greater than # hours
el_GR: μηνύματα με ηλικία μεγαλύτερη από # ώρες

en: messages whose age is less than # hours
el_GR: μηνύματα με ηλικία μικρότερη από # ώρες

en: messages which contain S in the message body
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S στο σώμα μηνύματος

en: messages which contain S in the whole message
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S σε ολόκληρο το μήνυμα

en: messages carbon-copied to S
el_GR: μηνύματα carbon-copied σε S

en: message is either To: or Cc: to S
el_GR: το μήνυμα είναι ή Προς: ή Cc: ή S

en: deleted messages
el_GR: διαγραμμένα μηνύματα

en: messages whose date is after requested date (time is optional)
el_GR: messages whose date is before requested date (time is optional)

en: messages whose date is before requested date (time is optional)
el_GR: μηνύματα με ημερομηνία είναι πριν την ημερομηνία που ζητήθηκε (ο χρόνος είναι προαιρετικός)

en: messages which contain S in the Sender field
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S στο πεδίο Αποστολέας

en: true if execute "S" succeeds
el_GR: αληθές αν η εκτέλεση του S πετύχει

en: messages originating from user S
el_GR: μηνύματα που προέρχονται από τον χρήστη S

en: forwarded messages
el_GR: προωθημένα μηνύματα

en: messages which have attachments
el_GR: μηνύματα που έχουν συνημμένα

en: messages which contain S in any header name or value
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S σε οποιοδήποτε όνομα ή τιμή κεφαλίδας

en: messages which contain S in the value of any header
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S στην τιμή οποιασδήποτε κεφαλίδας

en: messages which contain S in Message-ID header
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S στην κεφαλίδα Message-ID

en: messages which contain S in In-Reply-To header
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S στην κεφαλίδα Σε-Απάντηση-Προς

en: messages which are marked with color #
el_GR: μηνύματα που επισημαίνονται με χρώμα #

en: locked messages
el_GR: κλειδωμένα μηνύματα

en: messages which are in newsgroup S
el_GR: μηνύματα που είναι σε newsgroup S

en: new messages
el_GR: νέα μηνύματα

en: old messages
el_GR: παλιά μηνύματα

en: incomplete messages (not entirely downloaded)
el_GR: ημιτελή μηνύματα (δεν έχει ολοκληρωθεί η λήψη)

en: messages which you have replied to
el_GR: μηνύματα στα οποία έχεις απαντήσει

en: read messages
el_GR: αναγνωσμένα μηνύματα

en: messages which contain S in subject
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S στο θέμα

en: messages whose score is equal to # points
el_GR: μηνύματα με σκορ ίσο με # πόντους

en: messages whose score is greater than # points
el_GR: μηνύματα με σκορ μεγαλύτερο από # πόντους

en: messages whose score is lower than # points
el_GR: μηνύματα με σκορ μικρότερο από # πόντους

en: messages whose size is equal to # bytes
el_GR: μηνύματα με μέγεθος ίσο με # bytes

en: messages whose size is greater than # bytes
el_GR: μηνύματα με μέγεθος μεγαλύτερο από # bytes

en: messages whose size is smaller than # bytes
el_GR: μηνύματα με μέγεθος μικρότερο από # bytes

en: messages which have been sent to S
el_GR: τα μηνύματα που έχουν σταλεί στο S

en: messages which tags contain S
el_GR: μηνύματα που οι ετικέτες περιέχουν S

en: messages which have tag(s)
el_GR: μηνύματα που έχουν ετικέτα(ες)

en: marked messages
el_GR: επισημασμένα μηνύματα

en: unread messages
el_GR: μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: messages which contain S in References header
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S στην κεφαλίδα Αναφορές

en: messages returning 0 when passed to command - %F is message file
el_GR: μηνύματα που επιστρέφουν 0 όταν μεταβιβάζονται στην εντολή - %F είναι αρχείο μηνύματος

en: messages which contain S in X-Label header
el_GR: μηνύματα που περιέχουν S στην κεφαλίδα X-Label

en: case sensitive search
el_GR: με διάκριση πεζών-κεφαλαίων αναζήτηση

en: match using regular expressions instead of substring search
el_GR: αντιστοίχιση χρησιμοποιώντας κανονικές εκφράσεις αντί για substring search

en: all filtering expressions are allowed, but cannot be mixed through logical operators with the expressions above
el_GR: όλες οι εκφράσεις φιλτραρίσματος επιτρέπονται, αλλά δεν μπορούν να αναμειχθούν μέσω λογικών χειριστών με τις παραπάνω εκφράσεις

en: Extended Search
el_GR: Εκτεταμένη Αναζήτηση

en: Extended Search allows the user to define criteria that messages must have in order to match and be displayed in the message list.
    The following symbols can be used:
el_GR: Η εκτεταμένη αναζήτηση επιτρέπει στον χρήστη να καθορίσει τα κριτήρια που πρέπει να έχουν τα μηνύματα για να ταιριάζουν και να εμφανίζονται στη λίστα μηνυμάτων.
    Μπορούν να χρησιμοποιηθούν τα ακόλουθα σύμβολα:

en: Something went wrong during search. Please check your logs.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά στην αναζήτηση. Έλεγξε τα αρχεία καταγραφής.

en: From/To/Cc/Subject/Tag
el_GR: Από/Προς/Cc/Θέμα/Ετικέτα

en: Recursive
el_GR: Επαναλβανόμενος

en: Run on select
el_GR: Εκτέλεσε σε επιλογή

en: Clear the current search
el_GR: Εκκαθάριση παρούσας αναζήτησης

en: Edit search criteria
el_GR: Επεξεργασία κριτηρίων αναζήτησης

en: Information about extended symbols
el_GR: Πληροφορίες για εκτεταμένα σύμβολα

en: _Information
el_GR: _Πληροφορίες

en: E_dit
el_GR: Ε_πεξεργασία

en: C_lear
el_GR: Ε_κκαθάριση

en: Correct%s
el_GR: Σωστό%s

en:  (expired)
el_GR:  (έληξε)

en: Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης

en: Signer
el_GR: Υπογράφων

en: Name:
el_GR: Όνομα:

en: Organization:
el_GR: Οργανισμός:

en: Location:
el_GR: Τοποθεσία:

en: Fingerprint:
el_GR: Αποτύπωμα:

en: Signature status:
el_GR: Κατάσταση υπογραφής:

en: Expired on:
el_GR: Έληξε στις:

en: Expires on:
el_GR: Λήγει στις:

en: SSL/TLS certificate for %s
el_GR: Πιστοποιητικό SSL/TLS για %s

en: Certificate is for %s, but connection is to %s.
    You may be connecting to a rogue server.
el_GR: Το πιστοποιητικό είναι για το %s, αλλά η σύνδεση είναι στο %s.
    Ενδέχεται να συνδέεσαι με έναν server αθέμιτου περιεχομένου.

en: Certificate for %s is unknown.
    %sDo you want to accept it?
el_GR: Το πιστοποιητικό για το %s είναι άγνωστο.
    %sΘέλεις να το δεχτείς;

en: Correct
el_GR: Σωστό

en: Signature status: %s
el_GR: Κατάσταση υπογραφής: %s

en: _View certificate
el_GR: _Προβολή πιστοποιητικού

en: SSL/TLS certificate is invalid
el_GR: Το πιστοποιητικό SSL/TLS είναι άκυρο

en: SSL/TLS certificate is unknown
el_GR: Το πιστοποιητικό SSL/TLS είναι άγνωστο

en: _Cancel connection
el_GR: _Ακύρωση σύνδεσης

en: _Accept and save
el_GR: _Αποδοχή και αποθήκευση

en: Certificate for %s is expired.
    %sDo you want to continue?
el_GR: Το πιστοποιητικό για %s έληξε.
    %sΘέλεις να συνεχίσεις;

en: SSL/TLS certificate is invalid and expired
el_GR: Το πιστοποιητικό SSL/TLS είναι άκυρο και έληξε

en: SSL/TLS certificate is expired
el_GR: Το πιστοποιητικό SSL/TLS έληξε

en: _Accept
el_GR: _Αποδοχή

en: New certificate:
el_GR: Νέο πιστοποιητικό:

en: Known certificate:
el_GR: Γνωστό πιστοποιητικό:

en: Certificate for %s has changed.
    %sDo you want to accept it?
el_GR: Το πιστοποιητικό για %s έχει αλλάξει.
    %sΘέλεις να το αποδεχτείς;

en: _View certificates
el_GR: _Προβολή πιστοποιητικών

en: SSL/TLS certificate changed and is invalid
el_GR: Το πιστοποιητικό SSL/TLS άλλαξε και είναι άκυρο

en: SSL/TLS certificate changed
el_GR: Το πιστοποιητικό SSL/TLS άλλαξε

en: Tags:
el_GR: Ετικέτες:

en: (No From)
el_GR: (Χωρίς Από)

en: (No Subject)
el_GR: (Χωρίς θέμα)

en: Error:
el_GR: Σφάλμα:

en: Filename:
el_GR: Όνομα αρχείου:

en: Filesize:
el_GR: Μέγεθος αρχείου:

en: Load Image
el_GR: Φόρτωση εικόνας

en: IMAP connection broken
el_GR: Σύνδεση IMAP εσφαλμένη

en: IMAP error on %s:
el_GR: Σφάλμα IMAP σε %s:

en: authenticated
el_GR: επικυρωμένο

en: not authenticated
el_GR: δεν έχει επικυρωθεί

en: bad state
el_GR: κακή κατάσταση

en: stream error
el_GR: σφάλμα ροής

en: parse error (very probably non-RFC compliance from the server)
el_GR: parse error (πιθανότατα μη συμμόρφωση RFC από τον server)

en: connection refused
el_GR: η σύνδεση απορρίφθηκε

en: memory error
el_GR: σφάλμα μνήμης

en: fatal error
el_GR: μοιραίο σφάλμα

en: protocol error (very probably non-RFC compliance from the server)
el_GR: σφάλμα πρωτοκόλλου (πιθανότατα μη συμμόρφωση με το RFC από τον server)

en: connection not accepted
el_GR: η σύνδεση δεν έγινε αποδεκτή

en: APPEND error
el_GR: Σφάλμα APPEND

en: NOOP error
el_GR: Σφάλμα NOOP

en: LOGOUT error
el_GR: Σφάλμα LOGOUT

en: CAPABILITY error
el_GR: Σφάλμα CAPABILITY

en: CHECK error
el_GR: Σφάλμα CHECK

en: CLOSE error
el_GR: Σφάλμα CLOSE

en: EXPUNGE error
el_GR: Σφάλμα EXPUNGE

en: COPY error
el_GR: Σφάλμα COPY

en: UID COPY error
el_GR: Σφάλμα UID COPY

en: CREATE error
el_GR: Σφάλμα CREATE

en: DELETE error
el_GR: Σφάλμα DELETE

en: EXAMINE error
el_GR: Σφάλμα EXAMINE

en: FETCH error
el_GR: Σφάλμα FETCH

en: UID FETCH error
el_GR: Σφάλμα UID FETCH

en: LIST error
el_GR: Σφάλμα LIST

en: LOGIN error
el_GR: Σφάλμα LOGIN

en: LSUB error
el_GR: Σφάλμα LSUB

en: RENAME error
el_GR: Σφάλμα RENAME

en: SEARCH error
el_GR: Σφάλμα SEARCH

en: UID SEARCH error
el_GR: Σφάλμα UID SEARCH

en: SELECT error
el_GR: Σφάλμα SELECT

en: STATUS error
el_GR: Σφάλμα STATUS

en: STORE error
el_GR: Σφάλμα STORE

en: UID STORE error
el_GR: Σφάλμα UID STORE

en: SUBSCRIBE error
el_GR: Σφάλμα SUBSCRIBE

en: UNSUBSCRIBE error
el_GR: Σφάλμα UNSUBSCRIBE

en: STARTTLS error
el_GR: σφάλμα STARTTLS

en: INVAL error
el_GR: Σφάλμα INVAL

en: EXTENSION error
el_GR: Σφάλμα EXTENSION

en: SASL error
el_GR: Σφάλμα SASL

en: SSL/TLS error
el_GR: Σφάλμα SSL/TLS

en: Unknown error [%d]
el_GR: Άγνωστο σφάλμα [%d]

en: 
    
    CRAM-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the CRAM-MD5 SASL plugin is installed.
el_GR: 
    
    Οι συνδέσεις CRAM-MD5 λειτουργούν μόνο αν το libetpan έχει διαμορφωθεί με υποστήριξη SASL και έχει εγκατασταθεί το πρόσθετο CRAM-MD5 SASL.

en: 
    
    DIGEST-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the DIGEST-MD5 SASL plugin is installed.
el_GR: 
    
    Οι συνδέσεις DIGEST-MD5 λειτουργούν μόνο αν έχει διαμορφωθεί αρχείο libetpan με υποστήριξη SASL και έχει εγκατασταθεί το πρόσθετο DIGEST-MD5 SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-1 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
el_GR: 
    
    Οι συνδέσεις SCRAM-SHA-1 λειτουργούν μόνο αν έχει διαμορφωθεί το libetpan με υποστήριξη SASL και έχει εγκατασταθεί το πρόσθετο SCRAM SASL.

en: 
    
    PLAIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the PLAIN SASL plugin is installed.
el_GR: 
    
    Οι συνδέσεις PLAIN λειτουργούν μόνο αν έχει διαμορφωθεί αρχείο libetpan με υποστήριξη SASL και έχει εγκατασταθεί το πρόσθετο PLAIN SASL.

en: 
    
    LOGIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the LOGIN SASL plugin is installed.
el_GR: 
    
    Οι συνδέσεις LOGIN λειτουργούν μόνο αν έχει διαμορφωθεί το libetpan με υποστήριξη SASL και έχει εγκατασταθεί το πρόσθετο LOGIN SASL.

en: Connection to %s failed: login refused.%s
el_GR: Η σύνδεση με το %s απέτυχε: η σύνδεση απορρίφθηκε.%s

en: Connection to %s failed: login refused.%s
el_GR: Η σύνδεση με το %s απέτυχε: η είσοδος απορρίφθηκε.%s

en: Connecting to %s failed
el_GR: Η σύνδεση στο %s απέτυχε

en: IMAP connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
el_GR: Η σύνδεση IMAP στο %s έχει αποσυνδεθεί. Επανασύνδεση...

en: Claws Mail needs network access in order to access the IMAP server.
el_GR: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για πρόσβαση στον IMAP server.

en: Insecure connection
el_GR: Επισφαλής σύνδεση

en: This connection is configured to be secured using SSL/TLS, but SSL/TLS is not available in this build of Claws Mail. 
    
    Do you want to continue connecting to this server? The communication would not be secure.
el_GR: Αυτή η σύνδεση έχει ρυθμιστεί ώστε να είναι ασφαλής χρησιμοποιώντας SSL/TLS, αλλά το SSL/TLS δεν είναι διαθέσιμο σε αυτή την έκδοση Claws Mail.
    
    Θέλεις να συνεχίσεις τη σύνδεση με αυτόν τον server; Η επικοινωνία δε θα ήταν ασφαλής.

en: Con_tinue connecting
el_GR: Συν_έχεια σύνδεσης

en: Account '%s': Connecting to IMAP server: %s:%d...
el_GR: Λογαριασμός '%s': Σύνδεση με IMAP server: %s:%d...

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
el_GR: Αδύνατη η σύνδεση με IMAP server: %s:%d

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
el_GR: Αδύνατη η σύνδεση με IMAP server: %s:%d

en: Can't start STARTTLS session.
el_GR: Αδύνατη η εκκίνηση συνεδρίας STARTTLS.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
el_GR: Αδύνατη η σύνδεση στο IMAP server %s.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
el_GR: Αδύνατη η σύνδεση στον IMAP server %s.

en: Adding messages...
el_GR: Προσθήκη μηνυμάτων...

en: Copying messages...
el_GR: Αντιγραφή μηνυμάτων...

en: Search failed due to server error.
el_GR: Η αναζήτηση απέτυχε λόγω σφάλματος server.

en: can't set deleted flags
el_GR: δεν μπορεί να ορίσει διαγραμμένες σημάνσεις

en: can't expunge
el_GR: δεν μπορεί να εξαλείψει

en: Looking for unsubscribed folders in %s...
el_GR: Αναζήτηση διαγραμμένων φακέλων σε %s...

en: Looking for subfolders of %s...
el_GR: Αναζήτηση για υποφακέλους από %s...

en: can't create mailbox: LIST failed
el_GR: αδύνατη η δημιουργία γραμματοκιβωτίου: Το LIST απέτυχε

en: can't create mailbox
el_GR: αδύνατη η δημιουργία γραμματοκιβωτίου

en: can't rename mailbox: %s to %s
el_GR: αδύνατη η μετονομασία γραμματοκιβωτίου: %s σε %s

en: can't delete mailbox
el_GR: αδύνατη η διαγραφή γραμματοκιβωτίου

en: LIST failed
el_GR: Το LIST απέτυχε

en: Flagging messages...
el_GR: Σήμανση μηνυμάτων...

en: can't select folder: %s
el_GR: αδύνατη η επιλογή φακέλου:%s

en: Server requires STARTTLS to log in.
el_GR: Ο server απαιτεί STARTTLS για σύνδεση.

en: Can't refresh capabilities.
el_GR: Αδύνατη η ανανέωση των δυνατοτήτων.

en: Connection to %s failed: server requires STARTTLS, but Claws Mail has been compiled without STARTTLS support.
el_GR: Η σύνδεση με %s απέτυχε: ο server απαιτεί STARTTLS, αλλά το Claws Mail έχει διαμορφωθεί χωρίς υποστήριξη STARTTLS.

en: Server logins are disabled.
el_GR: Οι συνδέσεις server είναι απενεργοποιημένες.

en: Fetching message...
el_GR: Λήψη μηνύματος...

en: can't set deleted flags: %d
el_GR: αδύνατο να οριστούν διαγραμμένες σημάνσεις: %d

en: You have one or more IMAP accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without IMAP support; your IMAP accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
el_GR: Έχεις καθορίσει έναν ή περισσότερους λογαριασμούς IMAP. Ωστόσο, αυτή η έκδοση Claws Mail έχει κατασκευαστεί χωρίς υποστήριξη IMAP. Οι λογαριασμοί IMAP σου είναι απενεργοποιημένοι.
    
    Ίσως χρειαστεί να εγκαταστήσεις το libetpan και να διαμορφώσεις πάλι το Claws Mail.

en: Create _new folder...
el_GR: Δημιουργία _νέου φακέλου...

en: _Rename folder...
el_GR: _Μετονομασία φακέλου...

en: M_ove folder...
el_GR: Μ_ετακίνηση φακέλου...

en: Cop_y folder...
el_GR: Αντιγραφ_ή φακέλου...

en: _Delete folder...
el_GR: _Διαγραφή φακέλου...

en: Synchronise
el_GR: Συγχρονισμός

en: Down_load messages
el_GR: Λή_ψη μηνυμάτων

en: S_ubscriptions
el_GR: Ε_γγραφές

en: _Subscribe...
el_GR: _Εγγραφή...

en: _Unsubscribe...
el_GR: _Διαγραφή...

en: _Check for new messages
el_GR: _Έλεγχος για νέα μηνύματα

en: C_heck for new folders
el_GR: Έ_λεγχος για νέους φακέλους

en: R_ebuild folder tree
el_GR: Ε_παναδημιουργία δέντρου φακέλων

en: Show only subscribed _folders
el_GR: Εμφάνιση μόνο εγγεγραμμένων _φακέλων

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders
    only and no mail, append '/' to the folder name)
el_GR: Εισήγαγε το όνομα του νέου φακέλου:
    (αν θέλεις να δημιουργήσεις φάκελο για αποθήκευση υποφακέλων
    μόνο και όχι αλληλογραφίας, πρόσθεσε '/' στο όνομα φακέλου)

en: Input new name for '%s':
el_GR: Εισήγαγε νέο όνομα για '%s':

en: Rename folder
el_GR: Μετονομασία φακέλου

en: The folder could not be renamed.
    The new folder name is not allowed.
el_GR: Αδύνατη η μετονομασία φακέλου.
    Το όνομα του νέου φακέλου δεν επιτρέπεται.

en: Select folder to move folder '%s' to
el_GR: Επέλεξε φάκελο για να μετακινήσεις τον φάκελο '%s' σε

en: Select folder to copy folder '%s' to
el_GR: Επιλογή φακέλου για να αντιγράψεις τον φάκελο '%s'

en: All folders and messages under '%s' will be permanently deleted. Recovery will not be possible.
    
    Do you really want to delete?
el_GR: Όλοι οι φάκελοι και τα μηνύματα στο '%s' θα διαγραφούν οριστικά. Η ανάκτηση δε θα είναι δυνατή.
    
    Θέλεις πραγματικά να διαγράψεις;

en: Can't remove the folder '%s'.
el_GR: Αδύνατη η κατάργηση του φακέλου '%s'.

en: Do you want to search for unsubscribed subfolders of '%s'?
el_GR: Θέλεις να αναζητήσεις μη εγγεγραμμένους υποφάκελους του "%s";

en: Search recursively
el_GR: Αναζήτηση επαναλαμβανόμενα

en: Subscriptions
el_GR: Εγγραφές

en: _Search
el_GR: _Αναζήτηση

en: Choose a subfolder of %s to subscribe to:
el_GR: Επέλεξε έναν υποφάκελο του %s για να εγγραφείς σε:

en: Subscribe
el_GR: Εγγραφή

en: All of them
el_GR: Όλα από αυτά

en: This folder is already subscribed and has no unsubscribed subfolders.
    
    If there are new folders, created and subscribed to from another client, use "Check for new folders" at the mailbox's root folder.
el_GR: Αυτός ο φάκελος έχει ήδη εγγραφεί και δεν έχει μη εγγεγραμμένους υποφακέλους.
    
    Αν υπάρχουν νέοι φάκελοι, που έχουν δημιουργηθεί και εγγραφεί από άλλον πελάτη, χρήση του "Έλεγχος για νέους φακέλους" στον αρχικό φάκελο γραμματοκιβωτίου.

en: Do you want to %s the '%s' folder?
el_GR: Θέλεις να %s τον φάκελο '%s';

en: subscribe
el_GR: εγγραφή

en: unsubscribe
el_GR: διαγραφή

en: Apply to subfolders
el_GR: Εφαρμογή στους υποφακέλους

en: _Subscribe
el_GR: _Εγγραφή

en: _Unsubscribe
el_GR: _Διαγραφή

en: Import mbox file
el_GR: Εισαγωγή αρχείου mbox

en: Locate the mbox file and specify the destination folder.
el_GR: Εντόπισε το αρχείο mbox και καθόρισε τον φάκελο προορισμού.

en: Destination folder:
el_GR: Φάκελος προορισμού:

en: Source mbox filename can't be left empty.
el_GR: Το όνομα αρχείου mbox προέλευσης δεν μπορεί να μείνει κενό.

en: Destination folder is not set.
    Import mbox file to the Inbox folder?
el_GR: Ο φάκελος προορισμού δεν ορίστηκε.
    Εισαγωγή αρχείου mbox στα Εισερχομένων;

en: Can't find the destination folder.
el_GR: Αδύνατη η εύρεση του φακέλου προορισμού.

en: Select importing file
el_GR: Επέλεξε εισαγωγή αρχείου

en: Select folder to import to
el_GR: Επιλογή φακέλου για εισαγωγή

en: Please specify address book name and file to import.
el_GR: Προσδιόρισε όνομα βιβλίου διευθύνσεων και αρχείο για εισαγωγή.

en: Select and rename LDIF field names to import.
el_GR: Επέλεξε και μετονόμασε τα ονόματα πεδίων LDIF για εισαγωγή.

en: File imported.
el_GR: Εισήχθη αρχείο.

en: Please select a file.
el_GR: Επέλεξε ένα αρχείο.

en: Address book name must be supplied.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται το όνομα βιβλίου διευθύνσεων.

en: LDIF file imported successfully.
el_GR: Το αρχείο LDIF εισήχθη με επιτυχία.

en: Select LDIF File
el_GR: Επέλεξε Αρχείο LDIF

en: Specify the name for the address book that will be created from the LDIF file data.
el_GR: Καθόρισε το όνομα βιβλίου διευθύνσεων που θα δημιουργηθεί από τα δεδομένα αρχείου LDIF.

en: File Name
el_GR: Όνομα Αρχείου

en: The full file specification of the LDIF file to import.
el_GR: Η πλήρης προδιαγραφή του αρχείου LDIF για εισαγωγή.

en: Select the LDIF file to import.
el_GR: Επέλεξε το αρχείο LDIF για εισαγωγή.

en: S
el_GR: Κ

en: LDIF Field Name
el_GR: Όνομα Πεδίου LDIF

en: Attribute Name
el_GR: Όνομα Χαρακτηριστικού

en: LDIF Field
el_GR: Πεδίο LDIF

en: Attribute
el_GR: Χαρακτηριστικό

en: Choose the LDIF field that will be renamed or selected for import in the list above. Reserved fields (marked with a tick in the "R" column), are automatically imported and cannot be renamed. A single click in the Select ("S") column will select the field for import with a tick. A single click anywhere in the row will select that field for rename in the input area below the list. A double click anywhere in the row will also select the field for import.
el_GR: Επέλεξε το πεδίο LDIF που θα μετονομαστεί ή θα επιλεγεί για εισαγωγή στην παραπάνω λίστα. Τα δεσμευμένα πεδία (επισημασμένα με ένα tick στη στήλη "R") εισάγονται αυτόματα και δεν μπορούν να μετονομαστούν. Ένα κλικ στη στήλη Select ("S") θα επιλέξει το πεδίο για εισαγωγή με tick. Ένα κλικ οπουδήποτε στη σειρά θα επιλέξει αυτό το πεδίο για μετονομασία στην περιοχή εισαγωγής κάτω από τη λίστα. Διπλό κλικ οπουδήποτε στη σειρά, θα επιλέξει επίσης το πεδίο για εισαγωγή.

en: The LDIF field can be renamed to the User Attribute name.
el_GR: Το πεδίο LDIF μπορεί να μετονομαστεί στο όνομα του Χαρακτηριστικού Χρήστη.

en: Select for Import
el_GR: Επέλεξε για εισαγωγή

en: Select the LDIF field for import into the address book.
el_GR: Επέλεξε το πεδίο LDIF για εισαγωγή στο βιβλίο διευθύνσεων.

en:  Modify
el_GR:  Μετατροπή

en: This button will update the list above with the data supplied.
el_GR: Αυτό το κουμπί θα ενημερώσει την παραπάνω λίστα με τα παρεχόμενα δεδομένα.

en: Records Imported:
el_GR: Εγγραφές που εισάγονται:

en: Import LDIF file into Address Book
el_GR: Εισαγωγή αρχείου LDIF στο Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Proceed
el_GR: Συνεχίζω

en: Error importing MUTT file.
el_GR: Σφάλμα εισαγωγής αρχείου MUTT.

en: Select MUTT File
el_GR: Επέλεξε Αρχείο MUTT

en: Import MUTT file into Address Book
el_GR: Εισαγωγή αρχείου MUTT στο Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Please select a file to import.
el_GR: Επέλεξε αρχείο για εισαγωγή.

en: Error importing Pine file.
el_GR: Σφάλμα εισαγωγής αρχείου Pine.

en: Select Pine File
el_GR: Επέλεξε Αρχείο Pine

en: Import Pine file into Address Book
el_GR: Εισαγωγή αρχείου Pine στο Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Claws Mail needs network access in order to get mails.
el_GR: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για να λάβεις email.

en: %s failed
el_GR: %s απέτυχε

en: Retrieving new messages
el_GR: Ανάκτηση νέων μηνυμάτων

en: Standby
el_GR: Αναμονή

en: Cancelled
el_GR: Ακυρώθηκε

en: Retrieving
el_GR: Ανάκτηση

en: Done (%d message (%s) received) | Done (%d messages (%s) received)
el_GR[0]: Ολοκληρώθηκε (%d μήνυμα (%s) ελήφθη)
el_GR[1]: Ολοκληρώθηκε (%d μηνύματα (%s) ελήφθησαν)

en: Done (no new messages)
el_GR: Έτοιμο (δεν υπάρχουν νέα μηνύματα)

en: Connection failed
el_GR: Η σύνδεση απέτυχε

en: Auth failed
el_GR: Το Auth απέτυχε

en: Locked
el_GR: Κλειδωμένο

en: Timeout
el_GR: Τέλος χρόνου

en: Finished (%d new message) | Finished (%d new messages)
el_GR[0]: Τερματίστηκε (%d νέο μήνυμα)
el_GR[1]: Τερματίστηκε (%d νέα μηνύματα)

en: Finished (no new messages)
el_GR: Τερματίστηκε (χωρίς νέα μηνύματα)

en: %s: Retrieving new messages
el_GR: %s: Ανάκτηση νέων μηνυμάτων

en: Account '%s': Connecting to POP3 server: %s:%d...
el_GR: Λογαριασμός '%s': Σύνδεση σε POP3 server: %s:%d...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
el_GR: Αδύνατη η σύνδεση σε POP3 server: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
el_GR: Αδύνατη η σύνδεση σε POP3 server: %s:%d

en: Authenticating...
el_GR: Επαλήθευση ταυτότητας...

en: Retrieving messages from %s (%s)...
el_GR: Ανάκτηση μηνυμάτων από %s (%s)...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
el_GR: Λήψη αριθμού νέων μηνυμάτων (STAT)...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
el_GR: Λήψη αριθμού των μηνυμάτων (LAST)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
el_GR: Λήψη αριθμού νέων μηνυμάτων (UIDL)...

en: Getting the size of messages (LIST)...
el_GR: Λήψη μεγέθους μηνυμάτων (LIST)...

en: Quitting
el_GR: Κλείσιμο

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
el_GR: Ανάκτηση μηνύματος (%d / %d) (%s / %s)

en: Retrieving (%d message (%s) received) | Retrieving (%d messages (%s) received)
el_GR[0]: Ανάκτηση (μήνυμα %d ελήφθη (%s)
el_GR[1]: Ανάκτηση (%d μηνύματα (%s) ελήφθησαν)

en: Connection to %s:%d failed.
el_GR: Η σύνδεση στο %s:%d απέτυχε.

en: Error occurred while processing mail.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα επεξεργασίας αλληλογραφίας.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα επεξεργασίας αλληλογραφίας:
    %s

en: No disk space left.
el_GR: Δεν υπάρχει χώρος στον δίσκο.

en: Can't write file.
el_GR: Αδύνατη η εγγραφή αρχείου.

en: Socket error.
el_GR: Σφάλμα socket.

en: Socket error on connection to %s:%d.
el_GR: Σφάλμα socket στη σύνδεση σε %s:%d.

en: Connection closed by the remote host.
el_GR: Η σύνδεση έκλεισε από τον απομακρυσμένο host.

en: Connection to %s:%d closed by the remote host.
el_GR: Η σύνδεση σε %s:%d έκλεισε από τον απομακρυσμένο host.

en: Mailbox is locked.
el_GR: Το γραμματοκιβώτιο είναι κλειδωμένο.

en: Mailbox is locked:
    %s
el_GR: Το γραμματοκιβώτιο είναι κλειδωμένο:
    %s

en: Authentication failed.
el_GR: Η ταυτοποίηση απέτυχε.

en: Authentication failed:
    %s
el_GR: Η ταυτοποίηση απέτυχε:
    %s

en: Session timed out. You may be able to recover by increasing the timeout value in Preferences/Other/Miscellaneous.
el_GR: Η συνεδρία έληξε. Μπορεί να είσαι σε θέση να ανακτήσεις αυξάνοντας την τιμή χρονικού ορίου σε Προτιμήσεις/Άλλα/Διάφορα.

en: Connection to %s:%d timed out.
el_GR: Η σύνδεση στο %s:% d έληξε.

en: Incorporation cancelled
el_GR: Η ενσωμάτωση ακυρώθηκε

en: seconds
el_GR: δευτερόλεπτα

en: minute | minutes
el_GR[0]: λεπτό
el_GR[1]: λεπτά

en: hour | hours
el_GR[0]: ώρα
el_GR[1]: ώρες

en: %s%sYou're working offline. Override for %d %s?
el_GR: %s%sΕργάζεσαι εκτός σύνδεσης. Παράβλεψη για %d %s;

en: %s%sYou're working offline. Override?
el_GR: %s%sΕργάζεσαι εκτός σύνδεσης. Παράβλεψη;

en: On_ly once
el_GR: Μό_νο μία φορά

en: LDAP error (search): for attribute '%s': %d (%s)
el_GR: Σφάλμα LDAP (αναζήτηση): για το χαρακτηριστικό '%s': %d (%s)

en: LDAP error (modify): for DN '%s': %d (%s)
el_GR: Σφάλμα LDAP (τροποποίηση): για DN '%s': %d (%s)

en: Some SN
el_GR: Κάποια SN

en: LDAP error (rename): from '%s' to '%s': %d (%s)
el_GR: Σφάλμα LDAP (μετονομασία): από '%s' to '%s': %d (%s)

en: LDAP (search): successful
el_GR: LDAP (αναζήτηση): επιτυχής

en: LDAP error (search): %d (%s)
el_GR: Σφάλμα LDAP (αναζήτηση): %d (%s)

en: Nick Name
el_GR: Παρατσούκλι

en: File '%s' already exists.
    Can't create folder.
el_GR: Το αρχείο '%s' υπάρχει ήδη.
    Αδύνατη η δημιουργία φακέλου.

en: Configuration for %s found.
    Do you want to migrate this configuration?
el_GR: Ρυθμίσεις για %s βρέθηκαν.
    Θέλεις να μεταφέρεις αυτές τις ρυθμίσεις;

en: 
    
    Your Sylpheed filtering rules can be converted by a
    script available at %s.
el_GR: 
    
    Οι κανόνες φιλτραρίσματος Sylpheed μπορούν να μετατραπούν από ένα
    script διαθέσιμο στο %s.

en: Keep old configuration
el_GR: Διατήρησε παλιές ρυθμίσεις

en: Keeping a backup will allow you to go back to an older version, but may take a while if you have cached IMAP or News data, and will take some extra room on your disk.
el_GR: Η διατήρηση ενός αντιγράφου θα επιτρέψει να επιστρέψεις σε παλαιότερη έκδοση, αλλά μπορεί να χρειαστεί χρόνος αν έχεις δεδομένα IMAP στην cache ή Ειδήσεων και θα χρειαστεί επιπλέον χώρος στον δίσκο σου.

en: Migration of configuration
el_GR: Μετεγκατάσταση ρυθμίσεων

en: Copying configuration... This may take a while...
el_GR: Αντιγραφή ρυθμίσεων... Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγο...

en: Migration failed!
el_GR: Η μετακίνηση απέτυχε!

en: Migrating configuration...
el_GR: Ρύθμιση μετακίνησης...

en: g_thread is not supported by glib.
el_GR: g_thread δεν υποστηρίζεται από glib.

en: (or older)
el_GR: (ή παλιότερο)

en: The following plugin failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s | The following plugins failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s
el_GR[0]: Αδύνατη η φόρτωση του παρακάτω πρόσθετου. Έλεγξε τις ρυθμίσεις Πρόσθετων για περισσότερες πληροφορίες:
    %s
el_GR[1]: Αδύνατη η φόρτωση των παρακάτω πρόσθετων. Έλεγξε τις ρυθμίσεις Πρόσθετων για περισσότερες πληροφορίες:
    %s

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but it is incomplete. It is possibly due to a failing IMAP account. Use "Rebuild folder tree" on the mailbox parent folder's context menu to try to fix it.
el_GR: Το Claws Mail ανίχνευσε ένα διαμορφωμένο γραμματοκιβώτιο, αλλά είναι ημιτελές. Ενδεχομένως οφείλεται σε αποτυχημένο λογαριασμό IMAP. Χρήση του "Επαναδημιουργία δέντρου φακέλων" στο μενού γονικού φακέλου του γραμματοκιβωτίου για να προσπαθήσεις να το διορθώσεις.

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but could not load it. It is probably provided by an out-of-date external plugin. Please reinstall the plugin and try again.
el_GR: Το Claws Mail ανίχνευσε ένα διαμορφωμένο γραμματοκιβώτιο, αλλά δεν μπόρεσε να το φορτώσει. Ενδεχομένως παρέχεται από ένα εξωτερικό παλιό πρόσθετο. Επανεγκατέστησε το πρόσθετο και δοκίμασε ξανά.

en: Missing filename
el_GR: Λείπει το όνομα αρχείου

en: Cannot open filename for reading
el_GR: Αδύνατο να ανοίξει το όνομα αρχείου για ανάγνωση

en: Malformed header
el_GR: Εσφαλμένη κεφαλίδα

en: Duplicated 'To:' header
el_GR: Διπλή κεφαλίδα 'Προς:'

en: Missing required 'To:' header
el_GR: Λείπει η απαιτούμενη κεφαλίδα 'Προς:'

en: Usage: %s [OPTION]...
el_GR: Χρήση: %s [OPTION]...

en:   --compose [address]    open composition window
el_GR:   --compose [address]    ανοιχτό παράθυρο σύνθεσης

en:   --compose-from-file file
                             open composition window with data from given file;
                             use - as file name for reading from standard input;
                             content format: headers first (To: required) until an
                             empty line, then mail body until end of file.
el_GR:   --compose-from-file file
                             άνοιξε παράθυρο σύνθεσης με δεδομένα από το δωσμένο αρχείο,
                             χρήση - ως όνομα αρχείου για ανάγνωση από την τυπική είσοδο,
                             μορφή περιεχομένου: πρώτα οι κεφαλίδες (Προς: απαιτείται) μέχρι μία
                             κενή γραμμή, μετά το σώμα μηνύματος μέχρι το τέλος του αρχείου.

en:   --subscribe uri        subscribe to the given URI if possible
el_GR:   --subscribe uri        εγγράψου στο δοσμένο URI, αν είναι δυνατό

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
el_GR:   --attach file1 [file2]...
                             άνοιξε παράθυρο σύνθεσης με συγκεκριμένα αρχεία
                             συνημμένα

en:   --insert file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             inserted
el_GR:   --insert file1 [file2]...
                             άνοιξε παράθυρο σύνθεσης με συγκεκριμένα αρχεία
                             εισηγμένα

en:   --receive              receive new messages
el_GR:   --receive              λήψη νέων μηνυμάτων

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
el_GR:   --receive-all          λήψη νέων μηνυμάτων από όλους τους λογαριασμούς

en:   --cancel-receiving     cancel receiving of messages
el_GR:   --cancel-receiving     ακύρωση λήψης μηνυμάτων

en:   --cancel-sending       cancel sending of messages
el_GR:   --cancel-sending       ακύρωση αποστολής μηνυμάτων

en:   --search folder type request [recursive]
                             searches mail
                             folder ex.: "#mh/Mailbox/inbox" or "Mail"
                             type: s[ubject],f[rom],t[o],e[xtended],m[ixed] or g: tag
                             request: search string
                             recursive: false if arg. starts with 0, n, N, f or F
el_GR:   --search αίτημα τύπου φακέλου [επαναλαμβανόμενος]
                             αναζητά mail
                             φάκελος ex.: "#mh/Mailbox/inbox" ή "Mail"
                             τύπος: s[ubject],f[rom],t[o],e[xtended],m[ixed] ή g: tag
                             αίτηση: search string
                             επαναλαμβανόμενος: false if arg. starts with 0, n, N, f or F

en:   --send                 send all queued messages
el_GR:   --send                 αποστολή όλων των μηνυμάτων ουράς

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
el_GR:   --status [folder]...   προβολή συνολικού αριθμού μηνυμάτων

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
el_GR:   --status-full [folder]...
                             προβολή κατάστασης κάθε φακέλου

en:   --statistics           show session statistics
el_GR:   --statistics           προβολή στατιστικών συνεδρίας

en:   --reset-statistics     reset session statistics
el_GR:   --reset-statistics     επαναφορά στατιστικών συνεδρίας

en:   --online               switch to online mode
el_GR:   --online               αλλαγή σε λειτουργία σύνδεσης

en:   --offline              switch to offline mode
el_GR:   --offline               αλλαγή σε λειτουργία εκτός σύνδεσης

en:   --exit --quit -q       exit Claws Mail
el_GR:   --exit --quit -q       έξοδος από Claws Mail

en:   --toggle-debug         toggle debug mode
el_GR:   --toggle-debug         εναλλαγή κατάσταση αποσφαλμάτωσης

en:   --config-dir           output configuration directory
el_GR:   --config-dir           εξάγει κατάλογο ρυθμίσεων

en:   --alternate-config-dir directory
                             use specified configuration directory
el_GR:   --alternate-config-dir directory
                             Χρήση καθορισμένου καταλόγου ρυθμίσεων

en: Processing (%s)...
el_GR: Επεξεργασία (%s)...

en: top level folder
el_GR: φάκελος κορυφαίου επιπέδου

en: Queued messages
el_GR: Μηνύματα ουράς

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
el_GR: Κάποια μη απεσταλμένα μηνύματα βρίσκονται στην ουρά. Έξοδος τώρα;

en: NetworkManager: network is online.
el_GR: NetworkManager: δίκτυο σε σύνδεση.

en: NetworkManager: network is offline.
el_GR: NetworkManager: δίκτυο εκτός σύνδεσης.

en: _File
el_GR: _Αρχείο

en: _View
el_GR: _Προβολή

en: _Configuration
el_GR: _Ρυθμίσεις

en: _Add mailbox
el_GR: _Προσθήκη γραμματοκιβωτίου

en: Change mailbox order...
el_GR: Αλλαγή σειράς γραμματοκιβωτίων...

en: _Import mbox file...
el_GR: _Εισαγωγή αρχείου mbox...

en: _Export to mbox file...
el_GR: _Εξαγωγή στο αρχείο mbox...

en: _Export selected to mbox file...
el_GR: _Εξαγωγή επιλεγμένου σε αρχείο mbox...

en: Empty all _Trash folders
el_GR: Άδειασμα όλων των φακέλων _Απορριμμάτων

en: _Save email as...
el_GR: _Αποθήκευση email ως...

en: _Save part as...
el_GR: _Αποθήκευση τμήματος ως...

en: Page setup...
el_GR: Ρύθμιση σελίδας...

en: _Print...
el_GR: _Εκτύπωση...

en: Synchronise folders
el_GR: Συγχρονισμός φακέλων

en: E_xit
el_GR: Έ_ξοδος

en: Select _thread
el_GR: Επέλεξε _νήμα

en: _Find in current message...
el_GR: _Εύρεση σε αυτό το μήνυμα...

en: _Quick search
el_GR: _Γρήγορη αναζήτηση

en: Show or hi_de
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυ_ψη

en: _Toolbar
el_GR: _Γραμμή εργαλείων

en: Set displayed _columns
el_GR: Ορισμός _στηλών που προβάλλονται

en: In _folder list...
el_GR: Στη λίστα _φακέλων...

en: In _message list...
el_GR: Στη λίστα _μηνυμάτων...

en: La_yout
el_GR: Δι_άταξη

en: _Sort
el_GR: _Ταξινόμηση

en: _Attract by subject
el_GR: _Ομαδοποίηση ανά θέμα

en: E_xpand all threads
el_GR: Α_νάπτυξη όλων των θεμάτων

en: Co_llapse all threads
el_GR: Σύ_μπτυξη όλων των νημάτων

en: _Go to
el_GR: _Μετάβαση σε

en: _Previous message
el_GR: _Προηγούμενο μήνυμα

en: _Next message
el_GR: _Επόμενο μήνυμα

en: P_revious unread message
el_GR: Π_ροηγούμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: N_ext unread message
el_GR: Ε_πόμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: Previous ne_w message
el_GR: Προηγούμενο νέ_ο μήνυμα

en: Ne_xt new message
el_GR: Επ_όμενο νέο μήνυμα

en: Previous _marked message
el_GR: Προηγούμενο _επισημασμένο μήνυμα

en: Next m_arked message
el_GR: Επόμενο ε_πισημασμένο μήνυμα

en: Previous _labeled message
el_GR: Προηγούμενο μήνυμα με _ετικέτα

en: Next la_beled message
el_GR: Επόμενο μήνυμα με ετ_ικέτα

en: Previous opened message
el_GR: Προηγούμενο ανοιγμένο μήνυμα

en: Next opened message
el_GR: Επόμενο ανοιγμένο μήνυμα

en: Parent message
el_GR: Γονικό μήνυμα

en: Next unread _folder
el_GR: Επόμενο μη αναγνωσμένο _φάκελο

en: F_older...
el_GR: Φ_άκελο...

en: Next part
el_GR: Επόμενο τμήμα

en: Previous part
el_GR: Προηγούμενο τμήμα

en: Message scroll
el_GR: Κύλιση μηνύματος

en: Previous line
el_GR: Προηγούμενη σειρά

en: Next line
el_GR: Επόμενη σειρά

en: Previous page
el_GR: Προηγούμενη σελίδα

en: Next page
el_GR: Επόμενη σελίδα

en: Decode
el_GR: Αποκωδικοποίηση

en: Open in new _window
el_GR: Άνοιγμα σε νέο _παράθυρο

en: Mess_age source
el_GR: Κώδι_κας μηνύματος

en: Message part
el_GR: Τμήμα μηνύματος

en: View as text
el_GR: Προβολή ως κείμενο

en: Open
el_GR: Άνοιξε

en: Open with...
el_GR: Άνοιξε με...

en: Quotes
el_GR: Παραθέσεις

en: _Update summary
el_GR: _Ενημέρωση περίληψης

en: Recei_ve
el_GR: Λήψ_η

en: Get from _current account
el_GR: Λήψη από _τρέχοντα λογαριασμό

en: Get from _all accounts
el_GR: Λήψη από _όλους τους λογαριασμούς

en: Cancel receivin_g
el_GR: Ακύρωση λήψη_ς

en: _Send queued messages
el_GR: _Αποστολή μηνυμάτων ουράς

en: Compose a_n email message
el_GR: Σύνταξη μη_νύματος email

en: Compose a news message
el_GR: Σύνταξη μηνύματος ειδήσεων

en: _Reply
el_GR: _Απάντηση

en: Repl_y to
el_GR: Απάντησ_η σε

en: Mailing _list
el_GR: Λίστα _αλληλογραφίας

en: Follow-up and reply to
el_GR: Follow-up και απάντηση σε

en: _Forward
el_GR: _Προώθηση

en: For_ward as attachment
el_GR: Προ_ώθηση ως επισύναψη

en: Redirec_t
el_GR: Ανακατεύθυνσ_η

en: Mailing-_List
el_GR: Λίστα-_αλληλογραφίας

en: Post
el_GR: Ανάρτηση

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Unsubscribe
el_GR: Διαγραφή

en: View archive
el_GR: Προβολή αρχείου

en: Contact owner
el_GR: Επικοινώνησε με τον κάτοχο

en: M_ove...
el_GR: Μ_ετακίνηση...

en: _Copy...
el_GR: _Αντιγραφή...

en: Move to _trash
el_GR: Μετακίνηση στα _απορρίμματα

en: _Delete...
el_GR: _Διαγραφή...

en: Move thread to tr_ash
el_GR: Μετακίνηση νήματος στα απορρίμ_ατα

en: Delete t_hread
el_GR: Διαγραφή ν_ήματος

en: Cancel a news message
el_GR: Ακύρωση μηνύματος ειδήσεων

en: _Mark
el_GR: _Επισήμανση

en: _Unmark
el_GR: _Κατάργηση επισήμανσης

en: Mark as rea_d
el_GR: Επισήμανση ως αναγνωσμέν_ο

en: Mark as unr_ead
el_GR: Επισήμανση ως μη αναγνωσμ_ένο

en: Mark all read in folder
el_GR: Επισήμανση όλων ως αναγνωσμένα σε φάκελο

en: Mark all unread in folder
el_GR: Επισήμανση όλων ως μη αναγνωσμένα σε φάκελο

en: Ignore thread
el_GR: Αγνόησε νήμα

en: Unignore thread
el_GR: Μην αγνοείς νήμα

en: Watch thread
el_GR: Παρακολούθηση νήματος

en: Unwatch thread
el_GR: Παύση παρακολούθηση νήματος

en: Mark as _spam
el_GR: Επισήμανση ως _spam

en: Mark as _ham
el_GR: Επισήμανση ως _ham

en: Lock
el_GR: Κλείδωμα

en: Unlock
el_GR: Ξεκλείδωμα

en: Color la_bel
el_GR: Ετικέτα Χρώμα_τος

en: Ta_gs
el_GR: Ετικέτ_ες

en: Re-_edit
el_GR: Επανα-_επεξεργασία

en: Check signature
el_GR: Έλεγχος υπογραφής

en: Add sender to address boo_k
el_GR: Προσθήκη αποστολέα στο βιβλίο διευθύνσεω_ν

en: C_ollect addresses
el_GR: Σ_υλλογή διευθύνσεων

en: From current _folder...
el_GR: Από τρέχοντα φάκελο...

en: From selected _messages...
el_GR: Από επιλεγμένα _μηνύματα...

en: _Filter all messages in folder
el_GR: _Φιλτράρισμα όλων των μηνυμάτων στον φάκελο

en: Filter _selected messages
el_GR: Φιλτράρισμα _επιλεγμένων μηνύματων

en: Run folder pr_ocessing rules
el_GR: Εκτέλεση κανόνων επεξεργασίας φακέλων

en: _Create filter rule
el_GR: _Δημιουργία κανόνα φιλτραρίσματος

en: _Automatically
el_GR: _Αυτόματα

en: By _From
el_GR: Κατά _Από

en: By _To
el_GR: Κατά _Προς

en: By _Subject
el_GR: Κατά _Θέμα

en: Create processing rule
el_GR: Δημιουργία κανόνα επεξεργασίας

en: List _URLs...
el_GR: Λίστα _URLs...

en: Ch_eck for new messages in all folders
el_GR: Έλ_εγχος νέων μηνύματα σε όλους τους φακέλους

en: Delete du_plicated messages
el_GR: Διαγραφή δι_πλών μηνυμάτων

en: In selected folder
el_GR: Σε επιλεγμένο φάκελο

en: In all folders
el_GR: Σε όλους τους φακέλους

en: E_xecute
el_GR: Ε_κτέλεση

en: Exp_unge
el_GR: Διαγ_ραφή

en: SSL/TLS cer_tificates
el_GR: Πιστοποιητικά SSL/TLS

en: Filtering Lo_g
el_GR: Καταγραφή Φιλτραρίσματο_ς

en: Network _Log
el_GR: Καταγραφή _Δικτύου

en: Debug _Log
el_GR: Καταγραφή _αποσφαλμάτωσης

en: _Forget all session passwords
el_GR: _Ξέχασε όλους τους κωδικούς συνεδρίας

en: Forget _master passphrase
el_GR: Ξέχασε την _κύρια φράση πρόσβασης

en: C_hange current account
el_GR: Α_λλαγή τρέχοντος λογαριασμού

en: _Preferences for current account...
el_GR: _Προτιμήσεις τρέχοντος λογαριασμού...

en: Create _new account...
el_GR: Δημιουργία _νέου λογαριασμού...

en: _Edit accounts...
el_GR: _Επεξεργασία λογαριασμών...

en: P_references...
el_GR: Π_ροτιμήσεις...

en: Pre-pr_ocessing...
el_GR: Προ-επ_εξεργασία...

en: Post-pro_cessing...
el_GR: Μετα-επε_ξεργασία...

en: _Filtering...
el_GR: _Φιλτράρισμα...

en: _Templates...
el_GR: _Πρότυπα...

en: _Actions...
el_GR: _Ενέργειες...

en: Tag_s...
el_GR: Ετικέτε_ς...

en: Plu_gins...
el_GR: Πρό_σθετα...

en: _Manual
el_GR: _Εγχειρίδιο

en: _Online User-contributed FAQ
el_GR: _Online Συχνές Ερωτήσεις με συμβολή Χρηστών

en: Icon _Legend
el_GR: _Υπόμνημα Εικονιδίων

en: Set as default client
el_GR: Ορισμός ως προεπιλεγμένος client

en: Offline _mode
el_GR: Λειτουργία εκτός _σύνδεσης

en: Men_ubar
el_GR: Γραμμή _μενού

en: _Message view
el_GR: _Προβολή Μηνύματος

en: Status _bar
el_GR: Γραμμή _κατάστασης

en: Column headers
el_GR: Κεφαλίδες στηλών

en: Th_read view
el_GR: Προβολή νή_ματος

en: Hide read threads
el_GR: Απόκρυψη αναγνωσμένων νημάτων

en: _Hide read messages
el_GR: _Απόκρυψη αναγνωσμένων μηνυμάτων

en: Hide deleted messages
el_GR: Απόκρυψη διαγραμμένων μηνυμάτων

en: _Fullscreen
el_GR: _Πλήρης οθόνη

en: Show all _headers
el_GR: Εμφάνιση όλων των _κεφαλίδων

en: _Collapse all
el_GR: _Σύμπτυξη όλων

en: Collapse from level _2
el_GR: Σύμπτυξη από επίπεδο _2

en: Collapse from level _3
el_GR: Σύμπτυξη από επίπεδο _3

en: Text _below icons
el_GR: Κείμενο _κάτω από εικονίδια

en: Text be_side icons
el_GR: Κείμενο δί_πλα στα εικονίδια

en: _Icons only
el_GR: _Εικονίδια μόνο

en: _Text only
el_GR: _Κείμενο μόνο

en: _Standard
el_GR: _Τυπική

en: _Three columns
el_GR: _Τρεις στήλες

en: _Wide message
el_GR: _Φαρδύ μήνυμα

en: W_ide message list
el_GR: Φ_αρδιά λίστα μηνυμάτων

en: S_mall screen
el_GR: Μ_ικρή οθόνη

en: By _number
el_GR: Κατά _αριθμό

en: By s_ize
el_GR: Κατά μ_έγεθος

en: By _date
el_GR: Κατά _ημερομηνία

en: By thread date
el_GR: Κατά ημερομηνία νήματος

en: By s_ubject
el_GR: Κατά θ_έμα

en: By _color label
el_GR: Κατά ετικέτα _χρώματος

en: By tag
el_GR: Κατά ετικέτα

en: By _mark
el_GR: Κατά _επισήμανση

en: By _status
el_GR: Κατά _κατάσταση

en: By a_ttachment
el_GR: Κατά ε_πισύναψη

en: By score
el_GR: Κατά σκορ

en: By locked
el_GR: Κατά κλειδωμένο

en: D_on't sort
el_GR: Χ_ωρίς ταξινόμηση

en: Ascending
el_GR: Αύξουσα

en: Descending
el_GR: Φθίνουσα

en: _Auto detect
el_GR: _Αυτόματη αναγνώριση

en: Apply tags...
el_GR: Εφαρμογή ετικετών...

en: Some error(s) happened. Click here to view log.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Κλικ εδώ για προβολή αρχείου καταγραφής.

en: You are online. Click the icon to go offline
el_GR: Είσαι σε σύνδεση. Κλικ στο εικονίδιο για μετάβαση εκτός σύνδεσης

en: You are offline. Click the icon to go online
el_GR: Είσαι εκτός σύνδεσης. Κλικ στο εικονίδιο για σύνδεση στο διαδίκτυο

en: Select account
el_GR: Επιλογή λογαριασμού

en: Network log
el_GR: Αρχείο καταγραφής δικτύου

en: Filtering/Processing debug log
el_GR: Αρχείο καταγραφής αποσφαλμάτωσης φιλτραρίσματος/επεξεργασίας

en: filtering log enabled
el_GR: καταγραφή φιλτραρίσματος ενεργοποιημένη

en: filtering log disabled
el_GR: καταγραφή φιλτραρίσματος απενεργοποιημένη

en: Untitled
el_GR: Χωρίς τίτλο

en: none
el_GR: κανένα

en: Delete all messages in trash folders?
el_GR: Διαγραφή όλων των μηνυμάτων στους φακέλους απορριμμάτων;

en: Don't quit
el_GR: Μη σταματήσεις

en: Add mailbox
el_GR: Προσθήκη γραμματοκιβωτίου

en: Input the location of the mailbox.
    The location can be either the full path or relative to the 
    home directory.
    If the location of an existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
el_GR: Καταχώρισε τη θέση γραμματοκιβωτίου.
    Η τοποθεσία μπορεί να είναι η πλήρης διαδρομή ή σε σχέση με τον
    κατάλογο home.
    Αν έχει οριστεί η θέση ενός υπάρχοντος γραμματοκιβωτίου, θα
    σαρωθεί αυτόματα.

en: The mailbox '%s' already exists.
el_GR: Το γραμματοκιβώτιο '%s' υπάρχει ήδη.

en: Mailbox
el_GR: Γραμματοκιβώτιο

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
el_GR: Η δημιουργία γραμματοκιβωτίου απέτυχε.
    Ίσως υπάρχουν ήδη αρχεία ή δεν έχεις την άδεια να γράψεις εκεί.

en: No posting allowed
el_GR: Δεν επιτρέπεται η ανάρτηση

en: Mbox import has failed.
el_GR: Η εισαγωγή Mbox απέτυχε.

en: Export to mbox has failed.
el_GR: Η εξαγωγή στο mbox απέτυχε.

en: Exit
el_GR: Έξοδος

en: Exit Claws Mail?
el_GR: Έξοδος από το Claws Mail;

en: Folder synchronisation
el_GR: Συγχρονισμός φακέλων

en: Do you want to synchronise your folders now?
el_GR: Θέλεις να συγχρονίσεις τους φακέλους σου τώρα;

en: _Synchronise
el_GR: _Συγχρονισμός

en: Deleting duplicated messages...
el_GR: Διαγραφή διπλών μηνυμάτων...

en: No duplicate message found in selected folder.
el_GR: Δε βρέθηκε διπλό μήνυμα σε επιλεγμένο φάκελο.

en: Deleted %d duplicate message in selected folder.
     | Deleted %d duplicate messages in selected folder.
el_GR[0]: Διαγράφηκε %d διπλό μήνυμα σε επιλεγμένο φάκελο.
el_GR[1]: Διαγράφηκαν %d διπλά μηνύματα σε επιλεγμένο φάκελο.

en: Marked %d duplicate message for deletion in selected folder.
     | Marked %d duplicate messages for deletion in selected folder.
el_GR[0]: Σημειώθηκε %d διπλό μήνυμα για διαγραφή σε επιλεγμένο φάκελο.
el_GR[1]: Επισημάνθηκαν %d διπλά μηνύματα για διαγραφή σε επιλεγμένο φάκελο.

en: Deleting duplicated messages in all folders...
el_GR: Διαγραφή διπλών μηνυμάτων σε όλους τους φακέλους...

en: Deleted %d duplicate message in %d folders.
     | Deleted %d duplicate messages in %d folders.
el_GR[0]: Διαγράφηκε %d διπλό μήνυμα σε %d φακέλους
el_GR[1]: Διαγράφηκαν %d διπλά μηνύματα σε %d φακέλους

en: No duplicate message found in %d folders.
el_GR: Δε βρέθηκαν διπλά μηνύματα σε% d φακέλους.

en: Select folder to go to
el_GR: Επέλεξε φάκελο για να μεταβείς

en: Processing rules to apply before folder rules
el_GR: Κανόνες επεξεργασίας που πρέπει να εφαρμόζονται πριν τους κανόνες φακέλου

en: Processing rules to apply after folder rules
el_GR: Κανόνες επεξεργασίας που πρέπει να εφαρμόζονται μετά τους κανόνες φακέλου

en: Filtering configuration
el_GR: Ρυθμίσεις φιλτραρίσματος

en: Can not register as default client: impossible to get executable path.
el_GR: Αδύνατη η καταχώρηση ως προεπιλεγμένου πελάτη: αδύνατη η λήψη διαδρομής εκτελέσιμου.

en: Claws Mail has been registered as default client.
el_GR: Το Claws Mail έχει καταχωρηθεί ως προεπιλεγμένος πελάτης.

en: Can not register as default client: impossible to write to the registry.
el_GR: Αδύνατη η εγγραφή ως προεπιλεγμένου προγράμματος-πελάτη: αδύνατη η εγγραφή στο μητρώο.

en: Scanning folder %s%c%s...
el_GR: Έλεγχος φακέλου %s%c%s...

en: Forgotten %d password in %d accounts.
     | Forgotten %d passwords in %d accounts.
el_GR[0]: Ξεχάσατε τον %d κωδικό σε %d λογαριασμούς.
el_GR[1]: Ξεχάσατε τους %d κωδικούς σε %d λογαριασμούς.

en: %s header
el_GR: %s κεφαλίδα

en: header
el_GR: κεφαλίδα

en: header line
el_GR: γραμμή κεφαλίδας

en: body line
el_GR: γραμμή σώματος

en: tag
el_GR: ετικέτα

en: Case sensitive
el_GR: Με διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Case insensitive
el_GR: Χωρίς διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: checking if message matches [ %s ]
el_GR: έλεγχος αν το μήνυμα ταιριάζει [ %s ]

en: message matches
el_GR: το μήνυμα ταιριάζει

en: message does not match
el_GR: το μήνυμα δεν ταιριάζει

en: (none)
el_GR: (κανένα)

en: Could not stat mbox file:
    %s
el_GR: Αδύνατη η καταχώριση αρχείου mbox:
    %s

en: Could not open mbox file:
    %s
el_GR: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου mbox:
    %s

en: Importing from mbox... (%ld MB imported) | Importing from mbox... (%ld MB imported)
el_GR[0]: Εισαγωγή από mbox... (%ld MB εισήχθησαν)
el_GR[1]: Εισαγωγή από mbox... (%ld MB εισήχθησαν)

en: Overwrite mbox file
el_GR: Αντικατάσταση αρχείου mbox

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
el_GR: Αυτό το αρχείο υπάρχει ήδη. Θέλεις να αντικατασταθεί;

en: Overwrite
el_GR: Αντικατάσταση

en: Could not create mbox file:
    %s
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία αρχείου mbox:
    %s

en: Exporting to mbox...
el_GR: Εξαγωγή σε mbox...

en: Find in current message
el_GR: Εύρεση σε αυτό το μήνυμα

en: Find text:
el_GR: Εύρεση κειμένου:

en: Search failed
el_GR: Η αναζήτηση απέτυχε

en: Search string not found.
el_GR: Δε βρέθηκε το αντικείμενο αναζήτησης.

en: Beginning of message reached; continue from end?
el_GR: Έφτασε στην αρχή μηνύματος, συνέχεια από το τέλος;

en: End of message reached; continue from beginning?
el_GR: Έφτασε στο τέλος μηνύματος, συνέχεια από την αρχή;

en: Search finished
el_GR: Η αναζήτηση ολοκληρώθηκε

en: Compose _new message
el_GR: Σύνταξη _νέου μηνύματος

en: Claws Mail - Message View
el_GR: Claws Mail - Προβολή Μηνύματος

en: The notification address to which the return receipt is
    to be sent does not correspond to the return path:
    Notification address: %s
    Return path: %s
    It is advised to not send the return receipt.
el_GR: Η διεύθυνση ειδοποίησης στην οποία η απόδειξη επιστροφής είναι
    προς αποστολή δεν αντιστοιχεί στη διαδρομή επιστροφής:
    Διεύθυνση ειδοποίησης:%s
    Διαδρομή επιστροφής:%s
    Συνιστάται να μην αποσταλεί η απόδειξη επιστροφής.

en: _Don't Send
el_GR: _Μη στείλεις

en: Fetching message (%s)...
el_GR: Λήψη μηνύματος (%s)...

en: Couldn't decrypt: %s
el_GR: Αδύνατη η αποκρυπτογράφηση: %s

en: Message doesn't conform to MIME standard. It may render wrongly.
el_GR: Το μήνυμα δε συμμορφώνεται με το πρότυπο MIME. Ίσως αποδοθεί εσφαλμένα.

en: Show all %s.
el_GR: Προβολή όλων %s.

en: Only the first megabyte of text is shown.
el_GR: Εμφανίζονται μόνο τα πρώτο megabyte κειμένου.

en: You got a return receipt for this message: it has been displayed by the recipient.
el_GR: Έχεις απόδειξη επιστροφής για αυτό το μήνυμα: έχει εμφανιστεί από τον παραλήπτη.

en: You asked for a return receipt in this message.
el_GR: Ζητήσατε απόδειξη επιστροφής σε αυτό το μήνυμα.

en: This message asks for a return receipt.
el_GR: Αυτό το μήνυμα ζητά απόδειξη επιστροφής.

en: Send receipt
el_GR: Αποστολή απόδειξης

en: This message has been partially retrieved,
    and has been deleted from the server.
el_GR: Αυτό το μήνυμα έχει ανακτηθεί εν μέρει
    και έχει διαγραφεί από τον server.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s.
el_GR: Αυτό το μήνυμα έχει ανακτηθεί εν μέρει.
    Είναι %s.

en: Mark for download
el_GR: Επισήμανση για λήψη

en: Mark for deletion
el_GR: Επισήμανση για διαγραφή

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be downloaded.
el_GR: Αυτό το μήνυμα έχει ανακτηθεί εν μέρει.
    είναι %s και θα γίνει λήψη.

en: Unmark
el_GR: Κατάργηση επισήμανσης

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be deleted.
el_GR: Αυτό το μήνυμα έχει ανακτηθεί εν μέρει.
    είναι %s και θα διαγραφεί.

[ctx: '%s' stands for 'To' then 'Cc']
en: This message is asking for a return receipt notification
    but according to its '%s' and '%s' headers it was not
    officially addressed to you.
    It is advised to not send the return receipt.
el_GR: Αυτό το μήνυμα ζητά ειδοποίηση απόδειξης επιστροφής
    αλλά σύμφωνα με τις κεφαλίδες '%s' και '%s' δεν
    απευθύνονται επίσημα σε εσάς.
    Συνιστάται να μην αποσταλεί η απόδειξη επιστροφής.

en: Return Receipt Notification
el_GR: Ειδοποίηση Απόδειξης Επιστροφής

en: _Cancel
el_GR: _Ακύρωση

en: _Send Notification
el_GR: _Αποστολή ειδοποίησης

en: More than one of your accounts uses the address that this message was sent to.
    Please choose which account you want to use for sending the receipt notification:
el_GR: Περισσότεροι από ένας από τους λογαριασμούς σου χρησιμοποιούν τη διεύθυνση στην οποία στάλθηκε αυτό το μήνυμα.
    Επέλεξε ποιον λογαριασμό θέλεις να χρησιμοποιήσεις για την αποστολή ειδοποίησης απόδειξης:

en: Cannot print: the message doesn't contain text.
el_GR: Αδύνατη η εκτύπωση: το μήνυμα δεν περιέχει κείμενο.

en: 
      There are no messages in this folder
el_GR: 
      Δεν υπάρχουν μηνύματα σε αυτόν τον φάκελο

en: 
      Message has been deleted
el_GR: 
      Το μήνυμα έχει διαγραφεί

en: 
      Message has been deleted or moved to another folder
el_GR: 
      Το μήνυμα έχει διαγραφεί ή μεταφερθεί σε άλλο φάκελο

en: An error happened while learning.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εκμάθηση.

en: Moving messages...
el_GR: Μετακίνηση μηνυμάτων...

en: Deleting messages...
el_GR: Διαγραφή μηνυμάτων...

en: Remove _mailbox...
el_GR: Κατάργηση _γραμματοκιβωτίου...

en: Can't remove the folder '%s'
    
    %s.
el_GR: Αδύνατη η κατάργηση του φακέλου '%s'
    
    %s.

en: Really remove the mailbox '%s'?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
el_GR: Πραγματικά να αφαιρεθεί το γραμματοκιβώτιο '%s';
    (Τα μηνύματα ΔΕ διαγράφονται από το δίσκο)

en: Remove mailbox
el_GR: Κατάργηση γραμματοκιβωτίου

en: _Open
el_GR: _Άνοιξε

en: Open _with...
el_GR: Άνοιξε _με...

en: Copy
el_GR: Αντιγραφή

en: Send to...
el_GR: Αποθήκευσή ως...

en: _Display as text
el_GR: _Εμφάνιση ως κείμενο

en: _Save as...
el_GR: _Αποθήκευσή ως...

en: Save _all...
el_GR: Αποθήκευση _όλων...

en: MIME Type
el_GR: Τύπος MIME

en: View full information
el_GR: Δες τις πλήρεις πληροφορίες

en: Check again
el_GR: Έλεγχος πάλι

en: %s Click the icon to check it.
el_GR: %s Κλικ στο εικονίδιο για να το ελέγξεις.

en: %s Click the icon or hit '%s' to check it.
el_GR: %s Κλικ στο εικονίδιο ή πάτησε '%s' για να το ελέγξεις.

en: Timeout checking the signature. Click the icon to try again.
el_GR: Λήξη χρόνου ελέγχου υπογραφής. Κλικ στο εικονίδιο για να δοκιμάσεις ξανά.

en: Timeout checking the signature. Click the icon or hit '%s' to try again.
el_GR: Λήξη χρόνου ελέγχου υπογραφής. Κλικ στο εικονίδιο ή πάτησε '%s' για να δοκιμάσεις ξανά.

en: Checking signature...
el_GR: Έλεγχος υπογραφής...

en: Go back to email
el_GR: Πήγαινε πίσω στα email

en: Couldn't save the part of multipart message: %s
el_GR: Αδύνατη η αποθήκευση τμήματος μηνύματος πολλαπλών κομματιών: %s

en: Overwrite existing file '%s'?
el_GR: Αντικατάσταση υπάρχοντος αρχείου '%s';

en: An error has occurred while saving message part #%d. Do you want to cancel operation or skip error and continue?
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση τμήματος μηνύματος #%d. Θέλεις να ακυρώσεις τη λειτουργία ή να παραλείψεις το σφάλμα και να συνεχίσεις;

en: Error saving all message parts
el_GR: Σφάλμα αποθήκευσης όλων των στοιχείων μηνύματος

en: Skip
el_GR: Παράλειψη

en: Skip all
el_GR: Παράλειψη όλων

en: %d file saved successfully. | %d files saved successfully.
el_GR[0]: %d αρχείο αποθηκεύτηκε επιτυχώς.
el_GR[1]: %d αρχεία αποθηκεύτηκαν επιτυχώς.

en: %d file saved successfully | %d files saved successfully
el_GR[0]: %d αρχείο αποθηκεύτηκε επιτυχώς
el_GR[1]: %d αρχεία αποθηκεύτηκαν επιτυχώς

en: %s, %d file failed. | %s, %d files failed.
el_GR[0]: %s, %d αρχείο απέτυχε.
el_GR[1]: %s, %d αρχεία απέτυχαν.

en: Select destination folder
el_GR: Επέλεξε φάκελο προορισμού

en: '%s' is not a directory.
el_GR: '%s' δεν είναι κατάλογος.

en: Save as
el_GR: Αποθήκευση ως

en: Open with
el_GR: Άνοιγμα με

en: Enter the command-line to open file:
    ('%s' will be replaced with file name)
el_GR: Μπες στη γραμμή εντολών για να ανοίξει το αρχείο:
    (το '%s' θα αντικατασταθεί με όνομα αρχείου)

en: Could not convert attachment name to UTF-16:
    
    %s
el_GR: Αδύνατη η μετατροπή ονόματος συνημμένου σε UTF-16:
    
    %s

en: Execute untrusted binary?
el_GR: Εκτέλεση μη αξιόπιστου binary;

en: This attachment is an executable file. Executing untrusted binaries is dangerous and could compromise your computer.
    
    Do you want to run this file?
el_GR: Αυτό το συνημμένο είναι ένα εκτελέσιμο αρχείο. Η εκτέλεση μη αξιόπιστων binaries είναι επικίνδυνη και μπορεί να θέσει σε κίνδυνο τον υπολογιστή σου.
    
    Θέλεις να εκτελέσεις αυτό το αρχείο;

en: Run binary
el_GR: Εκτέλεση binary

en: Type:
el_GR: Τύπος:

en: Size:
el_GR: Μέγεθος:

en: Description:
el_GR: Περιγραφή:

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected.
el_GR: Η σύνδεση NNTP στο %s:%d έχει διακοπεί.

en: Account '%s': Connecting to NNTP server: %s:%d...
el_GR: Λογαριασμός '%s': Σύνδεση με NNTP server: %s:%d...

en: Error logging in to %s:%d...
el_GR: Σφάλμα σύνδεσης στο %s:%d...

en: Libetpan does not support return code 480 so for now we choose to continue
el_GR: Το libetpan δεν υποστηρίζει τον κωδικό επιστροφής 480 έτσι τώρα επιλέγουμε να συνεχίσουμε

en: Mode reader failed, continuing nevertheless
el_GR: Η λειτουργία ανάγνωσης απέτυχε, συνεχίζει ωστόσο

en: Error creating session with %s:%d
el_GR: Σφάλμα δημιουργίας συνεδρίας με %s:%d

en: Error authenticating to %s:%d...
el_GR: Σφάλμα επικύρωσης στο %s:%d...

en: Claws Mail needs network access in order to access the News server.
el_GR: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για να έχει πρόσβαση σε server Ειδήσεων.

en: couldn't select group: %s
el_GR: αδύνατη επιλογή ομάδας: %s

en: couldn't set group: %s
el_GR: αδύνατος ορισμός ομάδας: %s

en: invalid article range: %d - %d
el_GR: άκυρο εύρος άρθρων: %d - %d

en: couldn't get xhdr
el_GR: αδύνατη λήψη xhdr

en: getting xover %d - %d in %s...
el_GR: λήψη xover %d - %d in %s...

en: couldn't get xover
el_GR: αδύνατη λήψη xover

en: invalid xover line
el_GR: άκυρη γραμμή xover

en: You have one or more News accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without News support; your News accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
el_GR: Έχεις καθορίσει έναν ή περισσότερους λογαριασμούς Ειδήσεων. Ωστόσο, αυτή η έκδοση Claws Mail έχει κατασκευαστεί χωρίς υποστήριξη Ειδήσεων, οι λογαριασμοί Ειδήσεων σου είναι απενεργοποιημένοι.
    
    Ίσως χρειαστεί να εγκαταστήσεις το libetpan και να διαμορφώσεις πάλι το Claws Mail.

en: _Subscribe to newsgroup...
el_GR: _Εγγραφή σε newsgroup...

en: _Unsubscribe newsgroup
el_GR: _Διαγραφή από newsgroup

en: Really unsubscribe newsgroup '%s'?
el_GR: Πραγματικά διαγραφή από newsgroup '%s';

en: Unsubscribe newsgroup
el_GR: Διαγραφή από newsgroup

en: Rename newsgroup folder
el_GR: Μετονόμασε τον φάκελο newsgroup

en: Input master passphrase
el_GR: Εισαγωγή κύριας φράσης πρόσβασης

en: Incorrect master passphrase.
el_GR: Λάθος κύρια φράση πρόσβασης.

en: New passphrases do not match, try again.
el_GR: Οι νέες φράσεις πρόσβασης δεν ταιριάζουν, προσπάθησε ξανά.

en: Incorrect old master passphrase entered, try again.
el_GR: Εισήχθει λάθος παλιά κύρια φράση πρόσβασης, δοκίμασε ξανά.

en: Changing master passphrase
el_GR: Αλλαγή κύριας φράσης πρόσβασης

en: If a master passphrase is currently active, it
    needs to be entered.
el_GR: Αν μία κύρια φράση πρόσβασης είναι ενεργή, τότε
    πρέπει να εισαχθεί.

en: Old passphrase:
el_GR: Παλιά φράση πρόσβασης:

en: New passphrase:
el_GR: Νέα φράση πρόσβασης:

en: Confirm passphrase:
el_GR: Επιβεβαίωσε τη φράση πρόσβασης:

en: Make sure that the kernel module 'acerhk' is loaded.
    You can get it from http://www.cakey.de/acerhk/
el_GR: Βεβαιώσου ότι έχει φορτωθεί το module πυρήνα 'acerhk'.
    Μπορεί να ληφθεί από http://www.cakey.de/acerhk/

en: Make sure that the kernel module 'acer_acpi' is loaded.
    You can get it from http://code.google.com/p/aceracpi/
el_GR: Βεβαιώσου ότι έχει φορτωθεί το module πυρήνα 'acer_acpi'.
    Μπορεί να ληφθεί από http://code.google.com/p/aceracpi/

en: Make sure that the kernel module 'asus_laptop' is loaded.
el_GR: Βεβαιώσου ότι έχει φορτωθεί το module πυρήνα 'asus_laptop'.

en: Make sure that the kernel module 'asus_acpi' is loaded.
el_GR: Βεβαιώσου ότι έχει φορτωθεί το module πυρήνα 'asus_acpi'.

en: Make sure that the kernel module 'ibm_acpi' is loaded.
el_GR: Βεβαιώσου ότι έχει φορτωθεί το module πυρήνα 'ibm_acpi'.

en: Make sure that you have apanelc installed.
    You can get it from http://apanel.sourceforge.net/
el_GR: Βεβαιώσου ότι έχεις εγκαταστήσει το apanelc.
    Μπορεί να ληφθεί από http://apanel.sourceforge.net/

en: Control file doesn't exist.
el_GR: Δεν υπάρχει αρχείο ελέγχου.

en:  : no new or unread mail
el_GR:  : κανένα νέο ή μη αναγνωσμένο μήνυμα

en:  : unread mail
el_GR:  : μη αναγνωσμένα μηνύματα

en:  : new mail
el_GR:  : νέο μήνυμα

en: off
el_GR: κλειστό

en: blinking
el_GR: αναβοσβήνει

en: on
el_GR: ανοιχτό

en: ACPI type:
el_GR: τύπος ACPI:

en: ACPI file:
el_GR: αρχείο ACPI:

en: values - On:
el_GR: τιμές - Ανοιχτό:

en:  - Off:
el_GR:  - Κλειστό:

en: Blink when user interaction is required
el_GR: Αναβοσβήνει όταν απαιτείται αλληλεπίδραση χρήστη

en: This plugin handles various ACPI mail LEDs.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο χειρίζεται διάφορα ACPI mail LEDs.

en: Laptop LED
el_GR: LED του Laptop

en: Failed to register check before send hook
el_GR: Αποτυχία εγγραφής ελέγχου πριν την αποστολή hook

en: Keeps all recipient addresses in an addressbook folder.
el_GR: Διατηρεί όλες τις διευθύνσεις παραλήπτη σε φάκελο βιβλίου διευθύνσεων.

en: Address book location
el_GR: Θέση βιβλίου διευθύνσεων

en: Keep to folder
el_GR: Φύλαξε σε φάκελο

en: Address book path where addresses are kept
el_GR: Διαδρομή βιβλίου διευθύνσεων όπου διατηρούνται οι διευθύνσεις

en: Select...
el_GR: Επιλογή...

en: Fields to keep addresses from
el_GR: Πεδία για διατήρηση διευθύνσεων από

[ctx: address keeper: %s stands for a header name]
en: Keep addresses which appear in '%s' headers
el_GR: Διατήρησε διευθύνσεις που εμφανίζονται στις '%s' κεφαλίδες

en: Exclude addresses matching the following regular expressions (one per line)
el_GR: Εξαίρεση διευθύνσεων που ταιριάζουν στις ακόλουθες κανονικές εκφράσεις (μία ανά γραμμή)

en: Mail Archiver
el_GR: Αρχειοθέτηση αλληλογραφίας

en: Create Archive...
el_GR: Δημιουργία Αρχείου...

en: This plugin adds archiving features to Claws Mail.
    
    It enables you to select a mail folder that you want to be archived, and then choose a name, format and location for the archive. Subfolders can be included and MD5 checksums can be added for each file in the archive. Several archiving options are also available.
    
    The archive can be stored as:
    %s
    The archive can be compressed using:
    %s
    The archives can be restored with any standard tool that supports the chosen format and compression.
    
    The supported folder types are MH, IMAP, RSSyl and vCalendar.
    
    To activate the archiving feature go to /Tools/Create Archive
    
    Default options can be set in /Configuration/Preferences/Plugins/Mail Archiver
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει δυνατότητες αρχειοθέτησης στο Claws Mail.
    
    Σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις έναν φάκελο αλληλογραφίας που θέλεις να αρχειοθετηθεί και στη συνέχεια να επιλέξεις όνομα, μορφή και θέση για το αρχείο. Υποφάκελοι μπορούν να περιληφθούν και αρχεία ελέγχου MD5 μπορούν να προστεθούν για κάθε αρχείο στην αρχειοθέτηση. Υπάρχουν επίσης πολλές επιλογές αρχειοθέτησης.
    
    Το αρχείο μπορεί να αποθηκευτεί ως εξής:
    %s
    Το αρχείο μπορεί να συμπιεστεί χρησιμοποιώντας:
    %s
    Τα αρχεία μπορούν να αποκατασταθούν με κάθε τυπικό εργαλείο που υποστηρίζει την επιλεγμένη μορφή και συμπίεση.
    
    Οι υποστηριζόμενοι τύποι φακέλων είναι MH, IMAP, RSSyl και vCalendar.
    
    Για να ενεργοποιήσεις τη δυνατότητα αρχειοθέτησης, πήγαινε στο /Εργαλεία/Δημιουργία Αρχείου
    
    Οι προεπιλεγμένες επιλογές μπορούν να ρυθμιστούν στο /Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις/Πρόσθετα/Αρχειοθέτηση Αλληλογραφίας

en: Archiver
el_GR: Αρχειοθέτηση

en: Archiving
el_GR: Αρχειοθέτηση

en: Press Cancel button to stop archiving
el_GR: Πάτησε το κουμπί Ακύρωση για διακοπή αρχειοθέτησης

en: Archiving:
el_GR: Αρχειοθέτηση:

en: Some uninitialized data prevents from starting
    the archiving process:
    %s%s
el_GR: Κάποια μη αρχικοποιημένα δεδομένα αποτρέπουν την εκκίνηση
    διαδικασίας αρχειοθέτησης:
    %s%s

en: 
    - the folder to archive is not set
el_GR: 
    - ο φάκελος για αρχειοθέτηση δεν ορίστηκε

en: 
    - the name for archive is not set
el_GR: 
    - το όνομα αρχείου δεν ορίστηκε

en: %s: Exists. Continue anyway?
el_GR: %s: Υπάρχει. Συνέχεια ούτως ή άλλως;

en: %s: Is a link. Cannot continue
el_GR: %s: Είναι ένας σύνδεσμος. Δεν μπορεί να συνεχίσει

en: %s: Is a directory. Cannot continue
el_GR: %s: Είναι ένας κατάλογος. Δεν μπορεί να συνεχίσει

en: %s: Missing permissions. Cannot continue
el_GR: %s: Ελλειπή δικαιώματα. Δεν μπορεί να συνεχίσει

en: %s: Unknown error. Cannot continue
el_GR: %s: Άγνωστο σφάλμα. Δεν μπορεί να συνεχίσει

en: Creating archive
el_GR: Δημιουργία αρχείου

en: Not a valid file name:
    %s.
el_GR: Άκυρο όνομα αρχείου:
    %s.

en: Not a valid Claws Mail folder:
    %s.
el_GR: 'Άκυρος φάκελος Claws Mail:
    %s.

en: Adding files in folder failed
    Files in folder: %d
    Files in list:   %d
    
    Continue anyway?
el_GR: Η προσθήκη αρχείων σε φάκελο απέτυχε
    Αρχεία σε φάκελο: %d
    Αρχεία σε λίστα: %d
    
    Συνέχεια ούτως ή άλλως;

en: Archive creation error:
    %s
el_GR: Σφάλμα δημιουργίας αρχείου:
    %s

en: Archive result
el_GR: Αποτέλεσμα αρχειοθέτησης

en: Values
el_GR: Τιμές

en: Archive
el_GR: Αρχείο

en: Archive format
el_GR: Μορφή αρχείου

en: Compression method
el_GR: Μέθοδος συμπίεσης

en: Number of files
el_GR: Αριθμός αρχείων

en: Archive Size
el_GR: Μέγεθος Αρχείου

en: Folder Size
el_GR: Μέγεθος Φακέλλου

en: Compression level
el_GR: Επίπεδο συμπίεσης

en: Yes
el_GR: Ναι

en: No
el_GR: Όχι

en: Descriptive names
el_GR: Περιγραφικά ονόματα

en: Delete selected files
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένων αρχείων

en: Select mails before
el_GR: Επιλογή μηνυμάτων πριν

en: Select folder to archive
el_GR: Επέλεξε φάκελο για αρχειοθέτηση

en: Select file name for archive [suffix should reflect archive like .tgz]
el_GR: Επέλεξε το όνομα για αρχειοθέτηση [η κατάληξη θα πρέπει να αντικατοπτρίζει αρχεία όπως .tgz]

en: %ld of %ld
el_GR: %ld από %ld

en: Create Archive
el_GR: Δημιουργία αρχείου

en: Enter Archiver arguments
el_GR: Εισαγωγή παραμέτρων Αρχειοθέτησης

en: Folder to archive
el_GR: Φάκελος για αρχειοθέτηση

en: Folder which is the root of the archive
el_GR: Φακέλος που θα είναι ρίζα αρχείου

en: Click this button to select a folder which is to be root of the archive
el_GR: Κλικ σε αυτό το κουμπί για επιλογή φακέλου που θα είναι ρίζα αρχείου

en: Name for archive
el_GR: Όνομα για αρχείο

en: Archive location and name
el_GR: Θέση αρχείου και όνομα

en: _Select
el_GR: _Επιλογή

en: Click this button to select a name and location for the archive
el_GR: Κλικ σε αυτό το κουμπί για να επιλέξεις όνομα και θέση για το αρχείο

en: Choose compression
el_GR: Επιλογή συμπίεσης

en: Choose this option to use %s compression for the archive
el_GR: Επέλεξε για να χρησιμοποιηθεί %s συμπίεση για το αρχείο

en: Choose format
el_GR: Επιλογή μορφής

en: Choose this to use %s as format for the archive
el_GR: Επέλεξε αυτό για να χρησιμοποιηθεί το %s ως μορφή για το αρχείο

en: Miscellaneous options
el_GR: Διάφορες επιλογές

en: Choose this option to include subfolders in the archive
el_GR: Επέλεξε για να περιλάβεις υποφακέλους στο αρχείο

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archive.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archive
el_GR: Επέλεξε για να προσθέσεις MD5 checksums για κάθε αρχείο αρχειοθέτησης.
    Να γνωρίζεις όμως ότι αυτό αυξάνει δραματικά το χρόνο
    που θα χρειαστεί για να δημιουργηθεί το αρχείο

en: R_ename
el_GR: Μ_ετονομασία

en: Choose this option to use descriptive names for each file in the archive.
    The naming scheme: date_from@to@subject.
    Names will be truncated to max 96 characters
el_GR: Επέλεξε για να χρησιμοποιηθούν περιγραφικά ονόματα για κάθε αρχείο αρχειοθέτησης.
    Το σχήμα ονομασίας: date_from @ to subject.
    Τα ονόματα θα περικοπούν σε μέγιστο 96 χαρακτήρες

en: Choose this option to delete mails after archiving
    At this point only handles IMAP4, Local mbox and POP3
el_GR: Επέλεξε για να διαγράψεις μηνύματα μετά την αρχειοθέτηση
    Σε αυτό το σημείο χειρίζεται μόνο IMAP4, Τοπικό mbox και POP3

en: Selection options
el_GR: Ρυθμίσεις επιλογής

en: Select emails before a certain date
    Date must comply to ISO-8601 [YYYY-MM-DD]
el_GR: Επέλεξε emails πριν συγκεκριμένη ημερομηνία
    Η ημερομηνία πρέπει να συμμορφώνεται με το πρότυπο ISO-8601 [ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ]

en: Default save folder
el_GR: Προεπιλεγμένος φάκελος αποθήκευσης

en: Click this button to select the default location for saving archives
el_GR: Κλικ σε αυτό το κουμπί για να επιλέξεις την προεπιλεγμένη θέση αποθήκευσης αρχείων

en: Default compression
el_GR: Προεπιλεγμένη συμπίεση

en: Choose this option to use %s compression by default
el_GR: Επέλεξε για να χρησιμοποιηθεί η %s συμπίεση από προεπιλογή

en: Default format
el_GR: Προεπιλεγμένη μορφή

en: Choose this option to use the %s as format by default
el_GR: Επέλεξε για να χρησιμοποιήσεις τη μορφή %s ως προεπιλογή

en: Default miscellaneous options
el_GR: Διάφορες προεπιλεγμένες επιλογές

en: Choose this option to include subfolders in the archives by default
el_GR: Επέλεξε για να περιλάβεις τους υποφακέλους στα αρχεία από προεπιλογή

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archives by default.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archives
el_GR: Επέλεξε για να προσθέσεις τα MD5 checksums για κάθε αρχείο αρχειοθέτησης από προεπιλογή.
    Να γνωρίζεις όμως ότι αυτό αυξάνει δραματικά τον χρόνο
    που θα χρειαστεί για να δημιουργήσει τα αρχεία

en: Rename
el_GR: Μετονομασία

en: Choose this option to delete mails after archiving
el_GR: Επέλεξε για να διαγράψεις μηνύματα μετά την αρχειοθέτηση

en: Remove attachments
el_GR: Κατάργηση συνημμένων

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Attachment
el_GR: Επισύναψη

en: Destroy attachments
el_GR: Καταστροφή συνημμένων

en: Do you really want to remove all attachments from the selected messages?
    
    The deleted data will be unrecoverable.
el_GR: Θέλεις πραγματικά να αφαιρεθούν όλα τα συνημμένα από τα επιλεγμένα μηνύματα;
    
    Τα διαγραμμένα δεδομένα δε θα μπορούν να ανακτηθούν.

en: The selected messages don't have any attachments.
el_GR: Τα επιλεγμένα μηνύματα δεν έχουν συνημμένα.

en: Attachments removed from %d of the %d selected messages.
el_GR: Τα συνημμένα καταργήθηκαν από το %d των %d επιλεγμένων μηνυμάτων.

en: Attachments removed from all %d selected messages.
el_GR: Τα συνημμένα αφαιρέθηκαν από όλα τα %d επιλεγμένα μηνύματα.

en: This message doesn't have any attachments.
el_GR: Το μήνυμα δεν έχει συνημμένα.

en: Remove attachments...
el_GR: Κατάργηση συνημμένων...

en: This plugin removes attachments from mails.
    
    Warning: this operation will be completely un-cancellable and the deleted attachments will be lost forever, and ever, and ever.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο αφαιρεί συνημμένα από τα email.
    
    Προειδοποίηση: αυτή η λειτουργία θα είναι εντελώς μη-ακυρώσιμη και τα διαγραμμένα συνημμένα θα χαθούν για πάντα.

en: Attachment handling
el_GR: Χειρισμός συνημμένων

en: An attachment is mentioned in the mail you're sending, but no file was attached. Mention appears on line %d, which begins with text: %s
    
    %s
el_GR: Ένα συνημμένο αναφέρεται στο μήνυμα που στέλνεις, αλλά δεν επισυνάπτεται αρχείο. Η ένδειξη εμφανίζεται στη γραμμή %d, η οποία αρχίζει με κείμενο: %s
    
    %s

en: Attachment warning
el_GR: Προειδοποίηση συνημμένου

en: Warns user if some reference to attachments is found in the message text and no file is attached.
el_GR: Προειδοποιεί τον χρήστη αν υπάρχει στο κείμενο μηνύματος αναφορά σε συνημμένα και δεν υπάρχει συνημμένο αρχείο.

en: attach
el_GR: επισύναψη

en: One of the following regular expressions is matched (one per line)
el_GR: Μία από τις ακόλουθες κανονικές εκφράσεις ταιριάζει (μία ανά γραμμή)

en: Expressions are case sensitive
el_GR: Εκφράσεις με διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Case sensitive when matching for the regular expressions in the list
el_GR: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων στην αντιστοίχιση για τις τυπικές εκφράσεις στη λίστα

en: Lines starting with quotation marks
el_GR: Γραμμές που αρχίζουν χωρίς εισαγωγικά

en: Exclude quoted lines from checking for the regular expressions above. Note that handmade quotes cannot be distinguished from quotes generated by replying.
el_GR: Απόκλεισε τις παρατιθέμενες γραμμές από τον έλεγχο για τις παραπάνω κανονικές εκφράσεις. Σημείωσε ότι οι χειροποίητες παραθέσεις δεν μπορούν να διακριθούν από τις παραθέσεις που δημιουργούνται κατά την απάντηση.

en: Forwarded or redirected messages
el_GR: Προωθημένα ή ανακατευθυνόμενα μηνύματα

en: Don't check for missing attachments when forwarding or redirecting messages
el_GR: Μην ελέγχεις για απόντα συνημμένα όταν προωθείς ή ανακατευθύνεις μηνύματα

en: Signatures
el_GR: Υπογραφές

en: Exclude lines from the first signature-separator onwards from checking for the regular expressions above
el_GR: Εξαίρεσε γραμμές από τον πρώτο διαχωριστή-υπογραφών και μετά από έλεγχο για τις παραπάνω τυπικές εκφράσεις

en: Warn when
el_GR: Προειδοποίησε όταν

en: Excluding
el_GR: Εξαιρούμενος

en: Any
el_GR: Οποιοδήποτε

en: Bogofilter: fetching bodies...
el_GR: Bogofilter: λήψη σωμάτων...

en: Bogofilter: filtering messages...
el_GR: Bogofilter: φιλτράροντας σώματα...

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham" to train Bogofilter with a few hundred spam and ham messages.
el_GR: Το πρόσθετο Bogofilter δεν μπόρεσε να φιλτράρει ένα μήνυμα. Η πιθανή αιτία σφάλματος είναι ότι δεν έμαθε από κανένα email.
    Χρήση του "/Επισήμανση/Επισήμανση ως spam" και "/Επισήμανση/Επισήμανση ως ham" για να εκπαιδεύσεις το Bogofilter με λίγες εκατοντάδες μηνύματα spam και ham.

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The command `%s %s %s` couldn't be run.
el_GR: Το πρόσθετο Bogofilter δεν μπόρεσε να φιλτράρει ένα μήνυμα. Αδύνατη η εκτέλεση εντολής `%s %s %s`.

en: Bogofilter: learning from message...
el_GR: Bogofilter: εκμάθηση από το μήνυμα...

en: Learning failed; `%s` returned with status %d.
el_GR: Η εκμάθηση απέτυχε. `%s` επέστρεψε με κατάσταση %d.

en: Bogofilter: learning from messages...
el_GR: Bogofilter: μάθηση από μηνύματα...

en: Learning failed; `%s %s %s` returned with error:
    %s
el_GR: Η εκμάθηση απέτυχε. `%s %s %s` επέστρεψε με λάθος:
    %s

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bogofilter. You will need Bogofilter installed locally.
    
    Before Bogofilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bogofilter
el_GR: Αυτό το πρόσθετο μπορεί να ελέγξει όλα τα μηνύματα που ελήφθησαν από λογαριασμό IMAP, LOCAL ή POP για spam χρησιμοποιώντας το Bogofilter. Θα χρειαστεί το Bogofilter να εγκατασταθεί τοπικά.
    
    Πριν μπορέσει να αναγνωρίσει τα μηνύματα spam, πρέπει να το εκπαιδεύσεις επισημαίνοντας λίγες εκατοντάδες μηνύματα spam και ham με τη χρήση του "/Επισήμανση/Επισήμανση ως spam" και "/Επισήμανση/Επισήμανση ως ham".
    
    Όταν ένα μήνυμα αναγνωρίζεται ως spam, μπορεί να διαγραφεί ή να αποθηκευτεί σε έναν ειδικό φάκελο.
    
    Οι επιλογές μπορούν να βρεθούν στο /Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις/Πρόσθετα/Bogofilter

en: Spam detection
el_GR: Ανίχνευση spam

en: Spam learning
el_GR: Εκμάθηση spam

en: Process messages on receiving
el_GR: Επεξεργασία μηνυμάτων στη λήψη

en: Maximum size
el_GR: Μέγιστο μέγεθος

en: Messages larger than this will not be checked
el_GR: Μηνύματα μεγαλύτερα από αυτό δε θα ελεγχθούν

en: Delete spam
el_GR: Διαγραφή spam

en: Save spam in...
el_GR: Αποθήκευσε spam σε...

en: Only mark as spam
el_GR: Σημείωσε μόνο ως spam

en: Folder for storing identified spam. Leave empty to use the trash folder.
el_GR: Φάκελος για αποθήκευση αναγνωρισμένου spam. Άφησε κενό για να χρησιμοποιήσεις τον φάκελο απορριμμάτων.

en: Click this button to select a folder for storing spam
el_GR: Κλικ σε αυτό το κουμπί για να επέλεξε έναν φάκελο για την αποθήκευση spam

en: When unsure, move to
el_GR: Όταν δεν είσαι βέβαιος, μετακίνηση σε

en: Folder for storing mail for which spam status is Unsure. Leave empty to use the Inbox folder.
el_GR: Φάκελος για την αποθήκευση μηνυμάτων για τα οποία η κατάσταση spam είναι Αβέβαιη. Άφησε κενό για να χρησιμοποιήσεις τον φάκελο Εισερχόμενα.

en: Click this button to select a folder for storing Unsure mails.
el_GR: Κλικ σε αυτό το κουμπί για να επιλέξεις φάκελο για την αποθήκευση Μη σίγουρων μηνυμάτων.

en: Insert X-Bogosity header
el_GR: Εισαγωγή κεφαλίδας X-Bogosity

en: Only done for messages in MH folders
el_GR: Εκτελείται μόνο για μηνύματα σε φακέλους MH

en: Whitelist senders found in address book/folder
el_GR: Αποστολείς εγκεκριμένης λίστας από το βιβλίο διευθύνσεων/φάκελο

en: Messages coming from your address book contacts will be received in the normal folder even if detected as spam
el_GR: Μηνύματα που προέρχονται από επαφές του βιβλίου διευθύνσεών σου θα ληφθούν στον κανονικό φάκελο ακόμη και αν εντοπιστούν ως spam

en: Click this button to select a book or folder in the address book
el_GR: Κλικ σε αυτό το κουμπί για να επιλέξεις βιβλίο ή φάκελο στο βιβλίο διευθύνσεων

en: Learn whitelisted emails as ham
el_GR: Εκμάθηση των email από την εγκεκριμένη λίστα ως ham

en: If Bogofilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
el_GR: Αν το Bogofilter θεώρησε ότι ένα email ήταν spam ή δεν ήταν σίγουρο, αλλά ήταν σε εγκεκριμένη λίστα, μάθε το ως ham.

en: Bogofilter call
el_GR: Κλήση Bogofilter

en: Path to bogofilter executable
el_GR: Διαδρομή προς εκτελέσιμο bogofilter

en: Mark spam as read
el_GR: Σημείωσε τα spam ως αναγνωσμένα

en: Bsfilter: fetching body...
el_GR: Bogofilter: λήψη σώματος...

en: Bsfilter: filtering message...
el_GR: Bsfilter: φιλτράρισμα μηνύματος...

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham" to train Bsfilter with a few hundred spam and ham messages.
el_GR: Το πρόσθετο Bsfilter δεν μπόρεσε να φιλτράρει ένα μήνυμα. Η πιθανή αιτία σφάλματος είναι ότι δεν έμαθε από άλλα μηνύματα.
    Χρήση του "/Επισήμανση/Επισήμανση ως spam" και "/Επισήμανση/Επισήμανση ως ham" για να εκπαιδεύσεις το Bsfilter με λίγες εκατοντάδες μηνύματα spam και ham.

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The command `%s` couldn't be run.
el_GR: Το πρόσθετο Bogofilter δεν μπόρεσε να φιλτράρει ένα μήνυμα. Αδύνατη η εκτέλεση εντολής `%s`.

en: Bsfilter: learning from message...
el_GR: Bsfilter: εκμάθηση από το μήνυμα...

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bsfilter. You will need Bsfilter installed locally.
    
    Before Bsfilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bsfilter
el_GR: Αυτό το πρόσθετο μπορεί να ελέγξει όλα τα μηνύματα που λαμβάνονται από λογαριασμό IMAP, LOCAL ή POP για spam χρησιμοποιώντας το Bsfilter. Θα χρειαστεί το Bsfilter να εγκατασταθεί τοπικά.
    
    Προτού το Bsfilter αναγνωρίσει ανεπιθύμητα μηνύματα, πρέπει να το εκπαιδεύσεις επισημαίνοντας λίγες εκατοντάδες μηνύματα spam και ham με χρήση του "/Επισήμανση/Επισήμανση ως spam" και "/Επισήμανση/Επισήμανση ως ham".
    
    Όταν ένα μήνυμα αναγνωρίζεται ως ανεπιθύμητο, μπορεί να διαγραφεί ή να αποθηκευτεί σε έναν ειδικό φάκελο.
    
    Οι επιλογές είναι στο /Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις/Πρόσθετα/Bsfilter

en: Save spam in
el_GR: Αποθήκευσε spam σε

en: If Bsfilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
el_GR: Αν το Bsfilter θεώρησε ότι ένα email ήταν spam ή δεν ήταν σίγουρο, αλλά ήταν σε εγκεκριμένη λίστα, μάθε το ως ham.

en: Bsfilter call
el_GR: Κλήση bsfilter

en: Path to bsfilter executable
el_GR: Διαδρομή για εκτελέσιμο bsfilter

en: Scanning
    No socket information.
    Antivirus disabled.
el_GR: Σάρρωση
    Δεν υπάρχουν πληροφορίες socket
    Το αντιιικό είναι απενεργοποιημένο.

en: Scanning
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
el_GR: Σάρωση
    Ο Clamd δεν ανταποκρίνεται στο ping.
    Τρέχει ο clamd;

en: Detected %s virus.
el_GR: Εντοπίστηκε ιός %s.

en: Scanning error:
    %s
el_GR: Σφάλμα σάρωσης:
    %s

en: File: %s. Size (%d) greater than limit (%d)
el_GR: Αρχείο: %s. Μέγεθος (%d) μεγαλύτερο από το όριο (%d)

en: ClamAV: scanning message...
el_GR: ClamAV: έλεγχος μηνύματος...

en: Failed to register mail filtering hook
el_GR: Αποτυχία εγγραφής mail filtering hook

en: Init
    No socket information.
    Antivirus disabled.
el_GR: Αρχικοποίηση
    Δεν υπάρχουν πληροφορίες socket.
    Αντιιικό απενεργοποιημένο.

en: Init
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
el_GR: Αρχικοποίηση
    Το Clamd δεν ανταποκρίνεται σε ping.
    Το clamd τρέχει;

en: This plugin uses Clam AntiVirus to scan all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account.
    
    When a message attachment is found to contain a virus it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Because this plugin communicates with clamd via a
    socket then there are some minimum requirements to
    the permissions for your home folder and the
    .claws-mail folder provided the clamav-daemon is
    configured to communicate via a unix socket. All
    users at least need to be given execute permissions
    on these folders.
    
    To avoid changing permissions you could configure
    the clamav-daemon to communicate via a TCP socket
    and choose manual configuration for clamd.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Clam AntiVirus
el_GR: Αυτό το πρόσθετο χρησιμοποιεί το Clam AntiVirus για τη σάρωση όλων των μηνυμάτων που λαμβάνονται από έναν λογαριασμό IMAP, LOCAL ή POP.
    
    Όταν σε συνημμένο μήνυμα βρεθεί ιός, μπορεί να διαγραφεί ή να αποθηκευτεί σε ειδικό φάκελο.
    
    Επειδή αυτό το πρόσθετο επικοινωνεί με clamd μέσω
    socket υπάρχουν κάποιες ελάχιστες απαιτήσεις
    για τα δικαιώματα για τον φάκελο home σου και το
    .claws-mail φάκελο με την προϋπόθεση ότι ο clamav-daemon είναι
    ρυθμισμένος να επικοινωνεί μέσω unix socket. Όλοι
    οι χρήστες πρέπει τουλάχιστο να έχουν δικαιώματα εκτέλεσης
    σε αυτούς τους φακέλους.
    
    Για να αποφύγεις την αλλαγή των δικαιωμάτων, μπορείς να διαμορφώσεις
    το clamav-daemon να επικοινωνεί μέσω TCP socket
    και επέλεξε μη αυτόματη ρύθμιση για clamd.
    
    Οι επιλογές μπορούν να βρεθούν στο /Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις/Πρόσθετα/Clam AntiVirus

en: Virus detection
el_GR: Ανίχνευση ιών

en: Select folder to store infected messages in
el_GR: Επέλεξε φάκελο για να αποθηκεύσεις τα μολυσμένα μηνύματα στο

en: Enable virus scanning
el_GR: Ενεργοποίηση σάρωσης ιών

en: Maximum attachment size
el_GR: Μέγιστο μέγεθος συνημμένου

en: Message attachments larger than this will not be scanned
el_GR: Επισυνάψεις μηνυμάτων μεγαλύτερες από αυτό δε θα σαρωθούν

en: Save infected mail in
el_GR: Αποθήκευσε το μολυσμένο μήνυμα στο

en: Save mail that contains viruses
el_GR: Αποθήκευσε αλληλογραφία που περιέχει ιούς

en: Folder for storing infected mail. Leave empty to use the default trash folder
el_GR: Φάκελος για αποθήκευση μολυσμένου μηνύματος. Άφησε κενό για να χρησιμοποιήσεις τον προεπιλεγμένο φάκελο απορριμμάτων

en: Click this button to select a folder for storing infected mail
el_GR: Κλικ σε αυτό το κουμπί για να επιλέξεις έναν φάκελο για αποθήκευση μολυσμένων μηνυμάτων

en: Automatic configuration
el_GR: Αυτόματη ρύθμιση

en: Should configuration be done automatic or manual
el_GR: Οι ρυθμίσεις να πραγματοποιηθούν αυτόματα ή μη αυτόματα

en: Where is clamd.conf
el_GR: Που είναι το clamd.conf

en: Full path to clamd.conf. If this field is not empty then the plugin has been able to locate the file automatically
el_GR: Πλήρης διαδρομή προς clamd.conf. Αν αυτό το πεδίο δεν είναι άδειο, τότε το πρόσθετο ήταν σε θέση να εντοπίσει αυτόματα το αρχείο

en: Br_owse
el_GR: Πε_ριήγηση

en: Click this button to select full path to clamd.conf
el_GR: Κλικ σε αυτό το κουμπί για να επιλέξεις την πλήρη διαδρομή για clamd.conf

en: Check permission for folders and adjust if necessary
el_GR: Έλεγχος άδειας φακέλων και προσαρμογή αν είναι απαραίτητο

en: Click this button to check and adjust folder permissions
el_GR: Κλικ σε αυτό το κουμπί για να ελέγξεις και να προσαρμόσεις τα δικαιώματα φακέλων

en: Remote Host
el_GR: Απομακρυσμένος Host

en: Hostname or IP for remote host running clamav daemon
el_GR: Hostname ή IP για απομακρυσμένο host που τρέχει daemon clamav

en: Port number where clamav daemon is listening
el_GR: Αριθμός θύρας που ο clamav daemon ακούει

en: New config
    No socket information.
    Antivirus disabled.
el_GR: Νέα ρύθμιση
    Χωρίς πληροφορίες socket.
    Αντιιικό απενεργοποιημένο.

en: New config
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
el_GR: Νέα ρύθμιση
    Το clamd δεν ανταποκρίνεται στο ping.
    Το clamd τρέχει;

en: %s: Unable to open
    clamd will be disabled
el_GR: %s: Αδύνατο να ανοιχτεί
    το clamd θα απενεργοποιηθεί

en: %s: Not able to find required information
    clamd will be disabled
el_GR: %s: Αδύνατο να βρεθούν απαιτούμενες πληροφορίες
    το clamd θα απενεργοποιηθεί

en: Could not create socket
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία socket

en: : File does not exist
el_GR: : Το αρχείο δεν υπάρχει

en: : Unable to open
el_GR: : Αδύνατο να ανοιχτεί

en: Socket write error
el_GR: Σφάλμα εγγραφής socket

en: %s: Error reading
el_GR: %s: Σφάλμα ανάγνωσης

en: Socket read error
el_GR: Σφάλμα ανάγνωσης socket

en: Failed to register log text hook
el_GR: Αποτυχία εγγραφής log text hook

en: This Plugin is only a demo of how to write plugins for Claws Mail. It installs a hook for new log output and writes it to stdout.
    
    It is not really useful.
el_GR: Αυτό το Πρόσθετο είναι μόνο επίδειξη για το πως να γράφεις πρόσθετα για το Claws Mail. Εγκαθιστά ένα hook για νέα έξοδο αρχείου καταγραφής και το γράφει στο stdout.
    
    Δεν είναι πραγματικά χρήσιμο.

en: Display images
el_GR: Προβολή εικόνων

en: Display embedded images
el_GR: Εμφάνιση ενσωματωμένων εικόνων

en: Execute javascript
el_GR: Εκτέλεσε javascript

en: Execute embedded javascript
el_GR: Εκτέλεσε ενσωματωμένη javascript

en: Execute Java applets
el_GR: Εκτέλεσε μικροεφαρμογές Java

en: Execute embedded Java applets
el_GR: Εκτέλεσε ενσωματωμένα Java applets

en: Render objects using plugins
el_GR: Απόδοση αντικειμένων που χρησιμοποιούν πρόσθετα

en: Render embedded objects using plugins
el_GR: Απόδοση αντικειμένων που χρησιμοποιούν πρόσθετα

en: Open in Viewer (remote content is enabled)
el_GR: Άνοιγμα στο πρόγραμμα προβολής (το απομακρυσμένο περιεχόμενο είναι ενεργοποιημένο)

en: Do nothing (remote content is disabled)
el_GR: Μην κάνεις τίποτα (το απομακρυσμένο περιεχόμενο είναι απενεργοποιημένο)

en: Use GNOME's proxy settings
el_GR: Χρήση ρυθμίσεων proxy του GNOME

en: Use proxy
el_GR: Χρήση proxy

en: Remote resources
el_GR: Απομακρυσμένοι πόροι

en: Loading remote resources can lead to some privacy issues.
    When remote content loading is disabled, nothing will be requested
    from the network. Rendering of images, scripts, plugin objects or
    Java applets can still be enabled for content that is attached
    in the email.
el_GR: Η φόρτωση απομακρυσμένων πόρων μπορεί να οδηγήσει σε ζητήματα απορρήτου.
    Όταν απενεργοποιηθεί η απομακρυσμένη φόρτωση περιεχομένου, δε θα ζητηθεί τίποτα
    από το δίκτυο. Απόδοση εικόνων, scripts, πρόσθετων ή μικροεφαρμογές
    Java μπορούν ακόμα να ενεργοποιηθούν για περιεχόμενο που είναι συνημμένο
    στο email.

en: Enable loading of remote content
el_GR: Ενεργοποίηση φόρτωσης απομακρυσμένου περιεχομένου

en: When clicking on a link, by default
el_GR: Όταν κάνεις κλικ σε σύνδεσμο, από προεπιλογή

en: Open in External Browser
el_GR: Άνοιξε σε Εξωτερικό Browser

en: The CSS in this file will be applied to all HTML parts
el_GR: Το CSS σε αυτό το αρχείο θα εφαρμοστεί σε όλα τα τμήματα HTML

en: Bro_wse
el_GR: Περ_ιήγηση

en: Select stylesheet
el_GR: Επιλογή stylesheet

en: Remote content loading is disabled.
el_GR: Η φόρτωση απομακρυσμένου περιεχομένου είναι απενεργοποιημένη.

en: Load images
el_GR: Φόρτωσε τις εικόνες

en: Enable remote content
el_GR: Ενεργοποίηση απομακρυσμένου περιεχόμενου

en: Enable Javascript
el_GR: Ενεργοποίηση javascript

en: Enable Plugins
el_GR: Ενεργοποίηση Πρόσθετων

en: Enable Java
el_GR: Ενεργοποίηση Java

en: Open links with external browser
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμων με εξωτερικό browser

en: An error occurred: %d
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα: %d

en: %s is a malformed or not supported feed
el_GR: %s είναι λανθασμένη ή μη υποστηριζόμενη ροή

en: Search the Web
el_GR: Αναζήτηση στο Διαδίκτυο

en: Open in Viewer
el_GR: Άνοιγμα στο πρόγραμμα προβολής

en: Open in Browser
el_GR: Άνοιγμα σε Browser

en: Open Image
el_GR: Άνοιξε Εικόνα

en: Copy Link
el_GR: Αντιγραφή συνδέσμου

en: Download Link
el_GR: Λήψη συνδέσμου

en: Save Image As
el_GR: Αποθήκευσης Εικόνας Ως

en: Copy Image
el_GR: Αντιγραφή Εικόνας

en: Import feed
el_GR: Εισαγωγή ροής

en: This plugin renders HTML mail using the WebKit %d.%d.%d library.
    By default all remote content is blocked. Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fancy
el_GR: Αυτή η προσθήκη αποδίδει αλληλογραφία HTML χρησιμοποιώντας τη βιβλιοθήκη WebKit %d.%d.%d .
    Από προεπιλογή, όλο το απομακρυσμένο περιεχόμενο είναι αποκλεισμένο. Οι επιλογές μπορούν να βρεθούν στο /Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις/Πρόσθετα/Fancy

en: Failed to register mail receive hook
el_GR: Αποτυχία εγγραφής mail receive hook

en: This plugin modifies the downloaded messages. It inserts headers containing some download information: UIDL, Claws Mail account name, POP server, user ID and retrieval time.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fetchinfo
el_GR: Αυτό το πρόσθετο τροποποιεί τα ληφθέντα μηνύματα. Εισάγει κεφαλίδες που περιέχουν πληροφορίες λήψης: UIDL, όνομα λογαριασμού Claws Mail, POP server, αναγνωριστικό χρήστη και χρόνο ανάκτησης.
    
    Οι επιλογές είναι στο /Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις/Πρόσθετα/Fetchinfo

en: Mail marking
el_GR: Σήμανση μηνυμάτων

en: Add fetchinfo headers
el_GR: Προσθήκη κεφαλίδων fetchinfo

en: Headers to be added
el_GR: Κεφαλίδες που θα προστεθούν

en: Adds the X-FETCH-UIDL header with the unique ID listing of message (POP3)
el_GR: Προσθέτει την κεφαλίδα X-FETCH-UIDL με τη μοναδική λίστα ID του μηνύματος (POP3)

en: Account name
el_GR: Όνομα λογαριασμού

en: Adds the X-FETCH-ACCOUNT header with the account name
el_GR: Προσθέτει την κεφαλίδα X-FETCH-ACCOUNT με το όνομα λογαριασμού

en: Receive server
el_GR: Server λήψης

en: Adds the X-FETCH-SERVER header with the receive server
el_GR: Προσθέτει την κεφαλίδα X-FETCH-SERVER με τον server λήψης

en: Adds the X-FETCH-USERID header with the user ID
el_GR: Προσθέτει την κεφαλίδα X-FETCH-USERID με το user ID

en: Fetch time
el_GR: Χρόνος λήψης

en: Adds the X-FETCH-TIME header with the date and time of message retrieval in RFC822 format
el_GR: Προσθέτει την κεφαλίδα X-FETCH-TIME με την ημερομηνία και την ώρα ανάκτησης μηνυμάτων σε μορφή RFC822

en: GData plugin: Authorization required
el_GR: Πρόσθετο GData: Απαιτείται Έγκριση

en: You need to authorize Claws Mail to access your Google contact list to use the GData plugin.
    
    Visit Google's authorization page by pressing the button below. After you confirmed the authorization, you will get an authorization code. Enter that code in the field below to grant Claws Mail access to your Google contact list.
el_GR: Θα πρέπει να εξουσιοδοτήσεις το Claws Mail να αποκτήσει πρόσβαση στη λίστα επαφών σου Google για να χρησιμοποιήσει την προσθήκη GData.
    
    Επισκέψου τη σελίδα εξουσιοδότησης της Google πατώντας το παρακάτω κουμπί. Αφού επιβεβαιώσεις την εξουσιοδότηση, θα λάβεις έναν κωδικό εξουσιοδότησης. Καταχώρισε αυτόν τον κωδικό στο παρακάτω πεδίο για να χορηγήσεις πρόσβαση Claws Mail στη λίστα επαφών σου Google.

en: Step 1:
el_GR: Βήμα 1:

en: Click here to open the Google authorization page in a browser
el_GR: Κλικ εδώ για να ανοίξεις τη σελίδα εξουσιοδότησης Google σε browser

en: Step 2:
el_GR: Βήμα 2:

en: Enter code:
el_GR: Εισήγαγε τον κώδικα:

en: GData plugin: Error querying for contacts: %s
el_GR: Πρόσθετο GData: Σφάλμα ερώτησης για επαφές: %s

note: TRANSLATORS: First part of "Added X of Y contacts to cache"
en: Added %d of | Added %d of
el_GR[0]: Προστέθηκε %d από
el_GR[1]: Προστέθηκαν %d από

note: TRANSLATORS: Second part of "Added X of Y contacts to cache"
en: 1 contact to the cache | %d contacts to the cache
el_GR[0]: 1 επαφή στην cache
el_GR[1]: %d επαφές στην cache

en: GData plugin: Starting async contacts query
el_GR: Πρόσθετο GData: Έναρξη ερώτησης επαφών async

en: GData plugin: Error querying for groups: %s
el_GR: Πρόσθετο GData: Σφάλμα ερώτησης για ομάδες: %s

en: GData plugin: Groups received
el_GR: Πρόσθετο GData: Οι Ομάδες ελήφθησαν

en: GData plugin: Starting async groups query
el_GR: Πρόσθετο GData: Ξεκινώντας ασύγχρονη αναζήτηση ομάδων

en: GData plugin: Authorization error: %s
el_GR: Πρόσθετο GData: Σφάλμα εξουσιοδότησης: %s

en: GData plugin: Authorization successful
el_GR: Πρόσθετο GData: Επιτυχής εξουσιοδότηση

en: GData plugin: Starting interactive authorization
el_GR: Πρόσθετο GData: Έναρξη διαδραστικής εξουσιοδότησης

en: GData plugin: Got authorization code, requesting authorization
el_GR: Πρόσθετο GData: Ελήφθη κωδικός εξουσιοδότησης, ζητάει εξουσιοδότηση

en: GData plugin: No authorization code received, authorization request cancelled
el_GR: GData plugin: Δεν ελήφθη κωδικός εξουσιοδότησης, ακυρώθηκε αίτημα εξουσιοδότησης

en: GData plugin: Interactive authorization still running, no additional session started
el_GR: Πρόσθετο GData: Η διαδραστική εξουσιοδότηση εξακολουθεί να εκτελείται, δεν ξεκίνησε καμία επιπλέον συνεδρία

en: GData plugin: Authorization refresh error: %s
el_GR: Πρόσθετο GData: Σφάλμα ανανέωσης εξουσιοδότησης: %s

en: GData plugin: Authorization refresh successful
el_GR: Πρόσθετο GData: Η ανανέωση έγκρισης ήταν επιτυχής

en: GData plugin: Elapsed time since last refresh: %d minutes, refreshing now
el_GR: Πρόσθετο GData: Χρόνος που πέρασε από την τελευταία ανανέωση: %d λεπτά, ανανέωση τώρα

en: GData plugin: Trying to refresh authorization
el_GR: Πρόσθετο GData: Προσπάθεια ανανέωσης εξουσιοδότησης

en: Authentication
el_GR: Εξουσιοδότηση

en: Username:
el_GR: Όνομα χρήστη:

en: Polling interval (seconds):
el_GR: Polling interval (δευτερόλεπτα):

en: Maximum number of results:
el_GR: Μέγιστος αριθμός αποτελεσμάτων:

en: Failed to register address completion hook in the GData plugin
el_GR: Αποτυχία εγγραφής hook ολοκλήρωσης διεύθυνσης στο πρόσθετο GData

en: Failed to register offline switch hook in the GData plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης offline switch hook στο πρόσθετο GData

en: This plugin provides access to the GData protocol for Claws Mail.
    
    The GData protocol is an interface to Google services.
    Currently, the only implemented functionality is to include Google Contacts into the Tab-address completion.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο παρέχει πρόσβαση στο πρωτόκολλο GData για το Claws Mail.
    
    Το πρωτόκολλο GData είναι διεπαφή στις υπηρεσίες Google.
    Προς το παρόν, η μόνη εφαρμοσμένη λειτουργικότητα είναι να περιλάβει τις Επαφές Google στην ολοκλήρωση διεύθυνσης καρτελών.
    
    Σχόλια στο <berndth@gmx.de> είναι ευπρόσδεκτα.

en: GData integration
el_GR: Ενσωμάτωση GData

en: Failed to register avatar header update hook
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης avatar header update hook

en: Failed to register avatar image render hook
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης avatar image render hook

en: Failed to create avatar image cache directory
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας καταλόγου cache εικόνων avatar

en: Failed to load missing items cache
el_GR: Αδύνατη η φόρτωση cache απόντων στοιχείων

en: Display libravatar profiles' images for mail messages. More
    info about libravatar at http://www.libravatar.org/. If you have
    a gravatar.com profile but not a libravatar one, those will also
    be retrieved (when redirections are allowed in plugin config).
    Plugin config page is available from main window at:
    /Configuration/Preferences/Plugins/Libravatar.
    
    This plugin uses libcurl to retrieve images, so if you're behind a
    proxy please refer to curl(1) manpage for details on 'http_proxy'
    configuration. More details about this and others on README file.
    
    Feedback to <ricardo@mones.org> is welcome.
el_GR: Εμφάνιση εικόνων προφίλ libravatar για μηνύματα αλληλογραφίας. Περισσότερες
    πληροφορίες για το libravatar στο http://www.libravatar.org/. Αν έχεις
    προφίλ gravatar.com αλλά όχι libravatar, θα γίνει επίσης
    ανάκτηση (όταν επιτρέπονται ανακατευθύνσεις στο πρόσθετο config).
    Οι ρυθμίσεις πρόσθετου είναι διαθέσιμες από το κύριο παράθυρο στο:
    /Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις/Πρόσθετα/Libravatar.
    
    Αυτό το πρόσθετο χρησιμοποιεί libcurl για να ανακτήσει εικόνες, οπότε αν είσαι πίσω από
    proxy ανάτρεξε στη σελίδα curl (1) για λεπτομέρειες σχετικά με τις ρυθμίσεις
    "http_proxy". Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με αυτό και άλλα στο αρχείο README.
    
    Σχόλια στο <ricardo@mones.org> είναι ευπρόσδεκτα.

en: Error reading cache stats
el_GR: Σφάλμα ανάγνωσης στατιστικών cache

en: Using %s in %d files, %d directories, %d others and %d errors
el_GR: Χρήση %s σε %d αρχεία, %d καταλόγους, %d και %d σφάλματα

en: Using %s in %d files, %d directories and %d others
el_GR: Χρήση %s σε %d αρχεία, %d καταλόγους και %d άλλα

en: Clear icon cache
el_GR: Εκκαθάριση cache εικονιδίων

en: Are you sure you want to remove all cached avatar icons?
el_GR: Είσαι βέβαιος ότι θέλεις να καταργηθούν όλα τα εικονίδια avatar από την cache;

en: Not enough memory for operation
el_GR: Δεν υπάρχει αρκετή μνήμη για λειτουργία

en: Icon cache successfully cleared:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
el_GR: Η cache εικονιδίων διαγράφηκε επιτυχώς:
    • %u καταχωρήσεις που λείπουν αφαιρέθηκαν.
    • %u αρχεία αφαιρέθηκαν.

en: Icon cache successfully cleared!
el_GR: Η cache εικονιδίων διαγράφηκε με επιτυχία!

en: Errors clearing icon cache:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
    • %u files failed to be read.
    • %u files couldn't be removed.
el_GR: Λάθη διαγραφής cache εικονιδίων
    • %u απούσες καταχωρήσεις αφαιρέθηκαν.
    • %u αρχεία αφαιρέθηκαν.
    • %u αρχεία απέτυχαν να διαβαστούν.
    • %u αρχεία δεν μπόρεσαν να αφαιρεθούν.

en: Error clearing icon cache.
el_GR: Σφάλμα διαγραφής cache εικονιδίων.

en: _Use cached icons
el_GR: _Χρήση εικόνων από cache

en: Keep icons on disk for reusing instead of making another network request
el_GR: Διατήρησε τα εικονίδια στον δίσκο για επαναχρησιμοποίηση αντί να κάνεις άλλη αίτηση δικτύου

en: Cache refresh interval
el_GR: Διάλειμμα ανανέωσης cache

en: hours
el_GR: ώρες

en: Mystery man
el_GR: Μυστηριώδης άνδρας

en: Retro
el_GR: Ρετρό

en: Custom URL
el_GR: Προσαρμοσμένο URL

en: A blank image
el_GR: Μία κενή εικόνα

en: The unobtrusive low-contrast greyish silhouette
el_GR: Η διακριτική γκριζωπή σιλουέτα χαμηλής αντίθεσης

en: A generated geometric pattern
el_GR: Ένα δημιουργημένο γεωμετρικό μοτίβο

en: A generated full-body monster
el_GR: Ένα δημιουργημένο ολόσωμο τέρας

en: A generated almost unique face
el_GR: Ένα δημιουργημένο σχεδόν μοναδικό πρόσωπο

en: A generated 8-bit arcade-style pixelated image
el_GR: Μία δημιουργημένη 8-bit arcade-style pixelated εικόνα

en: Redirect to a user provided URL
el_GR: Ανακατεύθυνση σε URL που παρέχεται από χρήστη

en: Enter the URL you want to be redirected when no user icon is available. Leave an empty URL to use the default libravatar orange icon.
el_GR: Καταχώρισε το URL που θέλεις να ανακατευθύνεις όταν δεν υπάρχει διαθέσιμο εικονίδιο χρήστη. Άφησε κενό URL για να χρησιμοποιήσεις το προεπιλεγμένο πορτοκαλί εικονίδιο libravatar.

en: _Allow redirects to other sites
el_GR: _Επιτρέπει ανακατευθύνσεις σε άλλους ιστότοπους

en: Follow redirect responses received from libravatar server to other avatar services like gravatar.com
el_GR: Ακολούθησε τις απαντήσεις ανακατεύθυνσης που έλαβες από τον libravatar server σε άλλες υπηρεσίες avatar όπως το gravatar.com

en: _Enable federated servers
el_GR: _Ενεργοποίηση ενωμένων servers

en: Try to get avatar from sender's domain libravatar server
el_GR: Προσπάθησε να αποκτήσεις το avatar από τον libravatar server του τομέα αποστολέα

en: Request timeout
el_GR: Λήξη χρόνου αιτήματος

en: second(s)
el_GR: δευτερόλεπτο(α)

en: Set to 0 to use global socket I/O timeout. Maximum value must be also less than global socket I/O timeout.
el_GR: Όρισε 0 για να χρησιμοποιηθεί το γενικό socket I/O timeout. Η μέγιστη τιμή πρέπει επίσης να είναι μικρότερη από το γενικό socket I/O timeout.

en: Icon cache
el_GR: Cache εικονιδίων

en: Default missing icon mode
el_GR: Προεπιλεγμένη λειτουργία απουσίας εικονιδίου

en: Network
el_GR: Δίκτυο

en: mailmbox folder
el_GR: Φάκελος mailmbox

en: This is a plugin to handle mailboxes in mbox format.
el_GR: Πρόσθετο για διαχείριση γραμματοκιβωτίων σε μορφή mbox.

en: Input the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
el_GR: Εισήγαγε τη θέση γραμματοκιβωτίου.
    Αν έχει οριστεί το υπάρχον γραμματοκιβώτιο, θα
    σαρωθεί αυτόματα.

en: All folders and messages under '%s' will be deleted.
    Do you really want to delete?
el_GR: Όλοι οι φάκελοι και τα μηνύματα κάτω από το '%s' θα διαγραφούν.
    Θέλεις πραγματικά να διαγραφούν;

en: No Sieve auth method available
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμη μέθοδος εξουσιοδότησης Sieve

en: Selected Sieve auth method not available
el_GR: Η επιλεγμένη μέθοδος Sieve auth δεν είναι διαθέσιμη

en: Disconnected
el_GR: Αποσυνδέθηκε

en: Disconnected: %s
el_GR: Αποσυνδέθηκε: %s

en: unhandled message on Sieve session: %s
el_GR: unhandled μήνυμα στη συνεδρία Sieve: %s

en: STARTTLS failed
el_GR: Το STARTTLS απέτυχε

en: error occurred on SIEVE session
el_GR: παρουσιάστηκε σφάλμα σε συνεδρία SIEVE

en: error occurred on Sieve session. data: %s
el_GR: παρουσιάστηκε σφάλμα σε συνεδρία Sieve. δεδομένα: %s

en: unhandled message on Sieve session: %d
el_GR: χωρίς χειρισμό μήνυμα στη συνεδρία Sieve: %d

en: Sieve: retrying auth
el_GR: Sieve: επανάληψη προσπάθειας auth

en: Auth method not available
el_GR: Η μέθοδος Auth δεν είναι διαθέσιμη

en: sending error on Sieve session: %s
el_GR: σφάλμα αποστολής στη συνεδρία Sieve: %s

en: _Filter
el_GR: _Φίλτρο

en: Chec_k Syntax
el_GR: Έλεγχο_ς Σύνταξης

en: Re_vert
el_GR: Επαναφορά

en: Unable to get script contents
el_GR: Αδύνατη η λήψη περιεχομένου script

en: Reverting...
el_GR: Επαναφορά...

en: Revert script
el_GR: Επαναφορά script

en: This script has been modified. Revert the unsaved changes?
el_GR: Αυτό το σενάριο έχει τροποποιηθεί. Επαναφορά των μη αποθηκευμένων αλλαγών;

en: _Revert
el_GR: _Επαναφορά

en: Script saved successfully.
el_GR: Script αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Saving...
el_GR: Αποθήκευση...

en: Checking syntax...
el_GR: Έλεγχος σύνταξης...

en: This script has been modified. Save the latest changes?
el_GR: Αυτό το script έχει τροποποιηθεί. Να αποθηκευτούν οι τελευταίες αλλαγές;

en: %s - Sieve Filter%s
el_GR: %s - Φίλτρο Sieve%s

en: Loading...
el_GR: Φόρτωση...

en: Add Sieve script
el_GR: Πρόσθεσε Sieve script

en: Enter name for a new Sieve filter script.
el_GR: Εισήγαγε όνομα για νέο script φίλτρου Sieve.

en: Enter new name for the script.
el_GR: Εισήγαγε νέο όνομα για το script.

en: Do you really want to delete the filter '%s'?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί το φίλτρο '%s';

en: Delete filter
el_GR: Διαγραφή φίλτρου

en: Active
el_GR: Ενεργό

en: An account can only have one active script at a time.
el_GR: Ένας λογαριασμός μπορεί να έχει μόνο ένα ενεργό script τη φορά.

en: Unable to connect
el_GR: Αδυναμία σύνδεσης

en: Listing scripts...
el_GR: Λίστα scripts...

en: Connecting...
el_GR: Σύνδεση...

en: Manage Sieve Filters
el_GR: Διαχείριση φίλτρων Sieve

en: To use Sieve, enable it in an account's preferences.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσεις το Sieve, ενεργοποίησε το στις προτιμήσεις ενός λογαριασμού.

en: Manage Sieve Filters...
el_GR: Διαχείριση φίλτρων Sieve...

en: Manage sieve filters on a server using the ManageSieve protocol.
el_GR: Διαχειρίσου φίλτρα sieve σε server χρησιμοποιώντας το πρωτόκολλο ManageSieve.

en: Enable Sieve
el_GR: Ενεργοποίηση Sieve

en: Server information
el_GR: Πληροφορίες server

en: Server name
el_GR: Όνομα server

en: Connect to this host instead of the host used for receiving mail
el_GR: Συνδέσου σε αυτόν τον host αντί για τον host που χρησιμοποιείται για τη λήψη email

en: Server port
el_GR: Θύρα server

en: Connect to this port instead of the default
el_GR: Συνδέσου σε αυτή τη θύρα αντί για την προεπιλογή

en: Encryption
el_GR: Κρυπτογράφηση

en: No encryption
el_GR: Χωρίς κρυπτογράφηση

en: Use STARTTLS when available
el_GR: Χρήση STARTTLS όταν είναι διαθέσιμο

en: Require STARTTLS
el_GR: Απαίτησε STARTTLS

en: No authentication
el_GR: Χωρίς έλεγχο ταυτότητας

en: Use same authentication as for receiving mail
el_GR: Χρήση ίδιου ελέγχου ταυτότητας όπως για λήψη email

en: Specify authentication
el_GR: Καθόρισε έλεγχο ταυτότητας

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: Authentication method
el_GR: Μέθοδος αυθεντικοποίησης

en: Automatic
el_GR: Αυτόματη

en: Sieve server must not contain a space.
el_GR: Ο Sieve server δεν πρέπει να περιέχει κενό.

en: Sieve server is not entered.
el_GR: Ο Sieve server δεν έχει εισαχθεί.

en: Failed to register newmail hook
el_GR: Αποτυχία εγγραφής newmail hook

en: Could not open log file %s: %s
el_GR: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου καταγραφής %s: %s

en: This plugin writes a header summary to a log file for each mail received after sorting.
    
    Default is ~/Mail/NewLog
    
    Current log is %s
el_GR: Αυτή η προσθήκη γράφει περίληψη κεφαλίδας σε αρχείο καταγραφής για κάθε μήνυμα που ελήφθη μετά την ταξινόμηση.
    
    Η προεπιλογή είναι ~/Mail/NewLog
    
    Το τρέχον αρχείο καταγραφής είναι %s

en: Log file
el_GR: Αρχείο καταγραφής

en: Folder:
el_GR: Φάκελος:

en: Select folder(s)
el_GR: Επέλεξε φάκελο(ους)

en: select recursively
el_GR: επέλεξε επαναλαμβανόμενα

en: No new messages
el_GR: Δεν υπάρχουν νέα μηνύματα

en: The Notification plugin needs threading support.
el_GR: Το πρόσθετο Ειδοποίησης χρειάζεται υποστήριξη νημάτων.

en: Failed to register folder item update hook in the Notification plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης folder item update hook στο πρόσθετο Ειδοποίηση

en: Failed to register folder update hook in the Notification plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης folder update hook στο πρόσθετο Ειδοποίηση

en: Failed to register msginfo update hook in the Notification plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης msginfo update hook στο πρόσθετο Ειδοποίηση

en: Failed to register offline switch hook in the Notification plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης offline switch hook στο πρόσθετο Ειδοποίηση

en: Failed to register main window close hook in the Notification plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης main window close hook στο πρόσθετο Ειδοποίηση

en: Failed to register got iconified hook in the Notification plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης got iconified hook στο πρόσθετο Ειδοποίηση

en: Failed to register account list changed hook in the Notification plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης αλλαγών hook λίστας λογαριασμών στο πρόσθετο Ειδοποίησης

en: Failed to register theme change hook in the Notification plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης theme change hook στο πρόσθετο Ειδοποίησης

en: This plugin provides various ways to notify the user of new and unread email.
    The plugin is extensively configurable in the plugins section of the preferences dialog.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο παρέχει διάφορους τρόπους για να ειδοποιήσει τον χρήστη για νέα και μη αναγνωσμένα email.
    Το πρόσθετο μπορεί να ρυθμιστεί εκτεταμένα στην ενότητα πρόσθετα του διαλόγου προτιμήσεων.
    
    Η αναφορά στο <berndth@gmx.de> είναι ευπρόσδεκτη.

en: Various tools
el_GR: Διάφορα εργαλεία

en: New Mail message
el_GR: Νέο μήνυμα Αλληλογραφίας

en: New News post
el_GR: Νέα ανάρτηση Ειδήσεων

en: A new message arrived
el_GR: Ένα νέο μήνυμα έφτασε

en: New Calendar message
el_GR: Νέο μήνυμα Ημερολογίου

en: A new calendar message arrived
el_GR: Ένα νέο μήνυμα Ημερολογίου έφτασε

en: New RSS feed article
el_GR: Νέο άρθρο ροής RSS

en: A new article in a RSS feed arrived
el_GR: Έφτασε νέο άρθρο σε ροή RSS

en: New unknown message
el_GR: Νέο άγνωστο μήνυμα

en: Unknown message type arrived
el_GR: Άγνωστος τύπος μηνύματος έφτασε

en: Present main window
el_GR: Παρών κύριο παράθυρο

en: Mail message
el_GR: Μήνυμα Αλληλογραφίας

en: %d new message arrived | %d new messages arrived
el_GR[0]: έφτασε %d νέο μήνυμα
el_GR[1]: έφτασαν %d νέα μηνύματα

en: News message
el_GR: Μήνυμα Ειδήσεων

en: Calendar message
el_GR: Μήνυμα ημερολογίου

en: %d new calendar message arrived | %d new calendar messages arrived
el_GR[0]: %d νέο μήνυμα ημερολογίου έφτασε
el_GR[1]: %d νέα μηνύματα ημερολογίου έφτασαν

en: RSS news feed
el_GR: Ροή ειδήσεων RSS

en: %d new article in a RSS feed arrived | %d new articles in a RSS feed arrived
el_GR[0]: %d νέο άρθρο έφτασε σε ροή RSS
el_GR[1]: %d νέα άρθρα έφτασαν σε ροή RSS

en: %d new message | %d new messages
el_GR[0]: %d νέο μήνυμα
el_GR[1]: %d νέα μηνύματα

en: Hotkeys
el_GR: Πλήκτρα συντόμευσης

en: Command
el_GR: Εντολή

en: Indicator
el_GR: Δείκτης

en: Include folder types
el_GR: Περίλαβε τους τύπους φακέλων

en: Mail folders
el_GR: Φάκελοι Αλληλογραφίας

en: News folders
el_GR: Φάκελοι Ειδήσεων

en: RSSyl folders
el_GR: Φάκελοι RSSyl

en: vCalendar folders
el_GR: Φάκελοι vCalendar

en: These settings override folder-specific selections.
el_GR: Αυτές οι ρυθμίσεις υπερισχύουν των ειδικών για φάκελο επιλογών.

en: Global notification settings
el_GR: Καθολικές ρυθμίσεις ειδοποίησης

en: Set window manager urgency hint when new messages exist
el_GR: Όρισε επείγουσα ένδειξη διαχειριστή παραθύρων όταν υπάρχουν νέα μηνύματα

en: Set window manager urgency hint when unread messages exist
el_GR: Όρισε επείγουσα ένδειξη διαχειριστή παραθύρων όταν υπάρχουν μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Use sound theme
el_GR: Χρήση θέματος ήχου

en: Show banner
el_GR: Εμφάνιση banner

en: Never
el_GR: Ποτέ

en: Always
el_GR: Πάντα

en: Only when not empty
el_GR: Μόνο όταν δεν είναι κενό

en: Banner speed
el_GR: Ταχύτητα banner

en: Maximum number of messages
el_GR: Μέγιστος αριθμός μηνυμάτων

en: Limit the number of messages shown, use 0 for unlimited
el_GR: Περιόρισε τον αριθμό μηνυμάτων που εμφανίζεται, χρήση 0 για απεριόριστο

en: Banner width
el_GR: Πλάτος banner

en: Limit the size of banner, use 0 for screen width
el_GR: Περιόρισε το μέγεθος banner, χρήση 0 για πλάτος οθόνης

en: Include unread mails in banner
el_GR: Περίληψη μη αναγνωσμένων μηνυμάτων στο banner

en: Make banner sticky
el_GR: Κάνε το banner sticky

en: Only include selected folders
el_GR: Περίληψη μόνο επιλεγμένων φακέλων

en: Select folders...
el_GR: Επιλογή φακέλων...

en: Banner colors
el_GR: Χρώματα banner

en: Use custom colors
el_GR: Χρήση προσαρμοσμένων χρωμάτων

en: Foreground
el_GR: Προσκήνιο

en: Foreground color
el_GR: Χρώμα προσκηνίου

en: Background
el_GR: Φόντο

en: Background color
el_GR: Χρώμα φόντου

en: Enable popup
el_GR: Ενεργοποίηση popup

en: Popup timeout
el_GR: Λήξη χρόνου popup

en: Make popup sticky
el_GR: Κάνε το popup sticky

en: Set popup window width and position
el_GR: Όρισε το πλάτος και τη θέση του popup

en: (the window manager is free to ignore this)
el_GR: (ο διαχειριστής παραθύρων είναι ελεύθερος να το αγνοήσει)

en: Display folder name
el_GR: Προβολή ονόματος φακέλου

en: Sample popup window
el_GR: Δείγμα παραθύρου popup

en: Done
el_GR: Έγινε

en: Select command
el_GR: Επιλογή εντολής

en: Enable command
el_GR: Ενεργοποίηση εντολής

en: Command to execute
el_GR: Εντολή προς εκτέλεση

en: Block command after execution for
el_GR: Αποκλεισμός εντολής μετά την εκτέλεση για

en: Enable LCD
el_GR: Ενεργοποίηση LCD

en: Hostname:Port of LCDd server
el_GR: Hostname: Θύρα LCDd server

en: Enable Trayicon
el_GR: Ενεργοποίηση Trayicon

en: Hide at start-up
el_GR: Απόκρυψη στην εκκίνηση

en: Close to tray
el_GR: Κλείσιμο στο tray

en: Hide when iconified
el_GR: Απόκρυψη όταν ελαχιστοποιείται

note: TRANSLATORS: "Toaster" does not refer to the kitchen appliance. A toast is a small passive (non-focus-stealing) notification bubble. If your language does not have a word for that, go for something along the lines of "passive popup" instead.See also http://en.wikipedia.org/wiki/Toast_(computing)
en: Passive toaster popup
el_GR: Αναδυόμενο παράθυρο

en: Add to Indicator Applet
el_GR: Προσθήκη σε Indicator Applet

en: Hide mainwindow when minimized
el_GR: Απόκρυψη κύριου παραθύρου όταν ελαχιστοποιείται

en: Enable global hotkeys
el_GR: Ενεργοποίηση γενικών πλήκτρων πρόσβασης

en: Examples for hotkeys include <b>%s</b> and <b>%s</b>
el_GR: Παραδείγματα για πλήκτρα πρόσβασης περιλαμβάνουν
    <b>%s</b> και <b>%s</b>

en: Toggle minimize
el_GR: Εναλλαγή ελαχιστοποίησης

en: _Get Mail
el_GR: _Λήψη Μηνυμάτων

en: _Get Mail from account
el_GR: _Λήψη Μηνυμάτων από λογαριασμό

en: E_mail from account
el_GR: E_mail από λογαριασμό

en: Open A_ddressbook
el_GR: Άνοιξε Β_ιβλίο διευθύνσεων

en: E_xit Claws Mail
el_GR: Έξοδος από Claws Mail

en: _Work Offline
el_GR: _Εργασία χωρίς σύνδεση

en: Show Trayicon Notifications
el_GR: Εμφάνιση Ειδοποιήσεων Trayicon

en: New %d, Unread: %d, Total: %d
el_GR: Νέα %d, Μη αναγνωσμένα: %d, Σύνολο: %d

en: New mail message
el_GR: Νέο μήνυμα αλληλογραφίας

en: New news post
el_GR: Νέα ανάρτηση ειδήσεων

en: New calendar message
el_GR: Νέο μήνυμα ημερολογίου

en: New article in RSS feed
el_GR: Νέο άρθρο στη ροή RSS

en: New messages arrived
el_GR: Έφτασαν νέα μηνύματα

en: %d new mail message arrived | %d new mail messages arrived
el_GR[0]: %d νέο μήνυμα έφτασε
el_GR[1]: %d νέα μηνύματα έφτασαν

en: %d new news post arrived | %d new news posts arrived
el_GR[0]: %d νέα ανάρτηση ειδήσεων
el_GR[1]: %d νέες αναρτήσεις ειδήσεων έφτασαν

en: %d new article in RSS feeds arrived | %d new articles in RSS feeds arrived
el_GR[0]: %d νέο άρθρο έφτασε σε ροές RSS
el_GR[1]: %d νέα άρθρα έφτασαν σε ροές RSS

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: Author:
el_GR: Συγγραφέας:

en: Creator:
el_GR: Δημιουργός:

en: Producer:
el_GR: Παραγωγός:

en: Created:
el_GR: Δημιουργήθηκε:

en: Modified:
el_GR: Τροποποιήθηκε:

en: Format:
el_GR: Μορφή:

en: Optimized:
el_GR: Βελτιστοποιημένο:

en: PDF properties
el_GR: Ιδιότητες PDF

en: Enter password
el_GR: Εισήγαγε κωδικό

en: This document is locked and requires a password before it can be opened.
el_GR: Αυτό το έγγραφο είναι κλειδωμένο και απαιτεί κωδικό πριν ανοίξει.

en: %s Document
el_GR: %s Έγγραφο

en: of %d
el_GR: από %d

en: PDF rendering failed for an unknown reason.
el_GR: Η απόδοση του PDF απέτυχε για άγνωστο λόγο.

en: Document Index
el_GR: Ευρετήριο εγγράφου

en: First Page
el_GR: Πρώτη Σελίδα

en: Previous Page
el_GR: Προηγούμενη Σελίδα

en: Next Page
el_GR: Επόμενη Σελίδα

en: Last Page
el_GR: Τελευταία Σελίδα

en: Zoom In
el_GR: Μεγέθυνση

en: Zoom Out
el_GR: Σμίκρυνση

en: Fit Page
el_GR: Ταίριασμα με σελίδα

en: Fit Page Width
el_GR: Ταίριασμα με πλάτος σελίδας

en: Rotate Left
el_GR: Περιστροφή Αριστερά

en: Rotate Right
el_GR: Περιστροφή Δεξιά

en: Print Document
el_GR: Εκτύπωση Εγγράφου

en: Document Info
el_GR: Πληροφορίες εγγράφου

en: Page Number
el_GR: Αριθμός Σελίδας

en: Zoom Factor
el_GR: Συντελεστής ζουμ

en: This plugin enables the viewing of PDF and PostScript attachments using the Poppler %s Lib and the gs tool.
    
    Any feedback is welcome: iwkse@claws-mail.org
el_GR: Αυτό το πρόσθετο επιτρέπει την προβολή συνημμένων PDF και PostScript χρησιμοποιώντας το Poppler %s Lib και το gs tool.
    
    Κάθε σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο: iwkse@claws-mail.org

en: Warning: could not find ghostscript binary (gs) required for %s plugin to process PostScript attachments, only PDF attachments will be displayed. To enable PostScript support please install gs program.
    
    %s
el_GR: Προειδοποίηση: αδύνατη η εύρεση του binary ghostscript (gs) που απαιτείται για το πρόσθετο %s για να επεξεργαστεί συνημμένα PostScript, θα εμφανιστούν μόνο συνημμένα PDF. Για να ενεργοποιήσεις το PostScript, εγκατέστησε το πρόγραμμα gs.
    
    %s

en: Edit perl filter rules (ext)...
el_GR: Επεξεργασία κανόνων φίλτρου perl (ext)...

en: Failed to register PGP address autocompletion hook
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης hook αυτόματης συμπλήρωσης διευθύνσεων PGP

en: Passphrase
el_GR: Φράση πρόσβασης

en: Please enter the passphrase for the new key:
el_GR: Εισήγαγε τη φράση πρόσβασης για το νέο κλειδί:

en: Passphrases did not match.
el_GR: Οι φράσεις πρόσβασης δεν ταιριάζουν.

en: Please re-enter the passphrase for the new key:
el_GR: Πληκτρολόγησε ξανά τη φράση πρόσβασης για το νέο κλειδί:

en: Please enter the passphrase for:
el_GR: Εισήγαγε τη φράση πρόσβασης για:

en: Bad passphrase.
el_GR: Λάθος φράση πρόσβασης.

en: Key import
el_GR: Εισαγωγή κλειδιού

en: 
      Key ID
el_GR: 
      Κλειδί ID

en:    This key is not in your keyring.
el_GR:    Αυτό το κλειδί δε βρίσκεται στην κλειδοθήκη σου.

en:    It should be possible to import it
el_GR:    θα έπρεπε να είναι δυνατή η εισαγωγή του

en: when working online,
       or
el_GR: όταν εργάζεσαι με σύνδεση,
       ή

en: 
      Importing key ID
el_GR: 
      Εισαγωγή κλειδιού ID

en:    This key has been imported to your keyring.
el_GR:    Αυτό το κλειδί έχει εισαχθεί στην κλειδοθήκη σου.

en:    This key couldn't be imported to your keyring.
el_GR:    Αδύνατη η εισαγωγή αυτού του κλειδιού στην κλειδοθήκη σου.

en:    Key servers are sometimes slow.
el_GR:    Οι servers κλειδιών είναι κάποιες φορές αργοί.

en:    This key is in your keyring.
el_GR:    Αυτό το κλειδί βρίσκεται στην κλειδοθήκη σου.

en: This plugin handles PGP core operations and provides address autocompletion from the GPG keyring. It is used by other plugins, like PGP/Mime.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/GPG and /Configuration/[Account Preferences]/Plugins/GPG
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
el_GR: Αυτό το πρόσθετο χειρίζεται τις βασικές λειτουργίες PGP και παρέχει αυτόματη συμπλήρωση διεύθυνσης από το GPG keyring. Χρησιμοποιείται από άλλα πρόσθετα, όπως το PGP/Mime.
    
    Οι επιλογές μπορούν να βρεθούν στο /Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις/Πρόσθετα/GPG και /Ρυθμίσεις/[Προτιμήσεις λογαριασμού]/Πρόσθετα/GPG
    
    Το πρόσθετο χρησιμοποιεί τη βιβλιοθήκη GPGME ως περιτύλιγμα για το GnuPG.
    
    Το GPGME είναι πνευματική ιδιοκτησία 2001 του Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Core operations
el_GR: Βασικές λειτουργίες

en: Automatically check signatures
el_GR: Αυτόματος έλεγχος υπογραφών

en: Use keyring for address autocompletion
el_GR: Χρήση κλειδοθήκης για αυτόματη συμπλήρωση διευθύνσεων

en: Use gpg-agent to manage passwords
el_GR: Χρήση gpg-agent για διαχείριση κωδικών

en: Store passphrase in memory
el_GR: Αποθήκευσε τη φράση πρόσβασης στη μνήμη

en: Expire after
el_GR: Λήξη μετά

en: Setting to '0' will store the passphrase for the whole session
el_GR: Η ρύθμιση σε '0' θα αποθηκεύσει τη φράση πρόσβασης για ολόκληρη τη συνεδρία

en: minutes
el_GR: λεπτά

en: Grab input while entering a passphrase
el_GR: Πιάσε την καταχώρηση κατά την εισαγωγή μιας φράσης πρόσβασης

en: Display warning on start-up if GnuPG doesn't work
el_GR: Εμφάνισε προειδοποίηση στην εκκίνηση αν το GnuPG δε λειτουργεί

en: Path to GnuPG executable
el_GR: Διαδρομή προς εκτελέσιμο GnuPG

en: If left blank the location of the GnuPG executable will be automatically determined.
el_GR: Αν αφεθεί κενό η θέση του εκτελέσιμου GnuPG θα οριστεί αυτόματα.

en: Select GnuPG executable
el_GR: Επέλεξε το εκτελέσιμο GnuPG

en: Sign key
el_GR: Πλήκτρο υπογραφής

en: Use default GnuPG key
el_GR: Χρήση προεπιλεγμένου κλειδιού GnuPG

en: Select key by your email address
el_GR: Επέλεξε κλειδί με το email σου

en: Specify key manually
el_GR: Ορισμός κλειδιού μη αυτόματα

en: User or key ID:
el_GR: User ή key ID:

en: No secret key found.
el_GR: Δε βρέθηκε μυστικό κλειδί.

en: Generate a new key pair
el_GR: Δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών

en: No exact match for '%s'; please select the key.
el_GR: Δεν υπάρχει ακριβής αντιστοιχία για το '%s', επέλεξε το κλειδί.

en: Collecting info for '%s' ... %c
el_GR: Συλλογή πληροφοριών για '%s' ... %c

en: Undefined
el_GR: Απροσδιόριστος

en: Marginal
el_GR: Οριακός

en: Ultimate
el_GR: Τελικός

en: Select Keys
el_GR: Επέλεξε Κλειδιά

en: Trust
el_GR: Εμπιστοσύνη

en: _Other
el_GR: _Άλλα

en: Do_n't encrypt
el_GR: Χω_ρίς κρυπτογράφηση

en: Add key
el_GR: Προσθήκη κλειδιού

en: Enter another user or key ID:
el_GR: Εισήγαγε άλλο user ή key ID:

en: Encrypt to %s <%s>
el_GR: Κρυπτογράφηση σε %s <%s>

en: This encryption key is not fully trusted.
    If you choose to encrypt the message with this key, you don't
    know for sure that it will go to the person you mean it to.
    
    Key details: ID %s, primary identity %s &lt;%s&gt;
    
    Do you trust this key enough to use it anyway?
el_GR: Αυτό το κλειδί κρυπτογράφησης δεν είναι απόλυτα αξιόπιστο.
    Αν επιλέξεις να κρυπτογραφήσεις το μήνυμα με αυτό το κλειδί, δεν
    είναι σίγουρο ότι θα πάει στο πρόσωπο που θέλεις.
    
    Λεπτομέρειες κλειδιού: ID %s, πρωταρχική ταυτότητα %s &lt;%s&gt;
    
    Εμπιστεύεσαι αυτό το κλειδί αρκετά για να το χρησιμοποιήσεις ούτως ή άλλως;

en: No signature found
el_GR: Δε βρέθηκε υπογραφή

en: Untrusted
el_GR: Αναξιόπιστο

en: The signature can't be checked - %s
el_GR: Η υπογραφή δεν μπορεί να ελεγχθεί - %s

en: The signature has not been checked.
el_GR: Η υπογραφή δεν έχει ελεγχθεί.

en: PGP Core: Can't get key - no gpg-agent running.
el_GR: PGP Core: Αδύνατη η λήψη κλειδιού - δεν εκτελείται gpg-agent.

en: Good signature from "%s" [ultimate]
el_GR: Καλή υπογραφή από "%s" [ultimate]

en: Good signature from "%s" [full]
el_GR: Καλή υπογραφή από "%s" [full]

en: Good signature from "%s" [marginal]
el_GR: Καλή υπογραφή από "%s" [marginal]

en: Good signature from "%s"
el_GR: Καλή υπογραφή από "%s"

en: Key 0x%s not available to verify this signature
el_GR: Κλειδί 0x%s μη διαθέσιμο για επαλήθευση αυτής της υπογραφής

en: Expired signature from "%s"
el_GR: Ληγμένη υπογραφή από "%s"

en: Good signature from "%s", but the key has expired
el_GR: Σωστή υπογραφή από το "%s", αλλά το κλειδί έληξε

en: Good signature from "%s", but the key has been revoked
el_GR: Σωστή υπογραφή από το "%s", αλλά το κλειδί έχει ανακληθεί

en: Bad signature from "%s"
el_GR: Λάθος υπογραφή από "%s"

en: The signature has not been checked
el_GR: Η υπογραφή δεν έχει ελεγχθεί

en: Error checking signature: no status
el_GR: Σφάλμα ελέγχου υπογραφής: καμία κατάσταση

en: Error checking signature: %s
el_GR: Σφάλμα ελέγχου υπογραφής: %s

en: Signature made on %s using %s key ID %s
el_GR: Υπογραφή δημιουργήθηκε στις %s χρησιμοποιώντας %s key ID %s

en: Good signature from uid "%s" (Validity: %s)
el_GR: Καλή υπογραφή από uid "%s" (Εγκυρότητα: %s)

en: Expired key uid "%s"
el_GR: Λήξη κλειδιού uid "%s"

en: Expired signature from uid "%s" (Validity: %s)
el_GR: Ληγμένη υπογραφή από uid "%s" (Εγκυρότητα: %s)

en: Revoked key uid "%s"
el_GR: Ανακληθέν κλειδί uid "%s"

en: BAD signature from "%s"
el_GR: ΚΑΚΗ υπογραφή από "%s"

en: uid "%s" (Validity: %s)
el_GR: uid "%s" (Εγκυρότητα: %s)

en: Revoked
el_GR: Ανακληθέν

en: Owner Trust: %s
el_GR: Εμπιστοσύνη Ιδιοκτήτη: %s

en: No key!
el_GR: Δεν υπάρχει κλειδί!

en: Primary key fingerprint:
el_GR: Αποτύπωμα πρωτεύοντος κλειδιού:

en: WARNING: Signer's address "%s" does not match DNS entry
el_GR: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Η διεύθυνση υπογράφοντος "%s" δεν ταιριάζει με την καταχώρηση DNS

en: Verified signer's address is "%s"
el_GR: Η διεύθυνση του επαληθευμένου υπογράφοντος είναι "%s"

en: Couldn't get data from message, %s
el_GR: Αδύνατη η λήψη δεδομένων από μήνυμα, %s

en: Couldn't initialize data, %s
el_GR: Αδύνατη η αρχικοποίηση δεδομένων, %s

en: Secret key specification is ambiguous
el_GR: Ο προσδιορισμός μυστικού κλειδιού είναι διφορούμενος

en: Secret key not found (%s)
el_GR: Δε βρέθηκε μυστικό κλειδί (%s)

en: Error setting secret key: %s
el_GR: Σφάλμα στον ορισμό μυστικού κλειδιού: %s

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' isn't installed properly.
el_GR: Το πρωτόκολλο Gpgme '%s' είναι άχρηστο: Η μηχανή '%s' δεν έχει εγκατασταθεί σωστά.

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' version %s is installed, but version %s is required.
el_GR: Το πρωτόκολλο Gpgme '%s' είναι άχρηστο: Η έκδοση '%s' της μηχανής %s είναι εγκατεστημένη, αλλά απαιτείται έκδοση %s.

en: Gpgme protocol '%s' is unusable (unknown problem)
el_GR: Το πρωτόκολλο Gpgme '%s' είναι άχρηστο (άγνωστο πρόβλημα)

en: GnuPG is not installed properly, or needs to be upgraded.
    OpenPGP support disabled.
el_GR: Το GnuPG δεν έχει εγκατασταθεί σωστά ή πρέπει να αναβαθμιστεί.
    Η υποστήριξη OpenPGP είναι απενεργοποιημένη.

en: You have to save the account's information with "OK" before being able to generate a key pair.
el_GR: Πρέπει να αποθηκεύσεις τις πληροφορίες του λογαριασμού με "OK" προτού μπορέσεις να δημιουργήσεις ένα ζευγάρι κλειδιών.

en: No PGP key found
el_GR: Δε βρέθηκε κλειδί PGP

en: Claws Mail did not find a secret PGP key, which means that you won't be able to sign emails or receive encrypted emails.
    Do you want to create a new key pair now?
el_GR: Το Claws Mail δε βρήκε ένα μυστικό κλειδί PGP, που σημαίνει ότι δε θα μπορείς να υπογράφεις email ή να λαμβάνεις κρυπτογραφημένα email.
    Θέλεις να δημιουργήσεις ένα νέο ζευγάρι κλειδιών τώρα;

en: Couldn't generate a new key pair: %s
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών: %s

en: Generating your new key pair... Please move the mouse around to help generate entropy...
el_GR: Δημιουργώντας το νέο σου ζεύγος κλειδιών... Κίνησε το ποντίκι για να δημιουργήσεις εντροπία...

en: Couldn't generate a new key pair: unknown error
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών: άγνωστο σφάλμα

en: Your new key pair has been generated. Its fingerprint is:
    %s
    
    Do you want to export it to a keyserver?
el_GR: Το νέο σου ζεύγος κλειδιών έχει δημιουργηθεί. Το αποτύπωμα είναι:
    %s
    
    Θέλεις να το εξάγεις σε server κλειδιών;

en: Key generated
el_GR: Το κλειδί δημιουργήθηκε

en: Key exported.
el_GR: Εξαγωγή κλειδιού.

en: Couldn't export key.
el_GR: Αδύνατη η εξαγωγή κλειδιού.

en: Incorrect part
el_GR: Εσφαλμένο τμήμα

en: Not a text part
el_GR: Δεν αποτελεί τμήμα κειμένου

en: Couldn't get text data.
el_GR: Αδύνατη η λήψη δεδομένων κειμένου.

en: Couldn't convert text data to any sane charset.
el_GR: Αδύνατη η μετατροπή δεδομένων κειμένου σε οποιοδήποτε φυσιολογικό charset.

en: Couldn't initialize GPG context, %s
el_GR: Αδύνατη η αρχικοποίηση του πλαισίου GPG, %s

en: Couldn't parse mime part.
el_GR: Αδύνατη ανάλυση τμήματος mime.

en: Couldn't open decrypted file %s
el_GR: Αδύνατο το άνοιγμα του αποκρυπτογραφημένου αρχείου %s

en: Couldn't write to decrypted file %s
el_GR: Αδύνατη η εγγραφή σε αποκρυπτογραφημένο αρχείο %s

en: 
    --- Start of PGP/Inline encrypted data ---
el_GR: 
    --- Έναρξη PGP/Inline κρυπτογραφημένων δεδομένων ---

en: --- End of PGP/Inline encrypted data ---
el_GR: --- Τέλος PGP/Inline κρυπτογραφημένων δεδομένων ---

en: Couldn't close decrypted file %s
el_GR: Αδύνατο το κλείσιμο του αποκρυπτογραφημένου αρχείου %s

en: Couldn't scan decrypted file.
el_GR: Αδύνατη η σάρωση του αποκρυπτογραφημένου αρχείου.

en: Couldn't scan decrypted file parts.
el_GR: Αδύνατη η σάρωση τμημάτων αποκρυπτογραφημένων αρχείων.

en: Malformed message
el_GR: Παραμορφωμένο μήνυμα

en: Couldn't create temporary file, %s
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία προσωρινού αρχείου, %s

en: Data signing failed, %s
el_GR: Η υπογραφή δεδομένων απέτυχε, %s

en: Data signing failed due to invalid signer: %s
el_GR: Η υπογραφή δεδομένων απέτυχε λόγω άκυρου υπογράφοντος: %s

en: Data signing failed, no results.
el_GR: Η υπογραφή δεδομένων απέτυχε, χωρίς αποτελέσματα.

en: Data signing failed, no contents.
el_GR: Η υπογραφή δεδομένων απέτυχε, χωρίς περιεχόμενο.

en: Please note that attachments are not encrypted by the PGP/Inline system, nor are email headers, like Subject.
el_GR: Σημειώστε ότι τα συνημμένα δεν είναι κρυπτογραφημένα από το σύστημα PGP/Inline, ούτε είναι κεφαλίδες email, όπως Θέμα.

en: Couldn't add GPG key %s, %s
el_GR: Αδύνατη η προσθήκη κλειδιού GPG %s, %s

en: Encryption failed, %s
el_GR: Η κρυπτογράφηση απέτυχε, %s

en: This plugin handles the deprecated Inline method of signing and/or encrypting mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
el_GR: Αυτό το πρόσθετο χειρίζεται την deprecated Inline μέθοδο υπογραφής και/ή κρυπτογράφησης μηνυμάτων. Μπορείς να αποκρυπτογραφήσεις email, να επαληθεύσεις τις υπογραφές ή να υπογράψεις και να κρυπτογραφήσεις τα μηνύματά σου.
    
    Μπορεί να επιλεγεί ως το Προεπιλεγμένο Σύστημα Απορρήτου σε /Ρυθμίσεις/[Προτιμήσεις λογαριασμού]/Απόρρητο και κατά τη σύνταξη μηνύματος από το /Επιλογές/Σύστημα Απορρήτου
    
    Το πρόσθετο χρησιμοποιεί τη βιβλιοθήκη GPGME ως περιτύλιγμα για το GnuPG.
    
    Το GPGME είναι πνευματική ιδιοκτησία 2001 του Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Signature boundary not found.
el_GR: Το όριο υπογραφής δε βρέθηκε.

en: Couldn't parse decrypted file.
el_GR: Αδύνατη ανάλυση αποκρυπτογραφημένου αρχείου.

en: Couldn't parse decrypted file parts.
el_GR: Αδύνατη ανάλυση αποκρυπτογραφημένων τμημάτων αρχείων.

en: Couldn't create temporary file: %s
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία προσωρινού αρχείου: %s

en: OpenPGP digital signature
el_GR: OpenPGP ψηφιακή υπογραφή

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the PGP/Mime system.
el_GR: Σημείωσε ότι οι κεφαλίδες email, όπως το Θέμα, δεν είναι κρυπτογραφημένες από το σύστημα PGP/Mime.

en: This plugin handles PGP/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
el_GR: Αυτό το πρόσθετο διαχειρίζεται υπογραμμένα ή/και κρυπτογραφημένα μηνύματα PGP/MIME. Μπορείς να αποκρυπτογραφήσεις μηνύματα, να επαληθεύσεις τις υπογραφές ή να υπογράψεις και να κρυπτογραφήσεις τα μηνύματά σου.
    
    Μπορεί να επιλεγεί ως το Προεπιλεγμένο Σύστημα Απορρήτου σε /Ρυθμίσεις/[Προτιμήσεις λογαριασμού]/Απόρρητο και κατά τη σύνταξη μηνύματος από το /Επιλογές/Σύστημα απορρήτου
    
    Το πρόσθετο χρησιμοποιεί τη βιβλιοθήκη GPGME ως περιτύλιγμα για το GnuPG.
    
    Το GPGME είναι πνευματική ιδιοκτησία 2001 του Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Show Python console...
el_GR: Δείξε την κονσόλα Python...

en: Refresh
el_GR: Ανανέωση

en: Browse
el_GR: Περιήγηση

en: Failed to register "compose create hook" in the Python plugin
el_GR: Αποτυχία καταχώρησης "compose create hook" στο πρόσθετο Python

en: This plugin provides Python integration features.
    Python code can be entered interactively into an embedded Python console, under Tools -> Show Python console, or stored in scripts.
    
    These scripts are then available via the menu. You can assign keyboard shortcuts to them just like it is done with other menu items. You can also put buttons for script invocation into the toolbars using Claws Mail's builtin toolbar editor.
    
    You can provide scripts working on the main window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/main.
    
    You can also provide scripts working on an open compose window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/compose.
    
    The folder ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ may contain some scripts that are automatically executed when certain events occur. Currently, the following files in this directory are recognised:
    
    compose_any
    Gets executed whenever a compose window is opened, no matter if that opening happened as a result of composing a new message, replying or forwarding a message.
    
    startup
    Executed at plugin load
    
    shutdown
    Executed at plugin unload
    
    
    For the most up-to-date API documentation, type
    
     help(clawsmail)
    
    in the interactive Python console.
    
    The source distribution of this plugin comes with various example scripts in the "examples" subdirectory. If you wrote a script that you would be interested in sharing, feel free to send it to me to have it considered for inclusion in the examples.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο παρέχει δυνατότητες ενσωμάτωσης Python.
    Ο κώδικας Python μπορεί να εισαχθεί διαδραστικά σε ενσωματωμένη κονσόλα Python, στο Εργαλεία -> Εμφάνιση κονσόλας Python ή να αποθηκευτεί σε scripts.
    
    Αυτά τα scripts είναι στη συνέχεια διαθέσιμα μέσω μενού. Μπορείς να τα αντιστοιχίσεις συντομεύσεις πληκτρολογίου, όπως γίνεται με άλλα στοιχεία μενού. Μπορείς επίσης να βάλεις κουμπιά για επίκληση scripts στις γραμμές εργαλείων χρησιμοποιώντας το ενσωματωμένο πρόγραμμα επεξεργασίας γραμμής εργαλείων του Claws Mail.
    
    Μπορείς να παρέχεις scripts που λειτουργούν στο κύριο παράθυρο τοποθετώντας αρχεία σε ~/.claws-mail/python-scripts/main.
    
    Μπορείς επίσης να παρέχεις scripts που λειτουργούν σε ανοιχτό παράθυρο σύνταξης τοποθετώντας αρχεία σε ~/.claws-mail/python-scripts/compose.
    
    Ο φάκελος ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ ενδέχεται να περιέχει κάποια scripts που εκτελούνται αυτόματα σε συγκεκριμένα συμβάντα. Επί του παρόντος, αναγνωρίζονται τα ακόλουθα αρχεία σε αυτόν τον κατάλογο:
    
    συνθέτω_οτιδήποτε
    Εκτελείται όταν ανοίγει ένα παράθυρο σύνταξης, ανεξάρτητα από το αν αυτό το άνοιγμα συνέβη ως αποτέλεσμα σύνθεσης νέου μηνύματος, της απάντησης ή της προώθησης μηνύματος.
    
    έναρξη
    Εκτελέστηκε με φόρτωση πρόσθετου
    
    τερματισμός λειτουργίας
    Εκτελέστηκε κατά την εκφόρτωση του πρόσθετου
    
    
    Για πιο ενημερωμένη τεκμηρίωση API, πληκτρολόγησε
    
     help(clawsmail)
    
    στη διαδραστική κονσόλα Python.
    
    Η διανομή πηγής αυτού του πρόσθετου συνοδεύεται από διάφορα παραδείγματα scripts στον υποκατάλογο "παραδείγματα". Αν έχεις γράψει ένα script που σε ενδιαφέρει να μοιραστείς, μη διστάσεις να το στείλεις για να το εξετάσω για ένταξη στα παραδείγματα.
    
    Τα σχόλια στο <berndth@gmx.de> είναι ευπρόσδεκτα.

en: Python integration
el_GR: Ενσωμάτωση Python

en: Couldn't read contents of old feeds.xml file:
    %s
el_GR: Αδύνατη η ανάγνωση των περιεχομένων του παλιού αρχείου feeds.xml
    %s

en: RSSyl: Error while writing '%s' to feed export list.
el_GR: RSSyl: Σφάλμα κατά την εγγραφή "%s" στη λίστας εξαγωγής ροής.

en: RSSyl: Couldn't delete old OPML file '%s': %s
el_GR: RSSyl: Αδύνατη η διαγραφή παλιού αρχείου OPML '%s': %s

en: RSSyl: Couldn't open file '%s' for feed list exporting: %s
el_GR: RSSyl: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου '%s' για εξαγωγή λίστας ροών: %s

en: RSSyl: Error during writing feed export file.
el_GR: RSSyl: Σφάλμα κατά την εγγραφή αρχείου εξαγωγής ροής.

en: Error while subscribing feed
    %s
    
    Folder name '%s' is not allowed.
el_GR: Σφάλμα κατά την εγγραφή ροής
    %s
    
    Όνομα φακέλου '%s' δεν επιτρέπεται.

en: This plugin allows you to create a mailbox tree where you can add newsfeeds in RSS 1.0, RSS 2.0 or Atom format.
    
    Each newsfeed will create a folder with appropriate entries, fetched from the web. You can read them, and delete or keep old entries.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο σου επιτρέπει να δημιουργήσεις ένα δέντρο γραμματοκιβωτίου όπου μπορείς να προσθέσεις newsfeeds σε μορφή RSS 1.0, RSS 2.0 ή Atom.
    
    Κάθε newsfeed θα δημιουργήσει έναν φάκελο με κατάλληλες καταχωρήσεις, που θα ληφθούν από τον ιστό. Μπορείς να διαβάσεις και να διαγράψεις ή να διατηρήσεις παλιές καταχωρήσεις.

en: RSS feed
el_GR: Ροή RSS

[ctx: Empty RSS feed title placeholder]
en: (empty)
el_GR: (κενό)

en: Refresh all feeds
el_GR: Ανανέωση όλων των ροών

en: Subscribe feed
el_GR: Εγγραφή σε ροή

en: Input the URL of the news feed you wish to subscribe:
el_GR: Εισήγαγε το URL ροής ειδήσεων που θέλεις να εγγραφείς:

en: '%c' can't be used in folder name.
el_GR: '%c' δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όνομα φακέλου.

en: Claws Mail needs network access in order to update the feed. | Claws Mail needs network access in order to update feeds.
el_GR[0]: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για να ενημερώσει τη ροή.
el_GR[1]: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για να ενημερώσει τις ροές.

en: Really remove the feed tree `%s' ?
el_GR: Πραγματικά να αφαιρεθεί το δέντρο ροής `%s' ?

en: Remove feed tree
el_GR: Κατάργηση δέντρου ροής

en: Select an OPML file
el_GR: Επέλεξε ένα αρχείο OPML

en: RSSyl: Subscribing new feed: %s
el_GR: RSSyl: Εγγραφή νέας ροής: %s

en: RSSyl: New feed subscribed: '%s' (%s)
el_GR: RSSyl: Έχει εγγραφεί νέα ροή: '%s' (%s)

en: RSSyl: Updating feed: %s
el_GR: RSSyl: Ενημέρωση ροής: %s

en: RSSyl: Feed update finished: %s
el_GR: RSSyl: Η ενημέρωση ροής ολοκληρώθηκε: %s

en: RSSyl: Error fetching feed at '%s': %s
el_GR: RSSyl: Σφάλμα κατά τη λήψη ροής στο '%s': %s

en: RSSyl: No valid feed found at '%s'
el_GR: RSSyl: Δε βρέθηκε έγκυρη ροή στο '%s'

en: RSSyl: Couldn't process feed at '%s'
el_GR: RSSyl: Αδύνατη η επεξεργασία ροής στο '%s'

en: RSSyl: Application is exiting, couldn't finish updating feed at '%s'
el_GR: RSSyl: Η εφαρμογή εξέρχεται, αδύνατη η ολοκλήρωση ενημέρωσης ροής στο '%s'

en: HTTP Basic authentication
el_GR: Βασικός έλεγχος ταυτότητας HTTP

en: Use default refresh interval
el_GR: Χρήση προεπιλεγμένου διαστήματος ανανέωσης

en: Keep old items
el_GR: Κράτησε παλιά στοιχεία

en: _Trim
el_GR: _Περικοπή

en: Update feed, deleting items which are no longer in the source feed
el_GR: Ενημέρωση ροής, διαγράφοντας στοιχεία που δεν υπάρχουν πλέον στη ροή προέλευσης

en: Fetch comments if possible
el_GR: Λήψη σχολίων αν είναι δυνατό

en: Always mark it as new
el_GR: Πάντα επισήμανση ως νέο

en: Only mark it as new if its text has changed
el_GR: Επισήμανέ το ως νέο μόνο αν το κείμενό του έχει αλλάξει

en: Never mark it as new
el_GR: Ποτέ επισήμανση ως νέο

en: Add item title to the top of message
el_GR: Πρόσθεσε τίτλο στοιχείου στην κορυφή του μηνύματος

en: Ignore title rename
el_GR: Αγνόηση μετονομασίας τίτλου

en: Enable this to keep current folder name, even if feed author changes title of the feed.
el_GR: Ενεργοποίησε για να διατηρήσεις το τρέχον όνομα φακέλου, ακόμη και αν ο συντάκτης ροής αλλάζει τον τίτλο ροής.

en: Verify SSL/TLS certificate validity
el_GR: Επαλήθευσε την εγκυρότητα του πιστοποιητικού SSL/TLS

en: User name
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Source URL
el_GR: Πηγαίο URL

en: Fetch comments on posts aged less than
el_GR: Λήψη σχολίων σε αναρτήσεις ηλικίας κάτω από

en: days
el_GR: ημέρες

en: Set to -1 to fetch all comments
el_GR: Όρισε σε -1 για λήψη όλων των σχολίων

en: If an item changes
el_GR: Αν αλλάξει ένα στοιχείο

en: Items
el_GR: Στοιχεία

en: Refresh interval
el_GR: Διάστημα ανανέωσης

en: Set to 0 to disable automatic refreshing for this feed
el_GR: Ορισμός σε 0 για να απενεργοποιηθεί η αυτόματη ανανέωση για αυτή τη ροή

en: Set feed properties
el_GR: Όρισε ιδιότητες ροής

en: _Refresh feed
el_GR: _Ανανέωση ροής

en: Feed pr_operties
el_GR: Ιδ_ιότητες ροής

en: Rena_me...
el_GR: Μετονομα_σία...

en: R_efresh recursively
el_GR: Ανανέωση επαναλαμβανόμενα

en: Subscribe _new feed...
el_GR: Εγγραφή σε _νέα ροή...

en: Create new _folder...
el_GR: Δημιουργία νέου _φακέλου...

en: Import feed list...
el_GR: Εισαγωγή λίστας ροών...

en: Remove tree
el_GR: Κατάργηση δέντρου

en: Add RSS folder tree
el_GR: Προσθήκη δέντρου φακέλου RSS

en: Enter name for a new RSS folder tree.
el_GR: Εισήγαγε όνομα για νέο δέντρο φακέλων RSS.

en: Creation of folder tree failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there?
el_GR: Η δημιουργία δέντρου φακέλων απέτυχε.
    Ίσως κάποια αρχεία να υπάρχουν ήδη ή δεν έχεις άδεια να γράψεις εκεί;

en: My Feeds
el_GR: Οι Ροές μου

en: Select cookies file
el_GR: Επέλεξε αρχείο cookies

en: Default refresh interval
el_GR: Προεπιλεγμένο διάστημα ανανέωσης

en: Refresh all feeds on application start
el_GR: Ανανέωση όλων των ροών κατά την εκκίνηση εφαρμογής

en: Verify SSL/TLS certificates validity for new feeds
el_GR: Επαλήθευση ισχύος πιστοποιητικών SSL/TLS για νέες ροές

en: Path to cookies file
el_GR: Διαδρομή αρχείου cookies

en: Path to Netscape-style cookies.txt file containing your cookies
el_GR: Διαδρομή προς αρχείο τύπου Netscape cookies.txt που περιέχει τα cookies σου

en: Refreshing
el_GR: Ανανέωση

en: Security and privacy
el_GR: Ασφάλεια και ιδιωτικότητα

en: Couldn't create folder for new feed '%s'.
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία φακέλου για νέα ροή '%s'.

en: Subscribe new feed?
el_GR: Εγγραφή σε νέα ροή;

en: Feed folder:
el_GR: Φάκελος ροών:

en: Instead of using official title, you can enter a different folder name for the feed.
el_GR: Αντί να χρησιμοποιείς επίσημο τίτλο, μπορείς να εισάγεις διαφορετικό όνομα φακέλου για τη ροή.

en: _Edit feed properties after subscribing
el_GR: _Επεξεργασία ιδιοτήτων ροής μετά την εγγραφή

en: Updating comments for '%s'...
el_GR: Ενημέρωση σχολίων για '%s'...

en: 401 (Authorisation required)
el_GR: 401 (Απαιτείται εξουσιοδότηση)

en: 403 (Forbidden)
el_GR: 403 (Απαγορευμένο)

en: 404 (Not found)
el_GR: 404 (Δε βρέθηκε)

en: Error %d
el_GR: Σφάλμα %d

[ctx: First parameter is URL, second is error text]
en: Error fetching feed at
    <b>%s</b>:
    
    %s
el_GR: Σφάλμα κατά τη λήψη ροής σε
    <b>%s</b>:
    
    %s

en: No valid feed found at
    <b>%s</b>
el_GR: Δε βρέθηκε έγκυρη ροή σε
    <b>%s</b>

en: Untitled feed
el_GR: Χωρίς τίτλο ροή

en: RSSyl: Possibly invalid feed without title at %s.
el_GR: RSSyl: Πιθανώς άκυρη ροή χωρίς τίτλο σε %s.

en: Updating feed '%s'...
el_GR: Ενημέρωση ροής '%s'...

en: Couldn't process feed at
    <b>%s</b>
    
    Please contact developers, this should not happen.
el_GR: Αδύνατη η επεξεργασία ροής σε
    <b>%s</b>
    
    Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους προγραμματιστές, αυτό δεν πρέπει να συμβαίνει.

en: Claws Mail needs network access in order to update your feeds.
el_GR: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για να ενημερώσει τις ροές σου.

en: Internal problem while upgrading storage format. This should not happen. Please report this, with debug output attached.
el_GR: Εσωτερικό πρόβλημα κατά την αναβάθμιση μορφής αποθήκευσης. Αυτό δεν πρέπει να συμβαίνει. Αναφέρετέ το, με συνημμένη την έξοδο αποσφαλμάτωσης.

en: This plugin handles S/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    This plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    This plugin also needs gpgsm, gnupg-agent and dirmngr installed and configured.
    
    Information about how to get S/MIME certificates working with GPGSM can be found at:
    http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
el_GR: Αυτό το πρόσθετο χειρίζεται τα υπογραμμένα και/ή κρυπτογραφημένα μηνύματα S/MIME. Μπορείς να αποκρυπτογραφείς email, να επαληθεύεις τις υπογραφές ή να υπογράφεις και να κρυπτογραφείς τα μηνύματά σου.
    
    Μπορεί να επιλεγεί ως το Προεπιλεγμένο Σύστημα Απορρήτου από /Ρυθμίσεις/[Προτιμήσεις λογαριασμού]/Απόρρητο και κατά τη σύνταξη μηνύματος από το /Επιλογές/Σύστημα ιδιωτικού απορρήτου
    
    Αυτό το πρόσθετο χρησιμοποιεί τη βιβλιοθήκη GPGME ως περιτύλιγμα για το GnuPG.
    Αυτό το πρόσθετο χρειάζεται επίσης gpgsm, gnupg-agent και dirmngr εγκατεστημένα και διαμορφωμένα.
    
    Πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο λήψης πιστοποιητικών S/MIME που λειτουργούν με το GPGSM διατίθενται στη διεύθυνση:
    http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    To GPGME είναι πνευματική ιδιοκτησία 2001 του Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Couldn't set GPG protocol, %s
el_GR: Αδύνατος ο ορισμός πρωτοκόλλου GPG, %s

en: Couldn't open temporary file
el_GR: Αδύνατο το άνοιγμα προσωρινού αρχείου

en: Couldn't write to temporary file
el_GR: Αδύνατη εγγραφή σε προσωρινό αρχείο

en: Couldn't close temporary file
el_GR: Αδύνατο το κλείσιμο προσωρινού αρχείου

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the S/MIME system.
el_GR: Σημείωσε ότι κεφαλίδες email, όπως το Θέμα, δεν είναι κρυπτογραφημένες από το σύστημα S/MIME.

en: Reporting spam...
el_GR: Αναφορά spam...

en: Report spam online...
el_GR: Αναφορά spam online...

en: This plugin reports spam to various places.
    Currently the following sites or methods are supported:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * lists.debian.org nomination system
el_GR: Αυτό το πρόσθετο αναφέρει spam σε διάφορα μέρη.
    Προς το παρόν υποστηρίζονται οι ακόλουθοι ιστότοποι ή μέθοδοι:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * lists.debian.org nomination system

en: Spam reporting
el_GR: Αναφορά spam

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιήθηκε

en: Forward to:
el_GR: Προώθηση σε:

en: Password:
el_GR: Κωδικός:

en: SpamAssassin plugin couldn't connect to spamd.
el_GR: Το πρόσθετο SpamAssassin δεν μπόρεσε να συνδεθεί με το spamd.

en: SpamAssassin plugin filtering failed.
el_GR: Το φιλτράρισμα του πρόσθετου SpamAssassin απέτυχε.

en: SpamAssassin plugin is disabled by its preferences.
el_GR: Το πρόσθετο SpamAssassin είναι απενεργοποιημένο από τις προτιμήσεις του.

en: SpamAssassin: filtering message...
el_GR: SpamAssassin: μήνυμα φιλτραρίσματος...

en: The SpamAssassin plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is an unreachable spamd daemon. Please make sure spamd is running and accessible.
el_GR: Το πρόσθετο SpamAssassin δεν μπόρεσε να φιλτράρει ένα μήνυμα. Η πιθανή αιτία σφάλματος είναι ένας απρόσιτος spamd daemon. Βεβαιώσου ότι το spamd τρέχει και είναι προσβάσιμο.

en: Claws Mail needs network access in order to feed the mail to the remote learner.
el_GR: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για να τροφοδοτήσει το email στον απομακρυσμένο εκπαιδευόμενο.

en: Failed to get username
el_GR: Αποτυχία λήψης ονόματος χρήστη

en: SpamAssassin plugin is loaded but disabled by its preferences.
el_GR: Το πρόσθετο SpamAssassin είναι φορτωμένο αλλά απενεργοποιείται από τις προτιμήσεις του.

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using a SpamAssassin server. You will need a SpamAssassin Server (spamd) running somewhere.
    
    It can also be used for marking messages as Ham or Spam.
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/SpamAssassin
el_GR: Αυτό το πρόσθετο μπορεί να ελέγξει όλα τα μηνύματα που έχουν ληφθεί από λογαριασμό IMAP, LOCAL ή POP για spam χρησιμοποιώντας SpamAssassin server. Θα χρειαστείς έναν SpamAssassin server (spamd) να τρέχει.
    
    Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί για επισήμανση μηνυμάτων ως Ham ή Spam.
    
    Όταν ένα μήνυμα αναγνωρίζεται ως spam, μπορεί να διαγραφεί ή να αποθηκευτεί σε ειδικό φάκελο.
    
    Οι επιλογές μπορούν να βρεθούν στο /Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις/Πρόσθετα/SpamAssassin

en: Select folder to save spam to
el_GR: Επέλεξε φάκελο για να αποθηκεύσεις το spam

en: Enable SpamAssassin plugin
el_GR: Ενεργοποίηση πρόσθετου SpamAssassin

en: Transport
el_GR: Μεταφορά

en: Type of transport
el_GR: Είδος μεταφοράς

en: User
el_GR: Χρήστης

en: User to use with spamd server
el_GR: Χρήστης για χρήση με spamd server

en: Hostname or IP address of spamd server
el_GR: Hostname ή διεύθυνση IP του spamd server

en: Port of spamd server
el_GR: Θύρα spamd server

en: Path of Unix socket
el_GR: Διαδρομή Unix socket

en: Use compression
el_GR: Χρήση συμπίεσης

en: Enable compression if spamd uses it, otherwise disable it.
el_GR: Ενεργοποίησε τη συμπίεση αν τη χρησιμοποιεί το spamd, διαφορετικά απενεργοποίησέ την.

en: Maximum time allowed for checking. If the check takes longer it will be aborted.
el_GR: Μέγιστος χρόνος για τον έλεγχο. Αν ο έλεγχος διαρκεί περισσότερο, θα διακοπεί.

en: 
    Claws Mail TNEF parser:
    
    %s
el_GR: 
    Αναλυτής TNEF του Claws Mail:
    
    %s

en: Failed to write the part data.
el_GR: Αποτυχία εγγραφής των δεδομένων τμήματος.

en: Failed to parse VCalendar data.
el_GR: Αποτυχία ανάλυσης δεδομένων VCalendar.

en: Failed to parse VTask data.
el_GR: Αποτυχία ανάλυσης δεδομένων VTask.

en: Failed to parse VCard data.
el_GR: Αποτυχία ανάλυσης δεδομένων VCard.

en: This Claws Mail plugin allows you to read application/ms-tnef attachments.
    
    The plugin uses the Ytnef library, which is copyright 2002-2007 by Randall Hand <yerase@yerot.com>
el_GR: Αυτό το πρόσθετο Claws Mail επιτρέπει να διαβάσεις συνημμένα application/ms-tnef
    
    Αυτό το πρόσθετο χρησιμοποιεί τη βιβλιοθήκη Ytnef, που είναι πνευματική ιδιοκτησία 2002-2007 από Randall Hand <yerase@yerot.com>

en: _Edit this meeting...
el_GR: _Επεξεργασία αυτής της συνάντησης...

en: _Cancel this meeting...
el_GR: _Ακύρωση αυτής της συνάντησης...

en: _Create new meeting...
el_GR: _Δημιουργία νέας συνάντησης...

en: _Go to today
el_GR: _Μετάβαση στο σήμερα

en: Start
el_GR: Αρχή

en: Show
el_GR: Προβολή

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: January
el_GR: Ιανουάριος

en: February
el_GR: Φεβρουάριος

en: March
el_GR: Μάρτιος

en: April
el_GR: Απρίλιος

en: May
el_GR: Μάιος

en: June
el_GR: Ιούνιος

en: July
el_GR: Ιούλιος

en: August
el_GR: Αύγουστος

en: September
el_GR: Σεπτέμβριος

en: October
el_GR: Οκτώβριος

en: November
el_GR: Νοέμβριος

en: December
el_GR: Δεκέμβριος

en: Week number
el_GR: Αριθμός εβδομάδας

en: Previous month
el_GR: Προηγούμενος μήνας

en: Next month
el_GR: Επόμενος μήνας

en: This plugin enables vCalendar message handling like that produced by Evolution or Outlook.
    
    When loaded, it will create a vCalendar mailbox in the Folder List, which will be populated by meetings that you have accepted or created.
    Meeting requests that you receive will be presented in an appropriate form and you will be able to accept or decline them.
    To create a meeting right-click on the vCalendar or Meetings folder and choose "New meeting...".
    
    You will also be able to subscribe to remote Webcal feeds, export your meetings and calendars, publish your free/busy information and retrieve that information from others.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο επιτρέπει διαχείριση μηνυμάτων από vCalendar όπως γίνεται στο Evolution ή το Outlook.
    
    Όταν φορτωθεί, θα δημιουργήσει ένα γραμματοκιβώτιο vCalendar στη Λίστα Φακέλων, που θα συμπληρωθεί από συνάντηση που έχεις αποδεχθεί ή δημιουργήσει.
    Τα αιτήματα συναντήσεων που λαμβάνεις θα εμφανίζονται με την κατάλληλη μορφή και θα μπορείς να τα δεχτείς ή να τα απορρίψεις.
    Για να δημιουργήσεις συνάντηση κάνε δεξί κλικ στον φάκελο vCalendar ή Συναντήσεις και επέλεξε "Νέα συνάντηση ...".
    
    Επίσης, θα μπορείς να εγγραφείς σε απομακρυσμένες ροές Webcal, να εξαγάγεις τις συναντήσεις και τα ημερολόγιά σου, να δημοσιεύσεις τις πληροφορίες ελεύθερος/απασχολημένος και να ανακτήσεις αυτές τις πληροφορίες από άλλους.

en: Calendar
el_GR: Ημερολόγιο

en: Create meeting from message...
el_GR: Δημιουργία συνάντησης από μήνυμα...

en: You are about to create %d meetings, one by one. Do you want to continue?
el_GR: Πρόκειται να δημιουργήσεις %d συναντήσεις, μία προς μία. Θέλεις να συνεχίσεις;

en: Creating meeting...
el_GR: Δημιουργία συνάντησης...

en: no subject
el_GR: χωρίς θέμα

en: Accept
el_GR: Αποδοχή

en: Tentatively accept
el_GR: Προσωρινή αποδοχή

en: Decline
el_GR: Απόρριψη

en: You have a Todo item.
el_GR: Έχεις ένα αντικείμενο σε εκκρεμότητα.

en: Details follow:
el_GR: Λεπτομέρειες ακολουθούν:

en: You have created a meeting.
el_GR: Έχεις δημιουργήσει μία συνάντηση.

en: You have been invited to a meeting.
el_GR: Έχεις προσκληθεί σε συνάντηση.

en: A meeting to which you had been invited has been cancelled.
el_GR: Μία συνάντηση στην οποία είχατε προσκληθεί ακυρώθηκε.

en: You have been forwarded an appointment.
el_GR: Σου έχει προωθηθεί ένα ραντεβού.

en: (this event recurs)
el_GR: (αυτό το γεγονός επαναλαμβάνεται)

en: (this event is part of a recurring event)
el_GR: (αυτό το γεγονός αποτελεί μέρος ενός επαναλαμβανόμενου γεγονότος)

en: You have received an answer to an unknown meeting proposal.
el_GR: Έχεις λάβει απάντηση σε άγνωστη πρόταση συνάντησης.

en: You have received an answer to a meeting proposal.
    %s has %s the invitation whose details follow:
el_GR: Έχεις λάβει απάντηση σε πρόταση σύσκεψης.
    %s έχει %s την πρόσκληση των οποίων οι λεπτομέρειες ακολουθούν:

en: Error - could not get the calendar MIME part.
el_GR: Σφάλμα - αδύνατη η λήψη τμήματος MIME του ημερολογίου.

en: Error - no calendar part found.
el_GR: Σφάλμα - δε βρέθηκε τμήμα ημερολογίου.

en: Error - Unknown calendar component type.
el_GR: Σφάλμα - Άγνωστος τύπος στοιχείου ημερολογίου.

en: Send a notification to the attendees
el_GR: Στείλε ειδοποίηση στους συμμετέχοντες

en: Cancel meeting
el_GR: Ακύρωση συνάντησης

en: Are you sure you want to cancel this meeting?
el_GR: Είσαι βέβαιος ότι θέλεις να ακυρωθεί αυτή η συνάντηση;

en: No account found
el_GR: Δε βρέθηκε λογαριασμός

en: You have no account matching any attendee.
    Do you want to reply anyway?
el_GR: Δεν έχεις λογαριασμό που να ταιριάζει σε κάποιον συμμετέχοντα.
    Θέλεις να απαντήσεις ούτως ή άλλως;

en: Reply anyway
el_GR: Απάντηση ούτως ή άλλως

en: Answer
el_GR: Απάντηση

en: Edit meeting...
el_GR: Επεξεργασία συνάντησης...

en: Cancel meeting...
el_GR: Ακύρωση συνάντησης...

en: Launch website
el_GR: Φόρτωση ιστοσελίδας

en: You are already busy at this time.
el_GR: Είσαι ήδη απασχολημένος αυτή την ώρα.

en: Event:
el_GR: Εκδήλωση:

en: Organizer:
el_GR: Διοργανωτής:

en: Location:
el_GR: Τοποθεσία:

en: Summary:
el_GR: Περίληψη:

en: Starting:
el_GR: Αρχή:

en: Ending:
el_GR: Τέλος:

en: Attendees:
el_GR: Συμμετέχοντες:

en: Action:
el_GR: Ενέργεια:

en: _New meeting...
el_GR: _Νέα συνάντηση...

en: _Export calendar...
el_GR: _Εξαγωγή ημερολογίου...

en: _Subscribe to Webcal...
el_GR: _Εγγραφή σε Webcal...

en: _Rename...
el_GR: _Μετονομασία...

en: U_pdate subscriptions
el_GR: Ε_νημέρωση συνδρομών

en: _List view
el_GR: _Προβολή λίστας

en: _Week view
el_GR: _Προβολή εβδομάδας

en: _Month view
el_GR: _Προβολή μήνα

en: Meetings
el_GR: Συναντήσεις

en: in the past
el_GR: στο παρελθόν

en: today
el_GR: σήμερα

en: tomorrow
el_GR: αύριο

en: this week
el_GR: αυτή την εβδομάδα

en: later
el_GR: αργότερα

en: 
    These are the events planned %s:
el_GR: 
    Αυτά είναι τα προγραμματισμένα γεγονότα %s:

en: Timeout (%d seconds) connecting to %s
el_GR: Λήξη χρόνου (%d δευτερόλεπτα) στη σύνδεση με %s

en: 403 (Unauthorised)
el_GR: 403 (χωρίς εξουσιοδότηση)

en: Error %ld
el_GR: Σφάλμα %ld

en: Could not retrieve the Webcal URL:
    %s:
    
    %s
el_GR: Αδύνατη η ανάκτηση του URL Webcal:
    %s:
    
    %s

en: This URL does not look like a Webcal URL:
    %s
    %s
el_GR: Αυτό το URL δε μοιάζει με URL Webcal:
    %s
    %s

en: Could not create directory %s
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία καταλόγου %s

en: Claws Mail needs network access in order to update the Webcal feed.
el_GR: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για να ενημερώσει τη ροή Webcal.

en: Fetching calendar for %s...
el_GR: Λήψη ημερολογίου για %s...

en: new subscription
el_GR: νέα συνδρομή

en: Claws Mail needs network access in order to update the subscription.
el_GR: Το Claws Mail χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο για να ανανεώσει την εγγραφή.

en: Subscribe to Webcal
el_GR: Εγγραφή σε Webcal

en: Enter the Webcal URL:
el_GR: Εισήγαγε το URL του Webcal:

en: Could not parse the URL.
el_GR: Αδύνατη ανάλυση του URL.

en: Do you really want to unsubscribe?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφείς;

en: Delete subscription
el_GR: Διαγραφή συνδρομής

en: accepted
el_GR: αποδεκτό

en: tentatively accepted
el_GR: προσωρινά αποδεκτό

en: declined
el_GR: απορρίφθηκε

en: did not answer
el_GR: δεν απάντησε

en: individual
el_GR: άτομο

en: group
el_GR: ομάδα

en: resource
el_GR: πόρος

en: room
el_GR: δωμάτιο

en: Past
el_GR: Παρελθόν

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Tomorrow
el_GR: Αύριο

en: This week
el_GR: Αυτή την εβδομάδα

en: Later
el_GR: Αργότερα

en: Accepted:
el_GR: Αποδεκτός:

en: Declined:
el_GR: Απορρίφθηκε:

en: Tentatively Accepted:
el_GR: Προσωρινά αποδεκτό:

en: Individual
el_GR: Άτομο

en: Resource
el_GR: Πόρος

en: Room
el_GR: Δωμάτιο

en: Add...
el_GR: Προσθήκη...

en: The following people are busy at the time of your planned meeting:
    -
el_GR: Οι παρακάτω άνθρωποι είναι απασχολημένοι κατά τη διάρκεια της προγραμματισμένης συνάντησής σου:n
    -

en: You
el_GR: Εσύ

en: You are busy at the time of your planned meeting
el_GR: Είσαι απασχολημένος κατά τη διάρκεια της προγραμματισμένης συνάντησής σου

en: %s is busy at the time of your planned meeting
el_GR: %s είναι απασχολημένος την ώρα της προγραμματισμένης συνάντησής σου

en: %d hour sooner
el_GR: %d ώρα νωρίτερα

en: %d hours sooner
el_GR: %d ώρες νωρίτερα

en: %d hours and %d minutes sooner
el_GR: %d ώρες και %d λεπτά νωρίτερα

en: %d minutes sooner
el_GR: %d λεπτά νωρίτερα

en: %d hour later
el_GR: %d ώρα αργότερα

en: %d hours later
el_GR: %d ώρες αργότερα

en: %d hours and %d minutes later
el_GR: %d ώρες και %d λεπτά αργότερα

en: %d minutes later
el_GR: %d λεπτά αργότερα

en: 
    
    Everyone would be available %s or %s.
el_GR: 
    
    Όλοι θα ήταν διαθέσιμοι%s ή %s.

en: 
    
    Everyone would be available %s.
el_GR: 
    
    Όλοι θα ήταν διαθέσιμοι %s.

en: 
    
    It isn't possible to have this meeting with everyone in the previous or next 6 hours.
el_GR: 
    
    Αδύνατο να πραγματοποιηθεί αυτή η συνάντηση με όλους στις προηγούμενες ή επόμενες 6 ώρες.

en: would be available %s or %s
el_GR: θα ήταν διαθέσιμος %s ή %s

en: would be available %s
el_GR: θα ήταν διαθέσιμος %s

en: not available
el_GR: μη διαθέσιμος

en: , but would be available %s or %s.
el_GR: , αλλά θα ήταν διαθέσιμος %s ή %s.

en: , but would be available %s.
el_GR: , αλλά θα ήταν διαθέσιμος %s.

en: , and isn't available in the previous or next 6 hours.
el_GR: , και δεν είναι διαθέσιμος στις προηγούμενες ή επόμενες 6 ώρες.

en: available
el_GR: διαθέσιμος

en: Free/busy retrieval failed
el_GR: Η ανάκτηση ελεύθερου/απασχολημένου απέτυχε

en: Not everyone is available
el_GR: Δεν είναι όλοι διαθέσιμοι

en: Send anyway
el_GR: Αποστολή ούτως ή άλλως

en: Not everyone is available. See tooltips for more info...
el_GR: Δεν είναι όλοι διαθέσιμοι. Δεςτις συμβουλές για περισσότερες πληροφορίες...

en: Fetching planning for %s...
el_GR: Λήψη σχεδιασμού για %s...

en: Available
el_GR: Διαθέσιμος

en: Everyone is available.
el_GR: Όλοι είναι διαθέσιμοι.

en: Everyone seems available, but some free/busy information failed to be retrieved.
el_GR: Όλοι φαίνονται διαθέσιμοι, αλλά κάποιες πληροφορίες ελεύθερου/απασχολημένου ήταν αδύνατο να ανακτηθούν.

en: Could not send the meeting invitation.
    Check the recipients.
el_GR: Αδύνατη η αποστολή πρόσκλησης για σύσκεψη.
    Έλεγξε τους παραλήπτες.

en: Save & Send
el_GR: Αποθήκευσή & Αποστολή

en: Check availability
el_GR: Έλεγχος διαθεσιμότητας

en: Starts at:
el_GR: Αρχίζει στις:

en: on:
el_GR: στις:

en: Ends at:
el_GR: Τερματίζει σε:

en: New meeting
el_GR: Νέα συνάντηση

en: %s - Edit meeting
el_GR: %s - Επεξεργασία συνάντησης

en: Time:
el_GR: Ώρα:

en: %d hour | %d hours
el_GR[0]: %d ώρα
el_GR[1]: %d ώρες

en: %d minute | %d minutes
el_GR[0]: %d λεπτό
el_GR[1]: %d λεπτά

en: Upcoming event: %s
el_GR: Επερχόμενο γεγονός: %s

en: You have a meeting or event soon.
    It starts at %s and ends %s later.
    Location: %s
    More information:
    
    %s
el_GR: Έχεις σύντομα συνάντηση ή εκδήλωση.
    Ξεκινάει στις %s και τελειώνει %s αργότερα.
    Τοποθεσία:%s
    Περισσότερες πληροφορίες:
    
    %s

en: Remind me in %d minute | Remind me in %d minutes
el_GR[0]: Υπενθύμιση σε %d λεπτό
el_GR[1]: Υπενθύμιση σε %d λεπτά

en: Empty calendar
el_GR: Κενό ημερολόγιο

en: There is nothing to export.
el_GR: Δεν υπάρχει τίποτα για εξαγωγή.

en: Could not export the calendar.
el_GR: Αδύνατη η εξαγωγή ημερολογίου.

en: Export calendar to ICS
el_GR: Εξαγωγή ημερολογίου σε ICS

en: Couldn't export calendar to '%s'
el_GR: Αδύνατη η εξαγωγή ημερολογίου σε '%s'

en: Could not export the freebusy info.
el_GR: Αδύνατη η εξαγωγή πληροφοριών ελεύθερος/απασχολημένος.

en: Couldn't export free/busy to '%s'
el_GR: Αδύνατη η εξαγωγή ελεύθερου/απασχολημένου σε '%s'

en: Reminders
el_GR: Υπενθυμίσεις

en: Alert me
el_GR: Ειδοποίησέ με

en: minutes before an event
el_GR: λεπτά πριν από ένα συμβάν

en: Calendar export
el_GR: Εξαγωγή ημερολογίου

en: Automatically export calendar to
el_GR: Αυτόματη εξαγωγή ημερολογίου σε

en: You can export to a local file or URL
el_GR: Μπορείς να εξάγεις σε τοπικό αρχείο ή URL

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ics)
el_GR: Καθόρισε ένα τοπικό αρχείο ή URL (http://server/path/file.ics)

en: Include Webcal subscriptions in export
el_GR: Περίλαβε συνδρομές Webcal στην εξαγωγή

en: Command to run after calendar export
el_GR: Εντολή για εκτέλεση μετά την εξαγωγή ημερολογίου

en: Register Claws' calendar in XFCE's Orage clock
el_GR: Καταχώρισε το ημερολόγιο Claws στο ρολόι Orage του XFCE

en: Allows Orage (version greater than 4.4) to see Claws Mail's calendar
el_GR: Επιτρέπει στο Orage (έκδοση μεγαλύτερη από 4.4) να βλέπει το ημερολόγιο Claws Mail

en: Export as GNOME shell calendar server
el_GR: Εξαγωγή ως server ημερολογίου κελύφους GNOME

en: Register D-Bus calendar server interface to export Claws Mail's calendar
el_GR: Καταχώρησε τη διεπαφή server ημερολογίου D-Bus για να εξάγεις το ημερολόγιο Claws Mail

en: Free/Busy information
el_GR: Πληροφορίες Ελεύθερος/Απασχολημένος

en: Automatically export free/busy status to
el_GR: Αυτόματη εξαγωγή κατάστασης ελεύθερος/απασχολημένος σε

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb)
el_GR: Καθόρισε ένα τοπικό αρχείο ή URL (http://server/path/file.ifb)

en: Command to run after free/busy status export
el_GR: Εντολή εκτέλεσης μετά την εξαγωγή κατάστασης ελεύθερος/απασχολημένος

en: Get free/busy status of others from
el_GR: Λήψη κατάστασης ελεύθερου/απασχολημένου άλλων από

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb). Use %u for the left part of the email address, %d for the domain
el_GR: Καθόρισε ένα τοπικό αρχείο ή URL (http://server/path/file.ifb). Χρήση του %u για το αριστερό μέρος της διεύθυνσης email,%d για τον τομέα

en: SSL/TLS options
el_GR: Επιλογές SSL/TLS

en: Required APOP timestamp not found in greeting
el_GR: Η απαιτούμενη χρονοσήμανση APOP δε βρέθηκε στον χαιρετισμό

en: Timestamp syntax error in greeting
el_GR: Σφάλμα σύνταξης χρονοσήμανσης στον χαιρετισμό

en: Timestamp syntax error in greeting (not ASCII)
el_GR: Σφάλμα σύνταξης χρονοσήμανσης στον χαιρετισμό (όχι ASCII)

en: POP protocol error
el_GR: Σφάλμα πρωτοκόλλου POP

en: invalid UIDL response: %s
el_GR: άκυρη απάντηση UIDL: %s

en: POP: Deleting expired message %d [%s]
el_GR: POP: Διαγραφή μηνύματος που έληξε %d [%s]

en: POP: Skipping message %d [%s] (%d bytes)
el_GR: POP: Παράβλεψη μηνύματος %d [%s] (%d bytes)

en: mailbox is locked
el_GR: το γραμματοκιβώτιο είναι κλειδωμένο

en: Session timeout
el_GR: Τέλος χρόνου συνεδρίας

en: command not supported
el_GR: η εντολή δεν υποστηρίζεται

en: error occurred on POP session
el_GR: παρουσιάστηκε σφάλμα στη συνεδρία POP

en: TOP command unsupported
el_GR: Η εντολή TOP δεν υποστηρίζεται

en: News (NNTP)
el_GR: Ειδήσεις (NNTP)

en: Local mbox file
el_GR: Τοπικό αρχείο mbox

en: None (SMTP only)
el_GR: Κανένα (μόνο SMTP)

en: Name of account
el_GR: Όνομα λογαριασμού

en: Set as default
el_GR: Όρισε ως προεπιλογή

en: Personal information
el_GR: Προσωπικές πληροφορίες

en: Full name
el_GR: Πλήρες όνομα

en: Mail address
el_GR: Διεύθυνση Mail

en: Auto-configure
el_GR: Αυτόματη ρύθμιση παραμέτρων

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP and News support.
el_GR: Προειδοποίηση: αυτή η έκδοση Claws Mail
    έχει κατασκευαστεί χωρίς υποστήριξη IMAP και Ειδήσεων.

en: This server requires authentication
el_GR: Αυτός ο server απαιτεί έλεγχο ταυτότητας

en: Authenticate on connect
el_GR: Επαλήθευση ταυτότητας στη σύνδεση

en: Server for receiving
el_GR: Server για λήψη

en: Local mailbox
el_GR: Τοπικό γραμματοκιβώτιο

en: SMTP server (send)
el_GR: SMTP server (αποστολή)

en: Use mail command rather than SMTP server
el_GR: Χρήση εντολής mail αντί SMTP server

en: command to send mails
el_GR: εντολή για την αποστολή μηνυμάτων

en: Account%d
el_GR: Λογαριασμός%d

en: Local
el_GR: Τοπικά

en: Default Inbox
el_GR: Προεπιλεγμένα Εισερχόμενα

en: Unfiltered messages will be stored in this folder
el_GR: Αφιλτράριστα μηνύματα θα αποθηκεύονται σε αυτόν τον φάκελο

en: Remove messages on server when received
el_GR: Κατάργηση μηνυμάτων στον server όταν ληφθούν

en: Remove after
el_GR: Αφαίρεσε μετά

en: 0 days and 0 hours : remove immediately
el_GR: 0 ημέρες και 0 ώρες: αφαίρεσε αμέσως

en: Receive size limit
el_GR: Όριο μεγέθους λήψης

en: Messages over this limit will be partially retrieved. When selecting them you will be able to download them fully or delete them.
el_GR: Μηνύματα πάνω από αυτό το όριο θα ανακτηθούν εν μέρει. Όταν τα επιλέγεις, θα μπορείς να τα λάβεις πλήρως ή να τα διαγράψεις.

en: Maximum number of articles to download
el_GR: Μέγιστος αριθμός άρθρων για λήψη

en: unlimited if 0 is specified
el_GR: απεριόριστο αν καθορίζεται το 0

en: Plain text
el_GR: Απλό κείμενο

en: IMAP server directory
el_GR: Κατάλογος IMAP server

en: (usually empty)
el_GR: (συνήθως κενό)

en: Show subscribed folders only
el_GR: Εμφάνιση μόνο των εγγεγραμμένων φακέλων

en: Bandwidth-efficient mode (prevents retrieving remote tags)
el_GR: Λειτουργία αποδοτικού bandwidth (αποτρέπει ανάκτηση απομακρυσμένων ετικετών)

en: This mode uses less bandwidth, but can be slower with some servers.
el_GR: Αυτή η λειτουργία χρησιμοποιεί λιγότερο bandwidth, αλλά μπορεί να είναι πιο αργή σε κάποιους servers.

en: Automatic checking
el_GR: Αυτόματος έλεγχος

en: Use global settings
el_GR: Χρήση γενικών ρυθμίσεων

en: Check for new mail every
el_GR: Έλεγχος για νέο μήνυμα κάθε

en: Filter messages on receiving
el_GR: Φιλτράρισμα μηνυμάτων κατά τη λήψη

en: Allow filtering using plugins on receiving
el_GR: Να επιτρέπεται το φιλτράρισμα με χρήση πρόσθετων κατά τη λήψη

en: 'Get Mail' checks for new messages on this account
el_GR: Η "Λήψη Μηνυμάτων" ελέγχει για νέα μηνύματα σε αυτόν τον λογαριασμό

en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

en: Generate Message-ID
el_GR: Παραγωγή Message-ID

en: Send account mail address in Message-ID
el_GR: Αποστολή διεύθυνσης mail λογαριασμού στο Message-ID

en: Add user agent header
el_GR: Προσθήκη κεφαλίδας user agent

en: Add user-defined header
el_GR: Προσθήκη κεφαλίδας καθορισμένη από χρήστη

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
el_GR: Έλεγχος ταυτότητας SMTP (SMTP AUTH)

en: If you leave these entries empty, the same user ID and password as receiving will be used.
el_GR: Αν αφήσεις αυτά τα πεδία κενά, θα χρησιμοποιηθεί το ίδιο user ID και κωδικός με τη λήψη.

en: Authenticate with POP before sending
el_GR: Επαλήθευση ταυτότητας με POP πριν την αποστολή

en: POP authentication timeout
el_GR: Λήξη χρόνου ελέγχου ταυτότητας POP

en: Signature
el_GR: Υπογραφή

en: Automatically insert signature
el_GR: Αυτόματη εισαγωγή υπογραφής

en: Signature separator
el_GR: Διαχωριστικό υπογραφής

en: Command output
el_GR: Έξοδος εντολής

en: Automatically set the following addresses
el_GR: Όρισε αυτόματα τις παρακάτω διευθύνσεις

en: Spell check dictionaries
el_GR: Λεξικά ελέγχου ορθογραφίας

en: Default dictionary
el_GR: Προεπιλεγμένο

en: Default alternate dictionary
el_GR: Προεπιλεγμένο εναλλακτικό

en: Compose
el_GR: Σύνταξη

en: Reply
el_GR: Απάντηση

en: Forward
el_GR: Προώθηση

en: Default privacy system
el_GR: Προεπιλεγμένο σύστημα απορρήτου

en: Always sign messages
el_GR: Υπογραφή πάντα στα μηνύματα

en: Always encrypt messages
el_GR: Κρυπτογράφηση πάντα στα μηνύματα

en: Always sign messages when replying to a signed message
el_GR: Υπογραφή πάντα στα μηνύματα όταν απαντάς σε υπογραμμένο μήνυμα

en: Always encrypt messages when replying to an encrypted message
el_GR: Κωδικοποίηση πάντα στα μηνύματα όταν απαντάς σε κωδικοποιημένο μήνυμα

en: Encrypt sent messages with your own key in addition to recipient's
el_GR: Κρυπτογράφηση απεσταλμένων μηνυμάτων με το κλειδί σου επιπρόσθετα με του παραλήπτη

en: Save sent encrypted messages as clear text
el_GR: Αποθήκευσε απεσταλμένα κρυπτογραφημένα μηνύματα ως καθαρό κείμενο

en: Don't use SSL/TLS
el_GR: Μη χρησιμοποιείς SSL/TLS

en: Use SSL/TLS
el_GR: Χρήση SSL/TLS

en: Use STARTTLS command to start encrypted session
el_GR: Χρήση εντολής STARTTLS για να ξεκινήσει κρυπτογραφημένη συνεδρία

en: Send (SMTP)
el_GR: Αποστολή (SMTP)

en: Don't use SSL/TLS (but, if necessary, use STARTTLS)
el_GR: Μη χρησιμοποιείς SSL/TLS (αλλά, αν είναι απαραίτητο, χρησιμοποίησε STARTTLS)

en: Client certificates
el_GR: Πιστοποιητικά πελάτη

en: Certificate for receiving
el_GR: Πιστοποιητικό για λήψη

en: Client certificate file as a PKCS12 or PEM file
el_GR: Αρχείο πιστοποιητικού πελάτη ως αρχείο PKCS12 ή PEM

en: Certificate for sending
el_GR: Πιστοποιητικό για αποστολή

en: Automatically accept valid SSL/TLS certificates
el_GR: Αυτόματη αποδοχή έγκυρων πιστοποιητικών SSL/TLS

en: Use non-blocking SSL/TLS
el_GR: Χρήση non-blocking SSL/TLS

en: Turn this off if you have SSL/TLS connection problems
el_GR: Απενεργοποίησέ το σε προβλήματα σύνδεσης SSL/TLS

en: Use proxy server
el_GR: Χρήση proxy server

[ctx: In account preferences, referring to whether or not use proxy settings from common preferences]
en: Use default settings
el_GR: Χρήση προεπιλεγμένων ρυθμίσεων

en: Use global proxy server settings
el_GR: Χρήση γενικών ρυθμίσεων proxy server

en: Use authentication
el_GR: Χρήση ελέγχου ταυτότητας

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Use proxy server for sending
el_GR: Χρήση proxy server για αποστολή

en: If disabled, messages will be sent using direct connection to configured outgoing server, bypassing any configured proxy server.
el_GR: Αν απενεργοποιηθούν, τα μηνύματα θα αποστέλλονται με απευθείας σύνδεση στον διαμορφωμένο εξερχόμενο server, παρακάμπτοντας κάθε διαμορφωμένο proxy server.

en: SMTP port
el_GR: Θύρα SMTP

en: POP port
el_GR: Θύρα POP

en: IMAP port
el_GR: Θύρα IMAP

en: NNTP port
el_GR: Θύρα NNTP

en: Domain name
el_GR: Όνομα τομέα

en: The domain name will be used in the generated Message-ID, and when connecting to SMTP servers.
el_GR: Το όνομα τομέα θα χρησιμοποιηθεί στο παραγόμενο μήνυμα-ID, και όταν συνδέεται με SMTP servers.

en: Use command to communicate with server
el_GR: Χρήση εντολής για επικοινωνία με server

en: Mark cross-posted messages as read and color:
el_GR: Επισήμανση cross-posted μηνυμάτων ως αναγνωσμένα και χρωματισμένα:

en: Put sent messages in
el_GR: Τοποθέτηση απεσταλμένων μηνυμάτων σε

en: Put queued messages in
el_GR: Τοποθέτηση μηνυμάτων ουράς σε

en: Put draft messages in
el_GR: Τοποθέτηση πρόχειρων μηνυμάτων σε

en: Put deleted messages in
el_GR: Τοποθέτηση διαγραμμένων μηνυμάτων σε

en: Account name is not entered.
el_GR: Το όνομα λογαριασμού δεν έχει καταχωρηθεί.

en: Mail address is not entered.
el_GR: Δεν έχει εισαχθεί διεύθυνση αλληλογραφίας.

en: SMTP server is not entered.
el_GR: Ο SMTP server δεν έχει εισαχθεί.

en: User ID is not entered.
el_GR: Το User ID δεν έχει εισαχθεί.

en: POP server is not entered.
el_GR: Ο POP server δεν έχει εισαχθεί.

en: The default Inbox folder doesn't exist.
el_GR: Ο προεπιλεγμένος φάκελος Εισερχομένων δεν υπάρχει.

en: IMAP server is not entered.
el_GR: Ο IMAP server δεν έχει εισαχθεί.

en: NNTP server is not entered.
el_GR: Ο NNTP server δεν έχει εισαχθεί.

en: local mailbox filename is not entered.
el_GR: το τοπικό όνομα αρχείου γραμματοκιβωτίου δεν έχει εισαχθεί.

en: mail command is not entered.
el_GR: εντολή mail δεν έχει εισαχθεί.

en: User ID cannot contain a newline character.
el_GR: Το User ID δεν μπορεί να περιέχει χαρακτήρα νέας γραμμής.

en: Password cannot contain a newline character.
el_GR: Ο κωδικός δεν μπορεί να περιέχει χαρακτήρα νέας γραμμής.

en: SMTP user ID cannot contain a newline character.
el_GR: Το SMTP user ID δεν μπορεί να περιέχει χαρακτήρα νέας γραμμής.

en: SMTP password cannot contain a newline character.
el_GR: Ο SMTP κωδικός δεν μπορεί να περιέχει χαρακτήρα νέας γραμμής.

en: domain is not specified.
el_GR: το domain δεν ορίστηκε.

en: sent folder is not selected.
el_GR: ο φάκελος αποστολής δεν έχει επιλεγεί.

en: queue folder is not selected.
el_GR: ο φάκελος ουράς δεν έχει επιλεγεί.

en: draft folder is not selected.
el_GR: ο φάκελος draft δεν έχει επιλεγεί.

en: trash folder is not selected.
el_GR: ο φάκελος απορριμμάτων δεν έχει επιλεγεί.

en: Receive
el_GR: Λήψη

en: Templates
el_GR: Πρότυπα

en: Privacy
el_GR: Ιδιωτικότητα

en: Advanced
el_GR: Προχωρημένα

en: Preferences for new account
el_GR: Προτιμήσεις για νέο λογαριασμό

en: %s - Account preferences
el_GR: %s - Προτιμήσεις λογαριασμού

en: Failed (wrong address)
el_GR: Αποτυχία (λάθος διεύθυνση)

en: Select signature file
el_GR: Επέλεξε αρχείο υπογραφής

en: Select certificate file
el_GR: Επέλεξε αρχείο πιστοποιητικού

en: Protocol:
el_GR: Πρωτόκολλο:

en: %s (plugin not loaded)
el_GR: %s (το πρόσθετο δε φορτώθηκε)

en: Actions configuration
el_GR: Ρυθμίσεις ενεργειών

en: Menu name
el_GR: Όνομα μενού

en: Shell command
el_GR: Εντολή

en: Filter action
el_GR: Δράση φίλτρου

en: Edit filter action
el_GR: Επεξεργασία δράσης φίλτρου

en: Append the new action above to the list
el_GR: Πρόσθεσε την παραπάνω νέα ενέργεια στη λίστα

en: Replace the selected action in list with the action above
el_GR: Αντικατέστησε την επιλεγμένη ενέργεια στη λίστα με την παραπάνω ενέργεια

en: D_elete
el_GR: Δ_ιαγραφή

en: Delete the selected action from the list
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένης ενέργειας από τη λίστα

en: Clear all the input fields in the dialog
el_GR: Διαγραφή όλων των πεδίων εισαγωγής στον διάλογο

en: Show information on configuring actions
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με τη ρύθμιση των ενεργειών

en: Move the selected action up
el_GR: Μετακίνησε την επιλεγμένη ενέργεια επάνω

en: Move selected action down
el_GR: Μετακίνησε την επιλεγμένη ενέργεια κάτω

en: (New)
el_GR: (Νέο)

en: Menu name is not set.
el_GR: Το όνομα μενού δεν ορίστηκε.

en: A leading '/' is not allowed in the menu name.
el_GR: '/' δεν επιτρέπεται στην αρχή ονόματος μενού.

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
el_GR: Στο όνομα μενού δεν επιτρέπεται ':'.

en: Menu name is too long.
el_GR: Το όνομα μενού είναι πολύ μεγάλο.

en: Command-line not set.
el_GR: Η γραμμή εντολών δεν ορίστηκε.

en: Menu name and command are too long.
el_GR: Το όνομα μενού και η εντολή είναι πολύ μεγάλα.

en: The command
    %s
    has a syntax error.
el_GR: Η εντολή
    %s
    έχει ένα σφάλμα σύνταξης.

en: Delete action
el_GR: Διαγραφή ενέργειας

en: Do you really want to delete this action?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί αυτή η ενέργεια;

en: Delete all actions
el_GR: Διαγραφή όλων των ενεργειών

en: Do you really want to delete all the actions?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφούν όλες οι ενέργειες;

en: Entry not saved
el_GR: Η καταχώρηση δεν αποθηκεύτηκε

en: The entry was not saved. Close anyway?
el_GR: Η καταχώρηση δεν αποθηκεύτηκε. Κλείσιμο ούτως ή άλλως;

en: _Continue editing
el_GR: _Συνέχεια επεξεργασίας

en: Actions list not saved
el_GR: Η λίστα ενεργειών δεν αποθηκεύτηκε

en: The actions list has been modified. Close anyway?
el_GR: Η λίστα ενεργειών έχει τροποποιηθεί. Κλείσιμο ούτως ή άλλως;

en: <span weight="bold" underline="single">Menu name:</span>
el_GR: <span weight="bold" underline="single">Όνομα μενού:</span>

en: Use / in menu name to make submenus.
el_GR: Χρήση / στο όνομα μενού για δημιουργία υπομενού.

en: <span weight="bold" underline="single">Command-line:</span>
el_GR: <span weight="bold" underline="single">Γραμμή εντολών</span>

en: <span weight="bold">Begin with:</span>
el_GR: <span weight="bold">Άρχισε με:</span>

en: to send message body or selection to command's standard input
el_GR: για να σταλεί το σώμα ή την επιλογή μηνύματος στην τυπική είσοδο εντολής

en: to send user provided text to command's standard input
el_GR: για να σταλεί κείμενο που παρέχεται από χρήστη στην τυπική είσοδο εντολής

en: to send user provided hidden text to command's standard input
el_GR: για να σταλεί το κρυφό κείμενο που παρέχεται από τον χρήστη στην τυπική είσοδο εντολής

en: <span weight="bold">End with:</span>
el_GR: <span weight="bold">Τερματισμός με:</span>

en: to replace message body or selection with command's standard output
el_GR: για να αντικαταστήσεις το σώμα ή την επιλογή μηνύματος με την τυπική έξοδο εντολής

en: to insert command's standard output without replacing old text
el_GR: για να εισάγεις την τυπική έξοδο εντολής χωρίς να αντικαταστήσεις παλιό κείμενο

en: to run command asynchronously
el_GR: για εκτέλεση εντολών ασύγχρονα

en: <span weight="bold">Use:</span>
el_GR: <span weight="bold">Χρήση:</span>

en: for the file of the selected message in RFC822/2822 format
el_GR: για το αρχείο του επιλεγμένου μηνύματος σε μορφή RFC822/2822

en: for the list of the files of the selected messages in RFC822/2822 format
el_GR: για τη λίστα των αρχείων των επιλεγμένων μηνυμάτων σε μορφή RFC822/2822

en: for the file of the selected decoded message MIME part
el_GR: για το αρχείο του επιλεγμένου τμήματος MIME αποκωδικοποιημένου μηνύματος

en: for a user provided argument
el_GR: για επιχείρημα που παρέχεται από χρήστη

en: for a user provided hidden argument (e.g. password)
el_GR: για κρυφό επιχείρημα που παρέχεται από χρήστη (π.χ. κωδικός)

en: for the text selection
el_GR: για την επιλογή κειμένου

en: apply filtering actions between {} to selected messages
el_GR: εφάρμοσε ενέργειες φιλτραρίσματος μεταξύ {} σε επιλεγμένα μηνύματα

en: for a literal %
el_GR: για σύμβολο %

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: The Actions feature is a way for the user to launch external commands to process a complete message file or just one of its parts.
el_GR: Η λειτουργία "Ενέργειες" είναι ένας τρόπος για τον χρήστη να εκκινήσει εξωτερικές εντολές για να επεξεργαστεί ένα πλήρες αρχείο μηνύματος ή μόνο ένα από τα μέρη του.

en: D_uplicate
el_GR: Δ_ιπλό

en: Current actions
el_GR: Τρέχουσες ενέργειες

en: Action string is not valid.
el_GR: Η ενέργεια δεν είναι έγκυρη.

en: Hello,\n
el_GR: Γεια σου,\n

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q\n%X
el_GR: Στις %d\n%f έγραψε:\n\n%q\n%X

en: \n\nBegin forwarded message:\n\n?d{Date: %d\n}?f{From: %f\n}?t{To: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Newsgroups: %n\n}?s{Subject: %s\n}\n\n%M
el_GR: \n\nΑρχή προωθημένου μηνύματος:\n\n?d{Ημερομηνία: %d\n}?f{Από: %f\n}?t{Προς: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Newsgroups: %n\n}?s{Θέμα: %s\n}\n\n%M

en: Automatic account selection
el_GR: Αυτόματη επιλογή λογαριασμού

en: when replying
el_GR: στην απάντηση

en: when forwarding
el_GR: στην προώθηση

en: when re-editing
el_GR: στην επαν-επεξεργασία

en: Editing
el_GR: Επεξεργασία

en: Automatically launch the external editor
el_GR: Αυτόματη εκκίνηση εξωτερικού επεξεργαστή

en: Automatically save message to Drafts folder every
el_GR: Αυτόματη αποθήκευση μηνύματος στο Drafts κάθε

en: characters
el_GR: χαρακτήρες

en: Even if message is to be encrypted
el_GR: Ακόμη και αν πρόκειται να κρυπτογραφηθεί το μήνυμα

en: Undo level
el_GR: Αναίρεση επιπέδου

en: Warn when inserting a file larger than
el_GR: Προειδοποίηση για εισαγωγή αρχείου μεγαλύτερου από

en: KB into message body
el_GR: KB στο σώμα μηνυμάτων

en: Replying
el_GR: Απάντηση

en: Reply will quote by default
el_GR: Η απάντηση θα παραθέτει από προεπιλογή

en: Reply button invokes mailing list reply
el_GR: Το κουμπί Απάντηση ενεργοποιεί την απάντηση στη λίστα αλληλογραφίας

en: Forwarding
el_GR: Προώθηση

en: Forward as attachment
el_GR: Προώθηση ως επισύναψη

en: Keep the original '%s' header when redirecting
el_GR: Διατήρηση αρχικής κεφαλίδας '%s' κατά την ανακατεύθυνση

en: When dropping files into the Compose window
el_GR: Κατά την απόθεση αρχείων στο παράθυρο Σύνταξη

en: Ask
el_GR: Ερώτηση

en: Insert
el_GR: Εισαγωγή

en: Attach
el_GR: Επισύναψη

en: Writing
el_GR: Γράψιμο

en: Custom header configuration
el_GR: Ρυθμίσεις προσαρμοσμένης κεφαλίδας

en: Header name is not set.
el_GR: Το όνομα κεφαλίδας δεν ορίστηκε.

en: This Header name is not allowed as a custom header.
el_GR: Αυτό το όνομα Κεφαλίδας δεν επιτρέπεται ως προσαρμοσμένη κεφαλίδα.

en: Choose a PNG file
el_GR: Επέλεξε ένα αρχείο PNG

en: Choose an XBM file
el_GR: Επέλεξε ένα αρχείο XBM

en: Choose a text file
el_GR: Επέλεξε ένα αρχείο κειμένου

en: This file isn't an image.
el_GR: Αυτό το αρχείο δεν είναι εικόνα.

en: The chosen image isn't the correct size (48x48).
el_GR: Η επιλεγμένη εικόνα δεν έχει το σωστό μέγεθος (48x48).

en: The image is too big; it must be maximum 725 bytes.
el_GR: Η εικόνα είναι πολύ μεγάλη. Πρέπει να είναι μέχρι 725 bytes.

en: The image isn't in the correct format (PNG).
el_GR: Η εικόνα δεν είναι στη σωστή μορφή (PNG).

en: The image isn't in the correct format (XBM).
el_GR: Η εικόνα δεν είναι στη σωστή μορφή (XBM).

en: Couldn't call `compface`. Make sure it's in your $PATH.
el_GR: Αδύνατη η κλήση `compface`. Βεβαιώσου ότι είναι στο $PATH σου.

en: Compface error: %s
el_GR: Σφάλμα compface: %s

en: This file contains newlines.
el_GR: Αυτό το αρχείο περιέχει νέες γραμμές.

en: Delete header
el_GR: Διαγραφή κεφαλίδας

en: Do you really want to delete this header?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί αυτή η κεφαλίδα;

en: Current custom headers
el_GR: Τρέχουσες προσαρμοσμένες κεφαλίδες

en: Displayed header configuration
el_GR: Ρυθμίσεις εμφανιζόμενης κεφαλίδας

en: Header name
el_GR: Όνομα κεφαλίδας

en: Hidden headers
el_GR: Κρυφές κεφαλίδες

en: Displayed Headers
el_GR: Εμφανιζόμενες Κεφαλίδες

en: Show all unspecified headers
el_GR: Εμφάνιση όλων των απροσδιόριστων κεφαλίδων

en: This header is already in the list.
el_GR: Αυτή η κεφαλίδα είναι ήδη στη λίστα.

en: %s will be replaced with file name / URI
el_GR: %s θα αντικατασταθεί με το όνομα αρχείου / URI

en: For the text editor, %w will be replaced with GtkSocket ID
el_GR: Για τον επεξεργαστή κειμένου, το %w θα αντικατασταθεί με GtkSocket ID

en: Use system defaults when possible
el_GR: Χρήση προεπιλογών συστήματος όταν είναι δυνατό

en: Text editor
el_GR: Επεξεργαστής κειμένου

en: Command for 'Display as text'
el_GR: Εντολή για "Εμφάνιση ως κείμενο"

en: This option enables MIME parts to be displayed in the message view via a script when using the 'Display as text' contextual menu item
el_GR: Αυτή η επιλογή επιτρέπει στα τμήματα MIME να εμφανίζονται στην προβολή μηνυμάτων μέσω ενός script όταν χρησιμοποιείς το στοιχείο μενού "Εμφάνιση ως κείμενο"

en: Message View
el_GR: Προβολή Μηνύματος

en: External Programs
el_GR: Εξωτερικά Προγράμματα

en: Move
el_GR: Μετακίνηση

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Message flags
el_GR: Επισημάνσεις μηνυμάτων

en: Mark
el_GR: Επισήμανση

en: Mark as read
el_GR: Επισήμανση ως αναγνωσμένο

en: Mark as unread
el_GR: Επισήμανση ως μη αναγνωσμένο

en: Mark as spam
el_GR: Επισήμανση ως spam

en: Mark as ham
el_GR: Επισήμανση ως ham

en: Execute
el_GR: Εκτέλεση

en: Color label
el_GR: Ετικέτα χρώματος

en: Resend
el_GR: Επανααποστολή

en: Redirect
el_GR: Ανακατεύθυνση

en: Score
el_GR: Σκορ

en: Change score
el_GR: Αλλαγή σκορ

en: Set score
el_GR: Ορισμός σκορ

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Apply tag
el_GR: Εφαρμογή ετικέτας

en: Unset tag
el_GR: Αφαίρεση ετικέτας

en: Clear tags
el_GR: Διαγραφή ετικετών

en: Threads
el_GR: Νήματα

en: Stop filter
el_GR: Διακοπή φίλτρου

en: Action configuration
el_GR: Ρυθμίσεις ενέργειας

en: Rule
el_GR: Κανόνας

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: Command-line not set
el_GR: Η γραμμή εντολών δεν ορίστηκε

en: Destination is not set.
el_GR: Ο προορισμός δεν ορίστηκε.

en: Recipient is not set.
el_GR: Ο παραλήπτης δεν ορίστηκε.

en: Score is not set
el_GR: Το σκορ δεν ορίστηκε

en: Header is not set.
el_GR: Η κεφαλίδα δεν ορίστηκε.

en: Target addressbook/folder is not set.
el_GR: Το βιβλίο διευθύνσεων/φακέλου προορισμού δεν ορίστηκε.

en: Tag name is empty.
el_GR: Το όνομα ετικέτας είναι κενό.

en: No action was defined.
el_GR: Δεν ορίστηκε ενέργεια.

en: literal %
el_GR: σύμβολο %

en: filename (should not be modified)
el_GR: όνομα αρχείου (δεν πρέπει να τροποποιηθεί)

en: new line
el_GR: νέα γραμμή

en: escape character for quotes
el_GR: χαρακτήρας διαφυγής για εισαγωγικά

en: quote character
el_GR: χαρακτήρας παράθεσης

en: Filtering Action: 'Execute'
el_GR: Ενέργεια Φιλτραρίσματος: 'Εκτέλεση'

en: 'Execute' allows you to send a message or message element to an external program or script.
    The following symbols can be used:
el_GR: Το 'Εκτέλεση' επιτρέπει να στείλεις ένα μήνυμα ή στοιχείο μηνύματος σε εξωτερικό πρόγραμμα ή script.
    Μπορούν να χρησιμοποιηθούν τα ακόλουθα σύμβολα:

en: Recipient
el_GR: Παραλήπτης

en: Book/Folder
el_GR: Βιβλίο/Φάκελος

en: Destination
el_GR: Προορισμός

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Current action list
el_GR: Τρέχουσα λίστα ενεργειών

en: Filtering/Processing configuration
el_GR: Ρυθμίσεις φιλτραρίσματος/επεξεργασίας

[ctx: Filtering Account Menu]
en: All
el_GR: Όλοι

en: Condition
el_GR: Κατάσταση

en:  Def_ine...
el_GR:  Ορι_σμός...

en:  De_fine...
el_GR:  Ορ_ισμός..

en: Append the new rule above to the list
el_GR: Πρόσθεσε τον παραπάνω νέο κανόνα στη λίστα

en: Replace the selected rule in list with the rule above
el_GR: Αντικατέστησε τον επιλεγμένο κανόνα στη λίστα με τον παραπάνω κανόνα

en: Delete the selected rule from the list
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένου κανόνα από τη λίστα

en: Move the selected rule to the top
el_GR: Μετακίνησε τον επιλεγμένο κανόνα στην κορυφή

en: Page u_p
el_GR: Σελίδα επάν_ω

en: Move the selected rule one page up
el_GR: Μετακίνησε τον επιλεγμένο κανόνα μία σελίδα επάνω

en: Move the selected rule up
el_GR: Μετακίνησε τον επιλεγμένο κανόνα επάνω

en: Move the selected rule down
el_GR: Μετακίνησε τον επιλεγμένο κανόνα κάτω

en: Page dow_n
el_GR: Σελίδα κάτ_ω

en: Move the selected rule one page down
el_GR: Μετακίνησε τον επιλεγμένο κανόνα μία σελίδα κάτω

en: Move the selected rule to the bottom
el_GR: Μετακίνησε τον επιλεγμένο κανόνα στο κάτω μέρος

en: Condition string is not valid.
el_GR: Η συμβολοσειρά κατάστασης δεν είναι έγκυρη.

en: Condition string is empty.
el_GR: Η συμβολοσειρά κατάστασης είναι κενή.

en: Action string is empty.
el_GR: Η συμβολοσειρά ενέργειας είναι κενή.

en: Delete rule
el_GR: Διαγραφή κανόνα

en: Do you really want to delete this rule?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί αυτός ο κανόνας;

en: Delete all rules
el_GR: Διαγραφή όλων των κανόνων

en: Do you really want to delete all the rules?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφούν όλοι οι κανόνες;

en: Filtering rules not saved
el_GR: Δεν αποθηκεύτηκαν οι κανόνες φιλτραρίσματος

en: The list of filtering rules have been modified. Close anyway?
el_GR: Η λίστα των κανόνων φιλτραρίσματος έχει τροποποιηθεί. Κλείσιμο ούτως ή άλλως;

en: Move one page up
el_GR: Μετακίνηση μία σελίδα επάνω

en: Move one page down
el_GR: Μετακίνηση μία σελίδα κάτω

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Folder list columns configuration
el_GR: Ρυθμίσεις στηλών λίστας φακέλων

en: Select columns to be displayed in the folder list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
el_GR: Επέλεξε στήλες που θα εμφανίζονται στη λίστα φακέλων. Μπορεί να τροποποιήθεί
    η σειρά χρησιμοποιώντας τα κουμπιά επάνω / κάτω ή σύροντας τα στοιχεία.

en: Hidden columns
el_GR: Κρυφές στήλες

en: Displayed columns
el_GR: Εμφανιζόμενες στήλες

en:  Use default
el_GR:  Προεπιλογή

en: These preferences will not be saved as this folder is a top-level folder.
    However, you can set them for the whole mailbox tree by using "Apply to subfolders".
el_GR: Αυτές οι προτιμήσεις δε θα αποθηκευτούν καθώς αυτός ο φάκελος είναι ανώτατου επιπέδου.
    Ωστόσο, μπορείς να τις ορίσεις για ολόκληρο το δέντρο γραμματοκιβωτίου με "Εφαρμογή σε υποφακέλους".

en: Apply to
    subfolders
el_GR: Εφαρμογή σε
    υποφακέλους

en: Normal
el_GR: Κανονική

en: Folder type
el_GR: Τύπος φακέλου

en: Simplify Subject RegExp
el_GR: Απλοποίησε το Θέμα RegExp

en: Test string
el_GR: Κείμενο δοκιμής

en: Result
el_GR: Αποτέλεσμα

en: Folder chmod
el_GR: chmod φακέλου

en: Folder color
el_GR: Χρώμα φακέλου

en: Pick color for folder
el_GR: Επέλεξε χρώμα για τον φάκελο

en: Run Processing rules at start-up
el_GR: Εκτέλεση κανόνων Επεξεργασίας στην εκκίνηση

en: Run Processing rules when opening
el_GR: Εκτέλεση κανόνων Επεξεργασίας κατά το άνοιγμα

en: Scan for new mail
el_GR: Σάρωση για νέα αλληλογραφία

en: Turn this option on if mail is delivered directly to this folder by server side filtering on IMAP or by an external application
el_GR: Ενεργοποίησε αυτή την επιλογή αν η αλληλογραφία παραδίδεται απευθείας σε αυτόν τον φάκελο με φιλτράρισμα του server στο IMAP ή από εξωτερική εφαρμογή

en: Select the HTML part of multipart messages
el_GR: Επέλεξε τμήμα HTML πολυτμηματικών μηνυμάτων

en: "Default" will follow global preference (found in /Preferences/Message View/Text Options)
el_GR: Η "Προεπιλογή" θα ακολουθήσει την γενικές προτιμήσεις (βρίσκεται σε Προτιμήσεις/Προβολή μηνύματος/Επιλογές κειμένου)

en: Synchronise for offline use
el_GR: Συγχρονισμός για χρήση εκτός δικτύου

en: Fetch message bodies from the last
el_GR: Λήψη σωμάτων μηνυμάτων από τις τελευταίες

en: 0: all bodies
el_GR: 0: όλα τα σώματα

en: Remove older messages bodies
el_GR: Αφαίρεση σωμάτων παλιών μηνυμάτων

en: Discard folder cache
el_GR: Απόρριψη cache φακέλων

en: Request Return Receipt
el_GR: Απαίτησε Απόδειξη Επιστροφής

en: Save copy of outgoing messages to this folder instead of Sent
el_GR: Αποθήκευσε αντίγραφο εξερχόμενων μηνυμάτων σε αυτόν τον φάκελο αντί Αποστολή

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s
el_GR: Προεπιλογή %s

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s for replies
el_GR: Προεπιλεγμένο %s για απαντήσεις

en: Default account
el_GR: Προεπιλεγμένος λογαριασμός

en: "Default" will follow the applicable account preference
el_GR: Η "Προεπιλογή" θα ακολουθήσει την εφαρμοστέα προτίμηση λογαριασμού

en: Discard cache
el_GR: Απόρριψη cache

en: Do you really want to discard the local cached data for this folder?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να απορριφθεί η τοπική cached data για αυτόν τον φάκελο;

en: General
el_GR: Γενικές

en: Properties for folder %s
el_GR: Ιδιότητες για φάκελο %s

en: Folder and Message Lists
el_GR: Κατάλογος Φακέλων και Μηνυμάτων

en: Message
el_GR: Μήνυμα

en: Derive small and bold fonts from Folder and Message Lists font
el_GR: Άντληση μικρών και έντονων γραμματοσειρών από αυτές των Φακέλων και Λίστας Μηνυμάτων

en: Small
el_GR: Μικρή

en: Bold
el_GR: Έντονη

en: Use different font for printing
el_GR: Χρήση διαφορετικής γραμματοσειράς για εκτύπωση

en: Message Printing
el_GR: Εκτύπωση Μηνύματος

en: Display
el_GR: Προβολή

en: Fonts
el_GR: Γραμματοσειρές

en: Preferences
el_GR: Προτιμήσεις

en: Automatically display attached images
el_GR: Αυτόματη προβολή συνημμένων εικόνων

en: Resize attached images by default
el_GR: Αλλαγή μεγέθους συνημμένων εικόνων από προεπιλογή

en: Clicking image toggles scaling
el_GR: Με κλικ στην εικόνα αλλάζει η κλίμακα

en: Display images inline
el_GR: Εμφάνιση εικόνων στο κείμενο

en: Print images
el_GR: Εκτύπωση εικόνων

en: Image Viewer
el_GR: Προβολέας εικόνων

en: Restrict the log window to
el_GR: Περιορισμός παράθυρου καταγραφής σε

en: 0 to stop logging in the log window
el_GR: 0 για να σταματήσει η καταγραφή στο παράθυρο καταγραφής

en: lines
el_GR: γραμμές

en: Filtering/processing log
el_GR: Αρχείο καταγραφής φιλτραρίσματος/επεξεργασίας

en: Enable logging of filtering/processing rules
el_GR: Ενεργοποίηση καταγραφής κανόνων φιλτραρίσματος/επεξεργασίας

en: If checked, turns on logging of filtering and processing rules.
    The log is accessible from 'Tools/Filtering log'.
    Caution: enabling this option will slow down the filtering/processing, this might be critical when applying many rules upon thousands of messages.
el_GR: Αν επιλεγεί, ενεργοποιείται η καταγραφή κανόνων φιλτραρίσματος και επεξεργασίας.
    Το αρχείο καταγραφής είναι προσβάσιμο από το "Εργαλεία/Καταγραφή Φιλτραρίσματος".
    Προσοχή: η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα επιβραδύνει το φιλτράρισμα/επεξεργασία, αυτό μπορεί να είναι κρίσιμο κατά την εφαρμογή πολλών κανόνων σε χιλιάδες μηνύματα.

en: Log filtering/processing when...
el_GR: Καταγραφή φιλτραρίσματος/επεξεργασίας όταν...

en: filtering at incorporation
el_GR: φιλτράρισμα στην ενσωμάτωση

en: pre-processing folders
el_GR: προ-επεξεργασία φακέλων

en: manually filtering
el_GR: φιλτράρισμα μη αυτόματα

en: post-processing folders
el_GR: μετα-επεξεργασία φακέλων

en: processing folders
el_GR: επεξεργασία φακέλων

en: Log level
el_GR: Επίπεδο καταγραφής

en: Low
el_GR: Χαμηλός

en: Medium
el_GR: Μεσαίος

en: High
el_GR: Υψηλός

en: Select the level of detail of the logging.
    Choose Low to see when rules are applied, which conditions match or don't match and what actions are performed.
    Choose Medium to see more details about the message that is being processed, and why rules are skipped.
    Choose High to explicitly show the reason why all rules are processed or skipped, and why all conditions are matched or not matched.
    Caution: the higher the level, the greater the impact on performance.
el_GR: Επέλεξε το επίπεδο λεπτομέρειας της καταγραφής.
    Επέλεξε Χαμηλή για να δεις πότε εφαρμόζονται οι κανόνες, ποιες συνθήκες ταιριάζουν ή δεν ταιριάζουν και ποιες ενέργειες εκτελούνται.
    Επέλεξε Μεσαία για να δεις περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το μήνυμα που επεξεργάζεται και γιατί παραλείπονται οι κανόνες.
    Επέλεξε Υψηλή για να δείξεις ρητά τον λόγο για τον οποίο όλοι οι κανόνες υποβάλλονται σε επεξεργασία ή παραλείπονται και γιατί όλοι οι όροι αντιστοιχίζονται ή δεν ταιριάζουν.
    Προσοχή: όσο υψηλότερο είναι το επίπεδο, τόσο μεγαλύτερος είναι ο αντίκτυπος στην απόδοση.

en: Disk log
el_GR: Αρχείο καταγραφής δίσκου

en: Write the following information to disk...
el_GR: Εγγραφή ακόλουθων πληροφοριών στον δίσκο...

en: Warning messages
el_GR: Προειδοποιητικά μηνύματα

en: Network protocol messages
el_GR: Μηνύματα πρωτοκόλλου δικτύου

en: Error messages
el_GR: Μηνύματα σφαλμάτων

en: Status messages for filtering/processing log
el_GR: Μηνύματα κατάστασης για αρχείο καταγραφής φιλτραρίσματος/επεξεργασίας

en: Other
el_GR: Άλλα

en: Logging
el_GR: Καταγραφή

en: more than
el_GR: περισσότερο από

en: less than
el_GR: λιγότερο από

en: weeks
el_GR: εβδομάδες

en: after
el_GR: μετά

en: before
el_GR: πριν

en: higher than
el_GR: υψηλότερο από

en: lower than
el_GR: χαμηλότερη από

en: exactly
el_GR: ακριβώς

en: greater than
el_GR: μεγαλύτερο από

en: smaller than
el_GR: μικρότερο από

en: contains
el_GR: περιέχει

en: doesn't contain
el_GR: δεν περιέχει

en: headers part
el_GR: τμήμα κεφαλίδων

en: headers values
el_GR: τιμές κεφαλίδων

en: body part
el_GR: τμήμα σώματος

en: whole message
el_GR: ολόκληρο μήνυμα

en: Marked
el_GR: Επισήμανση

en: Deleted
el_GR: Διαγράφηκε

en: Replied
el_GR: Απαντημένο

en: Forwarded
el_GR: Προωθήθηκε

en: Has attachment
el_GR: Έχει συνημμένο

en: Signed
el_GR: Υπογραμμένο

en: set
el_GR: ορίστηκε

en: not set
el_GR: δεν ορίστηκε

en: yes
el_GR: ναι

en: no
el_GR: όχι

en: Any tags
el_GR: Όλες οι ετικέτες

en: Specific tag
el_GR: Συγκεκριμένη ετικέτα

en: ignored
el_GR: αγνοήθηκε

en: not ignored
el_GR: δεν αγνοήθηκε

en: watched
el_GR: παρακολουθείται

en: not watched
el_GR: δεν παρακολουθείται

en: found
el_GR: βρέθηκε

en: not found
el_GR: δε βρέθηκε

en: 0 (Passed)
el_GR: 0 (πέρασε)

en: non-0 (Failed)
el_GR: μη-0 (απέτυχε)

en: Condition configuration
el_GR: Ρυθμίσεις συνθήκης

en: Match criteria
el_GR: Κριτήρια αντιστοίχισης

en: All messages
el_GR: Όλα τα μηνύματα

en: Age
el_GR: Ηλικία

en: Phrase
el_GR: Φράση

en: Flags
el_GR: Σημάνσεις

en: Color labels
el_GR: Ετικέτες χρώματος

en: Thread
el_GR: Νήμα

en: Partially downloaded
el_GR: Μερική λήψη

en: External program test
el_GR: Δοκιμή εξωτερικού προγράμματος

en: Use selector on the right to pick the header name. Type the name of the header if not available in the list.
el_GR: Χρήση του επιλογέα δεξιά για επιλογή το ονόματος κεφαλίδας. Πληκτρολόγησε το όνομα κεφαλίδας αν δεν είναι διαθέσιμο στη λίστα.

[ctx: Filtering Matcher Menu]
en: All
el_GR: Όλα

en: Use regexp
el_GR: Χρήση regexp

en: Message must match
el_GR: Το μήνυμα πρέπει να ταιριάζει σε

en: at least one
el_GR: τουλάχιστον έναν από

en: all
el_GR: όλους

en: of above rules
el_GR: τους παραπάνω κανόνες

en: Search pattern is not set.
el_GR: Δεν ορίστηκε μοτίβο αναζήτησης.

en: Invalid hour.
el_GR: Άκυρη ώρα.

en: Test command is not set.
el_GR: Η εντολή δεν ορίστηκε.

en: all addresses in all headers
el_GR: όλες οι διευθύνσεις σε όλες τις κεφαλίδες

en: any address in any header
el_GR: οποιαδήποτε διεύθυνση σε οποιαδήποτε κεφαλίδα

en: the address(es) in header '%s'
el_GR: διεύθυνση(εις) στην κεφαλίδα '%s'

en: Book/folder path is not set.
    
    If you want to match %s against the whole address book, you have to select '%s' from the book/folder drop-down list.
el_GR: Η διαδρομή βιβλίου/φακέλου δεν ορίστηκε.
    
    Αν θέλεις να ταιριάξεις το %s σε ολόκληρο το βιβλίο διευθύνσεων, πρέπει να επιλέξεις '%s' από την αναπτυσσόμενη λίστα βιβλίο/φάκελο.

en: Headers part
el_GR: Τμήμα κεφαλίδων

en: Headers values
el_GR: Τιμές κεφαλίδων

en: Body part
el_GR: Μέρος σώματος

en: Whole message
el_GR: Ολόκληρο το μήνυμα

en: in
el_GR: σε

en: content is
el_GR: το περιεχόμενο είναι

en: Date is
el_GR: Η ημερομηνία είναι

en: Age is
el_GR: Η ηλικία είναι

en: Flag
el_GR: Σήμανση

en: is
el_GR: είναι

en: Name:
el_GR: Όνομα:

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Value:
el_GR: Αξία:

en: Score is
el_GR: Το σκορ είναι

en: points
el_GR: σημεία

en: Size is
el_GR: Το μέγεθος είναι

en: Scope:
el_GR: Πεδίο:

en: tags
el_GR: ετικέτες

en: type is
el_GR: ο τύπος είναι

en: Program returns
el_GR: Το πρόγραμμα επιστρέφει

en: The entry was not saved.
    Close anyway?
el_GR: Η καταχώρηση δεν αποθηκεύτηκε.
    Κλείσιμο ούτως ή άλλως;

en: Match Type: 'Test'
el_GR: Αντιστοίχιση τύπου: 'Test'

en: 'Test' allows you to test a message or message element using an external program or script. The program will return either 0 or 1.
    
    The following symbols can be used:
el_GR: Το 'Test' επιτρέπει να δοκιμάσεις ένα μήνυμα ή στοιχείο μηνύματος χρησιμοποιώντας εξωτερικό πρόγραμμα ή script. Το πρόγραμμα θα επιστρέψει 0 ή 1.
    
    Μπορούν να χρησιμοποιηθούν τα ακόλουθα σύμβολα:

en: Current condition rules
el_GR: Τρέχοντες κανόνες κατάστασης

en: Headers
el_GR: Κεφαλίδες

en: Display header pane above message view
el_GR: Προβολή pane κεφαλίδας πάνω από την προβολή μηνυμάτων

en: Display (X-)Face in message view
el_GR: Εμφάνιση (X-)Face στην προβολή μηνυμάτων

en: Display Face in message view
el_GR: Προβολή Face στην προβολή μηνυμάτων

en: Display headers in message view
el_GR: Εμφάνιση κεφαλίδων στην προβολή μηνυμάτων

en: HTML messages
el_GR: Μηνύματα HTML

en: Render HTML messages as text
el_GR: Απόδοση μηνυμάτων HTML ως κείμενο

en: Render HTML-only messages with plugin if possible
el_GR: Απόδοση HTML-μόνο μηνυμάτων με πρόσθετο αν είναι δυνατό

en: Select the HTML part of multipart/alternative messages
el_GR: Επιλογή HTML τμήματος πολυτμηματικών/εναλλακτικών μηνυμάτων

en: Line space
el_GR: Χώρος γραμμής

en: pixels
el_GR: pixel(s)

en: Scroll
el_GR: Κύλιση

en: Half page
el_GR: Μισή σελίδα

en: Smooth scroll
el_GR: Ομαλή κύλιση

en: Step
el_GR: Βήμα

en: Show attachment descriptions (rather than names)
el_GR: Εμφάνιση περιγραφών συνημμένων (αντί ονόματα)

en: Quotation
el_GR: Παράθεση

en: Collapse quoted text on double click
el_GR: Σύμπτυξη αναφερθέντος κειμένου με διπλό κλικ

en: Treat these characters as quotation marks
el_GR: Αντιμετώπιση αυτών των χαρακτήρων ως εισαγωγικά

en: Text Options
el_GR: Επιλογές κειμένου

en: Your Claws Mail configuration is from a newer version than the version which you are currently using.
    
    This is not recommended.
    
    For further information see the %sClaws Mail website%s.
    
    Do you want to exit now?
el_GR: Οι ρυθμίσεις σου για το Claws Mail είναι από νεότερη έκδοση από αυτή που χρησιμοποιείς τώρα.
    
    Αυτό δε συνιστάται.
    
    Για περισσότερες πληροφορίες, ανάτρεξε στον %sιστότοπο Claws Mail%s.
    
    Θέλεις να εξέλθεις τώρα;

en: Configuration warning
el_GR: Προειδοποίηση ρυθμίσεων

en: Message view
el_GR: Προβολή μηνύματος

en: Enable coloration of message text
el_GR: Ενεργοποίηση χρωματισμού κειμένου μηνύματος

en: Quote
el_GR: Παράθεση

en: Cycle quote colors
el_GR: Κυκλική εναλλαγή χρωμάτων

en: If there are more than 3 quote levels, the colors will be reused
el_GR: Αν υπάρχουν περισσότερα από 3 επίπεδα παράθεσης, τα χρώματα θα επαναχρησιμοποιηθούν

en: 1st Level
el_GR: 1ο Επίπεδο

en: Text
el_GR: Κείμενο

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 1st level text
el_GR: Επέλεξε χρώμα για κείμενο 1ου επιπέδου

en: 2nd Level
el_GR: 2ο Επίπεδο

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 2nd level text
el_GR: Επέλεξε χρώμα για κείμενο 2ου επιπέδου

en: 3rd Level
el_GR: 3ο Επίπεδο

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 3rd level text
el_GR: Επέλεξε χρώμα για κείμενο 3ου επιπέδου

en: Enable coloration of text background
el_GR: Χρωματισμός φόντου

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 1st level text background
el_GR: Επέλεξε χρώμα για φόντο κειμένου 1ου επιπέδου

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 2nd level text background
el_GR: Επέλεξε χρώμα για φόντο κειμένου 2ου επιπέδου

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 3rd level text background
el_GR: Επέλεξε χρώμα για φόντο κειμένου 3ου επιπέδου

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for links
el_GR: Επέλεξε χρώμα για συνδέσμους

en: URI link
el_GR: Σύνδεσμος URI

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for signatures
el_GR: Επέλεξε χρώμα για τις υπογραφές

note: TRANSLATORS: A patch is a text file listing the differences between 2 or more different versions of the same text file
en: Patch messages and attachments
el_GR: Διόρθωση μηνυμάτων και συνημμένων

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for inserted lines
el_GR: Επέλεξε χρώμα για τις εισηγμένες γραμμές

en: Inserted lines
el_GR: Εισηγμένες γραμμές

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for removed lines
el_GR: Επέλεξε χρώμα για τις αφαιρεμένες γραμμές

en: Removed lines
el_GR: Αφαιρεμένες γραμμές

[ctx: Tooltip.]
note: TRANSLATORS: A hunk is a section of the patch indicating how the files differ
en: Pick color for hunk lines
el_GR: Διαλέξτε χρώμα για γραμμές hunk

note: TRANSLATORS: A hunk is a section of the patch indicating how the files differ
en: Hunk lines
el_GR: Γραμμές hunk

en: Folder list
el_GR: Λίστα φακέλων

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for Target folder. Target folder is used when the option 'Execute immediately when moving or deleting messages' is turned off
el_GR: Επέλεξε χρώμα για φάκελο Στόχο. Ο φάκελος Στόχος χρησιμοποιείται όταν η επιλογή "Εκτέλεση αμέσως κατά τη μετακίνηση ή διαγραφή μηνυμάτων" είναι απενεργοποιημένη

en: Target folder
el_GR: Φάκελος προορισμού

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for folders containing new messages
el_GR: Επέλεξε χρώμα για φακέλους που περιέχουν νέα μηνύματα

en: Folder containing new messages
el_GR: Φάκελος που περιέχει νέα μηνύματα

[ctx: Tooltip]
note: TRANSLATORS: 'color %d' refers to the filtering/processing rule name and should not be translated
en: Pick color for 'color %d'
el_GR: Επέλεξε χρώμα για 'color %d'

note: TRANSLATORS: 'color %d' refers to the filtering/processing rule name and should not be translated
en: Set label for 'color %d'
el_GR: Όρισε ετικέτα για 'color %d'

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 1st level text
el_GR: Επέλεξε χρώμα για κείμενο 1ου επιπέδου

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 2nd level text
el_GR: Επέλεξε χρώμα για κείμενο 2ου επιπέδου

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 3rd level text
el_GR: Επέλεξε χρώμα για κείμενο 3ου επιπέδου

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 1st level text background
el_GR: Επέλεξε χρώμα για φόντο κειμένου 1ου επιπέδου

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 2nd level text background
el_GR: Επέλεξε χρώμα για φόντο κειμένου 2ου επιπέδου

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 3rd level text background
el_GR: Επέλεξε χρώμα για φόντο κειμένου 3ου επιπέδου

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for links
el_GR: Επέλεξε χρώμα για συνδέσμους

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for target folder
el_GR: Επέλεξε χρώμα για τον φάκελο προορισμού

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for signatures
el_GR: Επέλεξε χρώμα για τις υπογραφές

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for folder
el_GR: Επέλεξε χρώμα για τον φάκελο

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for inserted lines
el_GR: Επέλεξε χρώμα για εισηγμένες γραμμές

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for removed lines
el_GR: Επέλεξε χρώμα για αφαιρεμένες γραμμές

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for hunk lines
el_GR: Επέλεξε χρώμα για γραμμές hunk

[ctx: Dialog title]
note: TRANSLATORS: 'color %d' refers to the filtering/processing rule name and should not be translated
en: Pick color for 'color %d'
el_GR: Επέλεξε χρώμα για 'color %d'

en: Colors
el_GR: Χρώματα

en: Choose preset keyboard shortcuts
el_GR: Επιλογή προκαθορισμένων συντομεύσεων πληκτρολογίου

en: Select preset:
el_GR: Επέλεξε προκαθορισμένη ρύθμιση:

en: You can also modify each menu shortcut by pressing
    any key(s) when focusing the mouse pointer on the item.
el_GR: Μπορεί επίσης να τροποποιήθεί κάθε συντόμευση μενού πατώντας
    οποιοδήποτε πλήκτρο(α) όταν εστιάζει ο δείκτης ποντικιού στο στοιχείο.

en: Add address to destination when double-clicked
el_GR: Πρόσθεσε τη διεύθυνση στον προορισμό με διπλό κλικ

en: On exit
el_GR: Κατά την έξοδο

en: Confirm on exit
el_GR: Επιβεβαίωση στην έξοδο

en: Empty trash on exit
el_GR: Άδειασμα απορριμμάτων στην έξοδο

en: Warn if there are queued messages
el_GR: Προειδοποίηση αν υπάρχουν μηνύματα στην ουρά

en: Keyboard shortcuts
el_GR: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Enable keyboard shortcuts
el_GR: Ενεργοποίηση συντομεύσεων πληκτρολογίου

en: Enable customisable keyboard shortcuts
el_GR: Ενεργοποίηση προσαρμόσιμων συντομεύσεων πληκτρολογίου

en: If checked, you can change the keyboard shortcuts of most of the menu items by focusing on the menu item and pressing a key combination.
    Uncheck this option if you want to lock all existing keyboard shortcuts.
el_GR: Αν είναι επιλεγμένο, μπορείς να αλλάξεις τις συντομεύσεις πληκτρολογίου των περισσότερων στοιχείων μενού εστιάζοντας στο στοιχείο του μενού και πατώντας έναν συνδυασμό πλήκτρων.
    Κατάργησε την επιλογή αυτή αν θέλεις να κλειδώσεις όλες τις υπάρχουσες συντομεύσεις πληκτρολογίου.

en:  Choose preset keyboard shortcuts...
el_GR:  Επιλογή προκαθορισμένων συντομεύσεων πληκτρολογίου...

en: Metadata handling
el_GR: Διαχείριση metadata

en: Safer mode asks the OS to write metadata to disk directly;
    it avoids data loss after crashes but can take some time.
el_GR: Σε ασφαλή λειτουργία το λειτουργικό σύστημα
    καταχωρεί metadata απευθείας στον δίσκο. Αποτρέπει απώλεια
    δεδομένων μετά από κατάρρευση, αλλά μπορεί να πάρει χρόνο.

en: Safer
el_GR: Ασφαλέστερα

en: Faster
el_GR: Γρηγορότερα

en: Translate header names
el_GR: Μετάφρασε ονόματα κεφαλίδων

en: The display of standard headers (such as 'From:', 'Subject:') will be translated into your language.
el_GR: Η προβολή των τυπικών κεφαλίδων (όπως 'Από:', 'Θέμα:') θα μεταφραστεί στη γλώσσα σου.

en: Ask before emptying trash
el_GR: Ερώτηση πριν το άδειασμα των απορριμάτων

en: Ask about account specific filtering rules when filtering manually
el_GR: Ερώτηση για κανόνες φιλτραρίσματος συγκεκριμένου
    λογαριασμού κατά το μη αυτόματο φιλτράρισμα

en: Use secure file deletion if possible
el_GR: Χρήση ασφαλούς διαγραφής αρχείου αν είναι δυνατό

en: Use secure file deletion if possible
    (the 'shred' program is not available)
el_GR: Χρήση ασφαλούς διαγραφής αρχείου αν είναι δυνατό
    (το πρόγραμμα "shred" δεν είναι διαθέσιμο)

en: Use the 'shred' program to overwrite files with random data before deleting them. This slows down deletion. Be sure to read shred's man page for caveats.
el_GR: Χρήση του προγράμματος "shred" για να αντικαταστήσεις αρχεία με τυχαία δεδομένα πριν τα διαγράψεις. Αυτό επιβραδύνει τη διαγραφή. Βεβαιώσου ότι έχεις διαβάσει το εγχειρίδιο του shred για περιορισμούς.

en: Synchronise offline folders as soon as possible
el_GR: Συγχρόνισε φακέλους εκτός σύνδεσης το συντομότερο δυνατό

en: Master passphrase
el_GR: Κύρια φράση πρόσβασης

en: Use a master passphrase
el_GR: Χρήση κύριας φράσης πρόσβασης

en: If checked, your saved account passwords will be protected by a master passphrase. If no master passphrase is set, you will be prompted to set one.
el_GR: Αν είναι επιλεγμένο, οι αποθηκευμένοι κωδικοί λογαριασμού σου θα προστατεύονται από κύρια φράση πρόσβασης. Αν δεν ορίστηκε κύρια φράση πρόσβασης, θα ζητηθεί να ορίσεις μία.

en: Change master passphrase
el_GR: Αλλαγή κύριας φράσης πρόσβασης

en: Miscellaneous
el_GR: Διάφορα

en: Mail Handling
el_GR: Διαχείριση Αλληλογραφίας

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q
el_GR: Στις %d\n%f έγραψε:\n\n%q

en: External incorporation program
el_GR: Σύνδεση εξωτερικού προγράμματος

en: Use external program for receiving mail
el_GR: Χρήση εξωτερικού προγράμματος για λήψη email

en: Check for new mail on start-up
el_GR: Έλεγχος για νέα μηνύματα στην εκκίνηση

en: Dialogs
el_GR: Διάλογοι

en: Show receive dialog
el_GR: Εμφάνιση διαλόγου λήψης

en: Only on manual receiving
el_GR: Μόνο σε μη αυτόματη λήψη

en: Close receive dialog when finished
el_GR: Κλείσιμο διαλόγου λήψης όταν ολοκληρωθεί

en: Don't popup error dialog on receive error
el_GR: Να μην εμφανιστεί μήνυμα σε σφάλμα λήψης

en: After receiving new mail
el_GR: Μετά τη λήψη νέων μηνύματων

en: Go to Inbox
el_GR: Μετάβαση στα Εισερχόμενα

en: Update all local folders
el_GR: Ενημέρωση όλων των τοπικών φακέλων

en: Run command
el_GR: Εκτέλεσε εντολή

en: after automatic check
el_GR: μετά αυτόματο έλεγχο

en: after manual check
el_GR: μετά μη αυτόματο έλεγχο

en: Use %d as number of new mails
el_GR: Χρήση %d ως αριθμό νέων μηνυμάτων

en: Receiving
el_GR: Λήψη

en: Save sent messages
el_GR: Αποθήκευση απεσταλμένων μηνυμάτων

en: Never send Return Receipts
el_GR: Ποτέ να μην αποστέλλονται Αποδείξεις Επιστροφής

en: Confirm before sending queued messages
el_GR: Επιβεβαίωση πριν την αποστολή μηνυμάτων ουράς

en: Show send dialog
el_GR: Εμφάνιση διαλόγου αποστολής

en: Warn when Subject is empty
el_GR: Προειδοποίηση όταν το θέμα είναι κενό

en: Warn when sending to more recipients than
el_GR: Επιβεβαίωση κατά την αποστολή σε περισσότερους παραλήπτες από

en: Outgoing encoding
el_GR: Κωδικοποίηση εξερχόμενων

en: If 'Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used
el_GR: Αν έχει επιλεγεί 'Αυτόματη', θα χρησιμοποιηθεί η βέλτιστη κωδικοποίηση για την τρέχουσα τοπική ρύθμιση

en: Western European (ISO-8859-1)
el_GR: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
el_GR: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-15)

en: Central European (ISO-8859-2)
el_GR: Κεντρικής Ευρώπης (ISO-8859-2)

en: Baltic (ISO-8859-13)
el_GR: Βαλτικής (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
el_GR: Βαλτικής (ISO-8859-4)

en: Greek (ISO-8859-7)
el_GR: Ελληνικά (ISO-8859-7)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
el_GR: Εβραϊκά (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
el_GR: Εβραϊκά (Windows-1255)

en: Arabic (ISO-8859-6)
el_GR: Αραβικά (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
el_GR: Αραβικά (Windows-1256)

en: Turkish (ISO-8859-9)
el_GR: Τουρκικά (ISO-8859-9)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
el_GR: Κυριλλικά (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
el_GR: Κυριλλικά (KOI8-R)

en: Cyrillic (X-MAC-CYRILLIC)
el_GR: Κυριλλικά (X-MAC-CYRILLIC)

en: Cyrillic (KOI8-U)
el_GR: Κυριλλικά (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
el_GR: Κυριλλικά (Windows-1251)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
el_GR: Ιαπωνικά (ISO-2022-JP)

en: Japanese (EUC-JP)
el_GR: Ιαπωνικά (EUC-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
el_GR: Ιαπωνικά (Shift_JIS)

en: Simplified Chinese (GB18030)
el_GR: Κινέζικα απλοποιημένα (GB18030)

en: Simplified Chinese (GB2312)
el_GR: Κινέζικα απλοποιημένα (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
el_GR: Κινέζικα απλοποιημένα (GBK)

en: Traditional Chinese (Big5)
el_GR: Κινέζικα παραδοσιακά (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
el_GR: Κινέζικα παραδοσιακά (EUC-TW)

en: Chinese (ISO-2022-CN)
el_GR: Κινέζικα (ISO-2022-CN)

en: Korean (EUC-KR)
el_GR: Κορεατικά (EUC-KR)

en: Thai (TIS-620)
el_GR: Ταϊλανδικά (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
el_GR: Ταϊλανδικά (Windows-874)

en: Transfer encoding
el_GR: Κωδικοποίηση μεταφοράς

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters
el_GR: Καθόρισε το Content-Transfer-Encoding που χρησιμοποιείται όταν το σώμα μηνύματος περιέχει μη-ASCII χαρακτήρες

en: Sending
el_GR: Αποστολή

en: Pick color for misspelled word
el_GR: Επέλεξε χρώμα για λάθος λέξη

en: Enable spell checker
el_GR: Ενεργοποίηση ορθογραφικού ελέγχου

en: Enable alternate dictionary
el_GR: Ενεργοποίηση εναλλακτικού λεξικού

en: Faster switching with last used dictionary
el_GR: Ταχύτερη εναλλαγή με το τελευταίο χρησιμοποιούμενο λεξικό

en: Automatic spell checking
el_GR: Αυτόματος έλεγχος ορθογραφίας

en: Re-check message when changing dictionary
el_GR: Επανέλεγχος μηνύματος σε αλλαγή λεξικού

en: Dictionary
el_GR: Λεξικό

en: Check with both dictionaries
el_GR: Έλεγχος με τα δύο λεξικά

en: Get more dictionaries...
el_GR: Λήψη περισσότερων λεξικών...

en: Misspelled word color
el_GR: Χρώμα λάθος λέξης

en: Pick color for misspelled word. Use black to underline
el_GR: Επέλεξε χρώμα για λάθος λέξη. Χρήση μαύρου για να υπογραμμίσεις

en: Spell Checking
el_GR: Έλεγχος Ορθογραφίας

en: the abbreviated weekday name
el_GR: το συντομευμένο όνομα εβδομάδας

en: the full weekday name
el_GR: το πλήρες όνομα εβδομάδας

en: the abbreviated month name
el_GR: το συντομευμένο όνομα μήνα

en: the full month name
el_GR: το πλήρες όνομα μήνα

en: the preferred date and time for the current locale
el_GR: η προτιμώμενη ημερομηνία και ώρα για την τρέχουσα τοπική ρύθμιση

en: the century number (year/100)
el_GR: ο αριθμός αιώνα (έτος/100)

en: the day of the month as a decimal number
el_GR: η ημέρα μήνα ως δεκαδικός αριθμός

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
el_GR: η ώρα ως δεκαδικός αριθμός χρησιμοποιώντας ρολόι 24-ωρών

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
el_GR: η ώρα ως δεκαδικός αριθμός χρησιμοποιώντας ρολόι 12-ωρών

en: the day of the year as a decimal number
el_GR: η ημέρα έτους ως δεκαδικός αριθμός

en: the month as a decimal number
el_GR: ο μήνας ως δεκαδικός αριθμός

en: the minute as a decimal number
el_GR: το λεπτό ως δεκαδικός αριθμός

en: either AM or PM
el_GR: ΠΜ ή ΜΜ

en: the second as a decimal number
el_GR: το δευτερόλεπτο ως δεκαδικός αριθμός

en: the day of the week as a decimal number
el_GR: η ημέρα εβδομάδας ως δεκαδικός αριθμός

en: the preferred date for the current locale
el_GR: η προτιμώμενη ημερομηνία για την τρέχουσα τοπική ρύθμιση

en: the last two digits of a year
el_GR: τα τελευταία δύο ψηφία του έτους

en: the year as a decimal number
el_GR: το έτος ως δεκαδικός αριθμός

en: the time zone or name or abbreviation
el_GR: η ζώνη ώρας ή όνομα ή συντομογραφία

en: Date format
el_GR: Μορφή ημερομηνίας

en: Example
el_GR: Παράδειγμα

en: Display message count next to folder name
el_GR: Εμφάνιση αριθμού μηνυμάτων δίπλα στο όνομα φακέλου

en: Unread messages
el_GR: Μη αναγνωσμένα

en: Unread and Total messages
el_GR: Μη αναγνωσμένα και Συνολικά

en: Open last opened folder at start-up
el_GR: Άνοιξε τον τελευταίο ανοιγμένο φάκελο στην εκκίνηση

en: Abbreviate newsgroup names longer than
el_GR: Σύντμηση ονομάτων newsgroup μεγαλύτερα από

en: letters
el_GR: γράμματα

en: Message list
el_GR: Λίστα μηνυμάτων

en: Lock column headers
el_GR: Κλείδωσε τις κεφαλίδες στηλών

en: Displayed in From column
el_GR: Προβολή στη στήλη Από

en: Name and Address
el_GR: Όνομα και Διεύθυνση

en: Date format help
el_GR: Βοήθεια μορφής ημερομηνίας

en: Set message selection when entering a folder
el_GR: Όρισε την επιλογή μηνύματος όταν εισέρχεσαι σε έναν φάκελο

en: Open message when selected
el_GR: Άνοιξε το μήνυμα όταν επιλεγεί

en: When opening a folder
el_GR: Κατά το άνοιγμα ενός φακέλου

en: When displaying search results
el_GR: Όταν εμφανίζονται αποτελέσματα αναζήτησης

en: When selecting next or previous message using shortcuts
el_GR: Όταν επιλέγεις επόμενο ή προηγούμενο μήνυμα χρησιμοποιώντας συντομεύσεις

en: When deleting or moving messages
el_GR: Όταν διαγράφεις ή μετακινείς μηνύματα

en: When using directional keys
el_GR: Κατά τη χρήση κατευθυντικών πλήκτρων

en: Mark message as read
el_GR: Επισήμανση μηνύματος ως αναγνωσμένο

en: when selected, after
el_GR: όταν επιλεγεί, μετά

en: only when opened in a new window, or replied to
el_GR: μόνο αν άνοιξε σε νέο παράθυρο ή απάντησε σε

en: Show "no unread (or new) message" dialog
el_GR: Εμφάνιση διαλόγου "δεν υπάρχει μη αναγνωσμένο (ή νέο) μήνυμα"

en: Assume 'Yes'
el_GR: Υπέθεσε 'Ναι'

en: Assume 'No'
el_GR: Υπέθεσε 'Όχι'

en: Display sender using address book
el_GR: Εμφάνιση αποστολέα χρησιμοποιώντας το βιβλίο διευθύνσεων

en: Thread using subject in addition to standard headers
el_GR: Νήμα που χρησιμοποιεί θέμα εκτός από τις τυπικές κεφαλίδες

en: Execute immediately when moving or deleting messages
el_GR: Εκτέλεσε αμέσως όταν μετακινείς ή διαγράφεις μηνύματα

en: When unchecked moving, copying and deleting of messages is deferred until you use 'Tools/Execute'
el_GR: Όταν δεν είναι επιλεγμένο, η μετακίνηση, αντιγραφή και διαγραφή μηνυμάτων αναβάλλονται μέχρι να χρησιμοποιήσεις 'Εργαλεία/Εκτέλεση'

en: Confirm when marking all messages as read or unread
el_GR: Επιβεβαίωσε την επισήμανση όλων των μηνυμάτων ως αναγνωσμένα ή μη αναγνωσμένα

en: Confirm when changing color labels
el_GR: Επιβεβαίωσε την αλλαγή ετικετών χρώματος

en: Show tooltips
el_GR: Προβολή συμβουλών

en: Defaults
el_GR: Προεπιλογές

en: New folders
el_GR: Νέοι φάκελοι

en: Sort by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Number
el_GR: Αριθμός

en: Thread date
el_GR: Ημερομηνία νήματος

en: Don't sort
el_GR: Μην ταξινομείς

en: Thread view
el_GR: Προβολή νήματος

en: Collapse all threads
el_GR: Σύμπτυξη όλων των νημάτων

en: Hide read messages
el_GR: Απόκρυψη αναγνωσμένων μηνυμάτων

en: Summaries
el_GR: Περιλήψεις

en: Message list columns configuration
el_GR: Ρυθμίσεις στήλης λίστας μηνυμάτων

en: Select columns to be displayed in the message list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
el_GR: Επέλεξε στήλες που θα εμφανίζονται στη λίστα μηνυμάτων. Μπορείς να τροποποιήσεις
    τη σειρά χρησιμοποιώντας τα κουμπιά Επάνω / Κάτω ή σύροντας τα στοιχεία.

en: oldest marked email
el_GR: παλαιότερο email με επισήμανση

en: oldest new email
el_GR: παλαιότερο νέο email

en: oldest unread email
el_GR: παλαιότερο μη αναγνωσμένο email

en: last opened email
el_GR: τελευταίο ανοιγμένο email

en: newest email in the list
el_GR: το νεότερο email στη λίστα

en: oldest email in the list
el_GR: παλαιότερο email στη λίστα

en: newest marked email
el_GR: νεότερο email με επισήμανση

en: newest new email
el_GR: νεότερο νέο email

en: newest unread email
el_GR: νεότερο μη αναγνωσμένο email

en: Message selection when entering a folder
el_GR: Επιλογή μηνύματος όταν εισέρχεσαι σε έναν φάκελο

en: Available selections
el_GR: Διαθέσιμες επιλογές

en: Current selections
el_GR: Τρέχουσες επιλογές

en: This name is used as the Menu item
el_GR: Αυτό το όνομα χρησιμοποιείται ως στοιχείο Μενού

en: Override composing account's From header. This doesn't change the composing account.
el_GR: Παράκαμψη κεφαλίδας Από του λογαριασμού σύνταξης. Αυτό δεν αλλάζει τον λογαριασμό σύνταξης.

en: Append the new template above to the list
el_GR: Πρόσθεσε το νέο παραπάνω πρότυπο στη λίστα

en: Replace the selected template in list with the template above
el_GR: Αντικατέστησε το επιλεγμένο πρότυπο στη λίστα με το παραπάνω πρότυπο

en: Delete the selected template from the list
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένου πρότυπου από τη λίστα

en: Show information on configuring templates
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με τη ρύθμιση των προτύπων

en: Move the selected template to the top
el_GR: Μετακίνησε το επιλεγμένο πρότυπο στην κορυφή

en: Move the selected template up
el_GR: Μετακίνησε το επιλεγμένο πρότυπο επάνω

en: Move the selected template down
el_GR: Μετακίνησε το επιλεγμένο πρότυπο κάτω

en: Move the selected template to the bottom
el_GR: Μετακίνησε το επιλεγμένο πρότυπο εντελώς κάτω

en: Template configuration
el_GR: Ρυθμίσεις προτύπου

en: Templates list not saved
el_GR: Η λίστα προτύπων δεν αποθηκεύτηκε

en: The templates list has been modified. Close anyway?
el_GR: Η λίστα προτύπων έχει τροποποιηθεί. Κλείσιμο σίγουρα;

en: The template's name is not set.
el_GR: Το όνομα προτύπου δεν ορίστηκε.

en: The "From" field of the template contains an invalid email address.
el_GR: Το πεδίο "Από" του προτύπου περιέχει άκυρο email.

en: The "To" field of the template contains an invalid email address.
el_GR: Το πεδίο "Προς" του προτύπου περιέχει άκυρο email.

en: The "Cc" field of the template contains an invalid email address.
el_GR: Το πεδίο "Cc" του προτύπου περιέχει άκυρο email.

en: The "Bcc" field of the template contains an invalid email address.
el_GR: Το πεδίο "Bcc" του προτύπου περιέχει άκυρο email.

en: The "Reply-To" field of the template contains an invalid email address.
el_GR: Το πεδίο "Απάντηση-Προς" του προτύπου περιέχει άκυρο email.

en: The "Subject" field of the template is invalid.
el_GR: Το πεδίο "Θέμα" του προτύπου είναι άκυρο.

en: Delete template
el_GR: Διαγραφή προτύπου

en: Do you really want to delete this template?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί αυτό το πρότυπο;

en: Delete all templates
el_GR: Διαγραφή όλων των προτύπων

en: Do you really want to delete all the templates?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφούν όλα τα πρότυπα;

en: Current templates
el_GR: Τρέχοντα πρότυπα

en: Template
el_GR: Πρότυπο

en: Default internal theme
el_GR: Προεπιλεγμένο εσωτερικό

en: Themes
el_GR: Θέματα

en: Remove system theme '%s'
el_GR: Αφαίρεσε το θέμα συστήματος '%s'

en: Remove theme '%s'
el_GR: Αφαίρεσε το θέμα '%s'

en: Are you sure you want to remove this theme?
el_GR: Είσαι βέβαιος ότι θέλεις να καταργηθεί αυτό το θέμα;

en: File %s failed
    while removing theme.
el_GR: Το αρχείο %s απέτυχε
    κατά την αφαίρεση θέματος.

en: Removing theme directory failed.
el_GR: Η κατάργηση καταλόγου θεμάτων απέτυχε.

en: Theme removed successfully
el_GR: Το θέμα αφαιρέθηκε με επιτυχία

en: Select theme folder
el_GR: Επέλεξε φάκελο θέματος

en: Install theme '%s'
el_GR: Εγκατάσταση θέματος '%s'

en: This folder doesn't seem to be a themefolder.
    Install anyway?
el_GR: Αυτός ο φάκελος δε φαίνεται να είναι φάκελος θεμάτων.
    Εγκατάσταση ούτως ή άλλως;

en: Do you want to install theme for all users?
el_GR: Θέλεις να εγκαταστήσεις θέμα για όλους τους χρήστες;

en: Theme exists
el_GR: Το θέμα υπάρχει

en: A theme with the same name is
    already installed in this location.
    
    Do you want to replace it?
el_GR: Ένα θέμα με το ίδιο όνομα έχει
    ήδη εγκατασταθεί σε αυτή την τοποθεσία.
    
    Θέλεις να το αντικαταστήσεις;

en: Couldn't delete the old theme in %s.
el_GR: Αδύνατη η διαγραφή του παλιού θέματος σε %s.

en: Couldn't create destination directory %s.
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία καταλόγου προορισμού %s.

en: Theme installed successfully.
el_GR: Το θέμα εγκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: Failed installing theme
el_GR: Η εγκατάσταση θέματος απέτυχε

en: File %s failed
    while installing theme.
el_GR: Το αρχείο %s απέτυχε
    κατά την εγκατάσταση θέματος.

en: %d themes available (%d user, %d system, 1 internal)
el_GR: %d διαθέσιμα θέματα (%d χρήστης, %d σύστημα, 1 εσωτερικό)

en: Internal theme has %d icons
el_GR: Το εσωτερικό θέμα έχει %d εικονίδια

en: No info file available for this theme
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμο αρχείο πληροφοριών για αυτό το θέμα

en: Error: couldn't get theme status
el_GR: Σφάλμα: αδύνατη η λήψη κατάστασης θεμάτων

en: %d files (%d icons), size: %s
el_GR: %d αρχεία (%d εικονίδια), μέγεθος: %s

en: Selector
el_GR: Επιλογή

en: Install new...
el_GR: Εγκατάσταση νέου...

en: Get more...
el_GR: Λήψη περισσότερων...

en: Information
el_GR: Πληροφορίες

en: Author
el_GR: Συγγραφέας

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: SVG rendering
el_GR: Απόδοση SVG

en: Enable alpha channel
el_GR: Ενεργοποίηση alpha channel

en: Force scaling
el_GR: Επιβολή κλιμάκωσης

en: Selected Action already set.
    Please choose another Action from List
el_GR: Η επιλεγμένη ενέργεια έχει ήδη οριστεί.
    Επέλεξε άλλη Ενέργεια από τη Λίστα

en: Item has no icon defined.
el_GR: Δεν ορίστηκε εικονίδιο για το στοιχείο.

en: Item has no text defined.
el_GR: Δεν ορίστηκε κείμενο για το στοιχείο.

en: Toolbar item
el_GR: Στοιχείο γραμμής εργαλείων

en: Item type
el_GR: Τύπος στοιχείου

en: Internal Function
el_GR: Εσωτερική Λειτουργία

en: User Action
el_GR: Ενέργεια χρήστη

en: Separator
el_GR: Διαχωριστικό

en: Event executed on click
el_GR: Το συμβάν εκτελέστηκε με κλικ

en: Toolbar text
el_GR: Κείμενο γραμμής εργαλείων

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: A_dd
el_GR: Π_ροσθήκη

en: Toolbars
el_GR: Γραμμές εργαλείων

en: Main Window
el_GR: Κύριο Παράθυρο

en: Message Window
el_GR: Παράθυρο Μηνυμάτων

en: Compose Window
el_GR: Παράθυρο Σύνταξης

en: Icon text
el_GR: Κείμενο εικονιδίου

en: Mapped event
el_GR: Αντιστοιχισμένο αποτέλεσμα

en: Toolbar item icon
el_GR: Εικονίδιο στοιχείου γραμμής εργαλείων

en: Auto wrapping
el_GR: Αυτόματη αναδίπλωση

en: Wrap quotation
el_GR: Αναδίπλωση παράθεσης

en: Wrap pasted text
el_GR: Αναδίπλωση επικολλημένου κείμενου

en: Auto indent
el_GR: Αυτόματη εσοχή

en: Wrap text at
el_GR: Αναδίπλωση κειμένου στους

en: Wrapping
el_GR: Αναδίπλωση

en: Print preview
el_GR: Προεπισκόπηση εκτύπωσης

en: First page
el_GR: Πρώτη σελίδα

en: Last page
el_GR: Τελευταία σελίδα

en: Zoom 100%
el_GR: Ζουμ 100%

en: Zoom fit
el_GR: Προσαρμοσμένη μεγέθυνση

en: Zoom in
el_GR: Μεγέθυνση

en: Zoom out
el_GR: Σμίκρυνση

en: Page %d
el_GR: Σελίδα %d

en: No information available
el_GR: Δεν υπάρχουν πληροφορίες

en: No recipient keys defined.
el_GR: Δεν έχουν οριστεί κλειδιά παραληπτών.

en: [Error decoding BASE64]
el_GR: [Σφάλμα αποκωδικοποίησης BASE64]

en: Could not decode part
el_GR: Αδύνατη η αποκωδικοποίηση τμήματος

en: Already trying to send.
el_GR: Προσπαθεί ήδη να στείλει.

en: Couldn't open file %s.
el_GR: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου %s.

en: Queued message header is broken.
el_GR: Η κεφαλίδα μηνύματος ουράς είναι ελλιπής.

en: An error happened during SMTP session.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη συνεδρία SMTP.

en: No specific account has been found to send, and an error happened during SMTP session.
el_GR: Δεν ορίστηκε λογαριασμός για αποστολή και έγινε σφάλμα κατά τη συνεδρία SMTP.

en: Couldn't determine sending information. Maybe the email hasn't been generated by Claws Mail.
el_GR: Αδύνατο να προσδιοριστεί η αποστολή πληροφοριών. Ίσως το email δεν έχει παραχθεί από το Claws Mail.

en: Couldn't create temporary file for news sending.
el_GR: Αδύνατη η δημιουργία προσωρινού αρχείου για αποστολή ειδήσεων.

en: Error when writing temporary file for news sending.
el_GR: Σφάλμα κατά τη σύνταξη προσωρινού αρχείου για αποστολή ειδήσεων.

en: Error occurred while posting the message to %s.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ανάρτηση μηνύματος στο %s.

en: Filtering messages...
el_GR: Φιλτράρισμα μηνυμάτων...

en: <span weight="bold">symbols:</span>
el_GR: <span weight="bold">σύμβολα:</span>

en: customized date format (see 'man strftime')
el_GR: προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας (δες 'man strftime')

en: email address of sender
el_GR: email αποστολέα

en: full name of sender
el_GR: ονοματεπώνυμο αποστολέα

en: first name of sender
el_GR: όνομα αποστολέα

en: last name of sender
el_GR: επίθετο αποστολέα

en: initials of sender
el_GR: αρχικά αποστολέα

en: message body
el_GR: σώμα μηνύματος

en: quoted message body
el_GR: παρατιθέμενο σώμα μηνύματος

en: message body without signature
el_GR: σώμα μηνύματος χωρίς υπογραφή

en: quoted message body without signature
el_GR: παρατιθέμενο σώμα μηνύματος χωρίς υπογραφή

en: message tags
el_GR: ετικέτες μηνύματος

en: current dictionary
el_GR: τρέχον λεξικό

en: cursor position
el_GR: θέση δείκτη

en: account property: your name
el_GR: ιδιότητα λογαριασμού: το όνομά σου

en: account property: your email address
el_GR: ιδιότητα λογαριασμού: το email σου

en: account property: account name
el_GR: ιδιότητα λογαριασμού: όνομα λογαριασμού

en: account property: organization
el_GR: ιδιότητα λογαριασμού: οργανισμός

en: account property: signature
el_GR: ιδιότητα λογαριασμού: υπογραφή

en: account property: signature path
el_GR: ιδιότητα λογαριασμού: διαδρομή υπογραφής

en: account property: default dictionary
el_GR: ιδιότητα λογαριασμού: προεπιλεγμένο λεξικό

en: address book <span style="oblique">completion</span>: Cc
el_GR: βιβλίο διευθύνσεων <span style="oblique">ολοκλήρωση</span>: Cc

en: address book <span style="oblique">completion</span>: From
el_GR: βιβλίο διευθύνσεων <span style="oblique">ολοκλήρωση</span>: Από

en: address book <span style="oblique">completion</span>: To
el_GR: βιβλίο διευθύνσεων <span style="oblique">ολοκλήρωση</span>: Προς

en: literal backslash
el_GR: σύμβολο \

en: literal question mark
el_GR: σύμβολο ;

en: literal exclamation mark
el_GR: σύμβολο !

en: literal pipe
el_GR: σύμβολο |

en: literal opening curly brace
el_GR: σύμβολο {

en: literal closing curly brace
el_GR: σύμβολο }

en: tab
el_GR: καρτέλα

en: <span weight="bold">commands:</span>
el_GR: <span weight="bold">εντολές:</span>

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
el_GR: εισαγωγή <span style="oblique">expr</span> αν το x ορίστηκε, όπου x είναι ένα από
    τα σύμβολα [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    (ή το μακρύ ισοδύναμό τους)

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is not set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
el_GR: εισαγωγή <span style="oblique">expr</span> αν το x δεν ορίστηκε, όπου x είναι ένα από
    τα σύμβολα [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    (ή το μακρύ ισοδύναμό τους)

en: insert file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to insert
el_GR: εισαγωγή αρχείου:
    <span style="oblique">sub_expr</span> αξιολογείται ως η διαδρομή αρχείου προς εισαγωγή

en: insert program output:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the output from
el_GR: εισαγωγή εξόδου προγράμματος:
    <span style="oblique">sub_expr</span> αξιολογείται ως γραμμή εντολών για λήψη
    της εξόδου από

en: insert user input:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is a variable to be replaced by
    user-entered text
el_GR: εισαγωγή καταχώρησης χρήστη:
    <span style="oblique">sub_expr</span> είναι μεταβλητή που θα αντικατασταθεί από
    κείμενο εισηγμένο από χρήστη

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to attach
el_GR: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> αξιολογείται ως η διαδρομή αρχείου προς επισύναψη

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the filename from
el_GR: επισύναψη αρχείου:
    <span style="oblique">sub_expr</span> αξιολογείται ως γραμμή εντολών για λήψη
    του ονόματος αρχείου από

en: <span weight="bold">definition of terms:</span>
el_GR: <span weight="bold">διευκρίνηση όρων:</span>

en: text that can contain any of the symbols or
    commands above
el_GR: κείμενο που μπορεί να περιέχει οποιοδήποτε από τα παραπάνω σύμβολα ή
    εντολές

en: text that can contain any of the symbols (no
    commands) above
el_GR: κείμενο που μπορεί να περιέχει οποιοδήποτε από τα παραπάνω (χωρίς
    εντολές) σύμβολα

en: completion from address book only works with the first
    address of the header, it outputs the full name
    of the contact if that address matches exactly
    one contact in the address book
el_GR: η συμπλήρωση από το βιβλίο διευθύνσεων λειτουργεί μόνο με την πρώτη
    διεύθυνση κεφαλίδας, εξάγει το πλήρες όνομα
    της επαφής, αν η διεύθυνση αντιστοιχεί ακριβώς σε
    επαφή στο βιβλίο διευθύνσεων

en: Description of symbols
el_GR: Περιγραφή των συμβόλων

en: The following symbols and commands can be used:
el_GR: Τα ακόλουθα σύμβολα και εντολές μπορούν να χρησιμοποιηθούν:

en: Use template when composing new messages
el_GR: Χρήση πρότυπου στη σύνταξη νέων μηνυμάτων

en: Override From header. This doesn't change the account used to compose the new message.
el_GR: Αντικατάσταση κεφαλίδας Από. Αυτό δεν αλλάζει τον λογαριασμό που χρησιμοποιήθηκε για σύνταξη νέου μηνύματος.

en: Use template when replying to messages
el_GR: Χρήση πρότυπου στην απάντηση σε μηνύματα

en: Override From header. This doesn't change the account used to reply.
el_GR: Αντικατάσταση κεφαλίδας Αυτό δεν αλλάζει τον λογαριασμό που χρησιμοποιείται για απάντηση.

en: Quotation mark
el_GR: Σημάδι Παράθεσης

en: Use template when forwarding messages
el_GR: Χρήση πρότυπου κατά την προώθηση μηνυμάτων

en: Override From header. This doesn't change the account used to forward.
el_GR: Αντικατάσταση κεφαλίδας Αυτό δεν αλλάζει τον λογαριασμό που χρησιμοποιείται για προώθηση.

en: The "From" field of the "New message" template contains an invalid email address.
el_GR: Το πεδίο "Από" του προτύπου "Νέο μήνυμα" περιέχει άκυρο email.

en: The "Subject" field of the "New message" template is invalid.
el_GR: Το πεδίο "Θέμα" του προτύπου "Νέο μήνυμα" είναι άκυρο.

en: The "Quotation mark" field of the "Reply" template is invalid.
el_GR: Το πεδίο "σημάδι Παράθεσης" του προτύπου "Απάντηση" είναι άκυρο.

en: The "Quotation mark" field of the "Forward" template is invalid.
el_GR: Το πεδίο "σημάδι Παράθεσης" του προτύπου "Προώθηση" είναι άκυρο.

en: Enter text to replace '%s'
el_GR: Εισήγαγε κείμενο προς αντικατάσταση '%s'

en: Enter variable
el_GR: Εισαγωγή μεταβλητής

en: Sending message using command: %s
el_GR: Αποστολή μηνύματος με εντολή: %s

en: Couldn't execute command: %s
el_GR: Αδύνατη η εκτέλεση εντολής: %s

en: Error occurred while executing command: %s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εκτέλεση εντολής: %s

en: Connecting
el_GR: Σύνδεση

en: Doing POP before SMTP...
el_GR: Κάνοντας POP πριν από SMTP...

en: POP before SMTP
el_GR: POP πριν από SMTP

en: Account '%s': Connecting to SMTP server: %s:%d...
el_GR: Λογαριασμός '%s': Σύνδεση με SMTP server: %s:%d...

en: Mail sent successfully.
el_GR: Το μήνυμα εστάλη με επιτυχία.

en: Sending HELO...
el_GR: Αποστολή HELO...

en: Sending message...
el_GR: Αποστολή μηνύματος...

en: Sending EHLO...
el_GR: Αποστολή EHLO...

en: Sending MAIL FROM...
el_GR: Αποστολή MAIL FROM...

en: Sending RCPT TO...
el_GR: Αποστολή RCPT TO...

en: Sending DATA...
el_GR: Αποστολή DATA...

en: Quitting...
el_GR: Κλείνοντας...

en: Sending message (%d / %d bytes)
el_GR: Αποστολή μηνύματος (%d / %d bytes)

en: Sending message
el_GR: Αποστολή μηνύματος

en: Error occurred while sending the message.
el_GR: Προέκυψε σφάλμα κατά την αποστολή μηνύματος.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποστολή μηνύματος:
    %s

en: Mailbox setting
el_GR: Ρύθμιση γραμματοκιβωτίου

en: First, you have to set the location of mailbox.
    You can use existing mailbox in MH format
    if you have the one.
    If you're not sure, just select OK.
el_GR: Πρώτον, πρέπει να ορίσεις τη θέση γραμματοκιβωτίου.
    Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το υπάρχον γραμματοκιβώτιο σε μορφή MH
    αν το έχεις.
    Αν δεν είσαι βέβαιος, απλά επέλεξε ΟΚ.

en: Source of the message
el_GR: Κώδικας μηνύματος

en: %s - Source
el_GR: %s - Κώδικας

en: Expiry
el_GR: Λήξη

en: Saved SSL/TLS certificates
el_GR: Αποθηκευμένα πιστοποιητικά SSL/TLS

en: Delete certificate
el_GR: Διαγραφή πιστοποιητικού

en: Do you really want to delete this certificate?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί αυτό το πιστοποιητικό;

en: Search messages
el_GR: Αναζήτηση μηνυμάτων

en: Match any of the following
el_GR: Ταίριασμα οποιουδήποτε από τα παρακάτω

en: Match all of the following
el_GR: Ταίριασμα όλων των παρακάτω

en: Body:
el_GR: Σώμα:

en: Condition:
el_GR: Κατάσταση:

en: Find _all
el_GR: Εύρεση _όλων

en: Searching in %s...
el_GR: Αναζήτηση σε %s...

en: Beginning of list reached; continue from end?
el_GR: Έφτασε η αρχή λίστας, συνέχεια από το τέλος;

en: End of list reached; continue from beginning?
el_GR: Έφτασε το τέλος λίστας, συνέχεια από την αρχή;

en: Re-edit
el_GR: Επανα-επεξεργασία

en: Create _filter rule
el_GR: Δημιουργία κανόνα _φιλτραρίσματος

en: _Set displayed columns
el_GR: _'Ορισε εμφανιζόμενες κεφαλίδες

en: _Lock column headers
el_GR: _Κλείδωσε τις κεφαλίδες στηλών

en: Toggle quick search bar
el_GR: Εναλλαγή γρήγορης γραμμή αναζήτησης

en: Toggle multiple selection
el_GR: Εναλλαγή πολλαπλών επιλογών

en: Process mark
el_GR: Επεξεργασία επισήμανσης

en: Some marks are left. Process them?
el_GR: Έχουν απομείνει κάποιες επισημάνσεις. Επεξεργασία;

en: Scanning folder (%s)...
el_GR: Έλεγχος φακέλου (%s)...

en: No more unread messages
el_GR: Δεν υπάρχουν άλλα μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: No unread message found. Search from the end?
el_GR: Δε βρέθηκε μη αναγνωσμένο μήνυμα. Αναζήτηση από το τέλος;

en: Internal error: unexpected value for prefs_common.next_unread_msg_dialog
el_GR: Εσωτερικό σφάλμα: μη αναμενόμενη τιμή για prefs_common.next_unread_msg_dialog

en: No unread messages.
el_GR: Δεν υπάρχουν μη αναγνωσμένα μηνύματα.

en: No unread message found. Go to next folder?
el_GR: Δε βρέθηκε μη αναγνωσμένο μήνυμα. Μετάβαση στον επόμενο φάκελο;

en: No more new messages
el_GR: Δεν υπάρχουν άλλα νέα μηνύματα

en: No new message found. Search from the end?
el_GR: Δε βρέθηκε νέο μήνυμα. Αναζήτηση από το τέλος;

en: No new messages.
el_GR: Δεν υπάρχουν νέα μηνύματα.

en: No new message found. Go to next folder?
el_GR: Δε βρέθηκε νέο μήνυμα. Μετάβαση στον επόμενο φάκελο;

en: No more marked messages
el_GR: Δεν υπάρχουν πια επισημασμένα μηνύματα

en: No marked message found. Search from the end?
el_GR: Δε βρέθηκε κανένα επισημασμένο μήνυμα. Αναζήτηση από το τέλος;

en: No marked messages.
el_GR: Δεν υπάρχουν επισημασμένα μηνύματα.

en: No marked message found. Go to next folder?
el_GR: Δε βρέθηκε επισημασμένο μήνυμα. Μετάβαση στον επόμενο φάκελο;

en: No more labeled messages
el_GR: Δεν υπάρχουν άλλα μηνύματα με ετικέτα

en: No labeled message found. Search from the end?
el_GR: Δε βρέθηκε μήνυμα με ετικέτα. Αναζήτηση από το τέλος;

en: No labeled messages.
el_GR: Δεν έχουν επισημανθεί μηνύματα.

en: No labeled message found. Search from the beginning?
el_GR: Δε βρέθηκε μήνυμα με ετικέτα. Αναζήτηση από την αρχή;

en: Attracting messages by subject...
el_GR: Ομαδοποίηση μηνυμάτων ανά θέμα...

en: %d deleted
el_GR: %d διαγράφηκε

en: %s%d moved
el_GR: %s%d μετακινήθηκε

en: %s%d copied
el_GR: %s%d αντιγράφηκε

en:  item selected |  items selected
el_GR[0]:  επιλεγμένο στοιχείο
el_GR[1]:  επιλεγμένα στοιχεία

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
el_GR: %d νέα, %d μη αναγνωσμένα, %d σύνολο (%s)

en: Message summary
el_GR: Περίληψη μηνυμάτων

en: New:
el_GR: Νέα:

en: Unread:
el_GR: Μη αναγνωσμένα:

en: Total:
el_GR: Σύνολο:

en: Marked:
el_GR: Επισημασμένα:

en: Replied:
el_GR: Απαντημένα:

en: Forwarded:
el_GR: Προωθήθηκαν:

en: Locked:
el_GR: Κλειδωμένα:

en: Ignored:
el_GR: Αγνοήθηκαν:

en: Watched:
el_GR: Παρακολουθούνται:

en: %d/%d selected (%s/%s), %d unread
el_GR: %d/%d επιλεγμένα (%s/%s), %d μη αναγνωσμένα

en: Sorting summary...
el_GR: Ταξινόμηση περίληψης...

en: Setting summary from message data...
el_GR: Ορισμός σύνοψης από δεδομένα μηνύματος...

en: (No Date)
el_GR: (Χωρίς Ημερομηνία)

en: (No Recipient)
el_GR: (Χωρίς Παραλήπτη)

en: From: %s, on %s
el_GR: Από: %s, στις %s

en: To: %s, on %s
el_GR: Προς: %s, στις %s

en: You're not the author of the article.
el_GR: Δεν είσαι ο συντάκτης του άρθρου.

en: Do you really want to delete the selected message? | Do you really want to delete the %d selected messages?
el_GR[0]: Θέλεις πραγματικά να διαγραφεί το επιλεγμένο μήνυμα;
el_GR[1]: Θέλεις πραγματικά να διαγραφούν τα %d επιλεγμένα μηνύματα;

en: Delete message | Delete messages
el_GR[0]: Διαγραφή μηνύματος
el_GR[1]: Διαγραφή μηνυμάτων

en: Destination is same as current folder.
el_GR: Ο προορισμός είναι ίδιος με τον τρέχοντα φάκελο.

en: Select folder to move selected message to | Select folder to move selected messages to
el_GR[0]: Επιλογή φακέλου για μετακίνηση επιλεγμένου μηνύματος
el_GR[1]: Επιλογή φακέλου για μετακίνηση επιλεγμένων μηνυμάτων

en: Destination to copy is same as current folder.
el_GR: Ο προορισμός για αντιγραφή είναι ίδιος με τον τρέχοντα φάκελο.

en: Select folder to copy selected message to | Select folder to copy selected messages to
el_GR[0]: Επιλογή φακέλου για αντιγραφή επιλεγμένου μηνύματος
el_GR[1]: Επιλογή φακέλου για αντιγραφή επιλεγμένων μηνυμάτων

en: Append or Overwrite
el_GR: Προσθήκη ή Αντικατάσταση

en: Append or overwrite existing file?
el_GR: Προσθήκη ή αντικατάσταση υπάρχοντος αρχείου;

en: _Append
el_GR: _Προσθήκη

en: _Overwrite
el_GR: _Αντικατάσταση

en: Couldn't save the file '%s'.
el_GR: Αδύνατη η αποθήκευση αρχείου '%s'.

en: You are about to print %d messages, one by one. Do you want to continue?
el_GR: Πρόκειται να εκτυπώσεις %d, μηνύματα ένα προς ένα. Θέλεις να συνεχίσεις;

en: Building threads...
el_GR: Δημιουργία νημάτων...

en: Skip these rules
el_GR: Παράλειψη αυτών των κανόνων

en: Apply these rules regardless of the account they belong to
el_GR: Εφαρμογή αυτών των κανόνων ανεξάρτητα από τον λογαριασμό στον οποίο ανήκουν

en: Apply these rules if they apply to the current account
el_GR: Εφαρμογή αυτών των κανόνων αν ισχύουν για τον τρέχοντα λογαριασμό

en: Filtering
el_GR: Φιλτράρισμα

en: There are some filtering rules that belong to an account.
    Please choose what to do with these rules:
el_GR: Υπάρχουν κάποιοι κανόνες φιλτραρίσματος που ανήκουν σε έναν λογαριασμό.
    Επέλεξε τι πρέπει να κάνεις με αυτούς τους κανόνες:

en: Filtering...
el_GR: Φιλτράρισμα...

en: Processing configuration
el_GR: Επεξεργασία ρυθμίσεων

en: Do you really want to reset the color label of all selected messages?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να επαναφέρεις την ετικέτα χρώματος όλων των επιλεγμένων μηνυμάτων;

en: Do you really want to apply this color label to all selected messages?
el_GR: Θέλεις πραγματικά να εφαρμοστεί αυτή η ετικέτα χρώματος σε όλα τα επιλεγμένα μηνύματα;

en: Reset color label
el_GR: Επαναφορά ετικέτας χρώματος

en: Set color label
el_GR: Όρισε ετικέτα χρώματος

en: Ignored thread
el_GR: Νήμα που αγνοείται

en: Watched thread
el_GR: Νήμα που παρακολουθείται

en: Replied but also forwarded - click to see reply
el_GR: Απαντήθηκε και προωθήθηκε - κλικ για εμφάνιση απάντησης

en: Replied - click to see reply
el_GR: Απαντήθηκε - κλικ για εμφάνιση απάντησης

en: To be moved
el_GR: Προς μετακίνηση

en: To be copied
el_GR: Προς αντιγραφή

en: Signed, has attachment(s)
el_GR: Υπογραμμένο, έχει συνημμένο(α)

en: Encrypted, has attachment(s)
el_GR: Κρυπτογραφημένο, έχει συνημμένο(α)

en: Encrypted
el_GR: Κρυπτογραφημένο

en: Has attachment(s)
el_GR: Έχει συνημμένο(α)

en: Regular expression (regexp) error:
    %s
el_GR: Σφάλμα κανονικής έκφρασης (regexp):
    %s

en: Go back to the folder list (You have unread messages)
el_GR: Επιστροφή στη λίστα φακέλων (Έχεις μη αναγνωσμένα μηνύματα)

en: Go back to the folder list
el_GR: Επιστροφή στη λίστα φακέλων

en: _Open in web browser
el_GR: _Άνοιξε σε web browser

en: Copy this _link
el_GR: Αντιγραφή _συνδέσμου

en: _Reply to this address
el_GR: _Απάντηση σε αυτή τη διεύθυνση

en: Add to _Address book
el_GR: Προσθήκη στο _Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Copy this add_ress
el_GR: Αντέγραψε αυτή τη διεύθυνση

en: 
      This message can't be displayed.
      This is probably due to a network error.
    
      Use
el_GR: 
    Αυτό το μήνυμα δεν μπορεί να εμφανιστεί.
       Αυτό πιθανώς οφείλεται σε σφάλμα δικτύου.
    
       Χρήση

en: 'Network Log'
el_GR: 'Αρχείο καταγραφής δικτύου'

en:  in the Tools menu for more information.
el_GR:  στο μενού Εργαλεία για περισσότερες πληροφορίες.

en:   The following can be performed on this part
el_GR:   Τα παρακάτω μπορούν να εκτελεστούν σε αυτό το μέρος

en:   by right-clicking the icon or list item:
el_GR:   με δεξί κλικ στο εικονίδιο ή στο στοιχείο λίστας:

en:      - To save, select
el_GR:      - Για να αποθηκεύσεις, επέλεξε

en: 'Save as...'
el_GR: 'Αποθήκευση ως...'

en:  (Shortcut key: '
el_GR:  (Πλήκτρο συντόμευσης: '

en:      - To display as text, select
el_GR:      - Για να εμφανίσεις ως κείμενο, επέλεξε

en: 'Display as text'
el_GR: 'Εμφάνιση ως κείμενο'

en:      - To open with an external program, select
el_GR:      - Για να ανοίξεις με εξωτερικό πρόγραμμα, επέλεξε

en: 'Open'
el_GR: 'Άνοιξε'

en:        (alternately double-click, or click the middle
el_GR:        (εναλλακτικά κάνε διπλό κλικ ή κάνε κλικ στο μέσο

en: mouse button)
el_GR: κουμπί ποντικιού)

en:      - Or use
el_GR:      - Ή χρησιμοποίησε

en: 'Open with...'
el_GR: 'Άνοιξε με...'

en: The command to view attachment as text failed:
        %s
    Exit code %d
el_GR: Η εντολή για προβολή συνημμένου ως κείμενο απέτυχε:
        %s
    Κωδικός εξόδου %d

en: Tags:
el_GR: Ετικέτες:

en: The real URL is different from the displayed URL.
el_GR: Το πραγματικό URL είναι διαφορετικό από το εμφανιζόμενο URL.

en: Displayed URL:
el_GR: Εμφανιζόμενο URL:

en: Real URL:
el_GR: Πραγματικό URL:

en: Open it anyway?
el_GR: Άνοιγμα ούτως ή άλλως;

en: Phishing attempt warning
el_GR: Προειδοποίηση απόπειρας phishing

en: _Open URL
el_GR: _Άνοιξε το URL

en: Receive Mail from all Accounts
el_GR: Λήψη Μηνυμάτων από όλους τους Λογαριασμούς

en: Receive Mail from current Account
el_GR: Λήψη αλληλογραφίας από τρέχοντα λογαριασμό

en: Send Queued Messages
el_GR: Αποστολή Μηνυμάτων Ουράς

en: Compose Email
el_GR: Σύνταξη Email

en: Compose News
el_GR: Σύνταξη Ειδήσεων

en: Reply to Message
el_GR: Απάντηση σε Μήνυμα

en: Reply to Sender
el_GR: Απάντηση σε Αποστολέα

en: Reply to All
el_GR: Απάντηση σε Όλους

en: Reply to Mailing-list
el_GR: Απάντηση σε Mailing-list

en: Open email
el_GR: Άνοιξε το email

en: Forward Message
el_GR: Προώθηση μηνύματος

en: Trash Message
el_GR: Μήνυμα στα Απορρίμματα

en: Delete Message
el_GR: Διαγραφή Μηνύματος

en: Delete duplicate messages
el_GR: Διαγραφή διπλών μηνυμάτων

en: Go to Previous Unread Message
el_GR: Μετάβαση σε Προηγούμενο Μη αναγνωσμένο Μήνυμα

en: Go to Next Unread Message
el_GR: Μετάβαση σε Επόμενο Μη αναγνωσμένο Μήνυμα

en: Mark Message
el_GR: Επισήμανση Μηνύματος

en: Unmark Message
el_GR: Αφαίρεση επισήμανσης Μηνύματος

en: Lock Message
el_GR: Κλείδωμα Μηνύματος

en: Unlock Message
el_GR: Ξεκλείδωμα Μηνύματος

en: Mark all Messages as read
el_GR: Επισήμανση όλων των Μηνυμάτων ως αναγνωσμένα

en: Mark all Messages as unread
el_GR: Επισήμανση όλων των Μηνυμάτων ως μη αναγνωσμένα

en: Mark Message as read
el_GR: Επισήμανση Μηνύματος ως αναγνωσμένο

en: Mark Message as unread
el_GR: Επισήμανση Μηνύματος ως μη αναγνωσμένο

en: Print
el_GR: Εκτύπωση

en: Learn Spam or Ham
el_GR: Εκμάθηση Spam ή Ham

en: Open folder/Go to folder list
el_GR: Άνοιξε τον φάκελο/Μετάβαση στη λίστα φακέλων

en: Send Message
el_GR: Αποστολή Μηνύματος

en: Put into queue folder and send later
el_GR: Τοποθέτησε στην ουρά και στείλε αργότερα

en: Save to draft folder
el_GR: Αποθήκευση στον φάκελο draft

en: Insert file
el_GR: Εισαγωγή αρχείου

en: Attach file
el_GR: Επισύναψη αρχείου

en: Insert signature
el_GR: Εισαγωγή υπογραφής

en: Replace signature
el_GR: Αντικατάσταση υπογραφής

en: Edit with external editor
el_GR: Επεξεργασία με εξωτερικό επεξεργαστή

en: Wrap long lines of current paragraph
el_GR: Αναδίπλωσε τις μακριές γραμμές της τρέχουσας παραγράφου

en: Wrap all long lines
el_GR: Αναδίπλωσε όλες τις μεγάλες γραμμές

en: Check spelling
el_GR: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Sign
el_GR: Υπογραφή

en: Encrypt
el_GR: Κρυπτογράφηση

en: Claws Mail Actions Feature
el_GR: Λειτουργία Δράσης Claws Mail

en: Cancel receiving
el_GR: Ακύρωση λήψης

en: Cancel receiving/sending
el_GR: Ακύρωση λήψης/αποστολής

en: Close window
el_GR: Κλείσε το παράθυρο

en: Claws Mail Plugins
el_GR: Πρόσθετα του Claws Mail

[ctx: Toolbar]
en: Trash
el_GR: Απορρίμματα

en: Get Mail
el_GR: Λήψη Μηνυμάτων

en: Get
el_GR: Λήψη

[ctx: Toolbar]
en: Compose
el_GR: Σύνταξη

[ctx: Toolbar]
en: Sender
el_GR: Αποστολέας

en: All
el_GR: Όλα

en: List
el_GR: Λίστα

en: Delete duplicates
el_GR: Διαγραφή διπλών

en: Prev
el_GR: Προηγ

en: Next
el_GR: Επόμ

en: All read
el_GR: Όλα αναγνωσμένα

en: All unread
el_GR: Όλα μη αναγνωσμένα

en: Read
el_GR: Ανάγνωση

en: Folders
el_GR: Φάκελλοι

en: Insert sig.
el_GR: Εισαγωγή υπογ.

en: Replace sig.
el_GR: Αντικατάσταση υπογ.

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Wrap para.
el_GR: Αναδίπλωση παράγ.

en: Wrap all
el_GR: Αναδίπλωση όλων

en: Stop
el_GR: Διακοπή

en: Stop all
el_GR: Διακοπή όλων

en: Compose News message
el_GR: Σύνταξη μηνύματος Ειδήσεων

en: Learn spam
el_GR: Εκμάθηση Spam

en: Learn ham
el_GR: Εκμάθηση Ham

en: Message will be signed
el_GR: Το μήνυμα θα υπογραφεί

en: Message will not be signed
el_GR: Το μήνυμα δε θα υπογραφεί

en: Message will be encrypted
el_GR: Το μήνυμα θα κρυπτογραφηθεί

en: Message will not be encrypted
el_GR: Το μήνυμα δε θα κρυπτογραφηθεί

en: Go to folder list
el_GR: Πήγαινε στη λίστα φακέλων

en: Receive Mail from selected Account
el_GR: Λήψη Αλληλογραφίας από επιλεγμένο Λογαριασμό

en: Open preferences
el_GR: Άνοιξε τις επιλογές

en: Compose with selected Account
el_GR: Σύνταξη με επιλεγμένο Λογαριασμό

en: Learn as...
el_GR: Μάθε ως...

en: Learn as _Spam
el_GR: Εκμάθηση ως _Spam

en: Learn as _Ham
el_GR: Εκμάθηση ως _Ham

en: Delete duplicates options
el_GR: Διαγραφή διπλών επιλογών

en: Delete duplicates in selected folder
el_GR: Διαγραφή διπλών στον επιλεγμένο φάκελο

en: Delete duplicates in all folders
el_GR: Διαγραφή διπλών σε όλους τους φακέλους

en: Reply to Message options
el_GR: Επιλογές Απάντησης σε Μήνυμα

en: _Reply with quote
el_GR: _Απάντηση με παράθεση

en: Reply without _quote
el_GR: Απάντηση χωρίς _παράθεση

en: Reply to Sender options
el_GR: Επιλογές Απάντησης σε Αποστολέα

en: Reply to All options
el_GR: Επιλογές για Απάντηση σε Όλους

en: Reply to Mailing-list options
el_GR: Επιλογές Απάντησης σε Mailing-list

en: Forward Message options
el_GR: Επιλογές προώθησης μηνυμάτων

en: There are no URLs in this email.
el_GR: Δεν υπάρχουν URL σε αυτό το email.

en: Available URLs:
el_GR: Διαθέσιμα URLs:

[ctx: Dialog title]
en: Open URLs
el_GR: Άνοιξε τα URL

en: Please select the URL to open.
el_GR: Επέλεξε το URL για άνοιγμα.

en: Select All
el_GR: Επιλογή Όλων

[ctx: Welcome Mail Subject]
en: Welcome to Claws Mail
el_GR: Καλώς ήρθες στο Claws Mail

en: 
    Welcome to Claws Mail
    ---------------------
    
    Now that you have set up your account you can fetch your
    mail by clicking the 'Get Mail' button at the left of the
    toolbar.
    
    Claws Mail has lots of extra features accessible via plugins,
    like anti-spam filtering and learning (via the Bogofilter or
    SpamAssassin plugins), privacy protection (via PGP/Mime), an RSS
    aggregator, a calendar, and much more. You can load them from
    the menu entry '/Configuration/Plugins'.
    
    You can change your Account Preferences by using the menu
    entry '/Configuration/Preferences for current account'
    and change the general Preferences by using
    '/Configuration/Preferences'.
    
    You can find further information in the Claws Mail manual,
    which can be accessed by using the menu entry '/Help/Manual'
    or online at the URL given below.
    
    Useful URLs
    -----------
    Homepage:      <%s>
    Manual:        <%s>
    FAQ:           <%s>
    Themes:        <%s>
    Mailing Lists: <%s>
    
    LICENSE
    -------
    Claws Mail is free software, released under the terms
    of the GNU General Public License, version 3 or later, as
    published by the Free Software Foundation. The license can
    be found at <%s>.
    
    DONATIONS
    ---------
    If you wish to donate to the Claws Mail project you can do
    so at <%s>.
el_GR: 
    Καλώς ήρθες στο Claws Mail
    ---------------------
    
    Τώρα που έχεις ρυθμίσει το λογαριασμό σου, μπορείς να λάβεις τα
    email σου με κλικ στο κουμπί 'Λήψη Μηνυμάτων' αριστερά στη
    γραμμή εργαλείων.
    
    Το Claws Mail διαθέτει πολλά επιπλέον χαρακτηριστικά προσβάσιμα μέσω πρόσθετων,
    όπως το φιλτράρισμα spam και η εκμάθηση (μέσω των πρόσθετων Bogofilter ή
    SpamAssassin), προστασία προσωπικών δεδομένων (μέσω PGP/Mime), RSS
    aggregator, ένα ημερολόγιο και πολλά άλλα. Μπορείς να τα φορτώσεις από
    την επιλογή μενού '/Ρυθμίσεις/Πρόσθετα'.
    
    Μπορείς να αλλάξεις τις προτιμήσεις λογαριασμού σου χρησιμοποιώντας την
    επιλογή μενού '/Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις για τον τρέχοντα λογαριασμό'
    και να αλλάξεις τις γενικές προτιμήσεις χρησιμοποιώντας
    '/Ρυθμίσεις/Προτιμήσεις'.
    
    Μπορείς να βρεις περισσότερες πληροφορίες στο εγχειρίδιο Claws Mail,
    στο οποίο μπορείς να έχεις πρόσβαση χρησιμοποιώντας την επιλογή μενού '/Βοήθεια/Εγχειρίδιο'
    ή ηλεκτρονικά στο παρακάτω URL.
    
    Χρήσιμες διευθύνσεις URL
    -----------
    Αρχική σελίδα:      <%s>
    Εγχειρίδιο:      <%s>
    Συνήθεις ερωτήσεις:      <%s>
    Θέματα:      <%s>
    Λίστα αλληλογραφίας:      <%s>
    
    ΑΔΕΙΑ
    -------
    Το Claws Mail είναι ελεύθερο λογισμικό, κυκλοφόρησε υπό τους όρους
    της Γενικής Δημόσιας Άδειας GNU, έκδοση 3 ή νεότερη, όπως
    δημοσιεύτηκε από το Ίδρυμα Ελεύθερου Λογισμικού. Η άδεια
    βρίσκεται στο <%s>.
    
    ΔΩΡΕΕΣ
    ---------
    Αν επιθυμείς να κάνεις δωρεά στο πρόγραμμα Claws Mail, μπορείς να το κάνεις
    στο <%s>.

en: Please enter the mailbox name.
el_GR: Εισήγαγε το όνομα γραμματοκιβωτίου.

en: Please enter your name and email address.
el_GR: Εισήγαγε το όνομά σου και το email σου.

en: Please enter your receiving server and username.
el_GR: Εισήγαγε τον server λήψης σου και όνομα χρήστη.

en: Please enter your username.
el_GR: Εισήγαγε το όνομα χρήστη σου.

en: Please enter your SMTP server.
el_GR: Εισήγαγε τον SMTP server.

en: Please enter your SMTP username.
el_GR: Εισήγαγε το όνομα χρήστη SMTP.

en: Your name:
el_GR: Το όνομά σου:

en: Your email address:
el_GR: Το email σου:

en: Your organization:
el_GR: Ο οργανισμός σου:

en: Mailbox name:
el_GR: Όνομα γραμματοκιβωτίου:

en: You can also specify an absolute path, for example: "/home/john/Documents/Mail"
el_GR: Μπορείς επίσης να ορίσεις απόλυτη διαδρομή, πχ: "/home/john/Documents/Mail"

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:25"
el_GR: Μπορείς να καθορίσεις τον αριθμό θύρας προσθέτοντάς τον στο τέλος: "mail.example.com:25"

en: SMTP server address:
el_GR: Διεύθυνση SMTP server:

en: (empty to use the same as receive)
el_GR: (κενό για να χρησιμοποιηθεί το ίδιο με της λήψης)

en: SMTP username:
el_GR: SMTP όνομα χρήστη:

en: SMTP password:
el_GR: SMTP κωδικός:

en: Use SSL/TLS to connect to SMTP server
el_GR: Χρήση SSL/TLS για σύνδεση με SMTP server

en: Use STARTTLS command to start encryption
el_GR: Χρήση εντολής STARTTLS για έναρξη κρυπτογράφησης

en: Client SSL/TLS certificate (optional)
el_GR: Πιστοποιητικό πελάτη SSL/TLS (προαιρετικό)

en: Server address:
el_GR: Διεύθυνση server:

en: Local mailbox:
el_GR: Τοπικό γραμματοκιβώτιο:

en: Server type:
el_GR: Τύπος server:

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:110"
el_GR: Μπορεί να καθοριστεί ο αριθμός θύρας προσθέτοντάς τον στο τέλος: "mail.example.com:110"

en: Use SSL/TLS to connect to receiving server
el_GR: Χρήση SSL/TLS για σύνδεση με server λήψης

en: IMAP server directory:
el_GR: Κατάλογος IMAP server:

en: Show only subscribed folders
el_GR: Εμφάνιση μόνο συνδρομητικών φακέλων

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP support.
el_GR: Προειδοποίηση: αυτή η έκδοση Claws Mail
    έχει κατασκευαστεί χωρίς υποστήριξη IMAP.

en: Claws Mail Setup Wizard
el_GR: Οδηγός ρύθμισης Claws Mail

en: Welcome to Claws Mail
el_GR: Καλώς ήρθες στο Claws Mail

en: Welcome to the Claws Mail setup wizard.
    
    We will begin by defining some basic information about you and your most common mail options so that you can start to use Claws Mail in less than five minutes.
el_GR: Καλώς ήρθες στον οδηγό ρύθμισης Claws Mail.
    
    Θα ξεκινήσουμε καθορίζοντας κάποιες βασικές πληροφορίες σχετικά με εσάς και τις πιο συνηθισμένες επιλογές αλληλογραφίας σου, ώστε να μπορείς να αρχίσεις να χρησιμοποιείς το Claws Mail σε λιγότερο από πέντε λεπτά.

en: About You
el_GR: Σχετικά με εσένα

en: Bold fields must be completed
el_GR: Τα έντονα πεδία πρέπει να συμπληρωθούν

en: Receiving mail
el_GR: Λήψη email

en: Sending mail
el_GR: Αποστολή email

en: Saving mail on disk
el_GR: Αποθήκευση αλληλογραφίας στον δίσκο

en: Configuration finished
el_GR: Οι ρυθμίσεις ολοκληρώθηκαν

en: Claws Mail is now ready.
    Click Save to start.
el_GR: Το Claws Mail είναι έτοιμο.
    Πάτησε Αποθήκευση για να ξεκινήσει.
